H.H. Mesters! Als 't kindje binnenkomt GEUR'. GAG GALLEGOOIJEG 13)-I 31 farte Hooi-, Wei- en Bouwland, BOUWLAND, HOFSTEDE Rati] Kapitaal „ETERNIT" fait 4 STER-TABAK BELASTING ADVIES-BUREAU Stemmen van Piano's en Orgels Bij VERKOUDHEID ABDU5IR00P Voord» Borst Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Voor de Huisvrouw. Loop der Bevolking. Notaris Teijinck Willige-Langerak Openbare Vrijwillige Bijbels Verkooping. Kerkboeken Kerkbijbels Notaris C. H. W. Meijer Oroote voorraad. Lage prijzen, o.se.io H.A. te Lekkerkerk, „De Denneboom" „De Goudsche Gaper" N.V. PHARUS HYPOTHEEKBANK, Den Haag Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris B J. Teijinck Donderdagen 19 en 22 December '27, Wei-, Hooi- en Boomgaardland, Benschop, Openbare Verkooping Heerenbuis Heerenhuis 3 Een Woonhuis 4. Twee Woonhuizen Notaris J. Koeman Te koop: Een Electrisohe Piano, HEEM oómin 8. H'öam Stationsweg mi de coolsingel in- en uerkooo van ie en 2e nanus meuneien. Gegolfde Platen HEEM AF eenphaseU MOTOREN 1/„ PK 1500 OMWENTELINGEN OP IEDER STOPCONTACT AAN TE SLUITEN voor ■Jtrf Erkend de besEe D. BLOK aB C. Fabriek v. Lllnzaadsulkerkoekies en Hrachivoeders QUISPEL Koopt Uw glas bij een vertrouwd adres. P. van der Burgh, Glashandei, Maa land (Z.-H.) i.v. kwrd yan dt maiajaa toot da oudtra an fan Brain, din loon, was ar tan grool pak gekomen voor allemaal, tooali erop itond. Men had gewacht met uitpakken, tot het midden op den avond geworden waa. Dat waa de gewoonte soo om het „te doen ala allen erbij waren. En vader keek met verwachtenden blik naar de klok nog één postbestelling moeat er komen misschien dat de benoeming, daarmee kwam. Toen de bel rinkelde was hij met één sprong bij de deur. De post griste hy haastig uit de brievenbus en met moeite onderdrukte hij een vreugdekreet een groote brief zat erin uit de plaats waai- naar Zus gesolliciteerd had de be noeming. Hij hield zich doof toen ben hem vroeg wat er waa en alleen aan het glinsteren van z'n oogen sou men hebben kunnen zien, dat er wat bijzonders was. Maar toen het uur van uitpakken ge komen was en Zus een groot pak vond, waarop stond „Voorzichtig" en zij al maar n^oest loswikkelen de papieren tot zij ten leste de groote enveloppe vond, toen lachte en snikte ze tegelijk en haar vader om den hals vliegend riep zij: „O vadertje, vadertje." Meer kon ze van vreugde niet uit brengen en haar vader weerde haar af met de woorden: „Nu is onze Sint toch goed hè meid. Nu is het voor mekaar." En dankbaar blikte hij rond over zijn gezin, waarmee het zoo naar wensch gegaan was, heel anders dan het zich oorspronkelijk liet aanzien, toen hij de aanzegging van ontslag in het privé- kantoor gekregen had. Hun Sint Nicolaaa waa goed. INGEZONDEN MEDEDEELING. De verkoudheid la niet het ergste. Maar hoed U voor de ergere gevolgen van een verwaarlooade kou, die soo gemakkelijk optreden. Be gin liever bi) het begin en verzorg reed» een „gewone" verkoudheid aiet AKKER'S Loplk, 2 Deo. Het Bestuur der Natio nale Stichting Tehuis voor alleenstaande blinden (Wolfhezan) bericht ons, dat dt> opbrengst der collecte in da gemeente Lo- pik f 82,66, Jaarsveld f 67,46 H en Wil- lige-Langerak f 62 bedroeg, an zegt aan alle geveri hartelijk dank.. Blaskantgraaf, 2 Deo. Een zeer groot aantal belangstellenden had zich ver- eenigd in de Chr. School alhier, teneinde het afscheid van den WelEd. heer J. van der Linden (die naar Oldebroek ver trok) als hoofd der school en de in stallatie van diens opvolgers den "WelEd. heer C. W. van Kooten .komende van Ede bij te kunnen wonen* De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 119 vers 3, waarna de voorzitter de heer R. Baan Ps. 50 las en voorging in gebed. Vervolgens riep hy allen een harteiyk welkom toe en lichtte met enkele woor den de bedoeling der byeen komst toe, waarna hy gelegenheid gaf, enkele af scheidswoorden te spreken. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door C. de Haan Jr. namens de J. V., die als aandenken aanbood het bekende werk van Prof. Visscher „Het Para^ys probleem", door ouderling Van der Zouwen, namens de Zondagsschool, door den heer Verhoe ff namens 't per soneel, WelEd, heer Vermeer, van Brand- wyk mede namens collega's, den WelEd. heer Van Meeuwen secretaris der ge meente mede namens den heer burge meester, de secretaris der school, den heer K.. Aantjes en tenslotte door den voorzitter namens het schoolbestuur, die als aandenken namens de vereeniglng aanbood een groot ichildery, voorstellen de school en woning. Ontroerd dankte de heer Van der Linde Ln zijn ernstig afscheidswoord alle aan wezigen, mede namens zijn echtgenoote, waarop hem staande werd toegezongen Ps. 121 vers 4. Inmiddels was ter vergadering gekomen 1 de heer Van Kooten met zyn echtgenoote, die door den voorzitter harteiyk welkom werd geheeten en met eeu kort woord als hoofd geïnstalleerd, daarbij er herinnerend hoe belangrijk deze dag voor hem was, daar het tevens zyn trouwdag was. Het jonge echtpaar werd staande toe gezongen Ps. 134 vers 3, waarna het woord werd gevoerd door de heeren C. de Haan Jr., Van der Zouwen, WelEd. heer Kooiman, van Sliedrecht, namens collega's, Van Meeuwen, Verhoeff, K. Aantjes en F. van Dam, alsmede door de heer Van der Linden. Hierop werd de vergadering met dank zegging door den voorzitter gesloten Meerkerk, 2 Deo. De herkozen leden van de commissie tot wering van school verzuim de heeren G. Oldemana, J. Not- ting, O. M. Br&kel, H. J. van den Berg, en H. van Hof, hebben allen hun be noeming aangenomen. Ds. Janssen, hoofdveldprediker, hield Maandagavond in de Chr. Gerefor meerde Kerk alhier een rede, ten bate van de Chr. Militaire Tehuizen, over „De Daden des Heeren". Na opening met gebed en gezameniyk zingen van een psalm, begon genoemde dominé zyn redo welke met spanning werd gevolgd. Om streeks 9 uur werd met dankgebed ge sloten. Naar we vernemen zal de tooneel- vereeniging „Union" van Leerdam, om streeks Kerstmis in de tooneelzaal van den heer G. v. d. Ham alhier, een uit voering geven. Waar deze vereeniging ai meermalen gelauwerd van concoursen is teruggekomen, geloven we wel, dat hiervoor veel belangstelling zal zijn. Leerbroek, 2 Dec. Toen de landbouwer A. B. alhier verleden week stroo wilde gaan halen met paard en wagen, maakte het dier zich bang, doordat de wagen op zyn heksen liep en ging er van door. BU de hoeve van A. L. kwam hy in de knotwilgen terecht en werd het paard gegrepen, dat inmiddels de wagen kort en klein had geslagen. De voerman kwam in de sloot terecht, maar kwam er ge lukkig goed af. De autobestuurder J. C. B. alhiei; reed een dezer dagen, ter hoogte van de hoeve van de wed. G. Boon, in do Weverwyk, doordat hij zyn stuur kwj> raakte, van den rijk af. Met vereende krachten werd zijn vrachtauto weer op den beganen dijk getrokken. Persoon- lijke ongelukken kwamen niet voor. Noordaloos, 2 Deo. De heer Bruinmft, volontair ter secretarie alhier, zal met ingang van 1 December a.s. werkzaam worden gesteld ter gemeente-secretarie te Zwartsluis. Deze week werd in de Chr. School oen ringvergadering gehouden door den ring Leerbroek en Omstreken van den Bond van Hervormde Jongelingsvereent- gingen op Gereformeerden Grondslag Leden van de vereenigingen te Hoor naar, Noordeloos, Lexmond, Schoonre- woerd en Leerbroek waren aanwezig. Een tweetal onderwerpen werden be handeld. De heer C. Bassa te Giessen-Nieuw- kerk is kooper geworden van de woning, toebehoorende aan de erven H. den Hertog voor den prya van f 1800. Hoornaar, 2 Deo. De in deze gemeente gehouden collecte voor het Roode Kruis heeft f 29,40 opgebracht. Hardlnxvild, 2 Dec. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente bepaalden, dat de heer C. Koppelaar als tydeiyk onderwijzer aan school IV L. 0., zal werkzaam zijn tot en met 81 Decem ber a.a. —Burgemeester en Wethouders keur den goed de leerplan-wyziging van den cursus van onderwya voor de rypere jeugd aan school IH alhier, waai door het aantal uren, hetwelk per week u. Nuttige Handwerken voor meisjes wordt lesgegeven, gebracht werd van 2 op 8. Dezelfde wijziging wordt eveneens over wogen voor den cursus aas school II. meende te winnen door een overdreven teederheid, was hij koppig, grillig, gebie dend, oploopend en zelfs zeer slecht ge worden. Alles moest voor zijn wil buigen, hij was een kleine dwingeland. Hij loog stoutmoedig, wanneer hem dit geschikt voorkwam en de overheerschende zucht naar eigenbelang, die in zijn hart huisde, zou de grondslag worden der driften, die later in hem zouden prijzen. Mevrouw de Lucerolle, die te vergeefs betere gevoelens in hem trachtte op te wekken, zag dit alles met groote droef heid aan. „HelaasP' zeide zij dikwijls ,„hij heeft niets van zijn vader, noch van mij; hij gelijkt op zijn grootvader." Zij geloofde dat, de arme Mathilde. Er kwam een dag, dat de moeder den jongen haast geen op- of aanmerking meer durfde maken, want dan weerklonk weldra het gansche huis van wilde kre ten en dolzinnige uitvallen. Was het le ren van den "knaap tegenover het dienst doend personeel zeer onwaardig, even zeer was het schandelijk tegenover de burggravin. „Wanneer hij grooter wordt, zal dat wel beteren," dacht Louise,, en ging daar bij van het zeer valsche standpunt uit. dat men de kinderen niet teveel moet straffen om hun inborst niet te beder ven. De heer de Lucerolle wist zich door den kleinen Leo te doen vreezen, doch verkreeg ook geen beteren uitslag dan zyn vrouw. „Leo is wel zeer verstandig," sprak hij dikwijls tot haar, „maar heeft een - Woensdagmiddag J.l. werd door den burgsmssstsr dszsr gemeente de Bazar ten behoeve van de MuMekver- eeniging „Crescendo" te Boven-Hardinx- veld geopend. Tal van genoodigden en belangstellenden waren aanwezig. Meo is er in geslaagd een seer gezellig in terieur te scheppen, waar men zich al dadelijk thuis gevoelt. De Tiroler thee- schenksters en hun brouwsel vormen een attractie op zich zelf, terwijl van de ver makeiykheden druk gebruik wordt ge maakt. Wij twijfelen niet of voor het goede doel zal op deze manier veel binnen komen. Het kunstminnend publiek zal zich niet onbetuigd laten. zeer slecht karakter. Verandert dat niet, dan vrees ik voor zijn toekomst." De jonge moeder hechtte zich meer en meer aan haar dochtertje, en langzamer hand nam de kleine Ernestine in haa» hart de gansche plaats in, die vroeger aan Leo had toebehoord. Zeker deed daar- by de natuur haar rechten gelden, maar Mathilde kon de geheimzinnige gevoe lens van haar hart met doorgronden. AngBtig en bang werd het haar wel eens, wanneer zij bemerkte, dat haar dochter tje heel haar hart had ingenomen, zij deed zich bittere verwytingen toe en trachtte meer dan eens met alle kracht daartegen in te gaan. „O, dat is zeer verkeerd van mij," dacht zy vaak. „Zou ik dan een slechte moeder zijn? Is men niet verplicht al zijn kindefen met dezelfde gevoelens lief te hebben. Bedroefd over deze ontdekking, ween de zij in 't geheim. Dikwyis, wanneer zij er vruchteloos over nadacht, hoe haar liefde voor Ernestine haar genegenheid voor Leo geheel had kunnen uitroeien, raadpleegde zij angstig haar hart; doch de vrouw wist zich geen rekenschap te geven van hetgeen er gebeurde. Dan weer wilde zij den knaap een schade loosstelling verleenen voor het gebre* aan liefde, dat hij van haar zyde te ver duren had, en dan nam zij hem in den arm, drukte hem vurig aan de borst en omhelsde hem met een koortsachtige drift. „O," dacht zij in dergelijke oogenblik- ken, „ik bemin hem nogl Mijn hart zegt het my, dat ik heb nog teeder bemin." Dat duurde dan «nkele uren, zelden Ammoniak gsdronksn. Te Rotter dam heeft een 70-jarige weduwe, die een zenuwdrankje wilde gebruiken in haar woning aan de Zydewindestraat, per abuis ammoniak gedronken Zy is in bet ziekenhuis aan den Cool singel op genomen ter verpleging. Etn vreemde toevlucht Te Den Hel der was een jongen spoorloos verdwenen Politie en particulieren waren er op uit getrokken om te trachten hein op te sporen ,zelfs was per radio het bericht wereldkundig gemaakt: maar alles ver geefs, de jongen was en bleef weg. Door een toeval Is hy thans gevonden, namelijk in een kippenhok, waarin hy zich verborgen had. De jongen was thuis meermalen bang gemaakt voor de politie en uit angst daarvoor was hy wegge- loopeu en had zich vyf dagen en nach ten in dit verbiyf schuil gehouden, dun gekleed en zonder eten of drinken te gebruiken. Hy was, toen men hem vond, geheel uitgeput en zelfs niet meer in staat te loopen. Bijna gestikt. De 68-jarige P. J. H uit de Gerrit van der Lindenstraat te Rotterdam heeft zich gisteravond bij het middageten verslikt in een stukje vleesch. Hij kreeg èan zware benauwdheid en is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. Daar bleek operatief in grijpen noodz&keiyk. Arbefdsongeluk. De 81-jarige H. K. uit de Eerste Geysingstraat te Rotter dam heeft in een pakhuis aan de Vor- straat te Rotterdam een vallend stuk ijzer op bet hoofd gekregen. Met een ernstige hoofdwonde en een hersenschud ding is hy in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Overreden. De 81-jarige H. Weasel. wonende Franklinstraat 13 te Schiedam is op de Koemarktbrug aldaar door de Vlaardingscbe autobus overreden en ern stig aan borst en zyde gekwetst in het kiekenhuis opgenomen. Een goeds vangst. Te Asten (N.-B.) deed de landbouwer P. van D. op Ostade by veldwachter Van der Griend aangifte dat uit een by z(jn huis zich bevindende kuil aardappelen en wortelen waren ge stolen. Daar dq aangifte spoedig was ge' schied was hst den veldwachter moge- ïyk direct een onderzoek in te stellen en de voetsporen van de vermoedelijke dieven te volgen. In samenwerking met de marechaussee kon men een der dieven dan ook direct pakken, 1. de venter A. D., die een bekentenis^ aflegde. Waar hy zoo goed als zeker een medeplichtige had, werd het onderzoek verder voortge zet en "werd een zekere A. H. te Helmond opgepikt en naar hier gehaald. Hoewel deze aanvankeLijk ten sterkste ontkende, wist men hem op de plaats van het mis drijf tot een bekentenis te brengen. A. H. is op transport gesteld naar Roermond terwyi A. D. voorloopig op vrije voeten is gelaten. Het is een mooie vangst, waarvoor onze actieve politiemannen een woord van hulde toekomt en .waarmede onze boeren zeer zeker in hun schik zullen zyn. Inbraak In ssn bank van leaning. Jn de stadsbank van leemng op het Nassauplein te Amsterdam is ingebroken De daders hebben kans gezien over het dak naar binnen te komen. Zy hebben getracht de kluis waarin ds voorwerpen van waarde geborgen worden, te forcee- ren, waarvoor zy een ijzeren staaf heb ben gebruikt. Deze is by poging gebro ken, waarop de inbrekers het werk ge staakt hebben. Er wordt niets vermist ERGERLIJKE NALATIGHEID. Vergaten aan graf to éatoaa. Ta Nijkark verscheen aa voriga waak op da oigémeeae nagraafplaata aan lna Mtoet, tuan blaas, dat gaan graf gegravan was voor da taraardabastaiung van hei meegevoerde stoffelijke overschot. Man was genoodzaakt zoolang ta wach ten totdat da doodgraver gewaarschuwu en een graf was gegravan. Het moet niet da eerste maal sijn dat zooiets in Nyxerk voorvalt Kostbaarheden van dsn Czaar vsrkocht Da Russische sowjet-regeermg üeea aan een juwelier ta Londen aan groote collectie kostbaarheden verkocht, die nebben toebehoord aan da Rusaiaoha jteixerlyke familie. Voor een honderdtal voorwarpen ward i 1/4 nu Ui oen gulden betaald. De meeste sieraden, thans in het ba- zit van dan juwelier Snowman in Re- gentstreet, ayn vervaardigd door raber- ge, den beroemden Ruasisc'hen hofjuwe lier. De schatten bestaan o.a. uit een klok van diamanten, een model van een -stoel, behoord hebbende aan üatharina JJ, met de keizerin self in statiegewaad er op zittend, gedragen door twee mannen in goud. Het geheel kan opgewonden en automatisch in beweging gebraoht wor den. Voorts een Boedhabeeld, miniatuur portretten van twee dochters van den l&atstan tsaar in kostbare lijsten; een handspiegel met diamanten en andere edelgesteenten, geschenk van den sjah van Perxië en een gouden kelk, beset met edelsteenen ju afkomstig uit de kathedraal van Petersburg. Esa rare manier om aan den kost te komsn. Te Halle (Duiteohland) is een bedelaar gearresteerd, die op een eigenaardige manier in sijn onderhoud voorsag. Hij had n.L de gewoonte om zioh, ais er mensohen in de buurt wa ren ,op te hangen, om zich dan door de „redders" te laten afsnijden en zich de levensgeesten weer te laten opwekken. Rij dit bedrijf kreeg de „werklooze zelf moordenaar" een aardig bedrag aan aal moezen binnen. Toen hij op een middag vijfmaal van zelfmoord gered wm, vond de politie het welletjes en rekende hem in. Ven sin rijdende tram gestapt Men meldt ons uit Dr&ohtea: De 89-jarige emeritus-predikant W. Pera, geraakte gisteravond, toen hy uit de nog in beweging sijnde tram van Hee renveen sou stappen, onder de wielen. Ernstig verwond werd hij opgenomen. Hy overleed byna onmiddellijk aan de bekomen verwondingen. een g&nschen dag, zoolang slechts als zij onder den indruk was van haar zenuw achtige opgewondenheid. Een liefkozing van haar dochtertje of een aangename glimlach deed dan weer aanstonds alle andere gedachten verdwijnen, en haar hart liep weer van liefde over voor de Ideine gunstelinge. Louise, die steeds zoo bezorgd voor Leo was, had geen moeite de gedachten en gevoelens van mevrouw de Lucerolle te doorgronden. Men kan de oogen en het hart eener moeder niet be driegen. De ongelukkige leed verschrik kelijk, en bij al haar martelingen voegde zich nog een wreede onrust. Thans begon haar straf voor goed. Was zij in het begin jaloersch geweest op Mathilde's liefde, thans vergaf zy de ze haar koelheid, hare onverschillgheid niet meer jegens een jdnd, dat het hare niet was. „Als zij het niet bemint, dan moest zij het mij overlaten. Waarom heeft zij het mij ontnomen?" klaagde zij dan met angst en leed in 't harte. •Zy uitte nu beschuldigingen tegenover anderen in plaats van zich zelf in de eerste plaats ongelijk te geven. In haar verblindheid zag zij echter nog in, dat Leo weinig beantwoordde aan de verwachtingen, die men van hem koes terde. Zij gaf den knaap goeden raad en trachtte hem op allerlei wijzen betere ge voelens in te boezemen, meer liefde en eerbied voor mevrouw de Lucerolle, op dat hij zoo de genegenheid der goede dame zou terugwinnen. Maar 't baat weinig in slechten grond te zaaien; het onkruid verstikt het goede graan. Het kind beterde niet Onze kamerplanten In den winter. Onder de kamerplanten nemen in velé huizen de geraniums, met hun frissche vrootUjke, roode bloemen, een eerste plaats in. En zooals het met de meeste planten gaat, in den winter vereischen ze de meeste zorg. Geraniums dan houden niet van droge warmte (waarvan wy menschen m den winter juust wel hou den) maar ze kunnen er wel tegen, als men ze maar goed water geeft en fris sche lucht. Als het weer het eveu toelaat, zet dan een Vaam of deur by de gera niums open, om de'lucht om de planten heen te ververschen. Maar geraniums hebben een bepaalde afkeer van tocht of koude luchtstroomen. Ook zyn ze ge voelig voor gas, van licht of verwarming Het heerlijkste vinden ze natuurlijk de zonneschijn. Hoe meer zon, hoe beter ze groeien, als men er dan tevens zorg voor draagt, dat ze water genoeg krijgen. Als men eiken dag met een schaartje de dorre punten afgeknipt, zullen de bloe men veel langer duren. De aarde moet vast en vochtig zyn, maar niet door weekt of modderig. Geeft de aarde by' het begieten een zure lucht af, dan moet de aarde vernieuwd worden. Het begieten moet geregeld gebeuren. In den zotner doet men het 's avonds, in den winter s morgens. Is het zomers erg warm, dan zal nog wel eens een keer extra begoten moeten worden en dat doen we dan ook, als de kachel erg hard gestookt wordt. Dit geldt natuuriyk voor alle .planten, die regelmatige begieting noodig hebben. Het is verder verstandig ervoor te zor gen, dat het water dezelfde temperatuur heeft als de kamer. Dan is het van be lang, de planten schoon te houden, vrij van vuil en stof, door de bladeren af en toe af te spoelen of met een kwastje mjet lauw water af te nemen. Afspoelen met een gieter in een tobbe gaat ook. Ver geet diet, dat de planten door hun blade ren adem-halen! Zyn de bladeren" dus vuil jen stoffig, dan kunnen ze geen ademhalen I Om planten van vuil of on gedierte te reinigen neemt men ze wel af met lauw zeepsop (niet te sterk, van groene zeep). Dadelijk naspoelen met schoon water. Kan de plant het hebben, dan is het wel doeltreffender, nog om het sop een paar uren te laten zitten, alvorens af te spoelen. Maar in ieder geval dienf men er op te letten, dat er zoo min mogelijk zeepsop op de aarde valt. Och, moeder, hoor esns even Orde in de naaidoos! Bewaar daarom al dip knoopen in Uw naaidoos op or delijke manier, door de knoopeu van de- zeLfdje soort bijeen te rijgen aan een groote veiligheidsspeld. Zoo kunt U met een Stuk of wat veiligheidsspelden orde onder de knoopen scheppen. Is de schaar bot? Het helpt soms heel aardig, om dan gewoon maar een paar keer flink door een stuk schuurpapier te knippen. De schaar wordt daarscher per van I Gaat U knoopsgaten maken? Onthoudt dan dit, dat het verstandig is, by stof die rafelt, om eerst de lengte van hei knoopsgat in de stof op de machine te sUxkeo, één keer heen en één keer terug. Dan snijdt men voorzichtig met een scheermes tusschen de twee rijen steken en werkt 't knoopsgat verder af. Op Zware stof maakt men zeLs eerst den rand van het knoopsgat af, voordat men het gat erin snydt. Sommige wollen en ook wel katoenen kousen hebben de onvriendelijke gewoon ten, om telkens bij het wasschen te krimpen. Dat kan voorkomen wor den, door na het wasschen in lauw water, den hiel stevig aan de lyn te spelden, den voet ver volgen* uit te rekken tot de normale lengte en dan den teen stevig vast te ppelpey. Goed laten drogen, voor men de spelden los neemt. AU een schaar erg los zit, is het soms voldoende, om de twee helften jyeer steviger aaneen te krijgen, door met een gloeiende pook aan weerszijden op het klinknageltje te drukken. Een kaas zal niet uitdrogeh of schim-' melen aan de aangesneden kant, als men na het snijden, over de aangesnedeu zijde wat boter strijkt. Citrosnmslk. Een smakelijke, warme drank voor den kouden winteravond is citroenmelk. Hier toe neemt men, op 2 kan melk. den schil van anderhalve citroen, anderhalve glad afgestreken .eetlepel maïzena en 6 lepels suiker. De citroenen worden goed aifcewasachen en zoo dun mogelijk afge schild, zoodat er geen wit aan den schil biyft De schil wordt in de melk gedaan, die langzaam aan de kook ge bracht wordt. Even laten trekken. Dan de schil er uit halen en de suiker met de aangemengde maizena erbij voegen. Roerend eenige minuten laten doorkoken. HUISVROUW. Later, toen hy twintig jaar oud wao, toonde hy zich trotsch, hoogmoedig en verwaand, hij had slechts minachting over,, voor allen, die hij beneden zich waande door geboorte of fortuin, en bo ven zyn gelijken trachtte hij steeds uit te steken. Zyn dienstpersoneel behandelde hij als slaven en in geheel zijn omgang was hij onverdragelyk. Vruchteloos «<un Louise alle middelen te baat om zijn ee- breken en dwaasheden verborgen te hou den of zooveel mogelijk te verkleinen; niets baatte. De gravin had haar echtgenoot nooit iets gezegd van haar gewaarwordingen, noch van het onbegrijpelijk gevoel, dat haar van Leo verwijderde, en toch ver keerde graaf de Lucerolle ook onder den zelfden indruk; evenals zij, voelde hij zijn liefde van dag tot dag meer verminde ren. Maar toch gaf de jongeling hem een schijn van voldoening; hij was zeer ver standig en leerde met een byzonder ge mak, en in korte jaren legde hy dan ook schiterende studiën af. In een alge- meenen prijskamp behaalde hij schier alle eerste prijzen. Dank zij dezen bijzon der gunstigen uitslag was Leo gedurende eenigen tijd de geringe genegenheid ver zekerd, die voor hem in het hart van den graaf de Lucerolle nog was overgebleven, want in het tijdsverloop dezer negentien Wij spreken van graaf de Lucerolle, jaren, welke wij hier in korte trekken hebben weergegeven, was de oude graaf 4e Lucerolle gestorven. Toen had de jonge graaf zyn ontslag genomen als gezant van Frankrijk in den vreemde, en was in het hui» de Luce rolle te Parijs tsruggekeerd. NIEUWERKERK o.d. USSEL. Over November. Ingekomen: Van Nieuwkoop J. A. Slagl B 170, van Ouderkerk a.d. IJssel J. Kreuk B 196; van Rotterdam B. van Oeveren B 24, van Hillegersberg J. Groenendijk en gezin B 19; van Berkel en Rodenrijs A. H. Hermus; van Ierseke J. P, Vercouteren B 18ö; van Moordrecht P. W. van Stein en gezin B 119. Vertrokken: naar Capelle a.d. IJssel C. vén Vianen E 115; naar Zevenhuizen J. Rietveld en gezin D 58; naar Krimpen a.d. LTssel H. van den Heuvel D 74; naar Hillegersberg C. W. Jongeneel A 1; naar Harlingen S. Pekker B 190; naar Zevenhuizen G. B. den Hertog D 64; naar Moordrecht H. van den Heuvel «C 1 naar 's-Gravenhage N. C. Borsboom, B 10; naar Ouderkerk a.d. Ussel W. Baas B 93; naar Ouderkerk a.d. IJssel A. Rademaker G 65. Louise, die getuige was van de snelle vorderingen van haar zoon, toonde zich opgetogen over dit bijzonder succes, doch alleen, verre van onbescheiden blikken, stortte zij warme tranen van vreugde. „0" riqp de dwaze vrouw in haar waan zin uit, „nu zijn zij fier op heml Hij doet hun eer aanl De jongeling is de mij ne zpet meer, hij draagt hun naam en zij zullen hem wel moeten beminnenl Hij zal rijk zijn, later gezant worden en ge lukkig in de wereld zijn, in staat zich alle genoegens te verschaffen 1" De ongelukkige dacht er niet aan, dat die schitterende zegepralen, het geld, de kleeren die hij droeg, de titel van burg graaf, waarop hij zoo trotsch was, dat niets hem toebehoorde, maar alles aan een Ander ontstolen was. Dit andere kind vergat Louise echter niet. Vaak zag zij het in haar droomen en dan dacht zij: „Pierro Ricard, van wien ik niet meer heb hooren spreken, heeft het wellicht in 't bosch verloren of op een eenzamen weg verlaten. Zeker is het dood en lieert dus |iooit meer terug" Ds vragsn van de Gravin. f XI. Bijzonder groot "»as het onderscheid tussdhen mejuffrouw Ernestine de Luce rolle en den broeder, die haar was ge schonken. Zij was de lieftalligheid, ^de zachtmoedigheid en gwdheid zelve. Haar glimljach, haar blik, hadden 'n onbeschrijr lijke i aantrekkelijkheid. Zij scheen alles rondpm zich te bezielen en voor iedereen ston4 haar hart open, dat met onuitput bare schatten vervuld was. (Wordt vervolgd). te Schoonhoven, zal op Woensdagen 14 en 21 Deceaber 1927, telkens des voormiddags om elf uur te Schoonhoven, in het HEEREN- LOOEMENT, in het openbaar, bij inzet en afslag, verkoopen, in per- ceelen en combinaties: 13 Hecloren, 97 Aren, 98 Ceillaroo uitmuntend waarop Veeatalling, Schuur en Hooi berg, allea onder de gemeente (Polder Noord Zeven der), aas den Lopikerwrg. In gebruik bij den Heer C. J. Stravir. Vrij van huur te aanvaarden: de Landerijen bij de betaling en do Oebouwen met Frf op 1 Mei 1928 of bij eventueel* vroegere ont ruiming. Betaling der kooppenningen op 8 Februari 1928. Nadere Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, waar vel- lingboekjes verkrijgbaar worden gesteld. te Lekkerkerk, zal op T.BiJlsma'* Woensdagen Boekhandel 14 en 21 December 1927, morgen» 10 ft uur, in het Café „HET BONTE PAARD" te Lek kerkerk, publiek verkoopen: Voor den Heer A. SMIT: in den polder Den Hoek, aan- en nabij den Tiendweg, kad. Sectie C nra. 4484, 3877, 3878 en 5259. Vrij van huur. Aanvaarding dadelijk na de gunning. Betaling kooppenningen 25 Ja nuari 1928 Breeder omschreven bij biljet. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. Tlandeweg 18 - Gouda Speciaal groote drukken. voor Oouda en Omstreken verkrijgbaar Drsglslerll Markt 6 Oouda. Wij geven uit PANDBRIEVEN rentanda 6 X tot den koera van 100 X In stukken van f 1000.-, f 500.-, f 250.-en f 100.- Verkrijgbaar aan het Hoofdkantoor, Laan van Meerder- voort 53c, Den Haag, en aan de Bijkantoren te Haarlem, fi-Hertogenbosch en Zwolle. te Schoonhoven, zal op telkens dea voormiddag» half elf uur te Benachop in het Koffiehuis van den Heer O. LIEVERSE, ten verzoeke van den eigenaar, den heer B. OSKAM te Benschop, in per- ceelen en combinaties, bij inzet en af lag, vellen en verkoopen: Da kapitala geitaamd „OOSTENBURO" bestaande uit Bouwmanswoning, gend. 401 N.Z waarin stalling voc r32atuksveemet8teenen Schuur, ditnt-nde tot Varkensschu ur Wagenschuur en Paardenstal en Hooiberg, met Frf en Tuin, alsmede diverse perceelen Weg en Water, allea onder de Qemeente Boveneind, ter grootte van ruim I 19 Haotaran. De Oebouwen zijn voorzien van eleetrisch licht. Vrij van huur te aanvaarden: de Landerijen bij de betaling der koop penningen en het gebouwde met Erf op den 1 Mei 1928. Betaling der kooppenningen 15 Februari 1928. op Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaria, waar veilingboekjea verkrijgbaar worden gesteld. op Woensdag 7 Deo. 1®17, nam. 7 uur. in Café „DEURLOO" te Oudewater van: 1. Eenzeeraolide veelruimte biedend met grooten Tuin en rüime ateenen Schuur. Allergunstigst gelegen aan de Markt te 0U0EWATER, gediend hebbende tot Predikantswoning. De Schuur heeft uitg. op de Achterstraat Te bezichtigen: Maandags, Woens dags en Vrijdags, 'a morgens* tus schen 10 en 12, en 's middags tusschen 2 en 4 uur; de toegang wordt verleend door den koster der Herv. Kerk te Oudewater. 2. Een groot en sterk met Tuin aan den IJSSEL aldaar, in gedeelten bij de week verhuurd (beneden f6.kelder f 1.25, bo en onverhuurd). Bezichtiging: Maan daga en Vrijdags tusschen 2 en 4 uur 'a middags. aan het Roode Zand te OUDEWATER, bij de week verhuurd voor f 2.50. met Stalling, Schuur, Hooiberg, Erf en Tuin aan de Leeuweringerslraat aldaar. Deels In eigen gebruik, deels bij de week verhuurd voor f 2 50 Bezichtiging: Maandags en Vrijdags, 's morgens tusschen 11 en 12, en 's middags tusschen 2 en 4 uur. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen, uiterlijk 18 |an. 1928; perceel 4 niet vóór dien datum. Nadere Inlichtingen verstrekt Not»ris Jhr. BOWIER te Oudewater. worden in het openbaar verkocht, op Vrijdag 9 December 1927, dea morgen» 10 uren, in het Koffie huis van den heer VAN ZUYLEN te Stein Reenwijk, om contant geld, door te Haastrecht. Ze aijn dagelijks te bezichtigen langs de Laan naar de boerderij „Het Klooster te Stein te Reeuwijk en op de boerderij „De Hofkamp" te Haastrecht. ook zeer geschikt met de hand te bespelen, prachtig van klank. Te bezichtigen bij J. BOUTER, Loodgieter, Krimpen a.d. Lek. En bij Q. BOUTER, Ameide, voor nog niet den halven nrijs: I gebruikt en 2 nieuwe „Snob' -Motorrijwielen ook een Jndian"-Zij«pan. MaMlef gouden VERLOVINGSRINGEN in mooie modellen voorradig (recht over de Bus v. Cappelle) HF" 6' avaaren van lattera gratis Telefron 13873 ROTTERDAM Heden nan te bieden! 1 2 pers. Eng. Ledikant met Spring bak en kapok Bed te zamen f 85.— 1 Insteekhaard85.— 1 Oashaard85.— 1 verg. Spiegel, geal. glaa-18.— 1 Damast Fauteuil -15.— 1 2-pera. Waachcommode v. stroomend water -65.— Zeer geschikte St. Nicolaao- Geschenken aanwezig. lederen da« geopend Ten O—9 Zaterdag tot 11 uur. Zon/da# ram 106 uuir. Franco thuisbezorging in de Stad en Omstreken. peachikbaar voor le en 2e hypotheek, Oegen zeer billijke conditiën. Op landerijen vanaf 4| pCt. Inlichtingen verstrekt J. C. JUE, Makelaar, Westhaven 17, Oouda. Tel. no. 583. (ASBEST CEMENT) Lang 305, 275. 244, 213, 183, 152 en 122 c.M., breed 103c.M., werkend 91 c.M Vlakke Platen en Leien uit voorraad leverbaar. Qebr VAN DER VLIST Hetonfabriek, GROOTAMMERS. Telefoon Nieuwpoort 12. Onder het goede, dat ons omringt, zoeken wij toch nog gaarne naar het beste. Te allen tijde, heeft hetgeen boven het gemiddelde uitstak, de aandacht getrokken. Noemen wij den leeuw niet den koning der dieren? Geldt de nachtegaal niet ala de beste zanger? Hetzelfde Uwnnen wij op STER TABAK toepassen. ROODE STER is wegens gelijkmatige samenstelling, onovertroffen kwaliteit en technisch volmaakte wijze vatfbereiding, een product, dat iederen tabaksrooker dwingt tot de erkenning: „dit is het beste onder het goede". N.V. Theodorus Niemeijet Groningen en RotUrdom WAT ZAL MOEDER BLIJ ZUN met zoo'n groote flacon ANNO MET CENTRIFUGAAL SCHAKELAAR WMehmtchlnM, Hulswaterpompen, Karnmachinee, 'Kaasmachinee, Kleine draaibanken, Klainë boorbankan, Mangala, Inatrumentmakar» werkbanken, Capsuleermachlnee, MeaaanalijpmachlnM, Stempelmachinea, uit VOORRAAD LEVERBAAR VOOR 110, 137 en 220 VOLT HEEMAF VERKOOPKANTOOR ROTTERDAM onder Directie van Aceauntant, Oud-Deskundige bij de Rijke Dir. Belastingen Stationsweg 33 ROTTERDAM Telefoon 54 Verbetering der Aangiften van Inkomen en Vermogen Regeling storting gewetensgeld Onderzoek en bijhouden van boeken en opmaken van Balansen Behandeling der Belastingaangiften en Bezwaarschriften iting bezoeken we geregeld Schoonhoven en andere Steeda meerdere varkenshouder» zien het groote belang in van het voederen met „VAVO". Talrijke Boerenbonden geven aan dit meel de voorkeur boven een door henzelf samengesteld voeder. „VAVO" blijkt belangrijk goedkooper en beter te zijn dan eenig ander voeder. Door voedering met „VAVO" maakt U de varkensmesterij loonend. Bestelt daarom nog heden een proef g,VAVO" en wij geven U de verzekering dat gij hierover uiterst tevreden zult zijn. SLIEDRECHT Waachmaohinea, Wringmachine» Eleotrische en gewone Maohinea Meest gesorteerd magazijn in Nederland. 0eve*"gd 'lnd'1808 BRINKMAN A ZOON - ROTTERDAM Goudacha Weg 70, v.h. Splegalnlsaerkada, Tal. 5811 Franco remboura door geheel Nederland Beste Electrisehe Waschmachines yanal t 125 Komt toch met de bus even naar de Ooudsche Weg 70, Tel. 5811 om onze Electr. Machines van af de straa^ in werking te zien. Huishoud-Waschmachlnes vanaf 22,tot 45,—, mat an zonder vliegwiel. Onze fciectrische machine» zijn zoo klaar om op de Iichtlelding te werken. Vanaf de oprichting onzer firma in 1865, Tegel plaatsen a.d. Lek, vóór het stemmen onderhoud van Piano's en Orgels. Taiteven der abonnementen worden U gaarne toegezonden. Pianofabrikant Goudaohaaingal S, Rotterdam Vertegenwoordiger voor Bergambacht en Omgeving de Heer H. ZANCN, Muziekdirecteur, aldaar. juicht heel het huisgezin. Een nog grooter gejuich gaat er op, wanneer ge een flesch Nefawijn medeb engt Vraagt bij onderstaande firmas f 1 p.fl Joh.Stalenburg, Schoonhoven; Th. N. Strien, Cabauw; T den Nartog. Lnpik; Qt. den Oudsten. \m>ide; J. Oosterhout, Ltngerak/; Wed N. Rietveld, Nieuwpoort; P Mourik. Qroot-Ammers; J. W. M erkerk, Streefkerk; Pols Nieuw Lekkeiland; C. de Boom, A C. de Qruij er, C van Limburg. B. Roest, Wed. L. C van Dam, V Kotevaar allen te Lekkerkerk; C. O. van den Kerg, Hergatnbacht; Wed. J, C. de Ridder, Krimpen a.d Lek; Wed. Dekker. Krimpen a.d. Lek; T. Voorsluys, Albhsserdam; C. A de Vries, Oud- \lblas;Weö O Slob, Bleskensgraaf; A Stam Mo'enaarsgr aaf; C. Vei sluis, Brandwijk; Wed J. Vuijk, Krimpen a.d. IJssel; Joh Jongkind, Meerkerk; J. L. Vlot, Oud-Alblas; M. Eik.'lenboom, Qiessen-Nleuwkerk. Gaan teleurstelling. 54 ruiten 51l/t X 38 c.M f 11.50 per kist, 75 43 x 32 k - 11.50 94 i 38 x 29Va k 10.- 120 L 32Va X 27l'j k 9.75 67 J, 73 x 433/io k.- 20.- 21 M 140 x 73 k - 23.— Olasdikte nlinstens 8 m.M. Tevens verkrijgbaar: 75 ruiten 40Va x 30Va c.M., f 9.— per kist. 51 50V3 X 35W k f 9.- 38 60Vs X 40W k f 9.- Olasdikte 2 m.M. Kisten gratis. Franco ieder station. Uw édres voor het betere glas. KOOl'l W MEUBEL* BIJ EEN VKUI IHU WI» AIHtKS en laat U niet misleiden door groote reclames van zo' genaamde verkoopingen of vertrek enz. Wij zijn nog goedkooper als daar. Overtuigt U in onze negen htalages ,HET MEUBELHUIb' 0. Binnenweg 85 - Telefoon 586 - ROTTERDAM. Modern buffet f 45, 2 Fauteuils en 4 Sloelen met leer f 28, met moquette 1 45, hiken Linnenkast f 43, biken Tafel f 12. 2 Ciapauds en 4 Stoelen met leer f 53, 2 Ga|>auds en 4 S(0 len met moquette f 75, hiken Slaapkamer compleet f 158, Q A. buffet f 95. Sehuif- ta el f 16, Div n 17, biken boekenkist f 29, Vm Cylinderbureau met schuifblad f 85, Bureau Ministre f 58. Theetafels f 8.50, errz. Ameublementen in alle stijlen voorradig. Mie meubelen worden franco geplaatst en onder langdurige garantie 'geleverd. A. Mb KOBE88KN.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4