«zinnige Kiezers School voor ll.L.0. moon- en iuimus Bekendmaking overgaat KINDERWAGENS ueriossen uan Zeugen Metselaars, PracM IMe Mr, li staal van Faillissement Metselaar Een Jongen Grondwerkers Boerenarbeider Boerenknecht, Boerenknecht Boerenarbeider Dienstbode, Vergadering Publieke Ainbesiedino Een Woonhuis Burgerwoonhuis Beweiding. Waarschuwing. Broedeieren Schoonhoven-Lopik-IJJrecht v.y. bij de Firma J. VAN VLIET, Bergambacht. Telegrammen. Ingezonden.- Correspondentie. «echtzaken. Marktberichten Burgerlijke Stand. Advertentiën. ggiIs&ais&SESStlSSE en P W. Nicolaas, 35-jarige Echtvereeniging 25-jarige Echtvereeniging j| Jansje, 25-jarige Echtvereeniging Willem Verhoef, Terstond Gevraagd: IVrstond gevraagd Kostganger of Heer op Gem. Kaïners, Terstond gevraagd Gevjaagd iin HailuiasscmidBrsHnectit Terstond gevraagd bekwame Gevraagd Gevraagd Gevraagd Gevraagd Gevraagd Boerendienstbode Terstond gevraagd: Boerendienstbode uao Bergambacht. „Candidaatstelling voor den Gemeenteraad." te Groot-Ammers Ds. Janssen, B1LJARTC0IVC0URS aanvangende zaterdag 28 maert e n. Prijzen: Luxe Voorwerpen te Lekkerkerk. op Vrijdag 1 April a.s. moemeeno Vergadering Alblasserdamsche Waterleiding, Een Wasch mi de hand ie koop: Notarissen T. Anema B. J. Teijinck Groot-Ammers, Te koop gevraagd: Populiere Pooten. Er mm ter DeiMing Bevraagd een 30 a to stuks Hoornvee. Wie nog Pinken of Vaarzen wil besteden? W. A. TIMMER Extra Avondreis op Dinsdag 5 April 1927 EERSTE AUTOBUSDIENST A. VAN IPEREN - Tel. 38 - SCHOONHOVEN Hiermede berichten wij, dat vanaf 1 April 1927 de Kleermakerij van den Heer C. VAN VLIET, Streefkerk, Bestellingen worden aan beide boven staande adressen aangenomen. Firma J. VAN VLIET. C. VAN VLIET. Prima gedroogde Groenten merk „Vlinderco." JOH. STALENBURG Ontvangen de nieuwe modellen H. A. VAN BAAREN Te Koop: Te Kood: PIANO of ORGEL verpiaatsDare oegnlid ptaailizeren LOODS, H.H. Landbouwers. eea verordening als bedoeld In art 114 bis der gemeentewet, regelende het be heer dier bank; 15e Schooijjai.treclaanea, dienst 1926. Dienst van den Waarborg. Naar vrij vernemen, zal met ingang van 1 Mei tot eesaienr van den waarborg worden be noemd de heer P. H. A. Schepp, contro leur van den waarborg te Leeuwarden. Aan den heer P. A. Coté, commies van den waarborg alhier, ia de waarne ming als esa&ieur opgedragen gedurende de maand April. Autobotsing. Gistermiddag tegen halfzea reed de chauffeur 0. van den autobusdienst „Het Wapen vau Schoon hoven" met een autobus op de Haven straat. Hij ging de brug over naar de Kerkstraat en wilde de Koestraat in slaan, toen van de andere aijde in die straat naderde de vrachtauto van den varkenshandelaar H. R. alhier. Hoewel 0. signalen gaf en uit alle macht remde, waardoor hij nog een eind doorslipte, kon hij niet voorkomen, dat R., die naar O.'a verklaring in het mid den der straat reed, met den vrachtauto op de autobus botste. Van den autobus werd een der spat borden beschadigd, een veer ontzet, ter wijl een der banden vernield werd. O. kon den wagen op eigen kracfcjt naar de garage brengen, waar hij in reparatie genomen is. Schaak- sn Damclub. Gisteravond had de aangekondigde prop agon da-avond plaats van de Schaak- en Damclub Schoonhoven. Te 7.S0 uur ving de aimultaan-aóance aan. De Simultaan-speler kreeg 9 borden tegenover zich en speelde met wit. Te ongeveer half el! kwam het einde met 8 partijen voor den simultaan-speler en één verloren tegen den heer P. J. Tapk. Het was zeer jammer, dat enkele leden door omstandigheden afwezig waren, want het was een mooie schaakavond. Met een hartelijk woord dankte de voorzitter, Dr. De Bruijn, den heer Jhr. Strick van Linschoten, voor zijn leer- s&men avond. St. Ludwlna. Goed voorbeeldDat het rondschrijven van het Dag. Bestuur dezer gemeente inzake aansporing tot alle ouders, om hun kinderen op het consultatiebureau van St. Ludwina tegen Tuberculose te laten onderzoeken, vóór de aiakte te ver gevorderd is, heeft in geslagen, kan blijken, dat de laatste koe ren het aantal aanmeldingen zoo groot was, dat ternauwernood leder geholpen kon worden en er zelfs wel onverriohtar- zake naar huis moesten. Indien meerderen het belang van dit onderzoek beseffen, b.v. de hoofden der scholen hun invloed in dezen wilden aan wenden, dan zou het wekelijks openstel len van het G. B. niet alleen nuttig, maar zelfs noodzakelijk zijn om het aantal aan- I meldingen te verwerken. Van een goed inzicht in deze zaak ge- tuigt, dat een vader van negen kinderen na het verschijnen van bovengenoemd rondschrijven, reeds met vier kinderen ter onderzoek kwam met het voornemen, de volgende maal met de andere kinderen te komen Ook alle verpleegden uit het weeehuls kwamen reeds ter onderzoek, onder lei ding van den weesvader. Goed voorgaan, doet goed volgen 1 „School mat den Bijbel". Woensdag avond vergaderde de vereeniging „School met den Bijbel te Sohöonhoven" De voorzitter, de heer W. Hooykaas, opende de vergadering. De verslaan vau secretaris (door ziekte van den secre taris samengesteld door den heer Faiié) en penningmeester werden uitgebracht en, na eenige bespreking daarop, goedge- keurd. Bij de bestuursverkiezing werden alle drie der aftredenden, de heerei» G. Schep, W. Ooms en G. Bouwmeester, herkozen. Hst VssrbsdrIJf. De heeren Peer- bolte en Van Harmeien zonden het vol gende voorstel bij den Gemeenteraad In: „Ondergeteekenden hebben de eer Uwen Raad voor te stellen: „het Veerbedrijf onder te brengen bij een commissie, zooals die bestaan voor Bedrijven, Financifin sn Gem. Woning bedrijf. .„Wij vermeen en, dat daardoor de dia- Nogmaala klopte sdj nu, maar eveneens zonder resultaat en er overviel haar nu een groote angst. Kramer moest met haar vader in de kamer geweest zijn, hij was er gewond en bebloed vandaan gekomen, naar alle waarschijnlijkheid had hij baar vader vermoord, zoo dacht zjj nu. Zij beproefde de deur met geweld te openen, wat haar echter niet gelukte Op eens daoht zij er aan, dat er van de kamer nog een andere sleutel was, dan die haar vader gebruikte. Zij liep haastig om die te halen en vond dien eleutel werkelijk na eenig zoeken. Spoedig keerde zij terug en opende de deur. Bevend trad zij de werkkamer bin nen, maar het vertrek was ledig. Zij her ademde, liep nu op de slaapkamerdeur toe en vond thans ook deze gesloten. Haar angst keerde in verduhbelde hevigheid te rug. Zij keek hulpeloos de kamer rond zag een zekere wanorde en bemerkte op de vloer een kleinen bloedplas. Wat was er toch gebeurd, vroeg zij zich af, hoe kwam dat bloed daar en waar was haar vader Had Kramer hem opgesloten P Zij kon niet anders denken en zij be sloot hulp te halen om de slaapkamer deur met geweld open te breken. Zij had hiertoe juist besloten' toen zij op de gang iemand hoorde aankomen in gejaagde pas. En dadelijk daarop ver soheen in de deuropening.haar vader Met een uitroep van vreugde begroette zij hem. m rijnkant zaj; onUtold bleek uit en bekeek haar met een blik van verbazing. „Hoe komt gij in 's hemelsnaam hier" riep hij uit. cussiee over het bedrijf tot de kleinst mogelijke proporties kunnen worden te ruggebracht, terwijl de oridnteoring ten ops ohte van dien dienst voor de ver schillende fracties heel wat gemakkelij ker wordt gemaakt." Gaiprlj,verlaging In een uitvoerig voorstel, dat we M andap in zijn geheel zullen vermelden, geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten, dar de gasprtis ingaande 1 April 1927 wordt bepaald als volgt: voor de eerste in een maand aftteno men 20 M8 k f 0.18 per M8, het boven de 20 M8 in een maand pfgenomene k f 008 per M8 vhs afgenomen over een muntmeter f 0.01 per M8 hooger. I'eze hoeveelheden gelden slechts, indien afgenomen over één me er L)e pms voor verwarmiiigsgas enz. blijft bepaald op hetzelfde bedrag als over 1926. Correspondentie met Amsterdam kan voortaan slechts door de posterijen worden besteld, wanneer de afzenders op de stuk ken als plaats van bestemming den nanm dier stad plaatsen en 'daarachter de toe voeging: Oost, Noord, Zuid, West of centrum. Amsterdam is voor den postdienst in vijf deelen gesplitst. Ten postkantore alhier ia opgehangen een plaitegrond, waarop die wijken voorkomen, zoodat leder zelf kan gaan zien, welke toevoeging hij op coirespondentie met Amsterdam achter moet voegen. Paard te water. Gisterenmiddag was de heer A. Stekelenburg bezig met het vervoeren van mest naar zijn landerijen, welke aan de Oostzijde van de stad zijn gelegen. Bij het inrijden van de steeg gelegen bij de villa Driehoek, nam hij zijn draai tekort, waardoor paard en wagen omvielen. De wagen kwam aan den waterkant te liggen, terwijl het paard nog eenigen steun vond aan een boom die daar stond. De wagen werd door toegeschoten hulp krachten losgemaakt en zoo ver mogelijk weggehaald. Het dier, dat daardoor vrij kwam, trachtte men in eens ter been te brengen. Dit lukte niet. Het paard raakte te water en na veel moeite mocht het eindelijk gelukken het beest op een land te krijgen. Het ros was doodop. Conooure Sohoonhoven'e Mannenkoor. Er komt hoe langer zoo meer lijn in de voorbereidingen voor het concours, op Hemelvaartsdag te nouden door Schoon- hovon'a Mannenkoor. Thans is ook het eere comité voor dit ooncours gevormd. Daarin hebben zitting de heeren Mr. F. L. J. E. Ramboi net, burgemeester, H. A. 8chreuder en G. J, Niekeik, wet houders, J. Groesbeek, J. A. P. de Bruijn, J. Slager, Mr. Th L. J. Prins, Mr. C". van Leeuwen van Huivtnbode, J. L. van der Plas, B. J. Tejjinck, H. Ellens, L. Stokvis, 0. Vreedenburgh, J, Kortland, J. B. van Driem en J. 0. van der Ree. Zooals reeds vroeger gemeld, gaat het met de deelneming aan dit concoure zeer naar wensch. Wanneer nu alle plannen goed uitgewerkt zullei kunnen worden.- dan kan aan Schoonhoven's Mannenkoor reeds bij voorbaat weislagen worden ver zekerd. Pluimveevereenlging „Schoonhoven en Om streken". De Pluim vteveieeniging heeft besloten dit jaai weereen nationale Pluim- veetentoonstelling te houden op nader te bepalen datum en plaats. Als afgevaardigden naar de aWemeene veigadering op Zaterdag as. werden be noemd uit het bestu ir de heer A. Oirte en uit de ledeti ae neer A. D Huoijkaus, die de vereeniging al Jaar zullen veiiegen- woordigen De verloting van brosdeieren had fit uitslag, dat de heeren Vermeulen en J. Pluut de gelukkige winnaars w.tren. Verder is besloten dat de spuit der vereeniging*'mot verdeie orftametlinwa- middelen uitgaande van de ver., niet meer afgegeven zal worden onder werkuren, doch allten 's middags en 's avonds tusschtn en na weïktijd. Vraag maar bij di krant, Rrrrrrt ging gisteren telkens de telefoon. Of we al wat wisten van het Verdrag. Neen, we hebben ons in'verbinding goateld met Den Haag, waz eerst ons antwoord. Maar eindelijk kon de mededeeling doorgegeven worden: het tractaat verworpen. Telefoonlooze inwoners kwamen aan „Tk heb de deur geopend met een an deren sleutel," antwoi%^de zij, „ik maakte mij too ongerust over u. Ik meende, dat gij hier opgesloten waart." „Maar waarom dan toch?" „Wel, ik zag mijnheer Kramer hier van daan komen „Kramer, waar is hij? „Weggegaan! Maar wat scheelde hem tooh?" „En gij hebt hem verloet," vroeg Huber zich op een etoel latende vallen. „Hegi verlost? Wat bedoelt gij toch va der? Wat beteekent dit alles, ik begrijp er niets van." „Vertel mij liever, wat er gebeurd is," zeide Huber somber. Judith deelde hem mee, hoe zij Kramer ontmoet had en welke vrees zich van haar had meester gemaakt. Toen zij uitgesproken had, antwoorddo Huber: „Ga heen, het is niets. Kramer wachtte mij hier. Ikwilde wat verbandetof- fen voor hem halen, hij heeft zich gestoo- ten. Maar zeker voelde hij zich later be ter en ia toen naar huis gegaan." Jurith bemerkte zeer goed, dat haar vader niet de waarheid zeide, maar zij drong niet langer aan en ging. Toen zij weg was, balde Huber in wan hopige woede de vuisten. „Ah, die schurk," siste hij, „hij is mij toch weer ontsnapt. Dat ik zoo dom kon zijn hem een oogenblik te gelooven. De vervloekte leugenaar, die mij wijsmaakte, dat hij de papieren daar bewaarde. Nu is hij heenl Was de slag maar beter aange komen, dan was ik voor goed van hem verlost geweest. Nu heeft hij alle wapens tegen mij nog in handen en natuurlijk is ons bureau; „Wset u al wat?". Nog niet, i kom straks maar eens terug. Zoodra het telegram met do verwar, ping binnen was, bulletineer den we het belangrijke benchl Voor ons ourean wa ren reeds een aantal mepschen samen- gegroept, belangstellend naar den uitslag. Vraag maar bri de krant, was weer het parool. Als belangrijke nieuwstijdingen te wachten zijn, dan is daar het adres. Er bleek uit deze telefoontjes en vra gen van belangstellende stadgenooten, dat zo waardeeren, dat onze oenchtec dienst steeds actief sn op het uitei*te bij is. Daarbij «kwam, dat de „radidtaaniak- ken" gisteren aan hun toestel niets had den, omdat de mededeeling in code kwam. Zoo was ons blad weer de vraagbaak en toonde het in het centrum der be langstelling te staan. Pensloens grondslag. B. en W stellen den Rand voor den pensions grond-dag van den bode G. Velihuis op het bediag van f 2072.— te handhaven. Commissie wering schoolverzuim Tot voorzitter en secretaris van de Commissie tot wering van school verzuim zijn voor het jaar 1927 herbenoemd de heeren G. J. v.tn den Bergh en J. Faflé Schoolverzuim Door de commissie tot wering van schoolverzuim weiden in het afgeloopen jaar slechts drie gevallen, gaande over 4 leerlingen, van betrekkelijk schoolverzuim behandeld. Veerverbeterlng. Near aanleiding van de desbetreffende door het Gemeente bestuur gestelde vraag heeft de Minister van Waterstaat medegedeeld, dat voors hands door het Rijk geen gelden uit hst Wegenfonds zullen worden besteed voor verbetering van Veren. Aanbieding ets. De Redactie van den Gids voor schoolreizen te Den Haag, heeft, zooals reeds gemeld, aan de gemeente geschonken een ets, voorstellende den scheeven kerktoren van Schoonhoven. B. en W. stellen thans den Raad voor, genoemd geschenk te aanvaarden en de redactie daarvoor dank te zeggen. Begrooting Geref. Weeshuis. B. en W. leggen den Raad over de begrooting van ontvangsten en uitgaven van het Geref. Weeshuis voor het dienstjaar 1927. Zij stellen voor haar goed te keuren wegens oitvangsten en uitgaven op f 6926.76. Wijziging Instructie ontvanger. - Bij art. 8 der instructie van den gera. ont vanger wordt bepaald, dat deze verant woordelijk blijft voor het geldelijk begeer ingeval hy afwezig is voor kortef dan een maand en vei vangen woidt door een door hem aan te wijzen persoon of ambte naar. Voor den ontvanger kan deze be paling onbillijk werken in verband waar mede B. A W. het noodig achten gemeld artikel te doen vervallen en te vervangen door een nieuw artikel, luidende: „Bij afwezigheid of ongesteldheid wordt de ontvanger vervangen door een door den Raad aangewezen persoon; buiten verantwoordelijkheid van den ontvanger. Bij ontstentenis van den ontvangei treodt de in bet eerste lid van dit aitikel ge doemde plaatsvervanger als_ontvanger op." B. en W. stellen den R'iad voor aldus te besluiten. Zij deelen daaibij nog mede dat vuor den plaatsvervangend ontvanger elk jaar, bij aanuetninv van dit voorstel, zal moeten worden gestort f 72 premie voor de zekerheidstelling. Wijziging Berfrljfsverordenlng. B. ei W. stallen den Rand vooi artikel 17 al. 1 dtr verordening op het beheer van de gein«entebediiiven, ingaande 1 Januari 19j7, als volgt te le*en „Er zal voor elk bedrijf een res«i vef >nde gevormd woiden; jaarlijks zal 40 pCt. van de winst in dit fonds gestort worlen, terwjjl de oveiige 60 pCt. voor extra afschrijving, op één of meer door den Gemeenteraad aan te wyzen objecten van her betreffende bedryf, zal worden aangewend." Balans Woningbedrijf. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan de balans, verlies en winstrekening over h. t boek jaar 1925J 926 van het gemeentelijk woning bedrijf Deze wijzen aan een ver- liessaido van f 28470 98J Waterstand Keuion, v.m. 2.64 m. 0.12 m. temp. H* 6 o. hij vol wraakzucht tegen mij. Ik ben ver loren." Als vernietigd bleef hij in zijn stoel zitten. Hij scheen niet meer te kunnen nadenken, niet meer zich te willen verzet ten, tegen het gevaar, dat hem dreigde. Hoe lang hij daar zat, wist hij zelf niet, toen hij eensklaps opschrikte, daar hem een hand op de schouder gelegd werd. De kamer was reeds in schemering ge huld en tegenover zich zag den 'dokter, die lachend zeide: „Wel vriend Huber, wat zijt gij diep in gedachten verzonken. Of deedt gij een middagdutje? Nu, dan hebt gij het wel wait al te lang gerekt" - Mijnheer Huber had zich van zijn schrik reeds hersteld. „Gij deed my schrikken," antwoordde hij, „maar waaraan dank ik de eer van uw bezoek?" „Ik heb met u te praten en wel over verschillende dingen." „Zoo en waarom danP" „Eerstens over uw oudste dochter. Gij weet, dat ik haar sleohts met moeite gis teren tot bewustzyn terugbracht en ik heb u toen dadelijk gezegd, dat de schok haar zenuwen zeker groote schade zou doen. Welnu, zooeven heb ik haar be zocht en haar toestand is niet verbeterd. Hoor eens. het is inderdaad voor u plicht, haar zoo spoedig mogelijk hier vandaan en op een andere plaats te brengen. Zij moet uit deze omgeving weg en daarmee mag niet gewacht worden. Ik sta anders vóór de gevolgen niet in" „Goed. wij zullen haar dan laten '«tan. pat is afgesproken", antwoordde Huber (Eigsn Radio-dienst.) Auto's Ir brand. AMSTERDAM, 21 Maart. Opeen terrein ami den Middelweg zijn 2 vrachtauto a, welke mes aldaar aas het schoonmaken was, in b and geraakt, waardoor zij be lanurpke schade bek vamen. De brandende voertuigen werden ged» elreiijk door de chauffeui- eu gedeeltelijk door de bran- - weer g. blusc'it Inbraak In stn goudsmldswlnksl. AMSTERDAM, 25 Maait. In een gotid- 8 -.idwinkel aan dei Ovenoorn is mge- b-oken Wunisr w-»rdeu 1 vuu lei dameB at itoandlioilog-een gouden he> n nboilogt eu 81 gou len of double ringen. In verband hiermede is etui 41jaiig man aangenouden, di zich op verdachte wijze in de omgeving van bt-doelüt-n winkel ophield en die erkent zich aari dezen diefstal Z'Ch te hebben schuldig gemaakt. De om vreemde voorwerpen zijn op hem gfvonden. Nekkramp te Lemmer.' LEMMER, 26 Maait. Hier ter plaatse is bij een meisje een geval vau nekkramp geconstateerd. Een hollend paard. VELP, 28 Maart. Een paard van den landbouwer K. W., gespannen voor een kar en gebonden aan een yzeren ring naby de goederenloods op het stationsplein, scheen zich losgerukt te hebben en sloeg door onbekende ooi zaak op hol Het dier holde door bet plantsoen, liep met de kar eerst een groote electrische booglamp omver en daarna tegen het hek van den heer Eling Stuurman, Het hek werd ge- deelteiyk vernield, daarna draafde het paard door de Stationsstraat, met volle vaari botste liet restant tegen een kar aan met groote broeikasramen, welke geheel werden vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. (jBuittn verantwoordelijkheid redact it.) Mijnheer de Redacteur 1 Kunit u voor o.s. Tegels oen plaatsje inruimen als ingezonden stukje; by voorbaat myn dank. In uw blad van 23 dezer lees ik, dat de Gemeente zal overgaan tot net bouwen \an een noodslachtplaats met boven woning. Zou het nu ook geen .yd worden dat de vischafslagplaats eens onder dak wordt gebracht, zoodat koopera en visoh niet meer aan weer en wind zijn bloot gesteld? Misschien dot, nu er tooh gebouwd moet Vorden, de benedenruimte in 2 vakken zou kunnen worden verdeeld, waarvan 1 voor slachtplaats en 1 voor visch&feleg; er zouden dan ook 2 boven woningen gemaakt kunnen warden. Een en ander zou alweer in een groote behoefte voorzien. Met groeten, KEES DE TIPPELAAR. Schoonhoven, 24 Maart 1927 Wegens enormen toevloed van adver tenties en cople zien wij one genoodzaakt onderscheidene annonces en berichten te (afen overstaan tof het volgende nummer. In verband met onze steeds stijgende oplaag, dringen we er bij Heeren adver teerders en correspondenten sterk op aan, dat zij ons toch advertentlün en nieuwstijdingen zoo spoedig mogelijk doen geworden. Melkvsrvaischlng. De kantonrechter te Utrecht heeft een melkhandeiaar we gens het ten verkoop hebben van melk, welke ernstig vervalscht was, veroordeeld tot f 100 boete, by niet betaling te ver vangen door 80 dagen hechtenis. haastig, „maar nu het andere, waarover gij my spreken wilt." „Het betreft uw vriend Kramer." Door de heerschende schemering zag de dokter niet, hoe op het noemon van dien naam Huber doodsbleek werd. „Kramer", vroeg hij heesch, „komt gy uit zijn naam hier?" Uit syn naam nat juist niet, hij heeft me daartoe geen volmacut gegeven of ook moor kunnen geven." „Ik begrijp u maar niet." „Ja, het is een vreemde geschiedenis. Luister maar eens. Ik werd van geroepen om onmiddellijk bij Kramer te komen. Zijn huisknecht vertelde mij, dat hy thuiskomende, zijn meester op den vloer van de kamer vond liggen Hy zag, dat hy gewond was aan het hoofd. Hy beproefde hem bij te brengen, rnmy dat gelukte hem niet en toen is hy, na zijn heer op bed gebracht te hebben, mij gaan halen." „Welnu, wat verder," vroeg Huber ge jaagd. ,Jk vond hem daar nog steeds bewus teloos. De wonde aan het hoofd was zoo groot niet, maar het eohynt toch, dat hy een leelijke slag gekregen heeft, vermoe delijk met een zwaar voorwerp, misschien de kolf van een geweer of zoo iets. De is in ieder geval zoo aangekomen, dat ik een lichte hersenschudding geconstateerd heb. Het is my een raadsel, hoe Kramer zonder hulp thuis heeft kunnen komen en dat moet toch, want de knecht vertelde mij, dat hij, by buren zijnde, zelf zijn meester door den tuin zag loopen. Toen. hy hem zag, was hij ook naar huis ge gaan en had hem gevonden, gelyk ik u gezegd heb, op den vloer. Het moet Kra mer in ieder geval ontzettends inspan- DELFT, 24 Maart Vette koeien le kw. f 166—396, kalfkoeien ls kw. f 216—396, vaarkoeden le kw. f 140265, magers varkens f 16—67, biggen f 716, nuch tere kalveren f 511, paarden f 100 260; rundvleesch per kilo 90 c. a 76 e. a 58 c. Aanvoer. 296 runderen, 12 paar den, 430 magere kalveren, 180 schapen of lammeren, 610 varkens en 798 biggen. DEHi-T, 24 Maart. Boter f 2—2,12 per kilo Aanvoer 81/8 en 3/16, wegende sa men 650 kilo. Handel vlug. GOUDA, 24 Maart Veemarkt. Aange voerd in totaal 3110 stuks, vv aarvan 21 vette runderen, 1050 magere varkens, .237 vette va. kens, 1 bok, 1350 biggen, 13 schapen en lammeren, 441 nuchtere kalveren. Prijzen; Koeien f 200350 per stuk; biggen f 10'18 per stuk; magere var kens f 0.30—0,40; nuchtere kalveren f 610; vette varkens f 0,200,35 pei half K.G. GOUDA, 24 Maart. Kaasmarkt. Aan gevoerd 127 kaaspartijen. Prijzen: 1ste soort f 4345, 2e soort f 3842; met ryksmerk le soort f 4649, 2e soort f 4245. Handel matig. Boter 1909 pond. Handel vlug. Goè- boter f 0,80—0,91; Woboter f 0,76— 0,80. Eieren aanvoer 643 partyen Kippen eieren f 4»6,60; eendeiersn f 4—6. Handel vlug. RREUWIJK. Maart. Geboren: Maria Apolonia, d van M. P. Paulusse en A. W. Wielaard Cor nells Nicolaas, x. van G. de Jong en A. M. Koot Gysbert, z. van E Hofman en M. van Dam Willem Jan, z. van J. Koster en A. W. Maodaniël Adrianus, z. van L. Verwey en A. Blok Leender, z. van T. Bung er en A. de Groot. Trijntje, d. van C. de Ruiter en A. Slin ger Leendert, z. van F. Verkerk en A. van Leeuwen Theodora Cornelia, d. van A. Verkley en A. C. Klever Aartje Aietta Helena, d. van K. C Broer en A. H. van Winkel. Aaltje N eelt je, d. von N. Kodter en L. van der Star. Getrouwd: P. v. d. Heijden, oud 20 j. en J. Schlingmann, oud 24 j. Overleden; W A. de Jong, oud 2 j. N. Veirmeij, oud 28 J., echtgenoote van M. P. Vahrmeijer, N. vau Hanswyk, oud 8 w. J. Schouten, oud *9 j., echt genoot van H. Verhoef C. J. Vink, oud 27 j., echtgenoote van C. Mourits. HOORNAAR- Maart. Overleden T. Groen, oud 64 j., wsdn. van A. Longerak. GIESSENDAM. Maart. Geboren; Hermanns, a van J. W. Buijk en M. Stek Annigje, d. van C. Kora- vaar en A. Boer Grietje, d. van J. A. van Houwelingen en M. de Ruijter. HOOG-BLOKLAND. Maori. Getrouwd; J. H. de Bruijn, oud 24 J. ('won. te Schelluinen) en H. M. Broere, oud 27 j. GOUDA. Maori. Geboren; Johan Andre, z. van J. C. P. van Duuren en G. van der Ree Cor nelia, z .van J. von der Klis en C. J. Nieuwland. Catherine Thereaia. d. van K van Tienoven en C. Swaerdens. Adrians. Thereeio. d. von N. Bruij- niks en M. A. Vesseur Adriana. d. van J. J. Wildschut en A. Zpverboom, Overleden- K. J. van den Hciv®l. oud 22 jechtgenote van J. van Delft H\4STRECHT. Misrt. Geboren- Maria Adriana. d. van A. Hoogenboom en C. M. Meerkerk Ja cob, z. van A. Veirmey en. A. ^nker. INGEZONDEN MEDEDEELINC. Ziet gij ouder uit dan gij zii'~ slechte apljiveru ring. verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del, dat uw kwaal doet verdwijnen. roster'^ Maagpillei. Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. ning gokoat hebben zich naar huis te slee- pen. Maar misschien is hy tot dicht by zijn huis door anderen begeleid." „Hoe meent ge dot zog," vroeg Huber. „Ja, ik zal u oprecht zeggen, wat ik er van denk, en ik kwam oo hier om uw raad in te winnen. Kyk eens, Kramer is leelijk mishandeld en daar hij zelf niet. by kennis is en wellicht de eerste dagen ook niet by kennis komen zal, kan ik hem niet vragen, hoe hy de verwonding heeft o^^loopen. Nu zou het mijn plicht zijn my tot de autoriteiten te wenden, opdat deze een onderzoek zonden kunnen in stellen naar den dader. Evenwel door schrik ik voor terug. Gij weet zoo goed als ik, welke geruchten er altijd omtrent Kramer geloopen hebben, namelijk, dot hij tot de smokkelaars zou behooren. Nu kon het zijn, dat hy dien slag op de grens ontvangen heeft, maar dat het hem gelukt is te ontvluchten. En gij begrijpt, in dat geval, wil ik niet gaarne de verwonding gaan aangeven. Ik weet niet, of myn pa tiënt daarmede een dienst zou bewijzen. Ik kwam dus hier om uw raad daarover in te winnenen. Gd waart altyd erg be vriend met Kramer en gij kunt over het geen mij te doen staat, wellioht beter oor- deelen dan ik." Huber herademde. Zijn vijand was al thans voorloopig buiten gevecht gesteld en zou zeker de eerste dagen nog niets tegen hem kunmen beginnen. Hij had dus tenminste uitstel gekregen en zou mis schien nog een uitweg vinden om te kun nen ontsnappen. Natuurlyk moest hij den dokter raden van de heele zaak niets los te laten. (Wordt vervolgd). Getrouwd ADRIAAN VAN OEN DOOL Dl. en SOPHIA DE WITH Dd., die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Bergambacht, 14 Maart 1927. Ondertrouwd: JAC VERBURG Wz. en A I HALLING Hd Rreuwijk, j 24 Maar( im iiolw'lk I ONDKHTUOI wt) C. W. HAILING Hz. en N C. GRAVtLAND Ad. stolwijk, 24 Maart 1927. Huwelijksvoltrekking 8 April d.a.v Ondertrouwd: Marlnus Jongebreur Mz. en Adriana Schouten Jd. Ouderkerk a.d. Ijs.,24 Ml„, 19ii7. Bergambacht, Huwelijksvoltrekking 17 April d.a.v. Den 31 sten Maart a.s. hopen onze geliefde Oroot- ouders p. de Graag hunne te herdenken. Hun dankbare Kleinkinderen, JAN. PIET. COR. WILUE. i Kralingache Veer, 17 Maart 1927. 19.12 - 1927 jij Zaterdag 26 Maart hopen Kj Jacob Groen j|j I Jenneke van Hofwegen m hnnne «3 te herdenken. Ga FENIOh VRIENDEN. S Hleskensgraaf, Maart 1927. igj Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het onge val en het overlijden van ons innig geliefd dochtertje betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naatr, T. STALENBURO Czn. Bergambacht, Lekdijk, 25 Maart 1927. ,oor de vele blijken van belang stelling ter gelegenheid van onze betuigen wij onzen hartelijken dank. P: KOUDSTAAL. L. KOUDSTAAL—Prih». Ameide, 25 Maart 1927. Bi) vonnis van de Arrondissem«nts- Hechtbank te Rotterdam, d.d. 23 Haart 1927, is Autobusondernemer te Lopik Verklaard, met benoeming van den lA. Heer Mr. O.C B.E.SURINQAR •ot Rechter Commissaris en van den Ondergeteektnde tot Curator. Mr. P. J. MACKENBACH, Haven 42, Schoouhoven. Bekwame J. BUNSCHOTEN te Oroot- *mttter«. VERIO BEN op 18 Msirt, tusschen Ottoland en Bleskensgraaf een Autokr uk. Tegen belooning terug te bezorgen bij F. A. v. d. Hero, bleskensgraaf een bekwaam bij L. VERMEER, Moordrecht. OEVRAAQD? bijj. H.SPOORENDONK,Kapper, Lopikerstraat 13, Schoonhoven. eenigszins bekwaam. Adres: C. v. d. BERO, Brandwijk. leeftijd mtnattns 16 jaar, bekend met het RUWIELVAK. Adree: J. C. KOOT te Stolwijk. Terstond gevraagd bij J. L. WEBER, Schilder en Behanger, Oroot-Ammert. In de Steenfabriek VAN VLIET te Gouderak. Oroote gezinnen en zij, welke reeds eerder in een Steenfabriek werkzaam waren, hebben de voor keur. Aanmelding aan de fabriekt tegen 1 Mei een goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend, liefst klein ge zin. Huis en tuin beschikbaar. Adrea 0.-VÉRKA1K, D 6, f Stolwijk voor terstond een aankomend of ouder, doch prima kunnende melken, tegen hoog loon, bij J. BÖL, Veehouder, Zegveld Terstond gevraagd: Een Goed kunnende melken. Adres: N. HOOOENDIJK, Krimpen a.d IJssel. een goed kunnende melken en varen en met alle boerenwerk bekend. P. v. d. DUSSEN, Waddinxveen. N.V. Spaarkas vraagt assistentie Insptsctrice. Brieven fr. onder no. 7420, aan het bureau v. d. blad. Gevraagdi Een flink werkmeisje, voor dag en nacht Adres: C. TIJ BOUT, Stevlnstraat 114, Scheveningen. Gevraagd •on net IVIol«|o, voor dag en nacht. Adrea: Joh. Camphuysstr. 226, Den Haag. Gevraagd 1 Mei of eerder, flinke bf aank. liefst kunnende melken. P.O. M. C. MEERKERK - Beijersche. gezin zonder kinderen en kleine boerderij. Bij R. A. HAZENOONK, Streefkerk. een nette niet beneden de 18 jaar, in klein gezin, zonder kinderen, de melk zoet verkoopen, melken geen ver- eischte. Adres: Hoog-Biokland 305. Wegens ziekte der tegenwoordige een goed kunnende melken, bij J. DE GROOT Tz., Ouderkerk a.d. IJssel. Ondergeteefcende doet ter voldoening aan het Algemeen Reglement op Overzet veren AANKONDIGING, dat door hem in dienst wordtgesteid een MOTORBOUT met een draagver mogen van duizend Kilogram of wel 10 personen. Dt dienst is als reeds bekend. Ammerstol, 25 Maart 1927. De Ondernemer, C. BLANKEN, Veerman Ammerstol—Streefkerk. op Maandag 28 Maart a.s., des avonds 8 uur, tea huize van den Heer T. VAN ZOEST. Voor de A.-R. Kies- vereeniging »N. An O.» hoopt, D.V., Dinsdag 29 Maart a.s. 's avonds 7 uur,inde NED. HERV. KERK alhier op te treden: van 's-Gravenhage, Leger- en Vlootpredikant In alge- meenen dienst. Het Bestuur. Vrijzinnig Demoeratlsohe Bond Afdesllng SCHOONHOVEN. Tot het bijwonen van de FEESTVERGADERING op Donderdag 31 Maart In het Nutsohbouw, kunnen tot Zaterdagavond gratis toegangs bewijzen worden aangevraagd bij het Bes uur. De Feestrede zal worden uitge sproken door Mi H P. MARCHANT te houden in Café „Weloeleoen" Ie Tienhoven M. BOUTER Het Concours zal bestaan uit 15 serie's, elk van 100 partijen. Beroepsspelers Imogen niet aan dezen wedstrijd deelnemen. Voor verdere bijzonderheden wordt U verwezen naar het Reglement, hetwelk in de zaal aanweaig is. te Stolwijk De Gebroeders C. en W. J Boon Ooudscheweg te Stolwijk lullen trachten aan te besteden: Het bauwen van een Woon. buis te Stolwijk op D0NDERDA6 7 APRIL a.a.,av. 6 uur Bestek met teekening ls vanaf heden te verkrijgen a f 1.50 per stel bij den bouwkundige J. C. KOOT te Stolwijk. TE KOOP: Bonderden bossen Riet, geschikt voor strooing ena. Bij D. DC KNEOT ie Moercapeiie. Leerlingen die 6 Klassen eener Lagere School hebben doorloopen, kunnen worden toegelaten. Rpleiding voor Examens Lessen In Boekhouden Leeg Schoolgeld Asnmeidlng bij het Hoofd der School. van Aandeelhouders der N.V. te houden op Donderdag 31 Maart 1927, ten huize van den Heer B. A. VOGjELESANG te Alblasserdam, namiddags 1 j uur. Punten van behandeling Balans en Winst-en Verliesrekening. Vaststelling Dividend. Verkiezing van een Commissaris. Namens het Bestuur: G. VISSER, Directeur. Gevraagdi om droog en gestreken thuis te bezorgen. Adres: P. TERLOUW, Zwaantje, Ouderkerk a d. IJssel. Een op eersten winkelstand jelegen met Stalling en Erf te Schoonhoven, waarin sedert Jaren wordt gedreven ••n goedbeklante Zaak In Kruide nierswaren en aanverwante arti kelen, met Winkelopstand en Winkel Inventaris. Inlichtingen te bekomen bij Notaris TE1JINCK te Schoonhoven. te Streefkerk en te Schoonhoven, zullen op Donderdag 7 April 1927, des v.m. 11 uur, bij O. VAN AS te Oroot-Ammecs, ten verzoeke van de Wed. W. RIETVELD, in ééne zitting, in het openbaar veilen en verkoopen met Sohuur, Hokken, Erf en Tuingrond, In Oelkenes, aan den Lekdijk, te groot 4 Aren 95 centiaren. Ttf" aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 19 Mei 1927. Te koopi Een net met MOESTUIN, te Tricht T 140. Dagelijks te zien en te bevragen bij Oen bewonert P\ LAMMENS. 10 zware Adres: S. EIKELENBOOM, Bergambacht, Welgtld bedraagt voor vee zonder tanden f 37.50, met 2 tanden f 47.50. Fr. br. aan W. BOUWMAN, Straatweg, Barendrecht. Billijktn prij* hij E. TERLOUW, Bergambacht of bij BONS, Willige-Langerak. SCHOONMAKEN - STEMMEN REPAREEREN. Indien U een goed Orgel wilt houden is het gewenscht, dat U het om de pl.m. 2 jaar niet alléén Iaat schoonmaken doch ook laat stemmen. Vraagt prijs. Aanbevelend, J. A. GROENEVELD, tohoonhovsn. Betaal nlel te veel veor hal bakleeden van Uw Canapé'*, Stoelen, anz. Vraag eerst prijs bij Schoenhandel en Zadelmaker, STREEFKERK te koop van R.Z. Patrijs Leghorns, k 10 cent per etuk bij L. Oostcrom, Oud-Ablas, no. 198 Van Rotterdam naar Nieuwpoort 's naohta 18 u. (op alle tusschenstations wordt aangelegd). Buitengewone opvoering in de ZUIDERKERK, Glashavei»>te R'dam,van Bach's IMatthaus-Passlön (de Lijdensgeschiedenis naar het evangelie van Mattheus). Onze Agent te Rotterdam, wil zich met het bespreken van plaatsen belasten. (Ook voor Schouwburg etc,). Reeder ij op de Lek - Slikkereeer. Uitbreiding ZONDAGSDIENST, ingaande 3 April 1927. V. Schoonhov. 18.— Lopik 8.30 IJsselstein 9.— Jutfaas 9 15 A.' Utrecht. |9.30 12 .—f2.15.II V. Utrecht. 11.30 2 30:5 30 Jutfaas 12.—13.6.— IJsselstein 1*2.15 3.15 6.15 Lopik 12.30 3.306 301| A. Schoonhov. 10. 10.15 10.30 11 11 30 2.10 2.25 2.40 3.10 3.40 4.30 4.45 5. 5.30 7.30 7.45 8.— 8.30 9.— SNIJBOONEN 25 ct. SPINAZIE 25 ct. SPERCIEBOONEN .25", WORTELEN 20 ANDIJVIE 25 Em. - Eni. - Eni. Inhoud per pakje minstens 4 porties Lopikerstraat Schoonhoven Rrijzert véél verlaagd I SCHOONHOVEN BEDJES MET KUSSENTJE vanal t 2.2S en verdere Afbraak Te bevragen bij J. NIENHUIS, Haven 51, Schoonhoven. met Stamb.. reu, 10 maanden óudt waaks. Te bevragen: Havenstraat- sche Wal 114, Schoonhoven, te koop gevl-aagdi of in ruil tegen prima RADIO. ^Brieven onder no. 7430, bureau van dit blad. TE KOOPi 9BGELS an PMNO'a tegen spot prijzen (H)0-tal steeds voorradig.) 2 spel, 11 reg Amer. noten f 150,-. 2 Vi spel, 13 reg., f 200.-. 3-apel met harp f 300.-, Liebig. 41/i-spel met harp, fluit, cello enz. f 400.-, Hildebrandt. Mahoniê Woreheater Orgel f 150.-. Piano'» f 200.-, zeer solide, f 350.- fraaie Sponnagel Piano als nieuw, zwart, ivoren klavier. Hach f 500.—, kost nieuw f 1200.-, spotprijs I - Bezoekt onze magazijnen, U spaart dan veel geld. Ook in RADIO zeer voordeelig en enorme keuze. Inruilen (ook tegen radio), Stemmen, Repareeren, Ver huren. 10 jaar gar., franco leverihg Aanbev. W. I0MMER, Borlnohem, Telf. 159. Reiskosten worden ver goed, gesloten auto beschikbaar. Bolide Agenten gevraagd. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor 4. STUBBC, Bonrepas. Te bevragen: C. GELEIJNS, IEDERE ADVERTENTIE Haastrecht. opent kansen op nieuwe klanten. 8X5 Meter.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2