SGI NIEl De Gif No. 5314. Rechtszaken. EE BS I FEUIl GEMEENTERAADS VERGADERINGEN Dit nunime DRIE Lay Visscherij Berichten Burgerlijke Stand da door B en 'W. (Wordt vervolgd.) dit «tul ge-‘ De ff*- wat w werden zij ijlings ont- llulp dienst per Onze’ tijd ie vol een nieuw probleea met het lawaai n liever, wat we er te Tot zelf» de klem ten zijn niet meer Sinds toenemend zich deden gelden heen, sedert ete nuaakte om allervs drijven te installeer nen en de onrust I In de lucht en snort het. Te water het en gilt het a verder we komen i volimakingen. des t waai. dat ons allen wie niet beveiligd k men in school 2. dan krunnan w» hem nog orverplaatsen. De heer L. Smit zegt, dat het adrea dat de heer Van den Bosch heeft gazet den,. Is, wat de vorige raadszitting de heer De Wit bedoelde. Toen was spr. er niet voor, en spr. ie verblijd, dat (tót ad vies komt Nu zijn, er vier andorwijs*- knachten aan school 2 en dat kan nog tot 1 Januari ae bestendigd worden. Als spr. bet nu goed begrepen heeft, wordt aan school 1 een tijdalijke kracht be noemd, wear spr. ook accoord mee kan gaan. Spr. is er ten slotte heelmaal roei om den hoer Van den Bosch aan obool 2 te behouden en misschien kan dat nog wel door de vervroegde invoering van het 7e leerjaar. De heer De Wit: Waneer nu 1 Janu ari op school 2 de heer Van den Bosch overcompleet komt, kan de raad nu be- slissen om hem dan over te plaatsen? I De voorzitter; Ais de raad zich tn dien voorzitter acht de maatregelen 1 goed, die genomen worden betreffende de I gezondheid van het kind. B. en W. staan hier dan ook sympathiek tegenover Maar I wat echter bleek deze Dexe Courant w> gegeven. Pry» voor Nederland 1.50. O> Men kan zich houden. De man is moege arbeid op het veh der fabriek thuis c ten. Helaas blijken opvatting te hebbel open ramen komt van klassieke muri van redevoeringei bonte mengeling d een, dan het ander, er niet genoeg van station is afgeludsl Dat is een ramp rust wil hebben en is gediend. -«Zijn gald en hij zoekt i hoofd zijn legerste zijn, dat deze mo zijn avond weer h De huisvrouw v hebben en zet zich verrichten. Maar een ander® werkim den stofzuiger aai gefluit aan den ga zijn werk verricht voor de vrouw, d 1 die overdacht, dat middag in stilte 1 voltooien. AMMERSTOL, 17 Aug. De vorige week heeft voor de binnenvisscherij niet' veel ppgeleverd. De vangst van paling en zeelt, mag slecht genoemd worden. Vooral van zeelt werd zeer weinig waargenomen. De vangst van deze vischsoort kan zoo goed als afgeloopen beschouwd worden Ook van de snoek worden slechts enkele exemplaren bemachtigd. De prijzen, die men nu betaalt ,zijn de navolgende: pa ling 40—70 cent, zeelt 80 cent, snoek 25 cent, voorn 1—6 cent, alles per pond Aangaande de zalmvisscherij op de rb- vier de Lek kan gemeld worden, dat deze de laatste week redelijk was. Met ingang van Dinsdag 16 dezer Is de ver bodentijd voor de vangst naar zalm in getreden. Als we den tijd gedurende welken de zalmvisscherij „de Koekoek” heeft gevLscht, overzien, dan kunnen wij zeggen, dat zij dit jaar redelijk zalm heeft gevangen. handen der gemeenschap. Zoover als de heer Smit wiid gaan, kan sur niet en daar om zal spr. pok in de toekomst niet kun nen mee werken. De heer Leis weet niet, wat aan gym nastische oefeningen wordt gedaan en op welke wijze, maar van vrije- en orde- oefeningen is spr. een voorstander. Weth. Roes: In 1901 komt het toe. van de regeerimg. 'De heer Leis: Maar we zitten nu in 1927. De voorzitter is het met den heer Leis eens. maar dan moet er iemand zijn, die er bevoegdheid voor heeft, anders is het maar half werk. En dan moet de vloer in orde worden gemaakt, dat het stofvrij is en dan moet or een aparte onderwijzer .voor worden aangesteld, dat zou meteen kunnen en dan die eene les geven ook in andere scholen. De heer Joh. Jonker voelt ook veel voor die vrije orde-oefeningen, alleen zou dan die vloer wat stofvrij moeten war den gemaakt. 'De heer J. de Wit zegt, dat men heel vroeger het in school no. 1 al gehad heeft, daar was een balk, waaraan rekstokken en ringen. Spr. vondt het toen al een aardig idee. Wat nu de koeten aangaat., is spr. het niet met den voorzitter eens Het kan nooit een kapitaal kosten. Wij als jongens amuseerden ons daar al in, en nu s het 40 jaar geleden, toen was het ar al, maar nu is het allemaal weg. Weth. Korevaar zegt, dat dit al een* meer is besproken met de hoofden van de scholen en nu is dit een moeilijke kwestie. De een hécht meer aan een speelkwartier en wat is ten slotte ge zonder, naar buiten of van het eene net andere lokaal te gaan. En dan moet er eerst nog een lokaal m orde gebracht warden. Beter acht spr. nog een speel kwartier of een wandeling langs den weg. De heer Leis: Ook in December als het regent, school twee heeft geen overdekte speelplaats, dus dan kunnen de kinderen niet buiten, dan kunnen ze toch beten een verech lokaal hebben. Spr. acht een Speelkwartier heel aardig, maar voelt toch veel voor die oefening. Spr. neeat voor zich daarvan nog heel aardige her- >n neringen uit zijn jeugd. De voorzitter zegt, dat er dan toen ook deskundige leiding behoort te zijn. Vere der zegt spr. nog verzuimd te hebben op een vraag van den heer L. Smit te ant woorden. Alle gemeentebesturen hebben aangaande de schoolartsen (geneeskundig schooltoezicht) een schrijven gehad hoe het geregeld was, anders niet Wat betreft de vrije- en ordeoefeningen op de betreffende scholen, dit word* ver wezen naar B. en W. om prae-advies. Wat betreft den onderwijzer op school 2 de heer Van den Bosch, om deze te verplaatsen naar school I. omdat, in eerste cenioemde school met Januari a.s. wel- Mchit oen onderwijzer overcom pleet komt, zegt de voorzitter, dat het beter is deze onderwijzer daar te hou den. zoolang het kan. Beter kunnen we het laatste tijdvak nog afwachten, ook de insepeteur acht dit wel het beate. We kunnen dan aan school 1 beter een tijde- liike leerkracht benoemen, mocht dan in Januari de heer Van den Bosch vrij ko- AMEIDE. Juli. Geboren: Dirk, z van G. van Steenas en A. Vroon. Getrouwd: W. A. Eikedenboom, oud 23 j. en H. Bonter, oud 23 j. Overleden: A. de Groot, oud 60 j.. echt genoot van M Oskam. -* A P. de Jong, oud 40 j., eohtgenoot van J. Boon. HENH0VEN. Juli. Gebaren: Maagje, d. van G. Scherpen zeel en J. van Dieren. Overleden; G. Kool, oud 10 j. (won. te Jaarsveld). LEKKERKERK. Augustus, Geboren: Hendrik, z. van C. G Neven en J. Dealen. Getrouwd: L. Helleman en M. Slin gerland. J. Zuidervliet en E. Brand. OverliedenJ Broere. oud 65 jechtgen. van A. Kapte ijn. GOUDA. Augustus. Geboren: Antje Glasnna, d. van D. de Vries en L. M. Plomp, Westhaven 41 Gerardus Jacobus Maria, z. van G. D. van Nieherk en G. M. Kortekaas, G. Ketelsttraat 17. Jansje Hijlkes. d. van D. van Bekkum en W. T. de Jong. Krui- denierstraat 4. Garnelis, z, van J F van Leeuwen en M Klever, Heerenstraat 53. Weth. Kcreva&r zegt, dat de woning destijds te aangekocht om deze tijdelijk te verhuren aan den burgemeester omdat die straks geen woning heeft Doch de woning is niet als ambtswoning aange kocht. ’.Dam zou men op meer onkosten komen als nu hek geval te Nu moet de woning publiek worden verhuurd, andere is het niet goed. Wammeer er nu ande ren komen, dan hebben B en W hef recht te nemen hem die hun het meest geschikt voorkomt De voorwaarden voorgesteld, worden onveranderd goedge keurd gaan betrachten» Het te als een feit te constateeren. dat men voel kinderen aan treft, dis onrein zijn .misschien te dat, omdat er thuis geen voldoende a: teutte voor te, daarom zou het beter zijn, dat zulke kinderen op school een bad konden nemen. Dr Hoof Imam acht het aldus spr. een leemte. dat niet aan lichamelijke oefe ning wordt gedaan. Nu hebben B en W bij de behandeling der begrootriing toege zegd eens na te gaan, of hier was ruim te voor gemaakt zou kunnen worden, aan de betreffende scholen. Verder wil spr vragen of het college van B. en W. van Ged. Staten een vraag heeft bereikt om trent gecentralteeerden schoolartsen dienst. Spr. stelt een vraag omtrent het boekje, dat Dr Hooftman overlegd had, waarin gehandeld wobdt over de Land- verzorging. of B en W genegen 's. dte hoekjes uit ie doelen aan de schoolkinde ren De wijs er niet mee geschaad wordt, dan kan Ijst toch geen bezwaar wezen, in dien het tenminste ook voor den Inspec teur geen bezwaar ia. Hierna stelt de voorzitter aan de arde Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw De voorzitter dankt de hoeren voor hun arbeid en komstig hst uttgsbracht advies. Hierna worden eenige oomptabilitedite- besluiten genomen. Omtrent de rerhuur van de vantaf E 198 zegt de heer L. Snuft, dat de wo nting geen ambtewaning genoemd wordt, alleen wordt deze aangeduid, met woniirg De voohzitter: Het te. ook geen ambto- woning. De heer De Wit: Dus het wordt een publieke verhuring. De voorzitter zegt, dat hetgeen, in deze Vooswaarde staat weergeeft, wat de raad den vorigen keer beslaten heeft. De heer De Wit: Dus het gaat bij op bod of afslag, wanneer de burgemeester gen, waar moet het geld vandaan komen I in zulk een kleine gemeente." Wanneer 1 gekozen raadsleden. De voorzitter benoemt als commtesio om deze te onderzoeken de hoeren J. Hardam, P. Leis en Joh, Jonker. i De voorzitter sohonst de zitting. Na heropening der zitting rapporteert de heer P Lel», dat van allen de stukken in arde zijn bevonden en derhalve gead- de moordenaars weldra werden. En nu zullen in Loetoeng nog meer slachtoffers van de ramp komen, door dat ook de mannen, die de opdracht gaven voor dezen offer-moord, daarvoor terecht zullen staan! Em hollMd paard. De 63-jarige voerman A B. uit de Mei doornstraat is op den oprit aan de v. d. Takstraat te Rotterdam onder een sleepers wagen geraakt, van welken wagen liet paard op hol was geslagen. B. raakte onder het linker voorwiel en werd een eind weegs meegesleurd Met qeu ernstige ver wonding aan het gezicht en kneusingen van linkerschouder en borst is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. Smokkelarij. In dien nacht hebben de kommiezen Dekker en Bulthuis te Bourtange (Gr.) van onbekend gebleven smokkelaars, die met hun voertuig ont kwamen, 7 loopvarkens, uit Duitschland aangekocht, lu beslag genomen. M«t ten mn gestoken. Zondagavond hebben twee Ghineezen, de 41-jarige P. A M. en de 23-jarige L. A. Y., the in een logement aan de Delistraat te Rotter dam verblijf houden, ruzie gekregen over een geldkwestie. Deze kweette was Y. nog niet vergeten en toen M. lag te slapen, te hij met een groot mes bij hem gekomen waarmede hij hem een gsoote wande aan het linkeroog toebracht. De Chinees moest met den auto van den G G. D. naar het ziekenhuis aan den Cool- airxgel worden vervoerd. De politie heeft Y. in bewaring ge- stald. Motorongeluk. Maandagnamiddag gebeurde bij den Haagscheu Schouw onder de gemeente Voorschoten een ern stig motorongeluk. Twee Hagenaars, de studadoor J. S. en F v« H, kwamen op een motorfiets uit de richting Den Haag. Zij reden met een flinke vaart. S. stuur de en Jl. zat op de duozitting. In een •gevaarlijken hoek bij een café nam S. de bocht te groot, waardoor het motorrij wiel met kracht tegen een aldaar staan de benzineautomaat botste met het ge volg, dat beiden van het zeer gehaven de voertuig geslingerd werden en zware verwondingen bekwamen. In het nabijgelegen café door Dr. Delbaere van den boden Leidschen EerSten voorloopig verbonden en daarna autobrancard naar Leiden vervoerd en in het Diaconessenhuis opgenomen, toestand de beide jonge mannen is zor gelijk. SprMUwan. Uit Borne wondt meld- Evenals zulks reeds gedurende eenige jaren het geval geweest is, kan men thans ’s avonds een half uur voor zons ondergang, weer het merkwaardige ver schijnsel waarnemen, dat zwermen van tienduizenden spreeuwen van alle kanten samenstroomen boven het z.g. „Molen ven” het 'prachtige natuurmonument, een uur van Borne (O.) verwijderd, door een der heer en van Heek aad de Ver- eendgw Natura Docet te Denokamp go- sohankien. Indrukwekkend is het te zien, hoe deze drommen zich tot een ontelbare massa veireenigtingen in allerlei voimen groote kringen boven de plassen be schrijven. al lager en lager vliegen en bij het invallen van de schemering plot seling in het riet verdwijnei Voor hen, die dit schouwspel nimmer aanschouwden is het een openbaring, om nooit te vergeten, voor ons, die het Jaar in jaar uit reeds zagen, is het steeds weer 'interessant en wij kunnen slechts dankbaar zjjn, dat dit plekje natuur on gerept behouden blijft, om dit wonder schoons dierenspel telkenjare opnieuw te kunnen aanschouwen. Vernielzuchtige dieven. Dieven heb ben een Dezoek gebracht aan de woning van Dr. R. aan den Bergweg te Rotter dam terwijl de familie R. uitstedig was. De dieven hebben op ergerlijke wijze huisgehouden en met houtboren veelver- nield. Een buffet en een schrijfbureau zijn op tal van plaatsen met een boor beschadigd. Gestolen is uit de spaar potten van de kinderen een bedrag van f 25. Uit een aangrenzende werkplaats» is een fiets gestolen. Aanvaring. Het inkomende Engel- sche stoomschip Kamir is door het ou- klaar raken van de stuurinrichting tor hoogte van de petroleumhaven Jte Rot terdam uit het roer geloopen en tegen den steiger van de Rotterdamsche petro- leum-maatschappij gevaren. De steiger is ernstig geschadigd. Ook werd er duedalf vernield. Het aan den steiger gemeerd liggende vrachtschip W. P. A, G, 6 Jtreeg eveneens schade. Van de Kamir zijn enkele platen van den boeg ontzet. De schade wordt op f a 20.000 ge raamd. Botsing tusschen motor «r auto. le Wijk aan Zee is de motorrijder F. uit Beverwijk door het te ruim nemen van een bopht, met groote snelheid tegen oen auto opgereden. De berijder werd van den motor geslingerd en werd in bewustelo zen toostend met een ernstige dijbeen- breuk opgenomen. Na voorloopig verban den te rijn., werd hij oomiddellijk naar een der Haarlemsche ziekenhuizen ver voerd. De bestuurder van den auto heeft zooveel mogelijk uitgehaald, doch hij kon den aanstormenden motor niet meer ont wijken Het motorrijtuig werd totaal ver nield. Er zijn veel mei te halen. Van hui: den, omdat er vla chinale bewpging, den en dreunen, jvealig gemaakt w< autoganages bij d stille wabertjos, i heerlijk zitten kan roering worden g hijgende, kwietterer De rust, de inti verloren gegaan en dit zal vermindere dienen te rekenen, lawaai nog'zullen Wat daartegen steden, met name dam. zijn thans heden. Dt>. Rechtbank te Utrecht, waarvoor hij zich te verantwoorden had, veroor deelde den verdachte op 12 April 1.1. tot één jaar gevangenisstraf met aftrek der voorhechtenis. Het O.M, dat vier jaar gevangenisstraf had gevorderd, toe kende hooger beroep aan. Voor het Gerechtshof te Den Haag bleef de verdachte bij rijn bekentenis over de motieven zijner handelingen hei hij zich niet uit. De procureur-generaal Mr. Dr Van Geuns deed In zijn requisitoir uitkomen dat de verdachte op de rechtsorde een ernstige inbreuk heeft gemaakt. Herhaal delijk is hij bovendien 'in Duitschland veroordeeld en wij kunnen dus, ook al weten wij weinig van rijn persoonlijkheid af, zeggen, dat verdachte op misdadig (gebied is werkzaam geweest. De stukken verschaffen omtrent verdachte weinig licht. Nood om te stelen was bij ver dachte slechts in geringe mate aanwezig. Het argument, dat men verdachte om dat hij een vreemdeling is, slechts een korte gevangenisstraf moet opleggen, om hem daarna zoo gauw mogelijk over de grenzen te zetten mag niet overwegen.. Een straf behoort te worden opgelegd tiie in overeenstemming is met den ernst van het feit en de gevaarlijkheid van den persoon. Eisdn: bevostiving van het vonnis .doch verzwaring der opgelegde straf tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorhechtenis. Mr. S B. de Leeuw, de verdediger, betoogde, dat hef niet op den weg ligt van dén rechter’ om ten opzichte van den onderdaan eener vreemde mogend heid een straf op te leggen, die tuchti ging en verbetering tot oogmerk heeft. Z.i. moet de rechter in een geval als dit zich slechts de vraag stellen: wat is de schade ,die de vreemdeling aan de Nederlandsche gemeenschap heeft toe gebracht? Uitspraak doende, bevestigde het hof het vonnis, behalve ten aanzien van de opgelegde straf. Bij de strafoplegging nam het Hof wel in aanmerking den ernst der gepleegde feiten in verband met het verleden van verdachte, doch tevens het feit, dat hij in ’het vonnis heeft berust. Op dien grond veroordeelde het Hof den verdachte tot 1 iaar gevangenisstraf met bepaling dat de geheele preventieve hechtenis zal worden afgetrokken. dorpelingen daartoe bijeengebracht en voor dat bedrag verklaarden eenige scha vuiten zich bereid het gewenschte offer te bezorgen. Ze togen er op uit en Loof den in een andere streek op hun beurt f 50 uit voor een versch menschenhoofd Ook voor dat bedrag werd een viertal schurken bereid gevonden, ze lokten een 16-jarigen herdersknaap mee in een grot en sneden hem daar het hoofd, af, om dat aan de „koopers” te brengen. Een vrouw zag echter den moord plegen en waarschuwde het kamponghoofd, waarna gearresteerd Diefstal met braak. Einde van dit jaar maakte een 26-jarige Duitscher zich in Jutphaas en te Delden schuldig aan diefstal met braak in den voor de nacht rust bestemden lijd en te Delden boven dien aan rijwieldiefstal. Begin Februari in hechtenis genomen, bekende de manM de feiten. Hij had te Berlijn gewoond en was naar ons land gegaan in de hoop er werk te zullen vinden, niet gelukte. Bij onderzoek vreemdeling i Duitschland herhaaldelijk veroordeeld te zijn, onder meer wegens diefstal onder verzwarende omstandlg- ALBLASSERDAM. Voorzitter de heer J. van Scheers. Secretaris de heer M. Verkalk. Afwezig de heereu J. U. Smit en Jao. Jonker. Na opening der vergadering worden oprst de notulen gelezen van de twee laatste vergadeningap, die onveranderd worden goedgekeurd. Daanna komen ter tafel de ingekomen stukken: Van Ged. Staten het goedgekeurde raads besluit aankoop der woning. Voorts, dat de begroeting over 1927 is goedgekeurd. Een schrijven is ingekomen van den heer A. Verloop, dat deze rijn benoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. Een schrijven van den heer G. Stel- laart. die bericht, dat hij voor de benoe ming als lid van het Burgerlijk Armbe stuur bedankt Ingekomen rijn de jaarverslagen van de beide doktoren Do Haan en Hooftman over het geneeskundig schooltoezicht. In April was het eerste verslag van een dor doktoren ingekomen, waarmede ;s ge wacht tot het' tweede ook binnen was. De heer L. Smit zegt altijd met belang stelling deze verslagen te volgen. Inzon derheid Dr. Hooftman intereeaeert rich hier bijzonder voor. Nu is de instructie van de schoolartsen van dien aard, dat zij nog geen practiech werk kunne^ doen. Het is geen eigenlijke medische school- vorzorgiing. beter zou spr. het achten wanneer men hier in de lijn ging van wat Ged. Staten voorslaan. Wij komen daar altijd voor op, omdat het maatrege len zijn, die de gezondheid van het kind betreffen. Voorts pleit spr voor school boden. Spr. vraagt of B en W. dit mo gelijk achten en wenechelijk, dat we d»t tenugdeinzien Weth. Rose zegrt, dlat men de conclu sie niet mag ‘.nekken, omdat we nu hier schooltoezicht hebben, dat daarom het instituut schoolartsen zou moeten worden doorgevoerd, dat is noodt de bedoeling ge- .weeet. De bedoeling is geweest met het geneeskundig schooltoezicht, dat Hinde ren, di« gevaar opleverden ook voor ande ren. dat tijdig zou kunnen ontdekt wor den. En voorts of b.v. een kind een" ver keerde plaats heeft op de school, dat tenderen, die soms achteraan zouden*zit ten nu vooraan zouden geplaatst worden in de klas. We moeten evenwel voor oogen houden, dat we de taak der ouders niet ontnemen in het gezin en leggen in de I ouu oi aisiag, wanneer oe nurgemeeetw f 600 verwonen wil «n een ander biedt f 700. dan krijgt die laatste het hute. De voorzitter: Wanneer u 21. lezen had, zou u blijken van niet De heer De Wit: Maar wanneer het toch een goede huurder iz, wordt hel toch zeker aan den meeat biedende var- hiuurd. Stel bv voor, da- er iemand ia, die er een zaak in wil beginnen, dan heeft die het en dat is toch ook de be doeling niet geweeet Bpr. zou de ver huur van Ie woning willen overlaten aan den raad De voanütfw Om een zaak te begin nen. zal het wei ndemand willen hebben. De heer De Wit:. Er zou juist iemand voor wezen, die daar een zaak zou wil len beginnen. Ik heb direct al gezegd, het is daar geen plaats voor een burgemees ter om daar te wonen, maar nu stelt spr. er toch prijs op. om het niet publiek te verhuren. Kan men dan het voorstel niet wijzigen, om het aan den burgemeester te verhuren voor f 600. Spr. zou het nu toch vreemd vinden, nu we het toch heb ben aangekocht, dat er een ander in zou gaan wonen, daar het toch voor den bun- gemeester gekocht is. Dat zou een aardig grapje warden. Weth. Ross: Hetbesluit den vorigen keer genamen, sluit uit, dat het een ambtewaning kan zijn, daar er een huw bepaald is van f 600 en een ambtswoning is afhankelijk vrin een vast percentage van het aailanis van een ambtenaar. En onderling mogen geen gemeente- eigendommen verhuurd worden. Dat ie in. strijd met de gemeentewet. Doch men behoeft zich niet ongerust te maken, dat een ander die woning zal be trekken. daar toch heel de wereld weet, wat de bedoeling is geweest met deze wo ning aan 8e koopen. x De heer De Wit: Maar als er nu iemand komt, die f 700 wil'geven, dan maken we toch een raar figuur. De voorzitter: Dat zegt U nu. omdat u schijnbaar de voorwaarde niet gelezen beeft, en daarom is het moeilijk deim- teeren. Om aan wettelijke vooredhriften te voldoen, moest dieze voorwaarde ge maakt worden. De heer Hardam: Het is iodh ui‘gesto ten. dat het voor een ander kan bestemd wiorden. De voorzitter; Zeker. In die geest zijn de voorwaarden gesteld. De hoer L. Smit zegt het wel een ambtawonilng te noemen. Men moet dan 10 pO. betalen aan huur. De voorzitter: Ja, hiqt scheelt na ilö. De heer L. Smit: De oprvattiiing is ge weest. d'at het voor den burgetmeeetor be stemd ‘is. voor de som van f 600 per jaar. Die ttiin is nu ook bij den. verh uurx in begrepen en nu staan daar rijpe vruchten in ,wat moet daar nu mee ge beuren. nu de burgemeester er nog niet inwoont. Daar staan wat ®uikarperen in en die zijn straks rijp. De heer De Wit: En Oamskinderen. De heer Smit stelt voor deze te verdoe len ander de schoolkinderen. De hieer Smit vraagt verder, wat aan de woning gebeuren moet en hoe veel er ten koste aan gelegd moet wor den. De voorzitter: De kosten zijn begroot op f 325. 4 Zoo iets was van beschaafde vrouw niet zooveel laffe haar zoonl In haa jonge meisje déb recht dat hij haar bedaard antwoord Ik begrijp u - Zeker niet? met een honend eergisteren schijn1 griip te zijn g*ewor( delijk zeggen wat Daarmee zu Mevr. Recihlingl mij? Nu 'ben ik t moe- viel mevrou /Stel u toch niet goed waarvoor ik Ik herhaal en verzoek u, het Nu, vooruit Reabllmg, die m voor een oogenbli rich van fatsoe eiigen gemaakt, te. en bondig, juffer! ge.... ‘Wat gij bi genomen. Valentine deins verschrikkelijke niet voorbereid. haar oogen were Onwmr. Te Bwum word een 7- jange jongen, die met zijn kameraadje» onder een afdak nabij de rwri winningen in den Eng voor de regen schuilde, door den Mksom gertroiffen. Het künd raakte bewusteloos. In de bulk geschoten. Zondagmid dag ongjervoer half vier surrveulieerde een agent in burgerkleed! ng in het Haagsche Bosch, toen hij pcroces-verbaal wilde op maken tegen een man en een vrouw, die zich, op andermans grond bevonden. De man was daarvan echter niet gediend en weiigerde zijn naam op te geven. Boven dien ontstak hij zoodanig in woede, dat hij don agent te lijf ging en hem een stomp tegen den neus gaf. De politie man trok zijn dienstrevolver om schrik aan te jagen, waarop zijn tegenstander met beide handen den revolver wist vast te grijpen. Een schot ging af en trof den wildeman in den buik. Hij bleek te zijn, de mijnwerker H ’J. W. B., zander vaste .woonplaats. B. is naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn toestand niet ernstig bleek. Windhoos. Dezer dagen „werkte” te Luinjebert bij Hee renveen enkele oogienibliilkken een windhoos. Bij den vee houder J. Brandenburg werd van de schuur een gedeelte van het dak afge- rukt en dwarrelden do dakpannen door de lucht Op eenigen afstand wenden zware boomen omvergeworpen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Relletjes te Amsterdam. De Am- sbendamsche straatjeugd heeft, zooals nu ud vele jaren gebruik is, den Hartjesdag besloten met het afsteken van vuurwerk on het verwekken van süraatbrandjee. Vooral in de Dapperbuurt in hei Ck^ter- parkkwartier en op Kattenburg, heeft de jeugd, daarbij vaak geassisteerd door de ouders ,zich danig geweerd. Voor ae brandweer is het een drukke avond go- wieest. Ongeveer 25 maal is haar hulp iu- geroepen om straat brandjes te komen dooven. En opgeschoten jongens, belust op relletjes, hebben de brandweer menig maal in haar werk pogen te bemoeilij ken In de Dapparbuunt is het dientengevol ge om omstreek» tien uur Maandagavond lot vrij ernstige ongeregeldheden geko men. Toen de politie daar met zachten drang de jangans tot doorloopgn had aan gemaand, werd er plotseling uit het pu bliek met steenen naar de agenten gv gooid. Daarop heeft de poEttemaQht, die onniiddellijk met een groot aantal ruiters en politie te voet versterkt werd, eenige charges uiiitgevoerd. Daarbij zijn harde klappen uitgedeeld. Aan een burger met een bebloed hoofd, die in het politiepost- huls op het Dapperplein werd bsimenge- bnacht, werd eerste hulp verleend, waar na hij huisrwaarte kon keeren. Eenige po li lieagenten liepen lichte verwondingen op door steenworpen. Nog gcruiimen tijd is het in den om trek van de Dapper&traat onrustig geble ven. Pofiitiieruriters hebben er tot laat in den avond gepatrouilleerd ter voorkoming van samenscholingen. Voor zoover oe op de hoeken der siraten zich bewÜldende roerige elementen niet door de politie werden verspreid, werden zij wed door den regen gedwongen zich kalm te houden. Óoik in de Govert Fhnckstraat is het in den loop van den avond af en toe ru moerig geweest. Groepjes jongelui hadden zich daar gevormd, die elkaar bestook ten met voetzoekers en andere voor cte omgeving gevaarlijke vuurwerkjes. De po litie moest dan ook ter bescherming van het publiek deze groepjes uiteen drij ven en toen hier eenige tegenstand were geboden, taoest de politie met gebruikma king van den gummistok onder de reeds krach lig aangegroeiide menigte ruim baan maken. ■Ook de brandweer in de omgeving van de Govert Flinckstlraat moest eenige ma len assistentie verteenen ter blussching van straatbrandjes. De voorzitter; Al» de raad rich tn dieu geest uitspreekt, dan kan daar rekening mee worden gehouden De heer De Witt: Ik bedoel af er dan geen sollicdtanten behoeven te worden apgeroepen,. of hef dan niet geeft, da» hij alléén ia De voorzitter; Dat is geen bezwaar. De heer Joh. Jonker meent, dat de gedachte van den heer De Wit autmia- «mcmxm Bv ti®ch uit dat besluit volgt. millionair Dp voorzitter meent, dat dit niet juist in Amerika, die het noodig vond een in te, maar als het belang van het onder- hier dan ook symi-athiek tegenover Maar 1 om het praotisch uit te voeren, Is wat I anders, want er is ook weer een finan cieels zijde aan. De schoolartsendienst zou spr. ook niet gaarne missen we hebben daar al veel mede kunnen bereiken. Ook dat boekje heeft spr. met aandacht gv lezen. Spr. herinnert aan een millionair richting tot stand te brengen, doch het bleek, dat dit veel geld kostte en even werd er gedacht, om het werk maar te staken. Dus ook wij moeten wel vra- a> dit boekje eens circuleert bij de school hoofden en die spreken daar eens over b.v. op de Ouderavonden, dan bereikt men ook al veel. Er is geeproken over li chamelijke oefening, maar als dit ge schiedt, moet dit plaats hebben onder deskundige leiding en dat koe ook weer geld. Het te niet zoo eenvoudig, als het wel lijkt en voor de kosten zal men wel i v-iseerd wordt tot toelating, fomiawtei-n'zon 1 Dft VOOrritto» ha •telt voor te besluiten overeen-

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4