SCI NIED No. 5266. EERST! B1NNE F E U 11 De Docht Smol GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Dit, nummer TWEE I Burgerlijke Stand. Rechtzaken. met aigameene f 80.000 aan de Stichting uit de van men vrijen Qexe Courant wc gegeven. Prijs voor Nederland 1.50. Ov Men kan zich i houders. 44 „Och, maar di ongunstig. ,Hij ga wel weder met u maar dan zorgt h ste eind te trekl „Beter was het te ontsnappen.” „En ge hoopt waar, maar ik v lukken zal. Deze niet durven.” „En toch moet» „Ik hoop er al alles, maar misse lukken, wat ik a „Ach, gij wilt, heid -trachten te „Ja, hebt gij n< „Waarom die i toch nog te kunn „Neen, maar niM opnieuw bije< is nooddg.” *„0, daarvoor h „Goed, ik zal ken hier alles bel samen komen, zi leggen.” Nummer vijf zi deur werd om >pen en de verph „Kojnt, heerc 'unkt, u hebt ge over het toestaan van het circus, de heer Hardam zeker die rede niet had kunnen houden, die hij na wel gehouden heeft. Niets meer aan de orde «ijnde, volgt sluiting. ALBLASSERDAM. (Vervolg en slot van No. 5264). Na heropening der deuren kwam aan de orde de rondvraag. De heer L. Smit zegt gelezen te hebben dat de Minister gratis advies geeft aan gaande concessies gaslevering aan nabu rige gemeenten. Spr. vraagt, of het ge meentebestuur bereid is daar zich ook heen te wenden om advies. Voorts vraagt de heer Smit naar de resultaten van het toepassen van het 7de leerjaar in mini mum stijl, zooals beproken is bij de be handeling van de begroeting. De heer Leis zegt, wat die concessies aangaat om advies te halen bij de Regee- ring, we .daardoor juist in den beroerden toestand zitten met de electriciteit. We wilden bij Rotterdam aansluiten, maar neen, het moest In Dordrecht, spr. is niet zoo erg voor die Ministerieels dingen. Laat ieder maar in zijn eigen sfeer blij ven, u staat op het standpunt: alles moet de Overheid doen, maar wij niet, maar dat heeft ons alle geld gekost. De voorzitter zegt ook de circulaire an der de oogen te hebben gehad, doch we zijn noch zoover niet om advies in te winnen. Wat het zevende leerjaar aan gaat, dat hebben we nog niet bekeken. De Minister zal, naar verluidt, de invoering wat vervroegen en die zal nu komen op 1 September 1927 en het dan verplichtend stellen. Daarom hebben B. en W. nog geen beslissing genomen, die menschen, die nu op wachtgeld zijn gesteld, zouden dan daarvoor aangewezen worden. De heer Smit wijst er op, dat het dar delijk 1 April is en acht, dat nu door B. en W. niet de noodige spoed is be tracht, als b.v. met die schoolmeubelen. Men wacht maar weer af. De hear J. de Wit vraagt, of de droog making van den Stekpolder nog vordering maakt. De voorzitter zegt, dat daaraan gewerkt wordt; bij de ontierhandelingen komen er telkens moeilijkheden voor, maar gezien de laatste berichten, heeft spreker weer stille hoop, dat we succes kunnen hebben. Daar is al heel veel werk voor verricht. De heer L. Smit: Om dat eene gaatje dicht te maken. De voorzitter: Ja mijnheer Smit, dat valt niet mee, het is hier een particuliere bezitting, en als u er voor zat, zoudt u zelf eens zien, hoe moeilijk dat was. De heer De Wit verwacht, dat B. en W. de commissie berichten zullen, want hij heeft gezegd er niet uit te scheiden voor het op het doode punt staat. Maar de commissie .kan nu niets doen, voor dat ze berioht heeft »an B. en W. Wanneer B. en W. het niet klaar krijgen, dan gaan wij weer door om een anderen weg te volgen. Daar moest gewacht worden op een persoon, waarmede bespreking zou worden gehouden, maar dat heeft nu al weken geduurd, u begrijpt wel, dat wij nieuwsgierig zijn, want we zouden gaarne zien, dat, voor de winter komt, het dicht was. De toestand is daar een voudig onhoudbaar. De voorzitter zegt, dat B. en W. nu niets kunnen zeggen, doch zoodra ze wat weten, zal dat bericht worden. Voorts vraagt de heer De Wit om den veerman van het Nieuwe Veer telefonisch aan te sluiten; als Van Bestoren hier was zou hij zeggen, je spreekt weer voor je familie^ maar die is nu toch weg. Maar welke wel 500 man sterk moet xl|n. ver- voiven. Aan deze vervolging nemen ook vliegtuigen deel. De buit van de roevers moet 200.000 pesos (ongeveer 600.000 gulden) bedra gen hebben. Bij de aankomst te Mexico yan den hulptrein, die de overlevenden van de slachting naar Mexico-stad heeft ge bracht, moeten zich wreede tooneelen hebben af gespeeld. Verschillende men schen nleken hun verstand verloren te hebben. Twintig zeer jonge kinderen hebben bij de wandaad het leven ver loren en vele menschen lijden hevig aan verschrikkelijke brandwonden. Drie kinderen, waarvan het oudste tien jaar was, werden uit de wagons gedragen. Hun Lichamen waren geheel bedekt met brandwonden. De moeder was bij den overval gedood. Een vijftigjarige man tilde drie gewonde kinderen uit een wa gon, de eenigen die overgebleven waren van zijn gezin, dat uit elf personen be stond. Klimtocht van esn vijftienjarigs. Dorothy Baker, een vijftienjarig meisje uit Canterbury (Engeland) heeft getoond dat zij geen hoogtevrees heeft. Zij klom daar langs een schoorsteen van de elec- trische centrale heel naar boven en kwam op een hoogte van 145 voet. Zij verge zelde een metselaar, die in een gesprek met haar had gezegd dat te Chicago eens een vrouw langs een schoorsteen naar bo ven geklauterd was en gevraagd had, of er een meisje te Canterbury was, die zoo iets zou nadoen. Toen zij dat had ge hoord, besloot zij de eer van haar natie en stad hoog te houden. Haar moeder en zuster en eenige buren tuurden haar na en toen zij boven was, wuifde zij hun toe. Zij bleef een paar mi nuten boven om rond te kijken en toen klom zij zonder ongelukken naar be neden. Op den grond teruggekeerd, zei de. Do rothy, dat zij fich geen oogenblik zenuw achtig had gevoeld, hoewel het dicht bij het hoogste punt zwaar werk wasen hard woei. Zij had den klimtocht prettig gevonden en zei de dat zij nog hooger zou klimmen, zoodra zij er gelegenheid toe kreeg. Haar ouder» verklaren dat Dorothy niet weet wat vrees is. De metselaar deelde tenslotte mede, dat de schoorsteen nog 20 voet hooger was dan de Amerikaanse!]#. Hij had het meisje niet geholpen en zij had geen touw gehad om zich aan vast te houden. BERGAMBACHT. April. Geboren; Willem, z. van L. de Jong en A. van Buren. HARDLXXVEID. April. Geboren; Marigje, d van A. de Rover en A. C V*en Jacob, z. van Th. vlot en B Muilwijk. Overleden: T. Dwenter, oud 46 j., echt genoot van C. de Ruyter. GOUD 4. April. Geboren; Emmerensje Cornelia, d. C. Nieuwveld en J. Nieuwveld. Overleden: M. Straver, oud 82 j., wed van J. Nieuwenhuizen. A, Jongeneel, oud 48 j. I. van der Ben. oud 81 j. PAPENDREGHT. April. Geboren: Anndgje, d. vim X de Groot en J. M. v. Maurik. Filippus, z. van A Rietveld en L. de Korting Leendert, z. van L. Koenderman en A. van der Zweth Jannigje, d,. van T van der Leer en A. Visser Sijgje, d. van A. Tukker en J. de Kreij Bastiaan, z. van A. de Jager en J. Boer Cornelia Wil- lemina, d. van D. Prins en G. v. d. Veken. Lena, d. van M. Visser en A. Verhoef Getrouwd: H F Maagendans, oud 28 j. en A v. d. Graaf, oud 24 j. J. J van Leliveld, oud 28 j en N van Wijk, oud 21 j. DE VERJAARDA JUL Esn huldè sc he kim Uit Weenen w< daar aan Prinses J’ van haar 18den v wordt gezonden als negentigduizend Oo die in Nederland gi noten. Buitengewone vi Raad van State. - de Koningin te p wóne vergadering State, wqike bestt Juliana in. dat hooj te leiden, zal gehou dag 2 Mei, 'doe na Na de verwerpin BelgiB. Naar m incident Maastrich zijde ter oore kwan der N. R. Ct. uit I tuig, dat Zondag a biljetten boven dez dan. waarschijnlijk Haren bij Brussel met twee Belgische traject Brussel-Ma wind in 40 minute rugreis tegen den buitengewoon lastii boven Maastricht strooid, bedroeg v< den. De briefjes i drukt. In een langs ee: richters der demo journalisten verstr beweerd, dat ree< te voren te Maast dat Belgische vlie 14 dagen geleden tl aan geplakte biljet! werpen en dat Zc van een motor ho bevolking de straa delijk, aldus het o de bewoners der werende houding manifestatie aann deel-. Het minste kan is, dat zij a.' woord de. De wind de vliegers, die bp 200 Meter boven clave vlogen, zich westen van Maas1 om aldaar hun la strooien, wilden i zien vallen. De Statenverk van het lid van heer Steger, betre het tijdstip der v vinciate Staten, binnenlandsche z antwoord; 1. Ingevolge ar Kantongerecht van Gorlnchem. Uitspraken op 19 April 1927. Op winkelstoep staan: J. van den B. te Gorinchem, f 10 of 2 weken tuchtschool. On straat voetballen: G. van M. te Go rinchem, f 6 of 2 weken tuchtschool. Rijwiel zonder licht: A. K. te Giessen- dam, J. K. te Gorinchem en P. A. de R. te Hardinxveld, ieder f 3 of 2 dagen. In verboden richting rijden: N. J. P. de V. te Hardinxveld. f 2 of 1 dag. Overtreding Jachtwet: P. M. te Leer dam, 14 dagen hechtenis en verbeurd ver klaring; G. de K. te Ameide, f 15 of 10 dagen. Overtreding Arbeidswet: W. B. te Amei de, f 20 of 10 dagen. Overtreding Scheepvaartreglement; M. de H. te Sluiwkijk, f 10 of 5 dagen. Geen loonlijst inléveren: E. D. D. te Gorinchem, f 15 of 10 dagen; H. B. H. te Goriinchem, f 8 of 2 dagen. Overtreding «Veiligheidsbesluit: C. van W. te Gorinchem, f 5 of 3 dagen. Openbare dronkenschap: A. A. te Har dinxveld, f 5 of 3 dagen. venwoonvertrekken, bedoeld in art. 24 der I Bouwverordening en thans gesteld op j 2.70 meter, te hoog is, waarom Burge meester en Wethouders voorstellen dit te doen wijzigen in 2.30 meter. Tevens wordt- voorgesteld artikel 35 dier Verordening aan te vujlen met de bepaling, dat de vloeren van elk tot woning bestemd ge bouw van hout moeten zijn, doch dat de portalen van een steenen vloer mogen worden voorzien, terwijl Burgemeester «n Wethouders kunnen toestaan, ook de opgelicht heeft voor f 875, wanneer men nu aangesloten was geweest, had men dien vent direct gehad, hij heeft mij ook beet gehad. Ik wou, dat ze dien vent had den kunnen grijpen, doch doordat de ver binding zoo slecht was, was die kerel weg. En zoo loop^n er wel eens meer rond, wamt je wordt tegenwoordig van alle kan ten bedrogen, al rijden ze in een auto, zijn het daarom allemaal nog geen fat soenlijke menschen. Daarom acht spr. het gewonscht, dat men van het gemeentehuis met het Nieu we Veer is aangesloten. De voorzitter zegt, dat die zaak toch opgelost is geworden en de telefoon had toch niet kunnen baten en de veerknechts die wisten het ook, maar die hielden hun mond. De heer De Wit meent, dat de voorzitter nu niet goed op de hoogte is, wam hst was om half elf gebeurd en de politie kwam om twee uur. Toen waren die lui al over. De menschen, die waren om kwart voor elf op het secretarie om ken nis te geven. Wanneer nu direct opge beld was, dan was dit niet overkomen. Dan hadden we ze gehad, ik heb nog zitten wachten in het veernvis, mijn schoonzoon, die weet precies het nummer, het was nummer 46385, dat vergeet ik nooit. De voorzitter: We hebben toch ons doel bereikt. De heer Hardam zou aansluiting ook wel goed vinden. Spr.herinnert aan het gteval dat hem overkomen is met het ste len van een fiets. Dan is het wel gemak kelijk als er directe verbinding is met Rotterdam b.v., daar is veel voor te zeg gen. De voorzitter: Maar die verbinding, dio is er. De heer Hardam; Maar dat weten par ticulieren niet. De voorzitter. Maar het hoofd van po litie weet toch, dat er een part culiere verbinding is met Rotterdam bij J. U. Smit. De heer Hardam vraagt, hoe het staat met het hoekhuis op den Dam. De voorzitter zegt, last gegeven te heb ben het termijn in bet oog te houden. De heer Hardam klaagt, dat de ver- eeniging „Door en Voor het Volk” het be stuur daarvan op het gemeentehuis moet komen soms voor dingen, die feitelijk dan niets te boteekenen hebben om daar over bespreking te houden. De voorzitter kan zich niet herinneren, wat spr. bedoelt, maar dikwijls doet spr. dit juist om een bestuur bij een uitvoe ring ter wille te zijn. De heer Hardam zegt, dat dit betreft een loting, daar moest een der bestuurs leden voor verletten 1H uur; als de voor zitter dan wil hebben, dat er een bestuurs lid komt, doet het dan des avonds na be zette tijd. De voorzitter zegt, dait de heer Hardam zeer slecht is ingelicht. Ik laat de schen zooveel mogelijk in hun tijd komen, wanneer ze op den dag niet kunnen, boodschap ik, dat het ook des avonds kan, dat doe ik geregeld. Wat nu het feit zelf aangaat, dat de heer Hardam bedoelt dat was een opdracht van B. en W. om die met het bestuur te bespreken De heer Hardam zegt, dat afwijzend beschikt is om een verloting te houden door de vereeniging „Door en Voor het Volk”. Den eersten keer was gunstig be schikt, doch den tweeden keer niet. Men moet niet zoo kleinzielig zijn, om dat te verbieden. Immers, de Ghr. Muziekrver- eeniging doet het ook, die heeft een serie loten ten bedrage van i 800, terwijl l 1(X) de grens is. De voorzitter acht het geen onschuldig vermaak. De eerste keèr is wel toestem ming gegeven. Men kan een loterij houden voor een filantropische instelling of voor de kunst. Nu is de voorzitter op het standpunt gaan staan, dat bet de eerste keer het een bijzonder geval is om de kas te versterken, zoo is het ook bij „Soli Deo Gloria”. Maar toen kwam „Door en Voor het Volk” weer voor de tweede maal en dat gaat niet. Wanneer ieder het een keer gedaan heeft, dan moeten we er een stokje voor steken. Daar moet toch een einde aan komen en tevens het getuigt ook niet van een gezond vereeniging»le- ven. De heer Hardam zegt, dat we hier het circus hebben gehad, dat is een reuzen boffer geweest voor den ondernemer. Maar nu heeft kortgeleden de voorzitter gezegd te handelen naar den geest der ingezete- nerf. De Ghristalijken zijn wars van de kermis, maar nu moet de voorzitter ook geen vergadering verbieden met Eersten Kerstdag. Spr. weet niet precies, waar de grens ligt, ik ben ook niet voor de ker mis. De heer De Wit: Maar ik weL De heer Leis. Ik ook. De heer Hardam: Ik ben er tegen, er is heel andere ontspanni.ig. Maar een circus is wat anders, als dat b.v. in Dor drecht of in Rotterdam komt, dan gaat pagandst, ongodist .liberaal en ook wel van andere richting er heen. Spr. zou den moed missen om dit te onthouaen, spr. is niet wars van een circus, op een concours is het da nook toelaatbaar, maar dan moeten er concessies gedaan wor den en dat sluit een concours af, omdat er vermakelijkheden bij mogen zijn. Men wil dit ih een Christelijke gemeente niet hebben, maar dat ding is hier letterlijk bestormd, daar is alles in geweest, men moet dan ook niet meer in den mond nemen, dat Alblasserdam speciaal Chris telijk geregeerd wü worden. De voorzitter zegt, dat hij er totaal geen berouw van heeft, dit te hebben toe gestaan? Voorts zegt „de voorzitter, dat de verantwoordelijkheid, wat deze dingen aangaat, geheel bij ^preker berust en de wethouders er niets mee te maken heb ben, die hebben hierover niets in te bren gen. Spr. meent gedaan te hebben, wat zijn plicht is. Weth. Ross zegt, dat wat hem persoon lijk betreft, die eerste verloting er ook - met geweest zou zijn en wanneer het coi- daar is iemand hier geweest, die de zaak lege van B. en W. had moeten beslissen, KRIMPEN a.d. IJSSEL. Voorzitter de heer A. van Wolsum, bur gemeester. Secretaris de heer J. A. van Leeuwen.. Mede tegenwoordig zijn de hoe ren, raadsleden P. Boon, C. Romeyn, 0. J Pannevis, ‘J. van der Plas, A. Maaskant, P. Mes, L. Oudenaarden, J. Brouwer en J. Vermeulen. Afwezig zonder kennis geving de hoeren A. van der Ent en H. Verstoep. Als lotingsnummer wordt ge trokken no. 4, zoodat eventueele stemmin gen aanvanger! ibij den heer J. van der Plas. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris voorlezing doet van de notulen der vergader ng d.d. 17 Febr. 1927, «welke onveranderd worden goedge keurd. I. In-gekomen stukken. Mededeel!ng wordt gedaan van°de na volgende ingekomen stukken a. Verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim over het jaar 1926, hetwelk in de vorige vergadering voor hoeren Raadsleden ter inzage is gelegd; b. een rapport betreffende het onder zoek van het water d.d. 24 Maart 1927, met’als eindoordeel, dat het water goed is; c. bercht van Gedeputeerde Staten, dat de Instructie voor den Secretaris voor kennisgeving is aangenomen; d. idem, houdende goedkeuring van de wijziging der begroeting 1926 d.d. 17 Fe bruari 1927; e. idem, houdende goedkeuring van de Raadsbesluiten tot verkoop van grond aan F. van der Voorden, J. W. Slottje en C. van Eeeuwijk en u tgifte van grond in erfpacht aan J. Vrijenhoek en C. van Kleef; f. idem, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot verlenging van den ont- ruimingstermijn der onbewoonbaar ver klaarde woningen; g. idem, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot het verstrekken van een leening „Gemeentebelang” en het stichten van een reservefonds tot verbetering van de volkshuisvesting h. bericht van den accauntant J. Bee- renborg betreffende kasopnemingen van het* electriciteitsbedrijf d.d. 8 Februari en 1 Maant 1927; 4. bericht van -Gedeputeerde Staten, houdende verdaging van de beslissing op het Raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening groot f 5000; j. idem, betreffende in gebruik geven van grond aan A. Tenwolde. Op voorstel van den voorzitter worden deze stukken voor kennisgeving aange nomen. k. bericht van Gedeputeerde Staten, houdende verzoek om aanvulling van het Raadsbesluit tot het in gebruik geven van een bepaalden termijn. Besloten wordt, het gebruik toe te staan voor één jaar, met stilzwijgende verlenging van jaar tot jaar, tenzij mn- sténs drie maanden tevoren door een der partijen opzegging plaats vindt en het I Gebruik in ieder geval zal eindigen op den 31en December December van hei jaar 1926. l. nnsaive van Gedeputeerde Staten d.d. 4 Maart 1927, betreffende wijziging der begroeting 1927, waaraan wordt voldaan en idem d.d. 21/25 Maart 1927, houdende mededeeling van de goedkeuring der be groeting 1927. Het in verband met deze 2 missives benoodigde comptabiliteite besluit wordt goedgekeurd; m. missive van Gedeputeerde Staten, houdende terugzending der gemeentero- ken.ng over 1925, met verzoet om en kele wijzigingen te willen aanbrengen, waartoe op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten en wat het ge volg zal hebben, dat na goedkeuring door Gedeputeerde Staten, het Bestuur der Vereeniging „Een School met den Bij bel” f 22,48 zal moeten restitueeren, als zijnde teveel genoten overeenkomstig art. 01 der Lager Onderwijswet 1920; n. missive van Gedeputeerde Staten, houdende terugzending van het Raads besluit tot wijziging der Verordening op de heffing van een plaatselijke inkom stenbelasting in deze gmieent^ en mecte- deelende, dat het den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw aanvan kelijk wil voorkomen, dat de voorgestelde regeling te hoog moet worden geacht, ter wijl tegen verhooging van den noofd- aftrek alleen of van den kinderaftrek al leen, geen bezwaar bestaat. De voorz tter deelt namens Burgemees ter en Wethouders mede, dat hiermede geen genoegen genomen werd en na over leg met het betrokken Departement nood gedwongen wordt voorgesteld de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud te handhaven op f 700 en betreffende den kinderaftrek voor te stellen f 100 per kind af te trekken en alsdan te laten ver vallen de bepalingen, dat vanaf het 3e Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt hierna stammen aangenomen. o. een verzoek van G. Slingerland al hier. om den grond, gelegen aan het pol- dersche dijkje alhier, welke hij eeuwig durend in erfpacht heeft, te mogen koo- pen. .Burgemeester en Wethouders stellen voor het verzoek in te willigen en den grond te verkoopen tegen den gekapitaliseerden erfpachtscanon, alzoo voor een bedrag van f 60 en onder voorwaarde, dat Slin gerland voornoemd gratis aan de gemeen te Krimpen a.d. IJssel afstaat zijn eigen dom ter grootte van 12 centiaren, liggen de in het Poldersche dijkje. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen. p. een verzoek van A. M. M. van der Wouden, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente, wonende te Krimpen a.d. Lek, om hem te verkoopen naast het door hen aangekochte perceel van W. A. Braan- ker een strook grond tegen nader over een te komen grootte en prijs. z Burgemeester en Wethouders stellen voor dit verzoek in handen te stellen van Burgemeester en Wethouders om advies, tene -nde te züner tijd dn overleg met den nieuwen eigenaar van den hoek der Oos- terstraat te overleggen omtrent de grootte De heer J. Brouwer merkt op, dat dit verzoek bepaalde reden kan hebben, waar op de voorzitter antwoordt, dat het doel is meer vrijheid te krijgen aan die zijde van zijn huis. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt ierna zonder hoofdelijke stemming aanvaard. q een verzoek van J. Boer, timmerman alhier, om hem in de Waalstraat 23 me ter frontbreedte in erfpacht te w Hen af staan naast het perceel bewoond doqr de wed. A. Neven. Burgemeester en Wethouders stellen voor het verzoek ür te willigen tegen be taling van een jaarlijksche canon van f 0,22 per vierk. M., welk voostel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. r. een verzoek van J. Slapnendel Fzn. alhier, om een stukje bouwgrond te mo gen koopen of in erfpacht te mogen ont vangen in de Ooeteratraat alhier. Burgemeester en Wethouders etelleu voor, afwijzend op dit verzoek te beschik ken, aangezien eerst de Waalstraat vol gebouwd behoort te worden, alvorens aan de Oosterstraat te beginnen, daar deze nog niet verhard is en de bouw aldaar moeilijkheden oplevert met de waterlei ding en de rioleering. De heer Brouwer wil dan vopr het ge vraagde perceel d^ voorkeur aan Slap pendel voornoemd geven, waartegen de voorzitter geen bezwaren heeft De heer J. van der Plas deelt mede, dat het bezwaar van de waterleiding op geheven kan worden, als belangjjebben- 2waar toch al gauw aan de Oosterstraat be- men zal moeten worden. Se voorzitter moet -de inwilliging van het verzoek echter ontraden, daar ge- geheven kan worden, als belt de zelf die kosten draagt, te i tccL i gonnen zal moeten worden. ï)e i_:_l het verzoek echter ontraden, daar vreesd wordt, dat de gemeente dan met gemeente-grond aan A. Tenwolde met enkele stukjes in de Waalstraat blijft zit- I ten. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot afwijzende beschikking op het verzoek, wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen mtet 8 tegen 1 stem (de heer J. van der Plas) Zonder hoofdelijke stemming wordt echter be sloten, dat Slappendel, voornoemd, later de voorkeur heeft voor het tangevraagde gedeelte. I s. een verzoek van S. de Deugd en Zo nen alhier, om vergunning om tegelijk met het dempen der zelling ten Zuiden van het Poldersche dijkje, den voet daar van te mogen oph oogen. De voorzitter deelt 'mede, dat tp<ran de inwilliging van het verzoek bij Bur gemeester en Wethouders geen bezwaren bestaan, mits aanvragers zorgen voor de rioleering. In dit verband is het noodig, dat de Gemeente het riool, liggende pa rabel met de won'ng van G. Verheul ver legt en brengt in het verlengde van hert Poldersche dijkje, terwijl dit alsdan moet worden doorgetrokken tot aan het thans op te hoogen gedeelte en het verdere ge deelte voor rekening van aanvragers komt. Op een desbetreffende vraag van den heer J. Brouwer deelt de voorzitter nog mode, dat de ophooging van den voet van het Poldersche dijkje moet geschieden tot gelijke hoogte als het Poldersche dijkje, doch dat de vloeren der te bouwen wo ningen 4 Meter boven A. P. moeten ko men te Liggen. Voor zooveel noodig zullen gehandhaafd worden de Algemeene Voor waarden voor den aanleg van wegen. 1 Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. H. Aanvulling schoolgeldverordening. ,In verband met een voorgekomen aange legenheid is het wenschelijk gebleken de Verordening op de heffing van school geld op het Lager Onderwijs in deze ge- i meente te herzien en daarin een bepaling te doen opnemen, dat bij ontstentenis van ouders, aangeslagen kunnen worden de I voogden of verzorgers van de school- _J A kind f 125 zal worden afgetrokken en i dat de gehuwden wier belastbaar inkomen lager is dan f 50, niet worden aanga-1 slagen. De heer J. Brouwer deelt mede, dat hij' het eerstgenomen besluit liever gehand haafd had en meent, dat de Overheid te ver gaat met het uitoefenen van toezicht op het beleid van de Gemeentebesturen. De voorzitter antwoordt, dat dit ook het standpunt van Burgemeester en Wet- houders is, doch om te voorkomen, dat de wijziging van 1 Mei a.s. nog niet zou zijn goedgekeurd en het Raadsbesluit tot i wijziging nog buiten werking zou blij- ven, geeft spréker in overweging het voor- j stel van Burgemeester en Wethouders aan te nemen. Mocht de goedkeur ng hierop verkregen zijn, dan kan alsnog ge tracht worden, op de eerst voorgestelde wijziging goedkeuring te verkrijgen. gang «n de keukenvloeren van steen te maken, mits de keuken niet al» woonver trek gebezigd zal worden. Dè Gezond heidscommissie heeft' tegen deze laatste bepaling wed bezwaar voor het geval de woning later naar een anderen eigenaar zou overgaan, doch Burgemeester en Wet houders geven de voorkeur aan hand having van hun eigen voorstel, hetwelk hierna ook zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. IV. Aanvulling verordening vermakelijk heidsbelasting. In verband met het drukke bezoek, hetwelk de laatste maal is gebracht aan het paardenspel, waarvan volgens de thans geldende Verordening op de hef fing van een belasting op tooneelverloo- ningen en andere vermakelijkheden in deze gemeente geen belasting geheven kan worden, stellen Burgemesester en Wethouders voor, de verordening in dien zin te wijzigen, dat daaronder ook vallen „paardenspelen, variétè’s en dergelijke'’ Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. V. Vaststelling Rooilijn Poldersche Dijkje. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt met algemeen© stemmen besloten, de rooilijn van het Polderscha dijkje te bepalen op 7 Meter uit den buiienkruinlijn van het Poldersche dijkje. VI. Vaststelling Pensioensgrondslagen Op voorstel van Burgemeester en Wet houders worden vastgesteld dc pensioens grondslagen van velschillende ambtena ren eu wordt tevens besloten de bevoegd heid tot het vaststellen van pensioens grondslagen voor den vervolge te dele- geeren aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente. VI. Aanwijzing Stemlokaal. In verband met de wenschelijkheid, om niet een beiaald lokaal der O.L. Scholen 1 en II aan te wijzen voor stemlokalen, doch de vero de ’inng zoodanig te wijzi gen, dat d'arin sp ake is van een lokaal dier scho en. stellen Burgemeester en Wethouders voor, de verordening in dien zin te wfl-i"en, waartoe zondqr hoofde- lljke stemmina wordt besloten. Vil Verzoek ontheffing belasting. Voor behandeling van dit punt der agenda wordt de openbare vergadering geschorst en overgegaan in besloten zit ting. De openbare vergadering heropend zijnde, wordt gelegenheid gegeven voor de rondvraag. Daarin deelt de heer L. Oudenaarden mede, dat de Vakteekenschool leerlingen in de school toelaat, zonder dat dpar toe zicht i». waarom hij Burgemeester en Wethouders in overweging geeft, maat regelen te treffen, om herhaling daar van te voorkomen. De voorzitter antwoordt, dat dit aan het bestuur der Vakteekenschool reeds is medegedeeld en herhaling daarvan wel niet meer zal voorkomen. De heer 0. J. Pannevte brengt in her innering de destijds gedane toezegging, dat de gemeente bijdragen wil in de koe ten van schoolbezoek der kinderen op een der Hoogere Burgerscholen in Rot terdam, kndien die kinderen dan niet naar een dergeliike inrichting te Gouda gezonden worden en vraagt of deze rege- Mng nog geldig ia. De voorzitter antwoordt, dat zoo’n ge val zich nog niet voorgedaan heeft,'doch dat hij overleg zal plegen met Gedepu teerde Staten, teneinde te trachten hierop de vereischte goedkeuring te verkri’-en. Hierna sluiting der vergadering. gaande kinderen, terwijl van deze gelegen heid tevens gebruik wordt gemaakt de woorden „Hoofdélijke Omslag” uit de Verordening te schrappen. Het desbetreffende voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. LH. Wijziging Bouwverordening. De voorzitter deelt mede, dat de prao- tijk bewezen heeft, dat de hoogte der bo- Bouwvarordening en thans gesteld

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4