Een prima Msihond. Huishoudster, Huis met beste Kruidenierszaak Kerknieuws. STADSNIEUWS. Teleg rammen Gemengd Nieuws. Aambeien. Sportnieuws Afloop Verhuringen. Afloop Aanbestedingen. Predikbeurten. Burgerlijke Stand Marktberichten* Advertentie». p. F. u d nieuranuhen G. S. de Visser, Dankbetuiging. fraaie Damesrijwiel, A. STAM. Dankbetuiging. Gevraagd, Boerendienstbode gevraagd: Boerendienstbode Te koop gevraagd: te' koop. Ottoland, 7 Dec. Aan mej. L. den Bee sten, onderwijzeres aan de openbare school alhier, is op haar verzoek, met ingang van 1 Februari 1928, 'eervol ont slag verleend. lnplaats van wijlen den heer L. C. Stuij, ia tot lid van de Commissie va» Toezicht Qp liet Lager Onderwijs in deze gemeente benoemd, de heer W, Timmer. Op een verzoek van het Muziekge zelschap .Otto's Fanfare om een lokaal van de openbare lagere school te mogen gebruiken voor het houden van haar re- petitie's is besloten dit verzoek tn ie willigen, tegen eene vergoeding van f 10 per jaar, ondtr bepaalde voorwaarden De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur alhirf voor 1928 bedraagt in ontvangst en uitgaaf de sunt wan, f 1297,90 De heeren D Aant/es en A de Vroo- men alhier zijn herbenoemd als lid der Commissie tol wering van Schoolverzuim in deze gemeente Ter gemeentesecretarie ligt ter in zage een verzoek met bijlagen van het polderbestuur van Ottoland. om in het te stichten stoomgemaal, een schroef- potno aanged even door een ruwoliemotor en een roteerenden vacuum-pomp aan gedreven door een riem tanaf de pomp- a$ te mogen plaatsen. Vrijdag j 1 stond voor de Recht bank te Dordrecht terecht H van den B. te Nieuwpoorl verdacht van het door schuld ve oorzaken van zwaar lichamelijk letsel, namelijk op 9 April 1927 op den openba-en weg alhier me<t een vierwielig motorrijtuig aanrijden van een wielrijder waardoor deze een gecomplise rde heen breuk heeft bekomen Na verhoor van getuigen eischte do Officier van Justitie zee weken hechtenis. EENDEN-DIEFSTAL TE GROOT- AMMERS, Door een 18-jarlgen Jongen. Groot-Ammers, 7 Deo. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j 1. werden by den landbouwer A. v. Eijl, alhier, 18 eenden ontvreemd, waarvan deze Zater dagmorgen aangifte deed'"" bij de politie. Bij een ingesteld onde.zock mocht het den Rijks- en Gemeenteveldwachter ge lukken 15 dezer eenden te Nieuwpoort in een schuur in beslag te nemen, waar te waren neergezet om Dinsdagmorgen naar Rotterdam gezonden te worden. Later op den dag mocht het hun ge lukken, den dader te arresteeren, deze de 18~jarige A den B„ wonende alhier, werd in voorioopige bewar.ng gesteld en na een volledige bekentenis afgelegd te hebben heengezonden. Als zijn medeplichtige werd door hem zijn gehuwde breeder wonende te Nieuw poort aangewezen. De eenden waren door eerstgenoemde Vrijdagavond verkocht aan den koopman C. Terlouw te Goudriaan. Procesverbaal is opgemaakt, zoodat de rechtbank Dordrecht "wel voor de rest zal lorgen. Papendrecht, 7 Deo. Het Mannenkoor „Houger zij ons Doel", directeur de heer J. Z. J. Haasbröek, gaf dezer dagen twee uitvoeringen in het lokaal van mej. de wed. Noordhoek alhier. Was de eerste avond daar het getal genoodigden be perkt was, niet druk bezet; de tweede avond daarentegen was de zaal tjokvol. De verschillende nummers werden zeer goed ten gehoore gebracht, terwijl de on- der-afdeeling dubbel-mannenkwartet ver dienstelijk zong. Door de leden werden een zestal leuke voordrachten gegeven, die de zaal deden daveren van gelach en applaus Kortom „Hooger zij ons Doel" heeft succes gehad mee haar uitvoerin gen. Moge de vereeniging steun en be langstelling behouden en verkrijgen, die zij verdient. Vanwege Het Groene Kruis zal weer een Moedercursua worden gehouden on der leiding van Zuster Hattink, cursus leidster van de Z.-«H. Vereeniging Het Groene Kruis De cursussen zullen worden gehouden in het Groene Kruls-gebouw al hier, waar wij vertrouwen, dat weer veel jonge vrouwen van dezen nuttigen cursus gebruik zullen maken. Zevenhulzen, 7 Dec. Tegen Zaterdag 10 December, des morgens 10 uur, is de gemeenteraad in een openbare vergade ring bijeen geroepen Punten van be handeling: 1 Ingekomen stukken. 2 Het voorstel inzake rioleering. 3. Het voorstel tot ver bouw van het arrestantenlokaal 4. Be palen Maximum snelheid voor motorrij tuigen 5. Het voorstel tot vaststelling van een verordening tot aanwijzing van gebied waar inrichtingen als bedoeld in artikel 2 der Hinderwet, zonder voor afgaande vergunning kunnen worden op gericht 6. Voorioopige vaststelling van de rekeningen over 1926 7. Voorstel tot verlenging, gedurende 1928 van de overeenkomsten met de Wed. K. Hol en de Wed G. Heemsberg, inzake het ge bruik van de noodslachtplaats en het beschikbaar stellen van terrein voor de onbruikbaarmaking van afgekeurd vee en vleesch 8. Voorstel tot aanvulling van het reglement voor het Burgerlijk Arm- besatuur. 9 Benoeming van 'n lid van 't A.B.A. Aftredend J. Havenaar Aanbevolen werden J. Havenaar en L. v. Leeuwen Dzn 10. Verschillende zaken bij de rond vraag in een vorige vergadering ter spra ke gek omen. Maandagmiddag kWöm de goede Sint een bezoek brengen, met zijm knecht Zwarte Piet aan de openbare school op bet dorp. De oude Sint was voor dezen keer per auto gekomen. Wij hoorden kleine kleuters zoo lief zeggen, dat het paard van Sinterklaas onderweg gestor ven wgs en dat hij nu met zijn eigen auto gekomen was. Sint heeft de kinde- i*»n flink verrast met geschenkjes Wat hadden de kleinen toen zij uit de school kwamen een hoop te vertel Ion en veel te laten zien Zij waren dan ook allen vol daan. Ook op de andere scholen al is hij er niet in persoon geweest heeft Sint Nicolaas de kinderen niet vergeten. Haastrecht, 7 Dec. Maandagmiddag was de goede Sint op z'n doorreis ook in Haastrecht, om de kinderen van de Openbare School en van de Nuts Naai en Breiechool te verrassen. Hij zelf per auto, de twee Pieten op een grooten wa gen, kwamen s« ongeveer twee uur bui gend en etrooiend naar „Concordia", waar de jeugd hom jubelend inhaalde Toen allen waren gezeten, trad de goede grijsaard onder het zingen van een jvel- komsflied binnen. Op het tooneel wachtte hem een sierlijke troon, waar hij zijn rust kon nemen. Maar zoover was het nog niet Allereerst hield hij een keurigeai toespraak tot de kinderen, die hij wees op het voorrecht, dat zij dien middag genoten en op hun plichten, die zij vooral in school moesten nakomen. Ge lukkig had hy weinig reden tot klagen, zoodat hij dan ook kon mededeelen dezen middag feestelijk met hen te zullen vie ren En t is met recht een feest gewor den. Zingen en tractearen 't was niet van de lucht. En dan het mooiste de spelletjes voor de kleinste grabbelen, vootr de grooteren visschen en voor de oudsten prijzen trekken Met volle handen en stralende oogen gingen allen weer naar hun plaats om nog maar eens uit volle borst te zingen van „De maan, die door de hoo rnen schijn! De stoomboot uit Span je" enz. enz. Hierna waren er nog be hendigheidsspelletjes van de kleinste af balletjes loepen, knikkeren, slof eloo-pen en zak-loopen Hieraan waren keu rige prijzen \erbonden en voor allen een sinterklaaspop als troostprijs 't Laatst kwamen de n.et meer school gaande meisjes der Naaischool aan de beurt Voor elk van hen was er #eti mooie verrassing besch kbaar Intuascnen waren de verste kieint es ai door oude ren gehaald En 't werd ook tijd, dat de Sint, die zich zoo jeugdig, trots zijn ouderdom, met de kinderen lrad bezig gehouden, rust kreeg. Over zessen dankte Dr. Hakkenberg hem dan ook?<mder luide instemming van allen voor zijn opoffering, waarna St Nicolaas zijnerzijds dank bracht aan al len. die tot het welslagen dezer vreugde hadden bijgedragen „Lang zal hij leven", dat was de slot- toon en dat hopen wij mee NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Krimpen a.d. IJsael door Da. H. P. Fortgena, te Voorschoten, Benschop, 7 Deo. Bij de vorige week gehouden verkiezing van leden van het kiescollege bij de Herv. Gemeente alhier, wegens periodieke aftreding, werden her kozen de heeren W. Oskam Sz. en M de Bruin, terwijl beden, wegens vertrek van den heer Van Toor, in diens plaats, bij herstemming tusschen de heeren H Oskam en T. Haaksman, eerstgenoemde gekozen werd. Schoonhoven 7 December 1927. Gemeenteraad. Openbare Vergade ring yan den Raad der gemeente Schoon hoven op Vrijdag den 9en December 1927, des namiddags 2 ure, in bet Doelen buis Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken 2. Comptabiliteitsbesluit, dienst 1927. 3. Begrooting van het Gereformeerd Weeshuis, dienst 1928. 4. Rekening Burgerlijk Armbestuur, dienst 1926. 5. Begrooting Burgerlijk Armbestuur, dienst 1928 6. Benoeming 2 leden van het Bur gerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding. 7. Benoeming van 2 leden van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim, wegens periodieke aftreding. 8. Benoeming van een Regent van hei Gereformeerd Wegshuls, wegens periodie ke aftreding. 9. Voorstel tot verkoop van grond. 10. Voorstel van Burg. sn Weth. tot wijziging van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. 11. Voorstel tot het in erfpacht geven van een perceeltje tuingrond. 12 Voorstel tot onderhandsche verhu ring van een gedeelte van het Doelen huis ten behoetAvan het Kantongerecht 13 Voorstel tot hot in gebruik geven van het gemeentelijk gymnaatieklokaa, aan „D. 0 S". 14. Voorstel tot onderhandsche aanbe steding van de schoolschoonmaak. 15 Voorstel to: verlenging van den ontruiiningstermijn van diverse onbe woonbaar verklaarde woningen. 16 Voorioopige vaststelling der ge meente-rekening, dienst 1928. 17. Aanbieding der gemeente-begroo- ling, dienst 1928. 18. Voorstel van Burg. en Weth. tot op heffing van do zekerheidsstelling van den oud-gemeente-ontvanger, den heer G W. van Duyl. 19. Schoolgeldreclames, dienst 1927. Het voorstel tot onderzoek bij het gas bedrijf. De S. D. A. P. Raadsfractie, bestaande uit de heeren Van Harmeien en Pcerbolte, deelt ons mede, dat hun voorstel om een commissie van onder zoek te benoemen, welke zal nagaan of er bij de gasfabriek te dezer plaatse eventueele corruptie heeft plaats gehad, voorkomt onder de „Ingekomen Stuk ken" der e.v. Raadsvergadering. Dit voorstel zal dus Vrijdagmiddag in de Raadsvergadering aan de orde ko men Sinf Nlcolaasfeest. Gisteravond vond in de groote Nutszaal het Sint Nicolaas- feest plaats voor de kinderen, vanwege de afd. Schoonhoven der S.D.AJ» en den Schoonhovenschen Bestuurdersbomd. De zaal was geheel gevuld met een 120-tal kinderen en verder met volwas sen belangstellenden, die kwamen mee genieten van de vreugde welke de klei nen zouden smoken. Het is een recht gezellige avond ge worden. Sint "Nicolaas was met zijn kneeht aanwezig en deelde versnaperin gen en geschenkjes uit,de American Reis bioscoop draaide eenige kinderfilms af, welke geroomd dienen te worden als echt leuke films voor kinderen, een gedeelte van de Muziekvereniging „Tavenu' ver leende medewerking eu hield de shimming levendig en na afloop van dit alles was er een gezellige verloting, waaraan mooie prijzen verbonden waren. Zoodat we alles samenvattend, kunnen zeggen, dat dit Sint Nicolaasfeest als zeer goed geslaagd beschouwd kan worden. Gemeenterekening 1925. Ged. Staten hebben vastgesteld de rekening dezer ge meente voor het dienstjaar 1925. Kwijtschelding kosten. B. en W schrijven den Raad: Naar aanleiding van een verzoek der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier, om uitstel van betaling van het aan de gemeente verschuldigde bedrag ad f 105,40 voor gedane werkzaamheden len behoeve van het dezen zomer gehou ien Festival, in verband met het nadjse- lig saldo daarvan, hebben wij de eer u joieefd het volgende onder de aandacht te brengen. Het moet ten zeerste gewaardeerd worden, dat bedoelde vereeniging, wier streven uitsluitend in het belang der ge meente is en die zich zoo groote moeite en werk heeft getroost om alhier een i estival te houden, teneinde het vreem delingenverkeer te Schoonho\ en te bevor deren, volkomen bereid is de kosten te betalen der werkzaamheden door gemeen te-werklieden verricht, ofschoon zij als belooning voor haar moeite slechts een nadeelig saldo mocht oogsten, hetgeen niet is te wijten aan gebrek aan ijver, doch uitsluitend aan het hg uitstek on gunstige weer op den dag van het Fes- I tival. Ook van de zijde van het Gemeentabe- stuur moet o.i. medewerking aan een zoo sympathieke vereeniging worden betoond, weshalve wij u voorstellen te i besluiten de V. V. V. kwijtschelding te verleenen van het verschuldigde bedrag ail f 1«5,4Ö. Gezondheidscommissie. Tot lid van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Schoonhoven, vacatureVan Duijl, is benoemd de heer Ir. A. J. G. Nugteren, Dijkopzichter van het Hoogheemraad schap De Aihlaeserwaard met Arkei be neden de Zouwe te Ameide. Dankbetuiging. De heeren G. Veld huis, J. G- van Dommele en W. Stuive alhier hebben don Raad een schrijven ge zonden, waarin zij dank betuigen voor het besluit d.d. 1 Augustus 1927, waarbij aan hen met ingang van den datum van hunne bevordering tot agent van politie le klasse dezer gemeente werd toege- i kend de aan die bevordering verbonden periodieke verhooging van f 104 per jaar. Weeshuls. B. en W. stellen den Raad voor de begrooting van ontvang sten en uitgaven van het Gereformeerd Weeshuis voor het dienstjaar 1928 vast te stellen wegens ontvangsten en uitga ven op f 5839,89, alzoo sluitende met een saldo van nihil. Erfpacht. B. en W. deelen den Raad het volgende mede: In de verga dering van 16 Februari 1919 is besloten aan den heer H. A. Schreuder alhier in erfpacht te geven een perceeltje tuin grond, voor den tijd van twaalf achter eenvolgende jaren, ingaande 1 Januari 1916. Op t Januari 1928 is deze erf pacht verloopen. De heer Schreuder verzocht echter de pacht wederom te ver lengen, waarom wij U voorstellen daar toe te besluiten. Huur lokalen Kantongerecht. Naar aanleiding van gevoerde corresponden tie met den Minister vna Financiën, waar bij deze heeft gevraagd of de gemeente bereid was de huur van het Kantonge recht, welke 1 November 1027 is ver loopen, voor enkele jaren te verlengen en zoo ja, voor welk tijdvak, stellen B. en W. den Raad voor daartoe wel te be sluiten en de huur te verlengen met een tijdvak van 6 jaren voor een huursom an f 600 per jaar. Kon. Nsd. Politiehond Vereeniging. Door de Kon. Ned. Politiehond Vereeni ging is aan den Raad dezer gemeente een adres gericht, houdende verzoek als begunstiger dier vereeniging toe te tre den, met een miqimum-contributie van f 10 per jaar. B. en W. stellen voor, o.m.. mede gelet op den slechten financieelen toestand der gemeente, afwijzend op het adrea te beschikken. Weeshuis. Op 1 Januari a s. is aan de beurt van aftreding als Regent van het Gereformeerd Weeshuis, de heer J. G J. Niekerk. Ter voorziening in deze vacature bieden B. en W. den Ra^d de volgende aanbeveling aan: 1. J. G. J. Niekerk en 2. Ds. W. Deur. Verkoop grond. B. en W. deelen den Raad mede: Van den heer F. van den Bogerd, wo nende alhiér le Olivier van Noortstraat, ontvingen wij een verzoek tot aankoop van een strook grond, ter grootte van 32.13 vierk. M., liggende aan den Noord kant zijner woning, tegen den prys van f 2 per vierk. M. In verband hiermede stellen wij U voor het verzoek in te willigen en bedoeld persoon die strook grond te verkoopen tegen f 2 per vierk M onder voorwaarde, dat de grond niet mag worden bebouwd en niet als berg plaats, doch wel als pad of tuin mag worden gebezigd. Schoolschoonmaak. B. en W. stellen voor de schoolschoonmaak voor 1928 onderhands op te dragen van: Schdkul I aan P. Edeling voor een be drag van f 468 per jaar plus f 1,50 per week voor het aanmaken der kachels gedurende de maanden November tot en met Maart4 School II aan J. Dubbeldam voor een bedrag van f 343.20 per jaar; de Rijkskweekschool aan J. Dubbeldam voor een bedrag van f 593 per jaar, het gymnastieklokaal alsmede het hou den Van toezicht op het gebouw en de daarin aanwezige gymnastiek toestellen, het afsluiten der waterleiding b;j vor»t en het aanmaken van kachels aan A Tange voor een bedrag van 231 per jaar. Woningwet. B. en W. stellen den Raad voor den termijn van yn raiming der onbewoonbaarverkiaarde woningen Carmelietenstraat 2, 3 en 5, Servelslraat 3, 3, 7 en 9 en Oranjestraat 18 te ver lengen met 0 maanden, aangezien d >or de tegenwoordige bewoners nog geen voor hen geschikte woningen zijn tp be komen Gemeente-rekening 1926. De.reke ning der gemeente over het dienstjaar 1926 geeft aan voor den gewonen dienst aan ontvangsten een bedrag van f 308954,17 en aan uitgaven f.307030.89. alzoo per resto een balig slot van I 1923.28 Vuor den kapitaaldienst aan ontvangsten f 4187 en aati uitgaven f 64065,37, alzoo per resto een nadeelig slot van f 59878,37. Opheffing Zsksrhsidsstslllng. Bij be sluit van 21 November 1927 hebben Ge deputeerde Staten de rekening van ant- vangsten en uitgaven deze- gemeente over het dienstjaar 1925 vastgesteld, zon der dat daarbij de in 1925 eervol ont slagen ontvanger dhr. G. W. van Duijl terzake van zijn beheer over dat jaar iets. aan de gem rente schuldig is ge bleken Waar dit laatste evenmin het geval Is ten aanzien van vroegere dien sten, stellen B en W. den Raad voor overeenkomstig art. 109, laatste lid, van de gemeentewei te besluiten tot ophef fing van de door den heer Van Duijl gestelde zekerheid. Verhuringen. B. en W. echrijven den Raad De Gymnastiek- en atnletiekvercen.g.ng „D.O.S' wenscht over het jaar 1928 an- dermaal gebruik te maken van het aan i de Oranjestraat gelegen gemeentelijk gym nastieklokaal Werd er voorheen slechts j gebruik van gemaakt gedurende den Maandaga\ond. thans wenscht „D.O.S. de beschikking op Maandag-, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond over ge meld gebouw Onderzyds bestaat daar tegen geen bezwaar, dich het is billijk en de mogelijkheid is gebleken dat thans als tegemoetkoming in de door de gemeente gemaakte en nog te maken kosten. ,D.j s' fceiiige taijd a ,e verieent. Wij stellen IJ-voor le besluiten, to »un D.O.S onderhands ingebruik te geven, over 192», bovenbedoeld lokaal tegen een vergoeding van 1 50 hij vooruitbetaling voor t Februari 1928 te voldoen ten kan- tore van den gemeente-ontvanger. 2o. omtrent de dagen eti uren van oefening moet vooraf overleg worden gepleegd tn*~ schen den Directeur der Rijkskweek school, die mede van het gebouw ge bruik maakt en den heer A. Tangp, lei der van „D.O.S" Brandweren. Naar aanleiding van het reeds in ons blad opgenomen schrij ven van B. en W. van Willige-Lange- rak aan den Raad dezer gemeente in zake het verleenen van hulp bij brand, berichten B. en W. den Raad, dat bij den brief Jietreifende de opzegging der re geling is medegedeeld, dat indien B. en W. van Willige-Langerak het noodig ach ten met nadere voorstellen te komen, zij gaarne genegen zijn deze in overweging te nemen. Woning-ontruiming. B. en W be richten den Raad, dat per 1 November 1927 de woninghuur ie opgezegd aan A Muilwijk en J. Hoiswilder, Bewoners resp. van de perceelen OU' Ier van Noort- plein 3 en -straat 20. Deze opzegging vindt haar oorzaak in het feit, dat deze personen niet wenschen te betalen de ge stelde recognitie groot f 2,50 voor het hebben van een antenne-toestel op hun vroning. Tot ontruiming der perceelen is noe niet oveo-gegaan. De (bewoners hebben evenwel een woning aangekocht voor eigen gebruik, in verband waarmede op die pprsonen vooralsnog geen dwingende maatregelen t. a. v. de ontruiming zijn toegepast. Gebouwtje Langs Wetstraat. B. en W. deelen den Raad mede, dat de Bur- gemeestei den wenact te kennen heeft ge geven van de gemeente te mogen gebrui ken als auto-garage, nadat inrichting daartoe heeft plaats gehad, het gebouwtje gelegen in de Lange Weistraat, by Raadsbesluit d.d. 29 April 1926 verhuurd aan A. Schakel, doch die er evenwel geen gebruik meer van wenscht te maken. In gevolge de bepalingen der Gemeentewei echter, kan onderhandsche verhuring daarvan niet geschieden waarom B. en W. den Raad voorstellen te besluiten ge noemd gebouwtje te beschouwen als be- hoorende bij de ambtswoning van den Burgemeester en Ged. Staten te advisee- ren in verband hiermede de jaarwedde van den Burgemeester te verminderen met f 78,per jaar, ingaande 1 Januari 1928 en wel zoolang door den tegen- wdordigen functionaris wordt gebruik gemaakt van bedoeld perceeltje. Commissie tof Wering van Schoolver zuim. Op 1 Januari a a. zullen alle leden der commissie tot wering van schoolverzuim periodiek aftreden. Ter voorziening in de daardoor ontstane va catures bevelen B. en W. den Raad ter benoeming aan; lo. Vacature J. F. van Si «ren berg de Boer: a. J. F. van Sieren- berg de Boer en b. C. Hoogenboezem 2o. Vacature J. Fafifi: a J. Fafié en b. H. Bruggeman; 3o, Vacature J. Kort land a. J. Kortland en b. C. Vreeden- burgh; 4o. Vacature A. van der Laan: a. A. van der Laan en b. H. Brinkman; 5o. Vacature J. A. P. M. ten Dam: a J. A, P. M. ten Dam en b. P. J. Groe nen; 8o. Vacature A. jSgtzema: a. A. Sijtzema en b. J. G. J. Niekerk; 7o. Va cature G. J. van den Bergh: a. G. J. van den Bergh en b. S. van den Oever. Rekening Burgerlijk Armbestuur 19k& B. en W. schrijven den Raad: Wg hebben de eer hierbij aan u over ie leggen de rekening van om vangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbe stuur, dienst 1026. Overeenkomstig het advies van de Financieele Commissie stel len wij u voor haar goed te keuren, in ontvangsten op f 13691,83X, in uitgaven f 15711,48, nadeelig slot f 2019,04*. Wezen wij bij onzen brief van i2/27 Ju li 1027 op de angstwekkende toeneming' van de subsidie aan genoemde instelling, thans hebben wij gemeend daarop an dermaal de aandacht te moeten vestigen. De gemeente-subsidie voor deze instel ling bedroeg over: 1918: f 2.610; 1923: f 6.490. 1919 f 2.910; 1924. f 7,726; 1920: f 5.300; 1925: f 7.716; 1921. f 5.338; 1926: f 9.240; 1922 t 6.480; 1927. f 12.020. Voorts is het ons bekend, dat sommige kerkelijke instellingen ten opzichte van iien die voor bedeeling in aanmerking komen, niet datgene geven, wat noodig ia om in de allernoodzakelijkste behoeften te voorzien. Het gevolg daarvan is, dat hij de burgerlijke instelling moet wor den aangeklopt, terwijl deze laatste in stelling toch als regel aanvullend zou moeten optreden, d. w. z., ten behoeve van hen die niet tot eenig kerkgenoot schap behooren. Ten slotte moet nog wor den gewezen op hen, die van het Burger lek Armbestuur trekkende, absoluut wei geren werk te zoeken of dit te aanvaar den. Begrooting Burgerlijk Ambestuur 1928. Burg en Weth. stellen den Raad voor do begrooting der ontvangsten en uitga- ien van hgt Burgerlijk Armbestuur, dienst 1928, goed te keuren wegens ont vangsten en uitgaven op f 12.769,50. Leden Burgerlijk Armbestuur. - B. en W «jeelen den Raad mede, dat de heeren S. van den Oever en N. C. Simons, leden vart het Burgerlijk Armbestuur alhier, l Januari a s. periodiek als zoodanig af treden. Ter voorziening in de daardoor ontstane vacature bevelen zij ter benoe ming aan :lo. fn de vacature S. van den Oever: a. S. v. d. Oever, en b. N. K Kok, 2o. in de vacature JA-C. Simons: a. N. C.' Simons en b. G. J van den Bergh. AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. De bestuurder ongedeerd. Hedenmorgeo kwam de heer C. Th. van V bij den lord Dealer, den heer Scha kel alhier, een Ford Sedan brengen, waar- vgk de stuurinrichting niet geheel in oftle was, met verzoek den wagen na te willen kijken. Teneinde de Ford eerst te probeeren. reed de achttienjarige knecht van den heer Schakel, H. J. van E., wonende te Langerak, ermee naar Den Hoogen Dijk Nabij den Groenen 8ingel begon de Ford op een geeeven moment te slin?e- ren en de jeugdige bestuurder kon den wagen niet meer op den weg houden, maar reed met een grooten zwaai van rechts naar de linkerzijde van den weg. botste tegen het houten hek. dat zich daar ter plaatse bevindt en dat afbrak, en p;ng met een vaart naar beneden. De wagen sloeg een keer over den kon en bleef op ongeveer een meter afstanda van het water beneden aan den dijk lig gen. De jöngen, die de eenige inzittende was, wist zich door een gebroken ruit te bevrijden en heeft enkele snijwonden bekomen aan voorhoofd en pols De carosserie van den Ford is zwaar gehavend. Slechts één ruit is he*1 Ge bleven, de radiateur is geheel verboden, terwijl het dak van den wagen totaal ont zet is. Aan het chassis schijnt niet veel be schadigd te zijn. De wagen was niet verzekerd, zoodat het gebeurde een leelijk schadepost je la. Het mag een wonder heeten. dat de auto niet regelrecht de rivier ingereden is. Daar het te dezer plaatse zeer diep is, zou er dan weerschijnlijk een slacht* offer te betreuren zijn geweest.' Doordat de Ford over den kop sloeg, werd dat onheil voorkomen. De bestuurder mag wel dankbaar zijn, dat hij zoo wonderlijk bewaard bleef. Begrijpelijkerwijze was er van de zijde van de ingezetenen veel (belangstelling voor den omgeslagen auto. De auto werd later o<p den dag door personeel van den heer Schakel op den aijK gehaald en naar de garage gebracht „Het Nuf". Gisteravond heeft „Het Nut zijn jaarvergadering gehouden. De opkomst der leden was ditmaagering. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden als gewoon lijk in handen gesteld van een commis sie. De begrooting werd onveranderd goedgekeurd in ontvar^st en uitgaaf sluitend tot een bedrag van plm f 1200 Daaronder is een bedrag van f 650 voor voordracht-, ontwikkeling- en cursus avonden, voorts subsidies aan de biblio theek „D.O.S' ea Het aantal leden be weegt zich in stagende lijn; van 119 op 1 Juk steeg het tot 126 qp 1 December Het jaarverslag van den secretaris. Mr. Mackenbach gewaagde van een bloeien de» toestand van het Departement Daar door zal het mogelijk worden pog ander Nutswenk te bévorderen zooals het or- ga'3§freren Van casussen. Er bestaat uit- zicffr op een cursus voor kinderen in handen-arbeid en in Nederlandsche taal voor volwassenen. Het zal van de belang stelling afhangen of deze slagen. Het jaarverslag van den bibliothecaris toonde aan, dat er ondanks de aanwe zigheid van drie particuliere bibliotheken nog alle rpden van bestaan was voor de Nutsbibliotheek. Een groot aantal nieuwe boeken is aangeschaft. Ook uit het jaarverslag van deouder- afdeeling, de gymnastiekvereeniging D.O.S. sprak een opgewekt vereenigingslevetn. In het afgeloopen seizoen heeft D.O.S. tal van prijzen behaald, het aantal leden gaat vooruit, de nieuwe dames-afdeeUag ia een succes. Als commissaris van de Spaarbank werd herkozen de aftredende, de heer D. Nes. Uitgeloot werden vervolgens de nos. 21, 24 en 48 van de indertijd gesloten vrijwillige leening voor het sportterrein Nadat de voorzitter nog enkele mede- deelingen gedaan had over liet a s. sei zoen nl dat voor de ontwlkkelings-avon- den op 14 December de heer C Berger zal spreken over Ons sterrenstelsel' en op 26 Januari Mr C. P. van Rossem, de bekende schrijver een populair, we tenschappelijke bes- houwing zal houden over Het Spiritisme' werd de vergade ring gesloten Kegelen. Gisteravond is alhier op gericht de Kegelclub „De Houtkappere". Tot bestuursleden zijn gekozen do heer H. J.. Schrijver als voorzitter, en de heer H. ,J. Adriaens als secretaris penningmeester. Hun kegelavond is ge steld op Dinsdaga ond op de Kegel banen van den heer Van Aaperen, Hotel „Belvédère", alhier. Goed afgeloopen. Gistermiddag half zes kwam de winkelier F wonende aan de Scheluwebrug, met paard en wagen de Lopikerstraat inrijden van de zijde van den Dam. Ter hoogte van het Post kantoor kwam het paard te vallen, waar door een der boornen van den wagen brak. Bruintje moest worden uitgespan nen en P. diende zijn wagen zelf naai huis te brengen, terwijl zijn zoontje het paard naar stal geleidde. Botermarkt. Op de heden gehouden Botermarkt waren de prijzen: Goêboter f 1,20; Weiboter f 1,10, allea per half KG. Eierenvelllng. Op de hedenmorgen alhier gehouden Eierenveiling was de aanvoer 1565 stuks Prijzen: Kippen eieren f 10,80—1 11,75: heneieren f 8,80 f 9,95, beiden per 100 stuka. Waterstand; Keulen, v m. 1.80 m. ü.0ft m. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 7 December. Verwachting tot Donderdagavond Meest matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind; godeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer; temperatuur om het vriespunt des nachta, overdag zelfde temperatuur. iEigen Radiodienst.) AUTO IN EEN SLOOT GERAAKT. De chauffeur ongedeerd. NlEUWER-AMö'lEL, 7 Dec. Ver moedelijk tengevolge van een stuurdefect is gistermorgen een vrachtauto op den Amsteldijk onder Nieuwer-Amstel over den kop geslagen en van den dijk in een sloot terecht gekomen. Ala door een won der bleef de chauffeur ongedeerd. De auto werd beschadigd. Uitvaart Jhr. Van Vradenburch. BRUSSEL, 7 Dec. Hedenmorgen heeft de plechtige uitvaart plaata gehad van den Nederlandschen gezant Jbr. Van Vredenburch, dezer dagen overleden. De plechtigheid geschiedde met mi litaire eer en wel met medewerking van detachementen infanterie en cavallerie, onder bevel van generaal Girod. Te elf »ur werd de lijkkist in den lijk wagen geplaatst, die gevolgd werd door de leden der Belgische Regeering.- hei Corps Diplomaticpie, de Militaire Atta- ché's van alle landen en Deputaties van Kamer en Senaat. Als slippendragers fungeerden Krag, de Deensche Gezant, Hijmans, Minister van Buitenlandsche Zaken Barbeij, nu Zwitsersdie Gezant, en Herbette, de Fran- sche Gezant Het weer was nevelachtig. Een enorme menigte had zich ge schaard langs den wee, het Gezan'- schapsgebouw naar het Station. Trambofslng. Op den Rjjnsfeurger- weg le Leiden heeft een botsing plaats gehad tussclien een famwagen der Hol landfiche Tram Mij., die vau L■ïden in de richting Noordwjjk reed cn een tram, die van den anderen kant kwam De botsing ontstond doordat juist op het oogenblik ,dat de trams elkander passee- ren zouden, de wissel defect raakte en de tram van Leiden de lijm van de andere opreed De zijwand van een der tranis werd beschadigd^ de andere tram raakte defect. De materieel» schade is vrij, aan zienlijk; persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. OUDE DAME IN BRAND GERAAKT. Doordat da petrolsumkachel omviel. In het perceel Groot Herfcoginneiaan 171'in Den Haag is een 86-jarigen dame, Mevr. P., die ziek was en op een divan lag, in brand geraakt,doordat een pe troleumkachel die naast haar stond te branden, omviel Mevr i', woomt daar bij haar broeder. Familieleden scholen toe öm het vuur te doven, doch konden niel verhinderen ,dat de oude dame ernstige brandwonden kreeg. De geneeskundige dienst heeft haar naar het ziekenhuis ge bracht, waar zij aan de bekomen verwon dingen is overleden. Branden. Te Rotterdam ia twlat ont staan in de woning van H de J. op een hofje aan den Goudscheweg. By de vechtpartij is een brandende kachel om- geloopen, waardoor brand is ontstaan. Gasten van spuit 12 hebben het vuur met 2 straèeu op de waterleiding ge- bluscht. Off den Rotterdamschen Weg nabij de Lijm- en Gelatinefabriek is eén vracht auto van den heer Buitelaar in Rijswijk bij het laden van benzine in brand ge vlogen. De heer De Graaf was met een brandbluschapparaat spoedig ter plaatse en doofde het vuur. De auto is rwaar beschadigd geen persoonlijke ongelukken Te Nijmegen is de werkplaats van den mandenmaker B., "eieren achter het dooSr hem bewoonde winkelhuis aan de Stikke Hezelstraat, afgebrand. Ook het- ger" in de werkplaats geborgen was, is verbrand. In de sigarenfabriek van dm heer H. in de Reitzstraat in Den Haag is brand ontstaan Het gelukte den brand te beperken tot een der achtervertrek ken Fen gedrelte van lie1 plafond is ver nield en ruim 3000 sigaren zijn verbrand Te Amsterdam is brand uitgebroken in den galanteriewinkel Intrex, in de Utrechts"heslraat no 67 Het vuur ik vermoedelijk ontstaan in pen kelder, waar groote hoeveelheden emballage lagen op gestapeld Fen verstikkende rook steeg uit den ke'dor or> Tijdens de blussching geraakten drie brandgasten door den dikken rook bewusteloos Na door hr ie ders van den geneeskundigen d enst te zijn bijgebracht, konden zij naar huis gaan; zij konden geen dienst meer doen Door het kabeltouw. In de Rijn straat in Den Haag wilde de 32-jarige Mej H. van den Schenktfeg *s avonds tusschen twee auto's passeeren. Door het donker zag zij niet, dat de tweede auto met een kabeltouw met de eerste was verbonden Zij viel en kwam mei haar hoofd op den trottoirband terecht, zoo dat zij een schedelfractuur kreeg In ern- stigen toestand is zij naar het ziekenhuis gebracht Verdorven jeugd. Te Apeldoorn werd in de Hoofdstraat op beelerdaad betrapt een 14-jarig jongmensch, die uit een étalage eenige neepen chocolade weg nam Telefonisch waarschuwde men de politie, d'e den jongen aanhield. Hierbij bleek, dat hl] in het bezit was van een heerenrijwiel dat hij een paar uren te voren in Beekbergen had gestoten. Dit rijwiel was het eigendom van een po litieagent. d e het in Beekbergen voor een woning had neergezel. ERNSTIG GEVAL VAN GAS- VERSTIKKING. Vier personen om het leven gekomen. In een perceel in de Follerstrassc te Keulen is 'n uit 4 personen bestaand gezin gevonden dat door gas verstikking om het leven was gekomen Het is met 'zeker of hier aan een ongeval of aan zelfmoord gedacht moet worden Hij wou nog een dropje. Des avonds laat wilde de 36-jarige losse werkman NV. v. E van den Persoonsdam, na slui tingstijd ,nog een café aan de Gelclersche kade te Rotterdam in gaan Toen nmu hem dit wilde beletten trachtte hij den caféhouder met een scheermes te lijf te ga.an Men wist hem evenwel het mes nf te nemen. Daarna heeft hy 2 groote spiegelruiten ingeslagen, waarbij hij zich den rechter polsslagader heeft doorge sneden Nadat hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel was verbonden, is hl) opgesloten. EEN GERECHTELIJKE DWALING. Wayzns moord fer dood gebracht «n toch on schuldig. In 1913 is de landeigenaar Steven Thomka te Szabatka (Duitschland) we gens moord op zijn 18-jarige dochter Eva veroordeeld lot den dood door den strop, welk vonnis den 21sten Maart van dat jaar is voltrokken. Toen onlangs het huis, waarin Thomka woonde ge restaureerd werd. vond men een ver zegelden brief, waarin de dochter s lire f dut zij vrijwillig den djod inging, omdut zij de strengheid van haar" vader met langer verdragen kon. Uit den brief bleek duidelijk, dat Thom ka zijn dochter niet vermoord heeft, doch dat het meisje zelfmoord gepleegd heeft. Thomka's verwanten willen nu trachten een herziening van het proces te ver krijgen om althans 's mans goeden naam in eere te herstellen. Thomka is indertijd veroordeeld op de verklaring van eenige l.edeu, de op den kritieken "dag bij hem te gast warjpn De landeigenaar was even een zijkamer binnengegaan en vlak daarop klonk een mei de woorden. „Gij hebt mij omge bracht, vader!" Toen de gasten de zij kamer binnen snelden zagen zij Eva met een mes in het hart' op bod liggen* Thomka verdween eenigen lijd uit Sza batka, doch werd later gevangen geno men en ter dood veroordeeld. Timmerfabriek uitgebrand. Men meldt ons uit Nijmtegen: Alhier is brand ontstaan in de Timmerfabriek def fir ma Lommerse Het gebouw brandde ge heel uit. Epn groote voorraad hout en gereedgemaakte trappen werd een prooi der vlammen De fabriek die aan de Bekengracht gelegen is, is gelieel door woningen ingesloten en de brandweer slaagde er na veel moeite in met negen Btralen het vuur te localiseeren. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade, die vrij aanzienlijk moet wordt door verzekering gedekt. Aanrijding. Te Loosduinen is bij dp Leugenbrug de 38-jarige mej. C. L. uit de Jan Sleenstraat, die haar kind in een kinderwagen bij zich had, door een auto aangereden. Met een hersonachud- drig werd zij opgenomen en door den eerste hulpdienst naar het gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag vervoerd. Het kind was ongedeerd ge bleven. EEN VEERBOOT OVERVAREN. Drie personen te water, allen gered. Men meldt ons uit Lobith: Gistermorgen tien uur is de veerboot van 'Ludwig Haas aangevaren door de sleepboot „WiHingen waard'üp jJe veer boot bevonden zich behalve de veerman Haas vrouw Derksen Uit Dusselwaard en haar dochter. Allen geraakten te water. De dochter kon zich zwemmende red den, de" beide andere personen werden door een schippersknecht van een na- bfjliggend vaartuig gered. Alle drie de de drenkelingen zijn ln hat R.K Ziekenhuis te Lobith opgeru>- inen De politie stelt een onderzoek ln. Straatroof. Een landbouwer te Groede deed bij de politie aangifte, dat hij door oen drietal personen, toen hij op zijn rijwiel reed is aangevallen en van f 6000 is beroofd. Dubbele moord. Te Moskou beeft een dubbele moord veel opschudding verwekt, waarbij een ar'ie der Koloesjek n zijn vrouw, zijn omgebracht. Koloes- ,ek stond in dienst van den volkscom missaris van buitenlandsche zaken en was tevens beheerder van een huis, waar- In in October j 1 door de oppositie ver borgen gehouden vermenigvuldigingsap paraten zijn ontdekt De in deze zaak betrokken personen zouden zich weldra voor den retfhtbank' te verantwoorden hébben .'s Avonds kwam «een man per autoinobiel naar het echtpaar Koloesjek toe en bracht den nacht bij hen door. Den volgenden ochtend vond meu de lij ken van Kojoesiek en diens vrouw De papieren, die zich in de woning hadden bevonden, waren door den moordenaar meegenomen. Inbraken. Te Haarlem is ingebro ken in een huis aan de Bakenessergracht. Een slot is opengebroken en uit een buf fet is een bedrag van f 050 g^tolen|. Een linnenkast is gefo. •ceerd. maar daar uit wordt niet vermist. Terwij 1 de bewoners afwezig waren h^eft men zich door opensluiting toe gang verschaft tot een woning Ln de Sladhitudersstraat te Rijswijk Er zijn een bedrag van phnj f 100 en eenige sieraden gestolen. Eenige kasten zijn vernield. Er is ingebroken Lu de opslagplaats voor mobilisatiematerieel te Naarden. Gestolen zijri er een som geld en een koffer mbt administratieve bescheiden. De militaire politie leidt het onderzoek In een perceel in de Huidenkoper- straat te Amsterdam is ingebroken. Ont vreemd zijn een bedrag van f 2, 100 gaspenningen, de inhoud van 2 spaar potten, eenige alpacca lepels, db inhoud van den electriciteitsimmtrneter m twee nikkelen horloges. In een perceel aan de Tweede Kost- verlorenkade te Amsterdam is ingebroken Uit een schrijfbureau is een portefleuille fcqh. f 1340, uit een buffet een. bedrag van f 145,76 ontvreemd. Bovendien wordt een colbertcostuum vermist. Brand In een kerk. Het kerkge bouw der Geref. Kerk te Dirksland ia geheel uitgebrand. De belendende gebou wen konden worden behonden. De kerk was nog geen 15 jaren oud en geheel mo dern ingericht. Vermoedelijk Is de brand ontstaan door een kachel, die het ge bouw gedurende den avonddienst had verwarmd. INGEZONDEN MEDEDEELING. In één dag voor goed verdwenen door A K A Olie Zendt postw van 2 gulden aan Import huis AQENCO te Zeisf Bij geen succes zenden wij Uw geld terug. Lekkerkerk, 7 Dec. De uitslag van deu soetba) wedstrijd Zondag te Gouderak gespeeld tusschen „Union II" en „L. F. C. II" alhier, leverde een gelijk apal op en wel met een uitslag van 2—2. Gouderak. 7 Dec. Zondag j.L speelde „Union II" alhier een wedstrijd tegen ,;L. F. C. II" van Lekkerkerk, welke eindigde met een gelijk spel 2—2. Terwijl .Union I" op bezoek ging bij „G. S. V. III" te Gouda en aldaar ook een gelijk spel wist te behalen met 33. Papendrecht, 7'Dec. In een onfortuin- lijken wedetrijd heeft „Papendrecht" met 130 verloren van 'l Gorinchemsche „S. V. W. III". „Papendrecht II" wist daarentegen van „Gloria IT' met 3'2 te winDfin. Molenaarsgraaf, 7 Dec. Van den pol der Molenaarsgraaf werden verhuurd 12 perceelen bouwland, voor den tijd van vier jaar. De opbrengst was vier jaar geleden f 239,50, thans f 169 Gouda, 7 Deo. Bij de ten Stadhuize door Burgemeester en Wethouders op de bekende voorwaarden gehouden openbaro aanbesteding, voor hej verbroeden van twee vaste bruggen, waarvan een gele gen over het Bloeraendaalsche Verlaat en de andere aan den Bleekersingel, hoek Karnemelksloot, zijn ingekomen 11 bil jetten en wel van de heeren: A. F. Macdaniëi te Gouderak, voor a f 6432; N.V. Aann. Maatsch. v.h. Za- nen en Verstoep alhier, voor a f 6580, voor b f 6490, W. Molenaar alhier f 6900; N.V. Aannemersbedrijf voorheen W. Bokhoven alhier voor a f 6810, voor b f 6700; Gebr. Middelkoop alhier, voor a f 6980, voor b f 6950; E. Sanders en Go. voor a en b f 7037; A. T. de Korte al hier voor a en b f 7040; A den Ouden alhier voor a en b f 7200; C. van Leeu wen te Nieuwerkerk a.d. LTssel voor a en b f 7990; B. M. van Noordemal te Pa pendrecht, voor a f 9072, voor b f 8872. NED. HERV. KERK. AMMERST0L. Vrijdag 9 December, 's avonds 7 uur, Wijdingsavond in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van mej. T. de Ridder. BEROAMBAGHT. Donderdag 8 Dec., 's avonds 6.30 uur, Ds. A. Dekker, van Bleiswijk. Rede over Leerstoel- en Studie fonds. STOLWUH. November. Geboren: Fop, s. van H. van der Vliet en A. Kleijn. Christina, d. van J. van Dam en R. Roos. Sijsje Cornelia, van C. van den Heuvel en B. van den Berg. Maria, d. van T. Dorresteyn on G. Lam. Jan, z. van P. van der Wal en M. Verdoold Pietertje Sophie, d. van J P de Stigter en M. L. Bülk. Overleden' A. v. Buren, oud 74 j., we duwe van A. van Scherpenzeel, eerder van C. van Elk. WOERDEN, 7 Dec. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 240 kaaspartijen. Prijzen: zonder Rijksmerk le soort f 5354, 2e soort f 5052, met Rijksmerk le soort f 5457, 2e soort f 5153; zware f 58. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Dec. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 185 vette kalveren, le kwal. f 1,051,15, 2e kwal. f 0,90—1,06, 3e kwal. f 0,76—0,90; 55 nuchtere kalveren f 1420; 500 var kens Hollandsche le kwal. f 0,720,73, 2e kwal. f 0,710,72; Overzeeuwsche en Geldersche le kwal. f 0,720,73; 2de kwal. f 0,71—0,72; vette varkens f 0,70 -0,71. GROOT-AMMERS, 7 Deo. Eerste Al- biasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 5 December 1927. Aanvoer 3337 eieren en 13X pond boter. Prijzen; 3301 kippeneieren f 7,50 —12,10; 50 eendeieren f 88,75, beiden per HM stuks; 20 K.G. appels f 0,06 0,07 per K.G.; 8 K.G. spruiten f 0,20— 0,21 per K.G.; 8 stuks kool f 0,08 per stuk; boter t 0,321,08 per pond; 18 pond kaas f 0,50 per pond. BODEGRAVEN, 6 Dec. Kaas. Aan voer 225 wagens, te zamen 8061 stuks, wegende 64.488 K.G. le soort Gouda met rijksmerk f 56 a f 59, idem mindere kwal. f 52 a f 54; zonder rijksmerk f 51 a f 56. Handel matig. GORINGHEM, 5 Dec. Eierveiling. Aan gevoerd 2743 stuks. Kippeneieren f 10 —11, eendeneieren f 8 per 100 stuka. GORINGHEM, 5 Dec. Veemarkt. Aan voer 22j runderen, 6 nuchtere kalveren, 122 overlopers, en 535 biggen. Zware kalfkoeien 1^325400, melkkoeien f 275 300, kalfVaarzen f 180250, guiste Verloofd: WILLY 0UQT en i C. VAN DAW, Tandarts. Sweelinckstraat 1, Utrecht. Albrecht Beylinggracht 42, Scboo ihoven. Volstrekt eenige kennisgeving. Zeer plotseling, zonder lijden, overleed onze lieve Vader (Pred. drr Ned Herv. Gem. le Nijkerk) in den ouderdom van 72 jaar. Zijn leven was Christus. Ds, en Mevr. HOFKZEMA. Zegveld, 4 Dec. 1927 Volstrekt ee/.lge kennisgeving. Heden overleed, zacht en kaltn, onze geliefde Zuster en Tante, Mej in den ouderdom van ruim 75 jaar. Uit aller n>am, De Bilt, J. DE VISSER. Rotterdam, Wed. H S. PLUOIJ de Visser. Gouda, 5 December 1927. Crabethstraat 21. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 9 De cember a.s., op de Alge meen e Begraafplaats te Oouda, des namiddags 1 uurvanuit de Wijkverpleging. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn harfflijken dank aan de N.V. v.h. M. RAVENSWAA1J ZONEN te Gorinchem voor het dat aan hem werd uitgereikt ala EXTRA CADEAU voor WINKELIERS op RAVENSWAAIJ't LETTERS- ARTIKELEN. Molenaarsgraaf, 3 Dec. 1927. Ondergeteekende, Hendrik Kuif, wonend- te Cabauw, betuigt hier mede zijn oprechten dank aan den Heer S. SWAAR, Tandheelkundige te Schoonhoven, voo de uitstekende en nette behandeling. Lopik, Dec. '27. H. KUIF. vaarzen f 160—180, pinken f 80lOö, gras-kalveren f 40—60, ^uchtere fok- kaiveren f 1525, dito export f 812, overloopera f 24—20, biggen i 8—12. LEIDEN, 0 Dec. Vette varkenamarkt. Aangevoerd 304 stuka, n.l. 297 aware an 13 lichte varkena. Priga zware 6265 ct., lichte 58- 02 ct. per KX1. Handel vlug. ..RjOTTEHDAMl, 6 Dec, Ter veemarkt waren heden aangevoerd 284 paarden, 5 veulens, 1 ezel, 1381 magere runderen, 720 vette runderen, 130 vette kalveren, 51? nuchtere kalveren, 250 graskalveren, 395 schapen of lammeren, 222 biggen, 11 bokken of geiten, 22 overloopert». Prijzen per half K.G.; Koeien 33 a 34 cent, 43 a 46 cent, 50 a 52 H cent; ossen 38 cent, 41 a 45 cent, 47 V» a 50 cent; stieren 35 a 36 cent, 40 a 4i2 cent, 45 a 47 cent; kalveren 52H a 67H cent, 70 a 75 cent, 82 a 87 H cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 200—430, stieren f 130—480, graskalveren f 60105, paarden f 200 —325, slachtpaarden f 100—175, hitten f 100—200, veulens f 75100, fok nuch tere kalveren f 20—25, slacht nuchtere kalveren f 1418, kalfkoeien f 210440, pinken f 130—'100, vaarzen f 180230, biggen f 714, dito per week f 1,25-1,75; overloopers f 18-A28. Overzicht; Op de vette markt was de aanvoer en handel van koeien en ossen gewoon en goed prijshoudend. Stieren waren matig ter markt met eenigszin» tragen handel en ongeveer de prijzen van de vorige week. Vette kalvèren met korten aanvoer, kalmen handel en de prij zen van Maandag. Een prima bezt kalf werd nog van 5 tot 7 34 cent boven notee ring verhandeld. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien goed. De handel was Bleepend met vrij wel onveranderde prijzen Jongvee was tamelijk aangevoerd, stille handel en do oude prijzen. Graskalveren met gewonen aanvoer, flauwen handel eü weinig ver andering in de prijzen. Nucjbtere fok- en slachtkalveren met redelijken aanvoer, tamelijk vluggen handel en ruim prijs houdend. Werk- en slachtpaarcfen, hitten en veulens waren ruim aangevoerd, met luiachtigen handel, doch de prijzen ble ven gehandhaafd. Biggen Rmet iets min der aanvoer, stroeven handel en prijzen stationair. Overloopers met beperkten aanvoer, weinig handel en vaste prijzen ROTTERDAM, 6 Dec. Eieren. Rotter- damsche Veiling Warmoezierstraat: Kip peneieren f 612, eendeieren f 7,90 8,95 de 100 stuks. Aanvoer 63.000 stuks. Waarschuwingssignalsti. All uw o ganisme zelf u door pijn en kwalen, een duizelig gevoel, oorsuizingenen andeie stoornissen waarschuwt; dat de nieren het urinezuur en andere vergiftige stoffen niet behoorlijk uit het bloed fiitreeren, dient gij u in acht te nemen. Gij kunt het spoedig genoeg zelf uitmaken: Let er op o/ gij last hebt van rugpijn, rheumatische pijnen, ischias of spit, een prikkelbaar, zenuw achtig afgemat gevoel, een gevoel of uw ooren suizen of gonzen, te vaak of te weinig aandrang tot unneeren, troebel, te donker of te licht gekleurd water. Brandend en pijnlijk bij de ioozirig. Zanderig, gruisachtig of dradei ig bezinksel* Eik dezer verschijnselen kan be teekenen, dat uw nieren hulp be hoeven. Gebruik dan onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij worden aanbevolen als het middel, dat de verzwakte nieren opwekt, de urineloozfng regelt en u bevrijdt van rugpijn, iheumatiek en die andere ellendige verschijnselen van nieraandoening Verkrijgnaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral Op) bij apotheken en drogisten k f 1.75 per flacon. zoo spoedig mogelijk, een leeftijd pl.m. 50 jaaar, bij vader met 2 zoons (Kruidenierswinkel). AanmeldenbijJOH.v.d HEIDEN, Jaarsveld. Wegena teleurstelling met I jan.a.a. GEVRAAGD een flinke P.O., goed kunnende melken, bij C. BOTH, Landbouwer te Berkenwoude. Wegens teleurstelling, met 1 Januari of later Een P.O., boven de 15 jaar, die goed kan melken, bij G LEKKtRKERK te Streefkerk nabij Groot-Ammers. Opgaaf van prijs (niet te duur) en grootte aan No. 52, Middelkoop, Leerbroek. 200 vaste klanten. Omzet f 500.— per we k (nabij Oouda). Br. ond. 9410, bureau v.d. bia d.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2