B.-H. oienstdode. Knagende pijnen Sanapirin-fabletten Damestascme mil inhoud. Dienstbode. Dienstbode, Dienstbode, Dienstbode. Net Meisje Dienstbode, xv.1 Kerknieuws. "STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. VAN ALLES WAT. Burgerlijke Stand. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verhuringen Visscherij Berichten. Marktberichten Advertentiën. Klaas Verburg, Dankbetuiging. Dankbetuiging. Geertruida Baan, Wilhelmus Stolwijk, Geertruida van Vliet, Dankbetuiging. 50-jarig Huwelijksfeest Huw«ll|k. Oovondan Gevraagd, Gevraagd Dienstbod» Gevraagd voor direct: Gevraagd, Wordt gevraagd: Een Hulp in de Huishouding Boerendienstbode, Gevraagd, kunnen wij berichten, dat J.l. Woensdag avond tusschen de bewoners van den Lekdijk C. van N. en M. K., een wilde eend met jongen zich over den dijk be wogen. Bij het naderen van menschen spoedden de dieren zich naar de rivier zijde, waar zij in minder dan een oogen- blik zich schuil hielden in het hooge gras, terwijl de oude eend al slaande met zijn wieken zich in de nabijheid bleef houden. Zeer waarschijnlijk heeft deze eend in den polder gebroed om zich, nadat de kleintjes sterk genoeg waren, naar de rivier te begeven. Qroot-Ammars, 24 Juni, Aan do Con tinental Petroleum Compagny te Rotter dam is door Burgemeester en Wethou ders vergunning verleend tot het op richten van een benzine-bewaarplaats voor 2000 Liter met aftappomp op en voor het perceel, kadastraal bekend ge meente Groot-Ammers, sectie A no. 3108 plaatselijk gemerkt A no. 36 aan het SchoonhoVensche Veer bewoond door L. v. Loon. Door K. Ooms, bakker, alhier, is ingevolge de Hinderwet aan B. en W,. dezer gemeente vergunminig gevraagd tot het plaatsen van een electrische motor, tot het drijven van een kneedmachine. Woensdagmiddag reed de vrachtauto van de melkfabriek de Graafstroom te Bleskensgraaf alhier met een matigen gang door de Kerkstraat, toen het doch tertje van D. Rietveld plotseling de straat overstak en door den auto werd go- grepen. Door het uit alle kracht remmen van den chauffeur schoof het kind tusschen de voorwielen waardoor een groot on geluk werd voorkomen, alleen eenige ont vellingen aan de armen waren het gevolg. Een geit van W. Temmer werd in het land door hemden aangevallen met het gevolg, dat de geit in de sloot werd gedreven en verdronk. De eigenaars van de honden zijn be kend en zullen de schade vergoeden. Tijdens het korte onweder hetwelk gistermiddag boven deze gemeente woed de sloeg de bliksem in een hooiberg staande aan de Molenkade alhier, echter ronder brand te veroorzaken het hooi was gedeeltelijk verschroeid. Raeuwljk, 24 Juni. (De opbrengst der geldinzameling in deze .gemeente gehou den voor de slachtoffers van de s'onn- ramp, is f 663,BB, welk bedrag rail wor den opgezonden aam het Nationaal Staan- oomité. Stormramp 1027. Benoemd tot penningmeester van den polder „de Broekvelden en Vetten- hroek", de heer P. Kraan St. alhier en dit in de plaats van den heer B. de Wit, die als zoodanig heeft bedankt Stolwijk, 24 Juni. Woensdag waa de B8-jarige rentenier K. V. uit Nieuwerkerk a.d. IJasel voor een dag op bezoek bij run alhier wonende familie. Tegen den mid dag voelde hij zich onwel worden. De ge roepen geneesheer constateer de, dat hij door een beroerte waa getroffen, waardoor K' eenige oogeniblikken daarna overleed, Het lijk aal naar zijn woonplaats worden vervoerd. Krimpen a.d. Lek, 24 Juni. De raad de- sar gamoante ia tegen DJnedag a I des avonds 7.80 uur, bijeengeroepen voor een apenbare Bitting, Be agenda luidt: 1, Inge komen stukken; 2 Ondersoek geloofs brieven; 8. VaBtatelltog heffinveneroen- tag*. Tot bestuurslid van het Mannenkoor Inter Noa" ia benoemd de heer C. B ze mar. AlMar ia een commissie eevormd om op 31 Augustus as., den verjaardag van H. M. de Koningin, feestelijk te herden ken. Ameide, 24 Juni. De Chr. Muziekver- eenigeng „Crescendo" zal ter begeleiding van het zingen en ter opluistering, deel nemen op 27 Juli, aan den Landdag, die gehouden wordt ln het bosch te Noordeloos, door den ring Noordelooa, aid. van den Bond van Nederl. Herv. Jongelingivereenigingen op Geref Grond slag. Op dezen Landdag tullen verschillende spreker het woord voeren. De Chr. Muziekvereen. Dir. de heer G. van 'der Ham, is voornemens Zater dagavond concert te geven in de Muziek tent op den Dam. Amslde sn Tlsnhoven, 24 Juni. De werk tijd in de Mandenmakerij is met een half uur per dag verkort. Thans wordt l>ij het tweede ontbijt tot Florence; „het is mij" oude gelbrak, het juiste eerst dan in. te zien, wanneer het te laat is. Maar iets h)eb ik er toch mee gewonnen, ik koesterde reeds vroeger ternauwernood «enigen twijfel, maar nu zou Ik er niïju hoofd onder dunvon verwedden, dat aie geheimzinnige vrouw ln Fairfords huis woont en wel boven, achter bet beaobot, dat op de trap ie aangebracht. Ik zou er heel wat voor willen geven, als ik eeu kwartiertje ongestoord op die bovenver dieping mocht snuffelenI Ongelukkig hob ik toch nog oen dwaasheid begaan, en mij dooT Owen in de kaart laten kijken." „Hoe zoo? Dat begrijp ik nietl" hernam Florence aarzelend. „Et bedoel, dat Owen zich nu bewust ie, te worden gade geslagen. Hij zal die wonderlijke vrouw, wie zij ook moge »i> en waar zij zioh ook ophoude, naar het zich laat aanzien, nog strenger bewaken dan voorheen, en ook goed er aan doen, elke voondohtlgheidsmaatregel te gebrui ken, ais hij tenminste er belang 18 stelt, haar aan mijn blikken te ontrukken. Aanval én nederlaag. 's Avond» na den maaltijd, liet Floren ce haar neef aan diens eigen gedaohten over, en kwam eerst tegen elven uit An na's kamer naar beneden, om hem goeden nacht te zeggen. „Laai het licht nog niet uitdoen," ver zocht Arnold, „het is voor mij te rroes om uit te traan, ik kan zeer rood nag *en paar uren bier op mijn gemak blijven zitten." Florence vouwde smeekend de handen an keek vol angst In Arnolds gelaat, dai naar haar tos was g*keerd. gewerkt van morgens half zeven tot avonds half zeven. Zaterdags van 'a morgens half zeven tot 's middags half een. De grootste moeilijkheid is in de eerste plaats de loonderving door verkorten ar beid en daarbij geeft de nieuwe ar beidslijst aan, dat s middags 4 uur ge geten moet worden Gezien de gewoonte, dat elk arbeider hier gewend is, thuis ie gaan eten, geert dit een moeilijkheid daar men nu genoodzaakt is in tweeën in een gezin te eten, wat zeker voor het gezinsleven niet aangenaam is. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Putterslhoek, Ds. C. J. v. d. Graaf te Ameide. Bedankt voor Goudarak door Ds. Govert» te OOidebroek; voor Hediel door Ds. C. van der Wal te Rijnzaterwoude; voor Amsterdam door Da. A. de Kat An- gelino te Gorimchem. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Nieuwpoort, Ds. K. Groen, van Ü3eam, Bergambacht, 24 Juni. Werden diake nen en kerkvoogden reeds meermalen ver blijd met extra gaven, nu eens f 10, dan f 26, sedert eenige weken; Pinkster-Zon dag en Pinkster-Maandag werden ze weer verrast met t 20. De diakonie ont ving een week daarna een extra gave van f 10, daarbij bracht de collecte voor den Geref. Zending» Bond ruim f 112 op. Goudrlaan, 24 Juni. De aanleg van het electriaoh lioht in de Ned. Herv. Kerk alhier, is aan den laagsten inschrijver, den heer Miimkema te Groot-Ammers, g« gund Sehoonhoven, 24 Juni 1927. ANNEXATIEPLANNEN VAN SCHOONHOVEN. Plannen om Ammerstol bij Schoonhoven te voegen. Ged. Staten stellen een on derzoek ,in. B. en W. decor gemeente hebben het feit onder het oog gezien, dat er binnen kort oen dringend gebrek zou ontstaan aan bouwterrein, binnen de Schoonlhoven- eche grenzen. Zij hebben daarom overwogen de wen- aoheiijkiLaid om te komen tot eeniae uu- hreidiing van het grondgebied der ge meente. Het Oollage stelde zioh met Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Holland iin verbinding om van hen te vernemen in hoeverre zij de mogelijkheid za^en om aan Schoomhoven'a grondgebied naar den Westkant uitbreiding te verleenen. De vorige week hebben drie leden van. Ged. Staten, namelijk de hoeren Van Boeyen, Heukeïs en Sahaper, vergezeld van den toegevoe^den ambtenaar Mr. Corp, onze gemeente bezocht. Zij werden door B. en W. ontvangen en na een con ferentie heeft het College de bezoekers door de gemeente' geleid, waarbij hun ge toond wierden de verschillende bouwter reinen, welke nog diapon bel zijn. de on bewoonbaar verklaarde woningen en te vens de woningen, welke pas rebouwd. of nog in aanbouw zijn. Ook werden de leden van Ged. Staven opmerkzaam gemaakt op het feit, dat ter Westzijde uitbreiding zeer geweneoht is en dat aan de Oostzijde eveneens uit breiding zou nuttig zijn, doch dat daar de provinciale gtrena een belemmering vormt. Daarop hebben genoemde heeren zioh naar Ammerstol begeven, waar zij een conferentie hadden met B. en W. dier ge meente. Naar aanleiding hiervan vestigen wij de aandacht op het feit, dat in de laatste zitting der Provinciale Staten van Zuic- Holland de opmerking gemaakt werd, dav het eenige, wat er voor de gemeente Am merstol met haar benarden financieeleu toestand opzit 'is, om geanexeerd te wor. den tnet een andere gemeente Het spreekt vanzelf, dat de overleggm gen thans nog in een zeer voorbereidend stadium verkeeren. „Waar wilt ge heen?" stamelde zij. „Waar anders naar toe, dan op wacht!' „Aoh, Arnold," riep zij, „ik dacht dat gij er nu wel genoeg van hadt." „Genoeg?" terwijl ik nog in 't geheel niet ben begonnen lik heb je toch immer gezegd Flora, dat ik van plan ben die vrouw met ijzeren hardnekkigheid te ver volgen." „Vergeet, wat g« mij gezegd hebt, Ar nold 1 Zie om mijnentwille vgn uw voor namen ail Fairford was een vriend van mijn vader en is ook mijn vriend gewor den." ,,'t Spijt mij, Flor», maar dat kan ik nie*l" antwoordde hij ruw. „Hei ergert mij bovendien, dat gij in dien kerel, die,, je ternauwernood 8 maanden kent, zulk een levendig belang stelt. Ga naar bedt Al» ik je morgen de waarheid onthul, zul je mij dankbaar zijn, dat ik voor ds eerste maal in mijn leven standvastig ge bleven ben." Treurig verliet Florence de n tuner, terwijl Arnold zich gemakkelijk on twee stoelen uitstrekte. Kort na middernacht maakt' de onrust zich van hem meester, voelde hij zich genoopt iets te ondem.v men. De naoht was koel. hij sloeg den kraag van zijn overjas op en begaf zioh op weg. Hij behoefde niet ver te gaan. Onder de afhangende takken van den moer- beiêriboom ratte hij post, om van daarim de twiee traliehekken gada te slaan, wel ke naar den tuin van „Boschsicht" toe gang gaven. Alhoewel hij met een volharding, een Joseph Bodgar waardig, bijna twee uren wachtte, onderscheidde zijn oor geen an der geluid, dan den slag van een tame lijk ver verwijderd torenuurwerk, waar- BOND VAN EDELMETAAL- VEREENIGINGEN. Algemeene vergadering Onder leiding van den heer Carel J. A. Begwr ia te Utrocdii de algemeen* vergadering van den Bond van Edelme taal-Vereenigingen gehouden ln de eerste zitting heeft de bonds- secretaris, de heer W. van Rossum du Chattel, uit Voorburg, het verslag over het hondsjaar 1926—1927 uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend: De toestand niet rooskleurig De algemeene gang van zaken was wederom nief rooskleurig. Deze weer spiegelt zich in de ontvangsten van den Waarborg (in 1925 f 995.263, in 1926 f 907.763, alzoo f 87.499 minder.) Deze achteruitgang moet a»n verschillende fac toren worden toegeschreven In de eerste plaats hangt de achteruitgang van den omzet samen met de steeds meer tot uit drukking komende vermindering van den algemeenen welstand, mede veroorzaakt* door de te hooge levenskosten in Neder land, de te zware belastingen en de hindernissen aan een economische voort brenging in den weg gelegd. Verder de buitensporig 'hooge belasting, welke in Nederland in het bijzonder van gouden en zilveren werken wordt geheven Voorts de oneerlijke mededinging van fa brikaten van onedel metaal, welke hier te lande onder de benamingen „jgoud" en „zilver" kunnen worden te koojï aan geboden. Als gevolg van den gedepri meerden toestand is geen geld beschik baar voor een vakpropaganda, zoodat nog aleohts open blijft „de imidividueeia re clame". Mode en edelmetaalvab Was de laatste jaren de mode het byouterievak niet welgezind, thans schijnt hierin een kentering te komen. De slui ting van een vrouwenkleed door middel van den fraaien gesp wordt weer door de hooge kringen in Parijs gelanceerd. Bij den gesp behoort eenzelfde type broche en zoo zien wij de broche, vooral in kloeken vorm, weer in eere komen, evenals armbanden en colliers Het ligt voor de hand, dat ook de groothandel geducht den invloed voelt van den tragen gang van den detailhan del, waarbij nog de buitenlandsche con currentie een duchtig woordje mee spreekt. Het is vooral de fabricage van het goudwerk en de byouterie, welke eertijds aan honderdtallen bekwame goudsmeden een goed bestaan opleverde, die tengevolge van een averechtsche wet geving, die een buitenlandsehen fabrikant bevo >rdeelt ten koste van den Nedei land- schen, nu dreigt geheel te verdwijnen. De strijd tegen nero-, zilver enz De strijd tegen de valsche benamingen als gero-zfiver, alpacca-zilver, Welno-zil ver enz. werd met kracht 6oot het be- stuhr voortgezet In 15 landen is hij de wetgeving verboden, onedel-verzilverd metaal „zilver", te noemen en als zoo danig te prijzen. De Wet op den Waarborg, die lang zamerhand in een accijnswet is ontaard, blijft ln haar tegenwoordigen vorm een hinderpaal voor de ontplooiing van de Nederlandsche goudwen zilverindustrie en zal door haar kortzichtigheid deze weleer bloeiende industrie geheel ver nietigen. Ook voor den uitvoer blijft z"i) een groote hinderpaal. Dit klemt te meer, aangezien o.a. de Duitsche edelmetaal nijverheid niet, zooals hier te lande, aan allerlei wetsbepalingen misschien "-eschuct voor binnenlandsch gebruik, gebonden is. De invoering van het bondswapen is thans een feit geworden. Naar alle waar schijnlijk zal binnenkort een prijscon- ventie tot stand komen, waarbij een winstbescherming vóór den verkoop van tafelzilver zal worden ingevoerd Het bondsbureau is thans voor velen de vraagbaak inzake de edelmetaalnijverheid geworden. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De vakschool te Schoonhoven. In het daarop volgende bondsoongreu heeft de heer Mandersloot verslag uitge bracht betreffende den toestand van de vakschool te Schoonhoven. Het batig sal do van het vakschoolfonds bedroeg op 1 Januari 1926 f 631. Dlrectèur en leer aren doen hun werk met groote toewij ding. Hoewel het aantal leerlingen iets verminderde, geeft de toestand toch reden tot een optimistische beoordeeling. Ook dit verslag werd goedgekeurd. op versohillanjde klokken binnen in t huia met regelmatige eoho antwoordden, alsmede bet zachte ritselen der bladeren in den nachtwind, en nu en dan hei kraaien van" een rusteloozen haan. Het was over elven, toen Arnold den volgenden morgen kwam ontbijten „Ik ben in den afgeloopen nacht niet gelukkig geweest," zeide bij met kwalijk verborgen toom. „Natuurlijk, ik heb den vent immer» zelf tot waAzaamheid uitge- uaagd ik was een gek, een afgrijseli. croote gek! Maa^ wij zullen uien, Flora, wie van ons beiden bet eerste moedo wordt, hij of ik." Arnold Herwent was niet de eenige in Rookfielxi, die zioh het hoofd brak over de gje^mxunmige zwarte dame. Zondagenamiddags gini£ Lize naar haar vader» woning, een aardig, proper, gewit huisje met atroo gedekt, op behoorlijken afstand van het kerkhof gelegen, sedert lang» jaren het arbeidsveld van den bra ven Mogfand, den doodgraver. ,Jk ben van meening, lize," beweerde vrouw Mogfard, het espige Md der tam*- Me, hetwelk zwart haar had, „dat je eex. spook hebt gezien. Je kunt mij reloov«u, ik heb ar al menigmaal een gezien." „Het was geen spook," verklaarde John, de oudste zoon, „ik heb er no*, nooit een ontmoet en ik wed, dat het «eer menschel ijk zou doen, qjk men het aan pakte!" John lachte luid. „Als het geen spook was," nernam vrouw Mogfard, „dan begrijp ik nieh waarom men er bevreesd voor moet zijn. Men kan een mensoh toch rustig door bet dorp laten wandelen, als het hem be lieft. Wat zeg jij daarvan, vader?" De heeren Jo B. Citroen te Amsterdam en W. van Rossum du Chattel te Voor burg brachten daarna prae-adyies uit over het vraagstuk „uitverkoopen", welk deel der vergadering evenwel een hnis- boudelyk karakter droeg. Collecte Gewapende Dienst. Voor den Gewapend en Diens t werd alhder ge collecteerd f 56,14. Geen Concert. Wegen» ziekte van den directeur van „T.A V.E.N.U.", den heer B. A. Hoon. kan het Concert van heden-avond niet doorgaan en is het uitgesteld. V reem del I ngen bezoek. Naar ons wordt meegedeeld zal op Woensdag 13 Juli a.s. een bezoek aan Schoonhoven worden gebracht door den Ring Voorne en Putten van het Nederlandsch Jonge lingsverbond onder leiding van Ds. Schuurmans Stekhouer van^Spijkenisse. Het gezelschap, dat bestaan zal uit on geveer driehonderd personen, zal por boot alhier arrlveeren. Naar het concours. Door de Chr. Gemengde Zangvereemiging „Excelsior" zal op Woensdag 6 Juli as. worden deel genomen aan hot concours voor Gem. Koren en Dameskoren te Utrecht, uitge schreven door den Bond van Ghr. Zang- vereend gingen. Radiodistributie. Door B en W. is in beginsel besloten om de radiodistri- butie toe te staan aan de firma Ridder hof en Van Dijk te Zeist, tegen een re cognitie van f 4 ,per jaar en per aanslui ting. Zooals bekend, moet eerst toestemming worden verleend hiertoe door den Mi nister van Waterstaat. T» water geraakt. Hedenmorgen om streeks halfelf geraakte Mej. P. wonen de in de Koestraat toen ze aan het spoelen was ,op den waters toep in den Haven nabij de Velleblootstraat, te water. De heer H. die juist passeerde, begaf zioh te water en mocht het genoegen sma ken het meisje wier toestand al be denkelijk werd, te redden. Uitslag aanbesteding. Voor de aan besteding van bet maken van stutoou- etruoties met bijbehoorende werken voor de Nied. Herv. Kerk en Toren, werlen IQ biljetten ingeleverd, tw.; I. Woudeu- berg te Utrecht f 3760; H. Woudenberg te Sahoanhoven f 4249; J. Klip te Sohooa- haven f 4199; G. Plomp te Sohoaniio/n» f 4140; J. (Bunschoten te Groot-Ammens f 4J80; D. J. Reeskamp te Den D>\.tei f 5418; Gebrs. Naglé te Geertruidenb'.rg f 4660; G. A. Viveen te Schm lo/an f 3834 of f 4364; M. van Ooijen te ü'rocbt f 3970; G. H. Kuijlenlburg tfc_Schx>An.>vnn f 4444; L. de Jong te Ouderkerk a.d Us. sel f 4247 en J. Spruijtenlburg en Duijvon- dijk te Ouderkerk a.d. IJssel f 4330 Het werk is nog niet gegund „De Luchtpost". De Postdui'venver- eeniging „De Luchtpoet". in verban, met den A. N. B. V P lield een wed vlucht vanaf Osuobruck (Uuitschlond) afstand 240 K.M. De duiven weiden ge lost om 8 uur. De prijzen werd behaald als volgt: le, 3e. 4e en 5e K. M Kooremans; 2e en 6e prijs H J Ver- roen; 7e prijs J. A. Murk; 8e en 9e prijs G. J. S van Vliet. Ee st -econstateerd dudf 12.40.35 uur; Laatst geconstateerde duif 3 43 11 uur. Ook hield zij een wedvlucht vanaf Stendal (Duêtschland), atetand KM De ruiven werden om 11.30 uu reloat De prijzen worden behaald als volirt: te 3e en 4e prijs K. M Kooremans; 2e en 6e prijs C. J. S. van Vliet; Be -^rijs H. J Verroen. Eerst geconstateerde duif Zondag 6.4013 uur, laatst geconstateerde duif Maandag 9.33.47 uur. Waterstand: Keulen, v.m. 3.16 m. -f- 0.02 m. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming i» den morgen van 24 Juni. Verwachting tot- Zaterdagavond: Aanvankelijk stormachtige Zuid-Wesu.- lbt-n tot Westelijke, later afnemende en krimpende wind; zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaring; aanvan kelijk nog regenbuien; zachter .overdag. Hedenmorgen seint men ons uit De Bflt: Wordt verwaoht storm uit het Zuid westen ,Jk ben het volkomen met je eens. antwoordde Mogfard, die door ondervin ding bad geleerd, hoeveel onaangenaam heden en twist er vermeden werd, a* hij maar steeds zoo voorzichtig was. zijn vrouw onvoorwaardelijk in alles gelijk te geven. Hij was een ineengedrongen mannetje met kromme beenen en zwaar moedig van uiterlijk, een bos vuurrood haar en een onverdelgbaren aardrook in zijn kleeren. „Wij zullen weldra te weiten komen, wie het i s," meende Jack, de jomgsi- geborene. „Hoe zou je 'm dat lappen?" vroeg Lize met blijkbare spanning. .Opletten en goed uit mijn oocen zien. Ia dat niet het eenige, ware middel? Als je een voorwerp wilt herkennen, dan moet je het nauwkeurig, bekijken, dan wordt het je duidelijk. Doe je mej, Johnl" „Ik ben van de partij, Jack!" „Ik weet niet, wat ik daarop zeuren maat vrouw," zeide de oude Mogfard mei eenige bezorgdheid. V-rouw Mogfard wankelde tusschen h*. verlangen, haar roekalooze spruiten an der d« natuurlijke bescherming van hun vader te stellen en den wensch, dezen voor mogelijk gevaar te behoeden. Des niettemin werd het plan uitgeyverkt en Lize deelde Florence des Maandags- morgens uitvoerig mede, wat haar broe ders voornemens waren. Toen het jonge meisje den loop van dienzelMen dag Owen Fairfond in 't dorp tegenkwam, bleef zij stoaan en sprak hem aan. Hij schoen het pijnlijke tooueel tij dens zijn bezoek op 't „Kraaiennest", alsmede zijn toenmalige verlegenheid go- Vliegongeluk. PARIJS, 24 Juni. Naar udt Los Angelos (Zuid-Amerika) gemeld wordt, ia een vliegtuig tijdens een hevrgen mist in zee gevaJlen, met het gevolg, dat de twee in zittende vliegers verdronken Vliegtocht uitgesteld. LONDEN, 21 Juni. Naar gemeld wordt heeft Byrd zijn vliegtocht van New York naar Parijs uitgesteld. Hij wacht op beter weer. Per fllijboot over dsn Oceaan? Adrien Rémy. een bewoner van Cheit». bourg (Fra/nkrijk) heeft een glijboot ge construeerd, waarmee hij den Atianti- sohen Oceaan wil trachten over te ste ken. in een tijd, die bij dien van Lind bergh niet al te ongimstir af z&t steken. Zijn boot, die uitgerust is met drie ster vormige, roteerende motoren van 1200 P.K., moet den overtocht doen iin 48 uur, of aJs hij de gewone scheepvaart route volgt in 3 >4 dag. Rémy heeft zioh tot het ministerie van marine gewend om belangstelkiing en steun bij zijn aan staande proefimem-ing. Verdronken. In de Waal bij Nij megen is verdronken het vijfjarig doch tertje van 'den adhipper M., dat over boord geslagen was. Laster. Twee politieagenten te De venter, J. Jansen en S. Zwart, zijn ge schorst met inhouding van tractament wegens het verspreiden van aantijgingen tegen een inspecteur van politie, zonder dat daartoe ee ruiger Lei reden bestaat. De zaak wordt vervolgd. Noodlanding van watervlie"tuigen. Gistermorgen daalden te Harliogen in zee buiten de haven drie Nederlandsche wa tervliegtuigen de W 51, W 56 ea W 58. Het laatstgenoemde vliegtuig had een defect aan het roer en eau der vleugels. Het werd in de haveu gesleept door de sleepboot „Jongejan". De W 56 is daar op naar Den Helder vertrokken om ma teriaal voor het herstellen van de W 58 te halen. Na de reparatie waren de vlieg tuigen gistermiddag opgestegen. M,aar na de opstijging is de W 51 wegens een klein delect weer gedaald en zijn de W 56 en de W 58 naar De Mok op Texel vertrokken. Omstreeks drie uur is ook de W 51 opgestegen en in de richting Den Helder vertrokken. Steekpartij. Gister kreoen twee woonwagenbewoners \ijdens de paarden markt te 'Meppel hooggaande ruzie, de een ging den ander inet een mes te lijf, bracht dezen een ernstige snijwonde in den hals en een steek in de borst toe. De getroffene is niet buiten levensgevaar. In zijn drift verwondde de aanvaller ook nog zijn vrouw en zoon, die bloedende wonden aan de armen opliepen. De dader verklaarde later zich niets van de vechtpartij te herinneren, hoewel gezien is, dat hij bij 2ajn poging tot ont koming een mes in de gracht wierp Hij wordt voor den officier van justitie te Assen geleid. Dreigbrief. Aan den hear R. V. te Norg (Dr. is een brief geschreven, waar in gedreigd werd rijpt het in brand steken van het huis, wanneer niet vóór een be paald tijdstip f 400 aan een zeker adres werd bezorgd De politie doet onderzoek. Een staking van leerartn. Een on gewone staking is er op bet oogenhUk te Parijs aan den gang. De leeraren, die het aohriftelijk werk moeten corrigeeren, dat er gemaakt wordit door hen, die het eind-examen afleggen, hehben het bijltje er bij neergelegd. De ontevreden leerarwu beklagen zich er over, hoe lang reed» dat ze onvoldoende worden bezoldigd en dat de zeer matige aalariavarhooging die bun reeds zoo lang geleden is toege zegd, al te lang uitblijft. Deze leeraars-staking ie, hoe men haat overigens moge beoordeelen, een nieuw bewijs voor den uiterst moeilijken econu- mischen toestand, waarin ook deze initel- lectueele werkers in het Frankrijk van na den oorlog verkeeren. Van de 320 leeraren, dae voor het cor rigeeren van het schriftelijk werk zijn aangewezen, nemen er 225 aan de sta king deel. heel te 'hebben vergeten, begroette Flo rence vriendelijk en vroeg terstond hoe Anna het maakte. „Zij gaat den dood tegemoet", antwoordde Florence „Dokter Viret twijfelt eraan, dat zij den dag van heden zal overleven. Had hij er niet so« op aangedrongen, dat ik een half uurtje frissohe lucht zou scheppen, dan wa*. ik moeilijk te bewegen geweest, da anus stervende te verlaten." Toen haag tengere vingers in zijn groote, forscbe hand rustten, bekroop haar een onbedwingbaar verlangen, hem mede te dieelen, wat mpn tegen de g*- hehniznnniiige vrouw in 't eohild voerde. Doch zij durfde niet, hoe zwaar de zorg ook iheur hart bemèep, dat èn Arnold èn de Mogfands, zonder van elkander afl te weten, op den loer stonden, om Owens veiligheid aan gevaar bloot te stellen. Een derde, de waakzaamste van allen, tegen wien noch Florence, noch Foirforct verdenking koesterde, lag middelerwijl eveneens steeds op den loer. Josepu Bodgar had in de herberg „De Leeuw" van het krijgsplan der Mogfands hoaren mompelen en was besloten zich door de beide jongens het kaas niet van het brood te laten halen. Hij merkte met voldoening op, dot de wolken, welke den Reheelen da" boven Rookfield hadden gehangen, zich tegen vijven in een hevige stortbui begonnen te ontlasten. Wanneer de Mogfords dwaas genoeg waren, desniet temin op jacht te gaan, dan zou hun onderneming ongetwijfeld in 't water valllen, want wie zou zich bij zulk een hondenweer ngar buiten warom (Werdt vervolgd.) Ingezonden Mededeeling in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Balen op hst lichaam gekrtgen. De 55-jarige J. A v. d P- uit do Vaj* Speykstraat heeft aan boord,, van 't in de Jobshaven te Rotterdam liggende stoom schip Drachenfeis een h^jsch balein op het lichaam gekregen. Met een wervel- ftduur is hij in het ziekenhuis aan .den Coolsiugel ter verpleging opgenomen. Wapensmokkclarlj in Amerika. Ds (Liecteur van «en groote wapenfa- brit/ï en vier andere mannen, zijn te Loo AiMje* to hechtenis genomen, nadat de kustwacht een schoener had opgebracht, die voor 125.000 gulden aan wapens en munitie aan boord had. De kapitein zei, dat d» lading beetemd waa voor Mexico en onthulde een oompiot voor smokke larij van wapens naaT dat land, waarvan een rechter, de aangehouden wapenfabri kant en andere voorname leden deel zou den uitmaken. Het complot wordt er van verdacht reeds voor 5 milüoen gulden wapens en munitie naar Mexico gee mok kel d te hebben. De wapenfabrikant beken de, dat hij voor millioenen wapens ver kocht had, te leveren in de 'Ver. Staten. Dat deze ten slotte voor Mexico beetemd waren, zeidte hij niet geweten te hebben. Door uitstroomend gas gedood. In de chemische fabriek te Honnef (Duatsoh- land) werd een blikslager, die werk zaamheden verrichtte aan een benzol- tank, door de uLtatroomende gassen ver rast en verloor het bewustzijn. Een che micus, die hem hulp wilde bieden, werd eveneens bewusteloos, evenals ae directeur van de fabriek, die ook nog getracht had de beide mannen te redden. Db drie slachtoffers konden slechts als lijken geborgen worden. Een vdterde arbeider, die reddingspogingen wilde doen, bracht het leven er af. het geen hij dankte aan de omstandigheid, dat hij reeds in onmacht viel, voor hij de tank had bereikt. GERECHTSHOF TE VGRAVENHAGE. Diefstal. Het Hof heeft uitspraak gedaan im die volgende zaak: W. Q., arbeider te Moordrecht, is door dien Rottordaanscben Politierechter we gens diefstal veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf. Het Hof verzwaarde de straf tot 3 maanden. Zeeroover tegen wil en dank E«n pechvogel. Nauwelijks aan da galg ontsnapt. Waaneer men van een pechvogel spreekt, dan verdient Aaron Smith dien naam. zeker wel ten volle. De avonturen van Aaron Smith namen een aanvang, toen hij in 1821 naar Wcst-Indië zeilde. Eenmaal daar gearriveerd, lokte het teven aan den vasten wal hem meer aan dan het verblijf aan boord van zijn schip, hij droste. Na eenige jaren in de West te hebben rondgezworven, kwam hij te Ja maica aan, met een hevig verlangen zijn vaderland en de zijnen weer terug te mo gen zien. Het gelukte hem een aanstelling als le stuurman op de Engelsche brik „Zephyr" te krijgen, welk vaartuig eer lang mat bestemming naar Londen zou uitzeilen. Kort na het vertrek uit Kingeton raakte de Zephyr" in 'n geweldigen storm uit bet Noord-Ooeten met hooge zee. De ka pitein, een zekere Lumsden, besloot nu, tegen het advies van zijn eersten stuur man in, om >de Caymaneilanden been te zeilen, een koer», die ontegenzeggelijk meer beschutting tegen het geweld van de elementen meebracht, maar die daaren tegen het schip dichter bij de kust van Cuba voerde, een kust, welke m die da- i beruoht, wegens de seecroovers mocht Het duurde dan ook niet zoo lang, of de opvarenden zagen op een mooie» dag een vaartuig op zich afkomen, dat hum vrij verdacht voorkwam. Alhoewel de eerste stuurman en de passagiers den kapitein herhaaldelijk verzochten zijn koens te wijzigen, weigerde hij sulks standvastig. Toen het vreemde vaartuig vrij dicht genaderd was, zagen zij plot seling drommen lieden het dak opzwermen en zich naar de booten begeven. Nu sloeg kapitein Lumsden de schrik om het hart, en hij gaf orden den koers te wijzigen, maar het was te laat. Het ▼reemde schip was vlak bij en gaf bevel bij te draaien. Toen kapitein Lumsden deed of hij het bevel niet vernomen had, toste de zeeroover een salvo geweervuur, dat hem al zijn moed ontnam. Hij gaf bevel bij te draaien en weldra kwam een partijtje zeeschuimer» aan boord en dwong den kapitein benevens Akron Smith, hen te vergezelten. Aan boord van den zeeroover werden zij met allerlei voorwerpen, o.a. met het plat van de sa bels geslagen en voor den hoofdman ge sleurd. Dese vroeg hen, of er geld aan boord van de „Zephyr" was. Toen kapitein Lumsden ontkende, beet hij hen toe, dat hij heel goed wist, dat alle schepen die uit de Weet naar het vaderland gingen, gold aan boord hadden en dat als hij het niet wou afgeven, hij de „Zephyr", met alle» wat ar aan boord waa, in brand zou steken. Bovendien dache hij, dat Akron Smith bij hem dienst zou nemen, daar hij gebrek aan personeel had, dat van de navigatie op de hoogte was. Een „vriendelijk" aanbod. Akron beweerde, bij hoog en bij laag, oat de zeerooverscarrière geen aantrekke lijkheden voor hem had, een mededeeling die den hoofdman ijskoud bleek te laten. Aan boord van hun sohip gekomen, deed hij een poging tot zelfmoord, wat den hoofdman der zeeroover» mtnlanding Aaron te zeggen, dat, als hij nog eens zulke kunsten uithaald^, 'hij hem op een kanon zou binden en hem /an honger en doerat zou laten omkomen. Onze maat had niet veel verlangen, om dit „vriendelijk" aanbod werkelijk heid te laten worden. Al zijn hoop was nu gevestigd op de komst aan wal, maar dat viel bitter togen. Want de zeeroover» bleken, toen zij op de kust van Cuba hun anker Meten vollen, in een uitstekende verhouding met de plaatselijke autoritei ten te staan, zoo zelfs, dat er een paar magistraten met hunne dame» al spoedig aan boord kwamen en lustig feest begon nen te vieren. Ook Akron Smith werd gedwongen om tegen wil en dank te dan sen met een aardig Spaansche meisje, Se- raphina genaamd. Den volgenden dag, zoo vertelt de „Haagscha Post", werd de heala buit van de Zephyr" in 't openbaar verkocht en onder de personen, die aan boord kwamen was ook de lieftallige Beraphine, en he* gelukte Akron, onder het afwegen van de koffie, waarmee hij belast was, een scharrelpartijtje met haar te beginnen, zoodat de zon zijde van zijn avontuur er tooh ook nog bleek te zijn en eindelijk scheen de kans te zullen koeren. Aflron al» doktor. De vader van de lieftallige Serephina werd in een vechtpartij met een andere bende zeeroover» gewond en de kapitein stuurde Aaron er op af om .iem te dok toren. Aaron voldeed maar al te gaarne 1 aan dien last en haalde Sere-pui na over om met hem te vluchten. Seraphine zorg de voor een gids en geleidelijk werd hst plan voorbereid. Maar toen de dag aangebroken was, waarop het ten uitvoer gelegd zou wor- i den, kwam er een leelijke kink in de kar bel. Want de gids speelde een dubbel spel en verried het plan aan den vader van Seraph ina. i De oude heer was woedend en pakte I geweldig tegen Aaron uit. Deze haalde doodbedaard een lancet voor len dag en verklaarde, dat de toestand van delirium 1 waarin hij meende, dat die magistraat moest verkeeren, hem noopte om hem i eens flink ader te laten. Dit middel mis te zijn uitwerking niet; Aaron hield zijn onschuld vol en wist op deze wijze uit dat leelijke parket te geraken. Eindelijk deed zich een kaïia op ont- vluohbing voor. De kapitein werd ziek en lag met zware koorts in zijn kooi. Voor zoover er nog sprake kon zijn van eenige tuoht en orde aan boord, van zulk een schip, waren thans natuurlijk alle hek ken van den dam .Elke avond ward door gebracht met brassen en vechten en &U hot nacht word, lag de geheele beman ning stomdronken aan dek; er was geen mensch, die 'de wacbt hield >f uitkeek. Op een avond kwamen «en paar visschers met een soort jol aan boord, teneinde de bemanning wat visch te verkoopen, met een stilte hoop op een drinkgelag in de achterband, waarin zij niet teleurgesteld werden. Hier was de kan», waarop Aaron zoo lang gewacht had Stil verza melde hij wat mond voorraad, aloop, toen de beide visschers en de zeeroover» hun roes lagpn uit te slapen, van boord en liet de jol naar beneden zakken. Spoedig was de tros doorgesneden en onze held dreef de rivier af .Zoo gauw zulks mo gelijk was, hieesch hij het zeil, en zette koers naar Havanna, waar hij den vol genden dag veilig en wel aan wal stapte. Weer nlsuwe tegenslagen. En het acheen of het hem van nu af aan mee zou loopen, want al heel moe dig trof hij een ouden bekende, een ze keren kapitein William» aan, die hem aan boord van zijn sohip bracht en van kteeding en voedsel voorzag en hem be loofde een plaaits als eerste stuurman op een naar Patria varend sohip te zuilen bezorgen. Maar zijn pech vervolgde hem. Toen hij den volgenden dag een wande lingetje door de stad maakte, werd hij plotseling door een patrouille opgepakt en in de gevangenis geworpen. Wat was gebeurd? Een inwoner van Havanna, die op oen van de geplunderde schepen was geweest, had hom herkend en dit de po litie medegedeeld. De Spanjaardatf wanen met dit buiten kansje meer dan ingenomen. Eindelijk een zeeroover gepakt en nog wel een vreemdeling I En wait hot mooiste was: «en Engelschmanl Nu hadden ze een prachtig antwoord op alle vertoogen van de Engelsohe regeering ter zake van zee roof. Een van hun eigen landgenooten, stuurman op oen zeeroovorsschipl Kan bot mooier? Hot begon er voor onzen maat leelijk uit te zien en weldra vernam hij, dat hij het twijfelachtige genoegen had, dat twee regeeringen hem voor zioh opeëisohten; de Spaansche omdat hij zee roof gepleegd had in de Spaansche wa teren, de Engelsohe, omdat hij een En galaohman waa. Tenslotte werd A&ron Smith gesteld in handen van den Engelschem admiraal in de Spaaneoho wateren. Dez« deed hem op de „Sybille" in de ijzer» slaan en nA».r Engeland, transporteeren. Geruimen tijd daarna stond hij in zijn vaderland terecht en bet scheen eerst, dat zijn verbaal niet naliet indruk op de rechter» te maken. De zaak nam evenwel plotseling een on gunstige wending, toen zijn oude kapi tein Lumsden als getuige verklaarde, dot hot hom voorkwam, da* zijn eerste situur- j man eerder uit vrije (beweging dan door op hem uitgeoefende pressie bij de zee roover» terecht was gekomen. A&ron lieette het natuurlijk een valsche aantij ging, maar verloor tooh terrein Een Jong meisje zijn Wensrsdster. Itoch alle» keerde moh nog tsn goed», want een jong meisje, Sophia Knigbt, kwam Aaron schoon wasschen en ver klaarde, dat zij mot 'hem verloofd was en dat zij zich niet kon voorstellen, dat haar verloofde tot zoo iets to staat waa. De rechters bleken to vinden, dat deze verklaring zwaarder woog dan die van zijn voormaligsa kapitein en spraken hem vrij. Een vergeten eiland. De passagiers van het Engelsche stoomschip „Asturias" hebben op "hun langen zwerftocht over de oceanen de bijzondere buitenkans gehad, kennis te maken met de bewoners van het eiland Tristan gelegen midden in den jUlanti- schen Oceaan, precies halverwege tus schen Zuid-Amerika en Zuid-Afrika. In 189Q, toen een Engelsche kruiser het eiland aandeed, bedroeg het aantal be woners 82. Het landje heeft waarschijn lijk niet voor niets de reputatie, de meest afgelegen bezitting te zijn van heel het Britsche wereldrijk. En toen dan ook de „Asturias", pro fit eerend van een bui tengewoon kalme zee, binnenliep, was het de eerste keer sinds twee volle jaren dat eenig schip, onverschillig van welke grootte of nationaliteit, Tristan bezocht. De bewoners hadden ^nog nooit zulk een peekasteel gezien. Na rijp beraad besloot de raad der oudsten, dat de bevolking zich ter begroeting naar de eenige be hoorlijke aaulegplaats van het eiland zou opmakeu. Dadelijk kwamen de menschen aan boord. Men begrijpt de verrassing van de pas sagiers, louter Amerikanen en mfeeren- deels schatrijk, toen zij de Tristanners en even later derzei ven vrouwen in lom pen gehuld zagen. Schoeisel Is op het eiland volkomen onbekend, lappen ver vullen er de taak van. De passagiers w^ren diep onder den indruk van deze armoede en toen zij dan ook de onterfden aan boord hadden ontvangen, gelijk het betaamt, raapten zij al hun liefdadige gezindheid bij el kaar en overstroomden de stumpers met geschenken. De eilanders schreiden van aandoening over zooveel milddadigheid. Gewend, alle schepen onverschillig langs den einder te zien voorbijtrekken, wisten de bewoners, aan wier hoofd een Ier staat, die in geen 35 jaar het eiland heeft verlaten, geen woorden t© vinden óm hun dankbaarheid uit te drukken. Wat men dezen jduizunaars van de vyereldzeeên dan wel geschonken heeft? Er waren bontmantels bij deze cadeaux en medicamenten, „gewone" kleeren een bruidsjapon en een doopjurk, (beide zul len voortaan bij de desbetreffende plech tigheden op Tristan dienst doen), ver der hoeden en eindelijk levensmiddelen. Van deze laatste was het roomijs, aan boord toebereid, een volslagen nieuwtje voor de eilanders; zij gingen er gretig te gast aan! Da „Rupsenclub". Er is al alles van Lindbergh's levens loop verteld, alleen weet U misschien nog niet, dat hij ook „werkend" lid van de Rupsenclub is, dat is een Amerikaan-" sche vereeniging van vliegers, die hun leven aan een valscherm te danken heb ben! Er zijn pas 45 leden en er zijn dus 45 ltevens gered door tijdig een valscherm te gebruiken. Eigenlijk zijn er maar 41 levens gered, want Lindbergh heeft „den noodsprong" al viermaal moeten maken I ALBLASSERDAM. Juni. Geboren: Pietertje, d. van A. Ponsen en J. van Hofwegen. Oamelis, z. van A. Roodnat en J. Breedveld. Nealtje, d. van A. Verhooff en G. Boon. GetrouwdT. Teeuw. oud 25 J., en J. van Dilten, oud 24 j. J. de Bruin, ouid 24 j., en P. v. d. Harik. oud 23 j. HAASTRECHTJuni. Geboren: Mjaaitijntjo, d. van W M dó Jang en B. G. Verstoep. Oomelis Aflia, a. van C. van Dijk en M. A. van Leeuwen. Lekkerkerk, 24 Juni. De uitslag van de gehouden aanbesteding van de verooai- wimtr van de 8de Openbare Lagere School i» de voügiemdie: J. Noordegraaf f 2921,50; B. van Eesteren f 2908; B. Verboom f 2785; A. Borsje f 2520; en A Zwijnen- buTg f 2393,60. Noordeloos. 24 Jumd. Door den falder Gver-Glingielaoid ia aanbesteed de Leve ring van 130 kub. Meter "rind. De Laag ste inschrijver was T. die Bruijn te Har- dinxveld. Stolwijk, 24 Juni. Door den bouwkuiu- diifiie J. C. Koot te Stolwijk, ia ten hmze van den caféhouder Job. Nooanen aan besteed het bouwen van een woning aam den Benedonikarkschenweg, voor rekening von den beer G. van Dam. Er werd in geschreven ate vobrt: Doesburg te Haas trecht f 7340; P. M. Loef te Stolwij* f 7689; A. G. Kraan te Ouderkerk f 8000; W. Dekker te Ouderkerk ia d. IJseel f 8674 W. L. v. d. Werken te Ammeretol f 8143, J. Bumsdhoten te Groot-Ammers f 9485; T. G. Koot te Stolwijk f 9268; K. v d. Heuvel te Berken woude f 8290; Mac- daniël te Gouderaik f 7500; Noordegraaf te Lekkerkerk f 7800. Het werk ia aan den laagsten inschrijver gegund. Alblasserdam, 24 Juni. Deze wetk had de jaarlijksche verhuring nlaa's van het Armenland, ten overstaan van Notaris Van Buuren alhier. Evenals vorige jaren, was er weer veel animo voor. wat wed voor het land en de opbrengst pleit AMMERSTOL, 24 Juni. Van Woensdag 23 tot en me* Donderdag 24 dezer werden alhaer ter markt aangevoerd 40 zom •r- zalmen en 2 sohoizalmen. De or ijzen, die hiervoor weerden besteed, bedroegen res pectievelijk f 1,35 tot f 1,50 p* 1 20 tot f 1,30. alles per pond. GOUDA, 23 Juni. Veemarkt. Aange voerd in totaal 2157 stuks vee, waarvan 5 vette runderen, 7 vette en rraakaiveren, 548 magere varkens, 331 vette varkens, 2 bakken of geiten, 1173 biggen. 66 niucn- tere kalveren. Prijzen: Koeien f 300400 per stuk, magere varkens f 3045 per stuk; vette varkens f 0,300,32*4 per half KG., biggen f 10—18 per stuk; schapen en lammeren f 1520 per stuk; nuchtere kalveren f 10—18 per stuk; zoutere f 31 43 per stuk. GOUDA 23 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 426 kaaspart ij en. Prijzen: zonder rijkemerk le soort f 4043. 2e soort f 35 —30; met rijkamark le soort f 4246, 2e soort f 3841; zware f 52,50. Handel Aanvoer 1287 pond. Handel vlug. Goêbater f 0,000,95; Wedbatar f 035—0,90. Eieren. Aanvoer 367 partijen. Kir>D«n- cróeron f 5,256,25; eendeteren f 56, per 100 «tuk». Handel vlug. DELFT. 23 Juni. Vett« koeien le kwal f 180465; kolf koeien f 200—400; vaar- boeien f 150—275; vet'e lammeren f lb —24; magere varkens f 1062; nuchtere kalveren f 824; biggen f 816; paar den f 100275 per staak. Rundvleesoh f 1,10, f 0,96 en f 0,75 per K.G. Aanvxwr 211 runderen, 10 paarden, 0 vette kolve ren, 203 toagiere kolveren, 44 schapen of lammeren, 665 varkene, 670 biggen en 2 bakken of geiten. ZEVENHUIZEN, 24 Juni. Veiling op 22 Juni. Aangevoerd 42.6Q0 kippeneieren, f 0,306,25 2242 eendeieren f 5,50— 4,45, kippen f 0,551,30; hanen f 0,90 1,40; jonge hanen f 0,100,40 pur stuk; kaas f 0,400,43 per pond. Ondertrouwd Carry Okhulzeii en Leo H. Th. 1. Stekelenburg. Culemborg, Oud» Vischmarkt 7. Schoonhoven, Lopikerstraat 10. Huwelijksvoltrekking 20 Juli 1927. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene on gesteldheid van sleehts eenige uren, onze innig geliefde Man en Vader, de Heer in den ouderdom van 58 jaar. Wed. M. VERBURG— Roooairdt en Kinderen. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 22 Juni 1927. Aan allen, die behulpzaam zijn geweest tijdens den brand op 17Juni j.l., betuigt ondergeteekende zijnen oprechten dank. H Vonk Noordegraaf. Ouderkerk a.d. IJssel, 22 juni 1927. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. 0. J. Geleijn. C. E. Geleijn Van Dam. Berkenwoude. 24 Juni 1927. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder betuigen wij onzen hartelijken dank. W VAN BERGEIJK. R. VAN BERGEIJK. C. L. VAN BEROEIJK— VAN DER KOOIJ. S. BIKKER-van Beroeijk. D. BIKKER. in Kleinkindiren. Brandwijk, 24 Juni 1927. Vbor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij 't ongeval en na 't overlijden van onzen ge liefden Broeder, Zwager en Oom, betuigen wij onzen hartelijken dank. In 't bijaonder onzen dank aan den WelEd. Zr. Oei. Heer Dr. J. A. P. DE BRUIJN, Arts alhier, voor de apoedig verleende hulp e» verder aan hen, die bij 't ongeval zijn behulpzaam geweest. Uit aller naam. Wed. P. J. BOEF—Stolwijk. Schoonhoven, 24 Juni 1927. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden met het noodlottig overlijden onzer geliefde Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. Wed. van J C. do Ruiter, onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JAN JOH. DE RUITER. Waddinxveen, 23 Junt 1927. o— Voor de vele blijken van belang stelling, bij hun op 16 Juni j.l ond rvonden, betuigen de ondergeteekenden hun harte lijken dank J DE KLUIIVER. M. DE KLUIJVER de Haan. Nieuw Lekkerland, 24 Juni 1927. Nette weduwe,, uit den boeren stand, 57 jaar met 2 kinderen, zoekt kennismaking met net Persoon, dito leeftijd en vaite betrekking. Brieven no. 945, HOENDEROP, 2e Wecnastraat 5, Rotterdam. Een Terug te bekomen bij A. DE BOiS, Barbier, Groot-Ammera. Mevrouw BERN. BOOOAERDT, Krimpen a.d. Lek, vraagt tegen 15 Augustus, een flinke tegen 15 Juli, een nette P.G of O.G., met huiselijk verkeer. W. v. d. BERG Jzn., Warmoezier, Kralingscheweg 291, Rotterdam. Een flinke bij J. Z IJ D E R L A A N, Graan handelaar, Polsbroek. Mevrouw VAN OMME te Ouderkerk a/d IJssel vraagt met 1 Augustus 1927 een nette gevraagd, melken geen vereischtc C. DE REGT, Graaf Floriaweg 19, Oouda. tot hulp in de huishouding en winkel. Adres: Voorhaven 1, Schoonhoven tegen 1 Augustus a.s., een flinke R.-K. Dienstbode, in klein gezin. Aanbiedingen: Mevr. DESSINO— Ruiorok, Westhaven 45, Gouda. ln gezin van 2 personen, niet beneden de 30 jaar. Brieven, onder no. 8130, aaa het Bureau van dit Blad. Tegen Augustus gevraagd: Een goed kunnende melken. Bij B. DRAPERS, Krimpen a.d. Lek. PROCESSIE DEN BRIEL. Ook U zult tot de overtuiging komen dat het oudste adres n.L 't Hfttel „DE NYMPH", DEM BRIEL 't beste is en zal blijven voor diners als anderszins. Bestellingen morgen» na aan komst boot. met Kerstmis, een goed kunpende melken of genegen het te leeren. Bij: C. NELL, 0,ud-Alblas 227.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2