STOP’ FRISO-BMI 5O-55-4O-50ct.p.54 pond. T EERSTE BLAD. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON Het Geheim eener Moeder. Dit Nummer bestaat uit TWEE BLADEN. Woensdag 1 Februari 1928 fflHWMÖÏHDÏII UBEfflï SCHOONHOVENSCHE COURANT. 2000 60» Jaargang W». 5384 de ik uitspraak van ant- vordt wel :ht, maar ▼alt geea xand, die jhr. dit tenti maar >r ph >\llmat H.V.DOUWE EG B E RTS TABAKS-FABRIEKEN door ver- ran eigen idere wa- 3 toenma- eerdo zijn t dit over or. Deze Lekker- an kwade juridische ▼ischrecht ij in 1810 ■eigenaren hij ook in er te han- s daarvan bedragen dere op oe dwaas- de echoa- acte, die and deed van 1910 tijdelijkeu m de ad- landon ge- tiet de be- afstand te het recht ijn opgave 12 bij het r, waarbij ras uitge- non uses en zij li rt. Pleiter ion voor taan, n.l. cht gedu- efenen te- laad. <er over daad al- oen heer- bewering laden zijn self niets, or de uit- gens plei- Lchtaheer evissohen. g tot het reeds een toning van en visch- 1855, 1909 itoefening. on, maar moetellefn sr. Pleiter or het in recht er lingen be de höjer- er. iher niet aard, dat irecht ver? lijkheid en rentioneele l had ge- S. Roest, dschrecht len en nu loeren om Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25 franco per post f 1.50. Met ongevallen-verzekering 15 cent» meer per 8 maad- den. Óver hetuibonueinent wordt in de eerste maand beechikt. ABONNÉ’B i, dat het de am- igt pleiter l het jaar leibriaf is >emd. Do- tenis voor oorkon- urisdistie 1 moge in niet met dit recht .g en an- dent 1342 heerlijk- iedejr ge- Tschrecht jkit uit de iting, uit ling van toenmali- de Ba- XXX. Onthulling. Nadat -de jongeman de bouillon ge bruikt had, vroeg Louise: „Heeft de bouil lon u goed gedaan?" ,4*. ik geloof werkelijk dat ik er be hoefte aan had. Wat ziet u mij toch vrien delijk aan", hernam Pierre, ,,’t Is alsof ik een moederlijke liefde in uw oogen lees." „Ach, mijn lief kind, gij vergiet u nietl ’t Is werkelijk de liefde eener moeder, die ik voor u koester." En zij drukte de lippen op de hand van den jongeman, die zij in de hare hield gedrukt. Beiden waren zeer ontroerd. Na een oogenblik stilte hernam Pierre. „Ik heb niet de minste lust tot slapen. En gij hejjt mij nog ernstige dingen te zeggen?” „Ja, mijnheer Pierre, ik héb u zeer ernstige zaken mede te deelen." „Gij hebt mij gezegd, dat gij de per sonen kent, die getracht hebben mij het leven te benemen." „Ik ken hen niet persoonlijk, maar Ik houd mij overtuigd, dat zij door Iemand, die ik zeer goed ken, betaald zijn om de snoode misdaad te begaan." „Een derde," herhaalde de jongeman nadenkend. „Inderdaad, zij hebben niet gepoogd mij té bestelen. Waarschijnlijk waren het moordenaars, door een ander betaald. Doch ik ken slechts een enkelen vijand en die heeft geen geld om zich het genoegen te gunnen mij door een ander in de Seine te doen werpen. En die per soon is ook eigenlijk nog laffer dan hij slacht is Bij zou niet gedurfd hebben Noen, Robin is ’t niet! Maar vie mag dan wel die onbekende vijand zijn, dien een werkman in den weg loopt? Ik wil hem kennen. Zeg mij zijn naam, nul Aarzel niet langer Louise sidderde „Ik ben niet volkomen zeker,” stamelde rij, „ik heb nog ilechti een somber ver- EEN HOLDE ND PAARD. Wonder boven wonder peen ongelukken. Bergambacht, 1 Febr: Het paard van den bouwman G. van W. alhier, gespan nen voor een tilbury, ging op de Fran- sche Kade, door het schrikken vqot een auto, op hol. Met v. W. zaten in de tilbury zijn vrouw en kind. Van W. en zijn vrouw geraakten uil de tilbury, terwijl het kind alleen daar nog in bleef, doch even later tuimelde ook het kintj er uit. Als een wonder bleven alle drie bijna geheel ongedeerd. Het paard werd in Bovenberg door den bouwman Spijker tot staan gebracht. Op de op 24 Januari gehouden ei eren veiling van de pluimveevereepj- ging V. Z. 0. D. alhier, werden aange voerd 1500 kippeneieren. Besteed werd voor bruine groote eieren f 8, voor groote witte f 7,75 en voor kleine f 7 per 100 stuks. Op de Hoofdstraat alhier werd door een zeer hoog beladen wagen met stroo, een voedingsdraad van het electrisoh net stuk gereden De draad, die onder stroom stond, viel op straat, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken: Door den monteur van het electrisoh bedrijf, wera het euvel spoedig hersteld. Een trouwpartij met hindernissen. Een bruiloftstoet uit Benedenberg al hier, die met rijtuigen naar het Raad huis waren gegaan, om den echtelijken band vaat te smeden, werdqn op de te rugreis verrast door de Rijkspolitie, die bemerkte dat twee der rijtuigen niet wa ren voorzien van het vastgestelde spie geltje om achterwaarts op den weg te kunnen zien. De beide voerlieden van die wagen kregen prooes-verbaal. Laten wij hopen, dat de bruiloftspret niet ia ver stoord geworden. Jutphaas, 1 Febr. Door den Raad dezer gemeente is aan het comité, bestaande ui-t de heeren C. Minnes Jr., P. Weijburg uit Utrecht, J. Jongerius en L. de Ruijter uit Jutphaas vergunning verleend tot het houden van een feestpark dezen zomer. Aan deze vergunning zijn de volgende voorwaarden verbonden: de feesten zul len niet op Zondag mogen worden moeden. Maar heden nog zal ik zeker heid verkregen. Toch zal ik u zijn naam niet zoggen: maar hij zal vreeselijk ge straft worden, dat zweer ik u En ik ben het hoort gij dat Pierre? ik ben het, die hem zijn welverdiende straf zal op leggen.... 0,” ging zij dan weer m« groote gelatenheid voort, „sinds eenigo uren ben ik dezelfde niet meer Mijn hart, dat alle bitterheid, alle droefheid ge proefd heeft, is gebroken. Het bevat niet» meer dan gramschap, walging en veroni- waardiging.Uit dat hart, dat klein- zeerig bart, kwam al mijn zwakheid voori Maar ditmaal zal ik niet aarzelen mij van mijn plicht tot het einde toe te kwijten Ik zal zonder mededoogon zijh Medelijden' Ik vraag geen medelijden voor mij. en ken ook geen medelijden meer voor een monster! De jongeman staarde haar met de grootste verbazing aan. Hij kon natuur lijk deze zonderlinge woorden niet be grijpen en vroeg zich af of de vrouw wel goed bij Let hoofd Was. Louise zweeg een oogenblik stil' om adem te scheppen en ging dan weer, maar op teer verschillenden toon, voort „Mijnheer Pierre, gisteren bent u het slachtoffer geworden van een laaghartige en schroom elijke hinderlaag, maar u bem gehikkig aan den dood ontsnapt. Doch luister nu gned naar mij: In naam va9 mejuffrouw Blanchard, die u zoo dier baar is, in naam van verscheidene an dere personen, die u ook innig dierbaar zullen worden, toodra u de gelegenheid zult hebben hen te leeren kennen, in naam van uw eigen belang, smeek ik u mij een belofte te doen!" „Wat vraagt u vaa mij? Spréekl” ehtep. af- M 1814, reer her- ratie had op vlot- jld zeker D.water<n it noodig betqeka- niet her- iministra !it negar- it betreft ischrechfi iden de ifheqnten. dat het ezefrn zou ▼alt' ook i van de oqzetni is Al zóu recht ver recht oo- zijn voor irlijkheid, schor ge- t de acte verkocht ulo c ld om M heeft liegen het die acte Visscherij, perceelen ien naam dat (fa hejt arrest Lpril 1919 1 den ver niet me» stemde op Ned. Bond van Gemeente-ambtsharsn, afdeeling Zuld-Holland. Te Rotterdam is een druk bezochte vergadering van da afdeeling Zuid-Holland. van iden Neder- landschen Bond van Gemeente-Amhtena- ren gehouden onder leiding van Prof. Mr, G. A. van Poeljé te ’e-Gravenhage. Bij den aanvang van de vergadering herdacht de voorzitter /het overleden lid, den. heer J. M. Bouscholte, ambtenaar van den burgerlijken stand van Rotter- dam, dienen trouw bondslid was en veel deejl voor de wetenschappelijke vorming van de gemeente-ambtenaren.’ Voorts wenschte de voorzitter het bestuurslid, de heer Tolle, geluk met diens 40-jarig ambtsjubileum De secretaris der afdeeling, de heer K; de Boer, eecretaris van Hardinxveld, bracht hierna een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het getal leden der afdeeling in 1927 weer toenam, dai twee cursussen ter opleiding voor het examen gemeenteadministratie in stand werden gehouden en dat het bestuur een oommieaie van onderzoek naar de rechts positie van het secretariepersoneel heeft benoemd, welke commissie in het voor jaar van 1927 haar rapport aanbood. Voorts geeft het verslag een overzicht van de in 1927 gevoerde acties. Eet rapport inzake de rechtspositie gaf tot enkele discussies aanleiding. Het bestuur zal thans, na gepleegd overleg met do belanghebbenden en met de on derafdelingen, op de totstandkoming van een gemeentelijke regeling aandrin gen. Van bestuurszijde werd het rapport toenelicht door den heer v. d. Lelie, van Leiden, voorzitter der commissie van onderzoek. Na afhandeling van de agenda hul digden de heeren Fonkert (Oud-Beijer- land), Kunnen (Dordrecht), Van As CÖouda)' en Klein (fioofdbestuurslid, Den Haag), den scheidenden voorzitter. Zij brachten dank voor hetgeen prof. Van Poelje in het belang van de afdee ling heeft gedaan. De heer Amesz (Rotterdam) bood prof. Van Poelje namens eenige leden een boekwerk aan. Prof. Van Poelje dankte de sprekers en memoreerde hetgeen de Bond vooi hem was en hetgeen hij in overleg met anderen dn verschillende bondsfunctiee mocht tot stand brengen. Telefoneeren met Amerika. De dienst geopend. Het telefoonverkeer tusschen Neder land en Amerika ie op officieele wijze geopend door een gesprek van den mi nister van buitenlandsche kaken, jhr. Beelaerts van Blokland, -iet den Ameri- kaanschen staatssecretaris Kellogg te Washington; Voorts heeft de Amerikaan- ■che zaakgelastigde mr. Norweb een ge sprek gevoerd met den Amerikaanschen n-ezant in ons land, mr. Tobin, die op het oogenblik tot Washington Ivertoeft, waarna de directeur-generaal der poste- Ad verten tien Van 1 tot 6 regel» f 1.80: elke regel meer ƒ0.20. By 8 maal plaatsing 8e maar 0 10 per regel. Ad vertentjën tusschen den tekst drievoudige prijs. Voor meer plaatsingen, groot aantal regel» en conditie» vrage men tarief. -- iTuraiB -irborgd door de NIEUWE HAVBANK ts Schiedam, van Gulden bn verlie» 4LA Gulden by verlies van ▼an een duim. vV een andwsn vinger. Wanneer Rocky Point zendt, zijn hei ontvangstation te Houlton en de zender te Rugby buiten bedrijf gesteld, daar hei anders zou kunnen voorkomen, dat de spreker in New York zich zelf in de tele foon zou hooren. Het zelfde is natuurlijk ’t geval, wanneer Engeland uitzendt. Men heeft maatregelen getroffen om het telefonieverkeer zoo geheim mogelijk t(^ houden. In het begin werden de ge sprekken vaak afgeluisterd, maar door het toepassen van een speciale zend- methode, is het mogelijk geworden de sta tions Ru"by en Rocky Pont met de ge wone ontvangtoestellen op te nemen. De geheele installatie heeft meer dan 11/4 mallioen gulden gekost. Rijkswegen In Utrecht. De Minister van Waterstaat is gistermiddag naai Utrecht gegaan, vergezeld van eenige Rijkswaterstaatautoriteiten, teneinde zich plaatselijk op de hoogte te stellen van den toestand van enkele rijkswegen in de provincie Utrecht en de verbeteringen te bespreken, welk» men voornemens is aan die wegen aan te brengen. S. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. Telefoon 20. Postch. en Girpdienst 13763 moeten zwijgen en u gedragen, alsof u geen woord verstond van hetgeen u ge zegd werd. Later, wanneer u weten moogt wat ik thans nog niet zeggen mag, zult u inzien, hoe belangrijk het is, wat ik vsji u verlang. Men mag er geen woord van weten, dat twee misdadigers u heden nacht in de Seine geworpen hebben en ons verblijf hier in dit huis moet ook on bekend blijven. U belooft mij het vol- komenst stilzwijgen, niet waar, mijnheer Pierre?” „Ja, dat beloof ik u. Ik zweer het." „Heb dank dan,” antwoordde zij. „Nu ben ik gerust.... Binnen enkele dagen reeds, voor het einde dier aanstaande week, zal ik u terugzien en u van uw eed ontslaan. Dan zal de ware schuldige indien ik in mijn .vooruitzichten niet faal, reeds zijn rechtmatige straf onder gaan hebben.” „Maar nu wenschte Ik u op mijn beurt ook wel iets te vragen. Hoe komt het tooh, dat u zoo goed ingelioht zijt om trent alle zaken, die mijn persoon aan gaan, en dat «dj ook al den verschrik- kelijken vijand kent, dde 't op mijn leyen gemunt heeft?" „Dat echijnt u buitengewoon; ‘t licht te begrimen; doch ik kan u van daag op die vraag nog niet antwoorden.’’ „Alwee- een geheim!” „Ja, mijnheer Pierné, want ik mag nua niet spreken. Stelt u* geen vertrouwen In mij? O, mocht ik thans reeds allee bloot legigen!Maar neen, neennog niatr ,Jk dring niet verder aan. AJa een geheim is!...." 40 „Maar wie bent u dan toch?" riep hij met de grootste ontroering in de stem uit. „Uw vriendin; dat heb ik al gezegd." „Zeker, en na al wat u voor mij ge daan hebt, kan ik er ook niet aan twijfe len. Maar ik zou gaarne uw naam ver nemen." „Pierre," antwoordde Louise ontroerd, „mijn naam is Louise Verdier.” „Louise Verdier,” zeide hij, zijn geheu gen raadplegend. En dan ging zij voort: „Mijnheer Pierre, ik ben reeds twee en twintig jq/Lr In dienst van mevrouw de gravin de Luoerolle.” „0, nu begin ik iets te begrijpen,” ant woordde de jongeman. „Des te beter!.... Maar de dokter heeft bevolen een kop bouillon te laten gebruiken Dat kunt u nu eerst doen en valt u later niet in slaap, dan kunnen wij, zoo u wilt, nog wat samen praten. Ik hen u zeer ernstige zaken mede te deelen.” rijen en telegrafie, ir. Damme, met den Nederlandechen gezant in Amerika, mr. dr. Van Royen, sprak. De gesprekken hadden hier te lande "laats in de werkkamer van den heer Damme, in het gebouw van het hoofd bestuur der "osterijen en telegrafie in Den Haag. mede moet speciaal hulde den aan de American Telegraph Company. In de oude en steeds hartelijke be trekkingen tusschen Nederland en Vereenigde Staten is dit oogenblik het begin van een nieuw tijdperk, in zoo verre, dat Nederlanders en Amerikanen van nu af aan niet meer uitsluitend af hankelijk zullen zijn voor de verbindingen van land tot land van schriftelijk» be richtgeving; Wanneer men bedenkt, hoeveel meer mogelijkheden van misverstand ontstaan bij schriftelijke/dan bij mondelinge ge dachtenwisseling, dan is het zeker niet een alledaagsche uitdrukking van for- meeje internationale beleefdheid om te zeggen, dat deze nieuwe tak van dienst ertoe zal leiden, een steeds nauwer en beter begrijpen tusschen de beide landen tot stand te brengen. Het verheugde ons, een draadlooze telefonische verbinding tusschen Nederland en Nederlandsch Indië tot stand te hebben gebracht; ’t ver heugt ons evenzeer, dat een 'dergelijke verbinding met de Vereenigde Staten nu voor het publiek geopend is. Toespraak van staatssecretaris Kellog. De heer Kellog, staatssecretaris binnenlandsche zaken in Amerika, woofdde als. volgt: Ik ben zeer onder den indruk, Beelaerts, van de beteekenis van oogenllik, hetwelk door het persoonlijk gesnrek tusschen de ministers van bui- tenlandsohe zaken der regeeringen de inwijding van een draadlooze telefonische verbinding tueschen Den Haag en Was hington inluidt. De laatst verloopen jaren hebben den meest opmerkelijken vooruitgang'in in ternationale verbindingen door middel van de draadlooze telefonie gezien. De onlangs tot stand gekomen directe tele fonische verbinding tusschen Nederland in Europa en Nederland en. Azië, en nu deze nieuw» dienst tusschen de Vereenig de Staten en Nederland, welken wij he den inwijden, zijn een voldoening gevenu bewijs van dezen vooruitgang. De nieuw» ▼oprdeelen, aldus tot stand gekomen, zullen ongetwijfeld een nuttig gevolg ten onzichte van de betrekkingen tusschen de volken onzer landen teweeg brengen. Toespraak van minister 1 Beelaerts. De minister van buitenlandsche za- j ken, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, heeft de volgende toespraak gehouden: Mijnheer de staatssecretaris, mag ik.» u bij dezen mijn oprechte groeten en beste wenschen doen toekomen als eerste bericht van Nederland aan de Vereenig de Staten langs dezen bewonderens- waardigen nieuwen openbaren dienst. Ik meen, dat het past, onze bewonde ring en dankbaarheid uit te spreken 1 voor de vindingrijkheid en volharding van al degenen, aan beid» zijden van den Atlantisohen Oceaan, die samengewerkt hebben om d» moeilijke problemen op te lossen, waarvoor men stond,z alvorens dit nieuwe middel van verkeer tot stand kon worden gébracht. In veriband hier- gebracht wor- Telepione and reieioon zu. rosicu. eu uiryuieusi ioiuq ▼on dit blad, in het be«it van ons Bericht van Inichrijving, »yn volgen» de daarin vaetgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaai XVk^ 1000 o^riyden^ 300 200 100 Wij zijn dankbaarheid verschuldigd aan de technisch» bekwaamheid en *t gemeen schapsgevoel aan weerszijden van den Atlantischen Oceaan, welke dezen nieu wen schakel tusschen Nederland en de Vereenigde Staten mogelijk hebben ge maakt. Het is mij een vreugde, mijnheer de mi nister van buitenlandsche zaken, met u tezamen deel te hebben aan deze veelbe lovende gebeurtenis en om u en door u het Nederlajndsche volk mijn hartel*- ke groeten tot uiting te brengen. De radlo-dlsnst Engeland Amerika al& gedeelte van deze verbinding. In verband met deze telefonische ver binding NederlandAmerika, geven wij hier enkele bijzonderheden van het on derdeel van deze verbinding, de draadloo ze telefonische dienst tusschen Londen en New York. Langs de kabels door het Kanaal worat eerst van ons land uit naar (Londen ge sproken, waar de Londensche telefoniste, den aanvrager weer verbindt met het zendstation te Rugby. Van hier wordt het gesprokene over den Oceaan uitge zonden. Bij het verkeer in de richting Enge land—Amerika wordt op een andere golflengte gewerkt, als in de richting AmerikaEngeland Terwijl het station Rugby (200 K:W.) op een golflengte van 5260 meter werkt, zendt het Amerikaan- sche Station Rooky Point op 5770 Meter. De ontvangst installatie in Engeland is gelegen te Gunar. In het Noorden van Engeland bleek n.l. de ontvangst tenge volge van de minder sterke atmospheri- sche storingen, de beste resultaten op te leveren. Aan Amerikaansche zijde is het ontvangstation opgerioht' te Houlton (Maine). De transatlantische dienst werxi nu als volgt: De Londensche telefoondienst geeft aan den zender te Rugby (afstand 85 mijl; het nummer op, dat de aangeslotene in Nederland verzocht. Van hier uit gaat het draadloos over don Oceaan naar den ontvanger van Houlton la Amerika (af stand 3000 mijl) on va^hidar weer per k*- bel naar New York (600 mijl), waar men zorgt voor de aansluiting met het aange vraagde nummer. INGEZONDEN MIDEDEELING. „Mijnheer Pierre, de twee visschers, die u uit de Seine hébben opgehaald, we ten niet wie u bent, en ik heb hun ge vraagd over de sombere gebeurtenis vau dezen nacht geen woord te reppen. De brave lieden hebben mij beloofd, dat zi, zullen zwijgen. En u, mijnheer Pierre, smeek ik ook vurig hun voorbeeld te volgen.” „Die belofte leg ik dee te liever af, daar ik zelf ook wensch dat de zaak geheim blijve. Ik zou mijn vrienden niet graag vruchteloos verontrusten." „U hebt geiyk. Bovendien de politie hoeft goede ooren, ’t minste woord zou aanleiding geven tot een onderzoek, en wanneer men met dergelijke zaken be gint, dan weet men gewoonlijk nog niet waarmede men eindigt. Het gerecht mag niets weten, nigts. Ik heb het u gezegd, mijnheer Pierre, uw eigen belang en het belang van verscheidene personen eischt dringend, dat er niets aan het licht kome. Doch wees gerust, de schuldigen zullen gestraft worden. Ik neem de taak op mij om u te wreken." „Ik verlang niet dat er wraak ge nomen worde," antwoordde hij. „Maar ik zal in 't vervolg wat beter op mijn hoede zijn.” ,,’t Staat dus vaat, dat u niets zult openbaren?” „Geen woord, aan niemand." „Wat ei* ook gebeuren moge?" „Ja, wat er ook gebeuren moge; beloof het u." „En zoo de politie toevallig eens iets vernam, en een onderzoek bij u kwam in stellen. „Wat dan?....” „Dan ook. mijnheer Pierre, soudt u houden, het entree mag hoogstena f 0,10 bedragen voor het ’’fcark, aan het Dorue Rijkarefonds en aan het Weduwen en Weezenfonds van koloniale onderofficie-% ren moet elk 10 pct. van- de netto-op brenget worden afgedragen. De verdere regeling ia aan B. en Wovergelaten. Door den Raad werd besloten op het verzoek van de N.V. Jutphaasche veiling voor Tuinbouw- en Landbouw producten, om deel te nemen in de ex ploitatie, een commissie te benoemen, ten einde advies aan den Raad te kunnen uitbrengen. Deze commissie bestaat nit de heeren E. Uiterdijk, R. Drost, A. A. de Wit en J. W. J. van Arkel. Lexmond, 1 Febr. Aan het groot con cours te Doorn, dat gehouden wordt op den len Pinksterdag a swordt ook deel genomen door de muziekvereeniging Excelsior" alhier. Waddlnxveen, 1 Febr. Door d» rijka- ambtenaren alhier zijn teg eneenige in woners prooes-verbaal opgemaakt, daar hun rijwiel niet van het voredschte be* lastingmerk was voorzien. Door d» po- litie is teigen A. P. K. en H. M., belden wonende te v’s-Gra/venhaga, procee-ver- baal op gemaakt wegena het plegen van huisvredebreuk in de woning van P. de G. alhier. Reeuwljk, 1 Febr. In den nacht la in gebroken in het gebouw van de Coöpe ratieve Landbouwvereemging „Sint Ca tharina" alhier. De inbreker(a) hebben eerst getracht een raam op te lichten om zich daarna toegang te verschaffen door het inslaan van een ruit. Een kast is opengebroken, doch aangezien er geen geld aahwezig was, is er nieta ontvreemd. Een kistje sigaren is opengemaakt, maar er zijn geen sigaartjes opgeetoken. De nolitie heeft, met behulp van een politie hond, die men liet ruiken aan de voet afdrukken van de(n) dader(s) het spoor, dai door het weiland liep tot aan de Ba^rs, kunnen volgen. Een pontenier zou jaloorsch worden op de brug, dde de inbreker(s) geslagen hébben over de sloot om vermoedelijk daarover met een zware vracht, alias de brandkast, te kunnen gaan. De arbeider W. d. O., werkzaam bij het Electrisoh Bedrijf alhier, is in de afdeeling Sluipwijk in aanraking ge komen memt den draad van het electrisoh net: Door den sohok viel hij van den lad der. Dr. Van Staveren was spoedig ter plaatse en met diens auto is Ide patiënt vervoerd naar huis. Na een paar dagen rust en een "ijnlijke heup is Den O. er met den schrik afgekomen. EEN VOLHARDEND MAN. Mst een kachel op z’4 nik nasr Vlnkeveen. Vlnkeveen, 1 Febr. Een onlangs ge huwd paar betrok eenigen tijd daarna een eigen woning in deze gemeente. De vrouw was uit deze streek afkomstig; de man geboren Amsterdammer, die eenigen 1 tijd in deze gemeente werkzaam was. Bepaald belangwekkend was reeds, dat het paar herhaaldelijk de reis naar Am sterdam, e»n goede 20 K.M., te voet af- legd, blijk gevend ook van de groote aantrekkingskracht, die de groote «tad I uitoefent. Maar meer belangwekkend ie nog 1 et volgende, dat als historisch wordt uue- gedeeld. Bij het betrekken van de eerst» woning deed zich behoefte gevoelen aa% i verwarming. Goedkoop wist het gezins- g0_ 1 hoofd te Amsterdam eigenaar te worden

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 1