Zilversmeden taMMiM Jongens oi Werkster. Boer Braat! Kerknieuws, GEMEENTERAADS^ VERGADERINGEN STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Ingezonden. Afloop Aanbestedingen. Advertentiën. Predikbeurten. Burgerlijke Stand Marktberichten Janna Camelia Hoogen dijk, Wed. van Gerrit van Eljk, maroaretiia de Jong. Dankbetuiging. 25-jarige Echtvereeiiiging Dankbetuiging. Gerrit van Vliet Dz., G. ZIJDERVELD, gevraagd. Terstond gevraagd: REDE Allen op! „Het Groene Kruis" ALGEMEENE VERGADERING de hoorders in alle opzichl voldaan. Na een slotwoord van den pre sident en het zingen van Gezang 180 1 werd deze feestavond, door den heer P. v. d. Maas, eerelid der vereen, met dankgebed beëindigd. Kinderdijk, 9 Maart. Alhier herdacht de Anti Kev. Kiesvereen,, N. ca» O. 2 haar 5e jaarvergadering. Nadat de heer Ridder deze vergadering had gfeopend, kregen we te hooren do verslagen vair den secretaris en penningmeester. Het ledental was in stijgende lijn en jn de kas van den penningmeester was nog een batig saldo van f 20. Bij gehouden bestuursverkiezing werd met óp een na algemeene stemmen de heer Ridder als voorzifter gekozen, welke benoeming deze aannam. Verschillende afgevaardigden ^voerd^n het woord en brachten de beste wenschen over. Het hoofdpuut dezer vergadering was een rede van den heer J. Hollander over: „Politieke Krabbels". Haastrecht, 9 Maart.- Naar we ver nemen heeft mej. T. de Graaf, hoofd van de Nuts* Naai- en Breischool, waaraan zij 35 jaar verbonden ia geweest, bij het bestuur haar ontslag aangevraagd tegen 1 Mei a,s. Later vernemen we, dat mej De Graaf op haar ontslagaanvrage is teruggekt van med Noordeloos, 9 Maart Zoover als men zich herinnerde had een bakker hier ter plaatse de curiositeit om bij voorkeur met een zwarten hit voor den wagen zijn brood uit te venten. Alhoewel men hier en daar zulk werk reeds met een auto doet, Noordeloos hield zich bij de oude traditie, totdat..dè dood ook het zwartje is komen opedachen. Wed heeft meerenbedoelde bakker nog een meer naar den nieuweran smaalt, voableè hit, maar het schijnt dat zwart het .brood beter deed smaken, althans, we zagen haar, in weerwil van haar hoogen ouderdom, nog voortdurend ijve rig in het tuig galoppeeren om toöh zoo spoedig mogelijk alle klanten bezocht te hebben. Dit is nu voorbij. Een leelijk schadepostje in dezon concurreerenden tijd, waar alles tot het uiterste staat op geschroefd. Bij den heer F. Kool alhier werd een kalf geboren, dat bij de geboorte reeds een gewioht had van 197 pond Ja, ja, dat-is wat. Iederoen verlangt er niet naar. Schelluinsn, 9 Maart. Do keuring voor de militiepUchtigen, Mohting 1928, is voor deze gemeente vastgesteld op den 3en Mei e.k., in het gemeentehuis te Har- dinxveld, des namiddags te 3 uro. Hoornaar, 9 Maart. Donderdagavond gaf de' Christelijke Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" haar jaarhjksche uitvoering in de Chr. School Door den Eere-voor- zitter den heer Veen «werd deze avond tnet gebed geopend- tyaarna werden verschillende zangnum mers ten beste gegeven Ook de voor drachten van J. F. Slob „tiet sterfbed in de hut" van Mej. M. van Houwelingen „Bid en Werk" en van Mej. P. Verspui „Drie sterren" werden met veel aan dacht gevolgd Na afloop sprak de heer Veen den wensch uit ,dat deze Zangvereeniging, onder leiding van haar Directeur G Slob, moge groeien en bloeien.en dat spreker het betreurde, dat de vereeniging zoo weinig leden telde daar er toch nog ver schillende personen zijfl, die zich nog best bij haar kon aansluiten, waarna dit jaarfeest mét dankzegging werd gesloten Maandagavond hield de afdeeling Ziekenkas ..Onderlinge steun in de Openbare School alhier, haar jaarverga dering Nadat door den voorzitter de vergadering op gebruikelijke wijze was geopend kreeg de secretaris gelegenheid om de notulen voor te lezen, welke on veranderd werden goedgekeurd Vervol gens las de secretaris het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat op 1 Januari 1927 in kas was I 1961 17. De over het jaar 1926 geïnde contributie bedroeg f 1052.06. Totale inkomsten waned f 1126. Uitgaven f 1161 84. Aan ziekengeld werd uitbetaald f 1085.79. Er waren 20 ziekte gevallen met 553 ziekte-dagen Het aan tal leden bedroeg op 1 Januari 1927, 79. Daarna volgde verkiezing van het be stuurslid H. Groen .die wegens vertrek bedankt had, In diens plaats werd ge kozen A. Verspui. Als afgevaardigde naar de Provinciale Vergadering werd geko zen J. Slob en alS plaatsvervanger C. Verspui, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. Door de Fok -eu Controlevereeni- ging alhier, is de vorige week een stiertje verkocht voor den prijs van f 300. Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Alblasserwaard brengen ter kennis van Ingelanden, dat de op 3 Maart 1927 in de vereenigdo vorgadering vastgestelde lijst der Stemgerechtigde Ingelanden voor het 4e district hoofdplaats Gorinchem, voor een ieder is ter lezing gelegd op de secretarie van het Hoogheemraadschap in de Dooien to Gorinchem en in de ge meente Gorinchem. Dijkgraaf en fioogheemraden van de Alblasserwaard maken bekend nan ingelanden, dat op Woensdag 6 April K127, van des voormiddags 9 -tot des na middags 2 uur zal plaats hebben de ver kiezing ryan 3 hoofdingelanden en 3 hoofd- ihgelanden plaatsvervangers in het 4e dis trict, Hoofdplaats Gorinchem, in de Doelen te Gorinchem. De milicien-wachtmeeeter A Aanen van de Troinofdooling Hl, Art. Brigade, zal op 14 April a.8. voor herhalings oefeningen onder de wapenen moeten ko men te 's-Hertogenbosch. VI 1st, 9 Maart. Op den Alpbabqtiscben groslijst van Candidaten voor den Ge meenteraad zijn in do R.-K Kiee vereerd- ging geplaatst de heeren: J. van Djeman; Adr. v. d. Kieij, C. Nobel en A. A. Streng. Over de volgorde op do officieel» lijst wordt 20 Maart O-s gestemd. Door B enrW. alhier ia aan .fcn landbouwer A. de Jong vergunning ver leend voor het bouwen van een kaashuis met stoephok. Bij de weduwe A. S. alhier is een koe gestorven; het beest is goedgekeutd en onder toezicht in het klein verkocht. Bij den landbouweenr G. Boer s een koe en een kalf gestorven; de heide beesten zijn door de politie onschadelijk gemaakt en begraven. 9 Maart. In de alge vergadering van de A.-B. Kies- vereeniging werden alle bestuursleden herkozen. Nieuw-Lekkerland, 9 Maart. In de laatstgehouden ledenvergadering van de afdeeling N.-L. der Zuid-Hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis" werden, ter voorziening in de vacature's, welke zullen ontstaan door de periodieke af treding van drie leden van het Hoofd bestuur, de volgende heeren candidaat gesteld: Dr. J. Ph. Elias, aftredend; C. r J. N. Kroon, aftredend en J. W*. S. de 'Jong te N ieuw-Lekker land. Bij de N.V. Kloos en Zonens werk plaatsen te Kinderdijk zijn j.L Zaterdag 23 werklieden ontslagen. De oorzaak is gebrek aan materiaal, voornamelijk-ijzer. Naar wij vernemen is aan ,de firma I. en K. Smit te Kinderdijk opgedragen de bouw van een z.g. keileemgrijper vcor rekening van de Zuiderzeewerken. Giessen-NIëuwkerk, 9 Maart. .De 'keu ring voor de militiepliohtigem lichting 1928, is voor deze .gemeente vastgesteld op den 29. April e.k., des namiddags te 3 ure, in hotel Dekker te Giessendam. Een Vrachtauto, beladen met melk bussen, naar we vernemen afkomstig van den heer Jongenoel te Oud-Alblas, had Maandagmorgen, doordat de chauffeur zijn draai tekort nam, het ongeluk langs de beschoeiing bij den oprit van de Gies- senbrug te rijden. Met vereende krachten word een en ander weer op den begaan- haren grond gébracht. Alleen de leuning der brug was nogal tamelijk beschadigd, overigens liep het ongeval bost af. Peursum, 9 Maart. De keuring voor dp militdeplichtigen, lichting 1928, is voor deze gemeente vastgesteld op den Sen Mei e.k.,. ia het gemeentehuis te Hordimxveld, dee namiddags te 3 ure. Polsbroek, 0 Maart. De veehouder G. K alhier, rood met zijn vrachtauto, be stuurd door"een omstreeks 13-jarig buur jongetje door onze buurt huiswaarts. Het ging fijn en snel, tot bet knaapje zich liot afleiden en in plaats van op, langs den weg stuurde. Tik, tik, tik ging het. Van oen achttal boomen worden stukken schors afgerukt, maar togen den negen den was het ineens halt. De auto kon niet verder., Een voorwiel was totaal verbrijzeld, de as verbogen en meer doelen zwaar be schadigd. Do kosten van roparoeren zul len met goring zijn. Wie zich aan' oen ander spiegelt, spiegelt zich zacht, daar om: laat geen kinderen chaaffeeren. Gevolg van rijden zonder licht. De zer dagen Teed per rijwiel op een avond de veehouder A. B. alhier van zijn werk huiswaarts en kwam twee fietsers met manden op den rug togen. Wijl hij geen licht op had en de anderen wel, zag hij de manden niet en kwam zoodanig met een er van in aanraking, dat hij hals over kop in een 'diepe moddersloot plompte. Met moeite werd hij op den wal geholpen en kwam een poosje later bijna onkenbaar thuis. Lexmond, 9 Maart, 't Is een trestige Maartsche Maandagmiddag. De- bewoners van ons dorpje vertoeven, voor zoover zij niet buiten hoeven te zijn, bannen de huizen, "t Eentonig geklop in de smidse is ai wat .gehoord wordt. Stilte, en daar tussohendoor het vloeien der dakgoten Het regent onophoudelijk. Maar eensklaps klinkt er iets buiten gewoons door onze dorpsstraat. De nieuwsgierige vrouwengezichten vertoo- nen zich voor de ramen Kleine jongens houden een wijle op met hun spel 't .welk zij ondanks den' regen nog uitvoeren en blikken nieuwsgierig in dc rondte Ook in de smidse houdt men even op, even eens in andere werkplaatsen. Hoor, hoe mooi. Zoete toonen klinken aldoor Wat zij allen hooren? Een fluittist, die zich niet om den regen bekommert, speelt zijn liedje. Of het volgens alle regelen der kunst wordt gedaan? Misschien niet. Wij kun nen het niet beoordeelen, denken er net over $ls onze andere dorpelingen, 't Is iets ongewoons en daarom vindt je het mooDe persoon, die de bewuste klan ken verspreidt, gaat door, huis aan huis. Hij kan niet werken en moet zoo zijn brood verdienen. Krimpen a.d. Lek, 9 Maart. De ten bate van „Het Groene Kruis" te houden ba zaar zal in April in de oude openbare school plaats hebben. Zij, .die waj willen zenden, dienen dit voor 25 Maart a s. aan een dor leden van het damescomité te doen. Ieder zal begrijpen, dat dit zoo vroeg mogelijk noodig is, daar dit voor een goede rangschikking dient gedaan to wordenen. Ter afvaart ligt aan de Bolnes-moto- renfabriek gereed de motorlogger Marie Justine 0 162, van Oostende. Deze logger is voorzien van een 3 cylinder Bolnes motor van 110/120 P.K. Het vaartuig heelt proefgedraaid, welke proof naar wensch ia geslaagd. Do door de S. D. A. P. alhier vast gestelde candidatenlijat voor den gemeen teraad luidt als volgt: L. van Duyven- djjk (aftr.); L. Schutter (aftr.); P. Bui telaar (aftr.); 3. Verkerk (altr.); G. de Jong, P. Liedorp, Joh. Westbroek, J. Brand, T. de Jager. Hot gehouden concert der muziek- vereeniging ten bale van ,.Het Groene Kruis" heeft een saldo van f 46,40 op gebracht. Giesundam, 9 Maart Uit' de zoo juist V4rscfe«MB Prov almanak voor 1927 blijkt weer eezu de kenmerkend lage be lastingdruk in deze gemeente. Te Gies- een dam bedraagt de belasting bij f 1000 f 6,20, bij f 2000 f 82,87, bij f 3000 f 67,17 en by f 4000 f 106.37; te Giessen-Nieuw- kerk by f 1000 f 12,92, by f 2000 f 75,81, by f 3000 f 137,37 en bij f 4000 f 205,77; te Hardinxvold by f 1000 f 7,26, bij f 2000 f 48,27, bij f 30Ó0 f 96,60 en hij f 4000 f 151,80. De keuring voor de dienstplichtigen van de lichting 1928, zal voor de ge- meenten Giessendam en Giessen-Nieuw- kerk alhier plaats hebben in hotel Dek, ker, op 28 éh 29 April a.a. Men besteedt alhier en in de om geving voor kaas le soort f 5054, 2e soort f 4750 per 50 KG. Handel rede lijk. De prijs der varkens bedraagt f 0,30 —I 0,36 per halve K.G., naar gelang van gewicht, en kwaliteit. Zevenhuizen, 9' Maart Vergadcnng van de afd. Zevenhuizen en Omstreken van de Vereeniging tot bevordering der Pluimveehouderij en Tamme Konijnen teelt, in het Gafé de Sint Joris van den heer K. Zweere. De voorzitter de heer J. van Dorp opent met een korte toe passelijk woord de vergadering. Aan wezig waren 25 leden. De secretaris brengt het jaarverslag uit over 1926. Eveneens wordt door den pen ningmeester rekening en verantwoording gedaan. Er was een batig saldo van f 42,62. De heer J. van Erk brengt verslag uit van de algemeene vergadering van do V.P.Z.H., gehouden 11 Dec. 1926 te Gouda. Voor de e.k. algemeene vergade ring worden als afgevaardigden gekozen de heeren G. Hoogeveen en G. van Mul- lum.- Als plaatsvervanger wordt de voor zitter aangtHvezen. In plaats van den heer S. Paul; die bedankt had als be stuurslid, wordt gekozen de heer J. van Marle. De rondvraag levert geen belang rijks op. Met een woord van dank sluit de voorzitter.de vergadering. In het nummer van j.l. Maandag komen <jrie berichten voor Moercapelle voor. De twee laatstep waren voor Ze venhuizen bestemd. Jutphaas. 9 Maart. In de godsdienst oefening van Zondagmorgen in de Ned. Herv. K§rk te Jutphaas werd bekend ge maakt, dat wijlen mej. Van Meurs aldaar aan de Ned. Herv. Kerk van Jutphaas f 1000 en aan de ziekenverpleging van Zonnegloren aldaar f 100 heeft vermaakt OUD-ALBLAS. Voorzitter de heer W. Boudet van Dam. De secretaris de beer Lyrardi# leest de notulen, die worden goedgekeurd. In verband met een schrijven van den heer Leewis, wordt voorgesteld het keur loon voor nuchtere kalveren te brengen Van, f °P 1 0-50, Men zal natuurlijk knoeten wachten tof deze wijziging is goedgekeurd, door Ged. Staten,. Den heer Leewis zal worden bericht, dat men zooveel mogelijk hem ter wille zal zijn. Van 'de Gez. Commissie is een schrij ven ingekomen omtrent de vérvulling van qgn sloot in de Peperstraat. Na onder zoek dezer commissi bleek, dat de klacht gegrond was. A an genaamd werd. dat de noodige verandering moest plaats heb ben ,daar anders zal worden ingegrepen. B. en W„ hebben bericht ,aan de eige naar, dat voor 1 April deze zaak in orde moet zijn, daar anders strenge maat regelen zullen moeien worden genomen. De voorzitter deelt mede. dat Kr. Ver hoeven, van zijn besluit om in de nood woning intrek te nemen is terug gekomen eerst moet er een zolder in worden ge legd. De voorzitter zegt, dat in deze wo ning twee flinke kasten zijn en apr. meent ,dat men zich niet ongerust be hoeft te maken, daar het gemeentebe stuur alles heeft gedaan, wat het doen moest. Weth. Nugteren zegt, dat in 't er naast staande schuurtje een. zolder is De heer Heikoop meent, dat het van binnen er goed uitziet, het is betengeld en het zoldertje zal wel niet veel klei ner zijn ,dan van de andere noodwoning. De voorzitter acht het een eigenaardig verschijnsel, in de Krom wilde men er niet uit en hier wil men niet er in Ingekomen is een rekening van den heer Muilwijk, die bericht voor f 10 toe te geven, het overschot wil hebben van de afgebroken noodwoningen Weth. Nug teren kao zich hiermee vereenigen in dien Muilwjjk het vlondertje nog wat versterkt, Hierna deelt de voorzitter mede, dat er een voorstel was van de heeren Kort- leve, Nugteren en Heikoop om het sa laris van'den ambtenaar onverhinderd op de begrooting te plaatsen Weth. Kort leve is er wel voor, maar een ander jaar wil spr. vrij staan De voorzitter, w«e hebben met T928 niets te maken, we hebben het nu over de begrooting 1927. Hei voorstel der drie heeren wordt met algemeene stemmen aangenomen.- Het vermcnigvuldigingscijfer wordt ge steld op 1.4. Besloten wordt na 'de verkiezing op nieuw leden voor het stembureau te be- Daarna wordt nagezien de rekening van hot Burgerlijk Armbestuur. De heeren Boera en de burgemeester verwijderen rich. Nadat de rekening is nagerien en goed gekeurd, komen de heeren binnen. Er nas een nadeelig saldo van f 26§2,68J4. Vastgesteld wordt het kohier Honden belasting tot een bedrag van f 214. In do, gemeente zijn 65 honden, die f 3 opbrengen en 19, die het maar kunnen brengen tot f 1. In verband met een schrijven van Ged. Staten Mbben eenige kleine wijzigingen plaats van de instructie der gemeente ontvanger. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting der vergadering. Schoonhoven 9 Maart 1927 Door ttn auto overrsdsn. Gister middag omstreeks drie uur vond op de Havenstraat een vrij ernstig auto-onge luk plaats. 1 Een vierjarig zoontje van den heer De L. aldaar wonende, kwam hard uit huis loopen, toen juist een auto naderde die het kind greep en overreed. In den auto, die van Gouda kwam, was gezeten een reiziger uit Meppel, die hier klanten kwam bezoeken. Het kind werd -bewusteloos opgenomen en binnengedragen. Het was aan het hoofd verwond. De geneesheer werd gewaarschuwd en verleende geneeskun dige hulp. De toestand van het kind is niet gunstig. Onder schippers.'Wij vonden in het laatste nummer van „Schuttevaer een staaltje van hulpvaardigheid onder schippers, dat wij niet onvermeld willen laten Kapitein Duiker, van Lemmer, met zijn sleepboot ,,\ooriiit" daar van Amster dam binnenkomende rapporteert dat hij met zijn sleepboot, op reis zijnde van Rotterdam naar Amsterdam, op de Lek, tusschen Ammerstol en Schoonhoven, de motorsleepboot „Korbojet' kapitein Piet Bonjet van Amsterdam was tegengeko men, welke boot een Frarnch schip op sleeptouw had. Toen "Duiker in de nabijhejd van de motorboot kwam gaf deze noodseinen. Duiker begaf zich daarop met zijn boot langszij, waarop Bon jet hem toeriep, dat hij zijri rechterknie, had gebroken en al leen aan boord zijndeBom assistentie ver zocht, Duiker had daarop, na eerst het been van* Bonjet verbonden te hebben, motorboot en schip naar Vreeswijk ge sleept, waar1 hij noodzakelijk dien dag moest blijven. Een goedbevaren 20-jarige dochter van Duiker, die juist bij hem aan boord was, was toen echter met goedvinden van Bon- jet, op diens motorboot overgestapt en had deze met den gewonden kapitein daarop naar Amsterdam gebracht. Duiker verklaarde ons alsnog, dat hij voor dit hulpbetoon, van Bonjet die een goede vriend van hem was, geen bcloo- ning had willen aannemen. Memento Mori. Gisteravond ia de 58-jarige echtegenoote van den heer O. in de Lange Weistraat, nadat ze zich c.a. elf uur ter raste had begeven, onwel geworden. Zij stond om ongeveer 12 uur op toen ze zich slecht voelde en was na een kwartier reeds overleden» De genees heer constateerde als doodsoorzaak hart- Ook dit sterfgeval leert ons weer: „De dood wenkt ieder uurl" Populair» voordracht-» vond. Don derdagavond a.s. zai de laatste van de serie Voordrachtavonden vad| dü seizoen worden gehouden. Op zal treden de heer K. ter .Laan, burgemeester van Zaan dam, met ais onderwerp „Het Leven en Werken van Multatuii", terwijl voorts voor,dezen avond do welwillende mede werking wordt verleend door de arbei- dei-stooneeivereeniging „Kunat aan 't Volk", die hot verleden week voor de Vereen. „Volksonderwijs" zoo schitterend opgevoerde blijspel in 4 bedrijven „De gevolgen van een leugen" zal opvoe ren. Zooals de lezers weten, gaan deze avonden nit van de Mij. „Tot Nut vAo. 'i Algemeen", in samenwerking met het Comité voor' Arbeidersontwikkeling. Uitdeellng warm» spijs. De Instel ling tot Uitdeeling van Warme Spijs en Brandstof alhier hield de laatste kook- dag in dit seizoen. Gehouden werden 22 uitdeelingen van warme spijs, met een totaal van 4100 porties erwtensoep met spek. Verder werden er 400 bons voor brand stof uitgereikt, met een totaal van 20.000 turven. De oommissie zegt hartelijk dank voor de ondervonden medewerking, waardoor zij in dit winterseizoen bovengenoemde steun kon bieden aan de armen der ge meente Schoonhoven. Elerveillng. Aanvoer 13.726 stuks. Prijzen kipeieren f 4,50—5,40; eend eieren f 5,40—6,55. Botermarkt. Goéboter f 0,90, wei- boter f 0,80. Aanvoer 150 K.G. gelingenweegschaal. Daar hij het gebruik van een dergelijk instrument blijkbaar nog niet kende, heeft de jeugdige dief de schaal maar in het Boterdiep geworpen. Berooving. De 21-jarige Siemen W. te Nieuwolda is 's avonds aangerand door zekeren G. L en van een bedrag van f 100 beroofd L. is aangehouden. DE ROOFMOORD TE DEN HAAG. De aangehoudenen op vrije voe- Gp vordering van den officier van justitie, Mr. Hermans, zijn bij beschik king van de derde kamer1 van de llaag- sche Rechtbank B. en V., die te Brussel waren aangehouden en aan ons land zijn uitgeleverd als er van verdacht betrok ken te zijn bij den moord op mejuffrouw Wilk aan den Bezuidenhoutscheweg in Den Haag, in vrijheid gesteld. Brandstichting. De politie te En schede heeft sterk het vermoeden, dat bij den brand in de fabriek voor katoen- afval van de firma H. Sej*phos aan de Hengeloscho straat aldaar opzet in het spel is geweest en heeft een geldelijke belooning uitgeloofd voor hen, die nadere inlichtingen kunnen verschaffen, welke leiden tot opsporing van de eventueele Verdorven jeugd. Te Delft is aan gehouden de loopjongen de Z., die kwi tanties. welke hij voor zijn patroon moest innen, heeft vervalscht, hij veranderde de cijfers van het bedrag en behield' het meer ontvangen geld voor zich. Verdronken. In een sloot onder do gemeente Rucphen, is verdronken de 87- jarige P. Rijpers, die bij zijn schoon zoon in de Leemstraat te Roosendaal woonde. Het 6-jarig zoontje van den woon schipper N., liggende in het Hoornsche diep te Groningen, wordt vermist. Men vermoedt, dat het kind overboord ge vallen en verdronken is. De politie heeft gedregd doch het lijkje is nog niet op- Waterstand; Keulen, v.m. 8.63 m. 0.19 m. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 9 Maart. Verwachting tot Donderdagavond: Matige Zw. tot W. wind, meeet half tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opkla ring. Katos op regen- of hagelbuien. Iets kouder. Jeugdige dief. De 17-jarige H. V., die op hoeterdaad betrapt werd bij het ple gen van oen inbraak in den touwwinkel van den beer Bons erna te Groningen, blijkt zich ook aan andere inbraken schul dig gemaakt 'te hebben, o.a. in een in aanbouw zijnd perceel in de Ernst Caai- mirlaan aldaar. Hij heeft daar een groote partij timmergereedschap ontvreemd. Bovendien is gebleken, dat hij de da der is van oen groot aantal diefstallen van rijwielonderdeelen, de laatste maan den in het Noorden der stad gepleegd. Hij nam in den regel hier en daar een fiets weg. om, na een of ander onderdeel dat van zijn gading was. or af te hebben genomen, do fiets weer to laten staan. Op welke geraffineerde wijze hij daarbij te werk ging. bleek uit een diefstal in de Soheystraat. Hij stal daar een fiets, reed er een eind mee weg en knipte alle spa ken van het achterwiel door, alleen, om de drieversneUingsnaaf te bemachtigen. Eens nam hij uit de tasch van het rij wiel van een verpleegster een groote zui- Het vierjarig zoontje ran G. Peynen- burg te 's Hertogenbosch is te water geraakt en verdronken. Ongelukkig schot. Schipper L. van der Veen, van Gasselternijveen, die te I,eeuwarden voor den wal lag, had in zijn kooi een geladen revolver liggen. Een 15-jarig knechtje, meenende, dat de re volver ongeladen was, richtte het wapen op een 20-jarigen collega en schoot hem dwars door het aezicht. De kogel door boorde echter alleen de wangen en Je kaak, aoodat de jongen niet levensgevaar lijk gewond is. Verdrenken. De 18-jarige dochter van den schipper J. B. Grijs van den klipper Jozana van St. Maartensdijk, lig gend» op de Waal te Vuren, ia overboord geslagen en verdronken. Ongewenschte vreemdelingen. Te Roermond zijn twee Polen, die aldoor zonder geldige papieajen rondzwierven, door de politie aangehouden en over de grens gezet. Ontploffing. Terwijl de autoverhuur der L. Groenland te Oisterwyk met zijn broer W. Groenland in den kelder onder een auto werkzaamheden verrichtte, ont stond plotseling een ontploffing met een begin var» brand De gebroeders Groen land werden vTij ernstig aan gericht, ar men en handen verwond eii L. Groenland moest in het gasthuis ter verpleging worden opgenomen. De brand bepaalde zich tot een der auto's. Zij was spoedig gebluscht. Kind doodgereden. Op de markt te Eindhoven vond een doodelijk ongeval plaats Toen een vuilnisauto van den ge meentelijken reinigingsdienst achteruit reed, werd de 6-jarige C.'Brandsen, stief zoontje van den heer Martens, wonende in de Van Kinshergen»!raat te Woemel, aangereden en omvergeworpen Een w.rl ging over het lichaam van let jon-et je, dat zwaar gewond naar het ziekenhuis werd gebracht, waar het omstreeks 11 'ïyr is overleden. De chauffeur had bij hdt achteruitzrtten van den «auto, volgens verklaringen van getuigen, voldoende signalen gegeven Inbraak mei geweldpleging. In een villa te La Napoule (Frankrijk),^lie lan Engelschen yerhuurd is, zat men^ nan tafel, toen er gebeld werd. De metd/open- de de deur en twee mannen met de re volver in de hand, duwden haar op zij en gingen naar binnen. Do heer Draper, een van de logé's van den eigenaar, hoor de de meid schreeuwen en liep de gang op, waarop de mannen drie schoten los ten. De heer Draper werd gewond onder ■hat liókeroog. Een Eransch dienstmeisje kre^g twee schotwonden, waaraan zij overleden is en een ander meisje werd ^Ite^mannm01hadden klaarblijkelijk wil len inbreken, 's Ochtends was er te la Napoule ook ingebroken in een juweliers- winkel, waar uit de brandkast voor een waarde van ongeveer 200.000 frauds ge- De rijdende dood. Des avonds om zeven uur is in deBirkstraat tusschen Amersfoort en Soest een man dood aan den weg gevonden. Bij onderzoek bleek, dat hij door een auto waf aangereden. De ongelukkige bleek te zijn de heer W, de Rruyf, pl.m. 30 jaar oud en onge huwd, inwoner der gemeente Soest Tot nu toe is niet bekend, door welken auto mobilist de man is aangereden. Ongeval op een overweg. Dfe vracht- autio-onderncmer Bom uit Vemo is bij Lobberich» aan den spoorwegovergang tegen een der neergelaten afsluitboomen aangereden. De auto met vrachtwagen schoot door, maar bleef door de sterke -remming op de rails staan. De chauffeur en een mede-inzittende hadden nog ge legenheid zich in veiligheid te stellen voordat de sneltrein was genaderd, die den grooten aanhangwagen meesleurde en verbrijzelde. Het ongeval wordt ge weten aqn de afwezigheid van verlich ting, waardoor de afsluiting niet te zien Doodgereden. Te Echt is de 50-ja- rire iandhouwM M. Hukkelhoren door oen met paart overredm en gedood. Collectebussen met »l*s. Het ge- mpentebestuur van Dordrecht heeft vijf- tie koneren collectebussen laten vervanr- diren waarop een nieuwe vinding is toe* ZÏÏ', De ondervinding bij hot eolloctee- ïi heeft geleerd, dat inrmuelen met „,en sc'mal in den regel meer opbracht dan met een gesloten bus. De inspecteur der lichamelijke opvoeding te Dordrecht, de heef J. P Pie™, heeft nu een bus be dacht die eigentijk bestaat uit een schaal overdekt met glas, aoodat genen kan wor den, wat or gecollecteerd is en wat als nieuwe gift geofferd wordt. B en W. stellen de» bussen ook be- schikbaar voor particuliere vereeni?Tn r>'n, die voor het gebruik dam een kwartje per dag her bus betalen. Baldadigheid. Een paar jongens hebben tnet steenen gegooid naar den trein Haarlem—Ztodvoort onder de ge meente Bloetóen daal. Een paar ruiten van den trein werden vernield; een reizi ger werd licht aan het gelaat gekwetst. Branden. - Te Botterdam ia brand, uitgebroken in de woning van A var M aan de Vlietatraat no. 69. De brand ia vermoedelijk in een kast met kleeren ont staan. In de woning was kort te voren feest gevierd en er hingen nog guit-landen in de kamer, m welke de bran dende kast etónd. Langs de» versiering heeft het vuur idoh voortgeplant naar de gordijnen, wel ke eveneer» rta hebben gevat. Gasten van spuit 8 hebben het vuur met één straal op de waterleiding gebluscbt. De kast met kleeren, in welken kast ook wat bont lag is geheel uitgebrand. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak van den brand is nog met bekend. BU hal spel. De 7-jarige R. P. is »P de Croenendaal te Rotterdam bu het spe len gevallen en heeft den Hnkararm ge broken Het kind is in het ziekenhuis aan den Cooismgd ter vtnplfigrmg opge- Ontsporlng. - De sneltrein H»k van HollandBazel is even voorby Men, tussonen Troisdorf en Friednoh—Wü- helmsliuetto, ontspoord. De locomotief en eenige wagens sprongen uit bet spoor en konden pas 100 Mater verder tot staan gebracht worden. Op de plaats van net ongeluk werd de baan vernieuwd en reed de trein niet harder dan S5 H.M. Daar door liep het ongeluk goed af en word er niemand bij gewond. De reizigers kon den met een uur en drie kwartier vertra- ging hun reis vervolgen. Gespan te water. Op den Nieuwen Weg onder Loosduinen ia een gespan, bestuurd door M. G. wonende te-Loos- duinen, te water gereden. S. slaagde er in zich zelf en zijn 8-jarig zoontje te red den. Het paard werd door de omstanders op het droge gebracht, waarna de kraan- wagen het voertuig uit het water op haalde. Auto te water. Te Diepenveen is de heer B. met zijn auto in de Wetering ge reden. De auto werd grootendeels ver- ntftLd. De oorzaak van het ongeval moet gelooht worden in het feit, dat de bntg daar ter plaatse zeer smal is en de wa gen in aanraking roet de brugleuning is gekomen. Van de vier inzittenden werd alleen de bestuurder gekwetst. Marktkraam In brand. Een markt kraam in de Dapperstraat te Amsterdam waarop manufacturen geëtaleerd waren, geraakte, doordat een benzinelamp explo deerde, iQ brand. Ofschoon een z. g snelblusch-apparaat gebruikt werd, kon niet verhinderd worden, dat de kraam met haar licht ontvlambaren inhoud <»en proo der vlammen werd. Allee ging zoo snel in zijn werk, dat toen de brandweer kwam, de kraam al verteerd was Kortsluiting in tramwagen. Te Am sterdam heeft in de Roetersstraat een on geval plaats gehad met den éénmans wa gen 62 van lijn 7. Vermoedelijk ten ge volge 'vaij kortsluiting klonk op het ach- terbalcon een knal, waarna een vlam uitsloeg. Deze trof een dame, die op h»t aohterhalcon tegen de schakelkast stond. Het gevolg was, dat zij een lichte brand- wonde kreeg en de mouw van haar man tel verbrandde. De inzittenden waren «eer geschrokken en wilden den wagen verlaten. Het brandje, dat was ontstaan, werd door den bestuurder met zand uit den «andstrooier gebluscht. De materieel»; schade niet ernstig. Ite brandweer rukte op het gebeurde uit, doch behoefde niet op te treden. Peerd In de modder gezakt. Te Arnhem is een .paard op een openbaren weg in het Broek in de modder weggo- aakt. Drie uur lang is men bezig geweest het dier uit de moddeT te krijgen. Toen men er eindelijk in geslaagd was bet te bovrijdèn, verkeerde het in een zoodani- gen toeetand, dat de dierenarts over brenging naar het slachthuis noodzakelijk oordeelde, waax het dier is afgemaakt. Vechtpartij. Enkele leden van don vrij willigen landstorm op den Ztrid-B!aak te Rotterdam zagen, dat vier mannen mei elkaar aan het vechten waren. Onder leiding van oen sergeant wilden rij de vechtenden scheiden. Een (hunner schijnt rich toen tegen den sergeant te hebben gekeerd, Deze greep zijn revolver en heeft vier schoten in de lucht gelost De politie beeft de revolver in beslag genomen. Bij de vechtpartij heeft de 33-jarige machi nist A. A. een ernstige hoofdwonde opge- loopen. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingol behandeld. Diefachtige Duitsche dienstbode. De centrale recherche heeft op verzoek van de Duitsche politie te Rotterdam aange houden de 27-jarige buffetjuffrouw A. P. Zij is vroeger kantoorbediende te Bre- mershaven geweest en heeft daar baar patroon door middel van een vcrvalschte ohèqne voor 3000 mark benadeeld. Autobotsing. Te Greifswald (Duitsch- land) botete een particuliere auto tegen j een motorrijder aan, tengevolge waar van de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt raakte en het trottoir opreed; hier werden vijf Mesonen overreden voor de wagen tot staan kwam. De getroffenen van Wie een een been had gebroken, ign met pijnlijke verwondingen naar een zie kenhuis gebracht. De radiateur van den auto werd volkomen vernield. Verduistering. Te Delft is gearre-s- teeid J. C K., gewezen penningmeester van een tooneelvereeniging aldaar. er- dacht van verduistering, valschhheid in geschrifte en oplichting ten nadeele 'an die veareeniging. Verzet tegen de politie. De varensge zel D. H. K heeft zich in de Wilhelmina- straat te Rotterdam tegen een agent van politie verzot. De mao is opgesloten. In een put verdronken. Aan den Slo- terweg in het Noordelijk deed van Haar lemmermeer ia een 70-jarige vtouw, mej. G„ in een achter de woning 6taanden put geraakt en verdronken. De ontboden ge neesheer kon slechts den dood oonstatee- ren. Inbraak. Ten huize van den heer G. P. aan den Haagweg, hoek Laan Hof- riest» 'te Rijswijk (Z.-H-), is ingebroken. De inbreker is aan de achterzijde van het huis binnengekomen door het boren van een gat in een spanjolet, waardoor de serre-deuren geopend konden worden. Beneden zijn allo kasten ondersteboven gehaald. Ontvreemd zijn een groote party tafelzilver, eenige antike stukken en eenige kledingstukken. De doder is nog niet gepakt. Overreden. In de Oranjeboomstraat te Rotterdam is de 3-jarige A. J. van H., thuis behoorend aan boord van het vrachtschip Verandering, dot in de Spoorweghaven ligt, onder oen motorwa gen van lijn 2 geraakt. Het Linkerbeen is verbrijzeld. Het kind is in het zieken huis aan den Coolsmgel tor verpleging opgenomen. De motorwagen is m beslag genomen, op grond van het vermoeden, dat de remmen niet behoorlijk funotion- neeren. Later ie de wagen weer vrijgege ven. Goed afgeloopen. In den naoht heeft in do keuken op de eerste verdieping van pand 17 aan de Leeuwenlaan te Rot terdam .een ontploffing plaats gehad. De -ontploffing ontstond in den schoorsteen, waarin zich vermoedelijk gassen hadden opgehoopt. Enkele ruiten zijn gesprongen en hot keukenraam is ontzet. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. gaan als ze het voetbalveld aan Den Hem moet gaan bespelen en daarom om een ander terrein verzoekt. Nu kan ik mij niet begrijpen, hoe „Sportclub" erbij komt, dat te gronde zal gaan ais ze naar "Den Hem moet gaan spelen Het ie waar, dat het terrein, dat r^nwoordrg bespeelt, dichter bij de stad is. Maar vreest „Sportclub'! nu w- keluk, dat als naar Den Hum sullen gaan er minder toeschouwers nullen ko men 'Fr is toch een heel goedkoop auto- busvervoer, wanneer de voetballief hebbers samen een autobus afhuren om een wedstrijd bij te wonen. Dus minder publiek dan in Schoonhoven Billen ze zeker niet hebben. Het veld aan Den Hem is mun eigen dom en ik kan er dus zelf het beete,over meespraken, dat het heel goed in orde is Dus aan' het terrein kan het ook met liggen, dat „Sportclub" te gronde zal gain als zij aan Den Hem moet gaan SPMbnbeer de redacteur, ik geloof dat dit alles veel te hoog opgezet Bovendien is er nog niet eens een bespreking ge weest tusschen „Sportclub" en mij als eigenaar over eventueel huren van mijn Maai ik geloof, dat „Sportclub" met bij den Schoonhovenechen Gemeenteraad behoeft aan te kloppen om een Onder terrein, want dat het voetbalveld aan Den Hem voor haar heel gesohikt zul wezen en zij er hoaiamaal niet door teniet zal gaan. Met dank voor de plaatsing» Eigenaar van hot vootbaltejjem aan Den Hem, A. VAN KLAREN. Ruil» In Waddlnxve»n. Juffrouw J. S. A. A. had in de zitting van den politierechter van 27 Augustus 1926 den eed afgelegd in een Waddinxveensche ru ziezaak en daarna verklaart juffrouw Huisman te hebben hooren zqggen Dat wijf van v d. Berg - dat was juffrouw A. zelf is toch zoo'n r Ze krijgt zooveel kleeren en is het niet waard, de schooier!" Die verklaring zou niet in overeenstem ming met de waarheid zijn geweest. Daarom moest juffrouw B geboren A., voor de Rechtbank te Rotterdam wegens meineed terecht staan. De verdachte bleef bij wat ze op 27 Augustus had verklaard. Juffrouw M. R Huisman was niet ver schenen, juffrouw C. Kuster weet, dat er op dien falalen len Juli ruzie is ge weest in Waddinxveen. Verdachte was toen getuige haar zag, op weg naar de politie en had tot getuige gezegd Ze zijn weer aan 'I schelden Ik heb het niet zelf gehoord, want ,toen ik er bij kwam waren ze al weg!' Verdachte' zei de ,dat het gesprek an ders was verloopen. Juffrouw D Zwanenburg heeft enkele weken na de zitting van den politie rechter met verdachte over de zaak ge sproken- Verdachte had toen gezegd Als ik eerlijk moet zijn. heb ik het zelf niet gehoord lk ben blij, dat ze, juffrouw Huisman, vrijgesproken i». Dat laatste gaf verdachte toe, het. eer ste had ze niet gezegd. Getuige J M. Broer verklaarde even eens uit den mond van verdachte ge hoord te hebben, dat ze de scheldpartij niet zelf had gehoord. Juffrouw A v. Heteren beweerde, dat het niet waar is .dat vrouw Tiele—Huis man verdachte bij haar, had «wart ge maakt op 1 Juli. Juffrouw G Koster, a décharge ge hoord, die een los beroep heeft, volgens haar eigen opgave, deed een heel omstan dig verhaal over een flesschie water van haar dochter en een kurkie en over wat er op "27 Augustus was verteld tegen „dien vent van de rechtbank, dien po- litiediender" en wat die toen gezegd had Getuige had juffrouw Huisman wel hooren vertellen .dat ze gescholden had, maar dat zou verdachte niet hebben kun nen hooren. De vertegenwoordiger van het OM. meende, dat is komen vast te staan, dat verdachte zelf zich tegen de nu hier ge hoorde getuigen heeft uitgelaten juffrouw Tiele—Huisman niet te hebben hooren schelden. De beweringen van de laatste getuige zijn weer in strijd met die van juffrouw Kuster Het O.M. acht bewezen, dat ver dachte de waarheid niet heeft gesproken De strafzaak zelf is van weinig belang, maar de eed is van groote beteekenis Eisch 2 maanden gevangenisstraf. (Buihn rwrortmnordittfMictd rootte.) handel tamelijk en vrijwel prijshoudend. Een enkel puik best kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Werk- en slacht- paarden, hitten en veulens waren gewoon aangevoerd De hamdel was traag en er werden hoogere prijzen besteed. De ain voer vam biggen was ruimer dan vorige week. De handel gedrukt en vrijwel de oude prijzen. Overloopera matig ter markt, kalmen handel en de prijzen ble ven stationnair. BODEGRAVEN, 8 Maart. Aanvoer 103 wagens, waarvan 90 rijksmerk, te zamen 4401 stuks, wegende 35.208 K.G. Eertrie soort Goudsche met rijksmerk f 5053, mindere kwal. f 46—48, «onder rijks merk 45—49. Handel matig. LEIDEN, 8 Maart. Vette varkens- markt. Aangevoerd 364 stuks; waarvan 349 stuks van 100 K.G. of daarboven. Prijs per K.G. 61—62 cent; lichte soort 15 stuks. Prijs per K.G. 58—$1 cent. Handel vlug. ROTTERDAM, 8 Maart. Eieren. Rotter- damsche Veiling. Warmoerierstraat. Kippeneieren f 5—6,40; dito kleine f 4,50 —4,95, eend eieren f 5,3b—6',ib de 100 stuks. Aanvoer 185.000 stuks. GROOT-AMMERS, 7 Maart. Veiling. Aanvoer: 19040 eieren, 43 pond boter. Prije per 100 stuks: kipeieren f 4,20— f 5,95, eendeieren f 4.85-6*35, gans ederen f 13; boter f 0,74—1,01per pond; kaas f 0,40—0,46 per pond. GORINCHEM, 7 Maart. Op de eieren- veiling waren aangevoerd 38.634 eieren. Kippeneieren f 4,305,90, eendeneieren f 4,80-4,90 per 100 stuks. Matigen han del. Prijken iets stijver. GORINCHEM. 7 Maart. Aangevoerd 230 runderen, 7 nuchtere kalveren, 180 overloopers en 638 biggen. Men besteed de voor: zware kalfkoeien f 350—400, melkkoeien f 300—350. kalfvaaraen f 250 300, .guiste vaarzen f 150.180, pinken f 100—150, fok nuchtere kalveren f 15 20, export f 812, overloopers f 25— f 35. biggen f 12—20. Papendrecht, 9 Maart. Dij do te Delft Moor dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland gehouden aanbesteding voor het uitvoeren van werkzaamheden en leve- ringen tot versterking van den kop van strandhoofd no. 2 en tot verlaging van strandhoofd no. 15, welke hooiden zijn gelegen resp. oflider 's Gravenzande en Monster, is het laagst ingeschreven door J. W. Roetofs alhier met f 47.000. Voor het uitvoeren van zink- en stort- werken tot versterking der strandhoofden nos. 35 en 3», gelegen onder 's Graven- hage, werd het laagst ingeschreven door J. Roskam Czn., Sliedrecht, met f 70.400. Krimpen a.d. Lek. 9 Maart. Door den architect C. W. Vorhoetft werd gisteren een woonhuis uitbesteed voor den heer T. Ooms. Do volgende biljetten werden ingeleverd: Loodgieterswerk J- Bouter f 283. Eloctriciteit: J. Bonter f 87: Gebr. Kalkman f 51,22; J. Rodenburg f 59. Timmerwerk: B. van Easteren f 2043; L. G. Groeneveld f 2014: J. Groeneveld en Go. f 18,93; wed. J. P. Mudde t 17,69. Smidswerk: C. Stinis t 20. Het metsel werk en schilderwerk was reeds gegund. NED. HERV. KERK. STOLWIJK. Evangelisatie. Donderdag 10 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds. T. Lek- kerkerker, van Delft. Bidstond voor het gewas. BLESKENSGRAAF. Donderdag f0 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds. Sandt, uit Delft. GEREF. KERKEN LANGERAK. Donderdag 10- Maart, v m. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. A. Jansen». SCHOONHOVEN. Maart. Geboren: Teuntje, d van J. Maasland en J. J. Kok. Jacob Johannes, van B. M. Fortuin en A. Hartman. KRIMPEN a.d. LEK. tbr. Geboren #Geertje Adrian^ d. van G. van den Berg» en A. den Boer Huibert, z. van W. Roest en W Reehorst Hen drik Cornelia, z. van D. Butter en A M. Ponsen Leendert, z. van C. van den Assem en T. van Dijk Anna» d. van T. van den Berg en A. de Jong Su- zanna Jacoba, d. van C. Stinis en S. W. G. Stijnis Nicolaas, van W. Breeiijk en N C. van der Linden Pieter, van A. Steenbergen en G. Rietveld. Getrouwd;-J. Heijkoop, oud Sl j. en J. van Wijnen, oud 21 j. L. Verduin, oud 22 j. en, A. Deelen, oud 21 J. G J. Rodenburg, oud 26 j. en A. Luijten, oud 26 j. Overleden :D. Termond, oud 75 j., we duwnaar van M. van den Arend Schip pers. M. van Vliet, oud 11 mnd. A. Tangerak, oud lj. H. H. Foks, oud 69 j., echtgenoot ran A. M. de Lq&g. Het sportterrein aan Den Hem. Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van Maandag las ik onder Stadsnieuw», dat de „Schoonhovenache Sportclub" een -adres aan den Sjchoon- hovenschen Gemeenteraad gestuurd heeft, waarin rij «egt, dat m taniet zal ROTTERDAM, 8 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 203 paarden, 19 veulens, 1101 magere runderen, 1016 vette runderen, 214 vette kalveren, 1836 nuchtere kalveren, 100 graskalveren, 57 schapen of lammeren, 188 biggen, 8 bok ken of geiten, 34 overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 29—31 cent, 38— 4 leent, 45—48 cent; ossen 35 cent, 40— 41 cent, 44—46 cent; stieren 34 cent, 38 cent, JO43 cent; kalveren 50 cent, 02 öö^cent, 72H^-77H cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeden f 20D- 400; kalfkoeien f 240—410; stieren f120 —460, pinken f 130—150; graskalveren f 80—410; vaarzen f 160—260; fok nuch tere kalveren f 6—10; .paarden f 200— 400; slachtpaarden f 100—240; hiWfen f 100—200; veulens f 05—100; biggen f 1423; biggen per week f 2—2,50; over loopers f 2535. Overzicht: Aanvoer koeien en oasensJPP de vette markt ruim. Handel was rede lijk en de prijzen van gisteren bleven go- handhaaf dl Stieren matig ter markt, han del tamelijk ving, hoogere prijzen. De aanroer van vette kalveren was flink, de Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Oroot- en Overgroot moeder, In den ouderdom ran 85 foar. Wed. N. VAN EIJK-Snoik. O. VAN EI|K. J. VAN E1JK—Anker. M. DEN BOON-Van Eijk. A. J. DEN BOON. W. VAN EIJK. C. VAN EIJK-van Spenoïn Klein en Achterkleinkinderen. Qouda, 6 Maart 1927. L. Groenendaal 59. Hitrmede .betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie en Bekenden, voor de vele blijkeu van deelneming «ondervonden en in het bijzonder aan den Heer J. D. Lok en Mejuffrouw J. Kranenburo voor de goede en liefderijke verpleging tijdens haar ziekte en bij het over lijden van onze zoo innig geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster Uit aller naam, Wed. K. DE JONO- Opschoor. Gouda, Qraaf Flprisweg 52. o— Hiermede betuigen wij langs dezen weg aan Buren, Vrienden en Familie onzen welgemeenden dank voor de bijzondere belang stelling bij onze ondervonden NANNE ANKER EN EcHTOENOOTE. Stolwijk, 9 Maart 1927. —O Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Behuwd- broeder en Oom, den Heer betutgen wij onzen hartelijken dank. Mei. de Wed. H. VAN VLIET— Voormolen, 'hermina VAN VLIET. Ouderkerk a.d. Ijssel, 5 Maar! 1927, Ik word belasterd door vuile laster praatjes, die nist waar lijn en degenen, die het be wijzen kunnen, worden ver- zocht onder getuigen bij mij te komen. Mr. Bakker, Kaatsbaan, Maarsson. Hoog loon. O. REIJNEN, Schoonhoven. Wegen» liekle der tegenwoordige Hdtel BELVÉDÈRE, Schoonhoven B»vrijd u van dl» rugpijn 1 Rugpijn waarschuwt U, dat Uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugnijn blijkt dan, dat gij een specifiek niermiddel dient te ge bruiken om deze belangrijke levens organen te versterken. Waag U ni»t »an uitstel I Begin onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan da nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoornis»en, water zuchtige zwellingen, pijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, zenuwachtigheid, duizeligheid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedurende de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke ver- •chijnselen daarvan, getuigden, dat Fo»ter's Pillen hun kracht en ge zondheid herstelden. Aarzel niet I De werking van dit specifieke middel Ik rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nferen Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheuma- tiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nier- zwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakkf ig met geel etiket let hier vooral op) hij apotheken en drogisten i f 1.75 per flacon. 46 Teehtnders en Landbouwers uit Schoonhoven en omliggende plaatsen, allen naar de vart den WelFd. Oestr Heer A. BRAAT, Vrijdag II Maart, Nutzaal, Schoonhoven, waar ge hooren kunt hoe Uwe belangen het best worden behartigd. HET COMITÉ. Vrijdag II Maart in de Nntszaal te Schoonhoven 'sav. 7 uur, om in aangekondigd de bat den boer A. BRAAT de jas uit te borstelen. Van onze zijde is hem een flink» portie toegedacht. Vele tegenstanders. H.H. Militairen en Oud-Militaiten, Leden vdn den Bijz. Vrljw. Landstorm en allen, die met lust de Schietsport weten hoog te houden, BEZOEKT de Gr»ote IchletwedstrtJde» te Ouderkerk a.d. IJ#»el, op den 16, 17 »n 18 MAART a«. van des nam. 7—10 uur enopden 19 MAART a s. van des nam. 2—9 uur in de „HARMONIE", aldaar,-met de Flobertbuks (kaliber 6 m.M.)op de banen van 12 Meter, om prijzen, bestsande uit fraaie KUNSTVOOR WERPEN, alléén inwoners van d« Krlmpanerwaard worden inge- •chreven. Munitie gratis. Drie leklas juistheids-buksen voorhanden. Namens het Bestuur der Schietvereeniging „JOUBERT", t De Secretaris,*N. VAN WIJK. afd. Bergambaght-Ammerafil op VRIJDAG II MAART- 's avonds HALF ACHT, ten huiz» van den. Heer T. VAN ZOEST. AOENDUM: 1. Rekening en verantwoording over 1926. 2. Verslag Secretaris. 3. Wijkverpleging 4. Regeling Contributie. 5. Plaatsvervangster voor de Zuster. C. BULS1NO, Secretaris.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2