4 4*4- Oproeping. Gastarief Timmerman, Boerenarbeider Boerenknecht Boerenknecht, Dienstbode Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. smookt oh room Gemengd Nieuws. Cmaap wasch dan_^> toch met Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pet Sprutol. Bij alle Drogisten. Visseherlj Berichten. Marktberichten Advertentiën. Jan mms lBoijiaan. Terstond gevraagd gevraagd Gevraagd gevraagd, fnUmooi mrttf 1W26. waaruit blaak, dat d« Vteaaauring op 1 Januari 1M1 280 huto- Ifttt,natten omvat, au dat do vareoayfiivg M toogotracian tot da Vodaratio x&n Var- •a&igdngen voor Ziekenbuiavorploging, geveetigd to Leidan. Uit da rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren I 1770,10 an de uitgaven I 1^00,40^derhalve een •aldo van f 622,04. met nog een reaerve- londa van. f 886,22, zoodat de financieels toestand dor vereeniging geen aanleiding geeft tot beexjrgdheid. Het aantal ver pleegden in verschillende ziekenhuizen bedroeg in 1926 vijftien. Hierop bracht de afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van de Fedeiratie, gehouden te Leiden. uitvWig verslag uit van hot aldaar verhandelde. Tot bestuurslid dor vereeniging werd herkozen de heer W. den Ouden en tot bode voor heel de ver eeniging werd aangesteld de heer B. Vos Tot leden van de commissi o, belast mot het nazien dor geldelijke administratie van den penningmeester, werden door den voorzitter aangewezen de heeren J. C. Hagen Jr., A. Hoosbeek en J. van Hoon. In de vergadering van het Brand- beetuur dear Reeuwijksche brandweer, is uit de drie Opper brandmeesters gekozen tot opperbrandmoester-voorzitter de hoer J. Heemskerk, die de benoeming heeft aangenomen. r Groot-Ammers. 80 Maart. Maandag j.l. trad ftlhiAr voor de afd. Volksonderwijs in de zaal van den heer G. van As op de heer Van Dieeen. uit Amsterdam. In een gloedvolle rede verdedigde hij de Openba re Lagere School. Aan het eind zijnor re de werd hij mot een daverend applaus beloond. Van de gelegenheid tot debat, werd door niemand gebruik gemaakt, niettegenstaande het bestuur en het hoofd der bijzondere school alhier, hiervoor wa- ren. uitgonoodigd. Zoetermeer, 30 Maart. De candidaten vanV den Vrijheidsbond voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen zijn: 1. L. Fagee Sohaeffer (aftx.); 2. G. van Staalduinen; 8. P. H. Groenheyde (aftr.); 4. J. W. van Hamers velt; 6. mej. Ghr. Bos; 8. S. Glijnis; 7. mej. A. Horst—Oostmeyar; 8. J. van Eek. GItsstn-Oudekerk, 80 Maart. Uitgelokt door het mooie lenteweer van de laatste dagen hebben ecnige landbouwers behal ve jong vee ook reeds eenige melkkoeien ln de weide gedaan. Als het vee maar Weer niet naar de stal teruggebracht be hoeft te worden zal menigeen denken. r- Men besteedt alhier en in de om- gevind voor kaas le soort f 50—f 53, e2 soort f 47—f 50 per 50 ILG. Handel «eer toenemend. De prys der varkens is thans 3® tot 35 cent per halve KG. naar gelang van gewicht en kwaliteit Glossandam, 80 Maart. Door den bur gemeester zijn de raadsleden opgeroepen ter openbare vergadering op Zaterdag B April a.s. des v.m. 9.30uur, Onderwer pen: Benoeming leden stembureaux voor de verkiezing van leden van den raad, wijziging begrooting 1926; Vaststelling vermenlgvuldigingsrijfer gemeentelijke in komstenbelasting 1927—1928; Benoeming leden schaftlngscommissie. Lentebode. Maandag arriveerde de bewoner van het ooievaarsnest op de boerderij van den heer Redelijkheid, we derom uit het zoele zuiden en werd in het bijzonder door do jeugd hartelijk verwelkomd, met verschillende liedjes, naar aanleiding zijner eigenschappen. Doch ieder, die bij vernieuwing aeze lentebode weder ziet, begroet deze har telijk, omdat zijn komst de voorspelling is, van het schoonste jaargetij. Bij de candidWstelIing voor leden van den gemeenteraad op 12 April cal ook ln deze gemeente een lijst wor den ingediend door de Chr. Arbeiders party. Alblasssrdam, 30 Maart. Do heer Ste- houwer, die eenige maanden met ziekte verlof is geweest, zal met 1 April weer In functie treden als ambtenaar op het belastingkantoor. De heer Both, die tyde- Ujk deze functie heeft waargenomen zal pis zoodanig naar 's Gravenhage ver trekken. Door den rijksveldwachter en den gemeenteveldwachter alhier *yn eenige processenverbaal opgemaakt tegen auto- beryders wegens overtreding der maxi mum snelheid. De aandacht der betrokkenen wordt er op gevestigd, dat alhier daaraan géed de hand wordt gehouden. Op een ver keersweg als Kinderdyk behoeft dit ook als géén overbodige weelde beschouwd te worden. Door de Christ Hist. Kiesv'ereeni- ging zyn alscandidaten voor den ge meenteraad gesteld de heeren: W. Kore- vaar aflr.; Joh. Jonker, aftrj; J. U. Smit, aftr.; J. v. d. Merwe, aftr.; H, Zwartbol, aftr.; C. Vogelesang, N. Stout, A. Kiyn- Jan, C. den Ouden, A. Verloop, J, P. van Eesteren, P. Korporaal, A. Korten, C. van der Heu en A. de Bruin, De heer Jac. Jonker «telde zich niet meer her kiesbaar. Nieuw-Lekkerland, 80 Maar.t Uit de ter visie liggende rekening van den pol der N.-L. blijkt, dat de ontvangsten ln het afgeloopen jaar hebben bedragen f 11464.54 en de uitgaven f 10302.72 slui tende alzoo met een batig saldo van f 1161.82. De begrooting voor 1927 is vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op I 9921.83. De schilder W. uit Groot-Ammers, die per motorfiets door onze gemeente reed, nam by een bocht van den weg zyn draai te kort, waardoor hij van den dyk reed. Hy werd vry ernstig aan het hoofd gewond, zyn rywiel bleef vrij wel onbeschadigd. In het verslag van het feest van de IJsclub „Heemskerk" in 't blad van Maandag ia een gedeelte foutief gedrukt Aangaande het openen van den feest avond door den den voorzitter moet het .volgende gelezen worden: ,jbe voorzitter, de heer C. C. van Dyk, opende de by eenkomst met een woord van welkom en met een kort overzicht Un geven van de geschiedenis der ver eeniging. Hy vermeldde o.tt„ wie de vereeniging in 1887 hadden opgericht en wie de ecrslo bestuursleden waren, deel de vervolgens mede, dat nog twee perso nen in leven waren, die vanaf de op richting tot op heden onafgebroken lid van de club zyn geweest, tw. de heeren A. dt> Haan en P. G. Ileijnis en memo reerde verder de voornaamste gebeurte nissen uit het 40-jarig bestaan van de club". Oud-Alblas, 30 Maart. Alhier had in de Bijz. School de sluiting plaats van den cursus van den landbouw in tegen woordigheid van den heer Droogdijk, Rijkslandbouwleeraar, den heer Berghuis leider der cursus, den gemeentesecretaris en den heer C. Baan. Aan den heer A. Baan wens'chte men een goede reis, met het oog op zijn ver trek naar Canada. De leider vond het een prachtig voorbeeld, dat deze cursist gaf, om eens niet zooals de gewoonte veelal is, altijd in den omtrek te blijven, maar de wereld eens in te gaan. Hij hoopte, dat dit voorbeeld navolging sou vinden, In de Byz. School hield de afd. van den Byz. Vrijw. Landstorm een vergade ring.. De propagandist de le luitenant Groenendijk, hield voor de afd. en ge noodigden een rede over: „Voor of tegen de Revolutie". Daarna had de prijsuit- deeling plaats van de laatstgehouden schietwedstrijd. Er gaven zicll drie nieu we leden op. Gorinchem, 30 Maart. Voor het examen apothekersassistent te Utrecht gehouden is geslaagd mej. W. J. Neumann alhier. Gouda. 80 Maart. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor te besluiten tot een algoheele en grondige restauratie van het carillon in den Üt. Janstoren, tot een totaal bedrag van f 10.000, hetwelk t.z.t. door geldleening zal moeten worden gedekt. Gouda, 30 Maart. Een jongeman alhier had een advertentie in een dagblad ge plaatst, waarin hij f 50 uitloofde aan den geen, die hom aan een betrekking zou kunnen helpen. Het adviesbureau van T. B. aan den Open Rijstuin te Rotter dam heeft op deze advertentie geschre ven en het jongmensch een betrekking als technisch ambtenaar bij de Neder- latidsche Spoorwegen in uitzicht gestold, mits hy eerst een tijdlang een cursus by het bureau volgde. De jonge man trad in dit voorstel en sinds September van het vorige jaar heeft hij van het bureau les gekregen in de NederJandsehe taal. Het jongmensch heeft inmiddels al f 35 les geld betaald, maar van de opleiding voor technisch ambtenaar en van zijne aan stelling heeft hy .nog nooit iets bemerkt. Thans wordt door den commissaris van politie in de tweede afdeeline. bureau Oppert te Rotterdam, tegen dit advies bureau gewaarschuwd. Do G.-H. Lyst van candidate^ voor den gemeenteraad luidt: 1. G. G. Kamp huizen (aftr.-; 2. J. van der Endt; 3. J. A. van Elk; 4. M. van Vliet; 5. J. A Smit. Op de lijst van de Ghr-Dom. Unie ko men de volgende namen voor: 1. H. van den Brug (aftr.); 2. H. Steketee; 8. B. Zeolto; 4. G. Hoogendoom; 5. L. Kooi Krimpen a.d. Lek, 30 Maart. Gisteren bad hier bij de waterleiding een zeer ern stig ongeluk plaats. De 17-jarige, pas eenige dagen alhier woonachtige Van Leening, was behulpzaam met het rond rijden. Juist bij het inrijden van het hok schoot een hond tegen zijn beenen, waar door hy viel en tusschen de wagens en het hek boklemd geraakte. Direct moest geneeskundige hulp worden ingeroepen, welke werd verleend door Dr. P. van Es, welke oonstateerde, dat een been op twee plaatsen gebroken was. Per ziekenauto is de jongeling naar het ziekenhuis te Rot terdam vervoerd. De postduivenvereniging „De Reis duif" hield Zondag een wedvlucht vanaf Schoonhoven. Prijzen vielen ten deel: le en 3e J. Versluijs. 2e en 13e M. de Hon, 14e en 16e C. Sala, 5e en 15e J. Ham burg, 6e, 7e en 8e Gebrs. Brand, 9e ft van Wijnen, 10e G. Stout, 11e en 14e A. van Meijeren, 12e M. C. de Jong. Eer ste duif kwam aan om 12.37.43 uur en de laatste duif om 12.51.17 uur. Papendrecht, 30 Maart. Een groep' li berale kiezers' stelt voor den gemeente raad candidaat de heeren: 1. dr. J. A. Rolloos, 2. D. Verwey (aftr), 3. P. A. Visser Jz., 4. P. van Duyvendijk (aftr.), 5. Joh. H. Kohier, 6. L. F. Schorer, 7. J. G. Reisinger. Papendrecht, 30 Maart. In de zaal van de Wed. Noordhoek tirad voor de plaat selijke af deeling der S.D.A.P. op de heer J. H. F. van Zadelhof, lid der Tweede Kamer. Waar deze vergadering speciaal belegd was met het oog op de a.s. Staten verkiezing. was de hoofdinhoud van de rede van den spr. een uiteenzetting van de beteekenia dier verkiezingen. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Naar wij vernemen zal van Chr. Historische zijde do volgende candidaten- lijst worden ingeleverd; 1. G. Goes; 2. D. de Heer (aftr. lib.); 3. G. Veth Tzn.; 4. Jac. Verheul; 5. J. L. Veth Jzn. De heer M. Overbeeke, zittend A.-R. Raadslid, die by hot samenstellen van de oondidatenlijst voor den gemeenteraad door de A.-R. Kies vereeniging niet op deze lijst werd geplaatst, heoft aan het bestuur der Kiesvereeniging medegedeeld dat «hy, na hetgeen is gepasseerd, niet meer wenscht, dat verdere pogingen wor den gedaan, om hem alsnog een kans te geven om on, die lijst te komen. De heer Overbeeke ral dus, wat de A.-R. party betreft, met September niet meermin den Raad turugkeeren. Ouderkerk a.d. IJssel, 20 Maart. De door de Schietvereeniging „Joubert" al hier gehouden schietwedstrijd voor in woners van de Krimpenerwaard mag uit stekend goslaagd heeten. Niet minder dan 700 series (2100 schoten) werden inge schreven. Dat aan dezen wodst.-yd wel keurachutters hehben deelgenomen blijkt w il hieruit, dat niet minder dan 9 maal het maximum aantal punten werd gt- sühoHon. De fraaie prijzen, welke in de zaal waren tentoongesteld, zullen wel mode de aanleiding zijn gewoest, dat vele bezoekers, ook van buiten do gomoente, die aanvankelijk niet gekomen waren om mede te dingen, zich toch lieten inschrij ven Een woord van dank past hier zeker aan hen, die zich de moeite hehben ge troost van het vele werk aan dezen wed strijd verbonden. Eveneens aan hen, die gelden hiervoor offerden of fraaie prijzen voor deze gelegenheid schonken. „Jou bert" kan met voldoening op dezen af geloopen wedstrijd terugzien. Door den Beschermheer der vereeni ging, de "EdelAchtb. heer J. van Waning, burgemeester, werden de verschillende prijzen met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. Winnaars waren: A. Vrije baan, max. 60 punten; le pr. H. Heuvelman 60 p., 2e prijs G. J. Bos 60 p., 3e prijs A. Bos 60 p., 4e prijs P. Pols 60 p., 5e prijs J. van den Berg 60 p., 6e pr. M. de Jong 59 p., 7e prijs J. Oosterwijk 59 p., 8e prijs A. P. Sterk 59 p.; 9e prijs N. van Wijk 59 p., 10e pr. A. Holdermans 58 p., lie pr. A. G. Mohr (buiten mededinging) 58 p.; lie pr. P. Goudriaan 57 p.; 12e pr. D. Twlgt 57 p B. Geluksbaan, max. 900 p.; le pr. N. van Wijk 889 p., 2e prijs A. P. Sterk 878 p.; 3e prijs W. Both 873 p., 4e prijs A. G. Mohr 868 p., 5e prijs P. Pols, 799 p. Stolwijk, 30 Maart. Deze week reed bakker M. met paard en wagen door Be- nodenerk. Op een gegeven oogenblik deed het paard een paar sprongen zijwaarts en kwam in een langs den weg liggende sloot terecht. De wagen bleef echter van een bad gevrijwaard; doordat hij( tegen een paar boomen bleef hangen. Het naard was spoedig uit het water getrokken en had geen letsel bekomen, doch wagen en tuig waren belangrijk; beschadigd. De bakker kwam er met den schrik af. Gisteravond brok er bij den winke lier De V. een schoorsteenbrand uit, zoo dat een kamer spoedig rol rook was. Do bewoners schrikten hiervan ge weldig. Door het alarm, dat zij daar op mahkten, waren spoedig eenige buren toegeschoten om de behulpzame hand te bieden, hetgeen ten slotte niet noodig bleek te zijn, aangezien het vuur vanzelf uitging. Zevenhuizen, 30 Maart. Onder leiding van mej. Hhuvelink had in de Bijzondere School aan de Rotte een uitvoering plaats van de Kinderzangvereeniging. Ds. Tak opende met een kort woord en gebed de uitvoering. De nummers werden voortref- folijka gezongen. De Kindertooneelstukjes werden zeer goed door de kleinen ver tolkt. Gedurende de pauzes werden de kinderen op versnaperingen onthaald. Ds. Tak sloot met dankgebed dezen goed geslaagden avond. De talrijke bezoekers gingen hoogst voldaan huiswaarts. Maandagavond hield de Oranjever- eeniging in het café van den heer Ros berg een openbaren propaganda-avoud, waarin als spreker optrad de heer G. van Baaien, uit ScheVeningen. De voor zitter, de heer A. H. van Reeuwijk, gaf in het kojt een overzicht over het doel dor vergadering en vereeniging. De heer Van Baaien hield een interessante historische rede over ons Vorstenhuis en hun voor geslacht. Op duidelijke wijze zette de heer Van Baaien uiteen, hoe altijd het Huis van Oranje het geweest is, die onze onafhan kelijkheid redde. Na nog een opwekkend woord gesproken te hebben om aan te sluiten bij de Oranjevereeniging, besloot de spreker zijn rede, die onder stilte werd aangehoord. Op bet einde werd er gecollecteerd, waarvan de opbrengst ten bate komt voor het op te richten stand beeld voor Juliana van Stolberg. r— Maandagavond reden er enkele jon gens per fiets in het Zuideinde. Het ma ken van wat manoeuvres per fiets enz. had tengevolge, dat I. H. kopje onder in het Kanaal terecht kwam. 'Wel was hy spoedig uit het water onder luid gelach, maar geen prettige gang maakte hij op huis aan. Schellulnsn, 30 Maart. Mej. G. G. Ha- merpagt van hier, thans verpleegster in het gemeentelijk ziekenhuis te Dordrecht, is benoemd aan het Academisch Zieken huis te Leiden. Lekkerkerk, 30 Maart. Door B. en W. ia hel werk van de rioleering met het pompstation volgens het tweede plan ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer P. Kunst te Maasland voor f 26.840. Tot commissaresse van werktuigen der Gymnastiekvereeniging „Kracht door Oeflening" is in gisteravond gehouden vergadering gekozen mej. M. Broere Gd., die deze benoeming heeft aangenomen. Nleuwerkerk a.d. IJssel, 30 Maart. De gemeente-rekening 1924 met de rekenin gen van de gemeente-bedrijven zijn door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft de Rijksvergoe- ding voor de Openbare Lagere Scholen over 1927 bij voorschot bepaald op f 17020 Door de Neutrale Partij zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing candi daat gesteld de heeren A. van der Dua- sen (aftr.), L. den Toom (aftr.), M. den Hollander, T. Stout sn P. F. Oudijk. De heer A. Oudijl (a.-r.) wenscht voor het lidmaatschap van den Raad niet meer in aanmerking te komen. Ottoland, 30 Maart. De op 22 Maart j.l. vaatgostelde kiezerslijst dezer gemeen te ligt voor een ieder ter inzage. Zy be vat de namen van 338 kiezers voor de Tweede Kamer, 337 voor de Prov. Staten en 326 voor den Gemeenteraad. De handel in kaas is deze treek flauw en werd besteed voor le soort f 44f 46, 2e /ïoont f 4143. alles per 50 K.G. Vet te varkens golden f 80f 30,50, lichtere soorten f 31f 32, alles per 50 K.G. bru to mot matigen handel. Voor het Mohilisatiekrois hehben zioh in deze gemeente 21 personen als lid opgegeven, aan wie in de maand Mei a.s. te Gorinchem bedoeld kruis zal wor den uitgereikt. Huiswaarts keersnds «set ton ledige schouw, geraakte D. van de Q. te water en liep een nat pak op, daar hy «ioh zelf wist te redden; terwijl het voor den wagen gespannen paard van H. schrok voor een naderende motorfiets en door een heg bij Do K. in den tuin terecht kwam. Alles liep goed af. De heeren J. Aantjes, S. Stuij, U. Muilwijk en G. Hakkesteegt hehben allen him benoeming als lid van de Schattin gs- oommissie alhier aangenomen. Voor de gemeenten Ottoland, Gou driaan, Giessen-Niouwkerk en Brand wijk is opgericht een Ring van Ned. Harv. Jongelingsvereenigingen op Gere formeerden Grondslag. Daartoe uitgelokt door het zachte weder en de reeds groenende landerijen, hebben in deze gemeente al enkele boe- en hun jong vee, pinken en kalveren, en somm gen ook al een paar melkkoeien, in de weide gedaan, hoewel er van hooi- gebrok nog geen sprake is. NED. HERV. KERK. Beroepen te Mijdrecht Da. M. B. Ver kerk te Puttershoek; te Zwariewaal de heer G. M. de Jong. Theol. Candidaat te Gouda. Beroepen te Nieuwpoort Ds. S. C. Groe ne veld, van Leerdam. Bedankt voor Vianen Ds. J. J. Kloots ba Zwammerdam. GEREF. KERKEN. Beroepen te Oosterend (Texel) ds heer A. A. van der Lee, TheoL Candi daat te Hei- en Boeicop. Bedankt voor Ottoland de heer P. D. Kuiper, Th«>l. Candidaat te Kampen. GHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Gouda Ds. J. B. G. Gtroes te Bussum; voor Woerden Ds. P. de Groot te Rotterdam. Giessendam, 30 Maart. Ds. D. G. Over- duin, vroeger predikant der Geref. Gem. alhier, die ongeveer een jaar geleden ver trok naar Nieuw-Beijerland en 11 April 1926 alhier zijn af scheidspredikatie hield, doch het beroep dezer gemeente wederom heeft aangenomen, zal 15 Mei a.s. zijn intrede doen in deze gemeente. Oud-Alblas, 30 Maart. Zondagmorgen na de Godsdienstoefening sprak de pre dikant Ds. Van der Pol toe den heer A. Baan, die naar Canada gaat vertrek ken. Hij wees hem op de Bron, die ook daar in alle moeilijkheden en tegenspoe den wil en kan helpen. Diep ontroerd zong hem de gemeente toe de bede uit Psalm 121: .De Heer zal u steeds gade slaan, enz.". Papendrecht, 80 Maart. Droeve teleur stelling. Was onze gemeente verblijd, dat Zondag 8 April de beroepen leera*r Ds. M. öttevanger. van Sluipwijk, alhier zijn intrede zou doen, wat reeds wegens ziekte van zijn Vrouw werd uitgesteld, thans gewerd ons de treurige mededee- lin." dat zijn jeugdige vrouw is overle den. Schoonhoven, 30 Maart 1927 Gemeenteraadsverkiezingen. De heer G. Bouwmeester heeft aan het be stuur der A*R. Kiesvereeniging bericht gezonden, dat hij niet wenscht vóór te ko men op de candidatenlijst dezer Kiesver eeniging. Tevens heeft bij als bestuurslid dezer vereeniging bedankt. De heer D. P. M. Gaillard heeft even eens bericht gezonden, dat hij niet ge plaatst wenscht te worden op de A.-R. candidatenlijst. Pluim veetentoonstellingen. De Pluim- veevereeniging „Schoonhoven en Om streken", had als afdeeliag van de V. P. Z. H. het voorstel gedaan, dat in de sta tuten een bepaling zou worden opgeno men, waardoor het onmogelijk wordt de bondstentoonstellingen op Zondagen ge opend te houden. Dit voorstel is in behandeling geno men in de jaarlijksche vergadering der V.P.Z.H., gehouden te Rotterdam. Het werd aangehouden tot de najaars vergadering. omdat er plannen bestaan een zoodanige regeling te ontwerpen, dat aan het bezwaar der ofdeeling Schoon hoven kan worden tegemoet gekomen. Uitvoering leerplichtwet. Door den Inspecteur van het L. 0. in de inspectie Gouda, den heer H. de Blouw, is aan de hoofden van openbare en bijzondere la gere scholen in zijn inspect.e een cdx- cdlaire gezonden betreffende uitvoering der leerplichtwet. Waar kennisname van deze circulaire ook voor de ouders van schoolgaande kinderen van belang is. no men we haar hieronder op: Zoo nu en dan bereiken my vragen ten opzichte van de uitvoering der Leer plichtwet, die er op wijzen, dat niet alle Hoofden van Scholen weten, hoe zij heb ben te handelen bij het einde van den cursus, wat betreft de afschrijving der leerlingen. Dit reeft mij aanleiding, het volgende onder Uw aandacht te brengen, met verzoek, daarmede nauwkeurig re kening te houden. Voor de toepassing van de Leerplicht wet geldt allereerst de vraag, of de school zes of meer dan zes leerjaren telt. Voor scholen met meer dan zes leerjaren zijn de bepalingen anders don voor scho len met zes leerjaren. Voor de laatste ressort gelden da vol gende regelen: 1. Voor een kind, dat een school met zes leerjaren bezoekt, eindigt de Leer plichtwet, zoodra het de zes klassen door loopen heeft. Het is daarbij onverschil lig, hoe oud het kind dan is. 2. Voor een kind, dat een school met zes leerjaren bezoekt, eindigt de Leer plicht in ieder geval, als het do klasse heeft doorloopen, waarin het by het be reiken van den dertienjarigen leeftijd was geplaatst. (Dit laatste ia van beteekenia voor de kinderen, die eerst met of na hun zeven de jaar de school zijn gaan bezoeken, erf die niet altijd regelmatig sur een hoo gore klassen zijn overgegaan,) Voor de kinderen, die geplaatst zijn op schoten met meer dan zes leerjaren, gelden de volgende bepalingen: 1. De Leerplicht eindigt, als het kind zes leerjaren doorloopen heeft en vóór den aanvang van den nieuwen cursus den twaalfjarigen leeftijd heeft bereikt. 2. De Leerplicht eindigt niet, als het kind, hoewel zee klassen doorloopen heb ber de. bij den aanvang van den nieuwen cvisus nog niet den leeftijd van twaalf jaier heeft bereikt. In dit geval moet let neg een vol jaar de school blijven hu- zot Ir en 3. De I oorpllcht eindigt ook aan deze scholen, zoodra hot kind de klasse heeft doorloopen. waarin het bij het bereiken van den dertien jarigen leeft yl geplaatst was. 0 Ook is de vraag gesteld, of een school mat zeven leerjaren nog we-?r terugge bracht kan worden tot een met zes leer jaren. Voor zoover dat noodig is. vestig ik er Uw aandacht op, dat dit niet kan, zonder dal daardoor de aanspraak op de Rijksvergoeding verloren gaat. Tenslotte dring ik er bij U op aan, mij oogenblikkeüjk in te lichten, als U be kend wordt, dat ergens een leerplichtig kind in loondienst werkzaam ;s. Het is toch mijn bedoeling, Jn dat geval niet slechts proces-verbaal op te maken te gen den aansprakelijken persnon in den zin der leerplichtwet, maar ook een vervolging te doen instellen togen dan betrokken werkgever. De Inspecteur van het Laggr Onderwijs in de Inspectie Gouda: H. DE BLOUW. Het concours van „Schoonhovend Mannenkoor. Er zijn voor het door „Schoonhovend, Mannenkoor" uitgeschre ven Concours al heel wat prijzen beschik baar gesteld. Niet alleen particulieren gaven prijzen, maar ook corporaties deden van hun be langstelling blijken dctor een medaille of anderen prijs te schenken. De ljjst luidt als volgt: J. C. van der Ree (oud-voorzitter van het Mannenkoor) zilveren medaille, Mr. Th. L. Fnns, zilveren lauwertak, J. Sla ger, zilveren lauwertak, Voetbalvereeni- ging „Sportclub" zilveren medaille, Kegel club „Je hebt ze niet aan een touwtje" zilveren medaille, .Reederij op de Lek, verguld zilveren medaille, Autobusonder- neming „Het wapen van Schoonhoven" zilveren medaille, Vereen, van Winkeliers en Handeldryvenden „Schoonhoven Voor uit" zilveren medaille, Muziekvereeriging „T.A.V E.N.U" (zal een prys beschik baar stellen, nog niet bekend welke) Gym nastiek -en Athletiekvereen. „D.O.S." zil veren medaille. Elerveillng. Op de hedenmorgen al hier gehouden Eiervedling bedroeg da aanvoer 19658 stuks. Prijzen: Kippen eieren f 4,85f 5,80; eendeieren f 4,40 f 4,90, beiden per 100 stuks. Handel vlug. Botermarkt. Op de heden alhier ge- honden Botermarkt was de prijs van: Goêborter f 0,85; Wedboter f OJö, beiden per half K.G. Aanvoer 100 K.G. Waterstand: Keulen, v.m. 2.10 m. -f- 0.08 m. temp. 6o. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 80 Maart. Verwachting tot Donderdagavond: Krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wnd; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk eeni ge rogenbuien; weinig verandering in temperatuur. (Eigen Radio-dlsnst.) Roer gebroken. AMSTERDAM, 30 Maart Het Duitsche stoomschip „Optima" heeft gisteravond by het vertrek van de Amsterdamsche Superfosfaatfabriek in de Minervahaven, door totnogtoe onbekende oorzaak zyn roer gebroken. Het schip, dat een lading superfosfaat inhad, is ter reparatie naai* de Amster damsche Droogdokmaatschappy gesleept, INGEZONDEN MEDEDEELING. Auto-onderstel te water. Te Volsea is een autochassis, toebehoorende aan de firma S. te Haarlem en bestuurd door den heer Van K-, eveneens te Haarlem wonende, van de pont in het Noordzee kanaal gereden, doordat de bestuurder per abuis op het gaspedaal trapte. De heer Van K werd op het laatste oogen blik door een der omstanders van .het chassis getrokken, zoodat hij met den schrik vrijkwam. I F?) Het voertuig verdween eohter in -de diepte. Een handkar, die er vopr stond, werd in den val meegesleurd. Met behulp vaneen duiker zal men trachten de voertuigen woer pp het droge te brengen. Het politiedrama to Lelden. De of ficier van jusitie te 's Gravenhage is tot het besluit gekomen, niet te moeten over gaan tot het vervolgen van den recher cheur R., die te Leiden het noodlottige schot op den Amsterdamschen recher cheur Kok heeft gelost, by de bekende achtervolging van opiumsmokkelaars. Do officier van justitie heeft zich op het standpunt gesteld, dat het tragische ein de van den rechercheur aan een onge lukkig voorval is te wijten geweest, door* dat de le de lucht afgeschoten kogel moor daartoe door aan plotselinge ia- tegen den bovenkant van den auto terug kaatste. Botsing. Te Amsterdam kwam op hot Koningsplein een auto in aanraking mot een fietsrijder. Deze werd tegen den grond geslingerd. Hij kreeg een ernstige hoofdwond en moest naar het Wilhelmi- nagasthuis vervoerd worden. Mijnramp In Japan. Ten gevolge van eeu brand in een steenkolenmijn in Japan zyn^ 136 mijnwerkers omgekomen; zestig lijken zyn teruggevonden. Draaddlovan gearresteerd. - De poli tie te Haarlem heeft meegedeeld dat v. R. aldaar bekend heeft, met A. P„ V. v. H. en J. v. K. onder de gemeente Bennebroek ten nadeele van de Neder^ landsche Spoorwegen vier rollen ijzers- draad le hebben gestolen, tot een totaal gewicht van 130 K.G. Twee rollen had den zy reeds verkocht te Haarlem, waar zy door de politie in beslag zijn geno men. De twee andere rollen waren er gens te pennebroek verstopt; ze zyn op gespoord. Aangehouden. De Haarlemache re cherche heeft aangehouden A. v. G„, wo nende te Schoten, die op 27 Februari door middel van braak in een boekwin kel aan den Schoterweg te Haarlem drie plakzegelalbums heeft gestolen. In. zijn woning werden nog enkele boeken in be slag genomen, die vermoedelijk eveneens van diefstal afkomstig zijn. Doodelijke val. Te Rotterdam is in een leegstaande woning aan, de Graaf Florisstraat een tragisch ongeluk ge beurd. De 60-jarige heer F. H. Valentijn, wortende aan de Spaansche Bocht, die het huis wilde bezientigen, verloor bij een trap plotseling zijn evenwicht De man viel en brak zijn hals. Per auto van den G.G.D. is hij naar het zieken huis aan den Coolslngel vervoerd, waar hy in den afgeloopen nacht is overleden. Twist In esn woonwagenkamp. Door de marechaussee te Roermond werd aangehouden zekere M. V., woonwagembe- woner, die in het ;woonwagenkamp tijdens fen n'achtelyken twist op zekeren A. F., eveneens woonwagenbewoner, met een revolver van zwéar kaliber vier schoten loste, zonder hem evenwel te treffen. Beiden verkeerden tydens den twist on der den invloed van sterkedrank. Motorongeluk. Dan marechaussee A. Smit is Maandagmiddag, toen hij per motor van Leeuwarden naar Groningen reed, een ongeluk overkomen. Naby het dorpje Buitenpost sprong een band van den motor, waardoor 'de heer S. ernstig kwam te vallen. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht Hij bleek in wendige kneuzingen te hebben opgedaan zyn toestand is zorgehjk. Van milllohnalrszoon tot chauffeur. Aan de zydeuren van de voorname hui- ren in de Londensche wijk Mayfair wor sen thans pakjes afgegeven door den chauffeur van een vrachtauto, die tot een maand geleden nog als gast-de hoofd deur van diezelfde huizen binnen placht te gaan. Deze chauffeur is de zoon van een schatrijk edelman, de genaturaliseerde Oostenryksche baron de Forest, die oud lid is vtin het Lagerhuis en tot de rijk sten van Europa gerekend wordt De 19-;ftrige zoon heeft een maaftd ge leden oneenigheden gekregen met zijn vader en is van huis weggeioopen. Hij woont nu op een kamertje in. een ach terbuurt en gebruikt zyn maaltijden aan de koffiestalletjes op straaat Nadat hij tevergeefs getracht had pakjesdrager en sandwichman te worden, is hij er in ge« slaagd een baantje te vinden als chauf feur op een vrachtauto voor opgeveer f 36 per week. De jongen zegt, dat het hem best bevalt zijn eigen broöd te ver dienen en dat het vooruitzicht, dat zijn vader hem onterven zal hem geen zier kan schelen. Ds rijdende dood. Op den hoek van Walburgstraat en Euseb. Binnensingel te Arnhem is de 54-jarige arbeider *J. F. uit de Putstraat aldaar, bij het oversteken van den ryweg overreden door een auto. De man werd in bewusteloozen toestand naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht en is daar overleden. Den bestuur der der auto treft, volgens ooggetuigen geen schuld. Een werkman van de gemeen te-reini ging, de ongeveer 45-jarige H. van D., wonende aan de IJmuiderstraat te 's Gra venhage is by het vegen van den weg op de Nieuwe Parklaan nabij den Bad huisweg uitgegleden en zoodanig geval len ,dat hy onder het wiel van den in beweging zyndan reinigingsauto geraakte. De man werd zwaar gewond; hij had n.L inwendige kneuzingen bekomen en bovendien was zijn bovenbeen gebroken. De Eerste-hulpdlenst heeft hem overge bracht naar het gemeentelijke ziekenhuis aan den Zuidwal, Waar hy ter verpleging is opgencfenen. Een moord ln den trein. Uit Parijs wordt het volgende gemeld: In den boottrein die te Parijs van het Noorderstation vertrok, werden in een .der eerste klasse coupé's schoten ge hoord. Direct werd de trein tot stilstand gebracht In het compartiment werden de 28- jarige Raymond Vincent de Trefford en de eveneens 28-jarige gravin De Janze, die voor haar huwelijk miss Alice Sil- verthom heette, zwaar gewond door re volverschoten aangetroffen. Gezegd wordt, dat de gravin, voordat tij het bewustzijn verloor, nog te kennen gaf, dat zy had geschoten, terwijl ook de Trefford zeide: Zij heeft geschoten. Laatstgenoemde heeft een kogel in de hartstreek, lerwyi de gravin door een kogel in het onderlichaam werd getrof fen. Beiden zyn in zorgwekkenden toe stand in het ziekenhuis opgenomen. De toestand van den man is nog steeds zorgwekkend. De gravin, die zichzelf ern stige verwondingen heeft toegebracht, is m het ziekenhuis onder bewaking gesteld. De politiecommissaris, die haar verhoord heeft, verklaart, dat de gravin gezegd heeft niet een vooraf beraamd plan ge had te hebben de Trefford II dooden, geving gedreven te zyn. Zlngtnda candidaten. De Amti- Stemdwang Party, die in eenigfe kieskrin gen voor de SUftiMverkiezingen met can didaten uitkomt, o.a. in den kieskring Velsen, hield te IJmuiden haar eerste openbare vergadering. De concertzaal „Ti- voli" was geheel bezet Op het podium zaten de candidaten, waaruit twee be kende stroopers ujt IJmuiden. De candidaten zouden zingend optre den ,doch het maken van muziek was verboden. Wel was daarop gerekend, want een der stroopers had zijn harmo nica met slagwerk meegebracht Na een rede van C. Bonnet, uit Hil versum, over: „Stemdwang en Staat", trad een lid der familie Oversteegen zin gend op. Hij zong eenige liedjes Aetiteld „weg met den stemdwang" en „kiest hemDe Oversteegens zongen hei re frein mee. De liedjes werden in de pauze in de zaal verkocht Eenige ingekotmen tele grammen werden voorgelezen, o.a. van de Peurwaardersvereeniging „Grijpt als 't r'ijpt", de Reedersvereeniging te IJmui den, de Politievereeniging .£t Joseph" en het dagblad „Het Volkmaar zij bleken alle verzonnen en door de heeren zelf opgesteld te zyn. Zoowel rijks- als gemeentepolitie was aanwezig. De vergadering had echter een kalm verloop. Voor den aanvang maakten de candidaten een rijtoer door de plaats, waarbij de stroopers met een hoogen hoed op in het rijtuig zaten. Als er ,candidaten van de anti-Slem- dwang Partij gekozen worden, zijn deze van plan ook in de Statenvergadering zingend op te treden. Hevigs concurrentiestrijd. In de Warschausche voorstad Praga hebben twee groepen slagers wegens een oon- currentie-ruzie een gevecht met messen en revolvers tegen elkaar aangebonden, waarbij een werkman, die met de zaak niets te maken had, is doodgeschoten. De politie heeft enkede lieden gearres teerd en de rust hersteld. Jeugdige Inbrekers. De politie ta IJmuiden werd gewaarschuwd, dat inbre kers aan het werk waren'in de woning van den heer Z. Zy trof in de woning de 16-jarige V. aan, terwijl een andere knaap, de 14-jarige P., door een dak raam kroop en over het dak ontvluchtte. Hy werd echter spoedig gevat De jongens meken in het bezit van een bedrag van f 53, dat ze uit een geld kistje staande in een bedstedehadden ontvreemd. Binnengesleept. Men meldt ons uit Hoek van Holland: Het Ned. Stoomschip „Aalaum", dat tijdens zwaar stormweer op den Atlanti- schen Oceaan machineschade heeft beko men, is gistermorgen, gesleept door de sleepboot .Rozenburg", in den Nieuwen Wi Van misdrijf afkomstig? De Haag- Ische rüfcherche heeft in beslag genomen een party tafelzilver, n.1 14 zilveren lepels en vorken, een vischschep, een sauslepel, eenige taartscheppen, 24 thee lepeltjes en een sterlepeL De politie is overtuigd, "dat deze voorwerpen van mis drijf afkomstig zijn. Vermoedelijk zyn zy echter al eenige jaren geleden, hetzij in Den Haag, hetzij elders, ontvreemd. Aan hen, die meenen, dat het zilver hun eigendom is elf er nadere inlichtingen omtrent kunnen verschaffen, wordt ver zocht, zich te vervoegen op het hoofd bureau van politie in Den Haag, Alexan- derplein 17, kamer 8 (tusschen 9 uur v.m en 6 uur n.m.) Zwervers. De rivierpolitie te Rot terdam heeft aangehouden den 26-jarigen Peruaan E. A. R., den 17-jaxigen Roe meen R. B., en den 2ö-jarigen Mexicaan F. M., zeelieden, die zwervende waren. Zij zijn eendgen tijd geleden aldaar afge monsterd en hebben geen andere boot kunnen vinden. Zij zijn ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. Branden. De kapitale boerderij van Jhr. de la Court te Oirschot (N.-Br.), be woond door den landbouwer Van der Worp, is totaal afgebrand. Vijftien koeien twee paarden en eenige yarkens, zijn in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in het achterhuis van de boerde rij van dén heer B. Drost te Veeneddaal. Het geheele achterhuis werd een prooi der vlammen. Het vee'ia gered. Verzeke ring dekt de schade. Het kwaad wreekt zlchl Iemand heeft bij de Amsterdamsche politie aan gifte gedaan, dat hij jaren geleden een portefeuille met f 560 heeft verloren en dat hem thans ter kennis is gekomen, dat deze is gevonden door een bewoon ster van de Alb. Guypstraat en dat zij zich portefeuille en inhoud heeft toege ëigend. Ontrouw ambtenaar. Bij de belas tingadministratie, ofdeeling buitenge meenten te Haarlem, is, zooals wij reeds meldden, een verduistering ontdekt. Een ambtenaar hield postwissels, waarmee be lasting betaald was, achter en inde het geld voor zich zelf. Hij kon het bedrog eenigen tijd bedekt houden, door oude be dragen te vereffenen met nieuw verduis terde gelden. Het bedrog kwam uit, toen een belas tingschuldige een aanmaning ontving voor belasting, die hij al betaald had. Het juiste bedrag van het verduisterde is nog niet bekend, maar het vermoeden te, dat üet ongeveer f 3000 zal zijn. De schuldi ge ambtenaar is ontslagen. De zaak is in handen der justitie gegeven. De ontrouwe ambtenaar heeft het geld ten bate van zijn gezin gebruikt. Het is een jonge man die pas getrouwd was. Overreden. Des nacht» is op de Binnenrotte te Rotterdam een vrouw on der een auto geraakt. Zij is met een'her senschudding in het ziekenhuis aan den Goolsingel ter verpleging opgenomen. Te gen haar begeleider, die den chaufeur heeft mishandeld, is proces ver baai op gemaakt, INGEZONDEN MEDEDEELING. •uuuiPraBaiEX .oe KLOM* Htmoc Pokken. In enkele deden van En geland zijn weer eenige lichte gevallen van pokken geconstateerd, die een goed aardig beloop nemen. Gelegenheid tot herihenting wordt in de betrokken dor pen verschaft Dood gereden. Het 3-jarig zoontje van den landbouwer G. Slotman te Om men is van een mestwagen gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Het kind is eenige oogenblikken daarna aan de gevolgen overleden. Aan den grond gevaren. Het stoom schip „Toledo" van de HamburgAmo- rika-lijn, is gisternacht wegens dikken mist op de Schalde aan den grond geva ren. Sleoubooten vertrokken onmiddellijk ter assistentie. Man verbrand. De 49-jarige W. H. H.. van den 's-Gravendijkwal te Rotter, dam, die de vorige week bij het schoon maken van goed met benzine door het vlam vatten van do benzine ernstige brandwonden heeft gekregen, ia overle den. Een fortuin In een oogwenk verdiend. - New York beeft een nieuwtje, de photomaton een automatische fotograaf! 'Men stapt op het toestel, werpt 25 Ame rikaans ehe centen in een gleuf, neemt de gewenschte houding aan en in een oogenblik ligt uw portret in een bakje voor u. Het toestel is een uitvinding van een jonge Rus ,die er dadelijk een mil joen dollar voor gekregen heeft van een syndicaat, dat de uitvinding zal exploi- De' jonge uitvinder, die zoo in een oogenblik tijds millionnair geworden is, heeft besloten de helft van zijn miljoen voor liefdadige doeleinden te bestemmen Er is reeds één toestel sinds Septem ber in gebruik in een winkel in de Broadway. Inbraken. Aan den Brusselschen weg te Maastricht is in twee herbergen diefstal met braak gepleegd. Gestolen zijn in de eene herberg ruim, f 100 aan geld en sieraden, in de andere een jachtge weer, sigaren en een overjas. Men .ver denkt van deze diefstallen twee Belgen, die eenige uren in een der herbergen Vertoefd hebben en later over de grens zyn gegaan. Vechtpartij tusschen Inbrekers en een wachtmeester. Des nachts hehben in brekers een bezoek gebracht aan een villa te Berlijm-Köpmick, waar zij tal van kostbaarheden meenamen, die zij in een groote handkoffer pakten. Op het station Hirsohgarten wilde wachtmeester Rusoh de mannen aanhouden; zij verzet ten zich en Rüsch werd door messteken zwaar verwond. Een der bandieten werd door Rusch aangeschoten, maar beiden zijn met achterlating van hun buit ont komen. Aardverschuiving. Des nachts is na bij Elsloo (Limburg) een groot stuk gronds afgeschoven in de richting van de Maas, echter niet op het deel, waar de spoorbaan langs de berghelling ligt, maar veel lager, in het dal. Het treinver keer ondervond geen vertraging en de meeste reizigers zullen van het gebeurde niet eens wat bemerkt hebben. Het afgeschoven stuk is ongeveer 85 M, lang 12 a 15 M. diep en is met wat erop stond, een 2ö-tal boomen inbe grepen, naar de rivier toegeschoven. Nader wordt hieromtrent gemeld; De aardverschuiving heeft zich in de laatste 21 uur nog verder voortgezet. Verschillende boomen, die tot dusver op hun lossen bodem in de Maas gedreven waren, zyn thans omgevallen, terwijl an dere, die op den heuvelrand stonden, in het ravyn terecht gekomen rijn. Nog steeds siepelt het water uit den heuvel rug, waardoor het gevaar voor verdere afkalving blijft bestaan. De peilschaal van den waterstaat, die'in het winterbed van de rivier staat, bevindt zich thans twee K.M. verder in de zomerbedding. Van de zijde van de Ned. Spoorwegen wordt gemeld, dat oogenblikkeüjk ge vaar voor de spoorlijn niet bestaat Toch blijft voorzichtigheid geboden. De trei nen rijden reeds langen tijd bij Elsloo zeer langzaam, terwijl speciale ambtena ren het traject geregeld schouwen. Zoo als ook elders op dergelijke punfen wor den proefboringen verricht om te zien welke lagen zich onder de spoorbaan bevinden. Eenige weken geleden heoft zich ver derop by Elsloo een dergelijke verschui ving voorgedaan van minder emstlgen aard. De talrijke scheuren in den berg doen- vermoeden, dat verdere afschui vingen nog te wacWen zyn. NED. HERV. KERK. LOPLKERKAPEL. Donderdag 31 Mrt., n.m. 2.30 uur, Ds. W. R. Boerendans, ran Harmeien. Huwelijks inzegening. GOUDA. Maart Geboren: Wilhelmina Hendrika, d. tan H. Brinks ma en R. Niou wonhuis. Adrionuis, z. van H. Hofman en M. S. van Leeuwen. Dirk Pietar, z. van J. Koops en G. Luijnenburg. Overleden: G. Jansen, oud 79 j., we duwe van D. Vergeer. B. "Weelden- burg, oud 73 j. A. C. Tier, oud 77 j., weduwe van Th. Boahoff. OTTOLAND. Maart. Getrouwd: A. Booij, oud 31 j., en F. Boer, oud 28 j. Overleden: M. Korevaar, oud 2 m. SCHOONHOVEN. Maart. Overleden; A. de Zeeuw, oud 91 j., Wö-\ duwuaar van M. Langerak. INGEZONDEN MEDEDEELING. AMMERSTOL, 30 Maart Van Maandag 28 tot en met Dinsdag 29 dezer, zijn alhier ter markt aangevoerd 13 wirnter- zalmen. De prijzen, die hiervoor besteed werden bedroegen f UJ5 a f 1.45 per pond. AMSTERDAM, 30 Maart. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 239 vette kalveren, le kwal. f 1—1,10. 2de kwal. f 0,84il, 3de kwal f 0,66—0,82 per KjG. levend gewicht; Oen prima kalf boven noteerimg; 192 nuchtere kalveren f 6'12 per stuk; 560 varkens HoRand- sche le kwal I 0,76—0,76, 2de kwaL f 0,73—0,75; Overzeeuwsche en Galdër- sohe le kwal. 0,76—0,76; vette varkan» f 0,680,72 per KG. WOERDEN. 30 Maart. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 107 kaaspartijen. Prijzen; zander Rijksmerk f 38—44; met Rijksmerk le soort f 46— f 49, 2e soort f 42—f 45. Handel matig. ROTTERDAM, 29 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 185 paarden, 14 veulens, 1 ezel, 1575 magere runde ren, 756 vette runderen, 207 vette kalve ren, 1986 nuchtere kalveren, 150 gras kalveren, '69 schapen of lammeren, 166 biggen, 1 bok en 14 overloopeTs. Prijzen per half K.G.: Koeien 30—32 ooxvt, 40-42 cent, 45—48 oont; omod 38 H cent, 4042 cent, 45—46 oont; otte ren 33—34 cent. 37 cent, 4042 cant; kalveren 50—62H oaat, 62)4—30 oent, 77 X—80 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 215—420, stieren f 120—465, paarden f 200400, elaohtpaarden I *100 240, hitten f 100-200, veulens f 66— 110, kalf koeden f 240410, pinken f 80 146. vaarzen f 165245, biggen f 10 17, per week f 1,762,25, overloopeni f 24—36, fok nuchtere kalveren f 20—28, slacht dito f 610. Overzicht; Aanvoer vette koeien en oa sen minder ruim, handel redelijk, prij zen ongeveer gelijk aan Maandag; stieren gewoon aangevoerd, handel levendiger, prijzen iets vaster; vette kalveren flink aangevoerd, sleepende handel; aanvoer magere melk- en kalfkoeien flink, handel tamelijk, prijzen voor melkkoeien iets hoo-> gar; nucht. fok- en slaehtkalveren iets mén' der aangevoerd dan vorige week, handel tamelijk, prijzen iets terugloopend; aan voer werk- en slachtpaarden, hitten en veulens tamelijk, handel redelijk, prijzen geluk aan vorige week; biggen aanvoer tamelijk, stroeve handel, lagere prijzen; overloopers weinig aanvoer met hamdel. prijzen als vorige week. BODEGRAVEN, 29 Maart. Kaas. Aon. voer 147 wagens, waarvan 130 rijksmerk te zamem 6433stuks, wegende 51.464 K.G. Prima Goudsohe met rijksmerk f 46—60, mindere kwaliteit f 42—44; zonder rijks merk f 3844. Handel matig. GORINCHEM, 28 Maart. Vee. Aange voerd 130 runderen, 8 nuchtere kalve ren. 152 overloopers, 856 biggen. Men besteedde voor zware kalfkoeien f 350 425, melkkoeien f 275350. kalf vaarzen f 250300, guiste vaarzen f 150180, pinken f 80d20, nuchtere kalveren fok f 1520, idem export f 8>12, overloo pers f 25—35, biggen f 12—20. GOUDA, 28 Maart. Nuchtere kalveren Aangevoerd 175 stuks. Prijzen: t 5—3.50. Handel matig. GORINCHEM. 28 Maart. Op de eieren- veiling waren aangevoerd 66.188 eieren. Prijzen: kippeneieren f 4,50—6, eend- eieren f 4,60 per 100 stuks. LEIDEN, 29 Maart. Vette T&rkeno- markt. Aanvoer ^392 stuks van 100 K.G. en daarboven, prijs 61 cent. Handel ma tig- GROOT-AMMERS, 29 Maart. Veiling op 28 Maart 1927. Aanvoer 25683 eieren, en 66 pond boter. Prijzen: Kippeneieren f 4,50-5,45. eendeieren f 3,70—4,60, ganseieren 13—45, kaJioeneieren f 7— 12. alles per 100 stuks; boter f 0,71—0,78 por pond; konijnen f 0,75—1,60 per etuk; marmotten f 0,50 per «tuk; peren f 0,20 —0,29 per kilo. Heden ontvingen wij uit Amerika de treurige tijding van het overlijden van onzen lieven Zoon en Broeder, in den ouderdom van 29 jaar. D. KOOIJMAN. O. KOOIJMAN—Kok EM FaMILI*. Alblasserdim, 30 Maart 1927. Allen, die Iets te vorderen heb ben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den Heer PIETER VOGEL, in leven vi^scher te Giessen-Nisuw- kerk en overleden aldaar 5 Maart 1927, wordt verzocht daarvan ten spoedigste opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris B. ETS te Oiessendam. GASFABRIEK - der Qemeente - SCHOONHOVEN ingaande 1 April 1927 Oas voor licht, koken, verwarmen e» motoren, dus voor alle doel einden 13 ets. p. M» Bij meer verbruik dan 20 M' per maand, het meerdere 8 M Oas geleverd over een muntmeter 1 hooger Oas voor verwarming van lokalen en voor industrieele doeleinden bij jaarcontract, waarover inlichtingen te verkrijgen zijn op het kantoor aan de Oasfabriek. DE DIRECTIE. Schoonhoven, 30 Maart 1927. bekwaam voor geruimen tijd werk. Bij P. VAN JOOLINOEN, Timmerman, Lange Ruige Weide, j Gevraagd tegen 1 Mei a.s. een P.O., goed kunnende melken, met alle boerenwerk bekend. Huis met tuin beschikbaar bi| D. SCHEP, Ooudriaan. Het watsr waarschuwt U. Als gij last hebt van een bran dende, smartelijke pijn bij de loo- zing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verxwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pil len, want uw nieren hebben be hoefte aan een specifiek nieren middel. Let ook op de hoeveelheid ge loosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveelheden loost, als gij te vaak of te weinig aan drang krijgt, wijst dit vrij zeker op nierzwakte. En dat is ernstig ge noeg; er bestaat gevaar voor bloed vergiftiging en de schadelijke ge volgen op Iedere zenuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verwaar- loozing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Foster's Pillen wor den In Holland einde vele Jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoornissen. rugpijn, spit, waterzuchtige zwellingen, rheu- mathiek en andere gevolgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven, Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken en houden Verkrijgbaar (In glasverpakking met geel etiket lel hier vooral op) bij apotheken en drogisten h t 1 75 ptr flacon, Terstond of met 1 Mei een goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Bij C. PETERS Dz. te Oroot-Ammers (Achterland). voor terstond een aankomend of ouder, doch prima kunnende melken, tegen hoog loon, bij J. BOL, Veehouder, Zegveld. Flink* V. g. g. V. Brieven aan Mevr. VAN QROL, Harmoniehof 53, Amsterdam Biedt xioh aan voor terstond, flink net MEISJE, 19 Jsar, als Burger- of Boeren- dienstbode, niet kunnende melken, of ook wel als Huishoudster, v.g.g.v. Br. Ir., no. 7460, Bureau v.d. Blad.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2