NIEUWSBLAD VOOR ZUIDflOUAND EN UTRECHT Officieele Kennisgeving. J» GOOD E STER III UW TABAK Vrijdag 4 Februari 1927 >8* Jaargang No. 5232. Dit EERSTE BLAD. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. nummer bestaat uit DRIE BLADEN. De dochters van den smokkelaar. - Waar een wil is, is een weg SCHOONHOVENSCHE COURANT 20 dagen Telefoon 20. IX* •oom’ Mxun XMal owtam waar- rdediging. Kossem Is M eens t gemeente- dat de weg )U gevange- neer op lijn aiitierechter >n gevange- de dat zaj in meaning f roekeloos re- een III Gemeente Bergambacht voorstelling, ij den kop «omen, gaal jjn ornslan- ven om cle- wel zwaar maar de jcht zal ko- l. M. er op, i. door ver- 'orden ge ren. Ook bij uige eenige S. A. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. Uitgevers. Postch. en Girodienst 13753. IRDAM. jchter.) varen. terecht de die in het wij hebben ■meld) met irzaakt had u i te ver uit- ain Schoon- .ige schade. Politierech- i. Maar bad ippen. ilaarde, dat iweest was, m ontstaan, mpjes kan toor passa- i worden, m schipper iitenis, de m tot f 30 18. De 27- oven stond n A. G. van n T. zeide, idoeld had. a doen den d te slaan, litgeschoten Van Elk in ad even te- aaf buiten voorzichtig Pijkheid al len en zeer geven en kinderen. In dachte zelfs lezing van den heer W. Boosman te Bo degraven, met het onderwerp „De Open bare School”. Na de pauze werd gegeven een samenspraak op rijm, vervolgens eenige voordrachten met zang, zang van een dubbelkwartet enz, tevens een tombola met 50 prijzen, waarvan als hoofdprijs een kaas, gaf veel pret. Met het zingen van een geanimeerd lied volg de sluiting. De voorzitter der afdeeling bracht daarna dank aan allen voor hun medewerking en vooral aan de dames en heeren te Bodegraven, die dezen avond zoo luisterrijk hadden gemaakt. Lexmond, 4 Febr. Naar we vernemen, zal Ds. S. Goverts, van Oldebroek, oud- voorzitter dier vereenlging, voor de Herv. Jongel. Vereen. „Tipotheus” binnenkort een rede houden. De jaarlijksche Ouder-avond der Chr. School, zal spoedig worden gehou® den. Vroeger werd alhier zoover we we ten, nooit een dergelijke avond gehouden. Beide scholen deden het echter de laatste jaren en sjeeds blijkt er meer belaiv stelling voor te komen. Maandagmorgen was er in onder scheiding met het gewone verloop van I zoo’n morgen, iets ongewoons gaande. I Een reiziger uit Helmond, reed de bocht bij den toren om. Hoewel hel daar nu I waarlijk ruim genoeg is, scheen toch voor I de bewuste persoon deze ruimte niet vol doende te zijn. Vlak langs de woning van schilder K., reed hij oven de plank van de rioleering. Deze was voor de zwaarte van den auto niet bestand.1 Ge- noonjrgBAK «ratw» estigd dodr Pleiter ie is en zeide van 'bet pu n zoo n ge- ir waarom >ve schuld? licht gehad wagen aan bij den hen De houding pleiter als 1 van de t het beele jofdweg tot net het de- op den wa- udeerde tol Burgemeester en Wethouders van Berg ambacht, maken bekend, dat op Dinsdag 8 Februari a nam. 2 uur, gelegenheid zal zijn open gesteld tot kostelooze inenting en her-inenting van hen, die zich daartoe ten Raadhuize aanmelden. Bergambacht, 4 Februari 1927. De Burgemeester, D. BLANKEN, L.-B. De Secretaris, W. SCHIPPERS. Dat heeft iets te zeggen, ook tot het geslacht, dat aan het opkomen is. Ent Bergambacht, 4 Febr. In de maand Januari hebben zich 30 jongelingen ter secretarie alhier laten inschrijven voor de militie, lichting 1928. Toen de timmerman 8. van den Oever alhier bezig was met het bewer ken van hout op de machinale vlakbank, vloog er een patroon uit het hout, gin? door een ruit van den winkel en kwam terecht in een gereedschapbank, waar n zij bleef steken. De kogel had een afstand van 20 Meter afgelegd. Een knecht van Van den Oever, die werkzaam was in den winkel, hoorde haar voorbij zijn hoofd gaan. De 67-jarige C. de B., van Streef kerk, die zich per rijwiel van Stolwijk wilde begeven naar huis, -eraakte aan den Opweg alhier met zijn rijwiel te wa ter. Gelukkig kwam W. van der H. al daar met een auto voorbij, die den man redde en hem medenam naar een fami lielid alhier, die hem van droge kleeren voorzag, waarna hij door «zijn schoonzoon per auto naar diens woning te Stolwijk werd gebracht. De heer Korevaar, die een bestel dienst onderhoudt van hier naar Rotter dam, geraakte Woensdagmorgen door den groo'e hij lette Wanneer men de Levensgeschiedenis na gaat van groole mannen, dan blijkt vaak, dat ze in hun jeugd soms laag begonnen z|jn, doch zich door inspanning en vlijt een voorname plaats in hun kring, in hun land, hebben weten te verwerven. Te Londen is op 81-jarigen leeftijd overleden sir James Roll, die eenige jaren lang burgemeester van Londen geweest is. Hij was een boerenzoon van afkomst, die te Londen als leerjongen op een kantoor begon. Ook in ons eigen land hebben we van die voorbeelden. De burgemeester van Amsterdam begon in zijn jeugd als krulle- jongen, had later een eigen aannemers zaak en is thans de eerste» burger van de hoofdstad. Van Dr. P. van Hoek, den. overleden directeur-generaal van landbouw is be kend. dat hij de zoon was van een boe-' renarbeider uit de provincie Groningen. Hij is langs lager onderwijs en land bouwonderwijs opgeklonunen tot de voor name plaats van directeur-generaal van den landbouw en wordt geroemd als een man, die zeer veel deed voor de bevor dering van het onderwijs onder den boe renstand. De heer Duys, het lid der Tweedij Kamer heeft het pas kort geleden| door eigen studie zoover gebracht, dat hij kon promoveeren tot meester in de rechten. De manufacturier, de heer Smit in Gouda, kon na zelfstudie eenzelfde resultaat be reiken. Zoo zijn er voorbeelden te over, en ze liggen maar voor het grijpen, dat er vele menschen geweest zijn, die door vol houden en durf iets konden bereiken en hooger en hooger op den maatschappe- lijken ladder wisten te klimmen. et liep niet eeuwijksche ien, ja dan het water- uwen ruzie. M Z— K nej. E van aar mondje haar tegen- i, zou een hien kunen veel vrien- n f 10 boete vrienden Scheidden thans. Zij wilden niet al te vaak samen gezien worden. Huber begaf zich huiswaarts, het hoofd vol gedachten. Hij trof zijn oudste doch ter in de huiskamer en nam het besluit maar dadelijk den aanval te openen. „Hoor eens, Judith,” zeide hij, „ik heb zooeven Hubert Kramer gesproken. Wat i hebt gij toch met hem gehad. Hij was zeer verstoord en meende, dat gij hem minder beleefd behandeld had.” „Zoo,” antwoordde Judith met tril- 4 lende lippen, „heeft hij den moed nog zich tegenover u te beklagen." „Maar wat is er dan gebeurd?” vroeg Huber weer. „Och, ik ging gisteren wandelen en hij kwam mij achterop. Hij zeide mij, dat hij al dagen een gelegenheid gezocht had om mij alleen te spreken en hij begon daar na er over, dat hij mij liefhad en tot vrouw begeerde." „Welnu?” „Welnu, ik heb hem kort en goed ge zegd, dat ik naar zijn verklaring niet kon luisteren, dat ik zijn aanzoek nooit zou in willigen en hem verzocht mij alleen te laten. Dit deed hij niet, hij bleef doorgaan en toen ontliep ik hem. Maar hij dreef de onbeschaamdheid zoover mij te vol gen, ik moest hem aanhooren, aeide hij.” „Gelukkig ontmoette ik’ mijnheer Flin- te, die mij gezelschap bleef houden. Ik ver zoek u papa, dien Kramer niet meer hier aan huis toe te laten Mijnheer Huber wist het eerste oogen- blik niet, wat te antwoorden. Hij wend de een hoestbui voor en bedacht zich eenige oogenblikken. Toen zeide hij: „Maar vrat heeft Kramer u dan eigen- aan een man, aan wiens vinger bloed kleeft, aan een man, die niets minder is dan een moordenaar.” „Zwijg,” riep Huber opspringend „zwijg, gij weet niet, wat gij zegt.” „Ik weet het wel vader, helaas, ik weet het maar al te goed. Ik weet, dat gij met dien man, die uw ongeluk is, za ken drijft, die het daglicht niet kunnen verdragen. Ik weet, dat gij beiden de hoof den, de leiders zijt van de smokkelaara- bende, die reeds zoo lang wordt gezocht. Ik weet, dat Kramer het is, die den grensbeambte neerschoot, toen de man hem wilde aanhouden. Ha, bevroedt gij niet, wat de wetenschap, hoe mijn vader zijn geld verdient, mij heeft „doen lijden. Maar smartelijker nog is het mij, dat gij mij aan den man ten huwelijk zoudt willen geven, wiens handen met bloed be smeurd zijn.” Judith weende en haar vader voelde zich zeer onbehagelijk. Hij betreurde het thans, dat hij zoo dadelijk reeds over Kramer was begonnen te spreken, doch hij begreep, dat het thans het beste was door te zetten. „Stuit die tranen,” zeide hij, „en Iaat ons een oogenblik verstandig redeneeren Gij meisjes hebt dadelijk van alles zoo overdreven voorstellingen en zoo zonder linge opvattingen. Welnu, ja, wij verdie nen geld zooals honderden anderen met den handel in waren, die over de grens gesmokkeld zijn, waarvan geen invoer rechten betaald zijn. Ik zal het niet loo chenen en er Is ook niets verschrikkelijks in. Die frauduleuse invoer vindt dagelijks plaats op alle grenzen, het is gewoonw.-e een kansspel. Gelukt het de goederen on gemerkt over de grenzen te voeren, dan 10 „Neen, maar als die man mij in den weg treedt, schiet ik hem neer. Doch daarvan genoeg. Ik zal dezer dagen alles regelen en u morgen of overmorgen, als ik mijn plan klaar heb, doen weten, wat gij hem in het oor hebt te fluisteren. Als gij dat slechts doet, komt de zaak in orde. Laat verder alles maar aan mij over.” Huber knikte. Hij scheen met de op dracht nu juist zoo bijster niet ingenomen maar kon onmogelijk weigeren Zijn bond genoot werd hem te roekeloos en hij vteesde vooral, dat de haat, dien deze had opgevat jegens Flinte, hem tot onvoor zichtige daden verleiden zou. „Luister eens,” sprak hij na eenig zwij gen, „als gij mij belooft mets tegen Flin te te ondernemen, beloof ik u, dat ik met Judith spreken zal en haar duidelijk maken, dat zij hem voortaan links moet laten liggen, terwijl zij u op een andere wijze te behandelen heeft. Gij zult dan geen reden meer hebben u over haar te beklagen.” „Goed,” antwoordde Kramer, „dat wil ik wel. Ik houd u aan uw woord en zal mij dan met hem niet bemoeien, tenzij hij mij in den weg mocht treden. Maar daar kunt gij zelf voor zorgen als gij hem maar op de juiste manier inlicht, zooals wij hebben afgesproken.” Men wu dicht bij de stad en de twee is daarmee goede winst te behalen. Is men ongelukkig, dan worden de goederen in beslag gsnomen en ook zonder dat de dadejs nog straf beloopen, is de schade dan zeer groot.” „Het is geen eerlijk bedrijf,” antwoord de Judith. „Bah, eerlijkheid is een zeer betrekke lijk begrip, laat ons daarover niet twis ten, we worden het daaromtrent niet eens. Nu is het erg onaangenaam, dat bij de laatste smokkelpartijen schoten ge wisseld zijn en eenige slachtoffers vio len. Nfaar daarvan draagt niemand do schuld. De grehsbeambten staan spoedig klaar met hun revolvers en karabijnen en zelfverdedig ng kan noodzaken hen'op de zelfde wijze te beantwoorden. Dat heeft helaas moeten gebeuren, er zijn schoten gewisseld en er is een doode gevallen. Maar het is een onbewezen bewering van u, dat aan den dood van dien grensbe ambte Kramer persoonlijk zou schuldig staan.” „Toch is het zoo,” antwoordde Judith, „en gij weet, dat ik gelijk heb, gij weet, dat Kramer dien man gedood heeft en hij is dus een moordenaar En gij wilt m j aan dien man binden. Dat nooit, zeg ik u, ik heb een afschuw van hem en van zijn bloedige daad.” Zij keerde ziSh om en zonder nog een woord te spreken, verliet zij de kamer en liet haar vader alleen. „Wel,” sprak hij in zich zelf, „dat ziet er ernstiger uit, dan ik had kunnen den ken. Hoe is Judith van dit alles op de hoogte gekomen. Zij schijnt vastbesloten te zijn en het zal moeite kosten haar van haar besluit terug te brengen en toch zij moet mij gehoorzamen. Kramer wil haar uitgereikt aan leveranciers en pers. Berkenwoude, 4 Febr. Deze week had een zoon van G. Speksnijder alhier het ongeluk op weg naar zijn baas van de fiets te vallen. Hoewel eenigen tijd later de reis werd vervolgd, bleek na ingeroe pen geneeskundige hulp, dat een hersen schudding het gevolg was geweest. Thans wordt hij in ’t Beijersche ten huize van den landbouwer De P. verpleegd. Dinsdagavond had alhier in het ca fé van de wed. D. de Bruijn een gezellige bijeenkomst plaats van do vereeniging Volksonderwijs, afdeeling Berkenwoude. Nadat de bijeenkomst was geopend door den voorzitter, werd ze voortgezet met een nummer muziek voor piano en viool. Vervolgens kwartetzang, solozang en een kanten hiervan dan ook terugkwamen en hun taak weer gingen waarnemen, ook bij het openbaar onderwijs Door den voorzitter werden de aanwe zigen uit Lopikkapel opgewekt om een afdeeling van Volksonderwijs te vormen, teneinde, de school voor splijting te be hoeden f/n een heftige actie te voeren te gen het aftroggelen van leerlingen door de bijzondere school. De avond werd opgeluisteid door een muziekgezelschap uit Utrecat, bestaande uit 13 leden, dat uitstekend voldeed. Het bestuur van den Lekkring deed door haar aanwezigheid van haar belang stelling blijken. Het was een goede avond voor ver sterking van het leven in de afdeeling Volksonderwijs, die eenige nieuwe leden opleverde, terwijl de collecte f 7j51 op- braebt. Hoornaar, 4 Febr. Het jaarlijksch on derzoek zal plaats hebben voor de ge wone dienstplichtigen van de landmacht van de lichtingen 1915 en 191» in Juni a.s. Plaats en tijd van het onderzoek! zullen nader bekend worden gemaakt Op Vrijdag 11 Februari des avonds halfzeven zal in de zaal van, den heer P. Timmer, door de afd. van| den Bijzl. Vrijw. Landstorm te Hoornaar, onder lei ding van den heer Groenendijk, Van Rot terdam Leger- en Flootfilm vertoond worden. De toegang is vrij. Personen be neden 16 jaar geen toegang. Dijkgraaf en Heemraden van den Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe, brengen ter kennis van de Inge landen, dat de lijst der stemgerechtige In gelanden in het 4e district hoofdplaats Gorinchem, door hen opgemaakt, over eenkomstig art 31 van dat reglement voor ieder ter inzage woMt gelegd in de polders van de Banne van Gorinchem en Kwakernaat, den Beemd, Hardinxveld, Neder-Slingeland en het Land der Zes Molens. Ieder ingeland ,die meent, dat _wt, de het van BB ad verten tite tuMchen dan tekst, waarbij de kolommen breeder «gn, wordt de drie voudige prijs berekend. Voor maar plaatsingen, groot aantel regals au •onditie» vrage men tenet i vast te stelling, d e le juiste i*. ite zou aan - l wili» verhuurder, e. rverhuur- ije B.Den m boerderij r P. Groen- pzegd, maar, jrdroot mej. ig opzoeken. niet in het n in vrede.” was. de ver- gesticht. Zij de de gazen ndelijkheden •der. Een leek, dat n vervallen, bij het huis dgendom i rdeuren ver- ook niet zoo De Politie- >n B tot f 5 is. rzaak van d. LJssel een den koop- erman J. M een mishan- terecht en veroordeeld hechtenis. O zeker, er zijn tegenslagen. Maar de landman wint het graan niet eer, dan nadat hij met moeite den grond geploegd en geëgd en het zaad in da aarde geworpen heeft. En zelfs dan nog wacht hem de moeite van het binnen halen. De steenhouwer moet moeite doen om uit de rotsen het graniet te houwen. Zoo ook zijn er maatschappelijke moei lijkheden. Doch de landman wordt door moeiten niet ontmoedigd, hij weet, na veel arbeids de oogst heml zoet zijn. De steenhouwer zit niet bij de pak ken neer. Hij weet, dat eindelijk zijn ar beid met goeden uitslag bekroond zal worden. Zoo ook moet iemand, die iets wil bereiken zich na tegenslagen niet laten ontmoedigen. Dan pas is de vrucht heer- iyk, als er noeste arbeid aan> Is vooraf gegaan. Decs Courant wordt dss Maandag*, das Wotntdag* an das Vrijdagimiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven par 8 maanden 1J5, franco per poet in Nederland f 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bg onse Agenten, Boekhandelaren on Kantoer- houders. hevigen sneeuwval met zijn auto van den Lekdijk aan den Hoek alhier en tuimel de naar beneden. Met eenige gebroken ruiten en averij aan het houtwerk van den auto, liep dit ongeluk af De heer B. van den Dool alhier heeft het bouwen van een woonhuis aan de Kadijksche Laan alhier opgedragen aan den timmerman S. va.i den Oeter alhier. De door B. en W. opgemaakte lijst van eigenaars of houders van paarden, ingevolge het Inkwartieringsbesluit, be vat de namen van 118 eironaren met 12 paarden. Giessen-Nleuwkerk, 4 Febr. De door den burgemeester dezer gemeente opge maakte lijst van eigenaars of houders van paarden, ingevolge het Inkwartie ringsbesluit bevat 36 namen van eige naars, met 36 paarden. Alblasserdam, 4 Febr. Alhier hebbeu zich aangemeld voor de miütielichting 1923 totaal 57 personen. De heer K. Baan la le Rotterdam geslaagd voor het Mercurlus-examen voor Handebcorreapondentie. Loplk, 4 Febr. Woensdagavond gaf de afdeeling LopikJaarsveld van Volks onderwijs in het café De Zwaan aan den Uitweg haar derden Volksonderwijs- avond. Als spreker trad dezen avond op de bekende onderwijs-apecialiteit KI. de Vries, van Amsterdam. De zaal was goed bezet, hoofdzakelijk leden van den Uit weg en Lopikkapel zijn aanwezig. De bijeenkomst wordit geopend door den secretaris, den heer Ouburg, die de aanwezigen hartelijk welkom heet. Hier na geeft hij het woord aan den heer De Vries. Deze stelt uitvoerig de slechte toestan den op onderwijsgebied in het licht, die hèt gevolg, waren van de splitsing in bij zonder en openbaar onderwijs. In het buitenland kent men zulke splitsing niet, tot heil van het onderwijs. Spreker schetst de bouwwoede van het bijzonder onderwijs, tengevolge van de wijzigingen in de L. O.-wet. Hij toont de aanwezigen, dat door de voorstanders van het bijzonder onderwijs niet altijd met eerlijke middelen getracht wordt een school te stichten. B.v. te Spijk werd aan het hoofd der Openbare Lagere School f 1000 geboden, als hij mede overging naar het bijzonder onderwijs, terwijl aan een der ouders f 100 beloofd werd, in dien zijn kinderen naar de bijz. school gezonden zouden worden. In Langeruige- weide gingen de kinderen van een bijz. school over naar de Openbare School, waarna met dezelfde kinderen een nieuwe bijzondere (Ned. Herv.) school gesticht werd. Spr. zegt, dat het bijzonder onderwijs over zijn hoogtepunt heen is en hij wekt hen op, de Openbare School met al hun krachten te steunen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebru k gemaakt door den heer Brinksma, te Jaarsveld. Deze vroeg, wat men doen moet, indien een predikant èet godsdienstonderwijs in de Openbare School verwaarloost. De heer De Vries sprak zijn groote af keuring over zoodanige handelwijze uit en begreep niet, hoe zoo ’n dominé zich tegenover zijn geweten kan verantwoor den. In verband hiermede wees hij er op, dat de ernstig godsdienstige predi- de lijst niet nauwkeurig is opgemaakt, heeft gedurende veertien dagen na bekendmaking dezer kennisgeving, recht zijn bezwaren met overlegging de vereischte bewijzen, aan de vereenigde vergadering te onderwerpen, die gehou den wordt tien eersten Donderdag in Maart. Br de jaarljjksch gehouden controle der honden, is gebleken, dat in deze ge meente 37 plezierhonden en 5 trekhonden worden gehouden, die gezamenlijk een belasting opbrengst vormen van f 116. Door den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht zijn over het 4e kwartaal 1926 in deze gemeente genomen 30 mon- sters. Er zijn een drietal waarschuwingen verkoo- I volg: de auto zakte er door. Even stond de chauffeur met de handen in *t haar. I Zoo’n vertraging, daar had hij niet op gerekend! Doch zie, de menschen na derden van alle zijden. De lui zijn hulp vaardig op ons dorp, laten geen vreem deling met zijn auto in een riool zitten. Weldra is met behulp vau een timmer man de auto op de straat en alles voor el kaar. De chauffeur maakte zich tot heen gaan gereed. Nu werd hem echter er op gewezen, dat de bewuste plank particu lier eigendom was en 't dus niet opging deze zonder vergoeding stuk te rijden. Optimistisch klonk het echter: „plan ken hebben we thuis wel’’. En' spoedig tufte mijnheer weg. Of hij al terug geko men is met een plank We weten, het niet. We schreven iets ongewoons. Dit is niet heel juist, t Behoort mede tot de dingen, wel dit, dat er gewerkt moet worden,, Hard gewerkt, maar dat dan ook de zekerheid er is, dat men iets bereikt Niet bij de pakken neerzitten, nim mer versagen, steeds voor oogen houden dat men meer moet worden dan men is. Altijd weer den kop op, fikst tegen den wind in. Èeldere oogen, een warm hart en een koel hoofd, dat zijn de drie voorwaarden, om te kunnen slagen: heldere oogen om rond te zien, waar een kans geboden wordt om hoogerop te komen; een warm hart om mee te leven in de vraagstukken, welke zich voordoen; een koel hoofd om over de zaken na te denken en ze te overwegen. Voorbeelden trekken en leeringen wek ken. Al die menschen die er zijn en die in hun jeugd den grondslag legden voor hun latere leven, zijn voorbeelden. Zij leggen door hun slagen getuigenis af, dat er voor iedereen mogelijkheden in de wereld zijn, soms zelfs grootjg mogelijkheden en dat die mogelijkheden moeten worden aangegrepen. lijk misdaan. Hij verklaart u lief te heb ben, dat is toch geen misdaad.” „Maar ik ben niet van hem gediend.” „Gij behöeft hem toch niet als uw vij and te beschouwen. Hij is een flinke jon ge man, iemand, die zijn wereld kent, bovendien puissant rijk, wat wilt ge nog I meer.” Judith zag haar vader ontsteld aan. „Dus,” vroeg zij, „ik versta u goed, papa. Gij acht hem zoo verkeejd niet.’’ „Wel neen, waarom zou ik dat doen.” „‘Veronderstel, dat ik hem als echtgt noot zou wenschen, dan zoudt gij huwelijk met hem niet beletten.” „In het geheel niet, ik zou er zelfs veer voor zijn. En nu wij toch hierover pra ten, zal ik u zeggen Judith, dat ik wenschte, dat je Hubert Kramer op een andere wijze ging behandelen. Een huwe lijk tusschen u beiden zou de vervulling van mijn liefste wensch zijn.” Judith staarde haar vader met verschrikte oogen aan, doch niet op haar en vervolgde: ja, dat huwelijk zou zeer goed Verschrikt keek hij echter eensklaps op, toen er een snik uit Judith’s borst op steeg en zij uitriep: „Aan dien man wilt gij mij dus bin den. Neen vader, dat kunt gij niet mee nen, dat kan uw wensch niet zijn, het is onmogelijk.” „Ónmogelijk, kind, onmogelijk, om?” „Moet ik het u zeggen, vader, welaan, wij zijn alleen, laat ik dan zeggen, wat mij sinds al weken op de lippen brandt, Het is onmogelijk, omdat gij niet kunt willen, dat uw dochter gekoppeld wordt INGEZONDEN MEDEDEELINC

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 1