in staat van faillissement Boerenknecht, Boerenarbeider, GARAGE. Boerenknecht Dienstbode, Meisje, Bovenhuis Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Afloop Aanbestedingen. Visscherij Berichten. Predikbeurten. Burgerlijke Stand Marktberichten Advertentiën. Alb. de Haas T. van der Vlist. Dankbetuiging. 25-jarig Huwelijksfeest Oproeping voor Leden. Terstond gevraagd Boerenarbeider, Een net Dagmeisje gevraagd Gevraagd D. C. A. OOMS, het bouwen van een Woonhuis Eaonmtfpoldor te bewaren en do komat van den nieuwen direoteur van den plaat- •oenendlenit af te waohten, alvorens ver dere maatregelen te deaer sake genomen worden. Qleeeen-Nieuwkerk, 14 Febr. Naar wij vernemen, aal vermoedelijk bij de aan- •taande gemeenteraadaverkieaing geen oandidatenlijst voor de Arbeiderspartij worden sa&mgesteld, maar sal een libe rale lijst worden opgemaakt, waarvoor reods candidaten aanwezig sijn. Dinsdagmorgen ging de jongeheer G. V. alhier naar schooL Zooals vele jongens het doen, moest het toch nog eens gewaagd worden om op het ijs te gaan. Zoo werd dan bij den heer A. Boer het ijs geprobeerd, met het gevolg, dat hij midden in de sloot er door sak te. Ge lukkig was hier de sloot niet soo diep, zoodat hij mch met eenige moeite zelf kon redden. Met een nat pak, kon hij al dus vroeg huiswaarts. Gorinchem, 16 Febr. Hier ter stede is door eenice ingezetenen een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt het jaar lijks houden van een concours voor Har monie- en Fanfarecorpsen, Gemengde-, Kinder-, Dames- en Mannenkoren. In 1027 zal het concours gehouden worden in de eerste helft van Augustus op een terrein in de onmiddellijke nabij heid van de stad. De heer E. G. Gaar landt, burgemees ter dezer gemeente, heeft het hem aan geboden eere-voorzitterschap bereids aanvaard. Binnenkort zullen de verschillende ver- eenigingen een uitnoodiging en voorwaar den tot deelname worden toegezonden. In alle af deelingen zullen de prijzen worden toegekend volgens het bekende pun tens telsel der nationale concoursen. Polsbroekerdam, 16 Febr. Woensdag avond vierde de alhier gevestigde Zen- dingskrans „Lijdia" in de lokalen der Byz. School alhier, haar 5de Jaarfeest* De Zendingsoorrespondent, de heer T. J' de Heer opende, dit samenzijn met ge- bede en het lezm van een gedeelte der H. Schrift ,wa^aan een gepast openings woord werd verbonden. De presidente der vereeniging, Mej. J. G. Roeleveld— van den Berg, riep daarna den talrijken aanwezigen een welkomstwoord toe,, waarop de secretaresse en penningmeeste- resse verslag uitbracht, over den stand der vereeniging en hare werkzaamheden in het afgeloopen jaar. De hoofden der be^da Chr. Scholen in deze gemeente leverden eene bijdrage, sprekende de heer Roeleveld over „Vol houden' en de heer heer Abma over "Rome zien". Een en ander werd afge wisseld door zangstukjes, welke de meit' jes van de krans ten beste gaven. In de pauze, die nu volgde, Werden verver- Behingen rondgediend en tevens eene ba zaar gehouden, Waarbij de gemaakte goe deren onderling Werden verkocht en voor een kleinigheid kon worden geraden naar verschillende voorwerpen. Het resultaat hiervan was, dat eene opbrengst kon wor den gemaakt Van f 200, welk bedrag aan het bureau van den Ger ZendingBbond in Den Haag zal worden overgemaakt. De bijeenkomst, welke druk bezocht was en een zeer geanimeerd verloog had, werd, na hartelijken dank aan de aan wezigen voor hunne betoonde belangstel ling door den heer Roeleveld op de ge bruikelijke wijze gesloten. Zevanhuizen, 16 Febr. Maandagavond had in de zaal van den heer Vos de aan gevraagde buitengewone vergadering van de Eierenveiling plaats. De voorzitter, de heer G. Plaizier, open de om half acht voor 118 leden de ver gadering. Van de 7 onderteekenaars, die de vergadering aangevraagd hadden, wa ren er zes van aanwezig. De heer F. Visser voerde namens hen het woord en zeide, dat de onderteeke- naars meenden, dat de heer Van E., door het bestuur onrechtvaardig als lid der vereeniging geschrapt was. Nog een paar heeren voerden omtrent de handelwijze verzachtende omstandigheden aan. Het bestuur meende bij monde van den vooitr zitter, dat zij elk lid, die met opzet zijn eieren op een andere wijze elders ver kocht, dat deze leden geschrapt moesten worden. Alzoo ook de heer Van E. Dit was de vierde. Wanneer de heer Van E. zich weer als lid opgeeft, met de mede- deeling, dat hij zijn eieren, die hij over heeft, hier zal laten veilen, kan hij op nieuw lid worden. Na een discussie van anderhalf uur, werd in stemming gebracht, n.l. of het bestuur goed gehandeld heeft, ja of neen. De uitslag was 8 stemmen voor het be stuur, 4 tegen en 12 blanco. Alzoo werd het bestuur in het gelijk gesteld. Vier le den hadden tijdens de stemming de zaal verlaten. Op den Breedenweg werd de kar van den heer Kok uit Gouda aangereden door een vrachtauto, wat aan de kar veel schade veroorzaakte. De autobestuurder reed door. De heer Kok nam het num. mer van den auto opï Even na het ge beurde kwam de rijksveldwachter Van Eden voorbij. Deze werd van het gebeur de op de hoogte gesteld. Van Eden zocht vervolgens het nummer van den eige naar op. Deze was de chauffeur T., uit Ouderkerk a.d. IJssel. Daar de heer T. de schade, groot f 25 niet wil betalen, heeft Van Eden tegen hem verbaal opge maakt. Laxmond. 16 Febr. Zaterdagavond had de jaarlijksche vergadering van de zie kenfonds alhier plaats. Ongeveer 7 uur ving de vergadering aan door het gebed van den heer T. van Maurik en een openingswoord door den voorzitter. Dan volgde het voorlezen der notulen. De secr -penningmeester las hierna het jaar verslag voor, terwijl hij rekening en verv antwoording deed over 't jaar 1026. Da toestand der kas was als volgt: Inkom sten f 607,94, uitgaven f 778,06, nadeelig saldo f 170,12. Totaal in kas f 1509,67. Hierna was aan de orde de benoeming van de controle-commissie. Bij acclamtio werden herkozen de heeren H. de Jong, P. de Ruiter en A. de Jong Gt. Punt'5 vu het in stemming brengen van een vooritel door G. J. de Vaal, Inhoudende het afschaffen van het in gebruik zijnde openen en sluiten der vergadering met gebed. Alvorens men hiertoe overging irai het aan den heer G. J. do Vaal sijn worstel te verdedigen. Spr. wee# op het neutraal karakter van de ziekenfonds en achtte het dientengevolge onnoodig dese met gebed te openen en te sluiten. De heer P. de Ruiter bestreed dit v%oretel, wijzende op de kracht van 't gebed eto Ook de heer J. de Jong voerde hierover nog het woord. Na lang debatteeren werd tot stemming overgegaan. Het voor stel van De Vaal werd verworpen met groote meerderheid van stemmen. Van de drie en zestig op gekomen leden (totaal zijn er 108 leden aan de ziekenfonds) stemden 16 voor het voorstel-De Vaal en 42 tegen, terwijl eeno gen zich van de stemming onthielden Daarna was aan de orde het bespreken van de uitkeering ziekengeld. Een lid meende nog op een paar weken uitkee ring ziekengeld recht te hebben. Het be stuur meende echter deze uitkeering nis1, toe te staan, op reglementaire grond, daar bedoelde persoon zien niet op tij 1 door den geneesheer had laten contro leeren, hetwelk voor uitkeering vereischt werd. Deze uitkeering werd niet toege staan. Daarna volgde een voorstel van het bestuur om de plaatselijke geneesheer te benoemen als controleerend' genees heer der ziekenfonds. Met algemeens 8temmen werd dit voorstel aangenomen. Punt 8 was weer een voorstel van den heer G. J. de Vaal, inhoudende een reglementaire wijziging. Doordat het in- tusschen vrij laat was geworden, waren al eenige leden vertrokken. Het voorstel De Vaal werd wee» verworpen met 17 te gen 27 stemmen. Dan kwam aan de orde de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren G. van Bentum en J. Uitenbogaard. De heer C. van Bentum werd na een langdurige stemming herkozen met 42 stemmen. De stemming over het tweede bestuurslid duurde echter niet minder lang. Eindelijk werd in de plaats van Uitenbogaard gekozen de heer Jacob v. d. Maas met 36 stemmen. Ten slotte volgde de rondvraag. Hier van maakte de heer J. de Jong gebruik om zijn bezwaar te uiten tegen het niet uitkeeren van ziekengeld op Chr. Feest dagen. zooals in 1926 was voorgevallen. Besloten werd voor zoover dit in 1926 niet was geschied, dit alsnog uit te be talen, terwijl ook in 't vervolg op de Chr. feestdagen zou uitgekeerd worden. Door de talrijke discussies en de vele stemmingen, was het tenslotte zéér laat geworden. De vergadering werd met ge bed van den heer T. van Maurik ge sloten De werkloosheid, welke in deze plaats lang zeer gering was, begint nu grooter omvang te krijgen. Ten deele doordat door de gunstige gelegenheid veel werk reeds is geschied, terwijl door de vorst der laatste dagen het voor grond werk totaal ongeschikt is. Ook wat de griendarbeid betreft zal het spoedig ge daan zijn, zoodat 't uitzicht is, dat er nog wel een poos werkloosheid zal zijn. Naar we vernemen heeft (we mel den dit in aansluiting mot het bericht van j.l. betreffende den hoer Bloks, de zelfde oplichter, die den heer Bloks er tusschen trachtte te krijgen, op Jutphaal eenzelfde poging gedaan. Dit bij een kas telein, die echter beter te vangen was dan de beer B. en er voor f 4 tusschen liep. Het Merwedekanaal alhier zal de zen zomer worden uitgebaggerd. Het is reeds lang geleden dat dit plaats had. Een dergelijke arbeid verschaft in den regel een mooie gelegenheid voor boeren die hun land dicht bij 't kanaal hebben liggen en dit voor zoover dit soms nuttig kan zijn, onder kunnen laten spuiten. Door B. en W. dezer gemeente zal een vergadering worden gehouden, ten einde uit een vijftal voorgedragen onder wijzers, in aanmerking komend voor een benoeming tot hoofd aan de Openbare Lagere School alhier, een drietal op te maken. Vermoedelijk zal dan in de vol gende week een raadsvergadering worden gehouden, om tot de benoeming over te gaan. Door verscheidene menschen uit de ze plaats wordt het tot een gewoonte ge houden, om in het najaar een aantal roode kolen in den grond te „kuilen", zoodat alleen de steel der wortel boven den grond uitsteekt, teneinde deze zoo te verduurzamen. De kooien blijven dan inderdaad meestal wel voor verrotten bewaard, doch het komt vaak voor, dat het steeltje alleen is overgebleven, door dat de muizen zich verzadigden, ten kos te van des landmans arbeid. Of ze dus verteeren of door de muizen worden op gemaakt. dit is voor den eigenaar vrij wel hetzelfde; hij is ze kwijt. Ottoland, 16 Febr. De molenaar G. K., die een klein wondje aan zijn hand had, kreeg daaraan des nachts hevige pijn, en moest zich onder geneeskundige behan deling stellen, die een begin van bloed vergiftiging constateerde. Gelukkig kwam K. nog juist bij tjjds. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. de Kreij, thans commies der directe belastingen te Ittervoort (Limburg) is be noemd als commies-rechercheur ter standplaats Groningen. In samenwerking met de Ned. Herv. J ongelingsvereenigingen te Brandwijk, Goudriaan, Groot-Ammers en Nieuw- poort, worden door de Ned. Herv Jonge- lingsvereeniging „Daniël" alhier pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een Ring van Ned. Herv. Jongelings ver eeniging op Geref. Grondslag. De kaasprijzen waren deze week le soort f 44 tot f 46, 2e soort f 41 tot f 42, alles per 50 K.G. Handel redelijk. Voor vette varkens werd besteed le soort zwa re f 29 tot f 90, lichtere soorten f 31 tot f 32, alles per 50 K.G., bruto, emt tame lijk vluggen handeL i Ten behoeve van de Ned. Herv. Mdijesvareeniging „Martha" wsrd in de sa gemeente een ooileote gehouden, welke in totaal heeft opgebracht de som tob f 76,68. In de woning bewoond door den gemeen te-veldwachter sijn bij het ver nieuwen van een vloer In den grond een ijrietal oude munten gevonden, n.l. twee zilveren met de beeltenis van Albertus en Elisabeth, eh de jaartallen 1618 en 1610, en 1 gouden munt, waarvan aan de eene zijde staat o.a. Rex. Jacobus Koning Jaoobus, benevens een beeltenis, terwijl op de keerzijde voorkomen de woorden Faciam, cos, in gen tem unam dat ik ze make tot één volk. Als een bijzonderheid* kan van hier gemeld worden, dat door den veehouder W. van V alhier twee nuchtere kalveren z.g. dikbillen, zijn verkocht voor respec tievelijk f 47,50 en f 52,50, alzoo totaal f 100. Nleuwerkerk a.d. IJssel, 16 Febr. God. Staten hebben goedgekeurd het raads besluit tot het aangaan van een geldlee- ning, groot f 10.000. voor kapitaalverster- king aan het electriciteitsbedrijf. Aan den heer F. Jas, burgemeester, is dispensatie van inwoning verleend tot 1 November 1Ö27. De spreekdagen voor het puhliek blijven bepaald op Dinsdag en Vrijdag. .De rijks vergoeding voor het open baar lager onderwijs over 1927 is door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bepaald op f 20.424. Het te veel genoten bedrag ad f 1410 .zal wor den ingehouden op het voorschot voor 1927. De stemming voor den gemeente raad is door den burgemeester bepaald op 25 Mei a.s. Met aanvankelijk 14 leden is alhier een Mannenkoor opgericht, dat zijn repe- titities zal houden in de zaal van den heer Joh. Boerop. Voor nadere bijzonder heden wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Groot-Ammers, 16 Febr. Maandag avond j.l. trad alhier in de zaal van den heer G. van As op de heer J. Kortland, uit Schoonhoven. Spreker behandelde de samenstelling en macht der Prov. Staten op het gebied van gemeenten, polders enz. en stond ernstig stil bij dg Ontwape ning, hetwelk door hem duidelijk, werd uiteengezet. De rede werd door weinig aanwezigen met aandacht gevolgd. Aan het einde zij ner rede werd de spreker met een warm applaus beloond. Door een der aanwezi gen werd een vraag gesteld, welke door den spreker afdoende en tot genoegen beantwoord werd. Vanmorgen werd te Laugerak in zijn woning gearresteerd de beruchte 8troo per G. van M. Door de politie, welke sterk vertegenwoordigd was, waren uit gebreide maatregelen voor eventueele ontvluchting genomen. M. werd door de rijkspolitie naar Dordrecht overgebracht CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Rozenburg: P. Zwier te' Papendrëcht Polsbroek en Vllst. 16 Febr. Bij de j.L Maandag plaats gehad hebbende stem ming van notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, wercL-de heer M. van Vliét herkozen en is in de plaats van den heer G. Kloot, die verzocht had voor een herbenoeming niet in aanmerking te komen, gekozen de heer Adr. Lekkerker- ker. Tot kerkvoogd werd met algemeene stemmen herbenoemd de heer H. de Pa ter te.Vlist. die zich deze benoeming we der liet welgevallen. fehoonhoven, 14 Februari 1927 Voor beroep bedankt Da. W. Deur, predikant der Ned. Herv. Gemeente al hier, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te- Sommelsdijk. De vrije Zaterdagmiddag bij den Rei nigingsdienst. De werklieden van den Reinigingsdienst waren de eenige leden van het gemeentepersoneei, die nog niet in het genot verkeerden van den vrijen Zaterdagmiddag. Deze kwestie is besproken en het Col lege van B. en W„ heeft besloten om, voorloopig voor een proeftijd van drie maanden ook deze gemeentewerklieden des Zaterdagmiddags vrijaf te geven. Daarbij werd de bepaling gemaakt, dat de dienst er absoluut niet onder mag lijden en tweed ens, dat deze maatregel niet mee moet bbrengen, dat het perso neel der Reiniging erdoor uitgebreid moet worden. De proeftijd gaat in op 1 April. In Juli zal dus beslist kunnen worden of de vrije Zaterdagmiddag definitief voor den Reinigingsdienst zal kunnen worden ingevoerd. Scholletje loopen. Als het ijs is, kost het velen jongens moeite om zich niet eens te wagen. Het geliefde schol- letjeloop&n wordt druk beoefend en kost dezen en genen nogal eens een pat pak Gisteren waren twee jongens K. en B' genaamd, op de Groote Gracht bezig om het ijs te probeeren. Plotseling begaf het Ijs het en gingen de jongens te water, kopje onder. [Zekere V. wist hen behouden op het droge te brengen. Zij hebben dus een leer voor een volgenden keer. Botermarkt. Op de heden gehouden botermarkt was de prijk: Goebotgr f 1.05, Weiboter f 0.90, beiden per half KjG. Waterstand: Keulen v.m. 1 45 m. - 0.09 m. temp, -f- 2 o. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke wind; nevelig tot half bewolkt of betrokken; weinig of geen regen: waar schijnlijk iets zachter des nachts; overi gens weinig verandering in temperatuur. Elsrvslllng. Op da heden gehouden ederveiling was de aanvoer 7119. Prijsen witte eieren f 7J2Öt 8,60, bruine eieren J 8 66—f 8.80, diverse eieren 7.66— f 8.80, eendeieren f 7jalles per 100 st (Eigen Radlo-dlenst.) Esn vrouw In da vlammen omgekomen. EPE, 16 Febr De boerderij van D. B. te Vaassen is Dinsdagavond afgebrand. Een inwonende vijftigjarige vrouw kwam in de vlammen om. Tien stuks vee wer den een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. EPE, 16 Febr. Omtrent den brand te Vaassen vernemen wij nog het volgende: De brand is door totnutoe onbekende porzaak ontstaan in de schuur weLke aan de woning van den heer E. J. Dijk- kamp is aangebouwd. Het vuur greep snel om zich heen en tastte spoedig ook het woonhuis aan. In een van de kamers sliep de vijftig jarige juffrouw D. Brenkman, een ach terlijke vrouw, die by den heer Dij kk amp uitbesteed was. De vrouw des huizes trachtte juffrouw Brenkman te redden. Voordat zij evenwel met haar de kamer kon verlaten, viel het rieten dak bran dend naar beneden, dat gedeeltelyk in de kamer terecht kwam. Juffrouw Brenkman vtol toen in zwijm en de echtgenoot© vanden heer Dijk- kamp zag geen kans om de vrouw uit de brandende kamer te halen. Zy probeerde 'haar op te tillen en kon haar tot by de deur sleepen, maar toen moest zy, omdat zij reeds eenige brand wonden had opgeloopen, haar reddings pogingen opgeven* De vrouw kwam in de vlammen om Het geheele huis is afgebrand. Tien stuks vee gingen eveneens verloren. Daar het huis aan de overzyde van het Apel- doornsche Kanaal lag, waai—geen andere huizen staan, kon geen hulp verleend worden. Een sirene voor brandalarm. Nadat eenige jaren geleden te Rijswijk besloten was het luiden der kerkklok by brand niet meer te doen plaats hebben, heeft men thans in die gemeente uitgezien naar een meer modern systeem. Thans is besloten over te gaan tot aan schaffing van een electrische sirene, die geplaatst zal worden op het dak van het politiebureau. Het geluid van deze Birene is zoo sterk, dat het overal in de bebouw de kom kan worden gehoord. De raad verleende een crediet ter uitvoering van dit plan. Verduistering. Dezer datren ia aan gifte gedaan dat een der bestuursleden van de Brandstoffen vereenig ng De Vol harding 4n Den Haag, een bedrag van f 3000 verduisterd had ten nadeele van de kas. Thans heeft de politie in verband hiermee zekeren J. B. aangehouden. Tegen ssn paal garadsn. Te Tegelen ia de kooiman L. D„ per fiets huiswaarts koerende, tegen een telefoonpaal gereden. Hij werd in bewustelooren toestand en hevig bloedende gevonden. Zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, is de man kort daarna overleden. Onder san vrachtauto. Naar het Ziekenhuis Zuid wal te Den Haag is ver voerd de 16-jarige H. de V., die op de Vaillantlaan door eigen onvoorzichtig heid onder een vrachtauto was geraakt en inwendige kneuzingen en een been breuk had bekomen. Hij wou wat meer zien. Door de marechaussee van Sneek is een persoon gearresteerd, die in een 2de klasse cou pé van den sneltrein naar Leeuwarden heeft getracht in het tusschenschot een gat te* boren, ten einde vermoedelijk de passagiers in het belendende appartement te bespieden. Inbraak In ssn juwelierszaak. Des nachts is ingebroken by een goud- en zilversmid in de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam. Er werd een groot aantal gouden sieraden gestolen voor een waarde van f 700. Het winkelhuis is 's avonds en 's nachts niet bewoond. De deur is ver moedelijk met een valschen sleutel ge opend. Als vrouwen vechten. Te Rotter dam waren twee vrouwen in de Karrensteeg met elkaar aan het vechten geraakt. Tijdens deze vechtpartij zijn bei den door de ruit van het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg. dat aan de achterzyde aan de Karrensteeg uitkomt, gevallen. De beide vrouwen zijn aange houden en opgesloten. Het nadeel van brillen. By het stoeien heeft de 18-jarige J. M. op de Groote Markt te Rotterdam een glas van zyn bril in het rechteroog gekregen. Dit oog is ernstig verwond. De jongen is in he-t Ooglijdersgesticht aan de Nadorst straat behandeld. De moord te Esbeek. De klopjacht in de bosschen ten Zuiden van Hilvaren- beekEsbeek, waaraan 70 jonge mannen deelnamen, heeft geen enkel resultaat op geleverd. Van den verdachte, den land bouwer G., werd geen spoor ontdekt Auto in een sloot gereden. De auto verhuurders, die met een viertal passa giers langs den Laanderweg, tusschen Noord-ficharwoude en Hugo waard reden raakten, misleid door den mist, in de naast den weg liggende sloot. Alle inzit tenden konden zich. door het inslaan van een ruit, uit hun benarde positie redden, zoodat zy slechts alleen eenige lichte kwetsuren bekwamen. Branden. Te Domburg is de land- bouwschuur van S. Dingemanse, staande IX uur van het dorp, geheel afgebrand, terwijl het huis zooveel schade bekwam, dat een gevel instortte. Het vee en huis raad konden worden gered, doch land bouwgereedschap, hooi en stroo en twee fieteen gingen verloren. Alleen het hols en de eohuur waren veriekerd. Er Is brand uitgebroken in een per- oeel aan de Weeterplantage te Leeu warden, wqprln gevestigd ie de handel in gruttere waren van den heer K ooistra. De bovenverdieping van dit perceel ie uitge brand. Van de in het woonhuis staande kachel was vermoedelijk cenig vuur op den grond gevallen. Verzekering dekt de schade. Vechtpartij. Dee nachts werd naar het ziekenhuis te Assen vervoerd een 20- jarig persoon uit Gieten, die aldaar by een vechtparty een steek aan het hoofd had gekregen. In het ziekenhuis ie hy aan de gevolgen overleden. Hulde aan redders. De heeren J. en L J. van den Akker te Delft ontvingen het loffelijk getuigschrift uit het Carne- gie-Heldenfonds voor het door hen met levensgevaar redden van een 63-jarigen man, die op den avond van 27 December j.l. door den mist misleid, in de gracht aan de Geer aldaar was geraakt. Brandstichtingen. Het parket van Zwolle heeft te Steen wijk een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de vorige week daar plaats gehad hebbbende brand in de electr. wasch- en strykinrichting van N. de B., die j.l. Donderdag in ar rest was gesteld. De B. is naar de straf gevangenis te Zwolle oevrgebracht, als verdacht van brandstichting. Voorts heeft het parket te Onna een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den 'daar Maandagmorgen plaats gehad hebbenden brand, waarbij huis. meubi lair, een groot aantal hoornvee, paard, veulen, varkens enz. verloren zyn gegaan. Tengevolge van dit onderzoek is de land bouwer B. B., eigenaar van de verbrande goederen, nog Maandagavond te Steen- wijk in arrest gesteld. Ongeluk bij een oefening. Te Schie dam is by het oefenen door eenige land stormsoldaten op het terrein achter de Stadsdoelen, in het werpen van hand granaten, M. Kok, een 22-jarige distill*- teursknecht, die op 'n terrein in de buurt werkzaamheden verrichtte, door een on geladen handgranaat getroffen aan den linkerslaap, waardoor hij bewusteloos neerviel met een bloedende wonde aan de linkerslaap. Dr. Ormel verleende de eerste hulp. waarna de jongen per auto naar zijn woning werd vervoerd. Zyn toestand ,is niet levensgevaarlijk. De heler zoo goed ale de steler. De Rotterdamsche politie is druk bezig met het onderzoek* in de zaak van de twee inbraken by de firma Aeneling Merkes nun den Goudschen Weg aldaar. Vyf personen zyn gearresteerd, drie uit Rotterdam en twee uit Den Haag. By hen ie een groote party goederen in besLag genomen, welke afkomstig bleek van tal inbraken, behalve van juist die van de diefstallen by de firma Ameling Merkes. De goederen zijn afkomstig vbd inbraken, welke zoowel te Rotterdam als elders zijn gepleegd en bet is een heel ■werk, alles thuis te brengen Men acht het imtusschen niet onmogelijk, dat zy de by de firma Ameling Merkes gestolen gouden sieraden wei in hun bezit hebben gehad, maar dat deze of al weer zijn verhandeld, of al zyn versmolten. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet Onder eed metstkar. De landbouwer J. Ploeg te Delfgauw is onder een zwaar beladen mestkar geraakt. Ernstig ver wond werd hy naar het St. Hippolytus- gesticht te Delft vervoerd. Autodieven. Te Hilversum hebbed twee jongens van ongeveer 20 jaar, G. D. en F. H.. den auto van Dr. Peters al daar, die op den Hoogen Naarderweg een patiënt bezocht, meegenomen, ver moedelijk met de bedoeling, den auto aan den man te brengen. In de Havenstraat botste de auto tegen het hek van de coöpe ratie Ons Belang, waarbij hy nogal be schadigd werd. De jongemannen vlucht ten, doch werden spoedig door de politie achterhaald. Aanrijding. Op den Schulpweg te Rotterdam is een autobus van den dienst Poortugaal— Rotterdam in aanryding ge komen met de personenauto van den heer L. H. P. De luxe auto werd in het midden geraakt en opzy geworpen, tegen een langs den weg staand hek. Het hek is vernield en de auto ia zwaar beschadigd. Beren In de Pyreneeën. Zij, die mee- nen dat er in de Pyreneeën geen beren meer voorkomen, hebben ongelijk. Alleen in December van het afgeloopen jaar zyn er doo? een bekend berenjager in de Fransche Pyreneeën elf beren neerge legd. De groote koude, die er dezen win ter in het gebergte heerscht en de dikke sneeuwlaag hebben de dieren uit hun hooge, eenzame verblijfplaatsen naar de woningen der menschen doen afdalen. Jeugdige messenheld. Bij een twist tusschen twee 14-jarige jongens in de Oranjeboomstraat te Rotterdam heeft een 1 den ander met een mes aan den linker arm verwond. Er is procesverbaal tegen den dader opgemaakt. Mist op zee. Het is de laatste dagpn weer heel erg geweest met de mist in Engeland. Over het Kanaal heeft een byzonder zware mist gehangen, die aan leiding heeft gegeven tot tal van onge lukken. Er is een schip gezonken, twee zym er gestrand en tien beschadigd door aanvaring, doch er valt gelukkig geen enkel menschenleven te betreuren. Toen de bewoners van Sandgate zich langs de kust begaven, zagen zij plotse ling een sloep uit den mist opdoemen. Daarin bevond zich de heele bemanning van het Noorsche stoomschip Raa, een tcoknbootje va'n 458 ton, dat van Car diff! op weg naar Rotterdam in aanvaring was gekomen met het Spaausche stoom schip Gordejuela, De schok was zooi hevig dat de slapende leden der bemanning uit huy kooien werden geworpen. De Raa is vermoedelijk gezonken De mist;_was zoo flik, dat de Maid of Kent, een van de booten van den dieust Dover-Calais drie uur had gedaan, over de laatste drie myi voor de haven van Dover. By het bümenkomen aldaar liep het schip op een belten, dat op een wrak geplaatst was, waardoor eenige water- tankt aan dek opengescheurd werden. De Fransche boot, dig 'e avonds uit Dor ver moest vertrekken, is binnengebleven, Te Londen heeft het verkeer veel hin der van den mist ondervonden. De bussen moesten door mannen met lantaarns over de drukste punten geloodst worden eu de treinen hadden veel vertraging. Doodelijk ongeluk. - In de buurtschap Zuuk is de ongehuwde jongeman G. van een wagen met hout gevallen, doordat hij een toeval kreeg. Hy kwam onder de wielen terecht en is kort daarna over leden. Kind doodgereden. By het naar school gaan is te Amsterdam een jon getje van zes jaar in de Linnaeusstraat door een vrachtauto overreden en gedood. Hy stak de straat over achter een tram om en zag niet, dat een vrachtauto na derde. Hoewel de bestuurder nog remde, en de snelheid van den auto niet groot was, was een ongeluk niet te vermijden, daar de knaap nog een onverwachte be weging achteruit maakte. Een tragische byzottSLerheid is, dat de vader juist naar zee was vertrokken, en dat de moeder, die het kind steeds naar school bracht, het dezen keer juist voor het eerst niet deed. Een museum ten geschenke. Te Versailles staat een prachtig particulier hotel, dateerend uit de helft van de 18e eeuw. Het was het palels, dat eens toe behoorde aan Nyert, den eersten kamer dienaar van Lodewijk XV. De koning was zóó tevreden over de diensten welke Nyert hem had bewezen, dat hij hem, toen hy een dagje ouder werd, deze vor- stelijke woning ten geschenke gaf En Nyert had geld genoeg op zy gelegd, om zijn nieuwe woning ook smaak,vol te meubileeren en van goede schilderyen te voorzien. Verschillende eigenaars volg den elkaar op, maar huis en inrichting bleven dezelfde. De laatste bewoonster was madame Lambinet, die enkele maan den geleden overleed en het historische huis met zijn fraaie kunstverzamelingen, langzaa muitgebreid tot een waar museum naliet aan twee neefjes, tevens kregen ze een bedrag van vijf millioen. De erfgenamen, zelf zéér gefortuneerd hebben nu besloten om het museum ten geschenke aan te bieden aan de stad Versailles De sclioone betimmeringen in de di verse zalen zyn in een uitstekenden staat, zooals ook de beschilderde plu fonds Men krygt een zeer goeden indruk van een patricische woning uit de 18e eeuw Boucher en Fagonard nemen by de schilderyen de eerste plaats in,- Er is ook veel en mooi werk van Lambinet Het salon ameublement (hetwelk op een millioen wordt geschat; is van zeldzame schoonheid. Trouwens ook in de andere vertrekken kan men pronkjuweeleu van styi- en sierkunst aanschouwen. Het is een belangryke aanwinst voor de oude koningsstad en de Raad heeft dan ook het voornemen, om aan de overdracht enkele feestelijkheden te verbinden ter eere van de milde schenkers. Dansende den dood In! Terwijl de 18-jarige Ruby Lambert Zaterdag te Grimsby aan het dansen was, zeeg zij neer in de armen van haar partner en gaf den geest. Het meisje leek daarvoor opgewekt en niets te manlteeren. Gearresteerd. De Haarlemsche re cherche heeft aangehouden twee vrouwen van 39 en 24 jaar, die zich de laatste we ken aldaar schuldig hebben gemaakt aan diefstal van marktgoederen. Bij hen zijn in beslag genomen eenige ondergoederen, eenige dozijnen zakdoeken, 9 fantasie kleedjes, 3 stukken stof, 8 paar kousen, 6 flanellen en 3 tabakspijpen. De brend een boord ven de „Vecht stroom". Uit het politieonderzoek is komen vaat te staan, dat de broeiing in de houtskoollading aan boord van het stoomschip „Vechtstroom" zeer waar schijnlijk reeds vóór het vertrek uit IJmuiden was aangevangen. De loods, die het schip buitengaats heeft gebracht, heeft aan de politie ver klaard, dat hij, toen hij Zaterdagavond in de hut van don kapitein was, reeds een eigenaardige lucht heeft waargeno men. Daar de hut evenwel pas geschil derd is. heeft men.hierop geen acht ge slagen. Ook de kapitein scheen de vreem de lucht aan de nieuwe verf to hebben toegeschreven. De matroos Kuiper, die hel eerst het ongeval ontdekte, verklaarde eveneens aan de politie, in de hut van den kapi tein een vreemde lucht te hebben gero ken. Het is gebleken, dat de hut van den kapitein direct boven den vuurhaard lag. zoodat de eerste dampen onmiddellijk door de vloernaden in de hut zijn gedron gen. De „Vechtstroom" is gistermorgen uit de Goenhaven naar de Oostelijke Handels kade gesleept. Daar het schip door het vuur, ook inwendig e enigszins heeft gele den, staat nog niet vast. wanneer het weer zal vertrekken. Aan de gevolgen overleden. De dienst bode J. Kloosterman uit Delfzijl, die ver leden week onder een tram is geraakt, is Maandag overleden. De boschbrandeijl.iln Australië. Een plotselinge wyzigiyg in de windrichting heeft na een geweldig heeten ochtend den toestand in victoria, waar hevige boschbranden woeden, in twintig minuten tyds volkomen gewyzigd. In dit korte tijdsbestek daalde de temperatuur niet minder dan 17 graden De stad Warren- bayne, die gedoemd scheen, in de vlam men ten onder te gaan, daar de uit Mel bourne aangekomen hulptroepen Volko men machteloos stonden tegenover de aanrukkende vlammen, is door deze plot selinge verandering in de windrichting voor vernietiging bewaard, zoodat geen Verdere meuschenlevens verloren zyn ge gaan. Hoewel het gevaar is verminderd, is het nog niet geweken In verschillende districten blijft het vuur nog onvermin derd voortwoeden, en eb de wind neer het Noorden draait, wordt het gevaar weer even ernstig. v Het is nog te vroeg om de schede te ramen. Nabij Werrenbeyne zyn vele be woners van hun woningen beroofd en by enderen onder dak gebracht totdat hun huizen herbouwd zyn. De kosten hier van zullen waarschijnlijk bestreden kun nen worden uit het fonds, dat na de branden van verleden jaar werd ge vormd. Omtrent den brand op de renbaan te Caulfield wordt toog geroeid, dat .terwyl de tribune brandde, de races gewoon werdeii voortgezet Branderij. Bij een huiszoeking in de woning van N. in het H., wonende Laan Ons Genoegen te Schiedam is een geheime distilleerderij ontdekt. Een zakje gemouten gerst werd gevonden, dat van diefstal afkomstig was. NTETTWROORT. Donderdag 17 Febr, avond, 7 nor, Dl. M. van Grieken, van Rotterdam. STOLWIJK. EvangeliM.Ua Donderdag 17 Febr avond, KSO uur Da JL. Prtni te Foederooijen. CHR. 8EREF. KERK. NOORDELOOS. Donderdag 17 Febr., avond, 6.30 nor, Da Metering te Nieuwpoori OPEN BRIEF aan allen, dis belangstellen tn de ontwikke ling van Schoonhoven. A in belangstellend outsider, volg ik het proces van iangzaman teruggang van dit stedeke aan de Lek. Als zooveel andereu, trek ik wekeena een vergelijking tusschen de overheid en een deel der burgery, met de jonkvrouw die maar steeds vraagt: „Zuster Anna, ziet ge nog niets komen?" want van buiten verwacht men de uitkomst, van buiten moeten de nieuwe in dustrieën, van buiten de koopers en bewo ners komen voor de nieuw te stichten landhuizen en arbeiderswoningen, van buiten de energie en de wils kracht en de hulp om het steeds terug gaand stadje voor nog verderen terug gang te behoeden, van buiten Maar heeft men dan geheel het ver trouwen verloren in de oude zich nog steeds handhavende industrie? Heeft men alles nagegaan en zijn de middelen waarlyk uitgeput om haar ver ouderde wyze van produceeren en ver- koopen langs nieuwe wegen te verbete ren en den aard van haar producten op te heffen? Is niet te dikwijls van overheidswege aan de kansen voor haar voortdurend bestaan gétwyfeld en 1* daardoor niet mede de moedeloosheid bij velen in de hand gewerkt, vooral bij hen, die geïnte resseerd zijn bij deze echt Schoonhoven- sche nijverheid? Is het niet steeds gebleven by platoni sche liefdesbetuigingen, redevoeringen, speechen en recepties. Ik kan dit alles thans schryven, nu men daar geen eigen belang in kan zien, want de Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool begint tot bloei te komen, buiten alle hulp om van Schoon hoven, terwijl ik thans dit langzame pro ces van teruggang en ontmoediging ben gedwongen mee te maken, maar hoelang nog? Ja, zal men mij toeroepen, en de Jaar beurs dan? Ik etei daartegenover, wie deden daar het werk, wie hebben gezorgd dat niet door praatjes, maar door da den en arbeid de aandacht kon vallen op de industrie der oude veste? Maar nu komt ook de vraag naar voren, welke middelen zijn daarna door de nog steeds niet ontbonden Jaarbeurs-Com missie toegepast om van het te Utrecht verkregen succes iets te behouden? Op een feestelijke byeenkomst na afloop der Jaarbeurs belegd, werd door mij een der overheidspersonen op zyn gang na^r huis medegegeven: „het zeggen is maar wind, maar doen dat is het ding"; nu op daden ook voor de oude industrie wordt nog steeds gewacht. Men zal mij tegenwerpen, maar wat wilt u dan, wat kan er in het belang van haar nog wor den gedaan en myn antwoord is: Denkt dan eens na over gemakke lijke, min kostbare credietverleening aan de in haar werkzaam zijnde kleine In dus trieelen. Denkt nog eena na over de mogelijk heid van crediet-verstrekldng voor het aanschaffen van betere werktuigen en drijfkracht. Denkt er nog eens over. of een strydende industrie geen krachtige hulp en steun ware te verleenen door haar de billijkst mogelijke tarieven te berekenen voor het afnemen van kracht (gas en electriciteit). Al deze middelen zijn met succes voor al in het buitenland reeds toegepast. Denkt er eens over na, of de over heid door het verstrekken van kleine beursjes het schoolbezoek niet had kun nen helpen bevorderen, want dan was er geen tekort geweest aan jonge, goed on derlegde werkkrachten, waarnaar thans verschillende patroons vragen. Denkt dan ook eens aan de pogingen door een Commissie van drie niet be langhebbende personen gedaan, om tot minimumprijzen en prijsregeling voor de benarde industrie te komen, pogingen die moesten eindigen, omdat de belangheb benden aan eigen kracht twijfelden. Denkt er dan eens aan of kleineering van wat men heeft niet licht leidt tot ontmoediging en teleurstelling. Maar laat ik voorloopig eindigen. Schoonhoven zoeke in zichzelf de kracht, en versterke wat het nog bezit, want het zal ten slotte blijken, dat het daarop en daarorp alléén als kle ne stad in de toe komst zal moeten bouwen. H. ELLENS. Schoonhoven, 14 Febr. Gouda, 16 Febr. By de door B. en W. gehouden aanbesteding voor het maken van een houten overkapping met ijzeren stijlen voor varkenshokken en biggen- b aki en, ten behoeve van de Nieuwe Veemarkt alhier, moest 2-ledig worden in geschreven: a. met 80 pCt. Goudsche werklieden, welke een half jaar in Gouda woonach tig zijn; en b. met vrije keuze vanftverklieden. Ingeschreven was als volgt: G. M. Peters te Gouda f 12600 voor bei den; Nieuwveld en Co. te Gouda f 12999 voor beiden; A. M. de Korte te Gouda f 13000 voor beiden; S. Mooten te Moor drecht f 13537 voor a en f 13337 voor b; Van der Kuij en Kasbergen te Moor drecht f 13585 voor a en f 13486 voor b; de N.V. Aann.bedr. v.h. W. Bokhoven te Gouda f 13830 voor a en f 13700 voor b; S. van Endt te Krimpen a.d. IJssel f 13900 voor a en f 14100 voor b^ P. Merbes te Nieywerkerk a.d. IJssel f 13998 voor a en f 13758 voor b; A. Fokker te Gouda f 14044 voor beiden; J. H. Over- kamp te Gouda f 14130 voor a en f 14125 voor b; J. Slegt te Gouda f 14200 voor beidpn; G. Middelkoop te Gouda f 14630 voor beiden; J. G. van Gent te Gouda f 14670 voor beiden; J. H. de Wilde te Gouda f 14710 voor beiden; N.V. Terraz zo en Marm. fabr., Gouda, f 15400 voor beiden; W. A. V^rbruggen te Gouda f 16200 voor a en f 15900 voor b; J. G. Simon te Schiedam f 16300 voor bei den. AMMERSTOL, 16 Febr Van Dinsdag '15 tot en met Woensdag 16 dezer is al hier een winterzalm aangevoerd. De prijs die men hiervoor besteed heeft, bedroeg f 1.85 per pond. 19 Teutons, 1184 magere runderen, 1068 vette runderen, 289 vette kalveren, 1708 nuohtere kalveren, 91 graskalveren, 147 sohapen of lammeren, 107 biggen, 19 bokken of geiten, 20 overloopera. Prijzen per half kilo: Koeien 80 a 89 ot., 39 a 41 ct, 48 a 48 ot, ossen 35 ot., 39 a 41 ct, 44 a 46 ct., stieren 34 ot., 87 ct., 40 a 41 ct., kalveren 47 X a 50 ct, 60 a Q2X ct., 72* a 75 ot Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 230420, kaifkooien f 280425, stieren f 120475, pinken f 10130, graskalveren f 50—00, vaarzen f 140 260, paarden f 200325, slachtpaarden f 100—190. hitten f 100—130. veulens f 70100, fok nuohtere kalveren f 17— 23. slacht nuchtere kalveren f 611, biggen f 1018, dito per week f 1,50 2,25; overloopera f 2234. Overzicht; Aanvoer koeien en ossen op de vette markt zeer groot handel minder vlot, prijzen waren niet zoo vast. Een enkele puikbeste spoelingkoe ging nog wel tot 4 cent boven noteering. Stieren met redelijken aanvoer en tamelijken handel. De prijzen waren hier iets vaster. Vette kalveren ruim aangevoerd, handel min der goed, bestaande prijzen konden zeer moeiliik worden bedongen. Derde soort was beslist lager in prijs. Een enkel puik best kalf ging nog 6 cent boven noteering. NED. HERV. KERK. LEXMOND. Donderdag 17 Februari, 'b avonds 7 uur, Ds. S. Goverts, van 01- debroek. Rede voor de Chr. Jongelinga- Vereenigiug. SCHOONHOVEN. Febr. Geboren: Eduard, z. van M. Kuysten en G. J. van Manen. STOLWIJK, Febr. 1927. Geboren: Hendrika Jacoba, d. v. T. van Doeland en G. Stubbe. Engelina Anthonia, dochter van J. E, Decker en L. Soet. Elizabeth Dina, d. v. T. C. Koot en Y H. van Schaik. Jan, z. v. W,. N,,-van Vlijmen en M. van den Berg. Teunis, z. v. J. Soet en N. van den Berg Dirkje, d. v, I. de Jong en M. Hogen- doorn. Getrouwd: L. B. van Put, oud 23 j. met D. Verdoold, oud 21 j. Overleden: 2 levenloos aangegeven tafeisjes van A. Sloof en A, C. Ligthart, W. Koolwijk, oud 79 j„ weduwnaar van Q. Blonk. B. de Jong, oud 2X j. J. van Vlijmen, oud 7 dagen. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Febr. Geboren: Adriaan Sebastiaan, z. van A. K. Buurland en A. van der Elet. Pieter Jacob, z. van P. Koolmees en J. J. Neeleman. Martinua Cornells, z. van A. van der Spek en L. Kwaker- naak. Overleden. M. van Gcnderen, oud 7 m. H. de Leede. oud 75 j., weduwnaar van A. van den Heuvel. G. van der Sar, oud 2 j. J Kreuk, oud 6 m. •GOUDA, Febr 1927. Geboren: Machteltje, d. van J. F. Vink en S. Heus Wilhelmina Petronella, d< J. E. H. Brink en M. A, Sluijter Maria Christina, d. v, J. van der Klis en M. O, Otte. Willan fc. v. W[. Zandijk en Wl, J. v. Hoorn. v Overleden; A. Kool, oud 68 J., we duwe van w. L t. d. Steen - Q, J. Bosman, oud 1 j. J. Wi. Stalenburg, oud 61 j. echtgenoote van G. Verbiest. Hi C. Dernee, oud 15 J. F. J. de Graaf, oud 17 J. GOUDiRIAAN. Februari. Geboren; Johanna Catharina. d. van A. Gelderblom en B. van Zooien. GROOT-AMMERfl, 16 Febr. Veiling op 14 Februari. Aanvoer 8135 eieren en 39 pond boter. Prijzen; Kippeneieren f 7,40 tot f 8.90, eendeieren f 6,90 tot f 7,30, beiden per 100 stuks; boter f 0,91 tot f 0,98 per pond; kippen f 1,50 P«r stuk; konijnen f 2,20 per stuk. LEIDEN, 15 Febr. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 398 stuks, waarbij 368 stuks van 100 K.G. en zwaarder en 30 stuks licht soort. Prijs per K.G. (levend ge wicht): zware 6466 cent, licht «oort 6064 cent. Handel vlug WOERDEN, 16 Febr (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 40 kaaspartijen. Prijzen: zonder Rijksmerk f 4550; met Rijksmerk le soort f ÖO— 53, 2e soort f 46—49. GORINCHEM, 14 Febr. Eierveiling. Aanvoer 18.415 stuks. Kippeneieren f 7 f 8,80, eendeneieren f 7,30 per 100. GORINCHEM, 14 Febr. Aangevoerd 220 runderen. 3 nuchtere kalveren, 140 overloopers en 435 biggen. Men besteedde voor: zware kalf koeien f 340380, melk koeien f 300350, kalfvaarzen f 200 250, gui8te vaarzen f 125170, pinken f 100'150, nuchtere fokkalveren f 15 f 25 overloorpers f 2840, biggen f 12 f 18. GOUDA. 14 Febr. Kalverenmarkt. Aan gevoerd 1 *7 stuks. Pryzen van f 7 tot f 12 per stuk. Handel matig. ROTTERDAM, 15 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 182 paarden, GlTRODWD: Jacobus Oskam en Willemina Breedveld, die tevens hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstel ling, bij hun huwelijk ondervonden. Groot-Ammere, 10 Febr. 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming tijdens het overlijden van den Heer ondervonden. Noordeloos, 16 Febr. 1927. Ondergeteekende betuigt lange dezen weg zijn hartelijken dank aan allen, die hem zoo bereidwillig hebben geholpen, bij het ongeval hem j.l. Donderdag overkomen. Achterhoek, Berkenwoude. o Ondergeteekenden betuigen hier mede aan Familie. Buren en Ken nissen hun hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belang stelling ondervonden bij hun op 14 Febr., ook In het bijzonder aan de Muziekvereeniging „Cres cendo" voor de gebrachte hulde. QCRRIT v. d. HAM en FIJOJE DE BIE. A melde, Febr. 1927. Zij, die wenschen Lid te worden van het opgerichte MANNENKOOR te NIEUWERKERK a d. IJSSEL, kunnen zich alsnog opgeven bij M. VAN WAOENINOENen JOH. BOEROP. ■MF" De eerste Repetitie zal worden gehouden op Maandag 21 Februari a t., des avonds om 7 f uur In ds Zaal vas JOH. BOEROP te Nleuwerkerk a.d. Usal een P.O., goed kunnende melken. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Adres: W. OLIEMAN, Voorburg. Wordt gevraagd: goed kunnende melken. Adres: IJ. J. DE JONO J*., Zuldplaspolder, Moordrecht. Qeyraagd, half Maart, een goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Huis beschik baar W BREEDIJK, Krimpen a.d. Lek (Noord). Voor ferslond gtvraagd: of WERKSTER, licht werk goed loon Adres: Nes 22, Schoonhoven. Momenteel 2 plaatsen voor een Anlo te hunr. Adres: Hótel A la. Station, Opweg 2 Schoonhoven Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeisn behoorlijk. Da handel was alleen voor kalikoeien iets be ter en de prijzen bleven vrijwel onveran derd. Jong vee met tamelijken aanvoer, zeer kolmen handel en ongeveer de oude prijzen. Graakoiveren met weinig aanvoer, niet veel handel en onveranderde prijzen. Nuohtere fok- en slachtkalveren waren zeer ruim aangevoerd. De handel was slecht en de prijzen waren weer iets flauwer. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens met goeden aanvoer. De han del was alleen voor slachtpaarden iets beter en hiervoor werd dan ook iets meer betaald. Overigens luie handel met on veranderde pryzen. Biggen met tamelij ken aanvoer en matigen handeL De prij zen waren weer iets hooger. Overloopers met kleinen aanvoer, kaJmen handel en onveranderde pryzen. ROTTERDAM. 15 Febr. Eeiren. Rot terdamsche Veiling Warmoezierstraat: Kippeneieren f 6,150JM; 'dito klein f 6—8,10, eendeieren f 7,06—7,86 de 100 stuks. Aanvoer 115.000 stuks. BODEGiRAVEN, 15 Febr. Kaas. Aan voer 93 wagens, waarvan 84 Ryksmerk, te zamen 3621 stuks, wegende 28.968 K.G. Eerste soort Goudsche f 5154, mindere kwal. f 46—49, zonder Ryksmerk f 43—48. Handel matig. Bevrijd uw llehaem vas urinezuur. Bij verzwakt* nieren breagen urinezuur en andere vergiftige on zuiverheden uw heele gestel in da war.. Daarom is het zoo gevaarlijk om waarschuwende verschijnselen te verwaarloozen zooals rugpijn, urinestoornissen, blaaskwalea, rheu- matische pijnen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duizeligheid en zenuwachtigheid. Oij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, waar door zij de vergiften uit uw bloed filtreeren, het is onverantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontsteking, chronische rheu- matiek, waterzucht, steenvorming In de nieren of blaas, en gevaarlijk# chronische nierziekten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en ver sterken. Wacht niet langer I Qe- brulk Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, In geheel Nederland om zijn succes bekend. Duizenden dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in gla«verpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten It f 1.75 per flacon. 43 Zoo spoedig mogelijk een flinken en een flinke beiden goed kunnende melken. Adres: J. MEERKERK, Landbouwer, Streefkerk. in klein gezin, liefst spoodig, een flink genegen alle voork. werkz. te ver richten, O.O. of P.O. Mevr. KARSSEN, Meijerkamplaan 2, Bussum. Bij vonnis van de Arrondiasementa- Rechtbank te Rotterdam, dd. 11 Februari 1927 ia Aannemer, Capellelaan 89, te AMMERSTOL, verklaard met benoeming van den E.A. Heer Mr. D M. PAkÉ tot Rechter-Commissaris en van den ondergeteekende tot Curator. Mr. P. J. MACKENBACH, Haven 42, Schoonhoven. Ondertand, li aanbeittfd voor V. BR\NDW!JK te Gijbeland gem. Brandwijk aan de navolgende lieden: C. van Tuijl, Metselaar. L. T. Molenaar, Timmerman. J. W. Kazen, Schilder. H. IJzerman, Smid. C. Smit, Lood- en Zinkwerker. DE BESTEDER. op de Haven, geheel of gedeeltelijk te huur. Brieven franco onder No. 7140, Bureau van dit Blad. Tegen 1 Maart gevraagd een Boerendisnatbode. Leeftijd 14 lot 20 jaar, P.O. Melken geen vereischte. Adres: H. KORPERSHOEK, Bloemendaal bij Gouda.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2