■V- lioorlooDlg mi. BOELHUIZEN loé -jmi RentenlersuisninQ. 20 stuks Hoornvee 13 Milge Zeggen. Bpinkara Verknoping Een Woonhuis, HoufYeilingen. AFBRAAK He! Huis, Boooikweekerij en Bloemisterij Woonhuizen ERFHUIS PI* A De ziekten van ons vee. Gemengd Nieuws. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN VAN ALLES WAT. Afloop Aanbestedingen. Advertentiën. t# Jaarsveld, te Willige-Langerak, te Lopik, H. C. Kooi, Notaris, NotanS^H. C publiek verkoopen: 'Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris G. Vos woensdagen 2 en 9 maan 1927, i- De Kapitale Waddinxveen. ii. Een nerceei Grasland. Openbar» Verkooping. J. van der Leeden mei Winkel, luejmierherk a.d. IJssel, R van Blokland Ie Polsbrsek, te Deoscböp, Notaris R. Gallas ie NieuuierKerk a.d. lüssel, P. A. van Buuren opKflBaar u vimoepio te Alblasserdam, Papendrecht. Notari» P. A. v. Buuren 2 Zeugen;' Douw- en Melkgereedschappen om ptrsoonlijk to hooren op da rtrgade- ring, hoe de vereeniging er bij staat en ran het ontzaglijke werk, dat het bestuur geheel belangelooa dpet voor de gemeen- achap. Ook ia de vereeniging er niet uit- aluitend voor den werkman, neen al- dua de voorzitter indirect werpt het financieel voordeel ook op voor de meer goed geaitueerden. De voorzitter bracht nog een woord van hulde aan de 10 boden, en consta teerde, dat do vereeniging in 1926 geen tekort behoefde te boeken. De heer W. Visser las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester^ de heer R. Gallas, deed rekening van zijn gehouden beheer over 1926. Inkomsten f 1742,56, uitgaven f 1808,25. saldo f 434,31, zoadat op 1 Januari 1927 in kas was f 3958,23. Hierna volgde door den heer Visser het jaarverslag. 24 patiënten zijn in 1926 in een ziekenhuis verpleegd. Een schrij ven van de heeren G. H. v. Dool en D. Heemsbergen bevestigde dat de rekening van den penningmeester klopte. Totaal zijn er nu ruim 1700 leden. Als bestuursleden werden met bijna al- gemeene stemmen herkozen de heeren Hartman en Gallas. Tot leden van de commissie tot nazien van de rekening 1927, wees de voorzitter aas de heeren T. Schffltte en G. H. van Dool. Nog eenige punten van internen aard werden bij de rondvraag behandeld. De voorzitter •loot de gezellige en zakelijke vergade ring. Maandag a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de bijzondere school op het dorp is geopend. In twee avonden zal dit feit eenigszms feestelijk herdacht worden. Giesssn-Nisuwkerk, 25 Febr Woens dagavond werd in Café „Verheul" alhier gehouden de jaarlijksche algemeene le- denvergadering der Coop. Boerenleen bank „Gieessen-Nieuwkerk e.o." De voor zitter, de heer A. van Houweling, opent deze vergadering. Als bestuurslid werd met bijna algemeene steyimen herkozen de heer A» van Houweling te Peursum, terwijl als lid van den raad van toezicht de afti-edende, n.l. de heer P. van Hou weling. .eveneens werd herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer G. de Bruijn Sr., te Neder-Slingerland, werd gekozen de heer G. Korevaar te Giessen-Oudekerk. Alle gekozenen -hebben hun benoeming als zoodanig aanvaard. Nog even herdenkt de voorzitter het overlijden van den heer De Bruijn, welke sedert de opriohting .lid van den raad van, toezicht is ge-1 weest. De rekening over het afgeloopen dienstjaar sluit in ontvangsten en uit gaven op f 1.970.081,41, terwijl do balans opgeeft in actief en passief de somma van f 565.322,76. Verder niets meer te behandelen zijnde, elult de voorzitter de ze vergadering. Streefkerk, 25 Febr. Door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is vastgesteld het besluit, bedoeld in artikel 24 van het Melkbesluit, soodat 't zonder vergunning van den Burgemeester ver boden Is melk en/of melkproducten en als zoodanig aangeduide waar, te ver voeren. Meikverkooper in den' sin van het Melkbesluit is: 1. Ieder die er sijn bedrijf of neven- bedrijf van maakt melk en/of melkpro ducten rechtstreeks aan verbruikers te verkoopen, onversch llig of dit geschiedt voor eigen rekening of voor rekening van anderen; 2. ieder, die melk en/of Melkproducten inkoopt of ten verkoop ontvangt en te vens ten verkoop of ter aflevering in voor raad heeft, onverschillig of dit geschiedt voor eigen rekening of voor rekening van anderen. Ingevolge artikel 28 van genoemd be sluit behoeven eohter de melkveehouders die niet meer dan 20 L. melk p. dag leveren uitsluitend aan verbruiker^, woonachtig in de onmiddellijke nabijheid hunner hof steden. geen vergunning als bedoeld in bet besluit van B. en W. dezer gemeentes Vergunning voor vervoer of ten ver- koop in voorraad houden van melk en/of melkproducten of als soodanig aangeduide waar, moet gevraagd worden aan dpn Burgemeester der gemeente, waarin de melk wordt verkocht, afgeleverd of rond gevent. Winkeliers, die uitsluitend melk en/of melkproducten in blik- of glasverpakking aan verbruikers verkoopen, zijn vrijge steld. Woensdagavond 'hield de Zangver- eeniging „Zang 'en Vriendschap" alhier, directeur de heer De Beun uit Gouda, een uitvoering in de zaal van J. W. Meerkerk. De opkomst was groqt; de ied was en mlo awnd zaal zat eivol. De zangnummers werden keurig uitgevoerd en de tooneelstukjea heel aardig vertolkt. Verder werd nog een tableau vertoond, wat zeer goed en zongen twee damesleden nog een De vereeniging kon op met genoegen terugzien. Gissssndam, 25 Febr. Door de Bur gerwacht alhier is besloten, gezien het groot aantal verworven prijzen der vo rige maal, weder deel te nemen aan de Bakhuiswedstrijden, uitgeschreven voor de provincie Zuid-Holland. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer L. Siebeling alhier goed keuring verleend op de door hem inge diende bouwaanvrago. Woensdagmorgen was een keurig schouwspel te zien vbor degenen, die in Buitendame op den dijk waren. Twee politieagenten holden achter eenige 8troopers, die in het land bezig waren te visschen. De stroopers hadden echter te groote voorsprong om ze in te halen; wel werden hun netten en verder ge reedschap in beslag genomen en aange zien de namen bekend zijn, zal dit muisje nog wel een staartje voor hen dragen. Deze winter kenmerkt zichflgel door liet groot aantal sterfgevallen onder meer bejaarde personen. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat gedurende deze week 3 oude menschen boven de tachtig jaren zijn overleden in onze gemeente. Glessen-OudekSrk, 25 Febr. De prijs der vette varkens is na eenige weken zeer gedrukt geweest te zijn, stijgend. Men besteedt alhier en in de omgeving voor varkens le kw. 8235 ct., 2e kw. 30—32 ct. of per - halve K'.G. Handel matig. Polsbroek, 25 Febr. Naar wij vernemen wenscht de heer W. van Vliet, R.hK. raadslid alhier, bij de aanstaande ver kiezing niet meer in aanmerking te ko men. Mej. C. en de heer J. Benschop al hier hebben het bouwen van een rente- nierswoping opgedragen aan den metse laar J. Teeuw en den timmerman J. Strien, beiden alhier. Uitslag Yan het in het café van de wed. J. de Gilder alhier gehouden schut jasconcours: le prijs H. Hazendonk met P. Murk; 2e prijs Johs. van Vliet Jzn. met mej. M. de Gilder; 3e prijs mej. wed. De Gilder met P. de Gilder; allen zijn inwoners van hier. Ouderkerk a.d. I Jssel, 25 Febr Woens dagavond werd in de Chr. School I, hoofd de heer J. Swank, een Ouderavond ge houden, welke uitnemend is geslaagd. Nadat de voorzitter, de heer C. J. Hoo- gendijk, op de gebruikelijke wijze had geopend, gaf hij na een inleidend woord, gelegenheid aan den heer Swank tot be handeling van zijn onderwerp- „Aan wie behoort de opvoeding der kinderen". Helder en klaar werd door den inleider aan de hand van Gods Woord aange toond, dat hiervoor in de eerste plaats de ouders zijn aangewezen. Door de leerlingen der hoogste klas sen werden daarna eenige liederen ge zongen en voorts eenige korte stukjes proza en pqè'zie voorgelezen. In de pauze die hierop volgde werd koffie geschonken en aan de kinderen versnaperingen ge geven, terwijl er tevens gelegenheid was voor de ouders om het werk en de vor deringen hunner linderen in oogen- schouw te nemen. Na de pauze sprak de onderwijzer Beversluis over: De Va der landsche Geschiedenis op de lagere school. Hij deed uitkomen, dat op de Chr. School, waar zij immers is Christelijk Nationaal, de Vaderlandsche Geschiede nis ben ruime plaats moet worden inge ruimd, omdat naar den eisch van Gods Woord ook de kinderen moeten worden gewezen op de leidingen Gods in de his torie van land en volk. Nadat nog Ds. Van der Sluis een slot woord had gesproken,werd deze samen komst, die zich in een groeiende belang stelling mocht verheugen, door Ds. En kelaar mot dankgebed gesloten Oud-Alblas, 25 Febr. De Chr. Zang- vereeniging „Harmonie" hield vorige week haar jaarlijksche uitvooring, met medewerking van het Chr. Mannenkoor „Oefening Baart Kunst". Beide stonden onder leiding van den heer directeur Brouwer, van Nieuw-Lekkerland. Er was veel -bezoek en de uitvoering is uitnemend geslaagd. Door Gpd. Staten dezer provincie is in een openbare zitting behandeld de concessie-aanvraag van de Fop Smit en Co. te Rotterdam. Talrijke belanghebben den woonden deze zitting bij. Bezwaren waren ingebracht door de firma Jonge- peel alhier en den heer Den Bouter te Ameide, evenals van de afd. van den WERKLOOZEN NAAR DRENTE. In verband met het te werk stellen van werkloozen uit de groote steden, brachten de' vertegenwoordigers van de vier groote steden een bezoek aan Drente} V.l.n.r. de h.h. Hoejenbos, dir. maatschappelijk hulpbetoon. Den Haag; Van Geelen.. dir. Arbeidsbeurs, Utrecht; Meyer de Vries. Hoofdcommies Binnenl. Zaken, Den Haag; Drees, wethouder Den Haag; Nivard, wethoud&r Rotterdam; Broer, Hoofdambtenaar Werkverschaffing, Rotterdam; Fortanier, d r. Maatschappelijk Hulpbetoon, Rotterdam, Jurrema, Dir. Armbestuur, Amsterdam, Detiger, Dir Arbeidsbeurs. Amsterdam. 1 Ned. Bond van Autobusondernemers te Dordrecht. Een aanbeveling was ingeko men van de afd. van de Holl. Maatsch. van Landbouw in deze streek. Eerst voer de bet woord de heer Haima de Vries, voorzitter van de afdeeling Dordrecht van Autobusondernemers, die ten gunste van de eorst begonnen ondernemers Jon- geneel en Bouter pleitte en aanvoerde, dat aan dezè ondernemers het bestaan onmogelijk gemaakt wordt door de heer- schende concurrentie tusschen de Reede- rij op de Lek en Fop Smit en Co, waar van het gevol is, het veel te lage tarief en de helft overtollige diensten bij die maatschappijen. Daarom was door de af deeling verzocht aan deze maatschappij geen vergunning te geven vanaf den Vui- lead&m, maar vanaf Oud-Alblas, waar dan de bussen van Jongeneel en Den Bou ter konden aansluiten op die der Reede- rij om zoo op deze wijze een verbinding te houden met Alblasserdam en Rotter dam Daarna zei de heer Jongeneel niets tegen de maatschappijen zelf te hebben, doch wel tegen de enorme schade, die zij hun firma aangedaan hebben en nog aan doen. Sinds twee jaar hadden zij, even als Den Bouter, ongeveer f 4000 schade geleden door deze maatschappijen, daar om achtte hij het billijk, dat zij, die toch deze streek uit hun isolement hadden verlost, nu ook den voorrang zouden krijgen. Wat de bezwaren van den han del betreft, zouden zij er geen bezwaar in zien als Maandag en Dinsdag de maatsch. zelf langs den Graafstroom het publiek vervoerde voor de marktdagen, zoodat dan ook deze bezwaren waren onder vangen. De burgemeester van Oud-Alblas deelde mede, namens zijn gemeente, het in het belang der streek te vinden, als een van de beide bootdiensten bleef bestaan, doch achtte het ook hard noodig, dat aan den wantoestand een einde komt. Eiken dag passeerden voorbij zijn woning bussen, hetgeen hij voor deze weinig bevolkte streek een dwaasheid achtte. De bezwaren om des Zondags geen vergunning te go- ven, waren dan ook niet alleen uit gods- d enstig oogpunt, doch tevens om de men schen nog eenmaal per week gelegenheid te geven behoorlijk te kunnen wandelen. Enkelen voerden nog het woord om de Fop Smit te behouden, omdat deze voor de boeren de aangewezene was. De uitslag wordt met spanning tege moet gezien. Trommelzucht of hst zoogenaamd op- loopen van het vee. Een aandoening, die aan alle veehou ders bekend is, doch waarvan de ooriaak een zeer verschillende kan zijn. Vaak een goedaardig lijden, waar, indien eenige voorzorgsmaatregelen worden genomen, geen gevaar bij is, doch soms zeer ge vaarlijk en in een zeer forten tijd doode- lijk verloopend, een andere keer weer tel kens terug komend en op den duur aan leiding gevend tot vermagering terwijl dan opruimen in den regel bet einde is. De, verschijnselen, zich vooral uitende in een dik worden, wat vooral in de lin ker flankstreek zichtbaar wordt, soms zoo erg, dat het boven de ,rug uitsteekt, zijn u allen bekend, terwijl, indien men dam op de strak gespannen huid tikt of klopt, men hetzelfde geluid krijgt, als of men op een trommel slaat en vandaar den naam „trommelzucht". De dikte daar ter plaatse ontstaat, doordat een der vier magen van het rund, en wel de pens, die zien juist daar in de linker flankstreek bevindt, door over matige ophooping van gassen, uitzet qn de geheele ruimte daar onder den huid opvult. De eerste vraag, die nu te beantwoor den is, is;> „hoe ontstaat die gaaophoo- ping in de pens?" en dan is bet ant woord hierop: uit het voedsel, dat zich in de pens bevindt. De normale loop der zaken is deze: een gedeelte van het opge nomen voedsel en wel het grootste gedeel te, komt in de pens terecht, een ander gedeelte gaat naar de netmaag en nog een gedeelte gaat naar de bookmaag. Van uit die drie zoogenaamde voor magen, wordt het weer herkauwd, om dan ineens door te gaan naar de vierde maag, de eigenlijke werkelijke maag, de (obmaag. Indien nu een koe wat gulzig is geweest qn wat te veel heeft gegeten, zoodat de pens feitelijk overvuld is, dan kan het zijh, dat de gassen, die ontstaan door gisting van het voeder, in ds pens niet tijdig kunnen ontwijken, zooals 'dit in normale gevallen geschiedt, en aan leiding geven tot uitzetten van de pené en zoo een oorzaak zijn van trommel zucht. Daar komt dan boffendien nog bij, dat c'o eigenaardige ligging van de pens, juist wanneer zoo iets zich voordoet, oor zaak is, dat dit uit zich zei ven nog slim mer wordt.' De gassen namelijk, die altijd ook in normale omstandigheden in de pens door de gisting van het zich aldaar bevinden de voedsel ontstaan, komen voor het grootste deel weer naar buiten, door den slokdarm, met het zoogenaamde ophoe ren. De uitmonding vap de slokdarm nu ligt bijna onder in de pens, zoodat indien de pens door overmatige gasvorming gaat uitzetten, die hoofdzakelijk boven de uitmonding van de slokdarm gebeurt en juist, omdat deze uitzettiqg in hoofd zaak boven de uitmonding plaats vindt, druk uitoefent op die uitmondiing en dleze dus gedeeltelijk of totaal afsluit, waardoor de normale weg tot uitlaten der gassen dus afgesloten wordt en daar door een' nog sterkere uitzetting van de pens door gasvorming ten <*evolge heeft. Indien nu de aanleidende oorzaak, dus in dit geval het te veel eten, niet te erg is geweest, en de hoeveelheid gassen, die door de gisting van dat voeder ontstaan zijn. niet al te gboot is geweest, dan be merkt uien in den regel niet veel meer dan een even iets oploopen en wat ver traagd herkauwen, doch zoodra dit weer begonnen is, dan is natuurlijk ook weer de vreg tot ontsnapping der gassen uit de pens geopend, dan verdwijnt dit in den regel van zelf weer; en is de aandoening' van weinig belang geweest en betrek kelijk ongevaarlijk. Indien echter de oorzaak wat heviger is geweest en de pensuitzetting een hoo- gen trap bereikt heeft, dan wordt de zaak anders en kan het een zeer bedenkelyken aard verkrijgen. Door den sterken druk der gassen m de maag, begint deze ster ker te fuctionneeren, om op die manier te probeeren de zaak weer in 't reine te brengen en dit kan van dien aard worden, dat de maag feitelijk te veel van zich zeiven vergt en oververmoeid wordt ien ten slotte in een soort verlammings toestand komt en dan totaal niet meer of althans zeer gering werkt en indien men eenmaal in deze toestand geraakt is, dan is hët niet zoo eeiyoudig meer en heeft men zijn veearts noodig, om deze te laten probeeren de zaak weer in orde te brengen, wat, indien de verlamming van de maag van zeer ernstigen aard is, vaak niet zoo gemakkelijk valt en dik wijls een zeer hardnekkige kwaal blijkt te zijn. Het te dik zijn mag dan verdwenen zijn, maar wat overblijft is vaak veel erger. Juist doordat de maag niet func- tionneert wordt het herkauwen onder drukt, het voedsel slecht verteerd en dit kan, indien niet tijdig wordt ingegrepen, soms oorzaak zijn van een ontsteking van da maag, met als gevolg daarvan en in aansluiting daarop een darmont steking, soms van dien aard, dat de dood er mee gemoeid is. Een betrekkelijk dus vaak onschuldige aandoening kan op die manier soms aan leiding geven tot een doodelijk verloo pend lijden en daarom is het wel zeer raadzaam, indien men iets dergelijks on der zijn veestapel opmerkt, er niet al te licht over te denken en het betrokken rund in ieder geval goed in de gaten te houden en toe te zien hoe de aandoening verloopt. Komt het herkauwen vlug terue en is het oploopen niet te veel in 't oog vallend, dan kan men gerust eens een dag afwachten en zien hoe de toestand dan is. Is dan nog geen verbetering in getreden, althans wat betreft herkauwen en eetlust, dan is het werkelijk aan te bevelen 'Uw veearts te raadplegen. Zeer zeker zal in vele gevallen, indien er geen andere grondslag aan ten grondslag ligt, dan die ik U noemde, de zaak zich wel schikken en wel zonder veeartsenijkun- dige hulp in orde komen, maar voor die eene keer dat 't misloopt, door te laat hulp inroepen, kan men beter vele, zoo niet alle andere keeren wat te vroeg daarmee zijn. Andere oorzaken van trom melzucht en de gevolgen daarvan behan delen wij in een volgend artikel A. M. A'. VAN LANGERAAD, Dierenarts te Peursum.' Beantwoorde vragen: De heer K. M. 'te Lekksrksrk heeft last van besmettelijk verwerpen onder zijn koeien en vraagt of een serum behande ling van de nog niet gekalfd hebbende rundaren aan te bevelen is, terwijl hij bovendien vraagt wat aan te raden is betreffende runderen, die reeds verwoi^ pen hebben en nog ziek zijn door achter gebleven nageboorte. Antwoord: Daar de nog dragende koeien vermoedelijk al in een vergevor derd stadium der dracht zijn zal een sOTumbehandeling m.i. niet veel meer utthalen. Alleen indien in het begin der dracht, minstens vóór de 5e maand met abortus^erum wordt behandeld, is hier misschien iets van te verwachten. Wat betreft de koeien die reeds verwor pen hebben, is het 't beste deze te laten behandelen met abortuscultuur alleen en ■dit kan men later doen zoodra de nar geboorte afgegaan is tot ten hoogste 14 dagen, voordat men de koeien weer wil laten dekken. Op deze manier is de kans het grootst, dat de volgende dracht een normaal verloop heeft. De heer J. S. te Groot-Ammers heeft een koe die gekalfd heeft en waar een gedeelte van de nageboorte opgebleven is, doch dat met het vuilen eraf is ge komen en vraagt nu of een volgenden keer dit aanleiding kan geven tot terug blijven der nageboorte, met mogelijk kwade gevolgen. Antwoord: Gij kunt deze koe gerust voor de fokkerij aanhouden en laten stie ren. Het één keer niet normaal afgaan van de nageboorte behoeft volstrekt geen aanleiding te zijn dat dit een volgende maal wederom zoo ia. VAN LANGER^lAD. Vragen betreffende veeziekten kunnen door onze abónné's worden gesteld en worden dank o s te 1 o o beantwoord. Men zende de vragen in aan ons bureau, met insluiting van postzegel van 10 cent voor doorzending. Brandtn. De arbeiderswoning, be woond door den eigenaar J. Bos te Odofirnveld, brandde geheel af. Niets kon gered worden. Een paard' en twee varkens kwamen in de vlammen om. Huis.en inboedel waren verzekerd. Van ds trap gevallen, Te Den Haag is een 70-jarige vrouw in haar woning aan de Zuid-Oost-Buitensfngei van de trap gevallen. De vrouw brak een pols en bekwam verder een hersenschudding. De gemeentelijke geneeskundige die*nst heeft haar naar het ziekenhuis gebracht. Ontaarde vader, De weduwnaar L. te Oude BUdtzijl, woonde met zijn 6 kin- defen. Tijdelijk kreeg hij een jong huis houdstertje, waar hij trouwplannen mée maakte, welke plannen op 't laatst weer afsprongen.. Het huishoudstertje trouwde oen ander, zoodat zijn gezin weer op zich zelf kwam. Thans is^ de vader met de noordeizon vertrokken, met achterlating van zijn 6 spruiten. Het Burgerlijk Arm bestuur heeft zioh hel lot der kinderen aangetrokken en hen voor gezinsverple ging uitbesteed. Ernstig ongeluk. Op dan Haagweg, onder Loosduinen, nabij de fabriek Vxe- desteyn, is het 16-jarige meisje H. A. K. aangereden door een auto. Zij bekwam een schedelfractuur en is door den Eer sten Hulpdienst naar '4 Geineentebjk Zio- kenhuis vervoerd. Zjj verkeert in levensgevaar. 0« roofmoord te Den Haag. Een bezwarend punt «oor dl twee aangehoudenen. De beide personen, die in verband met riot) moerd op het Bezuidenhout te Den Haag, te Brussel zijn aangehouden, zijn door den rechter-commissaxia aan een langdurig verhoor onderworpen. Reeds bij een vroeger verhoor hadden zoowel B. als V. een alibi opgegeven, waaruit blijken zou, dat zij Maandag 17 Januari van 10 uur v.m. tot 2 uur n.m. in de stad geweest waren en dus onmoge lijk betrokken konden zijn bij de mis daad, welke hoogstwaarschijnlijk tusschen 11 uur en half 12 is gepleegd. Natuurlijk heeft de justitie deze gege vens nauwkeurig onderzocht. In het al gemeen kloppen de opgaven, van de ver dachten wei met de resultaten van het justitineele onderzoek. Er is gchter nog één feit, dat van groot gewicht is en tot nu toe niet opgehelderd kon worden. In het alibi van beide personen is een leem te va», ongeveer één uur. En dit zou juist zijn omstreeks den tijd, dat de moord gepleegd is. Van bevoegde zijde werd medege deeld, dat gezien het feit, dat uit het ver hoor tot nog toe nog niet is kunnen blij ken, waar B. en V. zich omstreeks den tijd van den moord hebben opgehouden, men, zoolang deze leemte niet aangevuld is, aan het opgegeven alibi geen groote waarde kan hechten. Probeerden zij sen schilderij ts verkoopen? Hierbij/komt nog, dat verschillende getuigen "verklaren, dat zij B. in de och tenduren van den bewusten Maandag m de onmiddellijke omgeving van den win kel aan het Bezuidenhout gezien heb ben. Toen men B. en V. vroeg, waar zij den Maandagmorgen geweest waren, ga ven zij verklaringen, welke in verschillen de opzichten van elkaar afwijken. Deze onderlinge tegenspraak is eveneens nog niet opgehelderd. Naar voorts wordt medegedeeld, zou ae 20-jarige V. aan zijn ouders gesohre- ven hebben, dat hij met"B. samen ge tracht had een schilderij te verkoopen in opdracht van een dame. Deze dame zou in een lunchroom op hen wachten. Toen zij echter tegen twee uur daar kwamen, was de juffrouw reeds vertrokken1 en nog wel zonder haar yerteringen te hebben betaald. Volgens de verklaringen van de ver dachten zouden zij den geheelen ochtend gepoogd hebben het schilderij te verkoo pen en inderdaad is gebleken, dat zij In verband hiermee bij verschillende adres sen geweest zijn. Waar zij echter tusschen half elf en half twaalf geweest zijn, is niet gebleken. Een ander bezwarend punt voor B. is, dat hij verklaard heeft, geheel onbekend te zijn geweest met Jen winkel van den heer Van Wijk en er nooit te zijn geweest v Hiertegenover staat de verklaring vim verschillende personen, die B. wel dege lijk eenige dagen vóór den moord bij den winkel van W. gezien hebben. Toen men hen een portret van B. toonde, herken den zij hem dadelijk. De justitie zet haar nasporingen in da- ze richtingen voort. Ir hit vreemde land beroofd. Tws» „blinds" passagiers beroofd ZIJ wilden naar Amorika an staan nu op ds ksisn. In Januari maakten twee Italianen D. Garofoli en F. Papagni, kennis met een landgenoot van hen, die aanbood hen te helpen als verstekeling naar Amerika te reizen. Voor zijn bemiddeling moesten zij hem samen 4500 lire (ongeveer f 475) vooruit betalen, en na aankomst in het-nieuwe vaderland zouden zij hem nog eens 140 dollars moeten geven. Zij traden in het voorstel en reisden als verstekeling aan boord van een schllp, van Genua naar Marseille. Van daar gingen zij met hun drieën per trein naar Rotterdam, waar zij SI Januari j.L aankwamen. Zij namen hun intrek in een hotel te Rotterdam en daar bracht hun landgenoot hen in kennis met een vierden Italiaan, die hen aan een schip zou kdnnen helpen. Dezen Italiaan moesten zij voor zijn bemiddeling 100 dollar geven. Toep ook deze som betaald was er was ook bij bepaald, dat ook 'deze Italiaan na aan komst in Amerika nog 140 dollar moest hel^e» stelde de laatste hen voor aan een Amerikaan, die opvarende van een schip zou zijn, dat weldra de reis naar Amerika zou maken. Donderdag 17 Februari ontvingen Ga rofoli en Papagni bericht, dat alles in ge reedheid was gebracht. Hun landgenoo- ten brachten hen des avonds naar een h,up onbekende plaats, waar de Anjeri- kaan al met een auto op hen stond te wachten, Nadat de auto een heel eind had gereden, moesten zij uitstappen. Zij waren toen dicht bij een haven en ^de Amerikaan bracht hen weldra aan boord van een in die haven liggend stoomschip. Heel onder in het schip werden zij in een kleine ru'mte gebracht, welke er uitzag als een provisiekamertje. In dat ver trekje lagen al een paar matrassen klaar, welke hun .tot slaapplaats tijdens de reis zouden moeten dienen Wreed In hun slaap gestoord. Men liet de beide reizigers «eldra al leen en dezen gingen al spoedig liggen slapen. Des nachts, het zal ongeveer 3 uur zijn geweest werdén zij gewekt door gestommel. Drie kerels drongen het ver trekje binnen en vielen de beide verste kelingen aan. Beiden werden zóó hard op het hoofd geslagen, dat zij den volgen den dag nog wat versuft waren. Zij lie pen vrij ernstige hoofdwonden op. Toen de drie kerels hen zoowat buiten kennis hadden geslagen; roofden zij hun portefeuilles, welke tezamen nog 300 dol lar bevatten, en het .horloge van een der Italianen, waarna zij er van door gingen. De beide verstekelingen waren er op dat oogenblik zoo slecht aan toe, dat zij er niet aan konden denken te vluchten. Geheel versuft hebben zij nog enkele uren op bun matras gelegen. Ten slotte hebben zij in den vroegen morgen van den volgenden dag besloten het schip te verlaten. Het gelukte hun met veel moeite onopgemerkt van boord te komen. Zij zijn toen naar het Italiaan- sche consulaat gegaan, waar zij dit ver haal van him avonturen hebben gedaan. De Italiaansche consul deed hiervan da delijk aangifte bij de centrale recherche. Nog dienzelfden dag werden op het hoofdbureau van politie aan het Haag- •che Veer de beide Italianen gehoord. Beiden hadden .het hoofd met zwachtels en het bleek, dat zij nog niet in staat wa ren een heldere uiteenzetting van het ge beurde te geven. Toch kon men nit hln verhaal al zoo veel aanwijzingen krijgen, dat men be greep, dat het schip in de Lekhaven ge legen moest hebben. Met de Italianen is men naar die haven gegaan en daar wezen zij dadelijk* het Amerikaansohe stoomschip West Apaum aan, dat op het punt van vertrekken lag en dat zij met groote beslistheid herkenden, als het schip, aan boord waarvan zij'den vori- gen nacht waren beroofd. Een der aanvallers herkend. De politie ging aan boord, stelde den kapitein met heit gebeurde in kennis en liet de geheele bemann.ng aantreden, omdat men vermoedde, dat de beroovers onder de opvarenden zouden schuilen. De Italianen konden echter in geen der opvarenden hun aanvallers herkennen. opname gedaan bij den gemeen te-ontvan» ger. In kas was f 3670.8a Boeken en kas ztyn in orde bevonden. Ai deze stukken worden voor kannis- geving aangenomen. Daarna wordt in behandeling genomen het verzoek van dan hear Verheij om voor vijftien jaar te mogen huren tegen den- zelfden prijs van thans het by hem in huur zynde bouwland, dat hij met teen wil bezetten, en zal het na vijftien jaar weer als bouwland aan de gemeente op leveren. Het Dag. Bestuur stelde voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Heijkoop zegt dat de grond er niet beter van "wordt als er griendland van gemaakt wordt Als bij er nu nog meer voor wilde betalen, dan werd de gemeente er beter van. De voorz.Welk bedrag'wilt U dan dat hij betaalt i De heer Heijkoop: Dat zeg ik maar direct niet. tv' Dp heer Vermeulen vraagt, hoeveel de heer Verheij thans betaalt. Het wordt na gezien en blijkt te zijn f 80. Het stuk is 17 A„ 60 c.A. groot De heer Van Vliet zegt, dat er veel wa ter bij is. Er zijn twee binnenslooten. Van de drie akkertjes verlies je er daar door wel een. De heer Vermeulen stelt voor den prijs op f 35 te brengen. Het voorstel van B. en W., om het tot den ouden prijs te verhuren, wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de heeren Ouwerkerk, Van Vliet en Baron. Tegen stemmen de heeren Vermeulen, Rozendaal en Heijkoop. De stemmen stakben dus en zal in een vol gende vergadering over dit voorstel op nieuw worden gestemd. Voorgelezen wordt een verzoek van B. en W. van de gemeente Langerak om bij drage van Nieuwpoort in de kosten van aanleg en onderhoud van den weg Nieuw poortN eder slipgeland. De voorzitter licht dit verzoek toe. Be gemeente Langerak betaalde tot nog toe voor onderhoud van den weg Nieuwpoort Nederslingeland. De gemeente Nieuw- de bemanning ontbrak. Dit was de 25- jarige stoker T. H. S. Op het allerlaat ste oogenblik kwam deze nog stomdrpn- ken opdagen. Hij had het er eens van genomen Beide Italianen herkenden in hem dadelijk een van de alhnvallers. S. werd daarop aangehouden en naar het bureau aan het Haagsche Veer overge bracht. Hij is ter beschikking van de jus titie gesteld en in het huis wan bewaring opgesloten. Het onderzoek naar de beide andere beroovers en de twee" Italianen, die ver moedelijk ook in het complot betrokken zijn geweest, wordt nog voortgezet. Be West Apaum is inmiddels vertrokken. De beide beroofde Italianen zijn nog in Rotterdam, naar de N. R. Ct. aan het slot van dit verhaal meedeelt. Zij zijn al hun spaarpenningen kwijt geraakt en zijn zonder middelen van bestaan. Ver moedelijk zullen zij ter beschikking van den vreemdelingendienst worden gesteld, om over de grens te worden gezet. Een goede vangst. In samenwer king met de rijks -en gemeentepolitie van Berghem en Schayk heeft de marechaus see te Oss aangehouden en gevankelijk naar 's Hertogenbosch gebracht zekeren De R. en echtgenoote en Van O. Allerlei voorwerpen van verschillende aard, wer den in hun bezit gevonden. Deze bleken afkomstig te zijn van diefstal, meestal bij zeer behoeftige menschen. Tijdens een vechtpartij. Op den Schiedamschendijk te Rotterdam is ten nadeele van een Amerikaanschen stok ér een portefeuille met 20 dollar gestolen. Het bleek evenwel, dat npg één lid van poort betaalde daar niet aan, maar eigen- i1u t\LJ- lijk wel omdat de polder Langerak aan de gemeente Langerak die kosten terug betaalde. Zij, die dus eigendommen in dien polder hadden, betaalden daaraan mede. Nu s dat opgehouden. Er zijn plan nen in voorbereiding, om tot wegverbete-" ring in de Alblasserwaard te komen. Langerak zal aan den aanleg van dien weg f 3500 betalen en in onderhoudskos ten f 210. Het dagelijisch bestuur stelt voor afwijzend op dit verzoek te beschik ken. Overeenkomstig dit voorstel wordt z. h. st. besloten. Ingekomen is een verzoek van D. Schippers voor J. Schep Hz. te Willige- L&nger&k om grond te mogen koopen op de Z.-O. Wal tot een oppervlakte van 170 vierk. Meter, waar nu het kolenhok staat, om er een woning te plaatsen. Het Dag. bestuur stelt voor een prijs te be palen van f 3 per vierk. meter. Daartoe wordt besloten. Van denzelfde was ingekomen een ver zoek om1 den grond, grenzende aan het door hem te bebouwen pérceel en aan de woning van den heer Teunia Stout, te mo gen huren. Dit wordt toegestaan voor f 10 per jaar tot wederopzeggens toe, met de bepaling, dat het moet worden afgerasterd. Aan de orde komt dan de zaak waar over ai gesproken is, dat het gebouwtje door Spek neergezet aan den Achterweg, het verkeer aldaar belemmert. Het Dag. beatuur heeft stappen gedaan om dat ge bouwtje haar achteren verplaatst te krij gen en ontving ten antwoord, dat de eige naar bereid is daaraan mee te werken, mits hij een vergoeding van f 200 krijgt, de grond van hem blijft en de gemeente de veranderingen aan het gebouwtje voor haar rekening neepit. Een breedvoerige discussie ontspint fleh, daar men van meening is, dat de zaak daar niet goed kan worden verhol pen door de goot, die langs dien weg ge legd is. Men gaat verder spreken over het schoonmaken van automobielen langs den Achterweg en op tal van andere punten in de gemeente, waardoon ontzettend met water gemorst wordt en de bepaalde punten dan een echten smeerboel gaan vertoonen. Uit de discussie blijkt, dat de Raad daartegen maatregelen' wenscht De voorzitter zegt toe, in een volgende vergadering, zoo mogelijk, te komen met een "voorstel tot wijziging der politie- verpr den Lug in dien geest Wij moeten zoo zegt hij een bepaling hebben, waarop wij ze grijpen kunnen. Daarna wordt doorgegaan op de be raadslaging over de schuur van Spek. De voorzitter vindt de eiichen van den eigenaar te hoog. i> D# heer Van Vliet zegt, dat hij dit niet dom van hem kan vin tea Hg kan beter afvallen dan opgaan De voorzitter: Hij heeft natuurlijk ge lijk, als hij het krijgen kan. De heer Vermeulen: Het kan wel voor minder. Spek wil overal treken. De heer Heijkoop: Dan Mslacht hij jou wat (vroolijkheid). De heer Vermeulen: De neem het hem niks kwalijk. Als ik het zelf nemen kan, doe ik het ook. Maar ik stel voor, om f 150 te geven en dat dan de gemeente het schuurtje zal laten veranderen, on der voorbehoud, dat dan ook de Reining naar achteden zal worden geplaatst, an ders hebben we er nog niets aan. De heer Heijkoop: Dat vind ik nog te veel. De heer Baron: Laten we honderd gul- geren. heer Ouwerkerk: Daar ben ik voor. als we dan de goot ook iets verleg, dan kri'gen we daar een goeden toe stand. Maar dan moet er bij bepaald wor- NIEUWPOORT. Vergadering op Donderdag 24 Febr. 1927, des namiddags drie uur. Voorz. de beer G. B. Fortuyn, burgemeester, waar nemend secretaris de heer Van Hof. Aan wezig alle leden, behalve de heer Van den Dool, die bericht van verhindering heeft gezonden. I i De voorz. opent de vergadering met ge bed. Daarna worden de notulen der vori ge vergadering gelezen, welke den heer Heijkoop aanleiding geven om een opr merking te maken over het feit, dat de nieuwbenoemde onderwijzeres Mej. Blonk verplicht wordt in de gemeente te wonen. Wad zou er eigenlijk op tegen zijn, als die juffrouw 10 minuten hier vandaan woont, dat zé bij haar moeder kan zijn, terwyl ze hier moet thuisliggen voor geld. De voorz.: Daar is heel veel tegen. De heer Hey koop: Ja, dat kan wel zijn, dat is net zoo van wélken kant men het bekijkt De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Van Ged. Staten goedkeuringsbesluit der gemeentebegrooting 1927, goedkeuring van hét besluit tot verhuring van grond aan de firma Schaly en Dekker, mededeeling, dat voor den keuringdVfast van waren door Nieuwpoort f 20.07Jlveel is betaald, wat bij de eerstvolgende War lijksche stor ting in mindering kan «Worden gebraqht, rapport van den direcwuf- van den keu ringsdienst voor waren te Dordrecht, waaruit blijkt, d«t in Nieuwpoort 12 inspecties in het vierde kwartaal 1926 plaats vonden, dat er 13 monsters volle melk genomen werden en 5 monster» vin oudere waren en er geen waarschu wingen of processen-verbaal behoefde^ M worden gegeven. j' Voorts kwam een bericht yan het ge meenlebestuur van Dordrecht, dat d? kostenberekening van den keuringsdienst voor waren f 69000 bedraagt, waarvan Nieuwpoort f 108.02 zal moeten betalen De heer Baron berichtte de benoeming tot lid van het burgerlijk armbêstuur san te nemen. Mej W. Blonk dankte voor haar benoeming tot onderwijzeres, dis *t aanvaardt en zal voldoen aan de ver plichting om in de gemeente te komen *onen. B en W. hebben op 3 Jan kas- onder bepaalde perceelen sullen worden verhuurd. Niets meer aan de orde minde, wordt de openbare vergadering gesloten. Romantisch. In den Deensch-Duitschen oorlog werd bij een. der vele schermutselingen in Slees- wijk een Oostenrijksch scherpschutter de Oostenrijksche troepeö streden in dien oorlog, gelijk men weet, aAn de zijde der Pruisische zoodanig dor een kogel der Denen getroffen, dat hij naast zijn kameraad neerviel en eemgen tijd l^ter den laatsten adem uitblies. Hij vertrouw de dezen een levensgeheim toe, hetwelk ongeveer op hel volgende neerkomt. Van een vermogende familie te Weenen Afkomstig, had hij ^ïaar men dacht, om eenige onaangenaamheden het ouderlijk huis verlaten, en dienst genomen bij de Oostenrijksche scherpschutters. Aan zijn kameraad gaf hy een verzegeld pakje, waarop het adres stond van een van zijn bekenden, met het verzoek, dit bij de eerst voorkomende gelegenheid aan dit adres te bézorgen. Bij de opening van, het pakje vond men er niets anders in dan een knolraap, waarop een briefje geplakt was met de woorden: „Evenmin als men aan mijn uiterlijk kan vermoeden, wat ibijn in nerlijk bevat, evenmin kan "men aan mijn uiterlijk bêspeuren, wat mijn levensge* heim was". Toen men den knolraap opensneed, vond men er een portret in van een al lerliefst meisje. Bij nader onderzoek van het tijk. bleek de gesneuvelde scherp schutter een meisja te zijn, waarvan hst portret in den raap was verborgen. Noordeloos, 25 Febr. Door den archi tect A.' Bontenbal is ten huize van den heer jonkers aanbesteed: Het maken van een bouwmanswoning met paarden- en koeienstal, wagenschuur, meelberg- plaats en hooitas, op een terrein ge meente Noordeloos. Ingeschreven werd als volgt: H. Pellikaan te Gorinchem f 22.700; Schippers fen Stout te Nieuw poort f 23341; Van Kleef -te Bfeskens- graai f 23.652; W. Boer te Goudnaan f 23.700; P. van Houwelingen te Noor deloos f 24.585; A. Duijm te Noordeloos f 24.649; Brands te Noordeloos f 24.650; Van Loon te Werkendam f 24 680; S. Merbits te Nieuwerkerk a.d. LJssel f 24.698; H. Bakker te Giessendam f 24.866; B. Damsteeg te Noordeloos f 25.200; L. Baron te Hoornaar f 25.669; Brouwer te Hardinxveld f 26:760; Bos te Goudriaan f 26.496; G. Noordenne te Hoornaar f 26.900; G. GaikhoTst te Ar- kel f 27.000; Gebrs. Kroon te Giessen dam f 27.000; E. Muis te Giessendam f 27.800. Gorlnchsm, 25 Febr. Door het „Bouw kundig Bureau" werd aanbesteed: Het bouwen van een woonhuis aan den Ar- kelschen Onderweg, voor rekening van den heer G. G. van Genderen. Ingeschreven was als volgt: Perceel 1. Timmerwerk: L. Öaron te Hoornaar f 1699,50, C. Gaikhorst te Arkel f 1694; A. de Ruiter te Schelluinen f 1600; H. Pellikaan te Gorinchem f 1496. perceel II. Metselwerk: M. Brouwer te Hardinx veld f 2594; G. Struik en Zn. te Wou- drichem f 26Ó7. Perceel HL Stucadoor- werk. Gebr. de Leeuw te Gorinchem f 285; B. Vos en Zn. te Gorinchem f 220. Perceel TV. Lood- en Zinkwerk: H. Bartol te Gorinchem f 274; P. v. d. Genugten Zn., te Goncchem f 265; G. A. Peters to Werkendam f 264; J. Hei koop te Kedichem f 245. Perceel V Schil derwerk. M. de Joode te Gorinchem f 332; G. A. Steers U G6rinc>fem f 297 Perceel I en H gecombineerd: N v Deur- ten te Gorinchein f 4225 Massa (zorder schilderwerk): L Baron te Hoornaar f 4850, M. Brouwer te Hardinxvold f 4823; N. van Deursen te Gorinchem f 4793; Gebr. de Swart te Heukelum f 4250; P. A. -Ouwerkerk te Sleeuwijk f 4216. Giesssn-Oudsksrk, 25 Fsbr. De uitslag der gehouden aanbesteding tot plaatsing van een afsehéidimg, benevens rijwielen- bergplaats b(j de Christelijke School al hier, is als volgt: M. Bakker voor f 1432>50, J. Aanen VOO* f 1301.90, X. Verheul voor f 1370, Tl Muls voor f 1334, B. Muls row f 1269, T. Muis voor f 1376, E. Muis voor f 1399. Het werk is gegund aan den laagsten Inschrijver, den heer B. Muis te Giessen- Nieuwkerk. Het timmerwerk en smidswerk, Is naar we vernemen door den aannemer toege wezen aan J. van der Haven en 'G AJ 'jjjagjanejM-u&sseio uepjaq 'vues009 Groot-Ammers, 25 Febr. Uitslag aanr besteding, gehouden door Ir. A. J. Ct Nugteren te Ameide voor den bouw van een autogarage met paardenstal voor re kening van den heer R. H.' Jansen aan hert Schoonhovensche Veer. Begrooting f 6000. J G. H. Kuilenburg "te Schoonhoven in massa f 6938; W. L. van de Werken te Bergambacht in maasa f 6828; Den Har- log en Muis te Langerak in massa f 6657; L. van Loon te Groot-Ammers in massa f 6628; Jan Voormolen te Nieuw] poort in massa f 5680; Baron en Bun-' schoten te Nieuwpoort in massa f 5940; |G. A. Viveen te Schoonhoven in massa f 5927. TjmmeT- en smidswerk: G. de Lange te Schoonhoven f 2297, M Verslui» te Langerak f 1825; L van Loon te Groot-J Am mers f 1650; Jan Voormolen te Nieuwpoort f 1400. Metselwerk Baron en Bunschoten ts Nieuwpoort f 3833. den, dat het heininkje in dezelfde rich ting moet worden geplaatst als de andere I Loodgieter»werk' G Bouter Jz. te heiningen aan den Achterweg. j Ameide f 445; J. Ponsloen T.Hz. f 438; Aldus wordt z. h. st. besloten i Jan, Voormolen te Nieuwpoort f 412. De voorzitter deelt ten slotte mede, dat-' Glas- jm verf werk: J. L. Weber te het Dag bestuur voornemens is om op Cti^et-Ammsrs f 55 9 Maart graavorp&chting te houden en JÊjÊk werk is gegund aan de laagste in deelt een nadere voorwaarde mee, waar- Twmjvers in perceelen. Orasf, or d. Hofstede vsn den Hier johs. Molenaar op Donderdag 7 April 1927 ■abij Koekoeksveer, op de Hofstede van den Heer JACOB SCHEP Hz. op Woensdag 13 April 1927; boven het Dorp, op de Hofstede 1 van den Heer Jb. DE HOOP op Donderdag 14 April 1927. Lopiki te L&pfk, zal •p Vrijdag 4 Maar! 1927, des v.m. 10j uur, te LOPIK KAPEL, no. 56, op de Hofstede en ten verzoeke van den Heer F. BOSCH, Betaling koopsommen, mits borg stelling, 1 September 1927, Kosten contant. te Waddinxveen, zal op telkens de?*voorm. 11 uur, in het Café „DE UNIE" aan de Brug te Waddinxveen, voor den Heer J. VAN BEROhN, publiek verkoopen: pi. get. Wijk no. 68, met Schuur, Erf en Tuin met Vjwchtbooraen es Siergewas, groot ruim 3000 'Ms, gelegen tan des Brugweg in d« kom der gemeente Het Huis bevat ruime suite met Serre, breede gang, groote en kleine slaapkamer, keuken, kelder en boven: 2 slaapkamers met droog zolder; voorts gas en waterleiding en verdere gemakken. Dagelijks te bezichtigen behalve op Zater- en Zondagen. gelegea tlsvoren, naast percgel I, breedjfüim 28 M., (m. kalrerslootf geschikt voor bouwterrein, waarop 30 Iepeboomen, Steenen Schuur voor stalling van 6 koeien en 2 paarden, Oarage en Varkens- •chuur voor 30 varkens, alsmede Ktppenschuyr en daarachter Moes tuin, samen groot pl m. 2360 Ml. Aanvaarding bij de betaling op '15 April 1927, of zooveel eerder alé wordt overeengekomen Lasten vanaf 1 April 1927. (Krachtens rechterlijk bevel). o— Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel, is voornemens jp Vrijdagen 4 en 11 Maar! 1927, telkens des morgens ten elf ure, in het koffiehuis van J HONKOOP te NIEUWERKERK A^N DEN IJSSEL, aan den 's Gravenweg, bij Inzet en 'Afslag in> het. openbaar te verkooped: A B 42, twee SCHUREN en ERF, slaande en gelegen onder de gemeente aan den 's Gravenweg, tusschen dien weg en de Staatsspoor, beiend ten zuidwesten de Staatsspoor en ten Noordoosten T Stout. Betaling der koopsom op 25 Maart 1927 Aanvaarding op 1 Mei 1927. Nadere inlichtingen ten kantorjfvan detr Notaris. Deurwaarder te Schoonhoven Is voornemens om o, Diasdag I Maart i.s. des voormiddags 10 nnr, voor het Café van den Heer J. v. d. AKKER, op he;t Dorp, en Dinsdag B Maart a.a. des voormiddags 10 uur, op het Dorp, om contant geld te verkoopen t Eea belangrijke partij bestaande uftt Palen, Balken, Brugleggera, Órugplanken, Latten, Schroten, Deuren, Schotten, Brand hout, enz. Alles solide afbraak. 's Morgens voor de verkooping te bezichtigen. te Zevenhuizen (Z.-H.) zal •p Woensdagen 23 en 30 Maar! 1927, telkens voorn, tlf uur, te NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL, in het Koffiehuis „DE ZWAAN", aan de Dorpsstraat, ten verzoeke van de erfgenamen van den Heer H. DE LEEDE, bij Opbod en Afslag, openbaar verkoopen: A no. 8, met SCHUUR, afzonder lijke STALLING voor ten minste 10 stuks vee, VARKPNSLOODS en BERGPLAATS, ERF, TUIN en WATERINO, -aan de Nieuwerkerkschelaan, bij de Maatveldsche-kade, groot 16 Aren, 51 Centiaren. In eigen gebruik te aanvaarden bij de betaling. BetaTing uiterlijk 16 Mei 1927. Te bezichtigen iederen Dinsdagen Vrijdag, 10-4 uur, waartoe bij af wezigheid van 'den bewoner de sleutel te bevragen is bij J. van den Heuvel, t./o. het te veilen huis. fllotaris te Alblasserdam, is voornemens op Vrijdag 4 Maart |927, bij C. B. VOOELESANO te Alblasserdam, bij inzet en op Vrijdag U Maart 1027 bij J. VAN KRIMPEN aldaar bij afslag, telkens des avonds te 7 hut, in het Een met Kassen, Bakken, Scharen, benevens de D 101—403, alles aan en nabij den Kinderdijk en in Blokweer samen groot 1 H.A., IJ Aren, 48 c.A. In perceelen en combinatiën. Inlichtingen bij den Notaris. te Alblasserdam, is voornemens op Woenidag 9 Maart 1927, des voormi(j|iags 10 uur, aan de woning A 64, in het Oos'eiode te PAPENDRECgT, ten verzoeke van den Heer Pl, VISSER P,L«., om contant geld, publiek la verkeepan: (1.*. 14 Melkkoeien, 2 Vaarzen 3 Pinken, 1 Kalt); voorts Schouw, Bietenmachine, Paartietüig, Koedekken, Bruggen en Hekken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. .Alles des morgens voor de ver kooping te bezichtigen.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4