Metselaar, Grondwerkers Boerenarbeider Boerenknecht, Boerenknecht, Boerenknecht, Boerenknecht, Dienstbode, flinke Meid, Melkzaak Beweiding. Telegrammen. Sportnieuws Gemengd Nieuws. Kerknieuws. STADSNIEUWS. GEMÏEBTEBAADS- VERGADEBIHGEN Afloop Aanbestedingen. Visscherij Berichten. Marktberichten Rechtzaken. Afloop Verkoopingen. Advertentiën. Marrigje Benschop- laagje van Buuren, Lijntje Baron Maria den Boer Willem Goedhart, Dankbetuiging. Aank. Stoffeerder, Dankbetuiging. J. Okhuijzen. Terstond gfvraag d bekwame Terstond gevraagd Is huur ie aroot Ammers: Een uioonnuis met Mei, Gevraagd: Gevraagd een I e koop aangeboden: Zit- en Slaapkamer fraagd eouisciii Oniimetilnoidlinii Er worm ter beweiding sevraaod een 30 a ao stuks Hoornvee. woeandt tn dos Woningbouw, maar ditaa •chtveaoote wild# iuet bataioa. I* deur waarder aklörk se de, dat ze dan de ge volgen wel sou ondervinden. B. bleek soer verbolgen hierom es begaf rich naar den hoer Peerbolte Doxe antwoordde met de kweetié luota uit staande te hebben, want dat B. dit rega len moeet mot den deurwaarder. Be kooper maakte ach daarop soo kwaad, dat hij den hoor Peerbolte reide si oh toot de gevolgen ie moeten wach ten, want dat, als hij de soak met in orde maakte, hij, B., ham een mes in het liohaam sou steken. Daarop deed hij alsof hij de deur uit sou gaan, maar keerde terug en greep den heer peerbomer beet bij diens vest, soodat de knoopen er afgerukt werden. Daarop begtm hij hem te slaan. De hor- logoketting van den heer Peerbolte brak en het horloge viel in gruizelementen op den vloer. Mej. Peerbolte. die de ramen aan het zeemen was. hoorde de vechtpartij n den winkel en kwam tusschenbeidun, waar- 00 B. ook haar slagen toebracht. D».%r p is B. weggegaan. Du heer Peerbolte heeft de poH»'* r et da zaak in kennis gesteld, cLe nu ouder- »ik doet. Waterstand: Keulen, v.m. 2.77 m. O 01 m. -f- 5 o. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 1 April. Verwachting tot Zaterdagavond: Krachtige tot matige Noordelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met aan vankelijk nog regen: wellicht hagelbuien; later opklarend; weinig verandering in temperatuur. (Eigen Radio dienst.) Ministerieel bezoek aan Leeuwarden. LEEUWARDEN, 1 ApriL Na het be zoek dat Minister Kan op verzoek van den Nederlandschen Bond van Veehan delaren aan de Rotterdamse he Veemarkt bracht, bezocht zijne Excellentie heden de veemarkt te Leeuwarden. De Minister liet zich, na de opening der markt en den aanvoer van het vee te bebbenb ca de geslagen, rondleiden door den Keer A. Trofesser, voorzitter van den Neder landschen "Bond van Veehandelaren en den heer M. van dor Hoek, voorzitter van de Friosche af deeling van dezen Bond. Door esn auto overreden. NIJMEGEN, 1* April. Op den reg en Dalschen weg werd de acht jar ge J van H. door den auto van den heer G. Ih gegrepen. Hot knaapje brak heide ijfll nen. Zijn toestand is zorgelijk. Minder werk in de mijnen. HEERLEN, 1 April. Op twee van de vier kolenmijnen dor maatschappij „Oran je Nassau" en op de Domiuialo mijn in Kerkrede, zal morgen niet worden ge werkt, in verband met den geringen af zet van steenkolen. „SPORTCLUB I"—„D.O.S.B. I". Schoonhovsn, 1 April. Op het Sport terrein alhier speelt Zondag het eerste elftal van „Sportclub" een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen het eerste elftal van „D.OB.B." van Gorinchean. De wed strijd zal om twee uur aanvangen. Een kind gestolen.' Verleden week Donderdag werd het tweejarig dochtertje van het echtpaar Brazier te Chattanooga (Amerika) uil haar wiegje gestolen. De politic kon geen spoor van het kindje ontdekken, doch later kreeg de heer Brazier een pakje met het nachtjaponne tje ©n een lok van zijn kind. Daarop volgde een brieije met een andere lok. Dat briefje gelastte den vader op een be paalde plaats in de stad 3333 dollar en 33 cent (f 8.382.86) te overhandigen aan een neger, die hij daar zou aanheffen met een bezemsteel in de hand. Het briefje deelde verder mee, dat het kind gezond en vrooUJk was en ua ontvangst van het geld teruggegeven zou worden. De angstige vader volgde de aanwijzin gen van het briefje op en den volgende^ dag werd het kindje, naakt, gevonden voor de deur van een predikant, die het onmiddellijk aan de ouders teruggaf. Ford heeft mot met winkeliers. Toen Ford eemgen tijd geleden in zijn fabrie ken het loon voor zijn werklieden op 5 dollar (12.50 per dag) bracht, volgden zijn concurrenten hem na. Om toch den trek van de werklieden naar zijn fabric' ken te behouden richtte Ford winkels voor zijn peisoneel op, waar zij levens middelen en kleeren konden koopen. Door zijn goede organisatie slaagde hij er spotflfg In zijn artikelen goedkooper te leveren dan andere winkels. Verleden jaar zetten zijn winkels voor een waarde van 30 millioen gulden om en maakten daarbij nog twee ton winst. Vijf maan den geleden stelde Ford zijn winkels ook open voor anderen dan zijn perso neel, zeer ten ongenoegen van de win kel ers in de betrokken plaatsen. Deze staken de hoofden hij elkaar en besloten Ford's auto s te boycotten. De beweging begon te Detroit en heeft zich thans oak verspre.d lot SL «Louis en an dere plaatsen in Missouri. De vereeni ging van kruideniers en slagers in Mis souri heeft thans aan den autokoning geschreven, dat hij hun oneerlijke con currente aandoet. De vereeniging herinnert er Ford, aan. dat de kleine koopliedenen winkeliers zijn voornaamste afnemers van vracht auto's zijn en verzoekt hém daarom zijn kruideniers- en slagerswinkels te sluiten. Moord in Britsch-lndië. Sedert ge- ruimen tijd ia een Engelsche expeditie in Birma bozig met het vrijmaken van sla ven, die daar nog gehouden worden. Ver leden jaar heeft zij 3445 slaven bevrijd. Op een tocht in Noord-B irma is thans kapitein West met twee inlanders ver moord. Het land, waar de expedit» door trok, wordt door koppensnellers bewoond en zij was toen men laatst van haar hoorde, op weg naar een streek, waar nog rnen- schehoffers gebracht worden. De gouverneur van Birma heeft in het begin van Januari in een toespraak tot de opperhoofden uit Kassin gezegd, dat de Britsche regeering onwrikbaar beslo ten was, dat er voortaan geen slaven ver kocht mochten worden, geen slaven als bruidsschat geschonken mochten worden of overgedragen mochten worden bij de regeling van veeten. De prijs van een slaaf is in het Noor delijk gebied ongeveer f 180. Kamerlid vermoord. Qlijkens een bericht uit Buenos Ayros zijn het Argen- 1 tijnsche kamerlid Martelli en zijn vrouw op hun buiten in Mercedes vermoord. Zij waren met hamerslagen omgebracht. Een zonderling. Metselaars, die werk moesten verrichten in een kelder van een huis op hel Alboniplein te Parijs, vonden daar een jongmensch, dat daar totaal zonder kleeren vertoefde en op hun vragen, roet een schouderophalen antwoordde; naar later bleek, omdat hij geen Fransch verstond. De metselaars trokken den man een overjas aan en brachten hem naar het politiebureau. Daar bleek men met een Engelsch cadet te doen te hebben, die al 10 dagen in Pof ij* moet hebben vertoefd. Wat hij die tien dagen heeft uit gevoerd. wist hij niet te vertellen. Hij scheen aan verlies van geheugen te lij den en is naar de riekenafdeeling van het huis van bewaring overgebracht. Verduistering. Bij de politie is aan gifte gedaan van verduistering van f 300 ten nadeele van den lampokappenfabri- kant J. J. G. K. te Rotterdam Deze K. had aan den colporteur K. voor f 800 aan kappen in commissie gegeven. De oolporteur heeft de kappen verkocht en zou de opbrengst hebben verduisterd. Dienstweigeraar. De militaire poli tie te Haarlem heeft in den nacht een inval gedaan in de Plantanonstraat te Schoten ten huize van zekeren 0., waar zich een dienstweigeraar, I. G. genaamd, verborgen hield. De man werd na eenige moeite gearresteerd en. daar hij weigerde zich aan te kleeden, in zijn onderkleeding naar de kaeeme te Haarlem vervoerd Door daa Bond van Christ Schot» l* aan den raad «en verzoek ingediend op grvad van art 72 der Lager Onder wijswet, tot verkrijging van ecnoolmeube- kp, noo^ig geworden door uitbreiding van het JeerUugea-aantal der U. L. 0. «mooi. Mat 1 April is het leerlingen aantal dezer gestegen tot ruim 70. D« raad beschikte na discussie gunstig op dit verzoek, zoodat B. en W. kunnen onderhandelen, met dit bestuur over aan loop eu bedrag daartoe noodig. By de rondvraag in de Raad infor meerde de hoer De Wit of de droogma king stekpolder nog da aandacht van B. en W had. De voorzitter zei, stille hoop te heb ben ,dat het voor elkander kwam. 's Is te hopen, want al zijn alle buitenwonin gen aan water blootgesteld, hfer is het anders, daar het niet direct met het getij afloopt, maar dagen aaneen In de onderwoningen blijft staan. Bicskensgraaf, 1 April. Do stemming ▼oor don gemeenteraad aal alhier plaats hebben op .Woensdag 18 Mei, in een lo kaal dar Openbare School Stolwijk, 1 April. Woensdagavond tjp-ak in hot café van Joh. Nooraen Mr. F L. J. E. Ramlxmnet, burgemeester van Schoonhoven, met als onderwerp; „Waar om Ghriatelijk-Historiach". In een korte rede, de rede werd be kort met het oog op het gering aantal bezoekers zette de spreker duidelijk uiteen, hoe de Ghriatelijk-Historiache Unie tot stand waa gekomemn en het doel dat zii zich thans voor oogen stelt. Na afloop der lezing werd nog door een der aanwezigen een vraag gedaan, welke door den spreker nader werd toe gelicht. Hierna sloot te pl.m. 9 uur de voorzit ter onder dankzegging aan de aanwezi gen de vergadering. NED. HERV. KERK. Bedankt; voor Polsbroek en Vliet Ds. D. Bax Kzn. te Oude Tonge. Aangenomen naar Gouda Ds. Is. Voor- steegh te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ba&mbrugge de heer A. A. van dor Loer, Theol. Candidaat te Hei en Boeicop. Schoonhoven, 1 April 1927 Voor ds veervtrbstsring. Door het gemeentebestuur is aan den hoer R. H. Jansen, caféhouder aan hot Schoonho- venacheovoer aanzegging gedaan, dat hij do schuur, thans bij hem in gebruik, dooh die Voor de voorverbotorlaig is aange kocht, op 16 April a.s. moet ontruimen Chr. Jongelingsvereeniglng .Jozef', Woensdagavond heeft de Chr. Jongel. Vereen. „Jozef" haar 50-jarig bestaan in besloten kring gevierd. De oere-voor- aitter, Ds. W Deur, opende het samen zijn en ging voor in 't gebed, waarna hij een kort openingswoord sprak. Hot woord was daarna aan den hoor G. van Gooien, die als seer. een kort ver slag uitbracht van de 50 jaren die voor bij zijn gesneld, waarbij als bijzonderheid werd vermeld, dat van de F am. Pelt het derde geslacht als leden staat geboekt Hierna bracht de heer J. Kara verslag uit over de bijzonderheden, die in 50 jaar waren voorgevallen. 6pr. had daartoe 2800 notulen nagezien. Zijn werk sprak van grondige studie, zoodat hij den bij- zonderen dank van de vergadering oogstte. Voorts kroeg men verslagen van pen ningmeester en le bibliothecaris te hoo- ren. dio allen getuigden van vooruitgang. Do heer J. TerltVuw leverde een onder werp, getiteld: ..Dankt God in alles", waarna A. Terlouw „Hot gebed van den onwetende" vertolkte Nadat het com missielid, de heer J. rv. d. Pauw, gespro- kon had, sloot Ds. W. Deur even 12 uur de vergadering met dankgebed. BijÈ&nderen dank komt toe aan de Gebrs. Kansschieter die het samenzijn opluisterden met schitterende muziek. zijn. Dat lijkt me vreeselijk. maar hij heeft oen harde straf wel verdiend. Even wel nu blijft er wellicht voor goed veel verbergen, waar ik graag achter gekomen was." „Och kom, wat nut zou het hebben, indien wij Kramer al in de gevangenis gebracht haddon." „Hm, ik had toch dolgraag daaraan moogoworkt. Er bestaat nu geen twijfel moer, hij was wel het hoofd en de ziel ft smokkelaarsbende, die het ons zoo tig gemaakt heeft. Tien togen een wed dat hij hot was, die jou neeft laten opsluiten, alleen maar is hot mij onbe grijpelijk, waarom hij je niet heeft laten dooden, want hij haatte jè doodelijk. Trouwens, ik hob er toch tegen, dat wij hier van raadsels omringd waren, raad sels, dio wij niet hobhben kuunon oplos sen. I)at hindert me." t Flinto antwoordde niet dadelijk. Pein zend zag hij voor zich en ook Krohn 1 inveog. Beiden dachten zij aan de zonder- linge avonturen, die zij beleefd hadden, boiden dachten zij aan de wondere voor vallen, die zij nog altijd niet konden ver klaren. En vooral Flinte voelde zioh zon derling ontroerd, als hij dacht aan Judith, die hij zoo liefhad, die ook hem beminde, maar dia hem nimmer zou toebelioorem Wat mopporde zijn vriend loch Als er lemend redenen had om niet tevreden le zijn. dan wna bet niet zijn vriend, maar hij zelf. „Het ia waar," relde hij ten slotte, „er a :iV raadselachtigs voorgevallen, flat wij niet hebben kunnen verklaren. Maar dit mag u niet verdrieten. Er zijn daaronder misschien zaken, waarvan het öeter is, dat zij verborgen blijven-. En gij kunt met den afloop van uw verblijf hier tevreden zijn. Gij hebt u de liefde iehtsk- m Dzmtluk Bchoonhevin. Mat een woord van wolkom tot den hoer Van dor Linde opende gisteravond do heor T W. van den Houten den tweeden propaganda© vond van bovengenoemde club. Precies te 8 uur ving do heer v. 4- Untta uit Gouda de dam simultaan séa&oe aan en kreeg 9 borden tegenover zioh en speelde met wit. Te ongeveer 10 uur kwam de spanning in den wedstrijd en te kyart voor elf het einde Mot 7 go- wonnen partijen voocr den simul taan-speler en 2 verloren tegen de heeren Q. Boas en Tack. Deze prettige en leerzame avond ein digde met een hartelijk woord van dank door den voomttbr, Dr. De Bruijn tot den heer v. d. Linde, die zioh geheel be langloos beschikbaar had gesteld. Feestavond Vrijz. Dsm. Bond. Don derdag had de aangekondigde feestavond plaats van de afdeeiing Schoonhoven van den Vrijz. Dein. Bond, ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan der af deeiing. De g-roote Nutszaal was geheel vol, geen plaats was onbezet. De voorzitter, de heer J. Groesbeek, besprak in korte trekken het ontstaan en hot leven der afd. en wees daarbij op net werk van den secretaris, den heer J. Kortland, die voor afdeeiing en partij zooveel nuttigen arbeid heeft icrricht. Als dank voor dat alles werd he^n een krans aangeboden. Daarna spr{0i de heer B. G. van Don selaar namens de leden hartelijke woor den tot voorzitter en secretaris, voor hun werk vanaf de opriohting tot op heden en overhandigde daarbij aan den voor zitter een vulpen met inscriptie en aan den secretaris een octotaach, eveneens mot inscriptie. Achtereenvolgens werd het program ma afgewerkt. Mr. H. P. Merchant hield de feestrede en besprak, wat zoo al in 10 jaren tijds op Nationaal als Inter nationaal gebied kan gebeureh en ver anderen en gaf daarvan eenige interes sante voorbeelden in verband met wet geving en ontwapening. Daarna werden door een dameskoortje onder leiding van den heer D. J. Remijn eenige liederen ten gehoore gebracht, waarvan vooral het laatste nummer: „Bondslied van den V. D. Bzeer veel bijval had. Na de pauze volgde het vroolijke ge deelte. De oircus-directeux Ellensio met zijn Trakhener hengsten had een overweldi gend sueoes. De Cabaret-liedjes van den heer H. vielen uitstekend in den smaak en het bal met zijn vermakelijkheden hield de bezoekers tot lang na middernacht hoogst aangenaam bijeen. Hoogst gezellige strijk- en pianomuziek van oen groepje jongelui droeg eveneens voel bij tot hot slagen van dezen avond. Het waa voor de afdeeiing Schoon hoven van den Vrijzinnig Domocralischen Bond een succes volle avond, waarvan ook velen uit naburige gemeuuten hebben genoten. Gssn debat. Men verzoekt ons te molden, dat door een vergissing van be stuursleden van de afd. Schoonhoven van den Vrijheidsbond in de door die afd. geplaatste advertentie betreffende een openbare vergadering een vergissing geslopen is. Et is géén debat toegestaan, wel kunnen den spr. vragen gesteld war den. Men zie de rectificatie in do adver- tentierubrieken in dit nummer. Aanplakken. Teneinde te voorkomen, dat maar lukraak zou wprden geplakt, heeft do burgemeester, in overleg met do eigenaars van blinde muren enk. de plaat sen bepaald waar door kiesvereenigingen vrij geplakt mag worden. Deze plaatsen zijn ter kennis gebracht van de verschil lende besturen en verkiezingsbiljetten, daar aangeplakt, zullen zijn beschermd. Driftig héérschap. De heer C. Peer bolte had alé afslager op de verkooping voor iemand, die een muurkastje had gekocht, dit des middags weer verkocht, op verzoek van dien man zelf. Er kwam een bedrag van 66 cent op tekort, dat door den kooper zou worden betaald De klerk van den deurwaardor ring om dat bedrag bij dan kooper, zokeien B.. verworven van een. goed en lief meisje, dat uw vrouw worden zal. Gij zult ge- lukkig zijn, maar...." „Maar? Wqinu, vervolg uw zin." „Maar ikP Ook ik heb hier degene ontmoet, aan wie mijn hart toebehoort, ook ik zou gelukkig kunnen zijn, als er niet onoverkomelijke hinderpalen beston den, als Judith mij niet voor good bad afgewezen. En toch, zij bemint mij, zoo goed als ik haar Liefheb." „Kom", antwoordde Krohn, „laat den moed niet zakken. De omstandigheden hebben zich sinds die afwijzing zoozeer gewijzigd. Gij weet, zoo goed als ik, dat haar vader er op stond, dat zij huwen zou met dien Kramer, maar met dien behoeft men geen rekening meer te hou den. Misschien is haar vader nu van ge dachten veranderd." Flinte schudde het hoofd. „Ik dicht ook niet anders, of hij zou mij afwijzen," vervolgde Krohn, „en tot onze groote verrassingvond hij het da delijk goed, toen ik om de hond van mijn jongste dochter vroeg. Ik ze& u, die Kra mer was de eenigste hinderpaal." „Welneen," antwoordde Flinte nu, „gij hebt het mis, dat is niet waar. Als Huber mij enkel afgewezen had, zou ik de ljoop nog niet hebben opgegeven. Ik weet ech ter, dat Judith mij niet geweigerd hoeft om* Kramer. Hem had zij toch nooit ge- nonven. En al telt hij niet meer moe, al sterft hij ook, dat zal geen wijziging in onzo verhouding kunnen brengen." ,,'t Is dan wel een ellendig geKAl", zeide Krohn met een zucht, „ik zou u zoo gaarne later mijn zwagef genoemd heb ben. Maar gij hebt wel gelijk Max. ik heb geemrrooht nrij te beklagen. En wat is die zaak met mijn aanstaande schoon vader goed geregeld. Hij mag dan in meer of m nder nauwe betrekking tot de smokkelaars gestaan hebben, dat is nu uit. Hij verlaat Steenkerken en heeft zijn huis hier al verkocht.." „Hij weet nog met, waar hij zal gaan wonen, wel?" „Noen, de meisjes zijn nu ppg bij hun oom en tante. Ruber zelf komt daar de volgende week ook en zal er eenigen tijd blijven. Maar voor hij zich in dezelfde plaats vestigt, wil hij eerst met de meis jes een reis maken naar het Zuiden, vooral met het oog op Judith's gezond heid. Ik vind het minder prettig, maar na de reis zal ik zoo spoedig mogelijk met Ida trouwen. Neen, nog eens, het is waar, ik heb geen reden om te klagen Als ik het deed, zou ik wel zeer ondank baar zijn. Ik zal gelukkig zijn, alleen, ge loof me Max het spijt me, dat gij het niet zijn kunt.*' „Ik zal me niettemin in uw geluk ver heugen en dan, dat gij huwt met Ida, dat geeft me nog een bijzondere reden tot vreugde." „Hoezoo?" „Luister eens. Ik weet niet waarom, maar het idee ligt me zoo bij, dat voor Judith alle moeilijkheden nog niet voorbij zijn. Haar vader schijnt bijzondere roden gehad te hebben om haar te willen dwingen met Herbert Kramer te trouwen, Die kan nog weder genezen, of haar Va der kan haar toch nog onmogelijke eische» stellen. Welnu ik weet dan, dat Judith al tijd in uw huis een schuilplaats kan vin den. Als gij haar broer geworden zijt, zult gij het recht hebben haar te steu nen en te beschermen. En nietwaar, als hat noodig mocht worden, Judith kan op mij rekenen, ik zal het mijn plicht achten haar bij te staan." verzekering is mij voldoende. Ik hoop ook, dat ik de toekomst te donker inzie, maar men kan nooit weten." Krohn drukte Flinte stevig de hand als een bezegeling van zijn belofte. Des anderen daags scheidden zij en bleef Flinte alleen te Steenkerken achter, waar het nu tamelijk vervelend voor hem was. Er werd nog wel gere geld dienst gedaan en hij ging getrouw zijn manschappen na, maar z'n bezighe den waxen nu toch zoo overstelpend niet. En misschien dwaalde hij wel wat te veel door heide en veld, meer althans dan feitelijk goed voor hem was. Zoo alleen rondwandelend toch liet hij zijn gedachten den vrijen loop en die ge dachten waren weinig opwekkend. En dan peinsde hij lang over de dingen, die er gebeurd waren en trachtte ze te be grijpen, maar hij stond voor tal van on opgeloste raadsels. En zoo gaarne wilde hij weten, of de bezwaren, welke Judith had om l am haar hand te reiken, ook verband hielden met deze dingen. Ja, dat peinigde hem vooral, dat hij niet wist. of er tussehen al die zonder linge avonturen eenig verband bostond dat hij niet begreep in hoeverre Judith daarin betrokken geweest was. Het kdn immers geen louter toeval zijn. dat zij Gabel uit zijn netelige posi tie had kunnen bevrijden. Het kon geen toeval zijn, dat zij na z'n opsluiting in den kelder van het jachthuis geweten had. dat hij niet vermoord was. Zij had immers aangespoord te blijven zoeken, zij f had verzekerd, dat hij, Flinte, nog. En dan haar afkeer van Kramer, de dwang, dien haar vader op haar uit oefende, hoe waren deze te verklaren. En whs Kramers plotselinge ziekte niet evea- Vondsar is hij op transport fssteld naar Utrecht, waar hij in garnizoen behoort Moord In waanzin. Te Groas Nacbnob bij Berlijn heeft een 33-jarigs vroiiiw haar 11-jarig dochtertje vermoord. Men vond het lijk met talrijke steken in het onderlijf op een bank in de nabijheid van de woning van haar, van zijn vrouw gescheiden levenden vader. De moordenares is in' hechtenis geno men. Zij heeft klaarblijkelijk gehandeld in een aanval van zinsverbijstering. Haar man had herhaaldelijk geweigerd zich met haar te verzoenen. Ver van huis. Uit Cadix in Span je is bericht ontvangen, dat aldaar oen meeuw werd geschoten, welke volgens den ring om de pooten in 1926 te Ossen- drecht (N.-B.) was geringd. Locomotief omgevallen. Te 's-Hee- renberg is bij de halte de Klomp in de buurtschap Lengei de locomotief van de tram ZutphenEmmerik uit de rails sre- loopen en gekanteld. De machinist kon zich door uit de locomotief te snringen, bijtijds redden. De machine werd tame lijk beschadigd. Ook de rails werden ver bogen. Een korte vrijheid. Twee opzichters van het Kijksopvoedingsgesticht te Ave- reest kwamen aan het politiebureau te Zwolle mededeelen. dat des nachts vier jongens uit het gesticht ontvlucht waren. Verzocht werd, of de politie uit wilde kijken en bij een eventueel tegenkomen der knapen dezen wilden teruggeleiden. De jongens werden verspreid in Dieze en in de van Galenstraat te Zwolle aan getroffen. De omstreeks 20-jarige vluch telingen, die wilden trachten naar hun woonplaatsen, Amsterdam en Haarlem, terug te keeren, zijn na een dag vrijheid, weer op transport naar Dedemsvaart ge- •steld. Aan de gevolgen overleden. De werk man bij de Uaagscho gemeeniereiniging Van D. uit de IJ middenstraat, die in de Nieuwe Parklaan aldaar bij het verrioh- ten van zijn werkzaamheden was uitge gleden en door den reinigingsauto overre den, is in het ziekenhuis overleden. Hij was 38 jaar oud. In het ruim gevallen. De 17-jarige W. H. P. B. uit de Aleorstraat heeft op oen bij do Rotterdamsche Droogdokmaat- schappij in'reparatie liggend stoomschip een vallond stuk ijzer op het hoofd gekre gen, waardoor hij het evenwicht verloor, en im het 11 Meter diepe ruim is geval len. Met een schedelbreuk is hij in het St. Franciscusgasthuis ter verpleging op genomen. Mijnramp in Amerika. Door een mijngasontploffing in een schacht bij Harnsburg zijn 500 a 600 mijnwerkera van de buitenwereld afgesneden. Do kracht van de ontplofifng was zoo groot, dat een steenen gebouw van twee verdiepingen bij den ingang van. de schacht oen meter of vijftig weggeslin gerd werd. Uit de heele streek zijn in allerijl hulp expedities naar de plaats van de ramp ge- sneld. Men heeft weinig hoop. de honder den mijnwerkers, die van de buitenwe reld afgesneden zijn, te zullen redden, hoewel de mijngangen een uitgestrekt heid van 12 K M. beslaan, zoodat de mo gelijkheid, dat een deel hunner nog in le» ven is. niet is buitengesloten. DoorjJat de band sprong. Te Rotter dam is in do V eerlaan, doordat de band van een van de voorwielen sprong en de chauffeur daardoor de macht over zijn stuur verloor, een autobus van den dienst i 'ompenbu rgers in gelKatencLrec h t het trottoir opgereden. Een benzinepomp ia omvergereden en totaal vernield De bus ia vervolgens tegen de deuren van het feest gebouw De Maas opgereden. Ook deze deuren zijn zwaar beschadigd. Een deur van een belendend pand heeft het eveneens moeton ontgelden. Van de bus zijn twee wielen en de vooras, bene vens nagenoeg alle ruiten gebroken. Van de vier passagiers, die in de bus zaten, kreeg niemand letsel. De rijdende dood. Een 4-jarig zoon tje van den landbouwer G. H. te Glindp gemeente B am e veld, is onder een mest wagen geraakt en is aan de gevolgen daar van overleden. («ens zeer verdacht? Er moest een verkla ring gevonden worden voor dit alles, maar Flinte had geen flauw vermoeden, hoe hij achter de waarheid zou kunnen komen. Alleen lag -hem het vermoeden bij. dat deze vreemde geschiedenissen, deze zeld zame reeks van gebeurtenissen nog niet afgesloten zou zijn. Dit alles kon niet ver- borgen blijven, er moest na langer of kor ter tijd licht komen in do duisternis. En hij moest zich zelf bekennen, hoe, nieuwsgierig hij ook was, hij vreesde dat licht. Hij vreesde, dht er dan dingen be kend konden worden, die voor het geluk •van de bedde doe li tors van. Huber beter verborgen konden blijven. En Judith scheen dit oveneens te be vroeden, misschien wist zij het wel vast en zeker en berustte daarop haar volstan dig weigeren zijn huwelijksaanzoek ook maar in overweging nemen. Als er licht kwam in do donkere za ken, misschien zou hel dan duidelijk worden, dat Huber in dit alles een lee- lijke rol gespeeld had. Zijn dochters wrtren rein en onschuldig daarvan was Flinte overtuigd. Noch op Ida, noch op Judith zou ook maar eeni ge yerdenking kunnen vallen. En even wel; als hun vader aan erge misdrijven aan misdaden misschien schuldig bleek, dan zouden zijn dochters daarvan even zeer, misschien meer nog dan hij zelf, de onaangename gevolgen ondervinden en te Jijden hebben. Dot was onrechtvaardig, maar daar was nets aan te doen, zoo ging Jhet nu eenmaal in do wereld Flinte moest ver langen. dat er moer 'licht zou komen en toch hij schrikte terug vöor de gevolgen, die dit kon hebben. (Wordt vervegldj Lijk opgehaald. Gistermorgen Is uM de Ringvaart bij den Middenweg bij Am sterdam het lijk van een maaapereoon opgehaald. Doodelijk ongeval. Aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam lig gende stoomschip Ardgryfe heeft de 42- jarige havenarbeider G- D. uit Heer jan s-, dam een vallende ijzeren plaat on het li chaam gekregen. Hij was op flag dood. Van een eeuwenouden toren. V Opgravingen sn ondarzocktngan. Vier geraamten. Van rijkswege zijn gravingen en bo ringen verricht in do fondamenten en don ondergrond van den eeuwenouden St. Liovens Monsterstoren te Zierikzeo, ten einde te onderzoeken, of die grond slag ook nog het gewicht der op te ne men watermassa zou kunnen dragen, wan. neer deze toren wordt gebruikt vqot wa tertoren der Schouwensche waterleiding. Aangenomen kan *wel worden, dat daarvoor geen bezwaar bestaat, daar er door do toenmalige beroemde bouwmees ters dor 15e eeuw, Kedeimana uit Mechelen, bij het aanleggen van de grond slagen zeer zeker rekening gehouden is mot den druk van vier opeenvolgende geledingen des torens, welke, volbouwd, ongeveer 207 'meter hoogte zou hobben bereikt. De fondamenten, die in aanleg ongeveer 1.30 M. breeder zijn dan de bovenengrondsche muren en con tref orten, reiken tot omstreeks 4)4 M. diep Buiten den toren werden een paar kui len gegraven. Een vlak voor het Zuide lijk contrefort aan den Westkant en een tussehen de contreforten op den Noord oosthoek van den toren. Daar nog tot het einde van 1828 rond kerk en toren be graven werd, lag het voor de hand. dat boendereij en vermolmd hout van kisten voor dm'dag kwamen Ook werd aan de Zuidzijde des toren3, tussehen het midden- contrefort (waftrin de 278 traden hooge wenteltrap zich bevindt) en he Oostelijk contrefort een gewelf ontdekt op onge veer M. onder den grond, dat bij na der ondorzoek een gedeeltelijk met water gevulden beerput bleek te zijn. Op een der hooge verdiepingen van het gebouw is n.l. een privaat in de dikte van den muur gespaard, waaronder een koker doorloopt tot in dezen put, welks noodzaak door de practische bouw meesters reeds bij de stichting was voor zien. Immers torenwachters én klok luiders vertoefden soms ]ar op de hoog gelegen zolders, 25, 87 en 50 boven den grond. Bij het gaven van een kuil binnen den toren, in den Zuidwesthoek, werden de werklieden verrast door de vondst van vier geraamten, afkomstig van personen die daar eenmaal, evenwel zonder kisten, zijn ter ruste gelegd. Twee er van lagen met het hoofd tegen den binnenmuur en de voeten naar het Oosten (de traditio- neele ligging sedert eeuwen, welke of schoon onbewust nog aldaar gevolgd wordt) en de beide anderen waren dwars daarover heen gelegd, met het hoofd naar het Zuiden. Uit alles bleek, dat de lijken daar In hunne natuurlijke houding, met de armen langs het lichaam, waren be graven. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de gevonden geraamten afkomstig zijn van vier vreemde werklieden, die bij het werk door een ongeluk (b.j, het neer storten van een stellipg) zijn omgekomen. Immers het begraven van vier lichamen bijeen en over elkaar, op een ongewone plaats, moet wijzen op een gelijktijdigien dood. LEKKERKERK. Voorzitter ds burgemeester, de heer Jhr. De Geer van Jutpuaas; secretaris de heer J. jran Riemsdijk, Nadat de preeenüehjet door de raads leden is geteekend en de ballotage heeft alt gemaakt, dat de mondelinge stemmingen bij het raadslid Den Oude ten een aanvang zuilen nemen, opent de voorzitter de openbare raadszitting. Hierna verzoekt hij den secretaris de notulen der laatst ge houden openbare vergadering van den raad te willen lezen. Deze notulen worden, nadat de secretaris ze heeft gelezen, zon der op-of aanmerkingen door den raad goedgekeurd. L Mededeelingen en ingekomen «tuk ken. De voorzitter deelt mede: a dat Ged. Staten de af- en over schrijvingen op den dienst 1926 goedge keurd hebben; b. dat bericht is Ingekomen van ge noemd ooilege, dat de goedkeuring inzake de gemeentebegrooting, dienstjaar 1927, s verdaagd, c. dat van den heer P. Verwaal een verzoek is ingekomen, waarmede om het straat vuil wordt gevraagd, teneinde hier mede een sloot te dempen. Burg. en Wpth. stellen voor, op dit adres gunstig te beschikken en aan adres sant gedurende een geheel jaar het straat- vuil af te staan. De heer G. Broers is er wel niet tegen, dat dit vuil aan den verzoeker wordt af gestaan e dooh wenscht hierbij geen be paling, die inhoudt, dat dit voor een ge heel jaar zal zijn. Het kan toch gebeuren, dat de gemeente dit vuil voor een of an der doel zou kunnen gebruiken. Dit soa dan niet mogelijk zijn, omdat het voor den duur van een geheel jaar aan een ingezetene zoju zijn gegeven. Om deze reden wil spreker er bij bepalen, dat het tot wederopzegging wordt toegestaan. Wordt goedgevonden. <L dat een schrijven is ontvangen, waar in om een schoollokaal wordt gevraagd, ten einde de zoogenaamde voor-oefenin gen te kunnen houden. Burg. en Webh. adviseeren dit toe te staan. De heer De Jager: Betreft het hier een vereeniging, M. de V.P En moet zij ook f 10 als huur betalen? De voorzatter; Er wordt per keer. dat het schoollokaal gebruikt wordt, betaald. Het betreft hier de voor-oefeningen, die de jongelingen houden, voordat zij in wer- kelijken dienst moeten. De heer C. van Ek Hoewel ik van het houden dezer oefeningsjx eenigszins het nut erken, ben ik er toch tegen. Won- neer het na de loting plaats had, don zou het meer nut afwerpen. De heer De Jager; Het dient ter ver korting van den diensttijd, daarom ben ik er voor. Hierna besluit de raad een schoollo kaal af te staan. e. dat van den heer Dogterom een odree is ingekomen inzake ontheffing ran betaling hondenbelasting. Wordt door den raad toegestaan. f. dat een verzoek om vrijstelling be taling sohoolgeld van den heer Schouten is ontvangen. Zal in een geheime zitting worden be handeld. g. dat eveneens van de Pluimveeveree- m adres is ingekomen, waarin gevraagd wordt, in de school esn tantoaa- stsilizig te mogen houden. Wordt goedgekeurd, h. das van eenige personen, wonende bij 't ag. Oppad, sen veraoek is ontvangen ▼oor hel a Iris er san brengen van een hchtpunt Het dogelijkach bestuur adviseert gun stig. Aldus wordt besloten. 1. dat het verslag over 1926 van de commissie tot wering van aohoolverauun is ontvangen, j. dat van de Thermogenische Fabrie ken een schrijven ie binnengekomen inza ke aansluiting door de gemeente. Deze fabrieken stellen zioh ten doel afgekeurd vee of vleeeoh te vernietigen. Het dag. bestuur stelt voor aan deze fabrieken toe te treden, met de conditie, dat de fabrie ken 31 December 1928 tot stand moeten zijn gekomen. k. dat er een aanvraag van het bestuur van de School met den Bijbel is om een voorschot. Op voorstel van het dagelijksch bestuur besluit dé raad een voorschot van f 580 te geven. 1. dat de schoonmaakster der school, staande te Opperduit, een verzoek heeft ingezonden, waarin om verhooging van f 25 per jaar wordt gevraagd. Een en ander houdt verband mot den meerderen arbed, die verricht moet worden. Bij de behandeling van dit ingekomen verzoek zegt de wethouder Van Duijven- dijk, dat deze verhooging op haar plaats is. daar de schoonmaakster ook de gym nastieklokalen in drde moet houden. Hierdoor ontstaat dus meerderen arbeid. Hij vindt de gevraagde verhooging bil lijk. De raad besluit gunstig te beschikken op dit veraoek. Ingang dar verhooging 1 Januari 1927. m. dat enkele adressen zijn ingokomen waarvan een inzake overname riool door de gemeente en twee aangaande het leg gen van pijpen of wel afvoerbuizen. n. dat een aanvrage van het bestuur der bijzondere school is ontvangen betref fende closets en leeriniddelen. Burg. en Weth. adviseeren om het ge- i vraagde toe te staan, daar het hier een 1 nieuwe aanschaffing betreft. De heer Mudde zegt, dat het geen nieu we aanschaffing betreft, waarop de heer l Van Es voorstelt om een grondig onder- zoek te doen plaats hebben, hoe of dat hiermede zit. De heer Mudde antwoordt hierop, dat wethouder Broere het beter weet dan hij, omdat Broere secretaris van de bewuste school is. Als Broere zegt, dat het hier nieuwe aanschaffing betreft, dan zal dat wel zoo zijn. De heer G. van Es: Ik wenach een gron- dig onderzoek. Hetgeen door de heeren Broere en Mudde naar voren is gebracht staat lijnrecht tegenover elkander. I Wethouder Broere: De wet is een I doolhof. I De heer C. Broere: Als het werkelijk noodig ia, dat hier wordt gevraagd, door het bestuur der bijzondere school, dan ben ik er niet tegen. Tooh geloof ik, dat de oommissie van toezicht hier een taak heeft te vervullen. De commissie kon over deze aangelegenheid met het school bestuur besprekingen houden. Verleden jaar is de commissie nog met een nieuw lid aangevuld. Zij leeft toch nog? (Wordt vervolgd.) K J., 17 jaar, koopman te Rreuwijk, m W. V., 35 jaar, loodgieter te Gouda, die terecht hadden gestaan reep wegens-het uitlokken van een overtreding van de Ge- distil^erdwet, en wegens vervaardiging van distilleertoeetellen, heeft de rechtbank K. J. veroordeeld tot 3 maal 14 dagen gevangenisstraf en W. van hel hem ten last gelegde vrijgesproken. RECHTBANK TE DORDRECHT. Uitspraken van den Politierechter op Vrijdag 25 Maart 1927. G. B., weduwe T. ran A., te Garin- chem, boieedigmg, f 3 of 3 dagen hech tenis. P. A te Hardinxveld, het daartoe onbe voegd in het openhaar dragen van een miUaire overjas, f 8 of 8 dagen hechte nis. J. L. te Sliedreoht, mishandeling, f 15 of 15 dagen hechtenis. M. de L. .huisvrouw van A. A. G. te Nieuw-Lekkorland, het misdrijf omschre ven in art. 251 bis Wetboek van Straf recht, 3 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met 3 jaar proeftijd. Verzilverde halve centen. Do Arn- hemsche Rechtbank veroordeelde de vrouw J. G. t. -H., die een armband, be staande uit aaneengeregen verzilverde halve centen gevonden en deze niet aan gegeven, doch de munstukjes als dubbel tjes had. uitgegeven, tot f 25 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De eisch was twee maanden. Melkvervalsching. De kantonrechter te Utrecjut heeft een knecht van een melk boer. die melk moest rondbrengen en, om zijn weekloon te venneerderen. de melk vervalachte met water uit 't Merwedeka- naal, veroordeeld tot f 100 boete, bij niet- betahng te vervangen door 50 dagen hech tenis. Kantongerecht van Gouda. In de zitting van 30 Maart werden de volgende uitspraken gedaan: Wegens fietsen zonder Jicht; J. F. te Moordrecht f 3 subs. 1 w. L Wegen straatschenderij: M. A. 8., J. T. en M. S., allen te Gouda, schuldig zon der toepassing van straf. Wegens overtreding Politieverordening Gouda: F. van J. te Moordrecht f 3 subs. 2 d. h. Wegens met auto over voetpad gere den: F. van J. en G. N. van J., beiden te Moordrecht, ieder f 3 subs. 2d h. Wegens dieren vervoerd op rimlijke wijze: F. van J. en G. van J.. beiden te Moordrecht, ieder f 5 subs. 2 d. h. Wetrens overtreding Jachtwet: J. van der W te Waarder f 20 subs. 10 d. h., hond v. of geschatte waarde f 10 subs 5 d. h. Wegens overtreding Boterwet; A. van L. te Reeuwijk, f 5 subs. 2 d. h h. Wegens overtreding Motor wet: P. B. te Gouda f 3 subs 2 d. h. Wegens overtreding Pol.-regl. van Gou da A. V. te Reeuwijk. f 25 subs. 5 d. h. Wegens fietsen zonder licht: J. 0. te Waddinxveen en J. van der L. te Gouda, ieder f"3 suhs. 1 d. h. Wegens rijwiel zonder t«el: E. van den B. te Moordrecht f 3 subs 1 d. h. Wegens openbare dronkenschap: A. P. te Gouda. W. E. te Gorinchem en J. J. G. te Gouda, ieder f 5 subs. 2 d. h. Yrer, woorraa ds afeloplaata bod -op j.l. Woensdag, 30 Maart, in bod gebracht op f 7980. zijn door dan hear De Waard opgehouden. Zevenhulzen, 1 April. Door den bouw kundige, den beer P. Tuinzaad alhier, te aanbesteed de bouw v&n een autogarage met bovenwoning voor den heer S. rao Gongelen alhier. U talag: Metsel- en betonwerk: J. Slingerland f 2885. J. Bontenbal f 3174; H. M. Koire f 3175. Timmerwerk: Gebr. Schotite f 2097, H. Verhoef f 2399. Verf werk: L. D. Versprille f 356, G. Boogeveen f 360, D. Verhoef f 483,20, C. He ij f 488. Smidswork: P. Heij f 544, K. Vente f 548, P Visser f 550. Gegund aan de laagste inschrijvers. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 1 April Bij de gehouden aanbesteding door het Hoog heemraadschap Solvieland van het ver zwaren en vorhooren van Schieland's Hoogen Zeedijk, van paal 117 tol paal 123, onder deze gemeente, waren 22 in schrijvingen. Laagste waren G. van Hork Tz alhier en A. P. Volker Pz. te Slie- drecht, die ieder inschreven voor f 68.800. De gunning is aangehouden. AMMERSTOL. 1 April. Van Woensdag 30 tot en met Donderdag 31 Maart zijn alhier 5 winteraaknsn ter markt aange voerd. De prijs, die men hiervoor be steedde, varieerde tussehen f 1,26 en f 1,45 per pond. .TIENHOVEN, 1 April. Op de z&lm- zegenvisscharij „de Koekoek" werden vorige week 24 zalmen gevangen. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Geheime branderij. In de zank van Groot-Ammers, 1 April. De onroeren de goederen van den heer A. de Waard alhier, gelegen aan het Schoonhoveneohe GOUDA, 31 Maart. Veemarkt. Aange voerd 2985 stuks. 248 vette varkens 30 3 leent per half K.G.; 815 jnagere varkens f 2540 per stuk, Londensche 2528 cent per pond, levend 2 pCit. korting; zou ters 2830 cent per pond. levend 2 pGt korting; 1443 biggen f 8>15; 10 runderen f 275—400, 446 nuchtere kalveren f 5— 10; 17 schapen of lammeren f 2545, al les per stuk. Handel vette varkens vlug, overigens matig. GOUDA, 31 Maart. Aanvoer 207 par tijen kaas, le kwal. met rijks merk f 46 48, 2de dito f 3844. le kwal.' zonder rijksmerk f 4043, dito 2e f 3539, han del matig. 547 partijen eieren. Kippeneieren f 5,75; eendeeren f 45 per 100 stuks handel vlug. 2066 ponden boter. Goêboter 8506 cent. weiboter 7585 cent per vond; han del matig. DELFT. 31 Maart. Veemarkt. Vette koeien 165365, kalf koeien f 250386, vaarskoeien f 140255. magere varkens f 1656, nuchtere kalveren f 5—11, big gen f 8—15. paarden f 100250, rund- vleesch 86—8060 cent. Aanvoer 408 runderen, 4 paarden. 416 magere kalve ren, 73 schapen, 462 jijkrkens, 9910 big gen en 9 geiten. DELFT, 31 Maart. Boter f 22,15 per K.G. Aanvoer 45 /8 en 4 /16 vaten, we gende 940 KjG. Handel vlug. ZEVENHUIZEN, 1 April Veiling van 30 Maart. Aangevoerd 58.100 kippen eieren, prijs f 4.80—5.60; 4325 eend- eieren, prijs f 4,354,90. Ondertrouwd: ALBERTUS DE JONtC.Jz. en JANNIGJE DE VRIES Ld. Krimpen a/d Lelt A 128 Streefkerk B 2, 29 Maart '37. Ondertrouwd WILLEM DE VRIES Li. en METJE J. BROEJl J Cd. Streefkerk B 2 Qroot Aramen C 6a 31 Maart '27 Ondertrouwd Cornells van Vliet Fz. en Marrlgje Verburg Jd. Qouderak, Stolwijk, 31 Maart. v D.V. Huwelijksvoltrekking s 14 April 1927. Heden overlted na een ee nduidig lijden, onze lieve Vrouw, Moeder en Groot moeder Oskam, in des leeftijd vas ruim 70 jaren. Uit aller naam, W. BENSCHOP, en Kinderen. Lopik, 1 April 1927. De ter aarde bestelling zal plaats hebben Maandag 4 April ten 12 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een korte ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoote en Moeder in den ouderdom van 72 jaar en 6 maanden. R. BOON. A. BOON. Nieuwland, 29 Maart 1927. Heden overleed plotseling, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd en Grootmoeder, geb Maat, In den ouderdom van 69jaren en ïuim 6 maanden. DANIËL BARON. Ridderkerk, J. DE RUIJTER-Babok. D. DE RUIJTER. Rottérdam, J. BARON. P. BaRON—v. d. Snoik. Goudriaan, J. BARON. A. BARON-Maat.. Rotterdam, H. AANEN - Babok. J. AANEN. Groot-Ammer»,' J. M. KUÜL-Babon. J. KUUL. Rotterdam, /- AJBARON. A. BARON—Rozindaal. Nieuwpoort, 30 Maart 1927. Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd en Grootmoeder geb. Ros, in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, J. DEN BOER Schoonhoven, 31 Maart '27. Gevraagd: Een bekwame met boerenwerk bekend, bij Gebr. POLS, Ouderkerk a d. IJssel. Voor de vele. bewijzen van deel neming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, 8e huwd- en Grsotvader, den Heer betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, Wed. W. OOEDHART-Terlouw. Ooudriaan, 2 April 1927. Ondergeteek«nde zegt hartelijk dank voor de veelzijdige belkng- stelling ondervonden bij zijn her benoeming tot burgemeester van Jaarsveld, Lcjpik en W. Langerak. K. VINK. Voor diroct gevraagdT bek. met meubelmaken en afwerking. Brieven met referenties en opgave verlangd salaris, onder No. 7510, aan het bureau van dit blid. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het plot seling overlijden van onze lieve onvergetelijke Echtgenoote, Moeder Behuwd- en GrootmoedeB betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Schoonhoven, 1 April 1927. Biedt Elftal aaut B-K. BKÜHIJFHLKIDER, op Boerderij. Liefst met November a a. Brieven onder no. 333, bureau N. Z. HOLLANDER, Qouda. in de Steenfabriek VAN VLIET te Gouderak. Groote gezinnen en zij, welke reeds eerder in een Steenfabriek \yerkzaam waren, hebben de voor keur. Aanmelding aan de fabriek. Gevraagd tegen 1 Mei a.s. een P.O.. goed kunnende melken, met Ijplle boerenwerk bekend. Huis met tuin beschikbaar bij D. SCHEP, Goudriaan. een P.O., goed kunnende melken. Adres: H. OEKKER, Brandwijk, op de Donk. Terstond gevraagd i Een goed kunnende melken vereischte Adres: A. ORAAFLAND, Beiersche, Stolwijk. Gevraagd PMel, een goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend, leeftijd 15 tot 18 jaar, P G. Adres: A.J DE VOS, Ooudriaan 91. voorzien van Kelder, Electr. Licht enz. Te bevragen onder no 10, Boekh Laoenoijk, Groot-Ammers. Terstond gevraagd Een flink* v.ggv. Goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend, bij A. SCHEER, Krimpen a d Lek Nette boven de 16 jaar, v g g. bij G. J. W. VAN MOURIK, Graan handel, Doorslag, Jutphaae. tegen 1 Mei, kunn. koken, v d. en n. Ijoog loon. Valeriusstr. 136 boven, Amsterdam. Een druk beklante geheel naar den elsch des tijds ingelicht, welke een flink burger- beslaan oplevert Brieven bureau van dit blad. Ongemeubilearda te-Huur. Fr.br btfr. v. d blad. ièüên f Mei een flinke Woningen Zuiveren in Ontsmetten éoor het geheele Rijk. Wegensde gunstige ligging onzer wooaplaats in het cen trum des lands, kunnen we U per auto binnca tnkelc uren bereiken. 8 DE RAADT, 60UDA, Westkavii 41. Tslsfasa 41. Expert van het Nederl. Leger. P.O. Ooed kunnende melken gewenscht. Adres: Wed. S RODENBURO, 's-Oravenweg 161, Capellea/d IJssel Ambten. Wrd. z. k, 39 jP.O., z pl. in Huish bijWedn.ofkl gez. Salaris géén vereischte. Br. letter'H., bur Arnhemsche Crt. Koningstr. 15, Arnhem. 2 ARBEIDERSWONINGEN TE HUUR, waarvan een met KOESTAL beiden met TUIN, bij T. H. v. D. HEE, Waddtnxvesa. Weigtld bedraagt voor vee zonder tanden f37.50, met 2 tanden f47.50. Fr. br. aaA W. BOUWMAN, Straatweg, Barendrecht. TOB NIET AdverteerIn de SehoonhovenMchc Courant NIEUWSBLAD VOOR ZUID MOLLAJVD BH UTRECHT

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2