Ijsvermaak OPENING Een w:|ljes Zwaan, Voor de a.s. Feestdagen MELKSAL0N NATIONALE HARDRIJDERIJ Dienstbode, Doctor TUINZING Afwezig tot 9 Januari Kerknieuws. geeft ruwe huid verzacht.iiiuiuiiuiii geneest STADSNIEUWS. Telegrammen Gemengd Nieuws. De strenge Winter. Beoordeelingen. Marktberichten. Advertentiën. Jacomina, Anth. Hakkesteeg, Dankbetuiging. 50-jarige Echtvereeniging. Chauffeur, Stolwijk COLLECTE HaasireclHscne IJsclub Mildert] op ne Hcrib Daan iscnoonnardrijderi) u. Paren BERKENW0UDE Zaterdag 24 Deo a.s G DE JONG Pz. IJsclub „De Telegraaf" Donderdag 22 Dec. a s. f40, f20,110 en 15. S. SWAAP Gevraagd Tweede Meisje, Kindermeisje of jonge Huishoudster, Haringvliet 26, Rotterdam BANKETBAKKERIJ Kerstkransen en Weihnachtstollen Kerstklokken en uerschillende Taarten Banket en Boterkoekjes, diuerse Gebakjes fl. F. DRIESEN Hauen - Telefoon 52 - Lopikerstraat 38 strijd beeft deelgenomen, prtelee MS BO Meter. Be prijzen werden toeggekedd els volgt; le prijs den heer J. C. P. Fahren- horst Jr.; 2e prijs den heer Andriee ▼en Muyen; 3e prijs den heer K. van Mazijk le koordprijs den heer D Sieve- king; 2e koordprijs mej. Snel, allen al hier. Door hen was reep. geraden 205.86 Meter, 265.06 Meter, 264.67 Meter, 264.2b Meter, 263.75 Meter. Haastrecht, 21 Dec. De Raad dezer ge meente* komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag a.s.,v.m. 10 uur, De agenda vermeldt. 1. Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. bevelen aan de heer G. van Diest, altredend, en de heer Th. M. F. Hooft. 2. Benoeming lid Armbestuur van Roozendaal. B. en W. bevelen aan de heeren A. S. Spruit, aftredend, en D, Verweij. 3. Benoeming lid der commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. be velen aan de heeren N. Mulder, T. Yp- ma, H. A. v. Bemmel, aftredend, en J. L. van Niekerk, W. Stiinis en G. Smit. 4. Benoeming lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. B. en W. bevelen aan de heer H. «Kraan, af tredend. en mej. C. Broere. 5. Aanvulling van het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur., 6. Aanvulling bouwverordening met welstandsbepaling. 7. Adres bestuur der tereeniging tot stichting en exploitatie eener bad- en zweminrichting om financieelen steun. B. en W. adviseeren in beginsel subsi die te verleenen, wanneer belangstellenden genoegzaam financieel steunen. 8. Adres gemeentebestuur van Heken dorp om beschikbaarstelling van de mo torspuit. B. en W. stellen als voorwaar den voor: een jaarlijksche bijdrage van f 100, vergoeding voor hulp bij brand f 75, benevens vergpejjing voor het loon van bet personeel. 9. Adres van den Bond tegen het schen den door het vloeken van Gods Heiligen Naam. B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken. 10. Adres Kon. Ned. Politiebond Ver- eeniging om toe te treden als begunstiger. B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken. 11. Voorstel tan B. en W. tot onbe woonbaarverklaring van de perceelen wijk A no. 60, wijk B no. 7, wijk C no. 189. 271, 272. 273 en 274. De betreffende stukken liggen ter In zage. 12. Adres bewoners Groote en Kleine Haven. B en W. stellen voor afwijzend te beschikken. 13. Af- en overschrijvingen, dienst 1927 Gisteren werd druk gereden op de banen van de IJsclub op den Hoogen Boezem alhier. Het is een middag ge weest vol afwisseling. De jeugd hield onder leiding van het «tuur der IJsclub een wedstrijd in het ardrijden op de korte baan om geldprij zen. Door het bestuur was gezorgd, dat de banen in orde waren en reeds is be sloten op Vrijdag a.s. een hardrijderij voor mannen te houden op de korte baan. Een advertentie in dit blad vermeld voorts ,dat op Tweeden Kerstdagt eeh ringrijderij zal worden gehouden voor paren. Voordat deze wedstrijden plaats vinden, zal voor de jeugd nog wel eenige attractie worden gegeven. In de leden-vergadering van de IJs club, gehouden 12 December J.I., wero o.m. de wenschelijkheid naar voren ge bracht in den a.s. winter op enkele avon den de ijsbaan te verlichten. Het bestuur zeide toe, een sa ander te zullen overwegen. Thans kunnen we mel den, dat door eenige ingezetenen de mo gelijkheid wordt overwogen uit eigen middelen dit te bereiken en het eventu eel aan te bieden aan het bestuur, bui ten bezwaar van de kas. In de op Vrijdag a.s. te houden vergadering van den Raad der gemeente komen een tweetal punten aan de orde, waarvan het eerste bij de temperatuur, waarin we thans leven een huivering over de leden doet gaan. Het geldt hier een aanvraag om ge meentelijke steun, om te kunnen komen tot stichting van een Bad- en Zwemin richting. Evenwel zegt men wel eens niet ten onrechte „Regeeren is vooruitzien." Het is een vraagstuk dat de ernstige aandacht waard is. En als het mogelijk is, in vervulling moet komen. Het tvfpalfde punt van de lange agen da vermeldt n.l.: Adres bewoners Groote en Kleine Haven. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Voor hen, die niet weten wat dit twaalfde punt behelst, zij medegedeeld, dat hier een herhaald verzoek wordt gedaan om het z.g.n. water tusschen beide straten gedempt ie krijgen, door de gemeente in samen werking met de aldaar wonende eige naren Het adres dat hier in de agenda vermeld wordt, zonder dat iets omtrent de strekking daaraan is toegevoegd, wordt aangevuld met de raededeeling, dat B en W. voorstellen afwijzend te be schikken. Dit advies, vergeleken bij het advies inzake het eventueel te stichten zwembad doet eenigszins vreemd aan, daar in het eerste geval bij genoegzame finanoieele steun van particulieren, B. en W. zich voorstander verklaren. Terwijl bij het tweede verzoek- deze steun reeds tot de helft door bijna alle belangheb benden wordt verzekerd. Krimpen a.d. Lek, 21 Dec. De rivier gaat hier overdekt met drijfijs, vat zeer hinderlijk is voor de vaarv De pont van het overzetveer ia heden uit de vaart ge nomen. De motorpont voor den veerdienst Krimpen—Kinderdijk, heeft gisteren een proefvaart gedaan, welke uitmuntend is geslaagd. Deze pont zal voor den dienst een enorme verbetering zijn, daar men nu in zeer korten tijd over aal kunnen zijn Bovendien ka^. deze pont veel meer personen enz. laden. TERAARDEBESTELLING BURGE MEESTER VAN HAAFTEN. Siiedrechf, 21 Dec. Hedenmorgen had in de snerpende koude de teraardebe stelling plaats van den heer A. L. van Haalten, burgemeester van Krimpen a.d Lek. Een zeer groot aantal bloemstukken dekte de baan. Vele sprekers voerden het woord. Wij geven in het volgend nummer ver slag van de plechtigheid. Msmsnto Morl! Nieuw-Lekkerland, 21 Dec. De 70-ja- nge C. de Koning te Kinderdijk, gemeen te Nieuw-Lekkerland, bleef Zondagmor gen plotseling dood op zijn stoel. Een hartverlamming had een eind aan zijn leven gemaakt. j De scheepsslooper G. V., uit Hen drik Ido Ambacht, werkzaam op de sloo- perij „De Koophandel" alhier, had het ongeluk in het ruim van een schip te vallen, dat een diepte had van ongeveer' 3 Meter. De geneeskundige, die terstond te hulp werd geroepen, constateerde lich te hersenschudding. De man is dadelijk naar zijn woonplaats vervoerd. In de bijzondere school te Kinder dijk, gemeente Nieuw-Lekkerland, hoofd de heer S. fioschma, is een Ouderavond gehouden, welke vrij goed bezocht was, en goed geslaagd mag heeten. O.a. werd door heKhoofd der school behandeld de moajljjkheden bij het taalonderwijs, in verband met uitspraken in het dage- lijksch leven, welk onderwerp tot een ge animeerde bespreking leidde. Bij de Firma L. Smit en Zoon t« Kinderdijk, waar eenigen tijd geleden vele werklieden op wachtgeld werden ge steld, wegens slapte in het bedrijf, is thans gelukkig weer volop werk. Be halve de wachtgelders, die weer te werk zijn gesteld, zijn nog verscheidene an dere werklieden aangenomen. Gedurende de wintermaan'en is er werk genoeg, wat een gelukkig verschijnsel mag hee ten. Papendreuii, 21 Dec. De IJsclub „De Winter Koning* 'heeft gisteren haar banen op du Groote Waal alhier geopend, zoodat jong en oud weer volop van den wintersport kunnen genieten. De 25-jarige voerman C. van W. alhier reed Maandagmiddag 5 uur mat een met 2 paarden bespannen wagen over den Spuiweg te Dordrecht, toen door het schrikken een der dieren achteruitliep, waardoor het linkerbeen van Van W. be kneld geraakte. Nadat hij bevrijd was, werd hu overgebracht naar het kantoor der oude brandkastenfabriek, waar de directeur G. 0. D. breuk van het linker onderbeen constateerde. o Per ziekenwagen is Van W. naar de ouderlijke woning getransporteerd. Vlanen, 10 Deo. Het 14-jarig dochter tje vah den heer Van Beuzekonx te Lo- pikerkaped, dat de Handwerkenschool bezocht der Eerw. Zusters in döze ge meente, is door de gladheid bij de school getallen en met een hersenschudding op genomen. Spoedig is ze per auto naar het Ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De Raad dezer gemeente heeft op voorstel van An heer Van Straaten de kermis weder ingevoerd en bepaald, dat deze weder als vroeger 4 dagen zal duren. Weaverbeterino tusschen Oud-Alblss en Papendrecht gavraagd. Oud-Alblas, 21 Dec. Door de Firma Jongeneei en Zonen alhier en Bouter en Zonen te Ameide, is aan Ged. Staten dezer provincie om medewerking ver zocht tot het aanleggen van wisselplaat sen op den middelsten Veerweg (de ver binding tusschen Oud-Alblas en Papen drecht), omdat door het drukke verkeer de toestand onhoudbaar wordt. Verder is aan de Kamer van Koop handel te Dordrecht en aan B. en W. der gemeenten Oud-AJbxae, Bleskens- graaf, Molenaarsgraaf en Dordrecht, ver zocht de heeren Ged. Staten te venoe- ken hier aandacht aan te schenken. Door den Naaikrans „Martha" zijn dit jaar 150 kledingsstukken vervaardigd die thans worden uitgedeeld aan dege nen, die daarvoor in aanmerking komen, hetgeen in dezen tijd zeer zeker een ver rassing zal zijn. Een woord van hulde aan deze vereeniging voor him Martha- diensten aan de armen bewezen, is hier zeker op zijn plaats. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Putten Ds. J. Ronge te Hoog-Blokland. GEREF, KERKEN. Beroepen te Moordrecht Candidaat F. de Vries te Oegstgeest. Aangenomen naar Vianen Ds. J. W. van der Does te Brielle. Oudewater, 21 Dec. Zondagavond is Ds. D. Scheele, overgekomen uit Oude water, te Middelburg bevestigd bij de Geref. Kerk door zijn broeder, Ds. A. Scheele, uit Kapelle-Biezelinge, die tot tekst had Jesaja 51 16. De gemeente zong den nieuwen leeraar toe de zegen bede uit Psalm 134. De ruime Noorder- kerk kon de vele belangstellenden slechts ternauwernood bevatten. Oudewater, 21 Dec. De electrificatie van het Kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente alhier, is opgedragen aan den heer PJ. Hoogendoorn, loodgieter al hier. Beeuwijk, 21 December. Onder vele blijken van belangstelling beeft Zater dag en Zondag Zeer Eerw. hoer Pastoor Hakkeling alhier, zijn 40-jarig jubileum als priester herdacht Zaterdagmiddag werd de jubilaris van de grens der ge meente af ingehaald door de feestcom missie, ruiters en wielrijders, allen ge tooid met een sjerp in de pauselijke kleu ren, geel-wit De sleet werd voorafge gaan door onzen gemeenteveldwachter te paard. Aan den ingang der kerk werd de Ju bilaris opgewacht door den assisteeren- dea Pater. Onder groene bogen, de kerk was smaakvol versierd en tusschen twee bruidjes, schreed de jubilaris naar het altaar, terwijl het zangkoor eenstemmig Veni Creator uitvoerde. ZeerEerwaarde Pater, riep van den kansel af den jubilaris een gevoel vol welkom toe, namens de gansche pa rochie, waarop de aanwezigen 't Feest lied zongen op de wijze van het Euch. Congrealied. Het plechtige Lof werd gecelebreerd door den jubilaris, terwijl na het Lof hen zangkoor een feestcantate ten gehoore bracht. Daarop kwamen Kerk- en Arm bestuur, het Feestcomité, alsmede de Burgemeester van Reeuwijk, den jubi laris gelukwenschen. Zondagmorgen werd door een over groots schare parochianen en belang stellenden deelgenomen aan de algemeeue Heilige Communie. Te 10 uur werd de plechtige Hoogmis opgedr&egen door den Jubilaris. Hierbij fungeerden in verschillende functies de Hoogeerw. heer Deken Jansen, van Zoeterwoude, Pastoor Keet van Bode graven, Pater Weghuis van Woerden en Kapelaan Heemskerk, van Den Hel der, zoon der parochie. Het zangkoor bracht ten gehoore de Missa van Dietrich, terwijl de feestpredikatie wera gehouden door den Hoogeerw. heer De ken Wijtenburg. Na de hoogmis kwa men de parochianen den jubilaris geluk wenschen. Nog dient vermeld dat door de paro chianen, behalve de centrale verwar ming in het kerkgebouw, ook nog een kelk zal worden aangeboden, die nog niet geheel gereed was. De jubilaris zeli gaf aan de parochianen als souvenir aan dezen dag zijn portret. Dinsdag 20 December heeft de jubilaris den 65-jari- gen leeftijd bereikt. INGEZONDEN MEOEOEELING. Schoonhoven 21 Oecerttber 1927. Gemeenteraad. Openbare Vergade ring van den Raad der Gemeente Schoon hoven op Vrijdag 23 December, ues n.m. 2 uur, in het Doelenhuis. Behandeld zullen worden de gemeente- begrooting, dienst 1928, de begrootingen der bedrijven, dienst 1928 en wat daar mede in verband staat. VERSTREKKING VAN BRANDSTOF GEVRAAGD. Een voorsts) aan dsn Raad. De Raadsleden, de heeren A. C. A. Deerenberg, C. Peerbolte, P. J. van Har- melen en A. Olree hebben bij den Raad een voorstel ingediend om aan behoefti ge ingezetenen, die voor een Kerstgave in aanmerking komen, een gratis bon uit te reiken voor een mud gascokes van de gemeentegasfabriek, zulks ter beoordee ling van de Commissie voor de Kerst- gave. Concert hst „Nut". Wie Maandag avond de koude trotseerden en naar het „Nut" gingen en dat waren er niet weinigen hebben zich niet den gang erheen beklaagd. Een subliem concert is het geworden, wat de Nutsleden aan de goede zorgen van hun bestuur danken kunnen. Adolphe Poth, concertmeester en le violist van het Residentie-Orkest heeft tezamen met Hugo van Dalen, hoofdleeraar piano van het Koninklijk Conservatorium een aan tal schitterende nummers te hooren ge geven. Het voortreffelijk samenspel, de klan kenrijkdom ,de weelde van uitdrukking, de schoonheid in uitbeelding, de tech nische vaardigheid het waren alle tezamen zoovele elementen, die het pu bliek in opgetogenheid brachten. Onder ademlooze stilte werd er geluisterd en genoten van de Sonate F-Dur van G. F. Handel, van Nocturne van F. Chopin en Valse van Joh. Brahms. In de soli der musici konden niber nog zij zich meester betoonen op hup instrument. Hoe groot succes oogstte Adolphe Poth niet met nummer 2 van het program Introduetio et Rondo Capric doso, op 28 van C. Saint Saea\s? Dat was geen bespelen van de viool, het was leven brengen in het instrument, het e?n eigen taal en stem geven, het doen zingen van de viool in weelde van klanken. Die dubbeltonen ,die schitterende nuancee ringen, hoe troffen ze. Het was geen muziek ,het was levend geworden wer kelijkheid der fantasien van den compo nist Een eigen sfeer wist Poth te schep pen, waarin hij zijn auditorium vermocht op te voeren en mee te nonen En Hugo van Dalen? Hij niet minder werkte imponeerend op het publiek. De zwaarwichtige melancholische muziek van den Rus S Rachmaninow, waarin ge symboliseerd en tot uitdrukking gebracht de mediteerende karaktereigenschap ran hat Rusaiseha volk waaruit aan Dostojew ski voortkwam werd door dezen pianist op wel heel bijzondere ma- uier verklankt. De overgegevanloeid, ook bij hem te b•speuren, waarin mat sneer hijzelf zich was, doch volkomen zich gaf in zijn muziek, maakte het tot een hoog en rein genot heatt te hooren. Zes preludes uit op. 23 en 32 van Rachmani now waren zeer nadrukkelijk specimina der Russisclie muziek. Een steeds blijven in den mineurtoon, au en dan een po gen zich daaruit op te heffen, n«4 hier en daar een dissonant als schrille kreet van vertwijfeling, van bittere melancho lie, om leed dat wéégt en dan weer een terugvallen in mineur om zoo te beslui ten met een pianissimo lang «aangehou den donkeren toon Impromptu (Eros, op 24 no. 3) van S. Bortkiewicz was het laatste nummei, dat de pianist uitvoerde en het bleek wel de muziek te zijn, welke hij bij voorkeur vertolkt, omdat hel programma voor wat de piano nummers aangaf, geen andere muziek bevatte. Gedachtig aan het „l'Honneur aux Da mes' zouden we de zangeres liet eerst hebben dienen te vermelden Maar met reden volgt zij eerst nu omdat haar zang was als lichteffect or donkeren achter grond. Mevrouw Rembonnet—Speet toch heeft met haar teer en lief geluid aan dit concert een bijzondere bekoring ge geven dat anders wellicht wat al te zwaarwichtig en gedrukt geweest zou zijn Zij zong een zestal liederen, waarvan vooral na de pauze het „Si j'etais jar- dinieF' van Chaminade en het „Wiegen lied" van Gretchaninow bekoorden. „Se renade" van A. H. Amory werd op ver zoek van het publiek gebiseerd Me vrouw Rambonnet beschikt over een goed geschoolde stem, welke vooral in het teere genre uitnemend tot haar recht komt Zij zette levendigheid en coloriet aan dit concert aan en de bloemen haar namens het „Nut" aangeboden, waren meer dan een bloot huldebetoon, zjj waren de vertolking van den dank van haar auditorium. Het valt te verstaan, dat zoo-wiel de musici als de zangeres herhaaldelijk te ruggeroepen werden en het publiek aan drong op een toegift! In alle opzichten mag dit ooncert aLs geslaagd beschouwd worden En het heeft getoond, dat er in Schoonhoven voor een goed ooncert belangstelling te vin den ls. zoodat deze proeve wij mee- nen, dat het ,,Nut" voor de eerste maal een colbert organiseerde als wel ge hikt beschouwd kan worden. Z4j tenslotte vermeld, dat de Feurich concertvleugel dezen avond aanwezig, af komstig was uit de magazijnen van de firma C. F. van der 'Does te Den Haag Men verzoekt ons te willen berichten, dat de avond georganiseerd door het ,.Nut" in samenwerking met het comité voor arbeidersontwikkeling alhier wel Te eerst zou plaatsvinden op morgenavond, verzet is op Vrijdagavond. Als aanvulling van het programma zij verneld. dat Me' EHy Fortuvn van Nieuwpoort dan enkele Kerstliederen hoop te zingen. DE VORST. Op di rlvlir. Maandagavond tien uur was het noodig dat de pont uit de vaart genomen werd doordat het ijs op de rivier de Lek zeer spoedig was komen opzetten. De pont werd in de Noodhaven ge meerd en het wagenveer staat dus ge heel stil. Het voetveer werd gisteren nog met de motorboot gaande gehouden, maar na den donker werd het geheele verkeer over het veer stilgelegd. Vandaag bleef ook de motorboot uit de vaart en zette men het voetveer nog voort door middel van de schietschouw wat met veel moeilijkheden gepaard ging Vanavond wordt weer het heele verkeer stilgelegd. Over de geheele breedte der rivier be vindt zich veel drijfijs, waardoor de zeil vaart stilgelegd moest worden. De stoom- en motorvaart ondervond gisteren reeds veel moeilijkheden en vandaag bood dte rivier niet veel levendigheid met betrek king tot de scheepvaart. De Reedert] op de Lek heeft het nog klaargespeeld om drie booten te doen varen naar Rotterdam en een naar Cu- lemborg. Dl IJibaan opin. Geen ijsclub. maar toch een baan. Vanmiddag om een uur is de Groote Gracht voor schaatsenrijders (sters) opén gesteld. Een drietal werkiooze Ingezetenen hebben het initiatief genomen om een baan in orde te brengen Het ijs ls zeer goed en het opkomen ls zeer makkelijk doordat aan de zijde van den Lopiker- weg een brug gelegd is. Reeds kort na de openstelling kwamen tal van liefhebbers profiteeren, zoodat het zich wel liet aanzien, dat het druk zou worden, als het weer zich goed hield We dringen er zeer bij het publiek, dat op de Groote Gracht gaat rijden, op aan. dat de baanvegers nitjt vergeten rullen worden Zij doen hun bést om een goede baan te maken, laten degenen, die daarvan genieten, dan ook tooraen. dat ze daarvoor een kleinigheid over hebben. Botermarkt. Op de hedenmorgen alhier gehouden Botermarkt waren de prijzen; GoeboteT f 1,25, Weiboter f 1,15, beiden per half K G. Elerenvelflng. Op de hedenmorgen alhier gehouden Eierenveiling wai de aan ▼oer 2618 ituki Prije kipeieren f 10,70 f 11,90 per 100 ituki. y Waterstand: Keulen, v.m. 1.27 m. - 14 m. temp. - 11 o. (Eigtn Radio-dienst.) Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 21 December. Verwachting tot Donderdagavond: Meest matige tot swakke wind uit Zui delijke of Zuid-Oosielijke richtingen; zwaar bewolkt, met regen of sneeuw in het Zuid-Oosten; afnemende vorst met dooi in het Zuid-Wetten. Een drukkerij totaal uitgebrand. LEIDEN, 21 Dec. Ken sware brand heeft gisteravond gewoed in het bedrijf van de „Leidsche Courant". Te ongeveer tien uur was brand ontstaan in een jo- kaal der teekenschool van den R.-K. Volksbond. Het vuur deelde zich zeer spoedig mede aan den grooten papiervoorraad van genoemde drukkerij-, die gelegen is op de verdieping, direct onder deze school gelegen. Daardoor heeft het vuur enorme kracht gekregen en zich ontwik keld tot een grooten brand. Toen de brandweer zeer spoedig met twee groote motorspuiten ter plaatse was, viel aan blussching zoo goed als niet te denken. Voorloopig kan worden meegedeeld, dat de vijf zetmachines en de groote rotatiepers, waarmede het bedrijf werkte, benevens papiervoorraad en al het letter materiaal, totaal verloren zijn geaaan De „Leidsche Courant" zal heden ver schijnen, gedrukt op de pers van het „Leidsch Dagblad". De schade ia nog onbekend. Alles is verzekerd. ZWARE BRAND TE OOST KNOLLENDAM. Café en kruidenierswinkel uitgebrand. ZAANDAM, 21 Dec. Hedennacht heeft te Oost Knollendam (gemeente Wormer) een zware brand gewoed. Te ruim twee uur werden de bewo ners van het café „Het wapen van Oost Knollendam", eigenaar de heer C. van Liemt, opgeschrikt door het geknetter van brandend hout. Het bleek, dat de brand was uitgebroken in de van hout opgetrokken tooneelzaal. De bewoners konüen xPh nog met groote moeite in veiligheid brengen. De bij het café behoorende kruideniers winkel werd mede een orooi der vlam men. De brandweer kon van het geheele complex niets behouden. De schade wordt door verzekering gedekt. De oor zaak van den brand is onbekend. In Engeland. Uit Londen wordt gemeld dat in ver reweg het grootste gedeeKe van bei land de thermometer al meer dan honderd uur voortdurend een temperatuur be ueden het vriespunt had aangewezen. Dit is een record, dat met bereikt is sedert de- lange vorstperiode in den oorlog in Januari en Februari 1917. Over een uitgebreid gebied is opnieuw Mi«euw gevalleln. f In het Zuidwesten van Engeland en in het Kanaal woedde een Oosterstorm. Oosterstorm. Er zjjn nog geen teekenen dat het weer zal omstaan en men verwacht dat de vorst in het grootste gedeelte van het land zal aanhouden en er ook in uele streken nog meer sneeuw zal valllen. In Duitschland. In Duitschland is het nog heel wat kouder dan hier te lande. In het Zuiden is de thermometer tot 20o Q. ois'der nul gedaald. Alle zijrivieren van den Rijn zjjn toe- gevroren of met drijfijs bedekt, zoodat de scheepvaart geheel is gestaakt. Als de strenge vorst aanhoudt acht men bet zelfs mogelijk, dat de Boven Rijn zal dichtvriezen. UK ItalHL Ook in Italië houdt de koude aan Zjj heeft te Genua drie slachtoffers geéischt en één te Triest In tal van plaatsen heeft het weer geshequwd, ox te Napels Perugia, Taranto, in Apuliè, op Sardinië en in Liguriê. In Slbarll. Uit Jakoetsk wordt gemeld, dat dt tem peratuur daar is gedaald tot 52 graden Réamiur 65o C.) beneden het vries punt. Deze koude is daar zelden voorge komen. De vogels vriezen dood en het is üiet mogelijk de huizenfte verlaten. HET IJS. Rivier birichtm. Uit Culemborgi De Lek is hier ongeveer voor de helft met drijfijs bedekt De overtocht per gierpont is gestaakt. De spoorbrug i» voor voetgangers opengesteld. Van Keizers veer: Ongéregelde overtocht met stoompont voor alle ry- en voertuigen. B(j donker, veerdienst geheel gestaakt Uit Slikkerveer: In de Maas is hier veel drijfijs, voor de scheepvaart al hinderlijk. Bij door gaande vorst zal de vaart spoedig ge stremd zjjn. Uit Vreeswjjk: Schipbrug weggenomen. Overtocht per stoomboot, uitsluitend voor passagiers en rjjwielen van vm 4 uur tot middernacht Uit Zalt-Bommel: Dienst met de veerpont is gestaakt; overtocht uitsluitend per stoomboot Zuid-Hollandsche IJibond. Af deeling Rotterdam: Bergscheplas opengesteld door politie. Kralingscheplas opengested door po litie. Rotterdam—Gouda; berijdbaar, is niet mooi. Rotte vanaf Terbregge; slecht ijs. Zoetermeer-Leiden: betrouwbaar, wordt met paard en ijsschaaf verbeterd Zevenhuizen—Nieuwerkerk; be.ydbaar, ijs niet zoo schitterend. Zevenhuizen naar Rottemeren; betrouw baar, ijs niet mooi Gouda—Stolwijk; betrouwbaar, alge meen geen mooi ijs. Stolwijk -Krimpen of Capelle aan den IJtsel .betrouwbaar, ijs niet mooi. Em doofttommenhiiwtlQk. De Ea- gelsche zeeplaats Dover zal getuige zyn van «en huwelijksvoltrekking, zooals er nog geen in de geschiedenis van da stad ia voorgekomenBruid en bruigom fijn beiden doofstom en twee zusters van den bruigom, die als bruidsmeisjes fun- geeren, zijn ook, evenals de bruidsjonker De kerkelijke dienst zal in da doof stommen taal verricht warden. Verloren goud. Mevrouw E. Kffib. K„ wonende te Haarlemmermeer, ver loor in Maart van dit jaar een gouden dasspeld en een gouden horloge. Sinds dien hoorde sij er niets meer van. Bjj een rerkooping in de Bank van Leening te Haarlem, bleek, dat die voorwerpen daar indertijd door juffrouw J. P., geb. P., die ze gevonden had, beleend waren. Zij had i eniet bij de politie aangegeven. Tegen de oneerlijk juffrouw is proces verbaal opgmaakt. Door sin vergiftigde rat doodgebeten. Te Enkhuizen is de 35-jarige A. Brou wer, politie-opziener is Oost-Indië, die 20 December weer naar Java zou vertrek ken, door een rat, welke vergif had ge bruikt, gebeten en aan de gevolgen daar van overleden. IN HET HUIS VAN DEN DIEF. Heels voorreden gistolen got deren in beslag genomen. De recherche der gemeentepolitie van Kcrkrade heeft in de mooie woning van den berechten dief Sinthern. wonende in de Antwerpenstraat te Keulen, in beslag genomen een massa artikelen van den meest uiteenloopenden aard door Sinlt- hern in de Nederlandsche mijnstreek ge»- •tolen Er waren overjassen, scheermes sen. ondergoederen, verrekijkers, vleeech- waren, ingemaakt goed. eau de cologne, schoenen, messen, medailles, een acten- tasch, een bril, enz Alles is nu Urn politiebureele te Kerkrade, en vele goe deren zijn reeds door de eigenaars beu kend Sinthern stond te Keulen bekend :ils koopman. INBREKERS AAN HET WERK. Zij slaan een goeden slag. Te Den Haag hebben inbrekers eirn goeden slag geslagen in de Boekhorst straat 45, ten huize van den hoopman in sieraden J. S. ,die in dat pand een bovenwoning bewoont. J S., was des avonds rooals meer ge bruikelijk is, de stad ingegaan Van dleze gelegenheid hebben inbrekers door het opensluilen van de deur zich toegang tot het pand verschaft In de vertrekken van J. S. doorgedron gen, hebLen zij een brand .ast onder i n- den genomen Het slot van de brani- kast is uitgeboord en verbroken, waar door deze geopend kon worden en de inhoud tot een goeden buit kon worden verklaard In de brandkast waren aanwezig drie duizend gulden aan bankpapier, voor duizend gulden aan platina en voor twee duizend gulden aan verschillende siiera- den, hetgeen alles wordt vermist. De consternatie bij de familie Sthuis komende, de inbraak bemerkende, was natuurlijk groot, temeer daar niemand ook maar iets tijdens de afwezigheid ge hoord hoeft of bespeurd, waardoor de politie geen enkel spoor bezit. Branden. Er is brand uitgebroken izi perceel Kruisweg 66 te Haarlem, 'waarin gevestigd is de kunsthandel van den heer Das ,fa. Peddemors. De brand liet zich eerst ernstig aanzien, doch werd door de brandweer spoedig gebluscht. De gang van het perceel brandde geheel uit, terwijl eenige in het achterste doel van den winkel staande kostbare meu bels gedeeltelijk verbrandden of water schade kregen Het voorste deel van den winkel, de etalage en de bovenverdieping bleven gespaard. De oorzaak van den brand, die wa-s ontstaan in een bergplaatsje onder de trap. is onbekend. Verzekering dekt de schade Te Oerlo is door onbekende oorzaak een groote autobus uit Eindhoven in brand geraakt en geheel vernield Door een auto doodgereden. Een 13-jarig meisje C v. d K, wilde met haar zusje ter hoogte van het z.g. roode hek te Schiedam dep Rotterdamschen 0)p dat moment kwam achter de tram richting Rotterdam pasverende tram. ,Op dat moment kwa machter de tram een auto. bestuurd door Dr J H K| uit Rotterdam, vandaan* het meisje kreeg een klap van een lantaarn en yiel be wusteloos neer Het bloed stroomde haar uit mond en ooren Vermoedelijk had zij i een ernstige schedelfractuur gekrgen Per taxi werd lij naar het ziekenhuie I vervoerd; bij aankomst was zij reeds over leden Het zusje is er ongedeerd afge komen. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoners is ingebroken bij den heer K. S. op den Hoogen Weg te Venla Naar verluidt zijn f 800 in contanten en een gouden horloge ontvreemd. Van dc daders geen spoor. Verduistering. Bij de politie te Maastricht heeft zich gemeld de 22-jarige koopman A C. Juit Eindhoven, die daar ten nadeele van Kievits een paard 1 en kar heeft verduisterd en le gelde ge maakt Het geld heeft hij in België opge maakt. hij is daarna over de grenzen gezet Gisteren is hij naar Eindhoven overgebracht. Brandkast openrebroken. Door open breking van de brandkast staande in een perceel aan den Singel te Amsterdam, is een bedrag van ongeveer f 3500 gesto len De daders hebben zich vermoedelijk laten insluiten In verband met dezen diefstal zijn twee mannen aangehouden. Geraffineerde misdadigers. De po litie heeft dezer dagen twee misdadigers gearresteerd, <Le al sedert verscheidene maanden ongestraft hun slag hadden ge slagen fn groote magazijnen te Parijn Zich uitgevende voor politiemannen oefen den zij zoogenaamd toezicht met het oog op winkeldiefstallen, hielden brutaalweg bezoeksters der magazijnen aan en brach ten ze naar een itfl plekje, waar rij ze fouilleerden Meestentijds hadden zij met eerlijke wouwen te doen, die te zeer onder den indruk waren om ruchtbaar heid aan de zaak te geven, maar 200 nu en dan knipten zij beroepsdieveggen. Zij namen den buit dezer vrouwen dan in beslag maar lieten zich .gemakkelijk door geld verteederen en lieten dan de „aangehoudenen" weer gaan. Wonderlijk bewaard. In de buurt van Moyeuvre-Grande (Frankrijk) ls een auto op de sneeuw geslipt en daardoor van den straatweg afgegeLeden en vein een hoogte van 15 meter op een spoor lijn terecht gekomen, die vlak naast den weg ligt. Er kwam tot overmaat van ramp een trein aan, die de auto over een afstand van 300 meter meesleurde^ De twee inzittenden kwamen er won der boven wonder met slechts enkele kwetsuren af. EEN AUTO VERBRAND. Twee menschen verbrand. In het bosch van Vincennes bij Parijs is een auto in botsing gekomen met een tram. Tengevolge van den hevigen schok sprong het benzine-resevoir en in hetzelf de oogenbiik stond de auto in lichte laaie. Ondanks de pogingen van het tramper soneel en van de enkele voorbijgangers mocht het niet gelukken de menschen uit den brandenden en ineengedrukten auto te bevrijden. Het waren een echtpaar uit St. Maurice. De man chauffeurde, zijn vrouw zat naast hem. Pas later kon men de geheel verkoolde lijken uit de wrak stukken van den wagen losmaken. tan Allemachtigdoor Herman de ManUita- A. W Br una A loons Uiig- Mi/., Utrecht Een bundeltje van vijf vertellingen, waarvoor de schrijver blijkbaar niet een geschikten, den geheelen inhoud ken- schetsenden titel heeft weten te vinden en dat hij daarom maar onder den nietszeggenden naam van de eerste ver telling de wereld in zond. Als ik mij niet vergie, waren deze ver tellingen alle reeds in weekblad, tijd schrift of Kerstboek versghenen. Her drukken dus. Nu, de meeste waren een herdruk ook wel waard. Dat Hermaïi de Man aardig vertellen kan, wist ik reeds vóór ik dit bundeltje las. Intusschen stel ik hem als roman cier hooger dan als schrijver van korte verhalen. Wat in „Het Wassende Water" en. na$,r mijn gevoelen, nog méér in Rijshout en Rozen" imponeert, is de breede, gave conceptie. Geweldige- brok stukken, neen complete boerenlevens zijn dat. Na de lectuur van die romans doen deze vertellingen wat schriel aan. Den verhaaltrant hebben ze echter met hei grootere werk van £$n schrijver gemeen, daarin is weinig \ariatie en deze eender heid van taal en stijl en visie geeft aan de lectuur een zekere eentonigheid. Hinder lijk is dat echter niet, tenminste niet voor wie De Man's talent kan waardeeren. Dit is nu eenmaal het eigene aan dezen auteur; uit duizenden zult ge hem on middellijk herkennen. Goedige humor straalt uit de vierde ver telling „Het licht op de Rivier". Die moet iedere bewoner van de Lekstreek, die iets om de Lek geeft, lezen; hoe goed wordt hier de verknochtheid aan het water weergegdVen. De aanhef van he» verhaal brengt bedenkelijke reminiscen ties aan „Hollanders komt naar het Water"; gelukkig ie de schrijver dezelfde, anders zou men met recht van plagiaat kunnen spreken. De visie van Herman d& Man op het varen der Lekbooten en op deze booten zelve, is wel heel dichterlijk, maar dit kan toch geen excuus zijn voor onzui verheden. De korte signaaltjing zou hoorbaar zijn, „ver in de belen dende landen", terwijl de lange zame stampslag der raderen „nauw hoorbaar" heet. Alle respect voor uw dichterlijke visie, waarde heer De Man, maar 't is precies andersom! En de „vorstelijkheid" van de Reederij op de Lek no. 5 kunt ge van mij cadeau krijgen: het is een afschuwelijke bak van een boot, de leelijkste van alle zes. L J. V. Kerstboek der Wereldkroniek Hiigh db Van Ditmar s Uitgevers Mautschappij.Rotterdam. Dit jaar is het Kerstboek der Wereld kroniek; wel zeer aantrekkelijk. We vin den er in een in goud uitgevoerden ka lender voor 1928, verder een aantal fraaie losse platen in een map achterin, zoodat het uitnemen en inlijsten geen zwarighe den oplevert; verder mooie houtsneden tusschen den tekst, van J. G. Veldheer, J. Franken Pz., A. van der Voseen, Dirk Nijland, Fokko Mees en anderen. De kleurenreproducties in de map zijn van den lateren tijd en geven zeer mooie kleuren te zien. Wat de verhalen betreft, is er o.m. een mooie novelle van Alie Smeding „Zijn oude plaats"; van A. M. de Jong „Glorie en Val"; van C M. van HilleGaerthé „Weeskind". Gedichten zijn er van Margot Vos „Belijdenis"; van Jo Smits „Er werd een Kind geboren" (getoonzet door J. F. Tierie Jr.) en van Agatha Soger „Drie Koningen". I Het Kerstboek is zooals we dat van de uitge ers gewoon zijn uitne mend verzorgd, zoodat de koopers er van geen spijt behoeven te hebben van de aanschaffing van dit werk, waarvan ze langen tijd genoegen zullen hebben. PrcifikHeiirU CHR. GEREF. KERK. NOORDELOOS. Donderdag 22 Decem ber, 's avonds 6 30 uur, Intrede-Predi- katie van Ds. Reesink. GÜRINGHEM, 19 Dec. Op de eieren- veiling aangevoerd 5512 stuks. Prijs: KIppmstMW 10—11,80; «iiklwra I 8 per 100 stuks. GORiNGHEM, 19 Dee. Aangevoerd 86 runderen, 82 overloopers en 120 biggen. Men besteedde voor; zware kalfkoeien f 350—400, melkkoeien f 300-325, kalf- raarzen f 200250, guiste vaarzen I 160 200, pinken f 90120, overloopers f 24 -30, baggen f 8—12, boter I 1,25—l,ÜO, eieren 1012 cent. UTRECHT, 19 Dec. Aan de paarden markt alhier waren heden 400 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen waren als volgt; weeldepaarden f 400550, werkpaarden f 300400, oude paarden f ÖO—200, 1H-jarige veulens f 150 225, 2-jarige veulens f 250300, jonge veulens f 100160, hitten f 100—200. ROTTERDAM, 20 Dec. Eieren. Rotter- damsche Veiling Warmoezierstraat. kip peneieren f 8,6513,50; eendeieren f 8,93 —9,25 de 100 stuks. Aanvoer 25.000 stuks. BODEGRAVEN, 20 Dec. Kaas. Aan voer 172 wagens, te zamen 6663 stuks, wegende 53.304 K G. Eerste soort Goud- sche met ryksmerk f 56—59, idem min dere kwal. f 5254; zonder rijksmerk f 5156. Handel ylug. ROTTERDAM, 20 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 190 paarden, 13 veulens, 1041 magere runderen, 836 vette runderen,"'180 vette kalveren, 551 nuchtere kalveren, 200 graskalveren, 380 schapen of lammeren, 96 biggen, 3 bok ken of geiten, 6 overloopers, Prijzen per half KG.: Koeien 30 a 33 cent, 42 a 45 cent, 50 a 52Yt cent; ossen 87/4. cent, 41 a 44 cent, 46 a 50 cent, stie ren 36 cent, 40 a 42 cent, 45 a 47 cent; kalveren 55 a 60 sent, 70 a 75 eent, 82 a 85 cent. Prijzen per stuk van mager vee; melk koeien f 200415, stieren f 130490, graskalveren f 60—105, paaVden f 200 —325, slachtpaarden f 100175, hitten f 100—190, veulens f 75100, fok nuch tere kalveren f 2028, slacht nuchtere kalveren f 1318, kalf koeien f 200 425, pinken f 125150, vaarzen f 175 —225, biggen f 713, biggen per week f 1,201,60; overloopers f 18—25. Overzicht: Aanvoer koeien en ossen •ette markt ruim, handel matig,.prijshou dend. Stieren matig ter markt niet tame- lijken handel en eveneens goed prijshou dend. Vette kalveren goed aangevoerd. In de goede soorten tamelijk vlugge handel, overigens matig, doch de prijzen van Maandag bleven gehandhaafd. Op de ma gere markt aanvoer melk- en kalfkoeien minder ruim, flauwe handel, terugloopen de prijzen Jong vee zeer matig ter markt, luie handel, gedrukte prijzen. Gras kalveren weinig aangevoerd, weinig koo lust. doch prijshoudend. Nuchtere fok- en slachtkalveren matig aangevoerd, vlugge handel, ongeveer prijzen van vorige week. Aanvoer werk- en slachtpaarden, hitten en veulens niet groot, handel redelijk, vrij wel oude prijzen. Vanwege de strenge vorst was de aanvoer van biggen klein, weinig handel en prijshoudend. Overloo pers zeer weinig ter markt, weinig han del, prijzen onveranderd. Geboren Dochter van L. J. OUWEHAND en A. OUWEHAND-Bosch. Rijswijk (Z.-H I D ,,7 Vilkrusllaan 19, i l¥ Getrouwd: P. ALTHUIS en D. VERSTELG. Rotterdam, j 21 Dec. 1927. Lekkeikerk, Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoot, Va der en Behuwdvader in den ouderdom van 45 jaar. Uit aller naam, Wed. O. HAKK.ESTEEO van Middelkoop. J. M. DE RIDDER- Hakkesteeo. J. DE RIDDER O. HAKKESTEEO. F. HAKKtSTEEO A. C. HAKKESTEEO. O. HAKKESTEEO. A. J HAKKESTEEO. Bergambacht, 18 Dec. 1927. Dankbetuiging. Ondergeteekcnde betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N. V. v.h. M. Ravenswaav Zonen te Oorinchem voor het FflAAIE HEEBENHIJWIEL, dat als het I47ate EXTRA CADEAU op RAVENSWAAY'S LETTERS AR TIKELEN aan hem is uitgereikt. De artikelen zijn gekocht bij Mej. Wed. TOOM, Oraafland, Oroot- Ammers. K OOMS Btn. Oroot-Ammers (Kerkstraat B 21), 10 Dec. 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ons betoond bij onze H. BAAS. J. BAAS—Schouten. Nieuwerkerk a/d IJssel, Dec 1927. Biedt mlcb aan beknaniu genegen alle voorkomende werk zaamheden te verrichten. Br. onder no. 9590, aan het bur van dit blad. De BUROEMEESTER der gemeente ■a«kf bekend, dat *p Dinsdag 27 en Woensdag 28 December a.s., een lungs de huizen der ingezetenen zal worden gehouden voor be- hioeftigen en aat het z.g. Mleswjaarwenschea (bedelen) binnen de gtneenle in VEB- «ODEN. JiUolwijk, 21 December 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN HEMERT (.IJS EN WEDER DIENENDE) Vrijdag S3 December bij genoegzame deelname: «oor Mannen. Prijzen f 25, f 10, f 5,-, f 2,50 INLhOOfcLD f 1.—. Aangifte aan de tent om half 2. V Bij genoegzame deelname: om 2 Turven op Maandag 26 Deoembai* Prijzen f 25, f 10, f7,50, f2,50 I LEOQtLD f I.-. Aangifte aan de tent om 1 uur. (ACHTERBROEK) ■i van de nieuwe am Hopende door vlugge en nette bediening op goede Cliëntéle. Den geheelen avond Muziek! Beleefd aanbevelend: De Ondernemer, Sroot-Ammer» (lis sn wtdsr dienende an b|j genoegzame deelname) TOOK HAK REN (korte baan) Prijzen: Aangifte op de baan 1 uur. Aanvang 1 30 uur. Inleggeld f 1.tntrée f 0 25. HET BESTUUR Tandheelkundige Lapikerstraat 25 Schaonhoven SPREEKUUR alle werkdagen 10—5 en 's avonds van halt 7 tot 8 uur, behalve Donderdags. Spreekuur te Lekkerkrrk: lederen 1 >onderdag van 12 tot 4 uur In het Café „DE QROOTfc BOER" Kunsttanden en Gebitten met twee jaar schriftelijke garantie Beslist p ij n l o o z e behandeling Reparatiftn in 2 uur gereed. Een nette leeftijd ongeveer 20 jaar. Eentgezfns kunaen koken. Wasch buitenshuis. Hoog loon P.O. Me»r. DOUBANTON BALJON, Vredehofweg 64, Rotterdam. Ook inlichtingen bij M J. Lolkus, Alblasserdam. Mevrouw DE JONOE VAN DER HALEN, Leerdam, vraagt spoedig een niet onder de 25 jaar. Homoeopatisch Geneesheer HAMMÉRIUS KLEUR-CARBOLINEUM He) beste en vooideeligste Verfmiddel voor Kassen, Wirenhuizen, Schuren, etc. - Is na droging onschadelijk voor zelfs de jongste planten. Het eenige gord -. - Dr verkoop voor Z-VENHUIZhN is Uisluitend bij: C. HET - SCHILDERSBEDRIJF. Ksnloor HAMMER, BROUWERSOKACHT 96, AMSTERDAM HET GOEDKOOPST ADRES KERSTBOOMEM MET WORTEL HULST, ROODE TULPEN SNIJBLOEMEN, BLOEIENDE PLANTEN ENZ. ENZ. bij M. J. STRAVEVt, Bloemist Halva Maan - schoonhoven Zorg voor aan genotvollen ouden d~ Ouderdom is niet enkel een kwes tie van jaren. Velen voelen zich jonger op 70-jarigen leeftijd dan anderen van of zelfs 50 jaar. Dit ia een ontegenzeggelijk feit, en men kau er verschillende oorzaken voor aangeveif Gewoonlijk hebben ouden van dagen hun meteen jong gemoed behoorlijk zorg gedragen voor hun nieren ten oude spreek wijze zegt„Als gij uw nieren ge zond houdt, houden dtze u gezond." En ouden van dagen kan zooveel le^d bespaard worden, want vetl rugpijn, urinestoormssen, ischias, spit. rheumatische pijnen en gra veel worden dikwijls noodeloos ge leden. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zij behoeven de bij zondere versterkende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pil en. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wo'dt de werkzaam- he d der nieren hersteld; het ver sterkt de nieren en helpt deze om het bloed te filtreeren. terwijl de afmattende ziekteverschijnselen der nieraandoeningen verdwijnen. Waarom zouden ouden van dagen 1 nog langer lijden als zij ée be- noodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met c;eel eticet let hier vooral op) bij apotheken en drogisten li f 1.75 per flacon. VERMIST: merk op den bek C. S. Tegen belooning terug te bezorgen bij C STOPPELENBURG, Beiersche, Stolwijk flanbeuelend, Ie koop/ achterlaad, uitneembaar, iu goeden staat, met scherpe en losse ps ronen, voor f 25. Brieven onder No 9600, Bureau van dit Blad. haarknippen T»or DmiK N en Heeren Wasschen, Onduleeren, Haarverven APAKTK *4 LOAS bU A. HOIIFNAGKL Dames- en Heerenkapper Dam h/d Waak, Sehonnhnven Vlschten - Poppenprulksn - Parfums

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2