Net Meisje Dienstbode, Dienstbode, Landarbeiders, Boerenknecht, A. van de urn 6z„ WAARSCHUWT Kerknieuws, STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Sportnieuws ingezonden. Afloop Aanbestedingen. Predikbeurten Visscherij Berichten. Marktberichten Advertentiën. WillemTimmerCz,, Willem Roozendaal Terstond gevraagd Gevraagd Huishoudster, gevraagd, Gevraagd Gevraagd 1877. 13 Maart. 1927. KAASHANDEL Krimpen a.d. IJssel, 150 bos Hordenlatten, Vleeschhouwerij en Spekslagerij heropenen, W. Eegdeman. Bergambacht, 14 Haart Is da rorlje waak ward alhlar roor la aoort kaaa ba ateed van I SO—l 58 as voor Sa aoort I 46—f 46 da 50 K.G. Voor rotte varkasa ward baatoad tot I 8S de 50 K.O. De bouwman H. Verdoold alhier, heeft het bouwen vos een woonhuta in Benedenhal* opgedragen aan da Qebra O. en B. van dar Wal .timmerlieden al- hi«r. Door de afdeolmg Bergambacht— Ammerstol van Het Groene Kruis werd in de zaal van den heer T. van Zoost al hier een algemeene vergadering gehou den. Nadat de voorzitter de vergadering met een woord van weLkom had geopend, en de secretaris de notulen van de vorige vergadering had voorgelezen, werd door den penningmeester rekening en verait- woording eedaan over zijn gehouden bo- heej in het afgeloopen jaai welkt tik» ning, nadat deze door een commissie tras nagezien en in orde bevonden. ward goedgekeurd. Daarna volgde het verslag van den se cretaris. Vervolgens werd een bespreking re- houden over de plaatsvervangster van di wijkzuster, die wegens het doen van exa men, zich een maand buiten de gemeente moet ophouden, en werd besloten om aan het bestuur een blanco mandaat te ver- leenen om daarin te voorzien. Van een der leden was een schrijven ingekomen bij het bestuur, waarin de noodzakelijkheid ,van confributieverhoo ging werd voorgesteld. Over dit punt bestond een langduri/o discussie en wel hoofdzakelijk over de toepassing der verhooging, naar draag kracht. Ten slotte werd besloten om het minimum van de contributie te stellen als volgt: bij inkomen beneden de 1500 gulden f 1,50 per jaar, van 150ö tot 2500 gulden f 4 per jaar en boven de 2500 gulden f 7,50 per jaar. Een commissie zal worden benoemd om deze zaak verder te regelen. Bij de rondvraag werd door een lid van het bestuur de wenschelijkheid naar vo ren gebraoht om gedurende het gure jaar getijde, voor de wijkzuster een auto be schikbaar te stellen, daar de afstanden te groot zijn in onze gemeente om dit met storm, sneeuw of regen per rijwiel .e doen. Na eenige bespreking werd besloten daarin te voorzien. Door een lid werd gevraagd of het ook mogelijk was, dat v&n te houden algemee ne vergadering enmeer publicatie werd ge geven, daar velen de geplaatste adverten tie in de fichoonhovensohe Courant niet lazen. Na eenige discussie over de beste be kendmaking. werd door het bestuur be sloten de aankoadigingen aan te plakken in de verschillende deelen der bedde ge meenten. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den voorzitter geslotan. H«kandorp,>.19 Maart. De condidaten- lijst voor de a.a. gemeenteraadsverkie zing, luidt als volgt voor de R.-X. partij: 1. A. Miltenburg; 2. H. van Rossum; 3. P. Compier* 4. H. Büom, B. J. Kaabergm, 6. G. A. Mulder, 7. M. Hoogenboom, 3. Th. de Voa. Haastrecht, 14 Maart Een auto vnn den expediteur H. van 't Willert, Bun schotenAmersfoort, reed Zaterdagmor gen komende uit de richting Gouda op den H&astrechtschen dijk pardoes de hol- ling van. den dijk. in. De chauffeur kwam er zonder letsel af. De auto bekw .n averij. Door den heer C. Th. van Vliet werd weer hulp verleend en kwam de auto weer op den dijk. Een gebrek i*n de stuurinrichting was oorzaak van het ongeval. Moordracht. 15 Maart. Onze dorpsge- noot de heer P. Kreuk is geslaagd, voor hdt examen geoefend helper, afgenomen door de vereen, van „E.H.B.O." te Gouda Het bovengrondsch telefoonnet in deze gemeente zal vervangen wor 1 m door een ondergrondscnen kabel. In verband met het behaalde kam pioenschap door het le elftal van Jv voetbal vereen. „Moordrecht", in de ie klasse G.V.B., zal op Zaterdag 26 Mairt in 't Posthuis een gezellige propagandt.- avond gehouden worden. Aan den heer P. Bloot alhier is het metselwerk opgedragen van een te bou ten woonhuis voor rekening van den h^er Joh. Vermeer alhier. Op de veiling van 11 Maart waren aangevoerd 6592 kip- en 1056 eendeieren. Men noteerde voor kipeieren van f 4,05 tal f 5,70 en voor eendeieren van f 4—5, beiden per 100 stuks. De candidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen van de A.-R. partij ia als volgt samengesteld. 1. P. van der Bas (aftr.); 2. J. W. R. Termorahuizan (aftr.). 3. H. Rietveld, 4. C de Bruin Tz 5. C. Timmermans; 6. J. Verstoep, 7. M Bongers Pzn.. 8. Joh. Admiraal; 9. G. N van Dieren en 10. C. Bos e Groot-Ammers, 14 Maart. De keuri ig van dienstplichtigen der lichting 1923, zal voor deze gemeente plaats hebben *>p Woensdag 0 April a.a., des voorirudda^s 9 uur, in het Nutagebouw te Schoonhoven. Zaterdagmiddag is de alhier wo nende zenuwpatiënt Jac. v. d. Wolf ov3r- gebracht naar het herstellingsoord Bloe- mendaal te Loosduinen, alwaar hij reels vroeger ook eeaigen tijd verpleegd we'd. Hij verkeerde de laatste dagen in zeer opgewonden toestand Heden is men begonnen Aet den bouw van een autogarage van den heer R. H. Jansen, caféhouder aan het Schooi- hovensche Veer. Door de gemeente Schoonhoven is aan Jansen voornoemd met ingang van 15 April a.s. de huur opgezegd van de buitensohuur, welke moet verdwijnen in 0verhan.d met den aanlig van een nieuwe veers toep. Ammerstol, 14 Maart. Binnen zeur korten tijd zal het veer Ammerstol— Groot-Ammera een verandering ten goede ondergaan. Meldden wij eenigen tijd ge leden dat een der veerbooten mat mo torische kracht werd gedreven, thans rij medegedeeld, dat door den veerman 0. Blanken eveneens een nieuwe veerboot, voorzien van een motor, In de vaart zal worden gebraoht. Als een bijzonderheid kunnen wij medédealen, dat, ondanks het vtiJ koude weer der laatste dagen, door W. vap Woerden alhier, vroege? aardappelen lijn gepoot. Lanoerak, 14 Maart. De vereeniging „Ons Belang" heeft de vorige week defi nitief besloten, dat er een opslagplaats voor steenkolen zal worden gebouwd jp den grond van den heer De Ruijter. 30 stemmen voor, 5 tegen. Vm keuring voor den mil tairen dienst zal plaats hebben ter- Schoonhovjn den 8en April, voormiddags 9 uur. Be langhebbenden wordt aangeraden de das- betreffende aanplakbiljetten te lezen. Nisuwpoort, 14 Maart. Het zoontje van den heer Hoogendoorn alhier brak Za terdagavond bij ongeluk een ruit in te winkeldeur van den heer Terlouw. Aan gezien de ruit groote afmetingen had, is dit voor H oogen doorn een minder mooi schadeposlje. Chauffeur Kerstbergen reed de vo rige week geheel bui/ten zijn sohuld e^n beschonkene aan, die nadat hij eenigs- zrns verbonden is geworden, naar vai- liger oorden is overgebracht. De ingezetenen worden door aan plakbiljetten er aan herinnerd, dat Ds. Wisse in de Ned. Herv. Kerk een spreox- beurt zal vervullen. Stolwijk, 14 Maart. Op Vrijdag 11 Maart 1927 hield de Coop. Boerenleenbank te Stolwijk ten huize van den caféhouder M. Zuidervliet een algemeene vergadering waarin de kassier verslag uitbracht van het 21ste boekjaar. Uit dit verslag blijkt, dat in 1925 in de Spaarbank werd ingelegd een bedrag van. f 292.914,35 en in 1926 een bedrag van f 241.390,19, -dus mindér ingelegd f 51524,16. Terugbetaald werd in 1936 f 308.513,12, in 1925 f 256282,08, maar terugbetaald f 52.290,14. Het saldo der spaargelden bedroeg ;n 1925 een bedrag van f 478.829,64, m 1926 een bedrag van f 411.706,71, een 'vermindering van f 67.122,93. In 1925 was aan voorschotten gegeven per saldo' f 177.408, in 1926 f 216.727, ean vermeerdering van f 38.319 Debet. Van den Rek. Gt. houder waren in 1926 te vorderen f 213.313,73, in 1920 te vorderen f 203.267,14, een verminde ring in gunfcbigen zin van f 10.046,59 te vorderen Credit. Dyor de Red. Gt. houder was gedeponeerd bij onzen bank in 1926 f 87.107,14 en in 1926 f 69.715,20, dus meer gedeponeerd in 1926 f 17.451,94, trpkt men dit bedrag af van de vermin dering der spaargelden ten bedrage van f 51.524,10 af f 17.451,94, ia f 34.072,22. Er is in 1926 omgezet f 1.600.000. tegen In 1925 f 1.400.000, dus heeft de omzet twee ton meer bedragen. De gemaakts winst bedroeg in 1925 f 2.012,75, in 1926 f 2.890,71, dus eon vermeerdering van bijna f 300. Het aantal in omloop zijnde spaarboek jes bedroeg in 1925 48Q, in 1926 495. Voorsohotboekjes in 1925 59, in 1926 77. Rak. Crt. in 1925 130, dn 1926 127. Tn totaal alzoo in 1925 609, in 1926 699, ten vermeerdering van 30 stuks, waarna ie dus de uitgegeven boekjes de ingetrokken hébben overschreden. Het aantal leden steeg van 188 tot 20i, waarbij rekening is gehouden met dege nen, die bedankt hébben of zijn overla den of vertrokken. Het aantal nieuwe V den in 1926 bedroeg 22. Vervolgens werd de heer M. Verdoold als bestuurslid herkozen, terwijl de heer L. de Jong, werd herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Bij de Zaterdagmiddag j.L gehou den demonstratie door de N.V. „S. I. G. Lv I." Snelbluachmaatschappij, met haar nieuwe snelbluschapparaten. waren sjor veel ingezetenen aanwezig. Op het far- rein merkten we o.a. behalve de beile wethouders, eenige raadsleden en brand meesters op. Verder eenige ingezetenen uit Gouda. Op het terrein, het Vaartland, waren enkele houten huisjes en and ?re stellage'a opgeslagen, welke, na eerst met benzine, petroleum en teer te zijn be werkt. werden aangestoken, hetgeen ver bazend hard brandde. Zoo gauw men ech ter met de snelblusscher het vuur be gon te bestrijden, wat het meteen ge doofd. Alle aanwezigen waren dan k vol lof over het prachtige resultaat, dat met dat snelbluschapparaat werd be reikt Wij gelooven dan ook. dat gemelde maatschappij wel succes zal hebben en vo le apparaten geplaatst zullen worden. Vrijdagmorgen had er op den Beijer- soheweg onder deze gemeente een aan rijding plaats tusschen de auto van D*. B. Kievit en een vrachtauto van den hear Dirkzwager uit Moordrecht. De auto van Dr. Kievit werd hierbij zoodanig bescha digd, dat deze niet verder kon De vracht auto werd minder besohadigd en kon haar weg vervolgen. Persoonlijke onge lukken hadden hierbij niet plaats. De var zekering zal de schade wel moeten beta len. Krimpen a.d. IJsssI, 14 Maart. Bij de gehouden aanbesteding voor rioleering enz. tusschen den dijk in Stormpolder en de Nijverheidstraat werd ingeschreven door: iL. de Jong te Ouderkerk a.d. IJs- sel voor f 799; G. van Staveren te Krim pen a.d. IJssel f 749; A. en G. van Vau- ren te Gouderak voor f 784; Gebra. Heu velman te Krimpen a.d. IJssel voor f 737; D. Gouwens te Krimpen a.d. IJssel voor f 730. Aan den laags ten inschrijver is het werk gegund. Het 11-jarig zoontje van Van W alhier is dezer dagen op stap gegaan en werd daarvan mededeeling gedaan »a.n de politie. In de aangeduide richting zijn on middellijk pogingen in het werk geetdd om het ventje te vinden en werd ree Is spoedig bericht ontvangen, dat hij in Stol wijk was aangeland. Moeilijk vorvotr van a«n heimachine. Qeudrlaan, 14 Maart Alhier zijn per motorboot 170 heipalen aangekomen, noo- dlg voor de bouw van een hofstede, die alhier gebouwd moet worden. Hiervoor was ook noodig 'n heimachine maar deze te vervoeren bleek niet zulk een'gemak kelijk werk, daar dezen al twee keer ver zakt was op den Nieuwpoortschen weg en over de brug by J. Baron wèer verzakte en daar men wel zag, dat verdergaan De heer T. v. A. alhier had deze onmogelijk was heeft men de zwaarste deelen van de machine op een auto ge laden en zoo verder getransporteerd, week het ongeluk, dat hij met een kar met kalveren te water raakte .doordat zijn hit schrok van een auto. T. v. A. moest zich geheel te water begeven om zyn kalveren te redden, daar zij allen gebonden waren, behoudens eenige ave rij aan paard en kar liep dit ongeval betrekkelijk goed af. Donderdagavond 7 uur waren door den burgemeester alhier opgeroepen alle oud-gemobiliseerden om te komen tot oprichting van den „Bond van oud-ge mobiliseerden". Ongeveer 30 personen hadden hier aan gehoor gegeven. Door den burgemeester werd het doel van de vereeniging uiteengezet en medegedeeld, dat de contributie bedraagt f 0.25 per jaar voor het lidmaatschap van dien Bond. Verder werd nog medegedeeld, dat op een nader te bepalen tijdstip de me dailies zullen worden uitgereikt te Go- rinchem door oud generaal G. J. Snijders Lskkerkerk, 14 Maart Bij den landbouwer P. Streefland is een stierkalf geboren, dat slechts drie pooten heeft hen van de voor poolen ontbreekt Op de plaats waar die moest staan, is zelfs geen stampje te vinden. Het schouderblad is er wel jmaar verder niets. Het beest js goed gezond en kan op zijn diie pooten best terecht Het sa\(io van den bazaar, welke vanwege het „Groene Kruis" alhier ge houden is om te komen tot stichting van een Lighal met hoogtezon bedraagt niet minder dan f 7551.36 een bedrag, dat een schitterende belooming is voor de vele en groote moeiten aan den ba zaar besteed. Haastrecht, 14 Maart. Blijkens adver tentie in dit blad, zal de heeT W. Eag- deman Woensdag a.s zijn geheel geros-. taureerdo slagerswinkel heropenen Deze verandering getuigt van goeden smaak en bewustzijn, wat de eischen van een sla gerswinkel zijn. Vloer en wanden zijn van tegels, ter wijl een marmeren toonbank met mooi >n opstand effect geven, zoomede een bovjn- lading ijskast .geleverd door den heer Jon. van Mechelen. van Rotterdam. Dat Jp-it puhliek dit zalwaardeeren, mogen we wol verwachten. NED. HERV. KERK. Beroepen te Gouda Da. L Vooretoeg te Katwijk aan Zee. Lopiktrkapal, 14 Maart. Alhier had de overdracht plaats van den grafsteen van wyien Da Th. J. L. Ruys in leven Pre dikant te Lopikerkapel op de begraaf plaats te Putten ad. Veluwe Op de graf steen stond gebeiteld: Hier Rust Theodorus Johannes Lode- Wijk Ruijs, Theol Doctr. en Predikant by de NecL Herv. Gemeente te Lopiker- kepel ygeb. te Putten, 3 Jan,. 1877* „Myn lichaam ivoor de aarde, mijn ziel voor God". Hier onder was een bybel opengesla gen opgegrift met op de eene bladzyde 2 Thees. 3 1 en op de andere bladzijde Luk, 8 8b, Op de eerste; bladzijde was de tekst van zyn eerste preek in Lopiker kapel en op de tweede zijn laatste preek hieronder stond. „Zijne dankbare GcmeW, 2,Hebr. 1903 29 Nov. 1926, By de overdracht waren aanwezig met de Fam. Ruijs een deputatie uit Kerke- raad en Kerkbestuur van LopikerkapeL Door den President-Kerkvoogd, dein heer A. de With, werd het volgende tot de Fam. Ruys gesproken Geachte Fam. Ruys. Voor ruim drie maanden stonden wij ook hier op dezen begraafplaats om het lichaam van Uw geliefden Broeder en onzen zeer geach- ten Predikant Ruys, ter aarde te be stellen. Het was voor onze Gemeente een zware slag Ds. Ruys te zien heen gaan, die bijna 24 jaren in onze gemeen te als Herder en Leeraar de Gemeente wist te leiden. Het was voor ons een ware aandrang pen blijvend© herinnering op zijn graf le doen plaatsen, waarn ons de gansche Gemeente steunde. En zoo hebben wij tn overleg mef u, geachte familie Ruijs, hot welgekozen opschrift op dezen steen la ten aanbrengen Daar zijn laatste woorden vrede waren, hebben wij zijn eigen woorden laten aan brengen: Mijn lichaam voor de aarde, mijn ziel voor God, Geachte familie Ruys, wil dezen steen namens de Ned. Herv. Gemeente van Lop kerkape! die hem met algemeene deelneming heeft geschonken, aanvaarden, tot blijvende herinnering aan uw geliefden broeder en onzen zeer geachten predikant van Lopikerkapel. Hierop werd door den oudsten broeder W. J. Ruijs. van Buseum, dank gebracht voor de woorden, gesproken door den president-kerkvoogd. Ook verzocht hij hun welgemeenden dank over te brengen aan de Ned. Herv. Gemeente van Lopikerkapel. Hierna werd de steen nauwkeurig be zichtigd door de aanwezigen en werd voldaanheid uitgesproken door de de fa milie Ruijs door de deputatie van ker- k era ad en kerkbestuur. De steen was ge plaatst en bewerkt door F. v. d. Ploeg te Utrecht, die persoonlijk ook! aanwezJg was. Schoonhoven 14 Maart 1927 Gouden jubileum „Jozef". De Ghr. Jongelingsvereeniging „Jozef alhier viert haar vijftigjarig bestaan. Een zoo schit terend jubileum mag niet onopgemerkt voorbygaan, heeft het bestuur zeer te recht geoordeeld. Een openbare vergade ring ter viering van dit feit is dan ook belegd, waar als sprekers zullen optre den Ds. Wi, Deur alhier, roet een inlei dend woord, en De. H A. de Geus, van Waddinxveen met het onderwerp „Een heilige aandrang tot voortvaren' Voor bijzonderheden verwijzen we naar de desbetreffende advertentie in dit num mer. Gemeenteraadsverkiezingen. Door de A.-R. Kiesvereeniging is de navolgenie candidatenlijst opgesteld voor de as. raadsverkiezingen 1. H A, Schreuder Sr. 2. A. Olnee, 3. G. Bouwmeester. 4. S. v. d. Oever. 5. P J. de Hoog van den Berg. 6. D. P. M. Gaillard, 7. N.*K. Kok, 8. Hormones Scheer. ERNSTIG TREINONGELUK. Kind overreden en een been verbrijzeld. Hedenmorgen heeft een ernstig treinon geluk plaasgevonden naby Den Hem. De trein die om vyf minuten voor twaalf hier vertrokken was in de richting Gouda, werd bereden door den machinist A. de Roy. die eerst sedert een half jaar dienst doet op de tramlijn Gouda—Schoonhoven Bij de halte Den Hem .wilde de ma chinist zijn vuren nazien. Hij vergewiste zich dat er niets op de lijn aanwezig was, bukte zich en in niet te tellen tijd zag hij toen hij opkeek, dat er een klein meisje op de rails liep. Hij remde uit alle macht, maar kon niet verhinderen, dat de trein over de kleine heensclioof. Toen de trein stopte, bleek, dat van het meisje het linkerbeen verbrijzeld was. De getroffene was de zevenjarige Jansje Stalenburg, wonende aan den Hoogen Dijk by Den Hem. Zij was thuisgekomen uit de aan den Dijk staande school en had haar kameraadje Cathrien Stalenburg naar huis gebracht. Daartia wilde zij weer naar haar eigen huis gaan. Daarby liep het kind met het hoofd voorover naar getuigen ons ver telden midden op de rails, met het gevolg, dat zy overreden werd. De kleine werd op een leer gelegd en toen in den bagagewagen neergelegd. De machinistreed op alarmsein achten uit terug naar Schoonhoven. De conduc teur had achter in den trein plaatsge nomen en keek over de lyn uit Ook de machinist keek zooveel mogelijk uit en floot telkens. Zoo kwam de trein weer hier terug, wat men gedaan had om spoe diger transport van het getroffen kind te kunnen hebben. Middelerwyl was de heer De Wilde, die in den trein gezeten had, uit den trein gegaan, en had zich naar Schoon hoven gespoed, Waar "hij den dokter waar schuwde Daardoor kwam het, dat toen de trein met den droeven last binnen- stoomde, Dr. De Bruyn direct aanwezig was om hulp te verleenen. Geconstateerd werd, dat het linkerbeen van het kind verbryzeld was, terwyi zy ook een schedelfractuur had bekomen. Per ziekenauto is toet kind naar Utrecht vervoerd, waar het ter verpleging is op genomen. Het ongeluk vond plaats vlak naby het hek van Suzanna's Hoeve. Het knechtje dier hoeve, Teunis Schilt vertelde ons, dat hy in de nabijheid geweest was, toen het ongeluk gebeurde. Hy verklaarde, dat de machinist toen hij het gevaar bemerk te, waarin zich het kind bevond, zeer sterk remde. Den machinist treft volgens dezen en anderen ooggetuigen absoluut geen schuld. Toen het kind per ziekenauto in Utrecht aan de Ryksklinieken aankwam, was het nog in leven. Het verkeerde toen in zorgeiyken toestand. W. Roozendaal. Alhier is op 72-ja- rigen leeftijd overleden de beer W. ifoo- zendaal, oud plaatsbekleedend ontvanger bij den Waarborg alhier. De overledene heeft zijn functie altijd met de grootste nauwgezetheid waargenomen en was ze -r op de hoogte met de wijze van heffti g der belastingen. Hij was jarenlang in Schoonhoven een bekende figuur en be handelde alle goud- en zilversmeden zeer humaan. De teraardebestelling zal plaats heb ben Woensdag a.s., n.m. 2 uur. Binnenbrand. Gistermiddag 2 mr bemerkten jongens, dat er rookwolken opstegen uit de plateelfabriek in de Mo lenstraat. Zij waarschuwden den majoor der rijkspolitie, den heer Monna, die op verkenning uitging. Hy slaagde erin binnen het gebouw te komen en een deur forceerend. ontdekte hy, dat dikke rookwolken zich lot stikkens toe hadden verspreid in de afdeeüng waar de oven stond. De firmant, de heer Visser werd ge waarschuwd. die al spoedig kwam. Deze poogde met een haak de in brand ge raakte turven, die boven op een oven 'i. waren, om te trekken. Hy ver- daarmee evenwel een zyner han den. zoodat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Majoor Monna heeft, geholpen door jongens, het vuur verder weten te blus- schen. De turven waren nat geweest en bovenop den oven geplaatst om te dro gen. Dit is nogal een gevaarlyke maat- Vegel zooals uit bovenstaande blijkt Wanneer de rook ïilet spoedig opgemerkt was, had de brand een zeer groote uit breiding 'kunnen nemen. Waterstand: Keulen, v.m. 4.19 m. 0.09 m. temp. -f 3 o. (Eigen Radio-dienst.) Tegen een boom gereden. DELFT, 14 Maart Zondagmiddag reed op den Haagweg by Delft een auto in volle vaart tegen een boom, doordat de voorband van den auto sprong. v Een vierjarig knaapje, dat in de wagen zat werd daardoor zwaar gewond en is in het ziekenhuis Bethel te Delft ter ver pleging opgenomen. De auto werd ernstig beschadigd. Inbraak. DELFT, 14 Maart Zaterdagmiddag ia tydens de afwezigheid van de bewoners ingebroken in de woning van den heer "De V. aan de Hee ma kerkstraat De toegang ia verschaft door verbreking van een ruit van de keukendeur aan de achterzyde van de woning. Het geheele huis is door- Zocht waartoe enkele deuren en kasten geforceerd zyn. Een groote hoeveelheid zilveren lepels en vorken, ongeveer 30, een zilveren thee- en koffiepot, een zil veren beker, benevens gouden sieraden zijn ontvreemd. De daders zyn nog niet bekend. Hofnieuws. APELDOORN. 14 Maart De Koninkl-j- ko Familie wordt 2 April as. voor hair zomerverblijf op Het Loo verwacht. Mijnramp in Polen. WARSCHAU, 14 Maart Uit Kattowitz de hoofdstad van Poolsch Opper-Silpzië, „wordt gemeld, dat gisteren een gasont ploffing heeft plaats gehad in een kobn- mijn te Zalez nabij Kattowitz. Vijf mijn werkers en een ingenieur werden gedo d. Telegrafisch Weet bericht. Naar waarneming n den morgen van 14 Maart. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige Noord-Westelijke tot Noordelijke 4 uind; betrokken tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk eenige «-egen of sneeuw; wei lig verandering in temperatuur. Inbreker verjaagd. Des nachts werd mej. W.f wonende in Worth-Reden bij Arnhem in haar slaap gestoord door iemand, die in haar slaapkamer Het licht opdraaide. Zij bemerkte, dat iemand haar huis was binnengedrongen, die haar toevoegde, dat zij van bed moest opstaan Daar zij alleen in huis was. voldeed zij aan het verzoek, doch het gelukte haar den indringer een wandelstok af te ne men. waarmede hij de juffrouw bedreig de. De inbreker ging daarop aan den haal en verdween door een verpield keuken raam, waardoor hij ook was binnon- gekomen. Er bleek niets ontvreemd te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Spoorwegongeluk in Roemenië. Ten gevolge van den mist is op het station Crivina een passagierstrein in botsing gekomen met een goederentrein, waarbij verscheidene wagons vernield werden. Vijf menschen zijn gedood en verscheidene gewond. De materieelo schade is aan zienlijk. Een aardschok. Te Perpignin (Frankrijk) werd een lichte aardschok gevoeld, waardoor de klokken in de ker ken begonnen te luiden. De bevolking vluchtte op piraat. Er is geen schade aan gericht. Vrouw verbrand. Te Ijlst (Fris land) vond een droevig ongeval plaat». Een dame van middelbaren leeftijd, me vrouw O., had het ongeluk te dioht bij li at vuu" te komen. Onmiddellijk vatten haar kleeren vlam, ten gevolge waarvan zij he vige brandwonden bekwam. Eenige uren later is zijn aan de bekomen verwon dingen onder hevige pijnen overleden. Een oplichterij op groote schaal. Men meldt ons uit Parijs; De Parijsche politie heeft den financier Henri Rochel- te gearresteerd, die er van beschukd'gi wordt aan het publiek aan deelen te heb ben verkocht van maatschappijen, die niet bestaan. Gemeld wordt, dat hij voor 74 millioen francs aan vaLsche aandeelen heeft geplaatst.. Voor den oorlog was Rochebte reeds oen maal gearresteerd wegens gepleegde fraude. Oneerlijke vinder. Twee reizigers tnadden op den weg bij Amersfoort en gouden doekspeld -gevonden en bij zich gestoken. Zij bekeken die speld, toon ze te Heerenveea weren aangekomen. Ze zag er niet erg waardevol uit. totdat men er hen op attent maakte, dat op de speld steentjes zaten. Een der reizigers besloot daarom de speld door een deskundige te laten onder zoeken en ging er mee naar een goud smid aldaar. Deze oordeelde, dat de speld een waar de van minstens duizend gulden 1 ad De marechaussee, die van het geval hoorde, stelde een onderzoek in. Hield den man aan, die de speld in zijn bezit had, aan en geleide hem voc .r*?n offi cier van justitie, die den betrokkene ech ter op vrije voeten stelde De speld is in handen der politie ge bleven. De vinder zal vervolgd kunnen worden wegens het niet aangeven van zijn vondst. Onder de tram. De weiuwe S. wo- en.de in de Archimedesstraat te Den laag, is in de Sportlaan door onoplet tendheid onder een tramwagen van liju 7 :eraakt. Zij bekwam ernstige verwondiu- gen. Men vreest, dat zij tengevolge van do aanrijding een schedelfructuur bekomen eeft. Ter verpleging is zij in het Rooie Kruis Ziekenhuis opgenomen. Gevaarlijk goedje. Te Londen war den uit den auto van een geneesheer tubes met ziektekiemen gestolen. Later zijn ze weer teruggevonden. Vier zijn ge vonden door een politieagent bij ten boschje. waar zij al den heelen dag ge'u- gen schijnen te hehben. De andere wer den gevonden doer een man, die het be richt van de vermissing had gelezen, de tubes in de aarde verstopte, opdat geen kinderen ze in handen zouden krijgen en toen de politie waarschuwde. Alle tuhea waren intact, zoodat de vrees voor be smetting voorbij wan. Deze vrees was niet ongewettigd, want naar de geneesheer verklaarde, bevatten sompiige der tubes kiemen, krachtig go^ noeg om. ©au epidemie te veroorzaken. Vele kiemen hadden ook een langoren levensduur; het ontsnappen van enkele had een ramp van grooten omvang kun nen veroorzaken. Ergerlijke dler«nkw«Hlno. Zekere X. te Veenendaal vervoerde een schaap m«H gebroken poot op ergerlijke wijze. Voorbij- gangen gaven hierover hun ongenoegen te kennen, waarop Van K. zekeren Van D. een stomp tegen dienst borst ggf. Hier door ontstond een vechtpartij, waarbij K. met oen slagersmes op Van D. be sprong. Omstanders hielden hem echter tegen. K. werd gearresteerd en naar Arn hem overgebracht. Familietwist. In het gezin "W te Katlijk bij Mildam ontstond een hevige woordenwisseling tusschen broeder <-n zuster. Het 20-jarig meisje wond ti'h daarbij nog al op en vloog ten slotte met een broodmes op haar broeder af, wim zij in den onderarm een vrij diepe steex- wond toebracht. De ontboden geneesheer legde een noodverband. De hoofdslagader aan de pols was bijna geraakt. Teruggekeerd. -De vermiste hande laar In veevoederartikelen P. H. te Patri- moniumbuurt bij Dokkuin, die de vorige week zijn gezin omtrent zijn verblijf in onzekerheid had gelaten ,is weder in zijn woning teruggekeerd. Overstroomingen In Frankrijk. je zware regens dér laatste dagen en hot smelten der sneeuw in de bergen hebbon in verschillende streken van Frankrijk overstroomingen veroorzaakt Alle dorpen langs de oevers van de Lot staan ondjr water, evenals het lagere gedeelte van de stad Gahors. Soldatbn zijn te hulp ge sneld en trachten de inwoners in bjo- ten in veilighe d te brengen. Sedert 1866 heeft men overstroomta- gen in dezen omvang in Frankrijk n et gekend. De Loire, de Allier, de Dordogne en de Adour zijn alle buiten haar.oevers getre den. Vele wegen zijn onbegaanbaar. De Rhone is bij Valenca vier meter boven haar gewoon peil gestegen. De Seine bleek Vrijdagmorgen om negen uur -n 24 uur tijda twee voet gestegen te zijn. Langs de zeekust hebben hevig^jtjr- men gewoed en er hehben verschillende kleine schipbrenken plaats gehad. Een kerktoren in het dal van de Orb ia omge waaid, waardoor verscheidene der aan grenzende huizen geheel vernield werd m. Een draadloos stat on nabij Lorient heeft noodseinen opgevangen van hot Rritsche stoomschip „Apsley Hall" dat op 8 K.M. buiten de Pont des Balei nes aan den Noordwestkust vam het eiland Ré in nood verkeert. Vernieling. Aangehouden is de Noor- sche zeeman V. O. A. wegens vernieling van een spiegelruit van een café op den Schiedamschen Dijk «te Rotterdam. Gevallen. Aan de Zuidzijde van Je Visschershaven te IJmuiden as men bezig met het maken van een steiger ten be hoeve van het lossen van, grind voor de Ned. Spoorwegen. Twee arbeiders, die op een lorrie op drie meter hoogte aan het werk waren, zijn omlaag geetort en op straat terecht gekomen, doordat de lorrie wipte. J. S. kreeg een hersenschud ding en J. V. een beenfractuur. Dlevsn gearresteerd. Te Pijnacker zijn des nachts eenige jonge losse werk lieden aangehouden als verdacht van diefstal van tinndorsgereedschappen en van kippen.' Twee van hen, A. L. en J. van der K„ zijn vanmorgen voor den of ficier van justitie in Den Haag geleid. Oplichting. De politie te Zeist heeft ter bebschiiking van de justitie gesteld zekeren A. E. E., zonder vaste woonplaats, die iets nieuws op het ge bied van oplichting heeft ingevoerd Hij laat een goed bankbiljet zien, zegt dat het valsch is en dat hij zulke biljet tin voor 25 pet. kan leveren. Inmiddels schermt hij met een pak biljetten: go»d voor 100 of 40 kussen, deze echter zoo danig ingepakt, dat alleen de uiteinden van het op bankbiljetten gelijkend papbr even zichtbaar zijn. Met behulp van een handlanger he?ft hij een caféhouder bewogen tot afgifte Van f 500. Men vermoedi dat hij moer slachtoffers heeft gemaakt. Door toeval lige omstandigheden s de politie achter deze handelingen gekomen. Doodelijk mijnongeluk. Op de staats mijn Hendrik te Brunssum is de 43 ja rige Poolsche houwer J. Piaskowky loo- vallende steenen getroffen. De man cd naar het ziekenhuis in Heerlen overgebracht, waar hij is overleden P v as ge' uwd; zijn vrouw en vier kinde^n zijn woonachtig in Polen. De rijdende dood. Te Oud-Turnhojt onder de Belgische gemeene ïflmhout, is een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twe menschenlevens zijn te betreuren De Hollandsche motorrijder, de heer Lambert Moonen. uit Eersel (N.-Br.) was op weg naar Antwerpen. Van de tegen overgestelde richting kwam een fieta.>r, Van Hout. uit Rethy (België), aahrijien. Even voordaf zij bij elkaar waren stak de fietser geheel onverwachts dé straat over. Hierdoor was een aanrijding onvermijdelijk. Beiden werden op slag gedood. Doordat de heer Moonen op de zen eenzamen weg vrij snel reed, was de botsing zoo hevig, dat de wielrijder een 15 meter werd weggeslingerd. De heer Moonen bleek een schedelbreuk te hebben bekomen, van den fietser was de borstkas ingedrukt. Van Hout was ge huwd en vader vasn 3 kinderen. Moonen was ongehuwd. Vrouw In brand geraakt. Toen de hulsvrouw van v. C. in de Heistraat te Helmond de kachel toet petroleum wilde aanmaken, sloegen plotseling de vlammea uit en vatten haar kleeren vlam. Zenuw achtig, niet wetende hoe te handelen, liep zij de straat op, terwijl zij in lichte laaie stond. Gedienstige buren schoten inmiddels met natte lakens en dekens toe, waarmede men haar brandende kleeren tenslotte wist te dooven. Op advies van den dok ter werd de ongelukkige, die geheel met brandwonden was overdekt, naar het SL Antoniusgasthuis vervoerd. Haar toestand ia zorgwekkend. Inbraak. Thans li te Rijswijk we derom ingebroken en thans ten hnUe van mevr. O. aan de Koninginnelaan. 's Avonds tusschen 8 en 10 uur, terwijl de bewoners afwezig waren, had de In braak plaats, door opensluitimg van de voordeur. De bewoonster mist een grojte partij tafelzilver en twee gouden horloges, in totaal een waarde van pijn. i 760. De risico van den arbeid. Op het terrain van de Steqpiolen Handalsvereeni- ging aan de "Waalhaven heeft de 46-jarige P. J. uit de Nieuwe Rubensstraat een kolenknijper op het lichaam gekregen, tengevolge waarvan hij met een bekken fractuur en inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis aan den Goolsingel moest vervoerd worden. Auto-ongeluk. Bij het uitwijk«p voor een f eterijder ia een vrachtauto op den Dordtschenstraatweg te Rotterdam met zulk een vaart tegen een boom gereden, dat de sneb van den auto met minder dan 38 c.M. diep in de bast van den boom gedrongen is. Door den schok sloeg de 14-jarige H. S. uit het Vletstraatje van den auto tegen den grond, de knaap is met een vrij zwxre hersenschudding naar het ziekephuis aan den Goolsingel vervoerd. Aangezien de verongelukte auto gevaar voor het verkeer opleverde en niet te ver wikken of verwegen was is hij later onder toezicht van de gemeente door de ber- gingsmaatschappij J. Maller en Go. vrij- Bij een val een been gebroken. In de vetsmelterij „Minos" aan het Leegh- waterplein te Den Haag is een jongen gevallen, waardoor hij zijn linkerbeen >rak. De jongen is ter verpleging opge nomen in het R.-K. Ziekenhuis. Ongeluk bij het boomen snoeien. Te Zuidhorn (Gr.) geraakte een gemeente werker bij het snoeien van boomen aan den Stationsweg onder vallende takken en werd zoo erg gewond, dat hij nog den- zelfden dag is overleden. Tegen een boom gereden. Een auto, op weg naar Nijmegen, is even voor het dorp Lent op den Arnhemse hen straat weg togen een boom gereden, vermoede lijk bij het uitwijken voor spelende kinde ren. De vier inzittenden werden uit den auto geslingerd. Een hunner, de heer Gerritsen uit Elden, <}as op slag doöd, de andere drie liepen lichte schaafwonden op. Het lijk is naar Elden overgebracht. De auto ia geheel vernield. pers" krijgen aangesmeerd. Zooiets open baart zich eerst later. De Alhlaaserwaard is, wat dit betrsft, erg onbetrouwbaar en dit zal zeker gro> ten invloed uitoefenen op de ontwikkeling der markt. Met beleefden dank voor de pias te- ruimte, verblijf ik WAARNEMER. Langer&k, 14 Maart 1927. (Wy hebben dit Ingezonden Stuk ter inzage gegeven aan Burgemeester For- tuvn. Deze zal er waarsehnlijk in ons eerstvolgend nummer op terugkomen. Red. Sch. Crt) Schoonhoven, 14 Maant. Van den gis teren op het Sportterrein nlhiw gespeel don wedstrijd voor de 3de KI. van den N V B. „Sportclub I"—„O. N. A. I" van Gouda, was do uitslag, dat deze wedstrijd door „O. N. A." met 5—3 werd gewor- nen. De wedstrijd .Amda m"„Sportclub II" werd op verzoek van „Gouda" uitge steld. Stolwijk, 14 Maart. Van den op Zondag middag alhier gehouden voetbalwedstrijd tusechen „Stolwijk I" en ..0. N. A. II" u.t Gouda, was de uitslag een overwinning voor „Stolwijk" met 6—6- en Gelderache le kwal. f 0,780,79, Hol- lamdsche le kwal f 0,78—0,79, 2e kwal. f 0,75—0,77 per K G. alaohtgevricht; vet te varkens I 0,74—0,70; 69 paarden f 125 200 per stut ROTTERDAM, 14 Maart. (Draadloos). Aangevoerd 534 vette koeien, 222 vette kalveren, 140 schapen of lammeren, 1183 varkens. Vette koeien 1© kwal f 0,15— 0,48, 2e kwal. f 039—O.41, 3e kwll f 0,28-0,31; ossen le kwal. f 0,44—0,40, 2e kwal. f 0,40—0,41, 3e kwal. f 0,36; kalveren le kwal. f 0,72H0,77H, 2de kwal. f 0,62^-0,65, 3e kwal. f 0,50— 0*52^; schapen 2033 per stuk, lamme ren f 2030 per etuk; varkens le kwal. f 0,32, 2e kwal. f 0,31, 3e kwaL f 0,30. Overzicht: Koeien en ossen tamelijke handel en onveranderde prijzen. Stieren weinig handel, geen noteering. Vette kalveren sleohite 'handel en onveranderde prijzen. Schapen en lammeren stille han del en -onveranderde prijzen. Varkens re delijke handel en prijzen gelijk aan vo rige week. ROTTERDAM, 14 Maart. (Dmadlooa). Aardappelxn&rkt. Brieteohe eigenheimers f 5—5,60; ZeeuwSohe blauwen f 5,30— 6,70, Zeeuwzche eigenheimers f 4,75— 5; Zeeuwsohe pootora f 5,30—5,70, Blau we eigenheimers f 4^05; Bravo'e f 5 5,50; Pootera f 3-^3,50; Red Star f 4,80 6,20; Malta's f 12^0—13,60. UTREGHT. 12 Maart. Aan de markt alhier waren heden aangevoerd 900 stuks vee. Handel matig. Prijzen waren als volgt: Stieren f 80—280, kalfvaarzen f i60200. pink vaarzen f 60'130. melk koeien f 200340, kalfkoeien f 220 - 360. vaarskoeien f 110230, nuchtere kalveren f 50, magere varkens f 19— 49. b ggen f 919, magere schapen f 15 30. LEIDEN, 12 Maart. Prima fabrieka- boter (controle) f 205, prima boerenboter f 1,80—2 per 1/4 vat van 40 KjG. Kaasmarkt te Groot-Ammsrs. M. de R. Met groote verbazing heb ik in Uw blad van Vrijdag U. het vraaggesprek gelezen over een kaasmarkt te Groot- Ammers. In hoofdzaak wat betreft de daarin geschetste vorm van kaashandel in deze streek, door dezen te qualiüceeren als ruilhandel. Hiermede is den kaashandelaren van Groot-Ammers geheel onverdiend, een ge weldige' slag in het gezicht gegeven. Dat Ruilhandel" is schromelijk overdre ven, want op den boer rust niet de min ste verplichting om het veevoeder van de kaashandelaren te betrekken. Beide partijen staan geheel vry tegenover el kaar. i De grootste kaashandelaren van Groot- Ammers kunnen zonder twijfel tientallen onomstootelijke bewijzen leveren, dat boe ren, die in denzomer tWel\10 a 20 keeren kaas leverden s winters geen kilo vee voeder betrokken of slechts een zeer on beduidende hoeveelheid. De voerhandel is voor de kaashande laren dus niet de hoofdzaak, doch slechts een kleine bijzaak. Handelaren, die per jaar minstens voor pLm f 300 000 kaas verhandelen zyn er op Groot-Ammers wel te vinden, maar het is absoluut uitgesloten er één te vin den die per jaér ook slechts een derde deel van dit bedrag aan veevoeder omzet Zeer zeker zijn er gevallen, dat bij de kaas een hoeveelheid veevoeder wordt verkocht, maar is liet de vraag van wel ken kant de „ruilhandel" dan wordt benut Deze gevallen doen zich in hoofdzaak voor* wanneer er veel vraag is naar kaas en de productie tot een klein getal is gedaald, dan dwingen er boeren met het veevoeder een veel te hoogen prijs voor de kaas. Zoo trekt dus de boer profijt van de zaak. terwijl de hande laar het veevoeder dan zonder winst moet wegrijden. Er zijn evenwel ook daden die een weinig aan Ruilhandel" grenzen. Alle boeren maken nu eenmaal niet éénzelfde prima kwaliteit kaas. Dat vereischt kunde en routine. Toch wil men niet onder doen in den prijs wanneer het kaas be treft, die in de pakhuizen weldra tegen werkt of geheel onhandelbaar wordt en in hoofdzaak dan alléén wordt bij den koop rekening gehouden met de be stelling van veevoeder wat ook ten zeer ste is te billijken. Het risico is dan echter ook nog veel te groot in evenredigheid tot de winst op het veevoeder. Hier meerdere gevallen te omschryven zou te veel plaatsruimte vergen. Eén ding is zeker, wanneer de kaashandela ren van den veevoederhandel moesten bestaan, zou het er treurig voor ze uit zien. Alleen nog iets over het bezoeken der markt, liever dan de kans zoo als thans af te leveren". Met recht, zooals thans de kaas wordt afgeleverd, raakt het kant of wal, de kazen die Vrijdag uit de pekel komen verhuizen Zaterdagmorgen naar de pak huizen. De marktkooplieden willen zulke kazen niet eens bekijken, zy koopen geen pekel doch uitsluitend rijpe kaas of liever goud geel zooals het la den kaashandel heet En hoe vreemd zullen zij dan nog op kijken wanneer ze den eersten of tweeden toer reed» een pwtij JoeMi" of Stolwijk, 14 Maart. Bij de Vrijilij- a.vond gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor den heer J. Zuidei-Vhel elhiei was door de navol gende personen ingeschreven: Metselwerk: T. G. Koot f 2046; A. le Vreugt f 1800; A. van Dam f 1665; J. van den Heuvel f 1388; C. Vonk f 1280; M. Both en Go. f 1192,60 Schilderwerk: J. van der Vlist f 275; G. Buitelaar f 236. Loodgietemswerk: Van Slaveren f 90; Rebouw te Gouda f 90. Het timmerwerk wordt door den heer Zuidervliet aeU verricht. Het werk is nog niet gegund. Voor zoover de woonplaats meX is ver- méld, zijn wonend© te Stolwijk Ameide, 14 Maairt. Bij de Donderdag avond gehouden aanbesteding van de hoepelmakerswerkplaats, groot 17 Dij 7 meteor, voor den heer G. van der Grijn, en een woning voor den heer J. de Lange, werden bedde werken aan de laagste in schrijvers gegund. NED. HERV. KERK. BLESKEN SGRAAF"Woensdag 10 Maart 's avonds 0.30 uur, treedt in le Ned. Herv. Kerk voor de Ghr. Jonge lingsvereeniging op de heer Van Leeuwen, Godsdienstonderwijzer te Dordrecht. MOERCAPELLE. Woensdag 16 Maart v.m. 9.30 uur, n.m 2 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Kok van Gouda. Biddag voor het gewas. MOORDRECHT. Woensdag 10 Maart, n.m 2.30 uur Da. B. Nieuwbuife. Huwe lijksinzegening. MOORDRECHT. Evangelisatie. Woens dag 16 Maart, 's avonds 7 .30 uur, de heer A. de Redelijkheid, G. 0. te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Onderwerp: Heilige roeping. POLSBROEK en VLIST. Woensdag 16 Maart 1927, 's avonds 6.30 uur, Ds. N. G. Bakker, van Benschop (Bidsto'nd voo het gewas). WILLIGE-LANGERAK. Donderdag i7 Maart, 'a avonds 6.30 uur, Ds.e A. J. Hoekzema (bidstond). ZEVENHUIZEN. Donderdag 17 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Gravemeijer, van Den Haag. GEREF. KERKEN. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. Woensdag 16 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Ringnalda. van Leimu den. Biduur voor het gewas. CHR. GEREF. KERK AMEIDE. Dinsdag 15 Maart, 's avoids 0 uur, Ds. J. P. Meijerüïg, van l^ieuw- poort. Biduur. AMMERSTOL, 14 Maart De afgeloo- pen week heeft voor de binnenvisschery niet veel voordeel afgeworpen. Het voor naamste wat hier werd gevangen was snoek. Konden wij in het vorige week- oVferzicht melden, dat er reeds paling was gevangen, ditmaal heeft men hiervan niets gezien. De uitkomsten, die de vis scherij op de rivier de Lek heeft afge worpen, mogen ditmaal redelijk worden genoemd. Ook hier werd voornamelijk snoek gevangen. Men besteedt thans voor snoek 25 tot 30 cent, voorn 4 tot 6 cent, bliek 13 tot 15 cent, alles per pond. De directie der zalpizegen visscherij „de Koekoek" alhier, heeft besloten om met haar werkzaamheden weer een aan vang te neme nen wel met ingang van heden. Laat ons vertrouwen, dat haar arbeid thans meer vrucht moge afwerpen dan den vorigen keer het geval was. OUDEWATER, 14 Maart. (Telefonisch) Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 9 kaaspartijen, 405 stuks, wegende 2025 K G. Prijzen: met rijksmerk le soort f 18 f 50, 2e soort f 42—f 47; zonder rijks- merk geen. Matige handel. AMSTERDAM. 14 Maart. (Draadloos) Veemarkt van heden. Aangevoerd 521 vette koeien. Prijzen le kwal f 0,90—1.04, 2e kwal. f 0,80—0,90, 3e kwal. f 0,70 —0,80 per K.G. slaohtgewioht, mindere soorten f 0,50—6,00; 120 melk- en kalf koeien f 800—875 per stuk; 122 vette kalveren le kwal. f 0,801,10, 2e kwal. f 0,700,84, 3e kwal. f 0,000,70 por K.G. levend gewicht; 288 nuchtere kalve ren f 0—12 per stuk; 75 schapen f 30— 88 per «tuk; 000 varkens, OrerseeuweoLe Getrouwd Adr. de Vos Jz. cn M A. Broeren C Md., die tevens hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstellling, bij hun huwelijk onder vonden Benschop, 10 Maart 1927. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze geliefde tehtgenoot en Vader In den ouderdom van 47 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, Wed. VT. TIMMER-v. d. Bero. CORNELIS. OOVERT. Streefkerk "(Sluis), 12 Maart '17. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, onze dierbare Man, Zwager en Oom, de Heer In Jeven rustend Ontvanger van den Waarborg, in den ouderdom van bijna 73 jaren. Uit aller naam, Wed. W. ROOZENDAAL- SCHERPEL. Schoonhoven, 12 Maart 1997. Oeen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. Woens dags 16 Maart, 's namiddags 2 uur. Er bieden zich aam 3 flinke P.O., met alle boerenwerk op de hoogte bij een bouwboer. Br. aan JOH. KRUIJTHOFF, Polderstraat, Alblasserdam. een goed kunnende melken. Adres: R. VAN PER BAS. C 13, Stolwijk. Een bij J. VAN DER HEE te Oouderak (nabij Stolwijkersluis). voor dag en nacht, In burgergezin. Adres HILL EN AA R, Kranen- burgweg 89, Den Haag. Zoo spoedig mogelijk gevraagd •en nettt Ï.g.g.v., In klein gezin, Voor alle huish. bezigheden. C. BOOIJ, Slgarenfabr., Streefkerk. TflndhesiltundioB Loplkeratr. MA Sohoonhoven SPREEKUUR alle werkdagen 10-j «n evotide van toil I lol 8 vvr, behalve Donderdag*, nprasknar «a kskksrksrki lederen Donderdag ven II lol 4 nar in hat Cart „Dl QROOTI BOER". BanaManden ris Oablrteei mal twea jaar ichrlfteli(ke garantie. Baal lat pijn loo ze behandeling. ■efaralUa la a aar |ere*i. tegen 21 Maart a.a. in klein gezin flinke P.O., voor dag «n nacht, zelfst. kunnende koken en werken. W. A. v. SETTEN, Pompenburgsingel 19, Rotterdam. wegens huwelijk der tegenwoor dige, tegen 1 Mei, P.O. P. OOMS, Landb., Voorweg, Hazerswoude. Ter gelegenheid van haar SO-JARia BESTAAN, hopen op D.V. Woensdag 16 Maart, des avonds T uur, in de Noodkerk der Ned Herv. Oemeente te IGH00 N HO VINvoor de Chr. Jongel Vereenig. JOZEF" op t« treden de WelEerw. Heeren Dt. W. DEUR, van Schoonhoven, met «tn inleidend woord. Di. H A. DE GEUS, van Waddinxveen. Onderwerp: „Een halliga aandrang tot voortvaren" HET BESTUUR. Persgesprekkm.) Al I* de leugt* nog zao suil, De waarhiid athtarhaalt haar [wal. Het ware te wenschen, Dat vele menschen, Met al hun gebreken Zich zelve bekeken, Dan zonden zij 't praten Van anderen wel laten. Groot-Ammers Ds BURGEMEESTER van een ieder, In het bijzonder Winkelier», GEEN rotaties aan to knoopen mst hit Reolame- Bureau Zuid-Holland, gevestigd Fourieweg 2 te Gouda, dan na bij hem Burgemeester inlichtingtn inge wonnen te hebben, omtrent de werkwijze en betrouwbaarheid vtn dat Bureau. Te koop aangeboden: owe in kleine partijen te verkrijgen, tegen billijken prijs en ook een partij Boonstaken. Te bevragen bij T. DEN OTTER, Meerkerk. Ond°rgeteekende deelt aan de ingezetenen van Haastrecht en Omstrektn mede, dat hij zijn op Woensdag a.o. zal geheel naar de eischen des tijd» ingericht. Aanbevelend, Haai tracht, 14 Maart '27.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2