Volkomen tevredenheid bereikt éij met GEBR. DE HAAS - Noordeloos - Telefoon 4 Koelen goal niet door, 31 Koeien, Ulel- en Haollaoden 21 Koeien, I i i Het Voorjaar komt! OiïÏM en Kle.ir.tel Onroerende Goederen BOELHUIS Glom en iMMs i. PARIJSCH GROEI! I' „®$lin/debccrm Prijzen vanaf 45 Gulden BOELHUIS HUIS - Lopik. „ETERNIT" ouan Bericht van Inzet Onroerend Goed Bericht van Inzel fe Haastrecht. Wei-en Hooiland Boeihuis NU of NOOIT. MIJNHARDT's Gemengd Nieuws. Voor de Huisvrouw Van alles wat Weet U Burgerlijke Stand ie Papendrechl. NotarisJ.W.van Bocke! Notaris Meijer. Aisiag: uioensdag 21 maart 1928, Bouw- en Melkgereedscliappen Notaris Meijer. H C. Kooi, Notaris H. C. Kooi publiek verkoopen: HUIS, Openbare Vrijwillige Verkooping. J W. van Boeket Notaris J. Koeman compleet Bouw- en Melkgereedschap, No aris Anema Notaris P Sichterman publiek verpachten: onder DdeerKerü en flmeije Bleiswijk. Notaris R. Gallas Erf en Tuingrond, te Giessendam, WOONHUIS W. F. H. van Schouwen Capelle aan den Ijssel, 2 Msrriepaarden, 4 Pinken, 29 Varkens, Landbouw en ANTON COOPS Meikgereedschappen DROGIST -- GOUDA HEETmofi. oosipietn e. R'dam I Gegolfde Platen Miscuiis en 'Wafels van Fabriek «0 Goudss vurga (faring reapectfavwigk de haemn J. van Mujjlwjjk en J A. Sbeljnls tot voor zitter «n secretaris. Op 10 Maart j I. is afgekondigd de wijziging der Algemeen*; Politieverorde ning o.a. betreffende het verbod tot het toepen op weiland van November tot en met April ,het verbod te vloeken «1 de verplichting tot hel ontdoen van vuil nis en het op diepte brengen van de binnens loeten. Op den lten dag na bovengenoemde datum zal deze wijziging in werking tre den. HET MOND- EN KLAUWZEER TE GORINCHEM. Gorinchem, 10 Maart. De 14 runde ren, die Maandag ter markt alhier zou den worden aangevoerd en welke lijdende waren aan mond- en klauwzeer, waren afkomstig uit dene gemeente, Meerkerk en Giessen, In de stadsetallen alhier zijn deze dieren afgezonderd. Aan een groot aantal arbeider» van de Suikerfabriek „HolUmdia" is tegen 1 April ontslag aangezegd. Er is geen sui ker ter raffinatie. Boskoop, 10 Maart. De voorzitter van het centraal stembureau heeft als lid vaD den gemeenteraad benoemd verklaard de heer A. Keijzer (a.-r.), zulks ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. J. Grooten- doret. Woerden, 10 Maart Er worden hier ter plaatse pogingen aangewend om zoo mogelijk in de week van 10 tot en met 22 Mei a.e., hier weer een groote Handels- en Industrieten toonstelling te houden in den geest ala de in 1924 ge houden en uitmuntend geslaagde W O I. H. I. T ia geweest. Zoover hot iriob momenteel laat aanzien, is er voor deze plannen wel belangstelling. Veler mede werking zal echter noodig zijn en niet in de laatste plaats die van het gemeente bestuur. Gaan de plannen door, dan be looft het voor Woerden en met name ook voor den Woerdenschen middenstand, een goede week te worden, die wel voor ve len noodig ia. Bij den wagenverhuurder Van P. al hier vervoegdèn zioh twee kooplui me' emailewaren. Zij wilden daarmee venten en kwamen nu een handwagen huren. Bij het terugbrengen zouden zij de huur wel betalen. Op den afgesproken tijd waren ze echter niet terug. Ook een uur, zelfs twee uur later nog niet. De verhuurder, die 't zaakje niet vertrouwde, deed aangif te bij de politie. Niet lang daarna had hij zijn wagentje wper terug 't Waa on beheerd gevonden in de omgeving van 't station. Blijkbaar hadden de kooplui geeD al te beste zaken gemaakt en vonden het nu onnoodig ook nog de wagenhutfr te et len Is zij mot hun koopwaar ook zoo doer. Blijkens haar dezer dagen versche nen jaarverslag heeft de vereeniging tof ondersteuning van hulpbehoevende zie ken in het afgeloopen boekjaar uitgereikt 1618 liters melk en 84 eieren., tot een ge zamenlijk bedrag van f 236,75. Graag zou deze vereeniging, die haar Iteun uitstrekt lot zieken, onverschillig welke gezind heid, meer nog hebben willen doen, in dien haar financiën maar toereikend wa ren. 't Is wel te hopen, dat deze sympa thieke vereeniging meerder steun zal mo gen ontvangen, dan waarover zij thans beschikt. De portieken van enkele huizen in de Voorstraat schijnen op een aantal op geschoten jongelui alhier een onweer- staanharen aantrekkingskracht uit te oefenen. Vooral 's Zaterdags- en Zon dagsavonds ondervinden vele bewoner», dier huizen daarvan Jast. Door de poli tie is tegen een dier jongelui ,den 17-ja- riuren V., procesverbaal opgemaakt. De vereeniging van Vergunninghou ders te Woerden heeft per aan den raad dezer "©meent© gezonden adres verzocht om de thans bestaande verordening zoo danig te wijzigen, dat zij voor het heb ben van een piano in hunne lokalen vrij stelling krijgen van de thans daarop rus tende belasting. Ter motiveering wijzen spr, er den raad op, dat zij thans belasting betalen voor het aanwezig zijn van een piano ïd hun lokalen, doch dat zij volgens de po litieverordening geen muziek in hunne lokalen mogen hebben. Toch zijn ze ge- Pierre wachtte in eerbiedige houding tot hij zou worden toegesproken. „Pierre", sprak eindelijk de bezoeker, „ik ben rechter van instructie." De jongeman neeg beleefd het hoofd. „Mijnheer", sprak hij, „wellicht komt u om mij in verhoor te nemen, doch 't spijt mij, dat ik vooralsnog niets bijzon ders mag mededeelen. Ik zou dus slechts kunnen herhalen, wat ik reeds gezegd heb. Doch u kunt mij gelooven mijnheer, ik ben geen boosdoener'en 't is een on begrijpelijke dwaling dat ik gearresteerd ben. Ik weet wel, men zal mij als een dei schuldigen blijven aanzien, zoolang er géén bewijzen geleverd zijn mijner on schuld. Daar ik er echter zeker van ben dat mijn persoon onmiddellijk in vrij heid zal gesteld worden, zoodra ik ge sproken heb, ben ik geheel vrij van angst en schrik. In deze geheimzinnigheid is iets sombers, dat mij met een helsche kracht schijnt te vervolgen. 0, ik begrijp mijn toestand wel, mijnheer. U moet den ken, dasik een groot misdadiger ben." „Misschien koester ik wel een juist tegenovergestelde gedachte,'' antwoordde Ae magistraat, die zich nog altijd tracht te te herinnerep, waaf hij den gevangene toch ooit mocht ontmoet hebben. „Welke uw gedachten ook wezen mo gen", antwoordde de jongeman met een glimlach, ,ik veronderstel terecht, dat uw opinie omtrent nJijn persoon verre van gunstig moet zijn." De vaste blik van den magistraat hin derde Pierre, die tot zich zeiven sprak' „Waarom staart die man mij zoo nieuwsgierig aan?" en dan voegde hij er luide bij: „U wilt mij ondervragen, mijnhtsr d# rtchttr. Ik btn noodsaakt «m piano «r op na te hou den, omdat bij eventueel© uitvoeringen enz. het bezitten van een piano noodig is en de kosten om err een te huren, boog zijn, waarbij dan bovendien nog ko men de koeten van transport. INGEZONDEN MEPEDEELING Hoofdpijn-Tabletten 60°' Laxeer-Tabletten.eO0' Zenuw-Tabletten. 75c' Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75cl Bij Apoth. en Drogisten EEN MOORD UIT JALOUZIE. Vrouw op sap trap varmoord gavondan. In den vleugel van een huis in de CharLotfcnstiras.se te Berlijn werd op de trap het lijk gevonden van een 38-jarige vrouw, die klaarblijkelijk kort te voren was vermoord De ongelukkige was ge huwd en moeder van twee kinderen: zjj was schoonmaakster in dienst van een firma die haar kantoor in het gebouw heeft. De recherche kreeg spoedig verdenking tegen de 24-jarige Erna An toni, een meisje uit een fatsoenlijke ambtenaars- familie ,die met de vermoorde bij dezelf de firma in dienst was. Bij het verhoor trachtte Erna haar handen te verbergen, die snij won den vertoornden. Na een aanvankelijke ontkenning heeft zfj een volledige bekentenis afgelegd. De beweegredenen liggen in ruzietjes en ja- loerschheid van jaren her, die plotseling tot uitbarsting schdjnen gekomen te zijn. Scheepsbrand. Te Rotterdam ia gis teren brand uitgebroken in het in de Maashaven liggende Grieksche stoom schip Roca8 Vergottis. Het schip is twee dagen geleden uit Bombay aldaar aan gekomen met een lading grondnoten, olie noten, katoen en lijnkoeken. Reeds in Algiers is Jirand ontdekt in ruim 2. De lading is toen geheel gelost en opnieuw geladen. Onderweg is opnieuw brand ontdekt in de ruimen 4 en 5. Toen gistermorgen 8 uur de luiken van ruim 5 werden geopend, sloegen de vlammen naar buiten en ontwikkelde zich veel rook. Er is toen terstond met vijf stra len van het terrein van Fumass gewerkt maar na verloop van eenigen tijd zag men, dat men zoo het vuur niet meester kon worden, en werd de hulp van de Rotterdamse he brandweer ingeroepen Drie handbrandspuiten hebben ieder met één .straal en de Havendienst met drie stralen gewerkt. Tegen half vier is de stoombrandspuit no. 4 aangekomen en deze spuit heeft dadelijk met twee stra len aan het blusschingswerk deelgeno men. Ook uit ruim 4 steeg veel rook op. De ladin<* in dit ruim was gedeeltelijk ver koold. Geruimen tijd werd met 6 stralen in ruim 5 gespoten, terwijl men in ruim 4 twee stralen over het laadhoofd heeft geleid. In den loop van den avond is men opge houden met spuiten en is men begonnen ook de lading uit ruim 5 verder te los sen. Met 2 stralen op de waterleiding heeft personeel van de afdeeling brand- blusohmiddelen wacht in het ruim ge houden. De Havendienst II is voorts den geheelen nacht langszij van het Grieksche stoomschip blijven liggen, om zoo noodig in te grijpen. Over de grensscheiding. De grens scheiding tusscbea de gemeenten Krom menie en Uitgeest wordt voor een doel gevormd door de Ham, een breed water, dat in eigendom toebehoort aan de ge meente Uitgeest Eenige jaren geleden kochten een paar personen aan de Krommenieèr zijde van de Ham een stukje grond en werd aan het Krommcnieör gemeentebestuur ver gunning gevraagd, daarop een paar woonhuizen te mogen doen bouwen. Deze vergunning werd verleend. Naast het gekochte stuk grond lag een strookje rietgewas. Dit werd door de betrokkenen aangeplempt en omdat him dit geschikter voorkwam, lieten zij de Deze woorden herinnerden den ma gistraat weer aan het doel 'van zijn be zoek. Na een oogenblik te hebben nage dacht, vroeg hij: „Waar ben je geboren?" „Ik weet liet niet, mijnheer." „Weet je dat niet?" „Ik was nog pas twee jaar oud, toen ik door een commissaris van politie werd toevertrouwd aan brave lieden, die my als hun zoon aannamen. Juffrouw Ghóron, mijn goede pleegmoeder, lèeft nog, mijnheer, en wij wonen saam in de St. Sebastiaanstraat. Ik heb nooit mijn vader of moeder gekend. Men heeft mij gezegd dat mijn vader Pierre Ricard heette, en zoo heeft men mij ook steeds rronoemd. Meer weet ik er niet van Daar alles echter schijnt aan te duiden dat mijn vader te Parijs woonde, zal ik daar ook wel geboren zijn." „Hoe oud ben je en je beroep P" „Vier a vijf-en-twintig jaar, ik weet het niet juist. Ik ben slotenmaker, mijn heer." j.En je hebt geen familie? Je ouders zijn dood?" „Enkele dagen geleden hield ik mij daarvan overtuigd,doch een vrouw, die toevallig met mij in aanraking kwam. heeft mij verzekerd, dat mijn vader en mijne moeder nog leven ..Zool En hoe heet die vrouw?" De jongeman aarzelde „Louise Verdier misschien?" vroeg de magistraat. De jongeman poogde niet zijn verwon dering te verbergen. „U kent Louise Verdier?" stamelde hij. „Ik heb haar voor den eersten keer gezien en zij heeft mij medegedeeld, dat Jt haar een zekere belofte «edtan hebt." woonhuizen op dit aangeplempte stokje neerzetten. Niemand maakte hierop eenige aan merking. D« bewoners werden, steads be schouwd als inwoners van de g-jneente Krommenie. Zij werden regelmatig in de belasting, van deze gemeente aangesla gen, hun kinderen gingen in Krommenie ter school, hun nfemen kwamen voor op de Krommenieêr kiezerslijsten en ijj heb ben ook steeds aan de daar genoemde verkiezingen deelgenomen.' Maar nu bleek dezer dagen bij opme tingen door het kadaster, dat deze beide woningen moeten worden gerekend te staan op grondgebied der gemeente Uit geest en dat ze niet slechts zijn gebouwd in een andere gemeente, doch tevens op grond, welke aan de eigenaars van de huizen niet toebehoort. Niet alleen de bewoners, maar ook de gemeentebesturen van Krommenie en Uitgeest zijn door deze uitspraak ten zeerste verrast. De eerste ge toren te heuft dus jaren lang belastinggelden geind, wel ke haar niet toekwamen. Ten onrechte echter heeft ook jaren lang deze ge meente aan het R -K. schoolbestuur uit- keering voor deze kinderen betaald. Ten onrechte hebben de betrokken personen aan de in die gemeente gehouden ver kiezingen deelgenomen. KunstzIJda-praatja. Hand over hand heeft de kunstzijde de wereld veroverd en het gebruik ervan neemt met den dag toe. Daarom is het wel gewenscht eens na te gaan hoe deze stof behandeld moet worden met was- schen. Waait de kunstzijde heeft slechte één nadeel ten opzichte van de echte zijde: als zij nat is, verliest zij meer dan de helft van haar kracht en bijna alle glans. Dat heeft tot gevolg, dat de kunstzijde, die anders heel sterk ia en moeilijk te scheuren, in natten toestand dus on der het wasschen heel makkelijk scheurt, zoodat groote schade kan wor den aangericht. We moeten dus wel heel voorzichtig ermee omgaan, als het goed nat ia. Dat geldt dus ook voor het geval dat we een flinke stortbui op eenig kunst zijden kleedingstuk zouden krijgen. Voor het wasschen nomen we een goed, dik sop. De hitte van het water heeft geen in vloed op de kunstzij. De stof wordt niet geschaad door de gewone huishoudzeep, hoewel zeepvlokken natuurlijk beter zijn Na het flink te hebben uitgeklopt, dom pelt men het in het sop. Maar denk er dan vooral om, de stof niet tegen elkaar te wijven en slechts voorziohtig te druk ken en kneoden. Ook vooral er niet aan trokken. Af en toe heel voorzichtig uit drukken. Op die manier moet alle vuil eruit verwijderd worden, waarna men het drie keer in schoon water naspoelt, dat dezelfde temperatuur heeft als het sop. Vooral niet wringen! Het beste doet men, het goed in doeken te rollen en dan zachtjes het meeste vocht er uit te drukken. Het goed dan uit leggen en voorzichtig in den vorm trek ken, doch meer ook niet! Het beste legt men het daartoe op een tafel, waarop een doek gelegd is. Het strijken moet gebeuren met een matig warm ijzer, terwiil het goed nog vochtig ia, en altijd aan den verkeerden kant, met een doek over de ttof. Dan zal de kunstzijde haar sterkte en glans weer terugkrijgen. Doch het wachtwoord bi^ het heels waschwerkje moet luiden. Voor zichtig! Onthoudt dit eens rasch, het komt vast eens van pas. Zemelen water is een heel goed middel om gekleurde stoffen te stijven, als bij voorbeeld sits of cretonne. Wasch witte zijde in water, dat niet te heet is. Heet water maakt het goed geel. Die haakjes en spijkers in de keuken, waaraan vochige handdoeken en thee doeken worden opgehangen, moest U lie ver met een kwastje wit schilderen of lakken. Dan roesten ze niet en komen er geen roestvlekken aan Uw goed. Ais wollen dekens, nadat ze gewaaschen en gedroogd zijn, worden uitgeklopt met een gewone mattenklopper, zal de wol luchtig en zacht worden. ^,Wat!" riep hij zeer gejaagd uit, „u weet? „Ik moet je ook zeggen, dat Louise Verdier u niet vergeet, dat zij druk voor je in de weer is." Het voorhoofd van den jongeman hel derde op, zijn oogen schitterden. „0," riep hij op vroolijken toon zeer erkeu lelijk uit, „o, mijnheer, u is geen rechter van instructie, u is een vrien delijke vredebode voor mijl" „Pierre Ricard," antwoordde de magi straat ernstig, „een rechter moet alleen dan zich gestreng toonen, wanneer de schyld van een verdachte klaar bewezen is. Je hebt geweigerd op de vragen te antwoorden, die je gesteld werden. Je hebt niet willen mededeelen, welk gebruik je van je tijd hebt gemaakt, gedurende den nacht der misdaad, en nu ben ik ge komen om uit jouw mond deze mededee- ling te ontvangen." De jongeman neeg droefgeestig het hoofd. „Ik heb een belofte gedaan, mijnheer, u weet het. De heb gezworen voorloopig nog te zwijgen." „Aan Louise Verdier. Doch nu zij zelf gesproken heeft, ben je niet meer ver plicht je eed te houden." „Is 't waar, mijnheer? Heeft zij u wer kelijk gezegd? „Louis© Verdier heeft mij alles mede gedeeld en wat zij mij vertéld heeft, is tevens bevestigd door haar vriendin, die in de Seinestraat een gemeubeld hotel houdt." „Maar dan weet u .mijnheer, dat ik on schuldig bón!" riep de jongeman uit. „Ik hoop, dat ja niet schuldig bent. Daarom ondervraag ik je niet als een misdadiger, dook moet ik mijn m aanlag Die witte beenen heften van meeeen worden op den duur geel, En dat staat niet zoo mooi. Maak ze daarom weer wit roet oen mengsel van waters tof-peroxyde met water. Waterstof-peroxide kunt U bij een drogist of apotheker koopen. Om te voorkomen, dat er schimmel komt op Uw eigengemaakte jam en mar melade, is het verstandig de waspapier- tjes, waarmoe U zo stevig in de potjes afsluit, eerst nog in de melk te woeken. Kunstbloemen, die zooveel als garneo- ring gedragen worden op japonnon, wor den na verloop van trid verfomfaaid. Om ze weer op te knappen knipt men de ra felige randjes af en schudt de bloem dan zachtjes boven de stoom van oen ketel. Zorg er voor, dat de bloem echter niet nat wordt. Zijn de kleuren verscho ten, frisch die dan wat op met (stoffen)- verf of met dunne olieverf. Esn smakelijk soepje. Een lekkere bruine soen maakt men van: H pond bruine boonen, 2 liter war ter, 2 eetlepels parelgort, 2 uien, 3 kruid nagelen, 1 kleine winterwortel, wat pe terselie- en selderij-groen, 2 platte lepels boter, 1 platte lepel zout, wat peper en 2 theelepels maggi's aroma. De ge was schen boonen worden den avond tevoren in de 2 kan water te weeken gezet. Den volgenden dag fruit men de fijngesnip perde 'uien in de boter lichtbruin, in de paji waarin de soep gekookt wordt. De gesnipperde wortelen en selderij gaan erbij, de boonen met het water, kruiden en zout. 3 uur zachtjes koken. Dan het mengsel door een zeef gieten en allee zooveel mogelijk erdoor wrijven, zoodat de soep mooi gebonden wordt. Weer aan de kook brengen, afmaken met wat peper (aangemaakt met een lepel soep), de pe terselie er in strooien en de maggi's aroma er door roeren. HUISVROUW. De pantoffelheld. Echtgenoot (zijn testament makend): En dit is mijd eerste en laatste will Dierenvriend. En ik zeg u, mijnheer, wie geen dierenvriend is, kan ook geen menschen- vriend zijn. Is u een dierenvriend? O ja, ik hou bijvoorbeeld erg veel van een gebraden kip. Dat lapte hij 'em niet. Op een kantoor kregen twee collega's ruzie. Het nadeel is geheel aan den kant van A daar deze erg stottert en derhalve moeilijk zijn woord kan doen. Daardoor nog meer in de war gebracht, laat hij zich tot scheldwoorden verleiden en brengt eindelijk met de grootste moeite uit: J-j-ij jij b-b bent een ach sch-aoha- vuit! Dat zal je intrekken! roept de be- leodigde B. N-n nooitl stamelde de ander. Ik ben al h-h-lij, dat ik het eruit hebt Da model-hulsknecht. Heer: Is mijnheer de baron te huis? Knecht: Wat wenscht u van mijnheer den baron? Heer: Ik kom wegens een schuldvorde ring, die Knecht De baron is juist vanmorgen naar z|jn landgoed vertrokken. Heer: Dat spijt mij, ik had zoo gaar ne die schuld afgedaan. Knecht: 0 zoo! Denkelijk is de baron al weder teruggekeerd, ik zal eens zien, Wie mag ik de eer hebben aan te die nen? Diepe droefheid. Bobby en Dohby, twee Indische opper hoofden, waren eena op een diner genoo- digd van blanken. Bij den maaltijd werd ook mosterd rondgediend, waarvan velen zich een weinig bedienden. Toen de zwartjes zagen, dat die brui ne brei met zoo'n kleine hoeveelheid ge nomen werd, dachten ze, dat dit wel zeer kostbaar en lekker zijn zou, en namen dan ook elk een vollen lepel op hun bord. Bobby ken zijn ongeduld niet bedwin gen en nam een flinken hap, doch de sterke mosterd had op zijn zwart gezicht zulke uitwerkselen, dat het allerhande openlijk uitspreken, moet ik je eerst ge hoord hebben. Na de getuigenissen van Louise Verdier en de eigenares van het hotel, wacht ik uwe verklaring af om vol ledige zekerheid te Rebben." Een oogenblik rwMg de jongeman nog stil. Dan deed hij stap naar den ma gistraat toe. „Ik geloof u, mijnheer," zeide hij, „ik geloof u. Ik kan niet veronderstellen, dat er listen tegenover mij zouden gebruikt worden." Met een krachtige beweging der hand -roteeteerde de inatri/ctierechter tegen de ze woorden. „0," hernam de Jongeman levendig ik ben vol vertrouwfcn in u; doch on- darlks de kalmte van mijn geweten, ge voel ik' een zekere onrust, een zekere nves, die ik niet in staat ben af te wo- nm. Toen Louis© Verdier mij beloven deed geen woord te spreken, heeft ze mij gezegd, dat het in miin eigen belang was zoo te handelen, en tevens, dat de rust en het geluk van verscheidene andere perso nen gevaarlijk op 1 spel staan, 't Schijnt, dat ik vijanden heb, ig, die niet anders ben dan 'n eenvoudig werkman, vijanden die ik toch in den weg moet loopen. daar zij op mijn leven uit zijn. Dat alles is niet zeer geruststellend, mijnheer. Er zijn oo'- nog andere personen, wier rust ook door mij kan verstoord worden, wier ge luk ik, zonder er eenig idee van te heb ben kan vernietigen. W elke zijn die per sonen? Louis© Verdier heeft ze mij niet eenoemd. evenmin als mijn vijanden: maar toch, wanneer haar woorden "dj onwillekeurig te binnen schieten, dan denk ik aan mijn moeder, mijn vader, van wie zij mij gesproken keelt, en iete in mijn binnenste segt mij, dat bet toer frimaeeen trok en de tranen oteri de wangen biggelden. Doblby, die dit zag, en niet wist, wat dat beduidde, vroeg zijn makker, waarom hij zoo huilde. Bobby, die van benauwd heid nauwelijks kon spreken, doch de ander er ook graag wilde laten i nloopen, antwoordde zoo goed en kwaad het ging; „Och ja, Dohbry, ik ben zoo bedroefd, want voor 50 jaar geleden ie mijn vader per ongeluk verdronken." Dobby, die niets kwaads vermoedde, nam daarop ook een flinken lepel, doch nauwelijks was het binnen, of ook dat zwart gezicht troJUzich samen on hij weende, dat de tranen in het bord rol den. Bobby ,die zich zat te verkneuteren, in het leed van zijn buurman, vroeg eveneens: „Maar vriend, waarom huil je zoo?" En het antwoord luidde: „Omdat jij, Bobby, 50 jaar geleden niet tegelyk met je vader verdronken bent". t De haarlokken. In Ghina heerschen eigenaardige ge woonten op bet gebied van huwelijks- zede. Als een jongen en een meisje dOotr hun ouders reeds in de prille jeugd voor elkaar bestemd worden, zooals daar dikwijls gesohiedt, dan knipt men hun een haarlok af en werpt dezen in heet water Drijven de beide lokken naar elkaar toe en omwinden zij elkaar, dan zal oen huwelijk volgen. Drijven zij echter uiteen, dan zijn de kinderen door hoogor hand niet voor elkaar bestemd. Overdaad schaadt Er wordt wel eens opgemerkt, dat d« middenstand zichzelf dooddrukt, doordat er te veel winkeliers komen. In Amster dam zou men dat haast wol gaan zoggen ten opzichte van de kruideniers. 1 Want op de 750.000 inwoners welke' de hoofdstad telt, zijn er daar zevendui-ij zend kruideniers. Wanneer we aannemen, dat er dus ge-1 middold 1 §0.000 gezinnen zijn, dan heoft' elke winkelier 21 gezinnen waaronder zijn eigen gezin tot klant Twintig gezinnen betalen dus uit de winst, welke de kruidenier op zijn waren neemt, het onderhoud van hem en zijn gezin. Of er nu nog geen kruideniers in Am sterdam te vee>l zijn?" DAT de koning van Afghanistan, die 1 thans een reis door Europa doet, vóór deze reis nog nooit de zee of een schip gezien had? DAT op hot eiland Coylon de politie I misdadigers opspoort met behulp van voet-afdrukken, in plaats van met vin- j gerafdrukken? DAT m 'n Mexicaansch gezin de sofa de eere-zetal is? DAT in Seoel, de hoofdstad van Korea, om 8 uur 's morgens en 3 uur 's mid dags een groote klok geluid wordt en alleen tusschen deze uren de vrouwen zich op straat mogen vertoonen? DAT het menschelijk lichaam onge veer 3 gram staal bevat, waarvan 85 pro oen t in het bloed aanwezig is? DAT proeven hebben uitgewezen dat bijen den korf nog terugvinden als zij d K.M. ver het land ingebracht worden, maar dat zij 3 K M. ver op het water van meer of zee den korf niet terug- vi*cen? LANGERAK. Februari. Geboren: Cornelia Ariaantje, 4. van A. de Bie en J. Bikker. Getrouwd: P. den Hartog, oud 40 j., (won. te Tienhovcn), en J. D. Roost, oud 19 j. L. de Bruin, oud 23 j. (won. ts Lopik), en J. J. E. Geldorblom, oud 28 j. B. do Jong, oud 25 j. (won. te Hoog-Blokland), en B. den Burger, oud 22 j. Overleden: H Verhoef, oud 71 j., echt genoot van M. Korevaar, weduwnaar van F. Vermeulen .overl. te Gorinohem). hun geluk, voor hun rust is, dat Louise mij het stilzwijgen heeft opgelegd. Mijn toestand is zoo zonderling en zoovele wonderbare en onverwachte zaken zijn zich in mijn leven komen mengen, dat tot nu toe zoo stil en zoo gelukkig is geweestI Maar u hebt Louise Verdier gosproken, mijnheer, en zij heeft u medegedeeld, wat zij drie dagen geleden zeker wilde ver borgen houden. Heeft zij gesproken, dau vreest zij nu niets meer.. Ik kan mij dan ook van mijn eed ontslagen achten en mag op mijn beurt gerust spreken Daarop deeldo hij natuurlijk, duidelijk, zonder eenige omstandigheid t© vergeten, alle feiten mede, die ons reeds lang be kend zijn en sprak uitbundig van zijn schrik en angst, toen de twee kerels op de brug ham te lijf gingen en in het wa ter wierpen. „Ik herinner mij niet," ging hij voort, „of ik den tijd had een sohreeuw te La ten, alvorens het water zich boven mij dichtsloot. Ik achtte mij verloren. Mijn eerste gedaohte was voor juffrouw Blanchard, mijn verloofde; daarna steeg mijn gedachte tot God en dan weet ik njots meerToen ik weer in 't be zit mijner zinnon kwam in een kamer van het hotel, waar men mij gebracht had, was ik, dank zij de goede zorgen van een jongen dokter, spoedig geheel hersteld. Louise Verdier was bij mij. De vrouw verhaalde mij, hóe ik door vis- scheirs gered werd en hoe zij mij daar bij een barer vriendinnen in ©en kamer had doen brengen. Het overige raadt u, mijn heer. Den volgenden morgen was ik ge heel hersteld en om negen uur nam ik een rijtuig om mij naar de St. Sebasti aanstraat te laten brengen. (Wordt werrolgd) -RENO" RIJWIELEN o— Het vin den Heer |4C. SCHENK Hz den 14 Maart j I. geveild, staat bod als volgt: Pwceel 1, Bouwman#- d(_, voormidd woning ca., op f 2700.i .B Perceel 2, Boomgaard op f 11Ö0. te Sliedrecht, Is voornemens om op Woensdag 21 Maart 1928, Samen I AFSLAO Woensdag 21 3800.- 11 i uur v.m in het Café Bonte Paard" te Lekkerkcrk Maart 1928, Het van den Heer A. van der Graaf Mz. den 14 Maart j I geveild, staan in bod, als volgt: Perc. 1 f 2500 |.Perc. 15 f 1100 2 - 3.00 16-300 3 - 9500 17 2000 4 - 3000 18 - 1950 5 - 1100 19 - 3250 6 - 1050 I 20 - 1900 7 - 550 21 - 2600 8 - 300 22 - 2650 9 550 23 - 2600 10 - 2450 24 - 550 11 - 8< >0 25 - 600 12 - 1125 26 - 6600 13 - 3500 27 - 6300 14 2575 1 voorin. 10 uur, in het Café „HET BONTE PA-aRD" 10 uur, aan de Houwnunswoning te Papendiecht, aan het Oosteindc, bewoond door den Heer H. BIKKER, en te diens verzo ke, In het openbaar, om contant geld, te verkoopen: 10 kalfdragende of IL gekalfd hebbende 7 Pinken. I Stier. I aftandsch Merrie paard. I Veulen. Kar. Wagen, I ilbury, Maaimachine, Schouw, Stroomachine, Karn, Tui gen enz. enz. en hetgeen erder ten verkoop zal worden aangeboden Te bezichtigen des morgens vóór de verkooping. Ie Lekkerkcrk. De geannonceerde verkoop op 23/30 Maart a e van de Hofstede te Benschop. Boven- eind, nabij het „Hemeltje", Zuidzijde, als zijnde het goed uit de hand vei kocht. Notaris, Lopik te Lopik, zal op Donderdag 22 Meert 1928, v.m. II uur Ie Lopik, in hel Kof- fit-huis „Het Zwaantje" aan den Dam weg, Een flink onderhouden Ingericht tot 2 Woningen, met Schuur, benevens TUINGROND, waarop 30 Vruchtboomen, in de Gemeente LOPIK, beneden den Dimweg, geschikt voor vebrlei doeleinden, groot 8 A., 55 c.A., eigendom van Mej. D. A. Oosterom. Aanvaarding en betaling 1 Mei 1928. Nadere inlichtingen bij den Notads. Notaris te Sliedrecht, is vcbrnemens om op Donderdagen 29 Maart en 5 April 1928, telken# de# avond# 7i uur, In hel Hótel DEKKER te 6IESSEK0AM, ia kei openbaar Ie verkoopen: Voor de Erven T. Nedervecn: D te Haast.echt zal verkoopen: op Vrijdag 23 Maarl 1928, 's morgens te 9" ure, san de bo'uw- nianswoning „HET VOORMALIO SLUISHUIS', A 69, in BOVEN- HAASTRECHT, ten verzoeke van den Heer J. C. Kroes, om contant geld: 2 Schouwen, 2 Boerenwagens, 2 driewidde Karren, een Rotslee met Hekken, Wandrol, Hooi- schudder, Hooihark, Tilbury, Hrik net hekken, partij Klaverruiters, Varkenshokken, Wringtobben, Kaaspers, Karn, enz. Vorder eenige Meubelen. Vóór de verkooping genummerd te zien. te Streefkerk, zal op Woenndagen 28 Maart en 4 April 1928, de# v.m. 11 uur, bij de Wed.J. Baron De te Meerkerk, zal op Vrijdag 30 Maart 1928. des voormiddags 10 uur, in het Koffiehuis „Hof van HotLAND" te MEERKERK van de Diaconie en de Herv. Kerk, de Alo. Armen en de Gemeente Meerkerk inperceelenalsvan ouds. te Zevenhuizen (Z.-H.), zal op Vrijdagen 23 en 30 Maart 1928, telkens voorm. elf uur, te Bleiswijk, in „De Zwaan", ten verzoeke van den Heer JOHs. VAN SPENGEN, bij inzet en afslag openbaar verkoopen: Het no. 133, met Paardenstal, Koestal, Hooiloods. Schuur, Betonnen Varkensloopen, Wijk C no. 291, met SCHUREN en ERF en verschillende perceelen ter gezamenlijke grootte van 8.70.14 Hectaren. In huur bij den Heer Adrianus Koorevaar, de Landerijen tot najaar 1928 en de Gebouwen met Erf tot 1 Md 1929, tegen f 1402.50 per jaar, verschijnende In haltfaarlijksche termijnen op 1 Mei en 1 November. Te veilen in 8 perceelen en in combinaties. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen vóór of op 15 Mei 1928, onder gestanddoening der I loopende huur. De pacht, verschijnende 1 Mei 1928, blijft aan de verkoopers, terwijl die verschijnende 1 November 1928 en 1 Mei 1929 komt ten bate der koopers, in evenredigheid der door hen bestede koopsommen. Lasten vanaf 1 Januari 1928 voor rekening der koopers. Nadeie informaties verstrekt voor- 1 noemde Notaris, te wiens kantore de kadastrale kaart en het huur contract ter inzage liggen en no titles verkrijgbaar zijn. te NIEUWP00RT, krachtens Art. 1223 I B. W. in het openbaar veilen tn te Bleiswijk, aan de Boezemvaart, vVrkdAitFK lan8,s den Hofweg, gunstig gelegen versoopen. onmiddellijk aan het dorp, groot Een in 1925 nieuw gebouwd met E R F en TUIN, aan den Zuid-Ooster Achterweg (e N i ei w poorl, groot 6 Aren, 27 Centiaren eu behoorende aan A. SETON. Te aanvaarden bij de betaling der l6°I)|P|ni928 Cn °f U' °P 33 Aren 48 Centiaren, geschikt voor Tuinderij van ca. duizend ramen. In eigen gebruik te aanvaarden 1 Mei 1928 Betaling 20 April 1928. Bezichtiging lederen werkdag 10—4 uur. Inlichtingen geeft genoemde Notaris. (wegen, ophefling van bedrljl) Notaris te Hillegersbcrg, zal op Woensdag 28 Mharl 1928, v.m. '91 uur, aan hef Pand HOOFDWEG No. 8, om contant geld,publiek verkoopen: w.o. 5 gulste en lö^kalfd hebbende of kalfdragende, w.o 4 zeugen en 25 biggen, plm. 50 Kippen en 2 Hanen. Een vierwielig Wagentje, Hooihark, eenig Hooi, Varkenshok. Voorts: Ma.slef gouden VERLOVINGSRINGEN in mooie modellen voorradig (rechtover de Bus v. CappeJIe) 9*F" Gr"aveer«n van letters gratis Wanneer gij nu geen inlichtingen vraagt zult gij nooit eigenaar worden van een ei^en huis. Vraagt inlich ingen aan het BljKAi\TOOR der N,V. DE PHARUSBANK Verspronckweg 27 - HAARLEM - BIJ en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen 'a morgens vóór den verkoop. (ASBEST CEMENT) Lang 305, 275. 244, 213, 183, 152 en 122 c M., breed 103 c.M., werkend 91 c.M. Vlakke Platen en Leien uit voorraad leverbaar. Gebr VAN DER VLIST Betonfabrlek. GROOT AMMERS. Telefoon Nieuwpoort 12 DE FIJNSTE STREELlTiG DER TONG ,de meest verfl)nde streeling der toog. knappend versch uit de kostbaarste bloem la boter gebakken. Gevuld met fijnen slagroom en met suiker en vanille bestrooid Wafelbakken is een apart vmk, waarin „DE LINDE BOOM" zich nu al over de 100 jaar specialiseert. Deze veeljarige ondervinding komt de kwaliteit en den smaak van het product ten goede, waarom de Wafels vaa de Lindeboom ook Uw voorkeur verdienen. Andere Wafel specialiteiten van de LINDEBOOM sijnt FROU-FROU - MOCCA-TRIC-TRAC IJS-WAFELS - ESPERANTO-WAFELS em het nieuwste op bet gebied van gevulde Wafclst BI-JOU WAFELS. Een heerlijk bros en luchtig Wafelgebak, gevuld met pikante crème (combinatie I van mocca en rum). Ongeveer 22 wafels per ons. aijn meer waard dan xe kosten" I KAREL VELASQUES, WILLEM II, DUC QEORQE en andere vooraanstaande sigarenmerken zijn in ALLE prijzen en VERPAKKINGEN steeds voorradig Ut Magazijn „CUB*". Zie de keuze Sigaretten ook import) Beleefd aanbevelend Lopihrstr. 3 A. f. PONS/OEN- VAN ERTRIJK Voor eenige oenten pep dag staat ge vet— •tomd over den groei van Uw: Biggen, Achterblijvers, Varkens mdl Enyelsche Ziekte Zeugen enz. alléén met „FORCE" bereikt ge sehitterende resultaten Open ziekte onder Uw Vapkens als ge zie „FORCE" laat gebruiken. Verkrijgbaar in pakken 85 Cta. bij A. N. VAN ZESSEN, SCHOONHOVEN C. Pi ins, Schoonhoven; C. Ter louw, Ameide; P. v.d. Koppel Benschop; Wed. W. Brouwer, Meerkerk; C. van Steenis! Noordeloos; B. Natzijl, Stolwijk; H. van Buuren, Oroot' Ammers; J. Stam Gz., Streefkerk; Wed. J. de Gilde, Polsbroek; P van Rees, Bleskensgraaf; O v. d. Werken Cz. Ammer.ttol; Wed. T. Klein C. G. v. d. Bergh, Bergambacht; n m °.ud8tcn« T- de Lange, Ameide; Fa. C. van Beek, Meerkerk. Overal verkrijgbaar I

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4