flouwmansuionlng ERFHUIS Hoornvee, Bouwmansufonlng wei-, hooi- en Bouwland, Een Huis Buiten-Terrein, De ziekten van ons vee Gemengd Nieuws. Voor de Huisvrouw Van alles wat Burgerlijke Stand Advertentiën. j. van Kranenburg Welland, Een Woonhuis Water met Teel-, Gras- en Rietland, Brandwijk. Notaris H G. Boks Vos-bles Merriepaard 30 stuks niimuniend Openbare Vrifwillige Verkooping. Notaris P. A. v. Bnuren Te Alblasserdam: 1.64.60 H.A. Hooiland 2.22.46 H.A. Hooiland Wei- en Bouwland Weiland en Watering, Beianorilhe VeMoopifio Voorloopig Bericht. Notaris C. H. W. Meijer Heerenhnis Burgerwoonhuis Schuur met Erf, Bouwterrein, Een Huis, Bouwterrein, Bouwland en Water, Wei- en Hooiland, INGEZONDEN MEDEDEELING. VRAAGT UWEN WINKELIER: Spoor s mosterd Nederlandsch Fabrikaat yan,de Firma W. I, SPOOR Jr., Calemborg dat God hem «pare voor de gemeente en in staat stelle ook do nieuwe) periode met dezelfde opgewektheid te volbrengen, als die hem tot heden ktftnherkte. De voorzitter sprak zijn dank uit voor deze woorden en hoopte bij 't klimmen zijner jaren en de gestadige uitbreiding zijner bemoeiingen daartoe Hoogere kracht te mogen ontvangen. Burgemeester Van Waning verklaarde om zijn dagtaak met dezelfde ambitie te verrichten, als toen hij zijn loopbuan begon, terwijl ook het buiten-ambteLyk werk, dat bij voortduring pp hom tust, hem zeer lief is. Zoowel ais voorzitter der examen-com missie voor het Politie-dipLoma en der oommissie van Politie-vakonderwijs, als mede als Inspecteur vpn dat onderwijs, met zijn Politieschool te Hilversum en meer dan twintig cursussen, over 't hqcle land verspreid, is hij nog 'steeds het mid delpunt der l>eweging tot verheffing van den polities tand en tot bekwaming zijner leden, een mooi stuk levenswerk, waar voor hy reeds tweemaal pene Koninklijke onderscheiding ontving. Volgens den Prov, Almanak 1928 is hij, naar het jaar van aanstelling gere kend, op twee ambtgenootwn na, de oud ste Burgemeester der Provincie Zuid-Hol land. Zijn vader, wiens beeltenis de raadszaal siert, was hier Burgemeester van 1816 tot 1892, zoodat in deze gemeente dit ambt reeds 82 jaren in dezélfde familie is. Moge hem nog vele jaren beschoren zijn! Voor een goed gevulde) zaal in de Harmonie gaf Zang en Vriendschap de vorige week e^n goed verzorgde uitvoe ring te genieten. Een elftal liederen werd ten gehoore gebracht, dat getuigde van ernstig voortgezette studió, onder leiding van den. directeur Joh. Hendrix, terwijl ook de twee comedier«tukjes vlot wer den afgespeeld en teer in dan amaalf vielen. In de raadsvergadering van 4 dezór is tot lid van het burgerlijk armbestuur herbenoemd de hrter D. Speksnijder en tot lid der commissie van toezicht op het L.O. eveneejns Mej. M,- P van Zwienen Aan het burgerlijk armbestuur werd over 1927 een buitengewone, subsidie toege kend van f 800. De gemedptebegrooting voor het dienstjaar 1928 werd door Ged. Staten goedgekeurd. Besloten werd de OJL. School I (dorp) geleidelijk te voor zien van nieuwe banken, waarvoor een eerste termijn op de begrooting staat uitgetrokkeü. Verder werd de' Burgemeester gemach tigd in Den Haag te gaan bepleiteh de belegging van kasgelden bij de Boeren leenbank alhier, zonder ondrirpand in effectendaar de vast» bezittingen der leden, die aansprakelijk zijn, aanzienlijke overwaarde bezitten. Voor de betrekking van onderwijzer aan de Chr. School XI (hoofd de heer Brouwer) hebben tdoh 134 sollicitanten aangemeld. Mond- en 'Klauwzeer. VI. Nqaat kunstmatige bereiding van het hoogwaardig mond- en klauwzeereerum door gebeterde dieren herhaalde malen tér besmetten, hebben wij nog de meer natuurlijke bereiding van serum, afkom stig van dieren die de ziekte eens of meermalen hebben doorstaan. De grond slag waarop de waarde van dit serum rust, ia natuurlijk weer dezelfde ais die, waarop de kunstmatige eerumbereiding berust. Men gaat n.l. van het standpunt uit, dat dieren die de ziekte doorstaan heb ben, in hun bloed $en zekere hoeveelheid tegenstoffen gevormd hebben, welke in staat zijn indien men een hoeveelheid van dat bloed bij een ander dier inspuit, het verloop der ziekte gunstig te beïnvloeden en zelfs in Bommige gevallen zoo'n inge spoten dier te beschermen tepon een in fectie en dus tegen de ziekte te vrijwaren, Deee behandelingsmethode met zooge naamd: „gebeterd bloed", is het e< toegepast door den veearts Kuipers te Alphen a.d. Rijn en al spoedig bleek hem, dat hij met die bloedinspuitingen gunstige resultaten bereikte, vooral wat betreft hei tegengaan van sterftegevallen onder kal veren. Evenals dit met het kunstmatig bereide serum eohter het geval is, bleek dat voor oudere runderen dat gebeterde bloed niet soo sterk werkzaam was als juist voor jonge kalveren. Of men moest dit in groote hoeveelheden inspuiten, zóó grooi dat dit practisch lastig uitvoerbaar leek. Al spoedig bleek bet Kuipers dat hoe korter hot tijdsverloop was tusschen het beter worden van het dier en het aftap pen van het bloed, des te werkzamer dit was, zoodat dit een aanwijzing is dat de tegenstoffen die in het bloed gevormd worden, bij een ziek dier al spoedig vor- dwijnen en tenslotte nam Kuipers bloed van dieren, die feitelijk nog niet genezen waren, dat wil zeggen, waarvan do won don die achterbleven door het opengaat, der blaren nog niet geheeld waren en met dat bloed bereikte hij de beste resul taten. Zoolang de blaren nog niet dicht zijn neemt hij aan dat het nog besmettelijk is, maar zoedra ze opongebroken zijn neemt hij aan dat het grootste besmettingsge vaar is geweken en dat juist op dat oopen- blik het bloed de meeste tegenstoffen bevat. Tegelijk met het inspuiten van dit gebeterde bloed begon hij de dieren kunstmatig te besmetten en dit deed hij door kalveren besmette melk te voe ren of de dieren met oen doek, die eerst door den bek van een ziek dier was ge haald, waarvan de blaren nog niet waren doorgebroken, door den bek te wrijven, zoodat ze op die manie* besmet werden. In vele gevallen kreeg men op die ma nier een zekere onvatbaarheid, zoodat in oen koppel, waarin één dier ziek go- worden was en de anderen op die manier werden behandeld, meerdereh totaal vrij bleven van de ziekte. Tooh kleven ook aan deze methode bezwaren, omdat .men er ook weer niet zeker van is, hoe sterk het gebruikte bloed is, of dit veel of woinig tegenstoffen bevat en men evenmin zeker er van is of de kunstmatige besmetting wal zoo ongevaarlijk is als ze lijkt, omdat men evenmin iets weet van de sterkte en de kwaadaardigheid van de gebruikte smetstof. Dit zijn de twee meest bekende metho den ter bestrijding van het month- en klauwzeer en in sommige landen, b.v. Duitschlan'd, gebruikt men in hoofdzaak het kunstmatig gemaakte serum en in andere b.v Denemarken, gebruikt men in hoofdzaak gebeterd bloed. In ons land wordt zoowel het een als het ander ge bruikt Tenslotte hebben wij dar nog de me- thodls Meier en Poot, die wij later nog zullen bespreken, terwijl wij thans een en andei zullen mededeelen uit het ver- tlag der H.H. Dr. Berger en Lourens om trent hun bevindingen met de serum behandeling in verschillende landen. Allereerst behandelen deze H.H.^ het vcomarktwezen in Duitschland, wat' an ders is ingericht als in ons land. Men maakt scherp onderscheid tusschen slachtvee- en gebruiksveemarkt. Vee wat eenmaal op de slachtveemarkt is aange voerd, komt niet meer in het vrije ver keer, maar moet of rechtstreeks naar 'n abbattoir vervoerd worden of naar een andere slanhtveemarkt. Daarvoor wordt net dier op verschillende manieren ge merkt. Bij de uitlading wordt alle vee door den ambtenaar-dierenarts onderzocht. De veemarkten voor gebroiksvee onder scheidt meu in de kleine locale markten, waarbij geeen groote veetransporten plaats vinden, doordat wat ter markt komt, vlak uit de nabijheid der markt wordt aangevoerd en tevens wat verhan deld wordt weer in de buurt blijft, en de groote centrale markten, waarbij wel veevervoer in 't groot en over lange af standen plaats vindt. Alleen op deze laatste markten worden indien na inspec tie bij het uitladen blijkt, dat de dieren gezond zijn, deze ingespoten met mond en klauwzeer-serum en op de markt toe gelaten. De uitlading en het ter markt brengen is zoodanig geregeld, dat dit geleidelijk plaats vindt en dat gedurende den aan voer geen andere menschan aanwezig zijn dan de aanvoerders en hun personeel, zoodat het onderzoek der dieren en de seruminspuiting rustig en goed kan ge schieden. De hoeveelheid ingespoten serum be draagt 30 tot 40 gram per 100 K.G. levend gewicht en gebeurt op kosten van den aanvoerder. De onkosten per rund be dragen plm. 8 Mark, dus bijna gulden. Bij de behandeling der landbouwbegro ting van dit jaar is voorgesteld deze in spuitingen op Rijkskosten te gaan doen, kon nog ntst worden mstgeetcAd of hot gebroken was. - De pluimveevereeniging „Nut en Spert" vergaderde In de taal van G. J. do Jong. Na opening door den voorzitter, las de secretarie de notulen, welke zon der aanmerking werden vastgesteld. In bespreking kwam daarna de eiervedllng door de vereenigdng. Hierover werd lang gediscussieerd tonder dat men tot een be sluit kon komen. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering van de vereen, voor eterveilingen werden gekozen de hoeren G. Will en J. A. van Heusden. Hierna werd even gezellig gepauseerd, waarna in bespreking kwam het al of niet hou den van een tentoonstelling in het vol gende seizoen. Dit punt werd druk besproken, maar toch kon men tot geen besluit kómen of er een club- of een nationale tentoonstel ling gehouden zal worden. Evenwel waa men algemeen wel voor tentoonstelling. Tenslotte werd een commissie benoemd, die zal hebben na te gaan welke tentoom- stelling men het liefst wil, dub of nationaal. Die Commissie bestaat uit de heeren J Veen, P. Petersen en Alb. van Gent. Bij de rondvraag gaf de heer Van Gent nog in overweging om aan te slui ten bij het Nederlandsch Merkbureau. Dan niets meer aan de orde zijnde, aluit'ng dor vergadering Tienhoven, 10 Febr. De beide *x?ns van Van L., die voor de bloedige vechtpartij onder Leerbroek, naar Tiei vervoerd wa~' ren, zijn Zaterdag weer op vrije voeten gesteld en huiswaarts gekeerd. Langsrak, 10 Febr. Reeds geruimen tijd geleden werd van regeeringswege verbo den in auto-omnibussen te rooken. De overtreder zou gestraft worden. Aange zien het euvel bleef bestaan is thans de bepaling gemaakt, dat ondernemers hun vergunning zullen kwijtraken, indien zij rooken in bun bussen toelaten. Men zij gewaarschuwd. De gevallen van mazelen worden minder, zoodat langzamerhand de leer lingen, dia door deze ziekte werden aan getast, de scholen weer beginnen te be zoeken Bergambacht, 10 Febr. Na gehouden inschrijving is de levering van kippen- voeder voor de pluimveevereeni ging „V. Z. O. D." alhier opgedragen aan Gebrs. Van Wijngaarden, graanhandelaars al hier. Op de Dinsdag 31 Januari gehouden eierveiling van deze veroeniging waren aangevoerd 2000 kippeneieren. Besteed werd voor groote bruine eieren f 0,75, voor groote witte f 0,50 en voor kleine eieren f 6 per 100 stuks, De heer G. Dogterom alhier, heeft het bouwen van een landbouwschuur bij zijn woning aan den Lekdijk alhier, op gedragen aan den timmerman Joh. Blom te Ammerstol. Dinsdagavond werd met een opwek kend woord tot de talrijk aanwezigen, de Bazaar van Het Groene Kruis alhier, door den burgemeester geopend.. Dadelijk daarna begon de verkoop en andere ver makelijkheden een aanvang te nemen. De kooplust was reeds den eersten avond zeor goed, zoodat reods veel van de hand ging. Polsbroek, 10 Febr. Dinsdagavond j.L hield de vereeniging Het Groene Kruis .in. het café van de wed. J. de Gilder al hier naar eerste jaarvergadering. Nad&t de voorzitter, de heer G. JErkel, met een hartelijk welkom aan dé opeekomenen de vergadering had geopend, las de secreta ris, de heer S. Roeievald, zijn zeer breed voerig en zakelijk jaarverslag voor. Uit een en ander bleek» dat bijna alle gezin nen van Polsbroek lid zijn, n.l. 176, van Vlist 4, Bergambacht 2, Lopik 1, en Ben schop 1, Bomen 182; dat van de verschil lende aangeschafte artikelen, zijnde 18, veel gebruik ie gemaakt, n.l. 107 maal, wel een bewijs, dat Het Kroene Kruis niet overbodig is. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heep C. vnn Roesum, bleek, dat de ontvapgsten f 360,50 en do uitgaven f 438.87 Yt hebben bedragen, al- zoo een tekort van f 78,37 Xwat we klein ondernemen. Hoe zou zij handelen in deze moeilijke en netelige zaak? Bevend vroeg zij zich het af «terwijl koude zweetdrop pels op haar voorhoofd parelden. Het rijtuig stond stil, en zoo kwam er een einde aan haar overpeinzingen. Zij stapte uit betaalde den koetsier en haastte zich naar No. 28, waarvoor een twintigtal personen stonden geschaard. Louise begreep reeds, wat dit te beke kenen had. Zij hield zich overtuigd, dat Pierre was aangehouden en dat zij, die daar stonden nieuwsgierigen zijn er altijd te vinden op hun manier bet voorval bespraken en allerlei gissingen waagden om de oorzaak der arrestatie te ontdekken. Toen Louise zich naar de St.- Sebastl- aanstraat begaf, had zij nog sieohts een flauwe hoop, daar den jongeman te treffen ,en zoodra zij ontdekte, dat het werkelijk te laai was, werd de ongelukki ge door een gevobl overmeesterd, alsof haar het hart aa$ flarden werd ge- soheurd. Een oogenblik aarzelde zij en vroog zich af of het niet voorzichtig zou zijn zich te verwijderen; doch het vurig ver langen om te vernemen, wat er gezegd en gedacht werd, deed haar toestappen. Zij naderde de groepjes personen, die daar stonden en leende een aandaohtig oor, terwijl zij het oog gericht hield op die haar omringden. In 't midden ont dekte zij twee werklieden, die er zeer ont daan uitzagen. Zij hadden tal van vra gen te stellen, uit die vragen viel duide lijk genoeg af te leiden, dat de oorzaak der arrestatie nog niet bekend was; te vens merkte zij bij desa gelegenheid, dat mogen noemen, als we in aanmerking ne men, wat de veroeniging al heeft aange schaft. en geheel zelfstandig bestaat, zon der steun van gemeente of rijk. Met een woord van dank aan den secretaris voor zijn zakelijk jaarverslag, den penning meester voor zijn accuraat beheer der fi nanciën, den magazijnmeester voor de goede verzorging der eigendommen en de leden, er wanen er helaas maar 25. voor hun opkomst, en den wensoh uitspreken de, dat nog vele nieuwe leden, tot deze schier onmisbare veroeniging zullen toe treden, sloot de voorzitter de vergade ring. BURGEMEESTER VAN WANING. Zijn herbenoeming. Ouderkerk a.d. I Jssal, 10 Febr. In de laatst gehouden raadsvergadering werd mededeeling gedaan van het Kon. Besluit, waarbij de heer J van Waning opnieuw benoemd werd tot burgen mester dezer ge meente, met ingang van 25 Februari a.s. Zijne ambtsvervulling voortzettend, sprak de burgemeester den Baad aldus toe: M. H., Door het vertrouwen der Reigcering opnieuw en alzoo reeds voor de zevend» maal benoemd tot Burgemeester dezer gemeente, acht ik het voorrecht hoog, vooral waar zooveel jongere ambtgenoo .ten den laatsten tijd ontrukt werdén aap hun werkkring, deze laak bij veroieiuwing op mij te kunnen nemen. Worden door de gestadige vermeerde ring zoowel van het aantal als van den omvang der wetten de bejtnociïngen der Gemeen tube's turen allengs groote r en edscht het Staatsgezag steeds meer bun daadwerkelijke piedówerking op, daar tegenover staat mijne grondige bekend heid met de gemeente en een ervaring van bijna 48 jaren in den dienst daarvan. Ook de laatste wijziging, die de Kies wet onderging, zoo ten opzichte .van de uitbreiding van het stemrecht, als van dat om verkozen te worden, heeft des Burgemeesters taak in menige gemeente aanmerkelijk verzwaard ert het ambt al lengs meer gesfofcnpeld tot een, dat bij voortdurende waakzaanjheid en werk zaamheid algeheel» toewijding en by wyie veel zelfbehcfcrsching vordert. Bij de voortzetting van mijn ambt zal het mijn ernstig streven zyn aan al die eischen Ie blijven voldoep, "daarbij re kenend op de onmisbare medewerking van den Raad en op den ijverigeh en trouwen arbeid van allen, die geroepen zijn onze' overheidstaak te hól pen vol brengen. Is het een éérste voorwaarde!, zoo voor den burgervrede in 't algefneen, als voor onze vruchtbare samenwerking in 't bij zonder, om allen partijstrijd buiten de raadszaal te houden, in 't openbare lefven geschilpunten van richting te ontzien en steeds voor allen een gelijke toepassing te geven aan de bostuursregelen, ik zal voortgaan in die richting deze ZOO na een 't hart liggende gemeente te die nen met* stiptheid en nauwgezetheid «|i met de oude, maar nog geenszins ver ouderde ambitie KWam ik voor 36 jaren tot U, zoo op de roepstem van Uwen Raad als op die der ingezetenen, met een verleden, waar van geen bladzijde hier onbekend was, sedert dien heb ik* voor U, mót U en onder U geleefd als in een glazen huis, deeiend fn al wat de gefrneente weervoer trachtend haar ^Izijn op elk gebied te bevorderen «haar goedietn naam1 in bestuur en administratie te handhaven en hoog te houden en de lasten mijner ingezetenen zooveel mogelijk te verlichten. God schenke mij de kracht, om daar mee nog voort te gaan! En 's Raads steun zij möj een schild en veraangename mijne taak, tot he|t tydstip, waarop ook voor mij de aflossing komt en na den langen en onverpoosden ar beidstijd ook voor mij het rustuur zal slaan. De oudste Wethouder; de heer C. J. Hoogendijk wenschte hierop den Burge meester hartelijk góluk met deze zijne zevende benoeming als zoodanig en hoopt de twee werklieden, die er zoo bedrukt uitzagen, goede vrienden van Pierre wa ren. Inderdaad, 't waren Boyer en Thibaut. De onverwachte tijding dezer aanhou ding had in de werkplaatsen der firma Corbon als een donderslag weerklonken en de twee werklieden waren overeenge komen om na het ontbijt op inlichtingen uit te gaan. Ziehier wat er gebeurd was: 't Was nog geen tien uur, toen Pierre en Louise de Sednestraat verlieten. Be halve een zekere matheid in al zijn lede maten, werd de jongeman niets meer ge waar van het gedwongen bad, dat hij in de Seine genomen bad. Op de kade namen zij van elkander afscheid; Pierre sprong in een rijtuig en Louise legde den •weg naar het huis de Luoerolle te voet af. Pierre's rijtuig hield voor de deur stil van het huis," waar hij woonde. De jongeman stapte uit en terwijl hij den koetsior betaalde, waren/ twee pereo- non, die hij in 't geheel niet had opge merkt, hem tot op de hielen genaderd. Pierre trad binnen, en daar hij een on bekende in de portiersloge zag, ging bij voorbij zonder te spreken. Dezo onbekende was een derde agent van de politie der openbare veiligheid. ,Hij is 't, nietwaar?" vroeg hij aan de portierster. „Ja, 't is mijnheer Pierre," antwoordde zij. „Maar wat heeft het toch te beteeke- nen, wat hier gebeurt?" De agent waa opgestaan. „Dat goede vrouw, gaat u geenszins aan," antwoordde hij droog. Hij stapt» de portierakamer uit «avo-r toonde zich on den drempel. Aanstonds naderden hem vier andere personen. „Hij is thuisgekomen," zeide hij hun. „Wij zullen hem onmiddellijk arrestee- ren. „Ik had hem herkend," voegde een an dere agent er bij. „Het huis heeft geen tweeden uitgang. Dat twee van u hier de wacht houden en de andere twee traan met mij mede." Zoo geschiedde het. Toen «ij Pierre zag binnenkomen, had moeder Ghóron oen lulden vreugdekreet., doen hooren en met tranem in de oogen wierp zij zich in de armen van den jonge man en drukte hem met warmte aan het hart. „Eindelijk ben je daar, mijn lieve Pierre, mijn beste kind! Van waar kom Je? Wat is je toch overkomen?" „Later zal ik u allee mededeelen, moe der, later." „O, wat kan mij ook het overige sche len, nu ik u maar terugzie, nu ik u weer in mijn armen kan drukken? Wat een ellendigen nacht heb ik doorgebrachtI O, ik ben ziek geweest, ziek genoeg om on middellijk te sterven; doch buurvrouwen bobben mij goed verzorgd en hier bij mij gewaakt." „Ja, u moet «oer ongerust geweest zijn; dat begrijp ik wel." „O ja, nu denk ik er aan. Van nacht zijn drie mannen naar u komen vragen." „Gisterenavond wilt gij zeggen?" „Neen, vannacht; 't was ongeveet twee uur" „Dat is erg vreemd," zeide hij, moe der Ghéron met veel .bevreemding aan starend. „Hebt u niet gedroomd, moe der?" vroeg hij. „0 neen, in 't geheel niet. Juffrouw Budaine, de buurvrouw, heeft hen ont vangen, en toen zij hun verzekerde, dat je nog niet was thuisgekomen, zijn ze weer weggegaan." „En hebben zij niet gezegd, wat zij verlangden?" „De buurvrouw heeft het gevraagd, doch zij zijn weggegaan, zonder op die vraag te antwoorden." »J)at is vreemd," sprak de jongeman, en bleef daar een oogenblik in gedachten verzonken Btaan. „Wat er ook van waar is," sprak Pierre eindelijk, „als de drie onbekenden zoo zeer verlangen mij te zien en te spreken, dan kunnen zij wel eens terugkomen." Op dit oogenblik werd er geklopt. De oude vrouw opende. De drie poli- tie-agenten tradïn binnen. Twee bleven er aan de deur staan, en de derde, die de ovèrste scheen te zijn, kwam nader. „Wat wilt u?" vroeg moeder Chéron. De agent wilde antwoorden, toen Pierre hahstig vooruitstapte. j,Wat verlangt u, mijnheer?" vroeg hij. ;,Bent u Pierre Ricard?" „Dat is mijn naam, mijnheer.Wel licht is u vannacht ook hier geweest om naar mij te vragen. Daar ik echter de oer niet heb u te kennen, zij 't mij toegestaan u te vragen, wie u zijt." .,Ik ben inspecteur van politieIn naam der wet, Pierre Ricard, ik arres teer u." De oogen van den jongeman schoten stralen. „Watl Is dat ernst?" riep hij uit. omdat men meende dat met de 'doorvoe ring der seruminspuiting op broeden grondslag de succesvolle bestrijding van het mond- en klauwzeer staat of valt. De resultaten die mei deze behande ling zijn verkregen bespreken wij in een volgend artikel. A. M. A. VAN LANGERAAB, Dierenarts, Peursum, Vragen Inzake veeziekten en koopkwee- tiea kunnen door onze aiwmné's wor den gesteld en worden dan kosteloos be antwoord. Men xeotie de vragen in aan ons bureau, met insluiting van postzegol van 7K oent voor doorzending. Een beruchte Jassendlef. Te Rotter dam is het een rechercheur van do cen trale recherche gelukt, aan te houden den 40-jarigen koopman in potlooden A. F. G. H. R. de R., zonder vaste woonplaats. De R. staat bij de politie als oen beruchte jassondief bekend. Enkele weken geleden is hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij een straf heeft uitgezeten, welke hem was opgelegd wegens diefstal van jassen. Nauwelijks was hij op vrije voeten, of het aantal diefstallen van jassen nam be langrijk toe. O.a. waren jassen gestolen in kantoren aan den Persoonsdam, den Godempten Slaak, de Soheepmakershaven en den Zuid-Blaak. Do R. maakt er zijn gewoonte van, op kantoren potlooden te koop aan te bieden en dan, als hij zijn kans schoon ziet, er een jas te stelen. De rentrale recherche heeft twee jassen fn beslag genomen, welke De R. hoeft be leend en van welke jassen de herkomst nog niet bekend is. Aanqehouden. Te Heemstede is aan gehouden de 20-jarige N., die in den nacht van Zondag op Maandag uit het bureau van het Leger dos Heils aan het Spa&me te Haarlem f 110 heeft gestolen. De man heeft bekend. Op verzoek van de Groningscho po litie is in Den Haag aangehouden de 30- jarige G. B., als verdacht van verdub?to ri ne in dienstbetrekking van f 800 ten nadeele yan de N.V. De Veluwo, bij welk® maatschappij hij als filiaalhouder in dienst is. B. ia naar Groningen overge bracht. Ai Drama in net diamant-gebied Een diamant-zoeker door zijn vriend doodgeschoten. In het diamantgebiod bij Graafonteta in Zuid-Afrika heeft zich een afschuwe lijk drama afgespeeld. De diamant-zoeker en vroegere kapitein van de Indi sche cavalerie Soott werd dood geschoten gevonden en een andere delver, de vroegere luitenant van 'de Indische lanciers, Luby, werd als de dader gear resteerd. Beiden waren vroeger vrienden geweest. De oorzaak tot dit drama was, dat do echtgenoot» vtyi Luby haar man ver laten had en oen onderzoek had gevonden b:! Scott en diens echtgenoot». Luby bracht tweemaal een lv«oek aan Scott's woning, doch vond zijn vrouw niet, daar men haar verborgen had. later leende Luby een pistool. Toen hij het echtpaar Scott tegen kwam. bood hij het nan naar huis te rijden. Nadat deze ult- noodiging was aangenomen, schoot Luby tweeanaal op Scott, die bijna onmiddellijk dood was. waarna hij wegvluchtte. Na lang zoeken werd hij later gearresteerd. SNEL RECHT. Binnen 12 uur aangehouden en veroordeeld. Te-Den Haag ontdekten de rechercheurs 0. en S., dat zich eenige personen ver dacht ophielden in een portiek van een perceel aan de Barentzstraat. Toen zij hun eleatrisohe zaklampen op deze personen richtten, bleken 't te zijn J. 't H., die schijnbaar afscheid nam van zijn ver loofde. Over deze belichting en waakzaam heid der recherche was hij allerminst ge sticht. Hij uitte eenige beleodigingen aan haar adres. Hoewel de rechercheurs zich bekend maakten en hem aanmaanden zich kalm te gedragen, bleef 't H. schelden en stompte de rechercheur H. tegen d» borst en O. op het gelaat. Hij werd naar den diohtabijzijnden post overgebracht en den volgenden morgen' reeds voor den politie-reohter voorgeleid. Hier kon hij een staaltje van snel recht „Ziet u 't niet?" hernam de agent. „In dat geval ben ik bet slachtoffer eener zware vergissing. Er is hier een groot abuis in het spel. Ik heb met het gerecht niets te vereffenen." „Dat gaat mii niet aan. Ik heb het be vel gekregen mij van uw persoon te ver zekeren, en ik vervul mijn plicht." „Nog eens, mijnheer, ik zeg u, dat hier een schromelijke vergissing plaats heeft." De agent schudde het hoofd. Ik arresteer Pierre Ricard," zeide hij, „wonende no. 28 in de St. Sebastiaanstr. slotenmaker in de ateliers van de hooren Corbon Go in de St. Maurstraat," De jongeman werd doodsbleek en deed onwillekeurig een paar stappen achter waarts. De ongelukkige was geheel ter neergeslagen. Moeder Ghéron stond daar onbeweeg lijk als een standbeeld; haar oogen waren geheel verwilderd en'vruchteloos trachtte do goede vrouw iets te begrijpen van het geen er gebeurde. „Laat ons gaan!" hernam de agent. „Volg mij." „0, neen, zoo laat ik mij niet arrestee- ren!" riep Pierre hoogst ontsteld uit „Pierre Ricard," sprak de agent, „alle weerstand is volkomen vruohteloos. In uw eigen belang, ploeg geen verzet." Tevens haalde hij een revolver uit den zak en legde de hand op den schouder van den jongeman. Ziende, wat er gebeur de, sprongen de twee andere agenten haas tig toe. Pierre werd door oen zenuwach tige rilling aangegrepen en wierp een zeer ontstelden blik om zich heen. «wemu kmM. medemaken m aarihooren, dat zijn boos» woorden on handtastelijkheden hem f 25 boete of 25 dagen heobteni» koeten. Door esn paard doodgetrapt. Te Enschede wilde de broodventer E A. Iets aan het kop tuig van zijn paard verande ren. Het dier sprong op, tengevolge waar van A. viel en een trap van het paard op zijn hoofd kreeg. Hierna sloeg bet beest op hol, zoodot de man ook nog den met brood go vulden wagen over zijn lichaam kroeg. Zonder tot bewustzijn te'«rijn ge komen, is de man overleden. 'Hij was weduwnaar an laat twee kinderen achter. Het paard holde met den wagen verder en liep met het voertuig tegen een boom, waardoor dit geheel vernield werd. Eerat daarna kon hét dier gegrepen worden. Goed nlauws veor regsnjasssn. Het is nu eenmaal zoo, in ons water- landje behoort een regenjas of regen* mantel eigenlijk tot onze „atandaard"- uitruating, vanwege de groote "hoeveelheid regen die er bij ons valt. We hebben lang durige regenperioden, in vóór- en najaar, en als het wat tegenloopt ook nog in zo mer en winter. Wat dus het bezit van oen regenmantel wel rechtvaardigt. Maar zoomin ol<j het alle koks zijn, die lange messen dragen, zyn alle regenmantels, gabardines enz. op den duur overal rerendiebt meer. Ze lekken soms door op bepaalde plaatsen. Vooral als ze oud wor den. En daarvoor doet nu een Engelsche huisvrouw bet volgende doeltreffende middel aan de hand. Haal in een drogist winkel een stukje witte bijenwas. Spreid do regenjas uit op een hard vlak, met do goede kant naar beneden. Neem hei stukje byenwas en wrijf er^je plekken, dje weer waterdicht gemaakt moeten worden, flink mee in, zoolang, tot de plek ken eenigszins grijs van kleur worden. Strijk er dan over met een tamelijk warm ijzer. Voordat de stof nu tijd heeft om koud te worden, moet zij, aan den goeden kant, krachtig geborsteld, worden. Daarna de jas ophangen en gedurende een etmaal laten hangen. Als men de jas (ot mantel) dan weer gaat gebruiken, zal men zien dat de plekken, die eerst water doorlieten, weer geheel „dicht" zijn geworden. Op die manier kan men zelfs een heele oude regenjas weer heel goed bruikmaar ma ken. En de koeten zijn al heel gering, de kwestie van enkele centen. Dit spaart U geld, dit spaart U tijd; het gesft gemak, het gesft profijt. Houdt de oliekan steeds goed gesloten met dop of kurk. Doet men dat niet, dan woldt de olie sleohter, doet de pit van Uw petroleumstel of lamp verkoolen en geeft minder hitte of licht Het gebeurt wel eens, dat twee glazen in elkaar gezet zijn, toen ze weggezet wer den om te wasschen en dat zo dan heel moeilijk los te krijgen zijn. Hier is een aardig middeltje daartegen. Zet het onderste glos in een kom worm water. Giet w het bovenste glas koud water. Dom zullen de glazen heel makkelijk, zonder breken, uit elkaar te halen zijn. Het is verstandig glazen, waaruit melk is gedronken, eerst met koud water om te spoelen, vóór men ze in het warme af- wascbwater doet. Wanneer U koek, cake enz. békt, kunt U heel goed drie eieren vervangen doon een theelepeltje gelatme-poeder. opgelost in een beetje heete melk, «n dat door hei deeg werken. Een glimmende jaskraag kunt u weg maken door afnemen met een lapje met een weinig amonia of azijn. Staal dat geroest is (bijv. messen) ne me men ai met een schijfje ui en laat het dan een dag liggen.'Daarna poetsen mei amanl-poeder en petroleum (een papje maken"f toet een papje van steengruis en terpentijn. heeft maar de helft van de suiker noodiig, dieéU anders gebruikt, als U bij gestoofde vruchten de suiker voegt, nadat te gekookt zijn en niet onder het koken. Esn hssl fijn nagsrscht Dat is een roomschoteltje, waarvoor noodig is op 0.3 iL. slagroom (voor onge veer 0 personen) 1 kokoenot, 4 eetlepels poedersuiker en 2 eetlepels oacao-poeder. De kokosnoot wordt van bast en schil ont daan en fijn geraspt. De geraspte noot wordt mot de suiker en cacao vermengd. De room wordt stijf geklopt, waarna men er het andere mengsel voorzichtig door roert HUISVROUW. CORRESPONDENTIE. As. B. te Lekkérkerk stelde do volgende vraag: Meermalen hebben wij borstplaat gebakken en het is ons altyd een teleur stelling geweest dat het totaal suiker bleef Nu is onze vraag: hoe krijgen wij fon dant-borstplaat? '-f Antwoord: Een recept Voor borst plaat maken is het volgende- Borstplaat maken is een'secuur werkje. Daarom moet men zich stipt aan de voorschriften houden. Men maakt dus een hoeveelheid suiker vochtig, zoodat ze net even onder water staat. Deze suiker- oplossing woplt da kook gebracht terwijl nu tm dan geroerd wordt. Nu neemt men de pan Tan het vuurt Maak met een nat kwastje (of lapje) den rand van de pan schoon.tot aan de opper vlakte van de suikeroplossing. Er mogen geen suikerkorrels meer aankleven. Ook de lepel, waarmee men roerde, aldus schoonmaken. Is dit gedaan, dan rat men de pan weer op het vnur en laat ze in koken tot de vereischte dikte. Men gaat na, of de suiker dik genoeg is, door in de suikeroplossing een houtje, dat eenigen tijd in koud water heeft gestaan, te ste ken. l)an steekt men het houtje weer in koud water, waarna men probeert of men van de aanhangende suikeroplossing met de hand een stevig balletje kan maken. Kan dat, dan is de dikte goed. En nemen we de pan van het vnur, om er, met drup pels tegelijk, zooveel koud water bij te uessi, tot de suikeroplossing niet meer opbrniet. Vervolgens laat man bet meng sel, terwijl men af en toe roert, ondoor schijnend worden en afkoelen. Nu eerst giet men er een weinig essenoe bij (voor koffieboratplaat maakt men In het begin de suiker vochtig met kolfte-eilract, in plaats van water). D, borstplaat nu rru stijf laten worden en dan zoo vlug moge lijk uitgieten In ringen (servetringen bij voorbeeld, of busdeksels, waaruit men deu bodem heeft gehaald), die een tudje In koud water geetsan hebben en daarna or. glad wit papier gerat zijn Is ds borst plaat stijf, koor ze dan mst ring en al om, laat den o-dsrkant ook drogen en neem ten slotte de ringen er af. Als U aldus te werk gaal. zult U raker geen teleur- stelling hebben Bedoelt U echter roomborstplaat, dan vervangt men het water in het begin door kookroom. HUISVROUW. Toeh nog winst Historisch In een apotheek heeft een beer een re cept klaar laten maken en betaalt met f 0,00, bestaande uit een halven gulden en een dubbeltje. Nadat de klant ver trokken ia, komt de bediende tot de ont dekking, dat de halve gulden vaisch is. Hij gaat dit zijn patroon mededeelen, welke hierop ten antwoord geeft: „Kijk eens of het dubbeltje echt is. Als dit goed is, hebben we toch nog vijf cen ten verdiend Langs san omwap. Heer tot zijn hospita: „Uw slager is zeker een modelijdend man." Hospita: „Hoe komt U daar zoo aan?" Heer: „Mij dunkt, dat hij eenige jaren heeft geaarzeld, alvorens hij de koe slachtte, waarvan dit vleesch ie." Oorzaak an gsvolg. Meier: Als ik me niet lekker gevoed, drink ik vlug eenige stevige borrels en dan gevoel ik me direct opgeknapt. Jansen: „Dus je roocia neus ia eigenlijk het gevolg van een maarkwaaL Hij wlsf wat ar In zat. Hij: „ik zou graag een kleinigheid, wil len eten." Kellner: „Wanaoht U een worstje met brood?" Hij: „Om geen geld! (Vertrouwelijk): Ik ben zelf slager, snap je." Esn Juwtal van ssn dienstbode. Maar Bet, wat is dat nou! Daar vindt mijnbeer een haarspeld in het vleeech. O, mevrouw, neem me niet kwalijk. Toen ik in het vleesch prikte om te zien of het gaar was, heb ik vergeten dat ding er weer uit te "halen. Alla dagen bruins boonen Zij: „Man, nu kan ik er zoowaar niet opkomen, welken dag is het toch van daag?" Hij (op zijn vingers tellend): „Witte kool, Rooie kool, Savoye kool, Boerekool; vandaag ia 't Donderdag." Voorzichtig gsnoeg, „Ik zoek een voorzichtig ohauffeur. Iemand, die geen enkel riaioo noemt." „Ik ben de man, mijnheer! Ik wou graag mijn solaria vooruit hebben." Nlauws schatten In hst graf van Toatankh Amen 'ontdekt Howard Garter, de Engelsche onderzoe ker, die de leiding heeft van do navor- schingen in de graftombe van den Phar- raoh Toet ankh amen, heeft zijn rapport over de werkzaamheden van 1Ö27—4928 gepubliceerd. In do derde kamer van den grafkelder vond men achttien kleine vaartuigen, dia moeten beschouwd worden als een over blijfsel van de gewoonte om den doode schepen mee te geven in rijn graf, om de reis naar de zon te kunnen volbrengen en de ziel to voeren naar do plaata, waar Osiris en Abydos hem opwacht, en waar mede de doode onafhankelijk ia van de veerlieden, die de zielen overbrengen naar de velden der gelukzaligen- De ingewanden van Toet *tn¥h urnon liggen gebalsemd in vier gouden kistjes, welke geplaatst zijn in zilveren vergaars bakken, die in een «rijk met goud en zil ver bewerkte kist rusten, geschraagd door een voetstuk met zilveren handvatten, beu dekt met een linnen doodskleed. Daar boven bevindt zich een rijk bewerkte he mel, gesteund door vier pilaren, voorstel lende vier goden. De nieuw Ontdekte schatten zijn wonderen van goudsmids- en juweelenkunst. De kleine kistjes gelijken volkomen op de groote gouden lijkkist, waarin zich de mummie van den koning bevindt, maar- zijn nog kunstiger bewerkt. Verder werd in gouden kistjes een gou den beeldje gevonden van Amenhotep de Derde en een haarlok van koningin Tyi. In de vierde grafkamer werden ver schillende voorwerpen als meubelstukken, speelgoed en wapenen gevonden, welke echter groote wanorde vertoonden, waar schijnlijk tengevolge van het bezoek van blunderaars in vroeger eeuwen, die hei sneciaal op het goud der ornamenten hadden voorzien. Een actaur „bijna" opgehangen. In het Garrick-theater te Londen ia een van de acteurs, Walter Sondes, bijna het slachtoffer geworden van een ophang-ecè- ne, waarin hij de hoofdrol speelde. Id het slotbedrijf van het drama „Tin Godts" wordt hij als een door Chineeëche roovers gevangen genomen Engelsch- man „opgehangen". Hii moest op een schavot plaats ne men. Zijn hols stok door een houten ring en zijn handen werden gebonden. Daarna werden de steenen, waarop hij stond, onder zajii voeten weggehaald, waai door hij vrij hing Door een defect aan het mechaniek, werd Sondes in een der laat ste voorstellingen echter In letterlijken zin opgehangen. Toen hij verlost werd, viel hij achterover op de trappen van het scha vot. Bat publiek verkoelde in de meening dat 't bij het spel behoorde. Onmiddellijk droeg men Sonde» weg. Aan het publiek werd om een dokter gevraagd, die onder de toeschouwers aanwezig was. Biet is gebleken, dat Sondes langer dan een minuut gehangen heeft, ofschoon men veronderstelde, dat hij met de toenon op dsn grond steunde. De houten ring druk te hem togen de keel en had hem bijna doen stikken. Gedurende de scène werd verondersteld, dat vliegtuigen in de buurt waren, en het geluid, dat het ronken van de motoren weergaf, heeft Sondes hulpgeroep over stemd. - Maar wat *n reclame voor het theaterl Niets nieuws onder ds zon. Niets nieuws onder ds zon! Er zijn tal rijke, vóél te talrijke, automaniakken en in 't algemeen wegmisbruikers in onzen snol-levenden, haastigen tijd. Maar deze wegmisbruikers («ij het op andere wijze; bestonden reeds anderhalve eeuw geleden te Parijs maar zeker ook elders. Op 1 Juli 1786 leest men in het „Jour nal de Paris", onder de rubriek „Lief dadigheid" deze mededeeling: „Aan de re dactie van dit blad: Mijne hoeren. Een man, die-een karretje voortduwde, is gis teren aangereden en blijkbaar ter aarde geworpen door een koets, in de rue Pla- trière. De persoon, die zich in deze koets bevond, en die niet heeft willen stoppen om geen scène midden op straat te willen maken, zou aan zijn slachtoffer hulp wil len verstrekken, evenredig aan het nadeel dat hij ham hoéft berokkend. Hij verzoekt dus, dit zijn voornomen door middel van uw blad te willen bekend maken, op-- dat de ongelukkige of de getuigen van het ongeval langs denzolfden weg zijn mmm en adres kunnen mededeelen." Jammer genoeg zegt hot blad niet, of de gewonde zich gemeld heeft aan dezen verkeer ago- w el denaar, „die geen scène wilde maken.' Op 17 September 1786 een gelijksoortig geval, vermeld in hetzelfde blad onder .Gemengde Berichten". De ongevallen ten gevolge van onvoorzichtigheid van koet siers of van voetgangers (wel, wel, toen ook aif) moeten vooral bekend gemaakt worden, ten einde als afschrikwekkende voorbeelden te dienen. Maandag U dezer om 9 uur 's avopds, heeft een eigen-rij tuig dat met groote snelheid door de rue de TUniversité reed, een ontgelukigen vreemdeling aangereden; de wielen gin gen den man over het hoofd, zoedat hij op slag dood was. De ongelukkige, Lyon- nategeheeten, laat een weduwe en acht in zeer bekrompen omstandig heden achter. Men hoopt, dat de veroor zaker van het ongeluk niet in gebreke zal blijven, dezen armen liedien te hulp te komen". Welke hoopt naar blijkt, niet in vervulling ging; het armbestuur nam zijn taak over In Januari 1787 moest een kind aan de grillen van een rij-en-rofl-m&niaJc ge- looven. Maar heel eigenaardig is al het volgen de stukje in het .Journal de Paris" van 14 April 1787: .Mijne hoeren, ik wensen van uw blad gébruik te maken om een dame uit de verlegenheid te helpen, wier paarden en koets gisteren in de rue de l'Echèlle over mij heen zijn gereden en die veel belangstelling in mijn lot toon- do. In ben zoo gelukkig geweest er met groot gat in mijn hoofd, eeni ge gekneusde ribben en twee ge kneusde elleboogen af te komen (I). Ik heb mij adergelaten ter verlichting van mijn zware hoofdpijnen en pijn in de zij den, en deze aderlating bracht mij veel baat. Het is blijkbaar niets ernstigs. De koetsier, die zoo goed was, ofschoon zeer hard rijdende, onmiddellijk na het onge val helt te houden, zal beloond worden als hij zich aanmeldt. Retz. gewoon arts des kooings.-rue St. Honoré". Kijk, zulk een brief doet toch tijdsver schil herkennen. Zijn vermorzelaar nog beloonen! Zou het geen aanbeveling ver dienen, dat de snelheidsmaniakken der ge heels wereld eeu standbeeld oprichten voor Ret*, gewoon arts des konings? HARDINXVELD Febr, Geboren: Nicolaas Adrian us, z. van W. Both en J. Boeren Cornells, van G. de Ruyter en A. Schild. Getrouwd: J, Krans on H. de Ruyter Overleden: P Kiop, oud 47 j., echtgen. van Jac. Ritmeester A Boeren, oud 60 j., echtgenoot® van P. de Jong. A. C. Bouwman, qud 23 j A MELDE, Jan. Geboren.- Aamtje, d. van A. de Groot en J. den Hartog Arie Gijsbart, z. van J. Schreuders en KI. van Gent. Jan, s. van G. .Lakerveld en G. den Hartog. Overleden: P. J. Park, oud 69 j. MOLENAARSGRAAF. Febr. Geboren: Jacomijntje Gerrigje, d. van M. den Dutter en M. Tukker. BRANDWIJK. Febr. Geboren: Adriana, d. van J. C. Muil wijk en A Tukker. Overleden: P. Verspui, echtgenoot® van H. Uitenbogerd. (Overleden te Giesaen- dam). WIJNGAARDEN. Febr. Geboren.- Jan, z. van A. de Gier en J. Baan Teunis, z. van W. K ore vaar en M. J. v. <L Heuvel. Jan, z. van D. Langerak en G M. Visser GOUDA Febr. Geboren: Arie, z. van A. Swaan en W. E. Bos, F. W. Reitzstraat 39 Johanna Christina, d. van C. KRng en W. M. Siebers, Boelekade 59. Antonia Jo hanna Theresia, d. van J. G. P. Janmaat en A W. Dekker, Bleekerssingel 37 Pieter Johannes, z. van N. Schouten en M. J. van Scheppingen, Peperstraat 30. Getrouwd: A. F. van Eijk en M. E. F. van Schaik G. J. Vergeer en J. M. Imholz D. Degenhardt en J. J. Geerlof M. Cattel en H. de Jong AC. Ver geer en N. Nijhuis. Overleden: G. van Kersbergen, oud (I j., echtgenoot» van S. C. van Bueren S. C. van Loon, oud 8 J. J. Hartog», oud 86 j. A. P. Nsdsrbsrf, oud 60 J., weduwe van J. Hsgsman. Notarla ts Oouda, zal op Dtadtrdagen 23 Februari 1928 bij inzet, en 1 Naail d.a.v. bij afslag en combinatie, telkens des morgens elf uur, in het Koffie huis „HARMONIE", a.d. Markt te Qouda, ten verzoeke van Mejuffrouw T. DE KNIKKER, publiek verkoopeni Esn no. 504, met stalling voor 20 stuks vee, Hooiberg, 2 Schuren; Erf en diverse perceelen best zoomede eenige TEELAKKERS, ge legen in de Vinkenbuurt," aan den Ringdijk en Laixdijk onder Keeuwijk en aan den Kooldijk onder Zvamoerdnm, tezamen groot 10 H.A.,66 A.,85c.A. Allea in eigen gebruik te aan vaarden op den betaaldag der kooppenningen, of zooveel vroeger als met verkoopster wordt overeen gekomen. Voorts: met Orond a.d. Ree, onder Slulpwijk-Bceuwlik, groot 5 A. 70 o.A. Verhuurd aan Van den Berg voor f 2.50 p. w. In 5 perceelen- en combinaties. En ten verzoeke van A. den Ouden: Een perceel onder Sluipwiik-Reeuwijk, in Nieuwenbroek, groot 11.51.22 H.A., met een waarborgkapitaal groot f 2686,—. Alle werkdagen te bezichtigen. Betaaldag der koopsommen 26 April as.; desvtrlangd kan een deel der koopsom op 1 Augustus a.s. worden voldaan, met bijbetaling van rente ad 5 pCt. Breeder bij notities, welke gratis b.d. Notaris verkrijgbaar zijn, alsook verdere inlichtingen. Inmiddels uit de hand te koop. te Molenaarsgraaf Is voornemens om op Donderdag 10 Februari 1928 des morgens 9| uur, ten verzoeke en ten huize van den Heer ADR. GOEDHART te Brandwjjk, om contant geld in het openbaar te vorkoopem met 2 witte voeteu (extra in het tuig en zeer mak), alsi 24 knlldragende el gekalfd hebbende Koelen, 6 Pinken, 1 Kallslitr, 1 Sebaap. Boerenwagen met toebehooren (zoo goed ais nieuw); Stortkar (zoo goed als nieuw) met gierbak en -pomp; Maaimachine; Hooischudder; Dog cart; Tilbury; Arreslede met Bellen tuig, Klokkespel en toebehooren; diverse Tuigen; 2 Schouwen (1350 en 1250 K.G); Melkschouw met toebehooren; Stroosnijder; 2 Pekel- bakken; 3 Wrinfetobben (375, 200 en 100 L.); Weikuipen; Tonnen; Emmers; 40 Kaasvaten (4—19 KO.); Kaaspianken; Kaaspers; 7 Schragen en 2 Standaards; Kan nen; Melkbussen; Slede; 4 Krui- wagens; Hakbank; Varkenszeunings; Bouw- en Melkgereedschap; 20 planken Hekken; Boomen; Brandhout; 3 land-Varkenshokken. Ongeveer 25000 halve K.Q. uitmuntend Koehool. Voorts: eikenhouten Kabinet, zoo goed als nieuwe Waschmachine (merk Alexanderwerke) en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alles twee uur vóór den aanvang te bezichtigen. Oeen gelegenheid tot stallen. B4T Koekkramen word»» HUT toegelaten. o— te Alblaseerdam, is voornemens op Vrlidag 24 rebraarl 1928, bij C. B. VOOELESANO t< Alblasserda.n, bij inzet en op Vrijdag 2 Maart 1928. bij J. VAN KRIMPEN aldaar, bij afslag, telkens des avonds te 7 uur, In het openbaar te verkoopen A. Voor dhr. J. VAN ASPERENBz. ts Alblasserdam: Eon met Buitenachuur, Erf, Grond, Tuin - en Boomgaard, benevens eenig Aveling, Tiendweg en Watering, In Kortland, ter grootte van 8.92.49 H.A., in S perc. B. Voor den Heer R. OOSTEROM te Alblasserdam: in Kortland, aan de Achterkade. C. Voor de Erven van den Heer A. BOON: met Wagen- en Varkensschuur annex, afzonderlijke Schuur, waarin stalling voor 12 koeien, Erf, Weg en Orond, nabij de Kortlandsche brug, groot plm. 9 Aren 45 c.A. In Blokweer, In 2 perc. D. Voor dhr. PIJL Ie Zuldltnd: 3.23.80 H.A. In Blokweer, in 4 perc. E. Voor dhr. D.W.HOLLANDER te Alblasserdam: w 1.01.88 H.A. in Blokweer. Breeder bij notities omschreven, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris, bij wien verdere inlichtin gen zijn te bekomen. wegen, verandering ven woonpieeli. te Lekkerkerk 1$ voornemeni In de maand IHaapt 1928, op nader aan te kondigen tijd en plaata te Lekkerkerk, In het openbaar te verkoopen Ten verzoeke van den Heer A. VAN DER ORAAP Ma. I. Een zeer gunstig op het Dorp aan de rivier de Lek gelegen thans In gebruik als LAAD- en LOS PLAATS, groet 11 Aren, 15 centiaren. O- Het buitengewoon solide gebouwd met ERF en TUIN, op het Dorp aan den Lekdijk No. 359, tegenover perceel 1. Het met Erf en Grond, achter perc. 2. Een achter perc. 3. B. Eenige perceelen binnen den Korten Achterweg. Ingericht tot TWEE WONINGEN, met Erf en Orond over den Korten Achterweg. 7-8. Twee perceelen gunstig gelegen aan den Kerkweg, elk groot plm. 0 81.27 H.A. Een perceel In den Hoek, groot 0.34.31 H.A., benevens 14.31.31 H.A. uitmuntend In Schuagt, gedeeltelijk om het Dorp, alles onder Lekkerkerk. en 2 zijn INMIDDELS uit de Hand te koop. 2/3 van de koopsom kan als le hypotheek tegen billijke rente op hel gekochte gevestigd blijven. Nadere Inlichtingen ten kantore v«n genoemden Notaris.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4