EE F Hel 2000 Formulier Ier verkrijging van een Bericht van Inschrijving voor onze Ongevallenverzekering bodra~ dat geofferd sal moeten worden, Hilversum, doch dom WKMChi Dit drie het was 68 Voornaam N». 54 NI Leeftijd: Beroep Woonplaat^: Naam u.d. bezorger der Courant IV Let Luel, deze uerzekering is UITSLUITEND voor ONZE ABONNE'S Verse f 1.25, fn den. Ove ABONNt Naam: eveneens Het blijkt, KANTONGERECHT TE SCHOONHOVEN. Uitspraken van 16 Maart 1928. Wegena overtr. der Vleeechkeurings- wet: K. v. W. te Krimpen ad. IJeeel, vrijspraak. Wegens overti wielreriement: i ter totaal niet te zien en later was het ook zeer onduidelijk. Verd. zeide, toen we hem aanhielden, dat hij wel naar Den Haag zou schrijven. Welnu, met zulke menschen, die zoo goed den weg weten, kun je niet praten, We hebben hem daarom direct een bekeuring gegeven. Het lampje was niet goed bevestigd en zelfs on twee meter afstands waren letter en nummer niet goed zichtbaar. Verdachte: Er was modder op geko men en toen ik de modder eraf gewas- schen had, was hert nummerbord goed verlicht. Hetzelfde lampje zit er nog op en precies op dezelfde plaats. Getuige Van Zwieten: Dan mag u hopen, dart ik u niet, tegenkom, want dan bent u weer zuur. De Ambtenaar vordert f 10 sub». vijf /dagen, de rechter veroordeelt tot f 5 subs, drie dagen. KAN HET NIET WAT MINDER, edelachtbare. HIJ wou gaan pingelen. Een typische figuur was verd. L. D., wonende te Rotterdam, die te Bergam bacht in de Hoofdstraat had loopen ven ten zonder vergunning. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat hij zoolang zonder werk was en voor zijn brood moest venten. Hij wist niet dat er in Bergambacht vergun ning moest zijn om te venten en de politieagent liet hem geen tijd om het ld orde te maken, maar schreef hem di rect op. Rechter: Wist je niet dat je vergun ning moest hebben. Dat moet je overal hebben. Verdachte: In Rotterdam mag je wel venten zonder vergunning. Daar hoef je geen verguning te hebben. Ambtenaar: Warempel wel. Verd.: Ik heb nooit een vergunning hoeven te hebben. Rechter Maar die meneer komt uit Rotterdam en zal het dus wel weten. Ambtenaar: Nou, dan heb jij geboft hoor, dat je nog nooit waargenomen bent. Ik moireer tegen dezen verd. f 4 subs, twee dagen. Verdachte: Ach edelachtbare, ik heb geen cent verdienste, het is al drie maan den geleden dat ik werkte. Ik ben naar Antwerpen geweest om een boot te zoe ken, maar kon geen schip krijgen. Rechter: Nou, ik zal je veroordcelen tot f 2 sube. een dag. Verdachte: Ach meneer^ kan het niet voor wat minder, kan het niet voor de helft. Rechter: Wat? Verdachte: Ja, kan het niet voor een gulden, meneer de rechter. Ambtenaar: Ik geloof dat hij denkt, dat hij hier staat te venten. Gauw weg. Zulk optreden komt hier heelemaal niet te pas. AL VENTENDE NAAR DE VERGUNNING. HIJ had nooit sen bost» gohad. De Belg Theodoor P. had zonder vergunning gevent. Lr. van het Motor- en Rij- W. de H. te ouda, aan gehouden tot 20 April 1928; J. J. G. te Oudewater: L. G. Q. S. te Oudewater, A. K. te Langeruigeweida, ieder f 6 sul» ieder 3 dagen; J. P. te Bergambacht, f 0,50 subs., 1 dag; B. V. te Schoonhoven, f 3 subs. 2 dagen; H. S. te Bergambacht M. D. v. L.; D. de R., beiden te Ouder kerk a.d. Ussel, C S. te Stolwijk, J. V., W de B., beiden te Willjge-Lajigerak, H. L. de J. te Bergambacht, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen. Wegens overtr. der Leerplichtwet: II V te Stolwijk, aangehouden tot 20 April 1928; J. M te Stolwijk, T. de B. to Jaarsveld, ieder f 8 subs. ieder 4 d,; A P., wed. van A. v. K. te Krimpen a a Lek, f 3 subs. 2 d.; C. B. te Haastrecht, f 3 subs 2 dagen. Wegens overtr. van Art 455 4e W. v. S.: B S. te Lekkerkerk, aangehouden tot 20 April 1928. Wegens overtr. der Pol. Verord, te Schoonhoven: M, H. te Nieuwport, f 1 subs. 1 dag. Wegens overtr. der M. R. W.: D. de R. te Ouderkerk a.d. Dissel, 2 geldboeten van elk f 6 sube. 3 dagen voor elke boete Wegens overtr. van het Bijz. Vis- scherijregl. I: G. v. M. te Langerak. 3U dagen hechtenis; D. J. v. D. te Lekker- kerk, f 3 subs. 2 d., met verb. verk. en bevel tot vernietiging van de wargarens Wegens overtreding der Motor- en Rij- wielbcschiklang’ A. v. Z. te Schoonho ven, f 5 subs. 3 dagen. Wegens overtr. der bedelarij-verord. te Bergambacht: Th. P. te Gouda, f OM subs. 1 dag; L. D. te Rotterdam, f 2 subs. Idftg. Wegens overtr. van het Provinciaal Wegen RegL der Provincie Utrecht W. v.- L. te Lopik, aangehouden tot 4 Mei ’2» Wegens overtr. der Invaliditeitswet B. O. te Benschop, 36 geMb van elk f 1 sube. .1 dag voor elke boete. Wegens overtr. van het Azijnbeoluit: T. P. de ,G. te Krimpen ad. Uesel, f 50 subs. 5 dagen. Wegens overtreding der Visscherij- wet: D. J. v. D. te Lekkerkerk, f 3 sub 2 dagen, met verb, verkl. schakel. en vraagt hoe dat zit. De voorzitter zegt, dat hij voor deze kwestie naar Den Haag is geweest, en geeft uitvoerige inlichtingen omtrent de besprekingen, die aldaar hebben plaats gehad De vervulling van deze vacature, die thans door een tijdelijke onderwijze res is bezet, moet door een wachtgeld- ster vervuld worden Willen ze een be noeming eventueel niet aanvaarden, dan zal het wachtgeld worden ingetrokken. De bedoeling ligt voor de hand, om, voor- dat een wachtgeldster definitief wordt benoemd, eerst een tijdelijke benoeming te doen voorafgaan. In verband met het gemeentewerk, dat aan de Gapellelaan plaats heeft, heeft het de anadacht van den heer Van Loon ge trokken, dat bij het hoofdeinde, dart tot hel land van den heer Dogterom toegang ver schaft, eén bocht ligt. Hij zou den heer Dogterom willen verzoeken, dat hoofdein de in te trekken, waardoor een rechte lijn zal worden verkregen. De heer Dogterom zegt zulks toe.. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de voorzitter de openbare bijeenkomst. --n.l. iemand uit Hilversum, doch des» waarom hij toetreding tot de regehne’ bleek niet geschikt te zijn voor het waar- chi nemen zijner functie. Wel mag er een De heer De With merkt op, dat. wat tijdelijk hoofd der school uit de niet- wachtgelders worden benoemd, doch daar schiet men niert mee op. Er zal bij de be noeming van een hoofd aldaar ter plaat se met den geest der bevolking worden rekening gehouden. De heer Mulder vestigt de aandacht vau B. en W... op het rooien der boomen en op de manier, waarop dit wordt gedaan De boomen laat men gewoon vallen, wal snr, niert goed kan vinden, een en ander in .verband mert den weg. Do voorzitter meent, dat er altijd wel het een of het ander zal zijn aan te mer ken. De heer Strien wijst op de ondoelma- tirm -wijze van verlichting van den weg Op klaar lichten dag wordt hert licht aangestoken. De voorzitter zegt, hierop te zullen let ten. len slotte besluit de raad op voorstel van den voorzitter een portret met lijst van H. K. H. Prinses Juliana aan. te koo- pen tegen oen bedrag van f 18.50. Hierna sluiting met dankzegging. ,Jk w meisje, t< „Ik dach arme Lé< langer w is ’t reet ik u toe Do gra „Beste zich tot komt Edi aan tafel „Heb j de graaf „Ja, oc u beiden lijks met mijn tege: beeld mij ken verb lang leef zonder te terd en j „Ernest groote te* van onze kan je c Wat ontb niet gelui „O ja, voor u”, i hond den tooatekend Hst h der. I gadering huldebüjl gehad. H provincie voorberei standen i vinclale woordigd gen was Met de gesteld, bijzonder schillen d< het een gen van te mogen De inzi zullen pl en Pinksl schillend< band me Prins Hrins gaa naar Lug zondheids Prinsei Prinses den Leid.1 bij van 1 tponeelge: Leiden Leiden gi reeds do zal dus v De koo tegenwoo uil het f te Broek geveild, c De aai weken, z van 10.0 tenland r ten (bew zonden. I hooge pri De ti maanden Mond- Melkveeh maatrege aan mon Friesland De Ov< tiert de a het gro mond- er ke gevolg meebreng mogelijkh Verhuii Tweede 1 Nort, het wijs gevi belangen tair ondi henhaaldi Kantongerecht Schoonhoven. (Ambt, van het O.M. Jhr. Mr. Van der Goes). EEN GEVAL VAN ERGERLIJKE DIERENKWELLING. Hij kon gssn vraehtrljdsr nemen. Terecht stond. B. 8. te Lekkerkerk, die ervan verdacht werd, dat hij twee jonge kalveren op noodeloos kwellende wijze vervoerd had, doordat hij ze de pooten bijeen gebonden had met een tamelijk dun touw en de kalveren zoo op een krui wagen had liggen, op den rug. mot de poorten omhoog en de koppen gedeeltelijk buiten den kruiwagen. Verdachte ontkende het ten laste ge legde en zeide dat het geen dierenkwel ling geweest was. Het was ook geen diun touw gdweest en om dit rte bewijzen haal de verd. een dun touw uit den zak te voorschijn, dat naar zijn zeggen gediend had om de pooten der kalveren te bin den. Daar verd. niet in het bezit was van een r?ard, moest hij de dieren wel op eer. aiwagen vervoeren, daar hij voor twee kalveren toch geen vrachtrijder kou nemen. Ambtenaar: Dat behoefde ook niet, maar u hebt de kalveren vervoerd met de pooten omhoog en den kop buiten den waigen hangende. Verdachte: Dat is niet waar, elk on- partiidig man, die het gezien heeft, zou dat kunnen getuigen. Het kan eenvoudig niet gebeuren, dat kalveren mei de pooten omhoog vervoerd worden. Ambtenaar: Hert gaart er niet om, wat er gebeuren kan, maar wat er gebeurd ia De zaak wordt aangehouden om den vtrbolisant te hooren. er achter zit, altijd nog achteraan, komt. De voorzitter haalt epn voorbeeld axn H van een arbeider met een vrouw en ae- ven kinderen, die bij hem geweest is. De- I ze man noemde op, waar hij om werk S geweest was en spr. vraagt zich af, in I een toestand zoo’n fezin op den f langen duur moet komen. Men heeft him niet alleen met de kwaden, maar ook I met de goeden te doen. Achter den man staan toch altijd nog de vrouw met de I kleine kinderen. Men kan wel zoggen, I dat toetreding tot do regeling niet volgens I z’n principe is, doch daarmede zijn do menschen niet geholpen. I De heer Vink meent, dat, wie werken I wil, wel werk kan krijgen ook. Treedt men tot deze regeling toe, dan zal zoo’n I werklooze niet zoo spoedig proN’eren om werk te krijgen als anders. En als ze bij een ingezetene voor twee vul- I den O" een dag werk kunnen krijgen, dan I doen ze het niet, omdat ze van den steun eenzelfde bedrag krijgen. g De voorzitter antwoordt hierop, dat g men namen moet noemen, want onbewe zen gingen zijn niets. I De heer Vink noemt vervolgens twee personen, die wilden werken, en zegt, dat deze menschen thans in de buurt van de I gemeente Hekendorp werkzaam zijn en I dat zij altijd werk hebben, omdat zij wil len arbeiden. I De voorzitter bepleit nogmaals toetre- I ding tot het werkloosheidsbesluit. Het is I zoowel in het belang van de gemeente als van de diaconale armbesturen* I De heer De With kan zich met het voorstel van de meerderheid van B. en W.‘ vereenigen. I De heer Strien acht het meer op den I weg der armbesturen om indien dit noo- dig is, te helpen. Heel den winter zijn ze bedeeld I De voorzitter merkt op, dat men geen kerkje moet gaan spelen. I De heer Oskam wenscht ook de kerk er buiten te houden. Hij vindt de toe- I treding tot hel werkloosheidsbesluit ’17 een pest voor de maatschappij. a De voorzitter antwoordt hierop, dat men dat gemakkelijk kan zeggen, vooral J als men zelf niet weet wat het is ah- men om brood en warme voeten moet I vragen. Spreker vindt het wel goed dat I de kerk hierin zooveel mogelijk voorziet, maar hoeveleu zijn er niet, die van de I kerk vervreemd zijn. Spreker wil geen 1 bovenmenschclijke ideeën stellen, maai F de burgerlijke overheid heeft te zorgen, dat er geen gebrek geleden wordt. De meerderheid van B. en W. stelt voor B om afwijzend op het verzoek te beschik ken ,welk voorstel thans door den voor zitter in stemming wordt gebracht Wordt met algemeene stemmen aan genomen. Hierna komt een verzoek van het be stuur der bijzondere school aan de orde dart een voorschot-aanvraige inhoudt Wordt goedgekeurd. Alsnu brengrt do voorzitter tor tafel de benoeming van. oen liid van do commia- I sie tot wering van schoolverzuim. Op de aanbeveling zijn geplaatst de hoeren J. Molenaar en C. van den Berg. Op den eerstgenoemde worden vijf en op dm laatste wordt één stem uitgebraoht, ■oodat de heer J. Molenaar is gekozen, van welke benoeming hem zal worden kennis agaven. Hierna stelt de voorzitter aan de orde •en voorstel van het da^gelijksch bestuur om den Ix>piker Voordijk voor do eeno helft wat betreft hot onderhoud, aan te besteden en dat gedeelte, dat tusschen Fuikenbrug en den Biezendijk ligt, zelf te onderhouden gedurende een proeftijd van twee jaren. Dit onderhoud zou het dafelijhech bestuur willen opdragen aan dan heer Jan Vonk, waarvoor deze een vergoeding zal genieten van f 18 per week. t De heer De With meent, dat man door het onderhoud van den weg voor reke- nin~ van de gemeente te namen, moei lijkheden zal ondervinden. Tevens vindt hij Mn arbeider op zoo’n traject te wei nig. De voorzitter zegt, dart het hier juist een moeilijke kwestie betreft, dat men dan de proef op b.v. een jaar zou kun nen ateilen. De heer Mulder wil dan toestand, dien mca nu heeft, houden. Waarom, zoo vraagt spr. zich af, moet men verande ren, aks het goed ie. Hij ziet er boven dien geen voordeel in als het op een an dere wipe wordt onderhouden Na een vrij breedvoerige onderlinge dtecussie over dit onderwerp, wordt het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht en blijkt, dat de stemmen slaken Namelijk drie voor en drie tegen.’ Hierna schorst de voorzitter de verga- dering om haar even later weer te ope nen en nogmaals de kwestie van het onderhoud van den Lopiker Voordijk aan de orde te «tellen. Na eenige besprekin gen besluit de raad om den ouden toe- - stand te handhaven, dus alles aan te be steden, terwijl de gunning aan den raad blijft Ook zal de jaarlijksche aooge- neamde generale bêgrinding van den weg ideale vinden, terwijl in de verdere voor waarden geen verandering wordt ge bracht De tijdsduur van den onderhoud wordt weer op drie jaar bepaald. Vervolgens biedt de voorzitter den raad een <x«w)ept-<)ntwerp politieverordening aan. Dit concept wordt in handen van een commissie gesteld, die bestaat uit de hoeren De With, Strien en Mulder. BU da hierna plaats hebbende rond vraag, vraagt de heer De With hoe het staat mot den onderwijser aan do school te Lopikerkapel. De voorzitter antwoordt, dat thans 16 brieven aan versohillondo wachtgelders zijn gesonden om informaties van hen te kunnen verkrijgen. B. en W. ritten ook gebonden en kunnen niet doen wat zo willen. Men moet n.l. een wachtgelder mmWIki. Sr i» hoofd r«w»wt, keurd op een cijfer van f 8,25. het pri- mitief kohier van deze belasting voor *28 wordt vaetgesteld op een bedrag van f 88,00. Deze belastingheffing geeft den heer Van Loon aanleiding tot de opmerking, dat deze heffing hem wat laag voor komt. Vooral wat de heffing van de pleizierhonden betreft. Deze heeft spre ker hier moer speciaal op het oog. Hij zou tot verhooging willen overgaan. De voorzitter merkt op,, dat de heer Van Loon dan ook inzake deze kwestie een schriftelijk, met redenen omkleed, voorstol moest indianen. De heer Van Loon zegt dit toe. Bij de hierna plaats hebbende rond vraag vraagt de heer P. .de Leeuw den Bouter of het dagelijksch bestuur al een begroeting heeft opgemaakt van de kos ten, die een verbetering der trappen bij den Bergstoep met zich zou brengen. De voorzitter antwoordt, dat men hier toe nog niet is kunnen overgaan, omdat men niet weet hoe het met de begroeting voor het jaar 1928 af zal loopen. Ook de begrooting voor 1927 ia nog niet goedge keurd teruggekomen. Spreker meent, dat de redenen van deze nog-niet-goedkeu- ring liggen in de annexatieplannen. De heer Hoeijenbos vestigt de aan dacht van B. en W. op het uurwerk, dat zich in den .toren bevindt. Hij acht het wensohelijk, dart daar vernieuwing plaats vindt. Het uurwerk geeft de vreemdelin gen aanleiding tot spotternij. Het wordt tijd, dart daar eens naar gekeken wordt, want men kan niet eens zien hoe laat het is. De voorzitter is het met den heer I Hoeijenbos eens. Ook hij heeft er al eens over gedacht, daar hij de aanschaffing v&jf een nieuw uurwerk als noodzakelijk erkent. Doch de moeilijkheid is: het ver- kriïoen van geld. De heer Hoeijenbos meent, dat het geen uurwerk meer genoemd kan worden, ter wijl de voorzitter op de vraag van den heer Ooms hoe oud of het uurwerk al dart de ventende lieden weten dart Berg ambacht een welvarend oord is Deze verdachte zeide. dat hij reeds tien jaar in Bergambacht gevent had en toen zij nog geen vergunning noodig”. De politie zei: „G’en moet permissie hemmen en schrijf one direct op. Ik heb altijd nermissie heft. Hij laat mij niet de tijd naar het gemeentehuis te gaan. Ik heb ook naar het gemeentehuis gewist voor de vergunning. Nooit heb ik een boete of zooiets geheft. Xmbtenaar Maar u Is toch wel gaan venten voor u vergunning had. Verd.: Nee, de politic was bezig met dien anderen man en toen heeft hij mij meteen gepakt. Ambtenaar: Maar u m<wt eerst ver gunning hebben en dan pas gaan venten. Verd.. Ik heb niet gavent. Rechter Ja, u zal wel al ventende naar de vergunning zijn gegaan. Verd.: Ik heb nog nooit gebedeld. Rechter: Nee, u reist nog wel met het spoor goeie dag. De Ambtenaar vordert f 0A0 subs. een. dag, de rechte? veroordeelt cooiform. DE ROODE REFLECTORS OP DE RIJWIELEN. Er deugt er geen een van. J D. stond terecht omdat hij niet voldaan had aan de verplichting om op zijn rijwiel bevestigd te hebben een ver ticaal geplaatst Jicht of roode reflec tor aan de achterzijde. Verdachte, zeide, dat hij wel een rooden reflector op zijn fiets had en toch omgeschreven werd Rechter: Ja, maar de reflector was niet goed. Die bepaling is gemaakt om do vei ligheid van het verkeer en als da re flectors niet goed zijn, dan kun je net zoo goed met een houtje in de genviJ gaan zitten peuteren. Don helpt het nog niets. De Rijksveldwachter Van Zwieten ver klaarde dat er van al de reflectors, die in den handel gebracht zijn, niet één deugt. De proef is genomen,. Ze stralen niet uit. Ik heb er zelf ook een op mijn fiets, die niet goed is, zoo zegt getuige. Alles wat maar roode glaasjes was, is in den handel gebracht De (Ambtenaar ia mede van, oordeel, dat in 'dezen den verkoopers meer schuld treft dan den wielrijders. Daarom vordert apr. een kleine boete Man f 0 50 subs, een dag, maar raadt verd. aan nu voor een goeden reflec tor te zorgen en zichzelf ervan te over tuigen, dat deze goed uitstraalt De rechter veroordeelt conform I HIJ HAD NIET GEBLAZEN. JIJ bent ook aan moois chauffeur. Dirk de R. .had op 13 Jan. 11., dos v.m. 10.40 uur te Ouderkerk ad UaeeJ gereden mert een auto en had bij een zew scherpe bocht in den weg geon signaal gegeven Ook waa gebleken dat verd. geen rijbewijs had. Rechter: Moor je weet toch wel, dat je in de bochten moet blazen. En aan de politie heb je volgens he<t verbaal ver klaard, dat je je rijbewijs had verloren En dat je er niet aan eedacht had om signaal te geven. En je bent ook zeer bru taal tegen de politie opgetreden. Wart doe jij brutaal te zijn, terwijl je heele maal van de wijs bent. Je gaf geen sig naal en had geen rijbewijs. Jij bent een mooie chauffeur hoor. De Ambtenaar vorderde tweemaal f 3 boete subs, vijf (lagen. Verdachte vindt het wel een beetje bar voor zoo’n geval, zoo’n hooge boete. Rechter: Zoo’n geval I 1 1 Verd.: Ja, het is toch geen diefstal of zoo. Rechter: Er had wel een mensch dood gereden kunnen worden. Ik zal je ver- oordeelen tot tweemaal f 6 sube, dagen. DE MAN DIE DEN WEG WIST. HIJ zou wel naar Den Haag schrijven, Arie van Z. te Schoonhoven waa ge verbaliseerd, omdat letter- en nummer plaat van zijn auto niet behoorlijk ver licht waren. Verdachte ontkent dit frit, goed verlicht. Rechter: Dat zal wel niet zoo zijn, want anders zou de politie er geen werk van maken. De verbalisant, (de rijksveidwnchter i Van Zwieten, verklaart, dat letter en w™, UU. «UU W um «.r..r. nummer van verre totaal onmehlbaar is, antwoordt, dat het van 1817 dateert. I en, van <üchtbij dejwste let- De heer Ooms merkt op, dat vroeger de behoefte van de aanschaffing van uur werk in den toren moet zijn gevoeld, an ders had men het niet gedaan. Spreker meent, dat ook nu die behoefte nog ge voeld wordt. Hij zou het wensohelijk vin den, als B. en W. eens een voorstel uit werkten tot aanschaffing van een nieuw uurwerk in den toren. De voorzitter zegt, dat vroeger al eens naar den prijs van een uurwerk is ge vraagd, doch de kwestie geldt ook nu nog hoe moet men ze financieren. Misschien is er wel van de Schoolspaarbank te lee- nen tegen matige aflossing. De heer P. de Leeuw den Bouter geeft in overweging» dat B. en W. deze zaak eerst e«ns bezien, waarna ze later in den raad gebracht kan worden. De voorzitter zegt bespreking toe. Wethouder De Jong informeert hierna of de voorzitter al iets omtrent de an nexatieplannen kan mededeelen. De voorzitter antwoordt, dat hij nog niets daaromtrent kan mededeelen. Wel hebben God. Staten gezegd, dat er een op- i lossing gevonden moet worden. Vervolgens brengt de wethouder De Jong de benoeming van een onderwijze- ros aan de Openbare Lagere School naar 4 voren en vraagt hoe dat rit. visoerd heeft zijn voorstel in te trekken, I - - omdat het geen genade in de oogen der 1 anders denkende raadsleden kon vinden Het voorstel wordt hierna ingetrokken waardoor de eindstemming gelijktijdig vervalt. Als punt drie der agenda komt thans aan de orde een verzoek der wed. P. C. Kok alhier, betreffende plaatsing graf steen op de algemeene begraafplaats. De raad besluit dit verzoek in te willigen on der de voorwaarden, die aan het plaat sen, van een grafsteen gesteld zijn. De heer Van Loon is er niet tegen, dat er steenen op de begraafplaats worden geplaatst, doch vindt het bedrag, dat daarvoor moet worden gestort, toch wel weinig. Hij zou het bijv, met de helft wil len verhoogen. De voorzitter zegt, dat dit voorstel nu niet kan worden behandeld, daar het niet op de agenda staat. Hij raadt den heer Van Loon aan een sohriftelijk voorstel in te dienen. De heer Van Loon antwoordt, dat dik zal geschieden. Het volgende punt betreft aanvulling van het reglement van het burgerlijk armbestuur. Voorgesteld wordt, het re glement zoodanig aan te vullen, dat niet eerder tot uitbesteding van een bestede ling zal worden welgegaan, dan nadat een geneeskundig onderzoek heeft bewe zen, dat de geestelijke zoowel als de licha melijke gezondheidstoestand van de le den van het gezin, waarin de bestede ling zal warden overgebracht van geen hunner een gevaar voor hun huisgenoo- ten oplevert. Ook wordt in het reglement opgenomen, dat de geestelijke, zoowel als de lichamlijke toestand van den be stedeling geen gevaar voor rijn omge ving mag opleveren. Wordt na eenige discussie goedgekeurd Hierna komen aan de orde voorstellen van B. en W. inzake: a. verkeersverorde- ning met maximumsnelheid enx De ver ordening, die in de vorige openbare zit ting was vastgestold, wordt ingetrokken en een nieuwe verordening wordt vastgesteld. Deze intrekking heeft slaafs, omdat Ged. States verochil- lendo bezwaren togen de verordening hadden geopperd. Thans wordt onder moor in de nieuwe verordening bepaald, dat een fietsrijder in de kom der gemeente niet harder dan tien kilometer per uur mag rijden. Tevens is het verboden een pak te vervoeren, dat een grootere breed te heeft dan tachtig centimeter. Wordt goedgekeurd, b. sluiting van den Berg- stoep voor het verkeer van motorrijtuigen en rijwielen. De constructie van dezen stoep en de scherp^ bocht, die rich onder aan dezen stoep bevindt, geven het da gelijksch bestuur aanleiding voor te stel len voor sluiting. Wordt goedgekeurd, c. plaatsing wegen der bebouwde kom der gemeente in de derde klasse. Wordt, na toelichting door den voorritter goedge vonden. d. Vaststelling supplement ko hier hondenbelaeting, wat wordt fotdge- AMMERST0L Voorzitter-secretaris de burgemeester, de heer J. A. A. Uilkens. Alle leden te genwoordig. De voorzitter opent de raadszitting en leest de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld Vervol pens deelt hij mede: a. dat op 30 December 1.1. de kas van den gemeente ontvanger is nagezien, waaruit bleek, dat in kas was een bedrag van f 1189,20, waaronder een klein voorschot was be grepen en een gedeelte op de giro-reke- ning stond. Zoowel kas als boeken en bescheiden waren in orde; b. dat door het Centraal Bureau van Verif. van NederL Gem. de kas, boeken en bescheiden van het electrisoh bedrijf zijn gecontroleerd. Met inbegrip van een bedrag, dat op ds riro-rekening stond, bleek in kas te zijn f 793,94, wat eveneens in orde werd, be vonden; c. dat van den heer P. H. van den Berg bericht is ingekomen, dat hij zijn herbenoeming tot lid van het bur gerlijk armbestuur heeft aanvaard; d. eenzelfde bericht van Dr. Bouwman te Bergambacht, inzake het aanvaarden van zijn benoeming tot gemeente-geneesheer voor het tijdvak van twee jaren; e, dat de heer H. de Jong Dz. zjjn benoeming tot lid van de commissie fan toezicht op het larer onderwijs heeft aangenomen; f. dat Gedeputeerde Staten hebben bericht, dat zij de beslissing inzake de goedkeuring der begrooting ’28 hebben verdaagd, ter wijl zij tevens machtiging geven tot het uitgaven der helft van de in de begroo- tin” geraamde posten van uitgaaf en tot i- het ontvangen van alle daarin geraamde l ontvangsten. Al deze mededeelingen wor den voor kennisgeving aangenomen. I Vervólgena stelt de voorzitter aan de orde de eindstemming over het voorstel van wethouder De Jong betreffenende subsidie exploitatie Het Gebouw. Wethouder De Jong deelt, voordat tot stemming wordt overgegaan, mede, dat hot bestuur van Het Gebouw hem goad-

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4