c No. 5393 EERS1 FEU1I Burgerlijke Stand Hebt gij moei BETAAL1 TE VÉÉL Het gel Belangrijke voor c Dit Nutnn TWEf 2000 hot aan dat betering ml warden overgegaan. van K. Moed (Slot volgt.) NIE dat deze, vooral ’s winter», vaak onbe gaanbaar ia, terwijl dat nog erger wor den zal, waarom spr. vraagt, of B. enW. Verschijnt Man f 1.25, franco per den. Over het aho 60 Zij had den ki meisje slaakte, t< rijtuig zag stappi wilde tot de ongi nieuwen troost ii BERGAMBACHT. .Februari. Geboren, Willem Jacobus, z. Ravensberg en J. G. Hoogendoom. Overleden: N. van der Leeden, oud 74 j-r echtgenoote van P. Macdaniöl. WADDINXVDEN. Februari. Geboren: Neeltje, d. van J. van Sofa ie en A. Saarlooa. Henrica Adriana, d. van H. Gerts en T, Janmaat. Johanna Elisabeth. Theresia, d. van A. W. Moons en E. L. Vergeer. Lena Catharina, d. van K. Vos en S. Nobel. Getrouwd: L. van Eijk en J. W. de Vries. Overleden: A. van den Berg, oud 71 j. GOUDA. Februari. Geboren: Johannes, z. van* K. .Wsns- veen en P. de Knegt. Goejanverwellodijk, woonwagen. Alphons Uubortas, s. van A. J. van Vliet en J. J. Flux. Walvis straat 6. Johamibs Nioolaae Antho- nius Cornelia, z. van C. Lafeber en C. A Leemeijer. Daniël, a van J. J. Vergunst en H. Muijs, Gouwe 177. Overleden: C. W. Flux, oud 30 j. De beer D. Rzneman zegt overtuigd K1 8. van Eijk, oud 87 J. veel voor voor dit speciale geval een uit zondering toe te staan. De heer Van Rijs hooft ook bezoek van de onderwijzeres gehad. Ze heeft haar be langen bepleit en spr. heeft haar toege zegd hert verzoek te zullen steunen. De heer Van Dorp zegt, dat hij hbt derde raadslid was, dat door de verzoek- *-- r' - gruuag gonorai, maai uau WW Breekade in orde gebracht moeten den, alvorens daaraan mocht worden ge goed einde te brengen, door op zijn kos- 1 ten oen nieuwe schoeiing te zotten on daardoor den weg te verbroeden, waar door hij dus nog meer doet dan een dor anderen. Tot op heden* is do samenwer king echter nog op niets uitgeloopen, doch heeft spreker wel hoop, dat de haak nog in orde komt, als zo eerst maar weer eena in den modder gezeten hebben. De heer Brouwer merkt wel, dat de toegang tot die nieuwe straat dus niet erg rooskleurig is, maar kan die rijweg en de stoep dan wel goed worden voor het verkeer. De voorzitter anwoordt, dat een breedte van 5 Meter mogelijk is, waarvan 1 Me ter trottoir, terwijl de breedte van de stoep 5 Meter zou worden, terwijl daar langs geen trottoir komt. pe gevraagde vergunning aan A. Op schoor wordt hierna z. h. st. verleend. VI. Besluit inzake tegemoetkoming kan toorhouder voor langer openstellingsduur van het Telefoonkantoor. De voorzitter wijst op de circulaire betreffende de mo gelijkheid van een dag- en nachtopenstel- ling van 't telefoon kantoor alhier en heb ben B. en W. zich tot de abounds ge wend, welke in totaal f 255 zullen bijeen brengen en is de heer Ruit bereid db daar aan verbonden werkzaamheden te ver richten1 voor een bedrag van f 300 per jaar, hetgeen niet hoog is indien men er- op let, dat voor ^hetzelfde werk te Nieu- werkerk aan don IJssql f 600 wordt be~ ftaald. Nu gaat die vergelijking wel niet heel anaal op, daar er in Nieuwerkerk veel veehouders wonen, die er druk ge bruik van maken, Ift. de bijeen gebrachte f 255 zit ook een bedrag var| f 25 van de gemeente als telefoonabonné en is het voornemen deze regeling aan te gaan voor één jaar, waarna allen geheel vrij zijn. Teneinde nu de zaak tot stand te Inmnen brengen, stelten B. en W. voor- voor het jaar 1928 de ontbrekende f 45 aan te vullen Het is natuurlijk moge lijk, dat er tn den loop van het jdar 1928 nieuwe abonné's bijkomen en dragon deze Ook in die kosten by, dan komt dit ten voordeele van den heer Ruis, doch dra gen de reeds bestaande abonné’s bij, WQlke zulks aanvankelijk niet wilden, dan komt dit ten voordeele der gemeente. Wordt dit voorstel aldus aangenomen en van jaar tot jaar bestendigd, dan is ook in het voorstel van B. en W. begrepen, dat tengevolge mindere gesprekken door hel| afvallen van de nos. 2, 3 en 4, do gemeente het meerdere pal bijdragen, in dien tót Inkrimping van de officieêlo openstellingsuren wordt overgegaan. Zonder hoofdelljke stemming wordV het voorstel aangenomen. VII. Prao-advies inzake het verzoek der van school I. De voorzitter verwijst hierbij naar het scbrlftelljk uitgebrachte prae- dries, om afwijzend op het verzoek te beschikken. on De heer BroWer betuigt hierover zijn hoopt dat ook de gemeente een goed U-J - gevonden zou ijju'oaj hel vweoek .in te la In den loop wij reeds zeer v den inhoud van nische afwerkin Wij zullen NIEUWSBLAD LAND EN UT1 de spits staat, t aan de eischer wille van onze Daarom verhi dat we onze 1 deelen, dat een nieuwe n door ons zal g« Duizenden me bén met het vraj Zij vermoeden zij weten niet o belastingaanslag eraan of ze wel en al dergelijke Welnu op al zullen wij o taan het ar VlZij hebben kunnen verzekf op het gebied v stuk zijn sporer De heer E. countant, zal vo de rubriek Bel alle vragen, die zichtevan het b den gesteld, GF beantwoord wo Men zende v: lastingen in aai sluiting van post doorzending. Ongetwijfeld en zich steeds uit deze nieuwe ve van ons blad o; Wij vertrouwi streven steunen omgeving en p ons blad. Hoe meer al ons blad word leuze in onzen lez voor elkaar, d et» avond van den landstorm willen laten vervallen, zooveel nut ziet spreker daar van toch niet, of laat de Landstonn' an ders de Zaterdagavond nemen., nu de AJ.C. dezen avond reeds gebruikt in het Verenigingsgebouw, hetgeen onmogelijk verzet kan worden. De voorzitter wijst er op, dat de land- stonnoefeningeu vooroefeningen zijn, wat aap allen fan. goede komt door de ver korting van den werkelijken diensttijd en dat men met 1 avond per week hiermede niet klaar komt. Over het verbetten van landstonnoefeningen of zang is geen overleg gepleegd, doch wil Brouwer er in dezen geest een voorstel van maken, dan is daartegen geen bezwaar. Dp heer Brouwer stelt derhalve voor, B. en W. op te dragen, alsnog naar een gelegenheid om te zien, om de AJ.C. een avond de beschikking te geven voor jeeor lokaal der O.L. school I. Dit wordt ondersteund door de hoeren. .Van der Ent en Huisman en in stemming go bracht, wordt het aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (tegen de heeren Ver stoep, Boon en Vermeulen.). Het verzoék gaat derhalve opnieuw naar B. en W. om nader advies. VIII. Besluit inzake het gebrek ruimte in O.L. school IL De voorzitter herinnert er aan, reeds bij de behandeling der begroeting 1928 medegedeeld is, dat B en W. met ingang van 1 Maart 1928 tot verlegging der schoolgrens zouden overgaan wegens gebrek aan ruimte voor de kinderen, spe ciaal voor de le en 2e klasse, terwijl dit voor de hoogere klassen facultatief ge steld zou worden. Bij de uitvoering hier van, is aan het Hoofd der School een lijst gevraagd van de schoolgaande kin deren der le en 2e klas, woonachtig in Onderzijde tot den Tiendwegstoep De Tuinstraat is hierbij buiten beschouwing gelaten, daar kinderen anders de eetne school voorbij moeten loopen, om naar did verderop gelegen school toe te gaan en is ook Stormpolder niet genomen, daar dit anders te ver van huis is. Uit bedoelde lijst blijkt echter, dat er uit de le klas slechts" 8 kinderen naar school I zouden gaan indien de grens verlegd werd tot de steenen trap in Onderzijde, terwijl er geen enkel kind dier kla» woonachtig’is van den steenen trap tot den Tiendwegstoep. Gaan deze 8 kinde ren dus naar school I, dan schieten er nog 4Ö leerlingen over, wat nog te veel is voor de aanwezige ruimte. Nu heeft het Hoofd der school II voorgesteld, de le klas te splitsen in een klas van 42 leerlingen in in eene van 12 leerlingen, wat dan met 1 Mei a-s. da 2e klas woï-dt De nieuwe le klas zou dan met 1 Mei ook te splitsen zijn in een groote en een kleine klas, terwijl dan de 2 kleine 1 klassen te brengen zijn onder één on derwijzeres. Dit heeft groote bezwaren j voor het onderwijs, doch is toch te pre- I fereeren boven het verzetten der school grens. Deze oplossing kost financieel meer, daar de Onderwijzeres het geheele jaar moet blijven, doch bij de begrooting i 1928 is hierop gerekend, waarom B. en I W. voorstellen, de reeds uitgetrokken gel den voor de lijdelijke onderwijzeres be schikbaar te stelten tot 31 December 1928 De heer Brouwer erkent, dat het geen gemakkelijke kwestie is, doch had men beter advies kunnen vragen aan de Com missie van Toezicht op het lager onder wijs. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet is geschied omdat deze vergadering zoo overhaast uitgeschreven is, daar het spre ker beter leek, deze zaak nog onder zijn voorzitterschap af te handelen, daar men er anders mee zit tijdens de vacature voor Burgemeester. Dit is geen defini tieve oplossing, doch is het meer go- wenscht daarmede te wachten Jot 1930 en zullen er dan wel weer andere voor stellen komen. De heer Brouwer vindt het een slechte oplossing, doch de kinderen naar school te zenden is nog slechter. Spreker kan er echter niet voor stemmen en voor ziet tot 1930 telkens moeilijkheden. De voorzitter merkt op, dat het go makkelijk is om tegen te stemmen, doch vraagt dan van den heer Brouwer een betere oplossing, waarop de heer Brouwer om schoolruimte vraagt en aan den Raad om de noodige gelden. De voorzitter ondervindt dit wat voor barig, daar de heer Brouwer niet weet, hoe het in 1930 zal zijn en is het nu hoofdzakelijk een gevolg van de kleine lokalen. De heer Brouwer juicht de kleine klas sen toe en vindt, dat het aantal kinderen in 1930 ook niet hooger moet zijn* waar op voorzitter antwoordt dat het Rijk thans bij 48 leerlingen een onderwijzer geeft, doch niet bij 42 teerlingen en moet dan de gemeente bijpassen. De heer Van der Ent acht het niet noodzakelijk, dat zijn fractie tegenstemt, daan van 2 kwaden het beste te kiezen is en hooft de heer Brouwer zijn stem voldoende gemotiveerd. Het bezwaar van den voorzitter om te wachten tot 1930 onderschrijft spreker ni$t en zou er niets geen bezwaar tegen zijn, om nu te boo- wen. Blijkt die ruimte later niet noodig te zijn, dan kan dat altijd nog gevonden worden voor gymnastieklokaal. Als nood maatregel wil spreker dit voorstel echter wel aanvaarden. De voorzitter waarschuwt den heer Van der Ent voor dfe financiën en brengt het voorstel van B. en W. om de tijdaldjke onderwijzeres te handhaven tot 1 Me! 1929 in ‘stemming, hetgeen wordt aan genomen met 10 tegen 1 stem (de heer Brouwer.) ABONNÉ’S van d' ’t Was ongevet in het huis de Li Haar zoon ,ha gevoeld, door den genover hem aai zijn stoutmoedigh over haar wil nit jongeman was da had zioh in zijn wachtte met kooi vol angst de kom- Toen zij binne groote gejaagdheit een gevangen leeu „Eindelijk”, zeid Plaatsnemend, „bei U zult nUj wel tev komen naar uw v< „Ik beval u te gij zijt gebleven. Louise nam plas morrend neder. „Zal ’t zoolang - Ds zoon vestigde sen. De voorzatter »eg, dat B. en W. rich met de gegeven adviezen vereenigd heb ben. Ook dit college is van oordeel, dat wonen buiten de gemeente niet in het belang van het onderwijs te. Het tweede motief, n.l. het houden van pension, ós, aldus meenen B. en W., ook in deze ge meente te bereiken. Meermalen zelfs is er vraag naar pension. Spr. persoonlijk geeft toe, dat een andere zienswijze mo- gelijk te, maar blijft van oordeel, dat de meest juiste die van B. en W. te. De heer J. L. Paul heeft rich in een vergadering van B. on W. met het voor stel vereenigd. Na dien tijd heeft spr. met do onderwijzeres een onderhoud ge had en is wol oenigwyns tot andere ge dachten gekomen, loon zij uitvoeriger alle beweegredenen meedeelde. Do heer Braat is hert, eens mot de otech, dat de ambtenaren in do gemeen te móeten wonen. Maar steeds dit vol te houden te niet noodig en één enkele uite zondering, om gegronde redenen, mag wol gemaakt. Snr. heeft den indruk, dat de verzoekster neerslachtig is. Haar te de strop om den hals gehaald, doordat ze gedwongen werd hier te komen. De ge meente moest dat doen, maar dit mag een reden zijn om van den regel af te wijken. Gaat het hard tegen hard, dan is dat zeker niet in het belang van het on derwijs. Na schooltijd blijft haar, zoo noo dig, nog tijd over tot gezoek in de ge meente. De heer Meijer te hef met het principe „wonen in de gemeente” eens. Toen spr. zijn namens den geheels» Raad te spre ken als hij den burgemeester wederkerig geluk wenscht zoowel vexw zijn gezin als in zijn werkkring. Spreker hoopt, dat dit jaar zich zal kenmerken door aang» name samenwerking. Do voorzitter zegt dank voor de beste wenschen hem door den Raad gebracht. Do notulen worden gelezen en ongewij zigd goedgekeurd. Mededoeling wordt ge daan van kasopname bij den gomeento- ontvanger en de gemeentebedrijven. Al les was in orde bevonden. Voorts pas- seeren eenige administratieve wijzigingen e d. den hamer Een aanvraag van de Ned. Wielrijdersbond om subsidie werd evenals een aanvraag van een afd. Oude- water van den R.K. Boeren en Tuinders- bond om subsidie voor een cursus, wel ke te Oudewatrf wordt gehouden en door eén twaalftal leerlingen uit deze gemeen te wordt (bezocht, in handen van B. en W gesteld om adyies. Ingekomen was .een verzoek van den heer C. Th, van Vliet om gevolg te geven door B. en W. aan een opdracht van den Raad inzake een beslissing te verkrijgen in gemeen overleg tusschen B. en W. en hem’ inzake een kwestie over een schei dingsmuur in verband met een plan voor een te bouwen garage. De heer Van Dijk merkt op, dat deze kwestie drie jaar geleden in denzelfden zin is besproken en B. en W. opdracht verkregen van den Raad om te trachten tot een schikking te komen. Do voorzitter zegt, dat de gemeente rechtskundige heeft uitgemaakt, dat de muur van de gemeente is endat d«n heer Van Vliet tegen recognitie van f 15* per jaar is toegestaan te moge bouwen. De heeren Van Dijk, Reneman «n Scheer, deelen de meening van dan voor zitter niet. De heer Scheer zegt, dat met dit ad vies nog niets is uitgemaakt en dat het kettingtrekken door den voorzitter ten onrechte onwettig wordt genoemd. Over al gebeurt dit en spr. vraagt of B. en W, dan niet bereid zijn tot een minnelijke schikking. Het gaat om het eigendom. De heer Muurling vindt f 15 te hoog en vraagt of midt f 1 per jaar genoegen kou worden genomen. De voorzitter antwoordt bevestigend en' licht uitvoering toe het standpunt van B. en W. die voor het eigendom d«r ge meente hebben te waken. De heer Graveland is met den voor zitter van meening, dat de heer Van Vliet zijn eigendomsrecht moet bewezen. Besloten wordt, B. en W„ op te dragen t<| trachten met den heer Van .Vliet tot een schikking te komen. Aan de orde punt 1 van de. agenda: Benoeming lid van het Burgerlijk Arm bestuur wegens bedanken, van den bur gemeester. Voorgedragen worden de heeren A. Muurling en Th. M. E Hooft. De heer Scheer zegt aanmerking te moeten maken op de voordracht. In de vorige vergadering was het met de benoeming van een lid van het Ro- zendaals Armbestuur ook zoo, dat num mer tw<« gepasseerd werd. Thans is het mk> met den heer Hooft voor het Burgerlijk Armbestuur. Spreker vraagt of den heer Hooft alleen maar goed is als no. 2? Do heer Van Dijk is het niet met den heer Scheer eens. Er kan reden zijn no. 2 jriet no. 1 te maken,. In Rozen daal volgde de nieuw voorgedragene no. 1 op als diens zoon. De heer Scheer vindt dit geen af doend antwoord. De heer Reneman spreekt over perso nen en dit is buiten de orde zegt de Voorzitter. De heer Muurling zegt het geheel met tien heer Scheer eens te rijn. Spreker wist niet dat de heer Hooft steeds no. 2 was..' Voor eventueele benoeming zal hij bedanken. De fiber Scheer heeft nog een bemer king op de voordracht, n.l. dat nimmer een arbeider op de voordracht voor, komt. Spreker zegt dat hem gevraagd werd toen de voordracht in dm maak was hoe hij hot vond den heer Muur ling no. 1 te stellen. Toen vond spr. daar iets stootends in, en vroeg of de vrager was vergeten, dat hij van huis uit ook arbeider was. Spr. meent te weten, dat B. en W. een raadslid begeerden - Spreker vraagt of hij alleen een goed keuring in particulier gesprek behoeft te geven over de candidaten en vraagt of hij geen lid van den Raad is? De heer Van den Ber§ zegt, dat B. en W. iemand in dat bestuur wilden ge kozen. zien, die met de gemeente finan ciën op de hoogte is. Vroeger jaren werd uitgotrokken f 800 than f 2000. De heer uitgetrokken f 800 thans f 2000. De heer Graveland, die eerst was aangezocht, had bedankt. De keus viel toen op den hertr Muurling. Spreker vraagt den heer Muur ling de benoeming, aan te willen nemen. (Wordt vervolgd.) beriaat geen herwaar, mits de afgraving i adviea gevraagd van het hoofd der school gebeurt één Meter voorbij de gebouw- en van de commissie van toezicht, die tjea. Het moer afgraven geeft echter niet 1 beiden adviseerden het verzoek af te wij- altijd meer ^voordeel, daar meer arbeids loon noodig is. Of or een afscheiding moet komen, is oen kwestie van opvatting. De hoer Braaf wil het pad eer bree der dan smaller hebben en in ieder ge val een afscheiding, daar dit netter is dan het steeds afsteken. De heer J. van Dorp zou het netter vin den als hét pad niet zoo rond lag en het graa afgestoken. Maakt men een houten afscheiding, dan ontstaat er ook werk. Het hout wonjLt groen e.d. De heer Van Rijs vermoedit, dat wan neer hot pad diep wordt af gestoken, een waterpoel zal ontstaan. Een afscheiding houdt óok het grint op het pad beter daar op. De heer Meijer wil, dat werkloozen ar beid zullen kunnen verrichten, indien het voorstel wordt goedgekeurd. De voorzitter zegt toe, daarop te rillen letten. Met algemeens stemmen wordt voorstel aangenomen. De voorzitter licht het tweede gedeelte van het voorstel, n.l. om te basluiten tot - aankoop van een bograaftoestel toe. B. 1 r W. vinden, dat de grootst mogelijke rust en piëteit bij begrafenissen moet worden betracht'en meenen, dat een der- gelijk toestel dit zal bevorderen. De heer G. Braat zeg, dat in de com missie van financiën de meeningen ver- doeld waren; twee leden konden zich ge- 1 heel met hét voorstel vereenigen. Deze willen tot aanschaffing overgaad, omdat ze vermoeden, dat deze ten goede komen aan een nette- en rustige begrafenis. De heer J. van Dorp gaat niet mot het voorstel mede. Ook spreker wenscht bij I begrafenissen de grootst mogelijke rust en orde; deze heeft tot heden niet ontbro ken en luxe wil spreker uitsluiten. Zelfs in groote plaatsen wordt nog begraven 1 op de manier van hier. 1 De voorzitter wil de aanschaffing geen luxe noemen, maar een middel om meer orde en rust te verkrijgen. 1 De heer Meijer was eerst ongeveer de 1 meening van den heer Van Dorp toege- 1 daan, maar heeft rich in de commissie, na bespreking mot het voorstel, veree- I nigld. De beer Van Rijs vindt, dat van luxe l niet gesproken mag worden. Het is een 1 f middel, dat te vergelijken te met de lift in ziekenhuizen, die het dragen der rie- i ken voor een deel overbodig gemaakt heeft. J Het voorstel wordt aangenomen met de 3 stem van den heer J. van Dorp tegen. 1 Een verzoek van de sohootechoon- maaktster aan dö Rotte, mej. Zijtetra Van der Moer, om haar belooning als zoo- danig voor ieder der twee winterkwar- talen met f 5 te verhoogen, wordt zonder hoofdelijko stemming ingewilligd. De Alg. Ned. Vereeniging voor Vroom- 1 I deHngenverkeer heeft bericht, dat geen 1 borden voor de plaatsing bij scholen door haar beschikbaar wordt gestold. Na bespreking wordt zonder hoofdelij- ko stemming besloten in de gemeente de borden te laten makep. Een circulaire ovor omigartie naar Ca nada wordt voorgelezen en een daarbij I beboerend verzoek van D. Trappenburg I om voor het in die circulaire genoemde I bedrag ed f 80 tpr tegemoetkoming in I de zoepassagekosten beschikbaar te stel len. De voorzitter zegt dat B. en W. den I raad zouden hebben voorgestold, mede I te werken aan de regeling in de alrculai- I re aangegeven. Wat betreft het verzoek van D, Trappenburg bestonden er be- I zwaren, dat deze alleen wilde vertrokken L en niet met zijn gezin, dat later zou vol- I gen. De toestand is echter veranderd, nu I de CanadeescheSregoering emigranten, I die tegen verlaagde paaüagekoetten over- I komen, niet toelaat. I De heer Braat maant tot voorzichtig heid bij -steun voor emigratie aan. I De heer Meijer begrijpt, dat op het ver- I zoek niet beslist kan worden. De regee- I ring, wetend, dat de bevolking te groot I Is, tracht de emigratie te bevorderen. Spr. I vond, dat op dien weg do gemeente moot I volgen en zou daarom willen besluiten, I indien rich gelegenheid voor emigratie I voordoet, dat de gemeente die steunen I zal. Er behoeft dan niet, in die gevallen, I een speciaal raadsbesluit genomen te I worden. I De voorzitter vindt' deze redoneering in I den lijn van B. en W. Het gaat echter I 1 moeilijk, om de gevolgen van een besluit I te overzien, daar de komende voorwaar- I den niet bekend zijn. I De heer Braat is eonigszins huiverig I om emigratie te steunen. Spr. noemt een I hem bekend voorbeeld, dat zeer slechte I resultaten opgoleverd heeft. g De heer Meijer wil voor mon^chen, die I meenon een bestaan ergens anders to I künnen vinden, de gelegenheid openstel- len en handhaaft zijn voorstel. I De heer Van Dorp meent, dat een bo- I sluit moeilijk genomen kan worden, daar I niets van de kosten békend is. De voorzitter antwoordt-, dat het. een I principe besluit is. Voordat tot iets ver- I der besloten wordt, zal de raad rijn oör- deel kunnen geven. I Do heer Braat verklaart, zich tegen het I voorstelMeijer; ‘spreker wil wol hulp I verleen en, maar acht dit op die manier I niet goed en zal, uit modelijden met de I betrokkenen tegenstemmen. De heer Van Dorp verklaart voor te I zullen stemmen, daar do raad iedere re- I geling te beoordeelen krijgt. I Hot voorstolMeijer wordt voHvoVpen. I Voor stemden do heoron J. B. Meijer on I J. van Dorp; tegen do heoron L. C.-Paul, I Adr. van Rijs, en G. Braat; de hoer J I L. Paul stemde blanco. I ^fhans is aan de 'ordo het verzoek van I mej. F. H. Frummel, onderwijzeres aan I de openbare scho:l no. 1 om toestemming I' tot het wonen ïn Gouda, op grond van I persoonlijke familieomstandigheden. I B. «i W. hebben over dit verrook het ster bezocht werd. Op de vraag, wat do twee andere leden geantwoord hadden, antwoordde rij, dat één haar zijn stem had beloofd, -de andere rioh niet had uit gelaten. Spr. heeft toen direct opgemerkt, dat die eene buiten zijn boekje was ge gaan, Wat do 'zaak zelf betreft, vindt spr. het niet moeilijk voor een ambte- i naar een motief te vinden om te vragen buiten do gemeente te mogen wonen. Waar zal de grens zijn, indien toestem ming wordt verleend? Volkomen kan spr. zich met de adviezen vereenigen. Ook in deze gemeente zal pension gehouden kun nen worden. Dat de onderwijzeres den strop om den hals gehaald is, vindt spr. onjuist. Het betreft toch een betrekking waarnaar duizend verlangen. De heer Braat heeft teoregging gedaan, omdat hij, met behoud van den regel, voor dit geval een uitzondering wensohte te maken. Do gemeente is ook uit fi- nancieelo redenen, hij de assistenten van het principe afgeeweken. Dat het advies der commissie niet wordt gevolgd, is jneor gebeurd. De heer V$n Rijs beschouwt ieder ge val -*-1— veel uitgaven gedaan voor meubilair, in I verband met pensionplannen, om m<4 I haar zuster een pension te houden. De gemeente heeft niet direct daarmede te maken, maar 'n uitzondering acht spr. gerechtvaardigd. De heer Van Dorp wist, niet bij welkte raadsleden do onderwijzeres een bezoek had gebracht en bedoelde dus niet een bepaald lid. De bezwaren acht spr. niet overwegend on ‘wil daarom de bestaande verordening handhaven. Het verzoek wordt ingewilligd met. de stem van de heeren J. van Dorp en en L. C. Paul tegen. (Wondt vervolgd). KRIMPEN a.d. IJSSEL. (Vervolg van No. 5301). Een verzoek van C. van der Giessen cfc Zonen’s Scheepswerven alhier, om de straatverlichting ook bij lichte maan te laten branden voor den tijd, dat de werk lieden de werf verlaten. Op dit verzoek, wordt, als zijnde ongezegeld, geen beslis sing genomen Niettemin zijn B. en W. van de noodzakelijkheid doordrongen, om tijdens het uitgaan van de werf, den Stormpoldor te doen verlichten en stéllen daarom 4oor, do straatverlichting aldaar ten allen tijde te laten branden, doch bij holder maanlicht alleen tot oen half uur na het uitgaan van de werf. De heer Brouwer zou Stormpolder al tijd verlicht willen hebben, aangorien het dflAr aJlijd oen gevaarlijk verkeer is. De voorzitter is hot hiermede niet oens, daar het in Stormpoldor vaak erg stil is.'* Bovendien kan er don lantaarnopsteker nogmaals op gewezen worden, bij oen be wolkte lucht de straatverlichting wel to laten branden, als is het lichte maan. Het voorstel van B. en W. wordt s. h. at, aangenomen. Een opmerking van God. Staten op een roods goedgekeurd raadsbesluit tot wijzi ging der begrooting 1027, moet tot ge volg hohben, dat van den dienst 1928 een gedeelte dor laatst ajpigegane leenlng op dienst 1027 wordt ovwftebraoht, waartoe overeenkomstig het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijko* stemming wordt besloten. Een verzoek van de voreenlging „Ons Sportterrein” om weg aanlog bij do Groote Waal, wordt in handen gesteld van B. en W. om advies, doch moet hot verzoek op gezegeld papier worden her haald. H. Huur grond spulthnis fltormpolder. I der ds ingwwtexwn. Z. h. st. wordt hier- willigen. Spreker zou dan liever toe besloten. Aankoop Tlendweg van N. Hoogen- dijk. B. en W. stallen voor aan te koopen van N. Hoogendijk alhier, een stukje Tiendweg, grenzende aan het eigendom der gemeente en gelegen tegenover de nieuw aan te leggen Ooeterstraat voor eena prijs van f 1 in totaal, teneinde gelegen heid te krijgen, ook dat kleine stukje Tiendweg te verbeteren! B. en W. hadden gewenscht een gelijk voorstel te kunnen doen ten opzichte van eenzelfde strookje van A Heikoop doch deze wil gaarne meer voor dat stukje grond hebben waar op B. en W. niet zijn ingegaan. Het voor stal ten opzichte van N. Hoogendijk wordt z. h. et. aangenomen. IU. Wiiriging verordening grondbe drijf. De wenschelijkheid is gebleken, om de verordening van het grondbedrijf aan te vullen met een bepaling, dat de ge meente gelden in rekening-courant kan nemen, bij het grondbedrijf dezer ge meente en omgekeerd en stellen B. en W. voor, de verordening in dien geest aan te vullen, waartoe z. h. st. worc|t besloten. IV. Vaststelling kohier Hondenbelas ting. Het kohier van de Hondenbelasting wordt voor het jaar 1938 vastgestald op een bedrag van f 644. V Vergunning straataanleg A.^ Op schoor. Ingekomen is een verzoek van A. Opschoor om vergunning tot straataanleg dwars op de Breekade allüer. De voor zitter licht het voorstel tot inwilliging van B. en W. nader toe, door er op te wijzen, dat er slechts aan één zijde van die .straat zal worden gebouwd. De heer Verstoep wijst er op, dat die' De voorzitter licht het desbetreffende riMirstel toe, door er op te wijzen, dat C. van der Giessen Forum’s floheepswer- 1 AJ.C., om gebruik van een .lokaal ven bereid is, aan de gemeente te ver- huren voor de som van f 1 per jaar een strookje grond, naast de bestaande brand spuitbergplaata in Stonnpolder, teneinde daarop het nieuw te stichten brandspuit- huis te planteen en is de bedoeling van B. en W. dit werkje aan te besteden on- HAA8TRECHT. Vrijdagmiddag vergaderde do Raad der gemeente voltallig onder voorzitterschap van den burgemeester G. V. W,. Baron van Hemen tot Dingshof. Secretaris de heer A. de Groot. De .voorzitter opent de vergadering en wenschfl alte- leden in hun gezia en za ken een gelukkig nieuwjaar. Spreker spijt en had gehoopt, dat er wel een weg laar’ zal mogen maken. omwinitan emi kHh nm tak» T n - straat wel uitkomt op de Breekade, doch „wonen in ae gemeente" eens. Toen spr. i de uiteenzetting hoorde, ^gevoelde hij er I de belofte kunnen geven, dat daar tot ver betering zal worden overgegaan. De voorzitter antwoordt, dat ..Verstoep daar een zwak punt aangeroerd heeft, daar do Breekade als rijweg slecht on derhouden wordt. Waren dan ook de al gemeens voorwaarden voor straataanleg vroeger geldig geweest, dan had eerst de -_2_ „J--wor den, alvorens daaraan mocht worden ge bouwd, doch nu was voor deze algemeene voorwaarden, die bebouwing daar al oen l feit. Ópschoot kan tot verbetering der Breekade niet verplicht worden, daar d.io niet in eigendom aan hem behoort en hij ook geen onderhoudsplicht heeft. Wel te getracht met de eigenaren tot overeen stemming te komen, «doch bij enkelen hunner heerscht een treurig wantrouwen ten opzichte der andere eigenaren. De polder iLekkererk is wel bereid zijn me dewerking te verleenen tot het in orde brengen van de Breekade, doch al de eigenaren niet. Wat betreft het eerste stuk kan van belanghebbende niets worden go- fiischt, daar er geen huizen staan en daar om had de gemeente bereid willen rijn, de 'kosten van dat gedeelte tijdelijk voor haar rekening te nemen, mlte de eige- i naar zich verbond bij verkoop of bebou wing, dit gemeentelijk voorschot* aan de gemeente te restitueeren. Daarin hebben de andere eigenaren een bevoorrechting i gezien, die niet juist is.'Bovendien wil Vermeulen medewerken de zaak tot een óp zichzelf. ,De onderwijzeres heeft verband met pensionplannen,

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4