Steenouensloker. Paardenkarjimoien HMIOELSORUKWEIIK Slagers Halfwas Huishoudster. Een arils eetnniini overlas Goudsmid Boerenknecht, Een net Meisje Net Meisje, Net MEISJE, net Meisje, Boerenmeisje, Barbierszaak SPIERPIJN?? Kerknieuws. Stadsnieuws. Telegrammen. Beoordeelingen. Gemengd Nieuws. Heeft U zich al opgegeven? Afloop Verpachtingen. Predikbeurten. Rechtszaken. PUROL er opl Marktberichten. Advertentiën. BsassatssaEsaEsaBSi 25-jarige j Ecntvereeniging Terstond gevraagd: Elizabeth Johanna, Brandweer Schoonhoven. Gevraagd: Boerenarbeider, Gevraagd Een flinke Dienstbode Een Dienstmeisje, Gevraagd Gevraagd: Slagersknecht of flink Halfwas, Gevonden: Gevraagd gevraagd gevraagd, Gevraagd Gevraagd Gevraagd Schrijfbureau Te koop: Pinken aannemen GROENE OLIE A. N. van Zessen tegen concurreerende prilzen Fa. S UI. II. Will HOOTED l /cdige Luide aan de nagvd&ohtanifl ran den overleden commiBaoria, Baron Sweerta de l^andaa Wyborgh. Daarop herdacht apr. in govpelvolle woorden het overlijden van sijn* voor ganger, burgemeester Pruie, wiena op volger te zijn een niet lichte opdracht ie. Spr. zeide tot leuze te hebben „recht door zee", geen partijman te zijn en eindigde met de woorden, welke de heer Pruie indertijd bij zijn installatie sprak: „Ontvang mij en de mijnen in uty mid den als een uwer. Veel kan en wil ik niet beloven, maar deze verzekering wil ik u geven, dat mijn ernstig etreven zal zijn de belangen der gemeente met al mijn vermogen steeds voor te staan en te bevorderen." De heer Van Walsum werd daarna door den heer J. C. Hofman, als oudste raadslid, hartelijk toegesproken. Ouderkerk a.d. IJssel, 15 Febr. Tot onderwijzer aan de Chr. School II, hoofd de heer W. A. Brouwer, is benoemd de heer J. van Rijswijk, van Waddinxveen. Mede op de voordracht stond de heer Van den Berg, van Bergambacht, en de heer Canters, van Rotterdam. Meerkerk, 15 Febr. Voor de vacante betrekking van gemeente-veldwachter, hebben zich alhier een 40-tal sollicitant- ten aangemeld. Brandwijk, 15 Febr. Door de varkena- handalaan T. Slotboom alhier en J. Slui- mera te Streefkerk, werd met een vet var ken op de temtoonsteltling te Antwerpen een eersten en een eereprijs behaald. Bergambacht, 15 Febr. Naar verluid, zal de bouwmanswoning, aangekocht door den polder Zuidbroek alhier, bij inschrij ving worden verhuurd. Op de vastgestelde lijst van paarden- houdera in deze gemeente, komen voor 121 paarden. De heer A. Deelen alhier heeft het bouwen van een woonhuis in Beneden- berg opgedragen aan den timmerman A. Maodaniël alhier. De hoofdnrijs bij de gehouden Ba zaar van het Groene Kruis alhier, zijnde een naaimachine, naar welke nummer moest worden geraden, is gevallen op no. 147 terwijl de nop met wieg welke een naam w as gegeven, bleek te zijn genaamd Jennie. Ammerstol, 15 Febr. Aan den heer G. Kok "Wz. alhier is de bouw opgedragen van twee woningen. Deze huizen zullen aan de Gapellelaan worden gebouwd en worden voor rekening van de heeren P. Stigter Hz. en W. de Waard geplaatst. Willige-Langerak, 15 Febr. Voor de pas opgcri hto Ned. Herv. Jongel. Ver, op Gcref. Grondslag „liwnanuëf alhier trad de vorige week Woensdag in de Ned. Hervormde Kerk alhier op de heer A. J. Dekk.r, Godsd Onderw. van Bleis- wijk met de rede „David als jongeling" Op een talentvolle wijze bepaalde de spreker zijn gehoor bij het leven van David als jongeling. De opkomst was matig, doch de collecte bedroeg evenwel f 60 wel een bewijs dat er medeleven te Willige-Langerak met deze nog jeugdige wereemiging is. Polsbroek, 15 Febr. Hooge leeftijd. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur is onze oudste inwoner, de heer C. Benschop, rustend veehouder, die 13 Augustus a-s. zijn 92en verjaardag zou hebben ge vierd, overleden. Zijn opvolger, de heer A. Lexmond, eveneens rustend veehouder, weinig jonger, hoopt 1 Oct. a.s. zijn 92en verjaardag te herdenken. Lekkerkerk, 15 Febr Zaterdag 11 Fe bruari werd in „De Groote Boer" van wege Volksonderwijs een ontwikkelings avond gehouden waarin de heer Gouds^ waard .verbonden aan de Philipsfabrie- ken te Eindhoven zou spreken over Ra dio en het Radiotoestel. Ruim half opende Da. v. d. Heijden de bijeenkomst, zijn spijt uitdrukkend door bezigheden verhind rd te zijn de vergadering niet tot het einde te kunnen bijwonen. Hij heette allen wdkotn. In verband met het slechte weer was de opkomst zeer bevredigend. Ruim 100 personen waren aanwezig. Hier na gaf de voorzitter het woord aan den heer Goudswaard. Een geweldige voor uitgang is er op Radiogebied te bespeu ren Het gelukte Philips een toestel te ma ken, waarbij geen accumulator gebruikt behoeft te worden, men verbindt het met het Lichtnet en men is klaar. De storingen bij het overgaan van de korte op de lange golven of omgekeerd zijn in dit toestel opgeheven. Spreker be sprak verder de drieërlei functie's der lampen en zei dat de antenne op 't dak vervangen kon worden door een draad in de zaal van 15 M Voor den aanvang der lezing had spreker zelfs muziek zon der aardleiding en een draad van 3 M. oip 't tooneèl. Bij het nieuwe toestel had men geen vulling der accu's meer en daardoor geen onkosten. Eu welke on kosten had men bij gebruik op 't licht T Ongeveer 3 cent per week bij dagelykseh gebruik 'van 5 (uur branden van 't toestel. Dat is zeer' gering. De spoelen zijn in gebouwd en behoeven niet meer te wor den ingestoken. Op de conventie te Washington, kort geleden gehouden, kwamen de Staten overeen de Zendstations te regelen en hun een golfbaan toe te wijzen. Veirvolgens schetste hij het ontstaan der golfje© in den aether (de trillingen) en hoe ze verder overgebracht worden. Dit toestel heeft golflengten van 200 tot 2000 M. Philips heeft op electrisch- en radio- gebied al zeer veel gepresteerd: denk slechts aan het Radiogesprek met Ban doeng en nu kort geledeu weer aan het draagbare Roentgen apparaat voor ge- neesheeren. Ze kunnen het toestel meo- nemen in de auto en daardoor behoeft mm niet altijd naar een ziekenhuis om behandeld te worden en de kosten? plm. f 1500. In één uur tijds heeft Philips een. record bereikt van ruim 70 stations door aan de beide Condensatoren te draaien. Hierna geeft de spreker gelegenheid om vragen te stellen ,van welke gelegen heid een dankbaar en druk gebruik wordt gemaakt. Vooral de heer Van Halewijn uit Krimpen a.d. Lek liet zich niet on betuigd en toonde goed met de zaak op de hoogte te zijn. Ip de pauze was 't toestel te bezich tigen wei het invrenditre betreft. Vervolgens vertoont «preker plaat- jee op het doek van de fabriek, de plaatjes op 't doek van de fabriek, de glasblazerij enz waarbij het toestel van een ingezetene goede diensten bewijst. Alles bij elkaar was het een zeer leer lijnen avond en was het weer niet zoo buitengewoon slecht geweest, zeker had de zaal dan vol geweest. Met een woord van dank aan dén spre ker en de aanwezigen sloot de 2e voo» zitter, de heer C. Broere de vergadering. De heeren J. C. Groot, G. van der Wouden Dz. en M. van der Graaf Dz. hebben bedankt als beatuursleden van de Pluimveevereeniging Lekkerkerk en om streken. De nieuwe Burgemeester van Krimpen a.d. Lek. Da heer G. J. van Oordt be noemd. Krimpen a.d. Lek, 15 Febr. Gisteren werd ons uit Den Haag geseind: Bij Kon. Besluit van 11 Febr. 1928 is benoemd tot burgemeester der gemeente Krimpen aan de Lek, de heer (k J. van Oordt. Omtrent den nieuwbenoemden burge meester kunnen wij thans het volgende mededeelen De heer Van Oordt is in 1887 geboren to Oudshoom. Hij is ambtenaar ter se cretarie te Overschie, is gehuwd en heeft een kind. De, nieuwbenoemde burgemeester is po litiek liberaal georiënteerd, maar stelt zich in dezen niet op den voorgrond. In een volgend nummer hopen we meerdere bijzonderheden te kunnen ver melden Krimpen a.d. Lek, 15 Febr. Tot secre taris van het Mannenkoor „Inter Noe" is benoemd de heer P. Kortland. Gorinchem, 15 Febr. In het ziekenhuis alhier is overleden D. van de Water, die Zondag te Almkerk door oen auto was overreden en wien een been moest worden "eamputeerd. Haastrecht, 15 Febr. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 17 Febr., namiddags twee uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Benoeming lid van hert Burgerlijk Armbestuur wegens het bedan ken van den heer G. V. W. Baron van Hemert tot Dingshof. Voorgedragen wor den de heeren A. Muurling en Th. M. F. Hooft. 2. Aanvulling van het reglement voor h«t Burg. Armbestuur. 3. Verzoek van T. Boer, ophaler van asch en vuil nis om een toelage van f 50 per jaar voor het onderhoud van een hit.- Burg. en Weth. adviseeren gunstig te beeohii- ken. 4. Voorstal van Burg. en Weth. tot het aangaan vam een contract met deN.V. Nederlandsche Thermo Chemische Fa brieken. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot onbewoonbaarverklaring van de per- ceelen Wijk A no. 60, C nos. 109, 272 en 273, en E no. 8. 6. Vaststelling van: ver ordening op den keuringsdienst van vee en vleeeoh, met verordening op het hef fing van keurloonen en invorderingsver ordening. 7. Verzoek van de besturen der bijzondere lagere scholen, om voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920. 8. Wijziging begrooting 1908. 9. Voorstel Burg. en Weth. tot hert leggen van nieuwe duikers aan 't Markt veld, waarvan de koeten worden geraamd or f 250. Groot-Ammers, 15 Febr. Als een bijzon derheid zij vermeld, dat bij den heer J. Terlouw, wonende Gelkenee, alhier, gis teren een kip te voorschijn kwam met 18 kuikens. Deze kip was door Terlouw ge zet op 30 eieren. Stolwijk, 15 Febr. Bij de Maandag ge houden hondenkeuring werden 18 exem plaren ter keuring aangeboden. De keu ring geschiedde door den rijksveearts Paul. Er bleken 2 handen te zijn, die niet aan de vereieohte borstbreedte voldeden, terwijl verder nog al afwijkingen voorde den. De burgemeester zal nader beslis sen, aan wien een goedkeuringabewijs zaj worden afgegeven. Een koe van den veehouder P. van den H., wonende aan den Schoonauw- sohenweg, welke Zondag naar de nood- Biachtplaats werd vervoerd, en aldaar af geslacht, is voor de consumptie afgekeurd en onder politietoezicht begraven. NED. HERV. GEM. Beroepen te St. Annaland Ds. J. Daan Hof te Wilnis. Aangenomen naar Gouderak Ds. G. J. Leen mans, em.-uredikant te Zeist. Bedankt voor Willige-Langerak Ds, CL J. Leenmans, em.-predikant te Zeist GEREF. KERKEN. Beiroepan te Nieuwerkerk a.d. Ussel de heer J. Vereteegt te Groote Limit. Schoonhoven, 15 Februari. Vrijwilligers voor. De Brandweer heeft weer krachten noodig. En daarom worden mannen van 21 tot 40 jaar, die in aanmerking wensehen te komen om dienst te nemen bij de vtüwillige brand weer, opgeroepen. Het is een mooi werk, om het vuur te helpen bestrijden als het eenmaal mo ge het nooit of zeer weinig noodig zijn is uitgebroken. Tot nu toe werden we gespaard voor rampen, welke andere plaatsen soms zoo geducht kunnen teisteren, niettemin moe- ten we paraat blijven zoo schrijft ons de Secretaris-brandmeester, de heer C. H. Kerling om den zich nimmer vaa te voren aankondigenden, vijand te kunnen bestrijden als het noodig is. Daarvoor moeten we echter over een korps mannen de beschikking hebben, die zich Vrijwil lig voor dit mooie doel willen beschik* baar stellen. Bij nacht en ontjjd zullen ze kunnen worden opgeroepen om huis en hof van anderen te beveiligen. Wij hopen dat zich flinke krachtige jonge mannen zullen opgeven. Er zijn zooveel oudgedienden in het korps waardoor van lieverlede afvloeiing plaats heeft en de openvallende plaatsen met jong» krachten moeten worden aangevuld Daarom verwijzen we naar de adver tentie in dit numiner, waar gegadigden alles in kunnen vinden, wat ze dienen te weten. Onderzoek gesloten. Namens de Raadeoommieeie tot onderzoek naar even tueel e gasoorruptie alhier wordt ons be richt, dat het onderzoek in deze zaak is gesloten. Publicatie van het rapport kan dus binnenkort worden tegemoet ge zien. Eerst zal echter de Raad er ken nis van hebben te nemen. Elerveiling. Op de hedenmorgen al hier gehouden ederveiling was de aan voer 9353 stuks. Prijs kipeieren f 7,08 f 8, eieren van jonge hennen f 6,60 f 7, eendeieren f 77,20. Botermarkt. Op de heden alhier ge houden botermarkt was de aanvoer löu K.G. Prijs goeboter f 1,05, weiboter f 1, allee per half K.G. Waterstand: Keulen ,v.m. 4.97 m. 0.12 m. temp. 7o. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 15 Februari. Verwachting tot Donderdagavond: Meeet matige Westelijke tot Zuid-Wes telijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken; waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. (Eigen Radio-dienst). 'DOODELIJK TRAMONGELUK. Wielrijder door de tram ge grepen en gedood. DOETTNCHEM, 15 Febr. Hedenmorgen werd door de Stoomtram Zutphen- Emmerik, komende uit Emmerik, en op weg naar 'e Heerenherg, een zekere Schut, toen hij met zijn Bots uit een zij- we" komende, nog voor den tram wilde oversteken, door de tram gegrepen en gedood. De tram mocht haar reis niet vervol gen. De machinist en conducteur zijn in Emmerik op het politiebureau in verhoor' "enomen. Een extra bus is uit Doetinchem naar '8 Heerenberg gegaan om de passagiers voor Doetinchem op te halen. Een historisch kerkgebouw gerestaureerd. ZAANDAM, 16 Febr. Op Maandag 20 Febr. a.s. des avonds zeven uur, zal de plechtige ingebruikneming plaats vin den van de ander leiding van het Rijks bureau voor Monumentenzorg gerestau reerde historische schuur kerk der oud- Katholieke Gemeente aan het Papenpad te Zaandam, dateerend uit het jaar 1695. Oude banklooper berooid. Van etn tasch met 35.000 guldon aan waarde. AMSTERDAM, 15 Febr. Hedenmorgen is een bejaarde banklooper van de Firma J. A. Matthes Co., gevestigd aan den Singel, beroofd. De man liep met een city-bag op den Singel nabij de Treeftsteeg. De berooving had omstreeks tien uur hedenmorgen plaats door een betrekke lijk jongen man. De tasch bevatte een waarde aan effec ten van ongeveer f 35 000. De politie stelt een onderzoek in. De nummers en verdere bijzonderheden der effecten zijn bekend. 15.000 gulden aan contan ten. AMSTERDAM, 15 Febr. In de city-bag die hedenmorgen op den Singel den banklooper van de Firma J. A. Matthes Go werd ontstolen, waren geborgen tien bankbiljetten van f 1000, acht van f 300, acht van f 200 en tien van f 100. Voorts bevonden zich in de city-bag twee aan- deelen van f 1000, twee dividendebwijzen en tien talons. De nummers van de bankbiljetten zijn onbekend. De beide aandeelen zijn één van f 1000 van de Utrechtsohe Asphaltmaatschappij nummer 1393 en één van f 1000 van Poerworedjo nummer 1950. De twee di videndbewijzen zijn preferente Jurgens A nummer 18 B, aandeel nummer 25782 en 20880. De tien talons van aandeelen waren van de Kendeng Lemboe nummer 1126 1162, 1417, 14=38, 1520, 2104, 2281, 2642, 2951. Ds dader wordt beschreven als iemand, met een schraal uiterlijk, lang ongeveer 1 Meter 75. Hij was gekleed in een groene gabar dine regenjas, droeg een zwarten bolhoed en had een bruine broek aan. De dief zat niet op het riiwiel toen hij den roof pleegde, doch had dit gereed staan aan het einde van de Treeftsteeg op de Heerengracht. Hij reed weg in de richting van de Hartenstraat. Zwart storm aan ds Franschs kust. PARUS, 15 Febr. Volgens de laatste berichten woedt aan de kust van Brest tot Lorient een buitengewoon hevige storm. De scheepvaart wordt in het alge meen door hert ruwe weer ten zeerste be lemmerd. Ook het verkeer is ontwricht. Op het epoorwegtraject nabij Luchon Is een dam bezweken en een groote oppervlakte overstroomd. De wegen staan blank. Het verkeer kan slechts met behulp van boo ten worden onderhouden. Benoeming lid arbitragecommissie. STOCKHOLM, 15 Febr. De regeeringen van Nederland en Zwitserland heb ben den Zweedsohen minister van bulten- landeche zaken Ixwfgren benoemd als Ud der permanente arbitragecommissie, wel ke oommissie is ingesteld overeenkomstig de bepalingen van het arbitrageverdrag tusschen Nederland en Zwitserland van 12 December 1925. Belangrijk voor Pluimveehouders. Naast de regelmatige verbetering en uitbreiding van het redactioneels gedeelte van ons blad, welke we in den loop van den tijd reeds mochten invoeren, kunnen wij thans weer een belangrijke mededee- lin<r voor pluimveehouders doen. Te beginnen in het nummer van heden zullen in onze rubriek Pluimveeteelt ge regeld artikelen verschijnen van de hand van den zeer bekenden Dr. J. C. te Hennepe, wiens naam in de kringen van pluimveehouders een zeer goeden klank heeft. Niet alleen zal Dr. Te Hennepe arti kelen schrijven voor ons blad, maar ook de vragen kosteloos beantwoorden, welke abonné's hem over hun hoenders mochten te stellen hebben. Men zende vragen over Pluimveeteelt in aan ons bureau, met insluiting van lYt cent voor doorzending. Prou. Almanak voor Zuid-Holland, veertigste jaargang N. Samsun, Alphen a-dIiijn. Het is niet noodig om dezen averbe- kenden almanak aan te bevelen,. Do firma Samson is met het werk van de samen stelling yan dezen amanak vertrouwd en stelling van dezen almanak vertrouwd en hij geeft weer alle ge wens elite inlichtin gen over provincie en gemeente. Voor hen, die zich voor het publiek leven interesseeren o! eraan deelnejmin, als gemeenteraadsleden, leden van pol derbesturen enz. enz. is deze almanak on misbaar. Ook thans weer is de almanak uit of- ficieele bronnen samengesteld en geeft hij een waardevol overzicht over den fl- nancieelen toestand der gemeenten in de provincie en geeft bijzonderheden over de waterschapsbesturen, die belangwek kend zijn, voor hen die daarmede te ma ken hebben. Het is onmogelijk de rijke verscheiden heid, welke in dezen almanak is saam- gebracht de revue te doen passeeren ieder die denkt zijn winst met het bezit van dezen Prov. Almanak te kunnen doen vrage inlichtingen bij den uitgever. Een aardig spel door de jeugd- De firma Louis Dobbclman heeft ge dacht aan de spreekwijze „wie de jeugd heeft, die heeft de toekomstf toen zijl het alleraardigst Faam-spel deed vervaar digen, dat haar rooktabak merk Faam weer eens naar voren moet brengen. Het spel is zeer Leerrijk en amusant. Met den ouden Heer Faam maakt men een reis om de wereld per vliegmachine, lucht schip, stoomschip, kameel of slede. Schip breuk, ontsporing, noodlanding en andere gebeurtenissen maken deze avontuurlijke reis zeer spannend. Het spel dat duide lijk en mooi is uitgevoerd, is zeer aan trekkelijk voor de kinderen en zal onge twijfeld menig vader een extra pijpje Faam-tabak doen rooken om z'n .kinderen gauw in het bezit ervan te kunnen stellen. VREESELIJK GEVOLG VAN ONVOORr ZICHTIGHEID. Jongen door vrachtauto gedood. De 15-jarige C. F. uit de Tweebosch- straat te Rotterdam is gisteravond in de Rosestraat aldaar van een vrachtauto ge vallen. Hij was met eenige jongen op den auto geklommen en deze onvoorzich tigheid had het ongeval tot gevolg. Hij kwam onder een der achterwielen terecht en v trd direct gedood. Zijn lijk is naar hjc z:'< lei huis op den Coolsingel ge bracht HET ONGELUKKIG SCHOT. Begrafenis van hst slachtoffer. Met. meldt ons uit Budel: Dh begrafenis van het slachtoffer, de 19-jar w W<. Rooyakkere, die bij bet on- U& al met een mitrailleur zoo jammer lijk cm het leven kwam, zal morgen te In del met militaire eer plaats hebben. De toe»tend ran den anderen jongeman Cxirs pumamd, is vooruitgaande. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Man door den trsln gedood. Maandagavond is op den onbewaakten overweg te Musselkamaai de arbeider Hatzman door den trein gegrepen en ge dood. Een granaat ontploft. ONVOORZICHTIO SPEL. Elf kinderen gewond één gedood. Te Napels vond een elfjarig jongetje in den kelder van het ouderlijk huis, waar hij hout moest halen, oen handgranaart. Do jongen dacht, dat het een stuk vuur werk was en haalde er eenige buurjon getjes bij om van het schouwspel te ge- moten. Daar be. niet lukte de handgranaat met een lucifer aan te steken, maakten de jongens een vuurtje van oud papier en legden de handgranaat daarop. Bij de ontploffing werden elf kinde ren gewond, van wie de jongen, die de granaat gevonden had, overleden ia en vijf anderen in levensgevaar verkeeren. Ook een man, die juist op straat het kelderraam passeerde, werd gewond doch slechts licht. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de handgranaat. Door sin vallenden boom gedood. Bij het lossen van boomstammen kreeg een der werklieden te Deume een stuk hout tegen het lichaam ter hoogte van de borst. Het slachtoffer viel door den schok met bel hoofd tegen een muur. Be wusteloos werd de man naar huis ge transporteerd, waar hij enkele uren la ter, zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. Doodgereden. Te Appingedam is de 60-jarige R. door een ziekenauto aan gereden, en op slag gedood. Door den hevigen wind had de man de eignalen niet gehoord. De politie heeft van het go- beurde procesverbaal opgemaakt DE BRAND IN EEN sCANADEESCHE MIJN. Nagsn sn dertig doodan. Uit de goudmijn van Hoildnger, in On tario, heeft men thans nog veertien man met behulp van gasmaskers, levend bo ven kunnen brengen, maar vijf hunner zijn er ernstig aan toe. Toch hoopt men hen in het leven te kunnen houden. De dampen trekken thans weg. Men had goede hoop, nog een aantal, die vermist werden, te kunnen redden, maar te middernacht vonden de red dingsploegen dertig lijken, (Het aantal dooden ie daardoor tot 39 gestegen. D00DELIJK ONGELUK. Negenjarige Jongen door een vleeschwagen over reden en gedood. Te Den Haag heeft in het Westeinde, nabij de Looedniinsche-brug, een doode- lijk 'ongeluk plaats gehad. De 9-jarige P. S. uit de Weesperstraait wilde daar ter plaatse den rijweg oversteken. Hij kwam te vallen, vlak voor de paarden van een vleeschwagen, kreeg eerst een trap van een der paarden en kwam ver volgens met het hoofd onder het rechter- achterwiel terecht, met het treurige ge volg, dat de jongen op slag dood was. De koetsier heeft geen schuld aan hert ongelük. Het lijkje is doof den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht Gevaarlijks slaapmiddelen. De lijk schouwer voor West Londen heeft de zaak behandeld van een 42-jarige vrouw, die overleden was na een sterke dosis van een slaapmiddel. Dit was oialaoetine een Zwitsersch middel. Haar dokter verklaarde, dat hij het mid del ongeveer een jaar geleden aan dd vrouw wegens slapeloosheid waaraan zij leed, had voorgeschreven jn "hoeveelheden van een half tot een tablet. Hij achtte het middel in kleine hoeveelheden niet schadelijk. Een ander geneesheer reide dat het middel vele malen vergiftiger was den veronal. Men kon niet uitmaken of de vrouw uit onvoorzichtigheid een te sterke dosis genomen dan wel opzettelijk een eind aan haar leven gemaakt had. Etn zigzaggende auto. In den nacht js op de Kruiskade te Rotterdam een taxi geslipt en tegen het café opgefeden dat op den hoek van die kade en de Tweede Diergaardestraat staat. De auto botste tegen de pui, waardoor een groots spiegelruit brak. Tengevolge van deh schok gleed de auto terug, maar doordat de auto nog ingeschakeld stond, reed de wagen opnieuw tegen het .pand op. Dit maal werd de deur geraakt Ook van de deur is de ruit gebroken. De auto is aan de voorzijde beschadigd. De taxi-chauffeur, de 26-jarige F. W. N. van den Schiedamschen dijk heeft den linkerschouder ontwricht, een snijwond aan den linkerpols en schrammen ln het gezicht gekregen. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld. Door een hond gebeten. Te Rottbr- dam heeft aan het Achterklooster een hond den 10-jarigen L. B. gebeten in net linkerbeen. B. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomlen. Ontsporing. Van de stoomtram, 'die 's morgens om 8 uur 34 uit Rotterdjam vertrok, is bij Spijkenisse de locomotief bij het rangeeren uit de rails geloopen. Hat verkeer op die lijn heeft daardoor een half uur vertraging gehad. HIJ WIL OP ZEE STERVENI De laatste reis van een kee- rob. Op haar laatste reis had de „Orjta", van Liverpool naar Valparaiso, naar ver luidt een zonderling passagier aan bdord. Een oude zeerob, Spencer genaamd had van zyn doktoren te Londen te hooren gekregen, dat hij nog maar en dag ofltien te leven had en nu uitte hij den wensch, dat hij op zee zijn leven mocht liten^ Spencer scheepte zich met zijn zuster en twee bedienden voor ieder een mitsgaders een dokter om zijn dood vast le stellen, in. Bij het vertrek uit SaiTïander uitte hij zijn voldoening, omdat, wanneer hij in de haven stierf, de geneeskundige dienst verplicht zou zijn te zorgen, dat hij aan land werd begraven. Voor het geval hij niet op het eerste gedeelte van de reis zou sterven, [heeft Spencer een retourtje genomen. Koelbloedige zangeres. Te Mexioo (stad) is een hevige aardschok waarge nomen, die in een theater, waar een con- oert aan den gang was, een paniek dreig de te veroorzaken. Toen de onrust onder de concertgan gers groote afmetingen dreigde aan te ne men, redde de soliste van den avond, een Spaansche sopraan, de situatie. Terwijl vele onthutste bezoekers opletten, dart hert gebouw begon te wankelen en terwijl het begeleidend orkest reeds met «pelen op hield, zong de Spaansche zangeres on verstoorbaar reeds haar partij verder, en kalmeerde daarmee ten slotte de gemoe deren. Die natuurlijk verder tot rust kwamen, toen de angstig© verschijnse len weldra ophielden. DE MAST, DIE BOVEN HET WATER UITSTAK. Urkar botter vergaan? Ds drls opvarenden verdron- Ican? Gistermorgen kwam te TersoheUing uit zee een Urker botter. De schipper rap porteerde, dat hij bij het wrak van het stoomschip „West Aleta" een mast boven het water heeft gezien. De reddingsboot ,3randaris" is daarop tot een onderzoek uitgevaren. Vermoedelijk is bij den laatetan storm daar een schip gezonken. Nader meldt men ons: „De Brandaris" keerde terug en de ka pitein rapporteerde, dat het gezonken vaartuig, waarvan de mast boven het wa ter uitstak, waarschijnlijk een Urker bot ter is. Van de bemanning is geen spoor meer te bekennen. Waarschijnlijk zijn aldus drie personen om het leven gekomen, en Een bsnzins-brand. In een petrole- um-opslagplaaa te Altona-Langenfeide (Duit8ohland) is een gevaarlijke benzi nebrand ontstaan. Uit een tank, waarin zioh 2Ö.0Q0 li ter benzine bevonden, sloegen de vlammen hoog uit. Door het krachtdadig optreden van de brandweer kon de brand gelooaliseerd worden. Een brandweerman werd door uitslaande vlammen ernstig gewond en twee andere door een ontploffing weg geslingerd. Zij bekwamen echter weidig letsel. Op heeterdaad betrapt. Toen de koop man JL B. eens ging kijken in zijn ma gazijn aan de Tweede Lombardatraat te Rotterdam, trol hij daar den 80-jarigen Q. F., die naast dit magazijn woont. F. had al een en ander klaar gezet om me© te nemen. Hij is opgesloten. Al vroeg bedorven. De 13-jarige H. H. S. is op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was, eenaantal reclamekalendere te stelen uit een bakkerswagen, staande aan de Nioolaas Beetstraat te Rotterdam De jongek is ter beschikking van de Schiedamsche politie geeteld. ALS Dg DUISTERNIS HEERSCHT. Inbraken en diefstallen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is voor den derden keer in korten tijd ingebroken in bet kousenmagazijn van 0. G. aan den Coolsingel te Rotter dam. Gestolen ia een partij dameskousen Tijdbns de afwezigheid van den be woner is bij den heer H. oa-n den Zuid- Binnensingel in Den Haag ingebroken. Een koffer ia geopend en daaruit «tin ga stolen f 60 en 5000 a 6000 Franaohe francs. Uitjden winkel van de firma G. aan den CoojsingeJ te Rotterdam is een be drag van ruim f 97 van de toonbank go- sloten. I De ISchiedamsche politie heeft opge sloten den 13-jarigen H. S. uit Rotterdam die een fiets heeft gestolen ten nadeel» van K. te Schiedam. Deze jongen heeft in vereeniging met een Schiedamschen jongen verscheidene diefstallen gepleegd. Bij den schilderspatroon Uink, in de Tuinstraat te Zwolle, is des avonds, toen er niemand thuis was, ingebroken. Een geldkistje met f 680 is gestolen; het kist je is Zondagochtend in een eenzame straat teruggevonden. Vergiftiging? Te Blijerheide (Limb.) is in haar woning bewusteloos gevonden zekere vrouw F., wier echtgenoot voor eenige maanden bij het ongeval op de Duitsche mijn „Voccart" ernstig verwond werd en sindsdien in het ziekenhuis te Hardenberg verblijf houdt Ook haar beide kinderen, een zoontje van zee en een dochtertje van negen maanden, werden bewusteloos in bed gevonden. Zij bleken vermoedelijk vergiftdgd te zijn. Men stelt een onderzoek in of de echtgenoote wed- 1 cht uit wanhoop over het ongeval, dat haar man getroffen heeft, de kinderen zelf vergiftigd zou hebben. De moeder en haar beide kinderen zijn nog in be- wusteloozen itoeetand naar het zieken huis te Aken overgebracht. Lijk opgevlsehf. Onder de spoorbrug over he<t Maaa-Waal-kanaal bij Nijme gen ie opgevisebt het lijk van mr. H. J. Bunschoten, griffier van het kanton gerecht te Schagen, die sedert den eer sten Kerstdag werd vermist. Hij was 49 jaar oud. Oplichter. De politie te Nijmegen heeft gearresteerd L. S. B. uit Amster dam, die te Nijmegen onder valschen naam verblijf hield. Hij werd gezocht door de Amsterdamsche, Groningsche en Dordrechtsohe politie, wegens het plegen van verschillende diefstallen, oplichtingen en verduisteringen. Hij is naar Amster- dam overgebracht. Inbraak. In den nacht is ingebro ken in het kantoor van den heer W. K. I in de Naesauatraat te Haarlem. Een aan- I tal antieke voorwerpen, o.a. marmeren kloketel met koper afgeperkt, een geel koperen kan, twee koperen vijzels met I stampers en 11 antieke tegels, o.a. twee van Delftech blauw, werden er gestolen. Het gastol ene heeft een waarde van on geveer f 800. Door ssn ruif op straat gsvallsn. Te Rotterdam is de 39-jarige glaxenwae- scher J. M, van den Diergaardesingel, toen hij in een winkel aan de v. d. Palm straat bezig was een ruit te zeemen, door dat de ladder, waarop hij stond, uitgleed dwars door de ruit op straat gevallen Met snijwonden aan gezicht en handen en een gebroken rechterelleboog is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Overboord geslagen en verdronken. Te Kijsoord ia voor de werf van de N V. Scheepswerf de Groot A Van Vliet ten gevolge van een aanvaring tusschen dd sleepboot van P. Smit Jr. te Rotter dam en een motorvrachtboot, de machi nist van eerstgenoemde boot overboord geslagen en verdronken. Het lijk ls nog niet gevonden. De verdronkene is P. Kruijs, geboren te Rotterdam, 9 Mei 1898 Hij ls gehuwd en laat vier kinderen (achter. In verband met het aanstenlljk ftetal nieuwe inschrijvingen van abonnementen met verzekering, welke eiken dag binnenkomen, ia het ona onmogelijk alles In eens te verwerken. In volgorde ontvangen de verzekerden welke zich het eerst hebben opgegeven echter In den loop dezer maand hun bewijs van inschrijving. neerd, dia op 81 Jamisri heeft terecht- gestaan, verdaoht van: ten eerste doodslag, subsidiair mishan deling den dood ten gevolge hebbend van den rentenier G. Dekker te Capelle aan den IJssel, gepleegd op 27 Augustus'27 ten tweede diefstal, subsidiair verduiste ring, van een bankbiljet varj f 10, dat zich in een vestzak van Dekker had bevonden: ten derde het verbergen van het lijk van. Dekker. De rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot acht jaar gevangenisstraf. De vertegenwoordiger van het OM. Mr. J. G Holsteijn Jiad 18 jaar ge- ■angenisstraf geëischt. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Bergambacht, 15 Febr. De verpach ting van het viechwater van den .polder Bergambacht heeft voor dit jaar opge bracht f 122,25. RECHTBANK TE ROTTERDAM. De moord te Capelle a.d. IJssel. Vsrdachts vsroordsdd tot acht Jaar gevangenis straf. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 19- jarigen lossen werkman B. M., gedeti- Melneed. Ter zake van stond terecht de berichtgever S. W. uit Gorinchem. In een civiele procedure voor de Haagscbe rechtbank had verdachte onder cede verklaard, dat hij gedurende een reeks van jaren aan zijn broeder en schoonzuster geregeld f 40 per maand aan kostgeld heeft betaald. Bedoelde pro cedure betrof een vordering, groot f3100 van verdachte tegen de kinderen van zijn. thans overleden broeder, aan wien hij dat bedrag indertijd geleend had. De kinderen beweerden daarentegen, dat dit bedrag langzamerhand geheel was afge schreven als vergoeding voor kost en in woning, omdat verdachte noodt iets be taalde, Onder eede heeft verdachte toen verklaard dat hij geregeld f 40 per maand betaald heeft. Thans voegde hij daaraan toe, dat die betaling niet altijd in con tanten geschiedde. Veelal werd hert ver schuldigde verrekend, mede in verband met de omstandigheid, dat verdachte voor zijn broer werkte Bij zajn verklaring on der eede zou verdachte dan ook bedoeld hebben betaald of verrekend. Nadat acht getuigen waren gehoord eischte het OM., waargenomen door Mr. Rij kens, 6 weken ge vangen isetraf tegen verdachte. Uitspraak 28 dezer. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Woensdag 15 Febr., 's avonds 0.30 uur, De. Dekking. LEKKERKERK. Evangelisatie. Don derdag 16 Februari, 's avonds 7 uur, Ds. Lekkerkerker, van Delft. LOPIKERKAPEL. Donderdag 10 Fe bruari, 's avonds 6.80 uur, Ds. W. R. Boerendans, van Harmeien. OUD GEREF. GEM. MOERGAPELLE. Donderdag 16 Febr., 's avonds 0.30 uur, Ds. R. Kok, van Gouda f 60'100, paarden f 200326, slachtpaardon f 100200, hitten f 125 —200, veulens f 80120, fok nuchtere kalveren f 15—05, slacht nuchtere kalve ren f 8—12, kalfkoeien f 200—405, pin ken f 120160, vaarzen f 175225, big gen f 9—14, drito per week f 1,201.40, overloopere f 1630. Overzicht: De aanvoer van koeien en oeeen op de vette markt was aanmerke lijk "minder dan de vorige week. De han ded was gewoon, De prijzen vooral in goe de kwaliteiten waren iets hooger. Stieren matig aangevoerd, met tarnel ijken han del, De prijzen bleven op dezelfde hoogte. Yette kalveren waren tamelijk ruim ter markt mert redelijken handel en in de bes te soorten stuggere prijzen. Op "de magere markt was de aanvoer van melk- en kalf koeien goed met lui acht igen handel en ongeveer de oude prijzen. Jongvee matig aangevoerd, flauwe handel en prijshou dend. Graskalveren weinig aangevoerd. De handel bepaalde zich uitsluitend voor den dood. De oude prijzen konden moei lijk gehandhaafd blijven. Nuchtere fok- en slachtkalveren met giooten aanvoer, zeer stuggen handel en terugloopende prijzen. De aanvoer van werk- en slaoht- jiaarden, hitten en veulens, was redelijk. De handel was matig en de prijzen ble ven stationair Biggen waren weinig ter markt. De handel bleef flauw, met vrij wel de oude prijzen. Overloopera zeer weinig ter markt, weinig handel en prijs houdend. ROTTERDAM, 14 Febr. Eieren. Rot- terdamsche Veiling Warmoezrierotraat. Kippeneieren f 6b08,60, eendeneieren f 6,607,15 de 100 stuks. Aanvoer 150.000 stuks. BODEGRAVEN, 14 Febr Kaas. Aan voer 81 wagens, tezamen 3495 stuks, we gende 27.960 K.G. Eerste soort Gouda f 5558, idem mindere kwal. f 50—53. Zonder rijksmerk f 49—53. Handel I matig. GORINCHEM, 13 Febr. Boter f 1,20— 1,25; eieren 7—7S cent. Eierveüing I aangevoerd 31.372 «tuks. Kippeneieren f 6,307,80; eendeieren f 7—7,10 per 100 «tuks. GORINCHEM, 18 Febr. Aangevoerd INGEZONDEN MEDEDEELItyp. Dit most Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huid verwondingen Het verzacht en geneent AMSTERDAM, 15 Febr. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 271 vette kalveren, le kwal. f 1—1,12, 2de kwal. f 0,801, 3e kwal. f 0,66-0,80; o L 173 nuohtere kalTraen 1 8—18; 870 mr- runderen, 3 nnohtore Inboren, a» kene HollamUche, Overaeeuwsohe en Gel- i overloopere en 402 burgen. Zware kalf- - - koeien f 350425, melkkoeien f 325 375, kalf vaarzen f 250300, guiste vaar zen f 190250, pinken f 80150, nuch tere fokkalveren f 18, overloopere f 25 35, biggen f 1020. GOUDA, 13 Febr. Nuchtere kalveren- markt. Aangevoerd 5 stuks. Prijzen van f 712. Handel matig. LEIDEN, 14 Febr. Vette varkens- markt. Aangevoerd 95 stuks. Prijzen van liohte 31 stuks. Prijs per K.G. levend gewicht zware 6265 cent, lichte 58 60 oent, Handel vlug. GROOT-AMMERS, 15 Febr. Eerste Al- blasserwaardsohe Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 18 Febr. 1928. Aanvoer 13010 eieren en 25 pond botaf. Prijzen: 12631 kippeneieren f 6—7,75, 379 eendeieren f 6,157,10, beiden pea: 100 stuks; 20 K.G. appels f 0,130,10 per K.G.; 20 K.G. peren f 0,07 per K.G.; boter f 0,901,11 per pond. dersche le Lwal. f 0,070,68, 2e kwal. f 0,72—0,73; vette varkens f 0,70—0,72. WOERDEN. 15 Febr. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 38 stapels kaas. Prijzen; zonder Rijksmerk le Boort f 4953, met Rijksmerk le art. f 5567, 2e soort f 51—54. Handel ma- lift ROTTERDAM, 14 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 174 paarden, 1253 magere runderen, 802 vette runde ren, 210 vette kalveren, 1907 nuchtere kalveren, 65 graskalveren, 138 schapen of lammeren, 70 biggen, 8 bokken of gei ten, 13 overloopere. Prijzen per half K.G.: Koeien 27 X a 82 K cent, 40 a 43 M oent, 47 H a 50 oent; ossen 38 cent, 40 a 42 cent, 46 a 49 cent, etieran 30 oent, 40 cent, 42 a 44 oent, kalveren 60 65 cent, 75 a 80 oent, 87 a 92 K cent Prijzen per stuk van mager vee; Melkkoeien f 200—400, «tieren f 100—407, grasfcai- I Den 20«ten Februari a s., hopen onze geliefde Zwager j en Zuster ABIE BENSCHOP en MARIE STIGTER I tc Berkenwoude, hun te herdenken f Mogen zij nog lang voor onze Familiekring geapaard i I blijven. J I FAMILIE STIQTER. j Oouderak, 13 Febr. 1921-J. Een vergevorderd bij P. BLANKEN, Slager, Krimpen a.d. Lek. Helden overleed, na een kortstondige ongesteldheid, zacht en kalm, ons innig ge liefd ieenig Dochtertje en Zusje in den aanvalligen leeftijd van ruim ll/i jaar. Uit allei naam, C. CL SLOB. A. SLOB—Oelderblom. JOHAN OEOROE. DIRK. Qroot-Ammera, 14 Febr. 1928. Zij die in aanmerking wen sehen te komen om bij de Vrijwilligs Brandweer dienst te nemen, worden uit- genoodigd zich daartoe aan te melden bij den Opper- brandmeester D. VISSER, of bij den Secretaris C. H. K ER LI NO. Leeftijd 21—40 jaar. Qoede gezondheid. Inlichtingen verkrijgbaar bij bovengenoemde Heeren. Een P. O goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Huis en Tuin beschikbaar. Adres: C. NOORDEORAAF, Lekkerkerk, Wetering 4. I Maart biadt zich aan: Ken Adres: Olivier van Noortstraat 36, Schoonhoven. tegen Mei een GEVRAAGD, P.O., liefst van buiten. Flink loon en huiselijk verkeer. Adres: j. P. v. d. BERO, Kra- lingscheweg 388, Rotterdam. Wordt gevraagd: voor dag, of voor dag en nacht. Leeftijd 14 k 15 jaar. Brieven onder no. 330, aan het bureau van dit blad. goed kunnende melken. Adres: J. DE JONO Az., Ouderkerk a.d. IJssel. een kan de steenfabriek van J. C. VAN VLIET. Zich te vervoegen Weéthaven 34, Oouda. Een nette P. O. Kunnende slachten Intern, In gemengd bedrijf. Adres: E. BAKKER, SliedrechU Kerkstr. 8, Telef. 112. met geruite voering. Tegen advartentiekosten terug te bekomen bij A. v. HUUKSLOOT, Vuilendam, Brandwijk. Een Halfwas (Draadwtrker) Adres: S. MOP MAN, Havenstraat 11 - Schoonhoven reratoüd of later een P.O., goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Bij M. DE VRIES, Krimpen a.d. IJssel. heele of halve dagen 14 tot 17 jaar. Koestraat 90, Schoonhoven. Mevrouw WOUDENBERO Langerakkerweg 4, Schoonhoven vraagt voor direct een voor de morgenuren. Z. a. t. m. 16 Februari. 67 uur. m TERSTOND GEVRAAGD: Een HUISHOUDSTER. Br fr.. onder letter A. D., te richten aan H. de Leeuw den Bouter te Ammerstol. tegen goed loon: als DIENSTBODE, P.O., in gezin zonder kinderen. Brieven met o'pgaaf van leeftijd en tegenwoordige betrekking. Adrea: D. POOT, Zomerhofatr. 27a, Rotterdam. tefen half Maart ten litfst beneden 16 Jaar. Adrea: JOH. HAMERPAOT, Mr. Bakker, Ottoland. een net 13 k 15 jaar. Bij T. DE BRUIN, Zevender bij Schoonhoven. Te koop wegens plaatsgebrek: Een prachtig groot bij F. v. d. WERKEN, Niauwpoort aangeboden op den besten stand der gemeente Papendrecht, welke een ruim bur gerbestaan oplevert. Overnemings- iom f 1100.—Inventaris inbegrepen. Inlichtingen bij: H.MOLtNAAR, Coiffeur, A 337, Papendrecht. Een in zeer goeden staat verkeerende bij j. J. DE VEEN, Lopik. om te welden op 6 Bunder land. f 50.- par pink. J. STUIVENBERO - LOPIK geell direct verlichting ca genezinq In f lacona f O.S5 bij Schoonhoven C. Prj ia, Schoonhoven. A. Stam, Molenaarsgraaf. C. van Steenis, Noordeloos. L. de Jong, Ameide. T. de Lange, F. den Hartog, Lopik. Stop die rheumatlek f Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheu.natiek. Die kan u maanden lang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, be hoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn ais het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooala bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schade lijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve ln het algemeen zeggen, dat men be vrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij alecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is der halve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aan bevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kana niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen, zoodra gij de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, spit ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket Iet hier vooral op) bij apotheken en drogisten hl 1.75 per flacon. 49 TARIEFWIJZIGING ingaande 2S Februari a.a. van den Auiobuadienat Schoonhoven-Lopik-Utrecht v.v bij besluit van Oed. Staten van 14 Febr. 1928 Schoonhoven, Steenenbrug Tarief in centen. 15 25 Cabauw, Kerkebrug 20 80 10 15 Zwaantje Kir 25 40 15 25 10 15 Lopik Dorpsplel n 30 55 20 30 15 25 10 15 Fuikebrug 35 55 25 40 20 30 15 25 10 15 Oraafbrug 40 65 30 50 25 40 20 30 15 25 10 15 Uitwegbrug 45 75 35 55 30 50 25 40 20 30 15 25 10 15 Batuwenbrug 50 80 40 65 35 55 30 50 25 40 20 30 15 25 10 15 Lop K 55 90 "45 75 40 65 35 55 30 50 25 40 20 30 15 25 15 25 TÖ 110 60 100 55 90 50 80 45 75 40 65 35 55 30 50 25 40 85 135 75 120 70 110 60 100 55 90 50 80 45 75 40 65 35 55 a b a b a b a b a b a b a b a b a b Kolom a enkele reis. b retour, en beneden 4 jaar vrij. van 4 tot 10 jaar half geld. De Ondernemers: A. VAN IPEREN, Tel. S8, Soheonhovsn. C. W. VERHOEF, Lopik. Ijsselstein, Oemeentehuis 201 Jutfaas, Utrecht Autobustation 35 25 SCHOONHOVEN, 14 Februari 1928. SCHOONHOVEN

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 2