Mem van inzet. Bouuimansuioning, uerhuriag Hotstede th Bericht van Inzet dluerse perceeien weiland. Een Hofstede, Wei-, Bouwland en Watering Plaatselijk Niéuws. De ziekten van ons vee Gemengd NieuVvs. Van alles wat Voor de Huisvrouw Rechtszakeq Burgerlijke Stand 7.49 H.A.° Weiland, J. v. Kranenburg, Bouwmanswoning en Landerijen Stolwijk, Verkoopïncf Ie Gorinchem Stalhouderij- Inventaris. nvaheiaarskamoor van A. J oorier Inventaris van de Stalhouderij, 10 zwarte Paarden, 12 Rijtuigen, Openbare Vrijwillige Verkoopirig. J. van Mlnen ie 's-Grauennage j. P. matiistede ie Bergam&acht Stolwijk, Notaris H. G. Boks BRANDWIJK, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris P. A. v. Buureo te Albfasserdam U h«bt gtetaran m telegram g»~ kregen.? vroeg ii. Jo, d*t riep mij voQcr niets naar Pa rijs. Be een of ander heeft mij voor den mal gehouden. Hei telegram heette van een vriend te Parijs te komen en riep mij onverwijld tot hem. Ik ging, mdar «ijn naam was onbekend, in het hotel. Toen telegrafeerde ik naar New-York en kreeg van mijn vriend ten an woord, da hij ge rond en wol daar In New-York nat. Wat kan dat be teekenen? j t Ik'teekent dit, antwoordde ik: t beteekent dat uw secretins en twee andere mannen, waarvan de een in hech tenis en de ander waarschijnlijk te Pa rijs is een plannetje beraamd hadden, om u voor 120.000 gulden op te lichten. Uwi secretaris heeft op een vel postpa pier een cheque van 120000 guldeai ge schreven, die aan uw vrouw uitbetaald moest worden en daaronder uw handboe ken i tig nagemaakt, 't Is een groote som en de eenige kans om roo'n groot bedrag uitbetaald te krijgen, bestond daarin, dat de persoon, die de cheque presenteerde bij de bankiers goed bekend was Dit begrepen tij ook wel en daarom besloten tij de cheque door uw vrouw te laten inwisselen En toen vertelde ik hem van onze avonturen en den goeden uitslag. Het idee. ter ontvoering was er in gebracht om uw vrouw bang te maken en uw ring, die uw secretaris in de slaap kamer gevonden heeft, hebben tij ge bruikt om mevrouw schrik aan te jagen. Mevrouw, zeide ik, met eenige ge- rechtvaardigden trots, tot mevrouw Cox, ik dank u, dat u naar de politie gegaan zijt. U heeft mij het interessantste zaakje aan de hand gedaan, dat ik in de laatste jaren te behandelen heb gehad 1 INGEZONDEN MEDE DEEL ING. nï^poth C D-ogistpn Prijs 75, ^OrogSci Annexatieplannen in de Alblasserwaard. EEN GR00TER PLAN GEWENSCHT? Hst, plan van dan Hardinx- vïldtchin Raad. Hardinxveld, 24 Februari In verband met de voorgenomen ver een i ging der gemeenten Peursum en Giee- sen-Nieuwkerk denkt men onwillekeurig aan de plWen van onzen Raad van 1920 tot vOTejSniging van de gemeenten Har dinxveld, Gieeeendam, Gieeeen-Nieuw- kerk, Peureum en ScheJluinen. In hun uitvoerig prae-advies van 12 Maart 1920 hebben Burgemeester en Wet houders dezer gemeente uiteengezet, dat de ver eend ging der bovengenoemde ge meenten wenschedijk is met het oog op de uitvoering van verschillende werken voor het watervrij-makfen van waardevolle gronden, voor de [eenheid met betrek king tot de maatregelen, in het belang der volkshuisvesting, voor het medisch schooltoezicht, voorlichting in beroeps- keuze, inrichting van kinderspeelplaat sen, betere regeling der Arbeidsbemidde ling. bezuiniging op beetuurekoeten, op kosten van onderwijs, toepassing der Nij verheids-onderwijswet enz enz. Sedert zijn meerdere zaken aan het licht getreden, welke na 1920 feitelijk al leen door onze gemeente op afdoende wijze zijn geregeld en aan de harenplan- nen, zoowel voor Hardinxveld ais Giee- sendam (Karnemelksloot). Werkelijk het in 1920 ontworpen plan, waarvoor onze Raad zich uitsprak, zal nog wel eens ter sprake komen. Aan den Raad dezer gemeente wordt voorgesteld de Bouwverordening aan te vullen met een bepaling, dat elke bestaande woning een afzonderlijk daar- to* behoorend, bruikbaar privaat moet hebben Om vele en velerlei redenen is het gewensoht, dat tot deze maatregel „Maar dat ia niet mogelijk!" riep bij Jan weer uit „Ik kan niet vertrekken, wt ik heb geen fsidl" „Al wat ik bezit, zal ik je geven. Ik heb in mijn leven een aardig sommetje bijeengegaard. Ik kan over veertigdui zend francs beschikken. Die som zal je 't noodig» verschaffen om te leven, en werk je, wat je pHcht ia, weet je je lui heid en vadsigheid te overwinnen, dan ben je met je geleerdheid heel goed in et-va* een eervolle betrekking In te nemen op d© plaats, die je verre, verre van hier, buiten dit land, tot verblijf zult hebben aangenomen.Tot aan staanden Maandag of Dinsdag kun je Hf ven, waar je wüt, maar liefst niet in de nabijheid .Laat mij Maandag dan je adres bezorgen, dan zal ik de vastgestelde som laten brengen, en misaohitm wei persoon lijk ter hand stelten.'* „Maar vergeet niet, dat je aanstaanden Woensdag Parijs nadert verlaten hebben. „Ziedaar, al wat ik 1« te roggen had. Ik ga, dan kan je over dien nieuwen toestand eens nadenken." Zonder nog een blik op haar zoon te worpen, Terfiot Looien het wtpek. BI) Thlb.nl Dien «wond, toen men den mlechen burggraaf kwnm roepen, om een tajal.te komen, boodeobapte de Jongeman, dat hijjniet goed in ordo wee. Ha bad behoef te eenzaamheid en in die eenzaam heid dacht hij over tijn toestond na. Hij zag geen andere uitkomst, dan den raad zijner moeder te Toifsn «n rich geheel wordt besloten. Voorgesteld wordt verder de verordening in werking te doen treden 1 Januari .1901. De oommisaie voor de Strefverorde- nfhger stelt voor tot Zondagsluiting der horbergen te besluiten. De minderheid der Commissie oordeelt, dot de Overheid als Gods dienaresse, regoqrrende bij de gratie (^ods, heeft te waken voor de na leving van het vierde Gebod. De meerderheid kan zich met dit voorstel niet vereenigen, nu noch het belang van ^ie openbare orde, noch andere omstan digheden, de invoering mn de sluiting t.nodig maken. Zij aoht de sluiting onder deze omstandigheden eehe absoluut on- oood'gt1 vi ijheidabeperking - I>e rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1927 sluit met een tekort van f 077,88, een gevolg van de vrij hooge uitkeert ngtön, die in dat jaar moesten worden gedaan. Genoemd Arm bestuur verzoekt den Raad hot verleend subsidie met f 1000 te verhoogen tot dek king van dit tekort. Burg. en Weth. stel len den Raad voor het verzoek in te wil ligen. De meerderheid van dit College wenscht de verhooging vvan hej subsidie te dekken door verhooging van den poet: „Bijdrage van het Waterbedrijf voor ter secretarie verrichte werkzaamheden". De* minderheid wenscht niet tot verhooging van voormelde bijdrage te besluiten. De noodzakelijkheid acht zij ook thans nog niet aanwezig. Het voor de verhooging van 't subsidie benoodigd bedrag wenscht zij af te schrijven wan den poet „Onvoor ziene Uitgaven". Glesson-Nleuwkerk, 24 Febr. Naar we vernemen, heeft mej. N. A. Merkens te Gorinahem de benoeming als onderwijze res aan de Openbare Lagere School al hier aangenomen. Hare indiensttreding is bepaald op 1 April a.s. LangerakNieuw poort, 24 Febr. Beide gemeenten zijn voorzien van A. N. W. B.- borden, waarop de plaatenaam staat Voor toeristen ia dit een uitstekend mid- del, om zioh op de kaart te oriënteeren, waar ze zijn. Krimpen a.d. IJssel, 24 Febr. Met In gang van j,l. Maandag is het telefoon kantoor alhier voor de abonné's geduren de het volle etmaal geopend. Bouwvergunning ia verleend aan T. Terlouw voor de stichting van een Evan gel isatiegebouw. Waddinxvean, 24 Febr. Aon de laatst gehouden eierenveiling waren aange voerd 4789 kippeneieren Prijzen f B,50 f 0,00 en een partij eendeieren f 5,70 f 0, alles per 100 stuks. De tuinman N. reed per rijwiel, doordat hij een verkeerde stuurwending maakte, in den Bloemendaal te water Eenige voorbijgangers mochten het genoe gen smaken den drenkeling en zijn rij wiel op het droge te halen. Het is te ho pen, dat de drenkeling, welke reeds op jaren is, van zijn* al te friasche bad geen radeelige gevolgen zal ondervinden. Montfoort, 24 Febr. In de plaots van den heer Joh. van Roesum, die als zoo danig heeft bedankt, is de heer C. Biecr- laawh, tot secretaris van het Kruier tond benoemd. Dilettaatleden der Sint Jorefveree- niging gaven in het Verenigingsgebouw een toonsohdtrvooring Het eerste stuk door de Tooneelclub voor het voetlicht gebracht, was getiteld „Piet de Schoor steenveger", blijspel in driebedrijven Dit nummer oogstte veel sucoes. Het twee de stuk woe een operette „Mozes in de klem". Heit talrijke publiek heeft ook van dit laatste stuk volop genoten. Spel en spelers, waren dezen avond zeker op hun best. Het spreekt van zelf, dat ook de ïianist en het muziekkorps in de hulde deelen Culamborg, 24 Febr. Door den heer H J. J. van den Heuvel alhier weid een zestal foto's namens de Culemborgsche Amateur Fotografenclub van ons [ver dwenen natuurschoon den burgemeester deze gemeente aangeboden en ontving hiervoor een woord van dank. Thans heeft het bestuur der C. A. F. een schrijven van B. en W. ontvangen, waarbij dit college dank betuigt voor de foto's, welke in de toekomst een eervolle plaats zullen krijgen in de te stichten Oudheidkamer. Zekere H. stond aan de Vierhoeken al aer zoodanig, dat politieagent van M. hem in het verkeersbelamg aanspoorde, aan haar wil te onderwerpen. Louise had van 's morgens af niets meer ge geten. Haastig gebruikte zij het middag maal en toen ging de vrouw, neittegan- staande zij zeer vermoeid was, weder de stad in. Zij nam het eerste huurrijtuig, dat zij ontmoette en liet zich naar de fa briek brengen van Corbon in de St. M&ur- straat. De werkplaatsen waren gesloten Dat had zij wol verwacht, daar 't Zate dag en dus betaaldag was. Doch op het kantoor trof zij den boekhouder aan met zijn helpers. Dien avond nog wilde zij Boyer zien en daar zij verzuimd had hem zijn adres te vragen, was zij hierheen gekomen om deze inlichting in te winnen. De kassier kon onmiddellijk aan haar verlangen vol doen. Mot een woord van donk verliet zij het kantoor en begaf zich naar de wo ning van den werkman. Doch de moeder was alleen thuis. „Mijn zoon ia uitgegaan," antwoordde deze op haar vraag. „Hebt u hem Iets zeer belangrijks mede te deelen?" „O ja, en 't betreft een zijner vrien den." „Mijnbeer Pierre misschien?' „Ja, mijnheer Pierre." jO, luister dan. Mijn zoon zult gij vin den bij Thibaut, die ook een vriend van Pierre is. 0, wat is 't toch droevig, wat is 't toch droevig!Ga naar Thibaut, mijn zoon is bij zijn vriend gaan eten." Zij gaf Louise den naam der straat en het nummer op, waar Thibaut woonde. Zij vond daar Thibaut en z'n gezin met hun gast Boyer aan tafel. Beyer was juist Mg taart., te verdee- daar weg te gaan. Toen H. op herhaald verzoek hieraan geen gevolg gaf, zog de agent zich genoodzaakt hem op een an dere manier te verwijderen, waartegen H. zich halsstarrig verzette. Met behulp van den inmiddels ontboden inspecteur werd de overtreder naar het politiebureau ovei gebracht, alwaar tegen hem een dubbel verbaal la opgemaakt. Tegen een liedjeszanger, dde op flen openbaren weg om don broode zijn kunst wilde laten hooren, is door de pplitie proc esverbaal opgemaakt, aangezien zulks hier ter stede niet geoorloofd is. Jutphaas, 24 Febr. De Gemengde Zang vereeniging „0. B. K.", direoteur de heer Maarsohalkerweerd, gaf een uitvoering in het Nieuwe Vereenigingsgebouw al hier, met welwillende medewerking van het Utrechtsche Strijkorkest Gustoeo, di recteur die heer Van der laan. Het is een succesavond voor de zangers en het orkest geweest, de zang- en mu zieknummers werden keurig uitgevoerd, en het talrijk opgekomen publiek heeft dan ook volop genoten. Het hartelijk applaus, dat bedde ver- eenigingen in ontvangst hadden te nemen, was dan ook ten volle verdiend Het tablau-vivant door 7 dames uitge voerd, gaf een fantastisch gezicht met de verschillende liohtsohakeeringen. Vlanen, 24 Febr. In de Sociëteit De Eendracht alhier is opgetreden het Viaansohe Mannenkoor „De Hrmonie" directeur de heer Corn. A. Galesloot, met medewerking van den heer B. A. Smits (oello) en mej. Smita (piano) te Utrecht, terwijl ook het muriak-eneemble Kooy- man uit onze woonplaats zich hooren liet. 't Ia onnoodig te zeggen, dat 4e bezoe kers van dit concert genoten hebben. Zang en muziek voldeden zeer. Er is door het overtalrijk publiek genoten. Na afloop hield een gezellig bal de ba- zoekers van dezen feestavond nog langen tijd aangenaam bijeen. Molenaarsgraaf, 24 Febr. Het zoontje van A. T. liep met het oversteken van den weg onder een juist passeerende auto. De toestand was tamelijk ernstig. Mond- an Klauwzaar. vin. In Denemarken maakt men geen hoog waardig serum, tooals men dit in Duitschland en in ons land doet, maar werkt men uitslui tend met gebeterd bloed. Men verkrijgt dit door op de groote land goederen, die daar veel meer nog voor komen dan in onze streken en waar 100 en meer stuks vee gehouden worden "alle gebeterde dieren bloed af te tappen wat dan geschiedt van staatswege door daar toe aangesteld personeel, onder leiding van één df twee veeartsen en al dit bloed wordt onmiddellijk opgezonden naar één oentraal punt, waar het behandeld wordt en daarna onder de veeartsen gedistri bueerd. Op deze manier iz men in staat per week 1500 tot 2000 liter van dat se rum te bereiden. Hiervan gebruikt men per rund 800 tot 400 grom, voor kalveren 50 tot 100 en voor varkens 20 tot 50 gram, dat is dus ongeveer het dubbele van het hoogwaar dige serum. Over de uitwerking ia men over 't al gemeen nogal tevreden, vooral wat be treft jonge dieren en men geeft er de voorkeur s&an, omdat het gemakkelijker is te bereiden en met minder gevaren wat betreft het overbrengen der ziekte, ge paard gaat, dan zulks hei geval is bij het bereiden van het hoogwaardige serum. Indien men dat laatste n.I. gaat fabri- ceeren, moet men de beschikking hebben over zeer veel smetstof en blijft er dus altijd gevaar bestaan, dat men de ziekte verspreidt vanaf dp plaats waar dat se rum 'bereid wordt. In een goed ingericht instituut zijn ech ter wel zoodanige maatregelen hiertegen te nemen, dat deze kans op verspreiding wel tot nul is terug te brengen. In Denemarken ziet men dan ook de noodzakelijkheid in om zelfstandige on derzoekingen te verrichten betreffende het mond- en klawzeer en daarom wordt op een enkele bunders groot eiland Lindlolm een instituut gesticht, waar aan de verschillende vraagstukke* be ien, die door de kindertjes zoo vurig werd verwacht, toen Louise aan de deur van het vertrek klopte. Thibaut's vrouw opende. Bij 't zien der bezoekster, die zij on middellijk herkenden, stonden beide werk lieden op en ondervroegen haar met de oogen. „Laat u niet hinderen," zeide «ij hun, „gebruik uw maal ronder zorg. Ik zal wel wachten tot gij gedaan hebt." „Juffrouw," sprak Thibaut tot de vrouw, „uit uw bezoek leiden wij of, dat u onze medewerking noodig hebt." „Ja, mijne heeren, ik heb,u noodig." „Wij zijn gereed," antwoordde Boyer. „Zeg ons, wat wij to doen hebben, en wij zullen ons haasten u te helpend' „Vooreerst," zeide de vrouw, „heb ik een belangrijke inlichting in te winnen. Ken lk u gereed vinden, wanneer het geldt Pieirre's verdediging op u te nemen. een rol te aanvaarden, diehoe zal ik mij uitdrukken? Zoudt u voor Pierre's welzijn de rol van spionnen op u willen nemen?" De twee werklieden staarden elkander verbaasd aan. „Dat is geen aangename rol," ant woordde Boyer, „maar als 't belang van Pierre op het «pol ataat, zijn wij bereid alles te doen, wat er verlangd wordt, niet waar Thibaut?" „Zeker, olies," antwoordde de goede man. „Ik zeg. u hartelijk dankMaar luister nu goed. Even als gij het van den beginne af verondersteld hebt, is Robin tot op seksrs 'hoogt* In de aanhouding treffends mand- m klannsss»1 zal worden gewerkt. W&t nu aangaat den toestand ven het veemarkt wezen in ons land, verkeeren wij vergeleken met het buitenland, in een zeer ongunstigen toestand wat */etreft de be strijding van het mond- en klauwzeer en zoolang deze toestanden zich niet in gun stiger zin wijzigen, is het serum-inpuiten van marktvee in ons land vooralsnog niet uitvoerbaar. het mond- en klauwzeer en zoolang deze toestond zich niet in gunstiger 'zin wijzi gen, is het serum-inspuiten van markrt- vee in ona land voonjaruog niet uitvoer baar. Allereerst wordt ds handel in ons land geheel anders gedreven. Mager en vet vee komen op dezelfde markt en worden vaak door dezelfde personen verhandeld. De markten zijn anders ingericht, niet overdekt en niet Afgesloten, zoodat het vee niet daags van te voren kan worden aangevoerd en gestald Pe mar kt-veeetal lep zijn voor 't groot ste deel ondoelmatig! ingericht, zoodat se rum-inspuitingen daar praotisoh niet uitvoerbaar zijn en dan bovendien nog maar een klein gedeelte van het aan ge-, voerde vee zouden betreffen. Vlak voor den aanvang der markt worden in korten tijd, in een paar uur, 1000 en meer stuks vee aangevoerd. Al deze dieren in zoo'n kort tijdsbestek in te spuiten is onmogelijk. Duitschland gebruikt pl.m. 1000 Liter serum wekelijks voor hert marktvee, zijn de gemiddeld 0000 stuks. Gemiddeld per week worden in ons land 10.OX) stuks vee verhandeld, waar dus pl.m. 1000 Liter voor noodig zou zijn De Rijksaerum- inrichting produceert als hooge to capa citeit 500 Liter per maand. In één week zou dus meer noodig zijn dan de R. S. L in 3 a 4 maanden zou kunnen aanmaken Ten einde nu te kunnen komen tot een betere bestrijding van besmettelijke vee ziekten in het algemeen, en van het mond en klauwzeer in het bijzonder, moeten in de eerste plaats betere markt toestanden worden verkregen De marktterreinen zouden moeten zijn aangesloten aan spoor en water, zoodat hot gezamelijk drijven ovet den openbaren weg, met de daaraan "ei oonden groote bron van smetstof ve» o^mding, uitgesloten is. waar dus nieuwe markten worden gesticht, moet met deze eischen aismede met die wat V-treft het terrein, gebouwon enz. reke ning worden gehouden, terwijl nagegaan iient te worden in hoeverre bestaande tu.rkten in dezen geest kunnen worden veranderd De landbouworganisaties en de bont van voel, an delaren moeten zich voor het veemarkt-vraagstuk in 't bijzonder int*- re««»eeren. In verband hiermede zou kunnen wor den nagegaan, waai goed te reinigen en te ontsmetten veestallen aanwezig zijn en of het dan mogelijk is voor te schrijven, dat de dieren een dag te voren daar moe ten worden ondergebracht, teneinde deze met serum in te spuiten. Verier is het noodzakelijk, dat uiterst streng de hand wordt gehouden aan het verbod van vervoer van vee van hoeven en erven, waar mond- en klauwzeer voor komt Behalve de verbetering van het vee marktwezen in het algemeen en streng doorgevoerde maatregelen, welke de ver spreiding der smetstof beoogen te voor komen, moet men gebruik gaan maken van de onvatbaarheid, zij hot dan ook d&t deze slechts een kortstondige is, welke optreedt na de inspuiting van serum, al dan niet gepaard gaande met kunst matige besmetting, waardoor een immu niteit van langeren duur zal ontstaan. In Duitschland is men van dezelfde ge dachte uitgegaan en men heeft dit idee daar reeds in toepassing gebracht, en zooals vooral in Oost-Pruisen is gebleken, met succes. Wat er moet gebeuren om ook in ons land dit te doen toepaseen, bespreken wij in een volgend artikel. A. U. A. VAN LANGERAAD, Dierenarts. Peursum. Ernstigs mlshandsllng. Een ernstige mishandeling heeft des nachts op den Vughtordijk bij den Bosch plaats gehad. Toen de, 18-jarige Josephs Grombach naar huis terugkeerde, sprong de 19-jo- rige B. van R. kit Vught, die met oen groepje personen eveneens op meg was naar huis, onverwacht op haar toe en bracht haar oen gffoote steekwonde in de linkerzijde toef. Hot muisje werd naar hot ziekenhuis vervoerd, waar do verwonding van ernstigen aar3 bleek. De dader, die in de drukte ontkomen was, werd later door de politie te Vught in zijn woning Arme kleine. Te Rotterdam is de 8-jarige li de D., uit de Waaliiavenstraat, aan de Waalhaven onder een auto ge raakt. Het kind wofd op slag gedood. Gevallen. Te Rotterdam is aan boord van een in de Waalhaven liggend stoom schip de 40-jarige havenarbeider F N., uit de la Reystraat, gevallen. Met een gebroken linker enkel is hij in het zieken huis aan den Goolsingel ter verpleging opgen- Vragen inzake veeziekten en koopkwee- ties kunnen door on®e abotmé'e wor den gesteld en worden dan kosteloos be antwoord. Men zende de vragen in aan ons bureau, met insluiting van postzegel von IX cent voor doorzending. Een eigenaardige zaak. DE „VERLOREN" f 15.000. De banklooper weer ge arresteerd. Men zal zich herinneren hoe op 27 Sept. ,1927 een banklooper bij de Haag- sche Tramwegmaatschappij, B. genaamd, f 20.000 moest innen voor die maatschap pij bij de bajik van Oppenhoipi en Van Tiel, in de Parkstraat te Den Haag. Hij beweerdo later -f 15.000 verloren to hob- ben. Vermoed werd echter dat G. het geld verduisterd had, maar de politie kon guen bewijs tegen hem vinden. De Ver zekeringsmaatschappij, bij wie de Haag- sche Tramwogmaatsohappij verzekerd was, wilde de schade niet eerder ver goeden, dan nadat een .ziener" geraad pleegd was. Dit geschiedde, maar de ..ziener" kon het niet verder brengen dan tot de mededeelang. dat de banklooper het geld van den eenen zak in den andereu ha4 gestoken. De ^Verzekeringsmaat schappij heeft de verloren gogane f 15.0U» vergoed en daarmee scheen do zaak de wereld uit G. werd door de Haagsohe Tramwegmaatschappij ontslagen, i G. werd evenwél door de politie in de gaten gehouden er> het trok zeer de aandacht, dat hij be zoek kreeg en omging met verschillende van de meest beruchte individuen, ua de gebroeders R., broeders van H. R., die onlangs door de rechtbank te 's-Graven- h&ge tot ai jaar gevangenisstraf is ver oordeeld wegens den aanslag op den In specteur van politie Paul. Des te meer j trokken deze connecties van G. de aan- I dacht, omdat men het in die kringen naar de politie wist reeds long g&- munt had op de wakalijksche geldtrans porten van de Haagsche Tramwegmaat schappij. 4 G. kwam uit eigen bewegeing naar de politie, toen Jhij een dreigbrief had ont vangen om een deel van de 15.000 gul den, die hij, zooals dat in de 'dieventaal heet, „achterovergedrukt" zou hehben, af te geven. Er kwamen intusschen bij de politie inlichtingen binnen, die haar zachtjesaan op de hoogte deden komen ven de geheele zaak Kart na het gebeurde was G. •en zaak begonnen in tweedehands-outomobielon. Hij deed daarin samen met den 85-jarigen K., ook al een goede bekende van de politie. Geen van bedden kon echter eenig geld gehad hebben om zulk een zaak te beginnen en geen van beiden had Wig verstond van hun nieuwe vat G. werd iederen och tend door zijn compagnon afgehaald en toen dit Maandagochtend j.L weer go- beurde, werden beiden vóór de wonin van G. in de De Heemstrast gearresteerd Hierbij is het echter niet gebleven. Ook de gebroedra R. zijn ingerekend, bene vens, allen verdacht van heling en chan tage, do 30-jarige r. d. S., de 28-jarige D., de 40-jaxigo K., de laatste drie ook zeer goed» bekenden der politie en ten slotte de caféhouder M., die onlangs voor den rechter-commissaris was geleid omdat hij verdacht werd van heling van van uw vriend betrokken; doch tot nu toe is 't moeilijk te bepalen, hoe ver zijn schuld reikt. Vooralsnog hebben vfij ons dus niet met hem bezig te houden. Mag ik geloof hechten aan zekere inlichtingen, die ik heb wetende verkrijgen, dan houd ik mij overtuigd, dat wij met ons drieën gemakkelijk de ellendelingen zullen weten te ontdekken, die de dubbele misdaad in de Rijssolscbestraat bedreven hebben, en bovendien nog een iheelo bédde boos doeners, die maar al te dikwijls van zich doen hooren." „Mij la de naam bekend gemaakt van een der booswichten, die den heer Blan- chard bestolen heeft. Deze ellendeling, die roede op jaren ia, heet Ramoneau, waar schijnlijk een valsche naam. Deze persoon bezoekt veel een herberg in de Rigoles- straat te Belleville. Welnu, ik zou er zeer veel belang in stellen, als ik kon uitvin den, waar hij vrblijf houdt. Met die taak wenechte ik u te belasten. Later zal ik dan een middel weten te vinden om hem te ontmoeten, want ik moet hem dringend spreken. Dat is van zeer veel be langRamoneau behoort wellioht tot een groote bende dieven en (boosdoeners. Hij heeft minstens vier medeplichtigen, waarvan twee, eon man en een vrouw, hun hulp verleend hebben bij den heer Blanohard. Zelfs kan ik den naam dier vrouw; althans, en als 't geen valsche naam is, dien men mij heeft opgegeven, dan heet de vrouw Henriëtte MaMro." .JTenri&tte Mabirel!" riep Thibaut's ▼rouw uit. „Die ken lk." „W»t voegi. n Thibaut bij. X«n J« «m „O, zij is niet mijn vriendin»" antwoord de de jonge vrouw haastig. Toen ik haar zee jaar geleden kende, was zij een naai ster. Later heb ik gehoord, dat zij op den slechten weg is gekomen. Veel meer kan ik niet zeggen, want ik heb nooit op bij zondere wijze met haar omgegaan. Ik had haar in drie jaar niet meer gezien, toen ik dezer dagen eensklaps tegenover haar stond, 't Was mij niet mogelijk haar uit den weg te gaan. De vrouw zei, dat zij het leuk vond, mij nog eens te ontmoeten, en ondanks mijn koel onthaal, gaf zij mij al lerlei blijken van vriendschap. Zij verge zelde mij tot aan de deiir en zei, dat zij mij gauw een bezoek zou komen brengen. ,Js zij al hier geweest?" vroeg Thi baut. „Nog niet, maar als ze komt, zal ik do vrouw zoo ontvangen, dat haar wel den lust zal doen vergaan nogmaals terug te keeren." „Juffrouw Thibaut", zei Inuiee, „u zou beter doen haar te ontvangen en te trach ten haar adres machtig te worden. Wie weet of deze vrouw ons niet van groot nut kan zijn." De jongo vrouw wierp een raadplegen- den blik op haar man. „O ja," zei deze, „wanneer de belangen van Pierre er mede gemoeid zijn, dan moeten wij Louise Verdi er blindelings vol gen zonder vooralsnog af te vragen waaraan, hetgeen wij te doen krijgen, zijn nut ook kan ontleenen." „D&t is ook mijn gedachte", voegde Boyer er bij. - -'PWll—M fWord< gouden en zilveren sieraden, gestolen bij den inbraak in den ja wallers winkel van W. te Sohevenimgen. Nu heeft G. bij zijn verhoor 'n volledige bekentenis afgelegd. Hij "Vertelde, dat de gebroeders R. oude schoolvrienden van hom zijn, die, wetende, dat hij de be schikking had over groote sdfiunen, hem aan 't lijntje hielden. Deze heeren schij nen veel pressie op O. te haliben uitge oefend en hielden ook andere hankloopers van de H. T. M. in de gaten. G. was erg bang, dat er vandaag of morgen iets gebeuren zou on dat hij daar voor aangezien zou worden, uit hoofde van zijn bekendheid met de gebroeders R. Er heeft zioh een hevige angst van meester gemaakt, waardoor hij in een bepaalden psyohischen toestand gekomen, is, die niet te omschrijven is, omda' hier een schakel in het verhaal ontbreekt, n.I. het eigenlijke motief tot de verduistering, hetgeen echter door de politie niet wordt -^jQUfegedeold Hos de verduistering ge schiedde. Op den 27en September, 's ochtends tussohen 10 en 11 uur, had G. 20.000 gulden ontvangen bij Openhedm en v. Tied. Hij is met dit bedrag geloopen maar Meyendel, waar hij 15.000 gulden ver stopt» in de nabijheid van het radio station. Daiarop liep hij door naar Leiden, Dadelijk nadat bekend werd dat er 15.000 gulden verdwenen was, werd de bank looper aangeklampt door zijn oud» school vrienden R., maar nu weigerde G to zeggen, waar hij het geld gelaten had. Deze gebroeders R., die zeiden dat G. hun niet moest wijsmaken dat dit bedrag verloren was, hebben hem op alle moge- lijke manieren dwars gezeten, hem over al achtervolgd en zoodoende zorgden zij ervoor, dat G. bet geld niet kon terug halen. Tenslotte ia deze, door zijn angst gedreven, het geld gaan halen. Niet al leen de gebroeders R., maar ook hun kornuiten hebben van het geld ontvangen en dit werd hun gegeven, omdat ze ieder op hun beurt dreigden met chantage. Van het bedrag van 15.000 gulden had G. 2 a 3000 gulden over. G. maakte op de politie op zichzelf geen slechten in druk. Men staat vooralsnog voor de vraag of hij een m.sd^diger is of beschouwd kan worden als eeft slachtoffers van de ge broeders R. Een berucht stelletje. De politie meent, dat deze arrestatie te vens de meest beruchte inbrekers van Den Haag in handen te hebben. Een ne gende verdachte in deze zaak is zekere Bdie zich in voarloopige hechtenis be vindt. verdacht van den inbraak bij den juwelier W. te Scheveningen. Allen zullen doze week ter beschikking van de justitie worden gesteld. Een vliegtuig op straat terechtgekomen. Bij een vliegdomonstratie te Macon (in den Amerikaansohon ataat Georgia), wérden de draagvlakken van een vlieig- tuig op een hoogte van 1000 meter, door een te vroeg ontplofte bom beschadigd. Den bestuurd ear werd bet hoofd afgeslagen Heit neerstortende vliegtuig doodde in een straat in de zakenwijk een persoon, terwijl twintig personen "werden gewond- Een vliegtuig is te Columbia (Zuid- Carolina) in brand gevlogen, nadat heit tegen een zoeklicht-toren botste. Van de inzittenden zijn twee jonge meisjes levend verbrand; de bestuurder werd zwaar ge wond. Schrale troost t=-, i?' Het naamkaartje. Een dame kwam eenl vriendin bezoe ken, terwijl deze niet thulfwao en daar ze zag, dat eer op de piano een laag stof lag, schreef ze er met den vinger op: „Vuilpoes". Den volgenden morgen ontmoetten de dames elkaar. „Ik beu gisteren bij je geweest," zeide de ep?rto. „Ja," was 't antwoord, ,Jk heb je karri je op de piano gevonden." Dl» arme schoonmoeders. Zoontje: „Vader, wat is het verschil tusschen een bezoek en een bezoeking-" Vader: „Kijk, als we naar grootmoeder gaan, dan is dat een bezoek maar als ze bij ons komt, dan is het een bezoe king De hond aan tafel. Wat ongezellig is het, als de hond voortdurend staat te bedelen aan tafel, of met zijn pooten tegen tafel of aanzit- tenden opspringt. Van den een krijgt het buest een snauw, van den ander een klap en van den derde een kluifje! Toch is het onze edgen schuld; wij hebben het beeef zoo gemaakt on het dier zelf weef niet beter. Men moet den hond voor of na laten eten, maar van den beginne af wenne men het dier, dat het nooit wait van lafel krijgt. Het moet een vaste plaata in de kamer hebben, op een mat of in een mand, waarheen het zich op bevel altija moet terugtrekken. Het is heusch een kleinigheid, wat zeer gemakkelijk met wat geduld aan het dier is te leeren en waar van men altijïd voldoening heeft. Maar hoe gaat het? Den eenen dag geeft men dun hona een kluifje van tafel en den an deren dag eischt men, dat het beest zou hegrijpen, dat de baas rustig wil eten. D* een gebiedt; in je mand; onder ander roept met een langgerekt: „A-a-a^c-h, kom maar hier hoorl Conseqigent zijn tegenover beesten, is hei eenige middel om ze wat te doen lee ren. Het beste zou zijn, dat de hond één baas" had in huis, die hem alleen mocht commandeeren, maar dart gaat ge woonlijk niet. Nimmer echW moeten huisgenooten een bevel van een onder herroepen, zelfs, al zouden ze hei met de motieven op dat moment volstrekt niet eens zijn. Ongehoorzaam en ongezèggelijk zijn honden alleen, omdat we met onze bevelen en gewoonten niet consequent zijn. We zijn dus zelf de schuldigen, maar de hond krijgt de klappen. Na tweeduizend jaren. De vrouw van *n gep. zeeofficier in En geland had van een andere vrouw een stuk grond gekkocht om er een huisje op te bouwen en daarna ontdekt, dat dit niet ging, omdat er sedert den Romeön- schen tijd een bezwarend» bepaling op rustte» dat er niet op gebouwd mocht wor den. Zij kkd de zaak voor het kanselarij hof gebracht om haar daar te laten uit maken. Haar rechtsgeleecnde raadsman merkte op dat de Romeinen er geen gebouw wil. den hebben, omdat «ij de hooger gelegen plaats gebruikten als waarnemingspost, wanneer er vijanden in aantocht waren. De rechter zeide, dat het een roman tische zaak was, maar moest beslissen, dat de bezwarende bepaling nog altijd gel dig was. Het stuk grond is nu alleen -te gebrui ken, om er tomaten op te verbauwen- Waar hal hemslvuur aan hislp. Dare, een patiënt in een ziekenhuis te Cardiff (Engeland) en daar blind opge nomen tengevolge van neuritisv lag dezer dagen tijdens een zwaar onweer te bed. Er schoot een felle bliksemschiobt langs het raam, gevolgd door een zwaren don derslag. De zuster hoorde hem een kreet slaken wegens pijn in de oogen en het hoofd en daarna bleek hij weer uit één oog te kunnen zien. Het gezicht verdween la ter weer uit dirt oog, maar keerde nu terug, in het andere oog, waarmee hij thans even goed als ooit kan zienl Sbationsportie» „Het spijt me mijn heer, maar de trein naar Amsterdam is juist vertrokken en er gaat er geen meer vandaag. Maar de trein naar Lutjelollu- i.erbroek zal spoedig vertrekken en dat is een heel aardig uitstapje." Ds pot varwijt dan ketel. Leerling: „Wat hebt u op mijn werk geschreven, mijnheer?" Onderwijzer: „Zie je dat niet? Ik heb er op gezet, dat je wat duidelijker moet sohrijven." Dat zat nog. Mevrouw; „Je bevalt mij wel, meisje. Je kunt Maandag bij me in dienst ko- naen. Dat is dus afgesproken." Meid: „Dart is te zeggen, ik moet eersrt'res praten met de meid, die ver trekt." Zich zelf versproken. Zijn mijn lippen de eerste, die jó ooit hebt gekust? Ja, lieveling; en de heerlijkste ook. leder op zijn beurt. Toen Hendrik IV, koning van Frank- jk, zich eens in een kleine stad moest ophouden, kwamen terstond eenige afge vaardigden hem begroeten, Toen een hun ner begon te spreken, wilde het ongeluk, dat er een ezel begon te balken. „Mijne heeren," sprak de koning, „valt eikaar niét in de rede, ieder op zijn beurt wat ik u verzoeken mag." Ovar zijden klseran. Wanneer iemand U zou zeggen, dat het verstandig is, alle zijden goed voor het gebruik te wasschen, alïnans in het water te stoppen, zou dit levendig protest uitlokken. Ook al, omdat .goed, dat een maal gewasschen is, zooveel gauwer vuil wordt Maar toch is het zoo'n raar denk beeld nog niet, als men zou gelooven Want bijna alle zijde, zijden crepe of sa tijn zal van die eigenaardige vlekken ver leunenals er water op gemorst wordt. En stel U nu eens voor, dat U meteen in het voorjaar of de zomer een zijden jurk of blouse draagt en er een regenbui op krijgt. Dan moet het: of gestoomd war den ,of thuis gewassdien en "gestreken. Met alle gevaar van krimpen. Daarom is hel heusch heel verstandig als volgt te werk te gaan: Men neemt eerst een staaltje van het goed, dat verwerkt zal worden tot japon of blouse en dat staaltje knipt men in tweeën. Een van die twee stukjes doopt men nu in water, waarna men het aan twee kanten strijkt, met een dunne doek er over. Vergelijkt men nu de twee stuk jes, het gewasschen en het ongewasschen staaltje en is de stof door het wasschen in vergelijking met ongewasschen stuk je, niet leelljk geworden, dan kan men de gewensdite stof koopen. Opgevouwen en wel legt men dan het stuk goed in het water^ zoolang, tot het door en door nat is. Daarna haalt men liet goed er uit en hangt het aan veilig heidsspelden, langs den zelfkant aan een lijn, waar geen zon komt. En men be denke welj dat men onder geen mk«J voorwendsel de stof mag uitdrukken of wringen. Het water moet er gewoon .uit druipen en uit drogen. Ten slotte moet de stof gestreken wor den, onder een dunne doek, met oen matig warm ijzer. Door nu eerst een klein stukje van de stof te - probeeren, kan men nagaan, of het goed U de stof te strijken voordat rij heelemaal droog Is, of niet. «Want sommige stoffen (zijde) worden stijf en hard, als ze gestreken worden voordat ze heelemaal droeg zijn. En als u dan op deze manier Uw zijden enz. stoffen prepareert, hoeft U geen ro genbui te vree zen en niet bang te zijn voor vlekken van water of voor kriknpen. Dit geeft II raad In vele zaken, om 't huiswerk mak'lijker te maken. Is het zoo'n werk om die natte schoe nen glimmend te poetsen. Doe dun oen paar druppels petroleum l^j de schoen- crane, dat zal ze doen glimmen! Een stofdoek neemt veel beter «tof af (en verspreidt het niet) als er een paar druppels petroleum goed in gelrokken zijn (bjjv. een.dag te voren erop go- sprenkeld). Schuiers, borstels en bezems moeten opgehangen worden, als ze niet in ge bruik zijn. Laat men ze liggen of staan op de haren of borstels, dan zullen die krom gaan staan. Zijn die tegels achter Uw fornuis of kooktoestel erg vuil, ol met vlekken, die er haast niet af gaan? Wrijf ze dan in met een mengsel van terpentijn en kaar sen was. De terpentijn (10 deelen op 1 deel was) in een oud kopje en zet dat in een kom kokend heet water. Smelt een beetje was in een blikje en giet dat in de wanne terpentijn. Het mengsel goed roeren en warm gebruiken. Met een doek, stevig Ln de tegels wrijven. Weet U waarom steenkolen altijd op een donkere plaats bewaard moeten wor den? Omdat zonlicht de kolen doet brok kelen, hetgeen dus gruis geeft. En dat is niet voordeelig. Als U de kachel uithaalt, komen er altijd wel sintels uit, voor driekwart uit gebrande kolen, die U weggooit. Maar werp niet alles weg bewaar er wat in een oud busje met een beetje petroleum dat spaart U kachelhout. Als U nu vuur gaat aanmaken in kachel of fornuis, leg dan de in petroleum gedrenkte sintels boven het papier, daarna een heel klein beetje hout en stukjes steenkool In een minimum van tijd zal het vuur branden als een Lier Parelgort. Is het moeilijk in dezen tijd eiken d?g opnieuw eep middagmaal te bedenken? Neem den voor een keer cans parelgort, 1 Neem op anderhalve liter melk (of kar nemelk) anderhalf ons parelgort en wat zout, breng de melk met het zout aan de kook (bij karnemelk af en toe roeren). Strooi er de gewassen en geweekte parel gort in, laat de melk weer roerende aan de kook komen en de pap op een zacht vuur, af en toe roerende, gaar worden. Dat duurt ongeveer 2 uur. HUISVROUW. RECHTBANK VAN ROTTERDAM. Overtreding Jachtwet In een «aak van den landbouwer A. v. d. K,. te Moer- capelle, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Goudaf waarbij hij wegens overtreding van, de Jachtwet hij zou op 30 November ap een perceel bouwland onder Waddinxveen, waarvan het jachtrecht toebehoorde aan v. Lut- terveldL le Gouda, niet zorg hebben ge dragen, althans niet belet hebben, dat zijn hond dien hy hij zich had, wild ver volgde, door dien hond tos te laten loo- peu, waarop deze een haas vervolgde wad veroordeeld tot f 10 boete subs. 5 dagen, hechtenis heeft het OJV1. geeischt .vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter en dat de rechtbank, opnieuw rechtdoende verdachte zal vrijspreken. Verdachte beweerde niet geweten te hebben, dat op dien middag zijn hond hem was aditeraan gekomen. Hij zelf was aan het ploegen in een polder grenzende aan de Achterhoofsche polder. Tusschen dia twee polders was een dijk van 2 M. hoogte. Do jachtopziener J. M. Lindhorst ver klaarde, dat de situatie ongeveer was, als verdachte ze had beschreven. Dp hond was een smous, hij had al eens jneer een haas op het betneffeinde ter rein gevangen. Er waren nog wel broers van verdachte in de buurt aan den ar beid, maar de hond was steeds in ver- dachtes nabijheid. Dierenkwelling. In een «aai van S. d. E., 51 jaar, appellant van een von nis van den kantonrechter, waarbij bij wegens overtreding van art. 455 ten Vierde van het Strafwetboek .hij zou '%der Hillegersberg op 6 December in een kist, op een fiets gebonden, 11 kip pen van normale grootte hebben ver voerd, terwijl er in die kist van 22 bij 38 bij 80 c.M. ten hoogste plaats was voor 8 normale kippen was veroor deeld tot f 6 boete subs. 2 d. hechte nis heeft het OM. bevestiging van het vonnis gevraagd. UTRECHTSCHE RECHTBANK. E«n zeer Jong kalf. De koopman W. V. D. te Woerden had een kalt go- slacht en uitgebeend zonder hiervan aan gifte te doen. Nu had hij zich te verant woorden wegens 't voorhanden hebben van kalfsvleesch, dat volgens de dagvaar ding: „ongedekt, versch omafgehakt en ,,'t Was geen kalf' dachte: ,,'t was een stuk vloesch". Ter verdere explicatie van deze be wering vertelde verdachte, dat het „kalf' een ongeboren vrucht was geweest van een aan hem toebehoorende koe. ,,'t Was in ieder geval een kalf al was 't dan zéér jong", was 't oordeel vajij n president. „Waarom' h 'aarom' hing U Uw jas over liet vleesch?" vroeg deze. „Niet iedereen hoefde te weten, dat ik dat vleesch had'', antwoordde verdachte „En ik zou 't toch voor lie varkjens. gegooid hebben l" De rijksadvocaat was eveneens van oordeel, dat een „adspirant-jcalf' «ooals spr. dit noemde ook zeer zeker een kalf was. De overtreding was bewezen en spr. edschte t 50 boete. Uitipmk over U dagen. ALBLASSERDAM. Fébr. Geboren: Hendrik, a van P. van Rik- xoort en J Fuut Getrouwd: J. Verloop, oud 23 j. en A. Venheul, oud 23 j. HARDINXVELD. Febr. Geboren: Jenneke, d. van J. R. de Krey en M. Rietveld. Getrouwd: J. Elzen aar, oud 20 j. en G. Stout, oud 24 j. Overleden: A. van de Gieasen, oud 2 maanden. KRIMPEN a.d. USSEL. Febr. Geboren: Pietox Teunia, van T. J. Schouten en M. Groenevold Gerrltje Johanna Hendrika, d. van P. de Bode en A. E. den Boon Barend, z. van J. Kolkman en G. J Snooij. Jannetje, d. van A. Borst en W. Aanitjas Dirk, b. van S. de Rooij en S. Burggraaf Aartje, d. van A. Schilders en J. de Graaff Servaas, z. van D. Otterepeer en G. van Ommen, Nico Adrianus, a. van W. A. Braanker en A. N. Trompert Adriaan Bastiaan, z. van P. Roosen daal en P. J. van Holst Nicolaas, van H. ran Koortpn en L. Schoonhoven. Getrouwd; G. Kalkman, oud 22 j. (te I Capelle aan den IJssol) en G. G. Vogelen- 1 zang do Jong, oud 18 j. Overleden: A. Neven, oud 71 j., echt genoot van M. den Butter A. de ILaij, I oud 32 j., echtgenoot van L. E. Oude naarden. in Broekveld, onder Zwam- merdamf 4600 1.48.80 HJ. Weiland in Vct- tenbrom onder Reeuwijk f 1050 BouwmsJfswoning c.a Vin- kenbu|rt onder Reeuwijk f 2000 1.37.77 ^.A. Qras- en Teel- land a.d. Laixdijk onder Reeuwijk f 1225 Woonhuis a.d. Ree ondar Sluipwijk te Reeuwijk f 600 115122 H.A. Water met Teel- Qras- en Rietland, ond. Sluipwijk te Reeuwijk f 450 De AFSLAQ blijft bepaald op I MAART m.m., dps morgens elf uur, in Café /iarmome" a.d. Markt te Oouda. Notaris, De onder in Benedenkerk, groot 5.1229 Hectaren op 22 Februari 1928 ge veild, is ingezet: Perceel 1 op f B'QO.— 2 f 2200 3 f 8000.— 4 f 3400.- AFSLAQ: 29 Februari 1928, des morgens ten 11 ure, in het Koffiehuis van J. NOOMEN t»^ Stolwijk. Notaris J. van der Leedi van een Wegans omzetting van het bedrijf zal door tusschenkomst van het te Qorinchem, op Woensdag 7 Haart 1928, des voormiddags elf uur, om contant geld publiek worden ver kocht aan den stal van het Hótel HOL ad Westwagenstraat te Oorinchem Den geheelen in zeer goeden slnal zijnden bestaande uit: w.o.: 2 Coupé's (waarvan 1 met gummi), 1 Berliner Landauer, 3 Landauers, 1 Vigelante, 1 Victoria, 2 Brikken, I Kinderlij kkoeta, 1 eerste klas LI}kl$oets met Kleeden en verder loebfeliolrea. 3 Wagens, n.I. 1 Boerenwagen, 1 platte Wagen (4J M.), 1 gesloten Vrachtwagen. Vier Arresleden en verschillende Paardentuigen, o.a. 5 span Oareeltuig, 2éénpaards Qareeltuigen, 4 éénpaards Borst- tuigen, 6 span Borsttuigen, 2 één paards Werktuigert, 1 compleet rood Arrentuig en 1 compleet groen Arrentuig met Bellen en Pluimen. Voorts Zweepen, Lantaarns, hve- naars, Boomen| Wippen en verder Stalgereedschap. Te bezichtigen op 6 Maart van 11 tot 3 uur en 's morgens vóór den verkoop. Nadere Inlichtingen ten kantore van A. J. QORTER, Notarissen en zijn voornemens op Donderdagen 8 an 15 Maart 1928, telkens des voormiddags elf uur, in het Café „DE HARMONIE", op de Markt te Gouda, in het openbaar te veilen en te verkoo- pen: geteekend F 5, bewoond door den Heer T. Vreuodenhil, met HOOl- BERQ, SCHUREN, verdere GE TIMMERTEN, ERF en BOOM GAARD, benevens met WEQen WATERINO,staande en gelegen In Sthoonouwan, onder de gemeente te zamen groot 7.29.78 HECTAREN. Te aanvaarden de Woning met Getimmerten en Erf 1 Mei 1928; de Landerijen bij de toewijzing. Nadere inlichtingen geven ge noemde Notarissen, bij wien tevens tijdig perceelsbeschrijvingen ver krijgbaar zijn. te Molenaarsgraaf ia voornemens, om bij Inschrijving le verhu ren voor 4 jaren, met recht voor beide partijen, de huur na 2 jaren te deen eindigen: bestaande uit BOUWMANS WONING, get. No. 45, met SCHUREN (waarin gelegenheid tot het houden van 70 k 80 varkens), ERVEN, TUIN en uitmuntend Wei-, Hooi en Bouwland, alles in den Polder en onder de gemeente te zamen groot ongeveer 20 HECTAREN. Aanvaarding: De Landerijen da delijk; de Gebouwen met Erven op 1 Mei 1928. Onderteekende biljetten op zegel van 50 cent, bevattende de namen en woonplaats van den huurder en twee soliede borgen, benevens den huurprijs over één jaar, worden ingewacht tot uiterlijk 5 Maart 1928, ten Kantore van genoem den Notaris, waar de voorwaarden ter inzage liggen. De Hofstede is eiken werkdag te bezichtigen. te Alblasserdam, zal Op Vrijdag 2 Naart 1928 sty bi: VAN KRIMPEN te ALBLASSERDAM bij Inzet, en BLAS op Vrijdag 9 Naart 1928 bij C. B. VOOELESANO aldaar bij Afslag, telkens des avonds 7 uur, pHbliek verkoopent Voor den Heer L. B O E L E 2.18.48 H.A. in (Jlokweer in 3f perceelen. Breeder bij biljetten omschreven: Inlichtingen-J/ij den Notaris,

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4