Boelhuis. 21 stuks Hoornvee, es»» Melkkoeien, BOELHUIS RIET!! Aanbesteding. Aanbesteding. ONZE ONGEVALLEN-VERZEKERING Pollsnummer Gemeenteraads vergaderingen. Kinderen Gemengd Nieuws. Weest voorzichtig met vuur. Jacht op bandieten te Berlijn. DE BOEREN HEBBEN OVERWONNEN. Belastingvragen. Formulier ter verkrijging van een Bericht van Inschrijving voor onze Ongevallenverzekering Voornaam: Leeftijd: Beroep- Afloop Verkoopingen. Afloop Aanbestedingen A dvertentiën. Alblasserdam. P. A. v. Buuren, Notaris publiek verkoopen: Notaris B. J. Teijinck Ie Polsbroek, Donut- en ffleikoeroedsciiap, Eerste soort DEKRIET en MATRIET te koop Uit voorraad leverbaar: PHILIPS Wisselstroom Radiotoestellen G. UirTENBOGAART, te Waddinxveen. Notaris G. Vos 5000 K.8. ooedgewonnen Kool. Te Benschop, Het bouwen van een Woonhuis nabij Polsbroekerdam C en P. P. KOK, Alblasserdam In vgrband mat hat anorma aantal Inachrljvlngan op onza Ongavallan-Varzakarlng, varzoakan wij dan Varzakardan b|| varhuizing of yarandaring van woonplaats, hat op ta gavan, daar andars nlat voor goada overschrijving van dan Varzakarda kan worden ingestaan. Oudsrksrk a.d. IJsssI, 28 Maart. Dins dagmorgen had. alhier een auto-ongeluk plaats, dat gelukkig nogal goed ailiep. De handelsreiziger Q., van Gouda, die uit moest wijken voor een pasaoerenden auto, even buiten 't dorp, maar dit naar eigen verklaiing te laat deed, werd door dezen auto overreden. De ijlings ontbo den geneesheer, Dr. L. G. van Omme, oonstateerde een beenbreuk. Uit het poli tioneel onderzoek bleek, dat den bestuur der van den luxe auto geen schuld treft. Molenaarsgraaf, 26 Maart. M«j. A. Tuk ker, alhier woonachtig, die als ver pleeg ster aan het Diaco nesse nhuis te Arn hem werkzaam is, heeft een benoeming gekregen als hoofdverpleegster aan een gouve?memento-ziekenhuis in Ned.-Indië Een koekjeskoopman reed met zijn fieta in de Graafstroom. Hij wist zich zelf op het droge to werken en reed even zoo vroolijk weer verder. BENSCHOP. Raadsvergadering op Donderdag, 22 Maart, des voormiddags 9.30 uur. Voor zitter Jhr. Mr. P. W. C van der Goes, Secretaris C. P. van Ueusekom. Aanwezig ztyn alle leden. De voorzitter opent de vergadering op de gehruikeiyke wijze en leest het gebed, waarna door den secretaris de uitge breide notulen worden gelezen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld en geteekend. Naar aanleiding van ingekomen brie ven deelt de voorzitter een «n ander mede aangaande de conferenties die zijn gehouden, die ten doel hadden te geraken tot opheffing der tollen aan den straat weg UtrechtVreeswijk. Spreker wijst er on dat opheffing van deze tollen van groot economisch belang moet worden ge acht. Na eenige bespreking verklaart de meerderheid der leden bare instemming met de voorgenomen werkzaamheden der commissie van onderzoek, terwijl de on vermijdelijke koeten, die met het onder zoek gepaard gaan, tot een maximum be drag ad 1 25 worden goedgevonden. Al leen de heer Van Os stemt hiertegen om dat z.i. dit onderzoek geen resultaat zal opleveren. Eenige ingekomen stukken, waaronder comptabiliteitebesluiten, worden voor ken nisgeving aangenomen. Vloekverbod Ingevoerd. Door den voorzitter wordt ter sprake gebracht het vloekverbod, welk punt laat stelijk is aangehouden. B. en W. hebben o.a. geïnformeerd naar het vloekverbod opgenomen in de strafverordening van twee gemeenten in Zuid-Holland Dit punt wordt aan een breedvoerige bespreking onderworpen, waarom trem ieder lid zijn meaning kenbaar maakt. Ten alotte wordt mei 4 tegen 3 stem men besloten het vloekverbod in te voe ren. De leden Middelkoop, Beijen en Schep stommen tegen, omdat zij. hoewel het vloeken afkeurend, het niet wensche- lijk achten dit verbod in de strafveror dening vast te leggen. De voorzatter zegt, dart de redactie dier verordeningen der geïnformeerde gemeen ten niet scherp gesteld is, wat in de prak tijk tot moeilijkheden aanleiding kan ge- 'en, waarom hij voorstelt die redactie over te laten aan B. en W., waarop in een volgende vergadering kan worden be- ilist. In verband met een ingekomeA brief van den Utrechtachen Prov. Brandweer- bond, waarbij in overweging wordt gege ven in de plaatselijke verordeningen voorschriften op te nemen inzake bet voorkomen van hooïbr&nd, wordt op voor stel van B. en W. besloten de verordening in dezen geest aan te vullen. Art. 2 der Brand weer verordening luidt als volgt. ,.Wie brand ontdekt, is verplicht daarvan terstond kennis te geven aan de politie of aan een der leden der Vrijwillige Brandweervereniging". Besloten wordt achter het woord „brand" in te lasschen „of brandgevaar" waar dus hooibroed onder begrepen wordt In de plaats van P. van Ooeterom die als zoodanig heeft bedankt, wordt be noemd tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim L. van Ooete rom Pz I Ingekomen is het verzoek om verdere vernletrinjr in het gestioht „Goudewater" I voor rekening der gemeente van mej. G G. Tukker, die tot dusver voor eigen re kening aldaar is verpleegd geworden. Dit verzoek wordt met talgemeene stemmen goedgekeurd, mits de juistheid der gege vens, die voor deze overname moeten die nen. alsnog aan B. en W. wordt retoond Aan de School met den Bijbel worden in bruikleen afgestaan 3 buiten gebruik zijnde banken van de Openbare School no. 1. Beeloten wordt vrijstelling te vragen van de verpliohting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening tot het tijdstip, waarop dit onderwijs aan alle scholen moet worden ingevoerd. Baldadigheid van Jongens. De voorzitter deelt mede, dat bewoners aan het dorpsplein klachten hebben geuit oter de baldadigheid van jongens, die in een raamkozijn gaan zitten, deze bescha digen en ook muren en deuren beschrij ven enz,, wat v<oor de eigenaars diier pan den zeer onaangenaam is. Spr. zegt, dat opvoeden een eerste maatregel en straffen een laatste maatregel moet zijn, en stelt daarom voor een 2 A 3 tal banken op hert dorpeplein te zetten, waar voornamelijk dee zomers gelegenheid ie om te zitten. Na eenige boe preking wordt het voor stel met 5 tegen 2 stemmen, die van beide wethouders, aangenomen. Laatstgenoem den verklaren zich er tegen, voornamelijk omdat zij in het plaatsen van deze banken geen afdoende maatregel zien. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat vermoedelijk vrijstelling kah worden verkregen van den bouw van een arres tantenlokaal. Inmiddels had spreker overleg ge pleegd met het gemeentebestuur van Pols broek, dat zich bereid verklaard heeft, het nieuw gebouwde arresten «nlokaal in voorkomende gevallen voor Benschop be schikbaar te stellen voor den prijs van f 30 per jaar. De leden kunnen zich met deoe voorwaarden goed vereenigen, waar van nader contract aal worden opgema ikt Nog wordt met algemeene stemmen goedgevonden het opnemen in de politie verordening ran e«n strafbepaling inzake het rooken in autobussen. Reinheid van schoolkinderen. Breedvoerig wordt hierna besproken de schoolhygiëne, meer in <het bijzonder wat betreft het voorkomen van onrein op de hoofden der schoolkinderen, waaromtrent door de betrokken schoolhoofden rapport is uitgebracht. De voorzitter vindt het, op daartoe aangevoerde gronden, alleszins wenschelijk om hierin bij verordening te voorzien en pleit tevens voor het genees kundig schooltoezicht. Na breedvoerige discussiën wordt op voorstel van den voorzitter besloten m, a s., om een verordening te ontwerpen op de reinheid der schoolkinderen, wat moert worden beoordeeld door de schoolhoofden die bij voorkomend geval zich alsdan in verbinding moeten stellen met oudere van het betrokken kind. Voorts wordt in verband met het voor gaande nog besloten den schoolhoofden te verzoeken rapport uit te brengen om trent het voorkomen van ziekten bij schoolkinderen, af de ziekte door hen kan worden onderkend en hunne ervaringen daaromtrent. In verband met den toestand van den toren, deelt de voorzitter mede, dat deze dringend herstelling behoeft en dat reeds gevraagd is om een begrooting van res tauratiekosten. Het lid Beijen zou in ver band hiermede nog gaarne p rijnopga e zien van een bliksemafleider op den toren. Een concept-besluit tot wijziging dar begroeting 1927 wordt goedgekeurd. Ten slotte wordt door den Raad goed gevonden het toelaten van den heer Boon als volontair op de gemeente-secretarie. Hierna sluiting. WADDINXVEEN. Voorzitter de burgemeester P. A. Troost secretaris de heer A. Kreupeling. Aan wezig allen leden. De verslagen der vergaderingen van 18 en 20 Februari j.l. worden onveranderd vastgesteld, waarbij de voorzitter overgaat tot mededeeling van ingekomen stukken, Moeder, toe laat ome mii mlin drankie geven Waarom? Omdat zij telkens zooveel morst. meest betreffende goedgekeurde raadsbe sluiten, genomen in de vergaderingen hierboven genoemd. Hierop komt san de orde een enhcrijvtn van het gemeentebe stuur mn Gouda om hen te mt^htigan a&n bet bestuur van den polder Bloemen - daal mede te deden, dat, de gemeente W add in x veen bereid is hare medewerking te verleenen voor de verbetering van den Bloeimendaaischenweg. Ingevolge terzake gehouden conferen ties is besloten een 18-tal wijkplaatsen te maken in dien weg, waardoor het auto verkeer langs dien weg in ruimer mate mogelijk aal worden, dan thans bet ge val is. De kosten van deze wijkplaatsen zullen bedragen in totaal f 5000 en het jaarlijksohe meerdere onderhoud van den weg door de verbetering f 1500 onge veer. In de kapitaalkosten zou dan door de gemeente worden betaald f 1000, Boe koop f 1000 Gouda f 1500 en door den polder Bloemendaal f 1000, terwijl de gemeente Reeuwijk reeds op eigen koeten bezig is de Kaagjesweg te verbete ren.. In de onderhoudskosten )zal dan door genoemde gemeenten worden bijge dragen en wel door Boskoop voor 15 pCt. Waddinxveen idem, Gouda 35 pCt. en de polder Bloemendaal de overige 35 pCt. Een en ander met dit voorbehoud, dat de- ze onderhoudskosten zullen worden be taald voorloopig voor dep tijd van 10 jaar. De bedoeling is, dat zullen worden gemaakt in totaal 18 uitwijkplaatsen en wel vanaf de Baars tot de gemeente Gou da 11 stuks.. De hoer Fafionie kan niet met het voorstel van B. en W. om aan deze ver betering mede te werken meegaan, en wel, omdat de Bloemendoalscheweg, wanneer dit niet over de geheele lengte verbreed wordt ten eenemale ongeschikt is voor autoverkeer. Voor de fietsers zal, wanneer de genoemde verbetering en dientengevolge het meerdere autoverkeer een feit zullen zijn geworden, een sohrik beeld zijn. Wethouder Visser heeft reeds in gelij ken geest gesproken, terwijl de heer Van den Berg oék de meening is toegedaan, dat hier binnenkort zal kunnen worden gesproken over een rijwielkerkhof. Nadat van alle kanten deze zaak be- licht is, wordt ten slotte na een betoog van den voorzitter ten gunste van deze zaak besloten medewerking te verleenen. Gaan ook de andere gemeenten eenzelfde besluit nemen, dan zal dus binnenkort een verbetering plaats hebben. Nog deelde de voorzitter mede, dat deee weg niet voor het autoverkeer wordt openge steld, al is het, dat vergunningen in den vervolge oi. na de tot stand koming der verbetering waarschijnlijk wel in ruimer mate zullen worden gegeven. Formeel blijft dus de weg gesloten. Het reglement op de levering van water wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan voor industrieels doeleinden water kam worden betrokken tegen dsn prijs van 15 cent per kub. M. Tevens «wordt een spe ciaal nachttarief vastgesteld voor het ge bruik van eleotricdteU en wel 10 cent per K.W.U. in de nachtelijke uren. Wordt besloten tot onbewoonbaarver- klairing van de panden, plaatselijk ge- merkrwijk J nos 6, 8, 10, 12 en 14, wel ke in slechten toestand verkeeren en ndert door aanbrengen van verbeteringen in bewoorfboren toestand zijn te brengen. In verband met de voorgenomen werk zaamheden aan de wegen in deze gemeen te, wordt besloten aan B. en W. een cre- diet toe te staan van f 5Ö00 voor de aan schaffing van een motorwegenwals Reeds bij de begrootdng voor 1028 is voor een wals een bedrag uitgetrokken, dat eren wel te laag wordt geacht. Door mej. wed. Verstoep is aan de ge meente aangeboden een perceel land, lig gende tu8sahsn Zuidkade en Kanaaldijk, voor de som von f 5000. B. en W. advi- zeeren dit aanbod te aanvaarden. Dienovereenkomstig wordt besloten. Besloten wordt het vermenigvuidi- gingscijfer voor de gemeentelijke inkom stenbelasting 19281929 te handhaven op 1.2. Het voorstel van B. en W. om het reglement voor hert burgerlijk armbestuur in deze gemeente te wijzigen dn dien zin, dat wanneer ten behoeve van een arme levensmiddelenbonnen worden afgegeven deze behooren te worden gesteld tien name van een winkelier door den be deelde verlangd, vindt van geen enkele zijde tegenkanting. De heer v. d. Hee vreest, dat op die manier het taoa8MpQ>t deze bonnen in de hand zal wordfflT gewerkt. De voorzitter mf^t, dart het zeer te la ken is, dat wink "era deze knoeieriieu in de hand werken, maar dat is toob maar een uitzondering. Het is toch bil lijk, dat ieder mag weten, waar hij zijn levensmiddelen vandaan «wil hebben Mocht eventueel blijken, dat er nog ge knoeid wordt, daar rija altijd maatrege len ttgen te nemen. Op voorstel van den heer Both wordr het vei ratel van B. en W. nog aange vuld me. de woorden: „winkeliers, wo- "anda in de gemeente". Verder wordt besloten ir te lasschen de aanvulling zoo alt die is gewijzigd. Benoemd worden tot voorzitter en leden van de commissie inzake werkloosheid verzekering en arbeidsbémiddeling tot voorzitter de burgemeester en tot ledon werkgevers de hoeren A. den Boon en G van Lange en tot loden werknemers de hoeren W. Martze en A. Wagenaveid. Volgt thans op verzoek van enkele raadsleden oen bespreking over het al J niet wensohelijke om de doorvaarthoogte van de Waddinxveenschebrug te laten zoo als die is of wel, dat die komt 2.50 boven het peil der Gouwe. Sommige leden duchten door de te ma ken opritten bij de brug zoo groote waar. de-vermindering der belendende panden dat de eigenaars daarvan eigenlijk zouden worden gedupeerd, wanneer eventueel de opritten zouden worden gemaakt, wat 't go val zou zijn, als de brug hooger ztm komen te liggen dan thans het geval is Ook meenen deze leden, dart al sou de scheepvaart toenemen, de tijd. welke de brug zal geopend zijn, niet grooter zal zijn dan nu hert geval ie, omdat aledan de schepen van beide kanten tegel uk door sullen kunnen «toornen on waar schijnlijk niet aooveel vaart «ultan be hoeven te minderen, als op hei «ogen blik, omdat nu teveel rekening moet wor den gehouden met de gevaarlijke bocht in de Gouwe bij de brug. Andere leden meenen evenwel, dat ten gevolge van het toenemende scheepvaart- verteer, wanneer do brug op de hoogte blijft liggen, deze telkens en telkens zal moeten worden geopend en het prac- tisch wel haast onmogelijk zal zijn om te passeeren. Men zal dan vaak en lang moeten wachten en zal dit velen schadelijk en zeer ongerievelijk zijn. Wordt ton slotte besloten Ged. Sta ten in kennis te stellen met 's raads meening in deze zaak. De kleinst mogelij ke meerderheid is er voor, dat de brug op een hooger peil wordt gebracht. Thans nog weer 'ééns de kwestie van de boo men aan het dorp, Moeten ze veid wij nen, ja of neen. Daar is nog lang over te praten en dat bleek ook thans het geval. Uit het oogpunt van natuurschoon is sr wat voor te zeggen de goede boomen te laten staan, maar overigens verdient het aanbeveling, alles maar te rooien, dat is beter voor den straataanleg. Eindelijk wordt besloten dat alle hoo rnen zulieh worden gerooid. Wordt nog bealoten aan dsn heer A. Glasbeek een klein stukje bouwterrein aan de Oranjelaan te verkoopen, alsmede om de gemeente-eigendommen vooralsnog niet te verzekeren tegen stormschade. Hierop sludt de voorzitter de vergade ring. INGEZONDEN MEDEDEELING. vallen en bezeeren ilch vatk, terwijl de kleineren dikwijls last hebben van roode of gesmette huid. Dit ver zacht en geneest men met Dooi 30t Tube 80 ct. Ds Culsmhorgtcha moordzaak. Waar schijnlijk zal de moordzaak te Culemborg wederom voorkocnep. Althans heeft de rechter-oommissaris vorige week opnieuw eenige personen in verhoor genomen, naar aanleiding van enkele feiten en ge- gegevens, die tar kennis van de justitie ge komen zijn. a In dan slaap ta watar garaakt an var- dronkan. Gisteren zijn op den wal kant van de Wijnhaven te Rotterdam, ter hoogte van de viaduct een pet, een busje met visoh en enkele reepen chocolade ge vonden. Nadat de politie geruimen tijd had gedregd, ia uit de haven 'n colbert jasje opgevisoht.. In het jasje zat een Duitoche krant van Zaterdag. Men vermoedt, dat een man ter plaatse ia verdronken en da<t het lijk ia afgedre ven. Dicht bij de plaats, waar de pet ia gevonden, liggen goederen opgestapeld. Het dekzeil was een weinig onbeslagen. Vermoed wordt, dat de man zich daai te slapen heeft gelegd en in zijn slaap te water is geraakt. Vergiftigs augurken. Volgens ren bericht uit Moekou zijn te Minck talrijke personen na het gebruik van ingemaakte augurken, die vergiftigd Weken te zijn, ziek geworden. Een scheikundig onder zoek bracht aan hert lichrt, dat men met arsenicumvergiftiging had te doen; 90 personen zijn in het ziekenhuis opgeno men, terwijl een groot aantal thuis wordt verpleegd; 22 personen verkeeren in le vensgevaar. HET EINDE VAN EEN KRANK ZINNIGE. Door aan autobus vermorzeld. Bij Hereford werd Zaterdag een 52- jarig man plotseling krankzinnig. Hij hield vele auto's aan, trok al zijn kleeren uit en wierp zich geheel naakt voor een bus, die hem vermorzelde. Daarvoor had hij zioh reed» voor verscheidene roer- tuigen neergeworpen, die gedwongen waren te remmen. Andere auto'» had hij met stoenen bestookt. Eenigen van zijn vrienden hadden hem In ren vrachtauto nagezet, om hem in veiligheid t« brengen en zij waren op het punt om hem in te halen, toen hii zich met een vervaarlijken sprong ander de bus wierp. Verdoovsnds middelen ts Ptrlji. Eeu eigenaardige strafzaak is te Parijs voor de reohtbank gekomen. Er waren niet minder dan vijf-eryzeventig beklaagden, menschen die verdoovende middelen aan den man gebracht of gekocht hadden. Tot de geklaagden behooren apothekers, veertipn dokters en vier heelkundigen, en uit de behandeling dezer zaak, die een onderzoek van meer dan 13.000 docu menten had noodig gemaakt, bleek, dat er te Parijs dokters zijn, die bijv. cocaine voorschrijven aan menschen, die zij nooit hebben gezien. 59-Jarlg man varmlat De oommis- saris van politie bureau Witte de Wiflh- straat te Rotterdam, verzoekt namens de familie opsparing van de verblijfplaats van Antonius Adrianua van der Laar, 59 jaar, groentenkoopman, die op 19 Maart zijn waning aan de Van Speijkstraat 140b te Rotterdam heeft verlaten en tot heden daarin nog niet is teruggekeerd. Vermoed wordt, dart hem een ongeluk la overkomen. Zijn signalement luidt: ongeveer 1..70 M. lang, flink postuur, bol aangezicht, blozende gelaatskleur, bruin haar (grij zend), van boven kaal, bruine knevel, blauwe oogen; gekleed met bruin oolbert- coetuum, gestroopt overhemd, dito boord, zwarte das, donkergrijze winterjas, grijs"** gleufhoed, zwarte hoog* rijgschoenen, Hareanaehutfdlni deer val vaa da flats, Aan prof. mr. G. M. Verrijn Stuart is, toen hij op da fiats over den Goudaoban Singel te Botterdam reed, een ernstig ongeval overkomen. Een of ander voorwerp geraakte tuaschen de pakaan van het voorwiel, waardoor de hoog- leeraar voorover sloeg en met een hersen schudding, hoewel niet buiten kermis, werd opgenomen. Hij ia eerst naar het Ziekenhuis aan den Coolaingel vervoerd en daarna naar zijn huis. Levensgevaar moet er niet bestaan. Meisje door de tram gedood. Op de Weteringschans te Amsterdam is Maan dagavond een 10-jarig meisje bij het over steken \an de straat voor een in volle vaart rijdenden tramwagen gestruikeld en overreden. Toen de wagen was opgevij zeld, werd het kind er dood onderuit ge haald. ONZE BOSSCHEN ZIJN EEN KOST BAAR BEZIT. Groots schade door branden. In de laatste teven jaar is voor niet minder dan 800000 gulden door bosch- branden verloren gegaan. Het groot aantal berichten over boscli en heidebrand, die ons de laatste weken bereiken, doet vreezen, dat in 1928 we derom belangrijke schade zal worden ge iteden. Van enkele branden kon de oorzaak dadeljjk worden vastgesteld, het stoken van een vuurtje door jongens het ach teloos wegwerpen van eeu brandende si garet, e.d. Gelukkig konden deze branden, die zich ernstig lieten aanzien, door de spoe dig aanwezige blusschers worden be dwongen, voordat zij groote schade had den aangericht. Dikwijls gelukt het echter niet de oorzaak vast te stellen, al zijn er gewoonlijk wel vermoedens dat er onvoorzichtigheid met vuur en wel in het bijzonder bij het rootkan in bet lepel is. Brsndsn op Zon- «n Feestdagen. Opvallend is jaarlijks het groote aantal branden op Zon- en Feestdagen als velen naar buiten gaan! Dit is wel oen duide lijke aanw'jjzing, dat het buiten vertoe vende publiek nog steeds niet de noodige voorzichtigheid in acht neemt In het belang van onze bosschen, die wjj in oos houtanme land niet kunnen missen en die ook zooveel bijdragen tot het natuurschoon doet de Directie van het Staatsbeheer een beroep op een ieder am mede ta werken, dart bosch- on hei debranden worden voorkomen. Voorts helpe, wanneer brand ontstaat, elkeen zoo krachtig mogelijk mede ora dien te beteugelen. Ben ka draad voor bet blusschen is ojn. te vinden in het vlugschrift „Bosch- en Heidebranden en het blusschen daarvan" eene uitgave, die bij de directie van het S taatsbosch beheer te Utrecht voor belangstellenden op vrage kosteloos verkrijgbaar is. Esn gazin door gasvergiftiging omge komen. Te Dusseldorf ie het geheele gazan van een blikslager door gasvergif tiging omgekomen. De politie dacht eerst aan zelfmoord, dooh bevond later, dat een gaspijp bij den buitenmuur «broken was, zoodat bet gee zioh 's nachts door het geheele huis had kunnen verspreiden. 15-Jar la meisje vermoord. In bert dorpje Wisse (Duitsohland) is ren 16-ja rig melkmeisje vermoord. Van de mis daad wordt een 17-jarig» knecht ver dacht. die den dag tevoren bedreigingen tegen het meisje had geuit.. EEN FLINKE KNAAP. Hij lief zich niet bedotten. Te Lichtenberg bij Berlijn moest das ochtends een 14-jarige loopjongen 1000 tnark van den girodienst halen en naar kantoer brengen. Toen hjj zich met het geld kantoorwaarts spoedde, werd hij aangesproken door een man, die ver klaarde door de postdirectie hem te rijn achterna gezonden om vast te stellen of er niet be veel geld was meegegeven- De jongen liet zich niet bedotten on seide dat de man maar moest meegaan naar het kantoor, dan kon hjj het geld daar op ztyn gemak natellen. Schijnbaar ging de mom er op in, doch in het trap penhuis van het kantoor wierp hj) den jongen peper in de oogen en Ontrukte hem den taach met geld. Hoewel var- blind, liep de jongen den man na en brulde uit alle macht om hulp Hij had succes, want de dader werd in een na burig huls op de vierde verdieping ge arresteerd. R.-K, Kerk met 2000 zitplaatssn. Te Zevenborgen zal met October os. ren nieuwe R.-K. Kerk worden gebouwd, ge heel ingericht naar de eischen des tijd», en een plaatsruimte biedend voor onge veer 2000 zitplaatsen. Het terrein hier voor is reeds eenige jaren geleden aange kocht. SLUWE OPLICHTERS AAN HET WERK. De true van da varlora« beur». Zaterdagavond werd een Duitsohe ma- broos te Rotterdam aangesproken door een hem onbekenden Duitsch sprekenden man, dde inetn voorstelde een glas bier te g&an drinken. De matroos stemde daarin tos. Nauwelijks waren zij op weg naar sen café, of een derde man kwam voor hen loopen Plotseling riep deze man, dart hij zijn beurs had verloren, en dat de beide achter hem loo pende man nan deze beurs hadden opgeraapt.. De Duitsch spreken de onbekende liet rich daarop fouilleeren De beurs werd niet op hem gevonden Daarna hebben de derde man en de Duitsch sprekende samen den matroos ge fouilleerd. Ook bij hem is de 'beurs niet gevonden. Dadelijk na bet onderzoek rijn de twee mannen weggegaan. De ma troos merkte even later, dat uit zijn beurs een bedrag van 130 mark was gestolen. De politie vermoedt, dart men hier te doen heeft met de twee zelfde mannen, dis tl mssrdsre malen op gelijks wijss menschen op straat hebben bewogen tot het ai oh door hen laten fouilleeren, waar bij dan steeds geld werd gestolen. Deze mannen spreken na eens EngeJsoh en dan weer Duitsch. Vermoedelijk lijn het Polen. AFSCHUWELIJKE DAAD VAN EEN „VADER". Zijn kind met hef hoofd tegen den vloer geslagen. Eind Februari overleed te Kassei (Duitschland) het IX-jarig zoontje van oen winkelier. De man vertelde, dat hert knaapje zoo ongelukkig uit zijn bed was gevallen, dat het daardoor om hot leven waa gekomen. Uit de lijkschouwing bleek inderdaad, dat de wervelkolom van hert kind was gebroken. De autoriteiten vernamen nu onlangs, dart de winkelier om het kind vaak hoog- loopende ruzie met zijn vrouw had De man werd gearresteerd en na ren lang torhoor legde hij oen volledige bekentenis 1 Hij beweerde te hebben vermoed, niet dd vader van hert'kind te zijn en het kind op 27 Februari in een aanval van woedp uit de armen van zijn vrouw te hebben geimkt en het zoo met het hoofd tegen dian vloer v had geslagen dat de wervelkolom was gebroken. Daarna legde hij het kind voor het bed neder om het vermoeden te doen ont staan, dat het kind een ongyiuk had go- kregen. De moeder van fyet kind werd eveneens in hechtenis genomen. Aan hersenschudding overleden. Onder de gemeente Aalst-Waal re bij Eindhoven is een motorongeluk gebeurd. De 39-jarige koster en verzekeringsagent J. Boon», uit Eindhoven, kwam met zijn motorrijwiel uit de richting Valk ma- waard; onder de gemeente Aalst pas seerde hij een auto. Vlak voor hem uit reed een hittak&rretje, waarmee hij in botsing kwam. Hij deed een ernstigen val en kreeg verwondingen aan voor- en achterhoofd. In bewueteloozen toestond ie hij een naaetbijgelegen huis binnenge dragen, waar hij kort daarna tengevolge van herseneohudding is overleden. De ni«-n laat een vrouw met drie kinderen na Gruwelen In Rusland. Nieuwe re- geeringwnaatregelen hebben in de Oekraïne algen ene opschudding onder de boeren verwekt en in verscheidene ge vallen hebben ongeregeldheden plaaitis ge had, waarbij het niet zelden bloedig is toegegaan. Zoo hebben boeren in het dorpje Filarianofka in den Krim, den „dorpe-epion" onthoofd en zijn in vier stukken gehakt hoofd naar de vier wind streken verspreid. Deze dorps-spion had tot taak alle min of meer belangrijke ge beurtenissen in het dorp ter kennis van de oammunistiöche pers te brengen. BRAND VERIJDELT EEN GROOTE INBRAAK. Geroutineerde vaklui. Een brutale inbraak, gevolgd door een spannende jacht op de dieven, is Zater dagnacht gepleegd in een filiaal van de Dresdnerbank, gelegen vlak pver de Kaiser Wilhelm Gedachtniskirche op het drukste punt van het Berlijnsche Westen. De bende, die reeds scicrt eenige nach ten de voorbereidingen had getroffen, was er in geslaagd door de kelders van het huis, waarin de bank gevestigd is, in de safe-inrichting door te dringen. Hier poogden zij de brandkasten apen te bre ken met behulp ven een meegebracht zuurstofapparaat Door een onhandige beweging met het toestel geraakte echter een kist met chequeboekjes in brand. Op dit oogenblik kwam een in liet ge bouw wonend advocaat, een lid van den Pruisischen Landdag, thuis. Hij bemerkte dat er iets niet in den haak was en waar schuwde den portier van de bank. De zoon van een in het huis wonend koop man had intusschen vermoedend dat er brand in de kelders was uitgebroken, zich terstond naar beneden begeven. Tot zijn verbazing stond de toegangs deur tot de kelders open en door de deur zog hij de schaduw van mannen, De zoon haastte zich weder naar boven en waarschuwde de politie. Toen de agen ten kwamen waren de inbrekers verdwe nen en was de kelderdeur weer dicht. Wel konden de agenten oonstatecren dat de dieven eerst met valsche sleutels wa ren binnengedrongen in een wijnkelder en daar een gat in den muur hadden gemaakt, waardoor rij zich toegang tot de bank hadden kunnen verschaffen. De inbrekers hadden enkele nachten het ge boorde gat weder op handige wijze ver borgen. Ze hadden hun werktuigen klaarblijke lijk geleidelijk medegebracht en met de mogelijkheid van brand bij de behande ling van het zuurstofapparaat gerekend, want men vond ter plaatse een door de mannen meegebracht minimax-blusch apparaat. Ze hadden echter niet vermoed dat de rook die door den brand yan de chequeboekjes was ontstaan, ook in het huis doordrong. Na hun ontdekking gingen de inbrekers er snel van door, zonder een van de in de safe staande aan de bank toevertrouw de koffers met kostbaarheden, mede te nemen. Daar ze het gebouw onmogelijk hadden kunnen verlaten, doorzocht de politie nu bet heeie huizenblok, dat boyendien om singeld werd Spoedig bemerkten de agen ton. dat twee mannen van de zolders van ibet gebouw op het dak kwamen^Met de revolvers in de hand begonnen zij de vervolging't geen ondanks het nachte- 'n ('e l«vendlge Tauentzienstras- bemerkt werd, zoodat weldra een groo te menigte met spanning de jacht volgde. De agenten konden van hun revolvers ^0en gebruik maken, doordat de inbre- K» rich achter sclioorstcenen verborgen bielden, rij besloten daarom te wachten J°t het aanbreken van den dag voor zij tot den aanval overgingen, 's Ochtends varen de inbrekers echter spoorloos Nawenen. tilt het onderzoek Is nog gebleken, dat de inbrekers zeer voorzichtig te werk zijn gegaan. Nergens warden vingerafdrukken gevonden, over hun schoenen hadden M dikke sokken aangetrokken, die in „den kelder lagen. Tragisch mislukte reddingspoging. ln de kolenmijn van la Boverie, te Val- Saant~Iombert bij Luik (België), waa. een mijnwerker onder een instorting be graven. Na lang werken, mocht men er in slagen den man tot aan de lenden vrij te maken, waarbij hij zelf een behulp zame hand bood. Reeds meende men het slachtoffer te hohben gered, toen zioh een nieuwe instorting voordeed. Toen men ten tweeden male dien man bereikte, had hij opgehouden te leven. Drama In de rechtszaal.— In de rechts zaal te Columbiana (Amerika) hadden Donderdag j.l. opwindende tooneelen plaats. Een commissaris van politie, die te recht stond, beschuldigd van moord op een juffrouw Louise Montedbaro een koopvrouw, werd vrijgesproken. Onmiddellijk na de vrijspraak schoort de moeder van het vermoord» meisje, een revolver op den vrijgeeprokene af op een paar meters afstand, doch miste. Toen omstanders d» vrouw vastgrepen om haar te verhinderen' opnieuw te schieten, maakte een tante van het meisje van de varwarring gebruik om «en met dat op d» rechtorstafel lag, te grijpen en het den commissaris in den rug te steken. Te midden van de opsohudding viel de officier van justitie in zwijm. De com mis saria werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht, met een wond ter diepte van vijf c.M. De of ficier van justitie kreeg nog juist bijtijds zijn bewustzijn terug, om de arrestatie der beide vrouwen te gelasten. Een veiling, dis nlat door kon gaan. In de Silerische plaats Noels (Oost- Duitschland) ie het warm toegegaan tua schen boeren en politie. Wegens belastingkwesties zouden land- bouwmaterialen van boeren publiek ge veild worden, Niet minder dan zee vei lingen zouden te Langenoels worden ge houden. Daar de autoriteiten op moeilijkheden rekenden, waren 20 agenten van de Schupo (militaire politie) per auto uit Breslau naar Langenoels gestuurd. Voor de hoeve waarin de eerste veiling werd gehouden, hadden zich ongeveer 1500 boeren uit Langenoels en overige gemeen, ten van het district verzameld. Daar de auto van de schupo onderweg een panne had gehad, kwamen de agenten een half uur te laat te Langenoels aan. Ondertusschen hadden de vijf plaatse lijke veldwachters tevergeefs getracht <f« boeren kalm ts houden, deze lieten den deurwaarder niet aan het woord en verhinderden elk bod. De Schupo slaagde er ten slotte in de rust te herstellen. Toen dit was geschied, werd een var ken van 125 pond geveild. Geen enkele boer deed een bod, zoodat een arbeider het beest voor den geringen prijs van 38 gulden verkreeg, betgeen aanleiding gaf tot luide protesten. De agenten konden de gemoederen niet tot bedaren brengen, ze wertlen door de menigte achteruit gedreven, terwijl in tusschen een aantal boeren poogden de auto van de Schupo te bemachtigen. Met gummistokken gingen de agenten nu tot den aanval over en ze slaagden er in den auto te redden. Toen de boeren daarop een dreigende houding tegen de agenten aannamen, gaf de eenige officier van nolitie bevel de geweren te laden en het meegebrachte machinegeweer op te stellen. Intusschen stelde hij zich telefonisch met de autoriteiten te Breslau in ver binding, die hem opdroegen in elk gevaj bloedvergieten te vermijden. De veiling werd daarop onderbroken Eerst nadat de deurwaarder de hoeve had verlaten, ging de menigte uiteen. Esn bttr op slap. In een voorstad van Preston (voormalig Oostenrijk) is een bruine beer uit een rondreizende mena gerie ontsnapt en ondanks alle nasporin gen nog niet gevat. Een twintigtal ama teur-jagers heeft de streek van Pykeham doorzocht en ook de duinen en tenslotte nam een vliegmachine aan de poging tot opsporing deel, maar „bruin" bleef on vindbaar. Het dier is tam en niet veel grooter dan een Elzasear wolfshond, zoo- dat de betrokken bevolking per „rAdio ge rustgesteld is en verzocht werd om bij ontdekking het drier niet ueer te schieten doch den eigenaar, die in een auto aan de achtervolging deelneemt, te waarschu wen. 1.874.000 wsrWsscM ta Amerika. De werkloosheid in de Ver. Staten is ern stig, maar ndert zoo uitgebreid als wal ge meend wordt. Davis, de minister van ar beid, deelde mede, dat er op hert oogen blik 1.874.000 wer klooien zijn tacanover 23.840X100 menschen, die werk hsbbu. HU wou dez chauffeur mishandelen. Maandagnacht is de 22-jarig® P. B., uit de Gerard Doustreat te 'z-Gravenhage, omstreeks hall één in de Wagenstraat op de treeplank van een auto gaan staan mot de bedoeling om den chauffeur te mishandelen. Hoewel deze hem nog waar- schuwde, bleef B. op de treeplank staan, met het gevolg, dat hij toon de wagen den hoek van de Bierkade omging, er at sloeg, en een ernstig# schedelbreuk kreeg Gszclllge toestanden In Mexico. Ban dieten hebben bij de stad Mexico op slechts enkele mijlen aiatanda \on daar, meer dan tweehonderd menschen beroofd In een bocht van Un grooten weg naar Puallee hielden zi^renvoudig auto's en motorbussen tegen. Nog wordt van daar gemold, dat 20 bandieten gedood en zés man der regee- ringstroepen gedood zijn in een gevecht bij Villa Pamdo. De politie had de aan vallende bandieten weerstaan, totdat de troepen waren aangekomen. Auto over den kop geologen, In dsn nacht is bij Mannheim (Duitsehl.) een met aaht personen bezette auto over den kop geslagen, waardoor 1 persoon op elag gedood werd en 2 anderen met ernstige verwondingen naar bet ziekenhui# ver voerd moesten worden. Rotterdameche vrouwen toegetakelde— De 39-jorig» vrouw W. S. te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat ren Spanjaard haar in haar woning aan den Sohiedam- sohedijk met een scheermes heeft gesto ken. Zij heeft 6 wonden aan rug, armen en boenen gekregen Zij ia in hert deken- huls aan den Goolsingel verbonden. Naar den Spanjaard wordt gezocht. Liefde In oen kosthuis. Een Duit sohe bankwerker, wonende in een koet- huis aan de Nieuweh&ven te Rotterdam, raakt» verliefd op een mede-kostganstier. Dirt was niet naar den zin van den koet- baas, die eveneens verliefd was en zijn medeminnaar op straat zette. Uit wraak heeft de bankwerker zijn kostbaas ver volgens met een scheermes «en snee in het voorhoofd gegeven. De kostbaas is in het ziekenhuis aan don Goolsingel ver bonden. De bankwerker is aangehouden en opgesloten. Eso stadion voor 75.000 toischou<r wers. In verband met de in de Belgi sche hoofdstad in 1935 te houden we reldtentoonstelling is besloten tot het bouwen, dicht bij het voor de tentoonstel ling, te Laken-JHeyael. bestemd terrein, van een stadion, dat 75.000 toeschouwers zou kunnen bevatten. Met dien bouw zou men echter reeds in 1930 moeten klaar zijn. Ds Franschsn koopen onzs blstsn, In West Zeeuwsch Vlaanderen en Zuid- Beveland werden in de afgeloopen weck van Fransche zijde mil li oenen kilogram men suikerbieten opgekocht. Door de agenten der Fransche fabrieken wordt minstens f per 1000 K.G. meer be taald dan door de Centr. Suikermij. en de Coop. Suikerfabrieken. Het hoofd kwartier der Fransche agenten is in Sas van Gent gevestigd. Diefstal van worst. Do Haagaohe politie heeft aangehouden den caféhou der J. H. uit de korte Koe,diefstraat wegens heling van worst, welke gestolen is ten nadoelen van den slager P.. aan het Spui te Den Haag. De politie liecft in deze zaak mede gehoord twee knech ten van den slager, die zich gedurende geruimen tjjd aan diefstal van worst heb b«n schuldig gemaakt en den amid M. 1MB buurman van den alagsr, die daarbij li g#waait. Vraffrn inzake belaitlngkioesties wor den kottclooa voor abonne't beantwoord door den heer E' A. Wijamuller, ac countant. Men zendc vragen in aan om bureau met insluiting van postzegel a 1 cent voor doorzendtny H. K. ts Zoatsrmssr vraagt: Ik heb 3 minderjarige kinderen, die te «zamen een onverdeeld bezit hebben van f 10.000 aan effecten. Dit interest van dit kapitaal a f 525 is ook voor de kinderen. Nu wil de heer inspecteur, dort ik die interest bij mijn inkomen voeg en daarvan dus belasting hertaal. Welk artikel van de w« op de Inkomstenbelasting geeft hiertoe de bevoegdheid? Antwoord: In het algemeen wordt blij kens de toelichting 3 op art 1 aange nomen, dat do ouders het vruchtgebruik hebben van het vermogen der minderja rige kinderen. Alleen wanneer de kinde ren hetgeen rij bezitten hebben verkxe- Haam: Woonplaats: Haam u.d. bezorger der Courant: Let wel, deze uerzekering is UITSLUITEHD uoor 0HZE ABOHHE'S tm dor aftmufaftijkwi arbeid of wAtfk, of Indian het bezit aan da kinderen is ga- schonken of nagelaten onder uitdrukke lijke voorwaarden, dat de ouden daarvan het vruchtgebruik niet zullen hebben, wordt bet door de kinderen genoten in komen ndert bij do» van de oudera opge teld. Om u dus juist te kunnen antwoor den, zult n mij dus lets uitvoeriger moetan inlichten. Wellicht kunt u echter thans zelf wel bepalen, of de heer inspecteur goed heeft gehandeld. Groot-Ammsrs, 28 Maart. Bij den af slag van onroerende goederen door No taris A. E. Gamm te Papendrecht, is de kapitale villa met moestuin, wiik D 9 te Papendrecht, Weet einde, ingezet op f 8000 en gemijnd op f 2000 daar bo en door J. Oosterbeek te Groot-Ammers. To taal f 10000. De gunning ia nog aange houden. Zsvsnhulzsn, 28 Maart. De uitslag der aanbesteding van esn woonhui» voor den heer Dr. W J 4e Wltt, «ehoudea den 27. Maart. 1» al» volgt: Perceel 1, grond-, beton-, metsel- en sbooadoorwwerken: W. Boere ts Wadr dinxvean f 4935, J Bontenbal f 4748, M. Kooren f 4700, Slingerland f 45(85. Perceel 8, paalfundeering, timmer- en smddswerken: B. P. Verheef f 8248, P. Tuinzaad f 5940, A. de Voe te Woddinx- I veen f 5387, Gebrs Van der Knnap f 4975, Gebra. Sohotte f 4423. j Perceel 3, lood-, zink- en maatiekwwr- ken, waterleiding en sanitair: J. M. Bo- I de f 770. Perceel 4, glas-, schilder- en behang- werken: L. Versprillen f 1020. Peroeel 5, de ander 1 en 2 genoemd» werken tezamen: G. v. Leeuwen te Nieu- werkerk a.d. LTeeel f 10395, T Morbis te Nieuwerkark a.d. IJssel f 9948. Masea, alle werken te zomen: B. P. Verhoef ,1 13.648, P. .Tuinzaad f 12300, Valk te Gouda f 11777, L, Dekker f 11226, J. Bontenbal f 11224, Gebr. Schatte f 10455. Waar geen plaatsnaam vermeld wordt, zijn de inschrijver» ellen wonende te Ze venhuizen. De begrooti-ng van den architect, den heer W. B. Kroon te Alpben aan den Rijn, waa f 9500. te Alblasserdam, zal •p Woensdag» 4 en 11 April 1920, dei ivondi 7 uur, rcip. bij C. B. VOOELESANQ en J. v. KRIMPEN, Voor den Heer P. BROUWER DE KON1NO: 99 Aren, 80 Centiiren ID in den Vinkepulder. Breeder bij biljetten omschreven. te Schoonhoven, zal op Dinsdag 17 April 1928* des voormiddags om 9 uur, ten verzoeke van den Heer m. O. VAN VLIET aan diens woning get. 183, op het Dorp, in het openbaar om contant geld VERKÓOPtN: bestaande uit: 17 gekalfd hebbende Koeien. 3 in Augustus kalverende Koeien. 1 Pink. Voorts: 13 Kalveren, 1 aftandsch bruin Merriepaard (mak bij den weg), 3 Zeugen met Biggen, 2 drachtige Zeugen, 14 Biggen en een partij Kippen. waai onder: tentwagen, brik met kraam, blokwagen met bieede loop, diiewieiige atortkar, gritmaaima- chine, hooiburry, 2 kruiwagens, 2 schouwen, landhok, groot kip penhok, slede met bellentuig, tent- wagentuig en andere tuigen, losse kap voor een brik, planken, palen, hekken, Zeunings enz. Voorts: karn, wringtobbe, kuipen, staren, kaatpers, emmers, kaasvaten, pekelbak, schragen, standers, kaas planken, waterfornuip, een partij riet en brandhout. EanlfJ Huisraad en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Oeen gelegenheid tot uitspanning. bij L. SNELLEMAN, Helnenoord. Te zien en te hooren. Demqnstratie aan huis zonder eenige verplichting. Tevens de bekende C.P.H Electrischs Roermachines zeer verminderden prijs. Verder Gruno-, Gazelle- en Simplex- Rijwielen, en Naaimachines Alles uit voorraad leverbaar u- VLIST. te Waddinxveen ia voornemens op Woensdag 4 April 1928, des voormiddags 10 uur, aan de bouwmanswoning O 90, van den Heer O. WEERHEIM, In het Tweede Blok te WADDINXVEEN, in het openbaar, k contant te verkoopen Zeug met 10 Biggen, I Geit, Kippen en Kippenloop, Kruiwagen, Bergspillen, Varkens hokken en Voerbakken. Planken, Ladders, Brandhout en Rasterwerk, g Hooi,- Bouw-, Melk- en Timmergereedschap an Huisraad, enz. Allea op den verkoopdag afge- nummerd te bezichtigen van des v.m. 8 uur af. Op Dinsdag 3 April 1928 v.m. 10.30 uur zal voor rekening van den Heer S. MANSCHOT, (cn lijnen huize worden «anbelleed: Bestek en teekening a f 3. (restitutie f 1.50) te verkrijgen bij den besteder en bij ondergeteekenden. Architecten Ammerstol. O VOORZITTER en HEEMRADEN van het Waterschap „De Nederwaard" zijn voornemens op Weeusdag II April 1928, des middags te 12 uur, in hetOEMEtNELANDSHUIS van de Naderwaard te publiek aan Ie besleden (behoudens goedkeijring der plan nen door de Oedeputeerde Staten van Zuid-Holland en door het Dijk bestuur van de Alblaaserwaard c.a Het afdammen en droog maken van de beide Hooge Boezemsluizen van genoemd Waterschap, ge legen te Kinderdijk (ge meente Nw.-Lekkerland) en het maken van schot- balkhoofden, gewapend beton vloer, tijdelijke wa- terloozing met bijkomen de werken. Bestek met teekeningen te verkrijgen f 4.-— per «tel bij den Heer C. H. SPRIK, Middenstraat no. 7 te Papendrecht, bij wien tevens inlichtingen zijn te bekomen van 1—7 April 1928, des voorin, van 9—12 uur. Voorzitter en Heemraden van gemeld Waterschap: De Voorzitter: P. Q. DRINKWAARD. De Secretarial D. JAS.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4