Schildersknecht flinke Jongen, Boerenarbeider Boerenknecht, Boerenknecht, Boerenknecht, Kerknieuws. STADSNIEUWS. Maakt retlame voor Het goud en zilver. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Correspondent!». Sportnieuws Alaap Aasèectsdingen. Burgerlijke Stand. Vkweherlj Berichten. Marktberichten. Advertentiën. pj Frederik van Ipmburg jij Pietarnella Labi] ffl 60-jarige El Echtvereenigin«r 53 Icj^fa\wni^fo\^gKro(a\l»3 SI 25 jaar m BSSBsatsaEisatssaBSSi Teunis, 50-jarige Echtvereeniging Dankbetuiging. 40-jarige Echtvereeniging Dankbetuiging. 25-jarig Huwelijksfeest 25 jarige Echtvereeniging Oeertruida Grietje Berko'uwer, Jacob Schenk. Dankbetuiging. Adr. Goudriaan, Dankbetuiging. Loopjongen. Terstond gevraagd Gevraagd Gevraagd Terstond gevraagd Terstond gevraagd r Gevraagd Papierhandel „De Giessen", matig. Men besteedde toot le kw. 48— 40 en toot mindere soorten f 44 -47 de 60 KjG. Handel in* vette varkens wat vlugger. Ze worden gekocht tegen 28 tot 82 cent per hall K.G., naar gelang van gewicht en kwaliteit. De Rijksstierenkeuring in het 4« district albior cal gehouden worden op Zaterdag 10 Maart a.s., des voomiddags 10 uur. Bergambacht, 25 Febr. Op 1 Maart hoopt de heer G. An ker, kantoorhouder alhier, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Posterijen. Nleuwpoort, 25 Febr. De heer A. den Ouden, kommies le klasse alhier, is met ingang van 1 April a.s. verplaatst naar Rotterdam. Alblasserdatn. 25 Febr. Terwijl de «chipper G. R. mot een kruiwagen over de loopplank van zijn schip naar den wal zou gaan kw,am hij van de plank te vallen in de rivier de Noord. Gelukkig slaagden de beide anderen PI- R. en C. de B. er in om hem te redden. Het ongeval had plaats bij het terrein van den heer Korevaar, waar altyd een sterke stroom is. Ter hoogte van de Zuurstoffenfa- briek had alhier" een aanvaring plaats op de rivier de Noord, tusschen een motor, geladen met ledige melkbussen en de Stoomboot Maas nimf Van de Ree- derij Fop Smit en Co. Door den zwaren schok de motor toegebracht, verloor deze een gedeelte van zijn opperlast, met het gevolg, dat de ledige bussen in de rivier dreven, persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De Jongedochtersvereyi. Persia ver vaardigde in het afgeloopen jaar in totaal 01 kleedingstukken, waarmede zij 18 ge zinnen hebben verblijd. Aan giften ont vingen zij f 115,33X en gaven uit f lll,89j Zoodat zij een saldo hadden van f 3.44 Ook nu weer zullen de meisjes een rondgang doen bij de milde gevers en geefsters, om zoodoende hun nuttig en dankbaren arbeid te kunnen voortzetten. Terwijl de landbouwer Dekker bezig was met grind karren, welk grind be stemd was voor den weg, bleef plotse ling zjjn paard dood voor dé wagen. De rljk^veearts constateerde, dat het paard teveel bieten werd gevoerd. De muziekvereeniglnp „Excelsior" gaf in de zaal „Harmonie'een welge slaagde uitvoering. Als naar gewoonte, was de belangstelling groot. De num mers werden goed uitgevoerd, terwijl op de orde en rust niets aan te merkeq ris L Amslds sn Tienhoven, 25 Febr. Woens dagavond hield de Herv. Jongelings\er- eeniging op Geref. grondslag „Obadju", haar 22ste Jaarvergadering in de Chr. School Na het zingen van Ps. 110 f 5 ging de Eere-voorzitter D». v. d. Graaf in gebed. Deze heette daarna het tab-ijk opgekomen publiek hartelijk welkom en hield tevens een korte inleiding naar 'aan leiding van Ps. 119 1—13, waarbij in 't bijzonder vwrd stilgestaan bij; Waar mede zal de'"Jongeling zijn pad zuiver houden? Gewis als hij dat houdt naar Gods Woord. Dan kregen we jaarverslag secretaris .waaruit bleek ,dat de vereen, in bloei enden toestand verkeert en thans 30 leden telt Ook de bibliothecaris deed zich hooren. De jaarstaat wees uit, dat da vereen, thans een bibliotheek heeft van 88U boeken en dat dit jaar ook de allernieuwste uitgaven zijn aangeschaft, waardoor evenwel volgens verslag van den penningmeester, de kas zoo goed als tot nul gedaald wus. Thans kregen we van verschillende leden gedichten en opstellen te hooren en al voelen velen zich wat vreemd en zenuwachtig op de planken, toch werden zoowel gedichten als opstellen aardig af gewerkt. VooAl de voordracht van Jac. van der Gryn, over ontwapening, viel bijzonder in den smaak en 't Wij willen Hollaud houden kwam er zoo fier uit, dat een daverend applaus de belooning was. Verder kregen wy nog opstellen over Timotheus, do Hervorming, De zending, Het danskwaad, Sterfbed en Toon eel enz. Alles bij elkaar genomen kan gezegd wor den, dat er door de Jongelingsschap naar gestreefd wordt om iets goeds en dege- lijks te presterren. Ook bleek, dat er ernstig naar gestaan wordt om de be ginselen zoo zuiver mogelijk te onder scheiden. Verschillende afgevaardigden •enige gestommel vernam. Peter wachtte geduldig. „Wie ia daar?" klonk eindelijk van binnen een gemelijke stem. „Ik, Peter, maak maar open." Óp dit antwoord word 'n grendel weg geschoven en de deur opende zich. Peter schoof naar binnen en de ander •loot 'de deur dadelijk weer. Men bevond zich in een armoedig vertrek, flauw ver licht "door een kleine olielamp. „Wel Peter, wat doet gij hier, zitten de commiezen u op do hielen." „Neen." „Het zou zoo'n wonder niet zijn. De kerels lijken tegenwoordig wel gek, ze zijn overal gelijk. Sedert zij zoo'n goeden slag hebben geslagen, schijnt hun ijver verdubbeld." „Maar ze snappen niks." „Met geheel. Zij beletten ons een flin ke partij goederen over de grens te ha len, we zijn op het oogenhlik hier de baas niet meer." „Ja, hun toezicht schijnt wel scherp te zijn. Ik heb hen nog ontmoet op weg hierheen." „En....?" „Wel, ik had niets bij mij. Ik zag Kra mer ook nog." „Zoo ja, die is razend tegenwoordig. Hij doet niets dan schelden tegen de ambtenaren, vooral tegen FÜnte. Nu het was een leelijk scbadepoatjs, die smokke larij van laatst." „Bah, zoo'p verlies kunnen ze wel lij den." „Zeker, maar er Wordt ook niet ver diend, hoewel Ik geloof, dat Kramer wel voornemens ia eerstdaags een Hinken slag te wagen." van ds Zustervereen brachten daarna hun groeten en beste wenachen aan de ver- eeniging over. Ook de kerkeraad, die tegenwoordig was, bracht zijn beste wenschen uit aan de vereeniging. Intusschen waren dames Van de Naaivereeniging „Dorcas" begon nen met chocolademelk schenken en ge bakjes rond te deelen, Waarbij het ge nieten hiervan, onder gezellige kout, nog een poosje werd doorgebracht en waar aan heel de vergadering deelnam. De vergadering die zeer goed geslaagd mag heeten werd met een slotwoord door den Eerefyoorzitter na het zingen van Ps. 68 10 met dankgebed gesloten. Gouderak, 25 Febr. Vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 28 Febr. 1927, des voormiddaga^ ten 10 ure. On derwerpen te bahandeden: 1. Mededelin gen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging leeningsvoorwaarden van do leearng krachtens Raadsbesluit d.d. 5 Febr. j.l ten behoeve van hot Electriciteitsbedrijf. 4. Benoeming leden Schattingscommissie. 5. Benoeming voorzitters, leden en plaats vervangende leden der stembureaux. 6. Vaststelling Kohier (ter Hondenbelas ting voor 1927. 7. Reclames. 8. Water leiding. Sliedrecht, 25 Febr. Onder voorzitter schap van den heer J. van $len Berg hield gisteravond do Sliedrechtsche Boe renleenbank haar negende jaarvergade ring ten huize van mej. wed Blom van der Vlies. Na opening der vergadering en lezing der notulen, welke werden goedgekeurd, deed de Kassier der Bank, de heer J. van Bergeijk, rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer over 1926. Uit deze rekening bleek, dat aan spaargelden in 1926 was ingelegd f 269*680.08 en te rugbetaald f 225.593,68. Aan rekening- couranthouders was uitgegeven f 533.180,95 en ontvangen f 506.300,18. Het aftredend bestuurslid, de heet G» Vink Hz. en ook de heer J. Vink te zijn kwaliteit als ld van den Raad van Toe zicht werden met bijna algemeene stem men herkozen. Nog dient vermeld, dat 18 nieuwe leden zijn toegetreden en do winst f 4872,44 bedraagt, waardoor het reservevonds tet f 16.460,61 is gestegen. Na een woord van dank sloot de voor zitter deze zeer geanimeerde vergadering. NED, HERV. KERK. Beroepen te Sluipwijk (tow.) Dj. G Enkelaar te Ter Aar GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieuwerkerk a.d. IJssel: H. Steenhuis, cand. te Almelo. CHR. GEREF. KERK.' Beroepen, te Zwijndrecht (voor de tweede maal); Ds. J. P. Mejjerteg, te Nieuwpoort. Bergambacht, 25 Febr. Da. Dekking hoopt 13 Maart a.a., n.m. uur, te Kea- toren afscheid te preoken, om Zondag 20 Maart zijn intrede te houden bij .de Ned. Herv. Gemeente alhier, na d%s voor- middags bevestigd te zijn door Ds. A. Dekker te Bleiswijk. f v Benschop, 25 Febr. Bij do gehouden verkiezing van twee notabelen bij de Hervormde Gemeente af hier, werden- herkozen do heeren Adrs. van Os en Johs. van Os Hz. Gouderak, 25 Febr. Ds. Enklaar, pre dikant der Ned. Herv. Kerk te Ter Aar, heeft een beroep ontvangen naar deze ■gam oen te. Schoonhoven, 25 Februari 1927 Gemeenteraadsverkiezingen. De can- dldatenlijst van de aid. Schoonhoven van den Vrijheidsbond voor de-komende ge- moenteriiadsverkiezingen, luidt als volgt: 1. A. Hoogenboezem, 2. Mr. P. J. Macken- bach. 3. de Wilde, 4. Mr. C. van Leeu wen van Duivenbode, 6. P. v. d. Hek, 6. A. van Iporen 7. J. F. van Sierenberg de Boer, 8. Mevr. A. BrandwijkVan der Linden. Bazaar Zendingskrans. De verkoo- ping van de door den Geref. Zendings krans vervaardigde goederen is schitte- „Zult ge van do partij zijn?" Zeker, ik verdien er goed mee. Gij weet, ik dien nog al voel als tusschen- persopn. Lang niet al onze mannen weten, wie eigenlijke leiders zijn," „Bb wie dus de meeste winst opstrij ken." „Ja, dat is nu eenmaal zoo.. Ik weet, dat gij Kramer niet lijden moogt, maar wat gij er van zeggen hij laat ons toch geld verdienen." „Nu mij goed, maar ik heb je niet uit, bed gehaald om daarover te spreken, ik kwam hier om wat voorraad in te slaan." „Wat bedoelt ge?" „Wel eenigo proviand. Een paar broo- den een fleech brandewijn, wat vleeacb in bussen en dergelijke.'" „Maar toch niet om over de grens te voeren?" „Ben je mol, ik wil wat proviand om het in een schuilplaats een .paar dagen te kunrfen uithouden." „Ah zoo, gij wilt u eenige dagen ver bergen. Nu, die proviand kunt ge toch zelf inslaan." „Neen, ik wil niet weten, dat ik die in geslagen heb, daarom moet gij ze voor mij halen». Hier is een goudstuk, wat er vab overblijft, ia voor u." .Uifestekend. Is er haast bljP" „Ja, ik wou er voor den dag aanbreekt, mee buiten de stad zijn." „Dat kan, wacht mij hier en ik zal dó noodige inkoopen doen." Be ander ging en Peter bleef alleen een hftlf uur. Toen kwam zijn makker te rug mot de noodige proviawj, over den schouder. N rend geslaagd. Er ls een batig saldo van bijna f 800. Bijna alle goederen zijn ver kocht. Het batig saldo zal worden opge zonden aan Ds. W. Bieshaar te Den Haag, ten bake van den Nep. Herv. Geref. Zendingsbond. Geref. Bond. Bij bet Bestuur van de Afdeeling Schoonhoven van den Geref. Bond zijn ernstige plannen voor een eigen gebouw. Er zijn reeds toezeggingen gedaan voor rentelooze aandeelen. Heden avond zal er een voowlei in de leden vergadering ter tafel gebracht worden. Adverteersn is de mees! doel treffende en goedkoopste vorm van reclame. In samenwerking met het Departement Schoonhoven der Mij. Tot Nut van 't Al gemeen heeft de Nijverheids vereeniging gisteravond in de Nutszaal te Schoon hoven een avond gegeven, waar de heer W. van Rossum du Chattel, secr van het Internationaal Bureau van Vereem- gingen van Fabrikanten, Grossiers en Winkeliers in Jnweelen, Goud en Zilver, gelezen heeft over het dnderwerp: „Wat is noodig?" De opening. De heer H. Ellens, voorzitter der Nij verheid svejreeniging, mede sprekende na mens het „Nut", opende de vergadering, die goed bezocht was, met een korte toespraak, waar n hij den heer Van Rossum du Chattel welkom heette en wees op de belangrijkheid om propagan da., te maken voor het edelmetaal Daarna ving de spreker zijn lezing aan. „W8t Is noodig?" Deze vraag stelde hij, er direct het ant woord op gevend: grootere omzet. Dit antwoord ia makkelyk gegeven, maar moeilijker is om deze twee woorden om te zetten in -realiteit. Het is als met den steen van Rosetta, die gevonden werd in 1890 en waardoor het den Egyptologen mogelijk werd om het hieroglyfenschrift te ontcijferen. Op deze wij'ze moet ook de edelmetaalindustrie wegen yinden, waardoor het mogelijk is tot grooteren omzet te geraken. Handel en nijverheid werden in nieuwe banen gestuurd door de jeclame. De reclame is een macht, Zij maakt nieuwe producten bekend, verhaast den goedo- renloop, verhoogt de productie en doet daardoor de prijzen dalen. De reclame opent voor zaken pngedachte mogelijkhe den. Vijftig jaar geleden was het goud en zilver de eenige luxe, die toen bestond. Wanneer wij de damera Obscura lezen of de werken van Dickens, dan kunnen we dat bespeuren. Vraag en aanbod werden geregeld door de koop kracht. De koop lust was een vrijwel ondergeschikte factor. In Amerika heeft men dien anderen factor; de kooplust, waarbij de mensche- lijke ijdelheid een rol speelt, geobser veerd. En toen is zij een machtige factor •geworden In het productieproces. Hoewel de depressie allerwegen heerscht, kan men bemerken, dat er iu>g veel geld wordt uitgegeven aan weelde artikelen, hoewel weinig of niet aan goud en zilver. Bioscoopbezoek, reizen buitens lands, de luxe in het huishouden en klee ding, noéraen we b.v. 'maar gTammafoon en radio, bewijzen zulks. In 1925 is in ons land verrookt voor 00 millioen gulden. In 1926 is dat nog gestegen, toen werd er voor 226 millioen gulden verrookt. Dat is geen fiotie, maar wordt aange toond door de opbrengst der tabaksbelas ting. Wanneer dit bedrag eens in goud en zilver was omgezet, dan kan men met oen zeer voorzichtige beraming zeegen, dat het nationaal vermogen dan met 125 mil lioen gulden zou zijn vooruitgegaan. Maar er is het vorig jaar slechts voor 12 mil lioen gulden aan goud en zilver ver kocht Allerwegen ziet men de lichtreclames voor cigaretten en bonbons, voor bios copen en andere zaken. Maar nergens heeft spr. nog een lichtreclame gezien, die er op wees, dat aankoop van goud en züvjer betoekgnt vermeerdering van bezit. Spr. citeerde Sir Charles Hickham, do voorzitter van de Kamer van Koop handel te Burningham (Engeland)', die er op wees. dat de Engelsche industrie „Hier is genoeg voor acht dagen. Is dat voldoende?" „Jtfe zeker, maar er zal van het goud stuk niet voldöende zijp overgebleven." „O genoeg voor drinkgeld en overigens wij lieden betalen elkaar de diensten niet met geld. Gij weet, dat ik zoo iets zonder belooning doe en er tegenover een ieder van zwijg. Een ander maal is aan u de beurt om mij te helpen." „Zoo is het," knikte Peter. „Ik zal be- proeven of ik deze dingen ongemerkt krijg, waar ik ze hebben moet." „Dat zal zoo gemakkelijk niet gaan." „Ik wil het proheeren en in het ern stigste geval word ik gev siteerd. Welnu "mop, zal mij moeten gelooven, als ik zeg, dab ik deze dingen hier kocht om mijn profisiekamer te voorzien." „Alleen zal men zich verwonderen over lietriate uur, 'waarop gij uw Inkoopen ij'èet en misschien ook Over de royali teit." laat men denken, wat men wil, '^taaar liever is het mij,toep ongemerkt hietmee weg te komen, ,£aarom wil Ik 1 ever dadelijk gaan. Adjuul" De beide smokkelaars drukten elkaar de hand en spoedig was zwarte Peter met zijn last weer Buiten in h$t veld. Hij liep stevig door, alleen nu en dan stilstaand om te luisteren, of hij ook iets verdachts kon hooren, maar stapte dan altijd vlug ger door. m. Hij had het geluk geen grensposten te ontmoeten ern het oude jachthuis weer te bergiken zonder gezien ta zijn. Het be gon toen al te schemeren, hij legde zijn zak achtei; een heg en wachtte bedatfffi tot het volop dag was .Toan verkondt hij achteruitging door te weinige reclame. Toen Sir Gharlee Hickham mot iemand van de Engelsche wolindustrie sprak, zeide deze: „Hoor eens Hickham, als je een goed baantje wilt hebben, dan moet je eens probeeren om de menschen uit éèb industrie bij elkaar te trommelen, om gezamenlijk hun belang te behartigen, om onderlinge concurrentie en na-ijver te ver geten voor het gemeenschappelijke doel." Is het zoo niet met de edelmetaal industrie, vraagt spr. Nimmer wordt er haast door de edelmetaalindustrie, hetzij collectief of individueel geadverteerd voor goud, zilver en edelgesteenten. Ons vak zwijgt in zeven talen. Een kleine uitzon dering ten ggede heeft gemaakt Schoon hoven met zijn demonstratie ter Jaar beurs. Maar ook daar 4rof reeds het op schrift: „Koopt Gerozilver". Afgezien daarvan is de demonstralie van Schoon hoven tor Jaarbeurs een succes geweest en spr. hoopt, dat Schoonhoven op dien weg zal doorgaan, (applaus). Het nut der reclame werkt- door tot in lengte van dagen. Wat eenmaal ontdekt is behoeft niet meer ontdekt te worden. Wat eenmaal bekend is, behoeft niet meer bekend te worden. Mr. Eastings, de president van de Autocar Corporation in Amerika heeft gezegd, dat de hooge Tlucht, welke de Ajnorikaansche auto industrie heeft genomen, te danken is aan de geweldige reclame, welke door die industrie gevoerd is. Of advertenties gelezen worden, deze vraag stelde men vroeger. Maar tegen woordig zal een zakenman die niet meer stellen. De, advertenties worden zóó ge lezen, dat ze slechts succes hebben voor den bonafide zakenman,die goede arti kelen verkoopt. Ad verteeren is thans een exacte.wetenschap geworden. Reclame is de goedkoopste vorm van verkoopen en adverteersn In kranten Is de minst dure reclame, zoo zegt spr. wanneer tenminste de ruim te goed besteed wordt. Wat gij erin zet, maakt Uw advertentie reftdeerend, niet wat gij ervoor uit moet tellen. Op het internationaal congres, het vo rig jaar gehouden, is een resolutie aan genomen, waarin aan het bureau wordt opgedragen plannen uit te werken voor een reclame voor goud en zilver. Na deze resolutie zijn in vele landen de oogen opengegaan. In de Amerikaansche centra van edel metaalindustrie, New-Mark en Providence it in korten tijd een millioen dollar (twee en half millioen gulden) bijeengebracht door winkeliers en voor een groot ge deelte heeït men deze som besteed aan een zeer rationeele reclame in de pers. Spr. noemde een voorbeeld uit deze re clamecampagne. Men, heeft, verder aller wegen in Amerika zilverweken en dia- mantweken gehouden. In deze weken werd niet anders dan zilver tentoonge steld. Ook had men een smanagdweek enz. Voor de edelmetaalindustrie is adver- teeren in damesmodebladen en dames bladen het meest aangewezene. De volgende maand komt een groot zil verfabrikant uit New-Mark naar Europa lom hier en. Amerika op dezelfde wijze een systematische propag,anda voor goud en zilver op te maken. Ook in Engelahd gaat men reclame maken. Daar werd 384.000 gulden bijeen gebracht om een systematische reclame voor edelmetalen te gaan voeren. In Duitschlamd is een organisatie hier voor opgericht, die propaganda-avonden gaat organiseeren. Hanan-Pforzheim werkt daaraan mede. In Zwitserland zal in Juni in Lausanne een' vergadering 'plaats hebben, waarin men plannen zal beramen om in Zwit serland propaganda te maken. In Zweden zal in April een groote demonstratie plaats, hebban. Dan zal het edelmetaal zeer sterk gepropageerd wor den. Een tentoonstelling zal worden ge houden, toegankelijk voor het publiek. Men zal daar, waar de luxe in het dage- lljksche leven zeer groot is, speculeeren op de ijdelheid der dames en speciaal toiletzilver naar voren brengen. In Parijs werd het vorig jaar een ten toonstelling gehouden. De Bekende Leo nard Rosenthal hield voor de radio van af den Eifleltoren uitgezonden, een toe spraak over het voordeel dat men echte paarlen koopt en geen gekweekte. Men is in Parijs verder bezig om plannen uit to werken om langs organisatorischen nog eens den omtrek en alles veilig vin dend, ging hij weer het oude huis bin nen, de zak meenemend en gelijk de eer ste maal de deur achter zich sluitend. Weer moest hij gebruik maken van zijn kaarsje, daar alle vensters gesloten wa ren en het daglicht niet voldoende naar binnen drong. Weer ging hij naar de muurkast, die hij reeds met veel opmerk zaamheid beschouwd had. Hei was een ruime, flinke kast. Hij had zijn zak in de kamer neerge zet en door op een verborgen veer te drukkei* wist hij nu de vloer van de kast te openen. Die vloer was een luik en toen het luik geopend was, zag men een trap naar'beneden voeren. Er kwam een muf fe, vunzigo lucht uit; blijkbaar was de verborgen kelder in langen tijd niet meer geopend geworden. Peter evenwel aar- zelde niet en g ng naar beneden. Zijn kaarsje ging uit, doch hij stak het niet weder aan. Beneden hing aan den muur een lamp en deze werd dooi hem aange stoken* De lamp, die zeer slecht brand de, verlichtte een gang. Alles is nog als vroeger," mompelde Peter voldaan. Hij klom weer naar boven, nam de zak op zijn schouder en bracht dien haar beneden. Vervolgens doorliep hij den vrij langen gang, die op 'een deur uitkwam, aan de buitenzijde met eenige grendels gesloten. Die deur opende hij en kwam nu in een keldervertrek, tamelijk,"ruim. Ook daar in was hot donker, maar ook hier hing een lamp, die weder aangestoken werd. Het was in dezen kelder zoo muf-niet, als men zou vorwachten. In de zoldering bevond zich een luchtkoker, waardoor het weg propaganda voor goud en zilver te maken. Wat hebben wij In Nederland gedaan? Deze vraag beantwoordend, zegt spr. dat het Bondsbestuur benoemde een cpmmissie waarvan de heer Citroen voor zitter is en welke commissie zich noem de „De Bel". Deze comnpssie heeft reeds pogingen in het werk gesteld om plannen voor reclame op te maken. De resulta ten zijn zeer bevredigend. Plannen zijn uitgestippeld. Een vrij belangrijk bedrag is al bij elkaar, maar nog niet genoeg om een goede propaganda te kunnen voe ren. Op 20 Juni zullen in de Bondsverga dering, welke te Utrecht gehouden zal plannen, welke bereids worden ingediend worden, besproken worden. In alle hoofd plaatsen voor onze industrie zullen cor respondenten, heererv collega's juweliers' of fabrikanten worden aangesteld, om zoodoende een kern te vormen, waar- y door men tot samenwerking fkan komen. Wij moeten zoodoende krijgen een krach tige organisatie. Wat kan Schoonhoven dosn? Deze stad mag niet achterblijven. De bloei van de goud- m zilverindustrie is voor Schoonhoven een levensvraagstuk: Iedere fabrikant, hoe klein ook, heeft er interesse bij om belangstelling voor ons vak te wekken in alle kringen. Wjanneer men in Schoonhoven een gulden gaf voor eLke kilo zilver, die er verwerkt wordt, dan zou; men dieq gulden op den prijs .van het product kunnen leggen en zou men ttiog beneden den prijs blijven, welke de groote fabrikanten berekenen. Zoor doende zouden de winkeliers het betalen. Wanneer we stellen, dat hier 4000 kilo zilver per jaar verwerkt wordt, dan zou den we zoodoende van Schoonhoven per jaar f 4000 kunnen verwachten. Schoon hoven heeft reeds een schitterende re clame gemaakt o.m door de ontvangst van den Ned. Journalistenkring, het vo rige jaar. Alle kranten hebben toen ge waagd van Schoonhoven. In alle bladen zijn groote artikels verschenen. Een kennis zeide tot spr.: „Je zei dat het in Schoonhoven zoo'n dooie boel was, maar ik heb heel j'eel goeds van Schoonhoven gelezen." Wat zullen wij dan met dis duiten doen? zoo zult ge vragen. Er zijn vele wegen, welkfï naar-het doel leiden. Natuurlijk zullen we niet alle geld aan adverteeren besteden. Maar advertentiereclame is een der meest sterke propagandamiddelen, welke men kan bedenken. Daar is b.v de radio en de film. Er ia een schitterende film; „Nederlandsch fa brikaat", jnaar daarin heeft spr. Schoon heden gemist. Niemand heeft in de wereld recht op iets, als hij er niet om vraagt, wanneer hij den moed mist het te vragen, zoo be sloot SpT. De wsnich van het „bruidje". Daarop vond de vertooning plaats van den film onder bovenstaanden titel. Wamnder er ooit een schitterende reclame voor goud en zilver gemaakt is, dan is het wel met .deze film. De heer Van Ros sum du Chattel heeft het scenario ervoor geschreven en hij heeft alle eer van zijn werk. Men ziet hoe op het Kantoor van Waarborg te Schoenhoven het zil ver gekeurd en, gewaarmerkt wordt Naast enkele kijkjes op een der grootste zilverfabrieken van ons land die te Yoorschotenvindt men er in de fraaie cadeaux in zilver, welke aan het lieftallige bruidje worden gegeven, de schitterende tafelversiering, welke men met zilver kan verkrijgen, de doelmatig heid van zilveren serviezen, die onhreek- baar zijn. De fraaie bruidstoet, het schit terende diner, alles tezamen geeft een indruk van soliditeit en de charme welke men door het koopen en het gebruik, van zilver verkrijgt. Het beeld was zeer goed en zachte muziek zette aan de film temeer kleur bij. De heer Ellens heeft, nadat de fihp was afgedraaid, een hartelijk woord van dank tot den heer Van Rossum du Chattel gesproken en dien een tot weerziens toe geroepen. Na de pauze werden nog eenige komische films ver toond. De heer Ellens bracht daarop dank aan „The hubbub Seven", die op de hun eigene wijze schitterende en schet terende Jaszbandmuziek vermochten te wekkqn uit hun instrumenten'. onderaardsch vertrek geventileerd werd. Toch drong er door dien koker geen straaltje daglicht. „Hier is file? nog in goede orde," mompelde Peter we$r en zette zijn zak tegen den muur, waarna hij eens rond om zich blikte. Er bevond zich in den kelder een tafel, daarnaast stopden enke le stoelen en in een» hoek bevond zich een houten br.ts, waarop eenige dekens. „Hij kan hier logeeren, als een prins", dacht de smokkelaar, „en is hier veilig verborgen. Maar laat ik mijn tijd met ver benzelen.' Hij blies de lamp uit, sloot de deur weer en ging door den langen gang. Toen beklom hij de trap en bevond zich reeds weer in de kast, toen hij plotseling ver bleekte. Het kwam hem voor, dat hij voet stappen en stemmen hoorde. Hij hield zijn ad^m in en luisterde. Geen twijfel mogelijk, er waren menschen in het jacht- hii.s. Peter stond een oogenhlik als verlamd. Doch zijn besluiteloosheid duurde slechts eenige seconden, toen wist hij reeds, wat hem te doen stond. Hij trok vlug maar zacht de deur van dè kast dicht, daalde de trap halverwege af en liet' het luik zacht boven zijn hoofd zak ken en dichtvallen. .„W e het ook mogen zijn," dachb'hij, „zjj zullen mij hier zoo gemakkelijk niet vinden." Wie waren de onverwachte bezoekers? Die onverwachte bezoekers waren luite nant Krehn en Gabel. Gelijk wij weten, had het verlaten huis reeds 's nachts de opmerkzaamheid van den luitenant ge trokken en Gabel had hem er van mede gedeeld wat hij wiet (Wordt vervolgd)- Deze avond, die werd bijgewoond door de wethouders, de heeren Schreuder en Niekerk. en den gemeente-secretaris, is een der beet geslaagde van Nut-Nijver- hridavereenigmg. Moge hij deze uitwerking hebben, dat de Schoonhovensche industrie steeds meer gaan inzien, dat twee dingen noodig zijn: samenwerking en reclame. Waterstand: Keulen, v.m. 1.89 m. 0.00 m. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 25 Febr. Verwachting tot Zaterdagavond; Matige, wellicht tijdelijk krachtige, zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later op klarend, aanvankelijk regen en iets zachter. (Eigen Radio-dienst.) Doodelijk mijnongeluk. HEERLEN, 25 Febr. De mijnwerker H. Veenstra uit Brunssum is in den af geloopen nacht in de staatsmijn „Emma" onder vallend gesteente geraakt en ge dood. Veenstra was 29 jaar oud en va der van drie kinderen. Gevaarlijk spel. Te Rotterdam is de 13-jarige G. A de K. op de Maas* kade bij het springen op een rijdenden vrachtwagen geyallen. Een van de ach terwielen is hem over de borst gei eden. Met jware inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. De bedrieger bedrogen. Een vee handelaar te Gorredijk kocht een koe, die te duur bleek. Om nu dyi koop nietig te doen verklaren, liet hij het beest een vermageringskuur ondergaan door het een groentenblik voor den bek te binden. Het doel werd bereikt, maar het bedrog werd ontdekt in nu wordt de koe waarschijnlijk veel duur der voor den kooper. Onprettige visite. Uit het circus Michelet, dat voorstellingen geeft te C.ha teaumeillant (Frankr.) ontsnapte een )leeuwin. Het dier holde door de straten, tot grooten schrik van de voorbijgangers, die naar alle kan tan uiteenstoven. De vrouw van een kruidenier maakte juist de win keldeur open, toen het wilde beest langs k4ram. De leewin zwenkte naar den gevel, liep langs de vrouw den wipkel binnen, gooide daar alles onderste boven en be klop toen de trap naar de eerste .étage, Nraar de eigenaar der zaak reeds lag te slapen. Onnoodig den schrik van den kruide nier te schetsen, toen hij bij het ontwaken tegen den leeuwinnekop aankeek. Het beest besnuffeld© den zich doodstil hou denden winkelier eens even, maar scheen hem geen kwaad te willen doen. Even later kwam de temmer uit het circus binnen, die de leeuwin'in een hoek dreef (en haar wist te binden, eer het avontuur fcrnstiger gevolgen had gehad, v Gasverstikking. Toen een mijnwer ker te Hagen (Duitschland) uit de nacht ploeg in zijn woning terugkeerde, werd hij getroffen door sterke gaslucht Zijn vrouw en drie kinderen van 15, 13 en 10 jaar lagen dood le bed. Een kraan van de lamp in de huiskamer stond open. Brand In dsn Dom t« Keulen. In dan Keulschen Dom is otn drie uur brand uitgebroken en wel in het portaal aan den kant van het station, waar de trans formatoren staan. Een Franciscaner mon nik, die den brand ontdekte, waarschuw de de brandweer. Voordat deze verscheen was de dom al geheel gevuld met een dik ken rook, terwijl buiten' echter nog niets te b espeuren. was. On* vier uur was het vuur geheel gebluscht Een heldin. Zondag zal de Fran- sche minister van openbare werken en van het bevrijde gebied, te Roubaix ko men om daar aan een jonge vrouw, Léonie Vanhoutte, het ridderkruis van het Legioen van eer uit te reiken, dat xty op de volgende wijze heeft verdiend. Toen de oorlog uitbrak werd Leonie ver pleegster in een der hospitalen, maar weldra begon het haar tegen de borst te stuiten, dat zij haar goede zorgen in hoofdzaak aan Duitsche soldaten moest wijden. 2ij heeft er zich toen vervolgens op toegelegd jonge Franschen uit het bezet te gebied, die dienst wilden nemen in het Fransche léger, naar de Framcha regimenten of zelfs tot in Nederland te brengen, wat haar uitstekéhd gelukte. Zij deed ook wat zij jcon om correspon dentie van Fransche soldaten aan het adres te doen bezorgen. Twee jaar lang heeft Leonie Vanhoutte dit gevaarlijke spel volgehouden; zij had daarbij, een trouwen steun in een andere jonge vrouw, juffrouw de Bettignies, eveneens uit Roubaix. In het laatst van 1916 werden beide vrouwen door de Duitsche overheid gevangen genomen en ter dood veroordeeld. Dank zij de bemiddeling van den Spaansc^tn coasul te Brus el is dat von nis veranderd en beide jonge vrouwen werde i opgesloten in een vesting te Sieg- burg. Juffrouw de Bettignies is daar in Juli 1918 tengevolge van de ontberingen gestorven. Korten tijd da'arnï^ toen de krijgskans den Duitsc'iers onherroepelijk ging tegen- loopen, wist Lectaie Vanhoutte uit Sieg- burg te ontsnappen. Eind November be reikte zij het Fransche grondgebied. Juffrouw Vanhoutte, die te Roubaix vaan het hoofd staat van een winkel van porcelein en afymewerk. is draagster van het oorlogskruls, een onderscheiding, die slechts aan hen, die in den oorlog heb ben meegevochten, is toegekend. f aanranders hadden nog sen strtm' Toen de heer Malaret, een Parijsch industrieel, die te Vésioet woont, zich naar het station begaf om zteb naar Pa rijs te begeven, werd hy aangevallen door drie gemaskerde mannen, die hem zijn tasch afnamen en met de kolf "van een revolver een klap op bet hoofd gaven, die vrij hard aankwam. Daarna sprongen zij in een gereedstaan de auto en verdwenen. De tasch van den industrieel bevatte alleen 'waardelooze pa pieren. De auto waarvan de heer Malaret het nummer opgenomen had, ia later onbeheerd op straat gevonden te Gtr- lombes. Ruzie na het feest Ei is te Edinburg tot vier maanden gevangen nisstraf veroordeeld, .nadat hij bekend had bij een familie-partijtje op Oudejaars avond roekeloos drie schoten uit een re volver gelost te hebben, waardoor zijn broer, een Edinburgsche advokaat en zijn zuster gewond waren. De schietpartij was het gevolg van een ruzie, die laat op den avond ontstond en had plaats in de eetkamer van den advokaat."* Ten gunste van den dokter werd aan genomen, dat de schoten op niemand ge richt waren geweest Twijgen l« goud. Lucchesi en G» raux, twee Parijsche straatslijpers, be vonden zich in een café, waar zij ver schillende artikelen aan den man tracht ten te brengen. Op een, gegeven oogenhlik zei Garaux tot Lucchesi: „Laat die dingen niet te veel zien, ze zouden ons eens bij den kraag kunnen, pakken". „Wiat",, antwoord de deze, „ik zou den diender wei eens willen zien, die mij oppakte". Toevallig hoorde een stille agent het gesprek aan. Hij ging naar buiten, floot een geuniformden. collega en wachtte tot de beide „kooplieden" het café'verlieten. Toen werden zij op staanden voet aan gehouden. Lucchesi en zijax makker wa ren zoo verbaasd, dat zij niet den min sten tegenstand boden. De koopwaar bleek afkomstig te zijn van diverse diefstallen en beide heeren werden ingerekend. De eersts ooievaar. Te Zevenhoven is reeds, een ooievaar op het nest neer gestreken. Liever naar de gevangenis. Te Hen gelo meldde zich bij de pol lie zekere H. H. aan. Hij had een rijwiel geatolen. De maar deelde mede, dat hij zichzelf aan meldde om weer in de gevangenis te Arnhem te komen, waar hij reeds zes malen langer en korter tijd had doorge bracht. Het beviel hem er zoo goed, dat hij met een paar kameraden, welke dezer dagen zullen ontslagen worden, bad af gesproken, dat ze binnen drie maanden weer in de gevangenis terug zouden ko men. Hij voelde zich in de maatschappij niet thuis. Ze hadden het met hun drieën zeer gezellig, één dag per week wandel den ze gezellig binnen de muren van hun tehuis. Overige dagen brachten zij menig uurtje keuvelend door. Na hst spoorwegongeluk bl] de Vink. Wij vernemen dat de heer A. de Vries, die bij het Spoorwegongeluk bij de Vink in September van het vorig jaar gewond werd, heden de Centraal Israëlitische Ziekenverpleging to Amsterdam zal ver-, laten; hij is geheel genezen. Vloer esner bruiloftzaal Ingestort. Uit Konstantteopel wordt gemeld, dat tij dens ©en bruiloftsfeest in een kleine stad in Anatoli de vloer van de feestzaal" in stortte; 6 personen werden gedood en 7 gewond. Brandstichting. In verband mot den te Onna, bij Steenwijk, nlaats gehad heb benden brand is thans ook de vrouw van den van brandstichting verdachten B. B. op last van de justitie naar Zwolle overgebracht Eenouds put. Bij het' onruimen van de resten van een te Uden afgebrand huis heeft men onder de fondamenten van het woonhuis een gemetselden put va(n 7 (Meter diepte en 3 Meter middellijn gevonden. De bodem «was bedekt met 16 ciM^ldikke eiken planken, waarin gaten waren geboord. Wegens toevloed van copie Anoesten eenige stukken en advertenties tot een volgend nummer blijven overstaan. „SPORTCLUB I"—„O. N. A. I." Schoonhoven, 25 Febr. Op het Sport terrein alhieT speelt a.s. Zondag het eerste elftal van „Sportclub" een wed strijd voor de derde klasse van den N.V.B., tegen „O.N.A. I" van Gouda. De wedstrijd vangt om twee uur aan. Nieuwerkerk a.d. IJssel. 25 Febr. In het café van d4p heek J. Ifonkoop is aanbesteed het bouwen van een woon huis voor den heer A. Si Verkley, hoofd onderwijzer def R.-Iy. School alhier. De uitslag was: Metselwerk: A. de Wit f 3000; J. de Wit f 2775; H. P. de Wit f 2908; B. Looijen f 2888; T. van Vliet f 2063. Timmerwerk: T. Merbis f 2576; T. Terlouw f 3449; G. y,an Leeuwen f 2740; P. Valkenburg f 2660, sS. van der Kuij f 2650. Schilderwerk: P. van Reèuwijk fj 555; Gabrs. Van Erkel f 499; L. Stoli f 463; H. Boele f 422. Lood- en Zinkwerk- v. d. Gaag Moordrecht, f 525; J. Sterk f 535; J. Overvliet f 547. Smids- werk A. Vis f 157; A. Dyksman f 164, Th. Bemdflen f 119. Electrisch licht: J. Overvliet f 77; J.' Sterk f 106; A^. Dijlu- man f 95. De gunning is aangehouden. Glsssendam, 25 Febr. De heer T. Don kers alhier ls met f 4125 laagste inschrij ver voor het uitvoeren van een bouw werk te Strijsn. SOHOOKROVEN. Mruarl Geboren; Maria Antoinette Wilhelmi- rut, d. van J. Regnery «a J. H. Wil brink. HARDINXVELD. Febr. Geboren; Adriaan, a. van J. Tromp en A. Vlot Teunia, z. van 0. F. Both en H. Schild Gerrit, a van H. G. Vos en G. Nooitgedaóht •*- Pietar Cornelia, a van iG. C. van Loon en J. L. Hoornaar. Getrodwd: ,C. Visser, oud 24 j. en L. de Kok, oud 24 j. Overleden: D. de Ruyter, oud 59 J.» echtgenoot van N. Grootenboer. GOUDA. Febr. Geboren; Maria Hendrika, d. van A. Coops en M. M. Duijm Cornelia Hen- drikus, z. van W. H. Polet en A. J. van Buuren Teuntje, d. van D. A. de Kos ter en M. Baas Petronella Wilhel- mina, d. van H. P. van Meerten en C. M. Bruijstens. Getrouwd: J. Kaptein en C. Snoek G. Boer en G. J. van Vliet. Overleden; J. H. Donnai, oud 72 j. BENSCHOP. Febr. Geboren: Adrianus Johannes, z. van A. Boere en A. M. de Ridder. POLSBROEK. Febr. Geboren; Gerrit, z. van J. Kok en J. OpBchoor Teuna, z. van J. van der Vli8t Az. en A. Borst. Getrouwd: K. Stoppelenburg, oud 34 j (te Stolwijk) en M. M. de Jong, oud 46 j. N. Borreman, oud 25 J. (te Mij drecht) en G. Griffioen, oud 28 j. HOENKOOP. Febr. Geboren; Wilhelmus Johannes, z. van G. J. van den Hoek en W. Velthuizen. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL,, Febr. Geboren: Arie z. v. A. de Vlaming en C. M. van Winden Catharina d. v. D. Zonneveld en J H. van Hoevelaken Cornells z. v. J. van der Ham en B. van Spengen. Getrouwd: Gijsbertus Verwoerd en Gljs- bertje den Outer. Overleden B. J Dul, oud 1 jaar. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Van 11—20 Februari. Geboren: Ida, d. van B Iigthart en C. Boer. Dirkje Johanna, d. van J. J. Speksnijder en J. van Vliet Getrouwd- L. J. Ooms, oud 23 j., en J. van der Blom, oud 19 j. D A. Gij- senbergh, oud 27 j., (te Hillegersberg) en A. Heikoop, oud 28 j. Overleden C. A. Salij, oud 6 w C. Hoogendijk, oud 70 j., weduwe van C. Stam. GIESSENDAM. Februari. Geboren: Cornells, z. van J. Putters en E. Huisman. Getrouwd: J. Simon, oud 27 j., en B. van 't Hof, oud 24 j. G. Dubbeldam, oud 33 j., en C. Brouwer, oud 34 j. Overleden: J. W. Tialeman, oud 85 j. L. Dukkel, oud 80 j., M. A. dé Rui ter, oud 1 j. J. Aantjes, oud 86 j. M. G. 't Hooft, oud 1 w. HAASTRECHT. Fehr. Geboren: Teunia, z. van C. Boer en J. Verkerk. Overleden: L. de Mik, oud 71 j. AMMERSTOL. 25 Fabr. Van Donder- dag 24 tot en met Vrijdag 25 dezer zijn alhier ter markt aangevoerd drie win- terzalmen. De prijs, dien men hiervoor besteedde, bedroeg f 1,60 tot f 1,70 per pond. DELFT, 24 Febr. Eierenvedling. Aan voer 7444 kippeneieren ,prij§ f 5,508, 364 eendeneieren f 5,505,90, 41 ganzen eieren f 13, alles per 100 stuks. DELFT, 23 Febr. Varkenamarkt. Aan voer 287 stuks. Pr ij Mn: zware 6366 68 ct., zouters 6165 ct. per K.G. GOUDA, 24 Febr. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 72 kaaspartijen. Prij zen zonder rijkpmerk le soort f 4860; 2e soort f 4447, met- rijksmerk le soort f 5063, 2e soort f 4649. Jlandel vlug. Boter: Aangevoerd 1376 pond. Handel vlug. Goeboter f 11,10, weilwter f 0,95 f 1. Eieren; aanvoer 4 partijen. Prijs: lcippeneieren f 57,50 per honderd stuks; eendeieren f 67 ner 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 24 Febr. Op de veemarkt wa ren aangevoerd 3337 stuks vee, waarvan 9 vette runderen, 1379 magere varkens 222 vette varkens, 4 bokken of geiten, 1168 biggen, 6 schapen, 559 nuchtere kalveren. oKoeien f 250400 per stuk; magere varkens f 3045 per stuk, vette varkens f 0,31—0,32 X per half K.G. Londenache varkens f 24—28, zouters f 32—32. le vend met 2 pCt. korting; bokken of gei ten f 410 per ■stuk; biggen f 8—20 per stuk, schapen en lammeren f 1824 per stuk; nuchtere kalveren f 6—-10 per stuk. Overzicht: Handel vette varketis, Lon denache en zouters vlug; overige soorten matig. UTRECHT, 28 Febr^Aan de kalveren- ■narkt alhier waren heden aangevoerd 437 nuchtere kalveren. De prijs bedroeg van f 6 tot f 11 per dier. WOERDEN,- 23 Febr. Kaasmarkt.- Aangevoerd 25 partijen. Prijs f ;3550, mei rijksmerk le kwal. f 50—53, 2de kwal. f 4749. Handel vlug. DELFT, 24 Febr. Boter f 2.35-^-2,40 per K.G. Aanvoer 7/8 en 2/18 vaten, wegende samen 160 K G. DEiLFT, 24 Febr. Vette koelen le srt. f 180365, kalfkoeien f 200395. vaar- koeien f 130—250, magere varkens f 16 56, biggen f 8—18, nuchtere kalveren f 5—14, paarden f 100—240, alles per stuk. Rundvleesch l 0,58—0,750,90 per KX3. Aanvoer 168 runderen, 45 schapen of lammeren, 5 paarden, 835 varkens, 573 biggen, 280 magere kalveren en 6 geiten of bokken, ZEVENHUIZEN, 25 Febr. Veiling van 28 Febr. Aangevoerd 20810 kippeneieren, prijs f 5,057,20; 1CKI6 eendeieron, prijs f 5,656,96, beiden per 100 stuks; kip pen f 0,90—1,85 per stuk; hanen f 1,20 —2,90 per stuk; konijnen f 1,40—3,95 per stok, kaas t 0,66 per pond. Zondag 6 Maart 1927, H2j hopen onze geliefds Ouders Ftt fgj «n Orootouders 03 hunns iet \SX te berdenken. teO Hun dankbars Kinderen GJ pi en Kleinkinderen. 0 Schoonhoven, 25 Febr. '27. raj Den len Maart a.s. hoopt «4 (5j onze beste Vader, de Heer Jgj El C. Anker, El Él Kantoorhouder te Bergam- jfl JSJ bacht, den dag te herdenken, JSJ C23 waarop hij voor 0 jgj geleden in dienst trad bij (gj JSJ de Kon. Ned. Posterijen. BB 0. Dat hij nog vele jaren 0 gespaard moge blijven voor &J Staat, Oemeente en Oezin, 0 féf is de wensch van JSJ ZIJNE KINDERFN gl 0 Bergambacht,25 Febr. 1927. 0 Heden overleed zacht en kalm ons innig geliefd Zoontje in den leeftijd van 1 jaar. De diepbedroefde Ouders, Broertjes en Zusjes, J. BERKOUWER. A. H. BERKOUWER— Stubbe. Berkenwoutje. 23 Febr, '27. Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden bij onze betuigen wij onzen hartelijken dank. W. VAN MEIJERttN. B. VAN MEIJEREN van Leeuwen. Stolwijk, 23 Februari 1927. —o— Ond^rgeteekenden betuigen langs dezen weg hun welgemeenden dank, voor de zeer vele bewijzen van be langstelling bij de herdenking van hun ondervonden. B. TUKKER EN ECHTOENOOTI. Molenaarsgraaf, 24 Febr. 1927. Oudergeteekenden betuigen hier mede hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun ondervonden. O, VAN HEUSDEN. N. VAN HEUSDEN— Zijderlaan. Rotterdam, Tebruari 1927. Bergweg 92. Ondtrgeteekenden betuigenmet de zen hun hartelijken dank aan Familie, Vrienden, Huren en Bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij hun D. KOOIMAN. A. KOOIMAN—Schep. WÜIige-Langerak, 25 Febr 1927. Voor de vele blijken vau belang stelling, ondervonden lijdens de ziekte en het overlijden van ons geliefd Dochtertje e,. Zusje betuigen wij onzen oprechten dank. Inzonderheid aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. J Koumans en aan Zuster Kramer voor de liefde voile en zorgzame behandeling aan haar bewezen. Uit slier naam, O. BERKOUWER. Lekkerkerk, 26 Febr. 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van deelneming ondervonden bij -het overlijden van onzen besten „Man, Vader, Behuwd* en Oroot- vader Uit aller naam, Wed. KL. SCHENK— Roest. Lekkerkerk, 26 Febr. 1927. o— Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Orootvader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. ADR. QOUDRIAAN— Bikker. Ouderkerk a d. IJssel, 25 Febr. '27. o Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden op 13 en 17 Februari, betuigen wij mede namens onze Kinderen; onzen hartelijken dank. 1. Brouwer de Koning. N. Brouwer de Komng-Buys. Haastrecht, Februarf 1927 JAN BROUWER, HAVEN 63, SCHOONHOVEN, vraagt fliOk HALFWAS Ooed kunnende behangen, en een LANDBOUWER, zoekt door om standigheden plaats als BOUWKNECHT, of iets dergelijks met melken en alle boerenwerk grondig bekend. Brie ven onder lett. K. 696, aan Boekh. KARSSEN te Bodegraven. een niet beneden 14 jaar. Bij P. 1. NOOMEN JzRijwiel handel, Beijersche O 88, Stolwijk. een goed kunnende metken. Adres: J. L- KOOL te Gouderak.' goed kunnende melken. Br. onder No. 7250, een kei bureau v. d. blad. een goed kunnende melken. Zich te vervoegen bij C. de BRUIJN, Donk, gem. Brandwijk. P.O., goed kunnende melken cn met alle boerenwerk bekend. Adres: A. TELUWEN, Bergambacht. een flinks goed kunnende melken en werken, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: O. B. LEKKPRKERKER, „Hoeve Oudervrncht", Polsbroek. Op de Marktdag in SCHOONHOVEN Is CO R H Ij L uit Scheveningen present mei een partij SPEKB0KKINQ en GESTOOMDE BOKKING. MF* Reclame prijzen "^Hl L Gissssn-Nieu wksrk. Levert steeds alle Papierwaren, Schrijfbehoeftejn en alle voorkomends DRUKWERKEN. Als Agent van de Schbonh. Courant beveelt onder- geteekende zich beleefd aan tot plaatsing van advertsntlen sn aan namen van abonnementen voor dit blad Aanbevelend, H. BUIT, Giusen-Nieuwksrk, 153 B.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2