NIEUWSBLAD VOOR ZU ID HOLLAND EN UTRECHT 4 hem richten CEEN WONDER do* iedereen er too op gesteld ta> Nergens vmdt men een merk dal met zóóveel rora bereid en oaarbd voor róóh matigen prüs kwrhn/gbaor lx VUKk merk Is da’ HET IS OjMnNd» Ncderiandad» pljprootox 5TtR TABAK Woensdag 16 Februari 1927 No. 5237. 59* Jaargang ia Dit EERSTE BLAD. BINN ENLAND Plaatselijk Nieuws FEUILLETON. and i De dochters van den smokkelaar. nummer bestaat uit TWEE BLADEN. SCHOONHOVENSCHE COURANT EELING. Telefoon 20. INGEZONDEN MEDEDEELING. café i. De vereeniging Het 16 Febr. verzekerde en kost vw*l eerden groei rbeider zich verantwoot- pzichte van th.iamteloos ijn kinderen de kleeding tarra te zijn d gehandeld Armbestuur jch ook had ,te zijn, gaf arden vader ellen. Hevig rarig geklee- es. rad 23 j., en - C. Vroege, isekom, oud 11 Febr a, d. van C. teen 8. j., en G. C. men slecht en toch is tgane levert het slachten a 280 dek ij de levende bindt 4a hebbca VM*- valt aUw 4» te Gouda, landbouw- Bovenberg metselaar 83 j.. we- - J. F. Ver- ol, oud 9H echtorenoofe oud 59 j., JtUuelen. du i werkkracht mb sa geeft mM tang. ranltut Mj IntaUk EaaJfleaiagaa r po< tOeaA S. W. N. VAN NOOTEN,SCHOONHOVEN. Uitgevers. Postch. en Girodienst 13763. ran G. Smit la Theodora le Pavoordt van J. Jon- van D. de Geus er door en met pogingen tot reddin<? het derde dochtertje, evenzoo een zoontje van T. Koot, allen werden gelukkig weder levend op den wal ge bracht. Maandagavond had in het idat in 1921 itirg gehuwd >eger. voort* Armbestuur tdere instel- icul eren, al- geduld den 1, d.e meest kwam1 Nu van elkaar, gorging was Armbestuur a ht gulden n verdienste. te veel iet echtpaar ;n kleutertje De vader au van het hem gewet- e verleenen, presteeren er evenmin dit d) fa die op ab- eekloon ad- t, omdat hij reeg je mij niet I maar hou- wilt”, depo- gen met hot en maakte iet echtpaar De spoorweg AlphenBoskoopGouda. B. en W. van Alphen a.d. Rijn hebben thans den Raad voorgeeteld den Minis ter van Waterstaat een adres te zenden, waarin met klem wordt aangedrongen op snellen afbouw van den spoorweg Goudar—-BoskoopAlphen a.d. Rijn. Er wordt op gewezen, dat Alphen en de omliggende plaatsen in heit Rijn- en Amstelland dringend een snelle en zekgje verbinding met het Zuiden des lands be- De agenda bevat de volgende punten: 1. Notulen; 2. Jaarverslag 1926: 3. Reke ning Groene Kruis en Tuberculosebestrij ding; 4. Rekening Bouwfonds; en 5. Rondvraag. Lopikerkapel, 16 Febr. Toen het zoon tje van den heer A. H. Dinsdagmiddag om 12 uur uit de school naar huis ging, maar wat grappen op zijn fiets uithaalde, raakte hij nabij den landbouwer Van de Bunt pardoes in de Voor wetering. Hij was echter spoedig uit eigen beweging op het droge, waarna hij met een nat pak naar moeder ging. Culemborg, 16 Febr. Gistermiddag kre gen de buren G. P. en H. R. van H. op het erf van eerstgenoemde aan den Noor- derwal alhier ruzie over een mesthoop, die tegen de woning van Van H. ligt. De twist liep zoo hoog, dat P. zijn achter buur met een griep in het gezicht moet gestoken hebben, waardoor Van H. zoo danig werd verbond, dat hij niet ver voerd kon worden. Zijn toestand is zorg wekkend. P. li* na het gebeurde naar het po litiebureau om van een en ander aangif- te doen, alwaar hij echter bewusteloos neerviel Bij het afzenden van dit bericht was hij nog niet bij kennis, zoodat hij niet gehoord kon worden. Het onderzoek wordt ten zeerste bemoeilijkt door hel feit, dat bij het gebeurde geen getui gen aanwezig waren. Reeuwijk, 14 Febr. De vraag van droog making der Reeuwijksche Plassen houdt ook buiten de gemeente de gemoederen bezig. De algemeene vereeniging voor natuur bescherming voor ’s-Gravenhage en om streken heeft zich tot B. en W. van ’s-Gravenhage gewend met een uitvoerig adres, waarin B. en W. worden uitge- noodigd al hun invloed aan te wenden, ten einde de droogmaking der Reeuwijk sche Plassen te verijdelen, daar deze plassen, behalve uit natuurhistorisch oog punt, vooral ook als toekomstige recratie- terreinen van Den Haag van gewicht zijn. Bovendien werd een adres verzonden, waarin B. en W. wordt uitgenoodigd waarin B. en W. wordt verzocht, indien eenigszins mogelijk, de eendenkooi In den en haalde diep adem. als men weet werden voorheen stations der Nederl. Spoorwegen rijwielen in bewaring genomen, rijwielen, die na het vervoer per niet direct werden afgehaald, moest men Korten stations Hofnlsuwt. De Koningin en Ko- ningin-Moeder hebben giften geschonken voor den door den Nederlandsch Oppn- lucht-Museum te Arnhem aan te leggen kruidentuin. De verjaardag van esn regiment. Het 3de half regiment van het He regi ment huzaren te Den Haag heeft ter ge legenheid van zijn 113den jaardag het ge bruikelijke défilé gehouden voor het Ko ninklijk Huis. Ruim 11 uur des morgens werd van de kazerne aan het Alexanderveld uit gerukt onder commando van den kolonel- regimentscommandant A. W. E. Gelder- man; langs de Zeestraat werd het Noord- einde bereikt. Voor het Paleis was het terrein afgezet door politie, onder leiding van den heer Snethlage. De Koningin, de Prins en Prinses Juliana namen op het Voorplein van het Paleis de eerbewij zen van het regiment in ontvangst. Het regiment’trok vervolgens naar het Paleis v&n de Koningin-Moeder aan het Korte Voorhout, waar voor H. M. werd gedefileerd. H. M. volgde dit van een der ramen van de eerste verdieping. Er was zoowel aan het Noojdeinde als aan het Voorhout groote belangstelling van de zijde van het publiek. Ambtenaren van den Veeartsenljkun- digen Dienst. De Vereeniging van Ambtenaren bij den Veeartsenijkundigen Dienst heeft dezer dagen haar jaarlijk- sche vergadering gehouden. Nadat verschillende interne aangele genheden wa'ren behandeld, waarbij de heer J. H. Kieuskens te Assen in de plaats van den heer H. de Heer, uit Groningen, die zijn mandaat had neer- gelegd, tot voorzitter en de heer J. van der Doef te Boxtel tot secretaris waren gekozen, volgde een bespreking van de arbeidsvoorwaarden der opzichters bij dien dienst. Hierbij kwam algemeen de overtuiging naar voren, dat bij de laatste salarisher ziening aan deze ambtenaren geen recht was gedaan. Bij het bestuur der vereeniging en bij dat de Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks Dienst (welke zich had doen vertegenwoordigen door haren voorzitter en secretaris) werd er ernstig op aangedrongen stappen bij de regee- ring en volksvertegenwoordiging te doen dat de salarissen van deze opzichterz ver hoogd worden en in overeenstemming gebracht met hun arbeidsprestatie. Ministerieel bezoek. De Minister van Arbeid, Dr. J. R. Slotemaker de Brui ne, heeft gisteren, vergezeld van* den di- recteur-generaal der volksgezondheid, Mr. L. Lietaert Peerbolte, een bezoek ge bracht aan de gemeente Velzen. Te 12 uur 18 min kwamen de heeren aan het station IJmuiden aan, waar zij door het gemeentebestuur van Velzen werden ont vangen. Na het noenmaal gebruikt te hebben in het hotel Augusta, werd een be- t. tegenover de zijde der lak ernstige un trekken de le zorg der rdelijjcheids- b doodt De naanden ge- •.nmiddellijke 8 stat tot de doch wordt «amena telling ellijk door de ■ogen. noodgedwongen wel opbergen, tijd geleden zijn echter enkele aangewezen voor het in depot nemen van rijwielen, op dezelfde wijze al» zulk» met handbagage geschiedt. Thant wenschen de Nederl. Spoorwe gen alle stations, halten en stopplaatsen daarvoor opm te stellen en voor zoover deze niet geschikt zijn, zal men een spe ciale inrichting maken. Op deze wijze denkt men vervoer van reizigers te trek ken. Vele halten en stopplaatsen toch liggen ver van de plaatsen af, die zij be dienen moeten. Indien nu de reizigers gebruik van hun rijwiel kunnen maken, doordat ze deze op het station, vanwaar de trein vertrekt, tijdelijk in bewaring kunnen geven, zal ongetwijfeld menigeen, die nu van den autobus gebruik maakt, per trein gaan reizen. Werkloozsn naar Drents. Op het stadhuis te Rotterdam is een conferentie gehouden tusschen wethouders uit de vier groote steden, over verplaatsing van werkloozen uit die gemeenten, bij wijze van proef, naar Drente. De besprekingen droegen een voorloopig karakter, beslui ten zijn dan ook niet genomen. Afge wacht zal worden gelijk ook het col lege van B. en W. van Rotterdam be sloot wat het onderzoek in Drente zal onleveren. Vertegenwoordigers der gemeente besturen van de vier groote steden zullen Donderdagavond naar Drente vertrekken, waar zy Vrijdag een bezoek zullen bren gen aan het Witteveen. De wethouder Vos, uit Amsterdam, is door ambtsbezigheden verhinderd. Uit Amsterdam zuilen aan het bezoek deelne men de heeren Detiger, directeur van de arbeidsbeurs, en Jurrema, directeur van het armbestuur; uit Rotterdam de wet houder Nivaxd en de directeur van het armbestuur, de heer Fortanier; uit Utrecht de heer Van Geelen, directeur van den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling en werkloosheidsverzekering; en uit Den Haag de wethouder, de heer Drees, en de directeur van Maatschap pelijk Hulpbetoon, de heer Hoejanbos. Zij barstte in tranen uit. „Judith”, riep Flinte vertwijfelend uit, „■k doe u weenen, maar schrei niet om mij, Judith.” Zij herstelde zich na eenige oogen- blikken met moeite zooveel, dat zij kon antwoorden; „Neen, maak u zelven geen verwijt, doch ik smeek u nogmaals, spreek daar niet meer van. Wees mijn vriend, doch verlang nooit meer voor mij te zijn dan dat. Ik kan uw vrouw niet worden”. „Welnu Judith, als het moet, zal ik mij daaraan onderwerpen. Als gij mij niet liefhebt, moet ik immer daarin berusten. Zeg mij evenwel, of gij zoo pertinent kunt antwoorden, omdat gij reeds een ander uw hart hebt geschonken. In dat geval zat ik natuurlijk, hoe diep het mij moge smarten, heengaan. Maar als uw hart nog vrij is, dan bestaat er misschien voor mij nog hoop Dan kan de liefde, die gij nu neg niet kent, uw hart nog binnenk> men en mag ik misschien later nog eens mijn vraag herhalen." „Neen, neen, mijnheer, dat is het niet, gij moet die vraag nimmermeer herhalen." „Het’ is niet omdat ik u niet liefheb, het is „0, Judith, bemint gij ook mij?" Zij antwoordde niet. Flinte herhaalde zijn vraag. „Wat nut kan het hebben," antwoord de zij toen, „daarop te antwoorden, als wij elkaar toch niet kunnen toebehooren.” „Maar waarom niet, waarom niet, Judith, als wij elkaar toch lief hebben?” „Welnu, mijnheer Flinte, ik zal duide lijk met u spreken”, zei Judith thans en zij zag hem met haar 'betraand gelaat aan. „ik acht u hoog en zou u zeker leeren liefhebben, indien een huwelijk tusschen ons mogelijk was. Dat is even- zoek gebracht aan de koelhuizen der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken aan de Zuidzijde van de Visschershaven te IJmuiden. Ver volgens werd de gemeentelijke woning bouw bezichtigd, waarna door het park Velzerbeek werd gereden naar het ge meentehuis, waar de nieuwe raadszaal in oogenschouw werd genomen. Rijwielen sn spoorwegverkeer. Zoo- op de geen Alleen trein „Neen, neen, hem nooit,” Judith. Op dit oogenblik ging de kamerdeur open, maar niet voordat er als bij onge luk tegen getrapt was. Ida kwam binnen met haar vader. Deze laatste bemerkte wel, dat er tus schen de beide jongelieden een ernstig gesprek had plaats gevonden. Hij wierp tersluiks op beiden een vorschenden blik en was ook opvallend stil. Ida echter babbelde er op los meli buitengewone radheid en hield er den praat in tot Flinte opstond en vertrok. Pas was hij weg toen Huber reeds op zenuwachtigen toon vroeg; „Welnu, wat wilde hij?” „Ik zal het u zeggen, vader, doch het zijn dingen, die slechts onder vier oogen besproken worden.” „Welnu,” sprak Ida, onverstoorbaar vroolijk, „dan zal ik opnieuw heengaan.” „Wel?” vroeg Huber toen. „Mijnheer Flinte heeft mij ten huwe lijk gevraagd." Huber sprong verschrikt op, alsof een adder hem had gestoken. „Hij heeft u ten huwelijk gevraagd? En wat hebt gij geantwoord?” „Wat zou ik hem anders antwoorden, dan dat ik hem weigeren moest." Een zucht van verlichting ontsnapte Huber. „Ja, juist, mijn kind, gij moest hen W'i. geren. Hoe dwaas van mij, dat ik een oogenblik kon meenen, dat gij dien man liefhadt!" „Maar ik heb hem lief, vader”, klonk het als moi mij.’ „Maar gij hebt hem niettemin gewei gerd. nietwaar, gij hebt hem alle hoop ontnomen." „Ja, dat heb ik”, antwoordde Judith dof, „en kgn ik anders. Ziet hij niet in mij de dochter van een eerzaam man en mocht ik mij als zoodanig aan hem ver binden. Hij weet immers niet, dat mijn vader een smokkelaar is, een bondge noot van iemand als Kramer. Hij kan immers niet weten, dat hij, zoo ik mij met hem verloofde, de kans beliep, dat hij eens mijn eigen vader in schande en oneer moest storten omdat deze on on eerlijke manier zijn geld verdient. Meent gij dan werkelijk, vader, dat ik trouwen zou met een man..van eer, die een naam hoog te houden heeft, onverschillig, wie hij is. sedert ik weet, hoe mijn vader zijn geld verdiende.” Deze woorden striemden Huber als zoovele zweepslagen^ Wat kon hij er op antwoorden. Zijn dochter zeide hem in andere bewoordingen niets anders dan: Ik ben de dochter van een schurk en als zoodanig mag ik mij niet aan een eerlijk man verbinden." „Gij züt zeer overdreven in uw gevoels uitingen,” sprak hij tenlaatste, „doch laat ons daarover niet twisten. Welke dan ook uw beweegreden i&ochten zijn, ik ver heug mij er over, dat gij mijnheer Flinte geweigerd hebt. Dat is een verstandig be sluit en gij hebt daarmee geheel in over eenstemming met mijn wil rebandeld. Gaat daarin nu nog verder. Er is nog een ander, die u liefheeft. Neem hem aan en gij zult u er niet over beklagen. Gij weet, wien ik bedoel. Ik ken uw afkoer „Maar ik heb hem lief, vader”, klonk van dien man, omdat hij evenals ik een t als een wanhoopsklacht uit Judith’s smokkelaar is en gij dwaas genoeg zijt and, „ik heb hem lief, zoo goed als hij hem ook verantwoordelijk te stellen vopr ij.” I vergoten bloed fWosdt wrrolgd.) Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woentdag»- en dea Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prys voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25, franco per post in Nederland 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt Men kan zich abonneeren by ons* Agenten, Boekhandelaren an Kantoor houders. wel het geval niet. Er bestaan redenen, die zoo’n verbintenis onmogelijk doen zijn. Welke redenen ik bedoel zij u het zelfde, ik kan daarover niet met u spre ken, het zij u genoeg, dat ik zeg, zij ko men van uw zeide niet.” „Maar Judith, als ik mij aldus afge wezen zie, als gij mij aldus mijn levens geluk ontrooft, zeg mij dan tenminste, waarom dit zoo zijn moet. Misschien zijn de bezwaren niet onoverkomelijk, mis schien ziet gij alles te zwaar in. Laat mij er mede over oordeelen. Het gaat om mijn levensgeluk." Zij schudde bedroefd het hoofd. „Het gaat niet, mijnheer Flinte, geloof mij toch, het kan niet zijn. Ik moet u wei geren, maar mag u niet zeggen waarom Maak dit tooneel niet pijnlijker voor oite beiden, dan het is." Flinte’ stond op Toen zeide hij: ..Het moet dan zoo zijn, Judith, he laas, dit maakt mij diep ongelukkig. Een vraag nog evenwel. Zeg mij, zult gij in ’t huwelijk treden met Herbert Kramer?"’ Zij zag Flinte thans recht aan en sprak op vasten toon; „Neen, dat zal ik niet. U kan ik niet trouwen, hem, nog een ander wil ik mijn hand schenken." De sombere trekken van haar onder vrager ontspanden zich. „Gelukkig”, zeide hij, „dat ik de ze kerheid heb, dat gij dien man uw hand niet zult schenken. Dat verheugt mij meer dan ik u zeggen kan. Die man, ik voel het bij mij zelven, is een schurk. Ik vreesde niet, dat gij hem zoudt liefheb ben, maar de angst bekroop mij. dat hij op u een zekeren invloed zou kunnen uitoefenen." Prfjs dsr Ad verten tifin: Van 1 tot 6 regels f 1.80; elke regel meer 0.20 Bij 8 maal plaatsing wordt de 8e plaatsing tegen f O-lff per regel berekend. Voo advertentiên tusschen den tekst, waarby de kolommen breeder zyn, wordt de drie voudige prys berekend. Voor maar plaatsingen, groot aantel regels en «ondittee vrage men tariet van de wed. D. de Bruijn alhier het eind- I spel plaats van het gehouden biljart- concours. De prijzen werden behaald als volgt-, te prijs J. Graafland, 391 punten, 2e prijs A. Oudenes 219 punten, 3e prijs G. Schmidt 130 punten; 4e prijs C. Dek ker 117 punten, 5e prijs J. Uitenboogaart 91 p 6e prijs W. Verwaal 82 p.; 7e prijs W Verkaik. 52 p.; 8e pnjs G. Zijder- laan 50 punten; 9e prija G. W. Molenaar 24 punten. De laagste prija was voor P. Honkoop. als zijnd^ niet verschenen. Goudrlaan, 16 Febr. Vergadering van „Volksonderwijs" in café J Baron al hier De vergadering werd door den voor zitter met een hartelijk woord van wel kom aan de aanwezigen, geopend. Ver volgens werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Hier op rekening en verantwoording van den penningmeester Deze werd goedgekeurd en had een batig slot van plm|. f 17. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J Vonk Jz en F. H. Quick Eenige nieuwe leden gaven zich op als lid, zoo dat het ledental stijgende is. De vereeni ging heeft zich aangesloten bij den „Lek- kring”. Als spreker trad op de heer N, van Dijk uit Hardinxveld, met een rede: ..Houdt hoog Uw Openbare School’!’. Spreker toonde duidelijk het verschil aan tusschen Openbare School en Kerkelijke School. Zijn conclusie was, dat de Open bare School haar taak op uitnemende wijze verricht. Hij wees ook op de split sing. die uitloopt tot schade van het on derwijs en van de berooide schatkist. Na eerst ons onderwijs te hebben ver deeld in de Openbare en Bijzondere 1 School, nu is men bezig, dat Bijzonder Onderwijs in zooveel partij Scholen te splitsen als er Kerkelijke en Politieke partijen zijn. Spreker noemt een en an der een bespotting van de oude spreuk uit Neerlands glorietijd „Eendracht maakt macht”. Hij noodigt de aanwezigen uit de Openbare School trouwi te blijven. Het zijn de slechten vruchten, niet, waaraan de wespen knagen Na afloop van zijn rede, hield hij de aanwezigen zeer aange naam bezig met declamatie. Hij gaf eenige komische voordrachten ten beste, die in hun soort eenig zijn o a „De gebroken neus”, „De weduwe uit den Vischwinkel”, „Het einddiploma”, „Leer je zelf scheren” enz. Ook hier toonde de spreker, dat hij een voordracht volkomen beheerschte, We zagen in den vischwinkel de dikke welgedane weduwe, den joligen bediende en het ietwat ver legen winkeljuffie. Wij voelden het scho nend contrast tusschen de binnenkamer der weduwe, vol luxe en gezelligheid, en het slordige armoedige tehuis von onze winkeljuffrouw. Wij doorleefden alles. Ongeveer halfelf werd de bijeenkomst na een. woord van dank door den voor zitter, aan spreker en aan hoorders, ge sloten. Loplk, 16 Febr. De vereeniging Het Groene Krui» voor Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak, houdt hare algemeene vergadering op Donderdag 17 Februari, in het lokaal van Joh. Oosterom, nabij den Uitwegbrug. hoeven. De afstajid Alphen'Rotterdam zou door deze verbinding reeds 20 K.M. korter worden. De industrie- en cultuur rijke plaatsen, door deze spoorlijn ver bonden. bezitten thans reeds 60(XX) in woners. Ook Alphen’s bloei zoo wordt gezegd, is in hooge mate van deze spoor verbinding afhankelijk. De spoorlijn zal teven» een belangrijke voodingsader azijn voor de bestaande lijnen. Autoverbindin- gen, vooral particuliere, achten B en W van Alphen een nog te onzeker middel van vervoer. Bodsnravan, 16 Febr. Voor de drukke Rijnscheepvaart i» de oude Rijnbrug al hier een ernstige belemmering. Meer malen zitten de schepen urenlang in de veel te smalle doorvaart-ruimte vaat. Het gemeentebestuur zal zich thans tot de regeering wenden met een verzoek om rijksaubsidie. Verwacht wordt, dat dit zal worden verleend. Gorlncbem, 16 Febr. Bij den aanvang der a.e. Zomerdienstregeling der Ned. Spoorwegen zal worden opgeheven de halte „Het Visschertje”, op de lijn Dor drechtGorinchem. Gouda, 16 Febr. In het Van Iterson- Ziekenhuis is overleden de plantsoen- werker H. F. Wirtz, die verleden week in het Hodtmansplantsoen bij bet afza gen vanP takken der boomen van een om vallende brandladder werd geslingerd en toen een onderbeenbreuk met ernstige verwondingen bekwam. Wirtz was ge huwd en vader van twee kinderen. Ge durende ruim 17 jaar was hij in dienst van gemeentewerken. Werkendam, 16 Febr. Het 11-jarig zoontje van M. Vos alhier is door het ijs gezakt. Toen het kind was bovengehaald, waren de levensgeesten reeds treweken. Bergambacht, 16 Februari. In de plaats van den heer A. Sol, is tot bestuurslid van de zangvereeniging „Nut en Genoegen” alhier, gekozen de heer W. van Buren. De levering van 830 kub. M. beton- tegels met bazalt bovenlr g ieder groot 30 X 30 X 5 c.M., voor het te maken trottoir lange de nieuw te maken straat alhier, 1» opgedragen aan de N V Bouw materialen v/b M. Luijten te Lekkerkerk. Door de bewoners van de Fransche Kade en den Vensterdijk alhier, is een verzoek gericht tot den Raad dezer ge meente, om toestemming te verkrijgen tot aansluiting aan het electrisch net van de Vliet. De heer W. van Vliet heeft het bouwen van een schuur bij zijn hofstede in alhier, opgedragen aan den A. van der Lecq alhier. Op de eierenveiling van de pluim- veevereeniging V.Z.O.D. alhier, waren aangevoerd 2000 k ppêneieren. Besteed werd voor groote bru ne eieren f 6,65 voor kleine bruine f 7,46, voor groote witte f 8,20 en voor kleine witte f 7,35 per 100 stuks. De griep begint alhier gelukkig af te nemen. In deze gemeente zijn echter nog al eenige ingezetenen tengevolge van deze ziekte als slachtoffer gevallen. Berkenwoude, 16 Febr. Het broze ijs belette ook hier de jeugd n et om er op te loopen, echter niet altijd met gunstig gevolg. Zoo gingen er twee dochtertjes 15 Judith werd doodsbleek, maar Flinte bemerkte dit niet en vervolgde: „Ik ken u nog slechts kort, Judith en toch deet ik, dat ik u liefheb. Wat ik voor u gevoel, is niet een voorbijgaande genegenheid, doch ware liefde en ik vraag U. of gij dat gevoel zoudt kunnen beant woorden. Judith, wilt gij mijn vrouw worden.” Bij het uiten dezer laatste woorden, zag hij haar in 't gelaat, doch hoe schrikte hij van de uitwerking zijner woorden. Doodsbleek zag zij hem aan en strekte de handen als af werend uit. „Neen, neen”, zeidé/zjj met een scher pen klank in haar stem, zeg dat niet, dat gij mij liefhebt, dat gij mij tot uw vrouw verlangt.” y „Maar Judith, is hef dan een misdaad u te beminnen?" „Ach zwijg, mijnheer, .zwijg, ik kan nooit uw vrouw zijn en gij kunt mij niet liefhebben. Zet u die gedachte uit het hoofd, gij moet u zelf bedriegen.” „Neen Judith”, antwoordde Flinte ern stig, „ik bedrieg mij zelf niet,» noch u. Ik heb u lief, doch jaagt mijn bezoek u zulk eenl vrees aan, boezem ik u afkeer in? Vergeef mij dan, dat ik zoo ver metel geweest ben te durven hopen." „O neen,” antwoordde Judith weer, „daar is geen sprake van vrees of afkeer gij hebt mijn schrik verkeerd begrepen Het is aan u mij te vergeven.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 1