ONGEVALLENVERZEKERING Belastingvragen. Gemeenteraads vergaderingen. PUROL or op! Rechtszaken. Burgerlijke Stand TwInMii |ur gnangmlulral. H« wecïtahcl te 'i-Burtoganboach deed uitspraak In de etreJzaak in boomi b<- roep twen 0. M 3# jaar, coiffeur l. Roannood, gedetin «rd, veroordeeld door de rechtbank, tot 20 jour ge\ angenisstra/ wegens doodslag o<p zijn echtgenoot© an brands tiohting. Hot Gerechtshof veroordeelde verdanh te tot 20 jaar gevangenisstraf. Twm vliegers verongelukt. Bij Zol- kiew in Ooet-Galicië ie een militair vlieg tuig, door ontploffing van de benzin©- tank, in brand geraakt en omlaag ge stort. De vlieger en zijn begeleider wer den gedood. Met de blljartkeu. In een Rotter- damsch oafé ontstond twist tusschen bil jarters De 27-jarige A. L. van G., uit de Ghassésitraat, bekwam hierbij een slag op het hoofd met een biljartkeu. Bloe dend verwond werd hij door den Genees, kundigen Dienst naar zijn woning ver voerd. De familie zal betalen. Zooals wij gemeld hebben, is een ambtenaar ter ge meentesecretarie te Boxtel voortvluchtig na een bedrag ten nadeele van de ge meente verduisterd 'te hebben. De ge meente zal evenwel geen schade lijden daar de famüiie van dezen ambtenaar heeft toegezegd, het verduisterde bedrag te zullen reatdtueeren. EEN PAAL OP DEN KINDERWAGEN Esn kind gedood. Een eigenaardig en tragisch ongeval heeft te Bneslau (Duitschland) plaatsge had Een kindermeisje wandelde met twee kinderen, een meisje van 7 en in een wagentje een meisje van 2 jaar. Toen het kindermeisje met de kinder wagen een hoek van een straat omsloeg, kwam een auto vootrbdj, die voor een an deren auto wilde uitwijken en tegen een lantaarnpaal reed. Hierdoor bjrak de paal af en viel op den kinderwagen. Het Ln den wagen lig gende kindje werd zeer zwaar gewond en was weinige oogenblikken later over leden Het oudste meisje kreeg eveneens ern stige verwondingen, terwijl het kinder meisje een zenuwtoeval kreeg. Een autodiefstal. Te Berlijn Ghariottenburg weyd in den nacht een chauffeur van een particulieren auto aan gerand door een bende jonge kerels, die hem uit den auto sleurden en er vervol gens met den wagen vandoor gingen. De chauffeur slaagde er echter nog in op de treeplank te springen en zich aan den auto vast te houden De roovers sloegen zoolang op hem -los, tot hij op de straatsteenen viel, zoaider gelukkig ernstige verwondingen op te loopen Een agent die toevallig voorbij kwam, sprong nu op een voorbijrijdende taxi om de roo ers te vervolgen. Daar echter de particuliere auto veel vlugger reed, konden de dieven ont komen Tevergeefs poogde dt agent door van zijn revolver gebruik te maken, hen te achterhalen .maar de achtervolgers reden in zigzag door de straten en bleven zoo ongedeerd o Door kokend vet verbrand. Het 1H- jarig dochtertje van den heer S te Nij megen heeft een pan met kokend vet oven- het lijfje gekregen. De kleine is overleden Baby van zat waken aan dan weg ga- vonden. Zaterdagmiddag is een jonge tje van omstreeks zes weken te Hoens broek (Limburg) langs den weg gevon den. Het moet daar neergelegd zijn door eet meiaje van omstreeks lb jaar. Hol adres van dit meisje heeft men nog niet kunnen opeporen. De politie stelt een on derzoek in. Groota hotelbrand In Amerika. Het hotel Colo-rado-House te Denver in da Ver. Staten is in de vroegte door ombeken de oorzaak uitgebrand. Ruim 100 logeer gaaten konden zich redden door uit da eerste verdieping te springen. Vijf perso nen zijn verbrand, vier met .levensge vaarlijke en 9 met liohtere brandwonden naar een ziekenhuis vervoerd. Vijf perso nen worden nog vermist. GR00TE HEIDEBRANDEN. Onvoorzlchtlghsld da oorzaak. In de omatreken van Hamburg zijn vermoedelijk door onvoorzichtigheid van wandelaars verschillende groota branden in de heide ontstaan. De brandweer mn Hamburg moest elf maal uitrukken. De grootste brand ontstond te Langen- homennoor, waar niet mipder dan 80.000 vierkante meter heide en veengrond in brand stonden. De brandweer moest hier met achop en spade probeeren den omvang van den brand te beperken. Nabij Partenbeck geraakten ongeveer on hetzelfde tijdstip 20.000 vierk. meter bedde in brand. In de omgev ing van Rien- dorf, ofr Pruieisch grondgebied, werden 10.000 vierk. meter heide an bosoh eeD prood der vlammen. In de buurt van de gemeente Neuho/ j in de Taunus zijn Zondag 180 morgeD j heide in brand geraakt, doordat pad vin- j ders onvoorzichtig met vqur waren om i gegaan. Het vuur sloeg over op een dennen- boech van 20 morgen. De ibrandweerafdoelingen der omlig gende dorpen konden het vuur niet. mees ter worden ondanks de hulp van een 200-tal vrijwilligers; men moest de brand weer uit Wieebaden te hulp roepen. De namen der schuldige padrindera kon len vastgesteld worden. Wat da moderns geneeskunde kan. In het Evangelieziekenhuis te Boston Amerika) is men er in geslaagd een k,nd dat oogenechijnlijk dood geboren was, na meer dan een half uur in 't leven te .brengen. Nadat men eerst alle mogeliike midde len geprobeerd had, het kind te doen ademhalen, telefoneerde de dokter, die hst behandelde, naar de brandweer, om snel een daar juist Ingevoerd hulpmiddel een *g. inhaJator, te zenden. Dit toetrte) bevat tweo tanks met zuurstof en water stof, waaraan een mechanisch ademlia lingaapparaat en een slang zijn beves tigd. Men stelde het in werking en binnen 8 minuten ademde de pasgeborene aeli- standig en zond zijn dankbare kreten de wereld in. In volle vaart tegen esn boom. Bij Gassel (Duitschland) is een auto in volle vaart tegen een boom gereden. VaD de 4 inzittenden is een dame gedood, de anderen zijn vrij ernstig gewond. Mot esn scheermes op hot hoofd gesla gen. Aan boord van het stoomschip Delftland te Rotterdam heeft do rivierpo litie aangehouden den 37-jarig«n ma troos T. van V., die te Bordeaux bij een twist zijn kameraad G. J. S., met een scheermes dusdanig op het hoofd heeft geslagen, dat S. een schedelbreuk kreeg 8- is te Bordeaux lp een ziekenhuis ter verpleging opgenomen en Van V. is opge sloten Stelende pofftls-agsnfen. Te Gronin gen zijn de 30-jarige W. ter B en de 31- jarige H. B., bedden agent van politie al daar, met ongeveer 7 dienstjaren, be trapt op het stelen van sigaren en siga retten ten nadoele van den heer S. in de Emm astraat te Helpman. Beide hebben bekend en zullen ter beschikking van do justitie worden geeteld. Gevaarlijke deslnfectlemlddelen. In oen hotel in de Charentonetraat te Pa rijs was men (bezig met het ontsmetten van kamers. Het desinfectiemidd.e] schijnt nog al kras te zijn geweeet, want een schoonmaakster is tengevolge van het inademen der giftige gassen gestorven en een hotelknecht is stervend naar een zie- kenbuia gebracht. GR00TE BRAND TE BERLIJN. Brandstichting In het spel? Twee van de groots magazijnen. gelegeD bij hot iLahrer Bahnhof te Berlijn, zijn Zaterdagnacht vrijwel geheel door brand verwoest. De brand, die Zaterdagavond om 10 uur was uitgebroken, was zoo he vig, dat vrijwel de geheele Berlijnsohe brandweer moest uitrukken om het vuur te bestrijden; eerst Zondagochtend om 8 uur was de brand geheel gebluscht. Het magazijn, toebehoorend aan de Hamburger Speicher G. m b. H., ia ge heel afgebrand, de «chade .is zeer groot, daar er 8000 ton suiker en duizenden tonnen gerst en meel waren opgeslagen Alleen de verloren waren moeten een waarde van 700.000 mark \ertegenwoor- di"en Men aoht het niet uitgesloten, dal brandstichting in het spel is. Afschuwelijks wraakneming. Te Gratz in Stiermarken heeft men den 48- jarigen katholieken priester Janz dood in zbrr woning gev onden. De doode hing aan een haak naast de deur. aan handen en voeten met ketenen geboeid, welke kete nen met hangsloten waren gesloten. Mod denkt met een wraakneming te doen te hebben. DE DUBBELGANGER GEPAKT. Hos hij work gsgaan was. Wij meldden hoe te Zoalen een dub belganger van den zoon des huizes eener aldaar woonachtige familie, welke zoon in de gevangenis te Leeuwarden zit, ziob listig bij de familie voor den zoon had doen doorgaan en de plaat poetste, toen het bedrog ontdekt werd. Thans wordt gemeld, dat de dubbel- 1 ganger in zijn woonplaats (Leeuwarden aangehouden is. Uit het voorloopig onderzoek door de nolitie te Zoélefi is gebleken, dat hij van verschillende zaken, de familie Van Z betreffende, op de hoogte is gekomen, doordat hij kennis had gemaakt met he< meisje van den veroordeelde. Het voor nemen om van de op deze wijze verkre gen inlichtingen ten eigen bate gebruik te maken, is, naar hij beweert, eerst by hem opgekomen, nadat hij door Zoelen- twhe jongens als A. G. van Z. begroet was. Eenmaal bij de „ouders" thuis had hij niet verzuimd een kleindoohter der oude lui, die hem dadelijk als „oom Jot" begroet had, uit te hooren. Niemand die hem in Zoelen ontmoette, had aan zijn identiteit getwijfeld. Tweemaal had hij zich ter gemeentesecretarie vervoegd om te informeeren, of daar zijn ontslag brief uit Leeuwarden nog niet was aan gekomen. Hij had, ofschoon kathoMek, zich de beete plaats in de Herv. Kerk laten verzekeren. Zelfs nadat de brief van den veroor deelde uit Leeuwarden bij Van Z. was aangekomen, verkeerden deze en zijn vrouw in twijfel Groote onrust maakte zich na de vlucht van den dubbelganger van hen meester. Zij zonden zelfs iemand naar hun zoon to Hilversum om te in formeeren, of „Jot", de roepnaam van den zoon, ook daar was. Bij de te Zoelen gehouden confronta tie heeft de verdachte volledig bekend. Hij zal (er beschikking van de justitie worden gesteld. Achter op ds flets zitten. Op den Westersingel te Rotterdam is de B-jarige F. K., uit de Davidstraat, toen zij bij haar broer achter op de fiets zat, me' net linker voetje tusschen de spaken van het achterwiel bekneld geraakt. Zij heeft een diepe wond aan den enkel gekregen en is in het Kinderziekenhuis behan deld. EEN SMEERPOETS. Geld in lucifersdoosjes. Te Roosendaal is een huisje van een landlooper opgeruimd, waarbij bergen vuil, vodden, stroo brandhout enz naar buiten gesleept en ook eenige merkwaar dige vondsten gedaan werden. Hier en daar trof men namelijk oude vervuilde lucifersdoosjes aan, waarin geld gebor gen was, elders vond men weer geld in vodjes papier verpakt, w.o. enkele brief jes van f 10, ziherbons van f 2.60 sn mn f 1 (de laatste door verjaring reeds waardeloos) en zilveren en koperen muntstukken ,tot een waarde van ciroe f 50. Overigens werden nog verschillen de distributiekaarten, broodbonnen ena, uit den oorlogstijd gevonden. Het vuil en vodden werden near de vuilnisbelt overgebracht, terwijl de scha mele meubeltjes en dergelijke ter beschik king blijven van den zonderlingen eige naar. De man, in het bedt van een groo- ten baard, heeft de gewoonte dit ver siersel met schoensmeer te verzorgen. Al oerder is hij eens dn het ziekenhuis flink gereinigd, dooh zoodra hij weer de be schikking over zichzelf krijgt, vervalt hij wederom in zijn eigen vervuilende ge woonten. Esn ruw vostbalspslsr. De rechter te Weenen heeft 'n voetbalspeler tot 5 da gen hecht, veroordeeld, omdat hij 'n tegen stander zoodanig had doen Vallen, dat de ze daarbij beide polsen gebroken had Het Merkwaardige van defce uitspraak was, dat de scheidsreohter in kwestie het gebeurde aan een ongeluk toeschreef en dan ook niet had gestraft. De rechter was echter van oordeel, dat de spelregels voor hem van geen beteeke- nis waren, indien ze met dé strafwet in tegenspraak waren en dat hij dan ook aan de verklaring van den scheidsrechter geen waarde hechtte. Tegen dit vonnis werd beroep ingesteld. VIJF EN VEERTIG MENSCHEN GEWOND. Door sen paniek bij een brand. In de gemeente Solt is bij een lezing een film in brand gevlogen Onder de aanwezigen ontstond een pandek. Onge veer 45 menschen, die $en uitgang niet konden bereiken, kregen brandwonden 12 van hen werden zwaar gewond. Vijf milliosn wsrkloozsn In'Amtrika.— Uit New York wordt gemeld, dat zekere hegr Coxey aan het hoofd van een le gertje werkloozen een w&ndeltochi naar Washington zal ondernemen om op die wijze de aandacht te vestigen op de groo te werkloosheid, die thans in de Ver Staten heerscht. Verleden jaar had Goxey ook al eens zoo'n* betooging ge leid. Er zijn thans volgens Goxey in de Unie vijf millioen werkloozen en werkt slechts 25 ptC. van de Amerikaansche fabriekeü met volle capaciteit. De Amerikaansche Minister var. Ar beid stelt het huidige aantel werkloozen lager n.l. op 2 a 4 millioen. Vrageri inzake belastingkwesties wor den k >steloos voor ubonw 's beantwoord door den heer E- AWijsmuller, ac countantMen zende vragen in aan ons bureau met insluiting van postzegel a 7 4 cent voor doorzending- D. te Gouderak vraagt: Is het juist da.» Inspecteur winst mag nemen op het sa laris of loon dat de kinderen aan hun ouders afdragen? Moet dit meerdere niet veeleer beschouwd worden als een terug gave van in een meeks van jaren aan diezelfde kinderen voor studie en vak opleiding voorgeschoten gielden, welke dus in geen geval als winst mogen wor den aangemerkt Zal de heer Inspecteur ook rekening houden miet eventueele ver liezen op inwonende kinderen? Antwoord: Wanneer de kinderen hun volle salaris of loon aan de ouders geven mag de Inspecteör hetgeen meer wordt vergoed, dan voor een behoorlijke beta ling voor kost, inwoning etc. noodig is, bij het inkomen van de ouders voegen Wanneer de ouders voor hunne meer derjarige kinderen kosten moeten maken teneinde deze te kunnen laten studeer^n, kan met deze kinderen oen schriftelijke overeenkomst worden gemaakt, waarbij de kinderen zich verplichten t.z.t4 bet betaalde bedrag terug (terug) te geven. Krachtens deze overeenkomst hébben de ouders op de bedoelde kinderen een .vor dering die ook rechtens kan warden ge- ind, in dat geval kan hetgeen boven de normale vergoeding door de kinderen wordt betaald worden beschouwd als een afbetaling op de schuld en kan dat meer dere dan dus niet bij bet inkomen van deouders worden gevoegd. 1 Met verliezen dp inwonende kinderen mag niet worden gerekend. Indien er minderjarige kinderen zijn wordt de ge wone kinderaftrek toegepast, aannemen de, dat het inkomen van die kinderen zoo klein Is, dat zij zelf niet in de belasting zijn aangeslagen. 0TT0LAND. Tegenwoordig zijn de voorzitter, te vens secretaris, de Edelachtbare Heer R. D. G. M. van Slijpe; de wethouder» IJ. Muilwijk en A. Swijnenburg Jr., en de leden J. de Ruiter, B. Bakker en R van Buuren. Afwezig zijn de theeren J Aantjea en S. Stuy. De voorzitter opent de vergadering met de voorlezing van het gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Punt I is vaststelling van 't vermenig- vuldigingscijfer Gemeentelijke Inkomsten belasting 1928-1929. De voorzitter deelt hierbij mede, dat het nu de vraag is hoe het bbelaatbaar in komen van 1927 ia tfeweeat. Vorig jaar was het belastbaar inkomen van 1920 ge. raamd op f 200.000, terwijl het volgen» de opgaaf van den Inspecteur der Di recte Belastingen te Gorinchem bleek te zijn: f 302.000. Spr zegt'als het belast baar inkomen weer op f 200.000 wordt geraamd, dat dan het vermenigvuldiging^ ciifer 1 8 moet zijn. Gelet op de op brengst van het belastingjaar 1927-1928 «tellen B. en W. voor het rtrmenignil- digingaoijfe» voor 1928—1929 te bepalen op 1.0 (vorig jaar 1.8). Met algemeen® stemmen wordt hiertoe besloten. Punt II ia Kohier Hondenbelasting voor 1928. Dit kohier wordt, zoo als he* door B en W.. ia opgemaakt, vaetgeetald, n.l. met 28 honden in de le klaese en 12 hon den in de 2e klasse, tot een gezamenlijk bedrag van f 90. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat God. Staten dezer provincie hebben goedgekeurd het besluit van den raad van 2 Deo. 1927, tot aanvulling van het reglement van het burgerlijk armbestuur maar dat nadien dog een schrijven li in gekomen van Zijn Excellentie den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, met opmerking, dat het reglement nog oenige aanvulling behoeft. Met alg. st. wordt besloten, aan a Ministers wensoh te voldoen en aan ar tikel 21 van het reglement een zesde lid toe te voegen, luidende: „Tot uitbesteding wordt niet overgegaan, alvorens een ge neeskundige schriftelijk heeft verklaard, dai hem na een opzettelijk daartoe inge steld geneeskundig onderzoek zoowel van alle h den van het gezin, waaraan de be- siet ding zal worden toevertrouwd, als van den bestedeling zelf, is gebleken, dt. de gezondheidstoestand van geeu huuner zoowel in lichamelijk als in geee- teii i opzicht, een gevaar oplevert voor i unne huisgenooten." Punt 4 is wijziging begrooting 19281 De voorzitter zegt, dat enkele posten zijn overschreden en dus verhooging noodög is. Met algemeen© stemmen wordt de be- grooting dienovereenkomstig gewijzigd Ten slotte deelt de voorzitter mede, dial een schrijven is ingekomen van het be stuur van het waterschap De Neder- waard, waarin wordt medegedeeld, dal de noodige stappen zullen worden ge daan om den weg Korte Zijde in den polder Laag-Blokland te verbeteren. Verder niet» meer te behandelen zijn de en geen der leden het woord meer verlangende, sluit de voorzitter de verga dering. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. (Vervolg en Slot van No. 5404.) De voorzitter haalt eed geval aan, waarin de gemeentewerkman naar een oude tante te Woddimxveen moest en toen kwam de man om verlof te vragen Dit is hem boen gegeven .Het gebeurt wel eens n' paar maal per jaar, dat hij ver lof vraagt en dat is hem toegestaan. De heer Toon wil den gemeentewerk man officieel vacantiedagen geven. Wethouder W. van Waaabergen zegt, dat waneer de gemeentewerkman vrij wil hebben, dat hij het dan ook krijgt Maar hij wil geen zeven dagen vastleg-, gen, Wanneer de gemeentewerkman de ze zeven dagen achter elkander vacantie zou nemen, dan zou dit te veel voor de "©meente kosten,omdat er dan iemand in zijn plaats zon's moeten worden ge steld. De voorzitter brengt in het midden, dat als de gemeentewerkman om verlof vraagt, hij dit dan ook altijd krijgt. a De heer Verhoef komt hierna terug op hetgeen door wethouder Van Waasbergeu is gezegd omtrent de koeten, die aan de gemeente komen, indien de gemeen werk man zeven dagen achter elkander vacan tie zou nemen. Wanneer er een ander eventueel zou moeten invallen voor den gemeentewerkman, dan zou dit door den loswerkman bij het electrisch bedrijf kunnen geschieden. De voorzitter zegt, dat het niet in de bedoeling van B. en W. ligt, dat de ge meentewerkman van een recht op zeven vacantiedagen zou kunnen spreken. De heer Tom acht dit juist wel wen- soheliik. De gemeentewerkman moet het recht hiertoe hebben. Hij moet niet af hankelijk gesteld worden van een gunst. De heer Verhoef informeert hoe de monteur zijn vacantiedagen opneemt, want die moeten hem toch gegeven wor den, daar hij er recht op heeft. Hoe wondt dit nu ondervangen. De voorzitter antwoordt, dat dit door het in de plaats stellen van den heer De Bruijn geschiedt. De heer Verhoef meent, dat tijdens de vacantie van den gemeentewerkman de heer De Bruijn kan invallen. De voorzitter zegt, dat dit op de be graafplaats moeilijkheden met zich zaJ brengen. De heer Tom meent ook, dat de heer De Bruijn in kan vallen als do gemeente werkman afwezig is. En wat de begraaf plaats betreft, het zou goed zijn als de heer De Bruijn met die zaken op ds hoogte werd gebracht. De heer Maaskant wil ook zijn gedach ten over deze kwestie wol weergeven. Om een reserve of plaatsvervanger steeds ge reed te hebben, lijkt hem wel wat groot scheeps toe. Vervolgens komt hij ook op de kwestie van het geven van verlof aan den gemeentewerkman. Dat in de instruc tie wcxrdt vastgelegd, dat deze van een recht op verlofdagen kan spreken, daar mede is hij het niet eens. Bovendien is elk verlof niet even lang. Iemand, die met het hoofd werkt, "heeft meer verlof noodig. Dit ia noodzakelijk voor zoo iemand, omdai hij opfriesching van geest van noode heeft. Spr. meent, dat een va cantie van een gemeente-werkman met een» ambtenaar ter secretaris b.v. niet pa rallel behoeft te loo pen. Bovendien, als de gemeente-werkman verlof vraagt, dan wordt hem dit toegestaan. De heer Verhoef vraagt, hoeveel vacan tie de burgemeester en hoeveel de score fcaria krijgt. De voorzitter zegt. van meer dan acht dagen. De heer Verhoef vraagt naar een goed ahtwoord. De voorzitter antwoordt, dat dit onge lijk wordt geregeld. Heeft hij langer dan acht dagen vacantie noodig, dan wordt hem dit door den Commissaris gegeven •n is het linger dan sen maand, dan wordt hem dit door den Minister toege staan. En de secretaris heeft drie weken vacantia De heer Verhoef vindt, dat, wat door den heer Tam wordt voorgesteld, als re delijk kan worden aangemerkt. De mon teur heeft zeven dagen, de secretaris heeft drie weken, dus de gemeentewerk man behoort ook vacantiedagen te heb ben. Waarom moet die nu als een hin kend paard achteraan kamen.. Deze krijgt nu geen vacantie, terwijl het verlof van de andere ambtenaren is vastgelegd. Spr. vraagt zich ai, waarom men hier zoo tegen gekant is. De heer A. v. d. Wees zou de. vacan tiedagen van den gemeentewerkman wil len splitsen, als zeven dagen aan één stux te lang woTdt geacht. Spr. meent, dat de voorzitter zoo straks onduidelijk wae, toen daze over een begrafenis sprak. Wanneer er voor een begrafenis een dag vrij gegeven moet worden, dan is dit geen verlofdag. De voorzitter merkt op, dat de gemeen te-werkman naar Waddinxveen wilde en dat hij daarvoor een dag vrij kreeg. Wij de man een dag in zijn tuintje arbeiden, dan kan hij ook daarvoor een dag vrij krijgen. Het ligt niet in de bedoeling van B. en W. om het recht op vacantiedagen in de instructie vast te leggen. De heer Tom vraagt, om welke reden de werkman ze niet gegeven kunnen wor den. Wethouder W. van Waaabergen ant woordt, dat als de werkman ze neemt, hij wel in huis kon blijven zitten. De heer Verhoef vraagt, waarom de andere ambtenaren het dan wel is toe gestaan, dat zij vacantiedagen krijgen. Wethouder Van Waaabergen zofjt, dat het geven >van vacantiedagen aan een ambtenaar heel iets anders is. De heer Verhoef concludeert hieruit,' dat een werkman dus geen vacantieda gen van noode heeft. De heer Tom merkt op, dal het hier gaat over het recht op vacantiedagen. En zeven dagen is niet overdreven. De_ voorzitter zegt, dat men met het geven van vacantie een werkman niet ge lijk met een ambtenaar ter secretarie moet stellen. Een ambtenaar heeft een hqel andere opleiding gehad- De heer Tom merkt op, dat er toch een verschil van veertien dagen is in hel "even van vacantie aan een werkman of aan een ambtenaar ter secretarie. De heer Maaskant 'zeide, dat de vacantia niet parallel behoefde te loopen en dit doet het toch immers nipt. De heer Maaskant herhaalt nogmaals, dat wie met het hoofd werkt, meer be hoefte aan ontspanning heeft. Met een werkmhii is dit geheel iets anders. Deze heeft geen ontspanning noodig, doch wel rust. De voorzitter .zegt, dat het voorste) van B. en W. inhoudt o£n niet in de in structie vast te leggen, dat de gemeen tewerkman een recht heeft op zeven va cantiedagen. De heer Verhoef vraagt, waarom di» niet gedaan wordt. De voorzitter antwoordt, dat het nief noodig is. Wethouder Van Waaabergen brengt in hef midden, dat wanneer een zijner ar beiders een dag vrij wil hebben, hij dit krijgt. Spr. meent, dat dit bij eiken pa troon het geval zal zijn. De heer Verhoef merkt op, dat aan den een wel, doch aan den ander geen vacan tiedagen worden gegeven. Hij zegt ver volgens, tegen den voorzitter, dat geen vacantiedagen aan den gemeentewerk man worden verstrekt, omdat hij een antipathie tegen den man heeft. De voorzitter protesteert tegen deze uitdrukking en zegt, dat hij juist sym pathiek tegenover den man staat. De heer Tom merkt op, dat, wanneer B. an W. meer dan zeven vacantiedagen aan den gemeentewerkman geven, zij dan inconsequent handelen tan opzichte van het voorstel Verhoef en Tom. De heer De Jong zou er zich mede kun nen vereenigen, wanneer aan den go- men («werkman vijf dagen verlof werden toegestaan. De heer Molenaar vraagt aan den voorzitter, of de gemeentewerkman, wan neer hij extrq, dienst doet binnen den tijd der gemeente, of hij dan gekort wordt. De voorzitter antwoordt .ontkennend. De heer Molenaar zegt daarna, dat, wanneer het door gedreven wordt, dat de gemeentewerkman vacantiedagen krijgt, hij er tegen zal zijn, dat de gemeentewerkman werk verricht, waarvoor hij extra loon verdient en wel ke werkzaamheden tijdens den gemeente- tijd worden verricht. De heer Tom zegt, dat de gemeente werkman voor het verrichten dezer extra werkzaamheden wordt gestuurd. De heer Molenaar merkt op, dat, wan neer de voorzitter'het niet toestaat, dat de werkman deze extras-werkzaamheden verricht in den tijd der gemeente, d«.t deze dan ook geen extra geld verdienen kan. De heer Verhoef zegt, dat het daar nieit over gaat, dooh over de vacantie dagen. De voorzitter brengt vervolgens in hef midden, dat het een zekere gunst ia, die de werkman ook krijgt. Hierdoor kan hij extra verdienen. De heer Verhoef meent, dat dat niets met de zaak te maken heeft. De heer Molenaar had een en ander bij de be handeling van de begroeting naar voren moetep brengen. De heer Molenaar zegt, dat hij dit niet kon, omdat hij niet bij de behandeling van de begrooting is geweest. De heer Verhoef verzoekt den heer Molenaar hem dit dan niet kwalijk te nempn, dat hij dat heeft gezegd. Nu gaat het alleen maar over het vastleggen van zeven vakantiedagen voor den gemeente werkman in de instructie. De heer Van der Wees zegt, dat dis woorden van den heer Molenaar zijn inricht hebben gewijzigd, Als de werkman wordt uitgsksnd, dan wordt door htm een dubbel daggeld verdiend. Wanneer het voorstel Tom-Verhoef er door gaat, dan is hij er tegen dat de gemeente werkman in het vervolg wordt uitge leend af wel afgestaan. Wethouder Van der Dossen gelooft, dat, wanneer de hteren het voorstel door willen drijven, het er voor den gemeente, werkman niet beter op worden zal. Hij zal tegen heit voorstel stemmen. Vervol gens merkt spr. op, daL wanneer er een begrafenis is en de gemeentewerkman heeft een vacantiedag, dan zou hij wel kunnen zeggen, dat hij zijn werk op hen kerkhof niet doet, omdat hij vacantie heeft. De voorzitter brengt hierna het voor stel van B. en W. in stemming. Dit voor stel houdt in om op het voorstel Tom- Verhoef afwijzend te beschikken wat be treft de zeven vacantiedagen van den ge meente-werkman. Met het andere ge deelte van het voorstel Tom-Verhoef kan ht dagelijksch bestuur accoord gaan. Het voorstel van B. en W. wordt met drie stemmen tegen aangenomen, zoodat aan den gemeentewerkman geen verlof dagen warden toegestaan. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van den heer Voordijk een verzoek is ingekomen om grond te koopen aan den 's-Gravenweg, voor de som van f 3.50 per vierk. meter. Hot aantal be- noodigde vierkante meters bedraagt 200 tot 225. Dit verzoek is door B. en W met den gemeente-opziohter besproken B. en W. hehben daarna aan den heer Voordijk geschreven, dat zij genogen zijn aan den raad een voorstel te doen, mits de benoodigde oppervlakte drie honderd vierkante meter was. Hierop is door den heer Voordijk geantwoord, dat hij daar- O" niet kon ingaan. De heer Tom merkt op, dat daarmede het verzoek van den heer Voordijk nog niet is afgehandeld, al kan deze met het aantal van drie honderd vierkante mo tors niet acooord gaan. De voorzitter antwoordt, dat de heer Tom wat voorbarig^ ia. Vandaag is er nog iemand bij hem' geweest om grond te koopen. Toen heeft de voorzitter ge zegd, dat hij dan maar een verzoek moest schrijven. De vrager, zijnde de heer A W. J. Pruijt, heeft dit gedaan en die vraagt nu om drie honderd meter grond te koop, tegen betaling van f 3,50 a f 4 per vierkante meter. Adre«umt verzoekt bericht. Spr. vraagt nu aan den heer ÓB ori° w<wdt gw"e14' om het geheele stuk te vorkoopen. "Want door het kopetukje van de hand te doen ml men met het achterste blijven zitten. Hij gelooft wel, dat er ten kooper voor de geheele streek zal komen op dagen. De heer Maaskant wil vijf gulden per vierkante meter vragen, want de nu ge noemden prijs aoht hij voor de kop te laag. De voorzitter merkt op, dat men daar later wel eens spijt van zou kunnen heb ben door het stuk niet tegen betaling van vier gulden per vierkante meter te geven De heer Verhoef vindt vier gulden per vierkante meter hoog genoeg. Te meer als men den eventueelen kooper ver plicht om drie honderd vierkante meter te nemen. Men moet er ook rekening mede houden, dat men behalve grond ook nog water koopt. Men moet geen woeker gaan nemenf De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen om tegen betaling van vier gul den per vierkante meter een stuk van drie honderd vierkante meter te ver- koopen. De heer Molenaar wensoht hqt ge heele stuk te verkoopen, omdat hij vreest dat men anders met het achterste stuk zal blijven zitten. De heer Miaiaskant wil den prijs op vijf gulden per vierkante meter houden Blijkt het, dat het te hoog is, dan kan men later altijd nog op vier gulden terug vallen. De voorzitter voert hiertegen aan, da) men dan wel eens bedrogen kan uitko men Want, zegt hij, wie het onderste uit de kap wil hebben, dien valt het lid op den neus. Nu is de kans ar om het t« verkoopen en doet men het niet, dan blijft het stuk grond onproduotief liggen Vervolgens brengt de voorzitter de vol gende drie voorstellen in stemming. Ten mate het voorstel van B. en W. om het konstuk tegen betaling van vier gulden per vierkante meter te verkoopen, mits de kooner 300 vierkante meter neemt, ten tweede een voorstel van den heer Molenaar om het stuk in zijn geheel te verkoopen en ten derde een voorstel van den heer Maaskant om den prijs te stel- 'len op vijf gulden per vierkante meter Geen der voorstellen wordt aangenomen Hieruit vloeit dus voort, dat deze kwes tie in de eerst volgende vergadering weer Tom of deze voorbarig is, ja of neen.. De heer Tom zegt, dat hij voorbarig is "eweest, mar dat hij er bij moet zijn De voorzitter: Maar ik ook. De heer Verhoef meent, dat de voor zitter had moeten zeggen, dat er nog meer kwam. De voorzitter: Ik heb de stukken nog in mijn hand. De heer Maaskant: Daar moet men maar overheen stappen. De heer Tom: Neen, neen. De heer Maaskant concludeert uit d» voorlering van het ingekomen verzoek, dat om het kopstuk wordt gevraagd. Hij meent, dat de prijs te laag is, omdat ze het kopstuk allemaal weJ willen hebben De heer Molenaar geeft B. en W. in overweging het stuk in zijn geheel te verkoopen, omdat spr. meent, dat men het achterste gedeelte niet kwijt zal ra ken als men eerst het voorste gedeelte verkoopt. De voorzitter vraagt of het de bedoe ling van den heer Molenaar is, het ge heele stuk in massa te verkoopen, waar op de heer Molenaar bevestigend ant woordt. Wethouder Van Waasbergen gelooft, dat men het achterste gedeelte ook wel kwijt zal rakan, wordt het kon stuk eerst van ds hand gedaan. Wethouder Van der Dussen zegt. dal de strook grond met den inspecteur be keken is. Als het voorste gedeelte wordt verkocht, dan kunnen er op het achter ste gedeelte nog twee woningen worden geplaatst. Hij ziet er geen bezwaar in om het kopstuk te verkoopen. De heer Tom voert hiertegen aan, dat toen de inspecteur daar ter plaatse is geweeet, diens meening wed wat veran derd is. De voorzitter zegt, dat men met de omstandigheden rekening moet houden De vraag is hier of het in het geheel of in gedeelten moet worden verkocht. Spr gelooft niet, dat, wanneer het stuk in massa moet worden verkocht, er gega digden zullen komen. Zijn inziens kw.n men het beter in stukjes verkoopen. De heer Tom meent, dat men beter doet om het in het geheel niet te ver koopen. De voorzitter vraagt zich af, waarom men dit niet zal verkoopen. De heer Tam zou het door de ge meente wilen laten exploiteeren door b.v. er huizen op te bouwen. De voorzitter acht het beter, dat de gemeente niet tot bouwen overgaat. Dal moet men aan particulieren overlaten Daar zijn de bouwvereenigingen voor. Wethouder Van der Dusseu merkt op, dfit, wanneer men aan een persoon wenscht te verkoopen, men dan de an dere menschen er zoodoende ai houdt En als men dan de strook in het geheeJ aaneen van de hand wil doed, gelooft hii niet, dat er een kooper zal opdagen De heer Tom zegt dat niemand hui zen zal bouwen, die b.v. door den secre taris of den heer Swets bewoond kunnen worden. Wethouder Van dor Dussen aóht hel niet op den weg van de gemeente om zelf te bouwen. Wethouder Van Waarbergen zegt, dal wanneer men de particulieren in de gelegenheid stelt om grond te koopen, dait dan de mogelijkheid bestaat, dat er burgerwoonhuizen kom.en te staan, welke b.v. .met het front naar voren zouden kunnen worden geplaatst. Op deze wijze aw men dan een straat verkrijgen. De heer Maaskant acht het voorste stukje het meeste waard, daarom dacht hij, dat de prijs te laag was. De heer Molenaar blijft bij zijn idee Hierna deelt de voorzitter mede. dal van den heer A. F. de Jong alhier, eeD verzoek is ingekomen am land te huren B. en W. stellen vqot om dit verzoek toe te staan en te bepalen, dat voor elke H.A. f 150 huur per jaar moet wor den betaald. De heer Maaskant is niet tegen in- vrilli'Mr,- van dit verzoek, dooh zou wil len rien bepaald, dat het recht wordt voorbehouden om indien noodig, grond er af te nemen, indien er op gebouwd zal worden. Een regeling kan getroffen worden inzake mindere betaling met hef oog op het gebruik van minder grond, in dien er af wordt genomen. De wethouder Van Waaabergen deelt vervolgens mede, dat hij met adressant deze zaak heeft besproken. Deze wil niet meer geven dan f 125 per H.A., om dat het land arm is. Goedgekeurd wordt het land te verha ren voor f 125 per H.A. Enkele voor waarden worden aan deze verhuring verbonden. Vervolgens leest de voorzitter de ba lans, verlies- en winstrekening voor van dJe Wonangbouwvereeniging Ons Huis, welke mededeelingen voor kennisgeving werden aangenomen. Hierna komt een begrooting aan de orde, die de gamoenteopriohtwr heeft ge maakt ten aanzien van den waterafvoer ran de Kerklaan. De putten en nolee- ring, die de gomeenbe voor haar reke ning zal moeten nomei\, veroorzaken een kosten van f 240. De sloot, die rien bij de kerk bevindt, zal hierdoor worden ge dempt. Dit laatste werk behoeft de ge meente niet te bekostigen. Wordt goedgekeurd. Vervolgens komt een adres aan d« orde afkomstig van het bestuur dar ka tholieke school, inzake aanvulling leer middelen wegens het stijgen van het aan- tal leerlingen. In dit verzoek wordt een bedrag van f 50 genoemd, welke som wordt toegestaan. Eenzelfde verzoek van de bijzondere sohooï komt nu in behandeling. Hierin wordt vergoeding voor het geven van handwerkonderwijs gevraagd. Wondt eveneens toegestaan. Daarna doet de voorzitter nog mede- deeling van enkele ingekomen stukkeD en zegt ten slotte, dat de gemeente hei proces met den heer Struisvogel heef) verloren. Vervolgens wordt met vennenigvuldi- gmgsciifer der plaatselijke inkomstenbe lasting 19281929 bepaald op 1. Als punt vier der agenda komt nu aaw de orde de bespreking keuringsdienst vet en vleesch en al of niet aansluiting bi, Gouda. Besloten wordt niet bij Gouda aan te sluiten, maar een en eigen keuringsdienst te blijven exploiteeren. Het vijfde punt geeft comptabiliteitsbe- sluiten. B. en W stellen aan den raad voor een geldleening aan te gaan groei f 00.000 tegen 4 75 pGt. rente a pari met het Eigen Pensioenfonds van de Euro- peesche Burgerlijke Ambtenaren en Ns- derlandsch-Indië te Den Haag. Af te los sen in 40 jaren, van 1929 tot en me, 1948 Der jaar f 1025 en van f 1949 tot od met 1968 per jaar f 1375 Van het lee- ningsbedrag is noodig f 50 000 voor den bouw van het nieuwe raadhuis met meu bileerinpsko8ten en f 10.000 voor grond aankoop ter voorziening in de volkshuis vesting. Wordt goedgekeurd. De vaststelling van het kohier hon denbelasting dienst 1928 wordt ten slotte vastgesteld op f 790. Na rondvraag volgt sluiting. JAARSVELD. Voorzitter da burgemeester, da heer K. Vink; secretarie da beer LL van dar Weert. AUe ladan zuu tegenwoordig. JNa teakanmg (ter preeenüeiyet opent da voorzitter da vergadering met gebed. Vervolgens teeat de secretaris de notulen dae ouveranderd worden goedgekeurd. Hierna daalt da voorzitter mede: a. dat van de commissie tot wermg van school verzuim (da ülieded"*dg is inzake da benoeming van oen voorzitter en een seoretaris dar commissie en dat dit college het verslag der werkzaamhe den over 1927 heeft ingezonden, welk ver slag door dan voorzitter wordt gelezen; b. dat van B. en W. van Vreeswijk een schrijven ia ingekomen, waarin verzoo ht wordt mede te deelen of de raad van de gemeente Jaarsveld bereid is een deel dar koeten te betalen, die door de oommuwie van voorbereiding tot onderzoek inzake de kwestie tollen op dan weg Utrecht Vreeswijk, worden of zullen warden ge maakt. De voorzitter deelt mede, dat dit schrij ven door B. en W. ia besproken en hoe- wal men inziet, dat een opheffing van deze tollen een voordeel voor de gemeente Jaabsveid mede kan brengen, acht dit college den financieelen toestand der gemeente van dien aard, dat voorgesteld wordt niet in de kosten bij te dragen. De heer Benschop kan de meening van het dagelijksch bestuur niet deel en. Hij acht de opheffing van deze tollen voor de gemeente van een zoodanig belang, dat hij er voor is om het bedrag van f 25 toe te staan. -Vooral rijn deze tollen een groot ongerief voor de autobus ondernemers. Door opheffing der tollen «ouden zij wellicht tot verlaging der tarieven kunnen overgaan. De heer Verweij ziet er voor de ge meente geen groot voordeel in, al zouden de tollen eventueel worden opgeheven en gelooft ook niet, dat de-autobusonder- namers hun tarieven zullen verlagen. Wat B. en W. omtrent den financieelen toe stand der gemeente zeggen, ka.n voor den raad een aanleiding zijn inzake bet betalen van een gedeelte der kosten ach terwege te blijven. De gemeente kan achterblijven, omdat ze armlastig is. De heer Barrevoets kan er zich wel mede vereenigen, dat er pogingen in hot werk worden gesteld om tot af schaffing der tollen te komen. Dooh hij vreest, dat men geen resultaat zal he reiken, daar de tollen aan de gemeente Utrecht behooren. De voorzitter dèelt mede, dat bekend is geworden, dat de weg, waarop deze tollen geheven worden, over de as geme ten, de eene zijde aan het rijk en den an deren kant aan den polder toebehoort Daar het rijk bezig is de tollen weg te ruimen, behoort het ook aaa dit lichaam toe hier in te grijpen. Om nu een en ander te onderzoeken is er een commissie gevormd en om eventueele kosten door de oommisaie te maken te dekken, wordt een bedrag van ten hoogste f 25 aan de gemeente (gevraagd. Wat de verhouding van de te betalen kosten betreft, deze zou men als volgt kunnen vergelijken; wanneer do gemeente Gorinchem b.v. f 10 moet betalen dan krijgt de gemeente Jaarsveld een bedrag van 25 oent voor haar rekening. De heer Verweij acht het handhaven van tollen in strijd met de wegenbelas ting Hij meent, dat men van rijkswege pogingen moet doen om de tollen weg te krijgen. De heer Barrevoets zegt, gehoord do toelichting van den voorzitter, inzake de koetenvardeeling, dat het dan toch niet zoo kwaad, zou zijn om te steunen. De heer Benschop aoht het gesprokene door den voorzitter in aanmerking ge nomen hebbende, het bedrag ran f 25 dan ook te hoog. Toch moeten de tollen als een groot ongerief worden aange merkt. Hij stelt voor inplaats van f 25 dan f 10 toe te st$an. Op deze wijze kan de gemeente dan ook mede werken tot eventueele opheffing der tollen. Wethouder Zaal houdt het standpunt, dat hij ln de vergadering van B. en W. heeft ingenomen, in. Hij wal niets toe staan. De heer Verweij meent, dat het rijk bij de invoering van /de wegenbelasting de tollen had/moeten opruimen. Dat be hoeven toch de gemeenten niet te dodn. Toch hadden de gemeenten, volgens zijn inzien, zich eerst tot den Minister moe ten wenden inplaats van te gaan rech teden. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de kosten die de commissie heeft te maken veroorzaakt worden/ doordat men in oude archieven moet gaan zoeken hoe het komt, dat de gemeente Utrecht zich het heffen van tolgelden heeft toege- eigend. De heer Van den Berg zegt, dat het gauw genoeg gezegd is, om f 'p te geven ,maar de gemeente kan het niet missen. De heer Benrevoéts deelt mede, dat hij wel met het voorstel van B en W. kan medegaan, terwijl de heer Benschop bij rijn voorstel blijft om" tien gulden toe te staan Dit voorstel wordt, met zes stemmen tegen en een voor verworpen Het voor stel van B. en W. is dus hierdoor aan genomen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van Ged Stalen een schrijven Is ingekomen, waarin zij berichten, dat zij inxake (je kwestie van het burg. armbe stuur niet bevoegd zijn een beslissing te de getnémnte uit zullen voortvloeien. En dat wenachen B. en W, zoo mogelijk te voor kom en. Wethouder Zaal merkt op, dat Ged. Staten er zich op die manier afmaken. De heer Benschop vraagt rich af of de tegenpartij er ook munt uit zal slaan aks zij weet, dat de raad zoo mogelijk een proces wenscht te mijden. De voorzitter acht dit niet waarschijn lijk, omdat men toch eerst kan besluiten een conferentie met hot classicaal be stuur aan te vragen en blijkt het, dat de zaak hopeloos voor de gemeente staat, dan 'kaïn de raad altyd nog besluitcu oen proces te voeren. Hierna vraagt spreker of de raad een commissie wenscht te benoemen om deze zaak met het classi caal bestuur te bespreken of dat het schriftelijk moet worden behandeld. De boen- Benschop meent, dat men goed doet een commissie te benoemen, die do besprekingen leiden kan. De voorzitter wordt hierna door don raad gemachtigd een commissie samen te stellen, waarna de voorzitter als zoo danig aanwijst de heeren Van Solingen, Benschop en Berrevoets. Hierna doet dc voorzitter mededéeüng van een. ingekomen stuk, dat afkomstig Is van de Tereenlging tot zekerheidsstel ling verplichte Ambtenaren, waarin ge vraagd wordt of de raad al besloten heeft de zekerheidsstelling van den heer W. v d. Waal op te heffen, De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen deze zekerheidsstelling op te hef fen, daar de distributie aangelegenheid afgehandeld is en liet com {dabei beheer van den genoemden ambtenaar eveneens is geëindigd, waarmede diens aansprake lijkheid is vervallen. Wordt goedgekeurd. Hierna komt de geldleening, groot f (4800 aan de orde. Deae loaning" is door Ged. Staten goedgekeurd. Alleen moet er nog" de naafm van den geldschieter ln worden opgenomen. Besloten wordt er den naam ran den geldschieter, den heer P, Bos te Lopik in op te nemen Vervolgens komt een voorschotaanvra ge der besturen van de bijzondere scho len aan de orde. De voorzitter deelt mode, dat de be sturen der bijzondere scholen hebben Be richt, dat rij gezamenlijk een bedrag van f 2500 in kas hebben. Het bestuur der bijzondere school op het dorp lieeft twee duizend en dat op de Kade heeft vijf honderd gulden in kas. De schoolbestu ren vragen 80 procent als voorschot, doch gezien het feit, dat zij nog zulke groote bedragen in kiaa hebben van de driejaariijksohe periode, stellen B. en W voor om aan het bestuur van de school van den heer Meijer 10 pCtó en aan het andeire bestuur 50 pOt. op het jaar- lijksch voorschot te geven, omdat B. en W. van meening zijn, dat eerst die be dragen, zijnde gezamenlijk f 2500, moe ten verteerd hebben. De secretaris geeft hierna inliohtingeu op welke wijze deze verrekening met de genoemde schoolbesturen kan plaats heb. ben De heer Berrevoeits zegt, dot het ner- rens naar lijkt, dat particulieren zoo'n bedrag van de gemeente in kas hebben, terwiil de heer Verweij de besturen dor scholen zou willen vragen de zaak zoo te regelen, als wordt voorgesteld. Hij zou althans in overleg willen treden. De heer Berrevoeits voelt hier niets voor. Hij aoht het verkeerd, dat de raad rich aan de sphoolhesturen gaat onder werpen. De heer Verweij merkt hiertegen op, dat men toch in overleg kan treden. De heer Berrevoets acht dit een ver keerd idee. Hij wil met het voorstel van B en W. meegaan. Als het niet ver plichtend is, dat de volle tachtig procent worden uitgekeerd, dan zou hij ook niet willen doen. Wethouder Zaal zegt, dat do schoolbe sturen' het recht hebben op 80 procent Hij wil niet in overleg met de school besturen treden, daar do raad zijn presti ge moet handharten. Spr. wü de 80 pCt geven, mits de schoolbesturen de f 2500 die zij in Jiun bezit hebben, in de gemeen tekas storten. Na ruime bespreking van dit onder werp, stelt de heer Verweij voor om de 80 pCt. toe te staan op voorwaarde, dat de schoolbesturen de in hun bezit zijnde bedragen van f 2500 in de gemeentekas storten Wordt goedgekeurd. In verband met dit raadsbesluit mach tigt de raad B. en W. een wijziging in do begroeting te brengen, noodig voor liet opnemen der golden der schoolbestu ren in de gemeentekas. Hierna wordt het heffingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting op 4.5 ge stold. JJit de toelichting, die de secretaris geeftop welke gronden dit cijfer aal moeten warden aangenomen, blijkt, dat de financieele toestand der kas der ge meente eerder slechter dan beter is go- worden. Tenslotte wordt den raad een concept ontwerp politieverordening aangeboden Dit ontwerp wordt in handen van een commissie gesteld. Tot leden van deze oommissie worden door den voorzitter aangewezen de heeren De Gier, Benschop en Berrevoets. Hierna volgt rondvraag en sluiting. INGEZONDEN MEDEDECLING. Als Uw Handen ruw zijn of gedrongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het vepzaoht en geneeat DRIE MAANDEN GEEISCHT WEGENS BELASTINGONTDUIKING. Rijke landbouwer staat te recht Voor de Rotterdamsche rechtbank stond gisteren terecht de 43-Jarige land bouwer J. M. Jr„ wien ter laste wordt gelegd, dat hjj in zijn aangifte-biljet 1927 1928 voor de vermogensbelasting ais to taal van zijn bezittingen heeft op gegeven f 115.154, terwifl hij wiat da* zijn vermogen f 155,420 bedroeg. Verdachte gaf de feiten toe. Hij had geweten, toen hij zijn biljet voor de ver mogensbelasting invulde, dat zijn bezit sum effecten 1' 50089 bedroeg en niet f 30.000 zooola opgegeven m dat rijn vermogen uit vorderingen f 62.877 be droeg en niet f 38.700. Verdachte had grooten spijt van wat hij gedaan had, zoo zeide hij. De inspecteur der belastingen J. Even huis verklaarde, dat het lueel wat moeite heeft gekost om de waarheid te weten te komen. Verdachte is vier keer bij; ge tuige geweest en heeft telkenmale nog onwaarheid gesproken. Het 0,M achtte strafrechterlijk de zaak zeer eenvoudig. Verdachte heeft volle dig bekend en geeft de dj fiers in de dag vaarding genoemd volkomen toe. Getuige Voorhoeve heeft geconstateerd, dat ver- dachtés effectenbezit ruim f 20.000 meer is dan hij heeft opgegeven. De kwestie, welke straf aan verdachte op te leggen, is misschien moedljj ker. Het misdrijf is van emstigen aard. Ver- dachte's houding is op deze zitting sym pathiek, maar helaae ia die houding niet altjjd zoo geweest. Bij de belasting autoriteiten heeft hU herhaaldelijk ge draaid en is eerst na dat draaien tot Volledige bekentenis gekomen. En zelfs tlnvns is er nog oenige aarzeling bij de belastingautoriteiten over de vraag of nu wel de volledige waarheid bekend la (Er is hier zeer ernstig geknoeid, voor de vermogensbelasting is f 40.000 ver zwegen, voor de inkomstenbelasting f 3500. Tenslotte eischte hij drie maanden ge vangenisstraf. Uitspraak volgt later, v NIEUWERKERK ad. USSEL. Maart Geboren. Wilhelmina Teuntje, d. van A. P. Kool© en A. Oliemana. Wilhel mina Maria Theroria, d. van J. A. Steen bergen en E. A. de Knegt Aletta Ja- cohba, d. van J. F. Koolmees en Th Vi»- ser. Hormonus Adrianus, z. van H. v. Weelde en A. Erkelens. Janny, d. van J. Kreuk en J. Boer. Cornelia, d. van G. van Hark en N. Spruit. Overleden: Ghr. W. Rook, oud 87 j. ZEVENHUIZEN. Van lb—20 Maart. Overleden: Joh. Hol, oud 24 J. MOERCAPHLLE. Maart. Geboren: Dina Wilhelmina, d. van G J. Paul en G. Dogterom. Naar aanleiding van deze kwestie zegt. de voorzitter'Mat deze aangelegenheid' door B. en W voor de zooveelste maal is besproken» en dat zij den raad voor stellen nog geen besluit te nemen tot het aangaan van een proces Eerst wil men met het classicaal bestuur bespre kingen houden teneinde te trachten tot een vooi belde partijen aannemelijke overeenkomst te komen Wanneer beslo ten wordt een proces aan te gaan, be staat er voor de gemeente de mogelijk heid, dat de groote koeten ten kite van Iedere abonné, die in het bezit is van een door ons uit te reiken ia verzekerd ala volgt i Overkomt haar of hem, die verzekerd is, een ongeluk, dat levenslang tot arbeiden ongeschikt maakt door het verlies van beide voeten, beide handen, één voet en één hand of totale blindheid aan beide oogen, dan wordt een bedrag uitgekeerd van2000 guldan Komt zij of hij door een ongeluk te overlijden, dan bedraagt de uitkeeringIOOO guldan Bij verlies van een hand of een voet wordt uitgekeerd 300 guldan Bij verlies van een oog200 guldan n n duimj IOO guldan n n anderen vingerBO gulden On/.e abonné's zijn GRATIS verzekerd. Zij hebben slechts de zeer geringe beschrijfsom van vijftien cent per drie maanden teN betalen. Daarvoor zijn zij dan gewaarborgd, dat als hun een ongeluk overkomt, zjj schadeloos gesteld worden of als zij door dat ongeval'den dood vinden, of levenslang invalide worden, hunne nabestaanden niet miverzoigd achterblijven. Vraagt bij onze Agenten otn ingeschreven te worden bij de Ongevallen verzekering van ons blad. DE UITGEVERS.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4