Boéé Jamli. 32 slots Hoornvee. Koeien. Belaiaf Bo®É Bocinuis Benschop 25 Rieikhoeicn. Bericht Yan Inzet 1 '7°— Bericht van Inzet Zevenhuizen, JAARSVELD, Graaf. BOELHUIS GmrPaCllHI 23 KOEIEN, BOELHUIS 9 Koeien, Koeien, BOELHUIS ERFHUIS BOELHUIS. 16 Kalfkoeien Boelhuis. 26 Kalfkoeien, i. Een Woonhuis, BOELHUIS 20 Koeien, EKFHÜIS 8 stuks Hoornvee HOFSTEDE 18 Dl- MIJNHARDT's Gemengd Nieuws. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. VAN ALLES WAT. nü? mÜÜTJ TOTd op iet dal Advertentiën. onder Groot-Ammers, Notaris Anema. Notaris R. Gallas meuuisrkBrk ai IJssel, 4000. F. A. Minkema De kapitale Woerden Belangrijke Openbare Vrijwillige Verkooping W. F. H. va» Schouwen Zaterdagen 9 en 16 April 1927, uitstekend Bouw-, Wei- en Tuinland, Een Woonhuis Lopik, Notaris H. C. Kooi te Jaarsveld, publiek verkoopen: 12 Kuispinken, anandscn donkerbruin merriepaaro; Bouw- en Melkgereedschappen Willige-Langerak. Notaris H. C. Kooi Notaris H. C. Kooi Benschop. Notaris IT. C. Kooi Alianasch mak uos merrlepaarü. oe opstal van 2 Houten schuren, Voorloopig Bericht. te Lopik, H. C. Kooi, nmiriiadsciii spoorwegen Dwarsliggers iR uiissBitioui te Capelle a/d IJssel de Dijkettingen, J. Drapers, Notaris verhuring Notaris J Drapers Nieuwerkerk a/d IJssel en 3 Pinken, J. van der Leeden verkoopen: Stolwijk, Bouwland Gebr. van der Vlist Groot-Ammers J. van der Leeden t« Berkenwoude, 1 Vaarkoe, 3 Pinken, eenige Kalveren, Bouw en lYleikoireedsciiappen, «els Handuierkoereeuscliappen an 6 7000 Kilo H001. Notaris R. W. H. Pitlo bij Gouda, Wei- en Hooiland, te Hekendorp Langerak. Notaris P. A. v. Buuren ta BleskensgTaaf Notaris J. W. v. Bockei 2 zwarte merrlepaarü» Bouw- en Melkgereedschappen C. H. W. Meijer met een en ender dringt de Kemer voor Rynland op spoedige voltooiing ven de genoemde spoorwegverbinding een DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN 80UDA. De heer E. G. Geerlendt, burge meester ven Gorinchem, els zoodanig benoemd. Gouda, 26 Maart. Bij Kon. besluit ie benoemd, met ingang van 1 Mei, tot bur gemeester van Gouda, E. G. Gaar landt, met toeken nning van gelijktijdig eervol ontslag ale burgemeester van Gorinchem. Met deze benoeming kan de stad aan de Gouwe van gansober harte worden ge- lukgewensoht. De heer Gaarlandt is iemand, die het klappen van de zweep kent, om het zooeens uit te drukken. Tij dens zijn burgemeesterschap van Gorin chem en voordien van Texel heeft bij getoond een figuur te zijn, die niet met zich laat sollen, maar ook een,.man, wien het enkel en alleen om het belane der gemeente te doen is. Wij kwamen ©enige malen met hem in aanraking en dan trof ons steeds de liefde, waarmee hij over zijn werk en over zijn gemeente sprak. Men voelde het aan, dat de heer Gaarlandt een man is, die zich één lijn voor oogen stelt, zich één plan maakt, zich één doel stelt en die lijn., dat plan en dit doel vallen alle sa men onder het eene begrip: hoe-breng- ik-mijn-gemeente-vooruit. Dat is het streven, dat bij den heer Gaarlandt voorzat in Gorinohem en dat bij hem ongetwijfeld zal blijven voocrz.t- ten, ook als burgemeester van Gouda. En dan heeft hij deze goede gave mee, da; hij krachtig het bewind weet te voeren en zooals reeds gebleken is, met de si tuatie te Gouda op de hoogte ia. Moe zal Gouda hem ontvangen? Met wantrouwen? Aarzelend, bevreesd ziah te branden aan koud water? Of zullen de goede elementen der bur gerij, zonder onderscheid van partij, staflid of richting, hem tegemoet treden, open en eerlijk, met het verlangen om dezen nieu wen burgemeester te steunen in zijn taak, die hier in Gouda waarlijk niw richt ge noemd kan worden. Hij zal komen te staan voor velerlei problemen van financieelen en economi- schen aard. En wanneer hij bij het zoe ken naar mogelijkheden om die proble men op te lossen, met geschraagd wordt door de burgerij, dan zal ook zijn moeite tevergeefs blijven. De landsregering heeft nu gesprokén Zii deed dit door de benoeming van den heer Gaarlandt tot burgemeester onzer veste. Nu is het woord aan de burgerij, om te toonen metterdaad dat ook haar het heil der Gouwestad ter harte gaat. Niet slechts met woorden, maar met daden dit ge toond worden, met name door de regee ring der stad, door de vroedschap. Dat zij in hare vergadering moge gaan ver- toonen een stemmig en eerwaardig beeld, zoodat inwoner sn vreemdoling blijke, dat den Raad het wel der stad gerustelijk kan worden toevertrouwd. Moge coo deze burgemeestersbenoeming zijn tot zegen van onze stad. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken heeft de voorzitter medege deeld, dat de stappen door de Kamer ge daan tot verbetering van het lokaal te lefoonnet, succes hebben gehad. De mede- deeling is n.l. ontvangen, dat binnenkort na verbouwing van het postkantoorgebouw het automatisch stolsel zal worden toe gepast. Naar aanledding van een verzoek der Vereeniging van kaashandelaren te Bo degraven. om bij Ged. Staten mede te walken tot afschaffing der tollen op den straatweg GoudaBodegraven, zei de de voorzitter, dat hem bij onderzoek geble ken is, dat nauwlettend wordt toegezien dat de opbrengst dei tolverpa ding ad f 36.000 wordt besteed aan wegverbete- rjng. Officieus heeft spr, vernomen, dat doze weg in het plan der primaire we gen der provincie ligt. Als do wogver- betering voltooid is zal de overneming dooT de provincie wel volgen. Aan het verzoek der BodegTaAfeche kaïshaudela- rcnvereeniging besloot de Kamer te vol doen. Overeenkomstig het advies van het Bu reau besloot de Kamer tot inwilliging van hét verzoek van de a HandeNcursus Bos koop om voor 1927 oik aaaspreak U mogen maken op de subsLU g-oot f 76. In verband met een mededeel! ng van de Kamer van Koophandel te Panjs inzake het voorgestelde verhoogde tarief van in voerrechten in Frankrijk, zedde de heer Van "Wijnen, dat de regeering zal trachten alsnog maatregelen te nemen. Het ligt in de bedoeling aan den gezant te Parijs op te dragen zijn invloed uit te oefenen. Spr. stelde voor om een adres te richten tot den minister van buitenlandsche zaken en daarin er op te wijzen, dat door het verhoogd tarief de belangrijke kaasex- porthandel in het distriot ernstig zal worden geschaad. Het voorstel werd aan genomen. Gouda, 25 Maart. De in den nacht VRn 6 op 0 Aug. j.L door diofstul benoo- digde kaashandelaar Teekens, aan do Gouwo alhier, is tot nu toe weer in het bezit gesteld van de dostyds te zijnen huize ontvreemde effecten op één stuk na benevens van het op de da ders gevonden geldbedrag ad f 400. Het nog ontbrekende effect is dezer dagen op verzoek van de Goudsche po litie to Leiden in beslag genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Zoo als men weet, was er voor f 12.000 aan effecten en f 2.000 aan contanten ge stolen reformeerde Ksrk om nauwkeuriger handhaving van de Zondagswet ten aan zien van voetbalwedstrijden en bioiooop- vertooningen werd ter afdoening in han den gesteld van den burgemeester, na dat deze verklaard had, dat hy nimmer vergunning heeft verleend voor wedstrij den of vertoouingen onder kerktijd. Een voorstel van den heer Den .Hartog tot invoering van wethouderspensioen werd in handen van B. en W,. -gesteld voor advies; eveneens een voorstel van hetzelfde lid om op te houden met vuil' nisstorting in de Wiel Breedvoerig heeft de raad van gedach ten gewisseld, of wederom een verzoek aan de Kroon zou worden gedaan om voor een nieuw' tijdvak van 5 jaar toe stemming te verkenen, de plaatselijke inkomstenbelasting dootr eigen administra tie te heffen. De hoofdkwestie hierbij liep over het al of niet aanslaan door het rijk van de z.g. buitenlanders, aangezien het aantal personen, die uit dezo* ge meente in het buitenland wérken, van beteakenis ia. De gemeente heeft in de afgeloopen vijf jaren deze personen steeds met succes aangeslagen. De inspecteur der directe belastingen had bericht, dat hjj deze personen ook zou aanslaan, en de voorstanders van rijksheffing meen den, dat hiermee genoegen kon worden genomen. De tegenstanders meenden, dat de geschiedenis van de laatste vijf jaar te dezen aanzien weinig vertrouwen wek te in de rijksheffing. Tenslotte is met 11 tegen 3 stemmen besloten, niet op nieuw ontheffing aan. de Kroon te vragen, zoodat met 1 Mei as. de plaatselyke- inkomstenbelasting door het rijk zal wor den geheven. Hardinxveld, 25 Maart. De beer W. Teeuw, onderwijze? aan echool III al hier, is benoemd in gelijke betrekking te Rotterdam. Een zoontje ran den heer Van Dam alhier werd deze week overreden door den auto van den heer P. te Gorinchem. Met een gebroken arm en lichte verwon dingen wierd het kind opgenomen. De toestand is thans redelijk wel. Den be stuurder schijnt geen schuld te treffen. De door Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente op 22 Maart j.L vastgestelde Kiezerslijst, bevat 8112 nar men.' Zij ligt tot en met 23 April e»a. voor een ieder ter inzage. In sohool II werd Dinsdagavond een Ouderavond gehouden. Na opening door den voorzitter, behandelde mej. Brandt met de leerlingen der tweede klasse een paar onderwerpen. De ouders toonden zich over de lessen zeer tevreden en kre gen de overtuiging, dat het onderwijs te genwoordig op zeer hoog peil staat. De secretaris der commissie, de heer Jac. Swets Lx., sprak over het onderwerp „Samenwerking tusschen school en huis". Enkele liederen werden gezongen, mej. Meyer declameerde, de koffie met koek en de sigaren ontbraken niet; kort om, 't was weder een welgeslaagden avond. ,1 Burgemeester en 'Wethouder» stel len den Raad dezer gemeente voor, om het vermenigvuldigingecijfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting voor den dienst 1927/28, wederom vast te stellen op 1,2. Gorinchem. 25 Maart, De heer J. P. C. Buiteman, lid der bezuinigingspartij, heeft, als raadslid bedankt, nu hij zich weer by de R.K party heeft aangesloten. Op volger is de heer VanWingerden. noemde commissie is ingekomen een schrijven, houdende versoek om voor 1927 een subsidie, groot f 50 te mogen ont vangen. In 1926 was I 25 toegestaan. Op voorstel van den voorzitter wordt met al gemeen© stemmen besloten voor 1927 eveneens f 25 (vijf en twintig gulden) tos te staan. Daarna is aan de arde wijziging Bouw verordening. Hierbij deelt de voorzitter mede een ingekomen schrijven van heeren God. Staten dezer provincie, betreffende de rooilijn langs den weg. Thans mag gebouwd worden op een afstand van 3-50 Meter uit den as van den weg. Met het oog op hot toenemende verkeer aohten Gedeputeerde Staten het noodig, dat deze afstand bepaald wordt: bannen de be bouwde kam op 5 M. en buiten de be bouwde kom op 10 M. uit de as van den weg. Nadat de voorzitter de zaak heeft uit eengezet en mededeelt dat hij over een en ander een onderhoud heeft gehad met den heer hoofd-inapeoteux van de provinciale waterstaat, wordt met algemeen© stemmen besloten aan artikel 0 der Bouwverorde ning voor deze gemeente, een nieuw Md toe te voegen, luidende: „Het is verboden aan bestaande wegen, uitgezonderd aan den weg „Kortezijde", te bouwen, wat betreft binnen de bebouwde kom, tenzij op een afstand van 5 M. uit den as van den weg; en wat betreft bui ten de bebouwde kom, tenzij op een af stand van 10 M. uit den aa van den weg; met dien verstande, dat schuttingen, hek ken, of andere afsluitingen, boomen, heg gen, of hindernissen, voor het verkeer ge plaatst mogen worden op een afstand van 5 M. uit den as van den weg. Aan de weg „Kortezijde" mag niet woerden gebouwd, tenzij op een afstand van ten minste 3.50 M. uit den as van den weg." Dit besluit zal ter goedkeuring aan Ge deputeerde Stat en worden opgezonden. Ten slotte wordt met algemeen© stem men besloten een kleine wijziging aan te brengen in de begrooting van 1926 en die van 1927. Nadat de voorzitter nog heeft voorge lezen het vera lag van den toestand dezer gemeente over 1926, worden een paar vragen, door de heeren Bakker en Swij- nenburg gedaan, door den voorzitter be an woord. Verder niets meer te behandelen zijnde en geen der leden het woord meer verlan gende, sluit de voorzitter de vergadering. INGEZONDEN MEDEDEELING. Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-Tabletten60ct Zenuw-Tabletten. 75°' Staal-Tabletten. 90ct Maag-Tabletten'75c' Bij Apoth. en Drogisten Slladrecht, 25 Maart. In de gehouden raadsvergadering is behandeld een ver zoek van de firma Stuy alhier om ge bruik van gemeen teterrein voor een staanplaats op Paasch-Maandag voor een draai- en zweefmolen. Hierover staakten de stemmen. Een adres van den kerkeraad der Ge- 0TT0LAND. Tegenwoordig zijn de voorzitter, te vens secretaris, de heer R. D C. M. van Slijp©; de heeren J. Aantjes en B. Bakker, wethouders, en de leden IJ Muilwijk, 3. Stuij. A. Swijnenburg en R. vaa Buuren, benevens het nieuw-benoemde raadslid de heer J .de Ruiter. De voorzitter opent de vergadering met de voorlezing van hel gebed Daarna wondt aan het nieuw-benoerade raads lid de vraag gedaan of hij bereid is de eoden af te leggen, voorgeschreven by art. 39 der Gemeentewet, Hierop toestemmend antwoord beko mende, wordt door den voorzitter overge gaan ot beeediging van den heer J. de Ruiter, die daarop zitting neumt in de vergadering. Door den voorzitter en andere leden wordt de heer De Ruiter verbolgens ge- lukgewenscht met zijn benoeming. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Punt 1 der agenda is: Kohier Honden belasting 1927. Na gedane voorlezing door den voorzitter, wordt dit kohier mat algemeen© stemmen vastgesteld met 29 honden in de le klasse en 13 honden in de 2de klasse, tot een gezamenlijk bedrag van f 100. Dit kohier zal ter secretarie ter Inzage worden gelegd. Punt 2 is benoeming van do Schattings- commis8ie, ingevolge artikel 57 der wet op de Inkomstenbelasting 1914. Van 1 Mei 1923 tot 1 Mei 1927 hebben zitting de heeren J. Aanjes, S Stuij, IJ. Muilwijk en G. Hakkesteegt. Met algemeen© stemmen worden deze hoeren herbenoemd. Dan is aan de orde vaststelling vermo- nigvuldigingscijfer, plaatselijke inkom stenbelasting 1927—1928. De voorzitter deelt hierbij mede, dat het belastbaar inkomen over 19251926 was ruim f 300.000 en dat door Burge meester en Wethouders het inkomen over 1926—1927 is geraamd op f 200.000 Met dit bedrag zou het verménigvuldi- gingscijfer worden 1.8. Na eenige bespreking wordt ten slotte, op voorstel van Burgemeester en Wet houders, met algemeeno stemmen beslo ten het vermenigvuldigingscyfer op 1.8 te brengen (vorig jaar 1.4). Punt 4: Adres Gewestelijke Land- stormcommissie „Dordrecht". Van ge- Onbewaakte overwegen. Op den on- bewaakten overweg bij wachtpost 40 ran d« Staatsspoorwegen op de grens der ge meenten BarendrechtHeer j an s dam, is een boerenwagen, beladen met takke- boasen, door den trein, die om 12 uur 6 m. van Barendrecht in de richting •Dordrecht waa vertrokken, aangereden. De bestuurder Groeneveld, van Heerjana- dam wist zich, door ijlings van den wa gen te springen, te redden. De wagen werd op de buffers van den trein een eindweegs medegesleept en tenslotte ge heel versplinterd. Arbeldsongeluk. Aan boord van den in de Waalhaven te Rotterdam liggenden liohter Albert Cuyp hébben de tremmer G. v. d. S. uit Schiedam en J. H. W. uit de Beukelaarstraat een vallenden knijper op het lichaam gekregen. De eer ste heeft eenige ribben gebroken en ia in het ziekenhuis aan den Goolsingel ter verpleging opgenomen; de ander heeft eenige inwendige kneuzingen en is zijn woning vervoerd. Het avontuur op den autobus. De passagiers van lijn F, een van de vele autobusiyneo, welke Amsterdam ryk is hebben een allerzonderlingst avontuur beleefd. Het heeft zich aldus toegedragen. Aan de halte 'Zandstraat stapte des avonds een man in, die, zooal niet in kemneiyken itaat, dan toch in een toestand verkeerde, welke het onaangenaam kon maken, zyn medepassagier te zyn.Om echter meer onaangenaamheden te vermijden, besloot de bestuurder nog niet, den man er uit ,te zetten en werkelijk is hy ook uit eigen beweging, zonder dat'hy daarbij de vrien- deiyke assistentie behoefde van een of anderen sterken arm ,weer afgestapt, het geen by menigeen in den bus en wel niet bet minst by den bestuurder, een zucht van verlichting ontlokte. Tot zoover was het verloop der zaken gewoon. Maar dit verhaal heeft een ver volg. Want toen de bus weer terugkeerde op zyn weg, stond daar aan de halte Boaboom-Toussaintetr. dezelfde man, die op ondubbelzinnige wyze te kennen gaf, dat het opnieuw in zyn bedoeling lag deze iyn onveilig te maken. Thans een ervaring ryker geworden, trachtte de be stuurder door te rijden, doch tevergeefs de man sprong op de treeplank en open de de vjjandeiykheden door naar den chauffeur te slaan. Het gevolg was, dat deze nu het stuur niet meer meester bleef en van den weg afreed. De auto botste tegen een boom en werd licht bescha digd. Niemand werd gekwetst. Doch nu liep de maat over. De bestuur der geholpen door burgers, grepen den indringer vast en leverden hem over aan de politie, die hem naar den dichtst- bijzijnden politiepost overbracht Daar bleek dat medische hulp nood- zakeiyk was, een ontboden, geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakeiykl Hij werd naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd daar ter verpleging opgeno men. Lijk opgehaald Te Lottum ia ln de Maas drijvende gevonden het lijk van een vrouw, dat in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. De identiteit is nog niet vastgesteld kunnen worden. Auto togen telefoonpaal. Op den RoL terdamschen weg onder Overscnie is de hoer Van Duyl uit Den Haag met zijn auto tegen den berm van den weg ge reden. Hij wierp het stuur te ver om en reed in volle vaart tegen een aan de linkerzijde van den weg staanden tele foonpaal. De heer v. D. bekwam geen let sel. Do auto werd zwaar beschadigd. Het wrak van aen auto werd met Dehulp van de kraan van den heer J. de Graaf weg gesleept. Na zes Jaar vervolging gepakt De Poolsche politie heeft een buitengewoon gelukkige vangst gedaan met de aanhou ding van Alexander Baiko, die in de enorme bosschen van Bialowicza (Oost- Polen) zes jaar lang een onbeperkte roo- versheerschappij heeft gevoerd. De ar restatie geschiedde door list. Een lid van Baiko'a bende, eenigen tijd geleden aan gehouden, werd gedwongen zijn onvind- baren chef een brief fce schrijven om hem op een bepaalde plek in het woud te ont moeten. Da brief werd bezorgd dooir een boerenknaap, die in ddenst stond van de politie en de "©vreesde roover verscheen op de aangegeven plek. Snel verblindde de wachtende politie hem met behulp van Bterke electrisohe toortsen en daarop vielen eenige agenten hem tegelijk aan. Na een wanhoT"'"© wor steling slaagde men er in hem te over mannen en ruggelings vast te binden op een slede, die zich vervolgens door het dik besneeuwd© woud naar het spoor wegstation Bialowicza spoedde. Nog tij dens den dollen rit door het boech beken de Baikó. Hij verklaarde in 1923 den broeder van den bekenden „witten" Russisch en generaal Boelak-Balachowitsj te hebben vermoord. Verder bekende hij nauwe voe ling te hebben gehouden met de bolsje- wiki aan de andere zijde der grens en lid te zijn van een communistische strijd groep. Hij had niets dan steun onder vonden van de boeren langs de grens, zei hij, die hem in ruil voor wild geld en munitie hadden verstrekt. Het had in zijn bedoeling gelegen generaal Boelak zelf te vermoorden; de Gepeoe (Tajeka) had hein daartoe opdracht gegeven. Aangered an. Op den Enschedesohen weg te Haaksbergen reed een vrouw uit Enschedé op haar fiets. De heer R. uit Enschedé kwam haar met zijn auto achter op rijden en even voordat d© auto haar walde passeeren, moet de vrouw onver wachts hebben willen oversteken naar den anderen kant. Een aanrijding volgde en met bloedende verwondingen en een her senschudding werd de vrouw opgenomen. Zij werd overgebracht naar het St. An- tomius-Gasthuis. Later is de getroffene in zorgwekkenden toestand per Roode Kruis-auto naar Enschedé overgebracht. Influenza op aan schip. Aan boord van het Amerikaansohe troepen trans portschip Chateau Thierry, dat onder weg is van New-York naar San Fran cisco, is een ernstige dnfluenza-epidemie uitgebroken. Er zijn aan boord 58 lieden ziek en 4 overleden aan de influenza. Het sohip zal nog fn deze week San Fran cisco bereiken. Het was van New York fiets huiswaarts keerde, is in de haven aldaar, waarlangs het fietspad loopt, ge raakt en verdronken. Haar lijk is dan anderen morgen opgehaald, doch de fiets is niet gevonden. De politie onderzoekt of hier een ongeluk gebeurd is, of dat aan kwaadwilligheid moet wlorden gedacht Dia arms Amarlkaanzcha president. Naar uit New York wordt gemeld, heeft president Coolidge zijn rechterarm ern stig verstuikt. Goolidge heeft wegens* het vele handjes geven, pijn aan den arm, een veel voor komend verschijnsel by een Amerikaanech president, wien honderden mensohen ei ken dag de hand komen drukken. Het mooie weer lokt tal van bezoekers naar het, Witte Huds en de recepties by den president waren den laats ten tijd veel drukker dan gewoonlijk. Ds yiinlge tandarts. „Maar dokter, u hebt me op z'n minst vier kiezen getrokken I En 't ging er maar om éónl" ,Jk had u 'n beetje te veel van t ver- doovingsmdddel gegeven en 't was zonde en jammer om het zoo maar doelloos te verkwisten." Zij wist het beter. Mevrouw: Marie, waarom zet je die fléisch benzine op de kachel? Dadelijk gebeurt er éen ongeluk! Meid: Mdar mevrouw, het is maar goed dat alle menschen niet zoo bygeloovig zijn aki ui" Gasda raad. Een rijke gierigaard zocht op een partij een advocaat uit te horoen, over een kweptié, die hy had met een kooper van grond. Als iemand zoo'n zaak had, vroeg de vrek slim, wat zou u hem raden? Om naar een advocaat te gaan, ant woordde de rechtsgeleerde. HIJ kon het nist halpen. Dame: Het is toch treurig, dat een zoo ge zonde en sterke man als jy, geen week werk kan krijgen. Bedelaar: Ja mevrouw, ze willen altijd ©en getuigsohrift van mijn laatsten baas hebben en die is al 20 jaar dood. Hoevesl hout er noodig Is voor do Dultsche kranten. Dagelijks worden er met de Duiteohe post millioenen kranten en tijdschriften verzonden, waarvan het gezamenlijk ge- wiaht ongeveer 200.000 Ko. bedraagt. Hiervoor heeft men jaarlijks 150.000 torn hout noodig, dat bet eekent een aantal boo men, dat in een woud van 600 vlerk. K,M zou kunnen groeien. Voor ieder volwassen Duitacher, die gijn krant loost, moeten minstens 3 boontea per jaar ge veld worden. Ds zuinigs Ford. Ford is niet alleen de rykste man van de wereld, maar hy wil het ook biyven. En hy tracht dit door op de' kleintjes te passen. Ford is lid van de golfclub in Detrodt In die club is hij de toonaangevende man. De groote autokoning heeft terrein aan de club afgestaan om te spelen, zoodat hy het toezicht op alles goed kan houden. Nu heeft hy ontdekt, dat de bezoldigde VQ - j golf-oef en meester yan de club, de Schot uit allerlei oorden van de V. St. De jon gelieden waren bestemd om te worden invedeeld bij de verschillende troepen-af- deelingen, die dienst zullen doen by de Amerikaansche garnizoenen in den Stil len Oceaan en Oost-Azdë. Ds auto, dis opssns ging rljdsn. •Op het terrein van de loodpletiery van de firma Hamburger, aan den Delftweg te Rijswijk, stond een auto, welke defect was en dien de chauffeur bezig was te repareeren. Toen hij dacht, daarmede klaar te zijn, liep de auto plots sling ach teruit, waardoor de werkman H. bekneld werd tusschen den auto en een lorrie, en hem het reehlaronderbeen zoo goed als werd afgekneld. Nadat eerste hulp verleend was, ia de man per ziekenauto naar het R.-K. ziekenhuis te 's-Graven- hage vervoerd. Aan da gsvolgsn ovsrlsdsn. Het ne genjarig meisje B. J., wonende in de Nieuwe Molstraat in Den Haag, dat op den Rijswijkacheweg bij den hoek van de Goudriaanstraat door een auto was aan gebeden, is aan de bekomen verwondingen overleden. Hsuvel verzakt. Uit het Spaansche dorp Lafronta komen Wichten over een zonderling natuurverschijnsel. Herders hoorden een geluid als van een donder slag en zagen hoe de top van een met olijf boomen begroeiden heuved in de aarde zonk. Toen zy naar den rand kro pen van de ontstane opening hoorden zij een geluid als van neerstortend water. Ze lieten een touw met een gewicht er aan naar beneden dalen. Dit daalde 560 voet zonder den bodem te raken. De bur gemeester van het dorp heeft aan de regeering gevraagd een wetenschappelijk onderzoek naar het gebeurde in te stel len, daar de bevolking zich angstig over wat er nog meer kan volgen. Inbrekers gevat. Te Rotterdam hoor de vorige week een caféhouder in de Atjohstreat des avonds laat gestommel op den zolder. Hy stelde een onderzoek in en ontdekte twee mannen, die op zijn komst op de vlucht sloegen. Zij waren blijkbaar via een belendend pand naar bet dakgeklommen en waren daarna door een dakvenster binnengekomen Door dit zelfde venster kozen zij het hazenpad. Het blbek de losse werkman V J. F. te zijn. De ander is later opgespoord in een pand aan den Broeden Hilledijk, waar by zich had verstopt. Dit bleek de losse werkman J D. te zijn. Beiden zijn op gesloten en naar het huis van bewaring overgebracht. «Ongeluk of misdaad. Mej. L. van werd. Maar de middelen van de club •waren niet erg hioskleurig. Ford gevoelde er niets voor am het tekort, dat er op den dienst was, by te passen, hoewel hy dit dubbel en dwars gekund had zon der er iets van te merken. Neen, hij ontsloeg den Schot, om hem door een goedkoopere kracht te vervan gen. Zaken zijn zaken, denkt de autofabri kant en mem hioet op de kleintjes passen om góed door de wereld te komen, nyk worden is niets, maar ryk büjven, dat is moeiiyk. Een ontzaglijk viaduct. De gemeenteraad van New York heeft onlangs besloten voor een som van 37 millioen gulden een viaduct te bouwen van 6.5 K.M. lang en 20 M. breed ter pntlasting van het straatverkeer. Het komt op een hoogte van 6 M. boven de 11de avenue en wordt gebouwd van staal en cement Het moet een eenvoudig, doch sieriyk bouwwerk worden. Op het viaduct komen zes verkcersbanen, drie in iedere rich ting, waarvan er twee gereserveerd blij ven voor het verkeer met een snelheid van meer dan 45 K.M. per uur Men verwacht, dat de verkeersbanen voor snelverkeer ieder 1000 auto's per uur zullen kunnen verwerken, die voor het „langzame" verkeer ongeveer 500. Daar het viaduct aansluit by den nieuwen tunnel bij Canalstreet, zullen over dezen niepwen- verkeersweg 2500 auto's per uur New York kunnen binnenkomen en te gelijkertijd 2500 de stad kunnen verlaten, dwlz. tweemaal zooveel als er thans door de 5de avenue kunnen gaan. Het gemeentebestuur is tevens van plan in aansluiting op den weg twee nieuwe havens te graven, die voor de grootste schepen toegankelijk zullen zym Wtrt U DAT in Amerika op elke nes inw< één autobezitter voorkomt. DAT een vaardigé sigarettenmaker 2500 ai garotten per dag maakt? DAT de menach van drie- tot viermaal zooveel hersenen heeft als de aap? DAT jaarlijks in Amerika 20 millioen flesschen gToenten in het zuur verbruikt warden? DAT in China de bioscoopbezoekers pas hun entree behoeven te betalen als ze bet eerste gedeelte van de film gearien hebben? DAT in Canada dit jaar 3X millioen gulden wordt uitgegeven voor een lucht- dienst, welke speciaal belast is met de be- B. te Zevenbergen, die des avonds per waking van de uitgestrekte bosschen? De nabij het Schoonhovenschs Veer, behoorende aaa den Haar A. DE WAARD, ataan In bod: Parceal 1 op f 4000. 2 - 1500.—. 3 - 510.-. 4 - 600.-. 5 - 100.-. 6 - 100.-. Titaal I 6610.-. D« afslag blijft bepaald op Wtnnidng 38 Mnarl 1927, des v.n». 10 uur, bij R. H. JANSIN aan het Schooahovensche V«er, onder Qroot-Ammers. ta Zevenhuizen, bericht dat het Nieuwerkerksche laap A 8, toe- behoorende aanda Erven H DE LEEDE, den 23 Maart 1.1. is ingezet en in bod staat op De AFILA8 la bepaald o, W.enjdag 31 Maart 1927, a.m. all uur te NIEUWERKERK A/D IJSSEL In „DE ZWAAN." Ten overstaan van Notaris te Woerden, zal op Woenadag 30 Maart 1927, v.m 11 uur in hotel „de dubbele sleutel" te Woerden publiek worden verkocht: met Zomerhuis, 2 Schuren, Wagenloods en f Uitmuntende Wei- en Hooilanden op de Steenkuilen en Hondhorst aan den Boerendijk onmiddellijk bij de Stad groot 15 H.A., 52 A., 20 cA. ia 6 perceelen en combinatiën. Aanvaarding landerijen dadelijk, Oebouwen 1 Mei Betaling 27 April. a.s. wegens sterfgeval, ten overstaan van Notaris t. Hillegcroberg, BU OPBOD I« AFSLAB, op vjb. 101 uur op „Plaats Lommerrijk" ta Hillegersbcrg, vast De zeer guastig gelegen es Is uit muntenden staat van onderhoud verkeerende tni. snz., met triegen bi] de Bleiiwijksche of Rottemeren en bij den Middelweg in den EENDRACHTSPOLDER, als mede aan den Wollefoppen weg in den Polder „PRINS ALEXANDER", onder de Qemeente Istssl grtsl 68.40.51 0.4. Z.ar geschikt cm kleine bedrijven te splitsen. Gedeeltelijk vrij vsn huur. nlrrct m aanvaarden. Betaling koopprijs 15 Juni 1927. Alles breeder bij notities om- Knreven, verkrijgbaar ten kantore '•n genoemden Notaris. Notaris H. O. KOOI te Lopik, zal op Vrtjdai 1 April 1997 des v.m. 11 uur, te Lopik, aan den Uitweg, in het Café van JOHs. OOSTEROM, publiek verkoopem Ten verzoeke van de Erven A. AANTJES Jz. met SCHUURTJE en het eeuwig durend Erfpachtsrecht van het Erf en den Orond te Jaarsveld! Graaf, nabij den Uitweg, voor welk Erf- pachtrecht jaarlijks schuldig is f 3.75. Kadaster A 1605, groot 95 Cen tiaren. Aanvaarding en betaling 2 Mei '27. VOORAr om 10 uur zullen aan voorschreven pand, om contant geld, worden verkocht Eenige Meubelen, Phonograaf met Platen, Ladders, Schiüjzers,Gereedschappen, Schouw Opstal van een schnur, enz. te Lopik, zal tp Donderdag 7 April 1927, v.m. 10 uur, In de Oraaf, op de hofstede en ten verzoeke van den Heer JOHS. MOLENAAR, gekalfd of met kalf, 3 drachtige Zeugen, Zeng mei 8 Diggen, Boerenwagen (zoo goed als nieuw), nieuwe Stortkar, Maai machine, Paardehooihark, Kruiwagen; als: Kuipen, Emmers, Kaasvaten, groote Wringtob (zoo goed als nieuw), Planken, Schragen, enz. Cenig. Meubelen en Huisraad, Brandhout, enz. enz. Kosten en koopen tot en met f 25 contant, overigens op dag tot 1 Augustus 1927, mits borgstelling, 's Morgens vóór de verkooping te bezichtigen. «NT Qeen gelegenheid tot uit spanning. —o— ta Lopik, zal op Diatdig 12 April 1927, v.m. 10 uur, te Willige-Langerak, aan den Tiendweg, nabij Koekoeka- veer, A 138, ten woonhuize en ten verzoeke van den Heer JACOB SCHEP Hz. publiek verkoopen: gekalfd of met kalf, 3 Kalfvaarzen, 5 Pinken, eenige Kuiskalveren, ilfnndnch mak Mtrrlepaard, 7 Zeugen, drachtig of met biggen, 7 Landvarkeas, 3 Varkensberen (waarvan 1 met bew. van afstam ming), Ocit, 30 Kippen, Eealga dniznndtn Klla'i Hoal, Tentwagen, Kaaabrik met kraam, Boerenwagen, Oierwagen met bak, Dreaseerkar, Stortkar, Hooiachudder, Ploeg (zoo goed als nieuw), 3 Eggen, 3 Kruiwagens, 1 Sckouwen, Slee met wielen, Landhokken, groot Kippenhok met ruiten, dubbel Kalver-Mesthok, 4 Droogvoeder- bakken(automatisch), Bietenmachine, Bascule, Enige Tuigen, Holstein Karn, Wringtobbe, Kaas pers, Kaasvaten,groote Pekelbakenz. Verder: Eiken Kast, Eiken Kist, groot Fornuis, vierkante Kachel enz. enz. Kosten en koopetl tot en met f 25.— contant, overigens op dag tot 1 September 1927, mits borg stelling. 's Morgens vóór de verkooping te bezichtigen. Qeen gelegenheid tot uitspanning. tot elk bedrag, onder 1ste hypo thecair verband van landerijen met ruime overwaarde. Rente 4j pCt. Inlichtingen bij J. C. JUE Qz., Makelaar, Westhaven 17, Oouda. t« Lopik, zal op Donderdag 14 April 1927, v.m. 10 uur, te Lopik, boven Wet dorp, ten woonhuize en ten verzoeke vaa den Heer JACOB DE HOOP, publiek verkoopen: gsoontrolserde gekalfd of met kalf, 5 Kuispinken, eenige Kalveren, 7-Jarig mak Vos-Merriapaard, 9 Zeugen met biggen, 10 dracktige Zeugen, Varkeasbeer, Tilbury,Omnibusbrik, Boerenwagen Stortkar, Hoadekar, Kruiwagen, Hooischudder, Hooihark (zoo goed als nieuw), Schouw, Bietenmachine. Eenige Tuigen, w.o. een zoo goed als nieuw compleet tuig met Berlinzilver. Bouw- en Melkgereedschappen, als: Kaaspers, Kaasvaten van9—20 K.O. (slechts 1 en 8 Jaar oud), 2 Wringtobben, Kuipen, Kaasplanken, Schragen, Emmers, enz. Ennign Meubelen en Huisraad. Kosten en koopen tot en met f 25.contant, overigens op dag tot 1 September 1927, mits borg stelling. 's Morgens één uur voor de ver kooping te bezichtigen. Oeen gelegenheid tot uitspanning. o'— te Lopik. zal op Woensdag 27 April 1927, v.m. 9 uur, te Benschop, nabij den Dam, Noordzijde No. 222, ten woonhuize en ten verzo ke van den Heer J. A. D E O 1 E R, publiek verkoopen, om contant geld: als: 21 Koeien, gekalfd of met kalf, guiste Koe, 9 Kuispinken, Pinkstier, partij Kalveren, Zeug met 9 biggen, Zeug met 11 biggen, 5 drachtige Zeugen, eenige Landvarkens. Omnibusbrik, Kaasbrik met Kraam, 2 Blokwagens, Hooiharkmachine, 2 Kruiwagens, 2 Schouwen, 3 Landhokjten, Bieten machine. Bouw- on Melkgeroed8chappen, alst Holstein Karnmolen met Karn, Kaaspers, Kuipen, Staren, Wring tobben, Kaasvaten, Pekelbakken, Vloten, Emmers, Kaasplanken, Melk bussen, Jukken, Bascule met Ge wichten, 3 Laddert, Zeuningen, Palen, Slieten, Brandhout, enz. enz. '8 Morgens één uur voor de ver kooping te bezichtigen. Oeen gelegenheid tot uitspanning. voor de Erven Mej. de Wed. J VERHOEF-v. d. OwrT, Banarfenaind, op Vnjd*g 22 April 1927. Notaris, Lopik. Openbar* Verknoping van t« Sliedrtchl. Deurwaarder JAC. SCHOUTEN te Sliedrecht zal k contant verkoopen op Woensdag 30 Maart 1927 des voormiddags ten tien ure, op het Stationsemplacement te SLIEDRECHT: 250 kavels Spoorwegboog w. o. .Dwarsliggers, Brug-dwars- liggers, Wisselhout. Het Hout ligt op het Stations- emplacement te Sliedrecht, en Is aldaar 2 dagen te voren te zien Het hout moet binnen drie dagen na den verkoop zijn weggehaald. voor de Nederd. Hervormde Kerk van door aldaar op Wocnidag 30 Maart 1927, des nam. 7 uur, In het Café van den Heer H. DE WIT, op het Dorp, in perceelen als van ouds; en tot I Nov. 1927 van aan dm 'sOravenweg aldaar, bij de IJsselmondsche laan, strekkende tot de Spoorbaan. Nadere Inlichtingen ten kantore van gen. Notaris, Dorpsstr. 156, Tel. Rott. 3304, Capelle a/d IJssel no. 6. te Capelle a.d. IJssel, is voornemens op Woanadag 30 Maart 1927, des voorm. 10 uur op de Boerderij D 68, bewoond door en ten ver zoeke van den-heer K. VISSER, aan deti 2en Tochtweg in den Zuidplaspoider onder ln het openbaar te verkoopen 2 Vierroeden Hooibergen, met rietendek en plankenkap, een Schuur en een loods. Bouw en Melkgereedschappen bestaande uit 2 Pekelbakken, Kaas pers, Wringtobben, Karn, Kuipen, Staren, Kaasvaten en planken met schragen, Karnmachine, Krui wagens, Kaasbrik, Driewieldetkar, Tilbury, Bergheeft en spil, Vijzel met stoel, Emmers. Kisten, Land hekken, Varkenshokken en een Schouw. Te bezichtigen 's morgens voor den verkoop. Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel is voor nemens op Donderdagen 31 Manrl en 7 April 1927 des morgens ten 11 ure, in het Koffiehuis van J. Verkaik te Stol- wijkersluis bij Oouda, in het open baar tc I. Ten verzoeke van de Erven van den Heer M. SU1JKER: O 25, met SCHUUR en ERF aan den Ooudschen weg'onder btlend Noordwest «n Zuidoost A. VeRKERK, groot 9 Aren. Bij monde verhuurd aan de we duwe L. C. van Rooijem tot 1 November 1927 voor f 4.— per week. Twee perceelen gelegen als voren, samen groot 32 Aren, 19 Centiaren. Bij monde verhuurd aan C. Boom tot 15 November 1927 voor f 40.— per Jaar. 1> Ten verzoeke van de Erven van deu Heer T. Scheiri Een® partij 'f gelegen als voren, in Beneder- heul, aan de landscheiding, he lend Noordoost J. de Vos en Zuidwest H. Bonoers en cons, en W. M. Boer, samen groot 2 Hectaren, 42 Aren, 50 Cen tiaren. Verhuurd aan J. de Vos tot 30 November 1930 voor f 175.— per jaar. Breeder omschrevén ln biljetten en te aanvaarden bij de betaling 2 Mei 1927. Nadere inlichtingen ten Kantore van den Notaris. merk „Elernll" Sclonlabrlek Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel, is voornemens op Woemdag 13 April 1927, des morgens tan 9 ure,'aan de Bouwmanswoning B 26 in het dorp ten verzoejee van den Heer H. W. BOTH, in ket openbaar te vewkcopcn i Tentwagen, Dogkar, 2 Schouwen, Bietenraachine, 3 Menbruggen, Hekken, Vlonders, verschillende waaronder: 3 teakhouten Wring tobben (110-180 en 250 L.),4Caas, pers, 3 Pekelbakken, Staren, Kuipen, Emmers, Kaasplanken en Schragen, 's Morgens vóór den verkoop te bezichtigen. ten overstaan van te Oouda, op Donderdag 7 April 1927, bij Inzet, en op Donderdag 14 April d.a.v. bij roeslag, telkens des voormiddags te elf uur, in het Hótel „DE ZALM" aldaar, van: gemerkt D 52 met PAKHUIS, HOOIBERG, SCHUREN en ERF, gelegen a. d. Haastrechtschen Dijk groot 11.43 Aren; en 2a Een perceel gelegen aan den Haastrechtschen Dijk in de onmiddellijke nabijheid van perceel 1, tusschen de eigen dommen van de Heeren W. van Os en C. W. Kool. Alles vrij van huur. Aanvaarding: Perceel 1 op 1 Juni 1927 en perceel 2 dadelijk bij den Toeslag. Te, bezichtigen volgens plaatselijk gebruik. op Woenidag 30 Maart 1927, v.m. 10 uur, zal op de Hofstede be woond door dhr. F. O. v. d. WIND publiek, om contant geld, worden verkocht gekalfd of dragend, 2 Pinken, 8 Jarige Vosmerrie, zeer raak bij den weg, eenige Kalveren, Tentwagen, Brik, 2 Blokwagens, Kruiwagens, Bouw cd MellgcrcsdKkspg ale: zoo goed als nieuwe Holstein- sche Karn, 3 Wringtobben, Pers, Staren, Kuipen, Teakhouten Kaae- vaten, enz. enz. Voorte Eenig Meubilair, 's Morgens voor den verkoop genommerd.te zien. Oeen gelegenheid tot uitspanning. Inlichtingen verstrekt Nots. Jhr. BOWIER te Oudewster. —o— te Alblasserdam, is voornemens op Woenidag 6 April 1927, des voormiddags 10 uur, aan de woning get. A 72, van den Heer B. VAN ZESSEN, om contant geld, publiek te verkoopen: t.w. 6 Koeien (kalfdragende of ge kalfd hebbend), Vare Roe en Pink, 40 Kippen en 2 Hanen, partij Hooi, Schouw, Bouw- en Melkgeresdschappen, Kruiwagen, Bietenraachine, Dames- rijwiel en hetgeen verder ten ver koop wordt aangeboden. Alles des morgens voor de ver kooping te bezichtigen. te Sliedrecht, ie voornemens, om aan de Hofstede van den Heer L. VAN DEN BERO te BleskeneB1"*11*! In het openbaar te verkoopen: 0p Dondtrdag II Maart 1927, des voormiddag 9j uur: «R kalfdragende of Uil gekalfd hebbende 4 Pinken (waarvan 2 kuis- en 2 stlerpinken) 10 Kuiskalveren, (1 zwaar Belgisch ras en 1 Rijtuig- paard. Beide mak In alie tuigen.) RIJUIGEN, waaronder: t Buggy's, Boerenwagen, 2 Grss- maalmaohlnea. Hark, Dorschnaohlnc, Ploegen, 2 stel 3-paards Zwingen, 6 Oareeltuigen, Tilburytuigen, Tikker enz. enz.. Voorts: 2 Bergheeften, Bruggen met ijzeren leggers, HordeH, Boomen, Slieten, Hekken, Brandhout en hetgeen verder ten verkoop zsl worden aangeboden. 0p Donderdag 14 April 1927, dee voormiddags 9j| uur: 0|| kalfdragende of I LU gekalfd hebbende livviuilp 2 twee-jarige Stieren (waarvan 1 volbloed etamboek, ge naamd HENRI", ingeschreven in het Register voor Jong Vee onder no. 100307; vader „HENDRIK", Stamboek no. 6019smoeder „IDA", Stamboek ho. 45032s.) als: Karn, Tobben, Tonnen, Kaas pers, Emmers enz. Ongoveer 30.000 balvo Kllo'i goed gewonnen K9EB00I. Voorin Ecnlg Meubilair en 30 Kippen. Te bezichtigen des morgens 2 uur vóór de verkooping. Betaling der kooppenningen vóór of op 1 SEPTEMBER 1927, ten kantore van genoemden Notaris. Koopen van f 25.— of minder contant. Onkosten 6%, welke onmiddellijk na den afloop der verkooping moeten worden voldaan. Onbekende koopers moeten zijn voorzien van een bewijs van ge goedheid, afgegeven* door een Notaris of ander bekend persoon. Oeen gelegenheid tot uitspanning. Notaris te Lekkerkerk, zal op Woenidag 13 April 1927, voorm. 10 uur, aan de Hofstede gemerkt 22, van den Heer J. Slooit te BENSCHOP, publiek verkoopen t 2 Pinken, 8 Kulakalverea, 8 Loopvarkeii, 1 drachtige Zengen, I Paard, 2 Melot te-Ploegen, Tweeachaar- ploeg, 2 Staartpioegen, Wcntelploeg (zwaar model, bijna nieuw), Aard- appelploeg, Cultivator, Zaaimachine, Handzaaimachlne, Maaimachine(Oe- born, zwaar model), drie Blok wagens, driewieler Kar met gier- bak, Tentwagen, Kaasbrik op Col- ling-assen, Spanegge, Klaveregge, ijzeren Rolblok, Dorschmachine (voor paard en motor), Bruggen, Kruiwagens, Voerkuipcn, Planken, Kippen, partij Brandhout en meer. Koopen boven f 25 op dag, 3 Augus tus 1927, met 2 gegoede en bekende borgen. Koopen van f 25 en daar beneden contant. Onkosten contant. Bezichtiging Dinsdag 12 April 1127, J. STUIVENBERG (de oude) LOPIK op boot land.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4