Kerknieuws. Vrouwenhanden Gemeenteraads vergaderingen. Stadsnieuws. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Sportnieuws. Afloop Verkoopingen Afloop Aanbestedingen Burgerlijke Stand Marktberichten. Advertentiën. ANNA CORNELIA, I Gijsbert van der Hoog, Jannigje de Bruin den Hartog, Willem Verwaal, W. Verwaal. Gijsbert aan der Hoog, Cornells Jilies uan der Braai, Wedr van L. Spexsntider. Huiberthav.d. Straten- Liefhebber. per etuk. Thane heeft de bond besloten nog mee*1 karpers uit te netten en van zwaarder gewicht. Ook. zal er een flink aantal hraeem ingezet worden Wat zul len de leden naar 1 Juni verlangen. De correspondent van ons blad was Maandag gelukkig. Kort voor de trek king dar loterij van de V.P.Z.H. begon, liet 'hij vanaf zijn ziekbed een lootje koopau. .Niet lang daarna gewerd hem de tijding, dat hij drie vette eenden ge wonnen had. Een hofje dus. Krimpen a.d. IJsssI, 26 Jan. De af- deeling van Eet Groene Kruis alhier, heeft tot huisverzorgster aangesteld, de w^L. de Visser, wonende in de Waal-" stra^ alhier. De bedoeling is, dat ge-, zinnen die tengevolge van ziekte huis houdelijke hulp noodig hebben, tijdelijk door de huisverzorgster geholpen wor- dep, tegen betaling van 10 oent per uur. De huisverzorgster is tevens aange wezen voor het vervullen van bakerdien- sten in gezinnen, die daanaan behoefte hébben en wel tegen betaling van het ge wone tarief. Krimpen a.d. Lek, 25 Jan. Met 1 Febr. a.s. wordt d® heer W. A. van Holk, ambtenaar ten postkantore alhier, over geplaatst naar Naaldwijk. Tot diaken der Herv. Kerk is benoemd de heer W. Brouwer. Aan den architect C. W. Verhoeff is opgedragen om plannen te maken voor den bouw van een tweetal houten noodwoningen. Groot-Ammers, 25 Jan. De heer G. Peters alhier had het ongeluk met een wagen, beladen met kaas, op den Nieuw- poortschen weg te water te geraken, dophdat het paard schrikte van een auto. Met vereende krachten werd alles spoedig weer op het droge gebracht, zoodat dit ongeval nog tamelijk goed afliet Capelle a.d, IJssel, 25 Jan. Een dezer dagen heeft het CJhr. Kinderkoor „Zingt den Heere" alhier, onder leiding van De. N. van der Snoek te Kmlingen, een uitvoering gegeven. Na opening door den leider, werd onder leiding van den directeur, den heer P. N. Muus, een rijk, gevarieerd program afgewerkt. Her koor telt nu reeds 70 leden. Op 19 Jan. j.I. hield de Christelijke Meisjeavereen. „Martha" op het dorp hare jaarverga dering. Deze samenkomst werd gehou den in de consistoriekamer der Nederl. Herv. Kerk en stond onder leiding van Ds. Klomp. Na de jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse. werden nog enkele opstellen en voor drechten door de leden ten gehoor© p©pracht De vergadering had een heel gezellig verloop Door Burgemeéster en Wethouders dezer gemeente is aan T. Koppenol al hier, vergunning vefleepd tot het bou wen van een woonhóis op een terrein, gelegen aan de Dorpsstraat, hoek Kerk- laan. Langs het woonhuis van den heer Koppenol zal een trottoir worden- ge legd, wat het verkeer van voetgangers ter plaatse zeer ten goede komt In den nacht van1 Donderdag cup Vrijdag jl. had de oontroleur der V.C.F alhier het ongeluk" tijdens een hevige rukwind door een deur te worden ge troffen en tegen den grond te worden geslagen. Het ongeval liep zoo erg, dat het slachtoffer, P. Ik, het bewustzijn verloor en naar buis moest worden ge bracht. Willige-Langerak, 25 Jan. Naar men ons mededeelt, is er alhier een Zon dagsschool geopend met pl.m. 25 leer lingen. Zij wordt gehouden in de Chr. School en niet meer zooals vroeger in de kerk. MolenaarsgraafBrandwijk, 25 Jan. De Bijzondere Vrijwillige Landstorm, afdeelingen van Molenaarsgraaf en Brandwijk, hielden alhier in de bowen zaal van den heer Frans Hakkesteegt een bijeenkomst onder leiding van lui tenant Groenendijkvan Hillegereberg. Luitenant Groenendijk zette de voordee ten en nadoelen van de aansluiting bij den B. V. L. helder uiteen. Spreker be treurde het, dat een zekfcp gedeelte van het Nederlandsche Volk niet meer wist wat het was, een Vaderland te hebben, of er onverschillig onder waren. Hoe Wel in het buitenland nog róepeot be staat voor da Nederlandsche staatslie den, die een belangrijke rol vertuiden in den Volkenbond en andere conferen ties, voor de HollandIndië-vliegeniers, voor kapitein Smooienaars en zijn be manning -en voor den Scheveningschen matroos P Groen en zoovele anderen, die den naam van Nederland hoog hou den, o.m. door de radio, die mogelijk maakte dat H.M. de Koningin met de KdJoniën? 'kon spreken, was een Neder landsche uitvinding. De „spreker pleitte voor- aansluiting bij den B. V. L. om het wettig gezag en vaderland te steunen Legen revolutie of aanrandingen. Vervolgens werd met algemeene stem men besloten om deel te nemen aan den Nationalen Landdag, die gehouden zaï worden in Den Haag, in de laatste helft van September as., ter herdenking van het 10-jarig bestaan van den B. V. L. Daarna -ging luitenant Groenendijk over tot prijsuitreiking van de schiet wedstrijd, gehouden op 13 Jan. J.I. De winnaars van de mooie prijzen waren Klasse A: le prijs A. van Meetefen," 2e prijs D. Tukker," 3e prijs A. Eijkelboom, 4e prijs J. de Huiter, 5e prijs Anth. Bons, 6o prijs L. v. d. Giessen, 7e prijs D. Bons, 8e prijs H. van Zessen, öe prijs W. Blom, 10e prijs G. N. Hduweling, 11e prijs G. Verhoef," 12e prijs B. Baan". Klasse B: le prijs C. Tukker Gz., 2e prijs A. Molenaar, 3o prijs B. Mourik," 4e prijs J. v d. Kleij Az.," 6e prijs H IJzerman, 6e prijs G. van Uzeren," 7e prijs W. Muylwijk, 8e prijs G. Korevaar Janz., 9e prijs Arie Korevaar Ariez. De met geteekende personen zijn woonachtig' te Molenaarsgraaf. Nada* *ioh nog een paar nieuwe le den opgegeven hadden, werd onder dank zegging de bijeenkomst gesloten. Ottoland, 25 Jan. Vergadering van den Raad der gemeente Ottoland op Vrijdag 27 Januari 1928, des v.m. 10*80 uurr Agenda: 1. Benoeming onderwij zeres in de nuttige handwerken; 2. Re kening Burgerlijk Armbestuur. Goudrlaan, 25 Jan. De Ring der Ned Herv. Jongelingsvereeniigingen op Gererf. Grondslag „Ottoland en omstre ken'' hield haar ringVergadering. De voorzitter, de heer G. Korevaar, opende de vergadering en sprak een openings en welkomstwoord. Vervolgens lasö de secretaris, de heer J. A. Hubregtse uit Gi essen-Nieu wkerk, de notulen der vo rige vergadering, welke werden goed gekeurd. Hierna verkreeg het woord Jaq. Terlouw Ja. aibier, om zijn Iniei ding te leveren over „De verhoudingei op de J. V." Na de pauze leverde Vei hoef uit Brandwijk zijn «inleiding over „De Zending" Hierna dankte de voorzitter alle le den voor hun tegenwoordigheid de in leiders voor hun geleverd werk, de le den van den Kerkeraad, daar deze door hun tegenwoordigheid hadden, doen blij ken van hun belangstellin.tr en inzonder heid de Burgemeester en ook de heer E. de Graaff, hoofd der -Ghr. School. Tenslotte sprak de voorzitter nog een afscheidswoord in verband met het. feit, dat de secretaris, de heer Hubregtse, naar elders gaat vertrekken. De heer Hubregtse dankte hierna wederkeerig den voorzitter voor de gevoelvolle en hartelijke woorden, en beval alle afdee lingen Gode aan. Daarna werd deze goed geslaagde vergadering met dankzegging door den heer De Graaff gesloten. Nisuwerktrk a.d. IJssel, 25 Jan. Als een bijzonderheid kan wel vermeld wor den, dat in het jaar 1927 in onze ge meente geen enkel -geval van mond- en klauwzeer bij onze veehouders voor kwam. De 7-jarige Jan Koolmees heeft het ongeluk gèhad van een wagen te vallen en daarbij het rechterbeen te breken. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn herbe noemd mej G. J. de Ruiter en de hoe ren A. van Leeuwen, J. Terdu, F. in 't Hout, en C. van der Dussen Az. Alle leden hebben hun herbenoeming aange nomen. Tot secretaris van de commis sie is benoemd de heer A. van 'Leeuwen en tot voorzitter d» heer J. Terdu. Alblasserdam, 25 Jan. Door de ver- eeniging E.HB.O. voor Alblasserdam en Omstreken, zijn 50 reddingsklossen aan geschaft. Dit zijn nog steeds vruchten van den onlangs gehouden bazaar. Door het Kantongerecht te Rid derkerk is ten opzichte van de verorde ning op de Winkelsluiting in deze ge meente de eerste straf opgelegd. De bar bier G. werd veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Hoornaar, 25 Jan. In de gehouden raadsvergadering is tot wethouder be- -noemd de heer F. den Hartog (L. B.). Het bouwen van een woonhuis voor den heer A. de Groot alhier, is opgedragen aan de heeten v. Noordeo- nen eii De Ridder, wonende te Hoor naar, voor 'f 21,84. Hoog-Blokland, 24 Jan. De 14-jarige P. Slob had het ongeluk met een bijl zich in 't been te hakken. De heer W. v. d. Linden verbond den jongen. Hy zal zijn werkzaamhpden voorloopig niet kunnen verrichten. In de gehouden vergadering rnn de Landbouwvereeniging is benoejnd tot bestuurslid de heer J. den Hartog, in de plaats van zijn vadbr, den heer A. den Hartog, overleden Bij' genoegzame deelname zal het Kraamvrouw- en ZuigelipgenverpJeging. Groene Kruis een 'cursus -geven in Als leidster van- dien cursus zal op treden mej. Riet, die zich geheel be langloos daarvoor heeft aangeboden. Ook is de afd. Het Groene Kruie voor nemens binnenkort .een vergadering te houden ten huize van óalè Vos, erf in stelling van een fonds-voor Mekenhuis- verpleging gewenscht is. Ministerieel bezoek aan de vliegtulgenfabrlek. Papendrecht, 25 Jan. Hedenmorgen arriveerde te Dordrecht de nunistOT van oorlog, de heer Lambooy, tenemdd een bezoekt te brengen aan de vliegtuigen- tabriek ..Aviolanda". Z.Exo. was vergezeld van den chef van de Marinestaf, den chef van die Afdeeling materieel en de commissie van overname van de alhier gebouwde^ vliegtuigen. Doel van dit bezoek was allereerst beziohtiging van de fabriek. Voorts werd een proefvlucht gemaakt met de D. 8, het derde alhier voor Indae gebouwde vliegtuig. De minister maakte persoonlijk een der tochten mede. De heer (Burgerhout, president-com missaris van de vliegtuigfabriek „A.vio- landa", vereenigde daarna het gezel schap aan een maaltijd, waaraan onder meer ward deelgenomen door daff heer Kalbes en,den Burgemeester van Papen drecht, den heer Van Rees. DE BOND VAN KAASPRODUCENTEN EN DE WEGEN IN DE KRIMPENER- WAARD. Gouda, 25 Jan. Door den Bond van Kaasproducenten alhier is aan ver schillende qpenbare Colleges in de Krim- penerwaard een adres gezonden van den volgenden inhoud: „Namens de aid. Stolwijk hebben wij de eer ons met het volgende verzoek tot Uw Gallege te wenden; Het is U overbekend van hoeveel be teeken is de Kadfdweg van Gouda naar Schoonhoven over 8tolwijk als verbin dingsweg voor de verschillende gemeen ten in de Krimpeoerwaard ook met de AJblaaserwaard ia In bijzonder geldt dit voor de Goudscheweg. Eveneens be hoeft het geen nadere aanwijzing hoe het zwaar- en snelverkeer deze wegc doorloopend in minder goeden toestand houdt, ja, hoe feitelijk door dit verkeer deze verbindingswegen onvoldoende zijn. Het is niet meer mogelijk zulke hoofde wegen in een redelijken toestand te hou den uit de gelden door de ingelanden opgebracht. Het is ook niet redelijk te noemen nu de wegenbelasting is inge voerd. Era en ander doet ons met aandrang by U voorstellen, in overleg en met sa menwerking met alle belanghebbende corporaties, aan te dringen bij het Prov. Bestuur het beheer dezer wegen over te nemen en met bekwame spoed op ver betering aan te dringen. Adressanten meenen, dat juist thans, nu het wegen Plan een belangrijk punt van bespre king uitmaakt bij Prov. Staten, het tijd urgente zaak met klem aan hangig te maken. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Gouderak Ds. Leenmans em.-predikant te Zeist. Capelle a.d. IJssel, 25 Jan. In de j 1 Zondagmorgen van de Gereformeerde Kett in den Prins Alexander Polder gehouden godsdienstoefening, herdacht de dienstdoende predikant, Ds. W. H. Bouwman, het feit, dat op 19 Januari gemelde Geref. Kerk als zoodanig werd geinstitueerd. Met Veel waardee ring werd melding gemaakt van het op treden in die dagen van de ouderlingen Van der Valk en Hazebroek, alsmede van de diakenen Oostlander en Vuijk. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. welke huishoudelijke arbeid verrichten, blijven zacht, gaaf en blank door DOOI IOM-00, TUMID Cf. PUROL WADDINXVEEN. Aanwezig alle leden Voorzitter de bur gemeester-de heer P. A. Troost, Secreta ris de heer A. Kreupeling. De voorzitter opent de vergadering met gebed en memoreert het heengaan van den Comissaris der Koningin in deze provincie Baron Sweerts de Landas Wy- borg, die steeds de belangen dezep ge- meen te met a lie kracht heeft voorge, staan als medé het overlijden van den heer Van Elzelingen, Hoofd Ingenieur van den provinciale Waterstaat van Zuid-Hol- land .waarmede Burgemeester en Wét- houders steeds, zeer vriaadschappelij heb ben samengewerkt en ten slotte he(t over lijden Van dén heer J. van Bergen, oud raadslid efl Wethouder dezer gemeente, spreker is de overtuiging toegedaan, dat dit drietal invele harten lang in aan gename herinnering zal voortleven. Nadat e%n eindelooze rij van ingeko men stukken de revue is gepasseerd wordt overgegaan tot 't doen van eenige mededeelingen deze gemeente betreffende en wel met betrekking tot de vooruit gang der gemeente waar het betnaft woon gelegenheid, industrie en landbouw. De voorzitter doelt mede, dat in 1927 zyn gebouwd 73 woonhuizen terwijl 8 zijn vernieuwd. Vooris werden er ge sticht 53 andere gebouwen en verbouwd 16. Het aantal vergunningen verteend in gevolge de Hinderwet bedraagt 14. In de verschillende inrichtingen zijn bij uit sluiting elect rfcmc toren geplaatst met ©eh gezamenlijk vermogen van 252 P.K. Ook is de landbouw gedurende 1927 niet on- gunstig geweest en kan men alzoo veilig zeggen, dat dit jaar voor onze .gemeente gunstig is geweest. Het verslag der ver gadering van 9 December 1927 wordt onveranderd vastgesteld Wordt besloten om het besluit waarbij aan den heer N. Uitman' is toegestaan een gedeelte sloot aan het' dorp te dempen in verre te herzien dat de Gemeente deze sloot voor zoover eigendom van genoemden heer, zal overnemen. Door ,den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat het rijk'voor zijn reW ning neemt een gedeelte der kosten van éen emigratie naar Canada wanneer de gemeente ooik een zeker bedrag betaald. Hiervoor nd voelen B. en W. al zeep weinig omdat voor emigratie in de eerste plaats In aanmerking komen landarbei ders, die hun vak uitstekend verstaan en due krachten zijn die de gemeente niét gaarne ^iet vertrekken en die er In den regel ornaat zij niet om werk Verlegen zjjn ook niet zoo gauw toe zullen overgaan om te gaan emigreeren. Wat de meer ongeschoolde krachten betreft merken B. en W. op, dat deze voor uitzending niet In aanmerking komen en dus beschikbaar stelling van een bedrag van gemeentewege daarvoor geen zin heeft Bovendien is er dit gevaar nog aan verbonden. De ge meente waar de emigranten wonen on middellijk voor hun vertrek moeten de kosten betalen dus is de kans hfet buiten gesloten, dat wanneer andere omliggen de gemeenten geen bljdragd geven en onze gemeente wel vete) aspirant-emi granten zich hier al is het ook nog zoo kort zuljen gaan vestigen en dan In aan merking komen voor een bedróg uit de gemeentekas ten behoeve ,der emigratie. De raad gaat met B. en W. mede an besluit den veiligen weg te bewandelen,. De heeren Van Lange en Van Tol be pleitten evenwel nog de belangen van eventueel© gegadigden. Wordt besloten aan de Gebr. Buitelaar toe te staan het leggen van twee wiel sporen ter behoeve van dien InriJ van de doctr hem te bebouwen garage ,Van de bewoners van den Zwarttweg ls inge komen een verzoek om aansluiting aan het elect ris die net» Maar willen Jiiet een voldoende afname garandeoren. Een en ander geeft aanleiding tot een wmt breedvoerige duscussie over deze zaak. Evenwel meent de voorzitter, dat waar het bedrijf zuiver commercieel is opge zet alleen dan aanvragen om aansluiting in behandeling kunnen worden genomen wanneer een voldoende afname wordt gef garandeerd. Lang en breed wordt hierover gespro ken en gewezen op het onbillijke dat de pen wel aangesloten is en de andere niet Vooral de eommercieele zijde wordt van alle kanten belicht. De Beijenkorf en het staatsbedrijf der posteryen worden er bij gehaald en ten slotte besloten om alleen dan aan te sluiten wanneer vol doende garantie wordt verstrekt Wordt besloten aan de woningbouw- vereenigjng „Waddinxveen" een bouw- crediet te verstrekken voor de bouw van een 20 tal woningen aan het Jaagpad. Het verzoek van het bestuur der vcrefeni- ging voor Christelijk Mulo Onderwijs al hier om als nog op billijkheids gronden uit. te keeren een bedrag voor reis- en verblijfkosten in verband met sollidtan- tepbezoek wordt van de hand gewezen. Worden benoemd tot leden der school commissie de heer Rooijmans dey RK. school en in de vacature Mevr, Kreupe ling—De Vink,^ Mevr. Grave—Stok. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. I Schoonhoven 25 Januari. Autobusdienst Schoonhoven-Woerden. Gistermorgen hield een oommisste van (tedep. Staten der provincie Utrecht in het openbaar zitting, teneinde de be zwaren te hoóren welke zouden wórden, ingebracht tegen de aanvrage van den heer A. van Iperen te Schoonhoven, om vergunning tot het in werking brengen van een autodienst SchoonhovenOude waterLinechotenWoerden en omge keerd. Hiertegen werd bezwaar ingebracht door den heer v. Roseum te Montfoort. Deze voorziet reeds jaren in een ver binding LinschotenWoerden. Voor hem zou het een aanzienlijke schade beteekenen wanneer de conces sie aan den heer Van Iperen werd ver leend. B. en W. van Linschoten hadden ver klaard geen bezwaar te'hebben tegen de nieuwe concessie, wanneer dé oude dienst ar- geen schade door ondervond. De heer Van Rossum meende dus te kunnen vaststellen dat ook B. en W. te Unsohoten tegen het verleenen van de nieuwe concessie zijn. De commissie zal de bezwaren in over weging nemen. Mr. C. P. van Rossem over Spiritisme In het Nut. Voor de afdeeling Ont- wikkelings-avonden van het Nutsdepar- tement alhier, voor welke afdeeding dit jaar bij leden en met-leden verheugende belangstelling bestaat, hield de bekende Bóhrijvèr Mr. C. P. van Rossem gister avond een voordracht over „Helderziend heid en Spiritisme". Ongetwijfeld een interessant, doch zeer moeilijk onderwerp. Immers, hoe- vfelen «taan afwerend, «taan wantrou wend en ongeloovig tegenover deze bedde punten en hoe weinig nuchtere, positieve, bewijskracht kan worden aangevoerd, die allen twijfel wegneemt. Uitgaande van een-standpunt, dat nieUbegrijpen van iets dat boven onze normale waar neming uitgaat niet |ot verwerping mag leiden, heeft mr. Van Rossem, zeh een overtuigd spiritist, van begin tot einde vrijgehouden van alle propagan distische pleidooien, evenmin heeft hij getracht om door sentiments- of andere subjectieve overwegingen de verschillen de zeer interessante verschijnselen, welke hij meedeelde, ingang te doen vinden. De spreker beeft tzijn voordracht daar door op hoog objectief peil gehouden en zelfs verschillende malen niet ge aarzeld om op aanvechtbare punten te wijzen. Men voelde, dat hier een weten schappelijk mensch aan het woord was, die voor zich zelf een rustige overtuiging heeft en die zijn rede houdt ter voor lichting van anderen. De spreker zou wellicht beter gedaan hebben zijn inleiding tot het spiritisme, welke hij nu aan de lichtbeelden liet volgen, aan deze te hebben doen vooraf gaan. Het was aanvankelijk moeilijk om ticb de beteekenia en waarde der beel den in te denken, onbekend als men was met de wijze waarop zij te voorschijn waren gebracht. In die inleiding heen spreker, na 'de pauze, ©en elementair overzicht gegeven van de wijze waarop de geest der menschen zich door middel van daartoe vopral -geschikte personen (medium) kan uiten. "Hij ging korte lings die yerachillende wijzen na (schrij ven, spreken en materialisatie), waarbij vooral het laatste buitengewoon inte ressante mededeelingen en foto's be vatte. Het zou le ver voeren een onderwerp als dit hier kort te willen weergeve*.- Wy kunnen volstaan te vermelden, da» de zeer belangwekkende, rustige, goea gesproken voordracht met strak-gespan nen aandacht door de vele belangstel lenden (er waren ruim honderd toe hoorders) gevolgd werd en dat de be doeling van het Nut: Ontwikkelings avonden, ten volle isbereikt. „Lydfa". - De jongedochtersvereeni- ging „Lydia" maakt reeds sedert jaxen kleedingstukken voor armen in deze ge meente zonder onderscheid van gezindte En dat met haar werk succes heeft, kan wel blijken uit het flinke getal klee^ dingstukken, dat door haar wqrdt uit gereikt, Vanmorgen werdén de ver vaardigd© kleedingstukken In de con sistoriekamer van het kerkgebouwaan de Koestraat tentoongesteld. Daarbij waren 'handwerken 'tentoongesteld, die verkocht werden om de kas der ver eniging te stijven. Er was veel belang stelling voor deze expositie. Het bleek, dat de vereeniging 176 kleedingstukken kan uitreiken aan 54 gezinnen. Het le dental helaas zeer geslonken schijnt uitbreiding te ondargaa^n, zoodat „Lydia" er dan weer goed voor komt te staan. Moge zij ook dit jaar met vrucht haar liefdadig werk kunnen voortzetten. Plulmveevereenlglng „Schoonhoven en Omstreken." Dat de leden der Pluim- veevereeniging „Schoonhoven en Om streken" succes hebben met hun fokkerij, kan wel blijken uit het feit, dat zij zeer veel prijzen gewonnen hebben op de tentoonstelling, de vorige week door deze vereeniging alhier gehouden. Leden de zer vereeniging wonnen op deze ten toonstelling toch niet minder dan 21 eerste prijzen, 15 tweede prijzen, 13 derde prijzen, 3 vierde prijzen, 16 zeer earvolllv vermeldingen, 6 eervolle ver meldingen. Een bewijs dus, dat het nut heeft lid \der pluimveevereenigjing |e zijn- Van een bevreesde Juffer. Mensch, mensch, is me dat een zenuwachtige tijd, je wordt er compleet akelig vad. Jachten en haasten en dat gesnor vanauto s en die radiohet is heusch geen wonder, dat er zooveel zenuwachtige menschen zijn. Maarer zijn ook zenuwachtige die ren in dezen tijd en wij hebbdp niet het recht om hun dat kwalijk te nemen. Zouden wij, die volgens de beproefde leer van Darwin van de dieren afstam men, wel het recht hebben om onze ©x- soortgenoioteu euvel te duiden dat ze do- zelfde deugden en ondeugden hebben dis wij. Een hond is trouw,(maar een mensch kan het ook zyn. Een kat is aan het hui» gehecht, maar vele vrouwen eveneens. Een leeuw is moedig, maar een dappere mpnschenredder of politieke voorvechter eveneens. En daaromgeen kwaad van die zenuwachtige juffrouw, die deze week hier moest wofden doodgeschoten. Het was stel u gerust lezer, dia soms mocht denken, dat dit "vreedzame plekske door een moord mocht zijn ont wijd het was een koe die door dan landbouwer A. van H. was verkocht aan L. K. Deze koe had vele deugden, maar ze- had één ondeugd en wel dat ze zich angstig maakte als ze uit den stal kwam en dan wild werd en ongelukken zou maken. Dit huiselijke dier moest echter ter slachtplaats worden geleid. Hoe dat 'te- doen. Er zat geen ander middel op dan de koe dood te schieten en naar de slacht plaats te vervoeren. Dit geschiedde, zoodat zij geen onge- 'lukken veroorzaakte. Arme koe, die ook al te lyden had van een der meest voorkomeide ziekten van dezen tijd: „de zegeningen". Botermarkt Op de vanmorgen al hier gehouden botermarkt waren de prijzen: Goeboter f 1,10, weibotar f 1,05, beiden per half KG. Aanvoer 60 KG. Eifrvclling Op de heden alhier ge houden eierveiling was de aanvoer 4810 stuks. Prijzen: kipederen f 8,70—0,55^' heneieren f 8,058,50, eendeieren f 8,20, allee peer 100 stuks. a Telegrafisch Weerbericht Verwachting tot Donderdagavond-: Meeet matige, tijdelijk wellicht afne mende "Westelijke, later wellioht Zuid westelijke wihd Waarschijnlijk re genbuien, later opklarend Kouder des nachts, overdag zachter. Ongelukkige zwervers. Te Oegst- geest werd in bewusteloozen toestand aan den weg gevonden een omstrefclas 50-jarige zwerver ,die in zoodanlgan toe* stand verkeerde, dat men voor zijn laven vreesde en den man deed opnemen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar bleek, dat de man zich in hooge mate had bedronken aan brandspiritus. Ook trof de politie te Oegst geest nog aan een vrouw, die zes kinderen bij zich had, waarvan de jongste aebt maanden oud, in een kinderwagen lag. Zij waren afkomstig uit Delft De vrouw was door haar man, een varensgezel, al drie weken geleden verlaten. Zij dacht, dat deze in Amsterdam zou zijn en daarheen wilde ze met haar kinderen te voet gaan. Den vorigen nacht hadden zij te Leiden op het politiebureau geslapen en waren nu alweer op weg, moe en doornat Daar zij geen geld bij zich had, werden vrouw en kinderen door de politie op transport gesteld naar Haarlem. Aanvaring. De stoomtrriler Cata nia IJm. 51 is te IJmuiden binnengeko men na een ernstige aanvanng op de Noordzee. De Catania werd op de Noordzee gevolgd door den Engeischen stoomtreiler Vigilant II Hu. 232, die den IJmuidenschen trefler heeft ingeloopefi en van achteren aangevaren. De stoot was zeer hevig en de Catania kreeg be langrijke schade aan de verschansing, platen onderhet dek werden openge scheurd, het dekhuis werd vernield en het scltip kreeg ook, verder schade aan dek. Met zeildoek en keggen heeft men het gat, waardoor water binnenkwam, weten te dichten enhet schip heeft op eigen kracht IJmuiden kunnen bereiken. Het is in het droge dok opgenomen- Van schade aan den Engel^chen treiter is □iets bekend. Aanrijding. Op de Boompjes te Rot terdam zijn de heer en mevrouw M. D. K. wonende te Bognor (Engeland) toen zij gich naar de Batavierboot wilden begeven aangereden door een van den oprit van de Willemsbrug komenden vrachtauto. De 1 heer K. kreeg eenwond boven "bet lin keroog; de 27-jarige mevrouw K. werd gekwetst aan hoofd en een van haai* beenen en zij kreeg een ribfractuur. Zij 1st In het ziekenhuis aan den Coolsingd ter verpleging opgenomen. Belangrijks Juweelendlefstal. Uit d« Belgische grensgemeente Wueptwezel wordt gemeld, dat door ingebroken ia In de, villa van den heer L. Peelers, piga-» renfahrikant. Er wordt voor ongeveer 40.000 francs ft an Jnweelen vermist Mm vermoedt ,dnt de daders met dien buit naar Nederland gevlucht zijn. Een ontaarde moeder. ZQ richt haar kinderen tot f tel en af. Het gebeurt nogal eens, dat in winkels in het centrum van Amsterdam »kleme voorwerpen worden gestolen, soms tm nadeel© van de winkelhouders, soms ook ten koste van andere bezoekers of be zoeksters. Veelal zijn de schuldigen vrou- wen, die op een oogenblik voor 'de- ver leiding bezwijken en die als zij zijn be trapt aan een flinke reprimande voLdoen- de hebben. De dieveggen komje(a dan voor den politierechter en daarmee is de zaak uit. Er bestaan echter ook typen, die van de winkeldiefstallen oen beroCp maken en die wel zoo geroutineerd zijn, dat 't moeilijk valt hen of'haar te betrappen. Thans is de politie van het bureau War moesstraat er in geslaagd een 35-jarige vrouw uit de Indische buurt, die be roepsdievegge was, te arrestoetren. Zij had in een winkel op den Niouwendijk een taschje van een bezoekster weggeno men, of juister en dat maakt de zaak pog erger zij had het niet zelf gedaan, maar had haar jongetje dit zaakje laten opknappen. Uit het onderzoek bleek, dat de vrouw reeds herhaaldelijk winkeldiefstallen had gepleegd en zij haar kinderen africhtte tot stelen. Scheepsbrand te Amsterdam. Er is brand ontstaan, vermoedelijk tengevolge van het wegspattcn van vonken uit den vuurhaard, in de machinekamer van het stoomschip Commewijne van de Kon. W. I. M., welk schip in reparatie is b(j de Nederlandsche Droogdok Mij te Am sterdam en ligt naast dok '3 van deze maatschappij .De wachtsman op het schip zag rook kdraen uit de machinekamer. Hij alarmeerde 't personeel dat pp.de em placementen van de maatschappij aan wezig was, hetwelk met *een straal het vuur aantastte. Zeer Spoedig daarna ver scheen de drijvende stoomspuit Jasom en twee motorspuiten van de Amsberdam- sche brandweer. De brand* liet zich vooral in den be ginne ernstig aanzien; de buitenwand aan bakboordzijde stond rood gloeiend. In de machinekamer was een houten stelling in verband met de noodige reparatie in brand geraakt en deze stond spoedig in lichte laaie. Het vuur vond voedsel In het in de machinekamer liggende poets- katoen, bovendien geraakte een kleine smeerolietank in brand en de brandende olie verspreidde zich in Je omgeving De brandweer zag zich zoodoende ge plaatst voor een zeer feilen vuurgloed, na drié kwartier was zij den brand echter meester en spoedig daarna was deze mét drie stralen gebluscht. De schade is nog al meegevallen, de machines zijn vrijwel onbeschadigd gebleven. De drijvende stoomspuit ljad zich voor namelijk bezig gehouden met het nathou den van de scheepswanden aan den bui tenkant. 4 Aanrijding. Op dien Rotterdamsohen Dijk bij Schiedam heeft nabij het Roode Hek, een aanrijding plaats gehad tuis- schen een tramwagen van lijn 8, bestuurd door D. F., die in de richting van Rot terdam reed en een autobus van dan fir ma De Munnik, welke uit de andere rich ting kwam. De chauffeur D. F. verklaarde, dat zijn stuurinrichting opeens weigerde en de auto dientengevolge de trambaan opreed. De bestuurder van de tram kon ©en aan rijding niet meer voorkomen. Het voorste gedeelte van den autobus schoof onder da trarii en het voorbalkon van de tram werd ernstig beschadigd. Monteurs van de tram begonnen zoo gauw mogelijk den autobus onder de tram vandaan te halen, eerst na twee uur werken was men daarmee gereed, zoodat het tramverkeer stagnatie ondervond. De autobus werd met een takelwagen van de firma Donkers uit Rotterdam naar Schie dam. vervoerd. In den autobus zaten geen ^passagiers en de chauffeur is ongedeerd gebleven. Een vrouw doodgeschoten. - Op het Koningsplein 'te Amsterdam heeft een ongeveer 30-jarige heer, vermoedelijk een Italiaan, plotseling twee revolver schoten gelost op een iets jongere dame, die vóór hem uitliep. De schoten troffen de vrouw boven in den rug en zij stortte onmiddellijk neer. Daarop richtte de man bet wapen op zich zelf en loete een schot. Ook hij viel Eenige politieagenten, die in de nabij heid liepen, echoten toe en 'brachten bei de personen naar het politiebureau aan den Singel. Bij aankomst aldaar bleek de vrouw overleden te zijn. De man, die bewuste^ loos was, had geen enkele schotwonde, zóodat hij zeer waarschijnlijk door de emotie bewusteloos ia geraakt. Het aohijnt, dat de man de vrouw reeds eenigen tijd gevolgd heeft, en toen hij de gelegenheid gunstig achtte, de schoten op haar loste. Op het politiebureau werd de man by kennis gébracht om door den commissa ris te worden gehoord. 1 Het geval veroorzaakte in dit drukke stadsgedeelte een groote consternatie. Door da atoomtram. Op den Mui- derstraatweg bij den overgang van den spoorweg tusschen de Vinkenbrug en Muiden is een auto, waarin de familie J. uit Blaricum was gezeten, doordat de Gooisohe stoomtram, die voor hen uitreed, weer zulk een rookgordijn over dien weg wierp dat de chauffeur, hoewel het nog midden op den dag was, zijn lichten moeet ontsteken en in botsing geraakte met een auto, die op den weg stond, wélke hij door den rook niet had kunnen zien. Beide auto's werden ern stig gehavend. Persoonlijke ongeluk- ban kwoman niet toot. Dl onbewaakte overwegen. De laat ste trein van Meppel naar Stoenwijk heelt op den onibewaakten overweg nabij laatstgenoemde gemeente zekeren Wind uit Giethoorn overreden en gedood. Een vlechtensnijder. Té Rotterdam ia bij die politie aangifte gedaan, dat oen onbekend gebleven man de lijarige A. v. R. uit de Posthoornateeg alhiecr, op straat een haarvlecht beeft afge knipt. Bekneld geraakt. Te Rotterdam is de 25-jarige scheepsbouwer B. 't H. op een werf aan den Vreedeweg met het hoofd bekneld geraakt tusschen een in aanbouw zijnd schip en een sleede. Met ©en schedelbreuk is hij in het zieken huis aan den Gootoingel teir verpleging opgenomen. Handig oplichter. Te Haarlem is de winkelier R. aan de Kleverlaan het slachtoffer geworden van (jen handigen oplichter. In den nacht \yerd er om streeks een uur aan zijn woning gen scheld. R., die zich reeds ter ruste be geven had, schoot inderhaast wat kleeren aan ,om open te doen. E€fn jonge maa stapte den winkel binnen, |die zeide, ge zonden te zijn door mevrouw K,. een goede klant van den winkelier. Deze lief vragen of hij haar aan wajt „boodschap pen kon helpen. De heeii R., die haar gaarne van dienst wilde zijp, was daartoe dadelijk bereid en hij faf den jongen man voor' ongevper f 7 aan waren mede, die evenwel niet dadelijk werd|eu befaaid. De winkelier lag nauwelijks weer in zjja bed, andermaal werd gescheld. Weer was het de jongé man, die nu vertelde, dat zij by de familie K. zoo ge zellig aan het kaarten wapen, alleen was het jammer, dat zij niet Voldoende klein geld hadden en mevrouw liet vragen, of R. zoo vriendelijk wilde zijn, hen daaraan te helpen. Geef u maar voor f 25 klein en als het kan veel kwartejs en dubbeltje^ werd er gevraagd. R. was weer zoo vriendelijk en gaf het gevraagde Moet ik, vroeg hij, de bood schappen maar meteen afhouden? Neen, zeide de bezoekér, doet u dat niet Mevrouw zal u morgen het geld tégelijk geven. Ik ben zoo maar even zonder geld weggeloopen. Toen devrouw echter den volgenden dag niet kwam, ging R. eens informeeren. Ret bleek volgens de „Rel." dat zij noch van den jongen man, noch van de bood schappen, noch van het geld iets afwist. De politie stelt een nader onderzoek ln. Aanklacht tagan aan dokter. Een dokter in een dorpje ip De Graafschap was behandelend geneesheer bij de 21- jarige dochter van een fabrieksarbeider. Het meisje overleed dezer dagen na een ziekte van eenige maapden. Met bét oog op een soortgelijke ziekte van epn 30- jarige vrouw, die de geneesheer nog meent te kunnen redden, vroeg hij dejn vader van het gèstorven meisje het lijk nóg eens te mogen onderzoeken. Dit wejrd goedgevonden, doch niet werd .vermoed, dat de dokter toen het lijk opensneed hart en longen mee nam voor onderzoek. Toen de vader dit vernam was hij ten zeerste ontsteld en werd de po,li tie met een en ander in kennis gesteld- Deze maakte procesverbaal op, zoodat deze zaak thans bij de justitie aanhangig komt ke«r;% Droog f 3 per keer; T. Yeiglnla f 2 per koer, G. de Bruin f 1,40 per keer, G. Bruseé f 160 p«r jaar; L J. Sparre- 'boom f 120 per jaar. De gunning ie aan gehouden. Alle inschrijver» zijn woon achtig in deze gemeente. Lekker kerk, 25 Jan. VoetbalprogTam- ma voor Zondag a.s. luidt: te Gouderak .Gouderak F—JL. FL G. I" en te Lek- kerkerk „L. F. C. IU" „Moor drecht ui*'. Bergambacht, 25 Jon. Bij de alhier door Notaris Van der Leeden gehouden vorkooping van een Wdbouwerewoning, staande in Zuidbroek alhier, werd koo- per de heer H. Boer alhier, voor de som van f 3400. NED. HERV KERK. SCHOONHOVEN. Heden (Woensdag) avond 7-80 uur Dr. De Lindt van Wijn gaarden, van De Bildt. BERGAMBACHT. Donderdag 26 Jan., 'a avonds1'6.30 uur Ds. Dekker. G0UDRIAAN. Donderdag 26 Januari, 's avonds 3 30 nur, Ds. G. Alers, van Nieu w--Lekkerland. MOLENAARSGRAAF. Donderdag 26 Januari, 's avonds 6.30 uur, Dr. Seve- rijn te Dordrecht, om in het belang der vrije universiteit te spreken. GIESSEN-NIEUWKERK. Donderdag 26 Januari, 's avonds 6.30 uur, Ds Remme, van Amsterdam. Rede voor de Chr. Jongelingsvereeniging. t GEREF. KERKEN. BERKEN WOUDE. Vrijdag 27 Jan., 's avonds 7.30 uur, Ds. R. Kok, van Gouda. Reeuwijk, 25 Jan. Bij de gehouden aanbesteden voor het onderhoud en de vernieuwing der gemeentewerken, ble ken inschrijvers te zijn: A. Bontenbal, voor f 1750; L. de (Tong voor f 1720; A. P. de Klerok voor I 1717; J. Kuilenburg voor f 1699 en G. Mocdaniël voor f 1678, allen alhier. De begrooting be droeg f 1780. Aan den laagsten inschrij ver is het werk gegund. Woerden, 25 Jan. Bij de ten gemeente huize alhier gehouden aanbesteding van het leveren en leggen van pl.m. 163 M. rioleering in de Steenkuilen, hier ter plaatse (aan welke aanbesteding alleen stadgenooten mochten mededingen) is in geschreven als vo)gt. Voot buizen 36 maal 65 40 maal 60 J, v. d. Hedelkamp f 802, 992; J. G. v! Staveren f 897, f 997; D. A. Verbeek f 964, f 1084. Het werd aan den laagsten inschry- ver. Krimpen a.d. IJssel, 26 Jap. Bij de heden gehouden aanbesteding voor ver harding van de Oosterstraat alhier werd als volgt ingeschreven: H. Kantera te Roamsdonk f 14.990; J. A. Brand te Dordrecht f 14.836; A. Zanen te Am- merotol f 13.300; M. de Kloe te Alblas serdam f 12.890 f Hoeke Groeneveld te Nieuwendijk I 12.6B0; J. M. Dekker te Rotterdam f 11.997; Th. Kuin te Hil- legersberg f U-996; P. Stigter te Am- merstol f 11.220; P. van den Dool te Ammerstol f 10.609; T. de Man te Am- merstol f 9794; Gebr. Heuvelman te Krimpen a.d. IJssel f 7777, Begroeting f 9800. Officieel is de gunning aange houden, doch zal het werk "wel aan den laagsten inschrijver worden opgedragen. Hierna wérd aanbaateed het leeg halen van een vuilnisbak in de Nijver heidstraat en^ werd dèarvoor ingeschre venen als volgt; G. van Jeveren f 3,50 per keer; C. A, na öwtsa I 8^5 SCHOONHOVEN. Jan. Géboren: Alida Petronella, d. van H. Jl Saveur en W.jGoade Stijntje, d. van W. van Es en M. Wernsen Ar- noldus Cornells, z. van W. H. Witjes en W. van Beek. Overleden: A. de Jong, oud 13 m. E. W. Murk, oud 3 j. LEKKERKERK.' Januari. Getrouwd: D. Buijs (te Krimpen a,d. IJssel) en J. Lingen. Overleden: C. M. VMdhuijzen, oud 71 j. MOERCAPELLE. Dec.-Jan. Geboren: Mathena Adriana Heijboer Engel Lindhout Marinus Cornelia Spits Ary K&meraat. Getrouwd: G. Huisman, oud 20 j. en J. H. van Noort, oud 17 j. Overleden: H. van Elven, oud 59 j- P A. van Leeuwen oud 1M jaar. P. J. de Graaff, oud 7 mnd. GOUDA. Jan. Geboren: Aietta, d. van J. Soet en D. J. van Essen, Wijd©poort 2 Cornelia Johanna Willemien, d. van H. Steketee en M. Koelewijn, Kamemelksloot 22. Overleden: A. de Graai, wed, van A. Baas. oud 81 j. B. E. Hinkenkempor, oud 49 j., echtgenoot© van J. van den Berg A. J. van den Eng, oud 63 J., echtgenoot© van G. Hoosbeek. ZEVENHUIZEN. Jan. Geboren: Jacobus Hendricus, z. van J. Verhagen en G. de Wit Overleden: S. Heemsbergan, oud 86 j. J. van Leeuwen, oud 8 w. P. Ro- vensbergen, oud 92 j., wei van A. Don ker. ALBLASSERDAM. Jan .Geboren: Willem, z. van J. Zanen ei G. Veen. Johanna, i van G. de Heer en E. Versluis. Getrouwd: A. 'Huagein, oud 19 j. en J. Vogel, oud 21 j. PAPENDRECHT. Jan, Geboren: Gerrit, z. van K. Eijkelboom en M. de Kat Floris Huig, z. van H. de Gruyter en A. v. d. Tak Koen- raiad, z. van L. Schutte en G. Bosman Jaapje, d. van G. Boelhouwers en N. van Rijsbergen Getrouwd: D. van Leeuwen, oud 24 J. en W. v. d. Vleut, oud 24 j. L. van Weijen, oud 20 j. en M. M. de Haan, oud 20 j. Overleden: W. Slingerland, oud 8 w. N Kraal, oud 57 j. N. Dekker, oud 81 j., weduwe tan J. Rornijn. AMSTERDAM, 25 Jan. (Draadloos) Veemarkt van heden. Aangevoerd 22t vette kalveren, le kw. f 1,081,25, 2e kw. f 0,90—1,06, 3e kw. f 0,80—0,90, 85 nuchtere kalveren f 15—21 per stuk; 720 varkens, Hollandsche le kw. f 0,73— f 0,74, 2e kw. f 0,70-0,72, vette var kens f 0,70—0,72. ROTTERDAM, 24 Jan. Eieren. Rotter- dameche Veiling Warmoezierstraat. Kip peneieren f 6,95 tot f 9,66, eendeieren f 8,90 de 100 stuks. Aanvoer 100.000 stuks. BODEGRAVEN, 24 Jan. Kaas. Aan voer; 110 wagens, te zamen 4.912 stuks, wegende 39.290 K.G. Eerste soort Goud- sche f 56 a f 58, mindere qual idem f 51 a f 54, zonder rykemerk f 49 a, f.6$. Han del vlug. ROTTERDAM, 24 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 176 paarden 3 veulens, 763 magere runderen, 870 vette runderen, 149 vette kalveren 819 nuchtere kalveren, 80 graskalveren, 250 schapen en lammeren, 65 biggen, 6 bok ken of geiten, 18 overloopera. Prijzen per half K.G.: koeien 27 a 32 c., 40 a 44 c., 47 X a 50 ot., ossen 37 M c., 40 a 43 c., 46 a 50 c., stieren 07 c., 40 c., 42Hl a 46 c., kalveren 55 a 60 c., 70 a 7$ c., 85 a 90 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 200410, kalfkoeien f 200415, stieren f 120-470, pinken f 120-450, graskalveren f 65115, vaarzen f 175 225, paarden i 200350, elachtpaarden f 100175, hitten f 125200, veulens f 80—120. biggen f 6—12, biggen f l.ly f 1,30 per week, overloopera f IjB24, fok nuchtere kalveren f 1880, slacnt nuahtere kalveren f 1218. Overzicht: Op de vette markt was de aanvoer van koeien en oasen gewoon. De handel was redelijk, met ongeveer de prijzen van Maandag. De aanvoer van «tieren was matig. Daar was meer vraag zoodat de prijs» ran de vorige week gemakkelffk bedongen weiden. Vette kal veren, matig aangevoerd, met luiachti- ihandel, doch prijshoudend. Aan voer van melk- on kalfkoeien op de ma ger© markt goed, handel kalm, prijzen stationair. Jongvee tamelijk ruim ter markt, met zeer flanwen handel en de oude prikten konden dan ook moeilijk bedongen worden. Graskalvefen, met kleinen aanvoer prijzen ruim bedongen Nuchtere fok- en elachtkalveren met iets moer adnvoor, tamelijk vluggen han del en er werden hoogere prijzen be steed'. De aanvoer van werk- en slacht- paarden, hitten en veulens was tamelijk De handel redelijk en yrijwel de prijzen van de vorige w5ek. Biggen waren wei nig aangevóerd. De handel zeer elecht en nauwelijks prijshoudend. Overloopers zeer weinig ter markt, wqinig handel en lagere prijzen. GÜRINCHEM, 28 Jan. Aangevoerd 163 mnderen, 203 overloopers, 331 big gen. Men besteedde voor: zware kalf- kooien 1 360425, melkkooien i 800*— 350, kalf vaar zen f 250300, gust© vaar zen f 200250, pinken f 00150, over loopers f 2535, biggen i 1018, allee per stuk. GORINGHEM, 23 Jan. Op de eier- veiling alhier waren aangevoerd 19.280 eieren. Kipeieren f 7,90-p9, eendeieren f 6,90, beide per 100 stuks. Boter f 1,20 f 1,25. GROOT-AMMERS, 23 Jan. Veiling. Aanvoer 7770 eieren, 43 pond boter. 7717 kipeieren, f 7—8,80, 63 eendeieren f 8,658,90, 24 K.G. uien f 0,9 tot f 0,10, 106 K.G. appels f 0,20,8 per K.G. 43 pond boter f 0,90—106, 29 pond kaas f 0030,54 per pond. 1 kip f 1 per stuk; 1 eend f 0,20 por stuk. Geboren 23 Januari 1928 Dochter van P. A. STREPFLAND en M. STREEFLAND-Schenk. Hospitaal Balimfctingan bij Pematang Siantar, Sumatra's Oostkust. Getrouwd: J.C. van der Leeden en A.S. van Waltum, die mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank be tuigen, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Oud Beijerland, 25 Januari 1928. 1903 - EBEN HaËZER - 1928 Zoo de Heere wil en zij leven hopen mijn geliefde Ouders WOUTER MUILWIJK en JACOBA VOGEL op 29 Januari a.s. hunne 25-jarige Echtvereenlging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven is de hartelijke wensch van hun dankbaren Zoon DIRK. Qiessen-Nieuwkerk, Jan. 1928 D.V. Ontvangdag 31 Januari d. a. v. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een korte onge steldheid Is- overleden, onze geliefde Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heer in den ouderdom van ruim 62 jaar. Uit aller naam, H. P. STREEFLAND, Lekkcrkerk. Capelle a.d. IJssel,23 Jan. 1928. Nijverheidstraat 297. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s., n.m. 12.30 van sterfhuis, Be graafplaat! Capelle a.d. IJssel. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder, Mejuffrouw in den ouderdom van 69 jaar en drie maanden. Dat zij heengegaan is in vrede, lenigt onze smart. Polsbroek, Q. Dt BRUIN. Vlist. - H. DE BRUIN. C. DE BRUIN Broere en Kinderen. Nieuwpoort, D. KPRSBEROEN-de Bruin. Q. KERSBERüEN en Kinderen. Polsbroek,- K. DE BRUIN. M. M. DE BRUIN-de Vor en Kinderen. A. C. DE BRUIN. C. H. DE BFJUIN—de Haaij en Kinderen. Polsbroek, 24 Januari 1928. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze beste Vader, Be huwd- en Orootvader, In den ouderdom van 59 jaar en t^maanden. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, M. J. VERWAAL- Korevaar. Berkenwoude, 24 Jan. 1928. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht ter kennis te brengen, het overlijden van ons ijverig Bestuurslid, den Heer Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in dankbare her innering blijven. Het Bestuur der Oranjevereen. „JULIANA" Berkenwoude. Berkenwoude, 25 Jan. 1928. Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig ge-» dragen lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Be- huwdvader, de Heer in den ouderdom van ruim 62 jaar. Wed. O. v. d. HOOO geb. O. v. V Hooo. A. P. v. d. HOOO. C. v. d. HOOO geb. v. d. Biro. Capelle a.d. IJssel,23Jan.'28. Nijverheidstraat 297. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s., n.m. 12.30 uur, van sterf huis, Begraafplaats Capells a.d. IJssel. Het water waarschuwt U. Ala gij last hebt van een bran dende, smartelijke pijn bij de loo- zing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pil len, want uw nieren hebben be hoefte aan een specifiek nieren- raiddel. Let ook op de hoeveelheid ge loosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveelheden looat, als gij te vaak of te weinig aan drang krijgt, wijst dit vrij zeker op nierzwakte. En dat is ernitig ge noeg; er bestaat gevaar voor bloed vergiftiging en dè schadelijke ge volgen op iedere zenuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Toster'» Rugpijn Nieren Pillen. Verwaar- loozing kan ernstige gevdlgen met zich brengen. Foster's Pillen wor den in Holland sinda vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, blaas- en urmestoornissen, rugpijn, spit, waterzuchtigezwellingen.rneu- mathiek en andere gevolgen van schadelijke stoffen, dfe bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven, Laat Poster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken eu houden Verkrijgbaar (In "glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten 4 f 1 75 per flacon, Voor de bewijzen van deel neming en bijstand tijdens de ziekte en het overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwd-, Groot-, en Overgrootvader betuigen wij aanvallen onzen op rechten dank. Uit aller naam, J. C. v. d. GRAAF. Langerak, 25 Januari 1928. Ondergéteekenden betuigen ook namens wederzijdsche Familie hun hartelijken dank voor de vele blij ken van deelneming, ondervonden bij het overlijden onrer geliefde Echtgenoot* en Dochter C. VAN DER STRATEN. Wed. LIEFHEBBER- v. Beuzekom. Hilversum, 25 1Q28 Schoonhoven, Jan* lv/ö* In de gemeente Brandwijk gevonden Cea Gabardine Begeniai. Tegen betaling der advertentie- kosten terug te bekomen N. BOU- TER', Oroot-Ammera.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 2