HET FORMULIER Telegrammen. GEMEENTERAADS- VERGADERINGEN Gemengd Nieuws. Ingezonden. Rechtszaken. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. Roeland Marinus Pieter. Adeleijna, 40-jarige Echtvereeniging glESgKsSglESSlESaES Aagje neeltje Plek. get. oen uifi. Teuntje Schep, Teuntje Faas, Floris van Eijl. 1272-jarige Ambtsvervulling INGEZONDEN MEDEDËELIMB Ruwe Handen Schrale Lippen Winterhanc len Wintervoeten V i»t yompMn, werd bewaarheid, na melijk dat hij toed weer „T.A.V.E.N.Ü." jtewie met dit concert groote boiangotol- f' d# dar hurjerij »ou on dervinden. Even na twaalven begon het al te loo- pen. Er heersohte een gerellige drukte op de Haven en die levendigheid concern treerde neb om de Muaiektent, loodat toen het concert begon een flinke me nigte zich om de tent geschaard had. Een zevental nummers werd ten re boots gebracht en wel op keurige wijze zooals we dat van deze zeer gewaardeer de Muziekvereeniging gewend zijn '"5, „Die Ehre Gottee aus der Natur (L. van Beethoven). En dan de fantasie over „Er mischt langs de wolken en ..Eere zij God" (F. J. Schwei- neberg); Boven de Sterren" en „Ich bete an die Macht der Liebe" weerklonken zoo teer en fijn over ona stille stedeke en de paraphrase over het „Stille Nachl" (L a. Kugers) zette mee de stemming bij waarin dit concert beluisterd werd. fc» a!Ï T"T?n werd' b9wiJ" r«<1» hell| feit. dat de belanestellenden bleven, tot dat de laatste klank van „De Naoht" (A Lijpen) was weggestorven. aftok, ,0*n,/ta« r"m raar huis, ge sticht en voldaan over het mooie oonoert det men beluisterd had. Inderdaad „T.A.V.E.N.D." heeft ons een rrooten dienst gedaan met deze Kerat uitvoering en aan de leden, die zich de moeite getroostten en de kou trotseerden xomt een woord van warman -dank toe, OUD HOLLAND IN SCHOONHOVEN. Toen da klokka zeuven hadj Wie th&ni in da groote In utszaai komt altijd ais de bazaar aan den gang isI moet ai een echter iNurka zijn, wanneei hy geen jolijt heeft. Langs de wanden tintjes, ach neen, wat praten we van tentjes het is alles echt en werke lijk en historisch. Spreken de gevels niet van lang-vervlogen tijden en bewij zen de data niet, dat er veie honderden jaren over deze verweerde steenen *iin heengegaan. Ln de bevolking dezer veste.damee in zwierige kleederdrachten, welke zoo fiatteerend zijn, dat we beklagen de dooh- teren Eva's, die tegenwoordig al dat schoons in beur kleed ij ontberen moe ten. Zwaaiende hoepelrokken, fijne mut sen, grillige kleuren, aardige gezichtjes bovenal en dan oogen, die zoo lieftallig kunnen kijken, dat ge wel moet koopen. Zis, vooral dat laatste doet 't 'em. Ge komt er met een volle beurs aan, heer der sohepping, uuaar geplunderd ligt ge op straat na een bezoek, als een uitgeeohudde reiziger, die niets dan het veege lijf overig hield Maar de herinnering is zoet en dat vergoedt veel, neen, het vergoedt alles en eigenlijk moesten de bezoekers nog geld toebetalen, dat ze door zoo lieftallige oud- HoÜandsche vrouwkens zich de beurze leegen lieten. Wat er te kijk ia, van alles I Wat er te koop is, veell Een heel varken, dat Gije de Hollaboilewagen een «pakje naar zyn bekje zou leveren, is er te raden gezet. Tabak is er te koop en verder handwerken en boeken, chocolade, fondant ens. Ge kunt er koek- slaan als op een eohte kermis, ge kunt I •i to kuot *n to keur koopen en den le I •r nog meester Kwaknalvério of hoe zijn moote naam wezen moge dia u alle kwalen kwijt kan lohaldan met kos telijke geneezmiddolen. De oliebollen- kraam doet deugd reede door haar geu ren. De taveerne lokt hen aan, die een polteke bier niet versmaden. Eiken avond om negen Uur worden er oud-Hollandsche dansen vol zwier en grafie uitgevoerd. En don zagen we gisteren een Hel bruidje met bloemkens, die aan den man en de vrouw gebracht werden en ieder en een greep in de portomonnaie om van zoo zchunhter bruidje een bloeme mee t. kunnen dragen. Zouden we de „jongena van de muziek" vergeten, gedost all ze zijn in de kleurige gewaden. Ze kunnen ermee terecht en het „lang zal ze leven", dat ze voor de damee van het oomitd speelden, was goedgemeend en zeer verklankt. .en nu merken we, dat we dooi al dat moois en echoons heel den draad van one verslag zijn kwijtgeraakt, maar de lezer duids het niet euvel, hij zal heb ben '-wat hem toekomt, het volle pond Daarom laten we nu de opening volgen Wel, de populaire Jan Kortland, ge kleed in wijde broek en met een fijn- Eestreken witte kraag, met flaphoed en kniekousen, stond voor de taveerne En hij hield een toespraak. Nie mand apart zou hij bedanken, zei hij', maar als een echt oud-Holland- sche charmeur moest hij toch nog even gauw een compliment aan de dames maken die zoo danig mooi en goed dit sJ in elkaar hadden gewrocht. We kon den ons er mee vereenigen, maar dat hij eigen ras en soort verloochende en be weerde, dat mannen in vergadering veel praten en bier drinken en weinig doen en vrouwen in vergadering veel doen en weinig praten o neen, dat laatste zei hij niet mhar dat hij eigen ras en soort verloochende, hadden we van zoo'n kwie- ken poorter niet gedacht. Hoewel de zonde ia vergeeflijk, want wie zou tegen- over zoovee1 glinsterende vrouwenoogen en blikkend in zooveel opgeheven vrouwen gelaten, anders durven spreken? Met den ouderwetachen klepper des kleppermans gaf hij den klap op de vuurpijlde klok helt zeuvenen de be«arwM geopend. - En toea speelde I het strijkje het lang zullen m leven, dal I we hierboven al vermeldden. I Ziet ge lezer, dat gs het volle pond krijgt, al was ds schrijver ran dit weer- I varen wak beduued van al dat schoonst I En nu ia het woord, of bever de daad, I aan Schoonhoven's burgerijs. Wij waar- I schuwen ieder en een in eigen belang: I wie dezer dagen niet in hek Nut oud- I Holland gaat bekijken, zal heel wat I missen. I Dit is het glanspunt van alles en de I moeite welke eraan besteed is, zal pas I lan voldoening erlangen ais er tientallen, I neen honderden en honderden bezoekers I en bezoeksters komen. Het is voor een I goed doel voor het kind. En juist om- I lat het voor het kind is en om het kind I zllos in dit oud-Holland even I blij en opgewekt. I En wie er komt, gaat met een blij hart, I ïeen, omdat hij weer iets ervaren heeft I .an de >gulle blijheid van ona volk, dat ioor de eeuwen heen toch zichzelf hler- lan gelijk gébleven is, dat het opgewekt I .an zijn en vroolijk en dat het veel over I neeft voor een goed doel en met name oor het kind. Deze week za! het Nut opgepropt zijn an de bezoekers zoowel uit Schoonhoven vis uit den ganschen omtrek. Want nie mand zal een verblijf in dit oud-Holland i villen missen. Eiken middag en avond is er wat bij zonders te zien en te beleven en ds leui is er groot. Gisteravond reeds is het er «eer druk geweest, zoodat het oud-Hol- indach marktplein een levendigen aan blik boodi Allen naar oud-Holland in het Nut, is deze week de leus. Elsrsnvslllng. Op de hedenmorgen 'lhier gehouden Eierveiling was de aan- 'oer 8140 stuks. Prijzen: Kippeneieren 9,90f 11 per 100 stuks. Waterstand: Centen, v.m. 4,85 m. -f 0.08 m. temp. 8 o. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 28 December. Verwachting tot Donderdagavond: Krachtige tot matige 0. wind, helder tot licht bewoikt. Droog weer Des nachts matige tot strenge, overdag matigo tot lichte vorst. (Eigen Radio-dienst.) DOOR DE KAT GEWAARSCHUWD. Toen het water sen halven ms- lBr ,n de woonschuit stond. AMSTERDAM, 28 Dec. Aan de Mau ri tskade, waar nog verschillende woon schuiten liggen, is vanmorgen een dezer I woongelegenheden gezonken. Als merk- I waardigheid kan daarbij worden mede- I gedeeld, dat toen het water reeds een I halve meter hoog in het woonscheepje I stond, de bewoonster der sohuit, mejuf- I frouw Van Stuyvenberg, door de kat ge- I waarschuwd werd. I De kat was op het bed der bewoonster I ?esprongen en bleef net zoolang miauwen I lotdat de vrouw wakker geworden was. I In allerijl verliet de bewoonster met de poes, die zij natuurlijk voor tot geen Drijs in de steek wilde laten de woon schuit. Getracht werd nog zooveel mogelijk van het huisraad te redden. Later in den och tend heeft men geprobeerd de woonschuit lie toen geheel onder water iag, te lich ten en weg te sleepen. STOOMTRAM ONTSPOORD. Door den sneeuwval. De ma chinist gewond. OOSTBURG, 28 Dw. De locomotief van ie stoomtram Breekens-Maldigem is he ienmorgen nabij Ooetburg tengevolge van le sneeuw, uit de rails geloopen en om geslagen. De machinist ia gewond. HET SNEEUWRUIMEN IN EEN GROOTE STAD. In Amsterdam een proef ge nomen met e ensnaeuw- smelt-toastel. AMSTERDAM, 28 Dec. In de groote steden ia het vraagstuk fler sneeuw-weg- ruiming van groote beteekenis, daar het erkeer door het aneeuwdek zeer gehin derd wordt. I In de hoofdstad neemt de gemeentelji- ce reinigingsdienst thans een proef met I een toestul, waarmede met mogelijk moet I ijn de sneeuw te smelten. In het wagentje, waarin het toestel zich bevindt, en dat motorisch voortbewogen I vordt, wordt e*n cokesvuur aangewak kerd, terwijl een motor de in het water -esmolten sneeuw doet wegvloeien. I Men gelooft door dit toestel een be- 'angrijko besparing te verkrijgen, daar de sneeuw nu niet meer oi> karren geladen en naar een in de buurt zijnde gracht I ?ereden behoeft te worden. G s s f r a n d. HOEK VAN HOLLAND, 28 Dec. Het I uitgaande Amerikaansche stoomschip j Sacca Rappa is bezuiden rood I bij den Zuiderpier gestrand. De positie is gevaarlijkI Ds was dsr Maas. GRAVE, 28 Doc. De Maas is in de laatste vier en twintig uur nog zestien centimeter gewassen. De pedlsohaat toe kende vanmorgen acht uur 10.20 M. N.A.P. De Veerstraat ia inmiddels on- dergeloopen. Het water staat nu van dijk tot dijk. De overtocht heeft nu plaats met mo torbooten en ponten naar den Gelder- ochen oever. Men ataat versteld over de kranlffe veerlui, dl» onder dan heer L. van Haren met dien ijokouden stormwind het veer rijn blijven onderhouden over den ge weldig woeeten watorplaa. D» stand van da Maas is op hal oo«aa- bHk (15 *nr) 10*1 M. X H.A.P, Aan de brug te Maastrl.ht la de stand «■77 N.A.P., val vier e.M. an bij trlcht aan ds sluis U.75 NjkJP.. val twaa M., Vsnlo tol 1A87 SAP. aadast Ha- teren onveranderd. Ds Ijsbaan ta flranlngaa waar apaa. GRONINGEN, 28 Deo. De ijsbanen te Groningen zijn vandaag weer geopend. Ook in de provincie wordt weer druk geschaatst. Er zijn weer vele wedstrijden aange kondigd. De scheepvaart in de provincie Gro ningen ligt weer geheel stil, slechts het Eemskanaal naar Delfzijl is nog vooi stoom- en motorschepen bevaarbaar. PANIEK IN EEN WARENHUIS. Brand ontstaan door ontvlam mend vuurwerk. KIEL, 28 Dec. In een "Warenhuis al hier ontstond gisterenmiddag op bijzon dere wijze een gevaarlijke paniek. In de lichthal van het Warenhuis wa ren doozen met Bengaalsch vuur door zelfontbranding ontvlamd. Ontelbare andere stukken vuurwerk ge raakten daarna in brand, waardoor weer dameeetof in brand vloog. Er ontwikkelde zich veel rook en de bezoekers van het Warenhuis vreesden het ergste. Zij bestormden de uitgangen of begaven zich naar de vensters om op de straat te springen. Toen de oorzaak van den briyid was vastgesteld, kon het vuur met brand- bluschapparaten worden gebluscht. Het gevonden lijk te Tienhoven. Hst ondsrzosk. Tlsnhoven, 28 Deo. Nader vernemen wij omtrent het vinden van het lijk nog het voigende. Bij het onderzoek is gebleken, dat de toverledene een meisje van ruim twin tig jaar oud geweest moet zijn. Zij woog c.a. honderd zestig pond. De geneesheer Dr. Donker van Ameide heeft een lijkschouw verricht en daar er zich op het lijk erge paarse blauwe plek ken bevinden, is het vermoeden uitge sproken, dat de overledene vergiftigd zou zijn Met alle stelligheid wordt thans aan misdaad gedacht. Gisteren is per politie-radio-omroep een en ander omgeroepen, Het signalement van hét lijk is daarbdj tevens bekend gemaakt. Zooveel mogelijk is voorts van het vin den van het lijk kennis gegeven, zoodat de publiciteit vah een en ander niet te kort geschoten is. De burgemeester heeft het onderzoek In deze zaak in handen Naar ons ter oore kwam, zou het lijk misschien morgen op de begraafplaats al hier ter aarde worden besteld, maar be vestiging van deze medédeeling kon door ons niet worden verkregen. Het is moge lijk, dat de begrafenis nog wordt afgelast INGEZONDEN MEDEDEELIN0. AISMA-vanVALKENBUR LEEUWARDEN' BENSCHOP. Voortzetting vin de raadsvergadering op Dinadagmiddag dei n&middaga 2 uur. Aanwezig alle leden, De voorzitter opent de gelegenheid tot het houden van algemeens beschouwingen Da heer Beijen wil iets zeggen omtrem de gehouden raadsverkiezing. De R-K raadsfractie is met 2 laden in den Raan teruggekeerd, waarvan het lid Klever af gevaardigde is van de R.-K. Staatspartij en het lid Middelkoop afgevaardigde van de R.-K. Arbeiderspartij. De C.-H. parti) ie met 1 lid meer in den Raad vertegen woordigd door den heer Brouwer, terwijl de 8. G.. partij "voor het eerst een zetel heeft bezet door het lid De Gier en ein delijk heeft nog een groep kiezers „Ge meentebelang" zich door mij vertegen woordigd. Feitelijk bestaat de Raad dus uit een politiek allegaartje en als gevolg van deze samenstelling zijn ook de wet houderezetels bezet, doch dit ia niet ge gaan zooals het behoorde, M.i. had er overleg behooren te worden gepleegd. De R.-K. vragen samenwerking met die par tij, waarmee de meeste winat ia te be halen. Waar de wethouders verkiezing met een zeker programma moet hebben plaats gehad, vraagt spreker zich af, welk programma dat is, daar 1 lid de C-H partu zioh eohijnt te hebben verbonden met de A. R„ en R.-K. De betrokken kies- vereemging had moeten vergaderen, waartoe b.v. een motie zou moeten zijn aangenomen, waarbij de heer Schep zou zijn geroyeerd. De heer Schep zit ala wet houder en hij zal wel blijven zitten. Spre ker vraagt, wolk program tot stand is ge komen om te weten of hier een zekere meerderheid ia, Ja dan neen. De heer Schep ia het met'den heer Beijen niet eena en zegt o.m. dat de grootste fracties (i.o. de C.-H. en R.nK.) aanspraak meenden te mogen maken op bezetting der wethouderezetels. De voorzittertnerkt op, dat een en an der thui» behoort op de fractievergade ring en niet in den Raad. Do heer Beijen zegt, wanneer er ieto achter de schermen valt op to merken, dan moet er ook klaar heid komen. Spreker wil er een gezond argument daartegenover hebben De voorzitter zegt, dat het resultaat van hot overleg tuaachen de fractiee, do ge dragslijn moet aijn van de betrokk* 1#- Nadat au breedvoerig* dtoeuuto hier over la gehouden, ook tueechea de bedde leden der C.-H. fractie, eluit de voorzitter de discuestes en gaat over tot de behan deling der begrooting 1928. Artikelsgewijs* wordt deze door den voorzitter voorgeleden. Bij poet ochrijf- loonen ad f '200 zegt de heer Beijen, dat hij hiertegen ia. Nu de betrekkingen van Burgemeester en Secretaris zijn geschei den, zijn in plaats van 1, er nu 2 kraoh- ten gekomen. De heer Brouwer vraagt of Polsbroek en Hoenkoop ook een post hebben uitge trokken, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De voorzitter pleit voor een volontair, die op den duur niet gemist kan worden. Ondanks sprekers betoog, wordt deze post m.a.s. geschrapt. Weth. Klever vestigt de aandacht op den poet „Jaarwedde van den gemeente veldwachter" ad f 1500. De voorzitter zegt toe dit punt afzon derlijk te bespreken, in verband mét de vacature, die 1 Januari a.s ontstaat. Bij den post „Subsidie voot de Burger wacht" ad f 150, stelt de heer Beijen voor deze te schappen, daar de Burgerwacht z.i. een oud instituut is, dat zoo lang zamerhand heeft afgedaan. De voorzitter bepieit handhaving van dezen post. De heeren Brouwer en D# Gier zijn van meening, dat in tijden van revolutie de Burgerwacht, naast da politie, goede dien sten kan doen. De heer Brouwer stelt daarom voor den post te brengen op f 100, welk voor stel met 5 tegen 2 stemmen wordt aan genomen. Tegen stemmen d« heeren Beijen en Van Os. Omtrent den post „Onderhoud van We gen", vraagt de heer Beijen, hoe die ie gespecificeerd. Na toelichting door den voorzitter blijkt dat daaronder behoort f 200 als jaar wedde van den wegenopziohter. (fllct volgt) TIENHOVEN. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdagmorgen eif uur. Afweiig met kennisgeving het raads lid D. van der Leden. Voorzitter-secretaris: Burgemeester C. W. Luijendijk. Na opening worden de notulen der vo rige vergadering gelezen, welke met een wijziging worden vastgesteld. Ingekomen is bericht van goedkeuring door Geef. Staten wijziging begrooting vorige vergadering. Het reglement van het Burgerlijk Arm bestuur wordt aangevuld met de bepa ling, dat geen armen worden uitbesteed, voordat een speciaal daartoe ingesteld onderzoek van een geneesheer heeft uit gemaakt, dat geen der personen, van dit gezin gevaar voor besmetting oplevert. Op een ingekomen verzoek van den Kon. Ned. Politiehond en vereen iging om toetreding der gemeente als begunstiger dier vareeniging, met een minimum con tributie van f lö, wordt afwijzend be- sohikt Tevens mededeeling, dat door de ge meente over 1920 f 5,80 te veel betaald is aan den Keuringsdienst, welk bedrag door de gemeente terug ontvangen zal worden. Tevens een mededeeling van God. Sta ten, dat de gemeente-ontvanger een klein bedrag van de gemeente terug moet ont vangen, daar deze teveel betaald heeft voor zijn pensioenstorting. Volgt dan een schrijven van Cted. Sta ten, welke er op aandringen het gemeen telijk kapitaal te beleggen bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De heer L. Spek wil het gemeentegeld gaarne bij de Boerenleenbank hier hou den, te meer, daar deze verandering de gemeente weer geld zal kosten en nog niot zoo weinig. De Ned. Bank voor Ge meenten geeft toch maar 3 H pCt. De Boerenleenbank geeft 4 pCt. Moet er geld geleend worden, dan moet bij de Ned. Bank 0 pCt. gegeven worden en bij de Boerenleenbank maar 5 pCt. Een niet klein verse hÜ dus. Ook de heer T. de Jongh ageert hier sterk -tegen en wil gaarne een schrijven aan God. Staten zenden, waarin de raad zich met algemeens stemmen tegen deze maatregel verklaart. De heer C. Lakarveld, spreekt .In ge lijken geest en verder verklanen alle raadsleden zich in gelijken geest. Thans kwam aan de orde het eigenlijke punt der agenda waar de vergadering voor uitgeschreven was: Verhuring gemeen te-woning, wegens vertrek van A. Holler. Voor deze woning had zich maar één persoon aangemeld en wel Aria van der Ham M.Az. te Ameide, aan wien de wo ning verhuurd wordt. Aangezien de wo ningen verhuurd worden van 1 Januari tot 1 Januari wordt deze woning ver huurd tot 31 December 1928. Was de huur van deze woningen voorheen f 2,75 thans wordt na eenige bespreking de huur bepaald op f 2,50 per week. De voorzitter deelt mede, dit in Amei de gisteren weer over de stoomspuit is gehandeld, maar dat het voorstel van B. en W. tot aanschaffing is afgestemd. Spreker vraagt thans hoe de raad van Tienhoven er Over denkt.'en drukt er vooral op, dat de raad in dezen de ver antwoordelijkheid draagt, bij eventueel brandgevaar. De heer G. C. van Lomwel zegt dat er in Tienhoven to&h bijna nergens water voor een spuit is. Spreker wil eiken boer een 20 emmers aan laten kolopen, die kunnen dan tenminste volgepompt worden De heer T. de Jongh: Er is toch een overeenkomst wat de spuit aangaat, met de gemeente Ameddel De voorzitter zegt hiervan niets af te weten. De heer C. Lakerveld wil liever een overeenkomst sluiten met de gemeente Grocte&rorws Dor (a een motorspuit, welke de gemeente gekregen heeft van de Onderlinge Brandverzekering te Groot- Aamirs, met dit ateoord, dat Indien er brand is bij iemand, die verzekerd is in de Onderlinge, ook de spuit daarvoor dienst moet doen, het zij waar dit lid woont. Nu zijn er verscheiden landbouwer* ia Tienhoven in de Onderiinge, due Tienho ven heeft al gedeeltelijk een motorepuit, daarom zou een overeenkomst daarmee het beete en voordeeligste zijn. De voorzitter: De heeren moeten na tuurlijk zelf weten, wat ze doen, ik neem de verantwoordelijkheid niet op me. Als er in Tienhoven brand is, dan kom ik natuurlijk van Ameide met de spuit. De aanschaffing van een spuit werd daarna afgewezen. Aan de orde is thans de rondvraas waarvan wethouder Spek gebruik maakt om te informeeren, welk antwoord de voorzitter gehad heeft van Ged. Staten aangaande zijn verzoek om buiten de ge meente te mogen wonen. De voorzitter antwoordt, dat dit echrü- ren aan hom persoonlijk gericht l8, dn. zal de raad er niets van hooren Wethouder Spek: Ik vroeg het, omdat dit indertad ook in den raad besproken De voorzitter: Het is ieta geheel per- eoonlak aan mij; dus de raad heefter niets meo te maken. Hierna sluiting. n j j AMEIDE. Donderdag lfi Deo vergaderde de ge meenteraad ten tweeden maie dezen dag s avonds 7 uur. Ongeveer 20 minuten over 7 opende de voorzitter de verga- dermg op de gebruikelijke wiize. De notu len van de vorige vergadering worden aangehouden tot de voigende vergade- ring De voorzitter deelt dan mede, dat in de morgen vergadering benoemd is tot gemeente-opzichter de heer G. H. Diepenhorst. Deze beademing is volgens art. 40 der Gemeentewet niet geldig, daar bet raadslid, de heer N. Streefkerk tot het einde heeft mede gestemd wat volgen» de wel met mag, daar van ge noemd raadslid een broeder, H. Streef kerk, zich onder de sollicitanten bevindt. Daarom is deze vergadering opgeroe pen om opnieuw een gemeente-opzichter te benoemen l'bane volgt stemming en verkrijgt de heer H. Streefkerk 8 stemmen, Herat, Diepenhorst 2 en G, H. Diepenhorst 2 Dij de tweede r emming kreeg H. streefkerk 8 stemmen, G. H. Diepen horst 4. Volgde nu tusechenatemming tudschen U. H. Diepenhorst en H. Diepenhorst, om uit te maken, wie in herstemming sou komen met H. Streefkerk. Bij stemming kreeg H. Diepenhorst 8 stemmen en Q. H. Diepenhorst 3, blanco 1 stem. Volgt nieuwe stemming, waarbij G. H. Diepenhorst 4 stemmen en H. Diepen horst 2 stemmen verkreeg, 1 stem blan co. Volgt thans 5de stemming tusschen O H. Diepenhorst en Herm. Streefkerk. Aan deze stemming, die rechtstreeks met de bonaoeming in verband staat, mag de heer N. Streefkerk, als broeder van Herm. Streefkerk, niet meedoen. Uitgebracht worden 6 stemmen, waar- van G. H. Diepenhorst 4 stemmen en H Streefkerk 2 stemmen verkijgen. Be noemd alzoo dezelfde als 's morgens, ds heer G. H Diepenhorst. De begrooting 1927 wordt daarna nog eenigszins gewijzigd met bedragen van f 500 voor stratenmaken, marktgelden, rente kapitalen, te zamen een bedrag van 013,50. Aldus vastgesteld. De voorzitter zegt, dat hieruit blijkt, dat de post onvoorziene uitgaven niet al te laae geranmd kan worden, daar dew posJ met bovengenoemde uitgaven nu uitgeput is. Daar niemand meer Iets heeft voor de rondvraag, wordt de vergadering om half acht weer gesloten. DE DIEF EN HET KERSTFEEST. HIJ na"m zijn kans waar. Tijdens de beide Kerstdagen ia te Hil versum in zes perceelen ingebroken: aan de Waldecklaan, de Sofialaan. de Alexan- derlaan en den 's Gravelandschen weg. Door het indrukken van rpiten heeft men zich toegang tot de woningen verschaft Er zijn aanwijzingen dat de dader overal dezelfde is geweest. Zijn buit was hoofd zakelijk tafelzilver Verschillende perso nen zijn in verband met deze diefstallen door de politie aangehouden. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Aan den verstikkingsdood ontsnapt. Toen eon mijnwerker te Bocholtx van zijn wacht thuis kwam, vond hij tegen de gewoonte in de huisdeur nog gesloten Mch toegang te hebben verschaft trof hij zijn vrouw en zijn kind alsmede de hij hen inwonende ouders, tengevolge van kolendamp bewusteloos aan. Dr. Buye- rogge van Dintelveld kon het kind en net oude echtpaar door kunstmatige ademhaling spoedig bijbrengen, doch de vrouw van M. moest ter verdere behan deling naar het ziekenhuis te Heerlen worden overgebracht, waar zij later is overleden. DE LUIPAARD EN HET KIND. En een hevig verschrikte moeder. Camden (Engeland) heeft In opwinding verkeerd toen zich het bericht verspreid- de dat een luipaard van acht maanden die uit Rotterdam aangekomen en door een handelaar fft dieren in een ijzeren kooi opgesloten was, daaruit ontsnapt was De politie zocht overal vergeefs naar het dier, maar een moeder die niet ver y*.-. Hen handelaar af woonde, hoorde teen zij cct« cteegj* doorliep plotseling een gegrom. In het volgende oogenblik zag z(j haar jongen van achttisn maanden op don ter terkrijging Tan een bewijs Tan inschrijving toot onie Ongevallenverzekering duidelijk en nauwkeurig in te vullen en op te zenden aan ons bureau. Nieuwe abonne's worden dagelijks aangenomen en genieten, «Is ze zich ook voor de Ongevallenzerzekering op geven, direct de voordeelen daarvan. Zie verder 4e pag. 2e blad. grond zitten en de hand ui Is teken, om de- „mooie poes" aan te halen. Met een gil greep zij het kind en kort daarop werd de jonge luipaard door zijn eigenaar in een zak gevangen Het beest was beduusd, maar kwam bij na een hartig maal van warme melk en rauw vleesch. Wolvenplaag. Boeren, die zich naar de markt van Valjevo (Centraal Servië) begaven, zijn aangevallen door een ben de wolvjn De menschen, die ongewapend waren, moesten zich met stokken tegen de hongerige beesten teweer stellen. Zij slaagden erin de wolven op de vlucht te jagen, doch een hunner had zulke ern stige bijtwomden op verschillende plaat sen van zijn lichaam bekomen, dat hij naar het ziekenhuis gebracht moest wor den. 0e dooven zullen hooren EEN NIEUWE OPERATIE VOOR DOOFHEID. Verrasspnde resultaten be reikt. Majoor Vincent Nesfield, een specialist te Londen en oogarts aan het Kinder ziekenhuis, doet op het oogenblik, veel van zich spreken door een nieuwe ope ratie voor genezing-van doofheid. Mag men het bericht gelooven, dan heeft hij het gehoor teruggegeven zelfs aan menschen die dertig jaar lang doof zijn geweest door zijn operatie waarmee hij een „nieuwen luchtweg naar liet mid denoor maakt". Hij deelde zelf mede, dat de uitslag van 200 operaties bij personen wier leef tijd van vier tot zeventig jaar wisselde, verschillend was geweest. Bij sommige vprkreeg prachtige ge nezingen, bij anderen was de uitkomst vrij goed en „rfeen van de patiënten werd er erger door Van oogbehandeling tot oor- behandeilng. Maandenlang, zoo verklaarde hij, heb ik al mijn gedachten aan het pro bleem gewijd ,terwyl ik mij specialiseerde in het lichten van de staar. Ik kwam tot de conclusie dat, gelijk hét doel van staaroperaties is licht tot t oog toe te laten, het ook in gevallen yan doof heid mogelijk moet zijn lucht tot het oor toe te laten". Daarom bedacht hij een middel om door een andere buis dan de buis van Enstachius lucht van het uitwendige oor naar het middenoor te brengen. Het is een moeilijke operatie, erkende hij, em zij vergt veel lichamelijke inspanning van den chirurg. Hoe hij ertoe kwam, zijn eerste operatie te véfrichten, beschreef hij als volgt: De oude Indiër. „Op zekeren dag toen in in Indié was, lichtte ik een ouden Sikh aan beide oogen van de staar. De man was geheel blind en daarna kon hij uitstekend zien. De oude man was zoo overblij dat hij zich ver beeldde, dat ik wonderen kon verrichten. Hij zeide dat ik hem nu ook nog van zijn doofheid moest genezen. Jjc verze kerde hem dat dit onmogelijk was. Op een goeden dag vond ik hem op de operatie-tafel in het ziekenhuis liggen. Hij had een gelofte gedaan, dat hij zich niet zou verroeren en zich dood zou laten hongèren, tenzij ik iets deed om hem van zijn doofheid af te helpen. Toen besloot ik de proef te nemen en mijn theorie in praktijk te brengen. De uitkomst was eenvoudig verbazingwek kend. De oude man ging ziende en ho oren- de naar huis en stortle zegeningen, over mijn hoofd uit". Men zal opgemerkt hebben dat de dok ter erkent dat de operatie geenszins ir- alle gevallen uitkomst brengt. Bijtijds In de knipt Gisternacht is op den Rijswijksclien Weg in Den Haag aangehouden T. J. O., die zich op ver dachte wijze in de nahijheid van een perceel ophield. Hij werd in het bezit gevonden van een vrij volledig stel nieuwe inbrekerswerktuigen en ook in zijn wo ning aan de TerneideBtraat is een uitge breide collectie boren en scheurgereed- schap aangetroffen, welke in beslag ge nomen is. O., die van een aantal irv- b ra ken wordt verdacht is in arrest ge steld. Van de trap gevallen. Te Leiden is de 45-jarige H., wonende aan de Wal- dfeck Pyrmontkade te Den Haag, die een dagje over was bij zijn familie aan het Noordeinde in de Sleutelstad, van de trap gevallen. De man werd bewusteloos op genomen en bleek een ernstige schedel breuk te hebbén gekregen. Gistermorgein was de toestand iets beter. Autobotsing. Op den Benoordenhout- schen weg te Den Haag botste een Ford vrachtwagentje van v. I. uit Rijnsbrug, wadrin drie personen gezeten waren tegen een luxe auto. De vrachtwagen sloeg om, met veel moeite konden de inzittenden bevrijd wotden. Zij hadden evenwel geen letsel bekomen. De kraanwagen heeft ten slotte de gekantelde auto verwijderd. EEN MOEILIJKE REDDING. BIJ een brand te Amsterdam. Tegen vijf uur gistermorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in het pand Binnen Bantammerstraat 22 te Amsterdam. Bij haar komst sloegen «rware rookwolken uit de kelderwoning en werd luidkeels otm hulp geroepen door een man op de tweede verdieping. Dade lijk haakte de brandweer twee redladders in om den bewoner en eigenaar van het Itereeel, den heer A. J. Schouten te red den. Inmiddels was ook de mechanische ladder aangekomen. Deze werd opgescho ven en langs dien weg verliet de man. zijn woning. Door den geneeskundigen dienst werd hij, nadat hij hij buren toas. binnengebracht gekalmeerd. Inmiddels had de brandweer het vuur, dat in den woonkelder woedde, met 2 stralen op de motorspuit aangetast. Deze kelder, bewoond door den heer A. H. Walewijn, is grootendeels uitgebrand. D« oorzaak van den brand is vermoedelijk het in brand geraken van een petroleum kachel Een vreemde bewaarplaats. Een jaar geleden werd te Nijmegen een wiel rijder door een auto aangereden. De wielrijder werd in den rug gewond; zijn fiets was geneel vermeid. De auto had weinig beschadiging; o.a. was de deur knop afgebroken. De wonde was na enkele weken ge nezen en de fietser hervatte zijn werk zaamheden. Toch meende hij, ondanks in gewonnen advies, dat het niet geheel pluis was in het onderste deel van zijn rug. De vorige week liet de getroffene zich door een chirurg onderzoeken, die hem nog denzelfden dag opereerde enden afgebroken deurknop verwijderde. Door z'n schoonzoon vermoord. Te Greifenhain bij Kalau in Brandenburg is de 80-jarige landbouwer Lieek geworgd. Verdaoht van de misdaad is thans de schoonzoon van den vermoorde gevangen genomen. Deze wist, dat zijn schoonvader een bedrag van 2900 Mark had ontvan gen uit den verkoop van een stuk grond. Hij heeft getracht hem een deel Yan dit geld afhandig te maken, waartegen de grijsaard zich heeft verzet. Bij de gevolg de worsteling moet Pavly, zoo heet de schoonzoon, den ouden man toen hebben geworgd. Ten onrechte steun ontvangen. Er is prooes-verbaal opgemaakt tegen een sleepbootkapitein te Rotterdam, die, na dat hij ongeveer anderhalf jaar geleden werkioos was geworden, weer aan het werk was gegaan, zonder dit aan het werkloosheidsfonda van zijn vakbond mee te doelen. Op die manier heeft hij onge veer f 200 onrechtmatig aan steun ont vangen Bovendien heeft hij een ongeval ge kregen, waardoor hij uitkeeringen kreeg van de rijksverzekeringsbank, waarvan hij in dienst voor maatséhappelijk hulp betoon geen opgave heeft gedaan, toen hij van dezen dienst ondersteuning kreeg. Tevens is procesverbaal opgemaakt te,- gen een bloemenkoopman, die voor den dienst voor maatschappelijk hulpbetoon, had verzwegen, dat zijn, bij hem Inwonen de dochter, werk had en geld in bracht Mishandeling. Bij een twist tus schen twee arbeiders in de vleeschwaren- fabriek van de firma Stegeman Co. te Diepenveen is een van hen met een mes in den rug gestoken. Hij werd onmid dellijk naar het St. Jozefgesticht overge bracht. De politie heeft den dader, zekeren D., in hechtenis genomen. Mijngasontplofflng. Er heeft een mijngaaontploffing in de mijn Neu-Iser- lohn van de Happener Bergbau A.-G. bij Dortmund (Duitschland) geteisterd. De ontploffing ontstond in de derde schacht bij de luchtververschingsachachi Er zijn 5 mijnwerkers gedood, 1 zwaar en 1 Mcht gekwetst. Gevaar voor herhaüng bestaat niet. Er ia een onderzoek naar het ge beurde gaande. Zware trambotsing bij Middelburg VIER GEWONDEN, WAARVAN TWEE ERNSTIG. Een der trams was tever doorgereden. Maandagavond te halftwaalf vertrok een motorwagen met drie bijwagens van Middelburg in de richting Vliss ngen. Voor dat zulks bemerkt was, is deze tram door den wissel voorbij Middelburg gereden. Daar moest een tram uit Vlissingen pas- seeren. Halverwege Abeele bemerkte de be stuurder van de Middelburgsche tram, dat hij tever doorgereden was. Hij stopte dus, toen uit de richting Vlissingen een tram naderde, bestaande uit een motor wagen, twee bijwagens ,weer een motor wagen en twee bijwagens en tenslotte nog een motorwagen. De tramtrein was aldus samengesteld in verband met den hevigen sneeuwval en werd bestuurd door den 53-jarigen Edelman. Door de sneeuwjacht bemerkte Edelman niet de stilstaande tram uit Middelburg en reed op deze in. De yoorbalcons van beide motorwagens werden in elkaar gedrukt. Ook een bal- con van een der bijwagens werd vernield. De bestuurder Edelman werd zeer ern stig gewond. Hij kreeg een ruggograats- fractuur. Vier passagiers uit de tram van Vlissingen werden eveneens gewond, van wie een heer ernstig. I De hulpverleening. Spoedig arriveerden uit Vlissingen drie geneesheeren ,die de eerste hulp ver leenden. Ook het Roode Kruis uit Vlis singen 'was spoedig ter plaatse en be lastte zich met het vervoer der f «wonden. Deze werden per auto naar het zieken huis te Middelburg overgebracht. De politie heeft onmiddéllijk een on derzoek ingesteld. De beide motorwagens werden in beslag genomen, doch zijn later weer vrijgegeven. Gistermorgen was het verkeer op de lijn weer hersteld. EEN INTIEM KERSTFEEST. Dsn Brlel zat zander elee- trleeh licht. Bij het Kerstfeest hoort schemering «n ksarsenschijn. Maar geen electrisch licht in wijde stralenbundels. En zoo was het geheel volgens dezen regel, dat op den Tweeden Kerstdag de oude veste Den Briel.'.. zonder electrischen stroom en dientengevolge ook zonder electrisch licht zat. Den geheelen Tweeden Kerstdagavond moest men het daar zonder electrisrhe verlichting stellen en zoo goed was men niet of men moest zich met petroleum lampen en kaarsen behelpeil. Maar vinden wij recht tot mop peren hadden de 1 Aprilsche Brielenaren eigenlijk niet, want het was geheel vol gens de lijn van het Kerstidae Maar dat er geen enkele Brielenaar Maandag avond gemopperd heeft, zouden wij niet durven beweren. HEVIGE ONTPLOFFING. Garage uitgebrand. Er is brand ontstaan in de garage van de autobusondernemers Honert en Van Rooy aan de Hoogstraat te Eind- t.ovsn, doordat bij de controle van een der aptobussen, de eenige die in de ga rage stond, een der ondernemers, een lucifer in een plasje benzine had laten vallen. Met minimal-apparaten en andere bluschmiiddelen trachtte men het vuur te dooven, doch de benzinetank werd var hit en sprong uit alkaar. Daarop nam de brand een zoo grooten omvang, dat spoedig de geheele garage, tevens werkplaats, in lichte laaie stond Aan redden van den inventaris viel niet meer te denken. Onder geweldig geknal sloegen de diverse olie- en benzinetanks uit elkaar. Do brandweer kon hot gebouw niet behouden, zoadat dit totaal is uitgebrand. Het was laag tegen brand verzekerd. Van den inventaris waa niets verzekerd; al leen de groote autobus. (Buitte 9trantmoordtl(J1th$ld der rtdaaiit.) Geachte Redactie In Uw blad van 21 Dec. 1927 komt in het raadsverslag der gemeente Groot- Ammers om. het volgende voor: „Aanschaffing nieuwe Weegbrug. „De voorzitter deelt mede, dat de weeg brug niet meer deugt en dat er bezwaren aan kleven. Er zouden wel meer menschen gebruik van de weegbrug maken als ze maar zuiver was. Gerepareerd kan zij niet worden dus als de raad verbetering wenscht, dan zal er een nieuwe weegbrug moeten ko men". Tot zoover, nadat dil door mij gelezen was, stond ik paf, hiervan was mij als controleur van het Havenbedrijf niets bekend en ik heb mij dan ook direct tot het Dagelijksch Bestuur gewend, wélke heeren dan ook al van plan waren om mij met dit onjuiste raadsverslag op de hoogte te stellen en waarbij de voorzitter verklaarde, dat door hem niet in de raadsvergadering gesproken was als daar stond vermeld. Alleen is gezegd, dat de weegbrug te klein was Ik kan dan ook verklaren., dat de weegbrug zeer juist het gewicht aangeeft. Dat sommige menschen bezwaren heb ben tegen het wegen, van In de haven aangevoerde vrachten, zal ook bij het aanschaffen van een nieuwe weegbrug blijven bestaan. Uitdrukkelijk rij dan ook nog eens ver meld, dat een nieuwe weegbrug wórdt aangeschaft omreden de oude te kleir blijkt te rijn. U dankend voor de plaatsruimte Hoogachtend: E. HOOP, Controleur Havenbedrijf. Groot-Ammers, 27 Dec. '27. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Knoeierijen In een faillissement. Gistcran heeft het 0. M., waargenomen door Mr. Holeteyn, geëischt een jaar en zes maanden gevangenisstraf tegen den 88-jarigen landbouwer C. v. V. te Berg ambacht, die in een faillissement een valsch koopcontract rou hebben opge maakt. Do verdediger verzocht een onderzoek naar 's mans geestvermogens. In ons volgend nummer geven wij van deze zaak een verslag. NED. HERV. KERK. JAABSVELD. Dondeidag 29 December, n.m. 1.30 uur, Ds. De Bruijn, van Drie bergen. Huwelijksinzegening. LEKKEBKERK. Donderdag 29 Dec., n.m. 2 uur, Ds. J. N. van der Heijden Huwelijksinzegening. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 129 Deo., 's avonds 0.30 uur, Ds. K. Groen. BODEGRAVEN, 27 Dêc. Kaas. Aan voer 78 wagens, tezamen 3078 stuks, we gende 2A.&2A K.G. Eerste eoort Gouda met rijksmerk f 5557, idem mindere qual. f 5153, zondpr rijksmerk f 60—64. Han del matig. GROOT-AMMERS, 20 Dec. Veiling. Aanvoer 2701 eieren. Prijs per 100 stuks. 2088 kipeieren f 710,20; 13 eendeieren f 9. Konijnen f 2,20 per stuk. GORINCHEM, 20 Dec. Aangevoerd 87 runderen, 2 nuchtere kalveren, 78 over- loopsrt en 140 biggen. Men besteedde voor; zware kalfkoeien f 350400, melk koeien f 800—326, kalf vaarzen 1 200 250, g-uiate vaarzen f 170tiOO, pinken f 90120, nuchters kaheren lok I 17 f 19, overloopsrt f 24—80, biggen f 8—12. GROOT-AMMERS, 24 Deo. Aan ds kaasmarkt alhier waren heden aange voerd ^9 partijen mot te zamen 579 ei. kazen, wegende 3008 KG. Prijs met Rijksmerk le soort f 5264; soort f 5152. Handel matig. LEIDEN, 27 Dec. Vette 'varkensmarkt Aangevoerd 260 zware en 41 lichte var kens. Totaal 301 stuks. Prijs zware 62 05 ct., lichte 5802 ot. per K.G. Han del matig. ROTTERDAM, 27 Deo. Veemarkt. Aan gevoerd 134 paarden; 4 veulens, 689 ma gere runderen, 710 vette runderen, 337 nuchtere kalveren 198 vette kalveren, 864 schapen of lammeren, 12 biggen, 4 bok ken of geiten, 80 graskalveren, 021 var kens. Prijzen Schapen f 3032, lammeren f 1825, varkens le kw. f 033R», 2e kw. f 0,32, 3e kw. f 032; koeien le kw. f 0,50—0,53, 2e kw.'f 0,42 X—0,40, 3e kw. f 0,30—0,34; ossen le kw. f 0,47 f 0,50, 2e kw. f 0,42—0,45, 3e kw. f 0,38; zoowel koelen ale ossen tamelijke han del, goed prijshoudend. Stieren le kw. 1 0,45—0,47, 2e kw. I 0,42, 8e kw. f 0,30. Staren tamelijk vlugge hamdel, overigens kalmoe handel en prijehoudend. Kalveren le kw. I 033—037X, 3# kw. i «,70— I 0,75» Se kw. f 0,55—030. Prijzen per stuk; melkkoeien I 300 t 210, zeer stille handel, gedrukte prij zen. Kalfkoeien f 200—450, zeer stilte handel, met gedrukte prijzen. Stieren f 120450, pinken f 120150, vaarzen f 170225, werkpaarden f 200310, slachtpaarden f IOO170, hitten f 100 175, veulens f 75100, fokkalveren f 20 f 26, Tamelijk vlugge handel, goed prijshoudend. Biggen f 713, overloopers f 1826, al ach tk al veren f 1418, big gen per week f 1,201,00, graskalveren f 60110, onbeduidende handel, zelfde prijzen Overzicht: Vette kalveren handel vlug in het begin, later traag. Schapen en lam meren trage handel, prijshoudend. Var kens aanvankelijk tamelijk vlugge han del, afloop zeer lui, hooge prijzen. ROTTERDAM, 27 Dec. Eieren. Rotter dam sche veiling Warmoezierstraat: Kip peneieren f 82013, eendeneieren f 9,06 —9,40, de 100 atqks, aanvoer 52.000 stuk». Hiermede berichten wij de geboorte van onzen Zoon M. W. v d. LOO. A. J. v. d LOO- Middelkoop. Kinderdijk, 23 Dec. 1927. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onzen Zoon P. KORPORAAL Je. M. KORPORAAL- de Qroot. Bleskensgraaf, 26 Dec. 1927. Geborkn: Dochter van J. Borijt en N. Borsje-da Lange. Oouderak, 28 December 1927. Den 6en Januari hopen onze geliefde Ouders JACOB DE JONG AALTJE VERHEUL hun Hun dankbare Kinderen. Behuwd en Kleinkinderen fil Schoonhoven, 28 Dec. 1927 I Heden behaagde het den Heere, van ons weg te nemen, na een kortstondig, smartelijk doch geduldig lijden, onze innig geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd- en Qrootmoe- der, Mevrouw in den ouderdom van 65 jaar. De Heere doe ons berusten in Zijn Heiligen wil. Schoonhoven, C. F. PIEK. Hellevoetsluis, J. M. TACK-Piek. J. I ACK en Kinderen. Amsterdam, W. F. J. PIEK en Kinderen. Batavia, J. PIEK. Schoonhoven, E. M. PIEK. C. F. PIEK JR. Schoonhoven, 24 Dec. 1927. Oeen Rouwbezoek. Oeen Bloemen. De teraardebestelling za' plaats hebben op Donderdag 29 December, vertrek van het sterfhuis des namiddags 2 uur. Heden overleed, zscht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Orootmoeder geb Dekker, In den ouderdom van 55 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, T. SCHEP. Waddinxveen, 26 Dec. 1927. Heden overleed, tot onzt diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig doch zeer geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote. Moeder Behuwd-, Qroot en Over grootmoeder geb Nieuwpoort, In den ouderdom van 75 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, L. FAAS. Streefkerk. 27 December 1927. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bii het over lijden, door een noodlottig toeval, van onzen geliefden Zoon, Broe der, Behuwdbroeder en Verloofde, den Heer betuigen wij hiermede onzen op rechten dank. Uit aller naam, ARN. VAN EIJL. Qroot-Ammers, 28 Dec. 1927 1* 4N K Hl- TUI (a lit U. Ondergetcekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N. V. v.h. M Ravenswaay Zonen te Qorinchem voor het Fraaie HeereurUwiel, dat als het 165ste EXTRA-CADEAU op RAVENSWAAY'S LETTERS AR TlKELEN aan hem werd uitgereikt. De artikelen zijn gekocht bij den Heer M. DEN DIKKEN te Giesaen- Oudekerk. A VAN HARTEN Oiessen-Nieuwk. (No. 128)22-12 "27 Ni,. in staat alle blijken van belangstelling persoonlijk te be antwoorden. betuigt de Burge meester van Krimpen aan den fjssel langs dezen weg zijn hartelijken dank aan allen, die hebben mede gewerkt om den 22sten Dec. 1927, den dag der herdenking van zijn voor hem en zijn Vrouw tot een onvergetelijken dag te maken. A. VAN WALSUM. Om Jong te blijven. Het feit. dat uw uezondheid te wenschen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zorgen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Misschien zijt gij een dier noodelooze slacht offers van een nieraandoening. Laat deze te voorkomen nierzwakte u nkt oud maken voor uw tijd. Zoek ens verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en ge zond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellendige blaasstoor- nissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte zenuwachtige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tezamen maken uw leven tot een last, die zoodra gti uw nieren verzorgd hebt, verdwijnt. Veizwakte nieren kunnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver sterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmid dellijk met het gebruik. Zonder uit stel! Wacht niet tot gij last krijgt van rheumatiek, ischial, spi», blaas ontsteking of waterzucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen, doch voorkomen is altijd beter dan ge nezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en dregiaten it f 1.75 per flacon. 43 1-, 9-, 9-, 4- en 8-lamps RADIO SCHEMA'S voor zelfbouwers slechts 45 ct. Een goed 4 lamps gemonteerd f 100 Oeplaatst met Luidspreker, Annode en Accu, f 150 120 volt Annode f 7.10 100 n - 6.10 JAN BROUWER - SCHOONHOVEN Ook Telefunken en andere mérken Radiotoestellen.

Schoonhovensche Courant | 1927 | | pagina 2