Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 cl 3e BattersteH Kerkaieaws, STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Marktberichten Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Geertje Helena. Cornclii Stout, Pieter Buyzen, jan Molenaar, A. Smit Ai., S. Swsasap W. da B. kwam te vallen an rich der halve boo verwondde, dat Dr. Kooftman hem moest verbinden. De politie heeft toen verder gezorgd, dat hij zich niet kon bezeeren, door hem tot den avond in het kiekje te deponeeren. Daarna kreeg hij een proceeverbaal. Door de vereeniging E. H. B. 0. is besloten een bazaar te houden, daar het materiaal noodig uitbreiding behoeft. De ze kosten kunnen niet worden gedekt uit de kas. Nu vragen zij medewerking van het publiek om hen het noodige te schen ken om deze bazaar te kunnen houden, zoo als: handwerken, kleedingstukken of materiaal tot het vervaardigen van hand werken en kleedingstukken, schenkingen van luxe en huishoudelijke artikelen of van consumptie, chocolade, bonbons, of van geld of reclame artikelen. Kortom, alles wat eenige waarde heeft, is welkom. En het mooiste ia, dat E. H. B. 0. dit alles mag vragen, want ze hebben er recht op, omdat zij alles gratis doen, zelfs de dqcent doet dat. Dus inwoners van Al- blasserdam, aan den slag. Berkenwoude, 21 Febr. In het café van den heer P. den Braven alhier had Vrij dagavond de algemeene vergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleen bank „Berkenwoude" alhier, Er werd verslag uitgebracht van den toestand der bank, welke zeer bevredigend werd ge noemd. Uit de rekening bleek, dat deze sloot met een ontvangst en uitgaaf van f 242.512,83 en de balans met een actief en passief van f 144.800,86 en een winst van f 270,32. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer W. G. van Erk en als plaatsvervangende bestuursleden de hee- ren A. Rehorst en L. van Erk. Als lid van den raad van toozioht de heer Joh. van Herk. Met een opwekkingswoord werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Een vechtpartij In de Dorpstraat. Hst driftig heerschap, de autobuschauffeur ,sn de bakker. I Moordrecht, 21 Febr. 't Is Vrijdag- I middag ruim 2 uur. De Dorpsstraat ver- l toont een stillen rustigen aanblik. lEen tweetal reizigers staan te wachten lop den autobus, die strak9 de Dorpsstraat \zal binnenrijden en dan in de richting ^Rotterdam zal verdwijnen. Een getoeter poet zich hooren en weldra verschijnt de kutobus, gevolgd door een drietal luxe Auto's. Even voorbij het Raadhuis stopt de autobus om passagiers uit en in te laten. Vprwoed wordt het portier van een ach- terrijdende luxe auto opengedaan en een córpulent heer verschijnt, die zich met wóedende passen in de autobus begeeft entplotseling met geweld den niets ver moedenden chauffeur van den autobus begint te slaan. Algemeene consternatie onder de passagiers. De ohauffeur weert zoo goed mogelijk de slagen af, maar een veehouder, die in de bus zit, weet raad. De in zijn bezit zijnde veedrijversstok laat hij met kraoht op het lichaam van het corpulente heerschap terecht komen. Een bakkersjongen, in het wit costuum der bakkerij, waaraan roggemeel en bloem odch hebben vastgezet, beklimt van buiten den rug van het verwoede heerschap, waarna deze uit den auto getrokken wordt. Op den rug van dezen zijn duidelijk de sporen van de kennnismaking met den bakker te zien aan de groote witte plek ken, die zich daar vertoonen. Nu wil de heer zijn woede op den bakker koelen, doch deze weet raad en laat bij wijze van verdediging zijn pantoffel, die hij had uitgetrokken, op gevoelige wijze op den corpulenten persoon terecht komen. Meerdere inwoners maken aanstalten om hun Woede te koelen op den drif- tigen persoon, In het heetst van den op stand vliegt iemand ijlings .naar de rijks politie. Deze verschijnt spoedig op de strijdplaats, waarna het handgemeen een eindo neemt. Uit het verhoor, dat de rijkspolitie af nam bleek, dat de driftige heer naar zijn zin te lang achter den autobus had moeten rijden, omdat deze niet uitr week. De chauffeur van den autobus ver klaarde geen signalen gehoord te hebben. Hoe het zij, de politie zal de zaak wol onderzoeken aan wie de schuld ligt. Zoo nam de verwoede strijd een einde, de autobus vertrok ruim een half uur over tijd, met zich meenemende de rei zigers, die reeds lang stonden te wachten. Daarna keerde na eenig gepraat de rust van twee uur weder. Op de eierveiling van 18 Februari waren aangevoerd 200 kip-, 337 eend en 12 ganzeneieren. Men noteerde voor waren aangevoerd 2110 kip-, 337 eend eieren van f 5,50—0,95, beiden per 100 stuks. Ganzeneieren 11 cent per stuk. De heer J. L. de Jong alhier is in de vacature-Doorn,, benoemd tot voorzit ter van de vereeniging voor,, Ziekenhuis- verpleging. De muziekvereeniging „Euterpe" gaf 'n uitvoering onder leiding van haar directeur, den héér Schuur, van Rotter dam. De vereeniging bracht om te be ginnen een zestal muzieknummers ten gehoore, gevolgd door 'een tweetal too- neelstukjes, elk in twee bedrijven. Na elk muzieknummer klonk een luid applaus, terwijl tijdens de tooneelstukjee de lach spieren menigmaal in beweging gebracht werden. Na afloop van het programma bleven velen ndlg eenden tijd gezellig bijeen. Naar wij vernemen zal vanwege de Posterijen efl brievenbus geplaatst worden od de Kerklaan nabij de Coop. Gra&nmaalderij. Mijdrecht, 21 Febr. Toen de arbeider S., die op de kettingkastenfabriek van de firma Den Hertog Co. alhier, met zijn arm tusschen een machine bekneld was geraakt, per auto van zijn patroon door den chauffeur V. en den kantoor bediende H. naar huis was vervoerd, liet de chauffeur op den terugweg H. den auto besturen. Op den Middenweg gekomen raakte H., vermoedelijk doordat de wagen door een diepen kuil ging, het stuur kwijt en reed hij in de naast gelegen sloot Met moeite konden beide inzittenden zich redden. De auto zonk diep in de modder en kon pas na geruimen tijd in beschadigden toestand op het droge gebracht worden. Gouderak, 21 Febr. Feestavond „Volks onderwijs". De af dee ling Gouderak van Volksonderwijs, hield onder groote be langstelling haar jaarlij kschen feestavond. Na een korte inleiding van den voorzit ter, werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma. Opgevoerd werd de operette: „Klaas en Trien", die heel goed werd gespeeld en grooten bijval verwierf. Ook een paar eem-acters vielen zeer in, den smaak en brachten de lachspieren dikwijls in be weging. r> De verschillende muzieknummers voor viool en orgel, uitgevoerd door den heer H. F. Rijkaart en Mej. A H- de Bruijn, getuigden van goede voorbereiding en gaven meermalen gelegenheid devaardig- heid van violist en organiste te bewon deren. De heer Dr. T. Beekenkamp bracht aan 't leind van den av,ond in zeer wa%r- deerende woorden hulde en dank, aan allen, die tot het slagen van dezen avond hadden medegewerkt, waarna deze bij eenkomst door den voorzitter werd ge sloten. Een gezeUig bal hield de aanwezigen nog langen tijd in opgewekte stemming bijeen. Vrijdagmiddag reed de vrachtrijder B. V. uit Beiersche met zijn auto geladen met bleten bij den landbouwer D. V. al hier van den stoep. Ongeveer halverwege van den stoep gekomen zakte plotseling de stoep weg, waardoor de auto geheel overzijde sloeg. De bestuurder de heer V., die deze buite ling meemaakte, kwam er zonder letsel en wonder goed af. Met een takel en toegeschoten hulp werd de auto weder overeind gezet en op het erf getrokken. De schade bleef beperkt met eenige ruiten. Met dankzegging voor de bereidwillige hulp, reed de heer V. een avontuur rijker weder" huiswaarts. Dezer dagen waren verscheidene jongens als gewoonlijk aan 't spelen. Het spelen werd echter al heel gauw gooien. Het 10-jarig zoontje van den heer V. kreeg hierdoor een steen tegen den hals Hevig bloedende en schreiende ging hij huiswaarts, waardoor moeder een ver band werd gelegd. Het is te hopen, dat dit een leerzaam vooral voor de jongens is geweest en het gooien voortaan ach terweg zal blijven. Gouda, 21 Febr. Alhier zal weer een R.I.A-tentoonstelling worden gehouden. De voorbereidingen voor de tentoonstel ling zijn reeds in vollen gang. Er was zeer veel aanvraag om stands, zoodat het noodzakelijk werd de ruimte uit te breiden. Tot dit doel werdt er een groote zaal van ca. 500 vlerk. Meter bijgebouwd. De 2e R.I.A. is dus veel grooter als verleden jaar en zal de ver wachtingen van velen overtreffen. Er komen zeer leerzame en interessante stands, zoowel op huishoudelijk als be- drijfsgebied. De Ned. Vereeniging voor £lechthoorenden zal ook aanwezig zijn. Deze vereeniging stelt zich ten doel om slecht of niet hoorenden geheel of ge deeltelijk het gehoor terug te geven door middel van verschillende vernuftig samen gestelde apparaten. Iedereen, vermogend of niet wordt aan den stand door een dame geholpen en aan onvermogen den wordt gratis een apparaat verstrekt. Ook zal een af deeling der Ned. Vegetarische Bond met een propaganda-stand exposeeren, welke zeer interessant is. Het zou te ver voeren, indien we stands gin gen beschrijven, dit komt later. De be zoekers zullenj heel wat; tijd. noodig heb ben, om! alles te bezichtigen. Do attrac ties zooals muziek en artisten, zullen weer als altijd, iets heel bijzonders zijn. Ameld®, 21 Febr. Vorige week hield de Muziekvereeniging „Unie" haar jaar vergadering in café Lekxicht. De voorzitter Ir. A. J. C. Nugtaren, sprak een openingswoord, waarin hij den loop der vereeniging» over het afgeloopen jaar de revue liet passocren. De secreta^ rifl las daarna de notulen, welke onver anderd werden vastgesteld. Ook de pen ningmeester bracht zijn jaarrekoning ter tafel, waaruit bleek ingekomen te zijn f 796J28 en uitgegeven f 650,05 X, alzoo epn batig saldo van f 139,22 H. Mede doordat geen enkel nieuw instrument aangeschaft was in 1920 ,waa de kas in zoo'n goeden toestahd gekomen. Tevens werd evenwel besloten dit jaar dri® nieu we instrumenten aan te schaffen De af tredende bestuursleden Ir. A. J. C. Nug- teren, K. van Oort en C. van Gelderon, werden allen herkozen. Nog werd besloten om aan een natio naal concours deel te nemen, zoo moge lijk in Augustus. Het bestuur werd op gedragen hiertoe de noodige stappen te doen. Bij de rondvraag werden vele huishou delijke zaken besproken. Met een opwekkend woord om toch vooral te werken tot bloei der vereeni ging, sloot de voorzitter om ongeveer elf uur de vergadering. Doordat de vlam sloeg in een pan met vet .welke in de keuken op het for nuis stond, ontstond bij den heer L. de J. Zaterdagmiddag een begin van brand. Door krachtdadig optreden werd de brand evenwel in zijn aanvang gestuit. Een dichte rook golfde de deur en ramen uit. We konden vorige week nog niet melden de totale opbrengst van den al hier gehouden bazaar. Thans kunnen dat wel. Hij heeft opgebracht de som van f 852,90. Wel een bewijs, dat hij goed gealaaed is. Het orgelfonds is hiermede gedekt. Wlllige-Langernk, 21 tt Febr. Men schrijft ons: Het bestuur der Chr. Schoolvereen. „Im manuel" alhier ontving bericht van het gemeenteraadsbesluit, dat wordt uitbe taald over het tijdvak van de schoolope- ning 3 Augustus 1Ö20 tot 31 December 1926 f 225 en bovendiéft, dat aan de as sistente der dhr. School wordt vergoed als aan de assistente der Openbare Sohool Uit een en ander blbijkt nu wel het goed recht der Chr. school Meermalen is opgemerkt, dat noch rijkssubsidie, noch gemeentesubsidie kon, noch zou worden ontvangen; de uitkomst heeft de wettelijkheid der Chr. Schojl gestaafd, daar beide worden genoten. Berkenwoud®, 21 Febr, Hier Jp een ouderavond gehouden. Hoewel de pers niet Was toegelaten, is van bevriende zijde het navolgende vernomen: De ouder avond werd door ruim! vijfig ouders be zocht Na de aanwezigen welkom ge- heeten te hebben, werd door het hoofd I der school inleiding gehouden over „sa menwerking tusschen school en huis Daarna werden door leden van het per- soneel eenige stukjes uit schoolboekjesfen een fragment uit Kees de Jongen, voor gelezen. i Een en ander werd afgewisseld door het zingen^ van enkele liedjes met piano begeleiding, door een twintigtal kinderen. Door de oudercommissie was gezorgd dat de koffie piet koek niet ontbrak. Te onge veer halfelf werd de bijeenkomst door het j jhoofd der school onder dankzegging aan de aanwezigen voor de opkomst en de prettige geest, die den avond had go- ïeerscht, gesloten. I Ouderkerk a.d. IJssel, 21 Febr. Was de eerste uitvoering van de nieuw opge richte afdeeling Ouderkerk aan den IJssel, van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, onlangs gewijd aan voordrachten in, proza en poezië van den bekenden declamator Henri Dekking, uit Rotterdam, de vorige week trad voor de leden en introduces op Me.j Antoinette van Dijk, met het onderwerp:,JHet NederLandsch lied". Haar zang van onze Vaderlamdsche liederen, van de oudste tijden af tot nü toe, door een causerie toegelicht in I costuums uit verschillende tijdperken, on der begeleiding van piano en luit, gaf de aanwezigen veel te genieten, door de zeer talentvolle wijze, waarop Mej. Van Djjk zich kweet van haar taak. Reeuwijk, 21 Febr. Door Minister Kan is een commissie gevormd, die een on derzoek zal instellen naar de eventueele opbrengst van de door droogmaking der Reeuwijksche en Rluipwijksche Plassen aan te winnen gronden ter bepaling, zoo veel mogelijk, van het neico voor de on dernemers aan het werk der droogma king verbonden. Tot lid en. voorzitter van deze com missie is benoemd de heer J. JI. van der Torren Kzn., Dijkgraaf van Schieland, te Gouda en tot leden de heeren Ir. A. A. Neeb. Rijkslandbouwconaulent te Den Haag en Ir. J. C. Pfeiffer, Rijksland bouwconaulent >te Utrecht. Een walmend lampje In da slaapkamer. Gelukkig aan het gevaar ontsnapt. Zevenhuizen. 21 Febr. Het onderstaand ongeval is leerzaam voor een ieder. Een paar echtelieden in deze gemeente, die in de slaapkamer voor hun kinderen des nachts altijd een klein electrisch lichtje brandden, zijn in de afgeloopen week aan een groot gevaar ontsnapt. Op een avond dat man en vrouw ter ruste zouden gaan, weigerde het lampje licht te geven., Dit was stuk. Daar men geen ander bolletje had als een 50 kaars, werd tot verlichting een klein petroleum lampje gebruikt Om drie uur des nachts werd een drie jarig meisje wakker, al huilend dat er iets ongewoons was. De moeder schrok wakker en zeide: „Man, word wakker, wij stikken van den rook en walm". Vlug beiden het bed uit en alle deuren open, waardoor de rook en het roei verdwijnen konden. Gelukkig dat in den zolder der slaap kamer een klein luikje was dat open stond, anders zouden waarschijnlijk de gevolgen niet te overzien zijn geweest. De vrouw vertelde ons, dat er in het lampeglaasje een zeer klein gaatje was, Hierdoor is het lampje waarschijnlijk gaan walmen en het vlammetje iets hoo- ger opgekomen; met het genoemde ge volg. Alles liep gelukkig góed af, maar moeder de vrouw kon heel den Vrijdag besteden om alles van róet te ontdoen. De gemengde Chr. Zangvereeniging „Euphonia''4 gaf in een volle zaal ran den heer Vos een uitvoering. Voordat de heer W. Visser, hoofd van de bijz. school, do uitvoering met gebed opende, deed hij in een keurige toespraak de vorde ringen, die de vereeniging in 1920 te boeken had, uitkomen, n.l. dat zij een eerste prijs in de eerste afdeeling ge wonnen had. Verder memoreerde jle heer V. de vele studiën, die „Euphonia" nog steeds onderhoudt. Het was voor den spr. een voldoening om te kunnen zeggen, dat de leden der vereeniging gereed ston den om je trachten het publiek een mooie en schoone avond te bereiden. Het programma bevatte 14 zangnum mers. Deze nummers zijn zeer goed ge zongen. Wij kunnen hier niet alle num mers bespreken. Ten eerste, No. 3, Zo mermorgen", verdient alle lof. No. 4, „Lofzegging", een in ons oog een beetje te zwaar stuk, gaf toch een goede presta tie, waar hun alle eer voor toe komt. Bij het Dameskoor blonk uit No. 10: „De stille waterlelie". Met veel gevoel werd dit gezongen. De heer Rietveld (tenorsolo) oogstte veel bijval. Wij kunnen niet anders, dan den kranigen, energieken directeur, den heer J. P. Oskam uit Gouda, allen lof toezwaaien, wat de zang voor dezen avond betreft. De afdeeling tooneel vol deed ook goed. Opgevoerd werden twee blijspelen, ten le „Arme Rijken". Dit stuk je werd over het algemeen goed gelpeeld. Et is flink om gelachen, zoodat het pu bliek er veel genoegen in had. Het twee de blijspel: „De Oom uit Amerika", vol deed nog meer. Hierom was de lach niet van de lucht. OoEdit stukje werd goed en vlot gespeeld. Alle medespelen den nul beid® stukje® een pluimpje. Een bijzonder pluimpje mogen wij niet onthouden aan een der medespeelsters, mej. Van den Bo®, die een rol had van een bejaarde doove erf tante. Deze rol kwam door Weeding, gri meering en mimiek bijzonder tot haar recht. Het tableau, voorstellende: Lente, zomer, herfst en winter, was schitte rend. Met een woord ran dnni «en allen, den directeur en den tarnemeeeter, sloot de heer Visser deren arond, waarop aldus spreker de vereeniging met wel gevallen kan terug zien. "Wij zijn liet hiermede eens. Een kort dankgebed sprak de voorzitter nog uit. Lex mond, 21 Febr. Donderdagavond j.l trad in de Ned. Herv. Kerk alhier op Ds. S. Goverts, pred. .te Oldebroek, eer- dor herder en leeraar van deze gemeen te. Het kerkgebouw was vrij goed ge vuld. Zijn Eerw., die ditmaal een rede voor de Herv. Jongel. Vereen, hield, ba- paalde zijn gehoor bij een gedeelte ran Lukaa en wel het 13$ hoofdstuk de ver zen. 0 tot 9, de gelijkenis van den on- vTuohtharen vijgeboom. Naar aanleiding 1 van dit gedeelte sprak Ds. G. een gloed volle rede uit, die met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. De collecte, aan het einde der dienst gehouden ten bate voor het werk der jongelingsvereen., bracht op de somma, van f 28*15. Zeker een mooi bedrag. Onze oudste inwoonster, mej. de wed. Clikadgneau. vierde dezer dagen haar 02en verjaardag. We wenschen haar toe, dat zij nog dikwijls haar ver jaardag zal mogen vieren. De heer Ant Lakerveld alhier, le verde aan slager G. Molenaar een var ken, dat het zeldzame gewicht had van 438 pond. Dit komt niet zoo vaak voor, doch vanwege de malaise in den var kenshandel in den laatsten tijd, komen bij verschillende fokkers wel zeer zware dieren in de hokken voor, die zeer zeker niet voor het voordeel zullen worden ge houden, daar door de terugloopende prij zen, deze tot heden niet anders dan tot schade kunnen worden verkocht. In 't laatst der vorige week was er echter weer wat leven in dezen handel. Mis schien komt hierdoor nog eens een offi- cieele opruiming in sommige varkens hokken. In 't berichtje van vorige week Maandag, betreffende de meisjetvereen. „Martha" kwam wat betreft de opgave ledental een fout voor. Daar stond 18. Dit moet zijn 16. De jaarlijksche uitvoering van het fanfarecorps „Excelsior" had plaats. Waar voorheen deze uitvoering in den regel in twee avonden was verdeeld, had deze thans in één avond plaats. De op komst van het publiek was schitterend, op zichzelf reeds een blijk van waardje- ring voor „Excelsior". Het muzikale go- deelte en wat betreft het amusement (dit door een Utrechtsch duo) voldeed goed zoodat „Excelsior" zich dien avond weer verdienstelijk maakte, op die wijze, dat het publiek welvoldaan huiswaarts kan gaan. Door B. en W. te dezer plaatse is een drietal opgemaakt voor een te be noemen hoofd aan de O.L. School alhier. Dit in overleg met den heer inspecteur van het L. 0. Het drietal bestaat uit de navolgende heeren; 1. J. H. van Denderen te Vierhuizen; 2. A. van der Giessen te Amsterdam; 3. D. P. Donk te Zeven huizen. Woensdag 23 Febr. zal alhier een gemeenteraadsvergadering worden ge houden. In het nummer van Vrijdag a.s. hopen we hiervan een verslag te geven. Dienstplichtige A. de Vaal alhier, 1® wegens kostwinnerschap uitstel van militieplicht toegestaan. De firma G. v. d. Kwa®t uit Vianen die den vorigen zomer alhier een ge schikte gelegenheid liet maken voor het „wateren" van iepenboomen, welke later voor het vervaardigen van meubels, knoppen etc. worden gebruikt, zal deze weer doen uitbreiden. Hoewel reeds een groote massa boomen geplaatst kunnen worden in de bestaande gelegenheid, toch blijkt dit op den duur nog veel te klein te zijn. vandoor bovengenoemde uit breiding. Moercapelle, 2i Febr. Vrijdagavond Is hier een openbare vergadering gehouden van de Chr. Hist. Unie, waarin als spre ker optrad Ds. Voorsteeg van Katwijk aan Zee. Deze vergadering had ten doel de O.B. verkiezingen te bespreken voor de Provinciale Staten. Peursum. 21 Febr. Bij den heer H. de Baat werd een opggbare vergadering gehouden voor de vereeniging „Volkson derwijs" Afd. Peursum—Giessen-N ieuw- kerk. De vergadering werd geopend door den heer T. J. Stam, hoofdonderwijzer der O.S. te Giessen-Nieuwkerk. In zijn openingswoord sprak de heer Stam zijn afkeuring uit, over de houding van B. en W,. daar er was aangevraagd deze vergadering te mogen, houden in de O.S. te GiessenrNieuwkerk, dit werd door de heeren afgewezen, ook werd door de heeren verhinderd, dat een strijkje tot opluistering van deze vergadering eenige nummers zou geven, zoo zal ten slotte de heer Schild uit Rotterdam eenige stukjes tot afwisseling declameeren. Hier na werd het woord gegeven aan den haar Joh. Eering uit Langerak, die voor dezen avond was uitgenoodigd als spreker op te treden. Spr. begon met hulde te bren gen aan de ouders die hun kinderen toen de O.S. te Peursum werd gesloten, direct naar de O.S. te Giessen-Nieuwkerk hebben gezonden en uitte zijn blijdschap over de wijze waarop thans nog wordt gestreden met de gedacht® nog eens de O.S. te Peursum te kunnen heropenen. Hierna behandelde spreker eenige ver schillen, welke er bestaan tusschen de Bijzondere en Openbare School en bleef stU staan bij de behandeling: Een school met den Bijbel welke eigenlijk moet zijn Een school uit den Bjjbel. Volgens zijn inzien acht spr. het verkeerd op de schoolbanken den Bijbel te gebruiken, rennet worden begrepen, waardoor al- zoo de achtergrond van het Bijbelwoord zijn uitleg mist Voorts kan men de kin deren aldus spr. opvoeden in de zede- leer van reinheid en zachtmoedigheid, het welk 'dan ook op de Openbare School geschiedt en waarmede het religieus ge voel van hét kind wordt aangekweekt Niet met den Bijbei maar voor te lezen bereikt men dat, maar het kind moet opgevoed worden, in de kern welke be staat in den ondergrond van den Bijbel, dus in het werkelijke. Meermalen komt het voor zegt spr., dat men. de Openbare School voor ongodsdienstig durft uit schelden en met bewijzen kan worden aangetoond, dat dit niet waar is, daar vele lessen, welke in de schoolboeken voorkomen, omgezette geschiedenissen of gelijkenissen uit den Bijbel zijn, die goed door het kind begrepen kunnen worden. Ook werd door spr. behandeld en met bewijzen gestaafd op welke slechte ma nier men soms tracht een bijzondere school te stichten en daardoor het Rijk en Gemeente soms op een onbereikbare kosten jaagt Hierdoor kan men zien ae bezuiniging op de Openbare School en het in de hand werken tot stichting van Christe lijke en Bijzondere Scholen; de ontwik keling van het kind wordt hiermede tegengehouden en de maatschappelijk® toestanden voor de toekomst verslecht Aan het einde van zijn rede wekte hij' allen op, die nog geen lid waren van „Volksonderwijs" dit spoedig te worden, om mede te trachteh de versLechtingen voor het Openbaar Onderwijs tegen t® gaan. Door den heer D. Bikkers, werd een vraag gesteld, welke door spreker goed werd weerlegd. Hierna gaf tot slot de heer Schild nog eenige declamaties welke zeer in den émaak vielen, dit bewees het applaus bij het einde, waarna de heer Stam deze vergadering, met een woord van dank aan den heer Eering voor het door hem ge- sprokene sloot. De zaal was flink bezet, én het was een leerzame avond. De bloempjes verkoop voor de afdee ling zelf, bracht het bedrag van f 10.25 op. Leerbroek, 21 Febr. Als bijzonderheid Van gemeld worden, dat bij de Wed. G. B. Weverwij k alhier, deze week in één nacht twee koeien kalfden, die iedef 2 volwassen kalveren ter wereld brachten. Nieuwiand, 21 Febr. Toen J. de G. op de vliet alhier, aan het schaatsenrijden was Jtieek al spoedig, dat het ijs niet sterk genoeg was en hij zakte er doorheen Waar het ijs geregeld afbrokkelde wist hij zich toch uit zijn benarde positie te redden. i l Meerkerk, 21 Febr. Bij den veehouder C. V. alhier, stierf een koe aan koudvuur. Het dier is voor de consumptie afge keurd en onder politietoezicht begraven. Voor den veehouder zeker oen schade post Woerdsn, 21 Febr. Dijkgraaf en heem raden van den polder Nieuwkoop en Noorden hebben aan dé leden Van den gemeenteraad te Nieuwkoop afdrukken doen toekomen van een adres, dat zij met betrekking tot het vraagstuk der vuilver- wijdering van 's Gravenhage hebben toe gezonden aan den minister van binneo- landsche zaken en landbouw*en waarin het plan-Nieuwkoop, dat ook in het rap port der ministerieele commissie-Van Sonsbeeck ter sprake is gebracht, wordt aanbevolen. I Gouda, 21 Febr. Ook de Koningin- Moeder heeft een belangrijke gift doen toekomen aan het comité voor do restau ratie van de Goudsche glazen. Door den gemeenteraad van Alphen a.d. Rijn is op voorstel van B. en Wl besloten bij den minister van waterstaat pan te dringen op spoedigen afbouw va» den spooriyn Alphen a.d. RijnGouda. Hoornaar, BI Februari. Vrijdagavond half zeven werd door de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag „Eben Haèaejrhaar 17e jaarvergadering gehouden in de Bij zondere Schoot Nadat door den voorzitter den heer D. Hakkesteegt een gedeelte uit Hebreën J1 was voorgelezen opende hij deze ver gadering met gebed. Door den secretaris, den heer de With werd het jaarverslag voorgelezen en bleek, dat er nog een een klein batig saldo in kas was. Spreker hoopte, dat de collecte, die dezen avond zal worden gehouden den pennin^neester weer tot tevredenheid mag stemmen. Daarna werden door verschillende per sonen „voordrachten en opstellen" ten gehoore gebracht, waarvan wel het op stel „Critiek rqet Bespreking' van den heer A Hakkesteegt het beste werd ver- tolkt Voor de pauze werd nog gezongen het eerste en vierde couplet van het Wil helmus en nog op aandringen van een aanwezig persoon „Zij zullen het niet hebben". Ondertusschen werd door eeni ge dames* die zich voor dat doel dispo nibel hadden gesteld, chocolademelk en koekjes rondgediend. Na de pauze weer verschillende voor drachten en opstellen, waarvan wel, die voordrachten van J. de Leeuw en A. Bor, getiteld „Geen loon voor ijverig plichts- betrachten" en „Bart In de kist", het meest in den smaak vielen, hetwelk zich uitte door uitbundig gelach. Tenslotte werden nog door de dames J. Hakkesteegt en Bikker, eenige zangnum mers ten gehoore gebracht, welke ook goed In den smaak vielen. Daar het programma ten einde was werd door den voorzitter D. Hakkesteegt hartelijk dank gebracht voor het aanwe zige publiek en inzonderheid aan de afge vaardigden van Zustervereenigingen uit den omtrek, ook bedankte hij de dames voor hun zangnummers. Door den oud-voorzitter der Jongelings vereeniging den heer Bor, werd deze ver gadering met dankzegging gesloten. Door den «gemeenteraad is banoemd tot lid van de commissie van toezicht 1 Mserksrk, 21 Febr. Bij dan heer A Ver h oef f Cz. alhier zag men dezer dogen reeds weer een melkkoe in de weide. Voor eigenaar en koetje wenschen we ▼eel prachtig weer. Vllst, 21 Febr. Bij den landbouwer P. D. zijn een koe en een kolf gestorven. De cadavers zijn onder politietoezicht on schadelijk gemaakt en begraven. NEP. HERV. KERK. Bedankt; voor Hoogeveen door ds. H. A de Geus te Waddinxveen; voor Moer capelle door Ra. J. Ronge te Hoog-Blok land. Bedankt voor het beroep naar Gano- muiden Ds. C. J. van der Graaf van Amcride. Giessen-Nieuwkerk, 21 Febr. Met de plaatsing van het nieuwe kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk alhier is men thans gereed gekomen. De ingebruikneming is, naar we vernemen, bepaald op den 8en Maart a.s. ichoonhoven, 21 Pebrimri 1927 Voor bsroep bedankt. Ds. H. A. Leenman® te Delft heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. vHerv. Gemeente alhier. Waarborg. Men seint ons uit Den Haag: Eervol ontslagen uit 's Rijks dienst, wegens reorganisatie van het dienstvak, F. W. J. de Sain, controleur' van den Waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Schoon hoven en benoemd als zoodanig, de es- ■aieur G. Vreedenburgh. Teien hst Schijnzilver. Een der grootste nadoelen waarmede de zilver industrie te kampen heeft, is wel het feit, dat tegenwoordig zooveel z.g. zilver in den handel wordt gebracht, dat slechts schijnzilver is. Er wordt actie gevoerd tegen de ge bruikmaking van den naam zilver en deze actie moet worden gesteund dqor ieder Schoonhovensch industrieel. De Nijverhéidsvereeniging houdt in samenwerking met het Nut een lezing en filmvertooning, waar spreken zal de heer W. van Rosaum du Chattel, secr. van het Int. Bur. van Ver. van Fabri kanten, Groesiers en Winkeliers in Ju- weelen. Goud en Zilver. Hij zal spreken over het onderwerp „Wat is noodig", een voordracht over de actie te°en het schijnzilver en een opwekking voor het gebruik van het echte zilver. Deze voordracht wordt begeleid door een film, betreffende het vervaardigen, het gebruik, en de toepassing van aalrwj ais sieraad, servies enz. Deze film wordt als zeer goed •uitge voerd geprezen en is dus reeds een reden om deze vertooning te gaan bezoeken. Elke flchoonhovensche edelmetaalfabri kant of -gezel zoeke gelegenheid deze vergadering bij te wonen. Tsgsn sen boom gereden. Vrijdag middag ging de zoon van den melkslijter T. alhier, per motor naar Bergambacht In Benedenberg nabij de hofstede van den heer Van der Hee is hij tegen een boom gereden. Hij wist zelf de boerderij te bereiken, waax men een kennis van hem ontbood, die hem met «ich naar huis nam. Nadat de geneesheer geweest was is T. per auto naar de ouderlijke woning alhier vervoerd. Hij bleek een lichte hersenschudding bekomen te heb ban. De motor is beech adigd- Chr. Jongel. Ver. „Jozef". In de laatst gehouden lodenvergadering der Chr. Jongelingsvereeniging „Jozef" werd gekozen als voorzitter de heer Jac. Ter- louw Gz.. vice-voorzitter A Terlouw GJjE-, secretaris de heer P. Gaillard, bibliothe caris de heer M. G. van Geelen, commis sielid van toezicht de heer 01 denboom en als voorzitter der Knapenvereoniging „Samuel", onderafdeeling der Ch*. Jong Vereeniging „Jozef", de hjeer lA Ter louw G.Ja Waterstand: Keulen, v.m. 1.35 m. -f- 0.03 m. temp. 8 o. Telegrafisch Weer bericht Naar waarneming in den morgen van 21 Februari. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige later toenemends Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen; zachter. (Eigen Radio dienst.) Hofnieuws. APELDOORN, 21 Febr. Prinses Juliana is hedenmorgen te 8.29 uur naar Den Haag vertrokken. Zij werd op het sta tion uitgeleide gedaan door Prins Hen drik. Gasverstlkklng aan boord van sen schip. WIESBADÉN 21 Febr. Hedenmorgen kwam te Bib er ah een motorboot terug V» de Rijnvaart Toen de schipper en de monteur de 12 passagiers in de kajuit bilden wakken, bleek dat; zij allen bewus teloos waren geraakt tengevolge van gas sen. Vyf der passagiers onder wie drie kinderen waren reeds overleden. De overige opvarenden waren bewusteloos. Hun toestand is levensgevaarlijk. Tijdens de reis was de boot aan den grond ge lopen waardoor blijkbaar een machine defect was ontstaan. Daar de boot eveo- spoedig weer vlot was gekomen, was **n de gasverstikking niets bemerkt Kind In den modder gestikt. ZWOLLE, 21 Febr. De heer S. uit d* Scheller-Allee was met zijn 8-jarig toontje naar het land gegaan, om daar to werken. Op zeker oogenblik zag hij «en Hij dacht eerst, dat hel een kind van zijn buurman was. Toen hij bij de sloot geko men was, kwam hij tot de vreeealijke ont dekking, dat het zijn eigen kind was. Hij haalde het kind uit de sloot, doeh het was reeds in den modder gestikt Stormen langs ds Atlantischs kust NEW-YORK, 21 Febr. Lange de At lantische kust hebben hevige stormen gewoed. De stormen gingen gepaard met overstroomingen, waardoor verscheidene steden geisoleerd werden. De schade is zeer groot an bedraagt eenige millioenan dollars. NEW-YORK, 21 Febr. Tijdens den storm langs de kust van den Atlantischun Oceaan, waarbij groote overstroomingen plaats hadden, is nabij Provincetown efen Amerikaansche patrouille-boot vergaan. Negen opvarenden zijn omgekomen. In Boston. Philadelphia en Baltimore is eveneens groote schade aangericht; uit verschillende plaatsen langs de kust wor den scheepsrampen gemeld. Amerika's ontwapeningsvoorstel. ROME, 21 Febr. Ret antwoord der Italiaansrhe Regeering aan president CooLidge op het voorstel tot het houden van een conferentie tot beperking der be wapening tor zee is hedenmorgen aan den Amerikaanschen ambassadeur over handigd. Omtrent den inhoud van het antwoord werd nog niets medegedeeld,, doch aangenomen was, dat het afwijzend is. Het zal hedenavond worden gepubli ceerd. lageionden Madadaillag. Paard en wagen ts water. Te Weert reed de voerman Konings met zijn paard en kar in het kanaal. Het paard verdronk. Bij den koetsier kon door langdurige toepassing der kunst matige ademhaling het leven worden o{>- gewakt. Door het ongeval was de scheep vaart in het kanaal geruimen tijd ge stremd. Arme kleine. Te Rotterdam is in da Oranjeboomstraat de 8-jarige' A. R. uit die straat, bij hot oversteken van den rijweg, achter een spoorwagen om, onder een personen-auto geraakt. Het tneisje kreeg een schedelbreuk en werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek zij al te zijn overleden. Dappere vrouwen. Vijf-en-twintig visschersvrouwen uit het dorpje New- biggin aan de Engelsche kust hebben een medaille en een geschenk ontvangen we gens hun heldhaftig gedrag bij het te water laten pan een reddingboot in Do- cember. Hun mannen waren or zee ter visch vangst en toen een boot noodseinen gaf waren er slechts twee oude schippers aan den wol, die met een reddingboot wisten om te gaan. De reet van de bemanning werd ge vormd door jonge mijnwerkers, die van hun werk uit de, nachtploeg terugkeer den en zich onmiddellijk als vrijwilligers aanboden. Maar daarmee had men de reddingboot nog niet in zee en na ettelijke mislukte pogingen boden zich 25 vrou wen van visschers aan om de boot in zee te trekken, terwijl de mannen aan de riemen konden blijven zitten. Ook deze poging mislukte aanvankelijk en de boot werd tot driemaal op het strand terugge worpen. Toen gingen de vrouwen nog dieper het ijskoude water in en de voorsten moeeten tot de borst tot de golven waden, maar nu kwam de boot dan ook over de zandbanken en In open water. De sche pelingen in de vissoherapink, welke ln nood verkeerde, zijq later allen behou den aan wol gebracht. Oorlogsherinnering. Te Langemark in een voormalige West Vlaamaohe front- streek in België is een door drie grond werkers uitgegraven granaat ontploft. Een der arbeiders ia letterlijk aan «tuk ken gereten, de tweede stierf na zijn overbrenging in het ziekenhuis te Ype- ren. De derde is eveneens levensgevaarlijk gewond. Kind doodgereden. De 5-jarige J. Nieboer, uit de Geramstraat te Amster dam, die met een paar vriendjes san een bijwagon van lijn 8 was gaan han gen, is gevallen, waardoor hij een van de wielen over het lichaam kreeg. Het jon-r getje werd deerlijk gewond en overleed kort daarna. Het lijkje ia naar het Oase Lieve Vrouwe-gas thuis vervoerd. Een hartelijke echtgenoot®. Te Meerssele ln België kwam een vrouw de slaapkamer binnen waar haar echtegeuoot zekere G. Overbeeck, lag te slapen. Zij had een pot kokend water bij zich en heeft dat heet® water over het hoofd van 'haar man uitgegoten. Hevig, kermend, riep de man om hulp. Buren kwamen toesnellen en vonden den man kreunend van pijn en geheel over dekt met brandwonden. Een geneesheer (werd er bijgehaald, die eerste hulp ver leende. De man werd naar het zieken huis vervoerd, maar zal waarschijnlijk het gezicht moeten verliezen. De vrouw was gevlucht, maar kon door de politie wor den gearresteerd en is opgesloten. Kraan omgekanteld. Te Antwerpen is bij een werk een kraan omgekanteld, terwijl hij een bak met rijnzand zou op halen. De hulpingenieur Kinet werd door de kraan getroffen en gedood. Hij was 27 jaar oud en, pas drie weken geleden gehuwd. Knaapje uit den trein gevallen en>ga- dood. Gistermorgen is bij Holten een zevenjarig knaapje uit den sneltrein ge vallen. De trein werd tot staan gebracht en toen bleek, dat het kind behoorde aan den Foolsche landverhuizersfamilie dl® op weg was naar Rotterdam om zich daar naar Amerika in te schepen. Een dokter kon slechts den dood van het kind constateeren. De vrouw sprak enkel Poolsch. Daar om kon d® spoorwegbeambte geen goed rapport samen steil an. Aan een genees heer, die zich la dm trein bevond, ge lukte het echter om van de vrouw te vernemen, dat zij met haar drie kinderen op weg was naar haar man, die reeds vroeger naar Amerika was geemigreerd. Thans zal een van haar drie kinderen fcn dit voor haar vreemde land een grafje gedolven moeten, worden en heeft zij bij de ontmoeting met haar man, dezen het vreeslijke nieuws te verteilen. Tragische schipbreukelingen op de levenszee. Arm oudj®. De 71-Jarige weduwe J. S. V., wonende in het hofje van Gerrit de Koker aan dan Goudschen Singel te Rotterdam, is daar van de trap gevallen. Zij kreeg een hersenschudding en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter ver pleging opgenomen. Het neusj® van den zalm. Van een tafel voor een winkel aan de Viachmarkt te Utrecht heeft een voorbijganger een zalm ter waarde van f 40 weggenomen. Inbraak een brandkast meegenomen. Men seint ons uit Zaandam: Alhier is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in het manufacturenmagazijn van Vroom en Dreesman. De dieven heb ben de in het kantoor staande brandkast, waarin een bedrag van twee duizend gulden was geborgen, meegenomen. Naar is komen vast te staan, zijn de dieven aan de achterzijde van het gebouw binnengedrongen en hebben zij de brand kast met een schuit over de Zaan ver voerd. Hevigs ontploffing. In de wijk Dal- ston te Londen is bij het uitvoeren van boringen voor het leggen van electrische geleidingen een gaspijtp aangeboord, waar door een geweldige ontploffing is veroor zaakt, die veertig gezinnen dakloos haeft ■gemaakt. Gelukkig heeft niemand ernstig letsel gekregen. Kantongerecht te Schoonhoven. Uitspraken van 18 Februari 1927 Wegens overtreding der Visscherywet: N. H. P. te Rotterdam, f 3 subs. 1 week tuchtschool, met verb, verkl. der in beslag genomen hengel; G. de O. te Jaarsveld, aangehouden tot 1 April 1927; W. A. te Stolwijk, f 3 subs. 2 d., met verb. verkL der in beslag genomen 2 schakels. Wegens overtr. der Verordening op de Herbergen te Ouderkerk a.d. Ussel: le H. v. D.; 2e B. D., beiden te Krimpen &.d. Ussel, le f 3 subs. 1 week tuchtschool, 2e berisping. Wegens overtr. der M. R. W.: D, J. K. te Krimpen a.d. Lek, f 0 suhe. 1 week tuchtschool, G. V. te Jaarsveld, f 2 sub®. 1 <L; L. J. H. te Hill eg or «berg, f 0 subs. 9 i; G. H., J. W. de J, beiden te Krim pen a.d. IJssel; J, v. U, te Lekkerkerk, ieder f 5 subs, ieder 2 d. Wegens overtr. der Politie Vecrord. te Schoonhoven: E. v. A. te Willi go-Lan gerak, aangehouden tot 1 April 1927. Wegens overtr. der Trekhonden wet: P. J. S. te Lopik, f 2 subs. 2 d.; P. M. te Krimpen a.d. IJssel, f 0 ®ube. 3 d. Wegens overtr. der Leerplichtwet: A. V. te Lekkerkerk en A S. te Krimpen a.d. Ussel, ieder f 8 subs, ieder 4 d. Wegens overtr. der Jachtwet: G. M. te Polsbroek, f 10 subs. 5 d. Wegens overtr. der Invaliditaiiewet. J. T. te Lekkerkerk, f 5 suits. 5 d. Wegens overtr. der Pol. Verord. te Krimpen a.d. IJssel; L. B. te Rotterdam, f 8 sube. 2 d. Wegens overtr. van Art. 400 W. v. S.: 10 G. H., 2o W. J. H., beiden te Jaars veld, ieder f 1 sube. ieder 1 i; L H. te Jaarsveld, 2 geldboeten van elk reep. f B en f 3, sube. 2 d. en 3 d. Wegens overtr. van Art. 427 5 W. f. 3.; A. S. te IJsselstein, f 9 sub®. 2 d. Wegens overtr. van het Alg. Visscherij- regL voor de Binnenwateren: J. de J. te Stolwijk, f 3 eubs. 2 d., met verb, verkl. en bevel tot vernietiging der in beslag go- nomen schakels. Wegens overtr. van Art. 453 W. v. S.: A v. d. W. te Krimpen a.<L Lek, f 8 subs. 4 dagen. Wegens overtr. van Art. 401 W. v S.: J. v. D.te 's^Gravenhage, f 4 eubs. 2 d. Wegens overtr. der Alg. PoL Verord. te Krimpen a.d. Lek: G. de J. te Krim pen a.d. Lek, f 3 subs. 2 d. 0 mmL J. K van dan Heuvel, oud 20 d. OUDEWATER. Febr. Getronwd: W. Varmaij en J. P. Heijster. GOUDA Febr. Geboren; Gijsbertus, a van A C. Knij- lenburg en G. Willemse - Hendrikrfs Wilhelmus, z. van M. Heij en G. P. Sjardijn Hendrika, d. van T. Jansen en W. Gibbon Antonius Saleeius, z. van P. Stamps en A G. Verhort Hen- dricus Johannes Marinua, z. van J. Wie- zer en M. A van den Bos. Overleden: H. Winkel, oud 4 m. H. Mounier, oud 8 w. - W. de Mol, oud 72. j., echtgenoote van P. Tak W. van der goijöen, oud 71 J. H. van Hat- tem, oud 95 J. NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. Evangelisatie. Donder dag 24 Febr.. 't avonds 7 uur, Ds. D. P. Kalkman, van Krimpen a.d. Lek. LEKKERKERK. Evangelisatie. Woens dag 23 Februari, 's avonds 7 uur, Ds. H. A. de Geus, van Waddinxveen. JAARSVELD. Dinsdag 22 Februari, 's avonds 0.30 uur, Ds. Joneeleen, van Hilversum. Rede in het belang van het Christelijk onderwijs. NIEUWPOQRT. Woensdag 23 Febr., 's avonds 7 uur, t^e heer A. de Redelijk heid, van Ouderkerk ad. IJsseL GEREF. KERKEN. LEKKERKERK. Woensdag 23 Lebr 's avonds 7 uur, Ds. Herm. Knoop, van Gouda. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Woensdag 23 Febr.. 's av. 0.30 uur, Ds. J. A. Riekel, van Sliedrecht. NIEUWPOGRT. Donderdag 24 Febr., 's avonds 0.30 uur, Ds. J. P. Meijering. OÜDEWATER, 21 E«br. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 0 kasspartijen, tezamen 270 stuks, wegen de 1150 K.G. Met rijksmerk le soort f 47 —40, 2e soort f 4446. zonder rijks- merk Teen. Handel matig. AMSTERDAM, 21 Febr. (Draadloos). Aangevoerd waren heden 574 vette koeipn le kw. f 0,92—1,02, 2e kw. f 0,80-0,92, 3e kw. f 0,68—0,80, mindere soorten f 0*540,68 per KX1. slachtgewicht; 120 melk- en kalf koeien, f 800350, 105 vette kalveren f 0,90—-1, 2e kw. f 0,80 0,90, 3e kw. f 0,68-0,80 per K.G., le vend gewicht; 113 nuchtere kalveren f 10—16, 110 schapen of lammeren f 29 f 35, 540 varkens, Hollandsche le kw. f 0,79—0,80, 2e kw. f 0,78-0,79, Overzeeuwsche en Geldersche f 0,79 f 0,80 en f 0,780,79 slachtgewicht. Vette farkens 7478, 101 paarden f 100200. ROTTERDAM, 21 Febr. Draadloos). Veemarkt. Aangevoerd waren heden 564 vette runderen, 261 vette kalveren, 281 schapen of lammeren, 1019 varkens. Vette koeien le kw. f 0,40—0,48. 2e kw. f 0,39 —0,41, 3e kw. f 0,300,32; ossen le kw. f 0,44-0,46, 2e kw. f 0,39—0,41. 3e kw. f 0,35, kalveren le kw., f 0,70—0,72 2e kw. f 0,600,62 3e kw. f 0,47 f 0,50, schapen f 2032, lamineren f 20—30, varkens f 0,34. De Heer en Mevrouw W. SCHIPPERS-Oikam geven, mei dank aan Ood, kennis van de geboorte van hunne Dochter Bergambacht, 18 Februari 1927. LEKKERKERK. Febr. Geboren: Bertina Jacoba, d. van H E. Rook en A. Zwartbol Teuntje, d. van G. Kroone en A. Voormolen. Overleden: J. Schenk, oud 85 j., echt- gen. von K. Roest. J. den Ouden, oud Met diep leedwezen geven wij kiermeds kennis van het overlijden van onzen oudsten Knecht, den Heer welke gedurende bijna 45 Jaar, met at'eeda nauwgezette plichtsbetrachting bij ons Is werkzaam geweest. C. SCHOUTEN fli IOON. Bergambacht, 17 febr. 1927. Heden ovsrleed, na een korte ongesteldheid, zacht en kalm, (Je Heer A in den ouderdom van 90 jaar en 8 maanden.' Uit naam der Huiahoudater KLAZ1NA BOON en haar Broeder JAN BOON. Bergambacht, 19 Pebr. 1927. Heden overleed geheel onver wachts, tot onze diepe droef heid, onze Inniggeliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder In den nog hoopvollen leeftijd van ruim 23 jaren. De diepbedroefde Moeder en Kinderen, Lopik, Wed. H. MOLENAAR geb. Vak der Vust. Benschop, T. MOLENAAR. T. MOLENAAR-Vermeulen. Boskaop, JOH. MOLENAAR. L.T.J. B. MOLENAAR-LoEr. Lopik, H. MOLENAAR. O. MOLENAAR-Versluis. 'a-Qravenhage, H. MOLENAAR. A. A. M. MOLENAAR EN VERLOOrDE. Kotten (Winterswijk), O. MOLENAAR. Lopik, H. MOLENAAR. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. Donderdag 24 Februari 1927. Lopik, 20 Febr. 1927. Overzicht: Koeien en ossen flinke handel Prijzen vrijwel stationnair. Stie ren weinig handel geen noteering. Vette kalveren slechte handeL Prijzen kon den niet gehandhaafd blijven. Schapen of lammeren stille handeL Prijzen on dergingen geen verandering. Varkens vlugge handel m hpogere prijzen. ROTTERDAM. 21 Febr. (Draadloos). Brielsche eigenheimers f 4,304,70, Zeeuwsche eigenheimers f 4,204,40, Malta's 12 H16 cent per KXL; Zeeuw sche Bonten f 55,30; Blauwe eigen heimers f 44*30, Bravo's f 44,50, Po ters f 230—2,90; Red Star f 4—4,25; Zeeuwsche blauwen f 4,806,20. LEIDEN, 18 Febr. Vee. Aanvoer 782 runderen. 962 kalveren en Ö8Ö schapen. Stieren f 140376. kalf- en melkkoeien f 220395, varekoeien f 160250, vette oasen en koeien f 205475 (5894 c. per.k.g. schoon), vette kalveren f 5012Q (f 0,951,30 per k g. schoon), nuchtere kalveren f 512, vette schapen f 27 f 48, weideschapen f 2030, 1298 ma gere varkens levend gewicht voor fokkerij f 2054. 480 biggen f 9>15 per stuk. LEIDEN, 18 Febr. Kaasmarkt. Goud sche kaas le art. f 5053,50, 2e soort f 4049, Leidsche le eoort f 4340. Aangevoerd 37 partijen. Handel in Goud sche kaas vlug, in Leidsche matig. UTRECHT, 18 Febr. Aan de kaas markt alhier waren heden 5 wagens aan gevoerd, wegende 1250 k.g. De prijzen waren ais volgt: 2e kw. f 40, rijksmerk van f 4445 per 50 K.G. LEIDEN. 10 Febr. Prijzen per 1/4 vat vaiv40 K.G.: prima fabrieksboter (con trole) f 2,3D, prima boerenboter f 2,30 f 2,40. Aanvoer klein, handel vlug. UTRECHT, 19 Febr. Aan de markt al hier warem heden aangevoerd 700 «tuks vee. Handel matig. De prijzen waren als volgt: Stieren f 80'260, kalfvaarzen f 160—200, pinkvaarzen f 00130, melk koeden f 200—340, kalfkoeien f 220300, vaarskoeien t 110—230, nuchtere kalve ren f 711, magere varkens f 1751, biggen f 8—17, magere schapen f 15 f 28. UTRECHT, 19 Febr. Boter f 1,25, eieren f 08,26. Kaas 0080 cent. Voor de tsllooe vele bewijzen van hartelijke deelneming, ontvangt n bij het overlijden van mijn diep betreurde echtgenoot® betuig ik mijn oprechten dank. J. A. A. UILKENS. Huil de Wiel. Bergambacht, 19 Febr. 1927. De ingezetenen mijner beide ge meenten worden vriendelijk ver zocht, deze dankbetuiging wel te willen beachouwen all tot leder in het bijzonder gericht. Voor ds zeer vele bewijzen van deelneming ondervonden, tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn Innig geliefden Echtgenoot, onzen Vader, Behuwd- en Oroot- vader, den Heer betuigen wij omen hartelijksn dank. Inzonderheid aan den WelEd. ZeerOel. Heer Dr. W. F. Fa?eb ScHAErrBR voor de zorgvolle be handeling. Uit aller naam, Wed. A. SMIT. Lekkerkerk, Februari 1927. Vrijzinnig Democratische Bond. D? Hoer J. KORTLAND van Schoonhoven, voorkomend® als No. 1 op de Vrijz -Dem. Lijst voor de Staten verkiezing, spreekt op Dinadap 22 Februari, 'aav. 7.45 air, in het Koffiehuis van van Zout te BERGAMBACHT, en op Donderdag 24 Febr., 7 30 i«r, in het Koffiehuis „De drie Snoeken" te LEXMOND, over: „Het groote belaagdirItaten- verkiezlng"aa„NatloaalaOatwapenlng" Het Beituur. Bakkerspatroon, ZOEKT PLAATSING in een Bakkerij voor zijn zoon van 10 Jaar als zeer flink van persoon en gewend aan te pakken. Bekend met Brood-, Beaohuit- en Koekbakksrij. Adrta: Fa A. 8LEOT, N. Haven 33, Oouda. T 4ndheelkundio« Lopikeratr. 14 A Schoonhoven SPREEKUUR alle werkdagen 10—5 en 'a avonds van half 7 tot 8 uur, behalv® Donderdag*. Npreeknur t« Lekkerkerk: ledertn Donderdag van 12 tot 4 uur in het Café „DE OROOTE BOER". Rsneltanden en Gebitten mot twee [aar schriftelijke garantie. Beslist p IJl» loots behandel Ins Bepamt— tm B air |«re«4.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2