boelhuis1 Bouuimansuonlng. „oe Dennehoom" Brc teken Berijdt SIMPLEX A. Bloemen MlliSjllSCllOP 5 Haildragende Koelen flsDest Ceraentplaien Boelhuizen uw bruin Paard, 11 Koeien, 25 Koeien, Het Huis, Het Huis, Een Woonhuis 30 Koeien, BOELHUIS Een Woonhuis, BOELHUIS. 10 Kalfkoeien Hef Woonhuis, Boelhuis. 26 Kalfkoeien, Hef Woonhuis, hef Woonhuis, Broedeieren Een Hofstede LUXE RIJWIEL, E WÈMü 0. DE HAAS HM BRIO, DE KLEMiE WINST R.I. A.T entoonstelliné Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws. VAN ALLES WAT. Burgerlijke Stand. Advertentiën. le Leerbroek. J. G. Coljée Voorloopig Bericht. Notaris Mahlstede te Bergambacht, Ie Lekkerkerk, Not iris H. G. Boks Molenaarsgraaf, ui liuiilit. ainidsehoppan Langerak. P. A, van Buuren vinnidagen it in 23 mirt 1127. li lil openhaar 11 vtrkoopin, Boomgaard, Wei-, Hooi- en Bouwland Bleiswijk. Notaiis R. Gallas Notaris R. Gallas le memrKerk i.d. Ussel. Notaris Anema veilen en verkoopen: Groot-Ammers, Voorloopig Bericht. Notarii C. H. W. Meijer Boelhuis houden. 1 Paard, te Waddinxveen. Notaris Vos eenige Meubelen J. van der Leeden openbaar te verkoopen Krimpen a.d. IJssel, J. van der Leeden Goüderak en 2 Pinken, J. van der Leeden zaterdagen 19 en *29 maan 1927, verkoopen: Krimpen a d IJssel, J. van der Leeden te Berkenwoude, 1 Vaarkoe, 3 Pinken, eenige Kalveren, Bouv en memoereedsciiappen, vele Handwemgereeiiscliappen an 6 7000 Kilo HOOI. Jaarsveld. - Kapel. Notaris H C Kooi Polder Langerak, bil inschriivino verburen, Notaris J L A. J. Tittel op urlldagen 19 en 25 maarl 1927. Wei- en Hooiland, Bouwland Uit de hand te koop: Wei- en Hooiland, Vee-Geneesmiddelen Instrumenten Drogisterij De Goudsche Gaper Gebr. van der Vlist Groot-Ammers DANKBETUIGING. G. PLOMP, Koestraat 18, - Schoonhoven, Vraagt Uwen Winkelier om inlichtingen KOOPT Zij geven U wat gij verlangt te Gouda, Kleiweg - Gouda Bergambacht, 11 Haart, Ala een groote zeldzaamheid kan worden vermeld, dat een jonge kip van A. Graafland alhier in dit jaar reeds twaalf dagen twee eieren per dag heeft gelegd. TTota de hagelbuien in deze week, is toch alhier de leeuwerik reeds gehoo.d. Ook de zwarte kraaien, die in den herfst naar warmer streken trekken, zijn weder "earriveerd, zoodat de eerste lenteboden hun intrede weder hebben gedaan. Naar men verneemt, zal de heer C. van der Hee alhier, die thans dffting heeft in den Gemeenteraad als afgevaar digde van de liberale partij, zich bij de a.a. verkiezing niet meer beschikbaar stel len voor die paritij. Het bouwen van een varkensschuur voor den heer J. Knoop alhier is door hem opgedragen aan den metselaar G. van den Oever alhier. Lopik, 11 Maart. IHnsdag j.L werd" in het café van A. de With alhier de alge- meene vergadering gebouden van do te Lopik gevestigde Onderlinge Brandverze kering voor Lopik en omstreken, ge naamd .^Samenwerking". Aanwezig waren de directeur en pen ningmeester, vier bestuursleden en n9g«m leden. De voorzitter opende de vergadering en las de notulen voor van de algemene vergadering, gehouden 5 Maart 1926, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Uit de rekening en balans bleek, dat het vermogen van „Samenwerking" op 1 Febr. 1927, groot was f 38.295,75 en het "verzekerd kapitaal bedroeg t 1035540, zoodat van elke f 1000 verzekerd, in kas was f 36,96. Het Inleggeld voor 1927— 1928 werd bepaald op f 37 per f 1000. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van twee bestuursleden; aftredend waren de heeren G. Aantjes te Lopik en C Schep Hz. te Willige-Langerak. Her kozen werd de heer G. Aantjes en geko zen de heer T. H Lakerveld te Willige- Langerak, zulks ip de plaats van den heer G. Sohep Hz. Bedden namen bon benoeming aan. Verder deelde de direc teur mee, dat 4n de bestuursvergadering waarbij ook de vijf grootste deelnemers in de maatschappij tegenwoordig waren, dienselfden dag gehouden vóór de alge meen e vergadering, tot penningmeester was gekozen de heer <D. Verburg, zulks in de plaats van zijn vader, den heer H. Verburg, die wegens hoogen leeftijd had bedankt. De heer D. Verbrrg nam de betrekking aan. De heer H. Verburg zei, noode van dz vereeniging afscheid te nemen, Hij bad steeds met liefde de betrekking vervuld, dooh doordat hij niet meer de jaarlijk- pche inspecties kon waarnemen, dacht hij beter te doen voor jonge kracht te rui men. De directeur bedankte den heengaanden «a mede-oprichter, voor al hetgeen 'jij voor „Samenwerking" gedaan had. De directeur feliciteerde den heer D Ver burg met de benoeming en het verheugdo hem, dat hij zijn vader was opgevolgd. Voor de betrekking was uoodig niet alleen iemand, die goed met administratie op de hoogte is, maar tevens een vertrouwd persoon, groote geldelijko bedragen wa ren aan hem toevertrouwd, zekerheid weTd niet geateld, enz. Met Verhurg Jr als penningmeester, ging de directeur ge rust de toekomst met .Samenwerking" in. Daarna sluiting. Ottoland, 11 Maart. De keuring voor den dienstplicht zal voor deze gemeente worden gehouden in het raadhuis te Bo- ven-Hardmxveld op JXnsdag 3 Mei a.s., des n.m. 3.15 uur. Ook tijdelijk ongeschikt verklaarden der lichting 1927 moeten als dan verschijnen. De heer C. den Boer in het naburige Brandwijk, vierde zijn 99sten verjaardag. De krasse oude baas verricht nog dage lijks lichten arbeid en bezit nog een ODge- wekt humeur, en een bijzonder goed ge heugen. De kaaaprijzen waren deze week als volgt: le soort f 44f 46, 2e soort f 40 f 42, alles per 50 K.G., met redelijken handel. Voor vette varkens waren de prij zen le soort f 321 33, 2 qgoort f 30 f 31 per 50 K.Q. bruto. Handel flauw, Het paard van den veehouder v. R. rukte zich los in het land voor den drte- wielder kar gespannen en ging er van door, baas en kar achterlatende. Door den heer M.' werd het dier echter aan den weg gegrepep. Oud-Alblas, 11 Marrt. Alhier hield Ds. Bieshoar, van 's-Gravenhage, een lezing in de Ned. Herv. Kerk voor de Jonge- lingavereeniging „Samuel". De opkomst was bevredigend en de collecte bracht f 35,— op. Door een geacht ingezetene is aan de Chr. Zangvereenfging de som van f 25,geschonken tot dekking van het tekort. De volgende dames uit deze gemeente allen leerlingen van de Modevakschool E.NJ9.AXD. (leerares mevr. De Bruin- Van der Horst, van Aihlasaerdam), be haalden het diploma maatknippen systeem snelapparaten; G. Ouderkerk, L. Eilers, N. L. de Haan, N. Vlot, A. Vlot, G. Aantjes, H. van Huukaloot. B. van Hofwegen, A. Blonk en M. de Jong. Woerden, 11 Maart. Mej. B alhier werd door een melkwagen overreden Terwijl zij uitkeek naar een auto, zag zij niot, dat uit tegenovergestelde richt ng e*n melkwagen kwam aanraden £ïet een gebroken been werd mej B opgeuorren en naar het ziekenhuis overgebracht. Zevenhuizen, 11 Maart. Er zijn altijd helaas, nog chauffeurs, die blijkbaar van meening zijn, dat als zij achter het stuur zitten, de openbare weg van niemand anders is dan van hen. Dit ondervond wellicht ook de gepensionneerde postbode J. de Koning, toen hij Woensdag in het Zuideinde fietste. De Koning fietste op het dorp aan. Van achteren kwam een vrachtauto int Nieuwerkerk, met riet be iaden. De K. reed rechts van den weg, tot zelfs bij den graskant. Hij waande aich veilig, omdat hij de regels van den weg in acht nam. De auto snorde voorbij, hem omver werpende met den ballast. De K. viel en kwam bijna in het Kan'ial. Maar de bestuurder reed, zonder aich om hem te bekommeren door. Hij had geen Koning had zich zoo bezeerd, dat hij bijna niet lotypen kon. De Gemengde Zangvereeniging „Ons Genoegen" gaf eén uitvoering. De dona teur, de heer Van Dotnk, opende met ^en kort woord deze uitvoering, waarin hij de toegevendheid van het publiek inriep daar de vereeniging nog geen twee jaar bestaat, bijgevolg niet kan prestoeren als een oudere vereeniging. Van deze jeug dige vereeniging kunnen wij zeggen, dat de afd. zang zeer goed geslaagd is. Het klankgehalte was zeer goed. Van de ne gen zangnummers trof ons het meeste „Woudruisohen" en „Woudgedachtsn' dit beiden doordat het met goed gevjel gezongen werd. De ernst en de goede wil der leden is wel oorzaak, dat wij met voldoening naar alle nummers luis teren konden. Waarvoor dan alle hulde aan den directeur. Van de afd, tooDeel heeft het talrijke publiek ook veel genoten. Hoe dikwijls zijn de lachspieren hierdoor in beweging gebracht, zóó zelfs, dat de lach niet van de lucht was. De toonod- stukjes:'„Het zieke varken", „Een April grap" en „de Droge Min", „Stad en Landmeisje" (duo) en „Het Muzikale Klaverblad" (trio), waren stukjes, die allerbest uitgevoerd zijn. Aan het einde dankte de directeur alle aanwezigen voor hun medewerking, door hun aandachtig gehoor.Daar de burgemeester door ziekte verhinderd was de uitvoering bij te wonen, sprak de heer A. H. van Reeuwijk hartelijke woorden van erkentelijkheid en waardeering voor het vele genotene op deaen avond. Wij kunnen zeggen dat de vereeniging met zeer veel voldoening op dezen avond kan terugzien. Ouderkerk a.d. IJsiel, 11 Maart. De heer Ghr. Mohr alhier is benoemd tot deskundige bij de sohatting voor de per- soneele belasting voor de gemeenten Ouderkerk- en Krimpen ad. Ussel en Krimpen a.d. Lek. G lessen dam, 11 Maart De heer D. van Harten, lib. raadslid, heeft te kennen gegeven, zich voor de as. verkiezingen niet meer beschikbaar te stellen. Mej. Vos, onderwijzeres aan de Qhr. School alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Veenendaal. De Antirev. kies vereeniging alhier, heeft voor den gemeenteraad candidaat gestald de heeren A. de Ruiter, A. van Noordennen, G. G. Westerhom. D. Scha kel, K. Leenman, G. Muilwijk, T. Huis man., B. de Rooij, G. de Vries, Alb. Pijr- hagen en A. Kersbergen. De dag der stemming voor de ver kiezing van den Raad dezer gemeente is bepaald door Burgemeester en Wethou ders op 25 Mei as. Streefkerk, 11 Maart. De begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1927 is door Ged. Staten der provincie Zuid- Holland goedgekeurd als volgt: Gewone dienst inkomsten f 24012,59, uitgaven f 24012,59. Kapitaal dienst, inkomsten f 1207,98, uitgaven f 100, batig slot f 1107,98. Hoenkoop, 11 Maart. Het bericht in een der vorige nummers inzake de particulie re woningbouw alhier, verdient eenige rectificatie. Niet de heer Van Diest te Oudewater heeft bouwterrein gekojht, doch de heer Blonk, aannemer te Heken dorp. Deze wenscht namelijk twee dubbe le woonhuizen te bouwen langs den Pro vincialen Weg. Ouderkerk a.d. Ussel, 11 Maart. Naar het zich laat aanzien, zal de op 22 dezer vast te stellen nieuwe kiezerslijst bezat ten 1715 kiezers voor de Tweede Kamer, 1705 voor de Provinciale Staten en 1-354 voor den Gemeenteraad. Het vorig jaar waren deze cijfers 1696, 1690 en 1636. De stemming voor de Prov. Staten op 6 April a.s. geschiedt nog volgens de oude kiezerslijst; die voor den Gemeente raad op 23 Mei d.a.v. evenwel volgens de nieuw vastgestelde kiezerslijst. De dag- teekening van de candidaatstelling voor den Raad is 12 April a.s. Hardlnxveld, 11 Maart. Voor de zer- eeniging Volksonderwijs trader* als inlei ders op de heeren K. de Boer, J. Swets Lz. en G. van der Pijl. Eerstgenoemde mert bet onderwerp; „De Gemeenten en bet Onderwijs". Na kort de geschiedenis van het onderwijs te hebben gememoreerd, behandelde spre ker bet Voorbereidend, Lager, Uitgebreid, Vak- en Vervolgonderwijs, en wees daar bij itelkens op de groote en verheven taak welke voor do gemeenten in jdit opzicht is weggelegd. In de raadszalen behoort geen strijd te zijn over het openbaar en het bijzonder onderwijs, omdat in veler lei opzicht alle partijen bij de behartiging der onderwijsbelangen kunnen samen gaan. De heer Swets betoogde in den breede, dat het zoo ge wenscht ls, dat ouders en onderwijzers samenwerken. Hij wees op de verschillende vormen van samenwer king, riep de medewerking in zoowel van onderwijzers als oudera. Spreker acht het noodig. dat ook bij de voorstanders van openbaar onderwijs het gevoel wordt bijgebracht, dat de Openbare School ls hun sohool. Hij wees» voorts nog op de wenschelijkhaid van huisbezoek door et onderwijzend personeel, hetgeen het con tact met de ouders kan onderhouden. De heer Van der Pijl betoogde ttn slotte de noodzakelijkheid van goed onder- 6 wijs, inzonderheid voor een gemeente als Hardinxveld, waaruit velen in het buitan- land moeten arbeiden. Hij wees er op, dat in het algemeen door het beter ou derwijs de beschaving op hooger peil is gekomen. Op de rede van den heer Van der Pijl volgde eenig debat De heer J. G. Swele alhier heeft de benoeming tot plaatsvervangend lid van het stembureau IV niet aangenomen. De Rijke vergoeding in de Onderwija- jaarwedden is door den Min. van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen bij voorschot bepaald op f 35620. Naar wij vernemen, heeft de com missie voor de ziekenhuis verpleging reedseenmaal met het bestuur van Het Groene Kruis vergaderd. De werkzaam heden vorderen goed, en spoedig zullen omtrent deze zaak nadere mededeelingen worden gedaan. Boskoop, 11 Maart. Doordat de boom- kweeker S alhier een vlijmscherp mes uit de handen liet vallen, werd een slag ader van een zijner voeten doorgesneden Hij is in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Goed afgeloopen. Tusschen Baren- drecht en Zwijndrecht is een ongeluk ge beurd, dat wónder boven wonder goed is afgeloopen. Dezen keer had het ongeval aJs uitzondering op den regel plaats Dij een gesloten overweg. Juist nadat de overwegwachter van wachtpost 72 de afsluitboomen had neergelaten, naderde met groote snelheid een personenauto. De chauffeur reed dwars door de afsluiting heen en de auto kwam op de spoorbaan, op het oogenblik, dat de trein uit Dordrecht naderde De beide-inzittenden, afkomstig uit Den Haag konden zich, door uit den auto te sprin gen, tijdig in veiligheid brengen, doch de auto werd gegrepen, ongeveer 50 Meter weggeslingerd en totaal vernield. De trein kwam met 19 minuten vertra ging te Rotterdam aan. Door sen motorrijwiel aangereden. Door den G.G.D. te Amsterdam is naar haar woning vervoerd een vrouw, die op hert Stationsplein door een motor met zij span was aangereden en daardoor aan rechtervoet en hoofd was verwond en in wendige kneuzingen had bekomen Woeste hond. Te Stavoren ontrust te een losgebroken herdershond een kud de schapen. Hij dreef de dieren in een sloot en doodde er twee. Aan eenige vis- schers gelukte het den hond near te schie ten. Heldhaftige artiste. In een theater te Parijs treedt een scherpschutter op, Ro bert Bertin genaamd, die, op een tafel gezeten, op een muur schiet, die de kogels tegenhoudt. Toen hij dit weer deed, wan kelde de tafel een weinig en ging de ko gel door het decor. Er klonk een schreeuw en toen Bertin ging kijken, wart er ge beurd was, zei zijn vrouw, die hem bij zijn vertooning hielp, dat zij haar voet verstuikt had. Zij hielp hem verder bij zijn tweede optreden en pas toen deze achter den rug was, vertelde zij hem, dat de kogel in haar dij gedrongen was. Zij is naar het hospitaal overgebracht Van aen verloran paarlancollfer. Wij maakten reeds melding van de terugbe zorging van een verloren paarlencollier en van de belooning die de eerlijke vinder naar aanleiding daarvan heeft gekregen. Om nog iets naders omtrent een en an der te vernemen is iemand van de „Tel" naar het woonwagenkamp aan den Hein- weg te Amsterdam getrokken ,waar men al spoedig den kampbewoner Kwartel als den gelukkige wist aan te wijzen. Het geheele kamp is er natuurlijk vol van en met recht snoeven de kampbewoners tegen een ieder die het maar hooren wil „dat ^e nu toch zien dat er ook nog eerlijke menschen in een woonwagen kamp zijn". Kwartel zelf en zijn familie zijn nog een beetje onder den indruk van het voor gevallene en vragen zich af hoe het toch mogelijk is ,dat juist hun dit geluk is te beurt gevallen. Nadat de inmiddels aangeschaften woonwagen, het paard, het nieuwe tuig en de scharensliep bewonderd waren heeft Kwartel omstandig nog eerts de heete geschiedenis verteld: Hoe zijn vrouw s morgens met handel uitgegaan en hij thuis aan hot stoolenmatten was geweest; hoe hun dochtertje Francisca's middags toen moeder thuis kwam heei eventjes lachte ,toen ze de kraaltjes, die moeder in de Van Baerlestraat op den hoek van de P. C. Hooftstraat had op geraapt, kreeg om mee te spelen en ze haar om het halsje werden gehangen. Eerst toen één van Kwartels vrienden, een paar wagens verder, bij wien hij zich 's avonds de krant wel eens laat voor lezen, na het stadsnieuws, de politiek en de loterijlijst ook de annonces even door keek en daar de mededeeling betreffende het verloren collier zag staan en voorlas, kwam Kwartel op het idee ,dat hij dat ding wel eens in zijn bezit kon hebben. Het kostbare sieraad werd oogenblikkelijk van huis gehaald. En inderdaad bleek het aantal paarlen Kwartel wist toen van het besjaan daarvan nog niets af en noemde ze „kraaltjes" overeen te stem men met het in de advertentie genoemde getaL De mevrouw in de Roemer Visscher- straat vindt van den anderen kant het wel aardig, dat zij het ooiliertje weer terug heeft De verzekering had de schade wel uitbetaald ,maar zoo vindt zij het toch beter, zij was er nog al aan gehecht Als herinnering heeft zij een foto van de vindster laten maken. Da arch laf kat Te Parijs word ieder 'jaar op de jaarlijksche afrekening van een of ander staatsarchief een uitgave geboekt „voor bet onderhoud van een kat". Tientallen, jaren lang had die post op de officieele papieren geprijkt, en generaties van rekenplichtige ambtenaren hadden er overheen gelezen, zonder erop te letten. Tot op een dag een hoofd ambtenaar vroeg: „Wat is dat voor een kat? Wat doet een kat op een archief?" vroeg hij zich niet zonder eenigen grond •f. Hij hoorde verschillende omployes. Niemand kon hem af doemde inlichten. Tot eindelijk een oud, rimpelig mannetje reeds lang rijp voor pensioen, hem het geheim onthulde. Lang, lang geleden zoo vertelde de grijsaard hijzelf was toen nog een klerkje, was eens bij ministerieele beschik king aan het archief vergund een kat aan te schaffen, ten einde aan de mui zenplaag, die gevaarlijk dreigde te wor den voor de in het archief geborgen docu menten, een einde te maken. Tegelijk was uit de offlceele kas aan het archief een toelage verstrekt, „voor het onder houd van een kat". Ieder jaar zou deze toelage geïnd worden door den chef van het archief, den behoeder van het poese- dier. Maar inmiddels was de ruimte, waarin de akten en stukken bewaard werden, reeds lang in een „muis-proef metalen kluis omgetooverd. De kat was nü overbodig. Maar de toelage voor haar onderhoud bleef De hoofdambtenaar liet den cher ko men. „Hebt u uit openbare fondsen een toelage voor het onderhoud van een kat gehad vroeg hij streng. „Welzeker meneer, en ik heb niet te klagen, ze ia altijd stipt uitbetaald". „Drommels nog toe. Maar waar zit dan die kat? Die bestaat zeker alleen als schim'" „Volstrekt niet meneer", was het overtuigde antwoord. „Zij bestaat wel degelijk. Ze zit beneden, in mijn huis kamer! Wil meneer' ze soms zien?" Arm oudje. Te Eelsum (gem. Sloch- teren) is de 78-jarige Stientje R. uit Gro ningen in een gracht verdronken. Van den auto gevallen. De 18-ja- rige expeditieknecht P. van dar V uit de Ooatmaasstraat te Rotterdam, is, toen bij achter op een vrachtauto meereed, op den Westzeedijk aldaar van dezen wogen gevallen, Hij bleef bewusteloos lig gen en is naar het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd. Daar werd geconsta teerd, dat hij hert linker sleutelbeen bad gebroken. Na behandeld te zijn is bij naar zijn woning vervoerd. Aan dsn grond gevaren. De Rijnaak Theodora Carthaxma, die in de Schied-un- ach Sohie aan den grond ia gevaren, ia na vier uur tijds vlot geloopen. Nalat ook een poging om het schip met ver schillende motorbooten terug te sleepen mislukt was, is men begonnen het schip te lossen Dit had het gewenschte resul taat. De Theodora Gatharina kon ach er uit gesleept worden. De doorvaart ia on geveer 6 uur gestremd geweest, zo Dial tjentalien vaartuigen groote vertraging hebben ondervonden. Van zijn bed gelicht. In verband met den diefstal van f 76 ten nadeele van gebroeders Van Alphen te Eoh- teld, bij Tiel, is van zijn bed gelicht zekere V., die na verhoor voor den rech- ter-commissaris gisterochtend in het huis van bewaring te Tiel is opgesloten. Gaan goede brandkastan Even nar de grens van Tiel, in het Galgenveld, on der Eohteld, is bij de erven Van Alphen de diefstal ontdekt van een som van f ^75, die in een kelder onder een vaatje was Verborgen. Dit geld zou Donderdag a.B. hebben gediend voor het betalen van pacht Tijdens de afwezigheid van de be woners is ingebroken in de woning van den stuc&door A. D., aan de Tieleraan- stiaat te Rotterdam. Uit een op den zol der staanden spijkerbak is al bet daarin verstopte geld, totaal een bedrag van f 340, gestolen. Schietpartij In een Poolsch dorp. In bet dorpje Zycblin probeerden een troep jongens een rijksveldwachter te ontwape nen. De in het nauw gedreven pol' tie- man greep zijn revolver en schoot li-iks en rechts, zoodat hij tien zijner aanval'nrs verwondde. Daaro- schoolden een 600 dorpelingen tozaam, die het politiebureau bestormden en eenige agenten met steenworpen kwetsten. De politie had inmiddels ver sterk ngen gekregen, die de betoog-irs uiteensloegen. Behalve tien gewonden zijn er nog veertien raddraaiers gearresteerd. De uitvinder der ocarlno. Uit Venetië wordt gemeld, dat den laatsten nacht van het carnaval, toen een gemaskerde stoet door de straten van het dorp Ca- misano trok, een der oudste inwoners, de 97-jarige heer Louis Silvestri, zich te ver uit hei raam boog en van een hoogte van 15 meter ter aarde stortte. Hij was op slag dood. Silvestri had een vermogen van ver scheidene millioenen. Tot zijn dertigste jaar was hij een eenvoudig boerenarbei der, maar op dien leeftijd had hij, groot muziekliefhebber, de buitenkans, een uit vinding van beteekenis te doen: hij vond n.l. de ocarino uit. Dit instrument be zorgde zijn ontdekker diens groot for tuin. Roovsrs aangehouden. Te Winscho ten z(jn gevankelijk binnengebracht J. L. en ten K. beiden uit Stadskanaal en. J. N uit Nieuwepekela, verdacht, maanden ge leden den zoon van den kassier Oosting van de Boerenleenbank te Nieuwepekela eenige duizenden guldens te hebben ont roofd. Nuttlga wenken. Krenten moet u wasschen In de ver giet onder een heetwater-kraan. Zij wor den dan ten eerste goed schoon en ten tweede zwellen zij op tort dubbele grootte. Voor het drogen spreidt -u ze dan uit op groote sohotele en zet ze vrij dicht bij een vuur. Uw cakes en puddingen worden extra lekker, wanneer u zooveel aandacht aan den krenten schenkt. Het beste is, om ze den avond te voren uit te wasschen. Wist u dat gortewartar 'n uitstekend stijfsel vormt voor kant? Suiker, In water opgelost, is een prachtig middel om /fijne kanten te stij ven. Een mengsel van suiker en stijfsel voldoet ook zeer goed Motten leggen hun eieren niet in kleeren, welke met eenige druppels ter- 1 pentijn besprenkeld zijn. Als msn haar maar niat laai vallan. Men vroeg aan een gevierde zangeres, hoe het met haar gezondheid ging. „Niet goed", zeide zij; „hoewel de dokter mij heeft aangeraden, veel te loopen, heb ik in zes weken ternauwer nood een voet op straat gezet." „Niet te verwonderen", zei een jeugdig bewonderaar galant, „daar men o overal op de handen draagt." Onze tegenwoordige tijd Moeder: „Jantje, wat zijn je haren weer verschrikkelijk lang. Je laat ze van daag eens flink afknippen!'/ Jantje: „Nee, moeder, ik wil er niet als een meisje uitzien!" Verstrooid. Heel erg verstrooide oude dame (tot den treinconducteur, nadat zij aan de noodrem getrokken heeft): „Zeg alat-u- blieft aan den chauffeur, niet zoo hard te rijden." Een boffer! Een kruidenier uit Dublin kocht vijf jaar geleden voor gnkele shillings ver schillende voorwerpen, die in puinhoopen van het kasteel Kilmainham waren ge vonden; onder andere ook een stuk schil derij van aoowat 30 bij 30 c.M. Bij goed schoonmaken van het doek kwam een kinderportret te voorschijn. Onlangs werd de schilderij aan experts getoond, die het herkenden als een werk van den vermaarden schilder Romney, voorstellend Nelson als kind. De kruide nier heeft zijn goedkoope aanwinst nu voor 65.000 pond sterling (bijna 800.000 gulden) aan de Engelsche regeering ver kocht. Iets nieuws op spoorweggebied. Frankrijk heeft iets nieuws op spoor weggebied gekregen. Een machine om spoorwaggona te reinigen. Zij is opge steld op eenige kilometers 'van Phrijs. Langs een der spoorlijnen zijn aldaar, vier aan vier, acht enorme cylindrische borstels opgesteld, waarboven een sóórt plafond, dat zich als een tunneldak boven den paseeerenden trein welft De borstals vervullen niet alleen de taak die htm naam aanduidt en dit des te beter, daar zij draaiend zijn gemaakt maar zij bespuiten den te reinigen wagon tege lijk met onteUoara dunne watorstra'en. Het vuile water loopt door een spec'ale goot weg. De borstels zijn gemaakt van gemzenhuid. Een speciale machinist met het apparaat vertrouwd, bedient de loco motief die de wagens trekt, welke een goede bóurt moeten hebben. Voor de rei niging behoeft de trein niet te stoppen, alleen langzaam te rijden. De geheele constructie, de eerste in Frankrijk en vermoedelijk zelfs in Euro pa, doet het werk van drie ploegen van elk 80 man, telkens wanneer een trein van normale lengte erdoor behandeld wordt. It de vrouw degelijker dan da man? De directeur van hert verbeterhuis voor vróuwen in den staat New York heeft eenige statistieken samengesteld, waaruit blijkt, dat het aantal vrouwelijke veroor deelden sinds den oorlog is verminderd, terwijl dat der mannen is vermeerderd. Do vrouwen, zegt de directeur. loopVi niet graag de groote risico, die aan dief stal verbonden ia. Zij mogen bij uitver koop wel eens wat meenemen van een toonbank, groote misdaden om geld te bemachtigen plegen zij over het algem wn niet. Daarbij komt, dat onder vrouwm h*i spel en andere ondeugden veel min- d v xerbreid zijn dan onder mannen Weet t DAT in Amerika 62 pCt. der bevolking leeft van de opbrengst van beleggingen, of door familie wordt onderhouden, 'er- wijl 38 pet. hun kost door arbeid ver dient? DAT te Napels een vrouw van 110 jaar overleden s, die een zoon nalaat die 82 jaa$ oud isl DAT er in Bulgarije 12.000 meer man nen dan vrouwen zijnP DAT in 75 groote steden van Amerika de eerste maand van dit jaar ongeveer 470 menschen omkwamen door automo biel-ongevallen? DAT op do lijst van de jongste volks telling in Letland een oudje van 130 jaar en twee van ruim 120 jaar voorkomen? GOUDA. Maart. Geboren: Christina Maria, d» van M. A. Holthuijsen en J. Plomp Johanna, d. van H. Th. Veenenbos en J. Niessen Wilhelmina Margaretha Maria, d. van G. van Ardenne én J. A. de Ruijter Pieter Frank, z. van G. Verzluiz en E. D. van den Heuvel. Overleden: A. M. van Vela en, oud 19 j. M. van Rijswijk, oud 27 j., echtge- noote van P. Baaa J. G. Hoogendijk, oud 85 j., weduwe van G. van Eeijk. BENSCHOP. Maart Geboren: Alida Theresia, d. van F. J. Overbeek en M. J. Klever Johanna Gatharina, a. van A. Ligohham en G. L. van Zoeten Jacobus Marinua, i. van M. A. Boumans en G. M. Strik. Cor nelia, d. van J. Lekker kerker en II. van der Vlist Getrouwd: A. de Voe, oud 22 j. (te Goudriaam) en M. A. B roe ren, oud 20 J. GIESSENBAM. Maart. Geboren; Niesje, d. van K. Huteman en P. v. Kekerik Claelna Adriana, d. van A. Nomen en J. M. de Lange J m, z. van S. Keizer en G. Punt. Overleden: G. v. d. Giessen, oud 51 j., ectygen- van A. Kammerman. A. Pier- hagen, oud 80 j. A. Korevaar, oud 20 j T. de Haan, oud 77 j., weduwe n B. d. Zwart -o— 0 Deurwaarder te Vianrn, zal op Woensdag 16 Maart 1927, des voormiddags om 10 uur, ten huize van Mej. Wed. H. VERRIPS Hz., in de Weveivvi k, onder Leer broek in het openbaar TEGEN CONTANTE BETALING verkoopen: Zesjarig 4 Kallkoeien, li Kuispink, 2 drachtige Zengen, Tilbury met Berlin zilveren beslag, dito Tilburytuig, Boerenwagen, Kar, hooischudder, Wagen enKartuigea, Kruiwagen, Schouw, Landbouw-, Melk- en Deelgereedschappeo, Tobben, Tonnen, Kaaspere, Pekel- bak, Kaasplanken, Schragen en Standaards, Koperen Ketels, Horden, Boomen, Slieten en Brandhout. Voorts: Eenige Meubilaire Goederen, alsT afels, Stoelen, Spiegels, Koper-, Blik-, Qlas-en Aardewerken hetgeen verder te koop zal worden aan geboden. Te zien één uur v®or dan aanvang der vtrkooping. WtT Oeen gelegenheid tot stalling. -o— te houden door te Bergambacht, op Vrijdag 8 April 1927, des voormiddags M) uur aan de bouwmanswoning bewoond door den heer B. DE HOOP, in Bovenberg, van Kalveren, Qeit, Bouw- en Melkerij Gereed- schappen en Eenig Huisrand, en op Woensdag 13 April 1927, dea voormidd%gs 10 uur, aan d oouwmanswoning bt woond doorden »eerP VAN DfcRGRAAF Jz. in Oppe duit, Lekdijk 162 van 6 'Mnken en voorts Bouw- en Melkerij Gereedschappen. te Molenaarsgraaf is voornemens om •p Donderdag 17 Maart 1927, des morgens 10 uur nabij het door den heer B. VERLEK vraeger be woonde huis te 'geteekend no. 32, om eontant geld, la hel apeabaar le varkeepea: .Diverse en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Eén uur vóór den aanvang te bezichtigen. Notaris te Alblaaserdam, Is voornemens op telkens dei voormiddags hslf elf, bl|OOSTERHOUT te LANGERAK ten verioeke ven den Heer B. VAN ZESSEN, sldetri get. A 72, met SCHUREN, verdere Getimmerten, ERr en qrond benevens diverse perceelen te LANGERAK, samen groot I Hectaren, 85 Araa, 89 Centiaren. Breeder bi) biljetten en notitiën omschreven. Inlichtingen bij den eigenaar eb ten kantore van den Notari». —o— te Zevenhuizen (Z.-H.), zal op Vrijdagen I en 8 April >927, telkens v m elf uur, in „De Zwaan" te Bleiswijk, ten veizoeke van de fcrven Wed. B. HEMMAN, bij opbod en afslag openbaar verkoopen: beslaande uit 5 Woningen, met Schuren, Erf en Tuin, te BLEISWI/K, aan de Boezemvaart langs den Hoekeindsche weg, groot 16 A. 37 c.A., in 2 perc.; 1. De WONINfi no. 24, met aanbeh., gr. ongevaer 2 A 80c.A., in eigen gebruik geweest bij de Wed. B. Heitman; 2. De 4 WONINGEN, 24a-d, met aanbeh., gr. ongeveer 13 A. 75 c.A., verh. aan L. de Boer e. a., elk voor f S.25 per week. Na afz. veiling worden perc. 1 en 2 samen in slag gebracht. Aanvaarding bij de betaling op uiterlijk 18 Mei 1927.' Ta bezichtigen: Woensdag 'en Zaterdag 2—5 uur; aleutel te be vragen bij mej. de Wed. A. VAN DIJK—Heitman, Dorpsstraat, Bleis wijk. Nadere inlichtingen geeft ge noemde Notaris te Zevenhuizen (Z.-H.) zal •p Woensdagen 23 ea 30 Maarl 1927. telkens voorm. tlf uur, te NIEUWERKERK AAN DEN USSEL, in het Koffiehuis „DE ZWAAN", aan de Dorpsstraat, ten verzoeke van de erfgenamen van den Heer H. DE LEEDE.bij Opbod en Afslag, openbaar verkoopen: A no. 8, met SCHUUR, afzonder lijke STALLINO voor ten minste 10 stuks vee, VARKFNSLOODS en BERGPLAATS, ERF, TUIN en WATERING, aan de Nieuwerkerkschelaan, bij de Maatveldschc-kade, groot 16 Aren, 51 Centiaren. In eigen gebruik te aanvaarden bij de betaling. Betaling uiterlijk 16 Mei 1927. Te be/ichtigen iederen Dinsdagen Vrndag 10 4 uu\ waartoe bij af wezigheid van den bewoner de sleutel te bevragen is bij J. van den Heuvel, t. o. het te veilen huis te Streefkerk, zal op Woensdagen 23 en 30 Maart 1927, des vis 10 uur, bij R. H JANSEN aan het Schoonhovensche Veer ouder Groot Ammers ten verzoeke van den heer A. DE WAARD, in h«t openbaar met groote Schuur, Erven, Bouw grond, Dijk en Rietland, zeer gun stig staande en gelegen aan den Lek dijk,binnen- en buitendijks in de on middellijke nabijheiJ van het Schoonhovensche Veer,op Oelkenes onder groot 66 Aren, 61 Centiaren. T« veilen in 7 pefteeltn op hat terrain afgebakend verschillende combinatiën an massa. Ta aanvaarden bij de betaling der kooppenningen, uiterlijk op 11 Mei 1927. te Lekkerkerk, zal op WatMdag 13 April 1927, op de hofstede gemerkt 22, ta Benschap, bewoond door den Haar J. SLOOFF, Ten verkoop zullen worden aan geboden: benevens Boiw- en Melkgeraadfcbappai —O— te Waddinxveen is voornemens op 16 Maart 1927, des voorm. 10 uur, aan de bouw manswoning G 81 van den Heer J. v d. KRAAN, m het 2e Blok te Waddinxveen, in het openbaar A contant te .verkoopen een partij Hooi en Mest, Bouw- eu Melkgereedachappen w.o. Brik, driewielige Kar, 2 Varkenshokken, Kippenhok, Berg- heeft met spil, Melkvaten, Kuipen en Emmers. 2 Ladders, Kruiwagen en Paardetuig; voorts en wat er verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alles op den verkoopdag afge- nummerd te bezichtigen van des voorm. 8 uur af. Notaris te Ouderkerk a/d IJssel is voor nemens, bij Inzet en Afslag op Zaterdagen 19 en 26 Maart 1927, dea morgens ten 11 ure, in het Koffiehuis van J. VAN DER PLAS te KRIMPEN A/D IJSSEL, in het geld. A 7 en 8, met SCHUUR, ERF en W ATER, onder de gemeente binnendijks, tegenover de scheeps werf van de Firma Van Duijvendijk, belend Noord-Oost A. A. Stam en Zuid-West J. van Zwienen, groot 10 Aren, 10 Centlaren, Mondeling verhuurd aan A. de Boom voor f 2.75 en aan A. Neven voor f 1.00 per week. Aanvaarding bij de betaling 2 Mei 1927. Notaris te Ouderkerk a d. IJssel is voor nemens op Woensdag 23 Moarl 1927 's morgens ten 9 ure aan de Bouw manswoning A 25, aan de groote Waal te in het openbaar te verkoopen: een vler-roeden Hooiberg, de Op stal van twee Schuren, Hondenkar, Schouw, 5 Vlonders, Menbruggen, 300 Koestaken, verschillende Doaw- en Nelkgereedschsppen bestaande uit Wringtobben, Kaas pers, Pekelbak, Karns, Staren/ Kui pen, Kannen en Kaasvaten, Hand- werkgefeedschap, en eent partij Hout. 'a Morjens voor den verkoop te bezichtigen. Notaris te Ouderkerk ad IJssel, is voor nemens op telkens des morgens ten ell ure in het Koffiehuis van J. v. d. PLAS te KRIMPEN A/D IJSSEL, bij Inzet en Afslag, in het openbaar te H 230. met SCHUUR en het altijddurend recht van erfpacht van den Grond waarop die Gebouwen staan, onder de gemeente te zamen kadastraal bekend in Sectie A Nr. 3605, groot 1 Are, 95 Cen tiaren, strekkende van den teen des dijks Noordoostop tot P. van der Linde, belend Zuidoost de erven Dx Oouwens en Noordwest Dirk jGouwens. Bij monde verhuurd aan W. Vogelenzang de Jong voor f 5 per week. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom op 2 Mei 1927. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. o— Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel, is voornemens op .toeoidag 13 April 1927, des morgens ten 9 ure, aan de Bouwmanswoning B 26 in het dorp ten verzoek# van den Heer H. W. BOTH, in ket openbaar te mktoptni Tentwagen, Dogkar, 2 Schouwen, Bietenmachine, ,3 Menbruggen, Hekken, Vlonders, verschillend# waaronder: 3 teakhouten Wring tobben (110—180 en 250 L.), Kaas pers, 3 Pekelbakken, Staren, Kuipen, Emmers, Kaasplanken en Schtagen, 's Morgens vóór' den verkoop te bezichtigen. te Lopik, zal op Donderdag 17 Maarl 1927, dei v in 10 uur, te JAARSVELD- KAPEL, bij het huis van G. v. d. Hoep publiek verkoopen om contant geld: 7 Plukladder», partij Manden, Schilijzers, Varkenshokken, Zeu- ningen, Bascule met Gewichten, Dekkleed, Mestvaalt, Oeit, IJsscl- steinsche Schouw, laadvermogen 5000 halve K.G., enz. enz. HET BESTUUR van den zal voor vier jaren 1. Da Houtkampen bij de Watermolens te Langerak; 2. 0e Langensteinsche Kade onder Langerak. Inschrijvmgs-biljetten, mede onder teekend door twee solide borgen, in te leveren uiterlijk op 17 Maart 1927, bij den Polderschout den Heer A. SCHbP Az te Langerak* bij wien de voorwaarden van ver huring ter inzage liggen. te Dordrecht zal, ten verzoeke van M. v WtERDEN, Not Admini strateur te Giessendam, in diens hoedanigheid van hxecuteur-Testa mentair van Mej. J. LOCK-Aantjes, resp bij Inzet en Afslag beide dagen 's avonds 8 uur, in Hótel DEKKER te GIESSENDAM, in het ppenbaar verkoopen: get. B 50 te Gicstendam, met ERF, SCHUREN, OPEN GROND, tn ORASLAND binnen dams, binnendijks, en div. perceelen in den Polder Giessen-Oudebeneden- kerk, binnen-Tiendwegs, in het Middelblok en in het Broek, samen groot 5 H.A., 64 A.» 52 c.Am In 6 perc. en combinatiën. get. A 685rf, met ERF en (mst 70 Vruchtboomen), In den beneden-Polder Ie Hardinxveld, a A Parallelweg, (zeer gesehikt voor Boerderijtje), kad. sectie B no. 4495, groot 59 A., 20 o.A.; an get. A 155, met SCHUURTJE, ERF en TUIN te Qiessen-Oiidekerk Oem. Giessendam, groot 4 97o.A. Aanvaarding en betaling 26 April 1927. Bezichtiging 17, 18, 24 en 25 Maart a.s. van 2-4 uur nam. Notitiën en nadere inlichtingen te bekomen bij M. v WEERDEN, A 38 te Giessendam en bij ge noemden Notaris. ta koop van R.Z. Patrijs Leghorns, a 10 cent per stuk bij L OosTEROM.Qud-Ablas, no 198 1 onder Groot-Ammers in Graveland, bestaande uit hecht en sterk HUIS, get. C no. 10, een flinke BUITENSCHUUR en diverse perceelen prima tezamen groot ongeveer 13.50 Hectaren. Op 1 Mei 1927 vrij van huur. Desgewenscht kan een bedrag van f 25000.— a f 30000.— als eerste hypotheek gevestigd blijven k 4 Te bevragen bij Notaris H. O. BOKS te Molenaarsgraaf. Markt 6 - Tal. 762 - Qoida mark „Eterait" Batonlabriek •^-rite's* betuigt bij deze zijn dank voor het hetwelk*hem werd geschonken voor de door hem ingezonden bons uit de pakjes Edelweiss Zeeppoeder, Condor» seep, Sneeuwwitgloor, Edelweisszeep. Het Rijwiel is te bezichtigen In de Etalage der Firma H. J. SCHRIJVER, SCHOONHOVEN. Spaart de Bons, welke zich bevinden in de pakjes Edelweiss Zeeppoeder of zuivere Sneeuwwitgloor, tot het verkrijgen van een Naaimachine. Luxe Rijwiel of Waschmachine Na inzending van 50, 100, 150 of meer Bons zenden wij U een aardig stuk Speelgoed voor de kleinen of een huish. artikel. APKLDOOKN. Fabrieken van Condorzeep, Edelweisszeep en Toiletzeep. Bevertin Manchester Blauw Keper Moleskin Drill in KORTE TIENDEWEG 22 GOUDA Bezoekt vooral Stand waar verschillende Standen geëxposeerd worden Reeds in gebruik bij verschillende Gemeente-Instellingen, e.a. Politie Gem. Lichtfabr. enz. aldaar. LANODURIOE GARANTIE. Agent voor Gouda en Omstreken Vakkundige Reparatie-Inrichting van alle merken Automobielen, Motoren en Rijwielen Demon.tratie, inlichtingen en prij.opgave zonder verbinding.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4