BouiiimansuiOBlng, Bouuimansuiofllng. LnibouverswoÉg, BouMMnlng, notaris v. F. H. i/an schouwen fc capaiii aan dan ijssbi. diuirsa parceaioR weiland, De ziekten van ons vee Gemengd Nieuws. Voor de Huisvrouw Van alles wat Rechtszaken. Afloop Aanbestedingen Advertentiën. J. van der Leeden uioensiaoen 22 en 29 FeDruarli928. openbaarte verkoopen: Wei- en Hooiland, Stolwijk, Openbare Vrijwillige Verkooping Misdruk f 1.00 p. 10 kilo Hivin 25, Sthoonhwin, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstode Seheur en Varkeneloodt, Bouwland Bergambacht, Openbare Vrijwillige Verkooping. J. van HeruHlnen ta 's-arairannass J. r. mamsiede ia BamamDacnt Stolwijk, aanrijding plaat* gehad huaeha een paar motorrijtuigen, waawohfcnlijk v«r- oorzaakt door niet opvolging van da ra- gala van dan we». Ean vraohtauto uit Am sterdam werd «matig beschadigd en read tegen een boom op, terwijl een motorrij tuig van dan haar K. uit Weasp licht be schadigd werd. Geen persoonlijk* onge lukken. Lex mond, 17 Febr. Tengevolge ya& den hevigen storm van Vrijdagavond ia een schoorsteen van de woning van K. alhier met donderend geweld naar omlaag ge stort. Voor zoover we vernamen, ia dit het eenige onpwval in dame gemeente go- Alhier ia de jaarvergadering gehou den van het Ziekenfonds, welke door een groot aantal leden werd bijgewoond. De rekening sloot met een batig saldo groot f lö,77. 'Het totale kasgeld bedroeg de som van f 1525,44. Herkozen werd tot bestuurslid de heer Dr. P. Bon en geko zen de beer G. ^pek. Nieuwerkerk ö.d. IJssal, 17 Febr. Op 14b Januari 1928 ès een openbare aanbe steding gehouden voor het bouwen van een gemeentehuis met veldwachterewo ning en arreotantenJokaal op paaJiun- deering en bijbehoorende werken. De hoogste inschrijver wat het Technische Bureau v.h. Joh. Verhernen te Hoorn voor f 52682, en de laagste inschrijler A. Mooten te Moordrecht voor f 36.377. Voor zoover de openbare aanbesteding betreft is het werk niet gegund. De raad heeft namelijk in zijn laatste openbare vergadering besloten het werk, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, op te dra gen aan M. Mooten te Moordrecht, voor het bedrag van de raming en anders op nieuw aanbesteden. Thans is vastgesteld dat een herlbesteding zal plaats hebben. Aan de besturen der bijzondere schalen is een voorschot toegekend over 1928 op de vergoeding bedoeld in artikel 101 dor Lager Onderwijswet. Het voor schot van de bijzondere school is bepaald op f 1800 en van de iR.-K. School op f 432. Deze bedragen zijn vastgesteld overeenkomstig de werkelijke koeten van het openhaar lager onderwijs over 1925. Capelle a.d. Usui; 17 Febr. Naar we vernemen overwegen Heeren Dijhgraai en Hoogheemraden van den polder Prins Alexander, opnieuw een wijziging van de Keur of PoütieverordBning voor gemel- den polder. Wordt deze wijziging van kracht, dan zal het verboden zijn, zonder vergunning van het bestuur op eenigerled wijze wa ter te laten loopen naar het gedeelte van den polder, dat afzonderlijk wordt bema len en van het overige gedeelte van den polder is afgescheiden. Maandag j.L heeft ten Raadhuize dezer gemeente de eerste vergadering plaats gehad vaff de voor eenigen tijd voor deze gemeente benoemde Schoon heidscommissie. In deze samenkomst heeft de voorzit ter der oommissie, de heer J. Verloop, burgemeester deze gemeente, de commis sie met een rede geïnstalleerd. In 't kort werd hierin gereleveerd het tot stand ko men van het voor eenige weken door Ged. Staten van Zuid-Holland goedgekeurde Uitbreidingsplan West I dezer gemeente in verhand waarmede ook deze commis sie werd ingesteld In verband met de herdenking van het 25-jarig .huwelijksfeest van het echt paar G. Hoogemdoora, heeft de Muziek- vereeniging „Eendracht Maakt Macbt" alhier op Dinsdagavond j.l. aan het ju- hiloerend paar een serenade gebracht Voor deze serenade bestond bij de bewo ners van den 's-Gravenweg en omgeving vrij veel belangstelling. Nadat de Berm weg-Weet onder do- ze gemeente door het College van Burge meester en Wethouders voor alle rijver- keer werd afgesloten, vordert het rooon- structiewerk van genoemden weg buiten gewoon snol. Reeds worden over de ge- heele lengte de zijstukken gesteld en is men bijna gereed gekomen met het aan brengen van vlijlagen van halve steenen en geklopt puin. Ook werd reeds over een vrij groote lengte de (klinkerbestorating ge legd. Hei is te voorzien, dat uiterlijk bin nen twee weken de Bennweg-West geheel zal zijn gereconstrueerd. Polsbroek, 17 Febr. Uitslag van het in 't Café van mej. de weduwe J. de Gilder gehouden schutjaeconoours: le pr. Johs. Straver te Polsbroek met J. Vermeulen te Gabauw; 2e prijs C. van Sohaik Az. te Polsbroek met W. van Klaren te Ca oogenblik schenen alle trekken van zijn gelaat een bijzondere verwondering uit te drukken. De rechtschapen blik van den jonge man en zijn waardige houding wettigden wel deze verwondering. Minder streng dan men misschien wel verwacht *»u hebben, sprak de commissaris Pierre aan. „Hoe is uw naanf en woonplaats .Pierre Ricard," antwoordde de jonge man. „St. Sebastiaanstraat." „Uw ambacht „Slotenmaker bij de heeren Carbon Co.' „Pierre Ricard," hernam de ma gistraat, „een zware beschuldiging rust op u." „De manier, waarop ik werd gearres teerd, deed het mij reeds vermoeden, mijnheer." .Pierre Ricard, u veinst een kalmte, die u niet bezit. U wordt hier door de gerechtigheid opgeroepen en zijt ver plicht de gansche waarheid te zeggen." „Ik ben gereed te antwoorden, mijn heer." „U weet, van welke misdaden u be schuldigd wordt?" „Ik heb er de agenten naar gevraagd, die mij aangehouden hebben, doch kreeg niets uit hun mond. H hoop, dat u niet zoo terughoudend zult zijn," sprak Pierre glimlachend. De magistraat fronste de wenkbrau- „Pierre Ricard," znid» bij, ,,'t is mij reeds duidelijk geworden, van welk stel sel van verdediging u zich vuft bedie- Cahauw; 3e prijs T. van Klaren te Ga- bauw met mej. De Glider te Polebroek. Er waren 25 deelnemers. Ouderkerk a.d. IJsssI, 17 Febr. Woens dagavond hield de vereaniging tot Stich- tin* en Instaaidhouding van Scholen met den Bijbel haar jaarvergadering in School I, onder leading van den voorzitter C. J. Hoogenddjk. Uit de jaarverslagen bleek, dait de za&k van Ghr. onderwijs hier nog steeds in groedenden toestand verkeerd. Een stijgend leerlingenaantal en een gunstige fdnancieele uitkomst over 1927 gaven overvloedig reden tot dank baarheid. De aftredende bestuursleden G. J. Hoogendijk, C. Evegroen en J. de Jong Cz., werden met algemeens stemmen her benoemd. Terwijl in de plaats van C. van Dam, die door aanstaand vertrek zich zag genoodzaakt te bedanken, werd ge kozen N. Holdermans. De vergadering werd door Ds. Van der Sluis met dank gebed gestoten. Zevenhuizen, 17 Febr. Niet erg for tuinlijk was een belastingplaatjeedief Dinsdagavond. Toen de zadelmaker J. van Rijs een oogenbük zijn fiets voor zijn woning onbeheerd liet staan, bleek, toen hij de fiets binnen zou zetten, dat zijn be lastingplaatje verdwenen was. Gelukkig bemerkte van R. spoedig, dat het een oud plaatje was van 1927, dat nog altijd op het stuur vast zat. Het goede had hij no~ toevallig in zijn beaat. Een strop dus voor den dnef.. Als deze het nu maar niet zoo aan zijn eigen fiets doet, want dan zou hij nog een grooter strop kunnen krijgen. Dinsdagavond had dn cafe Het Hof van Holland van den heer A. van Reeu- wijk de algemeen* vergadering plaats van Ziebenhuisverpleging. De voorzitter de heer A H. van Reeuwïjk bon wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn. Het voorzitterschap werd waargenomen door den heer H. Hartman, die de 14 leden een hartelijk welkom toeriep. Na het lezen der notulen, die goedgekeurd werden, bracht de penningmeester verslag uit van zijn gehouden beheer. Uitgaven koeten verpleging in de ziekenhuizen f 2248, transport der verpleegden f 222,20, gra tificatie der boden f 100 en nog eenige diverse uitgaven. Totaal uitgaven f 2616,94, ontvangsten f 1928,68. Nadee- lig saldo f 098,26 over 1927. Besloten werd f 250 over 1928 te verleenan aan het Groene Kruis voor wijkverpleging. Beslo ten werd, dat 'n voorstel staande de ver gadering niet wordt behandeld, doch op een volgende vergadering. Schriftelijk kan ook een voorstel ingediend worden, mate het voor 1 Januari ingediend is, en on derteekend door 10 stemgerechtigde le den. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren G. Braat en Adr. Vente, beiden herkiesbaar. Gekozen werd de heer Adr. Vente en in de plaats van G. Braat de heer Jac. van Erk. De rondvraag bracht weinig belangrijks op. De voorzitter dankte den heer Braat, nu hij niet herkozen was, voor hetgeen hij gedaan had voor de vereend ging. Met een woord van dank aan de leden voor hun belangstelling, sloot de voorzitter de ver gadering. Voor donateurs en genoodigden gaf het Fanfarecorps „De Kleine Trom petter" een uitvoering in de zaal van den heer Vos De voorzitter, de heer H. Ver- hoeff. memoreerde in zijn openingswoord lat zij door bijzondere omstandigheden helaas genoodzaakt waren deze uitvoering eerst nu te doen plaats hebben. Vervolgens ging spreker na, dat het jaar 1927, boewei een druk jaar, tevens een succesvol jaar voor de vereeniging ge weest was, daar in het begin van 1927 twee kwartetten der vereeniging in Rot terdam ieder een len prijs behaalden Dat vervolgens de vereeniging ook ra dat jaar in Schoonhoven een len prijs ver wier! in de hoogste af deeling. Even stipte de voorzitter aan, dat het gehou den concours schitterend was geslaagd, en 't financieels gedeelte goed te noemen was. Daarna deed spr. een beroep op den jongeren, om lid van de vereeniging te worden. Na nog een woord van dank gebracht te hebben aan den directeur, den heer «Van Leeuwen, en den bescherm heer, den heer Klinkhamer toegesproken te hebben, opende de voorzitter de uit voering. De muzieknummers zijn, zooals wij van de vereeniging gewoon zijn, ^weer op schitterende wijze geblazen, wat dan ook na elk nummer met een dankbaar applaus beloond werd. De, adspiranten die twee nummers onder leiding van den voorzitter speelden, hadden zeer veel nen; doch in uw eigen belang raad ik u aan volledige bekentenis af te leggen." „Maar ik ben mij van geen schuld be wust, mijnheer. Ik weet niet, welke be kentenissen ik zou kunnen doen. Ik ver haal u thans, wat ik reeds vroeger aan de agenten gezegd heb, men ziet mij voor een ander aan, dan ik werkelijk ben." ,,'t Is goed," antwoordde de magi straat, „wij zullen zien of u dit stelsel zult blijven volhouden. Waar hebt u den nacht doorgebracht?" Pierre sidderde. „Waar ik den nacht heb doorgebracht? stamelde hij. „Ja. En welk gebruik hebt u van uw tijd gemaakt, sinds gisteren negen uur?" Mijnheerbegon Pierre, doch liet don het hoofd op de borst zinken. Hij dacht aan den eed, dien hij Louise Ver- dier gezworen had." „0, 't wordt duidelijk. Deze vraagiweet u niet te beantwoorden." M't Is waar, mijnheer," zedde Pierre zeer droevig, „op die vraag kan ik niet antwoorden, omdat ik beloofd heb over zekere feiten, die gedurende den nacht zijn voorgevallen en op mij persoonlijk betrekking hebben, voorloopig te zwijgen, doch word ik, zooals gij zegt, van een misdaad beschuldigd, dan verzoek ik u dit stilzwijgen niet tegen mij te verklaren. Ik nniet, waarvan ik beticht wordt, doch srzeker u, dat mijn geweten zeer ge rust is. Zooals u mij heden ziet, zult u mij morgen en de volgende dagen ook ontmoeten, indien u oordeelt, dat ik nog langer moet gevangen gehouden worden. Ik ben vol eerbied voor de majesteit der KfnohUfbitt, mui lij heeft m«e yn- succes, soodat een uitbundig applaus hun deel was. Het tooneelatuk „Een jaloersohe vrouw" is zeer goed afgewerkt en de rollen werden uitstekend vertolkt. Dit gold ook voor het etukje „De gebroken Spiegel". Om bedde stukjes heeft het pu bliek zich kostelijk vermaakt Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat bet een mooie avond geweest ia en osk prettig en ge zellig. Mond- an Klauwzeer. VU Wat nu betreft het resultaat van die in spuitingen, vermeldt het reeds genoemd rapport, dat men in Dudtóchland nogal wel tevreden is. De chef van den Duitschen Veearteenij- kundigen dienst deed zijn meening hier over voorafgaan door enkele algemeen* beschouwingen. De uitbreiding van het mond- en klauwzeer wordt door de buitengewoon gemakkelijke verspreiding van de smet stof sterk begunstigd. Deze verspreiding geschiedt hoofdzake lijk door heit veevervoer en in de tweede plaats door de zuivelfabrieken. Wanneer deze beid* zaken konden worden uitge schakeld, was de bestrijding betrekkelijk eenvoudig. Derhalve moet de bestrijding zoodanig ingericht worden, dat versprei ding langs de hierboven genoemde we gen zooveel mogelijk wordt beperkt Vooral bij den beroeps handel is de kans op verspreiding groot, veel grooter dan bij den ouderlingen handel, omdat dan als regel het vee in de omgevjng (blijft De beroeps handel brengt vel* dieren van meerdere plaatsen afkomstig bijeen; dat vee wordt vervoerd in wagens, komt in verschillende veeetallen, op veeladin gen, in spoorwegwagons enz. Hierdoor is dus de kans op besmetting veel en veel grooter. Tenslotte worden de dieren verspreid over het geheele land, waar door nieuwe zdekte-haarden kunnen wor den gevormd, waardoor belangrijk meer kan worden bijgedragen tot uitbreiding der ziekte. De meening door veehouders geuit, dat niettegenstaande de schade, welk* het mond- en klauwzeer veroorzaakt, het toch maar beter is daartegen geen maat regelen te nemen en den veestapel te doen doorzieken, is niet juist. Bij het nemen van maatregelen breidt de ziekte zich minder uit; er wordt dus minder smetstof gevormd. Door d© serum inspuiting vermindert de smetstof im vi rulentie en heeft daardoor minder nei ging tot verspreiding. Bovendien is de onvatbaarheid, die ontstaat door het doorzieken, vaak niet van langen duur. zoodat die dieren dik wijls weer al spoedig ziek worden. Van alle maatregelen komen dan ook naast verschillende politiemaatregelen, in de allereerste plaats in aanmerking de imepuitmgne met hoogwaardig serum. Door die toepassing van het mond- en klauwzeerserum bij alle dieren, welke welke voordien in sterker mate plaats op de magere veemarkten worden ver handeld, is de verspreiding der ziekte, vond, tot de uitzonderingen gaan behoo- ren. Deze m&rktinspuitingen zijn in 't voor jaar 1924 in Dortmund begonnen en achtereenvolgens ook op de andere groote markten ingevoerd, zoodat de ervaring thans reeds over honderdduizenden die ren loopt. Het is gebleken, dat de massa-ver spreiding van smetstof, uitgaande van de veemarkten, zooals vroeger regel was, niet meer voorkomt. De besmetting der veestallen en der veemarkten zijn thans hooge uitzonde ring. Dit wat betreft de bestrijding der uit breiding tengevolge van de markten en den handel. In Oost Pruisen, waar een hevige besmetting met mond- en klauw zeer vanuit Polen had plaats gevonden,f spoot men op alle erven, waar de ziekte voorkwam, de nog gezonde runderen in met serum en besmette ze daarna. Hier door werd het verloop der riekje bekort en goedaardiger. Volgens de nieuwste onderzoekingen verspreidt een ziek dier een week nadat het ziek is geworden, geen smetstof meer. Wanneer dus op die manier een geheele veestapel in verloop van een dag of 4 ziek geworden en ziek gemaakt was, dan kon men 7 dagen daarna gaan ont- schrikkedijks -voor mii- een mensch, die onschuldig is, hoeft niet te beven." De magistraat antwoordde niet op doz^ woorden. Hij gaf een teeken aan eender gendarmes, wien hij een paar woorden in de ooren fluisterde. Het eerste- verhoor was geëindigd. Door twee gendarmes geleid, verliet Pierre het kabinet. Een uur later stapte hij met drie po litiebeambten in een rijtuig, waarvan de gordijntjes neergelaten waren. Waar voerde man hem heen? B(| hal I (I k. X. Tot groote verbazing van den gevan gene hield het rijtuig in de Rijseelsohe- straai etil. Een groote menigte verdrong zich op de trottoir» en belette vaak het verkeer midden op straat. Met groote moeite gelukten er de politieagenten in de nieuf^gjerigen te bedwingen en den door tocht open te houden. Toen Pierre, zoo bleek als een doek, en door twee agenten vastgehouden, uit het rijtuig stapte, ging er een dof gemor te gen hem op De .moordenaar! De moordenaarI" fluisterde men. Doch zijn uiterlijk wist weldra zooveel achting en eerbied in te boezemen, dat er onmiddellijk veten waren onder de me- nierte, die niet aan zijn sohuld konden gelooven. „Hij een moordenaari" zeiden zij. „Ik geloof er geen woord van; ik wed, dat hij geen musoh zou kwaad doen!" Doch dan antwoordden weer anderen: »HiJ i» wil bul «ebt la lijn blik, «netten, omdat er dan geen gevaar meer bestond voor bet ontstaan van nieuwe smetstof. Voor dat ontsmetten gebruikt men aulfol'quid, dat is een vloeistof welke zwavelig zuur bevat en dat zuur heeft een speciaal doodelijke werking voor het mond- en klauwzeerrirus, veel en veel sterker dan creoline, lysol en andera meestal gebruikelijke ontsmettingsmidde len. Door deze handelwijze werd de bron van verspreiding der smetstof zooveel mogelijk gestopt en de lasten en koeten aan de afsluiting van een er! verbonden, sterk verminderd. Op de omliggende boerderijen werd het vee met serum be handeld, voor zoover er gevaar voor deze dieren bestond. In totaal werd hiervoor 15.000 titer serum gebruikt In ieder geval bleek, dat de werking van het serum zoowel wat betreft de marktinspuitingen als wat betreft de be strijding der ziekte zelve, van dien aard w-ac, dat het noodzakelijk werd geacht de werkzaamheid van het mond- en klauwzeer-instituut op het eiland Reene# sterk uit te breiden, zoodat er voldoende serum zou kunnen bereid worden, om dit van Rijkswege als bestrijdingsmiddel in ruime mate te doen toepaseen. Door op onbekrompen wijze het serum aam te wenden zoowel als voorbehoeds middel ala bij de simultaan-behandeling, dat is dus tegelijk met de kunstmatige moedwillige besmetting, meent men langs deren weg te zullen slagen in de bestrij ding van hef mond- en klauwzeer. Voor Duitschland meent men dan noo- düt te hebben pl.m. 8000 liter per week. Dit zijn de ooordeelen en bevindingen in Duitschland, die dus zeer hoopvol ge stemd zijn en zeer gunstig luiden. "Wat men in Duitschland doet en wat wij hier zouden kunnen doen, bespreken wij in een volgend artikel. A. M. A. VAN LANGERAAB, Dierenarts, Peurmim. Vragen inzake veeziekten en koopkwes- tiea kunnen door omae abonmé's wor den gesteld en worden dan kostelooa be antwoord Men zen de de vragen in aan ons bureau, met insluiting van postzegel van 7 Vt cent voor doorzending. Diefstal. De 30-jarige kellner D. P. ia aangehouden wegens diefstal van. 2 bankbiljetten van f 25 ten. nadeel* van den schipper H. B. B. Deze had een por tefeuille met f 500 in bewaring gegeven, Vbij een caféhouder aan den Schiedam- scchendijk te Rotterdam. P. heeft uit deze portefeuille de beide bankbijjettm gestolen. Hij is opgesloten. Ondsr een auto geraakt. De 21-jari- ge M. L. L. en haar 18-jarige A, L zijn op het Oostplein te Rotterdam onder een auto geraakt. Eerstgenoemde is mot een gebroken rechter enkel in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opge nomen. De andere heeft slechts schram men aan gezicht en handen gekregen. HIJ HAD GEEN GELUK. Hos atn rljwleldlef psarrss- tssrd werd. Te Den Haag is op de Beeklaan door een agent van politie de 40-jarige ios- werkman J. K. betrapt bij een poging tot diefstal van een rijwieL. Het rijwiel dat) voor een café stond, werd door K. plotseling weggenomen, doch toen de eigenaar uit het café kwam, gooide K, de fiets weer tegen den muur. Toen dus deze diefstal mislukt was, trachtte hij van een onbeheerd staand motorrijwiel een koffertje wieg te hemen, dat achter op den bagagedrager zat. Ook dit lukte niet, daar het koffertje met een schroef vastgemaakt was. De agent, die de verrichtingen van den man gadegeslagen had, achtte nu den tijd gekomen om in te grijpen en arres teerde den onfortuinlyken dief. Bij een huiszoeking ten huize van J. K. iwerd een bruin ledenen ger^edsch^pis- tasch in beslag genomen, welke vermoe delijk uit een auto ontvreemd "Is. Do politie verzoekt den eigenaar van deze tasch zich aan te melden aan het hoofdbureau kamer 7, af deeling E. Een eigenaardigs reclame. Te Ge nua heeft een filmon demeaning een eigen aardige reclame gebruikt, om voor een harer nieuwste films het publiek te lok ken. Sinds verscheidene dagen, of liever maar schijn kan licht bedriegen. Nie mand lijkt vaak zoo goed op een eerlijk man als een booswicht en een Boheim." Eensklaps weerklonk een hartver scheurende kreet aan een der ramen van de verdieping. Pierre hief het hoofd op, en zijn oogen ontwaard den Leon-ton* met loshangend* haren, een overvloed van tranen stortend en de handen krampach tig samenwringend. De ongelukkige stiet een gevaarlijken kreet uit. 't Was alsof het hart van dan Jonge man met een ijzeren hamer verbrijzeld werd. Het hoofd viel hem loodzwaar op de borst neder en zijn beenen knikten onder het gewicht van zijn lichaam. Pierre zou ter aarde zijn neergestort, als agenten hem ndat ondersteund hadden. Deze zwakheid duurde echter slechts een oogenblik; spoedig had hij weer zijn wilskracht herwonnen. De eerste hlik, dien de jongeman ont moette, toen hij het hoofd weer ophief, was een aanmoedigenden blik, hem door Louise, die juist ter plaatse arriveerde, toegeworpen. Zij maakte er zich angstig over, dat hij misschien zijn beloften zou kunnen vergeten, en dat zou haar on gelukkiglijk in zeer onaangename ver wikkelingen brengen; daarom herinnerde zij ,hem aan het gegeven woord door twee vingers op de lippen te leggen. De jongeman antwoordde met een be weging van het hoofd en toonde zoo, dat hij haar zeer goed begreep. Pierre werd binnengeleid in het por tiershokje, waar zich vier peraonqp be vonden, waaronder hij den commissaris herkende, die hem reeds een verhoor had doen ondergaan. Juffrouw Fabrics ïïm avonden, was haar theater ondanks reus achtige annonces haast leeg. De film speelde in het galante Venetië der 17e eeuw. Maar allen interessanten verwik kelingen ten spijt, die zich tusschw. de oude paleizen op de kanalen met hun gondels afspoelden, bleef het huis slecht zeer slecht bezocht. Toen kwam een der directeuren op dm taval, in een tier grootste etalages van de hoofdstraat een verrukkelijke mei.jes- „m de Ueed*l dw g«tate eeuw op te «teUm. De jongedame had een ï°"11*(ffi®1,rd ««^tje met schoon- heidspfcistertjes, witte pruik en reerdon- kme wleidelljto oogen. Bjjn* onbeweeg lijk stond nj daar, ofschoon rij gem wassen pop, maar een echt levend jong meisje was. Zij stelde de heldin van de film voor en de menigte stroomde nu ook werkelijk naar de bioscoop. Doch loon het avond werd kwam er in het mooie wezentje leven.. Door de menigte der bewonderaars drong opeens een ferme jonge kerel naar voren, betrad den. winkel en eer do aanwezigen, hadden kunnen ingrijpen pakte hij de hand van het meisje en trok haar vlug met zich mee. Hij was de verloofde van de jonge dame en kon niet lijdelijk toezien, dat zijn meisje als tentoonstellingspop dienst deed. Maar eeft hall uur later stond de mooie Venetiaansche alweer in de etalage, zijl 't dan ook, dat ay plotseling eenige tientallen jaren ouder was geworden. De moeder der verdwenen jongedame had de plaats van haar dochter overgenomen, om' er het salaris niet bij in te schieten' Een offer der moederliefde 1 VEILIGER MERKEER PER TREIN. -» Automatisch stoopsn bij gevaar. Een spoorwegmaatschappij in Amerika zal ©en stelsel van automatische trein- controle invoeren over een afstand van ongeveer 800 K M. van Chicago tot Oma- ba, de langste afstand, waarover een dergelijk stelsel tot dusver is ingevoerd. Treinen zullen zonder tusschenkomst van den machinist automatisch tot stil stand worden gebracht bij onveilige sei nen, zelfs wanneer de machinist het sein niet opmerkt. Het stelsel zal heMfcooty mogelijk maken, dat personentreinen by alle weder m«t een snelheid van 8| KM. loopen, een snelheid, die by slecht weer niet veilig wordt geacht op .lijnen zonder automatische bontrole. Op 1 Mei zal het stelsel voltooid zijn. De koeten zouden zeven en half millioen gulden be dragen. De eerste inrichting van dezen aard dagteekent uit Septemieber 1925, toen zy in Iowa ingevoerd werd. Het stelsel werkt door een electrisehen stroom/ langs da rails, die opgevangen wordt door klos sen aan de voorzijde der looomotief. Het eerste teeken van gevaar voor den ma chinist is een fluitsein, door dezen stroom veroorzaakt; de snelheid van den trein wordt daarbij automatisch tot 32 KM. per uur verminderd. Een tweede fluit sein volgt en als beide samen door den machinist worden .genegeerd en de trein dan nog rijdende is, wordt hü automa tisch tot stilstand gebracht. Lisbergen In da Zwarts Zee. Ten gevolge van. de strenge koude gepaard aan hevige stormen is het ys in de Zwarte Zee aan de kust opgewaaid en vormt ijsbergen. De schepen van den dienst Rodtof—-Odessa kunnen de tusn schengelegen havens niet aandoen. GOEDE VANGST VAN DE POLITIE. Ean tweetal bakende Inbrekers aangehouden. Te Den Haag is des nachts door een agent van politie op 't Cantaloupenburg aangehouden zekere J. H. v. W„, van de Hooikade, die zich aldaar omstreeks half twaalf op verdachte wijze ophield. Naar het politiebureau overgebracht, bleek dat men een goede vangst gedaan had, daar vl W. oen bekend inbreker is- Op hem werden een tang en twee loopers gevon den. Eveneens werd door de politie aan gehouden de 30-jarige v. B., uit de Cris- pijnstraat, de vriend van v. Wi. die dezen op zyn strooptochten vergezelde. Op aanwyzigingen van v. B. kwam de politie er achter, dat een gouden ket ting, welke afkomstig was van een in braak 4 Februari gqpleegd ten Lu^ae van den heer J., aan de Laan van Meer- dervoort 741, door v. bij een winke lier in de Vlamingstraat verkocht wax. De winkeljuffrouw uit dezen winkel her kende v. W. als de man, die den ket ting te koop aangeboden had. er niet; wellicht had men haar verzócht zich te verwijderen. Het lijk lag daar mat een laken bedekt. Met de grootste verbazing staarde Pierre am zioh heen. Hij tracht* te ra den, wat er moest gebeuren. rPierre Ricard, weet n, waar u hier bent?" vroeg hem de politiecommissaris. „Ja, mijnheer, in de portiersloge van no. 62 in de Rijsselschefltraat." „U kent dit huis zeer goed, nietwaar? U kwam er dikwijls?" „Ja, mijnheer, sedert de heer Fabrioe hier is gaan wonen; dat is reeds een tien tal jaren. In het begin kwam ik er min der, maar toen de heer en mejuffrouw Blanchard hier kamers huurden, ging ik er veel meer naar toe." „Dat weten wij. U hebt het vertrouwen weten te winnen van den heer Blanchard en zijn kleindochter, gelijk gij reeds vroe ger het vertrouwen veroverd had van FaJbrice en zijn vrouw. Het vertrouwen, dat de heer Blanchard in u stelde, was zelfs «oo groot, dat hij niets voor u ver borgen hield; 't schijnt zelfs, dat hij be reid was u zijn kleindochter ten huwelijk te geven. Maar u bent nooit van plan ge weest juffrouw Blanchard te huwen! U hebt liefde geveinsd, die u niet gevoelde; uw plannen brachten dat mede en u vreesde niet om de rust en het geluk van het onervaren meisje in gevaar'te bren gen." De Jongeman hief fier het hoofd op; zijn oogen schittefden van verontwaardi ging- (Wortil vervolgd.) Met dit tweetal heeft de poBtie de hand gelegd op een paar «eer bekende inbrekers- By de inbraak op de Laan van Meer- dervoort werden een gouden ketting, een gouden sigarettenkoker en een veldkij ker gestolen. Het in huis aanwezige geld, dat vrij gemakkelijk mee te nemen was, hebben de inbrekers toen niet opgemerkt. De veldkijker en de sigarettenkoker zyn in Delft achterhaald bij opkoopers. Door don troln gedood. Ts Rotter dam is in de Rorospoortrtraa/t de 32-jar rige spoorwegambtenaar A B. van bet Burgemeester Hoffmannplein onder een trein geraakt. Hij was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Cool singel overgebracht Branden. Er ia brand uitgebroken In de boerderij van. J. L. in de buurt schap Veldmaat te Haaksbergen. Het grootste gedeelte van het pand is In de vlammen opgegaan en al het hooi en stroo is verloren. Verzekering dekt ten deele de schade. Te Nijmegen is gedeeltelijk uitge brand de lijstenfabriek van de firma v. d. Eem en Peters aan den Berg-en-Dalschen weg. Verzekering dekt d» schade. Oorzaak onbekend. Hl] had nog wat ts good. Te Am sterdam vervoegde zich een circa 25-jang man aan het Kantongerecht om daar voor een overtreding terecht te staan. Na de behandeling van deze zaak werd hij door een rijksveldwachter gear^es^ teerd omdat hij nog veertien dagen hech tenis te goed had voor een andere door hem gepleegde overtreding. By zyn over brenging naar het paleis van justitie wist hy zich in de Lange Leidschedwarsstraat los te rukken en er van door te gaan. Onmiddellijk loste de hem begeleidende veldwachter uit zijn revolver een schot in de lucht, doch de vluchteling stoorde zich hieraan niet. Z\jn vuyheid was ech ter van korten duur. Na een jacht langs de Leddschegracht en een deel van de Marnixstraat slaagde de veldwachter er met behulp van een politieagent in den ontsnapte op de Looiersgracht te arres teeren. Zoo'n aap. Jongste bediende: „Hot lijkt, mijnheer, dat de zaken veel drukker worden, als dat zoo door gaat zal er een jongen moeten komen." Roemenië, waar zij mat ham huwde en een zoon kreeg. Zij begaf zich naar Ber lijn, nadat sovjetage®ten haar echtgenoot hadden vermoord. Haar zoontje werd achtergelaten in een weeshuis, vanwaar 1 ontvoerd werd door 3 personen, wier identiteit nimmer is koman vaat te staan. Aldus beweert Botkin. Te Beriyn, waar zy jarenlang onder geneeskundige behandeling was na een poging tot zelfmoord, werd zy aan van ke- bescbouwd als de vrouw van een Pool- schen moordenaar, die zich voor groot vorstin uitgaf, als een verdwaasde Pool- schfl boerin en als een ontsnapte ver pleegde uit een krankzinnigengesticht. Er bestond te New York groote be langstelling voor de aankomst van de „Berengaria", waarmee grootvorstin Ana- stasia arriveerde. Glebe Botkin sprak haar aan met uwe „koninklijke hoogheid". (Hij begeleidde haar naar de woning van Mrs. Leeds, bij wie zy haar intrek nam. Haar slechte herinneringsvermogen verklaarde zy uit den schok, welken de revolutie haar had gegeven en zij toonde zich zeer verontwaardigd, dat getwijfeld werd aan haar identiteit. Een van de redenen van haar bezoek aan Amerika is een operatie te onder gaan aan haar kaak, welke gebroken is door een bajonetstoot tydens de Russi sche revolutie. Passagiers van de „Berengaria" ver telden, dat zij met niemand gedurende de reis gesproken heeft In Amerika vindt haar bewering over het algemeen geloof, dat zy werkeiyk grootvorstin Anastasia is, ofschoon dit grootendeels te danken is aan het feit, dat zy de gast is van Mrs Leeds, die zich zelf op het oogenbük in West-In dié be vindt Zal zij het onmetelijke for tuin erven? Indien de geheimzinnige dame er in slaagt te bewijzen, dat zij werkelijk het oenig overlevende Jdnd is van tsaar Ni- kolaas II is zij erfgename van een on metelijk fortuin, dat de tsaar geplaatst had op buiten lands che banken. Van het particuliere vermogen van den tsaar hebben de bolsjewiki een aanzien lijk deel in beslag genomen, maar sedert 1905 was een groote som, verschei dene mlllioenen ponden sterling in het buitenland belegd. Het inkomen van den tsaar bedroeg in 1913 72 milüoen gulden. Het geheim van de Czarendochter. grootvorstin of oplichtster? Belangstelling in Duitschland' In Duitschland bestaat sedert geruiman tijd belangsteUng voor de identi teit van een Russisch meisje, dat onder den naam Tsjaikofski bij den hertog en de hertogin van Leuchtenberg woont. Zij jeII beweert grootvorstin Anastasia van Rusland te zyn een dochter van den vermoorden tsaar. Zij is thans naar New York vertrokken, waar zy logeert by Mevr. Leeds, geb. grootvorstin Xenia Georgjewna. Voor haar vertrek heeft zy ts Parijs een samenkomst gehad met groot vorst Andreas, die haar dadelijk heeft herkend als grootvorstin AAnastasia en haar heeft gemachtigd aan deze herken ning publiciteit te geven. Hyzelf zsl al dei leden van de familie Romano! ervan verwittigen. Wantrouwen te Londen,. Haar aankomst te New York lokte le vendige commentaren uit jn (to Russi sche kringen te Londen, waar men baar beweringen niet zoo grif aanneemt Grootvorst Dmitri, een der candidaten voor de troonopvolging, die te Londen woont, verklaarde dat hy niet weet of al dan niet degen* is, voor wie zij' zich uitgeeft De laatste maal dat hy die die) kinderen van den tsaar zag, was in 1916 Het werd algemeen aangenomen, dat Anastasia gedood werd metde ove rigen. Der overlevenden van de tsaritische fa milie, ondex wie grootvorst Cyril, neef van den tsaar, zijn overtuigd, dat zij niet de dochter van den tsaar is Leden van de vroegere tsaritische hof houding, die grootvorstin Anastasia goed kennen, hebben de geheimzinnige dame bezocht, doch herkenden haar niet als de doodgewaande grootvorstin. Een van hen kapitein Nioolaas Sabline, spreekt zich positief uit, dat zy niet grootvtoratin Anastasia is. „Wij' hebben echter geen vermoeden" aldus Sabüne, „wat er achter deze ge- heimzinnigo geschiedenis steekt. Indien het hier ging om den zoon Van den tsaar, zou er eenige reden voor bestaan. Groot vorstin Anastasia was 16 Jaar oud ty dens den moord op de tsaristisch* fa milie". Daarentegen verklaarde grootvorst An dreas Wladimurowitsj, ook een neef van den tsaar, dat men wel degelyk met de jongste tsarendochter te doen heeft. De grootvorst heeft Anastasia op haar door reis van Beieren naar Amerika te Parijs gesproken en hij twyfelt er niet aan, of zy is degene, waarvoor zy zich uitgeeft. Tot dusver is echter geen duideiyke verklaring gegeven op welke wyze Ana- stapia aan de handen der moordenaars is ontsnapt. Gered door een soldaatf Anastasia werd te New York ontvangen door den zoon van den lij fails van den tiaar, Glebe Botkin, die vroeger een Speelkameraad aan liet Russische hof was Volgens hem is Anastasia door een sol- OMt ,T»Jaikomsld geheetea, uit Jekate- rienburg gend. Zy vluchtte met hem uur en snijdt dsn sen ronde plak blik uit het deksel. Gevolg een rafelige, omooge- lijke en lastige rand. op den naad. Zet het hlik nu vree* orvawdnd en snijdt het verder «Is gewoonlijk. Nu snijdt men dus den heelen bovenkant van het blikje er ai. Let eens op, hoe keurig en handig dat gaat. Peuletsoep. Neem op 1 ome kalfspoulet, een half ons kalfsgehakt, 1 liter water, een half glad afgeeterken eetlepel «out, 80 gram vermioelti, rijst, eiaaneago of tapiooa, 2 theelepeltjes maggi's aroma, 1 ed «n 1 eetlepel melk. Het water wordt aan de kook gebracht met het zout en 1 stukje foelie, waarna men ar de gewasaahen poulet in doet en die in een. «gesloten, pan één uur laat koken {(zachtjes). Dan strooit men er de vermicelli «of rijst enz. in en laat die een half uur meekoken. Na een kwartier voegt men «er de kleine balletjes gehakt bij. Het ed wordt in de terrine geklopt ,melk en aroma worden er door geroerd, waarop de heete soep er onder flink roeren bij gegoten wordt. HUISVROUW. Gosd n lauws voor onzt hostfsn. Er zijn vele zuinige vrouwen, die het voorjaar en de voorjaarsmode voor onze hoeden liever eens kalm afwachten en daarom ondertussohen hun vilthoedjee zouden willen blijven doordragen. Er zijn er ook, die ook zomers zooaJa vorig jaar bijvoorbeeld heel sterk het geval was een vilt hoedje dragen. U zoudt dat misschien ook wel willen doen, als Uw vilthoedje niet zoo „vuil" geworden was. Vooral de lichtere hoedjes toornen vrij spoedig de sporen van het dragen. Welnu, hier is een goed middel om de vuilgeworden vilthoedjee op afdoende wijze op te knappen. Daarvoor ds noodig een doosje met volders-aarde of vol aarde, dat een drogist U kan versohaffen En verder alleen een stijf borsteltje, een handen borsteltje b.v. Met dit stijve borsteltje schuiert men de volders aarde stevig in het vilten hoedje, ook over het lint, om den bol. Heeft men op die manier het hoedje heelemaal in het rond bewerkt, dan schudt men «de loese poeder af en begint oog eens opnieuw. Wil men den hoed dadelijk weer gaan gebruiken, dan gaat men er mee naar buiten en klopt hem flink uit, tot er geen poeder meer uit komt, om hem daarna met een kleer borstel in alle rich tin p-en af te sohuieren. Tenslotte schuiert men natuurlijk in de richting van het vilt. Heeft man den hoed niet direct noodig, dan is het verstandig, hem na de eerste bewerking met vod- aarde, uit te schudden en opnieuw in te wrijven, den bol met vloeipapier op te vullen om den vorm te bewaren en hem ten slotte goed in vloei te wikkelen (opdat de Txwder er niet udtvalt( en in een kleine, stevig gesloten zak weg te bergm. Ovsr vlskktn enz. hoeft U nist meer ts trsursn. Vlekken op zilver of verzilverde arti kelen /hieetwaren, van „plats" ver zilverd) kan men verwijderen, zander bet oppervlak te krassen, door te wrij ven met een droge kurk. Snijdt men een puntje aan den kurk, dan kan men zelfs aangeslagen ornamentjes ermee schoon maken. Gewoon aangeslagen zilver kan men weer laten glanzen, door bet te dompelen in een sterke oplossing van ammonia in heet water. Heeft men heeren-overhemden met vaste, slappe, dubbele manchet en is de manchet op den rand doorgesleten, dan kan men nog geruiman tijd voort, door de manchet eenvoudig om te slaan naar binnen. De enkele manchetjes van gewo ne overhemden, die met een knoop gesloten worden, kam man vemieu/wen 'met een lapje «tof, dat men van den on derkant van het hemd afneemt Het al dus ontstane gat aan den onderkant kan men met een ander stuk ver stellen. Verfvlekken van uw ruiten kunt u sis volgt verwijderen. Maak een papje van puimsteeapoetdar met gelijke dealen ter pentijn emotie. De vlekken hiermee wrij ven, tot zij verdwijnen. Daarna alwas- schen met zeepwater en nawrijven met brandspiritus. Met roet kan men vetvlekken van schoenen wegmaken. Maar natuurlijk al leen van zwarte schoenen. Een oude parapluie kan een heel stuk o- geknapt worden, door afborstelen met een oplossing van ammonia in warm wa ter. Blikjes openmaken, is zelfs als men een busopener heeft, niet ieders werk. Maar het kan het wel worden, als men den weg maar weet. Dikwijls maakt men bon» in bet deksel vw dw bui m 9* Ds zlske. Wel, vrouw Jansen, sprak de dok ter, heb je de temperatuur van je man opgenomen, zooala ik gezegd heb? Jawel, dokter, antwoordde vrouw Jansen. De buren hebben me een baro meter geleend en dien heb ik op zijn borst gelegd en die wees op „zeer droog". Toen heb ik hem een paar fleschjes bier ge geven en vanochtend is hij weer naar zyn werk gegaan. Ds knappa echtgenoot Neem me niet kwalijk, dat ik wat laat ben, mevrouw, sprak de werkster, maar ze hebben zoo net mijn mzn wegge bracht. Och, och, hoe verschrikkelijk! riep dt oude dame uit. Ik hoop, dat hij in vrede ia heengegaan? Dat kunt u begrijpen! zei do werk ster. Er zijn drie agenten aan te pas moeten komen om hem naar het bureau te brengen. Verkeerd begrepen. Wat jammer, dat u nu net van daag komt, sprak de schoonzoon; was u overmorgen gekomen, dan hadden we a cp fazant kunnen trakteeren. 0, maar dat hindert niets, hoor, axvwoordde de schoonmama, ik ral met plez er tot overmorgen blijven. Dubbelzinnig. -• W»et je nog, Karei, hoe koud het wi.s op onzen trouwdag? Nu en ofl antwoordde KareL Ik ril nog als ik er aan denk. Veelzeggend. Hij: Een kus is de taal der liefde. Zij: Dan begrijp ik niet, dat Je zoo zwijgzaam bent. Hst groot gsluk. Hun engagement moet geheim blij ven, nietwaar? Ja; tenminste, dat vertellen n aan ledereen. D Btul. Te Antwerpen speelde zich den 21sten Januari van het jaar 1928, 's morgens 11 uur het volgende af: Een beul verscheen op dan Grooten Plaats met een paal. Aan deze paal ba- vestigde hy een plakaat, waarop stond, dat de verrader van Thielen ter dood was veroordeeld. Vier gendarmen te paard hielden bij deze aanplakking met getrokken sabels de wacht. Na een uur werden paal en veroordeeling weer ver wijderd. De gendarmen en de beul ver dwenen. Het doodvonnis aan den verra der was in schyn voltrokken terwijl hij, die by zijn afwezigheid veroordeeld was, ergens in het buitenland rustig zyn af geslagen hoofd verder droeg. Hn België worden doodvonnissen niet meer voltrokken. Daar ze echter uitge sproken worden, houdt men de autori teit der Justitie hoog. En zoo geschiedde het, dat op de Groote Plaats 's morgens il uur ,dit schouwspel plaats vond. Mods-oorlog In Tirol. Te Steinach aan den Brenner woedt sedert eenigen tijd ©en heftige strijd. Ook tot dit stille plaatsje is de mode doorge drongen, en zoo komt het, dat men daar niet meer alleen de Stub ai er Alpen, doch tevens de producten der nieuwe mode kan bewonderen. De conservatie burgers besloten echter tot protest en in een vergadering van ouders werden heftige redevoeringen tegen de moderne mode gehouden. Ze werd als verwerpelijk en onzedelijk ver doemd. Dit nu lieten zich de modern gezinde en gekl eed e dames niet welgevallen,. Ze protesteerden energiek er tegen, dat on bevoegden zich als beschermers van hare deugd opwierpen. Zoo is Steinach in twee partyen ge splitst. Het resultaat van den strijd is echter niet twijfelachtig. De burgers van Steinach zullen spoedig moeten inzien, dat hun geslacht slechts dan het sterkere is, wanneer de vrou wen toegevend zyn. En dat nu is Juist bij modevraagstukken uitgesloten. Ean ultstekands gensaswljza. De overleden Beriijnache kliniakarta Al- bert Fraenkel ontmoette op een wande ling met zijn assistent een dame te paard, die hem vriendelijk toewuifde. „Kük eens, waarde collega," zei de be roemde geneesheer, „deze dame voermt een interessant geval van hoofdpijn. Ik heb haar het pianospelen verboden en daardoor haar absolute genezing be reikt." „Ie dat zöo'n probaat middel?" vroeg nieuwsgierig zijn begeleider. „In dit geval inderdaad, want de pa tiënte bewoont de verdieping boren mij." Ds Wsddar. Wedden is meestal een riskante aan gelegenheid, doch kan onder omstandig heden zeer winstgevend zijn. Er wm ma m Russische luitenant, die élk» weddenschap, a1 was hij nog zoo absurd, in hare verondere tedjingan «n mogelijkheden, won. Deze luitenant werd naar een Peten- burgsoh regiment overgeplaatst. Daar waren zijn wed-hartstocht en zijn geluk hierbij reeds beksnd. Op een avond vroeg hem de overate in het Casino, hoe hij het klaarspeelde elke weddenschap te winnen. „Dat komt, overste, omdat ik verstand van physiognomic heb en daarnaar mijn optreden bepaal." „Zoo," antwoordde de overate, „wan neer je zoo een goede physiognomi«ken ner bent, wat lees je dan uit mijn ge zicht?" „Dat ia geen kunststuk," merkte de luitenant zonder nadenken op. „Ek heb direct gezien, dat Uw oude voet wond U nog steeds groote last veroorzaakt." ,Wat een onzin I" laohte de overate. ,Jk héb nooit een voetwond gehad." De luitenant bleef er echter hardnek kig bij, dat hy zich niet vergiste. De overste, verbaasd over deze verkeerd*, doch hardnekkig volgehouden diagnose, merkte eenigszina hoonend op: „Nu, wan neer je zoo zeker van je zaak bent, dan kan je weer eens wedden! Maar ik zeg je vooruit, dezen keer zul je niet win nen." De luitenant verklaarde direct 600 Roebel voor de juistheid zijner bewering disponibel te stellen. De weddenschap werd aangenomen. De overste trok in den kring der offi cieren schoenen en kousen uit, de toe vallig aanwezige regimentearts onder zocht alle afwijkingen van den overste grondig. Hij moest echter oonstateeren, dat de overste «een voetwond* gehad had. De luitenant had dus de weddenschap verloren. Hij betaalde zonder omwegen de 600 Roebel. Zijn roep als onfeilbare wedder was natuurlijk meteen verdwenen. De overste 1de den vroegeren commandeur van den luitenant, dde hem op het geluk van van jongen officier attent had gemaakt, triomf «erand mwA% dat de onfadftare wed der by hem reeds direct de eerste wed denschap verloren had. Hij keek echter eenigazins op zijn neus, toen hij van den commandant van het re giment der provincie den volgenden brief ontving: „Die jongen is toch een handige ke rel. Toen hij zich bij mij afmeldde, wedde bij met mij om 2000 roebel, dat hij er zijn nieuwen overate toe zou brengen in den kring der kameraden vrijwillig schoenen en kousen uit te trekken en U zelf mij hiervan schriftelijk zou berichten." GERECHTSHOF TE DEN HAAG. Vernieling. G. T., koopman te Wad- dinxveen, ia door den Rotterdamschen Politierechter, wegens vermeiing, veroor deeld tot f 80 boete, sul». 15 dagen hech tenis. Het Hof bevestigde, bij verstek, dit vonnis. Gouda, 17 Febr. Uitslag der door den architect Dirk Stuurman alhier gehouden anabestoding tot het bouwen van een fa brieksgebouw voor de Firma Van der Want en Barras alhier. Ghr. de Jonv alhier f 11.940; J. en H. H Overkamp alhier f 10.732; J. Ph. den Hertog alhier f 9999; J. Amesz alhier f 9989; A. P. Jansen alhier f 9896; J. G. S. Hessing te 's-Gravenhage f 9742; Fir ma v. d. Kuij en Kasbergen te Mioor- dreoht f 9495; L. de Jong te Ouderkerk a.d. Ussel f 9344. Tevens is door bovengenoemdan archi tect bij onderhandse he aanbesteding aan de Firma Van den Berg en Zonen te Waddinxveen opgedragen het bouwen van een landhuisje voor den heer A. W. Moons te Waddinxveen. Notaris ta Ouderkerk a.d. IJaael, is voor nemens bij inzet en afslag op des morgens ten 11 urt, in hst Koffiehuis van J. N O O M E N te Stolwijk, in het geteekend C 52, met SCHUREN, ERF «n eenige perceelen met Weg tn Wat ar, staande en gelegen onder de gemeente in Benedenkerk, groot 5 Hectaren, 12 Aren, 29 Centiaren. Breeder omschreven In notltlën en te aanvaarden: de Oebouwen met Erf 1 Mei 1928 en de Landerijen bij de toewijzing. ten overstaan van te Hillegeraberg op Woensdagen 29 Febrnorl en 7 Maart 1928 bij Opbod en Afslag, telkens v.m. 10i uur, in het Café van den Heer BOER OP in het Dorp t« IIEU WERKERK AAN DEN IJSSEL, van Een plaatselijk genummerd 8, omvat tende ST ALU NO EN voor 25 koeien 2 paarden, VARKENSSCHUREN, enz., geriefelijke WONINO met ruime woonvertrekken, alsmede diverse perceelen alles zeer gunstig gelegen in den Polder Prins Alexander, aan weers zijden van den Hoofdweg, onder in de nabijheid van Hillegeraberg en Rotterdam, ter gezamelijke grootte van 19.84.30 Bectar*i. De voorstukken zijn zeer geschikt voor VILLABOUW, de Woning «nz. ook voor een Boter- en Kaashandel, terwijl de grond ook geschikt ia voor Tuinland. Aanvaarding vrij van huur het Weiland terstond na de gunning en de Woning 1 Mei 1928. Betaling der kooppenningen 15 April 1928. Inlichtingen en toegangsbewijzen voorzien van notitiën verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. te Bergambacht ia voarnemepa om op Ziltrdagei ZS rthrnrl en S Meert 1920, telkens det voormiddags half elf uur, in het Koffiehuis van den Heer Ariz Stuurman te AMMER8T0L, in h l openbaar te veilen en te verkooptn, ten verzoeke van den heer JAN STIOTER P.zoon te Bergambacht i De in goeden staat verkeerende get. B 62, met groote zoomede een partij BOOMGAARD, waarin flinke jonge boomen, met Oriendiand en een perceel met Dijkgrond, alles staande en gelegen onder aan den Hoogendijk, te zamen groot 05 Ai*env 70 Centiaren. Te veilen in 3 perceelen. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenniugen, op 2 April 1928 of zooveel eerder ala met den verkooper kan worden overeen gekomen. Nadere inlichtingen geeft ge noemde Notaris, bij wien tevens tijdig perceelabeschrijvingen ver krijgbaar zijn. Notariaaeu Cl zijn voornemen, op Dondardagan 8 an IB Maart 1928, telken, dei voormiddege elf uur, in kei Cefè „DE HARMONIE", op de Merkt te (audi, in het openbaar te veilen en te verkoo pen: ?eteekend F 5, bewoond door den leer T. Vreuodznhil, met HOOI BERG, SCHUREN, verdere GE TIMMERTEN, ERF ea BOOM- QAARD, benevens met WEQ en WATERINQ, staande en gelegen I* teheonouwen, onder de gemeente te zamen groot 7.29.78 HECTAREN. Te aanvaarden de Woning met Getimmerten en Erf 1 Mei 1928; de Lapderljen bij de toewijzing. Nadere inlichtingen geven ge noemde Notarissen, bij wien tevens tijdig perceelabeachrijvingen ver» krt)|Dur zijn,

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4