Willem Pieter Boer. Slagersknecht Boerenknecht Waterleiding Zilveren Damesnorioae. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Een ramp in Duitschland. Sportnieuws. Afloop Aaubehtedingen. Afloop Verkoopingen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Loop der Bevolking. Visscherij Berichten Advertentiên. Geertje Bakker, gevraagd, Veerknecht op h«t t-anreün een collecte jrehouden, waarin door bijna ieder een gave wordt geworpen. Zondagnamiddag begon de overge schoten massa hooi, weer te branden en werd met de brandspuit onder leiding ran den heer J. Aanitjes, looo-iburge- meesier, met oenige manaohappen ge werkt en de ameulende massa anschade- liik gemaakt. De nabij gelegen boerderij van Gébns. Boe, gedekt met rieten dak, werd gere geld bij den brand nat gehouden en bleef, dank zij ook den gunatigen wind, ge spaard. Aan den brandweer, vooral der motor- ■puit en de tewerk gestelden in den bran denden hooivoorraad, komt een woord van dank toe yoor hun prestatie. Boom in door den bliksem vernield. Glessen-Nleirwkerk, 11 Juli. In den nacht, van Vrijdag op Zaterdag ontlastte zich boven onze gemeente een hevig ou- wedor, hetwelk gepaard ging roet een hevige stortregen. Hoewel gelukkig geen ernstige onheilen te betreuren ziin, kan toch gezegd warden dat ©enige hoornen door den bJakaem zijn getroffen, terwijl ook in den omtrek der Graanmaalderij de bliksem op den electrdaohen draad i sloeg wat eenige stoornis verwekte. Ver- tfer liep het onweder hier zonder onge lukken af. hoewel het heele dorp in de weer was, daar in het naburig Ottoland een groot© brand woedde. Velen zijn dan ook per fiets er heen getogep, oom dezen brand beter te kunnen zien en zich er mede op de hoogte te stellen, alzoo was voor velen een korte nachtrust het ge volg hiervan. Het hemelvuur op het «lectrlsch net geslagen. Ammerstol, 11 Juli. In den nacht van J.L Vrijdag op Zaterdag woedde boven deze gemeente een zwaar onweder, dat met geweldige, regenbuien gepaard ging. Behalve dat die bliksem in een boom sloeg werd eveneens het electrisch net in b boveneinde van oma dorp getroffen. Hier door werden varsoMUeDcLe lampen stuk geslagen. Na het onweer hoorde men al spoedig, dat er aan de overzijde der rivier brand te zien wasHet gevolg was, dai vele ingezetenen zich naar den Lekdijk spoedden om van een en ander ge'uigs te zijn. 10 centimeter water gevallen. Haastrecht, 11 Juli. Het zware on weer, dat zLoh in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ook bowen onze gemeente ontlastte, heeft hier geen ongelukken .ver oorzaakt. Bij tal van ingezetenen ging het Liohit uit door het springen der stoppen op de lichtmeter i evenwel ontstond nergens brand. Bij het ontlasten der bui, wélke duurde van ongeveer half een tot ruim 2 uur, hearschite volkomen stilte. Op den poLdea Westzij werd een waterval geoometateeri von 10 O.M. In Meerkerk hier en daar Ingeslagen. Meerkerk, 11 Juli. Vrijdagnacht woed de boven deze gemeente een hevig on weder. dat gepaard ging met gewelda.ee regenbuien. In enkele huizen en schuren is de bliksem Ingeslagen, wat betrekke lijk goed ie afgoloopen, Van persoonlijke ongelukken hebben we niets gehoord. Een rumoerige nacht te Amelde. Amelde, 11 Juli. Tijdens het hevige onweer, dat Vrijdagnacht boven onze ge meente woedde, werd van den landbou wer A. F. Kool Mz. in de wed aan den Tiendweg een koe door den bliksem ge dood. De bui Uteaf ontzaglijk lang hangen, zoodot vele mensohen van 12 tot 8 uur uit bed geweest zijn. Na de bui spoedden velen zich naar den dijk, om wtuiure te zijn van verschillende branden, die in den omtrek woedden. Ditmaal liet die bui een vurig spoor achter, geoordeeld naar verschillende roods afschijnsels aan het firmament Te Tienhaven. Tienhoven. 11 Juli. Tijdens bat hevig onweer, dat Vrijdagnacht boven onze gemeente woedde, sloeg de bliksem op de dectriaohe leiding voor de woning van landbouwer Lakorveld. Hoewel ar nogal wat damp ook fcn huis kwam en alle lampjes kapot waren, werd er pooh geen brand veroorzaakt. Hooiberg te Cabauw afgebrand. Loplk, 11 Juli. Vrijdagavond tegen middernacht brak hier een zeer zwaar onweer loa, dat bijna anderhalf uur duurde. Zoodra het ergste voorbij was en de regen wat minderde kwamen de menschen naar buiten om te hooren of er ongelukken gebeurd waren en zag men hier en daar groepjes kijken naar alle kanten. Opeens begon de lucht In 't westen zich schielijk rood te kleuren en werd er brand geroepen. De op perbrandmeester had uit voorzorg reeds de sleutels van het apuithuisje in den zak gestoken en holde met de chauffeurs T. van Bemmel en D. Kra mer naar de autospuit van deze gemeente De spuit, die geregeld wordt beproefd en steeds gereed staat sloeg dadelijk aan en onderwijl waren er een 4-tal spuit gasten en de burgemeester by gesneld. Ieder nam ztyn plaats in en voort ging het in groote vaart benedeneind in. Hier bleek het., dat de bliksem was geslagen in den hooiberg van MeJ. de Wed. J. van Kats Pz. te Cabauw. In een minimum van tijd gaf de spuit water en werd ter stond de straalpijp gericht op het dak van de woning, dat reeds vuur had ge vat de berg stond geen 3 meter van de woning en werden verder eerst de belendende schuren onder handen genomen. Daarna werd de straal gericht op den berg. De Cabauwsche autospudt van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij Lopik en Omstreken, dia in een schuur van de Wed. van Kats op een naastge legen perceel haar staanplaats had, stond reeds op het terrein toen de Ge meentespuit arriveerde maar kon, omdat de pomp niet in orde was, direct geen water geven. Toen deze spuit gereed was, werd met gemeenschappelijke krachten de berg b& werkt en was het vuur spoedig geheel gebluscht Van hoeveel belang het is de spuit steeds in orde te hebben, blijkt weer uit dit geval. Van verschillende zyde werd gehoord, dat de gemeentespuit de gebouwen gered heelt. Dit is reeds de tweede keer, dat zij met succes heeft gewerkt in de anderhalf jaar, dat de ge meente ia het bezit er van is De volgenden dag hoorden we nog, dat in een varkensschuur van Jan Vermond bjj de Fuik eb rug 4 varkens dood en en kele bewusteloos geslagen werden en het vuur ook de telefoongeleidingen had ge raakt de belletjes kwamen in werking Verder was er heel wat vee in het wa ter geraakt, by een veehouder zelfs 4 stuks- Te Bergambacht. Bergambacht, 11 Jul. Tijdens een he vig onweder, dat Vrijdagnacht boven onze gemeente woedde, ds een koe van den koopman A. Oudenaarden in de weide door heit hemelvuur getroffen en gedood. Vee door den bliksem gedood. Krimpen ad. Lek,. 11 Juli. Bij den landbouwer Adr. Dogterom werd Vrij dagnacht een koe door den bliksem ge dood. Stolwijk, 11 Juli. Tijdens een hevig on weder werd een koe van den veehouder B. de J. door het hemelvuur getroffen en geddod. Het cadaver is ouder politietoe zicht begraven. Gouda. 11 Juli. Een meteoorsteen te Gouda. Tijdens het zware omredar is oen meteoorsteen uit de lucht komen vallen, di« terecht is gekomen op een riool in de Eraamueatraat, vlak bij de Prins Hendrikstraat. De steen, die een omvang heelt van 27 X 24 X 12 o.M., ia -lange een paal van het electrisch licht gegaan en heelt een gat in den grond geslagen van 75 o.M. diep. Overigens heelt ze geen schade aangericht. Door den «waren regenval overstroom den enkele straten, daar de riolen het hemelwater niet zoo spoedig konden ver zwelgen. Ongelukken hebben hier ber plaatse niet plaats gehad; alleen is een groote boom op die Gouwe door den bliksem ge troffen en zijn enkele zware takken af gescheurd. AUTO TE WATER GEREDEN. Van ds vlsr Inzittenden twee verdronken. Woerden, 11 Juli. Gistermorgen om streeks zeven uur is een personenauto, waarin gezeten wanen J. G. Vermeulen, alhier woonachtig, zijn vrouw en een buurvouw, de 0O-jarige mej. C. Compter, uit Rietveld, en bestuurd door den zoon van den heer Vermeulen, van een brug over den Ouden Rijn gereden en te' wa ter geraakt. De 27-joitig» zoon van den heer Ver meulen slaagde erin zijn moeder te red den Zijn vader en de buurvrouw kwamen om hett leven. Nader kan omtrent dit ongeluk worden meegedeeld: Het grain Vermeulen was vergezeld van de buurvrouw al Vroeg per auto op weg gegaan naar de kerk. Op de Magazyns- brug over den Ouden Ryn, die vrij hoog is, bleef de auto halverwege staan. Men kan niet nagaan, wat er daarop eigenlijk gebeurd ia. De zoon van den heer Vermeulen, die aan het stuur zat, schynt zijn tegen woordigheid van geest te hebben ver loren. Waarschynlijk heeft hy vol gas gegeven terwyi de auto met den kop naar de brugleuning stond gericht Plotseling schoot de auto in volle vaart vooruit verbrijzelde de leuning van de brug en stortte, met den kop naar be neden in den Ouden Ryn van. een hoogte van vier meter. De zoon wist zichzelf bet eerst uit den auto te bevrijden en stelde daarop alles in het werk om zyn medepassagiers eveneens te redden. Hij sloeg de ruiten van den vier persooais-auto in en kon zyn moeder grijpen en veilig naar den wal brengen. Daarop wist hy de buurvrouw te grij pen en tenslotte slaagde hy erin ook zyn vader uit den auto te bevrijden* Het bleek evenwel, dat de buurvrouw en zijn vader al overleden waren, toen ze uit den wagen werden gehaald- Toen het ongeluk gebeurde schynt er niemand in de nabyheid te zyn geweest Ook op het politiebureau, dat een vijf en twintig meter van. de plaats des on heil s staat, was niemand aanwezig en eerst te ruim acht uiur verschenen de politie op het tooneel. De zoon van den heer Vermeulen en diens moeder hadden lichte verwondin gen opgeloopen. De zoon is geheel over spannen door dit ongeluk.. Tenslotte wordt nog gemeld, dat de heer Vermeulen eerst Zaterdagavond den nieuwen wagen had gekocht Voor dien tijd had hij een anderen auto bezeten. De zoon reed allang auto, maar met de inrichting van dezen nieuwen wagen schynt hy niet voldoende op de hoogte te zyn geweest als gevolg waarvan dit vreesiyke ongeluk plaatsvond. In Woer den verkeerde men zeer onder den In druk van dit ongeluk. Moordrecht, 11 JuM. Door de gemeng de Zangvereen. „Advendo" alhier, heeft onder leiding vaü haar directeur den heer Gustaaf de Vries ,van Rotterdam en met welwillende medewerking van de lieeren J. G. van Herwaarden, Organist van de Zuiderkerk te Rotterdam en C. C. Mantz (viool) Gouda in de Ned. Herv. Kerk een concert geven.,| Het gebouw wak goed bezet. Door den heer J. G. Herwaarden werden verschu ilende nummers op het orgel ten gehoor© gebracht. Menigeen stond versteld welk een prachtig geluid, dra» bekende meester op hot klavier, uit het kerkorgel ten gehoore bracht. Door den heer Mantz werden een tweetal vioolnummers ten beste gegeven, met orgelbegeleiding en wij kunnen zeggen, dat viool en orgel hier een schitterend geheel brachten. By al het schoons wat men ten gehoore kreeg, bleef ook het koor niet achter. Het is bekend, dat deze vereeniging on der leiding van haren directeur groote vorderingen heeft gemaakt en daardoor over geschoolde krachten beschikt. Op haar programma kwamen verschillende fcware nummers voor, wat echter te oor- deelen naar de wijze waarop zij werden gezongen geen bezwaar scheen te zyn. Advendo" heeft dezen avond weer ge toond, wat er onder leiding van een goeden directeur en met een wil, om vooruit te komen bereikt kan worden. Nog dient vermeld te worden de sopraan-soliste alsmede het da meskwartet (allen leden van „Advendo") die zich op zoo schitterende wyze van hun taak hebben gekweten Het was een avond vol kunstgenot en dat de aanwe zigen genoten bleek w»l, dat het geheel© programma onder de grootste stilte is aangehoord. Algemeen wordt dus het werken van hen, die ons dien avond zoo hebben doen genieten op zeer hooge prijs gesteld en wij mogen hopen, dat wij hier nog eens een avond in de Ned. Herv. Kerk mogen medemaken, waar we dan weer het orgel mogen hooren, be speeld door den heer Van Herwaarden, de viool door den heer Mantz en dat zangstemmen van „Advendo" onder lei ding van den heer Gustaaf de Vries door het kerkgebouw klinken. Moge die hoop verwezenlijkt worden Deze avond had ©en goed doel n.l. het batig saldo was bestemd voor het plaatselijk comité voor de uitzending van zwakke kinderen. Aan het einde van den avond werd een oollecte gehouden, die f 28.08 opbracht. Wij vernemen, dat een flink bedrag aan voornoemd comité kan worden afgedra gen. Op de veiling Van 4 Juli waren aan gevoerd 5500 kip- en 488 eendeieren Men noteerde voor kipeieren va,ni f 5 tot f 6.35 en voor eendeieren vam f 1.95 tot f 5.30 beiden per 100 stuk. Onze dorpsgenooten Mej,. M. Treur niet en B. Broekhuizen behaalde te Gouda het einddiploma 5-jarige H.B.S. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Motorrijder door den trein ge dood. Hekendorp, 11 Juli. Door den trein, wakke om haiftrien aan de halte Heken- dorp arriveert, ie tneeohen Hekendorp en de hakte Langeriudlgeweide, een motorrij der, kamende uit de richting Utreoht, bij een onbewaak ten overweg overreden en gedood. Het lichaam werd onherkenbaar ver minkt Tot dusverre kan de persoonlij*- heid van het slachtoffer nog niet worden vastgesteld. Dit is niet -do eerste maal dat hier een, slachtoffer valt. Het i» ongeveer 8 jaar geleden, dat ook een motorrijder aan dezelfde batte overreden werd.. Een knokpartij mot de politie. Vliet 11 Juli. De landbouwer K. S. alhier had een boete opgeloopen en (jaar hij nog niet betaald had, werd er tegen hem een bevel van aanhouding, uitge vaardigd om zyn zooveel dagen uit te zitten. N De brigadier der rijkspolitie te Haas trecht ging naar de woning van den landbouwer en kreeg de vrouw te spre ken, daar de man zelf niet thuis was. Aan de vrouw gaf hij de boodschap af en zeide, dat de boete nog betaald kon worden op een bepaald gironummer. La ter zou hy wel komen informeeren. Vrydag kwam de brigadier weer aan de woning van S. en trof toen den land bouwer S. zelf aan. Op de vraag van den brigadier antwoordde S. dat hij de boete betaald had. De brigadier drong erop aan, dat hy dan h«t bewijsje zou laten zien, dan kon hy zién of de zaak in orde was. De landbouwer hid daar echter geen zin in ,zei dat de politieman er niets mee te maken had en vertikte het om het recu te laten den. Beiden gingen na«- buiten en op het erf zeide de brigaditr nogmaals, dat hy het bewysje zien noest want dat hij geen zin had om langer te wachten. Toen de boer weer weigeide, greep de briga dier hem beet en wide hem meenemen,. S. verzette zich ethter danig en een worstelpartij .ontstond Op een gegeven oogenblik schoot ook de vrouw van den landbouwer te hulp, die haar man ging assisteeren door haar klomp uit te trek ken en den brigadiel daarmee te gaan .bewerken" De brigadier riep iji de assistentie in van den rijksveldwa<frter Sm., die er gens had gewacht. Sm kwam te hulp en wist de vrouw haar \tapen te ontnemen. 7.y vloog daarop wegien kwam met een hooivork gewapend trug en onder be dreigingen wilde ze cfe rijkspolitie telijf gaan. De ryksveldwaclter Sm. fok daar op echter zijn revolve* en daarvoor be duusd, droop de vroijv toen toch af De landbouwer riep toen zyn vrouw toe, dat ze de portent» nnaie moest ha len en toen die wer| gebracht, bleek het bewysje daar in te zitten. S. werd daarop vrijgelaten, matf hij zal nu toch op te knappen krijgen, die worstelpartij en hel verzet en bedeiging tegen de politie. Had hy direct het reel maar laten zien dan was hij klaar gewtest, maar nu is hy veel verder van hijs. Glessan-Nleuwkerk, 11 Juli. De uitdagen over het 2e kwartaal 1927 van den Keuifcgadianat van Waren voor heit Keurikgsgebied Dor- dreqbi, voor de gemeentel Gieesen-Nieuw- kerk, Peur sum en Sch<#uinen, zijn aia volgt: Aantal inepectiee .14-4-0. Aantal mounters melk 10-2-3. kantal genomen manstere van andere walen 18-7-5. Aan tal afgekeurde partijen 1-0-0. Papendrecht, 11 JuUUoeda geruimen tijd 1» de afd. Dardreohl Tan het Leger der Hedla alhier hest? geweest haar jeugdwerk te verrichten, hoor omataadig- hedan kon suüka «enig» maanden nflet plaats hebben. Thame ie hat gelukt een geschikt lokaal te verkrijgen en wel aan den Veeratoep bij mej. wed. Noordhoek. Men zal dan ook weer geregeld Lectoren Zondag van 12 uur Zondagsschool hou den. Hun, die geregeld opkamen, wordt met Kerstmis een feest bereid en zooals in alle afdeelingen gewoonte ia, ml ook. met de trouwe bezoekerijee of bezockster- tjos van P&pendreoht eenmaal per jaar, in den zomer een uitstapje worden ge maakt. Door oon molenwiek doodgeslagen. N ieuw-Lekkerland, 11 Juli. Da 75- jarige W. de Vries, watarmolenaar op molen no. 4 van het Waterschap „De Overwaard", te Kinderdijk, ia Zaterdag door een dar wieken gptroffen en op de plaats gedood. De man, die zijn gansche leven op den molen heeft doorgebracht, ia thans het slachtoffer geworden van zijn beroep. Zaterdagmiddag zijn te Kinderdijk en 's avonds op het dorp de brandblusch- moddelen beproefd, waanby behalve de autoriteiten van de brandweer, en B en W.. ooi vele belongs tellenden tegenwoor dag waren. Zoowel met de brand spurten ais met de .slangen op de waterleiding, werden proeven genomen. Hoewel dea» over 't algemeen goed voldoden, kan toch worden geconstateerd, dat de blusohmid delen op het dorp in betere conditie vor keerden. dan te Kinderdijk. Mejuffrouw S. H. A. Hack alhier is aan de Rijks Universiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaat-arta-exumeu eerste gedeelte. Langerak, 11 Juli, Terwijl Vrijdagmid dag de sluisvrouw van D. Schippers een boodschap ging doen, geraakte zijn ouder da hondenkar van B Zwijnenburg, zoo dat zij kwam te vallen. Met een gekneus- den voet werd zij huiïawa&rta geleid. Bergamt acht. 11 Juli. De hear H. Broe rman te Schoonhoven heeft het bouwen van een Woonhuis aan deu Hoogendijk al hier opgedragen aan de gehrs J en G. Oskam, aannemers alhier. De werkman C. L. alhier, bezig zijn de met griend wieden, had daarbij het ongeluk am met den grasbaak in zijn been te hakken, waardoor hij zich zoo hevig verwondde, dat onmiddellijk geneeskun dige hulp maast worden ingeroepen Bij den landbouwer A. B. alhier zijn in den nacht,t terwijl hij afwezig was voor zijn werkzaamheden, een dertigtal kippen kuikens 'Ontvreemd. Toen de mam den nachts met zyn schouw thuis kwam, ont dekte hij den diefstal Giesssn-Oudekerk, 11 Juli Het oudste dochtertje van den heer A. de G., was aan het fiets rijden; daar een buurmeisje boven aan den oprit van de Vlietbrug stand, wilde zij afstappen, echter kwam zij te dicht bij de heffing van de Gieseen, met het gevolg,, dat zij van den hoogen dijk aftuimelde en in het water tarecbi kwam; ook het rijwiel vond zjjn tfeg naar benoden. Gelukkig behield het buurmeisje J. de G. haar tegenwoordigheid van geest en wist de drenkelinge spoedig op het droge te brengen, ook het rijwiel werd eenigen tijd later opgehaald. Zoo kwam de Jeugdige fietsrijdster er met den schrik en een nat pak af, raaair daar het reeds laat in den avond was, zal het zekerlijk een friaoh bad geweest zijn. Gouderak, 11 Juli. Alhier opgericht de Hengelaarsvereenigimg ,*De IJssel" mot aanvankelijk 12 leden. Clublokaal Café „IJssolzioht". In het bestuur zijn ge kozen H. Boers, voorzitter; A. Boers, se cretaris; J. Baas, penningm.; L, Boer en W. de Kwaadsteniet commissarissen, G. van Leeuwen, controleur. Leerbroek, 11 Juli. De gemeente-reke ning over hot dienstjaar 1926 is overge legd aan den raad en Kgt gedurende 14 dagen voor een ieder ter secretarie ter in zage. Nleuwland, 11 Juli. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1920 sluit in ontvangsten op f 4439,19; tn un- gaven op f 3282,68 H, alzoo mot een batig saldo van f 1200,50 X. Schoonhoven, 11 Juli 1927. OndcrwIJzers-examens. Rijkskweek school alhier. Vijfde ploeg. Geslaagd voor acte l.o. de heeren P. van Buuren te Ben schop, A. F. Steenwinkel te Gouda, B. Krims alhier, J. van den Berg te Bergam bacht, J. G. Hartog te Gouda en H. A. M. Hordijk te Gouda. Van deze ploeg slaagden weer alle can didates Geslaagd. Onze stadgenoot, de heer J. H. Poqsioen, slaagde Zaterdag aan de Biserih. Kweekschool te Beverwijk voor het onderwijzersexamen I. o. Onze oud-stadgenoot, de heer W. van Nooten, thans wonende te Leiden, aan de universiteit aldaar geslaagd voor het doctoraal-examen theologie. Onze oud-etadgeinooten, de dames M. en A. Bröring, fthania wonende te Ledden, zijn geslaagd respectievelijk voor acte L o. en Mulo. Hal onwaar. Ook hier werd in den nacht ran Vrijdag op Zaterdag de ge heele bevolking opgeschrikt door het zeer zware onweder, dat zich boven deze streek ontlastte en dat allerwegen men zie onder de rubriek Plaatselijk Nieuws zooveel onheil en schade ver oorzaakte. Donderslagen rolden langs het lucht ruim en het hemelvuur was niet van de lucht af, maar zette elk oogenblik den geheelen omtrek in lichten gloed. Nagenoeg .de geheele bevolking was op de been en op de straat, wat nog vermeerderd werd, toen te ongeveer half- dxie brandihooms en brandklok zich de-' den hooren. Een groote menigte spoedde zich naar de brand/spui tenbargpJoata, waar de brandweer ondertussohen bezig was om de brandspuit im orde te brengen. Het bleek, dat werd uitgerukt om assistentie te gaan verleenen bij den brand m Qabauw. Velen gingen op den Lekdijk kijken naar den horigen vuurgloed, welke zicht baar was over de Lek heen, in de rich ting van Ottoland en Bleskensgraaf, waar boerderijen zijn afgebrand. Het was daar zoo druk alsof het midden op den dag was. Mannen, vrouwen en kinderen, alles was op de been om zich van een en ander op de hoogte te stellen. Ongelukken zijn hier gelukkig niet voorgekomen. Bij den bakker Zijderlaan op -den Gpweg is een koe op het land door den bliksem doodgeslagen. Bij den heer Oskam, café a la Station, werd de telefoondraad op het dak van het huis door het hemelvuur getroffen, maar geen schade werd aangericht Het was door dit alles een rumoerig» nacht. „Het Baarsje". Zaterdagmiddag klonken de tonen van blaasmuziek over Tol en Haven. T.O.A G.E.N.O. had zich opgesteld en was gereed om de deel nemers aan het hengelconcours, uitge schreven door d0 Hengelaorsolub „Het Baarsje' naar het concours terrein te be geleiden. Vanaf het café van den heer Hartman merd gemarcheerd naar de Krom ,waar het concours plaatsvond. De muziek deed tot aan de* grens der ge meente uitgeleide. Tegen het einde van den wedstrijd kwam de regen de vischvreugde die piet de vreugde der visschen was verstoren en het gevolg was, dat de deelnemers aan dit concours van het water werden verdreven door het hemel water, dat ruimschoots vloeide. „TO.A* G.E.N O." pikte aan de grens der ge meente de hengelaars weer op en zorgde voor wat opgewektheid door de schet terende muziek. De uitslag van dit concours was als volgt. le prijs A. G. van Ipenburg met 245 ,gram; 2e prijs H. Pardoel met 210 gram; 3e prijs F. Rond met 160 gram: 4e prijs G. van Engelen met 164 gram; 5e prijs B. Verveer met 93 gram; Öe plrijs G dien Butter met 89 gram; 8e prijs D. Ko- revaar met 88 gram; 8e prijs H. de Jong met 79 gram; 9e prijs C. van der Hek met 15 gram; 10e prijs J. ran Geeleu met 5 grom; He prijs J. Leneen met 5 gram. Verder volgde hierop nog een verloting van 19 prijzen voor controleurs en mede dingers van dezen wedstrijd, zoodat ieder een, die dezen middag aan dit concours had deelgenomen een prijs ontving. Kaasmarkt. -— Op de Zaterdag alhier gehouden kaasmarkt was de aanvoer 4 partijen, wegende 800 KG. Gestempelde f 8385, ongestempelde f 3687 Han del ate* Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen; nevelig tot Wcht of half bewolkt; droog weer; behou- dena ainomendo kana op onweer; vooral in het Zudd-Ooaten iets koeler. (Eigen Radio-dienst.) Te water geraakt an verdronken. VLAARBINGEN. 11 Juli. Hedenmor gen "is de 20-jarige P. de Ronde, werk zaam aan de Eerste Nederlands ohe Coöpe ratieve Kunstmes tfabriak, toen hij over een regel liep, gestruikeld en te water go- vallen. Een half uur later werd zijn lijk opge haald. Ds Holland—IndM-vllegers. AMSTERDAM, 11 Juli. Het Fokker- vliegtuig is hedenmorgen op deg van Ran goon naar Calcutta vertrokken. BIJ hef zwemmen verdronken. AMSTERDAM, 11 Juli. Gisteravond is de 21 -jarige stuurman .by de groote vaart K. Leeuw uit Borne bij het zwemmen in het Nieuwe Diep, verdronken. Zijn' vriend die bij hem was trachtte hern nog t« redden, toen hy waarschijnlijk te vermoeid om zich nog langer boven water te houden om hulp riep, doch moest hem tenslotte Iaslaten. Zijn lyk is eenige uren later opgehaald. Slachtoffer van dronkenschap. DELFT, 11 Juli Vermoedlyk tengevolge van dronkenschap is hedennacht de Duitscher H B uit Muhlhelm in het grachtwater van den Verversdijk geraakt en verdronken. Zyn lijk is later opge haald. Zware brand te Oosterbeek. Gisroe-w ren is de meubelfabriek van de L.O.V, te Oosterbeek in de asch gelegd. De schade wordt op ongeveer 120 duizend gulden geraamd*. De fabriek en andere gebouwen waren op beurspolis verzei kerd. Een klein gedeelte van het perso neel werd hedenmorgen te werk gesteld voor het bouwen van een noodloods- Ongeveer 90 arbeiders komen tengevolge Van den brand zonder werk. Naar de Iporzaak werd hedenmorgen door de po litie een onderzoek ingesteld. Zwaar waar boven ons Land. Branden op vele plaatsen. Koelen en paarden door het hemelvuur gedood. Over- stroomingen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft boven verschillende deelen van ons land een waar noodweer gewoed, dat ve le branden en aanzienlijke schade veroor zaakte. Hieronder geven wij een en ander weer: De bliksem ia ingeslagen in het kof fiehuis Beuker te Erica (Drente), dat go- heel ia afgebrand. Verzekerinig dekt de adhiode. Te Hijken, gemeente Beilen, ia de bliksem geslagen in de schuur van den timmerman Boer. In mimdner dan een huis en sahaur door de vlam- De bBtawm fe ingwtaeen Sn een actbuar mot 4011 iMt*0"*01 0 le Leidsahanrïanï. De gsheele schuur mw, intoud werd een prooi dor vlammen. Ooi eenige Hpuen kmmm om. Door het inslaan van den miisem is een mot hot» gevulde berg van de wed. A. Dassedaar te VoarthuiMn afgebrand Bij den laudhouwer T. van den Broek te Tarachuur, zijn vijf koeien en bii St. Kuijt te Harselaar, gemeente Jtex- ïveld, ie een koe doer den bliksem ge- dood* Te Beursen is door het inslaan van het hemelvuur de boerderij van H. van Bokstel geheel afgebrand. Alles was verwek^ Adorp fprov. Groningen) is de ndeuwe boerderij van den landbouwer K Goidtioorn geheel afgdhrand. Te Vierverkten (gem. Hoogkerk), to de boederij van gebroeders Steen afge- te!f(k>lt in Noord-Limburg heeft het:on- ter spoedig gebluscht. Iu een weiland werd een koe van J- Thklen door den bliksem gedood. I Bij bet hevige onweer dat boven Baarn en Soest woedde, is de bliksem w™, in het benedenihiuia van den heer f Majoor te Soest. Plafond en muren ziin ernstig beschadigd en er ontstond èeu begin van brand, die echter bytijds gebluscht kon worden De bewoners die op de bovenste verdieping van het huis waren hebben geen letsel gekregen Een geit in de schuur „is door het hemel-* vuur getroffen. Te Groningen is t ook noodweer geweest. Op sommige plaatsen, waar de riolen het regenwater niet vlug konden afvoeren, ontstonden overstroomingen, die de hulp van de brandweer noodzake lijk maakten. Iu de provincie Groningen woedde het onweer eveneens sterk. In Helpman werd een tramhuisje twee maal door den bliksem getroffen. Er was gelukkig niemand in. Op de lijn naar Haren werd een tramwagen, getroffen, die daardoor in het ongereede geraakte en paar de remise gesleept moest worden. In de omgeving van de stad js nogal veel schade aangericht. Te Bronsveld, gemeente Oudepekela, is 'a avonds de behuizing van S Bodowea afgebrand. Verzekering dekt de schade. Den geheelen nacht bleef het onweer jjanhouderi. Het hemelvuur. Bij den landbouwer B. BlaauwenidTaod te Zwartebrook, ge meente Bameveld, is hot hemelvuur in geslagen. De bewoner en een buurman, wiens kleederen werden *eoc broei d, en gescheurd en wiens schoenen worden stukgeslagen, vielen bewusteloos togen den grond, doch kwamen later weer bij ken nis. Brand werd nóet veroorzaakt. Arme kleins. Te Leur is hot 2-jarige dochtertje van den landarbeider G. in een kuip mot water gevallen en verdronken. Negen menschen verbrand. Te Van couver (Engeland) ontstond dee avonds brand in oen door versohoidene gezua- nen bewoond huis. Men gelooft, dat hy aankwam, doordat er een lucifer in ont vlambare stoffen viol. Er zijn ten minste negen menschen omgekomen, onder wie itwee hinderen en vole andere hebben ernstige brandwon den giekregen. Een sahiMer, die hertteerst alarm maak te, is in hechtenis genomen onder be- ecbuldiging van hot veroorzaken var dood door schuld. Spoorwagongeval. Te Heerlen is een arbeiderotrein aangereden door een rangeerenden goedertroin, die ter hoogte van den overweg bij de Oranje-Nassau- Mijn over een verkeerden wissel reed. De bagagewagen van dé personentrein werd gcW vernield, en de eerste coupé ran het op den bagagewagen volgende personenrijtuig werd ingedrukt. Persoon lijke ongelukken hadden er niet bij plaats alleen do conducteur Beene, die in den bagagewagen was, liep een snode over het voorhoofd op. De materieele schade ia vrij aanzienlijk. 1 Diefstal. Te Ooatum (Gron.) is ton nadeele van den heer J. K. een bedrag yam f 900 gestolen. Ontploffing In een kruitfabriek. Een ontploffing in een kruitfabriek bij War schau hoeft twee arbeiders gedood, zes zwoor gewond. Dpor heete olie verbrand. To Rot terdam ia in hot Westergemaal aan den Wostorsinigei bij het proefdraaien van een hoognpanndngamoter, oen olieachake- laar gesprongen. Do vlam sloeg naar bui ten en heete olie stroomde over den vloer. Vier leden van het personeel kragen lichte randwoudon. Zij zijn in het Diaco- nessenihuifl verbanden. Doodgereden. Te Ede wilde een niet nuchter man met den autobus van R. van station Ede S.S. naar het dorp, wat hem geweigerd werd. Toen de bus wegreed, greep hij het portier en viel. De bus reed aver den man heen, waardoor Vrouw verbrand. De 24-jarige Juf frouw M. D.. ran den flchiedamachenweg te Rotterdam, was 's avonds in haar woning bezig, haar haar te krullen. De krultang verwarmde zij met behulp van een spdritustoestel, welk stel op den grond is gevallen, waardoor oen begin van brand ontstond. De juffrouw kreeg ern stige brandwonden en is in het zieken huis aan den Goolsiugei ter verpleging opgenomen. Haar toestand is zorgelijk. Aan de gevolgen overleden. De stu dent L. M. T., uit Den Haag, die in den nacht in bewusteloozen toestand op den Leidsdhen straatweg onder Voorschoten naast zijn motorfiets werd gevonden, ia zonder tot bewustzijn te zijn geweest, in het DdeukooMfcecbttb te Leiden overleden. Tegen boom gereden. Te Drift is op den Rottardamochen Rijweg, ter hoogte van den Overslag te Drift een .vrachtauto van de firma Van der Einde oij Rotterdam, tengevolge van het defect raken van de stuurinrichting tegen een boom geraden. De wagen draaide vervolgens dwars over den weg. terwijl de heer Leupen, van den BoezemsingeJ te Rotterdam, die per auto in dezelfde» richting reed, in volle vaart naderde. Een botsing was on vermijdelijk en deze was zoo hevig, dat de luxe-auto geheel werd vernield. De heer L. ia er met eenige Bchrammen afgekomen; twee kinderen, die op den bok van den vrachtwagen zaten, hebben eveneens lichte verwondingen gekregen. De bestuurder van den vrachtauto kreeg geen letsel. Den zwuar besohadigden auto heeft de heer J. do Graaf met behulp van een kxaaniwogen itaar Rotterdam ge bracht. E«n wolkbreuk In hst Erto- gebergte. Honderdvljftig dood en. Duitschland is. door een ramp van grooten omvang getroffen,. Omstreeks 11 iiur in den avond vond in het Ertsge bergte een wollibreuk plaats, zooals in deze streek nog nooit aanschouwd was. In korte spanne" tyds steeg het water van ,de Muglitz en van de Gottleuba, twee beekjes, die door nauwe dalen naar de Elbe stroomen, eenige maters en vulden de. dalen geheel Met daverend geweld sleurde het water blies wat het op zyn weg vond mede. zware, eeuwenoude boomeu werden ont worteld, brug^jen en huizen omvergewor pen, telegraaf- en telefoonpalen meege sleurd. De sjxKJrweg werd vernield. De verschillende stadjes en dorpjes in dezé streek zyn alle zeer ernstig geteisterd. Het zwaarst had Berggieshubel te lijden waar volgens de laatste berichten 45 pnenschen om het leven ztfn gekomen Te Rotterndorf telt men 20 dooden, te Neuendorf 14, te Gottleuba 10 en iti het wereldberoemde Glashutte, het centrum van de horlogefabricage, eveneens #10 dooden- Het gehucht Oelsengrund is geheel ver woest, alle 25 huizen zijn volkomen door het water weggevaagd. In alle dorpen vermist men tal van heden en men vreest dat vele vermisten in het water zijn om gekomen. E»n ramp van aanlm minuten. Een inwoner van Glashutte vertelde dat de ramp zich in slechts enkele mi nuten afspeelde. Het had den geheelen avond geonweerd en de menschen had den den indruk, dat er een tweede zond- vloed op til was. Dit bleek echter nog slechts een inleiding te ziin,. Omstreeks 11 uur drong plotseling een golf van wel twee meter hoogte het dal binnen, In enkele oogenblikken tijds stond het j station twee meter onder water. Een j stampvolle "trein, die op het punt stond van vertrekken, werd door loet water In gesloten. In enkele seconden -tijds steeg het water in do wagens tot een meter hoogte eenige passagiers, die in hun doodsangst uit den trein sprongen, wer den door den stroom meegesleurd en kwamen in de golven oïnl De andere passagiers bleven, echter in den trein en moesten eenige uren tot aan het middel in het water blijven zit- ten, voor zij gered konden worden. Ent hul dorp In rouw ga- osdompeld. Hat dorpje Berggiaslmlwl ia verreweg het zwaarat getroffen. Man vteeet, dat ex van de 133 inwoners 60 a 80 zijn ver dronken of door hot instorten van huizen zijn gedood. Op het oogenblik zijn politie en eoldaten aan het werk om de puin- hoopen op te ruimen. Mail vindt onder het puin neg voortdurend tijken. 12 hui zen zijn apooxtooe verdwenen, van tal van andere huizen zijn de gevels of zij muren ingestort. Te Bergiesehnhel zou juist een schnt- terafeeat worden gevierd en hot stadje was daarom reeds voaruit feestelijk ver- Merd. Op het oogenblik is Berggiesshubel één enkele puinhoop. Het aantal slachtoffers is daar zeer groot, aangezien de bewo ners in den slaap verrast werden. De Gotaeuto stortte zioh op het dom en deed de huizen instorten. De vloed steeg vier mietere en de bewonen*, die door het water werden gewekt, vielen in den ainoomi ',en werden door de «elven mee gesleurd. Toen het water een weinig ge- vahen was, zag men een aantal verminkte lijken in de takken der hoornen hangen. Het eeret verleden jaax gebouwde Kur- haue is geheel verwoest tiet maeren- deel dier bewoners ia daiktaow. Men is den gdheelan dag benig gewoeut, de overal in het rond liggende lijkem te bergen. Een nieuws verwoesting. Zaterdagmiddag brak boven Barggieas- huibal een nieuw zwaar omweer toe, dat de verwoestingen ta bet Uxtb reeds zoo zwaar beproefde stadje voltooide. Een uur long woedden opnieuw de elementen en kwamen groote watonmissa's van de omliggende bergen neer. Bi de straten steeg de vloed en spoelde tiaar de meu belen weg, die de bewoners uit de rurnee hunner huizen hadden gereid. Door haar gold 'omgekomen. Vreeslijk zijn de Wjzondterheden over de ramp. Zoo verloor een vader zeven dochters, een vrouw, die reeds gered was, keerde naar haar hiuls terug om het geld te halen ,dat zij in haar verwar ring vergeten had mee te nemen. Op dat oogenblik stortten de muren in., men heeft de arme vrouw niet weergezien. Van het grootste hotel te Borggiesshubel Hotel „Sachisisches Haus", staan nog slechts de muren overeind, bet huis van den apotheker en het positkantoor zijn van den aardbodem weggevaagd. Do stroom voordo hzeis boom stammen mee. Het beekje Gottleuba heeft zich een nieuw bed gevormd. Thans bruist dn raast ds beek door de hoofdstraten- De ontzaglijke verwoestingen, welke werden aangericht, zijn in hoodzaak toe te schrijven aan het feit, dat de stroom geheele boomen met zich voerde Als stormrammen stortten de eeuwenoude stammen zich op de huizen en doorboor den deze. Zoo ziet men het huis van een koopman, dat ter hoogte van de eer ste verdieping door een boomstam ge heel is doorboord, maar welks muren overigens aan den vioed weerstand heb ben geboden. In het rapport van den burgemeester wordt ozn. gezegd: ,s Avonds om tien minuten over acht kreeg ik bericht, dat er hoog water dreig de Ik ging daarop de stad in om mij een oordeel over het dreigend gevaar te vormen. Reeds toen steeg het water in de Gottleuba zoo snel, dat ik de nood klokken deed luiden. Wij trachten nog in allerijl dammen op te werpen, maar het aankruisende water, dat boomen en steen meevoerde, gaf ons geen kans. De brandweer legde zich er daarom op toe althans de brugboogen vrü te houden, opdat de doortocht voor het water niet zou worden versperd ,maar ook zij kon door het geweld van het water niet veel uitrichten. Telkens opnieuw werden de doorgangen door boomstammen vei^ stopt. Het riviertje, dat den zomergasten slechts als een beek bekend is, waarin forellen dartelen, was een woest mon ster geworden. 1 Sleunverleenlng. Uit Berlijn wordt nog gemeld: Uit nadere hier ontvangen berichten blijkt, dat bij de ramp 150 menschen om het leven zijn gekomen. Nadere mede- deelingen zijn uiterst moeilijk te verkrij gen, daar het telegrafische verkeer met het gebied van de ramp geheel verbro- ken Is Glashutte, de beroemde stad van de horlogeindustrie, schijnt vooral te hebben geleden. Te Pirna zijn veel lijken aangespoeld en te Dresden is veel dood vee uit de Elbe opgehaald. De Saksische regeering heeft een eerste bedrag van 125.000 mark uitgetrokken voor de slacht- offers. In den trein opgesloten. De spoorwegdirectie Dresden deelt mee, dat op de lijn Heidenau—Altenberg de trein, die -gisteravond om 9 uur uit Altenau vertrokken was te Glashutte is opgehouden. De reizigers konden tengo- yolge van den plotselingen geweldigen 'was van de Mueglitz den trein slechts ten deele verlaten. Het heele station stond drie meter onder water. De reizi gers, die in den trein achter moesten blijven, konden eerst om 1 uur 's nachts verlost worden. Kindoren In den stroom. Te Glashutte heeft zich de Muglitz in twee armen verdeeld en omspoelt een huizeneiland, dat te midden van den stroom is®gelegen. Den geheelen dag was men daar in de weer, om de bewoners die in de huizen waren achtergebleven te redden. Kleine kinderen werden in hun wiegjes over het water gebracht. Al heeft te Glashutte de ramp niet zulk een omtfang aangenomen als te Berggiesshubel, toch is ook daar de el lende zeer groot De lyken, die men te Glashutte uit den stroom opvischte, wa re meeren deels naakt, daar door de kracht van het water de kleeren^van de lichamen waren gescheurd. In een kasteel, dat iets lager den Glashutte ge legen Is, speelden drie mannen kaart, toen zij door het water werden verrast Zy verdronken allen. Te Neuendorf zijn de dooden voorloo- pig in het stationsgebouw ondergebracht. Tienhoven, 11 Juli De voetbalclub Roo- da speelde Zondag met 0. K. K. te Meer kerk. Rooda, die nog zeer jong a, wem geslagen met 81. petroeri 2 door don heer J. A. Aouitjee te Lopik. m»t een som van f 18.500. Bij (jen gehouden afslag werden de peroealen noch afzonderlijk, noch gecombineerd af gemijnd. De heer De Rijk verklaarde te hébben gehandeld voor zioh en Óen heer Th. de Rijk Sr. te Hilversum, den de heer Aan- tjee voor zich en de hoeren C. en J. E Aantjee, beiden te Lopik, aan wie de par- oeelen werden toegewezen. BERGAMBACHT. Van 18 Juli. Overleden: D. Graafland, oud 79 J., echtgenoot ran, R. Verkaik. MEERKERK. Juli. Getrouwd; M. J. Bergokker, oud 28 j. (te Vuren), en P. Vuurens, oud 21 j. H. Horden, oud 25 j., en W. de langen, oud 21 j. Overleden: W. Klarenbeek, oud 56 j. (te 'e-Gtravemhoge) de volgende prijzen. Snoek 30 cent, zeelt 30 cent, voorn 4 tot 0 cent, paling 50 tot 90 cent, alles per pond. TlENHOVEtN, 11 Juli. Aan de zalnw zegenvi&schenrij De Koekoek werden de vorige week 38 zalmen gevangen Moordrecht, 11 Juli Be Finna Van der Kuij en Kaabergen alhier m a la laag ste iuaohrijfster voor f 14.225 opgedragen bat bouwen van een boerenwoning te GOu- da voor rekening van Dr. Nikkel» te Aro- Loplk, 11 Juh. Vrijdag JJ had ten overstaan van notaris H. G. Kooi alhier, in het koffiehuis van G. W. Stam, de afslag plaats van de onroerende goexte- xen. eigendom van de Erven van den heer Johamnee ran Vliet Anthonie'szoon Perceel L Een hofstede bestaande in bauwmanewiOMiig met schuur, loodsen, hooiberg en verdere betimmeringen, be- nevens diverse perceelan wet- en booxn- gaardland, erf an tuin, weg en water, iu de gemmeente Lopik, beven de Fuike- brag, strekkende van do gemeente Jaars veld gedeeltelijk tot eigendom van H. A- Brokking en gedeeltelijk tot da landaohei- ditng mat Benschop, belend ten oosten door eigendom van G. de Gier e® ten westen gedeeltelijk tot de landscheiding mmet Benschop, belend ten oosten door eigendom van G. de Gier en ten westen gedeeltelijk door eigendom van H. A. Brokking en gedeeltelijk door dat van de wed. A. Aantjea, kadaster gemeente Lo- pik. Sectio B Noe 718, 719, 720, 7Ü1, 721a.. 725, 725a, 10S8. 1194 1193 en 1175. groot 8.06.39 H_A. Pereeal II Eenige poroeelen wei-, hooi en boomgaaxdlaad, weg en water aldaar, haven de Fuüebrug, strekkend» van de gemeente Jaarsveld, tot de landucheidMg met Benschop, belend ten oosten door eigendom van W. Mulder en consorten en ten westen door dat van P, van Vliet, kadaster ais voor, Sectie B nos. 859. 859a, S59b, 860, 860a, 801, 862, 862a, 863, «Jl en 865, groot 7.08.50 H-A. AUee verhuurd aan een der erven tot 1 Jaauaxi/1 Mei 1934 voor f 1600 per jaar. Bij den gehouden iuaet op Vrijdag j l- word peerceel 1 het hoogst in bod ge bracht door den heer W. de Rijk te Utreoht met een som van f 22.400, en LEERBROEK. Over de maand Juni Ingekomen personen: N. van Lom wel, van Meerkerk; J. F. Henzen. van Ankel; Joh. H. van Dijk. van Beesd, F. W. ran Willigen, van Heukelum; M. G. Verslui», van Aneide; S. Roeland, van Nieuwlamd. Vertrokken personen: L Stek naar Leerdam, J. Bikker, naar Noordeloos; M K. de Grooit naar Den Haag; A. A. van Hogen, naar Leerdam; J. van Beek, naar Nieuwland. NIEUWLAMD. Over de maand Juni Ingekomen personen: W. Ooetenom en gezin, van Kedichem; J. Zwijnenburg, van langerak; G. J. van Nifterik en ge zin van Amende; P. van Dijk. van Meer kerk; J. C. Bogerd. van Laxmond, de Graaf, van l^eerdam; E. Horden, van leerdam, P. Kersbergen, van Lexmond J. van Beek, van Leerbroek. Vertrokken personen: A. J. Verhoef naar Meerkerk; J. A. van Wilgen n&ar- Loerdam, F. P. Bos naar leerdam; J. Burggraaf naar Lexmond; G. J. Brouwer naar Vianen; G Vroon naar Haastrecht; A. v. Ooijen uaor Leerdam.; M. Sterk naar Renkum; M. van Dijk naar Gorinchem; St. Roeland naar Leerbroek. AMMERSTOL, 11 Juli. In de afgeloo- pen week is de zalinvangst op de rivier de Lek van middelmatige be teekenis ge weest. Ofschoon de tijd reeds is aange broken, waarin, zooals andere jaren, meer kleine dan groote zalmen worden gevangen, blijft de zalm toch vrij zwaar van stuk. Van Vrijdag tot en. met Zater dag j.1. "werden alhier 26 zomerzalmen ter markt aangevoerd, waarvoor een prijs werd betaald varieerende tusschen f 1.-30 en f 1.50 per pond. Omtrent de binnenvisscherij kunnen wij, niet veel melden. De toestand blijft daar zooals Lij reeds geruimen tijd is, namelyk slecht. In dit bedrijf wordt, al moge de een© visscher gelukkiger zijn dan de andere, zeer weinig verdiend. Voor de verschillende vischsoorten betaa.lt men Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Be- huwdvader in den ouderdom van 63 jaar en 9 ma.nden. Wed. W. P. BOER- Nuoterih. P. BOER. F. BOER—joNoeNECL. L. BOER. A. BOER. Oud-Alblai, 6 Juli 1927. Heden overleed, tot ouzo diepe droefheid, na een lang durig doch geduldig lijdez, onze innig geliefde Echtge- noote, zorgzame Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder in den ouderdom van 75 jaren en 5 maanden. On» overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden, 5. KPRSBEROEN. J. W. VONK-Kersberqen. O. VONK. B 'T HOOFT-Kersberoih B 'T HOOFT W. KERSBEROEN. J. KERSBEROEN. en Kleinkinderen. Ooudrlaan, 9 Juli 1927. ROTTERDAM, 11 Juli (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 4ö'd vette runderen, 292 vette kolveren, 7U6 schapen of lammeren; 365 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. f 0,49— 0£2, 2e kw. f 0,42 H—0,45, Be kw. f 0^2 X—035; ossen le kw. f 0,50—^,62, 2e kw f 0,40; Kalveren le kw, f 0,67 H 0,70. 2e kw. f 0,57 H0/12 H, Je kw f 0,45—0,50. Schapen f 25-^33. Lamme ren f 19—23 Varkens f 0,33, 2e kw. f Q32X. Overzicht. Koeien en ossen gewone haadri. Prijzen niet veel veranderd Vette l kalveren langzame handel. Gedrukte I prijzen. Schapen en lammeren flinke ha-Tidel Prijzen weinig veranderd. Var kens redelijke handel. Prijzen ongeveer gelijk aan vorige week. ROTTERDAM, 11 Juh (Draadloos). Aardappetmankt van heden. Aangevoerd WeetlandBcbe Schoolmeesters (groot) f 1415, Eerstelingen f 1214, West- londaohe Schoolmeesters (kleiin) f 12 f 18; Blauwphtera f 13—10, Poters f 10— f 14; Geldersohe Schoolmeesters f 911; Eigenheimers f 910. AMSTERDAM, 11 Juh. (Draadloos). Veemarkt ran heden. Aangevoerd 278 vette koeien le kw. f 1,10—1,20, 2e kw. f 0,92-1,05. Se kw. f 0,80-0,90; 130 melk- en kalfkoeien f 250—875 per stux, 103 vette kolveren, 2e kw. f 0,74—0,85, 3e kw. f 0,60—0,72. alles rter KX}., lo vend gewicht; 138 nuchtere kalveren f 13 —19; 39 schapen f 26—30; 17 lamineren f 18-24, 700 varkens, Hollamdsohe lekw. 0,790,80; Overzeeuwsche en Gelder sohe le kw. f 0,880,84 per K.G. s'lacht- gewicht; 55 paarden f 143—225 per stuk OUDEWATER, 11 Juh. (Tetoftmisoh) Kaasmarkt van heden Aangevoerd 133 [nutijen, tezamen 5985 stuks, wegende 1 29925 K.G. Prijzen: le soorj met Rijks- merk f 40—43, 2e soort f 34—38; ronder Rijksmerk f 82—37. Handel matig. GROOT-AMMERS, 9 Juli. Aan de kaas markt alhier, wnxenJiedcn aangevoerd 72 partijen, met le zarruen 2437 atuka ka zen wegende 18376 KjG. Prijs met rijke- mari le soort f 40—f 43,50, 2e soort f 85—f 88; Ongestempelde f 82—f 35. Handel matig. UTRECHT, 9 Juh. Aan do veemarkt alhier waren aangevoeld: 400 stuke v«' Handel gedrukt. De prijzen waren ala volgt; Stieren f 100—850, kalfvaarzen f 160—360, pieken I 80150. melk koeien f 200—330, kalfkoeien f 220- f 300, vaorakoeien f 150-200, nuchtere kalveren f 10—14, magere varkene f 17— 49, biggen f 7—17, schapen f 25—35, weide lammeren f 10—16, zuiglcmmeren f 20—20. DELFT, 9 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 33 stapels komemekaae 4565 c.. 3 ata- péls zoete 79—78 o. par kg. Handel go- woan. V\ ordt gevraagd tegen 1 Aug. a.s., een of flink Halfwas, intern, bij A. SLINOEKLAI^ID, Kinderdijk, Alblaseerdam. goed kunnende melken vereiachte. Adres: O. VAN DER HEYDEN, Kralingsche Weg, Rotterdam, Teratoad gevraagd een flink persoon, als VoorlcnooHt Bekend mei motoren Woning beschikbaar j. C. VO* Kinderdijk der Gemgente Schoonhoven. O Aan de geabonneerden op de Water leiding wordt kennis gegeven dat op Dinsdag 12 en Woensdag 13 lull 1927 ial worden gespuid, waardoor hel water vermoedelijk niet helder aal lijn en aanbevolen wordt, het benoodlgde water vooraf af fe tappen. DE DIRECTIE. Schoonhoven, 9 Juli Ï927. Verlóren Een BIERVAATJE, gaande vaz Beier, ache over Stolwl|keralula, Adret J. VAN DAM Ouderkerk ad. IJtltl VERLOREN! vermoedelijk Jacoüa v. Beierenatraal of Oroene Singel: Eerlijke vlsder wordt vriesdelijk verzocht tegen belooning terug ta bezorgen bij J. VAN OOSTROM, Kerkatraat 23, Schoonhoven. Tandheelkundige Lopikeretr. S4A Schoonhoven SPREEKUUR alle werkdagen 10—5 en 's avonds van half 7 tot 8 uur, behalve Donderdags. Spreekuur ts Lskkorksrk: lederen Donderdag van II tot 4 uur in het Caf4 „DE OROOTE BOER". Kunsttandan «n Bablttao. met twee jaar schriftelijke earantie. Beslist pijnlooze behandeling. Reparation In 2 uur octtxi.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2