Huishoudster, Dienstbode. Dienstbode, UITVOERING Uioutsra MesMel, Dienstbode, Boerenarbeider Keukenmeisje, Boerenmeid, Slagershalfwas Bekendmaking. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Predikbeurten. Loop der Bevolking. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten Burgerlijke Stand. Advertentiën. Gevraagd Terstond gevraagd: vraagt Terstond gevraagd Gevraagd Terstond gevraagd: Polder Vlist c.a. SCHOUW gesloten. ..Rrsilsfioer sn aanzindonck mioinaamd Goudmaiker Na afloop BAL. Beslissing over ingele verde candidatenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Raad der Ge meente Krimpen a. d. IJssel. VERKIEZING van de Leden van den Ge meenteraad. Beslissing over ingele verde candidatenlijsten voor de stemming ter Verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Vlist Beslissing over ingele verde candidatenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Ammerstol Lopik Beslissing over ingele verde candidatenlijsten vooï de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Stolwijk Misdruk fl.OOp.lOkilo Haven 25,! Schoonhoven. waarin besloten ia tot Tonning van een kring van af deelingen. Met alg. stemmen wordt besloten tot dezen kring toe te traden (Merwekring) Ecu zg. Amerikaansche verknoping en aan gratis-verloting aan het eind werkten sterk mede, om de bijeenkomst gezellig te maken en Waren voorzeker de voor naamste oorzaak, dat de vergadering niet slecht bezocht was. Deze verkooping bracht ongeveer f 10 winst in de vrij schrale kas. Er traden vier nieuwe leden toe, zoo dat de afdeeling thans 58 leden telt, Voor de as. gemeenteraadsverkie zingen zijn officieel drie tijsten inge diend: lo. Een rechtsche lijst met een enkele Unksche naam erbij. Hierop komen voor: A. Kroon, A. Duijzer, J de Bruijn, J. Pierhagen (allen aftr.) C. de Kreij en G. Duizer. 2o. Een vrijzinnige lijst: A. M. Zanen, G. de Bruijn, G. den Braven (allen aftr.,) an D. Gelderblom. So. Een ïyst van de S.D.AP,: Adr, da Groot, Aart Verhoef, Arie Verhoef, P, Kamsteeg. De SJD.A P, had eerst besloten, geen lijst in te dienen, Vllsf, 18 April. Vergadering van den gemeenteraad van Vliet op Vrijdag den l&den April 1927, dee voormiddags 10.80 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vast stelling vertnenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting, 2. Be noeming schattersvoor de Rijksinkom- ■tenbelaatiiLg; 8. Benoeming gemeente ontvanger; 4. Benoeming boekhouder van het electrisch bedrijf; 5. Benoeming le den van de Bedrijvenoommissie. Door den heer T. van Dam ia voor den zoo veels ten keer een vergunning uit gereikt voor het sohieten van schadelijk gevogelte; ook voor dit jaar ia op zijn 82- jarlgen leeftijd een vergunning uitge reikt. Glessendam, 18 April Bij de candidaat- ■teliing voor de gemeenteraadsverkiezing zijn Dinsdag j.l. lijeten ingediend door de A.-R. Partij, de St. Gerof. Partij, den Vrijheidsbond en de Arbeiderspartij. De heer D. Kooijman heeft bedankt voor de benoem ng als lid van-de Sohnt- tingecommiseie in deze gemeente. De heer G. van den Heuvel, onder wijzer alhier, is in gelijke betrekking be noemd aan de Bethelachooi te Scheveuin- gen. Alblasssrdam, 13 April Tot candidaten ▼oor den gemeenteraad zijn gesteld: Van de G.-H. Party. W. Korevaar, aitr,; Joh Jonker, aftr.; J. IJ. Smit, aftr.; J. van der Merwe, aftr.; Q. ZwarL bol, aitr.; G. Vogeleeang; N. Stoui, G. den Ouden, A- Verloop; J. P. van Ees teren; P. Korporaal, A. Korten; G. van der Heu; A. de Bruijn; en K. Herlaar. Van de A.-B. Partij; G. Roes, aftr.; P. G. Jonker; J. de Jager, aftr.; A. M. Via- sor; P. M. de Lange; P. Verheij, G. Wil schut; H. VerburghQ. M. Kortleve en A. J. de Waal. Van den Vrijt.-Dem. Bond: J. de Wit, aftr.; J. Risseeuw; L. Polen, J. C. Boon; flsx G den Boei. Van de Kieevereeniging Gemeentebe lang: G. van der Koogh; JP. Lela, aftr.. B. Viseer; J. de Ruiter; W. van der Laan; en J. D. Manders Van de Staatk Gerei. Partij: J. van Veen en H de Deugd. Van de Soo.-Dem. Arb. Partij: L Smit, aitr.; J. Hardam, aftr., C. van der Rhee, aftr.; J. ElahoutHoek; M. Veen, P. Bol; A. Verwaal; J. van der Rhee; D. Elahout; en H. Knuistingh Neven. Papend recht, 18 April. Gisteren worden In deze gemeente de volgende candida- tenlijsten ter verkiezing van leden van den raad ingeleverd. A.-R. lijet: 1 C. Besemer Gz., 2 J. G. de Borat, 8 J. T. Visser, 4 W. Goudxi- aan, 5 H. IJzerman, 6 G. Balde, 7 J. Wapperom, 8 Jao. van der Linden, 9 J. W. Buijze, 10 L. G. Meuzelaar, 11 P. L de Borst, 12 Jao. Verheul Bz. S.D.AJP.: 1 K. van Wijngaarden, 81 G van Dalen, 8 A. Bot, 4 G. Ossen- waarde, 5 H. Boer, 0 P. van de Graaf, 7 Bast. van de Graaf Azn., 8 Fr. Broer. Vrijheidsbond: 1 J. A. RoIIoob. 2 D. Verweij, 8 P. A. Visser, 4 P. van Du ij- ven dijk, 5 J. H Kohier, 0 L F. Soho- rer, 7 J. G. Reisingor. O-B. Partij: 1 G. Goes, 2 D. de Heer W«n., 8 J. L. Veth, 4 T. Kraal. 5 G. Veth. De kiezerslijst dezer gemeente voor 1827-1928, naar welke lijst de stemming voor den gemeenteraad op 25 Mei a.a. zal plaats hebben, bevat de namen van 2421 kiezers voor do Tweede Kamer, 2388 kiezers voor de Provinciale Staten en 2278 kiezers voor den Gemeenteraad. Schelluinsn, 18 April. De jaarlijkache verpachting van de wei- en hooilanden van de Hervormde Diaconie heeft dezen keer f 5401 opgebracht (verleden jaar f 5488). Ouderkerk a.d. IJssel, 18 April. Gis teren zijn in volgorde van levering de volgende lijsten van oandidaatsteiling voor den gemeenteraad ingediend: le: door de anti-rev. partij: C. J. Hoo gendijk aftr.; Q. Evegroen aftr.; B. Hoo gendijk aftr.; Ant. den Duijf aftr.; G. Vuijk aftr.; W. van Rijswijk, p. Hooger- waard, C- Bouter en A. Hoogendijk J.Mz 2o. door de Berv. anti-rev. partij; J. de Jong Ca. aftr., A. de Jong Jz., A. M. Hoogendijk, Harmen Heuvelman, A. A Jongebreur, D. Speksnijder Dz. en A. van Zwienen; So. door de partij Gemeentebelang: L. Stam aftr., en J. M. van der Bas; 4o. door ongenoemde partij: W de Jong Joha. aftr., A. de Waardt, A. J Baas en W.. van den Broek; 6o. door de Staatk. Geref. Partij Jac Both Li., G. van Steijnvoort, J. C. van Ommen Adr.s,, G Molenaar Pz. en P Viseer As.; 0o. door de Vrijs. Kieevereeniging Chr. van Zwienen Pz. aftr., Adr. Dekker Joh*., A. J. Boogaard! aitr., Andr. Vonk Noordegraaf, J. C. Rijkaart, A M. Roos-, W. van Ooeteram en K. Vonk Noorde graaf. Totaal 6 lijsten met 85 candidates voor elf plaatsen. Krlmpsn a.d. Lsk, 18 April Voor den gemeenteraad zijn de Volgende canda- datenlysten ingediend: Anti-Jlev.: P. v. d. Linden, J Drapers, G. Vermeer, T. v. d. Weiden, G. Roest, J. Verheij, J. C. Groeneveld, J. P. d. Graai en Z. J. Benschop. Gemoentebelaife: B. Boogaerdt, K. G. Smit, D. Dogterom, W. Mijnlieff, E. van Halewijn, 0. E. Miiller en H. van Wijnen. S-D.A.P.: L. van Duijvendijk, L. Schut ter, P. Buitelaar, J. Verkerk, P Liedorp, Joh. Westbroek, J. Brand, T. de Jager en J. A. van den Hatert. Wilde groep: G. v. d. Linden, G. de Jong en G. Speksnijder. Maandagavond heeft in de oude school de varloting en tevens de slot- avond plaats gehad van de Groene Kruis Bazaar. Nadat de verloting van de verschil lende daarvoor beschikbaar gestelde prij zen had plaats, gehad, werd door den voorz. van „Het Groene Kruis" aan al len dank gebracht voor de hulp en offer vaardigheid, bij dezen bazaar bewezen. Dat deze bazaar zich in aller sympathie' mocht verheugen, is wel een bewijs dat in een gemeente met 3000 zielen niet minder dan f 7000 is bijeengebracht. Hot damescomité haeft alle eer van haar arbeid gehad. Giessen-Nieuwkerk, 13 April Aan het jaarverslag van de Goop. Stoom- zuiveiiabnek „Samenwerking" aihUr. over het boekjaar 1926, ontieenen we het navolgende: Het bestuur is samengesteld als volgt: D. K. Aauep, eere-voorzitter; A. van HouweUng, voorzitter; E. de Kuiper, se cretaris; A. Boer 2e voorz., A. Schakel Czn., 2o secx., W. van Houwelingen. De Raad van Commissarissen bestaat uit de hoeren A. Donk, voorz., N. Aanen, secr., P. van Wijngaarden, A. Maat en één vacature. Directeur is de heer H. H. Bosschor. De hoeveelheid melk, gele verd door de leden, bedroeg in totaal 1958735 liter, grootste leverancier was de heer P. Schakel Adrz. te Giessen- Oudekerjc en wel 137.655 liter. Totaal werd ontvangen 4.457 151 liter malk of 232.000 liter meer dan in 1925. Voor de ontvangen melk is betaald f 851.449,36, dit is per liter 7.88 K cent gemiddeld. De bijschrijving op het ledenkapitaal 0.03 oent. Samen 7.91 X cent. Het gemiddeld gehalte aan berekend vet 5.88 pot. Het gemiddeld vetgehalte bedroog 3.08 pet De verhouding tusschen zomer- en w.n- termelk was dit jaar- gunstiger dan vo rige jaren, n.1. 0 1 (vorig jaar 7:1). Vrijgekocht werden 481.588 liter melk en 245.040 titer ondermelk. Aan onkos ten word betaald f 60.000,38 en aan ren te f 11.149,46. Totaal f 77149,84 of per titer 1.539 cent. Dit is per titer 0,29 cents minder dan in 1925. Bij de berekening werden 2 liter an- donnelk gelijk gestold met 1 titer volle melk. Het personeel bestond uit totaal 19 personen (alles inbegrepen, namelijk werklieden, schippers en chauffeurs). We vena den grooten m eiktoevoer en druk ke werkzaamheden in den afgeioopen zomer, was het echter noodig om eenig extra personeel aan te stellen. De voreeniging is van enkele organi saties lid, namelijk: 1. Van den Zuid- Hol Zuiv. Bond, die op zijn beurt weer lid is yan den Ale. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.) te Den Haag; 2. Botercontroleatation „Zuid-Holland" te Den Haag; 8. Kaas- controlestation „Zuid-Holland—-Noord- Brabant" ta Den Haag, 4. Vereeniging ..Mjolestrdsioo" te Amsterdam; 5. Coop. Boerenleenbank te Giessen-Nieuwkerk; 0. Onderlinge Brandas a uran ti e- Maat- schappij te Giessen-Nieuwkerk; 7. Goop. Verzekeringsfonds te Leeuwarden; 8. Bed rijfs ver zekering ,,'t Platteland" te Gouda; verder zijn de werklieden aange sloten bij een onderling ziekenfonds. De kas dezer vareengiing is momenteel van dien aard, dat voarloopg geen contribu te behoeft betaald te worden. Het bestuur vergaderde op de gebrui kelijke tijden to tvaststelting van den melk prijs en afhandeling der loopende zaken. Verder wordt iedere vier maanden, door een ambtenaar van F. N. Z, met twee commissarissen boekencontrole gehou den. Van het personeel zij nog vermeld, dat de eerste kaasmaker, de heer W. Bos, is vertrokken naar Oosterhout, waar in de coöperatie een zeer bekwaam vak man is verloren; eveneens vertrok de as sistent de heer T ramer, naar Gouda, in wiens plaats<*werd benoemd de heer W. Schenk te Elburg De balans geeft aan de cijfers f 26419335, terwijl de exploi tatierekening aangeeft f 457934,70. Alzoo heeft de coöperatie, onder lei ding van haren directeur, een zeer gun stig jaar achter den rug. Moge 1927 wederom oen zeer voordee- lig jaar voor haar wezen I Stolwijk. 13 April. Dinsdagavond ver gaderde bij Zuidervtiet het bestuur van het Groeno Kruis alhier, in vereeniging met de commissie van bijstand. Bijna alle leden waren tegenwoordig. Uit het verslag van den secretaris van de commissie van bijstand bleek, dat de vrijwillige bijdragen na den laatsteu ar beid was verhoogd tot pl.m. f 750 en het ledental tot 534; 31 nieuwe leden gaven zich op. De commissie ontving den dank van hot bestuur voor dezen kranigen arbeid. Verder werd besloten op Goecjen Vrij dag en zoo noodig volgende dagen een EramabloeracoUecto le houden ten bate van de t. b. c.-bestrijding. Hiervoor zal bestuur en commissie van bijstand ver schillende meisjes aanzoeken, welke deze nuttige arbeid ter hand willen nemen. Wij wenschen hun veel sucoes. Zevenhuizen, 13 April Twee ongeluk ken met paarden en wagens hadden bij den Groenweg plaats. Het eerste ongeluk trof den ttroorijder K. Deze kreeg een diepe wond van achter onder zijn heup De heer Rolloos legde een verhand. Het tweede ongeluk trof een bakker uit Nieu wer kerk. Ook deze bezeerde zich leefijk. Ook had de bakker schade aan tuig en wagen. De heer K. van der Torren, can- didaat van de Plaatselijke Vrijzinnige Kieevereeniging, heeft ach op verzoek teruggetrokken van de candidaten (ijst, In diens plaats is door de Kieevereeni ging met algemeene stemmen benoemd mevr Van der Torren—De Voo(js, die de benoeming beeft aangenomen. De A.-R. Kieevereeniging heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld: 1. J« L. Paul 2. Adr. van Rijs, 3. H. G. van Dool, 4. C. Knaap. Polsbroek, 13 April. Een ongeluk, dat boven verwachting tamelijk goed is afge- getoopen. Het gebeurde gisterenmorgen ruim tien uur. Op hetzelfde moment dat de gemeente-veldwachter L. M. per fiets van het erf reed bij den veehouder Hoo- genbooan alhier, wiens woning onmiddel lijk aan den weg staat, was ook de auto bus UsaelsteinGouda, bestuurd door den chauffeur B. dé B. ter plaatse, met het gevolg, dat M. pardoes tegen den auto opreed. In een minimum van tijd stopte de bus, wel een bewijs dat de remftnen goed in orde waren en was de ^chauffeur er uit om hulp te Dieden. Be wusteloos en met bebloed gelaat werd de mar! bij ffi binnengedragen en werd on middellijk de geneesheer gehaald. Deze constateerde hersenschudding. Nadat dokter de wonden gezuiverd had werdt M., die intusschen wat bijgekomen was, per autobus huiswaarts gebracht. Op he den is de toestand van M. redelijk. Naar men ons verzekert, heeft de chauffeur, die als gewoonlijk kalm reed, (Otaal reen schuld aan dit ongeval. Door den sterken wind heeft M. de bus beslist niet hooran aankomen. Schoonhoven 13 April 1927 Candidaatsfeliing Gemeenteraad. Gisteren heeft alhier de candidaatstetiing plaats gevonden voor de Gemeenteraads verkiezing. Ingeleverd werden zeven candidaten- lijsten (vorige Raadsverkiezing zes lijs ten). Deze lijsten luiden als volgt: S.D.A.P.; P- J- van Harmeien, C. Pear- bolte, G- van Os van den Abeeien, J. G. de Jong, W. Peerbolte—Roth, M. Stdgtar. G.-H. Partij: G. J. Niekerk, R. Bron, Mr. F. L. J. E. Rambonnet, Hugo Scheer, C. Bik, P. van Heumen, G. van Willens- waard, P. Versluis. Vrijz. Dem. Bond, afd. Schoonhoven: J. Kortland, G. Staalenburg, J. Hols wilder, J. Groesbeek, G. C. In 't Veld. Vrijheidsbond: A. Hoogenboezem, Mr P. J. Mackenbach, J. de Wilde, Mr. G. van Leeuwen van Duivenbode, P. van der Hek, A. van Iperen, J. F. van Sie- renberg de Boer, A. BmndwijkVan der i -inden. A.-R. Partij: H. A. Scbreuder, A. 01- ree, S. van den Oever, P. J van den Bergh, D. P M. Gaillard, N. K. Kjt, Hermanus Scheer. R.-K. Staatspartij: A. G. A. Dearen- berg, J. Th. Nienhuda, L. D Ponsioen, H. J. Adriaans, A. J. J. Varrjen, L H Th. J. Stekelenburg, Fr. A, M. Driesen, P. J. Groenen; LijstBouwmeester: G. Bouwmeester. Het aantal handteekeningen van kiezers onder de verschillende lijsten is als volgt; S D.A.P. 40, G.-H. Partij 80, Vrijz. Dem- Bond 34, Vrijheidsbond 30, A.-R. Partij 28, R.-K. Staatspartij 40. De lijstBouw- is onderteekend door 30 kiezers. Ds hear Kortland lid der Prov. Staten. Vrijdag hebben we bij den uitslag der Prov. Statenverkiezing vour Zuid- Holland roods de reserve gemaakt, dat misschien niet de heer Schiltbuys voor de Vrijz. Democraten zou zijn gekozen, doch de heer J. Kortland alhier. Dit is juist gebleken. Het Centraal Stembureau voor Zuid- Holland heeft gisteren uitgemaakt, dat de heer J. Kortland als lid der Prov Staten zal zitting nemen. Wij wenschen onzen stadgenoot met zijn verkiezing geluk en spreken den wensch uit ,dat hij in de zittng der Pror. Staten veel zal kunnen doen ten goede van de provincie Zuid-Holland. Kaasmarkt. Het Gemeentebestuur verzoekt ons de aandacht te vestigen op de advertentie in dit nummer, waarin aan kaasproducenten ter kennis wordt gebracht, dat iedere week in Schoonhoven een Kaasmarkt wordt gehouden. Voor* tijd en plaats der markt zie men de advertentie. Botermarkt. De volgende prijzen werden hedenmorgen op do alhier gehou den Botermarkt besteed: Goêboter f 0,85, Weiboter f 0,75, beiden per half KX}. Elsrveillng. Op de hedenmorgen al hier gehouden Etervealing bedroeg de aanvoer 17820 stuks Prijzen: Kippen eieren f 430f 5,60: eendeieren f 4^20 f 4/15, beiden "per 100 stuks. Waterstand: Keulen, v.m. 5.85 m. 0.10 m. temp. 4o. het perton van het station alhier. Vermoedelijk mej vlasche sleutels heeft de inbreker ongeveer acht gulden uit de kas weten te ontvreemden. Verder heeft hij zich bepaald tot sinaasappelen en snoeperij. Moeders, past op uw kinderen. THESINGE, 13 April. Het vierjarig dochtertje van den arbeider J. Norden geraakte in een onbewaakt oogenblik te water met het droevig gevolg, dat het eenigen tijd later levenloos werd opge haald. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, slaagden niét. Kind doodgereden. ROTTERDAM, 13 April. Hedenmorgen tegen half negen is de 7-jarige K. F. die ter hoogte van de Kruiskade van een sleeperswagen sprong, met de be doeling naar het trottoir te loopen door een achter den wagen rijdenden luxe auto aangereden. Het knaapje kreeg het voorwiel van den auto over het hoofd met het gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. 1 Pokken aan boord van een schip. ROTTERDAM, 13 April. Vannacht is in de Rotterdamsche haven binnengeloo- pen het stoomschip Macharda uit Britsch Indiê met drie gevallen van pokken aan boord. De zieken waren echter reeds voor de aankomst in Rotterdam in een andere liavenplaats ter verpleging van boord gehaald. Het schip blijft liggen jn de Maashaven. De bemanning mag niet van boord. EEN TORNADO IN TEXAS. Tweehonderd dooden, vele ge wonden. NEW YORK, 13 April In Texas heeft een hevige tornado gewoed. De storm kwam ufl het Zuiden en richtte op zijn weg overal groote schade aan. Het dorp Itocksprings is totaal ver woest. Totnutoe warden ongeveer tweehonderd dooden en een groot aantal gewonden geteeld. De materieele schade is zeer grootj Hulpexpedities van het Roode Kruis z(jn naar het verwoeste gebied gezonden. Het bergen der dooden en gewonden gaat met groote moeilijkheden gepaard, daar deze onder de puinhoopen liggen. Brand In een wolkenkrabber. NEW YORK, 13 April. Gisteravond is brand uitgebroken in een wolkenkrab ber waarin een hotel is gevestigd, De brand schijnt te zijn uitgebroken op de vijf en twintigste verdieping. Het vuur werd van de omgevende gebouwen uit bestreden doch tot hedenmorgen kon de brandweer den brand niet meester worden De omliggende straten moesten worden ontruimd evenals de aangrenzende hui zen en hotels, NEW YORK, 13 April, De brand woedt in den wolkenkrabber „Netherlands" In den vroegen ochtend slaagde de brandweer er heden in van al een tegen over het hotel in aanbouw zijnden wol kenkrabber de acht en twintigste ver- dieping^van het brandende hotel te. be reiken. Groote massa's water werden van hier af op het brandende gebouw geworpen, Ret gèvaar voor uitbreiding kan als ge weken worden beschouwd. De oorzaak van den brand is niet be kend De materieele schade is zeer be langrijk, doch kon nog niet worden vast gesteld. Scheepsramp In Japan. TOKIO, 13 April, In de Chinkai-baai nabij Korea is een veerpont, waarop zich tweehonderd personen bevonden, omge slagen Totnutoe zijn ireeds\vijf en twintig Hjken geborgen. De Prins van Wales naa» Spanje. LONDEN, 13 April. De Prins van Wales is heden van Londen naar Biarritz ver trokken. Hij zal daar een week verblijven alvorens zich op 22 April naar Madrid te begeven, waar hij tien dagen de gtiat van den koning en de koningin van Span je zal zijn. INGEZONDEN MEDEDEELING. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 18 April Verwachting tot Donderdagavond: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuid- Westelijken wind. zwaar bewolkt tot be trokken. met regenbuien; iets zachter. (Eigen Radio-dienst.) Inbraak is een station. AMERSFOORT, 13 April. Hedennacht is ingebroken met inklimming door een tuimelraam in het restauratiezaaltje op Vertrouwen beschaamd. Te Hulst is ontdekt dat O. N., werkzaam bij den fabrikant E, L. die daar groot vertrou wen genoot, z(ju reeds geruimen tijd aan diefstal uit dc fabriek heeft sphuldig gemaakt Bekneld geraakt. De 47-jarige ma chinist F. J, R. uit de Oranjeboomstraat ls aan boord van een aan de Feijenoord- kade te Rotterdam liggende sleepboot Erhardt met den linkerarm in de ma chine bekneld geraakt Dit lichaamsdeel is gebroken. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen Vloer Ingestort Te Kopenhagen vierde men in een nieuw 'gebouw het zg. timmermansfeest, dat gegeven pleegt te worden als het gebouw onder de kap is. Terwijl het feest, dat op de eerste verdieping gehouden werd, in vollen gang was, stortte de vloer in. De feest gangers kwamen op den beganen grond en ten deele in den kelder terecht en kregen de neerstortende balken en plan ken op zich. Vijf hunner werden gewond, van wie twee zwaan, Ramp voorkomen. Op het station Hallsberg in Zweden ontdekte een spoor wegbeambte, dat een van de 19 wagons buskruit van een trein uit Malmo in brand stond. Het vuur kon dadelyk wor den gebluschl en aldus een ontzettende ramp vermeden. Mijnongeluk. In de mtje Cherionm- ges de la Meuse (België) zjjn drie mijn werkers verongelukt Een hunner ge raakte beklemd tuzschen een der uuuka van de schacht en de liftkooi en werd letterlijk platgedrukt De twee andere ar beiders vielen door den schok in den afgrond, waar zij oveneens dm dood vonden. Een vliegtuig In brand. Boven Gar- mersheim (Duitschland) geraakte een Fransch militair vliegtuig in brand. De waarnemer sprong van een hoogte van ongeveer 300 M. uit het toestel en werd met verbrijzelde ledematen dood opge nomen. Het vliegtuig daalde in glijvlucht en werd bij het bereiken van den grond vernield. De vlieger kwam ear ongedeerd af. Spoorwegongeluk. Bij Bruun li een binnenkomende passagiers trein op een stilstaanden passagiers trein gereden. Drie menschcn werden gedood, vijf zwaar en 42 lichtgewond. De binnen komende trein was door een onveilig signaal gereden. Van dezen trein ont spoorde een goederenwagen,van den stilstaanden vier wagona. Hoog wafer In Belgil. De Schelde en de Leie in Oost- en West-Vlaanderen zijn tengevolge van den Zwaren regenval der laatste dagen, op sommige plaatsen buiten hare oevers getreden. In de streek van Oudenaarde en meer noordwaarts, tot dicht bij Gent, staan de weiden op de belde oevers der Schelde blank en zijn verscheidene steenbakkerijen geheel ondergeloopen» Van din zoldir gtvallan. Dezer da gen had mevr. O., te Leeuwarden het ongeluk van den zolder te yallen. Met zware inwendige kneuzingen werd zij in het ziekenhuis opgenomen, waar zij heden aan de bekomen wonden is overleden. Her ris In tan bioscoop. De Groote Parade, de Amerikaansche oorlogsfilm, heeft in een bioscoop te Vincennes, bij Parijs, aanleiding gegeven tot groot ka baal Het publiek stond als één man op en siste en floot de film uit. Een inspecteur van politie kreeg een klap met een gum mistok op zijn hoofd. Er zijn 30 men- schen uit de bioscoop gezet Twee personen verdronkon. Op de Elbe bij Dresden is een roeiboot met vier personen door deiping van een pas- seerend schip omgeslagen. Twee inzit tenden zijn gered, de twee anderen zijn verdronken. Vleeschverglftlglng. In het geatioht de Wen del te Herringen in Duitschland zijn 25 personen aan vieeschvergiftiging ziek geworden. Veertien patiënten moes ten naar het ziekenhuis overgebracht worden. Door «in motor overreden. To Rot terdam is in dan Goudachen Wagenstraat de 12-jarige J. F. 8. uit de Schouten- steeg ander een motorfiets geraakt. Met oen gebroken been ia hij in het zieken huis aan den Coolsingel ter verpleging Duitsche logger vergaan. Een Duit- scho motorioger ia in de Oostzee in èerf hevigen storm lek geslagen en gezonken. Het voor Hamburg bestemde stoomschip „Eureka" heeft den zwaar gewonden ka pitein gered. De bootsman en een scheeps jongen zijn verdronken. De moderne Chineetche vrouw, Een bekend professor in het Chiueesch aan de universiteit te Oxford, Wt E. Soothili, heeft eenige beschouwingen gewijd aan de jongste veranderingen van het vrou wenschoeisel in China. Twintig jaar geleden, zoo zegt h|j, kon meisje met eenige opvoeding en vooral men bij 't ontmoeten van een Chineesch met normale voeten zeker zeggen, dat het lieve kind afkomstig was uit een der zendingsscholen. Bijna de helft der to tale bevolking, tweehonderd millioen vrouwen en meisjes liep rond op de be kende misvormde voet-klompjes, die tot de voornaamheid eener Chineesche be hoord. Thans doen ook de Jongere Chineesche vrouwen, die niet genoemde scholen heb ben bezocht, afstand van deze barbaar- sche'traditie en de professor is van mee ning, dat eens de Chineesche vrouw zal waardeeren welk een geluk de Wester- sche beschaving haar heeft gebracht. De vooruitgang op dat speciale gebied toont zich vooral door de verschijning van winkels voor vyouweiyk schoenwerk. Twintig jaar geleden bestonden deze öog niet, thans heeft elke stad er verscheidene En deze winkels verschaffen een groote verscheidenheid in kleur en vorm van schoentjes, die zelfs in vele gevallen een passende afsluiting vormen voor de in vleeschkeurige zytien kousen gestoken beentjes. De haren der Chineesche vrouwen zijn niet meer glad weggestreken maar kort geknipt als by haar Westersche zusters. Schoonheids*4ids1riJd met hindernis* sen. In het Berlijnsohe sportpaleis ie het zeer rumoerig gerweest In het enorme gebouw is nameiyk voor de zooveelste maal de Beriynsche koningin gekozen en wel de „zomerkoningin 192v een prijs van 1500 mark uitgeloofd. In De beroemde parfumfabriek Coty had een prijs van 1500 mark uitgeloofd. In bad costuum defileerden de vrouweiyke pretendenten over het podium. Er waren er 100 en deze waren reeds gekozen uit 600 mededingsters. De keus viel op de 16-jarige Inge Grahl, de dochter van een politieagent Haar vader schynt niet min der dan 9 talen te spreken. Het publiek was het niet met deze keus eens, er werd gescholden en gefloten, de onte vredenen riepen, dat er geknoeid was, dat alles een doorgestoken kaart was dat de koningin reeds lang van te voren was uitverkoren enz. Het ergste was nog, dat een lid van de jury zich bij de protesten aansloot, die beweerde, dat men met zyn stem geen rekening had gehou den en eischte, dat de politie op det prijs beslag zou leggen. Het duurde lang eer de menigte weer tot bedaren kwam. Inbreek. Te Rotterdam te ingebro- in de woning van J. W. J., aan de Dijkitraat De dier» hebben zich toe gang verschaft over het terrein ren de gasfabriek en daarna door het inslaan ran een ruit Allee ie overhoop gehaald. Er ie voor t 140 aan tafelzilver gestolen. Na het spoorwegongeluk bij De Vink. Gisteren heeft de heer Haxeman, die all laatste slachtoffer van het spoorweg ongeluk nabij De Vink in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden verpleegd werd, die inrichting verlaten. Gevaarlijk rijden achter een auto. Te Den Haag reed de 14-jarige J. Mj uit de Laurierstraat op een racefiets vlak achter een vrachtauto, welke den Loos- duinsche weg afreed in de richting van den overweg aldaar. Doordat de auto plotseling vaart min derde, botste de Jongen tegen een der spatschermen, kwam te vallen en brak het linkerbeen. De Eerste Hulpdienst heeft hem overgebracht naar het Ge meenteziekenhuis. Branden. Gistermorgen ia te Amersfoort brand uitgebroken in perceel Utrechtsche Weg 69, waarin gevestigd is de zaak van J. H. van Brussel, aanleg van electricitcit, gas en waterleiding. De brand ontstond in de reparatiewerk plaats, onder de dakverdieping, doordat de knecht die daar werkzaam was een brandende benzinelamp opende. De brandweer had het vuur spoedig gebluscht De waterschade is aanzienlyk," Verzekering dekt^de schade. In den nacht van Maandag op Dins dag is de boerdery bewooncl door H. Haagsma te Beers urn geheel afgebrand. Veertig koeien, een paard en een stier zyn in de vlammen omgekomen. De be woners zijn met veel moeite gered. Te Deersum bij Sneek ia des nachta omstreeks 1 uur de groote boerderij van den heer B. Haagsma afgebrand. 28 koeien, 8 hokkelingen, een atier en een paard met veulen zijn in do vlammen omgekomen. Spuiten uit Rauwerd boden hulp. Alleen een opkamer bleef behouden. Do oorzaak van den hrand is nog onbe kend. In de gemeente Ureena (N.S.) k 's nachts een groote boerderij van den heer C Kramer Glynis, bewoond door den heer D. de Wal. geheel afgebrand, De bewoners werden gewekt door het geloei van de koeien. Alle konden nog worden gered; de laatste stuks vee moes ten door de huiekamer naar buiten wor den gebracht. Alles waa verzekerd. Den anderen dag zou er boelhuis zijn geweest op de boerderij. Sneeuw In April. In de Fransche bergen is het weer koud geworden. Van alle kanten komen berichten van sneeuw val. In het Zuiden heeft het op sommige plaatsen zelfs zóó gesneeuwd, dot de veld arbeid er gestaakt is moeten worden. Tragisch ongeluk. Te Kreunznach (Duitschland) sloeg een wherry, waarin een jongeman met zijn zuster aan het roakn waa, boven Ai pontonbrug om. Het meisje wist zich zwemmende te red den, doch haar broer werd door den eter. ken stroom meegesleept sn tegen de pon tonbrug geslagen, waar arbeiders hem redden. Daarbij wwrd een der pontons zoo zwaar belast, dat hij water schepte, zonk en de brug uit elkaar rukte. Van de arbeiden, die mee te water raakten, zijn er twee verdronken. Door era plafond gezakt. Te Den Haag ik een 23-jarige schoonmaakster in een perceel in de Veenestraat door een eternieten plaat gezakt, welke tot plafond van een portaal diende. De vrouw werd met inwendige kneuzingen en een wond aan den rechterpols door den G.HD. naar het Gem. ziekenhuis vervoerd. Ernstigs aanrijding. Te Den Haag is de heer H. v. d. B., winkelier, wo nende aan de Weimarstraat ld, juist toen hy zyn woning had verlaten, door een personenauto overreden. In bewusteloozen toestand werd de heer v. d. B. met een ernstige hoofd wonde en met gebroken linkerbeen op genomen en door den Eerste Hulpdienst naar het Gemeentelijke Ziekenhuis over gebracht. Dondtrdafl 14 April 1127. NED. HERV. KERK. NIEtrWPOOl T. Arondi 7-80 uur, Da. A. Luteijn, Tan Goudiiaan. Barwti- gmg van nieuwe Lidmaten. CHR. GEREF. KERK. NOORDlELOOS. Arend» 6.90 uur, Da. Oosthoek, rad Soest. Vrijdag 16 April 1*27 (Goadan Vrlldag). NED. HERV. KERK. ALBLAS3EKDAK. 'i Avonda 7 nu, Da. Reijndera, van Rotterdam. AltELDE. Avonds 7 nu, Ds. a J. van der (jraaf AMMERSTOL. 's Avonds 7 uu, Ds. Hugeuholts, Bediening van het H. Avond- maal. AMMERSTOL. Evangelisatie, 'e Av. 6.30 uur, de heer H. van Heijst, van Rotterdam. BENSCHOP, 's Avonda 030 uur, Da N. G. Bakker. BERGAMBACHT, 's Avonds 7 uur Dis. Dekking. BERGAMBACHT. Voor de uitgetirede- nen: 'a Avonds 7 uur Leeedienat. BERKENWOUDE. Vn 10 uur, Di. L. R. van den Broek, Bevestiging van nieu we Lidmaten; avonds 7 uur, Ds. L. R. van den Broek, Bediening van hot H. Avondmaal. BLESKENSGRAAF. 'a Avonds 7 uur, de heer M. de Heer, Godsdienst-Onder wijzer «e Nieuw-Lekkerland, ELSHOUT. 'a Avonds 7 uur, De. O. Alera, van N iou w-Lekker land. GIESSEN-NIEUWKERK. 's Avonds 7 uur, Da. L. Nugtoren. GTE8SENOUDEKERK Vm, 9.90 uur, Ds. Jongens. GROOT-AMMERS. Avonds 7 uur, Leosksrk. HAASTRECHT V.m. 10 uur, Ds„ A. Landstra, Bevestiging lidmaten; av. 7 uur, Ds. A Landstra, Bediening van het H. Avondmaal JAARSVELD, 's Avonds 0.90 uur, Preeklezen. KRIMPEN a.d. IJSSEL 's Avonda 7 uur, De. P. van Wollens waard. KRIMPEN ad. LEK. Avonda 7 uur, Ds. Van der Plasactie. LEKKERKERK. Vm. 9.30 uur, Ds. J. N. van der Heijden, Bevestiging nieuwe Lidmaten; 's avonds 6-30 uur, Ds. J. N. van der Heijden, Bediening, van het H. Avondmaal LOPIKERKAPEL Avonds 0.30 uur, Ds. A J. Ruijs, Em.-Predikant le Utrecht. MOLENAARSGRAAF, 'e Avonds 7 uur, Ds. Vreugdenhil, van Gorincham. MOORDRECHT, 's Avonds 7 uur, Ds. B. Nieuwburg, Bedoening van het H. Avondmaal NIEUW-LEKKERLAND. Geen Dienst. «PAPENDRECHT. 'e Avonda 7 uur, Ds. J. W. van Ingen, van Dordrecht. POLSBROEK en VLIST. 's Avonds 6.30 uur, Lezen eener Predikatie. SGHiELLUtNEN. 's Avonds 030 uur, Ds. Muller, van Gorinohem. SCHOONHOVEN, 'a Avonds 7.30 uur, Ds. W. Deur. STOLWIJK. Evangelisatie, 's Avonda 7 uur, Ds. T. Lekkeriarker. STREEFKERK, 'a Avonda 7 uur, Ds. H. J. L Poort. WILLIGE-LANGERAK. 's Avonds 6.80 uur, de heer A van Scherpenxeel, van Bunnik. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Geen Dienst. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. 's Avonds 730 uur, Ds Wielenga. A ME IDE. 'a Avonds 030 uur, Leen dienst. HAASTRECHT, 's Avonds 7 Uur, Ds. L. Smildfl. KRIMPEN o-d. LEK. 's Avonds 7.30 uur, De. Kalkman. LEKKERKERK. 'e Avonds 0 pur, Ds. P. Roos. MOORDRECHT, 's Avonds 7 uur, Ds. S. Oudkerk. NIEUW-LEKKERLAND. 's Avonds 7 uur, Ds. J. P. Vissoher. OUDERKERK ad. IJSSEL 's Avonds 7 uur Ds. J. v. d. Sluis. PAPENDRECHT. 's Avonds 7 uur, de heer Labruyère. PETJRSUM. 's Avonds 7 uur, Da Dol leman. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. 's Avonds 7\tur, Dr. S. 0. Los, van 's-Gravenhige. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. 'e Avonds 7 uur, Leee dienat. NIEUWPOORT. 'a Avonds 030 uur, Ds. J. P. Meijering. MEERKERK, 's Avond» 6.90 uur De. Jon geleen, van Hilversum. PAPENDRECHT. Avonds 7 uur, Ds. P. Zwier. MEERKERK. Over Meert. Ingekomen personen: A. Duyserd, van Leerbroek. H. Uittenbogaard en gezin, van Leerbroek; J. Steysdger en gezin, van Tienhoven; A. Versluis en gezin, van Ameide; J. de Ridder en gezin, van Oud- Alblas, J. den Burger, van Langerak. Vertrokken: P. Eikelboom en gafin, naar Hoornaar; G. Eókelenboom, nafLr Bergambacht; J. liefhebber, naar Berg- ambaoht; J. Brouwer, naar e-Graven- hage; M. van Hoome, naar Noordeloos; N. Verhoef, naar Sassen heim; A. Nifte- rik, naar Krimpen a.d. IJssel, J. van Dijk en gezin, naar Nieuwland. Gouda, 13 April Door bet bestuur der Woningbouwvereeniging „Het Volksbe lang" alhier, is aanbesteed bet uitvoeren van diverse schilderwerken aan de Wil lem Tombergstxaat e.a Ingeschreven werd door de volgende firma's: B. de Groot te Den Haag f 8640; H. Leeuwenhoek te Gouda f 5400; C. G. van V^iJjigen te Gouda f 4283, Brouwer en Van Waas te Gouda f 3606; v. d. Heuvel en De Weger te Gouda f 3325; D. A. Buitelaar te Reeuwijk f 3226; C. Perdijk te Gouda f 3176; P. Zanen te Alblbaaserdam f 2910; J. Looijaard te Gouda f 2858; J. H. van Assenberg te Utrecht f 2800; A. Fusters te Zeist f 2525; C. Gelijns te Haastrecht (pero. I) f 435. De gunning is aangehouden. GROOT-AMMERS, 11 April. Veiling. Aanvoer 22596 eieren, 148 pond boter. Prijs per 100 stuks. Kipeieren f 4,76 f 5,60, eendeieren f 4,304,60, gans- eieren f 0,120,14 per stuk; boter f 0,56 0,80, kaas f 0350,41 per pond. AMSTERDAM, 13 April (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 280 vette kalveren, le kwal. f 0,951,10. 2e kwal. f 0,76—0,94, 3e kwal f 0,60—0,74, alle kwaliteiten per K Ga levend gewicht; 171 nuchtere kalveren f 7—12 per stuk, 662 varkens Hotiandsche le kwal. f 0,73 —0,74, 2e kwal. f 0,70—0,72, 3e kwfcl. niet genoteerd; Overzeeuwsohe en Gelder- sche f 0,730,74; vette varkens f 0,69 0,71 per K.G. slachtgewicht. WOERDEN, 13 April (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 297 kaaspartijen. Prijzen: zonder Rijksmerk f 80—37; met rijksmferk le soort f 37 40; 2e soort t 3238. Handel stug. ROTTERDAM, 12 April Veemarkt. Aangevoerd 40 paarden, 8 veulens, 2046 magero runderen, 950 vette runderen, 2394 nuchtere kolveren, 240 vette kalve ren, 247 schapen of lammeren, 231 big gen, 16 bokken of geiten, 110 graskalveren 1 ezel, 13 onteriooper».^ Prijzen: vette koeien f 0,450,60, 2e kw. f 0,390,42, 3e kw. f 0,30—033, ossen le kw. f 0,460,48, 2e kw. f 0,40 f 042H, 3e kw. f 037H; stieren le kw. f 0,400,43, 2e kw. f 0,38, 3e kw. f 035; kalveren f 0,80—036, 2e kw. f 0,62X—0,67, 3e kw. f <0,41X—QJX& Melkkoeien f 225—430, kalfkoeien f 240 —420, stieren f 125—440, pinken f 80— 14(5, vaarzen f 165—245, werkpaarden f 200—350, alachtpoaiden f Ï25—210, hutten t 100200, veulens f 65—110, fok- kalveren f 1825, biggen f 10—16, slachtkalveren f '8—11, biggen per week f 1.75—230. Overzicht: Koeien en ossen rêdelijke handel, prijzen als Maandag. Stieren wil liger handel, prijzen iets vaster. Vette kalveren redelijke handel, eerste soort goed prijshoudend, mindere soorten iets lager. Medk- en kalfkoeien tamelijk goede handel, prijzen als vorig» week Nuchter» kalveren stugge handel met slechten af loop. Fokkalveren onveranderd, prijzen voor de slacht iets lager. ROTTERDAM, 12 April Eieren. Rot- tcrdamsche Veiling Warmoerierstraat Kippeneieren f 4,806,15; eendeieren f 4.15635 de 1Ó0 stuks. Aanvoer 310.000 stuks. BODEGRAVEN, 12 April Kaas. Aan voer 258 wagens, waarvan 239 met rijks- merk. te zamen 11151 stuks, wegende 89208 K.G. Eerste soort Goudsohe met rijkamenk f 4144, minder kwal. f 34—38, zonder rijksmerk f 32—38. Handel flauw. LEIDEN, 12 April. Vette varkensmarkt Aanvoer 441 stuks van 100 K.G en daar boven. prijs 6061 cent: 19 stuks licht soort 58—60 cent per KXL (levend ge wicht). Handel tamelijk. SCHOONHOVEN. April. Geboren: Arie, z. van A. de Jong en N. de Leur. Bart, z. van J. H. Kok en A* van den Berg. MEERKERK. Maart. Geboren: Herber, z. van H. Wink en M L. Blokland Aleida Elizabeth. 4. van A. Kras en A. Bikker Grietje, •1. van D. Slob en J van Genderen Willem, z. van J. Brouwer en A. van Iperen. Getrouwd: A. Kortlever en M. Kleij. AiLRIASSERDAM. April. Geboren: Willem, z. van J. F. van Neugten en A. Verwaal. Nies je, d. van M. Veen en N. Erkelens. Geertje, d. van A. van den Dool en A. A. Verapuij. Getrouwd A. van Meerkerk, oud' 27 j., en A. Zanen, oud 25 j. Overleden: A. Roodnat, oud 82 j„ echt genoot van J. Breedveld J Gaal, oud 78 y, weduwnaar van J. J. van der Straten. Getrouwd SIETZE WAGENMAKERS en ENGELJNA MARIA VAN WIJK, die, mede namens wederxijdsche Familie hartelijk dank zegden voor de vele blijken van belangstelling bi] hun Huwelijk ondervonden. Schoonhoven, 6 April 1927. Heden werd van ons weg genomen onze lieve Moeder in den ouderdom van ruim 60 Jaar. Ds. ra Mevr. HOEKZEMA, Ned. Herv. Pastorie Zegveld. 10 April 1927. Ie klein gezin van S Mn. een snap natta tegen 1 Mei. Adres: Mevr. LOS, Villa „Aurora", Zwijndreeht. Gevraagd een P.O., goed kunnende melken ver- •ischte. Huis en Tuin beschikbaar. BIJ M. HEK te Btrkenwoude. Een in een klein boerenbedrijf In gezin van drie kinderen van 7 tot 13 jaar, middelbare leeftijd, P.O. Adres: D. BARENDRECHT, Rockanje. Mevrouw ELINK SCHUURMAN, Msuritsatr. 102, Utrecht tegen 1 Mei a s. wegens huwelijk v. d. tegenwoordige een P O goed kunnende koken en gene gen huiswerk te verr ichteu, van g.g.v. een Adres JOH. BEZEMtR, Mr. Bakker, Beierschc, Qem. Stolwijk. era flinke voor dag en nacht. Mevr. DEN HAAN, Kriekenmarkt B 444a, Oorcum. Mgt I Mei gevraagd ten goed kunnende melken. P. POLS, Krimpen a.d. IJssel. Een Bij C. A. MOUR1K Jr. te Krimpen a.d. JJtial. o— HET BESTUUR van den brengt ter kennis van belanghebben den, dat overeenkomstig de be palingen vervat in de keuren van dien polder, door het Bestuur zal worden gevoerd: 1Over de heulen, bruggenhoofd einden en bruggenhoofden. 2. Over de weteringen en vlieten. 3. Over het houtgewas. Voor Boom,ii tg 29 April, voor Ylisf-Stafziid* sp 39 April, en voor VHsl-Weatziide op 2 Md 1927, Nament het Bestuur: De Voorzitter, B. J. TEIJ1NCK. Het KANTOOR van Netarla H S. BOKS te Molenaaregraaf le op ZATERDAG 10 APRIL 1927, na dee middags twaalf uur Sam. Zangvereenïging „EENSGEZINDHEID" ta STOLWIJK, Dir. de Heer K. J. DÏ BEUN. op Maandag 18 Appil a.a. 2an Paaaohdag, in het lokaal van dhr. Joh. Noomin. Op voer I n g vim Operette in 8 Tafereelen. Aanvang 7 h uur precies. Toegangs kaarten verkrijgb. vanaf Donderdag 14 April bij Joh. Noomen k f 0.75. Plaatsbespreking 10 cent extra. HET BEITUUR. De Voorzitter van het hoofd stembureau in de gemeente KRIMPEN a.d. IJSSEL maakt bekend, dat het hoofdstem bureau ten Raadhuize dier gemeente op Donderdag 14 April 1927 des n.m. 4 uur in een OPENBARE ZITTING cal beslissen over de geldigheid der op 12 Aprii 1927 voor boven- f;enoemde verkiezing ingeleverde ijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Krimpen a.d. IJssel, 12 April 1927. De Voorzitter voornoemd, A. v. WALSUM. De Voorzitter van het hoofdstem- bureau ia de gemeente Schoonhoven voor de verilizing van de leden van d^n Gemeenteraad brengt ter algemeene kennis, dat genoamd Kureau op Donderdag 14 April a s„ dea voormiddagi te 11 uur, in het Stadhuis een op»nbai*a zitting zal houden ter bealissing over de geldigheid der voor de op 24 Mei a.s. plaats hebbende stemming in geleverde candidatenlijsten en over de handhaving der daarop voor komende candidaten. Schoonhoven, den 13 April 1927. De Voorzitter voornoemd, H. A. SCHREUDER, Lo.-Voorz. De Voorzitter van het hoofd stembureau in de gemeente maakt bekend, dat het hoofdstem bureau ten Raadhuize dier gemeente op 16 April 1927, des voormiddags 9.30 uur in een OPENBARE ZITTING zal beslissen over de geldigheid der op 12 April 1927 voor boven genoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Vlist, 14 April 1927. De Voorzitter voornoemd, VAN HEMERT. Op 16 April 1927 om 11 uur voormiddags zal het hoofdstem bureau voor de verkiezing van den Ocmtenteraad van Jaarsveld ten openbare zitting houden in het Raadhuis teneinde te beslissen over de geldigheid der ingeleverde candidatenlijsten. De Voorzitter van het Hoofd Stembureau, K. VINK. De Voorzitter van het hoofd itembureau in de gemeente Bergambacht maakt bekend, dat het hoofdstem bureau in het Gemeentehuis in deze gemeente op 16 April 1927, des voormiddags 10 uur In een OPENBARE ZITTING zal beslissen over de geldigheid der op 12 April 1927 voor boven genoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomends candidaten. Bergambacht, 12 April 1927. De Voorzitter voornoemd, J. A. A. UILKÉNS. Be.lis.ing over ingele verde candid.fenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter van het hoofd- stembureau in e gemeente maak' bekend, dat het hoofdstem bureau ten Raadhuize dier gemeente op 16 April 1927, des namiddags 2 uur in een OPENBARE ZITTING zal beslissen over. de geldigheid der op 12 April 1927, voor boven genoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Ammerstol, 13 April 1927. De Voorzitter Voornoemd, J. A. A. UILKENS. Op 16 April 1927 om 9.30 uur voormiddags zal het hoofdstem- bureau voor de verkiezing van den Gemeenteraad van openbare zitting houden in het lokaal van Johs. Oosterom aan 't Zwaantje, ten einde te beslissen over de geldigheid der ingeleverde candidatenlijsten De Voorzitter van het Hoofdstembureau, K. VINK. Voor Vrouwen. Vrouwen vooral, hebben nu en dan behoefte aan de hulp van Foster's Nieren Pillen. Vanaf de vorming tot voorbij den middel baren leeftijd treden in het vrouwe lijk organisme voortdurend ver anderingen op, die veel inspanning van dc nieren vorderen. Eveneens in het critieke tijdperk en in de maanden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nieren veel extra werk te doen. liet is daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, af mattende pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizelig heid, zenuwachtigheid en urine* stoornissen. Vrouwen behooren te weten, dat de nieren de gewichtige levenstaak hebben om onzuivere ftoffen uil het bloed te filtreeren. Als de nie ren verzwakt of overspannen zijn, wordt de bloedsomloop geïnfec teerd en het geheele gestel aange daan, waardoor spit, blaasontsteking* rheumatiek, lendezwakte enz. kun nen ontstaan. Foster's Rugpijn Nieren liillen zullen voor vrouwen in tijd van nood een zegen blijken Zif worden aanbevolen door vele dankbare, ver standige vrouwen die haar herstel en welzijn aan het tijdig gebruik van dit versterkend niermiddel te danken hebben. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij Apotheken en Drogisten 4 f 1.75 per flacon. De Voorzitter van het hoofd stembureau in de gemeente maakt bekend, dat het hoofdstem- bureau ten Raadhuize dier ge meente op 19 April 1927 des voor middags 10.30 uur In een OPENBARE ZITTING zal beslissen over ||e geldigheid der op 12 April 1927 voor boven genoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving der daarop voorkomende candidaten. Stolwijk, 13 April 1927. De Voorzifter voornoemd, VAN HEMERT.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2