SC I No. 5253 Bk EERSr Ver FEUII Loop der Bevolking. De Docht Smul numn VIJF 1 Rechtzaken. I GtMEENitRAAbö- VERüAbERlNüEN. haai ME (Slot T*Ut alle ge- reservefonds aan- op, de Burgemeester en Wethouders, met alge meens stemmen besloten, te leenen bij de Spaarbank van het Departement Capelie aan den IJssel cum annexis der Mij tot Nut van ’t Algemeen, een bedrag van I f 5000 voor veretrekk ng aan het Electri- citoitsbedrijf voor uitbreiding en ’’oor kosten van het converteeren der geld- lecningen, tegen een rentevoet van 4 3 4 pCt. a pari. Gisteren kon de dat het Nederlc door de Eerste met 33’tegen 17 Na lange hesp eindbeslissing ov< veel omstreden Hoe zijn de gei den mee bezig Eerst voor en in de Tweede Ka een zeer kle.ne i het artikel .,Aan na plaatsten, sp dat deze beslissi volk mo ht zijn. We hadden to< lijkheden waarin omdat verwerpin België temeer eei zou maken, nadi Kamer was aanvi Maar de besli is ,kwam niet tevoren was te z onzen Senaat gee ben. al is het aai werd uitgebra ht lijk verwacht wer Voor Minister V werping van dit heid, die zeer pij: Hij heeft en 1 mer zoowel door gezegd aan de nieuwe verhoudii en België een gro Het is een brok k gisteren is verniet ontslag aan H.M en gaat dus als sche Zaken heen nemen de overtuig den lande, dat h in deze materie c het zuivere land hem in de hitte tinders verweten. Van Karnebeek het builenlandsch voerde zal in d worden genoemd wijden blik omve en wiens visie o was, een omstandi licht niet bean two van het grootste Dat blijkt ook 1 Binnenhof in Dei stemming bekend zendkoppige meni opging. Het was i van het volk, dal door de vrees, da den aangenomen. 81 „Waarom zou Huber, die niet want aan een mc daoht hij niet. „Gij zult het ni „En waarom ni en betere mensch moord.” „Maar gij zult n: „Misschien durf Wees daar niet te waarmee gij mij be u onmogelijk te m; volvoeren, zal ik zen Ik wil u dan het leven te blijven ter een voorwaard, „En die is?” „Mij de bewijzen mij in uw bezat hel „Ik denk er me „Gij weet, wat h gering zal zijn.” „Dat weet ik ni mij te vermoorden eens, veronderstel dan zijt ge zelf ver. gij moeite hebben bergen, maar al ge niet helpen.” „En waarom ni „Na mijn dood onderzocht worden Do hoor Stam vraagt nog of do ge meente verplicht is om voor oen woning voor den rijksveldwachter te zorgen De voorzitter antwoordt, dat de minis ter van Justitie indertijd de gemeente besturen heeft aanbevolen zorg te dra gen voor een behoorlijke woning voor den rijksveldwachter. opdat deze onafhanke lijk van particuliere huiseigenaren zijn betrekking zou kunnen uitoefenen en er altijd dus een woning zijn zou. Bij gemis toch van een geschikte woning zou de Wat zal nu de De verwerping v lijk fluks geschiet vraag komt thans houden. Het is vo< Na de vervallen 5 drag van 1839 m lossing gevonden ’b Avonds half-twaalf word brand out- dekt in de banketfabriek van de firma I De H. aan de Jan van Vugtstraat te Rot terdam. Toen personeel van do brandweer I in het pand kwam, trof het daar twee mannen aan. Men geloofde, dat deze man nen reeds met het blusSchen waren be gonnen. Naderhand bleek, dat de brand kast was bewerkt. Op signalement is een van de drie mannen, C. v .d. Waange houden en opgesloten. Het is gebleken, in te breken en dat zij door den brand, welke in een ander gedeelte van het pand is uitgebroken, zijn gestoord Oplichter. Op verzoek van de Rotter- damsc1 e politie is te Amersfoort aange houden de 29-jarige advertentie-reiziger W J. L. T H. Deze wordt ervan ver dacht, in de Maasstad provisiegelden te hebben geind op gefingeerde contracten. Bovendien zou hij iemand met nog te innen kwitanties hebben betaald en daar na ties haar waarde verloren.. Hij ia naar Rotterdam op transport gesteld. Waarom een kolenmijn stopgezet moet worden. Een van de steenkolenmijnen in Kent (Engeland) die eerst eenige jaren in bedrijf zijn, zal waarschijnlijk binnen 14 dagen gesloten worden tengevolge van de weigering van de regeering en den graafschapsraad om vergunning te ver- teenen voor den aanleg van een kabcl- spoor van de mijn naar de haven van Dover voor het vervoer van de kolen. De eigenaars hebben verklaard, dat de onderneming niet anders dan met ver lies kan werken tengevolge van de veel te hooge spoorwegtarieven, die de Sout hern te overmeesteren en het mes uit kolen uit de mijn naar Dover berekent De spoorwegmaatschappij en andere in vloedrijke belanghebbenden hadden zich tegen de concessie voor den kabelspoor- weg verzet, waarop deze geweigerd werd De 900 man die in de mijn werken, worden vandaag met 14 dagen opgezegd. Door de tram gedood. In aansluiting op het bericht omtrent het doodelijk onge luk op den Geldorpschenweg te Eindhoven wordt gemeld, dat bij een onderzoek, inge steld door den commissaris van politie, is gebleken, dat de man op het voorbalcon dor stoomtram heeft gestaan, welke te 11.20 uur uit de richting Helmond te Eindhoven arriveert. Vermoedelijk heeft de man zijn evenwicht verloren en is toen van de tram gevallen, met het gevolg, dat hij een schedelbreuk bekwam en gedood werd. Motor over den kop. Te Delft is op den Rotterdamscho Weg ter hoogte van de lijmfabriek de hdbr H. uit Rotterdam ten gevolge van hot vastloopen van de remmen met zijn motorfiets over den kop geslagen. Een dame, die op de duo zat. werd ernstig aan hoofd en armen ver wond. Ook de heer H. bekwam een ern stige hoofdwonde. Zij werden met een passeerenden auto naar Rotterdam vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd. Mishandeling. In een café te Oir- Bchot (N.-Br.) heeft «een ematiga vecht partij plaats géhad tusschen P .3. en Van G-, waarbij laatstgenoemde een mes trok en S. een steek in den hals toebracht, De toestand van den getroffene is ernstig. De dader is gearresteerd. Een woesteling. Te Biskupice (Po len) heeft een boer in beschonken toe stand zijn 75-jarigen vader en zijn 60-ja- rige moeder vermoord. Toen een zwager, zijn broer en zijn zuster de ouders te hulp schoten en den woesteling trachtten te weerhouden, schoot deze mot een revol ver op hen, waardoor de zwager werd ge dood en de broer en zuster ernstig werden gewand. Ernstige vechtpartij. Te Txsende heeft in het woonwagenkamp een ernsti ge vechtpartij plaats gehad, welke ont stond, doordat de hond van zekeren Brou wers een dochtertje van C. had gebeten. Deze laatste werd h erover zoo kwaad, dart hij een revolverschot loste, dat B. in De voorzitter antwoordt, dat het in ge bruik geven van die school voor de Ge meente geen prevennen afwerpt en eer der nadeel dan voordeel oplevert, daar de kosten van verlichting en verwarming wel tegen de balen op wegen en doordat de school er. onder lijdt. Bovendien zou voor de vergaderingen enz die de heer Pannevis beoogt het lokaal van Van Holst wel gebruikt kunnen worden, daar net ook niet raadzaam ié aan die school te gaan breken. Wethouder Vermeulen deelt mede, dat wanneer er van batep sprake was, hij die wel aan het onderwijs ten goede zou wil len‘laten komen, doch niet voor het ma ken van tooneel enz. Hterna wordt met algemeene stemmen besloten, lokaal 6 d er school voor .iet g«vraagde doel beschikbaar te stellen. XI. Aangaan geldleening voor electri- ctteitebedrijf en koelen conversie leaning. Na uiteenzetting van den voorzitter wordt, overeenkomstig het voorstel van Dete Courant gegeven. Prijs v< Nederland 160. Men kan tic houden. afgekeurd slechts twee monsters 2“ en werden slechts vier waarschuwingen •ver zonden. Naast de activiteit van de bij de zen dienst aangestelde ambtenaren, komt ook in dit verslag uit de goede kwaliteit der hier ten verkoop aanwezig zijnde le vensmiddelen. 6e. Naar aanleiding van de opmerking van den heer J. de Jong ter vorige ver gadering betreffende het somtijds lang wachten op een keurmeester door den slager, leest de voorzitter de hierover ge voerde correspondentie voor, waaruit blijkt, dat inderdaad slechts éénmaal door een slager 30 uur werd gewacht en wel door het niet tijdig ontvangen van de kennisgeving. Waar echter bij de ambte naren de wil voorzit dezen dienst steeds zoo goed mogelijk té doen functioneeren, ligt vaak ook de schuld bij dien aangever welke niet tijdig zijn kennisgeving inzend. Aan de orde komt nu het voorstel van B. en W. tot aankoop van een huis met bijbehoorende «chhuur, erf en tuingrond van P. van Dam, Wijk A No. 128a, tot woning voor de nieuwe rijksveldwachter of zijn opvolgers. De voorzitter zegt, dat ter behandeling dezer zaak deze spoedeischende vergade ring is uitgeschreven. Waar zooals be kend de tegenwoordige rijksveldwachter elders wordt gestationneerd, beeft het Dagelijksch Bestuur getracht weder be slag te leggen op diens woonhuis voor zijn eventueclen opvolger. Dit ging niet, omdat de eigenares deze woning voor eigen personeel noodig had. Toen is rond gezien naar een andere gelègenheid, zon der daarin te slagen, totdat zich onge dacht de volgende oplossing voordeed. Op oen bijzonder geschikte plaats bij Spreeuwenhoek, werd een vrijstaande woning, nog bijna n;euw, met schuur en ruim erf. gezamenlijk tot een grootte van 7 Aare en 30 c.A. te koop aangebo den door den eigenaar P. van Dam. On- middellijk ziin B en W. er. met den ge- moente-opzichter heengegaan om het pand zelve en de waarde er van op te nemen. Het bleek inderdaad een nette en dege lijke woning, vóór drie jaren nieuw bouwd en in voortreffelijker» staat, waar voor de eigenaar f 5000 vraagt. De prijs, welke het hem zelf heeft gekost, was f 4-600 en door veranderingen en verbe teringen totaal f 5100. Op een vraag van den heer B. Hoogen- dijk geeft de voorzitter nog een nadere beschrijving van het hols en zijn indee- ling. terwijl op pen vraag van den heer Stam de voorzitter zegt dat het Dag. Be stuur beproefd heeft voor lager pr(,s te koopen, doch hierin niet slaagde. nissen, wie rij de heele geschiedenis ver teld had, haar weten te bewegen naar den rechter te gaan om Dabney, die nu al een jaar gevangen zit, uit de gevangenis te verlossen. Dabney zal nu wel vrijgelaten worden, doch voor Marie Jackson ziet bet er lee- lijk uit. De politie denkt, dat zij Dabney beschuldigd heeft, omdat hij blind is ge bleven voor haar bekoorlijkheden Dabney’s vrouw is steeds aan man’s onschuld blijven geloovcn. Goede vangst De centrale recherche heeft in de Kruisstr. te R’dam aangehou den 2 beruchte Haagse he inbrekers, die hier onder valschen naam vertoefden. Op een hunner is een zwaar Golt-repeteer- pistool gevonden, geladen met scherpe pa tronen, waarvan er één in de loop zat. Voorts is op hen een zwart masker ge vonden. Zij zijn op transport gesteld naar Den Haag, waar zij zijn opgesloten. Zij worden van verschillende inbraken, al daar gepleegd, verdacht. Met een mes gestoken. De 23-jarige Zweed B. v. L. is in de Baan te Rotter dam aangetroffen met verschillende steek wonden. zwaar bloedend. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter ver pleging opgenomen. Het is gebleken, dat I hij even tevoren met twee mannen ruzie heeft gehad op den Schiedamschendijk en dat deze mannen hem in de rfchtiag van de Baan zijn gevolgd. De Zweed was niet in staat, nadere inlichtingen te ge ven. Inbraken Te Zeist is in denQiacht on twee plaatsen ingebroken, n.l. in de horlogemakerszaak van den heer R. op de Slotlaan en in de fabriek van den heer M. aan den Utrechtschenweg. Aan èerst- geméld adres is een «geldkistje uit een bureau weggenomen en op den Utrecht se hen weg is getracht de brandkast te forceeren, wat niet gelukt is Met een bedrag van pl.m. f 300 hebben de inbrekers zich tevreden moeten stollen. Door den brand In de val. ’b Avonds half-twaalf werd brand TIENHOVEN. Over de maand Febr. Ingekomen: Cornelia Vreeswijk van Lexmond naar Hoogendijk’No. 8; Grietje Blom van Meerkerk naar Hoogendijk No. 20; Tennis van der Grijn van beerdam naar Hoogendijk No. 46; Gerrit Versluis van Willige-Langerak naar Hoogendijk No. 54; Aartje Johanna Sprong van Lan- gerak naar Hoogendijk No. 2; Tennis Versluis van Bensthop waard No. 69; Rotterdam naar netje Leen van dijk No. 44. Vertrokken Cornelia Maria Bouwmeester naar Ber gambacht: Gerrit Versluis naar Willige- Langerak; Hendrik de Gans naar Lange- rak; Janna de Gans naar Langerak; Mar cus van Middelkoop naar Langerak. voor dat doel beschikbaar te stellen, nader docr Burgemeester en L.™ te bepalen vergoeding. De heer A. van der Ent vraagt, of ver enigingen, b v. de turnvereeniging d lar nu al door benadeeld wordt, daar aan deze vereeniging al een avond is opge zegd. De voorzitter antwoordt, dat de turn- voreeniging van die school gebruik mag maken op Woensdag, Donderdag en Za terdag. maar dat de 4de avond, waaraan geen bestemming gegeven was, geweigerd Ij en al was die avond noodig voor het iustudeeren van tooneelstukjes, dan kan men daarvoor de voor-oefeningen niet zaan tegenwerken. De heer O. J. Pannevis is niet erg voor inwilliging, doch noodgedwongen zou spreker het willen (oeetaan. maar vraagt tevens of de baten voor het gebruik van die school aan de school zelf ten goede kunnen komen, zooals b.v. voor het maken van een tooneeltje, daar bij uit voeringen var. de Oudercomm asie enz. -o-- -- wel gebleken is, dat het dan een priini- gemeente ’t gevaar en de schade beloopen tieven toestand is. Ook zouden b.v. .-an adie baten schuifdeuren tusschen 2 loka- Wethouders met algemeene stemmen j len kunnen worden aangebracht men goedgekeurd hel besluit tot het aan- I gaan van een leening groot f 1500 tegen een rente van ten hoogste 4 3 4 pCt., &f- losbaar in 18 jaar (jaarlijksche aflos singen van f 250) \an de leening tot uitbreiding der bijzondere School II bleek toch f 500 niet noodig te zijn. Van Ged. Staten is ontvangen een mis sive. waarin wordt voorgesteld de beëin diging van den pachttijd voor den pach ter van het gemeenteveer te stellen op 21 Sept 1929, inplaats van 1 Mei 1929, omdat op eerstgenoemde datum ook ein digt de desbetreffende regeling tot hef fing van veergeld. Besloten wordt aan dit verzoek te voldoen en dus de pacht tijd te doen eindigen 21 Sept 1929. Hierna wordt vastgesteld het kohier der Hondenbelasting, er zijn ingeschre ven 224 honden, waarvoor moet worden betaald de som van f 675. Overgegaan wordt nu tot de benoeming van leden voor het hoofdstembureau bij de raadsverkiezingen. De uitslag dezer stemmming is als volgt Voorzitter burgemeester J. van Waning, leden: C. J Hoogendijk. A. J. Boogaerdt, J. de Jong Cz. en B. Hoogendijk en tot plaatsvervangers: Chr. van Zwienen, G. Vuijk en EStam. Hierna wordt nog voor gesteld en aangenomen een begrootings- wijziging, ook werd nog vastgesteld het cijfer van liet heffingspen entage zooals trouwens reeds bij de vaststelling der Iw'grooting ureechiedde, te handhaven op f 1. De rekening van het B. A. wordt daar na behandeld. Er blijkt te zijn uitgegeven f 5824,47, terwijl ontvangen wa$ f 589.2,58. De leden L. Stam en J de .Jong worden met het nazien der rekeningen belast Nadat de rekening is goedgekeurd en do voorzitter het B. A. dank heeft ge bracht voor de werkzaamheden en goede zorgen, wordt de vergadering gesloten. ken. En mocht later blijken, dat het fonds voor het gevormde doel niet benoodtgd te, dan is het altijd nog te bestemmen hij later is voor de verbetering van de volkahjis- I Het voorstel van Burgemeester en Wet- houders wordt hierna met algemaene stemmen aangenomen. YH. Vaststelling vermenigvuldigin<,a cijfer Inkomstenbelasting 1927/28. Na tnemoreering door den voorzitter van de cijfers uit de toelichting inzake de vaststelling van het Vermenigvuld - gingscijfer voor 1927/28, wordt overeen- komstig het voorstel van Burgemeester en besloten, dit vast te stellen op 0,9. VIII. Benaming weg om de Waal. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt met algemeene stemmen besloten, de weg om en door de Waal den naam te geven van ..Waalsingel” IX. Vergunning om de Nijverheidstraat te verlengen Naar aanleiding van het verzoek van de N.V. C. van der Giessen Zonen's Scheepswerven alhier, om vergunning tot verlenging van dë Nijverheidstraat al hier met 50 Meter, teneinde aldaar 15 wo ningen tp kunnen bijbouwen, stelt de burgemeester voor, voor zoover noodig me# inachtneming van de algemeene voorwaarden voor straataanleg. vastge- stold .bij raadsbesluit d d. 19 September 1924, de gevraagde vergumun^ te verlee- nen en de detailpunten ter afdoening aan Burg, en Weth. over te laten De heer J. Brouwer deelt mede, des tijds legen straataanleg in Stormpolder geweest te zijn en wil ook thans liever daar geen wonin-ren doen stichten, daar de dijk op sommige plaatsen zeer zwak is en toch al veel gezinnen gevaar loopen bij eventueels dijkdoorbraak. De gemeen- I te heeft grond cenoeg voor woningbouw 1 en ei is aan de Firma v. d. Giessen des tijds ook al grond aangeboden. In begin sel verklaart spreker zich tegen woning bouw. daar ter plaatse ïndien dat echter toch gebeurt, verzoekt spreker aan Burg en Weth te willen toezien, dat niet te veel woningen aan elkaar golxjuwd wor den. daar dit veel onaangenaamheden geeft. Hij zou liever woningen laten bou wen .2 aan 2 Bovendien wijst spreker op de nauwe sloot, waarin het riool moet u tloopen en verwacht bij lagen water stand daar een vullen toestand De heer H Verstoep heeft het plan twee ledig opgevat. Eenerzijds juicht spreker het toe. dat woningen gebouwd worden voor eigen personeel en hoopt, dat meer patroons dat zullen gaan doen, doch an derzijds vóelt spreker voor het bezwaar \an Brouwer, daar de polder omringd is door «en lichten, gevaarlijken dijk, of sinds den laatsten dijkbreuk moet die veel verbeterd zijn. De voorzitter antwoordt, dat de dijk aanmerkelijk verbeterd is en ook van de zijde van den Provincialen Waterstaat, daar de noodige aandacht aan geschon ken wordt. Het is dus niet zoo erg. als wel nakr voren gebracht wordt. Wat het toestaan van huizenblokken betreft, geldt wel voor de uitbreiding, dat er niet meer dan 4 aan aan elkander gebouwd mogen worden, maar dit geldt niet voor Storm- polder. Wat de vuile sloot betreft, moet niet vergeten worden, dat het daar kleigrond is het zomerpeil maar 40 c.M. behoeN te zijn, terwijl de Koolteerfabriek wel voor ontsmetting van die sloot zongen zal. Voorgesteld wordt derhalve dit aan Bur gemeester en Wethouders over te laten en opgeheven te worden als standplaats van een rijksveldwachter. Daarbij komt, dat de Commissaris der Koningin in 1923 heeft toegestaan een proef, om het met één gemeente-veldwachiter te stellen, on der uitdrukkelijke voorwaarde evenwel, dat een tweede titularis zou worden aan- "eateld, zoodra hij daartoe door den bur gemeester werd geadviseerd en alzoo het Raadsbesluit van 28 Oct. 1922 tot stich ting of aankoop van een woning voor een eventueel te benoemen tweeden gemeente veldwachter, gehandhaafd zou blijven Waar nu onomstpotelijk vast staat dat de gemeente door haar uitgebreidheid en groei minstens twee veldwachters be hoeft, eischt het gemeente-belang de mo gelijkheid te scheppen, dat daartoe één ijksveWwachter behoort Moohl toch deze gemeente te eeniger tijd als standplaats van zoodanig beambte worden opgehe sen, dan zal er een woning voor den tweeden te benoemen gemeente-veldwach- ter beschikbaar zijn, op de meest ge schikte plaate, die men zich in onze in dustriewijk denken kan. Daarbij komt, dat Burg, en Weth een deel van den tuingrond wenschen gere serveerd te zien voor andere doeleinden, die voor de gemeente productief zijn. Van welke zijde de zaak ook bezien wordt, de aankoop is van alle kanten aanneme lijk Voor de gemeente in 't algemeen en H ijk A in ’t bijzonder zal deze koop een gelukwensch waard zijn Na nog eenigen tijd over deze zaak ge discuteerd te hebben, wordt het voorstel van B. en W. om over te gaan tot aan koop van de woning A 128a voor de som Vain I 5000 met algemeene stemmen aan genomen. Hierna werd de huurprijs door B. en W. voorgedragen ap f 5 per week, nadat loden behoorlijk hunne meening hierover hebben uitgesproken, oolf in ver band met de te verstrekken gratificatie, met algemeene stemmen op dezelfde som vafijesteld. Eveneens xvordt met algemee-ne stein- ensfchop naar Hoogen- Jrt Johan Wink van fakbgendijk No. 44; Jan- TMlfcerdam naar Hoogea- KRIMPEN a.d. IJSSEL. (Vervolg van uomrner 5218) 3. Suppletoir kohier Hondenbelasting 1926. Op voorstel van Burgemeester en Wet- Lotdtrs wordt met algemeene stemmsn Aa«ig<fteld een suppletoir kohier voor le bt'.i ;ng op de honden over 1926, tot en D ciag van f 4. IV. Kohier hondenbelasting 1927. Alvorens over te gaan tot vaststelling van het kohier voor de belasting op de honden voor hert jaar 1927, wordt met algemeene stemmen besloten, dat de hond van G. A. Mourik als waakhond aangemerkt zal worden. Het kohier wordt thans vastgesteld op een bedrag van t 722,50. V. Kohier bedrijfsbelasting 1926. Op voorstol van Burgemeester en Wet houders wordt het kohier voor de Be drijfsbelasting over 1926 vastgesteld op een bedrag van f 9360. VI. Instelling reservefonds voor risico als borg voor stichting „Gemeentebelang”. Naar aanleiding van het Raadsbesluit waarbij aan de Sticht ng „Gemeentebe lang’ f 80.000 zal worden verstrekt voor aflossing van de 6 pCt. Rijksvoorschot- ten. maken Ged. bezwaar, dat niet tevens besloten werd tot stichting van een re servefonds opwegende tegen de ver liezen der Stichting. Wel is aangevoerd, dat de Stichting zelf een sticht voor 'onderhoud, wat jaarlijks i groeit, doch Ged. Staten wijzen er dat.de gemeente garant blijft voor versterkte Rijksvoorschotten en indien la ter meer reparatie aan de huizen komt, zal het Reservefonds van de Stichting speeding uitgeput raken. Vervolgens wordt er op gewezen^ dat het Rijk na 50 jaar de bevoegdheid heeft, do gestorte bijdra gen in het exploitatietekort te verrekenen met de reeidu-waarde der woningen. Daarom wordt van de zijde van Ged. Sta ten aangedrongen op het stichten van een reservefonds door de Gemeente, te beginnen met het jaar 1927. met een be drag van f 2000 per jaar. De Gemeente mag het bedrag zelf houden, doch de uitgaaf moet drukken op den gewonen dienst. Waar deze handelwijze een zeer solide woningpolitiek is. wordl voorgp- stold aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen. De heer Brouwer vraagt of dit ook hot standpunt van Burgemeester en Wethou ders is. De voorzitter antwoordt, dat Burge meester en Wethouders het ook een zeer solide woningpolitiek vinden, doch de jaarlijksche begrooting wordt op die wijze met f 2000 bezwaard, al mag de gemeen te de rente er van genieten. Burgemeester en Wethouders achten het dus wensche- lijk een reservefonds te vormen, daar het anders mogelijk kan zijn, -dat eventueels kosten op het nageslacht komen te druk- RECHTBANK TE ROTTERDAM. Vsrdulsteringen door een notaris. J. G. de J., oud 44 j.. oud-notaris te Ga- pehle a.d. IJssel, gedetinjeerd, wegens ver duisteringen in dienstbetrekking en ver denking tot een totaal bedrag van onge veer f 40.(K)0, gepleegd in de jaren 1925 en 1926, is veroordeeld tot 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf, met aftrek vau den tijd in voorioopige hechtenis door- gebraobt. Vrijspraak. Vrijgesproken werd: J. S. A. A. te Waddinxveen, die terecht had gestaan, verdacht van het afleggen van een meineed, in een zaak voor den politie rechter behandeld op 21 Augustus 1926. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Voorzitter de heer J. van Waning, burgemeester. Aanwezig waren alle leden, behalve de heer W. de Jong Joh.z. £ladat de voorzitter de vergadering heeft geopend, worden de notulen gelezen en onveranderd vastgeeteld. Daarna wordt mededeeling gedaan van de iugekomen stukken. le. Van Ged. Staten goedkeuring der gemeente-begrooting 1927. 2e. Van hetzelfde college goedkeuring van cemga bij raadsbesluit vastoestelde wijzigingen der begrooting 1926. 3é. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een mede- deeling, dat de rijksvergoeding voor het lager ondenrije over 1927 bu voorschot zal bedragen f 11.780. 6e. Goedkeuring van het raadsbesluit betreffende de verhuring van een tweetal bergplaatsen aan de vereeniging Het Groene Kruis. 5e. Verslag over het tweede halfjaar van den Keuringsdienst van Waren, dis trict Rotterdam. Uit het verslag blijkt om., dat in dat half jaar 115 broodwe- gingen en 146 winkelinspecties hebben plaats gehad, voorts zijn 91 melkmonsters genomen en rijn 880 malen verschillende winkelwaren gekeurd en 59 scheikundig onderzocht. Naar aanleiding van dit alles waren e wordt thans in stemming gebracht, of de (e®11 van en een van spijavet) verlenging al of niet zal worden toege- -- staan en de detailpunten nader te doen I regelen door Burgemeester en Wethou- I ders. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen (de heeren H. Ver stoep, A. van der Ent, J. Brouwer en P. Mes). De heeren J Brouwer en P. Mes verklaren tegen het plaatsen van hekjes en het laten vervallen van trottoirs geen j bezwaar le hebben. Verlaten der vergadering. De heeren J. Brouwer en P. Mes vra gen vergunning om de vergadering te mo gen verlaten, wat hun wordt toegeataan. Vervolg besnreking Nijverheidstraat. De heer A. van der Ent vindt het aan brengen van een bocht in den weg een bezwaar. De voorzitter vindt, dat dit het geheel verlevendigt en het bovendien mert de ver deel ng der tuinen achter de woningen beter uitkomt, terwijl hij nog trachten zal in ’t midden een plantsoentje te doen aan brengen. De héér A. van der Ent gaat in dat ge val er mede accoord. De heer L. Oudenaarden v»ndt. dat bij verdere uitbreiding de weg weer een bocht moet maken. De voorzitter zou in dat geval de oplos sing willen vinden, door maar één rij hul zen te zetten. De heer A. van der Ent zou liever vier woningen aan elkaar willen zetten, dan een blok van vijf er tusschen. De heer J. van der Plas merkt op, dat er wel bezwaren kunnen zijn, doch uat men de Firma Van der Giessen toch ook ter wille moet zijn. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten, het opleggen van nadere voor waarden en de rioleering aan Burge meester en Wethouders over te laten X. Gebruik schoollokaal voor voor-oefe ningen. De voorzitter zet het doel van de voor oefeningen uiteen ep stelt ten slotte na mens Burgemeester en Wethouders voor, lokaal 6 der Openbare Lagere School I tegen Weth oud ers de rijde trof. Ook schoot hij op de vrouw van Brouwers en trof haar in den slaap. Brouwers werd naar het ziekenhuis te Eindhoven vervdörd, waar h" overleden. De dader, vader van een groot i vesting in het algemeen, gezin, was gevlucht, maar is later aange- houden en ter beschikking van de justi tie gesteld. Het hoogste huls van New York. Amerika's hoofdstad, die er zich op be roemde de hoogste wolkenkrabbers tpr wereld te hebben de hoogste was het Woolworth-gebouw van 54 verdiepingen had een gevaarlijken concurrent gekre gen in Detroit, de stad van Ford, waar op dit oogenblik een 85 verdiepingen hoog gebouw in een vergevorderden staat van aanbouw is. Natuurlijk kan Now York zich niet door Detroit laten overvleugej len en daarom worden plannen gemaakt in New York een gebouwtje te zetten van 110 verdiepingen, zooals reeds in ’t kort is aangekondigd Jodin. A. Larkin, een grondspeculant, te New York, hoeft een plan ontworpe». oen torenhuis le bouwen, dat zijn naam zal dragen en dat 300 a 400 meter boven het straatoppervlak zal uitsteken en 56 verdiepingen hooger zal zijn, dan het Woolworlhgobouw. Do Larkin-toren zal op den hoek van Eighth Avenue en Forty- seoondstreet komen te staan. De kosten van dit grootste gebouw ter wereld za 'worden geraaand op 55 milli- oen gulden. Dè huur van de kantoren enz., die er n gevestigd kunnen worden, zal naar schatting per jaar 7^ millioen gulden opleveren. In de ontelbare vertrekken zullen 30.000 kantoormenschen ondergebracht kunnen worden. Zestig liften zullen in dezen ópper-wol- kenkrabber worden aangebracid Twee van doze zullen zonder tussciientijds te stoppen, direct van den beganen grond naar de 82e verdieping gaan, vanwaar andere liften de „passagiers” nog hooger op brengen De drie bovenste verdiepingen van den toren zullen uitsluitend dienst doen als toeristenkamers, voor de liefhebbers vau vergezichten. De architecten voor het nieuwe plan bekommeren rich weinig om bet verzet, dat er bij de gemeentelijke overheden be staat tegen hot bouwen van nieuwe toren huizen, welke de oorzaak zouden zijn van groote opstoppingen op straat. De ver- keersstoi-iugen, die ontstaan op de druk- L ~V D.—door jie|. jjj- eu tutgaau in zulke K a f I reuzenHxmwon, bezorgen de poliüe en het publiek veel overlast. Het verkeer in de wolkenkrabbers wijk is reeds lang een onoplosbare puzzle voor cle verkeerspoli tie. Velen zijn van meening, dat door be perk.ng van de hoogte der kantoorgebou wen, hot verkeersvraagstuk zou verdwij nen of althans geen moei'ijkheden meer zou opleveren. Anderen zijn van oordeel, dat de hooge gebouwen een weldaad zijn I voor de kautoormenschep, die meer fris- - sche lucht en licht kunnpn machtig wor de ontvangen bedragen vlug zelf heb- den, hetgeen de efficiensy te goede aal ben grind, waardoor de afgegéven kwitan- komen.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4