Spoors MOSTERD Openbare Ueriiiaptno. HOFSTEDE "Tb BOUWLAND, Hooi-, Wei- en Bouwland, HOFSTEDE 2 Het Woonhuis Kapitaal Hoestdrank Schouwen, Varkensbakken en Roeibooten Gemengd Nieuws. Voor de Huisvrouw. De ziekten van ons vee. VAN ALLES WAT. Rechtszaken. Burgerlijke Stand Advertentiën. Openbare Vrijwillige Verkooping. NotarisC. H W Meijer te Lekkerkerk, Notaris Teijinck Willige-Langerak Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris B J Teijinck Donderdagen 15 en 22 oecemDer '27, Wei-, Hooi- en Boomgaardland, Benschop, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Teijinck Wei-, Hooi-, Bouwland en Boomgaard, F. A. Minkema publiek worden verkocht: i. De zeer solide ioed onderhouden Wei- en Hooilanden. Wei- en Hooilanden, .nk/tLEN, Mpw BIGGEN I EVMLAAbEtotEIT irrLtAH Bestelt nog heden L. VAN LOON te doen en eena een andere voedermethode toepassen, d.w.s., andere voedermiddelen, dan de door u gebruikte, dan zou het mogelijk zijn, dat dit Boort uitslag even eens verdween.. Wat betreft het spek, is er m.i. geen bezwaar togen een der gelijk varken voor eigen gebruik te slachten. VAN L. Vragen inzak* veeziekten *n koopkwev- ties kunnen door onae alxwné'a wor den gesleld en worden dan kosteloos be antwoord Men zende de vragen in aan ons bureau, met insluiting van postzegel van 7H cent voor -doorzending. renhuis verwarmd, voor een zoogenaam de trekkas, maar thans is het geheele warenhuis verwarmd. Vanwege de Holl. Mij. van Land bouw, afd. Nieuwerkerk ad. IJssel Capelle a.d. IJssel e. o., zal in 1928 een landbouwhuishoudcurtus gegeven worden Op een nog dit jaar te houden verga dering zullen eenige stukken van door leerlingen van andere cursussen gemaakt werk vertoond worden. Gissstn-Oudskerk, 9 Deo. In de vacature J. Hubregtse, benoemd onderwijzer te Schiedam, is in diens plaats bij de Chr. School alhier (hoofd de heer P. Los) be noemd de heer J. de Visser te Seroos- kerke. assistent te St. Laurens. De benoeming als zoodanig is aange nomen, terwijl de indiensttreding is be paald op 1 Februari 1928. Er waren in totaal 47 sollicitanten. plaats van een eventueel aanwezige coöperatieve zuivelfabriek en dit in sa menwerking met een bestaand of op te richten onderling veefonds. De coöperatieve zuivelfabriek moet meewerken, doordat daardoor veel ge makkelijker een tb.c.-vrije opfok te ver krijgen is, bovendien is het een organi satie, die direct van de belanghebben den uitgaat, -welke organisatie zich op voordeelige wijze van deskundige hulp en voorlichting zal kunnen voorzien. Waar dus een coöperatieve zuivelfabriek bestaat, is deze allereerst aangewezen om haar medewerking te verleenen bij de t.b.c.-beetrijding. De speculatieve fabrie ken zijn, waar het geen organisaties van (lirect-belanghebbenden zijn, niet zoo ge makkelijk tot medewerking te krijgen, dan juist de coöperatieve fabrieken. Door middel van de ooop. zuivelfabrie ken zou dan een tb.c.-bestrijding als volgt te organiseeren zijn: De fabriek sluit een overeenkomst met een of meer in de streek praktiseenehde veeartsen en mei de Kijsseruminrichting en dergel. voor het bacteriologisch on derzoek. Het principe hierbij moet zijn zoo goed mogelijke hulp en voorlichting met zoo weinig mogelijk kosten. Strafbepalingen zullen in het fabrieks- reglement moeien worden opgenomen, wat betreft het aan de faóriek afleveren van melk van dieren die aan open tuber culose lijdende zijn. Voor zoover eenigszins mogelfjk moeten de bijproducten der zuivelbereiding aan de fabriek gepasteuriseerd worden en dit op een zoodanige wijze, dat de afgelever de bijproducten zonder gevaar voor een eventueele infectie kunnen gevoederd worden. Een regeling moet worden getroffen voor de schadevergoeding van de voor open tb.c afgeslachte dieren, waarbij men eenerzijds een regeling kan treffen dienaangaande met een eventueel be staand onderling veefomds of men kan een dergelijk fonds via de fabriek op richten. Naast de zuivelfabrieken zijn dan de aangewezen organisaties waarvan de t.b.c. bestrijding kan uitgaan, de onderlinge veefondsen en dan liefst in combinatie met enkele ande.e slachtveeverzekerin- gen enz, die in de dezelfde streek werk zaam zijn om gezamenlijk een t.b.c. be- strijdingsorganisatie op te zetten. Te samen kan men dan weer overleg plegen mei de in' de buurt praktiseerende veeartsen eri de iRjksseiumiiirichtmg ten einde zoo goed en goedkoop mogelijk ge holpen te worden waarnaast dan de or ganisatie overleg gaat plegen met de in de streek werkzame zuivelfabrieken aan gaande eventueele pasteurisatie der bij producten eventueele weigering van melk van dieren, lijdende aan open tb.c. Samenwerking van een groote .groep consumptiemelkers zooals die vooral in de buurt der groote steden te vinden zijn zal niet zoo gemakkelijk tot een gunstig resultaat leiden, daar in die streken de veestapel in hoofdzaak door aankoop op peil wordt gehouden en daardoor de kans op een in te sleepen besmetting het grootst blijft. In een volgend artikel bespreken wij nog de t b c.-bestrijding door fokvei> eenlgingen en de alleenstaande veehou der en zullen dan meteen de onkosten die er aan kunnen verbonden zijn be handelen. A. M. A. VAN LANGERAAD, Dierenarts, Peuxsum CORRESPONDENTIE. Vraag: De heer Z. te Berkenwoude heeft een varken, dat, hoewel kernge zond, blauwe vlekken krijgt, die weer verdwijnen, onder achterlating van een soort punten en die dan eveneens weer spoedig zijn verdwenen. Antwoord: Uit uw beschrijving meen ik te mogen opmaken, dat, toen uw varken voor den tweeden keer ge ënt werd, werkelijk vlekziekte aanwezig was. Wat nu het optreden van deze blauwe plekken aangaat, kan dit een ge volg zijn van een door die vlekziekte ontstaan hartsgebrek. Oogenschijnlijk is dan het varken gezond, maar het heeft dan toch een belangrijk hartsgebrek, wat dergelijke blauwe plekken kan veroor zaken. Een tweede mogelijkheid is, dat het in verband staat met de voedering. Indien u de moeite wilt nemen het varken apart ,^De jongeman", stamelde zij, „die hier bij u woont, is dus de zoon van „Ja, die is de zoon van den ellendeling Pierre Ricard. 't Is maar al te erg voor hem. Doch 't gelukkigste van alles is, dat hij in 't geheel niet op zijn vader gelijkt." Opnieuw had Louise het hoofd gebogen. „Zijn vader, zijn vader." murmelde zij. „Nu hebt u alles vernomen," hernam moeder Chóron, „wat gij verlangde te weten. Gij ziet er als een brave vrouw uit en ik geloof wel, dat gij een bijzonder belang in Pierre stelt. Maar de jonge man verdient het dan ook volkomen. Ik heb het u reeds gezegd, hij weet niet waar, noch hoe hij ter wereld is gekomen. Hij kent noch de familie van zijn vader, noch die zijner moeder. Wie mag zijn moeder geweest zijn? Niet .eel bijzonders wellicht; anders zou zij hem niet verlaten hehben. Waar mag zy zijn op dit oogenblik? Loopt zij niet meer langs de straat, dan is zij zeker, evenals zoovele anderen, in het gasthuis gestorven. Maar Pierre is een go§d werk man en hij heeft niemand noodig; zijn weg zal hij alleen wel vinden. Daar gy echter de familie va® zijn vader gekend nebt, zal het hem wel genoegen doen iets naders daarvan te vernemen. Heeft hij nog bloedverwanten?" „Neen, die zijn allen gestorven." „Waren de Rlcard's rijk?" „Neen, arme menschen." „Dan moet Pierre er niet over treu ren hun erfenis verloren te hebben Als zij echter rijk zouden zijn geweest, dan zou het hem ook weinig baten hen gekend te hebben; de arme jongen heeft Pokken? Aan den Noordelyken Pa- raielweg te Arnhem lioeft zich een ziek tegeval voorgedaan, dat aan pokken doet denken. Volgens een bericht van den gemeentelijken geneeskundigen dienst is echter nog niet komen vast te staan, dal het werkelijk een pokkengeval is^ het in gesteld bacteriologisch onderzoek wijst meer in negatieven zin. In overleg met den inspecteur van de volksgezondheid is voorshands volstaan met isolatie van het gezin in de woning zelf. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vischkooper door een trein gadood. Toen de ongeveer 60-jarige vischkoo per G. de Vries uit Limmen den onbe- w aak ten overweg te Bakkum, onder de gemeente Gastricum, nabij Posthuis no. 4 wilde passeeren, werd hij gegrepen door trein no. 461 richting Alkmaar. V., die op een hondenkar zat, werd dood onder den trein vandaan gehaald. De honden kar was totaal versplinterd en een der honden was eveneens gedood. Het lijk van den vischkooper is met denzelfden trein naar Alkmaar vervoerd. Auto-ongeluk. Op den Leidschen Straatweg te Oegstgeest heeft weer eefi ongeluk-plaats gehad. Een auto, bestuurd door P. van der M. uit Amsterdam, rydende aan den rech terkant van d$n weg, wilde een met paard bespannen wagen voorbyryden, juist op het oogenblik, dat van de tegen overgestelde richting ook een auto aan kwam. Hierdoor week de auto te veel naar rechts uit, baarbij twee voetgan gers werden aangereden. De 21-jarige arbeider der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Mij. H- V. werd in de sloot geslingerd en kreeg een'niet ernstige hoofdwond. Minder goed ging het met den ongeveer 65-jarigen I. de L., die ernstig werd gewond. Beiden werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. H. V. kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. I. de L. werd ter verpleging opgenomen. EEN MAN LEVEND BEGRAVEN. Zijn laatste "biecht. In een klein dorp in het Noorden van Hongarije gebeurde onlangs een ongeluk. bij het nerstel van een welput stortte de rand in en sleepte een arbeider mee in de diepte De man kwam in het water terecht tn werd tendeele onder de aard- massa bedolven, doch zijn hoofd bleef «vrij, zoodat h'j om hulp kon roepen. Op alle mogelijke manieren trachtte men die te bieden, doch het resultaat was slechts, dat er steeds meer grond in den put stortte. Men werkte tot 't nacht werd eu zette den volgenden dag bij het krieken van den ochtend den arbeid voort Eet eenige resultaat was, dat de arme man steeds d.eper wegzakte, 's Middags riep hij, dat liet water zoo hoos was gestegen, dat liet spoedig te laat zou zijn en vroeg hij om bijstand van een geestelijke De pastoor kwam en de man biechtte, tbn aanhooren van de ontroerde dorpsbewoners, al zijn kleine zonden. Toen kreeg hij den ze jen van de kerk en zweeg voorgoed. De dorpsgenosoten waren bij gebrek aan de noodige reddingsmiddelen gedoemd hun makker machteloos den dood in te zien gaan. BANDIETEN-INVAL IN EEN NACHT CLUB. Een vuurgevecht met de po litie. Zes gemaskerde en tot de tanden ge wapende bandieten nebben des nachts zelfs geen geboorteakte. Wil hij ooit in 't huwelijk treden, dan zal hij nieuwe pa pieren noodig hebben." „En u hebt den jongen grootgebracht, niet waar?" „Jaik en mijn arme man, die maar al te vroeg gestorven is. Wat zou hij te vreden zijn, indien hij nu nog op de wereld waal Wat zou hij fier zijn op zijn kind! Want Pierre is natuurlijk ons beider jongen, en nu heeft hij nog slechts mij alleen, die niets meer voor hem doen kan. Ik ben nog slechts in staat hem lief te hebben." „En hij schenkt u zeker ook groote wederliefde?" „Zeker I Zeker IDoch, waar mag hij toch blijven?" vroeg zij, de pendule raadplegend. „Ik begrijp waarlijk niet waar hij biijyen magAls hem maar geen ongeluk overkomen isl" J „U moogt u zoo niet verontrusten, goe de vrouw. Wellicht is mijnheer Pierre door een onverwachte boodschap weer houden." „Ja, dat denk ik ook; want als Pierre zegt: „Moeder Chéron, ik kom van avona thuis eten, dan laat hij nooit op zich wachtenEn het vastgestelde uur is reeds lang voorbij." „Misschien wacht gij tot ik weg ben om u aan tafel te begeven „Neen, ik wacht op hem." „Wel, dan zult gij mij| wel toelaten u intusschen gezelschap te houdenWiL gij mij niet vertellen, hoq hij in zekeren zin uw zoon geworden is?" „Er is niets tegen; doch dat is een lange geschiedenis." „Ik zou ze zeer graag vernemen." een inval gedaan in een van de duurste nachtclubs van Chicago, de „Parody". Zij gaven den 200 aanwezige gasten be vel de handen in de hoogte te steken. Twee politiemannen, die in burgerklee- ding in de club aanwezig waren, trokken hun revolvers en openden het vuur op de bandieten, van wie zij er twee zwaar verwondden. Terwijl de verschrikte gasten achter de omvergeworpen tafels bescherming tracht ten te vinden voor de rondvliegende ko gels. beantwoordden de bandieten het vuur met revolvers en geweren. In de verwarring werd een kellner doodgeschoten en drie van de gasten gewond. Na 't hevig vuurgevecht namen de vier niet gewonde bandieten de vlucht met medeneming van een geringen buit. De politiemannen achtervolgden de bandie ten. doéh verloren ze uit het oog in de straten. Daar de onverlaten gemaskerd waren, is er weinig hoop hun spoor te kunnen terugvinden. Zij behooren ver moedelijk tot een van de talrijke bewa pende rooversbenden, die in den laatsten tijd Chicago onveilig maken. Als er gewasschen wordt. Er zijn een aantal nuttige wenken, die goed zijn om te bedenken, als er goed ui huis gewasschen wordt. Zoo bijvoor beeld gekleurd goe^. Dit moeten we eigenlijk eerst in koud water te weeken zetten, waarin een handje keukenzout ia opgelost. Hel is werkelijk van belang, dat dit gebeurt, voordat we met warm water en zeep aan den gang gaan. En dat wordt wel eens over het hoofd ge zien. Dit is ook van toepassing op nieuw linnengoed en ne.eidoek, dat gewasschen wordt. Dat goed bevat ..pap' en dat moet er eèrst uit geweekt word/en, omdat we anders veel meer zeep noodig hebben. Daartoe zetten we dit goed eerst \2 uur te weeken in koud waler met een flinke hand zout. Geklemde jurkjes en pakjes, vooral die van de kleine kleuters, zullen in de wasch natuurlijk door het herhaal delijk wasschen ondanks alle goede zorgen, eenigszins verkleuren. Daarom is het hier weer verstandig, om als men het pakje wascht, tevens do bdj het ma ken overgehouden lapjes mee te wasschen Die hoeven natuurlijk na het drogen niet eens gestreken te worden. Maar zoo heeft men altijd lapjes Jn precies de zelfde tint als ftQt pakje zelf, als men eens een stuk e moet inzetten, een •mouwtje verlengen of een jurkje ver- grooten. Tenslotte nog iets over het wasschen van zg. netgordijnen. Die moet men ver scheiden malen opvouwen en ze zoo la ten, gedurende de heele Wasscherjj. Op die manier voorkomt men dat er mazen breken of de teere stof op eenige wijze beschadigd -wordt. Natuurlek geldt ook hier weer, dat de gordijnen eerst in koud water moeten «weeken. Want deed men ze direct in heet of zelfs maar warm water dan werd het vuil juist vastgezet en zou men veel moeite hebben de gordijenen weer mooi te krijgen. Wordt het water vuil, dan nog eens ververschen. Eerst daarna wasschen in warm water met ruim zeep en hef water telkens verver schen ,als het noodig is. En het dan ook telkens wat heeter nemen. Óp die ma niet kunnen we onze gordijnen, hoe oud en hoe vuil ze ook zijn, keurig was schen. Giessen Nieuwkerk, 9 Deo. Dinsdagmid dag arriveerde alhier per auto St. Nico- laas met zijn zwarten Piet, om een be zoek te brengen aan de Openbare School Reeds van te voren waren de kinderen opgetogen en toen Sint Nicolaas uit den auto stapte en bij den hoofdonderwijzer, den heer Stam, binnenging, was oud en jong op de been om den goeden Bis schop te zien. Nadat de schoolgaande kinderen allen in de school waren, vergezeld van menig nieuwsgierige, kwam Sint Nicolaas bin nen en werd door de kinderen een „Wel kom. Sinterklaas" aangehevén. Hierna vertelde de Sint van zijn verre reis uit Spanje, en waarvoor hij een be zoek bracht hier aan de schoolkinderen. Na eenig zingen kreeg ieder kind een cadeautje met eenige pepernoten en lek kernijen. terwijl ook nog eenige Sint Ni- colaas-boekjes werden uitgereikt, welke voor dit doel disponibel waren gesteld. Circa half vier vertrok Sint Nicolaas we der, maar niet, voor dat hij beloofd had, het volgend jaar weder terug te ko men. Het was dan ook een recht pret tige middag voor de kleinen, die ook nog lang zullen terugdenken aan het genot volle uurtje. Door den heer Commissaris der Ko ningin in deze provincie is vergunning verleend aan den heer J. van der Kop pel alhier, tot het vangen en vervoeren van mollen. Gascorruptle te Gouda. Fooien mei Nieuwjaar. Tot een bedrag van f 4000. Gouda, 9 Dec De gemeenteraad heeft den bedrijfsleider van de gemeentelijke gasfabriek in rang verlaagd tot opzich ter, daar gebleken is, dat deze ambte naar van leveranciers bedragen in ont vangst genomen heeft tot een totaal van ongeveer f 4000. Deze bedragen werden echter niet aan genomen in den vorm van een provisie op de geleverde materialen, doch, zqpals de ambtenaar het uitdrukte, in den vorm van een fooi met Nieuwjaar. De bedrijfs leider had geen directe invloed op de le verantie. doch had wel tot taak het ge leverde te beoordeelen. Ook wees hij de gasmeters aan, die hersteld moesten worden. B en W had over deze ongeoorloofde handelingen een rapport uitgebracht, waarin zij vaststellen, dat de bedrijfs leider de gemeente niet financieel bena deeld heeft. Een bepaalde overeenkomst met de leveranciers tot ongeoorloofde practijken bestond volgens het rappo.t niet. Evenmih waren de laakbare handi- lingen van den bedrijfsleider aan de di rectie der gasfabriek bekend. Hun houding ten opzichte van leveran ciers zullen B en W. nader bepalen. EEN BRUTAAL STUKJE. Stroopen met een heelen troep tegelijk. Glessendam, 9 Dec. Na 's morgens hun strooptocht op den Molenaaragraaf- schen polder bot gevierd te hehben, kwa men Donderdagmiddag 1 December een 12-tal stroopers met de noodige geweren en twee dunne honden in den Giessen- damschen polder hun strooptocht voort zetten. Aangezien daar weinig of geen wild is, zal de buit niet groot geweest zijn. Naar verluid, is die gilde gezeteld te Bleskensgraaf. Voorwaar een brutaal stukje. INGEZONDEN VHAAGT L H l Nederlandnch Fabrikaat van de „Iemand van de familie, waarover ik u spreek, woonde zesentwintig jaar ge leden te Parijs," antwoordde Louise, „Deze persoon moet nu rondom de zestig zijn." „En wat deed die te Parijs?" „Hij was werkman." „Er zijn zooveel ambachten." „Hij waf een bronzer." De oude vrouw sidderde. „Leo", antwoordde zij; „en hij heette?" „Pierre Ricard, even als de jongeman, die hier bij u woont." Moeder Chéron boog het hoofd. Na een enkel oogenblik richtte zij het ech ter weer op en vroeg: „Weet gij wat er van dezen Pierre Ricard geworden is?" „Neen; reeds vijf en twintig jaar héb ik hem geheel uit het oog verloren. Ik heb alle redenen om te gelooven, dat hij dood is." „Is het zoo", voegde moeder Chéron er bij. „dan heeft God hem een groote genade bewezen." Louise was hevig ontroerd bij deze woorden. Zij giste de waarheid, maar wenschte zich volkomeD zekerheid te ver schaffen. „Hebt u hem dan gekend?" vroeg zij Goddank neen, maar ik heb veel van hem hooren spreken." „Wellicht vaa 't niet veel goeds, da. van hem gezegd werd?" „Hij was een booswicht; niet dat h;j in den waren zin 4&i woords zooveel misdreven heeft, docii hij was tot alle« in staai Hij had even goed het hoofd op het schavot kunnen verliezen als dai T ubsrculosebestrijdlnfl. IV. Wij hebben ons dus de vraag gesteld, of de bestrijding streeksgewijs moet ge schieden, dus massaal, of alleen door enkele vooraanstaande fokkers. Indien de bestrijding uitgaat van een groep fokkers, dan is in de eerste plaats een voordeel, dat deze meestal reeds aangesloten zijn bij een onderlinge fok- vereeniging, zoodat er reeds een organi satie bestaat, die de bestrijding ter hand kan nemen. Bovendien wordt, doordat de fokkers meer met elkaar in aanraking komen en de zaak dus onderling meer besproken wordt het nut van de maat regelen beter ingezien, zoodat men er eerder toekomt om deze zoo goed moge lijk toe te passen en bovendien komt er bij, dat in een fokvereeniging in de al lereerste1 plaats de naai uk valt op het verhandelen van fokvee, zoodat daarbij dus direct de voordeelen gemerkt worden van een t.b.c.-vrije opfok en ten slotte is, daar er in een fokvereeniging al reeds een registratie bestaat van het vee van alle aangeslotenen, de administratie heel gemakkelijk doorvoerbaar. Enkele nadeelen, die aan deze methode verbonden zijn, zijn de volgende; In de allereerste plaats bereikt men op die manier slechts een gedeelte van de vee houders en al zijn dan de resultaten van een dergelijke bestrijding nog zoo gun stig, zoodat na eenigen tijd de uitkomst zoodanig is, dat de bij de fokvereeniging aangeslotenen een t.b.c.-vrijen veestapel bezitten, dan heeft men niet de uit roeiing van de rundertuberculose bereikt, maar slechts een verplaatsing. Bovendien komt hierbij, dat indien de fokvereeni ging eenmaal bezig is, en met succes be zig is, zij niet zoo gemakkelijk er meer voor te vinden is, om aan een, later op gezette massale bestrijding mee te gaan doen en ten slotte is dit nog een groot gevaar, dat wanneer in een bepaalde streek een aantal veehouders t.b.c.-vrije veestapels bezitten, doch de niet bij een fokvereeniging aangeslotenen niet er aan mee gedaan hebben, de kans op een op nieuw optredende infectie veel grooter is dan wanneer een geheele streek tegelij kertijd aan t.b.o.-bestrijding doet. Deze voor- en nadeelen, die aan de bestrijding door fokvereenigingen zijn verbonden, tegen elkaar opwegende, blijkt wel, dat indien mogelijk, de voor keur moet gegeven worden aan een mas sale streeksgewijze bestrijding der tuber culose. Alleen daar, waar dit onmogelijk doorvoenbaar ls, en dat is in den regel in die streken, waar het groote belang van eon t b,c.-bestrijding door de betrok ken veehouders niet wordt ingezien en erkend, is de fokvereeniging de aange wezen organisatie, om aan tb.c.-bestrij ding te gaan doen, en in de allerlaatste plaats is het de enkeling, de op zich zelf staande boer, die de aangewezen per soon is, om aan t.b.c.-bestrijding te gaan doen Ook alleen-staande is het uit te voe ren en te volbrengen, maar georgani seerd gaat het veel beter en is de kans op succes grooter- Wanneer men nu eenmaal zoo ver ge komen Is, dat in een bepaalde streek een massale t.b.c.-bestrijding zal worden opgezet, dan mopt een groot gedeelte van deze bestrijding uitgaan in de allereerste MEDEDEELING. WIAKELIKR: rma W. A. SPOOR Jr., Culemborg hij nu raar de galoinu gezonden werd." Louise huiverde. „Naar de galeien?' herhaalde zij op een toon, als of haar keel werd toege- wror.pea „Ja, (leze Pierre Ricard, dien gij schijnt ges end te hebben, werd naar de galeien gezonden eu 19 hij nog niet dood dan zal hij er nog wol zijn. Hij behoorde tot een bende booswichten, die de om streken van Parijs onveilig maakten, do voorbijgangers uitschudden, na hen eerst half dood geslagen te hebben. Zelfs voor moordaanslagen deinsden deze ellende lingen niet terug." Louise schudde krampachtig het hoofd. „De ellendige", riep zij tusschen de tanden. „Ja, zoo moest hij eindigen." „Bovendien"/hernam moeder Chéron. „heeft de booswicht nog een schelmstuk bedreven, veel erger d&a het overige. Doch God heeft het "zoo gewild. En wat zou er anders van het arme schaap ge worden zijn?" Haastig richtte Louise het hoofd we der op. „Wat bedoelt gij?" vroeg zij met be vende stem. „Dat de schurk, dien gij gekend hebt. een kind had zoo lief als een engel en dat hij het op laffe wijze verlaten heeft." Thans bleef er voor Louise geen twij- iel meer over. De ongelukkige vrouw was aan de hevigste ontroering .ten prooi en het bloed stolde haar in de aderen. Enkele oogenblikken was tij niet in staat 'n woord te spreken; 't was alsof haar een zwaar gewicht op de borst lag; doch eindelijk hersteld* zi| zich toch eenigszins. Een kleine raad, een nuttige wenk, vormen saam een goed geschenk. Roode inktvlekken uit het tafellaken verwijdert men, door op de vlekken ver- sche mosterd te smeren en clie er een half uur op laten zitten Wanneer U daarna de mosterd afsjmnst, zult U zien, dat alle sporen van de roode inkt ver dwenen zijn. Koffievlekken maakt men weg met een oplossing van een eierdooier in lauw warm water. Daarna natuurlijk uitspoe len. Hebben die gekleurde schoenen op die lichte zijden kousen afgegeven? Die vlek ken zijn er uit te krijgen, door ze te „Welaan, luister dan. Onder het ver tellen zal de tijd minder lang schijnen. U zult nu vernemen/ dat Pierre Ricard steeds een ware schurk is geweest." De tweede wlag. XIII. Na enkele oogenblikken gewacht te hehben, vatte moeder Chéron op da vol gende wijze weer het woord op: „Eerst heb ik u te zeggen", sprak zij, „dat Chéron, mijn overleden man, een schoenmaker was, die met allerlei lap werk ruimschoots den kost verdiende Hij was een goed man, een trouw en braaf echtgenoot. In dien tijd woonden wij in de Sedainestraat en ik was portierster. Zoo hadden wij middelen genoeg stille tjes te leien en zelfs wat voor den ouden dag over te leggen. Wij hadden geen kinderen en dat was ons steeds een bron van bitter verdriet. Daarin ligt lan ook de reden, dat wij Pierre tot onzen jongen hebben aangenomen. Op zekeren dag had mijn man een boodschap te errichten aan de zijde van La Vilette; eensklaps ontwaarde hij een groote sa menscholing van volk èn nieuwsgierig, wilde hij weten wat er te doen was. Hij naderde en ontmoette meestendeels vrou wen, die luidkeels schreeuwden. Te mid den van de kring, die door de toeschou wers gevormd werd, ontwaarde hij een vrouw, die er nog jong uitzag en als een bezetene te werk ging. Aan haar zijde stond een klein kind. dat nauwelijks al leen loopen kon en huilde om een stee- nen hart te vermurwen. (Wordt vwolgd). Vermist. De burgemeester van St Odiliënberg verzoekt opsporing van den 15-jarigen W .H. Palrnan, die sedert 1 December spoorloos is verdwenen. bedruipen met citroensap (door er een citroen boven uit te knijpen; Daarna )uatwasschen in warm zeepwater Om ketelsteen uit Uw waterketel te halen (en daarom gas of brandstof en tijd te Bparen) vult men den ketel bijna geheel met water en doet er twee thee lepels borax bij- Dan een half uur lang laten koken. Leeggieten en goed uit spoelen. Voor het gebruik, nog eens een ketel vol water koken en wegspoelen De ruik en smaak van uien of $nder sterk gekruid voedsel kan men van het kookgerei wegkrijgen, door flink in te wrijven met droge mosterd. Indien eenige goede stof. uitgezonderd zijde, geschroeid wordt bij het strijken, wrijf de plek dan onmiddellijk met ruw zout en de vlek zal verdwijnen. Een smakelijks vlschschotel. Wil meu voor een eenigszins feestelijke gelegenheid eens een vischschotel op bij zonder smakelijke wijze gereedmaken, dan neemt men op 3 pond kabeljauw één flesch roode wijn, één ons boter, ver der zout, peper en gehakte peterselie, één laurierblaadje en zes gehakte sja lotjes. De boter en bloem worden roe rende verwarmd, waarna men er lang zaam, onder voortdurend roeren, den wdjn, het zout en de kruiden bijdoet en alles goed laat koken. De kabeljau(w wordt in dunne mooten gesneden en bij de saus gedaan. Bij elkaar ongeveer een uur laten stoven. Den schotel kan men smakelijk garneeren met schijfjes citroen en takjes peterselie. HUISVROUW Zuinigheid en vlijt De verkoudheid van Henkie is over en we hebben nog een halve doos van die hoestpoeiernl Wat een wndèl Laat Pietje gauw op straat gaan lo n en zien, dat hij natte voeten krijgtl Vroeger en nu. Vroeger was je dol op me en ze* je, dat ik net een lief klein vogeltje was, klaagde het vrouwtje. De wreede echtgenoot begroef zijn hoofd in de krant. Je zei altijd, dat ik net een vo geltje was, hield het vrouwtje aan. Dat ben je nog, gromde de echt genoot. Nou, maar te oordeelen naar de ma nier Is een papegaai geen vogel? brom de de echtgenoot. Zelfkennis. Rechter: Waarom viel je dien man aan? Kermisklant: Hij befeedigde jnyn' aap. Wat deed hij dan? Hij schold het dier uit en zei, dat hij op mij leek! GavaL le voetganger (tot man, die tegen hem aanbotst): Stomme idiootl 2e voetganger: Aangenaam kennis te maken. Mijn naam is Jansen. Gotd en beter. De verloofde had voor zijn a s. schoon zusje een reep chocola meegebracht. Wat is die Henri toch goed, hè, zei het verloofde meisje tegen haar sus. Hij is niet alleen goed, hij is beter, zei de kleine. Beter? Hoe bedool je dat? Nou, ik hoorde vader tegen moeder zeggen: hij is beter dan niemendal! Moederlijke zorg. Een zeer bleek en jeugdig heer stapte in de spoorwegcoupé, waar reeds oen oude dame zat. Mag ik rookenP vroeg het jonge- mensch. De dame keek hem, eens even aan en zei toen: Ja zeker, als U er niet misse lijk van wordtl De man met da parapluis. Meneer, brulde de leleedigde man, U beeft mij met Uw parapluie in mijn oog gestokent 0 nee, antwoordde de meneer vroo- lijk. U heoft het mlsl Mis? Weet ik niet of ik in mijn oog gestoken word of niet? —Ongetwijfeld, was het vroolijke ant woord, maar U weet niets van mijn pa rapluie. Ik heb deze parapluie va-unorgen van een vriend geleend 1 Een glazen school. In de Berlijnsche voorstad Steglitz ls men bezig met den bouw van een glazen school voor tuberculeuse kinde ren. Muren, vloeren en plafonds van dit gebouw zullen geheel uit glas bestaan en behalve de ijzeren balken en de schoolborden van lei, zullen er voor dit geheele bouwbouwwerk geen andere materialen gebruikt worden. Dat deze school gebouwd wordt, ia e«n gevolg van het rapport der gezondheids commissie voor de scholen, waarin men tot de conclusie gekomen is, dat slechts het licht de tuberculose bij kinderen kan bestrijden. Het gebouw zal 24 loka len bevatten en in het begin van het vol gend jaar in gebruik genomen worden Marconi over de Radio. Volgens Marconi, den uitsinder der draadlooze telegrafie, is de dag niet ver meer, dat er draadlooze telegrammen gezonden zullen kunnen worden met een snelheid van 20CK) woorden per minuut. Het Marconi-.Jieam systeem", d.i. het zenden in een bepaalde richting, is bij proeven reeds gebleken, in staat te zijn een duizendtal woorden per minuut te prestoeren. Even voor dat het schip met Senator Marconi aan boord New-York bereikte, liet deze den marconist 250 wooVden per minuut seinen naar en ontvangen van Italië. Deze snelhem was mogelijk ondanks den afstand, die volgens experts de langste verbinding was van een schip met de kust, die ooit door de draadlooze tot stand is gekomen voor een bericht van welke lengte ook Mar coni zei, dat, toen hij voor het eerst met een draadloos toestel experimenteerde, nu 30 jaar geleden, hij nooit gedroomd had, dat de draadlooze in korten tijd zoo'n enorme vlucht zou nemen. Hij lachte om de plompe machine, die hij in 1897 voor Koningin Victoria van Engeland demonstreerde en over het toestel, dat twee jaar later gebruikt werd om het verloop van de Internatio nale zeilwedstrijden mede te deelen. „Mijn stoutste verwachtingen zijn over troffen", zeide hij, sprekende over het zenden van fotografiën, de televisie en den gewonen omroep. Amerika Btaat volgens hem aan de spits, wat betreft het experimenteeren met alle toepassingen der radio. Wat drlnkan de Amerikanen? OVER SMAAK VALT NIET TE TWISTEN. IJswater de geliefkoosde tafel-* drank Zooals bekend, valt over den smaak niet te twislen, maar niettemin is het interessant, eens een vergelijking te ma ken tusschen de sruaken der verschil lende volaen en vooral ui betrekking tot hun dranken. Zoo is in het Zuiden wijn de natio nale drank, in Duitschland speelt het bier van oudsher een belangrijke rol als volksdrank, terwyl in Anuma horn- bile dictu ijs water de gehei de verver- scliing is, tenminste tijdens de maaltijden. Reeds vóór de invoering van het drank verbod, was ïjswater de gehei'Kaosde la- feldrank. Alcoholische dranken werden eigenlijk alleen als een sooit verdoovende middelen gebezigd en wel op 2&0 n grooten schaal, dat de aischaiiers met veei moeite had den, liun eisen en ingewilligd te zien. iNaast Laliiormsciien "fiipi biei, (Le als eigenlijke voiasdfanaen golden, wer den zoogenaamde „gemengde dranken' in de grootste verscheidenheid en met zeer verschillend alcoholpercentage, ge- consiuneei d,- br zijn „mengers' geweest, die konden optreden met een repertoire van 2(10— 3U0 verschillende mengsels. Als basis voor de meeste hiervan diende begrijpelijker wijze de geheide whisky; ook vruchten sappen, thee, melk en vooral scherpe kruiden, zooals paprica, gaven den drank de eigenlijke pittigheid. Zooals gezegd over den smaak valt piet te twisten. Na de invoering van het drank verbod' is de kwestie der dranken in, een sta dium getreden ,dat nog ver is van elke oplossing. De gebruikelijke dranken tij dens de maaltijden zijn in ieder geval dezelfde gebleven; de honderdprocent Amêrikaau bespoelt zijn oesters en zijn biefstuk nog altijd met ijswater, maar zijtf voorbelde voor „gemengde dranken heeft Irjj onvrijwillig moeten opgeven on der den dwang der wetten Hij drinkt nog slechts tersluiks en wel een product, dat door gewetenlooze elementen (dranksmokkelaars) gebroiu- wen, In vele gevallen ernstige maagziek ten veroorzaakt. Volgens de statistieken van verschillende ziekenhuizen is het aan tal ziektegevallen tengevolge van Alco hol stagende. De gesmokkelde en vervalschte whisky is echter al door zijn hoogen prijs een flesch kost vijftien tot vijf en twin tig gulden geen volksdrank. Het volk neemt z(jn toevlucht tol niet alcoholi sche mengdranken en limonades, die slechts in ïjskouden toestand eemgerma- te genietbaar zijn. Hiertoe behooren de sedert tientallen jaren verbreide Sarsaparilla, een suiker- zoele, flauwe drank, voorts Ginger Al®> een vloeistof, die op de tong een lang- blyvcnden nasmaak van zoetige medicijn achterlaat. Nog erger naar de apotheek smaakt het Wortelbier, dat met bier ab soluut niets uit te staan heeft, maar zooals de naam reeds aanduidt, uil wor telen bereid wordt. Om zich eenigszins een idee te vormen van den smaak van dit goedje, steile men zich een mengsel vuu hars vernis en terpentijn voor. Minder geheld is het zoogenaamde „Neaibeer (bijna bier) een draak, die uit werkelijk bier verkregen wordt, door het alcoholgehalte tot een half procent te reduceeren. Een eenigszins prikkelen de, laat staan opwindende, werking gaat van geen enkelen dezer dranken uit, in het beste geval Zijn ze in staat het ge voel van dorst, waardoor men in de zwoele Amerikaanse he atmos feer altijd gekweld wordt, voor een oogen blik te doen verdwijnen, maar ze laten steeds een nasmaak ach Ier dien men geen naam' kan geven. Daar zij slechts in ijskouden toestand genoten kunnen worden, komen zij als vervangingsmiddel voor goed uitgegiste. licht al oholische dranken, absoluut niet in aanmerking. Deze laatste kunnen bij onmatig gebruik hoogstens storingen tewre: brengen de Amerikaansche alcoholvrije dranken daarentegen, veroorzaken in vele geval len ernstige maag- en nierziekten. De meeste Ame ikanei lijdei aan en maag kwaal een gevolg van het gebruiken van ijskoude spijzen en d-anken en het overladen van de maag met allerlei zoe tigheden. Nieuwe m'sstandcn. Het d-ankverbod heeft wel het alco holgebruik moeilijker gemaakt, maar het heeft niet. zooals verwacht» werd de volks gezondheid bevorderd. Naast de oude misstanden zijn nieuwe gekomen, die wan neer niet spoedig wordt ingegrepen, een ernstiger bedreiging voor de volksgezond heid uitmaken dan de alcoholbevattende dranken DAT een olifant onder gunatige om standigheden 160 tot 200 jaar oud kan worden? DAT een eenvoudig maar weinig be kend middel tegen muggebeten ia, door met een stukje suiker over de vooraf vochtig gemaakte plek te wrijven? DAT in Londen dames-tabakepijpen verkocht worden, welke met diamanten ingelegd zijn? tje Maria, d. van K. Knop en H. M. van Vliet. Cornelue, 1. van F. Ver- weij en A. C. Gelderblom. Mathea Adriana, d van Joh. Hetfboey en M. Kwakernaak. Overleden: A. "W. Verbeek, oud B m. LEX MOND. December. Getrouwd: G. Letter en D. de Vaal. M. H. Middelkoop en C. Versteeg. A. de Jong en G. van Maztjk. J. de Bree en A. J. J. Oosterling. Overleden; G. van Bezooyen, oud1 69 j., echtgen. van E. van Bezooyen. C. het Lam. oud 1 J. VI AN EN. December. Ggboren; Dirk, van A. Veen en N. den Hartog. Maaike Cornelia, d. van E. Versteeg en C. Nijhoff. Henny Cafharina, d. van H. Schevere en J. Steenis. MONTFOORT. December. Geboren: Gijabertue ,z. van G. Hol en S M. Bril. Johannes Cornelia, z. van C. van Leeuwen en W. H. van der Zouw. Rechtbank te Rotterdam. DRONKEN ACHTER HET STUUR. De afloop van Mn familie feestje. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan de 36-jarige chauffeur M. v. M. te Rotterdam, wien ten laste wordt gelegd, dat hij het in den nacht van 29 op 30 Juni aan zijn schuld te wijten heeft gehad, dat B. A. de Regt, diens huisvrouw J. K. Koring en G. Duitermaat, de huisvrouw van L. de Regt lichamelijk letsel hebben bekomen. Verdachte zou dien nacht rydende van Gouda naar Bodegraven, op de grens van Waddinxveen en Gouda, hoogst roe keloos. onvoorzichtig, onachtzaam en on oordeelkundig met zijn au^o met vier inzittenden hebben gereden, daardoor w veel linke van den weg zijn gekomen en tegen een boom en paal zijn aange reden. Bij de botsing hadden de drie genoemden verwqndingen opgeloopen, de Regt een verrekte nekspier en hoofd wonden, de vrouwen wonden aan de armen en het hoofd. Alle drie hebben eenige weken hun beroepsbezigheden niet kunnen uitoefenen. Verdachte beweerde, dat een oneffen heid in den weg de oorzaak was ge weest van het ongeluk. Hij had niet mem- dan vier of vijf glaasjes bies gedronken. Dr. Hack en dr. Rihbink hadden de wonden behandeld. De agent van politie te Gouda was per fiets langs de plaats van het ongeluk gekomen. De weg was gaai. Verdachte heeft aan den verkeerden kant van den weg gereden en is te veel links gegaan. Hot spoor van den wagen liep geruimen tijd op den verkeerden kant van den weg. Getuige B. A. de Regt was uit den wagen geslingerd. Hij was bewusteloos geraakt. Het gezelschap was den heelen dag uit geweest en had nogal wat alcohol gebruikt. Ook verdachte had wel twin tig borrels en een paar glazen bier ge dronken. Men had hem nog een flesch water meegegeven voor den nadorst. Go- tuige heeft een schade van f 234 gehad. Hij had nog tegen den chauffeur gezegd, dat men linke van den weg reed. Ret O.M., waargenomen door mr. J. G Holsteijn maakte er getuige opmerk zaam op dat hij dom had gedaan door verdachte te tracteeran. Getuige De RegtKoring had een ver stuikte duim opgeloopen. Zij had een paar wekon piet kunnen werken. Aan loon en kleeding had zij een schade van ongeveer f 70. Bovendien is zij een gou den ring kwijt gehaakt. Zelf had ze niet anders dan koffie en melk gedronken. Als ze het nog maar min neemt, heeft verdachte dien dag een twintig borrels gedronken. Getuige G. Duiternaat had ook twee weken niet kunnen werken. Getuige heeft ook een mantel verspeeld. Haar schade bedraagt f 55. Getuige L. de Regt verklaarde, dat de auto over den weg had geslingerd. Ge tuige vond zich zelf na het ongeluk in het gras. Getuigen a decharge Bouman en Wit kamp kwamen verklaren, dat B. de Regt getracht had van verdachte f 50 los te krijgen, in ruil waarvoor De Regt dan voor de rechtbank zou verklaren, dat verdachte koffie had gedronken op 29 Juni. Het O M. zou niet begrepen hebben, hoe verdachte, beroepschauffeur, zoo onvoorzichtig had gereden, ware het niet, dat gebleken ie, dat verdachte op dien 2Öen Juni een groot kwantum al cohol naar binnen had gewerkt Ver dachte geeft het gebruik van alcohol toe, alleen tracht hij de hoeveelheid wat on schuldiger voor te stellen en spreekt van een paar glaasjes bier. Niet alleen de inzittenden van den auto verklaren dat verdachte alcohol had gebruikt, maar ook de Goudsche agent heeft het geroken. Het verweer van verdachte is onaanne melijk. Eer chauffeur, die als deze ver dachte zooveel alcohol gebruikt, zou eigen lijk dit beroep niet mogen uitoefenen. Maar het O.M. wil niet ovesgaan tot het eischen van ontzegging van het recht om oen auto te besturen, omdat ver dachte overigens goed bekend staat en de inzittenden ook niet zonder schuld ijn. Men had blijkbaar een feestje, een lotje uit de loterij getrokken en dat buitonkansje moest er in één avond doorgejaagd worden. Verdachte is door omstandigheden min of meer op dit beroep aangewezen Een strenge hechtenisetraf ie echter wel geboden. Eisch 6 weken hechtenis Uitspraak 20 December. We«t b DAT in 't begin van den wereld-oorlog men op den Parijschen Eiffeltoren pape gaaien had geplaatst, die steeds bij hev naderen van vliegtuigen een vreeselijk la waai maakten? DAT de Ford-fabrieken te Detroit te genwoordig werk geven aan 65.000 ar beiders? AMMERSTOL. November. Overleden: D. de Gruijter, oud 44 J., echtgenoot van E. de Jong. C- Zaanen Hz., oud 73 j., echtgenoot van E. A. Mourik. GOUDRIAAN. November. Geboren; Antonie, z. van J. Pieter man en E Terlouw Geertje, d. van D van Genderen en L. Baeaa. Getrouwd W Rodenburg, oud 28 J„ en A. Blokland, oud 30 j. Overleden Een levenlooe aangegeven kind van het mannelijk geslacht van G Vonk en J Zwijnenburg. MOERCAPELLE. November. Geboren: Gerarda Gerdina, d. van D G. Hofman en E. van der Meer. Leen- te Lekkerkerk, zal op Woensdagen 14 en 21 December 1927, 's morgens 10 1 uur. in het Café „HtT BONTt PAARD" te Lek kerkerk publiek verkoopen: 1 oor den Heer A SMIT O.86.IO H.A. in den polder Den Hoek, aan- en nabif den Tiendweg, kad. Sectie C nrs. 4484 3877. 3878 en 5259. Vrij van huur. Aanvaarding dadelijk na de gunning. rtetali ig kooppenningen 25 Ja nuari 1928. Breeder omschreven bij biljet. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. —o— te Schoonhoven, zal op Woensdagen 14 en 21 December 1927, telkens des voormiddags om elf uur te Schoonhoven, in het HEERhN- LOQEMENT, in het openbaar, bij inzet en afslag, verkoopen, in per- ceelen eu combinaties: 13 Hectaren, 97 Aren, 96 Centiaren uitmuntend waarop Veestalling, Schuur en Hooi berg, alles onder de gemeente (Polder Noord Zevender), aan den Lopikerweg. In gebruik bij den Heer C. J. Straver. Vrij van huur te aanvaarden: de Landerijen bij de betaling en de Oebog,wen met Erf op 1 Mei 1928 of bij eventueele vroegere ont ruiming. Betaling der kooppenningen op 8 Februari 1928. Nadere Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, waar vel- lingboekjes verkrijgbaar worden gesteld. te Schoonhoven, zal op telkens des voonniddags half elf uur te Benschop in het Koffiehuis van den Heer O LIEVERbt, ten verzoeke van den eigenaar, den heer B. OSI^AM te Benschop, in per- ceelen en comninaties, 4>ij iyzet en afslag, vellen en verkoopen: De kapitale genaamd „OOSTENBURO" bestaande uit Bouwmanswoning, gend. 401 N.Z., waarin stalling vo r 32stuks vee met steenen Schuur, di«nende tot Varkensschu ur, Wagenschuur en Paardenstal en Hooiberg, met Erf en Tuin, alsmede diverse perceelen Weg en Water, alles onder de Oemeente Boveneind, ter grootte van ruim 19 Hectaren. De Oebouwen zijn voorzien van electriseh licht. Vrij van huur te aanvaarden: de Landerijen bij de betaling der koop penningen eu het gebouwde met Erf op den 1 Mei 1928. Betaling der kooppenningen op 15 Februari 1928. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, waar veilingboekjes verkrijgbaar worden gesteld. te Schoonhoven, zal op Woensdagen '28 Dec. 1927 en 4 Januari 1928, te Schoonhoven in het Koffiehuis van Mej. de Wed. P J. BOEF, aldaar, telkens des voormiddags 11 uur, bij inzet en afslag, in het openbaar verkoopen: DE KAPITALE get A 42. bestaande lift Bouwmans woning met Stalling voor 30 stuks vee, steenen Schuur, Kapberg, houten Schuur en Erf te Wiiligc-I angerak aan den LEKDIJK voorzien van electr. licht, benevens pl.m 20 H.A. uitmu tend in perceelen en combinaties. Betaling der kooppenningen vóór of op 29 Februari T928. Aanvaarding: De Landerijen bij (je betaling der kooppenningen en de Oebouwen met Erf op den 1 Mei 1928. Nadere Inlichtingen ten kantore van den Notaris en bij den bewoner. Inmiddels uit de hand te koop. Ten overstaan van Notaris te Woerden, zal op Woensdag 21 December 1927, des voormiddags II uur, in het Hotel „DE DUBBELE SLEUTEL" te Woerden met Schuren Berg, en pl.m. 12 Hectaren uitmuntende gelegen aan de Wilnissche Zuwe in de gemeente Wildfs nabij den Oudendam met Schuur, Berg en pl.m, 7 Hectaren uitmuntende gelegen naast perceel 1. In perceelen en combinatiën. Aanvaarding wat de landerijen betreft 1 Februari 1923 en wat de gehouwen betreft 1 Mei 1928 of zooveel eerder als wordt overeen gekomen. B< taling 1 Februari 1928. Beschikbaar voor le en 2e hypotheek, tegen zeer billijke conditiën. Op landerijen vanaf 4j pCt. Inlichtingen verstrekt J. C. JUE, Makelaar. Westhaven 17, Gouda Tel. no. 983. Uw bil Schooühovenschc Veer Vraagt prjja.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 4