Dienstbode Cornells ureedBntiurgji, Smidsknecht 1 vaste Arbeider Boerenknecht, Boerenarbeider Een Meisje Vergadering „oorjpo en ctirisienflom", Kerknieuws. GEMEENTERAADS- VERGADERINGEN STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Predikbeurten. Advertentiën. Afloop Aanbestedingen. Margaretha de Jong. Gevraagd: - aankomend Leerling. Gevraagd: Terstond gevraagd Misdruk fl.00 p. 10 kilo Gevraagd gevraagd, uevraagd Openbare te Schoonhoven op Dinidag I Maori ■.•zing Sm Swaap Schoonhoven t Vervolgens worden door do Jaarsveld- aohe Zangvereenlging verschillende va- derlandsche liederen en andere liederen ten beate gegeven. Hoewel de vereeniging nog jong is, is een woord van waardee ring, ook aan den directeur, op zijn plaats. I)e liederen der Zangvereeniging werdeoafgewiseeld door prachtig viool- cello ed Ibianospel van de heeren Kaas- achiete^Sit Schoonhoven, mevr. Van der Weerd en mej. Van der Zwet Verder werd de avond nog opgeluisterd door een dorpskwartet, dat het humoristische ge deelte verzorgde, en een flink applaus van de aanwezigen mocht oogsten. De ztyd was goed gevuld en de avond kan als goed geslaagd beschouwd wor den. Het doel, het stijven der Groene Kruis-kas, zal waarschijnlijk wel bereikt zyn. Na sluiting door den voorzitter gingen allen voldaan huiswaarts. Leerbroek, 28 Febr. De Ghr. Muziek- vereemging „De Bazuin" alhier gaf voor een tjokvolle zaai den openbare uitvoering in het voormalige schoolgebouw, onder leiding van haar directeur, den heer A. van der Heiden, van Meerkerk. De voor zitter ,de heer G. Bronkband, heette alien hartelijk welkom en drukte zijn spijt uit, dat van het uitgenoodigde gemeentebe stuur slechts één raadslid tegenwoordig was. Hij hoopte, dat alle aanwezigen een genoeglijken avond zouden hebben. iDe uitvoering der verschillende num mers getuigde van ernstige studie onder degelijke leiding. Een dankbaar applaus weerklonk dan ook, na ?lk nummer. Ter afwisseling werden eenige samen spraken ten beste gegeven, waaronder de ontvluchting van Hugo de Groot van het slot Loevestein op 22 Maart 1621. Een voordracht door 6 jongelingen en 4 jonge- dochters werd daarna opgevoerd. Na dit stuk worden nog enkele samenspraken gehouden, die allen zeer goed in den smaak vielen bij het publiek. Na het spe len van Psalm 65 behoorde deze avond weer tot het verleden. We gelooven, dat „De Bazuin" met genoegen op haar uit voering kan terugzien. Meerkerk, 28 Febr. Voor het voorberei dend examen (militair onderricht) van den Vrijwilligen Landstorm, lichting 1927 Zijn de volgende personen geslaagd: A. van den Dool, W. van Ringelensteijn, J, J. Versluis, D. van Aalst, H. Kars, A. van Hof, C. D. de Langen, voorw., P. Versluis, voorw., en J. G. Teeuwen, voorw. De stemming voor leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Don derdag 10 Mei &.s. Hekendorp, 28 Febr. In de gehouden vergadering van den Raad van State, werd voorlezing gedaan van een Kon. besluit, waarbij ongegrond is verklaard het beroep van den Raad dezer gemeen te het besluit van God. Staten van Zuid- Holland, waarbij goedkeuring is onthou den aan de gemeentebegrooting voor 1926 op grond, dat in die begrooting niet vol doende was voorzien in de kosten der politie. Krimpen a.d. Usui, 28 Febr. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. E. Loen, is d.d. 25 Februari j.l. geslaagd voor het doctoraalexamen in de Wijsbegeerte cum laude, op het proefschrift „Wijs begeerte en Werkelijkheid" met als on dertitel „Een inleiding tot een onderzoek naar het geloof". DE GROENE KRUIS-BAZAAR TE LEKKERKERK. Uitstekend gestaagd. Ruim 4000 bezoekers. Lekkerkerk, 28 Febr. Meldden we in het vorig nummer, dat het bestuur van —den Bazaar voor het Groene Kruis hoop te, dat Donderdag het aantal bezoekers tot 2000 zou stijgen deze verwachting is verre overtroffen, want Donderdag avond was het aantal in de twee dagen 2300. Vrijdag (slecht weer en voor vele huismoeders' een drukke dag) bedroeg het aantal bezoekers 480 en Zaterdag 1200, zoodat in vier middagen het aan tal bezoekers 4230 bedraagt, een getal, dat voor een plattelandsgemeente buiten gewoon groot is. En wat de ontvangsten betreft, ook die zijn zeer meegevallen. De bruto ontvangst was Woensdag f 2450, Donderdag f 1600, Vrijdag f 1150, en Zaterdag f 2100, dus totaal het grootte bedrag van f 7300. En nu de algemeene indruk P Als we afgaan op de uitlatingen van inwoners en van de zeer vele vreemdelin gen, dan was do aanblik schitterend en noodden de keurigo uitstallingen tot koo- pen. De verkoopsters deden uitstekend haar plicht en menigeen, die naar den Bazaar was gegaan hot het idee, niet voel te koopen, kwam thuis tot de ontdek king, dat oen Bazaar voor de portam an- naie een gevaarlijke plaats is; maar het was voor een goed doel, dus niot ge klaagd. Jammer was het, dat de ruimte eigen lijk te beperkt was want zeer velen moeeten Zaterdag na meer dan een uur wachten nog naar huis, zonder den Bar zaar gezien te hebben het was vol Zeer, en zeer druk was het bij hot rad van avontuur, de sjoelbak en de grabbel ton. Overal werd geraden en verloot Het was oen zoor gezellige drukte en hoe druk en vol het ook was, geen wan klank werd gehoord en menigeen ging met een mooien prijs naar huis. Was men van het vele kijken en loo- pen moe: In de theesohonkorij van de firma Van Nolle was ruimschoots gele genheid zich te verfrisschen en uit te rusten en vriendelijke handen waren di rect bij de hand de dorstigen van oen heerlijken dronk te voorzien. Tegen het sluiten waron bijna allo stands uitver kocht en toen de verloting van do 20 mooie prijzen was afgeloopen, gingen al len naar huis; de bezoekers met de go- dachten een goede zaak gesteund te heb ben, dus het bestuur en do damesver koopsters dankbaar, dat hun werk mot zoo'n schitterenden' uitslag bekroond ia geworden. Het ia voor het Groene Kruis bestuur en de Ziekenhuisverpleging een drukke week, maar oen onvergetelijke geworden en Lekkerkerk heeft weer eens getoond, wat dqpr eendrachtig samenwerken be reikt kan worden. Oude water, 28 Febr. Onze vroegere plaatsgenoot de heer M. H. van Duljn, volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot le ambtenaar ter secretarie te Axel (Zeeland). De heer J. C. W. van der Meer heeft met gunstig gevolg de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam verlaten, en is geslaagd voor het examèn voor de groote vaart. Bergambacht, 28 Febr. Door de Rijks telegraaf is aan de combinatie Chr. Stal ker alhier voor de som van f 10.447 on- derhandsch aanbesteed het vernieuwen van de telefoonlijn tusschen Hoofddorp en Leimuiden. De trekhond van de koopvrouw Van der Pijl alhier, die door de vrouw op den Dijklaan even was losgemaakt van de kar, werd door een voorbijgaande vrachtauto overreden en gedood, wat een grooto schadepost is voor de arme vrouw. Naar ons werd medegedeeld, zou de eigenaar van den auto de schade ver goeden. In de vorige week werd alhier voor le soort kaas besteed van f 51 tot f 53, en voor 2e soort van f 46 tot f 49 de 50 K.G. Tot voorzitter en secretaris van dé commissie tot wering van schoolverzuim alhier zijn respectievelijk benoemd de heeren S. Kamer en P. van Balen. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 28 Febr. De afdeeling Nieuwerkerk a d. Ussol—Ca- pelle a.d. IJssel der Holl Mij. van Land bouw, heeft in de zaal van den heer Joh. Boer op eerf gratis toegankelijken gezelli- gen (propaganda-avond gehouden. Do heer M. den Hollander, voorzitter van het bestuur dor afdeeling, sprak het openingswoord. De hoer P. I. van der Weele, secretaris-penningmeester der af deeling, sprak over wat de afdeeling in het belang van de veehouders en land bouwers heeft gedaan en nog verder hoopt te doen, als zij in haar pogen me dewerking ondervindt De heer Huisman, secretaris van het hoofdbestuur, bepleitte de noodzakelijkheid van aaneensluiting der landbouwers en veehouders bij de Holl. Mij. van Landbouw. Vertoond werd de interessante film van het kali-syndi caat te Amsterdam en daarna nog een komische .film. Moordrecht, 28 Febr. Tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier is benoemd de heer Zonneruijter te GapeL lo a,d. IJssel. Aan den heer N. Doorn hoofd der Openbare Lagere School, is op zijn verzoek tegen 20 April as. als zoo danig eervol ontslag verleend. De raad heeft aan het bestuur der Bijz. School, ingevolge art. 101 dér Lager Onderwijswet een voorschot toegekend van f 1231,28. Tot leden der stembureaux zijn be noemd de, heeren J. W. R. Termorshui- zen, P. van der Bas, J. L. de Jong, en N. Dirkzwager De. en tot plaatsvervanging J. J. Snel, J. L. de Jong, P. van dor Bal de leden de heeren A. Boogaart, Z. van der Kaa en H. Frederiks; en tol leden van de Schattfngscommissie de heeren P. van der Bas en G. Verboom. Tot voorzitter van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging alhier is in de vacature—Doom benoemd de heer J. L. de Jong. Op de ve ling van 25 Februari van de Pluimveevereeniging Ons Belang al hier waren aangevoerd 4-190 kippen- en 385 eend- en 13 ganzeneieren. Men no teerde voor kippeneieren van f 5 tol f 6,80 en voor eendeieren van f 4,35 tot f 5,70, beiden per 100 stuks. Ganzen eieren 10 cent per stuk. Tot bestuursleden van dé Boeren leenbank alhier zijn herkozen de heeren IJ. de Jong en P. C. de Zjfart en tot lid van den Raad van Toea/ht de heer D. Verboom. Een voorbijkomende auto ia tegen een handwagen, die voor het huis van den rijwielhandelaar Van E. stond, ge botst. De handwagen kwam tegen do groote étalageruit terecht, waardoor deze geheel verbrijzeld werd Ntouwpoort, £8 Febr. Als een bijzon derheid kan worden gemeld, dat bij W. Roth in de maand Februari een nest jonge spreeuwen is gevonden, zoodat wel te verwachten is, dat de koeien vroeg in het land kunnen. Een uitkomst voor de veehouders. Bij den heer J. O. brak Zondag middag een schoorsteenbrand uit. Het vuur kon gelukkig, met emmers water geblusoht worden. Gouderak, 28 Febr. Zaterdagmiddag rood de arbeider L. v. R. alhier per fiets te Gouda uit de Nbodgodsteeg, toen ook gelijkertijd een auto de Haven uitrijdende, naderde, mot gevolg, dat R. onder den auto kwam te vallen. Do hoer R. kwam er mot don schrik en eenige kneuzingen wondorgood af. De fiets was zwaar be schadigd. De automobilist uit Rotterdam afkom stig, reed, blijkbaar om last te voorkomen, door. maar werd door de politie te Reeu- wijk tot staan gebracht en verzocht ten- politiebureau to -Gouda te verschijnen, waar de heer R. roods aanwozigwas. Door de politie werd het gek&l on derzocht. Do heerR. kon, mot schadevergoeding voor zijn rijwiel, weer naar huis torug- keeren. 1 Wijngaardsn, 28 Febr. Hel pleegzoon- tjo van den hoer J. W. S. rood, doordat zijn voorband berstto en hij zijn stuur kwijt raakto, met zijn fiets in de sloot. Mét een nat pak liep dit ongeluk af. Molenaarsgraaf, 28 Febr. De huisvrouw van B. S. kwam dezer dagen bij haar in huis op zolder in de gedachte oen kip op zolder te hebbén. Zo greefuhe't dier en toen bleek, dat het een prachtige groote katuil was. Brandwijk, 28 Febr. De Openbare School is weder geopend, daar de mazelen De eierprijzen varieeren van 5)4 tot 6H cent; de prijzen der varkens zijn wtder rijzende; alhier wordt besteel voor vette varkens le kw. 33 cent, 2e kwal. 31 cent per half K G. Berkenwoude, 28 Febr. Door de afdee ling van den Bond van Kaasproducenten alhier is aan B. en W. een adres gericht om f 500 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen tot nader onderzoek inzake te komen tot electrificatie in deze gemeente. Thans is dit bedrag door den Raad toege- Doordat deze gemeente, in samen werking met Stolwijk, zal overgaan tot, het aanstellen van een wijkverpleegster, zal de afdeeling Het Groene Kruis alhier, welke ook de kosten zal dragen, deze week een collecte- langs de huizen houden tot versterking van hun kas. Met vertrouwen wordt deze collecte aanbevolen, aangezien het aanstellen van een verpleegriister ze ker in een behoefte voorziet. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Bandoeng Ds. J. G. Fernbout te Boakoop. Langerak, 28 Febr. Het was Zondag 27 Febr. een blijde dag voor de Ned, Herv. Gem. alhier. In 't morgenuur werd na een meer dan zes-jarige vacature weder een eigen herder en leer aar in haar midden be vestigd. De bevestiger Ds. C, Jjv. d.'Graaf, van Ameide had als tekst gekoVen Ezechiel '37 i 4 \velk woord Z.Eerw. schoon ontwikkelde in verband met deze ure. Aan de handoplegging nam met den bevestiger deel dte oonsulent, Ds. A. J. Hoekzema, van Willige-Langerak. Ontroerend was 't moment toen de groote schare den geknielden bevestigde, Pg. 134 3 toebad 1 Namiddags om half twee verbond de bevestigde zich aan zijn gemeente als grondslag nemende 2 Coring 2 14-17. Aan 't einde der predikatie richtte Ds. H. Gn v. cL Hoek zich tot den bevistiger, den consulent, kerkeraad enz., den bur- gemeester en raad! Voor 't uitspreken der Zegenbede richt te zich Ds. Hoekzema namens kerkeraad gemeente tot Ds. v. d. Hoek' met een 3rd van welkom, aa. Zeggende, hoe steeds meer en meer ook door hem, die nu in 'ji ambt staat, ondervonden zal worden de waarheid van het tekst- jrd van den bevestiger: „het is een spreken tot dorre doodsbeen deren l" Het is een dwaas werk zij het spre ken maar met den profeet: „Heere, Gij weet of er leven komtf Ds. Hoekzema richtte zich vervolgens met enkele woorden tot de gemeente en verzocht haar, biddend op te zingen Ps. 20 1. Was des morgens het kerkgebouw over vol, niettegenstaande het zéér ongunstige weer was des namiddags de opkomst nog Igrooter. Zij het de profetie der toekomst! Molenaarsgraaf, 28 Febr. Ds. R. A. L&uts, in leven predikant der Ned Herv. Gemeente alhier, is Zaterdag onder veel belangstelling ter aarde besteld in onze naburige gemeente STOLWIJK. Voorzitter de burgemeester, O. V. W. Baron van Hemert tot Dingshof; secre taris de heer K. Marck. Nadat de presentielijst door de raads leden is ge-teek end, opent de voorzitter de raadsvergadering, die door alle leden wordt bijgewoond. De notulen worden, na een kleine opmerking van het raads lid Verdoom, goedgekeurd. Hiermede zijn de twee eerste punten der agenda af gehandeld. 3. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. De voorzitter deelt mede: a. dat van eenige ingezetenen, wonen de in gemeentewoningen aan den Bil- lijkerweg en Bovenkerk, een adres is in gekomen, om nieuw behang in hun wo ningen en grind plus een lichtpunt bij of aan den Billijkerweg. Dit laatste met het oog op het verkeerswezen. De voorzitter zegt, dat hij er voor is om een niouw behang te geven, doch wat de grind betreft, daarvoor moeten de be woners zelf zorgen. De hoer Dekker is er niet zoo direct voor te vinden om alle kamers dezer hui zen opnieuw te behangen. Wol kan hij zijn stem geven vóór het behangen der vertrokken, waarin de menschen wonen. Besloten wordt het behang te verstrek ken, doch het aanbrengen van het aan gevraagde lichtpunt, zal in handen van de lichtcommissie worden gesteld. b. dat er een schrijven is ontvangen van de Nederiandsohe Thermochemisoho Fabriek, waarin om aansluiting tot deze fabriek aan d(j gemeente wordt verzocht. Deze aansluiting heeft ton doel afge keurd vee te verwerken tot vieeschmeel nnr. Bij het ter tafel komen van dit ver zoek stelt de voorzitter voor om in be ginsel tot aansluiting aan genoemde fa briek te besluiten. Het is van belang voor de veehouderrf, in deze aansluiting is gelogen in het vernietigen van even tueel afgekeurd vee door genoemde fa briek. Do heer, Both vraagt, of er bezwaren verbonden zijn aan het weghalen van een kadaver, waarop do voorzitter antwoordt, dat do voehouder slechts heeift te zorgen, dat het afgekeurde vee aan den weg komt te liggen. Voor do rest heeft een eigenaar van een dergelijk kadaver geen onkosten. De raad besluit in beginsel tot aan sluiting 'aan de hierboven genoemde fa briek; 0. dat van den heer D. van den Oever een adres is ontvangen, waarin om ont heffing van betaling van schoolgeld wordt verzocht De voorzitter deelt betreffende dea* aangelegenheid mede, dat, wanneer aan adressant ontheffing van betaling van belasting wordt gegeven, hij tevens wordt vrijgesteld van schoodgeldbetaling. d. dat de heer De Vries bericht heeft gezonden, dat hij zijne benoeming tot lid van de commissie tol wering van school verzuim heeft aangenomen; e. dat van den heer J. de Jong even eens een dergelijk schrijven is binnen gekomen; f. dat de heer Anker de mededeeJing heeft gedaan, dat hij de benoeming tot lid van plaatselijke commissie van toe zicht op het lager onderwijs heeft aan vaard; g. dat Gedeputeerde Staten ter kennis van den raad brengen, dat zij de be grooting voor het dienstjaar 1927 hebben goedgekeurd; h. dat bovengenoemd college eveneens enkele begrootingswijzigingen, in de vo rige openbare raadszitting door den rOad genomen, hebben goedgevonden. 1. dat door het dagelijksch bestuur pro ces-verbaal van kasopneming van den ge meente-ontvanger is opgemaakt. In kas werd een bedrag van f 3827,31 bevonden, dat conform de boeken en bescheiden bleek te zijn; j. dat eveneens de kas van den ont vanger van het elfictrisch bedrijf is na gezien. Een bedrag van f 4 werd in kaa bevonden, welke som overeenkomstig de boeken en bescheiden was; k. dat het bestuur van de school met den bijbel een verzoek heeft ingezonden behelzende een aanvraag om een voor schot van f 400. Daar dit verzoek op geen bezwaren stuit, wordt het zonder hoofdelijke stem ming of discussie door den raad goed gekeurd. 1. dat de heer Molenaaf een adres aan den raad heeft gezonden, waarin adres sant verzoekt de huur van 'de gemeento- woning van zes op vijf gulden per week te brengen. De voorzitter zegt, dat het dagelijksch bestuur voorstelt om dit verzoek in te willigen, daar de gemeente dan een ge deelte van den tuin, die bij deze woning behoort, zou kunnen gebruiken om er een noodslachtplaats te houwen. Besloten wordt de huur op f 5 per week te brengen. 4. Aanvraag van de afdeeling Gouda en omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, om subsidie voor het houden van een cursus over veevoeder en besmettingsleer. De voorzitter deelt mede, dat door het dagelijksch bstuur aan genoemde afdee ling reed? oen verwarmd en verlicht schoollokaal is afgestaan en dat het den raad voorstelt een subsidie te geven van f 50. Op de vraag van den heer Bom of er van dezen cursus vee! gebruik is ge mankt, antwoordt do wethouder Ver doold dat er zelfs zeer veel gebruik vao gemaakt is geworden. Hot voorstel van B. on W. wordt goed gekeurd. (Wordt vervol»!) Schoonhoven 28 Februari 1927 Geschorst. Door B. en W. ia voor onbepaalden tijd geschorst de stoker aan de gemeentelijke gasfabriek, De B. Het bleek, dat de man, terwijl hij met ziekte verlof was, werkzaamheden verrichtte voor derden. De zaak is thans in handen gegeven van de Bêdrijvencommissie, die haar' verder zal onderzoeken. Nadat zij rapport heeft uitgebracht, zullen B. en W. uitspraak doen. Een ets van dsn scheeven torsn. Door de redactie van den Gids voor Schoolreizen zal aan alle onderwijs inrichtingen in Nedorland worden aan geboden een ets van dea scheeven toren van Schoonhoven. Op deze ets komt mede een belangrijk deel van de Koestraat voor. Waar aldus een stukje geschiedenis van Schoonhoven met deze ets onder de aandacht der Nederlandsého schoolwereld gebracht wordt, heeft de redactie van den Gids voor Schoolreizen het voor nemen om aan omrygemeentebestuur een - dergelijken ets in lijst cadeau te doen ter versiering van de nieuwe raadszaal. Zij heeft daartoe een onderhoud met B. en W. verzocht alsmede met het bestuur der Vereeniging voor Vreemdelingenver keer alhier. Vereeniging voor Vreemdelingenver keer. Vrijdagavond hield in het Hotel „a la Station" de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer (V.V.V.) alhier haar eerste algemeene vergadering. Do voorzitter, de heer L. Stokvis, open de de vergadering door allen welkom te heoten en den wensch uit te spreken, dat ookjiit deze eergte algemeene vergadering zal mogen blijken, dat V.V.V. in heer eer ste jaar op krachtiger basis te komen. De secretaris, de heer' H. Ellens, bracht het jaarverslag uit, dat wain het Tweede Blad afzonderlijk afdrukken.' Dit verslag werd uitvoerig besproken en goed gekeurd. De penningmeester, do heer H. J. Adriaans, kon verblijdende mededeelingen doen aangaande den stand dor kas. Een comtnissie van drie leden buiten hot be stuur zag do rekening en verantwoor ding na en bleek alles in orde te bevin den In het bestuur werden herkozgn de hee ren L. Stokvis en G. Malingré, terwijl in de vacature J. W. Peerbolte gekozen werd de heer H. G. Kerling. Plannen voor dit jaar werden in den broede besproken. O.m. zal V.V.V.' trach ten een groot festival to organiseoren in het centrum der stad, waartoe zij zich garant stélt en da regeling op rich neemt, terwijl ejjfentueele baten ten goeda zullen komen aan de deelnemende vereenigm- gen Om vreemdelingenverkeer te wekken, zal in "de rubrieken „Op Reis" van een of meer der groote bladen geadverteerd worden: „Bezoekt Schoonhoven". Even eens werden plannen besproken om aan een gezelschap van honderd personen, die hier in de buurt kolfwedstrijden komen bijwonen, een goeden indruk van Schoon hoven te geven. Het bestuur zal zich in verbinding stellen meT het Olympisch Co mité, dat de in 1928 to Amsterdam te hou den Olympiade regelt. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vugadering door den voorzitter geslo ten Peer Gynt-avond In de Rem. Kerk. Zondagavond werd in de stampvolle Rem. Kerk alhier een bijeenkomst gehouden ge wijd aan Peer Gynt van Ibsen door de afd. Gouda van den V onder lei ding van Ds. P. D.. Tjalsma van Gouda In het eerste gedeelte van den avond werd door Ds. Tjalsma een uiteenzetting gegeven van Ibsen's werken, waarin hij aangaf de tegenstelling van de/ beide meesterwerken „Brant' en „Peer Gynt". Brant is de idlale mensch, die zegt: „wees U zelf", hij was de veeleischende mensch daarbij' vergelende dat God, is een God van liefde. Peer Gynt daartegenover was de zelfgesoegzanüe; het ik-mensch. Na deze inleiding vertelde fje spr. in hoofdtrekken het rijke weik, om daarna tot de pauze over te gaan. Nadat het grootste gedeelte der lichten in de kerk waren gedoofd keerde de pre dikant in toga terug en declameerde, af gewisseld door gewijde muziek en zang de voornaamste momenten uit Peer Gynts zwervend leven, wat tezamen een zeer mooi geheel vormde. De quatremaine's op de piano met de zang en de liederen op het orgel met den daarbijgehoorden zang waren zeer goed. Het was een avond die grooten, indruk op de vele aanwezigen maakte en een succes was voor de uitvoerders. De collecte aan den uitgang heeft de Vele kosten ruimschoots gedekt. „Het Groene Kruis". Vrijdagavond werd de algemeene vergadering gehouden van het „Groene Kruis' onder voorzitter schap van den heer J. A. P. de Bruijn. Een deel van liet bestuur had het voor stel gedaan om over'te gaan tot verlaging der contributie. Dit werd evenwel niet aangenomen, daar beter gevonden werd, ,dat de vereen, overging tot den bouw van een bergplaats voor de magazijn- goederen. Tot den bouw eener dergelijke berg plaats werd besloten. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren L. D. Ponsioen en J. F. van Sierenberg de Boer, die zal onderzoeken, waar een soortgelijk gebouwtje kan worden ge plaatst en hoe het dient te worden inge richt Behandeld werd daarna de kwestie van weer toetreden van leden, nadat ze eens bedankt hadden. Voor hen, dje'wei- gerachtig zijn de contributie te betalen was vroeger reeds de bepaling gemaakt, dat ze pas dan artikelen uit het magazijn kunnen krijgen, als ze de achterstallige contributie over de jaren, dat ze weiger achtig bleven, aanzuiveraem. Voor hen, die echter geheel volgens den regel be danken, gevoelde men, dat eqn andere bepaling noodig was, als ze later weer lid willen worden. Besproken werd daar om demogelijkheid om brij 'n tweede aan- melding als lid, nadat men al eens als lid voor het „Groene Kruis" bedankt had, zal kunnen geschieden tegen betaling van een te heffen entree. Daaromtrent werd echter nog geen de finitief besluit genomen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. „E.M.O.G." De R.-K. Tooneelver- eeniging „E.M.O.G", onderafdeeling der Ver. Sint Jozef, hield gisteravond voor een stampvolle zaal een tooneeluitvoering, waarin werd opgevoerd het tooneelstuk „De Overkant". Over het algemeen werd dit stuk zeer goed gespeeld, bijzonderlijk verdient vermelding de vertolk^ van de rol van den heer Pronk. Hoewel deze rol zeer zwaar was, wist deze speler haar tenvolle tot haar recht te doen komen. De Jazzband onder leiding van den heer' A. G. Lensen verleende welwillend mede werking. R.-K. Kiesvereeniging. In het be stuur der R.K. Kiesvereeniging is eenige wijziging gekomen. In de plaats van den heer L. Stekelenburg werd als voorzitter gekozen de heer A. C. A. Deerenberg. In de plaats van dep heer Jac. Doesburg werd als secretaris benoemd de heer L. Stekelenburg. Ontslag verleend. Aan den gemeen tedeurwaarder den heer G. Boss, is op zijn verzoek door B. en Wi. met ingang van *15 April a.s.% ontslag verleend uit zijn betrekking van gemeentedeurw&arw der-hutarophaler. Christendom an Oorlog. Door Ds Hugenholtz, van Ammerstol, zal in de groote Nutezaai een lering worden ge houden over het onderwerp „Christen dom en Oorlog". Na do lozing zal de film afgedraaid worden: De oorlog in voorbereiding, bedrijf en gevolgen". Daar de toegang vrij is, zal het niemand een beletsel kunnen zijn van een en ander ken nis te nempn. Men zie de advertentie in dit nummer. Telegrafisch Weerbericht Naar waarneming in den morgen van 28 Febr. Verwachting tot Dinsdagavond:'' Stornrachtige^later tijdelijk afnemende Zuidelijke tot Zuidwesten wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, wei nig verandering in temperatuur. (Eigen Radio dienst.) Zet huizen in de ateh gelegd. Zij waren met rieten daken gedekt. EINDHOVEN. 28 Febr. In den afge loopen'nacht heeft te Strijp nabij Eind hoven een felle brand gewoed, waarbij zes huizen in de asch werden gelegd en zeven huisgezinnen dakloos werden. INGEZONDEN MEDEDEELINQ, Is de mensch pa» I» geboren omen er al na en dan pgq walen, kwaaltjes, pijnen, pijntje», pj tkeen weet er alles van. pjQ edel ijkerwijs gesproken o* taat het middel óók gereeds loosterbalsem, (die van Akker) p* enlgt pijn, verzacht het leed. Q ode wonden, nieuwe pijnen, pen plekken, wtnterteên, pit en jicht, gesprongen handen, rekkingen In bot of been. prj rg door mag en wesp gestoken ugpijn, stfjve 'nek of rag 00 randwond, die niet wit genezen kkefs Kloosterbalsem. Vlagt p* aat U na eens overtuigen I C/3 chaf direct een potje aan, ITS n (J zegt, als het verbraikt ts ensch I Dat heeft zijn dienst gedaan t uw. Een vlammsnzee. Omstreeks half twaalf brak de brand uit in de woning van den heer Verbeek. Aangewakkerd door den feilen wind, breidde het vuur rich snel uit en spoedig stonddn de ges aan elkaar gebouwde hui zen, welke alle met rieten -daken bedekt waren, in lichte laaie. Aan blusschen viel niot te denken. De brandweeT moest rich bepalen tot het beschermen van de in de nabijheid staande huizen. Alle zes huizen brandden geheel af. Zij waren bewoond door de families Boons, Konings, „Van der Ven, Van Es en Ver beek. Moeilijke redding. Met moeite werden de vijftien kinderen der families, die grootendeols op de zolders der brandende peroeelen slie pen. gered. Een agent van politie kreeg bij het red dingswerk brandwonden aan een zijner handen. Verzekering <cj)ekt grootendeols de schade. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. Behouden binnengebracht. HOEK VAN HOLLAND, 28 Febr. Het Stoomschip Meerkerk, op weg van Ant werpen naar Rotterdam, dat door het afbreken van den tros gisteren niet met behulp van twee sleepbooten kon women binnengesleept en voor den Nieuwen Wa terweg op assistentie moest wachten, is thans door zes sleepbooten yan L. Smit Go. behouden te Hoek van Holland binnen gesleept Hij verzekerde zichzelf. Te Hfrgeio (O.) heeft een verzekeringsagent zijn maatschappij voor f 141 opgelicht en de wijk genomen, vemoedelijk naitr België. Verdacht volkje. Te Rotterdam zijn aangehouden de losse werklieden G. de J en A. A. de R., die zich des nachts op verdachte wijze hebben opgehouden op Jen Oudendijk aldaar. Op hen zijn vijf sleutels eon beitel en een zaklantaarn gevonden. De overval te Emmerhout. De 16- jarige J. S. te Emmererfsch|i den veen, die als verdacht van medeplichtigheid aan den overval te Emmerhout is gearres teerd, s in vrijheid gesteld. Zijn kinderen verkocht? In het woon wagenkamp L&mbok bij Emmen heeft een echtpaar, afkomstig uit Meeden (Gr.) twee van zijn vier kinderen van de hand gedaan, vermoedelijk verkpeht. Een meis je van drie jaar kréég de paardenhande laar W., een ander kind werd overgedaan aan v. d. M. aldaar. De maréchaussee is van een en ander in kennis gesteld. Nad ér wor dt hieromtrent gemeld: De vader is de 25-jarige G. D., afkom stig uit Meeden (Gr.), een gezonde krach tige jonge man, die echter lui schijnt- te rijn. In het geheel wérden drie kinderen verkocht. Een meisje van 2)4 jaar werd overgedaan aan de «familie W., terwijl een 3)4-jarige jongen, die eefaigszins ach terlijk is en maar 15 pond schijnt te we gen, aangenomen werd door S. v. d. M. Een echtpaar, wonende tusschen Weerdingen en Valte, dat korten tijd ge leden drié kinderen verloren heeft, heeft een kindje van een jaar tot zich gencanen. De stumpers moeten geheel uitgehon gerd geweest zijn en sterk ondervoed. Het ventje van drie en half jaar koo zelfs geen karnemelk meer gebruiken. Het meisje van vijf «jaar, dat er veel gezonder uitziet, hebben de ouders zelf gehouden. Gedurende de drie weken, dat de,woonwagen op „Lombok" staat, moe ten de kinderen nimmer in de buiten lucht geweest en steeds maar in bed ge houden zijn. Vrouw D. verwacht binnenkort haar vijfde kind. Inmiddels heeft de Voogdij- kaiad zich met het geval bemoeid. Brandstichting. Op het vermoeden den brand to zijnen huize te hebben aan gestoken is de schilder K. N. to Mussel- k alt aal aangehouden. Een huis In'de lucht gevlogen. Ta Amsterdam it een huis van Een voorbijganger, de heer R. Kruee- man, werd door glasscherven vrij ern stig gewond, terwijj zijn haren verbrand den door de vonkenzee, die tot ver in de buurt neerdaalde. Een vreeslijke ramp. Het oude huis telt met de kelderver- ping mede, vier verd epingen. In het on derhuis was een filmbewaarplaats geves tigd, waarin tientallen films in trommels bewaard worden. Van het heele huis is thans totaal niets meer over. Een chaos van klompen steen, zwart berookte stukken van balken lig gen in verwarde massa bijeen. Alles, wat er aan- oud schoon en sieraad aan en in dergelijke patriciërshuizen zich bevindt, is verbrijzeld en vernield. i De brandweer, die spoedig op het alarm met groot materiaal verscheen, was slechts kort aan het spuiten, toen het gebouw met daverend geweld ineenstortte. Alle Vifcr verdiepingen kwamen naar be neden zetten en het was een geweldig ge luid, dat weer tot ver in den omtrek- ver nomen werd. De gevel, die waarschijnlijk door de ontploffing al gescheurd was, viel in puin. Het huisraad werd met geweldigen druk meters ver uit het brandende huis over de straat geslingerd. Linnengoed werd aan flarden gerukt en hing in de boomen, die langs de gracht-staan. Het was een troosteloos gericht, dat herinnerde aan de platen, die voorkwar .men in do tijdschriften tijdens den oor log. Het leek, alsof een bombardement had plaats gehad. Hef werk der brandweer werd mwt belangstelling gevolgd. Bij groote hoeveelheden werdtgi akyjgen op de brandkranen- gekoppeld en geweldige massa's water werden in de vuurzee ge worpen. Het vuur vond gretig voedsel in de-kelderverdieping, waar een groote massa films opgestapeld lagen, die enor me vlammenzuilen deden ontstaan. Be ven op den magirusladder troonde een brandwacht, die vanaf zijn verheven standplaats in de vlammen apoot. Terwijl de brandweer zeer krachtig het vuur bestreed, waren onderhand de om wonenden berig om planken aan ip sjou wen en voor hun vernielde vensters te spij keren om hun inboedels tegen weer en wind en tefcen minder gowensohte ele menten te beschermen. Den geheolen avond bleef de brand weer doorspuiten om de rookende puin- hoopen nat te houden. De politie in deze omgeving werd versterkt om de bewo ners der huizen, waarvan de ruiten ver nield waren, toch een voldoende veilig heid te verzekeren. Omtrent de oorzaak valt nog niets definitiefs te vermelden. De films welke in den kelder waren .ge borgen, waren het eigendom van het filmverhuurkantoor der N.V. Emelka. De directeur de heer Balbian Verster, woont met zijn gezin in de bovenverdiepingen. Hij was juist met vrouw en kinderen uit gegaan. In de eetkamer,, welke op de beletage gelegen was, stond een kachel te branden, terwijl ook op een der bo venverdiepingen een kachel brandde. Mep neemt aan dat de vloer van de eet kamer door vallen van vonken goorge- brand is„ waardoor de brandbare films zijn aangetast. Men denkt, dat de ontplof fing veroorzaakt is door explosie van gas. De schade is begrijpelijker wijs zeer groot. Buiten het huis, waren de films verzekerd tot een waarde van f 20.000 terwijl de inventaris voor f 9000 verze kerd was. Ook de schade veroorzaakt door het breken van ruiten )ot in den ^■mtrek der ontploffing is zeer ontploffing in puin gestort. Zondagmiddag heeft te Amsterdam een geweldige ontploffing plaats gevohden, gevolgd door een flinken brand.* Tegen 5 uur werd in do omgeving van de Heerengracht een ontzettende knal 'ge hoord. Op hetzelfde moment ging het perceel Heerengracht 285 in een vlam menzee op. De ontploffing was zoo herig, dat aan den voorkant van bijna alle huizen, die naast en tegenover het vernielde perceel stonden, de ruiten sprongen, op den Singel sprongen van een aantal huiten de ruiten. Vanmorgen meldde men ons- Heden was het verkeer langs de Heerengracht waar gistermiddag het per ceel 285 tol een puinhoop werd geslagen door een ontploffing nog voor het ver keer afgesloten. De burgemeester heeft hedenmorgen de ruine nog eens in oogen- schouw genomen. Politieautoriteiten had den nog een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ontploffing. De in specteur van politie Joosien gleed hierbij uit en kwam met zijn pols in een stuk glas terecht. Verloren an gevonden. Een tube )radium ter waarde van f 18.000 is uit. een Londensch ziekenhuis verdwenen. Nasporingen hadden aanvankelijk geen resultaat, totdat zich iemand aanbood om met behulp van een toestel, dat op radium reageerde, het verlorene te gaan zoeken. Men vermoedde, dat de tube J)ij vergissing met den vuilnisman was mee gegaan en het kostbaar element is dan ook ongeschonden uit de aschbelt te Harrow in Noordelijk Londen te voorschijn gekomen, dank zij het aan geboden toestel. Ein zeldzame erfenis. Slechts bij groote uitzondering hoort men van tes- tementdtire beschikkingen ten voordeele van een geheel dorp. Een dergelijke „gebeurtenis" heeft de zer dagen Dudega, in Smallingerland, beleefd. Aan bijna honderd gezinnen viel de eer te beurt, de zuivere opbrengst der landerijen van wijlen A. de Vries te mogen deelen. Een som van pl.m. f 1000 was beschikbaar, zoodat ieder gezin een douceurtje van f 10 kon ontvangen. Een famfllemoordenaar. Te St. Dié (Frankrijk) werd dezer dagen een vrouw vermoord gevonden, zij was met bijlsla gen afgemaakt en thans blijkt, dat haar zoon do moordenaar is. Hij heeft be- vier verdiepingen door he kend. Tevens is nu gebleken, dat de u iiL».Ln«iJni;:v moordenaar vroeger reeds herhaaldelijk heeft getracht niet slechts zijn moeder, maar ook zijn vader en grootvader van het leven te berooven. Zijn vader is in 1918 gestorven tengevolge van een val uit een raam( en te St. Dié houdt men ook van dit "ongeval den zo<m voor de oorzaak evenals van den dood van zijn johge vrouw. - Gezonken. In het Spui nabij Mid- delhamis is de motorboot Êooit Volmaakt schipper I^eeman, (welke boot opreis was van Stellendam naar R'dam tijdens een plotseling opgekomen 'storin volgeloopen en gezonken. De schipperen zijn knecht konden met moeite worden gered. Het schip zal dóór de Wit's bergings- en transporthedrijf alhier worden gelicht. Inbrekers gearresteerd. In den nacht van 25 op 28 Maart van het vo rige jaar drongen drie personen, die zich zwart hadden gemaakt, in de boerderij „Beckersmoien". Deze is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de Duitsche grens, bij Kerkrade. De bandieten waren met revolvers gewapend en er vielen we] een dozijn schoten zonder dat iemand werd getroffen. De bewoner, Beckers, werd gedwongen de plaats aan te wijzen waar het geld en de sieraden waren geborgen. Alles werd onderstboven gehaald. Tenslotte verdwe nen de boosdoeners met medeneming van een flinke som gelds en een aantal voor werpen van waarde. Tijdens den overval stonden twee personen op den uitkijk. Eenige dagen na dezen nachteLijken in val werd een der drie personen, die in de boerderij waren geweest, door de po- (litie gearresteerd en naar de gevangenis te Aken overgebracht Ondanks 't meest uitgebreide en zorgvuldige onderzoek kon den ide overige daders niet worden aange houden. Doch de politie bleef waakzaam en het gelukte haar nu weer twee der bandieten aan te houden eax aan het gerecht over te De twee overige zijn nog voortvluchtig. Een hunner, een broer van den anderen gearresteerde, wordt ernstig verdpcht medeplichtig te zijn aan den overval in den bioscoop te Aken. Aanvaring. Op de Oude Maas voor Dordrecht vond, naar de 'D. CL meldt, een aanvaring plaats tusschen een motorboot van de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek Holland te Hendrik Ido Ambacht en de goederenboot Maria II. Van de motorboot, dio oogenblikkelijk zonk, rijn de opvarenden met moeite ge red. De boot ligt buiten het vaarwater. Moord In den trein. Tusschen het station Hackney en het kruispunt Bal- ston (Engeland) moest een trein stoppen voor een. onveilig sein. Toen de trein, stil stond werd het personeel plotseling ver rast door een man, die langs dc rails liep en, riep: „Kom even met mij meel" De machinist en de conducteur gingen met den man mee, die hun een derde klas coupé wees, waarin een jonge vrouw lag met afgesneden keel. Later bleek, dat de vrouw te Ilackney ingestapt was met een man. De trein was nog geen vijf minuten onderweg, toen hij stoppen moest voo£ het onveilig sein, zoodat lij dadelijk na het vertrek uit Hackney vermoord moet zijn. De politie heeft een man aangehouden, die van den moord verdacht werd. Wie wil er een oorlogsschip koopen? Zooals men weet besloot de Belgische regeering tot opheffing van haar oorlogs vloot. Maar zij weet nu met de oorlogs schepen geen weg. Door haar diplomatieke vertegenwoor digers int het buitenland liet zij vreemde regeeringen polsen aangaande een even- tueele verkoop van hare torpedobooten maar langs dien weg werd geen enkel voorstel ontvangen waarmee zij acioord ging- Totdusver is dus geen enkele tor pedoboot verkocht, terwijl ook nog maar één enkele der kleine patrouilleschepen, tegen den prijs van 33.000 francs, aan den Belgischen sportman baron de Caters van de hand werd gedaan, de regeering weigerde voorloopige verkoopinp in mas sa, welke te Brugge plaats had, te be krachtigen. Drie andere dezer schepen zullen afgestaan worden aan de stad Ant werpen, voor den praaidienst op de Schelde en twee andere aan de Congo-ko- lonie. Het departement van financiën is nu met de verkooping der overblijvende patrouille-schepen belast. Inbraak. Des nachts is ingebroken m hert kantoor van de drukkerij van den heer A. J. M. van der Drift aan de Koorn- rnart te Delft. De dieven zijn aan de zijde van de Molsteeg door het opschui ven- van een raam binnengedrongen en vervolgens door het verbreken van een paneel in het kantoor gekomen. De brandkast werd met een vaJschen sleutel geopend; et is ongeveer f 300 aan con tanten gestolen. Vervolgingswaan? Te Leipzig is oen ingenieur, die op straat kennis had ge maakt met een meisje, ter nauwernood aan den dood ontsnapt. Hij was met zijn nieuwe bekende naar een bioscoop ge gaan, waar zij plotseling een mes uit haar tasch te voorschijn baalde en trachtte haar begeleider een ffteok in den hals te geven. De ingenieur wist den aanval af te weren, waarop hert meisje naar den uitgang vluchtte. Zij werd ech ter gegrepen. Men denkt dat zij aan ver volgingswaanzin lijdt. Mishandeling. Wegens mishandeling van de Si-jarige juffrouw L. W. J. te Rotterdam is de 32-jarige havenarbeider H. H. L. aangehouden en opgesloten. Hittegolf In Zuid-Amerika. Uit Buenos Ayrea wordt gemeld, dal daar een groote „hitte-golf' haar invloed doet ge voelen. De temperatuur steeg ar tot 37)4 er. Celsius. Zijn echtgenoot vermoord, Onge veer een maand geleden werd te HoLz- weiiler op de Duitsch-Limburgsche grens, de vrouw van den veehouder Hermans dood in haar huis gevonden. Zij lag met hert hoofd op een kolenkist. Aanvanke-' lijk vermoedde men, dat de vrouw een toeval had gekregen en daarna gestikt was, doch het geneeskundige onderzoek wees er op, dat de vrouw geworgd was. Haar man is in hechtenis genomen en heeft thans bekend zijn vtouw vermoord te hebben. P. Bezemer alhier voo* f 10.790; H. J. Scholten te Ammerstol toot f 10 990; H. Woudenberg te Schoonhoven voor f 11.798 C. Kijzer en C. van Stippriaan te Scha- gen voor f 11.976; Joh. Streefkerk te Tienhoven voor f 12.290; P de Waaxd te Ammerstol voor f i2..m j. Bunscho ten te Groot- Ammers voor f 12 450; Dik- kerboom en Bunschoten to Hillegersberg voor l 13 300; W. Ooms Cz. te Ammers tol voor f 13.340; P. Ntigter te Ammers tol voor f 13.389; A. Zanen Pz. te Am merstol voor f 13*400; G. Zanen Az. te Ammerstol voor f 13 750; G. van Harten te Ammerstol voor f 14.060; P. van den Dool alhier voor f 14775; W. de Jong te Gouda voor f 14 900; en W. Stigtèr alhier voor f 14.944. Aan den laagsten inschrijver is hert werk gegund. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 2||3 Fobr. Het bouwen van oen woonhuis voor den heer A. J. Verkleij, hoofd dor R.-K. Lagore School alhier, is aan de laagste inschrij vers gegund^ zijnde; J, C. tie Wit, met selwerk, met f 2775; T. Morbis, timmer werk. met f 2576; H. Boelo, schilderwerk, met f 422; G. van dor Ghag to Moor drecht, lood- en zinkwerk, met f 525; J. H. Berndsen, smidswerk, met f 119; en J. Overvliet, electrisch licht, met f 77. Vlist. 28 Febr. Bij do Zaterdag j.l. go- houden aanbesteding van het tranformar- torhuisjo en het laagsparniingsverdeeinet alhier, is de uitslag als volgt: Voor het trasformatorhuisje: B. van den Berg te Reeuwijk f 2998; A. C. Kraam te Haas trecht f 2200; Firma Van Hoorn en Van den Berg te Gouda f 2840; Th. Hooft te Haastrecht f 2187; J. Venneij to Vüst f 2550; J. R. Venneij te Hekendorp f 2520. Het werk is niet gegund. Uitslag laagspanningsverdeeinet; N V. Elecfcr. Wolf te Maarssen f 22000; Electr. Breda f 21000; N.V. Altraco te Maas tricht f 22053; Installatiebureau Utrecht Utrecht f 26900; B. van den Berg te Waddinxveen f 24502; A. van JJ.Dk te Utrecht f 26905; B. van den Borg te Haastrecht f 26270; Hoorn en Van den Borg te Gouda f 21929; G. Stalleken te Bergambacht f 20317; J. C. Lof te Coe- vorden f 17725; J. Ouwenhamd te Bloe- mendaal f 21000. De gunning is aange houden. Goudriaan, 28 Febr. Aanbesteed is alhier het bouwen van een huis met schuur voor den heer Veder te Rottendam, laagste inschrijver was de firma H. Pel- likaan te Gorinchem voor f 22.700, aan wien het werk is gegund. NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. Evangelisatie. Donder dag 3 Maart, 's avonds 7 uur, de heer M. de Heer, van Nieuw-iLekkerland. LEKKERKERK. Evangelisatie. Woefts- dag 2 Maart, 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsdienst-Onderwij zer te Ouderkerk a.d. IJssel. MOLENAARSGRAAF. Donderdag Maart, 's avonds 7 uur, Ds. G. AJers, van Niouw-Lekkeirland. Bidstond voor het Ge was. WILLIGE-LANGERAK. Donderdag 3 Maart. n.m. 2 uur, Ds. A. J. Hi Huwelijksinzegening. OUDEWATER, 28 Febr. (Telefonisch). Kaasmarkt vjim heden. Aanvoer 5 par tijen, te zamen 225 stuks, wegende 1120 K.G. Prijzen: ie soort met rijks merk f 48f 50, 2e soort met rijksmerk f 45 f 47. Zonder rijksmerk geen. Handel vlug. ROTTERDAM, 28 Febr. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aanvoer 464 vette runderen, 224 vette kalveren, 374 scha pen, 1401 varkens. Prijzen: vette koeden le kw. f 4547)4 cent, 2e kw. ,40 cent, 3e kwal. 30 cent; ossen le kwaL 4446 cent, 2e,'" kw. 40 cent, 3e kwal. 35 cent, kalveren le kwal. 7072)4 cent, 2e kwaL 6062)4 cent, 3e kwal. 62)4 cent; scha pen f 2032; lammeren f 2Q30; varkens le kwal. 33 cent, 2e kwaL 32 cent, 3e kwal. 31 cent. Overzicht: Koeien en besen stugge han del. Prijz en weinig veranderd. -Stieren weinig handel en geen noteeringen. Vete' te kalveren slechte handel en onveran derde prijzen. Schapen en lammeren tra ge handeL Prijzen onveranderd. Varkens dalende prijzen. ROTTERDAM, 28 Febr. (Draadloos). Aardappelmaxkt van heden, Brielsche eigenheimers f 55,40, Brielsche blau we f 5,10—5,50; Frieeahe Eigenheimers f 4,75—6, Fnesche Bonten f 6,25Ófiö; Malta's f 1,203y50; Blauwe Eigenhei mers f 4,80—6; Bravo's f 4,75Bón ten f 2,60—3, Red Star f 4,50-4,80. AMSTERDAM, 28 Febr. Aardappel- markt. (Draadloos). Brielsche eigenhea rners f 4.404,70, Zeeuwsche Bontejh f 5,205,50. Zeouwsche Blauwe f 6,20 6,50 Bravo's f 4756, Malta's 13(14 ets. per KJ}. Aanvoer 1 lading, zijnde 870 H L. LEIDEN, 25 Febr. Kaasmarkt. Goud- sche le soort f 50—63, 2e soort f 46 49, Leidsche le soort f 4447 per 50 K G. Aangevoerd 30 partijen. Handel vlug. UTRECHT, 25 Febr. Aan de kaasmarkt alhier waren heden aangevoerd 5 wagens mot 1042 K.G. Kaas. De prijzen waren als volgt: 2de kwal. f 43, rijksmerk f 45 -47 per 50 K.G. LEIDEN,. 25 Febr Veemarkt. Aanroer 613 runjeren, 330 kalveren en 869 scha pen. Stieren f 130300, kalf- en melk koeien f 225410, varekoeién f 150 2,GO, vette ossen en koeien f 260480, 69—94 cent pe# K.G. schoon), vette kalveren f 60—120 (95—135 cent per kilogram schoon), nuchtere kalveren f 612, vette schapen f 2648, "weideschapen f 31—55; 1526 magere var kens f 17—56; 802 biggen f 10—per stuk. UTRECHT. 26 Febr. Aan de markt alhier waren heden aangevoerd 650 stuks vee. Handel matig. De prijzen waren als volgt: Stieren f 80—260, kalfvaarzen f 60—130, melkkoeden f 250—340, kalf- koeien f 220—360, vaarekoeien f 110— 230, nuchtere kalveren f 7—.11, magere varkens f 22—64, biggen f 8—22, mage re schapen f 1528. LELDEN, 26 Febr. Botermarkt. Prima fabrieksboter (controle) f 2,25, prima boerenboter f 2,102,20. Aanvoer matig; handel vlug. Bergambacht, 28 Febr. Bij de Zaterdag j.l. door B. en W. dezer gemeente ge houden aanbesteding van het maken der nieuwe keibestrating, trottoirs en rioleo- ring, met bijlevering van de noodige straatklinkers en zand, werd ingeschreven door; G. J. Boon alhier, voor f 10.720; De Heer en Mevr. VREPDENBUROH Oreup geven ken nis van het over lijden op 27 Februari van hun dierbaren Vader, den Heer in den ouderdom van bijna tachtig jaar. Oeen bezoek. Hiermede betuig ik mijn harts- lqken dank aan Familis en Bekenden voorde vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens ds ziekts en bij het overlijden van mijn Huis houdster J. D.lOK. Aarlsnderveen.gem. Alphen a.d. Rijn 26 Februari 1027. Een flinke en een H. DHONDT, Electr. Smederij, Reenwljk (Dorp). goed kunnende melken, liefet klein gezin. Huls disponibel. R DOOR NENBAL, Waddinxveen, Zuidpias. een aankomend goed kunnende melken. Adree: MOURIK, Brandwijk, (den Donk). Haven 25, Schoonhovan. een goed kunnende meJktn. Adres: J. L. KOOL te Gouderak. v. d. en n. SarpHatipark 99 I, Amsterdam. van 18 jaar of ouder, om direct in dienst te treden bij Slager RIETVtLD, tiensahop. Brieven net verlangd ssiaris. In de groots Za^l van „HET NlfT" des avonds tan aoht ure. door Do. J. D. Tb. Hugenholtz van Ammerstol. Onderwerp: Vrije 'gedachtanwisstllng. Na de pauze: rilnrsarolelllagi - „De Oorlog In voorbereiding, bedrijf en gevolgen". Toegaag vrj. T éndheelkundlge Lopikerstr. 14 A SPREEKUUR alle werkdagen 10-S en 'a avonds van half 7 tot 8 uur, behalve Donderdags. Aprovknar to Lekkerkerk: iederen Donderdag van 12 tot A uTI'r in het Café „DE O^ROOTE BOER". KuimHanden en Gebtttea met twee jaar schriftelijke garantie. Beslist p ij n l o o z e behandeling. Hepsrsiien ia aar geroodL

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2