HET FORMULIER UITGELOOT I Net Dagmeisje Een Jongen, Kerknieuws. STADSNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Rechtszaken. Marktberichten. Advertentiën. Elizabeth van Wijngaarden, 8 Sioilifl mei leeren zitting en rui, Dankbetuiging. Teunis Oskam, Maria Brouwer, Dankbetuiging. Dirk de öruijter, Gerrit Brand, Bewaarschool Bazar li de Kersiuiee 5 pCt. Geldleening, Benschop. gevraagd. Terstond gevraagd INGEZONDEN MEDEDEELING. VRAAGT UWEN WINKEUERi Spoor s mosterd Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOK Jr, Culembor ter verkrijging van een bewijs van inschrijving voor onze Ongevallenverzekering duidelijk en nauwkeurig in te vullen en op te zenden aan ons bureau. Nieuwe abonne's worden dagelijks aangenomen en genieten, als ze zich ook voor de Ongevallenzerzekering op geven, direct de voordeelen daarvan. Zie verder le pag. 2e blad. LEVERT UIT VOORRAAD: G«0olfd« an vlakk* Asbest cement Platen - Leien Voor prima kwaliteit wordt ingestaan. Lage prijzen. Noemt bij Uw aanvraag btnoodigd aantal Ma. Vergadering van dan raad op Vrij dag den 23. December, 's avonds 7 uur. Ondarwarp ter behandeling: 1. Inge komen stukken; <2- Oninbaarverklaring Hondenbelasting 1926, G. N. Boers; 8. Benoeming 8 leden commissie van aan slag Rijksinkomstenbelasting; aftr. A. de Jong A*., P. Buitelaar en D. Dogterom; 4. Benoeming 2 leden Burgerlijk Arm bestuur ;&ftr. P. Buitelaar en Joh. Vis eer: 5. Benoeming 1 lid commissie van toezicht L. 0., aftr. L. van Duijvendijk; 6. Begrooting der waterleiding voor 1928; - 7. Suppletoir-kohier hondenbelasting 2e halfjaar 1927; 8. Verordening aangevende een door motorrijtuigen in acht te ne men maximum-snelheid; 9. Besluit tot het berijden van de Oostarstraat en Séhoolstraat met motorijtuigen; 10. Be spreking aantal leerkrachten Openbare School no. 2; 11. Benoeming gemeente secretaris. Zsvenhulzsn, 23 Deo. Dinsdagmiddag is alhier een wedstrijd gehouden van mannelijke ingezetenen in het hardrijden oo de schaatsen. Na een vinnigen strijd behaalde Ant. de Graaf den len prijs, P. Verhoef Jr. den 2en prijs en Jao. Schmidt den 3en prijs. Nog werden twee troostprijzen uitgereikt aan D. de Knegt en L. Verhoef. Woensdagmiddag had alhier een rinc- rijderij op schaatsen plaats voor inge zetenen. De heeren-prijzen werden ge wonnen als volgt: Kt Vent» len prijs; A. Sohmidt 2en prijs;jen K. de Graaf 8en prijs; de dames-prezen: mej. M. Verburg len prijs; mej. M. Zweere 2en prijó; en mej. N. Sol Sen prijs. De ruim 80-jarige Abr. van Tol, die al van jaren herwaarts bij ijsgehyenheid met een bezem op het ijs staat, om baan te vegen, om zoodoende iets te vera>e- nen, had het ongeluk ,toen hij Dinsdag middag op het ijs met zijn bezem was, zoo te vallen, dat hij twee bloedende wonden aan het hoofd bekwam. Men zou denken, dat na zoo'n val, do oude niet meer present zou zijn, maar neen, Woensdag zagen wij hem weder aan het baan veren. Een stoer oudje dus. Waddinxvun, 23 Dec. Het bruggeld voor de Hooge Waddinxveenache Urug. welke thans op 12# een* staat, wordt met ingang van 1 Januari 1928 verlaagd tot 10 cent. Dit is Koninklijk goedgekeurd voor den tijd van twee jaar. Aan de laatstgehouden ederenved- ling waren aangevoerd 738 kippen- en een partijtje eendeieren. De prijzen waren Voor groote eieren f 11f 12,60 en voor kleine eieren f 8—f 10; en de eendeieren f 8,50, allen per 100 stuks. Woensdagmiddag werd op de Petto een wedstrijd gehouden in het hardrijden voor schöolikinderen. Door een 80-tal jongens en meisjes werd hieraan deelge nomen. De prijzen bestonden uit dekens, sjaals en mutsen, bovendien werd er nog een aantal levensmiddelen onder de ar me kinderen uitgereikt. Mej. R. had bet ongeluk op heft straatje ach tér haar woning te vallen, waardoor zij haar reohterbeen brak. Door den dokter is thans het been weer gezet. G lessen-Nieuwkerk, 23 Dec. De uitslag van de gehouden schoonrijderij met pa ren op Dinsdagmiddag 1.1., uitgeschre ven door de IJsclub „De Giessen" alhier is als volgt: le prijs mej. P. Advocaat met Adr. van den Dool, f 80; 2e prijs mej. G. Vonk—Vonk met G. Vonk, f 20; 3e prijs mej. C. Kooiman met N- Kars (wonende te Hoornaar) f 10; 4e prijs mej. E. Goedhart met D. de Jong f 7; 5e prijs mevrouw E. Bouwmees terHarrewijn met G. Slob, f 5.— 6e prijs mej Adr. Vonk met J. Rietveld, f 3; 7e prijs mej. H. de Baat met T. de Baat, (sionende U Glessan-Oudekerk), 1 2. Alwaar geen woonplaata is vermeld, waren het ingeaetenen uit de gemeenten Gieasen-Nieuwkerk en Peuraum. Pea avonda met electriach verliohte hanen (aangelegd door de heeren W. Srhagen en J. H. Robben alhier), werd gehouden een ringrijderij met paren, waarvan de uitalag waa als volgt: le prijs mej. P. Schakel met Jï den Toom Vfi. I 16; 2e prija mei. A. Kav. met C. Slob (wonende te Hoornaar) f 10; So nrijs G. Vonk'—Vonkmet G. Vonk f 7.50; 4e prija mej. N. Vogel met Jao. Vogel I 5^ Beide malen was «eer veel publiek op de ijsbanen tegenwoordig. Vooral de» avonds, met de verlichting, omdat dit iete nieuws voor dezen keer was. Er werd druk gereden en veel genoten. Woensdagmiddag werd gehouden een provinciale hardrijderij, waarvan de uit slag is als volgt: le prijs f 40 behaald door J. van der Wiel te Rotterdam; 2e prijs f 20 behaald door P. van der Wied te Rotterdam; 3e prijs f 10 behaald door Adriaan Har rewijn alhier; 4e prijs f B behaald dooi Aart Schakel te Peursum; öe prijs f 2.5v behaald door H. Slob te Hoornaar. Des avonds is eveneens een wedstrijd gehouden, namelijk hardrijden voor de leden. Hiervan was de uitslag als volgt: le prijs f 20 behaald door A. Schakel te Peursum; 2e prijAftklB behaald door D. van der Meijdenv^jGiessen-Oudekerk, 3e prijs f 10 behaald iroor Adr. Harrewijn te Giessen-Nieuwkerk; 4e prijs f 7.B0 be haald door J. Schakel te Peursum; 5e prijs f B behaald door L. Vink te Gies sen-Nieuwkerk; Qe pr. f 2.50 behaald door J. de Bruijn te Schelluinen, terwijl de 7e prijs onder de vijf laatste mederijders is verdeeld geworden. Na afloop werden alle prijzen uitge reikt, thans door den vicee-voorzitter den heer T. de Jong, aangezien de heer Goed hart (voorzitter) niet kon tegenwoordig zijn. Wegens ingevallen dooi zijn alle overi ge wedstrijden thans afgelast. Een woord van hartelijken dank komt zeer zeker wel toe aan de wed. A. Scha kel te Peursum, welke het bestuur zoo heerlijk verraste beide dagen op warme thee. Dat deed den inwendigen mensch zeer goed, met zulk koud weer. Zoo be- hooren ook nu weer deze ijsfeesten tot het verleden; algemeen was men echter tevreden over de electrisch verlichte ijs banen, tijdens de avond-wedstrijden. T- Het zoontje van den heer Adr. Harrewijn, geraakte Woensdagmiddag op feitelijk onmerkbare wijze in een bijt. Enkele toeschouwers mocht het gelukken het ventje weer spoedig op het droge te brengen, zoodat met den schrik en nat pak kleine Jan er nog nu weer goed afkwam. Voorwaar een koud bad. Ammerstol, 23 Deo. Het bestuur der herkozen vereeniging „Nut en Genoegen' alhier, is als volgt samengesteld: J. H. Winkler, voorzitter; J. Stuurman, 2e voorzitter; J. Visser, secretaris; J. Sprik, penningmeester; W. Dogterom, J. C. Be- zemer en A. Zanen Px., commissaris sen. Bleskensgraaf, 23 Deo. Uitalag hard rijderij op schaatsen alhier le prijs f 6 H. Houweiing; 2e prijs f 4 KI. van Mee leren; 3e prijs f 2 Bas van Kleef; 4e prijs f 1 J. C. Tukker. Ringrijderij met paren: le prijs f 1B mej. O. Stam en den heer W. Korevaar; 2e prijs f 10 mej. M. Brandwijk en den heer J. Brandwijk; 8e prijs f B mej. G. van den Berg en den heer 0. de Haan, 4e prijs f 2.60 mej. A. Vermeij—Schakel en den heer N. Vogel Meerkerk, 23 Dec. Onze dorpsgenoot de heer P. de Kiefte, slaagde te Utrecht voor het praktijk examen boekhouden van ffe Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden. Berkenwoude, 23 Deo. Bij de Woens dag j.L gehouden hardrijderij voor man nen op de ijsbaan Berkenwoude, werd de le prijs behaald door A. van Lim- borgh te Krimpen a.d. Lek, 2e prijs door M. van den Hengel alhier, 3e prijs door M. de Jong t» Lekterkerk, resp. t 20, f 10 en f B. Ep op de ijsbaan „Nooit Gedacht" in den Achterbroek alhier werd de le prijs behaald door I. de Jong te Ouderkerk a.d. IJssel, 2e prijs door A. C. van Dam te Gouderak; 3e prijs door D. Evengroen te Ouderkerk a.d. IJssel, en 4e prijs door G. J. de Vries te Stolwijk, reep. f 20, f 10, f B en f 2.50. Gouderak, 23 Dec. Woensdag j.L is de ijsbaan, van de Usclub „De IJssel" geopend met een hardrijderij voor jon gens van 8 tot en met 10 jaar, van 11 tot en met 13 jaar en van 14 tot en met 16 jaar. De prijzen van jongens van 1Ö jaar werden behaald door; le prijs P. Verstoep f 8, 2e prijs J. Otterspeer f 2, 3e prijs J. van der Vlist f 1. Jongens van 1113 jaar: le pTijs G. Kasbergen f 4, 2e prijs D. Verstoep Dz f 3, 3e prijs G. van Vliet f 2, 4e prijs G. van den Heuvel f 1. Jongens van 1416 jaar: le prijs M. van Mullem f B, 2e prijs P. Huisman f 3, 3e prijs L. Thier f 1, 4e prijs J. W I Baas f 0.B0. Door db' afd. Volksonderwijs alhier is een verzoek gericht tot den Raad, waarin subsidie gevraagd wordt voor den cursus voor vervolgonderwijs. De uitvoering, welke de Gymnaatiek- en Athletiekvereeniging „T. H. O. R." te Moordrecht zou geven, ia, doordat de overtocht over het veer zou moeilijk gaat, drie weku uitgesteld. Door de aid. Volksonderwijs wordt tijdsns de koude dac-en aan de kinderen, die ver van school wonen, in ds middag uren warms melk verstrekt Schelluinen, 23 Deo. Woensdag II De cember, hield de IJsclub onder voor zitterschap van den heer J. de Hoop MD ledenvergadering in caló De Bruyn. Aan wezig waren 87 leden. De rekening van den penningmeester over het afgeknepen boekjaar gaf aan f 478,79 ontvangsten, 1 53,26 uitgaven, en f 425,53 batig saldo. Herkozen werden tot bestuurslid de heeren A. H. Dubbeldam, teer., M, Stout jesdijk, penningm. eu T. de Bruijn eu tot commissarissen de heeren G. Zwa nenburg en A. Kruis. Nieuwe commissa rissen werden de heeren G. de Groot en D ds Kuijper na het bedanken dor heeren A. Versluis en E. de JCuijper Jz. Len gratis verloting bezocgde aan vijftien leden prijzen, .zooals aan paar schaatsen, een kistje sigaren, aen heetwatersloof, een fluitketel, een horloge enz. Woens dag hield de IJsclub een nationale hard rijderij op het Kanaal van Steenhoiek met 22 hardrijders en f 100 aan pnyzen. De uitslag is: le pr. C. J, de Vriest, Gouda; 2e pr. A. de Jong, Noordeloos; 3e pr. L. van Hoorne, Schelluinen, 4e pr. R. v. d. Laan te Gorkum De heer B. Leendertse is benoemd tot lid van de Regelingsoommissie van t Groene Kruis inzake het aanstellen van een wijkverpleegster te zamen met andere gemeenten. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft aan den heer A. v. d- Zouwen Gz. alhier vergunning verleend voor het vervoer van moilevellea, Goudrlaan, 23 Deo. Woensdagmiddag is alhier de ijsbaan van de IJsclub „De Goudriaan" geopend met een hardrijde rij voor de leden. Aan deze wedstrijd na men deel tien leden. De prijzen werden gewonnen door D v. Vuuren, eerste prijs 15 gulden, A. Zwijnenburg, tweede prijs; 10 gulden; H. Terlouw Mz., derde prijs 7,50 gulden, G. Zwijnenburg, vierde prijs 5 gulden en G. ^Damsteegt vijfde prijs 2,50 gulden, ondanks het gure weer was het aantal belangstellenden bevredigd. Papendrscht, 23 Deo. De leden van de Meisjesvereeniging „Lydia" alhier heb ben zich ook dit jaar weer beijverd om kleedingstukken te vervaardigen voor de arme inwoners der gemeente. In 't ge heel kwamen 182 stuks kleeren gereed, waarmede een 60-tal gezinnen gelukkig kon worden gemaakt. De vorm, waarin deze vereeniging de particuliere liefdadigheid beoefent, is in alle opzichten sympathiek en verdient deswege aller steun. Door de IJsclub „De Winterkoning" werd een wedstrijd voor jongens en meis jes gehouden. Wegens het oponthoud tengevolge van het ijs op de rivier, kon het volledige programma ,niet worden afgewerkt. De heer P. van Rees, burge meester der gemeente, bracht een bezoek aan de wiedstrijden en reikte onder een hartelijk toespraakje een 4-tal prijzen uit aan de jonge1 dames, die zoo geluk kig waren een prijs machtig te worden. De muziek, die aanwezig was, hield sr den moed goed in onder de aanwezigen. Een woord van lof komt zeker het be stuur toe, die de banen enz. zoo keurig in orde had gebracht en alles zoo goed had geregeld. Alblasserdam, 23 Deo. Alhier kwamen de winkeliers weer bijeen naar aanlei ding van het besluit aangaande de win kelsluiting, welke door den Raad was ge handhaafd. Besloten werd opnieuw een adres te richten aan den Raad dezer ge meente. Voorts word er een Winkeliers- vc teniging opgericht met aanvankelijk 13 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren B van Vliet, G. Prins, C. Spruijt, M. ran Zessen en G. G. den Hartogh. De Kerstfeestviering met de kin deren van de Herv. Zondagsschool zal plaats hebben in de Herv. Kerk op 2en KerBtdag, 's avonds 5 uur, en zal staan onden leiding van Ds. Van Kooten, van Rotterdam. De Kerstfeestviering üiet de kinderen van de afd. van de Zondags- schaolvereeniging „Jachin" zal worden gehouden in het geboijw „Concordia" in den Hoogendijk en zal staan onder lei ding van het onderwijzend personeel. Noordeloos, 23 Deo. De Chr. Gerefor meerde Jongelingsvereeniging „Pro Re- go" hield alhier haar 9de jaarvergade ring in de Bijzondere School. Vele per sonen waren daarbij tegenwoordig. De ergadering werd met eenige hartelijke woorden door den voorzitter geopend. Verslag werd uitgebracht door den secre taris. Het aantal leden is gestegen tot 29. Vervolgens werden door de leden op stellen en voordrachten gegeven. In de pauze werd door de dames chocolade melk geschonken. Vele vereenigingen brachten gelukwenschen over. De verga dering werd door den heer Vermeer ge sloten. Bergambacht, 23 Deo. De banen van de IJsclub „Voorwaarts" alhier, werden Dinsdag voor het publiek geopend met een ringrijderij op schaatsen voor paren, waarvoor 22 paren waren. De le prijs werd behaald door mej. G. van der Straaten met J. van der Straaten; de 2e prijs door mej. N. Oskam met J. Rijkaart en de 3e prijs door mej. G. de Jong, met G. Benschop. Woensdagmiddag werd op de baan van de Usclub „Voorwaarts" alhier een Nationale hardrijderij op schaatsen ge houden, waarvoor zich 14 deelnemers hadden aangemeld. Na een zeer hard nekkige® strijd werd de le prijs gewonnen door den heer J. Zijderlaan te Polsbroek, de 2e prijs door den heer Joh. Graaf land alhier en de 3e prijs door den heer P. van den Berg alhier. Op de gehouden elerenverlling van de pluimveevereeniging V.Z.O.D. alhier, waren aangevoerd 700 kippeneieren. Be steed werd voor groote bruine eiei f 11, voor groote witte f 10 en voor kleine eieren f 8,80 p« 100 stuks. Bij den timmerman J. D. v. d. B. alhier werden eenige iosloopend» konij nen, vermoedelijk door een hond, ver moord. Bij het uitwijken voor een anderen auto in Bovenborg alhier, begon de auto van den heer v. d. L. uit Gouda, naar den kant te glijden en geraakte door hev ijs te water. Daar de chauffeur het on geluk zag aankomen, kon hij er nog bij tijds uitkomen. Door den heer G. Ter louw, garagehouder alhier, werd de auto weder boven gebraoht en naar zijn herstelplaats gebracht. Door de pluimveevereeniging V.Z. O.D. alhier, werd een ledenvergadering gehouden.Bericht was ingekomen van de afdeeling Schoonhoven, die in dezen win ter een pluimveetentoonstelling zal hou den, dat indien er niet minder dan 50 inzendingen van hier zouden komen, de reductie zou worden verleend als voor de leden in Schoonhoven. Verder werd er besloten om het komende voorjaar een lezing te doen houden over kuikenziea- te en haar bestrijding. Na een langdu rige discussie werd besloten om de afge vaardigde naar de Bondsvergadering op te dragen tegen het voorstel van het hoofdbestuur te stemmen om voor alle vereenigingen de Kon. goedkeuring aan te vragen. Als afgevaardigde naar die vergadering werden gekozen de heeren P. van Buren en P. Kok. Vervolgens werd de begrooting voor 1928 behandeld en onveranderd goedgekeurd in ontvangsten en uitga ven op f 290. Bij de rondvraag werd door een lid het voorstel gedaan dezen winter 'n club tentoonstelling te hpuden. Dit voorstel werd met 16 voor- en 9 stemmen tegen aangenomen. Na de uitslag der stemming werd door een der tegenstemmers, den voofdfctoi1 in overweging gegeven, om dit besluit niet uit te voeren, daar xijns inziens zoo een ingrijpend besluit, wat voor de vereeniging een financieele strop kan worden, niet zoo maar klakkeloos bij de rondvraag thuiabehoorde, doch wel degelijk als punt van bespreking op de agenda te staan, aangezien dan alle leden wisten wat er zou worden be handeld. Nadat dit door den voor zitter was overwogen, werd met goed keuring van qjle aanwezigen besloten om zoo spoedig mogelijk weder een alge- me ene vergadering te houden om dit punt nader te bespreken. Tot slot werd een verloting gehouden van twee toom broedeieren, waarvan de gelukkigè win naars werden de heeren J. Prins en P. Kok. Bij het schaatsenrijden op de ijs baan kwam de 24-jarige mej N "W. Schouten achterover te vallen en bleef bewusteloos op het ijs liggen. Nadat zij in de commissietent was binnengedra gen, werd onmiddellijk de hulp van een dokter ingeroepen, die een vermoedelijke hersenschudding constaiteerde. De onge lukkige, die weder bij kennis was ge- koitaen, werd onder toezicht van den dokter en de verpleegster, thuisgebracht. In de bovenzaal van den heer T v. Zoest alhier, werd deze week weder de T.B.C.-film vertoond voor leden van het Groene Kruis alhier, of hunne huiage- nooten, die de vorige week waren te leurgesteld daar er geen plaatsen meer waren. De zangvereeniging „Nut en Ge noegen" alhier, verleende ook weder haar medewerking, terwijl al de werk zaamheden van de vorige feestavond weder werden gedaan. Ook ditmaal was er weder veel belangstelling. Reeuwijk, 23 Dec. In de j.l. onder voor zitterschap van den heer H. Koster ge houden vergadering van de brandstoffen- vareeniging „Winterzorg" alhier, bleek, dat het aantal leden in het ofgeloopeu jaar 144 bedroeg. Uit de rekening en verantwoording van den penningmees ter bleek, dat er werden geleverd: 67UU K.G. steenkolen f 2,10 per 100 K.G.; 84850 K.W. eieren a f 1,90 per 103 K.G.; 42.700 K.G. anthxaciet a f 2,90 per 100 K.G.K.Ü.; 11.700 K.G. sloffen a f 2,40; 372 H.L. cokes a f 0,95 per H.L. Het batig saldo van het vorige Jaar wa» f 23,10. De opbrengsten waren f 3649,65, de uitgaven f 3632,77, batig saldo f 1688. De commissie belast met het nazien der geldelijke bescheiden rapporteerde aohrif- telijk tot goedkeuring van deze rekening. Onder dank aan den penningmeester voor z,n gehouden beheer werd de reke ning goedgekeurd en vastgesteld. De drie aftredende bestuursleden zijnde de hee- ron: H. Koster, H. Roel en J. van Roon, werden als zoodanig herkozen. Nog werd het honorarium van den seoretaris-pen- ningmemester van f 2 Bop f 40 gebracht. Hierna sluiting der vergadering. De invallende dooi heeft de gemaak te plannen van de IJsclub alhier, om Dnderdagmiddag een ringrijderij en Vrijdagmiddag een schoonrijderij te hou den, in duigen doen vallen. Mopperaars zullen wel weer zeggen, die IJsclub is alweer te laat, maar met de geringe werkkrachten, die zich voor het Usclubwerk kwamen aanmelden, is voor het bestuur ondoenlijk alles naar wensch voor zulke wedstrijden bijtijds in orde te hebben; men denke slechts an het in orde brengen van de banen, waarop de wedstrijden moeten plaats hebben. We willen echter maar hopen, om nog wat vriezend weor. i In de J.l. onder voorzitterschap van Dr. J. M. van tSaveren gehouden verga dering van het aloude Leesgezelschap, werd door den penningmeester, den heer K. Edelman, rekening en verantwoording gèdaan over het afgeloopen jaar, waar uit bleek, dat het Gezelschap een kas bezit met een batig saldo van f 73,26. Tot bestuursleld werd herkozen de heer H. oster en de aangekondigde boekverkoo- ping uitgesteld tot de volgende vergade ring. Stolwijk, 23 Deo. De groote Dultsche fakir Harry, zal Stolwijk bezoeken. Hij wordt volgens het programma door handen, voeten en hoofd voor tien uur, door zijn levende lichaamdeelen in zijn doodkist vastgespijkerd en spreekt alle uren met het publiek. In Duitschland had hij 32.000 bezoekers op één dag. On getwijfeld zal het ook hier storm loopen. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer. Haastrecht, 23 Dec. In de gehouden raadsvergdering werden de voorgedra gen heeren in punt 1, 2, 3 en 4 benoemd. Punt 11. Onbewoonbaar verklaring van. woningen. De woningen get. no. 271 en no. 272, werden onbewoonbaar ver klaard. De andere nummers werden aangehouden. Punt 12. Adres Groote en Kleine Ha venbewoners werd eveneens aangehouden. De af- en overschrijvingen werden goedgekeurd. De leening, groot 15 325 a 61/4 pCt., zal geconverteerd worden bij de Bank van Ned, Gemeenten tegen 4 7/8 a 5 pCt. ten hoogste. Uitgebreid verslag volgt Woensdag. Haastrecht, 23 Deo. Naar wa verne men, is de poging om geiden bijeen te brengen, om daaruit de kosten te be strijden voor verlichting der ijsbanen, uitnemend geslaagd. Het bedrag, dat bij een is gebrcht, is f 100. Met het oog op 'iet ingetreden dooiweer werdT besloten tiet geld te deponeeren op de NutsBpaar- bank alhier, wanneer eventueel weer ijs- gelegenheid zal zijn. Bij een Woensdag gehouden schoon rijderij werden de prijzen behaald als volgt: le prijs mej. Agnei Raateland met den lieer A. Graveland; 2e prijs mej. J den BestenDe Bruin met den heer Th. Steenkamer; 3e prijs "mej. Adr. Lek- kerkerkar met den heer J. Graveland; 4e prijs met N. Verboom Ed. met den beer A. J Streng. Aan den wedstrijd waren geldprijzen verbonden. De molkrijder Van Zuijlen geraakte door de gladheid met zijn melkauto, vol- beladen met bussen, ter hoogte van Gebr. Dogtorbra, van den dijk, Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De melk ging evrloren, doch de auto kon ten dee- le met eigen kracht met een auto door den heer Can Vliet, weer op den dijk worden gebracht. ,Bij het ontvriezen van een auto in de garage van den beer C. Th. van Vliet alhier, geraakte een tweetal monteurs door de gassen bedwelmd. Door krach tig ingrijpen van mej. Van Vliet e.a., is een der chauffeurs, na te zijn buiten ge dragen en wassching te hebben onder gaan, bijgebracht. De heer Van Vliet bracht een van hen naar Gouda en een naar Oudewater met den«luxe auto huis waarts. Stolwijk, 23 Dec. Bij de op Woensdag middag gehouden hardrijderij door de Stolwijksche IJsclub, werden de prijzen gewonnen als volgt: le prijs f 20 J. Zui- dervliet, 2e prijs f 10 C. Verdoold, tyj prijs f 5 C. Vonk Cz.; 4e prijs f 2.50 G. de Vries. Bij den veehouder L. H.s wonende Benedenkerk alhier, stierf deze week een koe. Het cadaver, dat voor de consump tie afgekeurd werd, is onder politietoe zicht begraven. Hoornaar, 23 Dec. In deze gemeente komen gevallen van roodvonk voor. In een gezin zijn drie patiënten. Het is te wenschen,"dat deze ziekte niet uitbreidt. Deze gemeente heeft met de gemeen te Arkel een regeling getroffen, waardoor gebruik kan worden gemaakt van de aan de gemeente Arkel toebehoorende motor-brandspuit. Uitslag van de door de Usclub „Juliana" uitgeschreven hardrijderij onder hare leden: le prijs A. Bor; 2e prijs A. Slob; 3e prijs A. C. Slob; en 4e prijs A. van Karsen. Deze wedstrijd be trof jongens van 1216 jaar. Leden, ouder dan 16 jaar: le prijs H. Slob: 2e prijs J. Bikker; 3e prijs E. Slob, 4e prijs A. de Jong; en 5e prijs M. Melj- dam. Capelle aid. IJssel, 23 Dec. Bij de al hier gehouden herstemming voor leden van het college van notabelen in de Ned. Herv. Kerk zijn gokozen de heeren P. G. Blom; P. Timmer en N. Aaldijk. Hoornaar, 23 Dec. Tot Ouderling en Diakon der Ned. Herv. Gemeente zijn her kozen A. Veen en T. J. Bor. Tot Nota bel is herkozen I. de Klerk, terwijl in de vacature JT. Groen tot Notabel ia ge kozen B. Buizer. Amelds, 23 Dec. De heer F. A. Veld huizen behaalde voor de Classis Gouda de akte Godsdienstonderwijs. Ottoland, 23 Dec. In de plaats van den heer J. de Bruijn is bi, de Ned Herv. Kerk tot kerkvoogd gekozen de heer G. Vonk, die de benoeming heeft aangeno men. Polsbroek en Vlist, 23 Dec. De heer W. Rijnsburger, Gandidaat tot den H. Dienst te Utrecht, die het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier heeft aangeno men, hoopt Zondag 11 Maart 1928 zijn intrede te do^n^a beveotigd te zijn door Schoonhoven 23 December 1927. Kerst-concert „T.A.V.E.N.U.". Het reeds eerder door ons aangekondigde Concert der Muziekvereeniging „T.A.V.E. N.U." op den Tweeden Kerstdag, zal dien dag in de Muziektent plaats vinden van 12.15 mjr tot 1 uur n.m. Het navolgende programma zal dan worden uitgevoerd: 1. Aan U, O Koning der Eeuwen, Pro- cessie-Marsch, J. E. Reigers. 2. Die Ehre Gottes bus der Natuur, L. van Beethoven. 8. Fantasie over de Liederen: Er nuacht langs de wolken, Eere sij God, F. J. Schweinsberg. Ich Bat. an 41. Macht dm Lid», L. ft Kinine Paraphraa. üb«r Stille Nacht, Hei li ga Nacht, L. E. Rn*»»- ft. Boten d. Sterrim. 7. Do Nacht, A. Lijs®. ■Wij hopen, dat d« populair. Mullet teroènlging «ton» haar Concert, «od weer cal hebben. Dan Wf)M® w. mat, of af cal groot. bclang.telluig roor cgn. G.ma.nteraad. - D. heer L. D. Pon- aloen, die in d« plaats van den heer J. Th Nienhuis vas benoemd als raads lid heeft voor die benoeming bedankt. Thans is de heer H. J. Adriaens aan de beurt van opvolging op de R.-K. lijst. Hst IJ». Zoo gauw en onverwachts als het gekomen was, even snel en on gedacht is het weer gedaan met het ijs. Het Veer ondervindt evenwel van de groote hoeveelheid drijfiijs in de rivier nog stagnatie. De pont is nog steeds uit de vaart Het vervoer wordt vanaf acht uur van morgen weer onderhouden met de mo torboot, maar vandvond met donker wordt het weer stilgelegd. Wat de booten der Reederij op de Lek betreft, kan worden gemeld, dat de diensten dier reederij weer als gewoon lijk gevaren worden. Ds Pluimvsstsntoonstsllino. De ko mende Pluimveertentoona telling alhier, belooft heel wat te worden. Voor deze tentoonstelling zijn door le den en vrienden van de Pluimvee-ver- eeniging de navolgende eere-prijaen be- sohikha» gestald: 9 bekers, 6 verg. «Uv- oud.; «11*- m»d.; 3 plMuette'a; 3 «UI. liane 1 «11.. I#gpwmin8; 1 «R- ti»m; 8 hanon in lijat van «Uv.ri 1 nlauw cilv krans; 1 cilv. aikkelvMr; 6 r«rg. krocmncd.; H mg. Mad., 83 vara mad., 2 verg. kruizen; 4 bronx. med.; ver schillende kunstvoorwerpen, ongeveer f 150 aan geldprijzen, var^heidene volm an drinkbakkan an eemge bonderden kilo', ochlandvom van verschillende fir- D. vraagprogramma'! gaan druk weg. Er worden 857 klaaw-nummeri gevraagd Het klasaegeld ia naar verhouding van het inschrijfgeld zeer hoog geeteld, too- dat er voor hen, di« goede dieren eenden, .oei klasaegeld kan verdiend worden, De- alhve het groot aantal hier boven ge noemde eere-prijcen. Gezien deze feiten ia de '««hdereW- ling zeer zeker niet te gewaagd, tot de tentoonstelling, die gehouden wordt in het Veilings gebouw, zal a^-gen De tan- toonsteUingaoommissie ia druk l»zig met het verrichten van voorbereidende werk- zaamheden! Beschikbaarstelling cokea. In da raadsvergadering van hedenmiddag drel- de de voorzitter naar aanleiding van het adree der heeren Deerenberg, Peerboltó, Van Harmelen en Olree, om een H.L. cokes van gemeentewege beschikbaar te stellen aan hen, die in aanmerking ko men voor een Kerstgave, mede, dat er thans geen cokes op de gasfabriek be- schikbaar ia. Verder zedde de voorzitter, <lat hu door den heer Van Willens waard Sr. ge machtigd was, om te evrklaren, dat er nog eene commissie bestaat, die kolen verstrekt aan armen en nog een f 400.— heeft .zoodat nog een kolenverstrekking kan geschieden. De beer Deerenberg zegt, dat alleen de bedoeling was, om bij de nijpende koude kolen aan behoeftigen te verstrekken. Nu wil spr. dat voorstel wel intrekken. Als het maar gebeurt, is het spr. het zelfde hoe. Spr. wist niet, dat die com missie nog bestond en nog geld had. De heeren Peerbolte en Olree sluiten jrich hierbij aan. De heer Van Harmeien vindt het met goed, dat deze commissie treedt in de rechten van den raad. Maar er is be reikt. dat kolen verstrekt worden en dat de gemeentekas geen f 400 of minder daardoor behoeft te lijden. De heer Deerenberg bestrijdt, dat de commissie in de rechten van den raad zou zijn getreden De heer Kortland geeft nog eene toe lichting. Daarna wordt het adres der genoemde raadsleden voor kennisgeving aangeno men. Gascorruptle. De gemeenteraad heeft vanmiddag beschikbaar gesteld aan de oommissie tot onderzoek naar een eventueele corruptie op de gasfabriek alhier, een crediet te verleenen van ten hoogste f 200 ten dienste van dat onder soek. Waterstand; Keulen, v.m., 1.08 m. temp. 2o. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den o&orgen van 23 December. Verwachting tot Zaterdagavond: Stormachtige tot' krachtige, tijdelijk af nemende meest Zuid-Westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; mogelijk, met opklaring; aanvankelijk nog regen buien, weinig verandering in tempera tuur. (Eigen Radio-dienst.) Inbrekers aan het werk. HENGELO, 23 Deo. Te Hengelo is in gebroken bij den beer Lensink in de Del- denerstraat. Verschillende voorwerpen werden ge stolen, benevens een bedrag van f 100 aan papiergeld. Schuur afgibrand. ZIERIKZEE, 23 Dec. Te Noordwelle is een schuur van den landbouwer H. door brand verwoest. De geheele inboedel en de oogst gin gen verloren. Het woonhuis kon worden gered. De oorzaak van den brand is onbe kend. Venekering dekt de schade. REDDING IN VOLLE ZEE. HIJ waagde eigen leven! De directie van de reederij vJi. G. Pronk Czn te Scheveilingen heeft van oen harer schepen, die thans nog ap de vsischerij in het Engelsohe Kanaal is, den volgenden brief ontvangen ,,Na onze netten ingehaald te hebben, stoomden wij naar de haven van Dieppe (Frankrijk) welke haven wij weldra be reikt zonden hebben, toen ik plotseling een schreeuw hoorde: „Den man over boord". Ik zag enkele meters^ van liet schip een man drijven Ik Het direct den motor stop zetten en achteruitslaan, maar daar het schip een vaart had van ongeveer 8 mijl, waren we weldra een eind verwijderd van de plaats, waar de man overboord viel Het was zeer donVer en bitter kond. Aan boord van het sch p heerschte nog al verwarring. De een riep>: „De boot uit", eeiju ander liep met red, dingsboei Toen de gang uit het schip was, stoomde'ik langzaam achteruit, trachtend denzelfden wag te volden, dien ik gekomen was. Alles moest echter oo de gis gebeuren, daar het neer donker was. Plotseling hoorden wij schreeuwen en racen wii bij het schijnsel van een sta- kellbos iets drijven, dwars vin bet schin Toen gebeurde er tets, wat ik nog* nooit gezien. Plotseling sprong een matroos overboord en viif minuten later waren geredde en redder ain bocd -van het schip. Een heldendaad die lk niet licht vergeten zal, want wis én zeker zou de man anders verdronken zijn. Begrijpt u, aarde-donker, bitterkoud en alles was Ijs, maar oelukkig z(|n thans beiden wee rgezond De man, die over boord viel. was de lichtmatroos W de Hraaf en zin redder was de matroos A. K Vroen, belden van Schevenïngen" Vreeslijke hongersnood In Chlns sprinkhanenplaag over het LAND. Mag men de berichten uit China ge- looven, dan wordt op het oogenbiik het westelijk deel van Sjantoeng en het zui delijk deel van Tsjili door een vreeslijken hongersnood geteisterd. Er is in de genoemde gedeelten van de Jieide provincies een sprinkhanen plaag geweest, die enkel maar eindelooze kaalgevreten velden hebben achterge laten. Volgens een bericht uit een Amerikaan- sche courant, zouden in beide genoemde provincies thans tengevolge van die sprinkhanenplaag 4000.000 menschen door den hongerdood worden bedreigd. Niet minder dan 70 districten zijn op de vermelde manier geteisterd. De betrokkenen hebben zich tot het Roode Kruis gewend met een bede om steun; en deze organisatie, die haar hoofdzetel heeft te Genève, overweegt het plan IX millioen gulden bijeen te bren gen voor eerste hulp. Hoepel nu het genoemde aantal 4 000.000 bedreigden, wol wat overdreven zal zijn, behoeft men er toch niet aan te twijfelen of er heerscht barre ellen de. Duizenden ongelukkigen ontvluchten de geteisterde streek en stroomen naar de naburige groote steden. In Tsjinanfoe, de hoofdstad van Sjan toeng .hebben de autoriteiten soep-keu kens geopend. Het heet, dat er in die stad reeds 25 000 vluchtelingen voor den honger zijn aangekomen. MOTORLOGGER GESTRAND. Door den mist. Gistermorgen heel in de vroegte wer den in den dikken mist te Hoek van Holland noodsignalen van een schip ge hoord. Om kwart vóór zes vertrok de red dingboot de Prins der Nederlanden naar zee, weldra gevolgd door de zeesleep booten Rozenburg en Kever en het ber gingsvaartuig Meermin, alle van L. Smi» Go.'s Internationale sleepdienst. Al spoedig bleek, dat ton Zuiden van den Zuiddam, dus op den Noordelijken uitlooper van de Maasvlakte, de ijzeren motorlogger Voorwaarts was gestrand. De Voorwaarts is gemerkt KW. 140 en is een vrachtlogger, welke met 750 vaten haring onderweg was naar VIaar dingen. Het schip behoort toe aan de reederij N. Haasnoot te Katwijk. Schip per is de heer C. Haasnoot. De beman ning bestaat uit 15 koppen. Zoodra de logger was gestrand ongeveer 2 uur gisternacht heeft men noodseinen gegeven. Doch het had geruimen tijd geduurd, eer deze seinen op de kust werden ge hoord en begrepen. Inmiddels had men al op eigen kracht getracht, vlot te ko men, maar dit is niet gelukt. De deklast en een deel van de lading uit de ruimen, in het geheel 200 vaten, zijn daarop over boord geworpen, maar de pogingen ble ven tevergeefs. Toen het water te veel was gevallen, heeft men de bergingspogingen gestaakt. Gistermiddag tusschen 1 en 2 uur heeft men bij hoog water het werk her vat. De Meermin en de Kever hebben evenwel tevergeefs getrokken. De Rozen burg, welke naar binnen was gekomen, is opnieuw ter assistentie uitgevaren. De bemanning heeft gisteravond 7 uur het gestrande schip verlaten. Zij zijn met hun reddingsloep naar den Zuidpler geroeid. Uit Hoek van Holland is daar op een boot uitgezonden om de schip breukelingen op te halen. Den nacht brachten zij in een hotel te Hoek van Hollnd door. Als het vanmorgen goed w*er was, zouden zij naar boord terug- gaan. De kans op het bergen van het schip werd in den afceloopen nacht gering ge acht. In de eerste plaats voorspelde het weer gisterav^d weinig goeds en bleef de barometer zakken. Maar bovendien werd de taak v® de uitgezonden booten belangrijk, zwaarder, nu er niemand op het gestrande «chip was, om de trossen op ta vangen en vast te zetten. (Juffen wtr^nlmomdtlijkhêid dar radactië.) De Postbestelling te Groot-Ammer» en Omstreken op 21 en 22 Dec. 1927. Geachte Redaetiel Vergun ^ny voor onderstaande een plaatsje in Uw blad, waarvoor bij %oor- baat mij" dank. Dooi de strenge vorst, waardoor het overvaren per bootje op Scboonh. Veer niet mogelijk was, hadden rnyns inziens on ik spreek ook gerust uit naam van veie zakenmenschen aan dezen kant, af doende maatregelen moeten getroffen worden om de"^ postbestelling zoo intact mogelijk te houden. De booten van de Reederij o.d. Lek hebben op 21 dezer den geheelen dag ge varen. De eerste boot uit Schoonhoven vertrok 's morgens om 7 uur, de laatste om 2.30 uur. Waarom nu beide keeren de post met met deze booten medegegeven. Wanneer de dienstdoende ambtenaar bevreesd was geweest, eenmaal aan dezen kant zijnde, nieft meer naar Schoonhoven terug te kunnen, dan was het toch een kleine moeite even per telefoon op te geven: „Kantoorhouder te Groot-Ammers, wil zorg dragen dat de post aan de boot te Groot-Ammers wordt afgehaald." De be steller had dan door kunnen varen tot Bergambacht en meteen de koerende post mede kunnen nemen. Er is echter op dien dag wel een bestelling geweest, maar er kon niets terug. Nu, op 22 dezer was de toestand van de bestelling nog veel slechter. De eswte Reederijboot is vertrokken om 0.45 uur en de tweede om 7.1.6 nnr nit Schoon hoven en nu komt de post met de boot, die om 11 uur uit Schoonhoven vertrekt. Door het vele ijs is deze boot niet ge komen. Maar om 2 uur is de No. 6 wel van Schoonhoven vertrokken, maar ook zonder postbestelling. Hoe laat de terug reis zal geschieden, is ten eenenmale on bekend. Is het niet treurig, dat de po b estelling zoo verwaarloosd wordt. V En mocht er weder zoo'n vorstperiode aanbreken, dan hoop ik, dat men op het kantoor Schoonhoven wat practisoher zal handelen. Hoogaohtsnd, Uw Dw. Dr. G. LAGENDIJK. Groot-Ammers, 22 Deo. Wij zonden dit Ingezonden Stuk ter kennisname aan den Directeur van het Postkantoor Schoonhoven, die het vol gende onderschrift er onder plaatste: l Heel gaarne wil ik bovenstaande Jtlacht in het kort beantwoorden. In de eerste plaats de klacht betreffende de postver zending op 21 dezer. Op dien hag was het 's morgens om zeven uur met be- kend, dal het overzetveer geheel was j stopgezet (Daags te voren was er nog den geheelen dag normaal overgezet tot don- ker toe, plm. half-vijf). Aan den bestel- I Ier werd dien morgen nog aan hlri. overzetveer te kennen gegeven, dat tot I acht uur diende hg worden gewacht) 1 zulks met het oog op de duisternis. Het spreekt dus vanzelf, dat er geen yerzen- I ding per Reederijboot van 7 uur kan plaats vinden, als men weet, dat een normale goede dienstuitvoer te zamen hangt met gebruik maken van het over zetveer op gezetten tijd. Dan de klacht betreffende 22 dezer. Op dien dag was de rivier des morgens met slechts één-tiende drijfjjs bedekt. Het liet zich dus aanzien, dat het veer nor maal of bijna normaal zou worden be diend. Het was des morgens niet te voor zien, dat in den loop van den dag de rivier vol zon zijn met drijfijs van boven af. Getracht is toen om de omstandig heden zoo goed mogelijk bet hoofd te bieden en werd de post verzonden met de Reederijboot Op 22 dezer werd een groot gedeelte post te Schoonhoven zelf te laat ontvangen, n.l. eerst te 15.23 avond inplaats van des morgens. Na ontvangst en verwerking is deze post toch nog ver zonden, ook besteld, ook te Gropt-Ammers De inzender vergeet geloof ik, dat niet allleen in den postdienst te Groot-Am mers moet worden voorzien. Er moest worden getracht om van het geheclc res sort de dienst zoo goed mogelijk te doen loopen. Dat was moeilijk in verband met de bijna onbegaanbare wegen Er moest veel van het personeel worden gevergd. En het is treurig, dat iemand durft te spreken van verwaarloozing, daar, waar een woord van waardeering op zijn plaats zou zijn geweest I Het is hier weer zooals het meer gaat: dat de beste stuurlui aan wal staan. De Inbraken te Woerden en te Papekop De Utrechtsche Rechtbank veroor deelde den 48-jarigen varensgezel G. J., te Rotterdam, tot B jaar gevangenisstraf en zijn 28-jarigen broer A. J., houtbe werker, tot 2 jaar gevangenisstraf, bei den met aftrek van preventieve hechte nis. Het 0. M. had tegen hen reep. 0 en 2 jaar gevjjigeniaatraf geëischt Ver dachten hadden een brandkast gestolen uit het station Papekop, welke brand kast een bedrag van f 1104 bevatte. Bo vendien hadden zij een inbraak gepleegd in de Zuivelfabriek „Excelsior" te Woer den. Voor dit feit werd G. J. thans ver oordeeld tot 1 jaar en A. J. tot 6 maanden gevangenisstraf. De eiach was reep. 1 jaar en 9 maanden. De medeplichtige G. S. te Rotterdam werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Tegen hem was 2 jaar geëischt KANTONGERECHT VAN GOUDA. In de zitting van 21 December werden veroordeeld: Wegens straatschenderij: H. K. te Waddinxveen f 8 sube 1 w t. Wegens fietsen zonder licht; P. J. te Reeuwijk i 8 subs. 1 w. t Wegens vieech» sonder vergunning. J. B. te Waddinxveen f 1 sub». 1 d. b., fuiken verbeurd verklaard. Wegens overtreding motor- en rijwiel- wet: E. van D. te Gouda f 1 subs. 1 db. Wegens overtreding Arbeidswet: D. A. de H. te Gouda f 10 subs. 6 d. b. Wegens overtreding Leerplichtwet G. R. te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 8 subs. 2 d. h. Wegens overtreding riv. de Holl. Us- sel regl. van pol.: M. 0. te Moordrecht f 0,60 subs. 1 d. b. Wegens fietsen zonder licht: G. S. te Gouda f 3 subs. 1 d. h. Wegens rijwiel zonder licht: G. van V. te Gouda f 3 subs. 1 d. h. Wegens fietsen zonder licht: K. K. te Waddinxveen en A. R. te Gouda, ieder f 3 subs. 1 d. h. Wegens overtreding openbare vervoers middelen: R. K. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 5 sube. 2 d. h. Wegens te snel auto gereden; H. van der W. te Oudewater'f 26 subs. B d. h. en H. J. E. te Schoonhoven f 15 subs. 5 d. h. Wegens straatschenderij: J. J H. en Ch. van M., beiden te Gouda, ieder f 4 subs. 2 d. h. DELFT, 22 Dec. Boter f 2 40. Aanvoer 1 /8 v., wegende 40 K.G. Handel traag. DELFT, 22 Dee. Vette kotten 1» jao425, kalfkoeien f 220425, varekoeien f 150—275, magere varkens f 1048, nuchtere kalveren f 822, heg gen I 6—16, paarden 1 100-200; rond- vleescb I 1.06 a f 0,90 a 1 0,76 per K.G. Aanvoer 101 runderen, 6 paarden, 58 magere kaheren, 20 schapen of lamme ren ,268 varken», 230 biggen. GOUDA, 22 Dec. Veemarkt Aange voerd in totaal 983 stuks, waarvan 204 slachtvarkens. Vette van 3032, lx>n- densche 22—33, zouters 25—26 cent po pond levend met 2 pCt. korting; 295 ma gere varkens f 25—34, 275 biggen f 8— 14, 4 runderen f 200-«300, 49 nuchtere kalveren f 12—20; 15B schapen f 16— 24 per stuk. Handel in magere varkens bigen en runderen matig, overigens vlug. GOUDA, 22 Deo. Aanvoer 101 partijen kaas, le kwal. met rijksmerk f 64—07, 2e kwal. f 4663, le kwal. zonder rijks- merk f 4853. Handel matig. Voorts 100 partijen eieren. Kippen- eieero van f 912, eendeieren f 89 per 100 stuks. Handel matig. 631 ponden boter. Goêboter van f 1,10 120, Weiboter van f 1,06—1,16 per pond. Handel vlug. ZEVENHUIZEN. 23 Deo. Veiling van 21 December. Aangevoerd 7052 kippen eieren, f 0,8511,90 per 100 stuks; kaas f 0,570,03 per pond; hanen f 0,56 2,25 per stuk, kippen f 1,202 per stuk; konijnen f 2,25—8,00 per stuk; ne ren 58 cent per K.G. Verloofd: Annie van dan Berg en H. T. den Breejen, Techn. Stud. Giessendam, 23 Dec. 1927. Hardinxveld, J Heden behaagde het den Heert van onze zijde weg te nemen, na een langdurig doch geduldig g dragen lijden, in de hope des eeuwigen levens, onze Innig geliefde Echtgenoote, Zuster, Behuwdzuster tn Tante, Mej. in den ouderdom van 46 jaar. Uit aller naam, B. C. v. DAM. Gouda, 21 Dec 1927. Graaf van Bloisstr. 16. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag e.k., des middags 12 Jj uur vanaf 't sterfhuis. dankbetuiging. Ondergeteektnde betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N.V. v.ta. M. Ravfhswaaij Zomen te Oorinchem voor de die als het 158ste EXTRd CADEAU op RAVENSWAAY'S LfTTER» AR TIKELEN aan hem iljn uitgereikt. De LFTTËRS-KOFF1E, waarop dil cadeau Is uitgereikt, is gekocht bij Mej. Wed, N. RieTVBLD t« Nieuwpoort. hqrst Nleuwpoort (Oost-Hoogstraat), 16 Pee. 1927 Voor de velt hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en bij het overlliden vsn onzen geliefden Man, Vader, Be huwd en Orootvader betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. T. OSKAM—Romeijn. Peursum, 21 Dcc. 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de veie blij ken van belangstelling, onder- vonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Orootmoeder Inzonderheid onzen dank aan den ZeerOel. Heer Dr. W. F- Facée ScHAENteR en aan Zuster Knamer, voor de liefdevolle behandeling aan haar bewezen. Uit aller naam, B. VERWAAL. Lekkerkerk, 22 Dec. 1927. Voor de zeer vele hartelijke be wijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen lieven, onvergetelijken Man, Vader en Broeder, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. E. DE GRUIJTER— DE JONO. Ammerstol, 23 December 1927. Voor Uwe deelneming betoond, bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd Stiefmoeder en Grootmoeder TRIJNTJE BLONK, Weduwe va» Jao. Soholten, •order Weduwe van Jao. Wondels, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. WENDFLS. Schoonhoven, Deeember 1927. Voor de vele bewijzen van deel neming ons betoond bij het zoo plotseling overlijden van onzen innig geliefden tentgenoot, Vader, Behuwd- en Oiootvader, den Heer betuigen wij hiermede onzen harte lijken dank. Namens allen, Wed. S. BRAND—Blom. Ammerstol, 23 December 1927. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N. V. v.h. M. Ravenswaay Zonen te Gorinchem voor de MOOIK M A8€H M 4CHIA F-, die als het 155ste EXTRA-CADEAU op RAVENSWAAY'S LETTERS AR TIKELEN aan hem is uitgereikt. De LETTERS-KOFFIt, waarop dit cadeau is uitgereikt, it gekocht bij dhr. H. Kreukniet te Wijngaarden. P. v. d. VLIST. Wijngaarden, 14 Dec. 1927. Bezoekt de in de Kerstweek in het Nutsgebouw KOESTRAAT, SCHOONhiOVFN. Geopend op Dinsd g vanaf n.m. 7 uur, op Woensdag vanaf v m 11 uur, op Dinsdag «a V.ijdag vanaf n.m. 4 uur Geheel in Oud-Hollandsche stijl. Klecderdracht. - Muziek - Attacties. Entrée f 0.25. Uitsluitend op Donderdag f 0.15. DE GEDEPUTEERDE 8TATEN DER PROVINCIE ZUID HOLLAND maken bekend, dat da stukken, betreffende eene aanvraag van A. vam Iperen te Schoonhovau ora VERGUNNING tot het ia werking brengen van eenen Autobusd'emt van Schoonhoven vla Polsbroekerdam- Oudewatar Linsohotan n. Woerden v v op de Provinciale Griffie, Korte Voorhout no. 9 te 's-Gravenhage, van 27 December 1927 tot en met 25 Januari 1928, lederen werkdag tusschen 9 en 5 uur (dea Zaterdags tot 12 uur) voor een leder ter Inzaga liggen Eene Commissie uit hun College zal in het openbaar zitting houden tot het behandelen van de gedurende bovengenoemden termijn bij haar schriftelijk ingediende of in de zitting mondeling in te dienen be zwaren op Donderdag 19 Januari 1928, des voormiddags 10 uur in voornoemd Qebouw. de aandeelen No. 19, 25, 44, 76,102, 112, 115, 154, 160 en 226 der primitief groot f 26.000. ten laste der gemeente Brieven onder No 9630, Bureau van dit Blad. ongeveer 16 jaar, voor het bakkersvak Bij: B. J. NUNNINK, Brood-en Banketbakkerij, Htkendorp.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2