EERS Bin F E U 1 SCHOONHOVEN onvde. Nieuwsblad uoor Zuid-Holland en Utrecht Schoonhouensche Courant Het ge M Dit Num TWE No. S381 Kantongerecht Schoonhoven. (Ambt. O. M.: Jhr. Mr. Van der Goes.) TREKHONDEN -MISèRE. van een ge- die met den Nee, hij mocht juist niet Nee, hij mocht van mij INGEZOND naast en .UITKNIPPEN! Bewoner nn mow» not Iemand Ran de Administratie uan het Nlf k. IPUZZUI.AFOnu» M IMZÉNDINt Ikon.zeepf 'v.h.CHR.PLEIHI' ZEEPPOEDER, l WBUV.O --“0 °™'7loodl4! U slaan): Zeg erla, te dat om manier om hu iemand anderen de slede, dat had u ook moeten i Do rooriittor aqtt, dat hot hlor betreft periodieke aftreding, en "wanneer u -“wJ 1W?U u Weoren - --e. >ru«M fSX>Cll to® plichtsverzuim, maar u had op datl g®-< om den t hij etop- let paard INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Voor Alton die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatlgen Stoelgang zijn Mijnhnrdt’s Lexoortebletton onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apoth, en Drogisten. Doos 60 ct. Stadsvuil vo - In verband n te waarde, well toond He bezitt einden, worden ken doör alle betrokken orga aangewend om ontwikkeling vai dusdanige waar de gemeenten, tebesturen, daaj zouden kunnen ten opzichte va branding of vui staand oogmerk, ste te bepalen. Onderzoek in nen de pokken, den gezondheid mee: Het onderzoe' den gezondheid het opsporen v aandoeningen v stelsel, die na 1 zijn waargenomt De commissie matige en veelz vraagstuk op 2 schaal, zoowel v een zuiver wet Deze week zu hoff, directeur Instituut te Utr< ga, opder-directe ting te Amsten Rostock en Ber met hun colleg steden te confer op te helderen, nog toe verkreg lijken. De Nederlanc Eerste Kamerlid van oorlog en gen de vragen g> 1. Heeft de i van het versla] Amsterdam geh< Fokker, vocrkoi blad van 18 Jan passage voorkoa „Wij willen tt h«b «•Uo* 87 „Doe uw plicl saris,” zeide het plaats namf „do „Mijnheer Bla der wet, „wist hier belangrijke ,,’t Was de dochter en daai pen, dat hij het „Wisten nog „Niemand, m: „Kort voor de zoek ontvangen, die u kwam bes „Ja,” „Wist hij, da bij een vriendin „Ja, mijn kit daags te voren „Merkt u n dat uw eigen schijnen te besc' De oude man ale vernietigd. „Weet u, wa« commissaris. „St. Sebastian „Dank u,” ze Dan wendde agent, die met nog steeds op b „Je hebt het straat, nummer Verdachte vertelde, dat hot niet kon, dat hij den hond had afgebeuld, omdat er maar drie loege melkbussen ópstonden De hond kwam pas van huis, was dus vereoh en trekt den wagen altijd, dus vreemd ie hem de vracht niet. Maar hot was glad en daarom kon de hond niet zoo goed vooruit komen als andere. Rechter: Als het glad ia, dan gehrüiken Wegens Overtr. der Wet op Woon wagens en woonschepen: G. v. d. B. te Krimpen a.d, Lek, f 10 subs. 5 d. Wegena overtr. der Ongevallenwet: A, K. te Lekkerkerk, f 8 subs. 8 d.; M. K M. te Lekkerkerk, f <8 subs. 4 d. Wegena overtr. van het Melkbesluit: A. J. V. te Schoonhoven, f 10Q auba 60 dagen. Wegena overtr. van art. 454 W. v. 8.: P. van B. te Schoonhoven, f 12 subs. 6 d. Wegena overtr. van art. 458 W. v. 8.: G.' 8. te Schoonhoven, f 3 subs. 3 d. Wegens overtr. der Motor- en Rij wiel- beschikking: M. v. V. te Gouderak, f 5 aubs. 2 d. Wegens overtr. der Alg. Pol. verord. te Bergambacht: P. fl. te Bergambacht, f 2 sube. 1 d. uit den auto komen om jullie paard vaat te houden, niet. Waarom deden jullie dat zelf niet. Get. A. J. Houdijk: Dat konden we zelf niet doen. Daarna kwam als getuige voor Ger. Hbudijk, die het paard gemend had. Hij zeide zooveel mogelijk te zijn uitgeweken. Bij den vorigen boer konden we den auto nog niet zien aankomen, maar toen we hem zagen, konden, we niet opeens terug. Ik stak mijn hand op autobestuurder te beduiden, dat pen moest, dan hadden wij h< achteruit kunnen laten gaauj Maar hij reed gewoon door. Rechter: Ja, het is de gewoonte, dat de boeren dan naar een dammetje rijden en daar wachten. Dat is dus juist de fout van verd. Verd.: Ik kon den wagen niet opeens stoppen, omdat er dan gevaar is, dat hij verzakt. Door hem langzaam te laten op trekken kan men een diergelijken zwaren wagen beter op den weg houden Rechter: Wat kom je ook zware wagens hier doen? De Ambtenaar vindt de fout van bestuurder, dat hij niet gestopt heeft op het toeken van den voerman en vordert f 25 subs, tien dagen. De rechter veroordeelt conform. een paar dubbeltjes of een glaasje van dit of dat. Getuige Van der Weijdep: Ik heb geen hond zien aanrijden en meneer H. stond meer rechts van den weg dan links. Rechter Meer rechts dan links, dat kan me niet schelen, dat is geen aanduiding. 2e getuige a décharge was II. A. Sluys idt Oudewater, die zeide, dat voorzoover hij het had kunnen bekijken de honden kar midden op den weg stond en de jon gen zelf niet goed wist welken kant hij eigenlijk zou moeten opgaan. Aan walken kant stond de den rechterkant. Rechter; auto? Getuig#: Aan Rechter: Hier slaan drie getuigen, die pertinent yerklaren, dat de auto links van den weg reed. Getuige Sluys: Toen ik het zag, stond meneer niet heelemaal aan den kujit niaar-toch meer rechts dan links. Verdachte De weg is daar breed zat. Getuige Mej. Eegdeman werd nogoens voorgeroepen en verklaarde, dat de auto beslist links reed. De hoornen van den hondenkar knapten af door de aanrijding. Verdachte Ik heb de hondenkar heelo- maal niet geraakt. De hond stond ge- woon met den kop onder den dumper van mijn auto, anders niets. In deze zaak was waarnemend AAmbte- naar van het O.M. Mr(. P. J Mackenbach, die in zijn requisitoir zeide, dat de ge tuigen a decharge niet hebben kunnen ontzenuwen de verklaringen den vorigen keer door de drie getuigen a decharge afgelegd, waarbij zij thans volhardden. Spr. vroeg daarom bevestiging van het vonnis den vorigen keer gewezen. Verdachte: Ik reed aan den rechterkant en de weg was breed zat. Als ik niet ge stopt had, dan was de jongen doodgere den, dat is heel wat anders. Rechter: Ik'ben het met meneer ,d('xi Ambtenaar eens en zal het vonnis bevesti gen, dat dus bleef f 50 boete subs, tien dagen hechtenis. weordeering en de critiok, die daaruit geboren ml worden, dan ook moge wezen opbouwende critiek. Hij uit den wensch, dat onder de leiding vnn den voorzitter nog vele gewichtige besluiten mogen wor den geboren en wonscht den voorzitter in 1928 alle goeds toe. Do heer De Wil stelt voor, een com- mtesie te benoemen om de notulen te le zen, met het oog op de uitgebreide notu len. Dit voorstol wordt na uitvoerige dis cussie verworpen. Devoorzittei- merkt op, dat do vorige maal een fout is gemaakt- met stemmen voor een lid der conunissie tot tbezicht op hel lager onderwijs, wat deze verga dering hersteld zal worden. De heer De Wit zou eed grens willen I is -J-4- f*. passoerd iemand eenmaal no. 2 geweest bent no. 1 komt te ontvallen, dan ligt hot in do lijn no. 2 dan no. 1 te plaatsen. Myr Smit hoeft men angstvallig gewoond, êén bewijs, dat er haat irucit, en Smit is niet gowenecht, maar zoker ook gehaat. Maar wo wachten op den tijd, dat hot blaadje omgekeerd wordt en wo hebben de tijd en geduld, een geduld als Job. Maar die raddraaiers en onruststokers, die den nationalen tijd verpraten, moet men niet. Daarom moet, men menschen hebben van goed karaat gewicht. De Voorzitter: Hetgeen ik zeg, wordt niet aangenomen, dus dan kunnen we be ter eindigen met spreken. Gekozen worden de drie aftredende heeren. Op den heer D. den Boef was 1 stem uitgebracht en ook 1 op Hein Rood nat. Hierna kwam aan de orde aankoop hoekhuis DamPolderstraat. De som hiervoor is f 2503, met waarschijnlijk èenige vermindering door subsidie van den Wielrijdersbond. De heer Hardam wijst er op, dat het initiatief ten deze van hem is uitgegaan en is verheugd dat het nu zoover ie. Alle heeren gaan accoord met het voor stel van B. en W. Alleen de heer Veen ziet juist door ver- breeding meer gevaar en ook uit oogpunt der financiën stemt hij alleen tegen. De heer Leis herinnert aan den ge vaarlijken hoek E 96 en 97, om daar nu de komende 6 jaar eens aan te denken. Wethouder Korevaar wijst op de groo- te bezwaren klaar, daar men daar niet klaar is metéén huis, maar meer hui- zij er mee annex zijn. Op verzoek van de heer Leis, ging men in comitó-vergadering, doch de voorzitter sloot eerst de openbare verga dering. Dat moet nu maar eens uit zijn. Welke schrijver zou een pen hebben, vaardig genoeg, om te schetsen het leed van vele trekhonden, die afgejakkerd en afgebeuld, langs ’b heeren wegen gaan, Vermoeid, soms vermagerd en versuft, maar voortgejaagd door de stem en het touw van den drijver, die in volle zwaarte gezeten op den wagen, het afgematte dier aanmaant tot meerder spoed. Het is gelukkig en prijzenswaardig, dat er voor geijverd wordt, dat aan die el lende een eind kome en als gevolg daar van wordt het optreden tegen degenen, die verdacht worden van mishandeling, steeds strenger. Ter zitting van het kantongerecht kre gen we zulk een geval ter behandeling. Terecht stond de melkslijter P. van B. te Schoonhoven, verdacht van het feit, dat hij op een goeien morgen voor den hond kwaaien morgen op de Albrecht Beylinggracht een trekhond werk had laten verrichten, dat kennelijk boven z’n krachten ging, zoodat de hond over een lengte van twintig meter vier a vijfmalen was gaan liggen en dan weer tot verder gaan had moeten worden aangespoord. De man was op den wagen gezeten, wat in strijd wm met de politieverordening (zooals men weet is dit thani overal verboden, tenzij men een speciale vergunning daartoe heeft) maar had voor die overtreding de boete reeds betaald. nog De voorzitter wijst er op, dat het juist een aanbeveling ia en we gaan niet zoe ken naar een bepaalde kaste. Wij meenen dat deze geschikte personen daarvoor zijn. De hoer Hardam heeft er ook den vo rigen keer op gewezen, dat het niet goed ■3 hem te passeeren. De vorige maal stond Smit no. 2 en die is nu juist ge passeerd en de gewoonte is, wanneer iemand eenmaal no. 2 geweest bent en HIJ ZOU WEL IN HOOGER BEROEP GAAN. Ga je gang, zei de kanton rechter. J. V. te Rotterdam was al eens meer verschenen. Hij was verbaliseerd met twee andere Rotterdamsche kameraads, dat zij gevischt hadden onder Lekkerkerk, terwijl ze geen recht hadden daar te visschen. Hij had evenwel beweerd, .dat hij van het drietal niet gevisoht had, waarom' de zaak was uitgeateld om den verbalisant te hooren. Deze, de veldwachter Heij, vertelde, dat hij den man wel degelijk had zien viMchën. Verdachte: Als deze man, die den eed af gelegd heeft, dat hij de waarheid zal zeggen, dit hier verklaart, dan wil ik wel zeggen, dat hij nieta van het Gods bestaan afweet. Rechter: Nou, "daar hebben we alle maal- niets mee te maken. De verbalisant wordt ondor oede gehoord en wordt op ambtseed geloofd. Verdachte; Nu, als ik schuldig ver- dan wil Jk, wel zeggen, tLie Kanfongartcht te Schoonhoven. Uitspraken van 20 Januari 1928. Wegens overtr. der M.R.W.: D. R. en K. R., beiden te Bergambacht, ieder f 6 subs, ieder 1 week tuchtschool; A. G. D. te Haastrecht, f 1 subs. 1 d.; J. W. K te Rotterdam, t 10 «ubs. 6 dagen; J. 8. te Rotterdam, f 10 subs. 5 dagen, met toewijzing van de civiele vordering; Th. B. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 20 subs 10 dagen; P. H. te Schoonhoven, beves tiging van het vonnis d.d. 6 Januari 1928. W. C. v. I. te Schoonhoven, f 2 subs. 2 d. W. II. te Krimpen a.d. IJssel, B. v. H. Ie Bilthoven, C. O. te Ouderkerk a.d. IJssel, ieder' f 6 Baba, ieder d.; A. S te Dordrecht; N. B. te Oudewater; G. H. te Oudewater; D. M. D., L. V. te Stol wijk, ieder f 5 auba. ieder 2 d. Wegens overtr. van art. 424 W. 3.: N. B. te Krimpen a.d, IJssel, f 8 subs. 2 weken tuohtschool. Wegens overtr. der Pol. verord. te Schoonhoven: A. de L. te Schoonhoven, f 0,50 Buba. 1 week tuchtschool; J. G. 8. te Gouda, f 8 subs. X d. Wegens overtreding der Invaliditeits wet: H. den U. te Jaaraveld, f 1 aubs. 2 dagen. Wegens overtreding van Art. 461 W, 8.: H. D., M. K., F. P., G. J. van L., J. D., allen te Ouderk. a><£ IJ., persoon lijke verschijning gelast op 17 Februari 1928. Wegena overtreding der Visscherijwet: M. J. V. te Rotterdam, f -5 subs. 3 d.. met bevel tot uitlevering van de niet in beslag genomen hengel of betaling der waarde daarvan, zijnde f 5, bij niet be taling te vervangen door hechtenis van 2 dagen. Wegens overtreding der Mollen-, Egels- en Kikvorschenwet: A. C. v. E. te Jaars veld, f 60 aubs. 20 d., met verb, verkl en bevel tot vernietiging van de mollen. Wegens overtreding der Arbeidswet: A. J. V. te Schoonhoven, f 2 subs. 1 d., A P. S. te Bergambacht, 7 geldboeten van elk f 2 subs. 1 dag voor elke boete. Wegens overtr. van het Binnenaan- varingsreglement: A. P. D. te IJmuiden, f 8 subs. 4 d. Wegens overtr. der Hinderwet:. K. M. te Berkenwoude, f 20 subs. 10 d. klaard ‘word dat het niet afgeloopen ié. Dan zal zaak nog wel in Rotterdam dienen. Ik ga in hooger beroep. Réchter: Daar hebban we niks mee te maken. Ga gerust je gang. Getuige Heij vertelde nog, dat verd. j zich schandalig tegen hem gedragen had. De Ambtenaar vroeg f lö subs, vijf dagen, met bevel tot inlevering van den hengel, die verbeurd verklaard wordt. De kantonrechter veroordeelde vertfe tot f 6 subs, drie dagen, met verbeurd verklaring van den hangel. «E HONDENKAR EN DE AUTO. Een verzetzaak, dia geen baat gaf. Soms kan het nog wel eens helpen als oen verdachte,' niet ter terechtzitting ver- schtaen, verzot aanteekent, omdat door .z’n togenwordigheid dan de straf wel eens wat minder kon worden. Dit had ook P. H„ wonende te Schoon hoven gedacht, die een vorig maal was veroordeeld tot f 50 boete subs, 10 dagen hechtenis, omdat hij met zijn auto op den Breeden Weg onder Haastrecht, een hondenkar had aangereden. Verdachte zeide, dat hij heelerqaal geen schuld aan de aanrijding had. De drie getuigen, die een vorigen keer waren gehoord, bleven volharden bij hun verklaring. Verd.: Ik heb rechte gehouden, daar heb ik getuigen voor. Rechter: Ja, maar hier staan drie ge tuigen, die zeggen, dat je links gehouden hebt en die vaststaan in hun .verklarin gen. Pas dus maar op met je getuigen. Mej. Wilhelmina Eegdeman verklaar de nog, dat iemand uit den auto was gekomen, die den jongen van den honden kar had uitgescholden. Verdachte: Ik zelf ben eruit gekomen en heb gezegd: „Stomme boer, kan je niet uitkijken?” Get. Joh. Schep: Ik stond bij den hond zijn kop en mijn broertje achter den wa gen. Deze meneer is niet uit den auto gekomen, maar de persoon dto hem zat en die heeft gescholder^ Twee getuigen a décharge waren ver schenen. De eerste, H. A. J. van der Weijden. veehandelaar te Oudewater, verklaarde- dat hij net met een auto achter den auto van 'erd. was’ komen aanrijden. Got had gezien hoe de auto van verd. st l- stond. Hij stond mer rechte dan liaka >an den weg.' Rechter: Waag je hachje er nou n'ot aan om een valschen eed te doen vo t Verschijnt Mi 1.25, franco pe den. Over het al ABONNÉ’9 van 2000 - aangaande het uur van eindigen der raads vergaderingen, 12 uur eu over twaalven is geen tijd om naar huis te gaan, laten we half elf nemen met een kwartier tus- sChehruimte, Het Is geen doen inet den ■winterdag, ïnijn vrouw zit alleen te wach ten, laten we dan maar meer - vergade ringen beleggen. De voorzitter wil alles doen om tydig te eindigen en vraagt dan daartoe mede werking van de heeren zeil. Om, de zaken in één vergadering af te doen is beter voor de gemeente. Twee vergaderingen achtereen is voor een raadslid ook niet altijd gemakkelajk. De heer De Wit: Kunnen we dan geen half uur of drie kwartier eer beginnen. De voorzitter acht dit bezwaarlijk voor sommige heenen,. De heenen P. G. Jonker is het eens met den heer De Wit ,laat de voorzitter dan de -agenda tot de helft terug brengen en eiken Dinsdag van de maand vergade ren. De voorzitter acht dit moeilijk vast te stellen ook voor het secretarie perso neel, waar alles voorbereid moet worden. De heer P. G. Jonker als men nu vast weet, dat er eiken eersten Dinsdag in de maand vergadering is, dan kan men daar toch op rekenen en dan zijn ar geen op gehoopte agenda’s. De voorzitte rzegt, dat er soms dikwijls gewacht moet worden op iets,, dat nog niet klaar is. De heer P. Leis: Dan breng je maar op tafel, wat gaar is..,j De «voorzitter: Als het zoo zou moeten, dan gelooft spr., dat de taak voor B. en Wi. ondoenlijk wordt. De heer P. G. Jonker: iWlat niét gaar is, komt dan maar in de daarop volgende maand, hetzelfde werk wordt dan toch gedaan en dat is toch me beter dan dat men alles in pens moet slikken. De' heer L. Smit: En er brandt niet zooveel aan ook De voorzitter acht dit moeilijk om- in te (richten. De heer P. G. Jonker: Wat de centen, toch maar een gulden per keer. De voorzitter belooft alles te doen om tijdig te eindigen. Hierna komen te ruim half tien ter tafel de in gekomen stukken. Dit zijn en kele goedgekeurde raadsbesluiten van Ged. Staten en berichten van Ged. Staten dat enkele beslissingen op besluiten zijn verdaagd. Ook ia er 27 Deo. kasopname gehouden en alles was in orde. De po- htiehondvereeniging vroeg om subsidie. B. en W. adviseerden afwijzend. De heeren Hardam en De Wit pleiten er voor wel te doen en dé heer ,De Wit deed daartoe een voorstel. Na eenige discussie werd het voorstel van den heer De Wit verworpen en dus het afwijzend prae-advies van B. ea W. aangenomen. Hierna worden enkele verhuringen van gronden en verkoop van boomen vastgo- Btêld. Op verzoek van den heer Van de Boech om overplaatsing van school 2 naar school 1 wordt möt algemeens stemmen afwijzend beschikt als zijnde niet in het belang van het onderwijs. Als leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs worden benoemd de heeren Hoffman en G. Vogelesang. Voorts heeft plaats benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. Aftredend zijn T. Zwartbol, waarnaast te gesteld J. de Jong, G. F. Wensveen, waar naast J. A. Klip, en D. W. Holhmder, waarnaast A Baan is gesteld. De heer L. Smit zegt, dat het altijd weer die aardige lieve zoete burgers zijn, die gesteld worden en nooit hoort men eens 'een anderen klank of een uit een ander kamp. Wanneer men onze bewe ging nagaat uit de krant, moet men ons toch serieus nemen Wethouder Ross: Soms wol.... De hoer L. Smit: Het te-geen toeken van verdraagzaamheid, maar een uiting van minachting, zoo niet doorspekt met haat. De arbeidersklasse wordt als het do«n. De verbaliBant, A de Bruin, nacht- agent te Schoonhoven, als getuige ge hoord, verklaarde, dat hij op 22 Deo., ’a morgens zeven uur, toen het dua nog donker was, in de atraat gestaan had toen hij de hondenkar op de gracht hoor de aankomen. Verdachte zat op de kar en getuige hoorde hem den hond telkens aansporep. De hond stond schuddende stil en ate hij dan weer was aangespoord door roepen en met het touw of ver dachte den hond ook geslagen heeft kon gat. niet constateeten dan ging de hond weer verder. Het beest kon beslist niet, beslist, het kon niet. Verdachte zeide, dat hij op den wagen was gaan zitten omdat het te glad was om te loopen. Ambtenaar: AAha, en de hond moest dus wel lopoen hè. Het is wel fraai. Hoe staat de verdachte bekend? Getuige De Bruin: Voorzoover ik weet, wel goed. Ambtenaar: Dat is z’n geluk, wamt ik was van plan om hechtenis tegen hem te vragen. Nu zal ik echter volstaan met een boete van f 50 subs. 25 dagen. Rechter; Alle tr$khondenhouders ‘moe- ■ten nu maar eens weten, dat het uit moet zijn met het afbeulen van trekhonden. De regeering wil nu eenmaal dat het zal ophouden en ik zal u daarom veroor- deelen tot f 12 boete, subs, zes dagen HET KNECHTJE VAN DEN MELKBOER. Maar het was pas twaalf jaar oud. A. J. V., melkslijter te Schoonhoven, was verdacht van het feit, dat hij een jongen van twaalf jaar melk had laten rondbrengen, terwijl die jongen nog niet werken mocht. Rechter: Hoe kom je ®r toch toe, om dat te doen? Ate dat in de krant komt, dat hier in Schoonhoven jongens va' twaalf jaar moeten werken, dan zijn we allemaal onzen goeien naam kwijt. Verdachte: Hij moeet niet werken, hij mocht werken. Rechter: werken. Verdachte: werken. De Ambtenaar vroeg f 4 «uba twe< dagen. Rechter: Ate je nu maar goed weet, dat je in overtreding was, dan kan me verder die zaak niks schelen, want dp jongen leeft nog. Dus denk er voortaan om. Ik zal je veroordeelen tot f 1 subs, een dag. SLECHTE MELK IN DE MAAG. Dat wlllea de menschen niet. A. J. V., melkslijter te Schoonhoven, wasverbaliseerd dat hij melk voorradig had, beneden het vriespunt, namelijk melk van ondeugdelijke samenstelling, omdat er teveel waterdeelen in waren. Getuige Joh. H. Strien, van Rotter dam, verklaarde dat hij op 5 Oct. mon sters genomen had van de melk, die ge tuige ten verkoop had en die monsters had gewaarmerkt en genummerd en ver dachte had laten toekenen. De monsters had getuige ter hand gesteld aan 1' Jansen, van den Keuringsdienst, die ze onderzocht. Verdachte: Het was allemaal melk van een ander en maar een van de drie mon> sters was niet goed. Rechter: Dat komt er nou van als je melk van een ander neemt. Dan stop je de menschen slechte melk in de maag en dat willen «e niet. Ambtenaar: Er was een derde water bij, twee deelen melk en een deel water Rechter: Nou, dan te het geen melk meer, dat voel je zelf ook wel. Ambentaar: Op zijn minst genomen is verdachte roekeloos geweest door de melk van anderen zonder meer te accepteren Het feit is zeer ernstig en daarom vor der ik f 1000 boete, suba. zes maanden hechtente. Rechter: Nu hoor je hoever het kan komen al» te ondeugdelijke melk ver koopt. Dit is een laatste waarschuwing denk daarom, f 100 boete subs, vijftig dagen. ZIJ DIE OP SMALLE WEGEN GAAN Moeten voor mekaar opzij gaan. Het ie nu eenmaal zoo, we hebben hier geen breeds boulevards, geen schitterende heirwegen, maar kronkelende wegeken. boom-omzoomde laantjes. Maar daar moet het verkeer rekening mee houden, er is niets aan te doen. En zoo valt er nu en dan wel eens oen bestuurder ate" slachtoffer der wegen in dezen zin, dat hij terecht etaat wegens overtreding. Zoo ook zekere J. S. te Rotterdam, die verdacht werd niet genoegzaam ruimte gegeven te hebben om te passeeren. De zaak was zoo: 8. reed met een zwaren vrachtauto in de heerlijke dreven nabij de Vltet, toen er een tentwagen naderde, bestuurd door Gerard Houdijk. Deze tentwagen moeet voorbij, maar dit kon niet geschieden dan met da uiterste moeite] Verdachte lichtte de zaak toe en zeide, dat hij met zijn vrachtauto niet achter uit kon. Hij kon ook niet verder uit wijken dan oen veertig a vijftig e.M. Rechter (tot getuige A J. Houdijk): Maar dan hadden jullie toch boter met paard en wagen achteruit kunnen gaan dan maar <|Am te rtekeerw. Het gaat met jullie net zoo lang, tot je nog eens op een gooien dag zult verzuipen. Ambtenaar: Ja, w moest nog iwoand een w nu zitting had, en men en een ander plaatsen, on dan waar geen xuaar u J altijd uw plicht gedaan en uw taak goede wijze volbracht, dan zou u 1 juist toch vinden oen kwoztto hooi geen waardéering. De heetr Smit: Er staat ook tweede op de aanbeveling.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4