Pekeluiesers - Kaasthermometers Chevrolet Automobielen Van Zevenhoven De Jong PROVENDINE SföQOKHÖVMSCBE CööfiM Mimi) ïoob immm enüthecht FRISO-BAAI mier Kapitaal HUYSMANS' "Na eiken BAHLMANN&C0-GOUDA Dames- en Kinderkleeding Hoeden en Stoffen NedeH. Cement SyndicaaG ■I GOUDA II Heeft U trouwplannen Nieuw» Meubel en Beddenzaak zi*« Meubelmagazijnen A. J. VAN DEN BEBG manlfii/ groene streep is de veilige mg zijn sterk, sierlijk en goedkoop Kinder wagons Piano Vleucil Ducanola Radio op Gramofoom van Vrijdag 22 April 1927. - Ho. 5264. VIERDE BLAD Plaatselijk Nieuws Gematigd Nieuws. Spertsi«Nws. VAM ALLES WAT. Ingezonden. Predikbeurten. en wilt gij Uw huls voor- deellg Inrichten bezoekt dan onze Hoogstraat B 66S Wij geren U hier geen op somming van onmogelijk lage prijzen waarvoor toch niots goods te leveren is, maar maar wij vragen U alleen: wat wij U aanbieden en Vraagt wat het U kost Ukoopt dan vanzelf. Hoogstraat B 058 Jtrkslstraat D SI BORINCHEM lOUDVISSCHEN AQUARIUMS •ctóand Knlota Paliaghataa TANOL OACH O U IOTTIN*; en. ■t. Authonieetraat 11, Goada MaganJJn Nieuwe Harkt Elegante Al onze afdeellngen zijn wederom van een schitterende sorteering voorzien Ontbreekt U de tijd om te laten keuren, koopt dan zekerheids halve het beste, dus Duitsch Portland-Cement Immers, betere contröle op de fabricatie dan de Duitsche vindt gij nergens I Het Nederlandsch Cement- Syndicaat levert Duitsch Portland-Cement In groen gestreepte, verzegelde zakken. De contröle Is dus uiterst eenvoudig. Eischt Groenstreep-Cementl Let op de groene itrtep en het zegel der fabriek I ÖDlTSCH PORTLAND-CEMENT Bezuidenhout Jden Haaq Goedgekeurd door den Rijkszuivelconsulent Ir. J. HUISMAN. Drogisterij „DE GOUDSCHE GAPER" Markt 5 - - Tel. 75S - Gouda 50-40-35-30 et.| perlïpond Bes! er? niet duur Vraagt lullahtingan an dtmonalrallo door de Verlaganweordigara Pr ij ze m' Coach I 2300 Sedan I 247S Track (2 ton) I 1905 tot elk bedrag, onder lste hypo thecair verband van landerijen met ruime overwaarde. Rente 4J pCt. Inlichtingen bij J. C. JUE Qz., Makelaar, Westhaven 17, Qouda. F* J. O. VIERTELHAUSEN Hoogstraat 11-15 (5e huis vanaf het Oostplein), Telefoon 3260 ROTTERDAM Ruime keuze, nieuwste modellen. Prijzen vanaf f 26 tot f 117.50 DC KEUZE VAM UWE M MLANOMJK «NT PtIIAll I UWE DE00RDEELIM5EM YAM H.B. DIERENARTSEN. A. H. Dl BOER, dierenarts, Hoogevee/i. Pro- vending aan stijve varkens en achterblijvers gevoerd, £e«ft beste resultaten; dan Is het volgens mijn meening voor da varkenshouders rendadel als ze de zeug In de laatste 10 dagen van de dracht een pak opvoeren, ver volgens als ze zoo gauw als de jonge biggetjes beginnen te drinken, ook Provendine bijvoe ren, ze krijgen dan sterke biggen, van mooiere kleur. H. NIEMANTSVERDRIIT, dierenarts, Leer damverklaart, dat hij door verschillende proefnemingen met Provendine tot de over tuiging is gekomen, dat de groei, vooral bij achterlijke varkens en aan rachitis lijdende varkens, ten zeerste wordt bevorderd. A. M. A. VAN LANQERAAD, dierenarts, Peursumverklaart van de toepassing van Provendine zeer gunstige resultaten te hebben gezien. C. H. O. HOL, dierenarts, Parmerend. Het is mij gebleken, dat Provendine een uitstekend middel is bij stijve varkens en varken» lijdende aan Engelsche ziekte; bij achterblij vers wordt er de groei sterk door bevorderd, voor jonge varkens lijkt mi) in 't bijzonder dit middel zeer aanbevelenswaardig. W. O. SCHEPENS, dierenarts, Beek (L). Pro vendine is bij oordeelkundige aanwending een uitstekend middel tegen beenziekten, vooral bij biggen; drachtige zeugen met Provendine behandeld brengen krachtige biggen voort. J. BOOTS, dierenarts, Breda. Voederproeven met Provendine genomen en door mij ge controleerd, hebben mij de overtuiging ge geven, dat het middel onontbeerlijk is voor het opfokken van biggen, het vetmesten van varkens en het genezen van pootziekten. Provendine kan niet genoeg aanbevolen worden en de varkensfokkerij winstgevender te maken. J. v. d. AKKER, dierenarts, Dearne.... Pro' vendine is een uitstekend middel, de varkens groeien er sneller door, de eetlust wordt er door bevorderd. J. O. SCHOON, dierenarts, Echt. Zeer goed middel voor achterlijke en stijve varkens. Bevordert tevens den groei van gezonde mestvarkena. P. v. KEMPEN, dierenarts, Echt. Bij S toornen biggen werd het middel toegediend groeps gewijze. De biggen met Provendine gevoed, waren na korten tijd gierkbaar zwaarder dan de anderen niet met het middel gevoed. Bij in groei achtergebleven en rachitische var kens, werkt het middel nltstekend. H. A. PULLES, dierenarts, Eindhovenzoodat mijn eindoordeel is, dat Provendine werkelijk een uitstekend middel is, vooral bij achter blijvers en biggen. 4 H. J. C. HOR BACH, dierenarts, Oulpenver klaart, dat verschillende landbouwers uitzijn omgeving Provendine met goed resultaat hebben aangewend bij rachitische varkens Dr. E. DUYSENS, dierenarts, Heerlende voederproeven die ik genomen heb, zijn een bewijs dat Provendine uitstekend voldoet. H.J.H. VULLINOHS, dierenarts, Horst....bij marktblggen en stijve varkens zag ik na het gebruik van Provendine merkbare resultstcn, L. HAMELEERS, dierenarts, Maastricht.... het is mijn overtuiging, dat het gebruik van Provendine op grootc schaal toegepast door de Nederlandsch» varkentfokkers een na tionaal belang bevordert. L. PLAMAND, dierenarts, Maattricht. Uit proefnemingen met Provendine is mij ge bleken, dat dit middel goed voldoet bij rachitis, terwijl de groei en gcvichtstoename er zeer gunstig door worden beïnvloed. P. BIESEN, dierenarts. Middelburg. Na de uit reiking van Provendine aan diverse varkens houders, heb ik zonder uitzondering van hen een zeer goed oordeel vernomen over de proeven, hiermede genomen. P. IJNTEMA, dierenarts, Oostburg. Provendine werkt bij rachitische varkens schitterend. J. v. HAL, dierenarts, Roosendaal De resul taten met Provendine bereikt zijn, dat de biggen beslist sneller opgroeien en vlugger ter been zijn dan de biggen, die zonder Provendine worden grootgebracht. R. HESS,dierenarts,Slttard. Het is mij gebleken, dat Provendine een uitstekend middel is voor achterblijvende varkens; vooral bij rachitisehe aandoeningen voldoet het goed. M. TACKEN, dierenarts,Sittard... Provendine is een geschikt geneesmiddel voor achterlijke en stijve varkens, en ik ben overtuigd, dat Provendine den groei bevordert. Daarom kan ik het ten zeerste aanbevelen. W. A. BRONS, Dierenarts, Ternenzen. Bij rachi tische varkens had ik met het gebruik van Provendine prachtig suacea. J. MALLENS, dierenarts, TUbarg. Uit proef nemingen met Provendine is mij gebleken, dat dit middel goed voldoet bij rachitis, terwijl de groei en gewichtstoename erxeer gunstig door worden beïnvloed. A. J. SPRUNDEL, dierenarts, Valkenswaard. Provendine is een waardevol middel bij het opfokken van varkens, zelfs achterblijvers stevenen na toediening van Provendine hun oorspronkelijk in beter toestand zijnde soort- genooten voorbij. Zeer aan te bevelen. P. QUAEDVLIEO, dierenarts, Valkenburg.,. dat ik goede resultaten heb gezien, speciaal bi] varkena lijdend* aan rachitis. TH. BLOEM, dierenarts, Veghel. Da onder- geteekende verklaart dat door hem meer dan 50 voederproeven met Provendine ge nomen zijn, waarvan de resultaten hem de overtuiging gegeven hebben, dat Provendine een onontbeerlijk hulpmiddel (s voor onze varkenshouderijen, omdat hij zelf soms verbaasd heeft gestaan over de schitterende uitkomsten. J. S. JANSSEN, dierenarts, Weert. Provendine is een middel, dat den groei van de varkens zeer bevordert, en ook voor achterlijke dieren zeer is aan te bevelen. J. H. WILLEM5EN, dlerenarta, IJundQke. De uitwerking van bljgevoederde Provendine Ie beslist goed te noemen. D. HAAK, dierenarts, IJzendgke...als middel tegen rachitis heb ik in twee gevallen schit terend resultaat gehad, ook als bijvoeder acht ik het zeer aan t« bevelan. D. J. DEES, diarewarti, Zaamslagda rsial- taten, dia ik heb waargenomen bij het ge bruik van Provendine over het algemeen gunstig zijn. Vooral bij aandoeningen van rachitisehen aard, ais baenzwakte, kromme beenen, sag ik na toepassing van Provendine zacr gunstige resultaten. Bovenstaande beoordeelingen ontvingen wij, nadat H.H. Dierenartsen, ieder voor ilch, meerdere goed opgezette proeven genomen hadden. Iedere varkenshouder ban voor zichzelf Elkeen kan proef nemen zonder Jchzelf nagaan of Provendlns zijn prijs waard is. geldelijk risico; onderstaande garantiebon is zij: zijn waar berg. GARANTIE-BON Indien na het gebrnlk van het eerste pak h f 1.75, Provendine niet aan de verwaohtingen beantwoord heeft, verbindt zich de firma KUYPERS 8i Co. te Amsterdam, den vollen prifs terug te betalen, onder voorwaarde, dat haar den buitenomslag mei deze bon wordt ingezonden met vermelding van alle bijzonderheden. Provendine wordt verkocht In g roe te pakken van f I.7S. Indien In uw pluti niet verkrijgbaar, schrijft d,n un KUYPERS A Co. ATD. PROVENDINE AMSTERDAM Gouda, 22 April. Een 22-Jnrige nobip- peraknooht uit Ouderkerk o-d. IjHBel heeft bij een vechtpartij in een café een do Markt alhier, den 21-Jirigun A do J. to Gouda mot oen mes een e matige won- do un het hoofd toegebracht, HU is go- Btnschop, 22 April In het tokul ran den heer J. van Delft, had Woensdag avond J.l. de jaarvergadering Rfeats van de Coop. Boerenleenbank alhier. Aan- dezig waren 42 loden. De kassier deed voorlering van de ont vangsten en uitgaven over het jaar 1926 Ontvangen werd aan spaargelden f 147195.16, san terugbetaalde voorschot ten f 12085 aan terugbetaling op loopen- de rekeningen van de leden f 18512.67, Idem van de Centrale Bank f 164113,67, aan diverse ontvangsten f 11.70. Uitge geven werd aan terugbetaling spaar gelden f 197644,91, aan gegeven voor- fiotten f 73600. Idem aan de leden 248.85.32, aan loopende rekeningen f 105426.40, aan diverse uitgaven f 95 9Q Het eindcijfer bedroeg f 348597.21 .Op BI December 1926 was het bedrag aan uitstaande voorschotten f 1097.65 en aan loopende rekeningen f 458914L Na aftrek van de onvermijdemko on kosten op de oprichting enz., vallende over het eerste jaar, is het reservefonds f 307,83. Het san tal leden bedroeg 09, het aan tal uitgegeven spaarbankboekjes 119. Bovenstaande mededeelingen werden door de vergadering met algemeens stem men goedgekeurd. - Volgde verkiezing wegens periodieke aftreding. Herkozen werd tot lid van het bestuur de heer J. Bos Jr. en tot plaats vervangers de heeren P. Coljé en T. Oskam Qt. Tot lid van den Raad van Toezicht de heer C. P. Beljen en tot plaatsvervangers de heeren P. J. Lek- kerkerker en J. P. Rietveld. Hierna sluiting. Alblasserdam, 22 Aprü Muzieknieuws. De muziektent staat thans weer op rijn oude plaats. Hot eerete ooncert werd er in gegeven door de muziekvereen. Soli Deo Gloria, j.L Dinsdag, op Z. K. H. Prins Hendrik zijn verjaardag. De mu- riokvaroeniging Excelsior zal mee deoL nemen het concours a.s. Hemelvaarts dag te Hardinxveld. Deze vereeniging mi uitkomen in de aid. Uitmuntendheid. De heer A v. H., die een rijke pa- Ungv&ngat had, wist ze maar «eer moei lijk thuis te krijgen. De dikste paling stak hij ia zijn mond, om die zoo te vervoeren. Het dier begon te spartelen en op een gegeven oogenblik kon hij het dier niet meer baas en drong het in rijn keel, waar hij eenige beten opliep. Zijn spraak was geheel weg. Pr. De Haan gelokte het den p&lingfoijter rijn stern terug te lateff krij gen. Nieuw-Lekksrland, 22 April Tot ge meentearts is benoemd, in de plaats van Dr. Slot. de heer A van Waasbergen. Te vens werd de jaarwedde der gemeente artsen teruggebracht van f 80ü tot een bedrag van f 400 Voor dan nnuw be noemde gebit dozo jaarwedde vanaf 1 Mei en vooir Dr. Terpstra met ingang van 1 Januari 1028. Het vermenigvuldigingscijfef dezer ge meente is gebracht op IK. Tevens werd door den raad besloten de nieuwe weg door het uitbreidingsplan te noemen Dorpslaan. Door den heer J. 0. Vos was vergun ning gevraagd oen bard aan te brengen aan de bewaarschool ten dienste van het overzetveer, waarop Pontveer Rotterdam. Dit bord werd door hem op eigen koeten geplaatst B. en W. adviseerden toestem ming te varleenen tegen een jaarlijksche vergoeding van f 10. Op voorstel van den raad wijzigden B. en W. dit voorstel op f 5. Blesksnsgraaf, 22 April. Een voer hooi van den veehouder A de Br. alhier sloeg nabij de brug om en kwam omgekeerd in den Graafstroom terecht Gelukkig had den ê"Qefi persoonlijke ongelukken plaats en liep het ongeval ai met wat materieale schade en tijdverlies. Door vorkoord uitwijken. De 40-ja- rige v. P., wonende in de Van Panhuya- straat in Den Haag, is in de Timoretraat aldaar door een vrachtauto aangereden. De chauffeur zou verkeerd hebben uitge weken. De heer Van P. is in vrij ernstige toestand naar het ziekenhuis gebracht De auto is in beslag genomen. Ernstige vaL De 18-jarige glazen was schor B.f die aan een school aan da Duivenbodestraat te Leiden werkzaam was, is in den schafttijd in het gymnas tieklokaal aan een paar ringen gaan han gen. Hij is toen gevallen, waaroij hij een halswervel brak, In hoogst zorgwekken- den toestand is hij naar het academisch ■tekenhuis vervoerd. Bedrieglijks bankbreuk Dezer dagen te J. B. te Soest, in staat van faillisse ment verklaard. De man was verbonden aan hot vliegkamp te Soeeterberg en dipel bovendien een mak in rijwielen «n radio artikelen, tabak, sigaren ens. ✓- Nu kwamen aan de politie geruchten Ier oore. dat de heer B., vooraJ des nachts I uit zijn faüieie zaak, aan par- mgostold. mot het resultaat, dat voor een groot bedrag goederen bij verrohillendo burgers o.a. te Soest en in de Bilt in be slag warden genomen: rijwielen met on derdooien daarvan, radio-artikelen, meu bilair enz. Soma werden zij in den grond teruggevonden. Het onderzoek wordt nog steeds voort gezet. De heer B. is gearresteerd. Treurig vliegongeluk (a Melbourne. De hertog en do hertogin van York rijn te Melbourne aangekomen. Zij werden feestelijk ingehaald en door de bevolking op «eestdriftige wijze ontvangen. Veertig vliegtuigen cirkelden boven de plaats, waar het hertogelijke paar ontvan gen werd, toen do schroef van een der, machines dan vleugel van een ander vlieg tuig trof en afscheurde. De eerste ma chine vloog nog even, verloor toen het staartstuk en stortte naar beneden. Ook het vliegtuig, waarvan de vleugel afge scheurd was, viel omlaag. Een der vlieg tuigen kwam in de straat terecht, het an dere bovenop de garage van het postkan toor. Beide vlogen in brand. De vier in zittenden kwamen jammerlijk in de vlam men om. Door de brandende vliegtuigonderdeelen geraakte het dak der poetgarage in brand, waarna het vuur zich ook mee deelde aan de garage zelf en een aantal postauto's door de vlammen werden ver nield. Duizenden waren getuige van dit tra gische ongeval dat een schaduw wierp op dezen feestdag. ERN8TIQ ONGELUK. Botsing tusschen auto sa rijtuig. Vijf gewonden. Gisteren heeft een ernstig ongeluk plaats gevonden op den straatweg tuo- sohen de beide grensplaatsen Bochoit en Rhode. Een auto, die uit Rhode kwam, wilde een rijtuig, waarin een aantal jongelieden uit Booholt waren gezeten, bij den draai van dan weg passeeren, maar kon daar in niet goed slagen, omdat bij deze krom ming een stoomwals den weg versperde. Uitwijken was niet mogelijk en het rij tuig werd door don auto gegrepen en zoo goed als geheel verbrijzeld. De inrit- tenden werden uit het rijtuig geslingerd. Zij liepen ernstige verwondingen op. Hierop reed de auto tegen een boom en werd eveneens vernield. Ook de in zittenden uit den auto werden daaruit op den weg geworpen en liepen verwan- dingen op. De heer Heisterkamp uit Bochoit had een hersenschudding bekomen en bleef bewusteloos Uggen. De dame, die in den auto was gezeten, brok haar linkerarm, terwijl ook de chauffeur ernsuge ver wondingen bekwam. In totaal bleken vijf peraonan zoodanig gewond te zijn, dat zij ter verpleging naar een ziekenhuis moeeten worden ver voerd. Poging tof straatroof. Op den straatweg tusschen Ede en Arnhem is een dienstmeisje uit Oosterbeek, dat zich te Hets naar huis begaf, door een man aangevallen, die haar van haar geld wilde berooven. v H# gaf haar met een stok een slag op net hoofd, zoodat rij van haar fiets viel. Toen een auto naderde, sloeg de man op de vlucht De twee heeren, die in den auto zaten zagen wat er geheurd was en zetten den man na. Deze wist met een knuppel zijn achtervolgers van zich af te houden en verdween in de-bosschen. Inmiddels was de politie tp Ede ge waarschuwd, die telefonisch rijkspolitie de politletroepen uit Harskamp en jacht opzieners te hulp rtep om don man in te sluiten. Het gelukte den jachtopzie ner W. v. Riessen den man in de Moe- selscho laan te vatten. Bty verhoor bleek het een zwerver, D. E. uit Arnhem, te rijn, die pas een halfjaar uit de gevangenis ontslagien was, waar hij gezeten had voor eenzelfde feit, n.I. aanranding van een zuster van d|e® jachtopziener, die hem nu gegrepen heeft. Het meisje kon na door een dokter bnderzochf te rijn haar weg vervolgen. Ze had een paar lichte kneuzingen op haar hoofd. Ovsrsfroontlngen In Amerika. In de Vareenigd» Staten hebben rich geweldige overs troomingen' voorgedaan, doordat de rivier de Missisipi uit haar oevers ge treden is. Er zijn van deze rivier twee keerdamman bezweken met het gevolg dat duizenden bunden land rijn overspoeld door het water. Toen de tweede keerdam bezweek kwam een oppervlakte van 125.000 bunder land voor het water open. Zes kleinere steden worden eveneens door het water bedreigd. Er rijn roerende toonealen voorgekomen van menachon, die al hun hebben en hou- We kunnen ons trouwens wed indenken welken schok,of deze reuzen overstroo- mingan aan de bevolking zullen hebben gegeven wanneer we one herinneren hoe in Jan. van 1029 in ons eigen vaderland watersnood hears ch te. In Amerika is de toestand thans zeer critiek. Niet minder dan honderdduizend menschen zijn nu reeds dakloos. De helft daarvan moest uit de bedreigd streek vluchten en ergens anders een onderdok rien te vinden. Te Sint Fronds werden achtduizend spoorwaggons gereedgemaakt als tijde lijke verblijfplaats voor da stroom van vluchtelinge®. Door de opesnhooping van menschen de menschen in de vluch talingen- Dok smc nH gak* ten bedreigd Zoo rijn in twee kampen reeds maralsn en kinkhoest oadar de kin deren uitgebroken. Nadeer wordt gemeld, dat acht mUfcocn bunder bouwland door de overstroomin gen verwoest rijn. Het aantal ingestorte gebouwen Loom in de duizenden. Twintig personen worden ieeds als verdranken opgegeven, terwijl er nog vijf tig worden vermist, waarvan men aan neemt, dat zij eveneens zijn verdronken. EEN MAN DOODGESLAGEN. Verschrikkelijk gevolg van den drank. Dee avonds omstreeks 11 uur werd de politie te Raamsdonkveer gewaarschuwd, dat in de Kloosterstraat een man was doodgeslagen. De politie begaf zich direct ter plaatse en zag bij de woning van 0. een man op rijn rug liggen, badende in zijn bloed. Het bleek te zijn E. van S., wanende aan den Sluishoek. ffij was zeer ernstig gewond op zijn hoofd en te het gelaat. Bij nader onderzoek bleek het slachtoffer reeds overleden te rijn. Het lijk is in beslag genomen en naar het R.-K. gasthuis overgebracht. Het drama heeft rich als volgt afge speeld; v. S. had veraohillenda café'^be- i zocht en was erg vechtlustig. Met een zoet lijntje is hij omstreeks 10 uur naar huis gebracht. Thuis gekomen, stolde hij rich erg woest aan en heeft er den boel kort en klein geslagen. Daarna is hij naar de woning van O. gegaan, te de Kloosterstraat, alwaar hij met geweld binnen wilde. Met een ijzeren gebtetbalk van een schip sloeg hij tegen de deur en venstars zoodat deze indeukten. De bewoner, de 24-jarige G. 0., begaf zich met een schop gewapend naar buiten en heeft v. S. daar mede een slag op zijn hoofd toegebracht, zoodat hij bewusteloos neerviel. De 40- jarige vader, J. 0., die bij zijn gehuwden zoon Inwoont, kwam nog met een riek toegelpopen en heeft v. 8. vreeselijk toe getakeld. De daders hebben rich direct bjj de po litie aangemeld «n rijn na verhoor te ver zekerde bewaring gesteld. Zij staan bei den goed bekend. De vorslagene, ongehuwd en 80 Jaren era cl stond, wanneer hij onder den te- vloed van sterken drank verkeerde, afa zeer lastig en .ongunstig bekend. Vreemdsoortige rel». Een paar maan den geleden was te Odessa een jong meisje aan boord van een Engelsche boot gesmokkeld om als verstekeling» de reis mee te maken. Toen het schip te Cardiff kwam, werd haar de toegang tot Engeland geweigerd, daar zij geen paspoort had. Het begon er naar uit te zien of rij een goed deel van haar leven op zee zou moeten rondzwalken, tot het schip weer eens in een Russische haven zou komen. De overheid te Alexandria heeft echter meelij met het meisje gekregen en haar vergund den Egyptischen bodem te betreden, mits zij zich onder de hoede stelde van de vereeniglng tot bescher ming van vrouwen en meisjes. Het meisje was aan boord gelokt door een der opvarenden, die beloofd had haar te zullen trouwen. Spoedig bleek echter, dat de man getrouwd was. Het meisje, dat nog maar 17 jaar oud was, wist zich aan boord spoedig bemind te maken. Zty verdiende haar reis met voor het eten te zorgen. Kwade gassen In Parijs. Da boule vards en Iftnen in de Fransche hoofd stad ontleen en een deel van hun beko ring aan do boo men, die de trottoirs begrenzen. Zij zijn thans, nu do lente zich goed laat gelden, op hun mooist, doch de deskundigen van den dienst der beplantingen bezien ze met droevige blik ken, want hun toestand gaat er met het jaar op achteruit. Geen iepziektc, maar de steeds toe nemende dampen van de auto's de vele gasbuizen en electrische kabels in den bodem en het asfalt, dat geen lucht en geen voldoende vocht doorlaat, ma ken dat de boo men kwijnen gaan en dat eer steeds grooter gapingen in de rijen ont staan. Kon men nu maar de stervende boo men door jonge, krachtige exempla ren vervangen, dan zou het er zoo slecht nog niet uitzien, maar de stad ia arm en de boulevards en lanen zijn mjjlen lang zoodat er aan een vervanging op groote schaal niet te denken valt. Zoo zal dus eerlang menige Parijsche straat haar boomentooi moeten missen. Heidebrand. Bij Amersfoort brak een heidebrand uit, ongeveer nabij de „Stompert". Een aantal infanteristen ruk ten uit, doch vóórdat de militaire aan gekomen waren, hadden burgers het vuur reeds gebluscht. Er is ongeveer een H.A. verbrand. Vermoedelijk hebban kinderen bet onheil veroorzaakt. Nachtelijke bierteverantie. De naobt- i portier van de Ametal brouwerij te Am sterdam stond reeds geruimen lijd onder verdenking van het plegen van oneerlijke handelingen. De politie, heeft nu gecou- itateerd, dat door middel van dezon por. tier elf vaten hier werden afgeleverd aan twee mannen, vader en zoon, die een bier- bottelarij in de stad drijven. De portier en de beide mannen zijn in arrest ge- namen, vandaag zouden de portier en de vader ter beschikking van de justiÜb warden gesteld. Brand op ds „Prins der Nederlanden" Aan boord van het stoomschip Prins der Nederlanden, dat aan de Javakade te Amsterdam ligt, heeft gistermiddag een brand gewoed, die zich in den be- ginne eenigszine ernstig liet aanzien. Uit een der reservebunkers voorschoeps, waarin matten en pakk.ee lucifers geladen waren, steeg een vrij zware rookwolk op. Men trachtte eerst het vuur met eigen middelen te bedwingen, maar had inmid dels ook debrandweer opgeroepen. Deze rukte aan met vijf motorspuiten en de drijvende stoomspuit Jason, die aanvan kelijk met één straal water gaf. Mat rook- maskera voor het pacioht en begaven de brandweerlieden rich in het ruim, waar be| brandde; hot rooi ia tot dit min beperk! gehouden, maar het heeft gered- men tijd geduurd voordat het geheel ge- bluaoht was. Na eenlgen tijd stegen zulke zware rook wolken op, dat de brandweer het geraden achtte gaten te het dek,* dat door de hitte reeds bobbels vertoonde, te hakken, ten einde zoo den vuurhaard gemakkelijker te kunnen bereiken. Dit bleek echter ook daarna nog niet mogelijk en toen ie hot ruim, waarin de brand woedde, met tien stralen geheel volgespoten. De brand was hiermee af geloop on, maar het schip kreeg zware slagzij, waaruit het later bij het leegpompen van den onder water gazetten bunker weer overeind kwam. Een brandmeester en een der spuit gasten waren tijdens het blusschingB- werk onwel geworden door de rook, zoo dat zij niet langer aan dat werk konden deelnemen. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. Een ongeluk In de bergen. De heer Gordier, een Fransoh Alpinist, reeds 20 jaar Kd van de Alpenclub, nam deel aan een beklimming t van de Pillar Rook in Engeland, uitgeschreven door een Engel sche bergbeklimmersYereeniging. Gordier en Morin, een landgenoot van. hem, hadden den top bereikt en waren juist op den terugweg, toen Gordier steun zocht aan een los rotsblok, dat weg rolde, zoodat de Franschman vrij diep viel en het stuk steen op rioh kreeg, waar door hij een J^een brak op twee plaatsen. Daar de schemering al inviel was het onmogelijk den man near beneden te helpen. Een vrouwelijke dokter, die zich bij het gezelschap bevond, zette het been zoo goed en zoo kwaad als het kon en gnalkte het met een houweel. Andere le den van het gezelschap daalden zoo snel mogelijk af naar Wast dale en klommen toen weer naar boven om den ongeluk kige voedsel en verbandmiddelen te bren gen. Tegen het aanbreken van den dag had men een draagbaar boven gebracht. Het kostte toen nog negen uur, eer men den man beneden had en vervolgens nog twee uur, voordat hij het ziekenhuis be reikt had, waar hij geopereerd werd. Hoe- wed hij veel pijn lood, stelde do heer Car- dier er prijs op hulde te brengen aan de leden van "de Engelsche bergbeklimmers^ veroeniging en de bewoners van Wastdaie voor de schitterende wijze, waarop men hem hulp heeft geboden. Een aardschok la Argentinië. Te Mendoza werd een aardschok gevoeld, die twintig seconden aanhield. Er werden op zijn minst zeetien personen gedood en vijftig gewond en vele gebouwen bekwa men Hchte schade. De kerk van Si. Nicolaas, die voor den dienst in gereedheid werd gebracht, ki zwaar gehavend. Gelukkig waren er geen kerkgangers in. Later op den dag zou zij vol geweest zijn. La een wijk zijn veertien huizen te- De hoooe hoed In Engeland. De Macaasey heeft pas in ds kerk te Brosnpton een preek gehouden, waar- te hij een pleidooi hield voor en »emv keer van den hoogen hoed. Naar aanlei ding van deze eenigsrins zonderlinge op wekking van den kamsol heeft 'n journa list bij verschillende hoedenmakers ge ïnformeerd, hoe het stond met de popu lariteit van dit eens voor alle Engelsohen die om decoismi Jte-ven, onmisbare hoofd deksel De antwoorden .die hij kreeg, kwamen hierop neer, dat de oorlog den hoogen hoed onpopulair heeft gemaakt. De man nen. die uit de loopgraven kwamen, voel den er niet meer voor, zoo'n plechtstatig hoofddeksel op te zetten. Ook het toene mende gebruik, hetwelk van auto's ge maakt wordt, heeft ten gevolge, dat da mannen de voorkeur geven vooral aan slappe hoeden en petten. De hooge hoed doet natnurijlk nog dienst voor trouwpartijen, tuinnartijen, wedrennen en kerkbezoeken, maar zelfs op de beurs zijn er nog maar weinige effecten-makelaars, die er mee verschij nen. Daar komen tegenwoordig zelfs ook mannen blootshoofds. De oorlog, zeido een der ondervraagd» hoedenmakers, is niet met hooge hoeden gewonnen. Vroeger lidf> een heer in het oog als hij geen hoogen hoed op had, te genwoordig is het omgekeerde het geval en een Engelse hm ain houdt er niet van op zichtig te zijn- Wie een hoogen hoed op heeft, wordt veelal versleten voor een Md van het kabinet, voor iemand, die uit be graven gaat of in den rouw is, voor een bruigom of een bode van een bank. Wanneer het kabinet in Downing street vergadert, riet men daar nog vele hooge hoeden, maar de eerste minister zelf draagt er zelden een en geeft de voor keur aan oen ronden hoed. Uit de provincie Mendoza komen be richten, waaruit op te maken valt dat er wel honderd menschen gedood en ge wand rijn. Wie wil heel oud worden? I?«n Kore- aansche heilige, Sajkraan, heeft het ge heim ontdekt om 850 jaar oud te worden, Dat geheim komt eenvoudig daarop neer, dat men niets anders nuttigt dan koekjes van sparrebast en daarbij uitsluitend water drinkt. Deze heilige man is zelf nog pas 60 jaar maar hij hoopt nog 200 jaar te leven. Als hij in rijn jeugd niet vleesch had gegeten, alcohol gedronken en gerookt, dan zou hij naar zijn moo ning nog langer leven te goed hebben, doch deze jou gduiujpattingen zullen er zeker toe bijdragen zijn leven te var- korten öajkinan is zegt de „Bsrl. Börs Gour.", die ons mot het bestaan van do-" zen zonderlingen man op de hoogte steil een kluizenaar. Hij woonde tot dus ver in de heilige bergen van Kongoean te Korea en is thans te Tokio gearriveerd om dc leden van het Japanscho hooger- huis over de geheimen van een lang le ven te informeeren. Hij heeft boeken ge vonden, waaruit blijkt, dat te vroeger eeuwen menschen, die naar genoemd recept leefden, 500 jaar oud zijn ge worden. Sajkiman slaapt maar twee uur per et maal. masseert zich en verricht gezond- heidsoéfoniugen overeenkomstig de ge wijde Boeddhistische voorschriften. Zijn eten bestaat dagelijks uit eenige koeken van sparrebast en een of twee glazen water. Hij beweert, zich bij deze levens wijze sterker en jonger te gevoelen dan toen hij dertig jaar was en speurt thans in de gewijde geschriften om het geheim te ontdekken, hoe men zonder eenige voe ding kari*leven Lengte en gewicht der vrouw. Omtrent de juiste verhoudingen te de afmetingen van de vrouw, om de vrou welijke schoonheid tot het volle recht te 'doen komen, zijn vaststaande cijfers be kend, die we hier laten volgen: 1. Tweemaal den omvang van de pol», de hals, tweemaal da omvang van den hals, hat middol 2. Hot gericht moet te drie even lang» doelen kunnen worden verdeeld: voor hoofd, neus, mond en kin. 3. Do oogen behooren de lengte van één oog van elkander af te auu«n 4. De lichaamslengte moet hetzelfde zijn als do afstand van de vingertoppen, wan neer men met uitgebreido armen staat 5. Het hoofd moet precies een achtste van de goheeJe lichaamslengte zijn, 6. Wil een vrouw een goede gestalte hebben, dan moet zij bij oen bepaalde lengte ook een goed gewicht hebben en wol: 1.80 M. 73.5 KjG.; 1.75 M. 65 K.G-, 1.67 M. 48A KX}.{ 1.70 M. 66.5 1.78 M. 70 RjQ. Bij punt 4 moet nog opgemerkt wor den, dat een kind van drie jaar precies de helft van de lengte heeft, wrik» he* „SPORTCLUB I"—„G. S. V. I", „SPORTCLUB II"—„G. 8. Y. II". Schoonhoven, 22 April. Zondag wor den op het Sportterrein alhier een tweetal vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Om 1SL16 spoelt het tweede elftal void „Sportclub" tegen Jj. 8. V. II" van Goa da, terwijl na afloop van bovengenoemdan wedstrijd het eerste elftal van „Sport club" den strijd zal aanbinden tegen het eerste elftal van „G. 8. V." Hel beloven een paar spannende wedstrijden te wor den. Moordrecht, 22 April Vorig jaar werd door het Sportcomité overgegaan tot het dempen van een sloot, waardoor het Sportterrein aan de vereiechte breedte voldoet Nu echter is de grond, waarmede de sloot gedempt is, gaan zakken. Daar om is men er thans boe overgegaan de kuilen bij te vullen, waardoor een gelijk speelterrein zal ontstaan. Zooals men weet hoeft de voetbalveroen. Moordrecht v»- zooht om in do N.YJB. te worden toege laten. Geschiedt zulks, dan zal deze ver- eenigtog, dank zij» het ijverige werk van. hot Sportcomité, over een prachtterrein beschikken. eêrnahvoordtlgkkeêd vedavtie.) Mijnheer do Redacteur! Gaarne zag ik onderstaande geplaatst: Onder het plaatselijk nieuws in ds Sohoonhovensche Courant van Vrijdag 15 April j.L stond onder deze gemeente een bericht, dat de heer J. T. Janse, hoofd der 0. L. School zou hebben bedankt als ouderling der Ned. Herv. Kerk en tevens als onderwijzer der Zondagsschool alhier. Deze mededelingen rijn volkonjen waar. Het verdere gedeelte van het bèrioht be vat de medodoeling, dat de heer D. Ver heul te Brandwijk op verzoek van do N.ed. Herv. Kerkeraad, de leiding als on derwijzer aan do Zondagsschool op zich heeft genomen Dit is blijkens een inge steld onderzoek ter bevoagder plaatse geheel onwaar. De heer Verheul heeft met den Kerkeraad wel gesproken over de Zondag ichool, maar is niet door den Kerkeraad aangesteld, zooals hij mededeelt, doch de Kerkeraad heeft hem naar de betrokken ouders verwezen. Ook het slot van het bericht, luidende: „Thans maakt hij plannen om een Zon dageschoolbestuur van de J. V. en M. V. te vormen", is onjuist. Door hem Is alleen één lid der J. V. en zijn twee leden der M. V. aangezocht om met hem de Zondags8choolarbeid voort te zetten, doch van een bestuursvorming van de J. V. en M. V. is geen sprake. Dit is de heer Verheul niet van plan, daar hij perti nent geen bestuur wil hebben, maar self de zaak Wil besturen. We hopen dat dit Ingezonden Stuk zal mogen bijdragen om de mi a vers tanden in deze zaak weg te ruimen en tevens dat het duidelijk zal worden dat de Kerkeraad niemand heeft aangesteld, noch dm heer Verheid, noch iemand anders. Voor den inzender van het pejuiate be richt in de courant van, Vrijdag j.L, rij het tevens een vingerwijzing om voortaan geen onwaarheid meer te so hïijven. U, Mijnheer de Redacteur, dwnhqyt voor de verleende plaatsruimte. H. DE HEER, öttoland, 21 April 1927. van Zondag 24 April 1927. NED. HERV. KERK. AiLBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur De. Keijne, te Woubrugge. AMEIDE. Vjb. 10 uur Preeklezen sa 's avonds 6.80 uur Ds. C. J. v .d. Graat AMMERSTOL. Vm 10 uur Ds. Ho- genholtz. AMMERSTOL Evangelisatie. Vjxl 10 uur en 'e avond» 6.30 uur d« haas Q. Bouwmeester, vin Penaia,

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 7