Boeihnls le lllisl. I Lijnzaadschilfers merk S.W.C. Werkmansgoederen HMi Goederen. Bomaisuioiiiog. Wel en Hooilanden fiebruim speomoui NI. UERHEUL'S KraciioedeMel BOELHUIS or: Bericht van Inzet 18 Kalïkoeien, Bericht van Inzet BOELHUIS Een Woonhuis i. Een Huis, ii. Een Schuur Een Woonhuis, 25 KOEIEN, Weide-Eggen. ERFHUIS Aanbesteding. Aanbesteding. 1 Aanbesteding. Electrische Meubelfabriek T. DE WAARD Tz., Lekkerkerk. Stemmen van Piano's en Orgels FA J. C. SIBBES - GOUDA OUD^ um DE KLEINE WINST Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. VAN ALLES WAT. Advertentiën. Wei- en Hooiland, 27500.- Notaris J. Koeman, Notaris J, Koeman verkoopen 2 Vaarkoeien, 41 Pinken, een zwart Paard, Bouw- so ifleikoiriudsenaD Notaris G. Vos te Waddinxveen. Botaris 6. Vos eenige Meubelen Notaris Anema veilen en. verkoopen: te Streefkerk, Openb re Vrijwillige Verkooping. Notaris H. G. Boks Donderdagefl 10 en 17 maan 1027, Molenaarsgraaf: Bouwland, ui. Een akker Bouwland Notari» H. G. Boks Molenaarsgraaf, In het openbaar te Ynrkoopen: sir KipoentioK, esmdschappen Notarii H. G. Boks le Oud-Alblas, J. van der Leeden openbaar te verkoopen Krimpen a d. IJssel, J. van der Leeden zaterdaoen It id raaan 1927, verkoopen: Het Woonhuis, Krimpeh a/d IJssel, Voorlooug bericht. Notaris Mahlstede Ie Lekkerkerk, 6 Pinken, Te koop: Langerak. P. A. van Buuren tuoensflaoen 18 en 23 maan 1927. in nel openDaar le verkoopen, Boomgaard, Wei-, Hooi- en Bouwland Papendrecht. Notaris P. A. v. Buuren 2 Zeugen; Bouw- en Melkgereedschappen Nieuwpoort publieke verhuring ais 0warsi8gger8 en uiissemoutei Krimpen a.d. IJssel, Misdruk f 1.00 p. 10 kilo Krimpen a.d. IJssel' WW Koopt daar Uw Eiken Meubelen. C. QUISPEL Speciaal adres voor: Specialiteit in Luiermanduitzetten uitzetten I DRIEHONDERD RATTEN KOO UW Korte Tiendeweg 22 Ooudd f tegen een jaarlijkaohe yergoodlng tun 60, toor ieder. Dikwijle gebeurde het •ohter dat de predikanten niet konden komen, wegen» de slechte wegen, waar om in 1729, toen rich reeds een 600-tal personen hier gevestigd hadden, door de synode van Zuid-Holland uit naam van de ingezetenen een verzoek werd ingediend bij de Staten van Holland om een afzonderlijken predikant te mogen aanstellen. De tegenwoordige kerk dateert van 1821. Vervolgens stonden in deze gemeente ais predikant: Da Joh. van Wingerden, gekomen van Dorinchem, 21 Mei 1730 (Jes. 36 2) tot 30 Juli 1730 (Luc 4 42, 43; Da. Martinne Hasebroek 3 Dec. 1730 —24 Mei 173Ö; Ds. Samuél de Waal, 17 April 1740November 1742, Ds Wil helmus van der Meer, 28 Maart 1746 Ds. Artua Knappert, Da. Johan nes Everhardua Kampmeijer, Ds. Lau- rentius Knappert. Da. Petrus Pickee, Ds Johannes Frederik Barends, Da. Pieter van der Hagen 18161844, Ds. Gerard Jan van Spall 1845—1889, Da. J. Hul- ateyn 18911898, Da. K. G. van Griet- huysen 18991912, Ds. Arie Dekker 1913—1917, Ds. Arie Prins 1919—1923 Door de ontwikkeling in het laatst (te* 19e eeuw en in de 20e eeuw, hebben de oude toestanden plaats gemaakt voor meer gewenschte. Wat het tegenwoordige Giessendam betreft merken we op, dat ook de bedrijven verw sseld zijn, werd in 1816 ongeyeer 68.600 pond hennep te dezer plaatse verbouwd, thans vormt het veehoudersbedrijf de hoofdschotel. De bijkomende plaatselijke bedrijven, als hoepolindustrie, griendwe^1- grind-, zand en baggerbedrijf en de handel geven in deze gemeente vele handen werk en heb ben medegewerkt om Gieesendam uit te breiden. Bovendien kunnen de ingezete nen zich van alle gerieflijkheden bedie nen, zooals gas, electriciteit, waterleiding, post-, telegraaf-, stoomboot-, spoorweg en autobussenverkeer Dit is niet door de gemeente alleen verkregen, doch door centralisatie met andere gemeenten en maatschappijen. Is het daarom wonder, dat Gieaaen- dam rich kenmerkt door zijn zeer lage be lastingen? Ten bewijze laten we hier eenige cijfers volgen, overgenomen uit de statische be lastingtabellen van Nederland. We zullen ons beperken door enkel met dezelfde verhoudingen weer te geven de belastin gen, die betaald moeten worden in de ge meenten, welke aan Gieesendam gren zen. Giessendam f 32.87, f 67,17, f 106,37, f 149,67. Giessen-Nieuwkerk f 64,40, f 117,60, f 171.60, f 226.80. Ottoland f 57,26, f 118,05. f 189,11, f 276,38. Molenaarsgraaf f 37,04, f 73,29, f 115,94, f 167,24. Hardinxvell f 45.47, f 94.83, f 148,39, f 205,33. Sliedrecht f 62,80, f 124,80, f 212,80, f 309,12. Peuraum f 54,25, f 105,75, f 168,26, f 212,25. Bovendien worden in de drie laatst ge noemde gemeenten 50 opcenten geheven op de vermogensbelastingen en in Gies sendam niemendal. Dat ook vreemden zich bezig hou den met deze streek, blijkt wel uit het geen de bekende Herman de Man voor eenige weken in de Groene* Amsterdam mer" schreef omtrent de Giessenstreek, en waarvan we aanstippen: „De Giessen, dat is een van die Hollandsche roman tische waterloopen, waarvan het verba zing wekken moet, dat ze zoo deerlijk on bekend is, ze vormt een lieftallige scha kel tot waardeering der kernen van het zoovele Hollandsche landschoon. Zo mers is zelden zulk rijk begroeid wa ter te zien en nergens zijn de water planten dan zoo 'elegant verweven in het algemeen aspect. En de bewoners van de boorden der G essen, de jonge meisjes zijn hier nog lacherig en prut. zie ze naai den waterkant kojnen met het boen goed, zê wiecren zoo aardig op heurlui heupen en verstaan een goede grap, een woordje om te lachen." Komt, ziet en overtuigt u van de schoone ligging van deze gemeente goedkoops woningen en weinig belas ting. ■W. A. S. L. Gouda, 4 Maart. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, den heer J. P. Ane- uxaet, directeur van den gemeentelijken redniginga- en ontsmettingsdienst en se dert de instelling van den dienst van 't marktwezen, tevens met de leiding hier van belast, met ingang van 4 dezer blij vend met de leiding van beide diensten to belasten. Aan den Graaf Florisweg alhier zal worden gebouwd een H.-K. Stichting, die zal omvatten een tehuis voor ouden van dagen, een weeshuis en een modem in gericht ziekenhuis. Aan boord van het motorschip Cor nelia, gelegen aan den Veerstal, is de schipper A. Verheul, uit Montfoort, in het ruim gevallen. Hij brak daarbij zijn schouderblad. Gorlnchem, 4 Maart. Ten behoeve van het door de Slagersvereeniging alhier te ■tiohten coöperatieve abattoir, is de mo delboerderij „Tinekashoeve" aangekooht. Aan het veer te Sleeuwijk is een autobus van de onderneming Onze Dienst te water geraakt; de passagiers waren reeds uitgestapt, de chauffeur raakte te water, doch kon zich nog redden. De bus zit geheel onder water Scheflufntn, 4 Maart. De heer G. Zwij- nenbuxg alhier is opnieuw gekozen tot voorzitter der Goriuohemsche Eiervei- ling. Aan het correspondentschap te Sobelluinen van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek uit Gorinchem, zijn in 1926 hlijkens het deze week verschenen jaar verslag, uitgeleend 2283 romans en 452 wetenschappelijke werken Door het cor respondentschap te Hardinxveld zijn in 't zelfde tijdvak uitgeleend 2883 romans 945 wetenschappelijke werken en jipor dat te Arkel 2164 romans en 389 anders werken. Hardinxveld, 4 Maart. Door den Raad dezer gemeente is vastgesteld een parti eel uitbreidingsplan voor het terrein Huf- weer—iBuldersteeg, hetwelk met uitvoe rige kaart tot 21 Maart ten Raadhuize voor een ieder ter visie ligt. De begroeting dezer gemeente voor het dienstjaar 1927 is door Hoeren Gede puteerde Staten van Zuid-Holland goed gekeurd met de volgende cijfers: Gewone dienst; Inkomsten f 225.797,47 uitga gaven f 225.797,47 H. Kapitaaldienst Inkomsten 215.055,87 M, uitgaven f 211.471,95. Batig slot f 3583,92 'A De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben: Voor Boven-Hardinxveld: Ten huize van den heer A. J. Rijkaart op 21 Maart as., n.m. 1330 uur en op 22 Maart u.»., v.m. 912 en n.m. 13.30 uur. Voor Neder-HardinxveldTe Giessendam in een der lokalen van de Openbare Lage re School in Wijk B (hoofd de heer J. d« Groot), op 23 Maart a.s., v.m 9.30 12 uur en n.m. 14 uur, op-24, 25 eu 28 Maart a.s. .telkens van des v.m. 9—12 uur en des n.m. van 1—4 uur. De Bazaar, de vorige week te Bo ven-Hardinxveld in de garage van de Gebrs. Verschoof ten bate van de IJsclub De Putten gehouden, is een succes ge worden. Mooht in een vorig bericht de hoop worden uitgesproken, dat velen oen bezoek souden brengen, deze verwachtin gen zijn verwezenlijkt. Ruim 1500 per sonen bezochten de Bazaar en offerden hunne gaven. Volgens globale becijfering wordt het batig saldo geschat op plm. f 900. Hoewel nog niet voldoende om de plannen der IJsclub te verwezenlijken, is dit saldo toch voor Boven-Hardinxveld zeer goed te noemen In de j.l. gehouden raadsvergadering werden tot leden der Scbattingscommissie toor de inkomstenbelasting herbenoemd de aftredende hoeren: H. van den Bout, J. G. Schneyder en J. van 't Verlaat Pz. Inplaats van den beer G. de Jong, d*e niet weder in aanmerking wenschte te komen, de heer G. van der PijL Tot le den van de commissie voor georganiseerd overleg in amhtenaarszaken zijn benoemd de heeren G. van der Pijl, P. Versteeg en G. J. Voogel. Als voorzitter werd aange wezen de heer C. T. den Breejon, wethou der. Hoornaar, 4 Maart. Door B. en W. is ingevolge de Hinderwet aan P. Eikel boom, slager, wonende te Meerkerk, ver gunning verleend tot de oprichting van een slagerij in pand 148 f. - De heer P. Eikelboom, slager alhier, beeft zijn naar de eiscben des tijds inge richte slagerswinkel geopend. Dat derge lijke dingen in ons dorp weinig voorko men, kon men duidelijk zien, daar den geheelen avond vele nieuwsgierigen op de been waren om de nieuwe zaak eens te bekijken. Ons dorp is dus weer een winkel rijker geworden en wij wenscben den heer Eikelboom sucoes met zijn sla gerij. De smidsknecht V. alhier had het ongeluk, bij het afknippen van een stuk ijzerdraad, dat een klein stukje in zijn oogappel sprong. V. heeft zich onder ge neeskundige behandeling moeten stellen van dokter Weenink, uit Nooxdeloos, die opname in het Ooglijdersgestioht te Utrecht noodzakelijk achtte. Door do A.-R. Kiesvereenigiiig is de groslijst voor de candidaatstelling voor den gemeenteraad als volgt samenge steld: 1. E. Aanen, 2. W. van IJzeren, 3. E. de Kuiper, 4. G. Hakkesteegt, 5. D. Hakkesteegt, 6. B. Buizer, 7. J. Buizer, 8 J. Donk, 9 J. Slob Jz., 10. A. van Hoven, 11. A. Donk, 12 T. J. Bor, 13. A. Aanen, 14. G Slob, 15 W. van Beuzekom, 18 E. Slob, 17 iL. Scheip, 18 P. Slob, 10 F. Verspui, 20. 'A Veen. 21 G. Slob, 22 W. Slob. 23 F. Boom, 24 W. K. Boer, 25 B. Bikker, 26 W. A. Verspui. 27. A. Hakkesteegt, en 28. A. de Groot. Na de rondvraag werd door den voor zitter nog een opwekkend woord gespro ken, waarna de vergadering na het zin gen van Psalm 42 vers 1, door den voor zitter met dankzegging werd gesloten. Bergambacht, 4 Maart De heeren S. Kamer en P. v Balen hebben de benoe ming respectievelijk als voorzitter en se cretaris vau de commissie tot wering van schoolverzuim alhier, aangenomen. De bouwman C. V alhier, had het ongeluk om des nachts in zijn slaap een gedeelteliik kunstgebit in te stikken. De man is overgebracht naar het zie kenhuis te Utrecht, alwaar eerst is ge tracht het stuk gebit naar boven te wer ken, doch daar deze poging mislukte, is de ongelukkige geopereerd. De toestand schijnt nog niet erg gunstig te zijn. Dat dit ongeluk een waarschuwing mo ge zijn, voor \ele anderen, die de slechte gewoonte hebben om des nachts hun kunstgebit in den mond te houden. In de bovenzaal van den heer T. van Zoest alhier, werd door de Kinder- zangvereen. „De jeugdige Zanger' onder leiding van den directeur den heer G. Romeyn alhier, een operette opgevoerd, getiteld* „De fee van de brom', welke zeer goed is geslaagd. Zoowel het spel hls de toiletten, waren schitterend, zoodat een woord van hulde toekomt aan dit jeugdig koor, doch niet minder aan de heeren G. Bomeijn en P van Zwieneri alhier, voor hun ijver en geduld om de kleinen zoo te oefenen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen H. v. d. W. alhier, we gens het friideleus slachten van een kalf. Het is in beslag genomen Lex mond, 4 Maart Terwijl de landbou wer J. W. S. alhier in 't laatat der vori ge week met zijn jong paard gesponnen voor den wagen, met een fiksche draf naar het dorp reed, brak aldaar een dar leidsels, 't Gevolg was, dat de wagen te gen de kaatanjeboomeri geraakte. fteluk- dig trok de voerman niet aan de éónl leiduel, zoodat hij door roepen het paard tot staan wist te brengen, 't Gewillige dier gehoorzaamde, zoodat alles best afliep S. ging een paar nieuwe leidsels koqpon en weldra kon hij zijn weg weer vervol gen: Voortaan de tuigen in orde houden is de boodschap. Steeds meer radio's. Het 20ste radio-toestel werd deze week in onze ge meente geplaatst. Ondanks de zeer lage kalveren- prijzen en den tragen handel op dit ter rein, verkocht veehouder P. do With al hier dezer dagen nog een 3-tal kalveren 8oor de respectabele som van f 140, zijnde resp. f 42, f 40 en f 38. Deze dieren be hoorden tot de bewuste dikken, die al leen voor de meaterij geschikt zijn. Op de kippenfokkerij zal dit jaar niet zooveel winst te boeken vallen, vooral als de loop zoo zal jijn als de inzet dezer maand. De opkoopers te dezer plaatse hebben de laatste weken een zeer for tuinlijke periode meegemaakt. Veel geld moest er een paar malen bij. Dientenge volge is de schrik er wel een beetje in en wordt er thans slechts 4 cent per stuk besteed. Landbouwer Kool te Lakerveld vond deze week weer een overreden kip op de straatweg. Dit is niet zoo'n zeldzaamheid, doch bij genoemden heer K. wordt het wel wat druk in den laatsten tijd. 't Was zobals men ons zegt reeds de vijfde in een korten tijd. •—Woensdag j.l. geraakte de vracht auto van den heer Wingelaar uit Vianen in deze plaats op het dorp weer in de rioleering. Dit thans voor de woning vin den heer Hamerling. Met behulp van1 en kele personen werd deze daaruit ver wijderd. Een schadelijk reisje, aangezien de onkosten nogal vrij hoog waren, daar ook de steenen rollaag met plank en ijzeren waren vernield. Geen wonder. De rioleeringen zijn ook niet berekend roqr het hedendaagsch verkeer. 't Jonge volkje heeft schijnbaar in 't buurtschap Lakerveld, deze week weer huisgehouden. De woning van den heer Dazler moest hot weer ontgelden. Het reeds in armzalige toestand verkeerende woninkje werd nog weer van het klom penschuurtje beroofd. De overblijfselen bleven echter daar aanwezig. Hier dus vernielzucht. 't Natte weer der laatste weien werkt het landwerk, niet erg in de hand. Enkele arbeiders zijn voortdurend nog werkeloos, niet omdat er geen werk is, doch omdat het werk, dat zij te doen hebben, door 't vele water en 't slechte weer, niet tenuitvoer kan worden ge bracht. We hopen op verbetering. De vergrooting van de bewuste plaats voor boomenwatering van den heer v. d. Kwast uit Vianen, waarover we reeds een keer schreven, ia reeds in wer king De Gebrs» Horden zijn de aanne mers van dit werk geworden. Het op den kanaaldijk staande toestel, waarmede de hoornen ter bestemming worden gebracht, vanuit 't kanaal, zal door een lichtere kraan worden vervangen, doordat de kanaaldijk op den duur er niet voor be stand is. Verzet tegen een rljksveldwacht. Een surved Hoerend rijksveldwachter vond te Lutjebroek na sluitingsuur een dertig tal personen in een café waarvan velen onder den invloed van sterkedrank ver keerden. Nadat met veel moeite bet café ontruimd was, begon men bulten tegen den rijksveldwachter op te dringen en hem met straatkeien te gooien. De veldwachter haalde daarop zijn re volver te voorschijn, schoot in de lucht en retireerde naar zijn in de nabijheid gelegen woning. De vrouw van den veld wachter, die de schoten en de keien tegen het huis hoorde komen, bracht eerst de kinderen naar achteren en kwam daarna met de geladen karabijn van haar man aandragen, wat de heeten tot afdeinzen hoopte. Tegen een zevental is proces-verbaal opgemaakt. Schandelijks dierenmishandeling. De politierechter te Enfield (Engeland) heeft een man tot een maand gevange nisstraf met dwangarbeid veroordeeld, wegens een zoo ernstige mishandeling van een hond, dat zij, volgens hem, niet met een boete mocht worden gestraft. De agent die het proces-verbaal had op gemaakt, verklaarde .dat de hond aan een ketting buiten, een stal lag, tot over de borst in dikke, natte modder. Hij was geheel uitgehongerd en had een stuk van zijn hok afgeknaagd. Toen men hem een zak toewierp om op te liggen, at hij die gulzig op. Korl nadat hij eten en drinken had gekregen, stier/ hij. Door een auto overreden. De 7-ja- rige H. van der M. is .op den Groenen Hiledijk te Rotterdam onder een auto geraakt. Met een hersenschudding is hst kind in het ziekenhuis ter verpleging op genomen. Op straat gszet. Het raadslid 'der rapaljepartij te Rotterdam, Coreraans, dat geregeld zoo van zich doet spreken, be woonde een huis aan de Goudsche dwars straat in de Maasstad. Deze woning is eigendom van de stich ting De Samaritaan. De directeur van deze stichting had al geruimen tijd een grief tegen zijn huurder, omdat deze de woning verwaarloosde en bovendien nog al eens burengerucht maakte, waarbij herhaaldelijk de politie te pas moest komen. Om deze redenen werd het raadslid de huur opgezegd, maar de huurder, die op dat oogenblik toevallig geen huurschuld had, wenschte «let te vertrekken. De op zegging is hem daarna per deurwaarders- exploit beteekend. Sindsdien bleef het raadslid niet alleen wonen "waar hij was, maar bleef hij ook in gebreke de huur penningen, zijnde f 4.25 per wèek te voldoen. Kort na het exploit kwam de zaak voor de huurcommissie, welke even wel op grond van het feit, dat de huur der schuld had, geen uitstel Wilde ver- leenen. De kantonrechter heeft een von nis gewezen In. den zelfden geest Coremans had inmiddels al 7 weken huurschuld. Hij vroeg nogmaals uitstel en kreeg daarop nog vier weken orti te blijven wonen, mits hij de achterstallige 7 weken huur betaalde en 4 weken huur vooruit voldeed. Hieraan heeft Coremans evenwel niet voldaan. Tenslotte was het geduld met hem uitgeput en nu is hij met zijn gezin op straat gezet. Hij had toen juist 9 -weken schuld. Het huisraad werd stuk voor stuk naar buiten gpdra- gen en op het trottoir geplaatst Het is later van gemeentewege opgeborgen. Toen alles op straat stond, verliet het raadslid met zijn vrouw en kinderen 'e woning. Een aantal nieuwsgierigen volg den den armelijken stoet, welke weldra by het nieuwe raadhuis was aangeland. Het raadslid ,dat nog steeds zijn gezin by zich had, ging naar birtnen en begaf zien in de richting van de burgemeesterskamer waar juist het college van B. en W. ver gaderde. Coremans kwam een van de wethouders teeen, dien hij aansprak. Hij eisente, dat het gemoentebestu'ir heni terstond aan een woning zou helpen. Men verwees hem naar maatschappelijk hulpbetoon- Het raadslid bleef evenwel nog wel een uur in de gang van het raadhuis wachten want hij moest en zou den burgemeester spreken. Dit is echter niet geschied. Met een zoet lijntje wist men hem en zijn gezin tenslotte naar buiten te krijgen. Op den Cootsingel Is toen een demonstra tie gevolgd met een bord, waarop aan de menigte kond werd gedaan van het ge beurde. De politie heeft het bord in be slag genomen, waarna de rust is terug gekeerd. Des nachts is het gezin by familieleden en kennissen ondergebracht. De dienst v«n maatschappelijk hulpbetoon had hem een tijdelijke woning in de Korte Wagen straat aangeboden, maar Coremans heeft daarvoor bedankt. Verduistering. In de kas van den ontslagen directeur van de Landbouw- paaréen-verzekeringsmaatschappij te Heerenveen ,P.. is een belangrijk tekort ontdekt Er is een klachit bij de justitie ingediend. Tegen een boom gereden. De vioe- president der Rechtbank te Leeuwarden, Mr. Steenman is gisteren met zijn auto nabij Quatre Bras tegen een boom ge reden. De heer Steenman bekwam geen letsel. De wagen werd zwaar beschadigd. Da ontploffing te Amsterdam. Et wordt een deskundig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de hevige ontplof fing te Amsterdam waardoor een heeren huis van vier verdiepingen op de Heeren gracht totaal verwoest werd. Er blijkt verschil van meening te zyn over hetgeen eerst was: de uitslaande brand of de ontploffing. Bewoners van de overzijde verklaren, dat zij eerst rook hebben waargenomen, die uit de kelderverdieping puilde, daarna zagen zij' een vlam uit het onderhuis slaan, waarna vlak daarop de ontploffing plaats vond. Anderen zeggen weer, dat er voor de ontploffing geen vuurverschynselen te eonstateeren vielen. Naar de oorzaak is door vele deskun digen o.a de heeren Van Ledden Hulse- Ijpsch, Moll en Kruger, deze laatste na mens de brandweer, een onderzoek In gesteld. Bepaalde aanwijzingen, die tot een definitieve oplossing kunnen leiden, zijn niet gevonden. Met dat al is men er meer en meer \an teruggekomen, dat de uitbarsting het directe gevolg zou zijn van het zich verzamelen van gas, ont wikkeld door de brandende films. Waar schijnlijker zou zijn een ontploffing door gas doch er zijn nog n\eer mogelijkheden. Bij het ruimen zijn boeken van de ad ministratie gevonden, die gedeelteiyk ver nield waren. Deze zijn in beslag geno men De ingedrukte muur is. waarschijnlijk het gevolg van het feit, dat de luchtdruk door de ontploffing h«t gangetje naast het huis gevolgd en den daar achter liggan- den muur ingedrukt heeft. Da mijnontploffing lr> Engeland. Omtrent de mijnramp te Gum wordt nog gemeld, dat des nachts de lucht gezui verd is van bet myngas, dat de reddings ploegen tevoren zoozeer belemmerde. Dientengevolge konden thans weer eenige ïyken geborgen worden. Op het tijdstip van .de ramp waren ongeveer 160 man aan het werk. De meesten hunner bevonden zich in ge* deelten vap. de mijn, waai* de ontplof fing geen ernstige uitwerking had, zij konden zonder moeite gered worden. De meeste levens gingen verloren op een diepte van vierhonderd meter beneden de oppervlakte. Daar werden de mijnwer kers bpgesloten in mijngangen, waar de lucht geheel nyst gas was bezwangerd, terwijl hun de terugtocht door instor tend gesteente en balken Was afgesneden. Toen om een uur 's nachts lipt alarm sein werd gegeven, snelden honderden vrijwilligers, naar de myn, die' allen /oo aandrongen om hulp té verleenen, dat het moeite kostte hen uit de mijn te weren. Spoedig was het reddingswerk georganiseerd en de betrokkenen legden den grootst mogeiyken moed aan Jen dag. Zij bleven zoeken, totdat zij zelf bijna bedwelmd waren door het gas en niettemin keerden zij telkens naar de myn terug. De koning en de koningin hebben hun leedwezen met het gebeurde betuigd. Het aantal dboden, door deze ramp gemaakt bedraagt 50. Diefstal op een schip, Op de scheeps werf van Gebr. Patje te Waterhuizen, gemeente Haren, ontdekten eenige schil ders, dat er was ingebroken aan boord van een nieuwen schoener en dat er een aanzienlijke hoeveelheid verf, lak en an dere schilderszaken was ontvreemd De werklieden van de werf achtervolgden pen vertrekkend schip en waarschuwden de poiitie te Groningen. Later kwam ook de politie te Haren er aan te pas Aan boord van bet schip, toebehoórende aan zekeren H. werden verschillende artike len gevonden. Tevens vond de politie een aantal fles- schen met geconserveerde vruchten, zeer wraarschyniyk afkomstig van een in de vorige week gepleegden diefstal van een jdst met geconserveerd fruit. Als verdacht van dezen diefstal $n inbraak zijn twee zoons van den schipper, n.t B. H. en E. H. aangehouden. Een dierenbeul. Tegen iemand uit Anna Jacobapolder (Zeeland), die een paard, dat niet wilde loopeu, een strop om den tong legde en een stuk van den tong aftrok, is procesverbaal opgemaakt wegens dierenmishandeling. Omfer een auto. In de Tunnel bij den Beukelsdijk te Rotterdam is de 16- jarige "W. M onder een auto geraakt Met een hersenschudding is zij in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. Nuttige wenken. De zakken op de huishoudschorten der dames hebben da lastige gewoonte om te haken aan deur-, ledikant, waschta- fel- en andere knoppen en dan leeluk uit te scheuren. Om dit te voorkomen, doet men verstandig, de zal. van boven aan beid© kanten 3 c.M. los te laten, af te werken met een zoompje en te sluiten met een drukknoop. Als de zak nu blijft haken, vliegen de drukkertjes los en het schort blijft heel. Op die wgze kunnen ze veel langer pleizier hohben van beur boezelaars en hebben niet steeds verstel werk er aan te verrichten. Om een viachluchtje van onze han den te krijgen, helpt uitstekend de handen mét mosterd inwrijven. Wanneer men door het voer van de kippen wat mosterd mengt, zullen ze eer der gaan leggen. Het wegglijden van ladders wordt verhoed, door onder de pooten een stukje gummi te leggen. Bij het koopen van handschoenen dient er in de eerste plaats te worden opgelet, dat deze vooral niet te nauw worden genomen. De brutalen hebben de halve wereld. Een schouwburgliefhebber slaagde er in, wordt serteld, om avónd aan avond voor niets in een Parijscb Theater te koman. Hel was in den tijd, dat men iu dit theater wel eens stukken van' War- flard speelde, sedert eenige jaren over leden. De man wide bij de controle, op een onverschilligen toon; „Wijlen Walfard!" en liep dan met vasten tred door naar de stalles, waar hij plaats nam. Een wonderdokter. Een matroos viel uit den mast en kneusde zijn rechterhand vrij ernstig. Hij kwam aan wal onder behandeling van een dokter en na een week vroeg hij: Wanneer mijn hand geneest, zal ik dan in staat zijn om guitaar te spelen? Ongetwijfeld, antwoordde de dok ter. Dan bent u een wonderdokter, zei de matroos ik heb het vroeger nooit ge kund. Nogal logisch. Dame: „En wat is de oorzaak geweest dat je zoo'n arme zwerver geworden bent. vriend?" Landiooper: „Nou, kijk 'na, mevrouw, dat komt zoo: m'n vader vergat mij 'n kapitaal na te laten, en omdat ik te trotsch was om te werken, wat moest ik dan anders beginnen!" Fooienplaag. Dame (afgestapt in hot grootste hotel van een luxueuae" badplaats, nadat ze wat gekeuveld heeft met den directeur): „Zeg man, de directeur heeft ihe daar net verteld, dat het personeel hier meer dan honderd personen telt Haar echtgenoot. „Lieve tijden! Ik hoop niet, dat ze allemaal in de hal staan, ala we vertrekken." Een jeugd portret van de Russlscho Grootvorstin Anastasla. Telkens duiken er geruchten op over leden van de Russische Tsarenfamilie, die aan de moordpartij door de Bolsje wisten, ontsnapt zouden zijn. Nu weer wordt er beweerd, dat Grootvorstin Anastaaia, waarvan we hierboven een portret uit 19X1 reproduceerea, in Berlijn leeft. Da 510 te Reeuwijk, aan den Ouden Wes, met Schuren, nieuwen Hooiberg, en diverse perceelen uttmuntend onder Reeuwijk ca /wammerdom, te zemen groot 10.59 88 Hectaren, staat in bod op slechte De AFSLAG is bepaald op 9 Donderdag 10 Maart 1927. des morgens 11 uur, in het Koffie huis „DE HARMONIE", aan de Markt te GOUDA. Haastrecht (Wegen» eterfgeval) te Haastrecht, zal om contant geld •p Dinsdag S April 1927, des morgens half tien, aan de Bouwmanswoning nommer 76; 2 loggen net Biggen 4 dikke Zoggei, tanige Kilskalreren, 8 Jaar, mek bij den weg. Volledige Inventaris waaronder: Kaas vaten, Kuipen, Staren, Planken, Schragen, Schop pen, Rieken, Hooivorken, Krui wagen», Kern, Kaasper#, Emmer», Slee, Ladders, Sleephek, 3 Schouwen Hooimaehina, Boerenwagen. Tent wagen, Drie-wielde-kar mat glerbak. Verder verschillende Nenbllalra Saadtran alt Kasten, Stoalen, Tafel», Kabinet, Porselein en Aardewerk en wat verder ten verkoop zal worden aan gewezen. Voor de verkooping genummerd te zien. Qeen gelegenheid tot ataliing. Bij de op 2 Maart 1927 door te Waddinxveen, gehouden viling voor den Heer J. VAN HEROEN aldaar, aijn het hoogst in bod gebracht, t.w.: Perc. 1. Huis met Tuin, groot plm. 30 A op slechts f 7800 Perc. 2 Koestal m Bouw grond n t aan, groot plm. 23 60 A op slechts .f 3200 De afslag blijft bepaald op 9 Maart 1927, des voorm II uur in het Koffiehuis „De Unie", aan de Brug te Waddinxveen. —O— te Waddinxveen is voornemens op 16 Maart 1927, des voorm. 10 uur, aan de bouw- manswoning Q 81 van den Heer YWD'JKRAAN» het 2e Blok t« Waddinxveen, in het openbaar k contant te verkoopen: een partij Hooi en Mast, S»«w« ei Mtlkgereedichoppen w.o. Brik, driewlelige Kar, 2 Varkenshokken, Kippenhok, Berg- heeft me» spil, Melkvaten, Kuipen en Emmers. 2 Ladders, Kruiwagen en Paardetuig; voorts en wat er verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alias op den verkoopdag afga- nummerd te bezichtigen van des voorm. 8 uur af. te Streefkerk, zal op Vrijdagen 25 Maart en I April 1927, des v.m. 11 uur, bij j. W. Meerkerk te Streefkerk, krachtens Art. 1223 B. W., in het openbaar met Achterhuis Schuur, Erf en Orond, op het dorp, aan den Lekdijk groot 25 Aren 16 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen vóór of uiterlijk op 13 Mei 1927 Lasten voor den kooper van 1 lanuari 1927 af te Molenaarsgraaf, is voornemens om op telkens des avonds 7 uur, in het Café van F. HAKKESTtEO te MOLE N AAR8GRAAF, bij Inzet en Afslag in het openbaar te verkoopen: Onder da Qemeenta A. Voor den Hear B. VERLEK: Een ongeveer 8 Jaar geledai hecht «n sterk gabouwda get. no. 32, mat SCHUUR, ERf, TUIN, WEQ en WATER, aan het Oosteinde, strekkende van hal ver Graafstroom tot halvar Voorwetering, tezamen groot 14.20 Aren. Te bazichtigen Dinsdag 8 en Woansdag 9 Maart, telken» van 15 uur, waarvoor zich ta ver voegen ten Kantore van den Notari». Aanvaarding in eigen gebruik bij de betaling der kooppen ningen vóór of op 2 Mei 1927. Lasten voor den koopar van 1 Januari 1927 af. B* Voorden Heer Aa. MOLENAAR get. no. 86, met ERF, OANO, W EO en WATER, op de Buurt, strekkende van halver weg tot halver Oraafstroom, groot 1.90 Are. Het Hui» le voorzien van Electrisch Licht en voor alle doeleinden geschikt. (ingericht fel Timmer- werkplaslV, waarin ge- combineerde Machine, ge dreven danr Electromotor), met BERGPLAATS en E*RP, achter de Kerk, groöt 1.55 Are in den Polder Molenaarsgraaf, groot 9 50 Amn. De perc. I t.m. III worden af zonderlijk en in combinatië.i geveild: Te bezichtigen eiken werkdag. Aanvaarding in eigen gebruik op 16 Mei 1927 B-taling der koopsommen op 2 Mei 1927 Lasten voor kóopers van 1 Mei 1927 af. pijp In de pare. I en II Is gedurende veie Jaren een goed bek antaTIMMER- ZAAK gedreven, wdka Zaak wegens ziekte thans wordt verkocht. Hel vaar den fleer Molenaar le veilen vast Goed is in middels, mei de geheele Timmerzaak, nil dn hand le koop. Nadere inlichtingen verstrekt ge noemde Notaris, tjt) wien tijdig Notities verkrijgbaar zijn. te Molenaarsgraaf i» voornemens om op Donderdag 17 Maart 1927, dea morgens 10 uur, nabij het door den heer B. VERLEK vraager be woonde huis te geteekend eo. 32, om contant geld, Diverse •n hetgeen verder tea verkoop zal worden aangeboden. Eén uur vóór den aanvang te bezichtigen. te Molenaarsgraaf, Is voornemens om 'np Donderdag 10 Manrl 1927, des morgens tien ütir, ten ver zoeke en ten huize van den Heer JOH. VAN RIJNSBEROEN Noordzijde No. 222, om contant geld In hel openbaar le verkoopen: Een partij (Schroten, Delen, Palen, Planken, enz.); drie Schoowen, Handkar, Mallejan Kaapstander, 4 Kelderwinden. de Opstal van 2 Scharen (5 x 9 en t'U v 3 M.), Timmergereedschap, Bankschroef, Schragen, Blokken, Touwen, Kammen en Staven en hetgeen verder ten -verkoop zal worden aangeboden Een uur vóór den aanvang te be zichtigen. Notaris te Ouderkerk a/d IJseel is voor nemens, bij Inzet eu Afslag op Zaterdagen 19 en 26 Maart 1927, des morgens ten II ure, in het Koffiehuis van J. VAN DER PLAS te KRIMPIN A/D IJSSEL, in het getd. A 7 en 8, met SCHUUR, ERF en W ATER, onder de gemeente binnendijks, tegenover de scheeps werf van de Firma Van Duijvendijk, belend Noord-Oost A. A. Stam en Zuid-Weet J. ven Zwienen, groot 10 Aren, 10 Centlaren, Mondeling verhuurd aan A. de Boom voor f 2.71 en aan A. Neven voor f 1.00 per week. Aanvaarding bij de betaling 2 Mei 1927. lotarla te Ouderkerk ad IJseel, is voor nemen» op telkens des morgens ten eil ure in het Koffiehuis van j. v. D. PLAS te KRIMPEN A/D IJSSEL, bij luiet en Afslag, lu het openbaar te B 230. met SCHUUR aa het altijddurend recht van erfpacht van den Grond wa.rep die Oebouwen staan, onder de gemeente te zamen kadastraal bekend in Sectie A Nr. 3605, groot 1 Are, 95 Cen tiaren, strekkende van den teen des dijks Nonrdoostop tot P. van der Linde, belend Zuidoost de erven D. Qouwens en Noordwest Dirk Oouwens. Bij monde verhuurd aan W Vogelenzang de Jong voor f 5 per wtek. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom op 2 Mei 1927. Inljchjingen ten kantore van den Notaris. te houden door te Bergambacht, op Woensdag 13 April 1927,' aan de bouwmanswoning bewoond door den heer P. VANDERORAAF Jz., In Opperduit, Lekdijk 162, van en voort» Bonw- tn Melkerijgereedsthnppen. Welde- ol Kettingeggen, model Howard, elften fabrikaat, één- of twee-paards groote eggen, f 33.-—f 30.— en f 28.—per stuk. Adres: L. TON, Mr. Smid te Hiilegersberg, P. A. P. Hoofdweg. Notaris te Alblasserdam, is voornemens op telkens des voormiddags half elf, bij J. OOSTERHOUT te LANGERAK en verzoeke van den Heer B. VAN ZESSEN, aldaar: get A 72. met SCHUREN, verdere OETIMMtR I EN. ERF.en OROND benevens diverse perceelen te LANGERAK, samen groot 5 Hectaren, 85 Aren. 39 Centiaren. Breeder bij biljetten en notitiën omschreven. Inlichtingen bij den eigenaar en ten kantore van den Notaris. te Aibiasserdam, is voornemens op Woeudag 9 Maart 1927, des voormiddags 10 uur, aan de woning A 64, in het Oosteinde te PAPENDRECHT, ten verzoeke van den Heer Pl. VISSER Pu, om contant geld, pnblieh te verkoopen (t.w. 11 Melkkoeien, 2 Vaarzen 3 Pinken, 1 Kali): voorts Schouw, Bietenmachine, Paardetuig, Koedekken, Bruggen en Hekken en hetgeen verder ten Verkoop zal worden aangeboden. Alle» de» morgens voor de ver kooping te beeichtlgen. De BUROEMEE8TER van maakt bekend, dat de gewone jaariijksche van de dier gemeente zal worden gehouden Woensdag 9 Maart 1927, 's morgens 11 uur, In het Raadhuis DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Polder „Prins Alexander" zijn voornemens op Dinsdag 15 Maart 1927, des namiddags 1.30 uur, in het Gebouw „De Fendracht",Goudsche- weg No 130—132 (e Rotterdam aan te besteden: lo. den VERKOOP «Hiilwe© STOOMMACHINES en twe« Ceuirtfugaal pom pen, MtHMiido In het Be* noden-Stoomgemaal „Jan Anne HelJerlnck" vau dea polder le Cappelle f op d'IJsnel: a«. het ROrWEN van een POM POEM A AI.TJ Elude Njteuwerkerkeche Tocht, eu go. de VEHBOUWIWG van het Boven gemaal van den polder te HLrallngsctie Veer. Bestekken en teekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van den Secretaris des Polders aan de Oe- dempte Bierhaven No. 8 te Rotter dam en bij den Opzichter des Polders, dhr. J. C. SCHUURMAN ie Nieuwerkerk aan den IJssel, en wel tegen den prijs van respectieve lijk 25 cents, f 1.50 en f 1.50 per exemplaar en stel. Voor het geven van inlichtingen zal de Directie zitting houden op Dinsdag 8 Maart 1927, des namid dags van 2 tot 5 uur In de Qames- schrijfkamer van Hotel Coomans, Hoofdsteeg te Rotterdam. weder In zeer ruime keuze. Verkrijgbaar bij: JOHa. VERMEER te Hikendorp. Ondergeteekende zal 10 Maori 1927, n.m. 3 nar, in het Koffiehuis van J.v. d. PLAS, voor rekening van N.V. C. VAN DER OIFSSEN EN ZONEN's SCHEFPSWERVEN te trachten aan te besteden Het bouwen van 15 Wonin gen, het verlengen der Nijverheidstraat met aan brengen van Trottoirs Rioleering, dempen van een sloot, enz., In den Storm- polder aldaar, in één perceel. Btstek en teekeningen f 4. per stel, tevens inlichtingen ver krijgbaar bij 0. BURGER, Architect te Ouderkerk a.d. IJssel. Haven 25, Schoonhoven. BURGEMEESTER tn WET HOUDERS van zuilen Donderdag 10 Maart 1927, n.m. vier uur, trachten aan te besteden Het maken van Afvoergoten met Riolaering enztu«- schen den dijk en Nijverheid straat In den Stormpolder aldaar. Bestek en Voorwaarden k f 0.50, tevens inlichtingen verkrijgbaar bij den Gemeente-Architect D. BURGER, te Ouderkerk a.d. IJssel. NaiuurgenNtwijze, Rheumatiek Zenuwstoringen worden m«t schitterend resultaat behandeld met den gevoelloozen galvanischen zwakstroom van het Wohlmuthapparaat. Ook chron. ge vallen. Inlichtingen kosteloos. Hoofdvertegenw. M. J. J. Straub, Paulus Potterstr. 41, Amersfoort. Omdat zo in eigen fabriek gemaakt worden, lo U verzekerd van prima kwaliteit en afwerking. Vanaf de oprichting onzer firma in 1861, bezo«k«n we geregeld Schoonhoven en ander» plaatsen a.d. Lek, voor hot stemmen en onderhoud van Piano'» en Orgels. Tarieven der abonnementen worden U gaarne toegezonden. Pianofahrikant Coudaohaaingel Rotterdam V.rt.gMwoordlgpr voor l.rgimbxht Omg.vin, da He*r H. ZANEN, MuKl.kdlr.et.ur, aldatr. Hoogstraat 7 Telefoon 423 Lakens en Sloopen, geborduurd en Tafellakens met Servetten Ontbijtstellen Lingeries - Tricot Ondergoederen Dameskousen - Kinderkousen Heerensokken 423 gefestonneerd en ederen tousen De onderzoekingen aan het Rijks L. Pr. Station, van de laatst aange komen partijen, gaven de volgende cijfers: 13 januari 1927: 385eiwit, 8% vet, 8.1 vocht; 4 Februari 1927t 36 5% 8.1 8.1% 1 Maart 1927: 38.1 °/0 7.3 8.5% Verdere aanbeveling met recht overbodig! Vraagt Uw leverancier van Veevoeder, af wend U tot Rotterdam vallen ten slachtoffer aan één doosje RODENT. Na aanwending van één dooije RODENT voftd een land bouwer in het noorden van Schotland 300 doode ratten. De aantrekkingskracht van RODENT is onweerstaanbaar. Elk hapje beteekent een doode rat Koop nog heden een doosje. Doosjet van 50 ct. tn f Importeurs i Fa. B. ME1NDERSMA, Den Haag. Fabr. TH. HARLEY, Apoth., Perth. i» t«ge prtl»!» Vu.te prQi.a Solide Goederen

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4