Bouuimanonlng Verpachting Rietgewas 2 Hef Woonhuis Aanbesteding. 4 Woningen Aanbesteding. Aanbesteding. De ziekten van ons vee. Gemengd Nieuws. VAN ALLES WAT. Burgerlijke Stand Rechtszaken. Visscherij Berichten. Advertentiën. Nieuw-Lekkerland. F. A. Minkema DuDliek uiorden uerhocDt i. De zeer solide ioed onderhouden Wei- en Hooilanden. Wei- en Hooilanden, Zeer voordeelig af te geven 100 stuks Heipalen, Verbouwen van de PASTORIE der Ned. Hervormde Gemeente te Wijngaarden op Zaterdag 10 December 1927, te Lekkerkerk. Da Hélkoop: Kui li u ar «far na. dat bij fait daar «vel atot aai gaaaa éo«L D« Toondttor: Dat waal ik atet. D» haar Heikoop. Joist «n «a» hij Aat gaat doan, dan gaat «r «an groot deel van keurloon YOOr ocom gwmeent» r ar laren. Da hear J. JongaccéL acht het niet good, wat gedaan ia. Toon gebleken is, dat de fauxingéveeart» moor salaris moest hebben, heeft men het keurloon verhoogd, du»: de Baat moet net betalen. De ge meente moet rekening houden, dat De Baat ook le Albiaafierdam kan gaan slachten en dan ia het voor ons» gemeen te een fin&ncteele sfrop. Want wanneer hij te Alblaa&erdam gaat slachten, blijft toch do veearts hetzelfde salaris hou den De voorzitter: Dg verordening is door den Raad met algemeen? stommen vast gesteld. De secretaris zegt, dat het kourloou npor een varken is verhoogd op f 3 en voor een koe ie het f 6, net aks in Al- blasserdam. De heer J. Jongeneol: Maar wat schiet De Baat er mee o-P, het keurloon voor een varken j* te Alblasserdam toch ook f 3,—. De heer J. Jongeneel: Maar waarom moet het keurloon voor een varken him worden verhoogd? Dg heer Heikoop; Al» Dg Baat dit ge weten bad, had hij hier niet, mtuLr te- AlMasserdam verbouwd. De voorzitter: Het is de bedoeling niet geweest om De Baat te treffen en we hebben ook niet berekend, wie dat keur- loon betaalde De heer D« Haan: De onbillijkheid zit hier in, dat hij het salaris van den vee- art» bijna alleen betaalt en^Ktt met al leen, maar dat het verhoogd is, en dat het de gemeente geen geld koet en wa/n- near een besluit genomen wordt, zoo ale dit, dan weet ik wel, dat de consument het betalten moet, maar hij moet ook de concurrentie het hoof d bieden. De voorzitter: Al» het nu een machtig varaohil was met Alblasserdam, dan wais dit wat anders, maar wat scheelt het nu? De heer J 7ongeneel: Het ie veel waard, dat hij hier blijft en de keurings-- wet is tan diénste van het algemeen be lang. De voorzitter: Niet hij betaalt, maar ten slotte de afnemers. Dg heer Vlot; Maar het 1» te Alblas serdam f 8 en hier ook f 8 voor een var- ken, du» dat soheelt toch niet». De heer De Haan: Neen. het gaat over die venhooging van f 2 op f 8 Dg secretaris stelt voor, dat een onder soek zal plaats hebben en men advies zal Inwinnen bij den Slagershond en den heer Colder. Dg heer Heikoop: Het gaat hier over, dat De Baal aan deze geschiedenis de sitrop heeft en wanneer hij dit gevreten had, dan had hij wellicht niet hier, maar t« Alblasserdam laten verbouwen. Het voorstel ging terug naar B. en schrijvdng uit oorzaak van teruggave van keurloon van het slachten van nuchtere kalveren. Verder nog een af- en overschrijving van den post betreffende het B. A. Voorts nog een af. en overschrijving noodtig voor dg reparatie straat Ingekomen is een adres van de veree- ndigng voor Chr. Middelbaar en Hooger Onderwijs te Dordrecht met verzoek au» 60 pCt. euhsdig van hetgeen elk kind aan een Openbare H B. S. kost. De heer Heikoop vraagt naar het opr- deel van B. en 'W. Dg hear G Jongeneel vraagt, hoeveel Sr school gaan. De heer De Haan: Een, n.l. het kind van Baan. De heer G Jongeneel: Het kind rm den secretarie gaat er toch ook. Dg secretaris: Neen. die is geweest op egn Openbare H. B S., maar gaat ar nu niet meer Dg hear J Jongeneel acht het verzoek alleszins billijk en is er voor om het in tg willigen De voorzitter zegt, dat de wet dit mo gelijk maakt, maar persoonlijk i» spr, er niet voor, maar gauw aam te kloppen bij de gemeente. Laat men bet zelf botailten, al» men zijn kind wil laten loeren en wanneer man niet bij machte ia. M het wat anders Dg heer De Haan zegt, dat men wijs gedaan had in elke gemeente er pp te wijzen, de kinderen'zoo min mogelijk te laten loeren, daar loopen ex te veel op koeten der gemeenschap. De heer Heikoop onderschrijft ten deete wat is gezegd geworden, het is al maar loeren ©n hot werken blijft achterwege. Doch de Openbare School moeten we ge heel bekaaiigen en dit kost ons 50 pCt. en alleen op dien grond is het billijk om in te willigen. Dg Openbare School heeft het recht om het te verhalen op de ge meente, doch dg Chr School moet ver zoeken tot een bedrag van 60 pCt. De hear Nu gieren zegt, dat er in het minst geen waarborg ie, of men geschikt of niet giasohikt ia om het onderwijs te volgen. En wanneer nu blijkt na een jaar of langer, dat men niet geschikt is om dat onderwijs te volgen, gaat men er af en de gemeente heeft de strop. Uit de verdere diacusaie bleek, dat alio raadsleden stonden op het standpunt, dak wanmeer men zijn kinderen w'iil laten leer en, men het dan ook zalf moest be talen, doch wat het adres aangaat ver klaarden alle hoeren zich als voorstan ders van Christelijk onderwijs en werd op het adres met algemeene stommen goedgiunisrtig beschikt. Gevraagd zal evenwel worden, of men nagaan kan of de leerlingen voldoende bekwaam zijn het onderwijs te volgen De hoor Heikoop deelde daarna mede ook namens de hoeren J. Jongeneel en D© Haan de volgende vergadering een voofns'ei te zullen doen, om hot ambtelijk gebed in te voeren. Voor 8 jaar geleden heeft spr. ook 't voorstel gedaan en nu i» hij er niet v^cor om telkens op een zaak terug tg komen, maar meent dat mu de tijd weer aangebroken is. opnieuw het Tootnetsi te doen, Spr. acht het in ver band met het openhaar gezag, ali eiach van het Woord God» de vergadering met gebed te openen. Hierna wordt meegedeeld dat de ver- ordendmtg betreffende het verbod vau Zondags viasohen i» afgekondigd. De hear J. Jangeneed vraagt bij de rondvraag wat het plan i» met de nood woning. De voorzitter vraagt of de hoer Jon geneel daar som» wat op weet. De heer Jongeneel acht hot 't betete deze noodwoning te verioopen. Wetb. Boers meent, dat de noodwo ning of ckie er staat of niet staat, ons geen brood eet Sommige hoeren vragen hoe het zit met hot land, daarvoor indertijd ge huurd. De secretaris zegt, dat nog geen con tract is geteekend en dat het geheele stukje grorfd per jaar f 3 koet. Niet» meer aan de orde, volgt sluiting. REEUWIJK. Zitting van Vrijdag 25 November 1927, des v.m. 9.30 uur. Voorzitter tevens secretaris, de heer L. J. Lucaase, burgemeester. De voorzitter opent met voorlezing van het gebed de vergadering. De no- tulen worden gelezen, goedgekeurd en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt vervolgens gedaan dat is ingekomen een schrijven van ver schillende vereenigingen, waarbij ver zocht wordt, de alhiar bestaande verma kelijkheidsbelasting af te schaffen. De voorzitter stelt voor, dit punt te be handelen bij de begrooting. Wordt goedgevonden. Punt 2 der agenda: Wijziging wacht geldregeling, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten. Dit punt weid na opnieuw in behande ling genomen zijnde met 8 tegen 3 stem men te weten van de heeren Schouten, Verboom en Reer aangenomen. De personen in dienst van de gemeente en door de gemeente aangesteld zullen dus voortaan op wachtgeld geplaatst niet langer dan één jaar dit wachtgeld ge nieten. Punt 2a. Verzoek L. Brauns—Merchant, schoonmaakster school B., om verhooging salaris. Zij heeft nu f J50 per jaar. Voorstel B. en W. met 1 Januari 1928 te brengen op f 180 per jaar De heer Schouten vindt de verliooging onbillijk, 't Js makkelijk eerst voor een lagen prijs het werk aan te nemem en dan te zeggen: 'l is te laag, ik vraag verhanging. De heer Verboom vindt het onbillijk tegenover de overige Inschrijver», die hooger waren Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 9 tegen 2 stemmen, die van de wethouders G. Vente en Th:'van Leeu wen. Punt 2b. Benoemen Ud School-Coin- missie. Aftredend de heer E. ,v d. Ban Aanbeveling van B. en W. de heeren E. v. d. Ban en J. Bruijn Dij acclamatie wordt de heer'E. v. d. Ban herbenoemd. Punt 2c. Voorstel B. en W. onbewoon baarverklaring van de woning staande aan de Vlietdijk No. 600. Wordt mei alge meen? stemmen aangenomen Punt 2d Voorstel B. en W. 60 strek kende Meter gemeentegrond langs den straatweg te verkoopeu aan de Wöd. van der Lecq en den heer A. P. de Klerck voor f 13,50 den strekkende M. Met algemeene stemmen aangenomen Punt 3 der agenda Vaststelling der begrooting der gemeente dienstjaar 1928. De voorzitter vraagt of de leden alge meene beschouwingen wilden houden over deze begrooting of dat de begrooting da delijk wordt behandeld. Het laatste wordt toegestaan Alleen de heer Schouten vraagt hoe het staat met het voorstel van B en W. inzake de woninghuur van Van der Weel, gem. veldwachter, waar in de vorige vergadering dit punt werd aangehouden De voorzitter zegt in deze inlichtingen te hebben ingewonnen bij Ged Staten, maar dat tot op heden deze inlichtingen niet zjjn ingekomen. De behandeling der begrooting neemt hierop een aanvang Op verzoek van den heer M Nieburg, le ambtenaar ter se cretarie om kindertoeslag voor het eerste kind stelt de heer Reer voor geen kin dertoeslag te geven aan personen in dienst der gemeente met uitzondering natuurlijk der genen, die opgenomen zijn in het Provinciaal Reglement op de trak tementen. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van den' heer Hagen. De heer Doe land wenscht aan de amb tenaren één salaris te geven en niet het salaris le ^ien opgevoerd met het geld van bijbaantjes. Van verschillende zijden wordt opgemerkt, dat zulks moei lik zal gaan. Doeland trekt zijn voorstel In, maar hoopt op later. Bij het salaris Kroon zijn B. en W ervoor geen verhoogingen meer te doen plaatsen in het salaris van concierge door Kroon bekleedt. De heer Verboom wenscht do perio dieke verhoogingen niet aan te tasten. Het voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor de verhoogingen: de heeren Schouten, Verboom, Teekens, Hagen, De Jong en Doeland. Bij de post boden" vraagt de heer Reer of we het niet afkunnen met een bode tegen f 25. De voorzitter vindt dit een moeilijk geval. Welke bode moet er dan weg. De heer Hagen merkt op, dat de bode, die dan overblijft wel zal bedanken om voor f 25 de geheele gemeente te be dienen. Daar niemand het voorstel on dersteunt is hel geen voorstel. Bij' de post f 150 door den ontvanger betaald voor het opnemen van de boeken en kas, vraagt de heer Hagen of de ont vanger dit bedrag zelf betaalt. De voorzitter: De heer ontvanger heeft zulke gewild. Bij de poet koeten voor vergadering hoopt de heer Hagen bij de lange ver gaderingen een tweede kop koffie te ontvangen en de heer Doeland boven dien een glaasje water. De voorzitter hoopt er voor te zorgen. Bij de post uniformen der politie maakt de heer Reer de opmerking Ivoe liet komt dat de politie alhier verschillende uni formen draagt. De eene heeft een korte jas, de andere een attilla, die een platte pet en die weer eeu van Fransch model. De voorzitter; Ter onderscheiding van gemeenteveldwachter en pulilied^enaar Mijn hoofdprincipe is: de politie moet er netjes gekleed uitzien. Ingekomen is een adres van gemeente ambtenaren waarbij verzocht wordt de zes en half procent die zjj storten voor weduwe- en wee zen pensioen te doen ver vallen. Dit adres is besproken in de vergade ring van B. en W. waarbij de meerder heid van B. en W, er voor was, dat de ambtenaren, die zes en half procent zou den bljjven betalen Ik als voorzitter ben evenwel van meening, dat nu de finan cieel toestand der gemeente iets gunsti ger is die zes en half procent wel door de gemeente kan betaald worden. De heer Reer geeft hielop een staatje van gemeentebelastingen, waaruit blijkt, dat van een 14-tal omliggende gemeenten wat inkostenbelasting betreft iieeuwjjk bovenaan staat. Zoo wordt b.v. van f 1Q00 inkomen te Reeuwijk betaald pl.m. f 28, van f 2000 f 104 van f 3000 - f 202 en van f 4000 f 325. Gouda dat daarop volgt betaalt van I 1000 1 6,50, van f 2000 f 76, van f 3000 - f 159 en van f 4000 f 2 48 terwijl Bodegraven van f 1000 slechts f 3 van f 20001 - f "J** van f 3000 - 7 74 en vtyi f 4000 f 114 betaalt. Wel een bewijs, aldus de heer Reer, dat de financieele toestand van Reeuwijk niet zoo gunstig is. Ook Weth. Vente ziet de toestand voor al wat deó landbouw betreft duister in. Hij wijst er op, dat Reeuwijk's leeningan een totaal aanwijst van f 435.000. De beer Hagen vraagt of ook ambte naren overgeschoten zijn, dit adres te teekenen. De verloskundige staat er niet bij vermeld. De heer Verboom zegt, dat de plicht van den ambtenaar is ook eenigsztos voor zijn pensioen bij te dragen. De beer Schouten is de meening toege daan, dat de overheid daarvoor zorgen moet. Wil de Raad geen zes en half procent toestaan dan vijf procent. De heer Van Rijn zegt dat niet alleen de toestand van den landbouw, maar ook die van den tuinbouw niet rooskleu rig is. Nog meerdere leden achten met het oog op den financieelen toestand der gemeente het niet raadzaam over te gaan tot het betalen van zes en half procent voor de pensioenen der ambtenaren. Het voorstel in stemming gebracht wordt met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Schouten en Doeland ver worpen. Bij de subsidie Landstorm dag wenscht de neer .Schouten te /«en aangeteekend dat hij daartegen ls. Evenzoo de heer Doeland. Wegens het vergevorderde uur stelt de voorzitter voor de vergadering des avonds 6.30 uur voort te zetten. Aldus wordt besloten. Tuberculosebestrijding. Ill De grondslag der bestrijding van de tuberculose berust dus op de maatrege len, die wij vorige week bespraken. Hoe vollediger en nauwkeuriger deze maat regelen wordeó toegepast, des te meer en des te vlugger zal het succes zijn. De medewerking der veehouders is daar voor natuurlijk absoluut noodig en een eerste vereiscttie Om nu d«rect alle maat regelen, hoe wenschehjk dit nu ook Mij, ook toe le passen, stuit vaak op praclische bezwaren en dan kan men dus met en kele beginnen om ze langzamerhand uit te breiden ten einde op die manier tot een volledige tb.c.-bestrijdiAg le komen' Halve en onvolledige maatregelen kunnen de tuberculose op peil houden uitbreiding, ervan voorkomen maar een terugdringen van de t.b.c. en een uitroeien ervan zal alsdan niet gelukken. De kans op succes en den vorm waarin men de bestrijdingsmaatregelen moet gie ten hangen van verschillende factoren af, die ten nauwste samenhangen met den aard van het veehoudersbedrjj/ wat men uitoefent. Zoo is b.v. van belang de methode, waarop men zijn veestapel op peil «houdt of dit n.l. geschiedt haast uitsluitend door eigen aanfok of dat dit geschiedt door aankoop. In den regel zijn onze veehoudersbedrijven aldus ingericht, dat het op peil houden der veestapel groo- tendeels geschiedt door eigen aanfok en juist in deze gevallen beeft men de grootste kgns op succes wanneer men verschillende maatregelen voor de t.b.c. bestrijding toepast. Het aankoopen van vee om daardoor op peil te blijven is en blijft een zeer riskante zaak. Op die manier loopt men heel veel kans tot een nieuwe infectie en dit bezwaar zou dan eerst verdwijnen indien de t.b.c.-bestrij- ding zoo algemeen was geworden, dat men alleen dieren zou kunnen koopen inet een certificaat van t.b.c. vrij. Hieruit blijkt dus, dat met het oog op de tJj.c-bestrijding eigen aanfok de voor keur verdient boven het aankoopen. Een tweede punt van belang In de Lb.c. bestrijding is do methode waarop de melk verwerkt wordt. Wanneer dit zooals in vele streken van ons land regel is gebeurt doordat ze verwerkt wordt in coöpera tieve of speculatieve fabrieken voor boter of kaasbereiding dan is dan alleen suc ces te verwachten bij de tb.c.-bestrijding indien de afval-producten van the zui velfabrieken, die men voor veevoedering terugkeert in den vorm van ondermelk, karnemelk of wei, op voldoende wijze gepasteuriseerd worden om de ziekte kiemen die in de oarspronkem-ké melk voorkwamen te vernietigen. Dat die kan» op 't voorkomen van ziektekiemen in de oorspronkelijke melk buitengewoon groot is, volgt hieruit, dat de melk samengevoegd wordt van vele leveranciers zoodat al levert men zelf •nagenoeg ziektekiem vrije melk men toch alle kans loopt, dat de afval-producten, die men terugkrijgt door ziektekiemen bevattende melk van een andere leve rancier besmet rfjm. Een succesvolle t.b.c.-bestrijding in dergelijke bedrijven moet dus voor een groot deel berusten op het t.b.c. vrij maken der terug te ontvangen bijproduc- teu der zuivelfabricage In Zuid-Holland, Utrecht en Noord- Holland waar op 't groote meerended der bedrijven 4e melk zelf verwerkt wordt tot kaas is wanneer men tot t b.c.bestrij- ding is overgegaan en de aan open t b.c. lijdende dieren zijn opgeruimd de kans op besmetting der wel zoo goed ais ver dwenen Op di« bedrijven zijn de bestrij- dingskansen dus bij uitstek gunstig, Le vert men de melk af voor consumptie dan krijgt men geen afval-producten terug voor de voedering. In den regel gebeurt dit in hoofdzaak op bedrijven rondom de groote steden Ook hier is dus de kans op een succesvode t.b.c.-bestrijding groot doordat althans deze bron van be smettingsgevaar is vervallen. Wanneer men dus onder deze omstan digheden verkeert en men zorgt, dat de aanfok uitsluitend bestaat uit eigen fok- producten dan kan men met groote kans op succes de t.b.c gaan bestrijden Van belang is bovendien bij de Jxestrij- ding of men een veestapel heeft waar onder bij onderzoek veel t.b.c. bltjkt te bestaan of een waaronder weinig t.b.c. gevallen voorkomen. In 't laatste geval is het begrijpelijk dat men met de toe te passen maatrege len het vlugst tot succes kan komen, ter wijl dat in t tegenovergestelde geval niet zoo gauw zal gebeuren. Daar staat tegen over, dat een veestapel waaronder veel tb.c voorkomt en vooral open Lb.c, steeds uitermate schadelijk zal zijn voor den eigenaar zoodat ook deze er het al lergrootste belang bij heeft ara zoo spoe dig mogelijk uit deze voor hem zeer nadeelige omstandigheden te geraken Tenslotte is de kans op een succes volle bestrijding nog eenigszins afhan kelijk of het bedrijf op die manier is ingericht, dat men meer of minder ge makkelijk t zij dan op stal 't zij in de weide, de verdachte, de reageerende en vooral de jonge dieren, dus de aanfok, kan afzonderen. Hoe. beter en strenger men deze af zondering kan doorvoeren des te meer kans op succes is er. «Men moet nu niet zeggen „dat kan ik onmogelijk doen en dus begin ik er met aan' Neen, ook al ls dat absoluut on mogelijk én dat is haast nooit het ge val daor er in den regel met wat over leg en goeden wil op dit gebied nog wel wat te bereiken is, ook dan kan men aan de t.b.c.-bestH)ding gaan deel nemen en ook dan is de kans op succes nog geensdeels uitgesloten. De vraag is nu hoe moet die t.b.c.- bestrijding georganiseerd worden, welke manier beeft het meeste kans op suc ces? Moet men zoo mogelijk een streeksge wijze t.b.c -bestrijding opzetten dus een massale bestrijding of moet d.t uitgaan van een enkele kleinere fjroep voor aanstaande fokkers en veehouders? Aan beide manieren zijn voor- en na- deelen verbonden, welke wij volgende keer zullen bespreken. A. M. A. VAN LANGERAAD, Dierenarts, Peursum Vragen inzake veeziekten en koopkwes ties kunnen door onze abanné's wor den gesteld en worden dan kosteloos be antwoord. Men zende de vragen in aan ons bureau, met insluiting van postzegel van 7H cent voor doorzending. Een ongewenscht bad. Een pont bij de helling van de scheepswerf der firma Wilmink aan het Winschoterdiep te Groningen, waarop zich ongeveer 25 per sonen bevonden,kwam in botsing met een stoomboot, welke uit de richting Martenshoek kwam aanvaren. De menschen op de schouw zagen de boot eerst aankomen ook al tengevolge van den mist toen zij reeds bezig waren, aan den ketting te trekken. De kapitein der stoomboot ontdekte het ge- vaar en belde, waarop eep, deel dergenen die op de pont waren, aan de achterzijde aan den ketting trokken om de boot te remmen. Er volgde toen een elkaar niet begrijpen De kapitein trachtte full speed rechts de schouw voorbij te varen, ter wijl deze met alle macht naar den over kant werd getrokken, met het gievolg, dat vlak bij den wal epn botsing plaats had. Alle mannen op de schouw snelden naar ééne zijde, waardoor zij water ging scheppen en omsloeg. Drie of vier personen konden op de boot overspringen, doch de rest geraakte te water. i Evenwel werdén laatstgenoemden spoe dig op het droge gebracht, zoodat zij er met een koud bad afkwamen. Met uitzondering van een arbeider, wiens been tusschen schouw en boot bekneld geraakte, werd er verder niemand ge kwetst. Brutale Inbraak. Te Noord-Schar- woude is een brutale inbraak gepleegd bij den winkelier Stam. Uit de brandkast die in de slaapkamer stond, waar dé huisgenoten pas ten ruste waren gegaan, is een bedrag vak f 300 gestolen. «Men vermoedt, dat de dader zich had laten insluiten. Een belooning van f 100 is uitgeloofd voor dengene, die nadere aan wijzigen kan geven die tot opsporing leiden. Autobotsing. Te Oirschot had op den hoek Markt-Molenstraat een auto botsing plaats, welke goed afliep. Een vrachtauto die aan het magazijn van A. v. Esch in de Molenstraat gelost had (wilde naar de Markt rijden, toen van die richting de auto bestuurd door HAI. uit Veghel kwam rijden, wiens bril en ruit waren aangeslagen, zoodat diens uit zicht bemoeilijkt werd Plotseling zag hij de vrachtauto, die reeds stilstond, drati- de de Molenstraat in en reed de vracht auto op zij aan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, ook de materieele schade was niet groot, de luxe-auto kon na een kleine reparatie in de garage van De Jong obk weder zijn weg naar huis vervolgen. Een eigenaardig gevecht. Een me nigte van honderden nieuwsgierigen is Maandag boven den grooten vijver in Hyde Park te Londen getuige geweest van een gevecht dat een half uur duurde tusschen een havik, een kopmeeuw en een kievit. De havik ging eerst den kievit te lijf en bracht hem een slag in het voorbijvliegen toe, waardoor de kievit in de richting van het water viel. De ha vik trachtte den aanval vgort te zetten, maar kreeg toen met een groote meeuw te doen. .Zonder zich om zijn nieuwe tegenstand ster te bekommeren dreef de havik den kievit in het water. Daarna lichtte hij zijn aandacht op de meeuw. Eerst bleek de meeuw de sterkste van de twee, maar toen zij een hevigen slag met een klauw van den havik kreeg, plofte zij dood in het water. De overwinnende havik vloog ten slotte een boom in. Verdacht van verduistering. De 3e Kamer der Haagsche Rechtbank heeft de voorloopige gevangenhouding van den gewezen kerkvoogd D. P. te Katwpa Binnen, die verdacht wordt van ver duistering van f 20.000 ten nadeele van de Ned. Herv. Kerk aldaar, met 80 dagen verlengd. Gestommel In den nacht, tDee nachts werj J. H. R. van de Putschebocht te Rotterdam wakfar, doordat hij eenig gestommel boordd. Toen hij het licht aan stak, hoorde hij iemand door den tuin bard wegloopen. Het bleek dat men had getracht de keukendeur, welke op den tuin uitkomt, uit haar hengsels te lich ten, om op die manier binnen te komen. Er wordt niets vermist. Mishandeling. Toen mevrouw M. B v. H., gescheiden vrouw van P. J G., gewezen directeur van een sigarenfabriek, zich in de wachtkamer van het kanton gerecht te Leiden bevond, in afwachting .van de behandeling van een voogdijzaak, ie zij door haar vroegeren efhtgenoot aangevallen en ernstig mishandeld. De ma? is opgesloten. EEN ONTVOERING IN MEXICO. Een hoog losgeld gellscht. Bandieten hebben den Amerikaanschen mjjndirecteur Thomson, uit zijn woning nabg Copala weggevoerd. Zij heiben een losgeld van 6000 peso» (ongeveer lö.OOO gulden) goud geëischt. Dit bedrag is hun gezonden, zoodat Thomson waarschijnlijk nog heden op vrije voeten wordt gesteld. Troepen zijn uitgerukt om de bandieten te achtervolgen. Doodelijke verkeersongevallen. Te De Bildt is gistermiddag omstreeks half twee het zoontje van den heer Van D aldaar, toen hij plotseling den Utrecht- echen Straatweg wilde oversteken door een auto aangereden en onmiddellijk ge dood. Men meldt ons uit Heerlen: Toen de 18-jarige mijnwerker Zwaan gister morgen van de mijn Willem Sophia per fiets naar huis terugkeerde, is hij onder de gemeente Kerkrad e door een autobus van den heer S. uit Bocholtz overreden en gedood Een voorloopig onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek, dat den chauffeur geen schuld treft. EEN GEHEIMZINNIGE ZAAK. Een angstaanjagende brief. Recheurcheurs der Londensche politie hebben een groot aantal leegstaande wo ningen in de Londensche wijk Kenning- ton afgezocht naar sporen van een knap pe 18-jarige typiste Madeleine Grow, die sinds 8 October vermost wordt. Het meis je te dion morgen met haar gewonen bus naar het kantoor vertrokken, maar daar niet aangekomen. Op 10 November kregen haar ouders een brief, waarin zij schreef, dat ze spoedig zou terugkeeren, zonder dat dif nochtans geschied is en deze week kreeg de vader een brief met de laconieke mededeeling; „Uw dochter ligt dood in een onbewoond huis in Kenning- ton. Ik heb haar met een hamer en een scheermes gedood. Bert." De vader heeft den brief eerst be schouwd als het werk van een maniak, die van de reeds eerder bekend gemaakte verdwijning gelezen had, doch de politie achtte de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de brief waarheid bevatte. Vandaar net onderzoek in Kennington. Tot heden had het niets opgeleverd, maar het is een groote wijk en verschillende afwezige huiseigenaren konden niet bereikt wor den. Het onderzoek wordt voortgezet. DE BRANDKLOK KLEPTE Zware brand In den nacht ts Diemen. De'bewo ners konden zich ternau wernood redden. Men meldt ons uit Amsterdam: In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft een hevige brand gewoed in de gemeente Diemen nabij Amster dam. Te ruim drie uur brak brand uit in een kamer achter een kruideniers winkel van dan heer Van den Hooge aan den Hartveldschen weg 21. De brand ontstond vermoedelijk, door dat vonken gespat zijn uit een eenigs zins defecten kachel, die doorbrandde Het vuur greep snel q,m zich heen. Personen, die juist passeerden, ontdekte den brand en waarschuwden de bewo ners, die in allerijl het brandende huis moesten verlaten. Ook de bewoners van de beide bovenverdiepingen moesten hun woning verlaten in het nachtelijk uur, daar hst vuur snel om zich heen greep. Op het gelui van dan brandklok was spoedig de Vrijwillige Brandweer me* drie stralen op de Vecbtleiding in actie Het blusechingewexk werd bijgewoono door den burgemeester van Diemen «n •en groot aantal toeechouwera. Om vier uur kwam assistentie van de Amsterdamsche brandweer. Het vuur bleef beperkt tot het eene gebouw, dat in een groot blok buizen staat. De be nedenverdieping en de beide bovenver diepingen zijn zoo goed als geheel uit gebrand. De heer Van den Hooge en de bewoners van de tweede verdieping zijn tegen brandschade verzekerd. De be woners van de eerste verdieping waren niet verzekerd. DIERENMISHANDELING. Lsvsnds kikkers aan vlieger touwen. In de vergadering van de vereeniging Dierenbescherming te Utrecht heeft een een lid, het volgende meegedeeld: Het trok Zijn aandacht, dat op een Zaterda&niddag jongens vliegers op Re ten langs den kanaaldijk nabij de Lies bosch. De jeugd laat dan herhaaldelijk papieren ringen langs het vliegertouw omhoog circelen., zg. „telegrammen" die door den wind tot tegen den in Je lucht staande» vlieger worden opgestuwd. Het bleek evenwel, dat hier voor dit doel geen papieren ringen werden gebruikt, maar levende kikkers, die men, met touw tjes aan de pooten vastgebonden, omhoog liet dwarrelen langs de vliegertouwen. De jeugd vond het een kostelijk ver maak. Toen de ouders over deze jneer dan ergerlijke mishandeling werden aan gesproken, was een onverschillig schou der-ophalen bét antwoord. „Was dat nu zóó erg??" Estt afraksnlng, Een firma te Doe- tinchem heeft als afrekening uit een fail lissement een postwissel van één cent ontvangen (postkoeten 10 cent) met ver zoek op de utrook om kwitantie in te zenden (porto 7M cent). Hst gsvaar van ovtrkoksn van mslk. Te Den Haag vond de dienstbode van mevr. S. haar mevrouw bewusteloos .op den divan liggen naast een gas com foor, waarop melk gekookt was. Do kamer stond vol gas, dat stroomde uit het openstaande kraantje. De overkokende melk had de vlam gedoofd. Een dokter van den Eerste Hulpdienst behandelde de patiënte in haar woning Het penningske van de weduwe. Wis zijn schulden betaalt. Een te Rotterdam bij haar dochter in wonende 67-jarige weduwe had, in af wachting van den dag ,dat zij haar pensioentje kon ggan innen, hier en daar wat geld geleend Toen eindelijk de lang verbeide betaaldag aanbrak, ging zij al heel vroeg op stap, om de moeilijke reis van de veraf gelegen buitenwijk naar het hartje van de binnenstad te maken. En buurman, die haar in de dagen, toen de lamp voorover hing, nog al eens te hulp was gekomen, was wel too vriendelijk en hulpvaardig, haar op deze reis te ver gezellen Samen zijn zij het geld een bedrag vair f 260 gaan,innen en samen hebben zfj de thuisreis aanvaard. Dat was al om half tien 'a morgens. Maar de dochter zag haar moeder niet terug voor over vieren In den middag ,en hoe! Zij zag tot haar ontsteltenis haar moedf? in een auto voorrijden, in gezelschap van drie of vier vreemde heeren, die allen zeer luidruchtig waren en hardnekkig trachtten een heilwensch te zingen, ten opzichte van den levensduur van de we duwe, die zij. heel familiaar oooe noem den En de dame in kwestie maakte het geval nog erger, door den samenzang te dirigeeren met parapluie en reticule. De auto stopte vlak voor de deur en de dochter wenschte wel in den grond te zinken van schaamt», toen zij zag,» hoe links en rechts en aan den overkant overal hoofden van nieuwsgierige buren verschenen sn dat al leze hoofden vol meewarigheid werden geschud, toen werd waargenomen, dat de weduwe met meer ,bij machte was, in een rechte lijn van den auto naar het trapportaal te loopen. Maar de weduwe was onbevreesd voor de al dreigende praatjes en zegde iéder foinzaam goeden dag, zwaaide met haar parapluie naar een buur aan de over zijde en wierp, o schande, een kushand naar de nog immer zingende heeren in den auto. Eindelijk hikte het haar naar boven en in bed te loodsen, waar zij on middellijk in diepen slaap zakte. Toen de weduwe en harr buurman de thuisreis nog maar nauwelijks waren aan gevangen waren zij zoo vertelt de N R.C. door de Weste Wagenstraat wandeieind, langs een café .gekomen. Achter het raam zat een meneer, die, toen zij langs kwa men ,op de ruit had getikt. De buur man had in den meneer zijn zoon her kend en hij had de weduwe weten over 'te halen., binnen een gjaasje te gaan drinken, tegen de koude voeten. Maar één borrel verwarmt maar één voet en dus werd er een tweede besteld En driemaal is scheepsrecht en zoo kwam er een derde. En toen moest de buurman toch ook eens tracteeren en de zoon mocht zich ook niet onbetuigd laten. En zoo ging het verder. In minder dan geen tijd was de weduwe in zeer ken nel ij ken staat en toen was het hek van den dam Zij had nu toch veel geld en daarom wilde ze nu eens echt royaal zijn. Een paar zeelui, die ook in het café zaten, werden aan hetzelfde tafeltje ge- noodigd en duchtig getracteerd. Het werd later en later: de stemming steeg en ten slotte werd iedere bezoeker ont haald. Weldra was het in de buurt be kend, dat je in het café gratis een borrel kon krijgen en het liep storm: de menschen stonden in queue. Doch de caféhouder kreeg medelijden het was inmiddels over half vier ge worden en hij bestelde een aula. Voordat de goede klant vertrok, telde de caféhouder, die, wat hij tegoed had. maar zelf uit haar tasch moest nemen, het resteerende bedrag na. Toen bleek, dat rij nog ongeveer f 160 over had,. De buurman, de beid* teelteden en nog «en nieuwe kennis besloten bet autotochtje mee te maken en onder luid gezang ver dween h«t gezelschap. Den volgenden morgen was het ont waken pijnlijk Maar misschiet pijnlijker nog was de ontdekking, dat in de re ticule nog maar een bedrag van f 110 zat De weduwe wist zich nog vaag te herinneren ,dat de caféhouder iets had gezegd van f 160 en toen rees de bange vraag Waar zijn de ontbrekende f 50? Oogenblikkelijk stepte de weduwe naar het politiebureau en vertelde daar het droeve relaas- van wat haar was overko men. Dadelijk werd de conclusie getrok ken, dat de zeelieden, of een van de andere passagiers, wel eens meer van dit geld zouden kunnen afweten. De politie stelde een onderzoek in en toen bleek, dat het gezelschap tijdens den autorit van het café naar huis nog had aangelegd bij twee schuldeischers van de weduwe en dat zij daar de vorderin- gpn had voldaan zoodat van eenig mis drijf geen sprake was. Nu inmiddels de andere schulden ook zijn afbetaald en het kostgeld is voldaan pesteert er van da f 260 zoo weinig, dat de weduwe al weer een beroep op de hulpvaardigheid van den buurman heeft moeten doen, in afwachting van het pen sioengeld, dat eind November 1928 te innen zal zijn. Harmonischs klsursn. Waarom plak je een postzegel van drie stuivers op je brief? vroeg hij ver baasd. Er hoeft tooh geen dubbel port op? Neen, antwoordde zij, maar dat blauw van den postzegel van vijftien cent harmonieert zoo prachtig met de kleur van de enveloppe. Blij vooruitzicht Het spijt me wel, dat mijn hond u gebeten heeft, sprak de eigenaar. Mag ik misschien uw naam en adres hebben, om af en toe eens te informeeren, hoe u het maakt? Och, zoo erg is het niet, antwoordde da gebetene. Het zal wel overgaan. Ja, dat wou ik juist weten, zei de eigenaar, want ik heb een kwestie met den veearts. Hij houdt vol, dat het dier dol is en ik zeg dat het niet zoo is. Nu wil ik toch eens zien, wie gelijk heeft Fijns oudsrsl Waarom hebben jullie zoo'n hooge wieg gekocht? Wel, dan hooren we het tenminste dadelijk als het kind er uit valt. Ds nette patiënt. Ben je nogal fortuinlijk geweest met je. eersten patiënt? vroeg de oude dokter. Jawel, antwoordde zijn jonge collega hij heeft mijn rekening voldaan voor dat hij stierf. Moderne tijd. Neen, vrouwtje, we kunnen niet zoo dikwijls naar den bioscoop gaan; ik moet ook eens aan onze rekeningen denken? denken. »- Welnu mannie, daar kun je in den bioscoop toch evengoed aan denken? Ds smulpaap. Welk instrument hoort u het liefst? vroeg zijn tafeldame. De gong voor het diner, mevrouw, antwoordde hij vol overtuiging. ZIJ versprak zich. 0, wat een prachtige streek is dat hierl riep de jonge vrouw op de huwe lijksreis in verrukking uit. Hier moet ik op mijn volgende huwelijksreis ook weer heenl Zoo gaat hst thans. Vrouw; Hoe vindt je deze avondjapon, die ik op afbetaling heb gekocht? Man: Nu, het lijkt wel of je alleen den eersten termijn hebt aangetrokken Iets omtrent d«n Nobelprijs. Haar stichter. Zooals men west worden er ieder jaar te Stockholm Nobelprijzen uitgereikt. Het fs niet onaardig een en- ander omtrent dezen Nobelprijs en haar stichter te ver nemen, waarom wij hieronder de vol gende bijzonderheden afdrukken: Alfred Nobel werd den 21sten October 1833 te Stockholm geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd legde hij zich toe op de studie der chemie In ,1864 werd zijn laboratorium in Stockholm verwoest, ten gevolge van de ontploffing van nitro glycerine. Daar dergelijke ongelukken zich ook hadden voorgedaan in Hamburg, Aspun- sall en San Francisco, begon men er over te denken het gejmiik van nitro glycerine voortaan te verbieden. Toen kwam Nobel op het idee de nitro-glycerine zoodanig met andere stof fen te vermengen, dat het gevaar voor ontijdige ontplof fingen sterk verminderde. Zijn proefnemingen slaagden boven ver wachting en hebben de uitvinding van het dynamiet bespoedigd. Weldra had hij een twintigtal dynamietfabrieken in Europa en de Vereenigde Staten. In 1869 richtte hij te Saint-Sevran, dicht bij Parijs een laboratorium op, dat hij in 1891 overbracht naar San Remo. Nobel deed nog verschillende uit vindingen, zoo ontdekte hij in 1887 het roekloos kruit. Hij bood het patent ervan aan de Fransche regeering aan, maar daar deze de voorkeur gaf aan het Vieil- le-kruit, verkocht hij de uitvinding aan de Italiaansche regeering, die het ex ploiteerde in een fabriek, gelegen te Aviglian# in de nabijheid van Turijn, Nobel bouwde ook fabrieken en wel een te Duneberg, aan de Elbe, en een andere In Zweden, waar hij reeds een geschut- fabriek in Brefors bezat. Nobel was een 'gfoot uitvinder Men heef taan hem verschillende interes sante onderzoekingen te danken, tooals over het meten van de kracht van ont plofbare stoffen en over het fabrloaeren van kunstmatige rubber. Dat de expedetie van Andrée naar de Noordpool plaats vp»d, was voor een deel zjjn werk. De Nobelprijzen- Toen hij in 1896 te San Remo stierf, had hij bijna zijn geheele fortuin gebruikt om vijf jaarlijksche prijzen van 300.000 francs te stichten. De vier eerste dezer Nobelprijzen wor den toegewezen door Zweedsche acade mies. Drie van hen worden verdeeld on der drie personen, van welke nationali teit ook, die op het gebied van de phf- sica, de chemie, de physiologic of de geneeskunde, het belangrijkste werk ver richt hebben. De vierde wordt verleend aan een persoon, die zich op letterkundig gebied onderscheiden heeft. De vijfde is bestemd voor dengene, die het meest gedaan heeft om de ver broedering der volkeren, de vermindering der permanente legers en de propaganda voor vredescongressen te bevorderen. De Nobelprijs voor de vrede is dan ook een der meest eervolle onderschei dingen, die er bestaan. Hat tabaksverbruik in Groot-Brittannil. In 1926 steeg het tabaksverbruik in Engeland met 6 millioen lbs. Meer dan 9 pCt. van deze tabak was uit de Ver eenigde Staten afkomstig. Men heeft in Groot-Drittannië pogingen aangewend om de eigen tabaksproductie zoodanig op te voeren, dat zij geheel aan de vraag zou kunnen voldoen, maar dit is nog steeds niet gelukt en thans voorziet de Britsche tabak slechts voor 8 pCt. in de behoefte. Meer dan 76 pCt. van de tabak in Groot Brittannië wordt gebruikt bij de fabricage van goedkoope sigaretten; slechts 5 pCt. dient voor het maken van sigaren Geen Chinees mag mssr voor z|Jn gsboorts trouwen. Ondanks alls hervormingen, die in China in de laatste jaren ingevoerd zijn. en ondanks alle oorlogen, die om dezé hervormingen gevoerd zijn, houdt de Chinees met groote hardnekkigheid vast aan de oeroude gebruiken, die voor hem een zeker godsdienstig karakter hebben. De Chineesche huwelijken werden iot- nutoe, vooral onder het gewone volk, on der eigenaardige omstandigheden vol trokken, omstandigheden, die thans door de wet verboden zijn. De Chineezen wer den namelijk reeda voor hun geboorte met elkaar in den echt verbonden; men zou ook kunnen zeggen dat zv alvorens het levenslicht te aanschouwen, al met elkaar verloofd waren, omdat de huwe lijksplechtigheid eerst plaats had, wan neer het gebleken was, dat het verloofde paartje werkelijk uit een jongen en een meisje bestond. Wanneer er tweo kinderen geboren zouden worden en de beide faflÜlies zich in dezelfde maatschappelijke en finan cieele poaitig bevonden, dan sloten de wederzijdsche vaders een overeenkomst, waarbij vastgesteld werd, dat, indien de beide babies een jongen en een meisje zouden blijken te zijn, dat zij dan met elkander verloofd geacht zouden worden Het decreet van den President, waarbij deze huwelijken worden verboden, geeft ook aan, op welken leeftijd een Chinee sche jongen en een meisje een huwelijk mogen aangaan. Voor jongens is die leeftijd vastgesteld op 20 jaar, voor meisjes op 14 jaar. De Kabelspoorwag van dsn Mont-Blanc. De Fransche Compagnie van Berg spoorwegen is dezer dagen klaargekomen n^et het tweede gedeelte van haar reuzen arbeid: den spoorweg tusschen Chamonix en den 3800 M- hoogen Aiguille du Midi, een der toppen van den Mont-Blanc- keten. Dit ia do hoogste kabelspoorweg ter wereld, waaraan reeds zeventien jaar en vier maanden gewerkt is. Haar spoor- rijtuigen bieden den toeristen een maxi mum aan comfort en veiligheid De lijn, die aanvangt 'bij het station Pélerina te Chamonix, reikt op het oogenblik tot het station Glaciers (een afstand van twaalf minuten), waar op een prachtig punt een ruim, modern hotel gebouwd ia. Zij zal nu worden doorgetrokken tot den Col du Midi (3553 M.) en tenslotte tot den Aiguille du Midi (3843 M.), waar een terras de bezookers in de gelegen heid zal stellen een der. schitterendste panorama's ter wereld te aanschouwen Dan zullen <je liefhebber» der bergen zonder moeite'of gevaar,' maar ook zonder romantiek, dezen koning der ber gen kunnen bestijgen. Wegens fietsen zonder Hcht: K. van D. te Reeuwijk en D. G. te Waddinxveen, ieder f 8 sub». 1 4 k Wegens overtr. ijkwet; J. van der M. te Gouda, f 1 sube. 1 dL h., gew. verb. verkL Wegens overtr .motonret: N. van V. te Stolwijkersluis f 6 sube. 1 d. b. Wegens openbare dronkenschap: T. 7an T. te Gouda, f 8 subs. 4 d .h. en D. T. te Waddinxveen, f 3 sube. 2 d. h. Wegens overtr. regl. wegen en voet paden in Z.-H.: N. J. la G. te Waddinx veen f 3 subs. 2 d. h. Kantongsrechf van Gouda. Uitspraken; In de zitting van 30 November werden veroordeeld: Wegens overtreding binnenaanvarings- reglement: M. van W. te Giessendam, f 3 subs. 2 d. h. Wegens overtr. arbeidswet: G. K. te Gouda, 2 maal f 10 subs. 2 maal 1 d. h. en. A. N. teGouda, 2 maal f 8 subs. 2 Itiaal 1 d. h. w Wegens overtreding tempelpolderkeur: H. J. van der L. te Zwammerdam, schul dig zonder toep. van straf. Wegens overtr. W. van 8.: J, L. te Gouda ,f 16 subs. 5 d. h. Wegens schoolverzuim; J. H. L. G. te Gouda, f 2 subs. 1 d. h. Wegens overt, spoorwegwet; H. T. te Moordrecht, f 10 subs. 2 d. h. Wegens overtr. vleeschkeuringswet- C. K. te Reeuwijk, f 25 subs. 5 d. h., teruggave der voorwerpen. Wegens overtr. ongevallenwet: G. van der H. te Reeuwijk, f fl subs. 1 d. h. te ruggave loonlijst. Wegens voertuig zonder licht: A. G. H. te Waddinxveen, f 8 sube. l d. h.; K. H. van N. te Moercapelle en W. M. H. te Waddinxveen, ieder f 2 |ubs. 1 d. h. SCHOON HOV ENDecember. Geboren; Adriaan, z. van J. H. den Besten en C. J. Boot Getrouwd: L. de Vos, oud 23 j., en H. Lettink, oj^d 22 j. A. J. Schrijver, oud 26 J., en J. Bek, oud 24 J. Overleden :A. Tamse, oud 72 j., weduw naar van C. Rietveld. A. de Jong, oud 05 j., echtgenoote van G. den Besten. HARDINXVELD. Nov. Geboren: Willem, i. van W. Rietveld en M. C. Drinkwaard Marinus, van G. Dankers en J. Bogaard. Getrouwd: J. van der Meydan en N. van Santen J. Verheul en J. van der Plas. Overleden; J. Tromp, oud 87 J., we duwnaar van P. JL Klop P. de Boon, trad 4 mud. HOOG-BLOaLLAND. Npvembw. Geboren: Niesje, d. von "W. "Weetrmtm m W. Verslui». Overleden: X ds Hartog, oud 00 U echtgenoot van J. A. Vervoorn. BERKJENWOUDE. Nov. Geboren: Stijntje, d. van L. B. van Put en D. Verdoold. Getrouwd: S. van der Veen, oud 12 J. (te Gouda) en B. van der Hoeven, oud 17 Y Overleden: R. Kool, oud 77 J., weduwe ▼an D. de Bruijn. AMMERSTOL, 2 Dec. In de afgeloo- pen week is er in den visscherijtoestand niet veel verandering gekomen. Vanwege het stille weer wordt er op de rivier de Lek bijzonder weinig gevangen- De voornaamste visch.soorten, die men nog vangt,, zijn wel snoek en bliek. Ook in den polder is de vangst van snoek en voorn weinig geweest. Heb bedrijf, dat zoowel op de rivier als in den polder wordt beoefend, is doorgaans niet ioo- nend. Men besteedt thans voor snoek 28—30 cent, voorn 4—6 ceSt, bliek 9—15 cent. Alles per pond. (bi] Inschrijving) vin het staand* op een rietgors, groot ruim 1 H.A., gelegen bij den Vaerdam tc Biljetten in te leveren vóór 15 Dee. bij de Firma J. en A. DEN BOER, Betonfabrikanten te Nw.-Lekkerland Ten overstaan van Notaris Ie Woerden, zal op Woensdag 21 December 1927, des voormiddags 11 uur, In het hotel „DE DUBBELE SLEUTEL" té Woerden met Schuren Berg, en pl.m. 12 Hectaren uitmuntende gelegen aan de Wilnissche Zuwt in de gemeente Wilnis nabij den Oudendam met Schuur, Berg en pl.m. 7 Hectaren uitmuntende gelegen naast perceel 1. In perceelen en combinatiën. Aanvaarding wat de landerijen betreft 1 Februari 1928 en wat de gehouwen betreft 1 Mei 1928 of zooveel eerder als wordt overeen- - gekomen. Betaling 1 Februari 1928. lang 10 tot 16 Meter. Prima LADDERSPARREN, Weeg- stokken, Baggerstokken enz. 500 st. Am. g. Broeiraamlijsten bok in gedeelten; I Eiken en 2 IJzeren Schouwen en nieuwe Roeiboot, 19 voet; Eiken-, Orenen- en Dennenpalen en -Leggers, in verschillende lengte en dikte; 2 prima Brandkasten; Mahonihouten Secretaire en -Tafel, 4J stuks prima Heiningscharea. Te bevragen bij SCHOUTEN ft VAN LIMBORO, Lekkerkerk. DOT HET ADRES voor DRAAIWERK voor H.H.Timmerlieden en Smeden POMPHARTEN ss ZUIGERS met leer compleet te leveren op maat. Esn V#rt«nQlü'tJ» voor St. Nicoloao p. Beenkappen Ip.Gymsohoenen I paar warme Pantoffel» I paar Trijppantoffels I paar Werkschoenen I paar warme Inlegzolen I Leerschaar JL VAM DAM Keizerstr. 45-62, Telef. 838 GOUDA O— Ondergeteekende zal 8 December 1927, voor rekening van dhr. D. Qouwens Ie Krlmpoa i.d. IJitel, trachten san te besteden i Het bouwen van san de Kortlandstraat aldaar, in perceelen (uitgenomen Metaelwerk). Bestek en teekening f 2.— per stel, teven* Inlichtingen verkrijg baar bij den Architect D. BURGER te Ouderkerk a.d. IJssel. voorm. 11 uur in de Consistorie kamer aldaar. Inlichtingen ten huize van den Architect op rijdag 2 Dec. a.s van 9—12 uur v.m. en van 2—6.30 uur n.m. Bestek en teekening ver krijgbaar k f 3.— (reet. f 1.bij den Architect W. van der Laan, PapendrechjL HET BESTUUR van de School met den Bijbel is voornemens op Maandag 12 December 1927, des avonds 8 uur, in genoemoa School, aan tc besteden t Het plaatsen van CLOSETS en URINOIRS en meerdere werkzaam heden. Bestekken verkrijgbaar k f 0.50 bij den Architect, die tevens alle inlichtingen verstrekt. Voorzitter, P. MUDDE Jz. Secretaris, A. KOREVAAR. Qem.-Architect, J. BÓRSJE Pz. Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders van H llegersberg, zullen op Zater dag 17 December 1927, des voor middags I0| uur aanbesteden: Hei aanbrengen van een klelklst In het bnltentalud en het ophoogen van eenlgé gedeelten van de Idnker- ttottekade. Bestek en teekenmgen zijn ver krijgbaar aan het Raadhuis, Straatweg 223 te Hillegersberg, tegen betaling van f 1,per stel. Franco toezending na ontvangst van postwissel groot f 1.25. In dezen tijd van gedrukt zakendoen moet gij Uw markt veroveren. Adverteert in de SchoonH. Courant, NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT en U hebt succes!ff

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 6