Bouuimansuioning 20 Kalfkoeien 31 Koeien, 43 Koeien BOELHUIS. BoutumansuioninD. Bouumansuionlno. 20 Koeien, EMs - Langerak Mand.Jang Een lami Bouwland ülMind Welland, Woonhuis, 8 Koeien, BOELHUIS 15 Kalfkoeien, BOELHUIS te Lekkerkerk. BOELHUIS Belangrijk Boelhuis HOFSTEDE Het Pand, b. Hef Woonhuis, Heerenhuis, Het Woonhuis, 11 Kalfkoeien, Weiland, BOELHUIS. Kapitaal BOELHUIS ERFHUIS 4 Melkkoeien, Bericht van Inzet Woonhuis GRAS- VERPACHTING BOELHUIS. 18-ïk,"[(Él 10 Kalfkoeien Plaatselijk Nieuws MIJNHARDT'S Gemengd Nieuws. Voor de Huisvrouw Van alles wat Advertentiën. Jaarsveld - Dorp Notaris H C. Kooi publiek verkoopen: Lopik-Kapel. Notaris H. C. Kooi publiek verkoopen: Notaris H. C. Kooi- Bouw- in meikgereedschappen. enz. te Stolwijk. Notaris Mahlstede Notaris Mahlstede Bouw- en Melkerij- gereedschappen, te Bergambacht. Notaris Mahlstede Bouw- en Melkerjj- gereedschappen, Langeruigeweide 2 Pinken, eenige kalveren. 8-jarige zwarte Merrie 4 jonge Zeugen. Bouw- en Meikgereedschappen Benschop, 221. llit de hand (e koop: Bouwmanswoning Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Teijinck iiuiuin 17 in 2( april 1121 woonhuis on PakhH's 1. Twee Woonhuizen, b. Twee Woonhuizen, COURANTEN Notaris B. J. Teijinck te Wiliige-Langerak, Bouui- en maihgersBöscnao. 30.000 pond Hooi. Openbare Vrijwillige Verkooping Verlinden Dekker Stolwijk, Verlinden Dekker verkoopen onder Stolwijk, Een Paard, Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris R. Gallas Bouwland, te Zevenhuizen, K meuren, 59 arsn. 28 centiaren. Zevenhuizen (Z -H.) Notaris R. Gallas Landbouw-, Melk- en Kaasgereedschappen Noordeloos. Openbare Vrijwillige Verkooping J W. van Leeuwen Notaris P. A. v. Buuren Alblasserdam. P. A. v. Buuren, Notaris publiek verkoopen: Notaris Anema te Nieuwpoort, f 3450.-. Erfhuis. Notaris Anema Nieuwpoort, Capelle a.d. IJssel, Um»t in plaat» daarvan, weerklonk nr «en lulde knol Mexico Sam gaf Mn on- kelen zucht «n gleed «onder weer- •twid ineenzakkend van sJJu paard md doode ratelslang. Den volgenden morgen ojm tien. ,wur hervatte de rechtbank haar sitting en werd de zaak Ortiz afgeroepen. De offi cier van justitie verhief zich en richtte jraet .rijn arm in een draagband het woord tod het Hof: „Ik verzoek U Edel achtbaren", zei h(j „om in dezen te mogen afzien van ver dere vervolging. Zoo de beklaagde al schuldig is, dan nog ontbreekt ons 'daar voor elk bewijs. De valsche munt, ap welker indentiteil dy heele zaak berustte is niet langer in ons bezit. Ik adviseer daarom dat deze worde teruggenomen". In de middagpauze kwam de brigadier terloops in hel bureau van den officier van justitie. „Ik ben daarevên eens gaan kijken kijken naar Mexico Sam", zei hij. „De jongens zouden graag willen weten, waar injee u hem eigenlijk hewt doodgeschoten. Ik heb nog nooit een projectiel gezien, dat zulke gaten boorde". „Ik heb hem doodgeschoten met den valschen dollar van Ortiz. Gelukkig voor mij en voor nog iemand anders, was die zóó allergemeenst, dat ik er gemakkelijk reepen van kon snijden Zeg eens, zou jij eens niet naar die jakhalzen op de grens willen gafln om uit te vinden waar dat meisje, Joa Brent woont? Mejuf frouw Derwent zou dat zoo graag willen weten". Bergambacht, BO Maart. Een vreemde irielrijdar geraakte met zijn rijwiel in de Dijklaansloot te water. De zandschipper W. P. Bode alhier, die het ongeluk be merkte, kon de man nog bijtijds red den. Voor den nieuwen cursus aan de ie Openbare Lagere School alhier hebben zich 26 leerlingen aangemeld. Op de eierenveiling van de Pluira- veevereeniging V. Z. 0. D. alhier, waren aangevoerd 8500 kippeneieren. Besteed werd van f 5 tot f 5,55 per 100 stuks. Het 6-jarig zoontje van P. de L. al hier geraakte in de Lek aan Be^stoep te water. Gelukkig werd het ongeval opge merkt door den veerman D. Stuijt, al hier, die het knaapje nog bijtijds kon red den. Hardinxveld, 30 Maart Dinsdagavond werd in Sohool II een Ouderavond ge houden, welke vrij goed was bezocht. De heer Molhoek gaf 'inet de leerlingen vnn het zesde en zevende leerpaar een les over de voeding van den mensch. Ook de oudere volgden de smakelijk voorbed ra gen stof met groots belangstelling Hier na hield meeeter Muylwijk een inleiding over het zevende leerjaar, op' welke voor dracht een aangename gedachten wisse ling volgde. Koffie, koek ep sigaren ontbraken ook nu niet. De bekende liederen werden ge zongen en de aanwezigen stemden in met het door den voorzitter der commissie," den heer K. de Boer, gesproken slot woord, waarin hij allen medewerkenden dank braoht. Burgemeester en Wethouders stel len den raad voor afwijzend te beschik ken op het adres van den heer M. C. Goenraada, om over te gaan tot de ver lichting van het „Hofweer\ Naar de meening van Burgemeester en Wethou ders dient gehandhaafd te worden het reeds vroeger ineenomen standpunt, dat de gemeente niet moet overgaan tot hel verlichten van particuliere terreinen Schelluinen, 28 Maart. Nu het vaoctne- bewens dit jaar niet meer vereisoht wordt, om tot de schooi te worden toegelaten, hoeft zich Woensdag! maar één kind bij de gelegenheid tot vacoinreren feiten in enten. Meerkerk, 30 Maart Voor herhalings oefeningen moet op 17 April aa. in wer- kelijken dienst komen: G. M. van Kleij hij het 2e Reg. Veld Art., 3e Schoolbat- terij te 's Gravenhage. De door Burgemeester en Wethou ders vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1928-1929 ligt van 23 Maart tot en met 21 April a s. ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. slecht.Do som moot n,og al aanzien lijk zijn, daarvan houd ik mij overtuigd Zeg mij," zaide hij, de hand op de bank briefjes leggend, vormen -deze fraaie pa piertjes van duizend franken niet een ge deelte dier som?" „Ellendeling!" riep de jongeman uit, terwijl hij op Ramoneau toesprong. „Kom daar niet aan! Houd de handen thuisl" Hij had den oude met zooveel geweld teruggestooten, dat hem de tijd ontbroken had do briefjes te grijpen. Doch een oogenblik later drong deze weer vooruit mot een paar oogen, die bliksems echo- ten. „Ga heen! Ga onmiddellijk heen!" riep Louis Ricard met dreigenden blik uit, of ik roep om hulp!" „Zoudt ge dat durven?" hernam Ra moneau met een grijnslach „Wel, ik zal u daarvan niet terughou den, mijn beste heer. Dan zult gij mij de gelegenheid bieden ©en kleine geschie denis te verbalen, die gij zeer goed kent en ik zal het genoegen hebben ra ij langer in uw gezelschap te verheugen, u voor het Hof en wellicht ook op de galeien weer te zien." Den jongeman verstijfde het bloed in zijn aderen. Hij verkeerde in radeloozen toestand. Ramoneau barstte in een ltiiden scha terlach uit. „Wel, mijnheer Cholet,sprak hij spot tend, „men zou zeggen, dat gij schrik hebt. Gij hebt gelijk, want 't is zoo aan genaam niet naar de galeien gebracht te worden!.... Denk er aan, dat ik m"n leven veel te laag acht. Gij rijt rijk, ik ben arm, dat is niet rechtvaardig, vriend- je. Bovendien zijt gij nog jong kunt werken, ik eohter ben oud en niet meer Tot bods van den Polder Middel- broek, Amelde en Tienhoven is ban<**nd de heer G. wan Vuren alhier. Vlezen, 90 Maart. Alhier ia overleden de heer Jhr. J. G. T. Hwufft, sedert on geveer 00 jaren burgemeester deoer ge- meent a Reeds ge ruim en tijd was de heer Hoeufft door ziekte verhinderd zijn functie waar te nemen. De Raad besloot tot 't bouwen van 18 woningen. Ouderkerk a.d. .1 Jssol. 90 Maart. In het begin van 1929 zal het 60 jaren geil den zijn, dat H. M. de Koningin-Moeder als Nederlansche Voretin in ons land werd ontvangen. In Den Haag heeft zdcii een Hoofd-comité gevormd, bestaande uit de echtgeaooten van hooggeplaatste Nederlanders, zich tot doel «tellend H.M. bij die gelegenheid te huldigen en namens de Nederlansche vrouwen een gesahenk aan te bieden. Om tot dit doel te geraken, zijn de echt- genooten der burgemeesters uitgemoo- digd een 'plaatselijk comité in haar ge meente te vormen, tot inzameling van gaven. Het is de uitdrukkelijke weniscli van de Koningin-Moeder, diat slechts kleine giften gegeven worden. Aan deze roepstem zal ook in onze Oranje-dievende gemeente worden gevolg gegeven en ongetwijfeld zullen de Ouder- kerksche vrouwen gaarne deelnemen aan de huldiging. Groot-Ammers, 30 Maart. Aan de Bijz. School te Groot-Ammere zijn 24 nieuwe leerlingen aangegeven tegen 1 April. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Hoofdpijn-Tabletten 60=' Laxeer-Tabletten60°' Zenuw-Tabletten. 75°' Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75°' Bij Apoth. en Drogialen Uit een raam gevallen. Te Rotter dam is de 2-jarige G. R. uit een raam van de ouderlijke woning, gelegen op een tweede étage, gevallen. Met een gebro ken linkerbeen is het kind in het zieken huis aan den Bergweg ter verpleging op genomen. Auto tensn een boom gereden. Op den l,eidschen Weg bij Den Haag is des avonds een auto tegen een boom gereden Fen der inzittenden, de 35-jarige juf frouw Chr. T. van de Hoeren gr acht te Amsterdam, kreeg kneus- en schaafwon den aan neus, armen en beide beenen. EEN LANGZAME MARTELDOOD. In een laagveen bij Gondé-sur-Risle in Normandië is acht dagen geleden een workman, die aan hot veenbaggeren was, in den turfbodem weggezakt, Hij hoeft zich niot loe kunnen maken en men heeft hom niot bemerkt bij de nasporin gen toen hij vermist wérd. Eerst Woens dag vond men den ongelukkige, die nog teekenen van leven gaf. Na hem uit zijn ontzettende positie te hebbben verlos' en nog levend naar hot dichtstbijzijnde hospitaal te hebben vervoord, is de ongelukkige in den loop van den avond, na 7 dagen mat den dood te hphben geworsteld, van uitputting be zweken. Esn trfenls van 720 mlllioan gulden.— Sedert jaren staat een nalatenschap van den in 1629 gestorven John Angeil in Engeland onder beheer van de Kerkelij ke Commissarissen. Het ia een ontzaglij ke bezitting, want zij omvat doelen van Brixton. Clapham, Stretbam, Wands worth, Oost- en West-Croydon en Parley te Londen mot al de huizen erop. Do waarde er van wordt dan ook op 720 millioen gulden geschat. VNeot Lindbergh naar Japan. De beroemde vlieger lindbergh heeft zioh bereid verklaard een „vTedeevlucht" naar Japan en andere landen te ondernemen. Daarvoor zal een vlucht over den Grooten in staat veel goeds te verrichten. Daarom houd ik 't er voor, dat gij die achoone briefjes niet noodlg hebt. Geef mij ze, of liever, ik zal ze maar nemen. Hoeveel zijn er? Een dertigtal! Wat is dat voor u?Een kleinigheid, meer niet. Voor mij, die reeds op jaren ben en zooveel niet noodig heb, is *t een groote schat," die mij eindelijk een aangename rust kan biedenEn 't is «een geschenk, dat gij mij biedt," ging hij op akeligen toon voort, „naar recht en billijkheid zou ik veel meer kunnen eisoheen!" Hij stak de hand uit om de briefjes te grijpen. „Achteruit, ellendeling, achteruit!" schreeuwde de jongeman, terwijl hij op hem toesprong, gerepd met al zijn krach ten zijn schat te verdedigen. Ramoneau werd doodsbleek, zijn spie ren vertrokken zich krampachtig en uit zijn grijze oogen sproot een onheilspel lend licht „Pas op, Charles Cholet I" kreet hu „Pas op, ik zal de briefjes hebben! Hoort gij 't? Ik moet ze hebben!" Nog eens wilde hij toegrijpen, maar opnieuw sprong de jongeman op hem toe met den kreet: „Dief! Dief! Houdt den dief!" Ramoneau greep hein bij de keel. „0, gij zijt een man des doods! huil de hij, terwijl het schuim der woed* hem op de lippen stond. Toen begon er een afschuwelijke strijd tussch de twee ellendelingen, vader en zoon, door een toelating der Voorzienig heid op vreeeelijke wijze te eaam ge bracht. De een was aan den ander als met ijzeren klauwen vastgeklampt, lijf aan lijf; met hijgende borst, gloeienden adem. vonkelende oogen en opeengeklemde Oceaan noodlg slin. Van Japan uit sal Lindbergh dwars doocr AsU near Euro pa vttegen. Man meent, de* hij vervolgens eel trachten een non-etop-vlncht E roper— Amerika ten uitvoer te brengen. EEN HUISKNECHT MET ZIJN MEES TERES GETROUWD. Het legt hem geen wind eieren. Te York is een huisknecht in hot huwelijk getreden met zijn meesteres, die op vele millioenen wordt gesohat. De huls knecht heet John Burden, zijn vrouw is de in de New Yorksohe Society bekende John Pierrepont Edwards. John is 42 jaar, de andere John 72 jaar. De bruid is overgrootmoeder De bruidegom heef!, alsof dat niet vanzelf moest spreken, te genover journalisten verklaard, dat hij zeer gelukkig ^s met zijn vrouw. VOOR DRIE MILLIOEN JUWEELEN GESTOLEN. In een hotel te Monte-Carlo zijn aan gravin Bettencourt haar juweelen ontsto len, een waarde van drie millioen frank vertegenwoordigend Zij had de kostbaar heden in een loeren juweelendoos gesloten en deze geborgen in een koffer. De doos is leeg teruggevonden in de kamer naast die van mevrouw Bettencouri. Men zoekt nu een knecht van het hotel, die nadat de diefetal is Öntdekt, blijkt ver dwenen te zijn. Esn gevaarlijk heerschap. Terwijl de heer G. W. Kaemingk, hoofd der bij zondere school te Schuinesloot in de ge meente Ambt-Hardenberg Zondagavond in de school was ter gelegenheid van de vergadering dar jongeldngsvereendgiing al daar, vervoegde zich in de pauze een jongeman bij de sohool om een anderen jongen te spreken. Het bleek, dat de gezochte niet aan wezig was, waarom de onbekende een praatje maakte met dan heer Kaemingk, welk praatje overging in een woorden wisseling, waarbij uitkwam, dat hij zioh vermoedelijk met minder goede bedoelin gen bij de school bevond En omdat hij den gezochte niet kon vinden, meende hij zijn woede maar te moeten koelen op hel hoofd der sohool. Hij ging de gang in an trapte da»i een paneel ui* een der deuren, waarna hij weer naar buiten stapte. .De heer ■Kaemingk pakte den jongeman bij den arm om te zien wde hij was en gang daarna weer naar binnen. Nauwelijrs was evenwel de deur gesloten of er weru mot een revolver geschoten. De kogei drong in de deur, gelukkig render iemand te raken. De politie te Slagharen was spoedig aanwezig en slaagde er in den dader Zondagnacht te arresteeren. Het bleek te zijn de 21-jarige arbeider K. Z... wonen de te DalerpeeL Op hem werd gevonden een revolver, nog geladen met twee patronen. Als hst Paschsn Is Ai* het Paschen is, heerscht er een ietwat feestelijke stemming In huis. Dan is er in huis" een Lekkere lentegeur van hyacinth en. Op de koffietafel staan wat bloemen en in de eierdopjes staan ge kleurde eieren. Want natuurlijk..die smaken veel Lekkerder dan gewone witte eieren. Voor het kleuren der eieren ko ken we -wat zachter dan gewenscht wordt omdat ie in het heete kleurbad nog wat nagekookt worden.. De onschadelijke verf jes koopen we voor enkeLe stuivers., bij den drogist, lossen ze in kokend water dp en zorgen erdoor, dat het kleurbad donkerder van kldur is, dan we de eieren hebben, willen. Nadat we de eieren even in kokend water nat gemaakt hebben, leggen we ze in het warme kleurbad. Zjjn ze goed gekleurd, dan drogen Laten en met wat vet opwryven ten slotte. We kunnnen de eieren ook kleuren, door ze te koken in afgietwater van groenten (roode kool of biej-rose, uienschillen- bruin, schoone uien-geel, peterseliergroen (ook wel spinazlewater). Voor de afwis seling kunnen we de gewoon hardgekook te eieren aan den PaaschmaaLtijd ook vervangen door gevulde eieren, wat heel lekker ls, vooral voor de liefhebbers van tanden, schudden zij elkander met een woest geweld, als twee bezetenen val woe de en razernij. Het vuur van den haat bezielde Ra moneau en de jongeman verweerde zich als een bezetene Terwijl zij elkander nog met bijzonde re kracht omkneld hielden, rolden bei den eensklaps 'op den vloer. Een oogen blik scheen Ramoneau verloren; met de knie op de borst hield Louis hem in bedwang. Doch plotseling, door een handige ba- weging, slaagde hij er in den nek van den jongeman met bedde handen vast te grijpen. De ongelukkige voelde zijn hals als in ijzeren bonden dicht gedrukt, de adem ontbrak hem weldra en een reutelend luid «teeg uit rijn keel op.... Op hetzelfde oogenblik werd hij door Ramoneau te gronde geworpen. Thans begreep Louis .maar ai te roed dat hij verloren was. Hij wilde om hulp roepen, doch deze kreet werd door Ramo- neau's hand verdoofd, die hij als een klem den ongelukkige op den mond druk te. Met zulke woede beet hij den woeeten oude in de vingers, dot het bloed op zijn gelaat neersijpelde en rijn lappen roodverfde. De pijn ontrukte een heeechen kreet aan Ramomeau'e borst. De jongeman spande nog pens de uiter ste pogingen in om zich loe te wrinoen, „0, dat duurt te langl" mompelde de oude booswiaht Zijn oogen schoten vurige etmalen. Terwijl hij de linkerhand op den mond van den jongeman hield, om het slacht offer te beletten de buren te hulp te too- «en hartig hapje. Daartoe pellen we de eieren (hardgekookt) en snijden se door midden. De dooier wordt er uit gelicht en fijngewreven en vermengd met een beetje boter, peper, zout, gehakte peter selie en mnggi's aroma. Waarna man de halve, uitgeholde eieren met dit mengsel vult. En met deze gevulde, halve eieren om schaal belegd. Schoonmaakwenken In dan schoonmaak tijd. Die rieten tuinmeubelen kunt U weer heel goed opknappen, door ze af te boenen met heet water, waarin flink wat zout is opgelost. Nadat ze gedroogd zijn kunt U ze vernissen met hoeden vernis. Een nieuw kleed gekregen? Laat het de eerste maand dan rustig liggen en stof zuig er niet aan, terwijl ook de rol- veger thuis moet worden gelaten. Alleen goed schuieren met een gewone karpet- Schuier en dan nog met den draad mee, niet er tegen in! Die kringen op een gepolitoerd tafel blad, veroorzaakt door heete borden enz. kunnen meestal weggewreveil worden met wat petroleum Gooi die onhandelbare stukjes noot muskaat niet weg. Bind ze in een netel- doeksch lapje, waarna men het gebruiken kan om soep of stoofschotels te kruiden. Voor het opdoen .het lapje natuurlijk uit de pan verwijderen» Last van leelijke, oude aardappelen? Doe een theelepel azijn erbij, vlak voor dat ze gekookt worden. Dat maakt ze mooi blank. Een paar takjes selderij, de kool meegekookt, verhoogt de smaak en ver mindert de onaangename kooklucht. Als men bang is, dat gekleurde zijde hij het wasschen zal doorloopen, is het verstandig ze te wasschen in water, waar in een eetlepel zout op elke, liter is ge daan. Aluminium pannen, die nooit in soda water mogen komen, vertoonen aom* don kere vlekken. Die kan men wegmaken, door wat water en azijn in de pan te koken Men kan voqr aluminium ook puimsteen gebruiken. Paasehgerscht: Russische «leren. Op acht eieren neemt men één ons gepelde garnalen of kreeft (uit blik), twee eetlenels dikke mayonnaise, 1 eet lepel gehakte peterselie, 4 ansjovisschen en een theelepeltje maggi's aroma. De hardgekookte eieren worden gepeld Aan de dikke kant snijdt men een plakje af, opdat de eieren neergezet kunnen wor den. Van de punt snijdt men een dikke kap af, zoodat de dooier er uitgehaald kan worden, die men dan fijn wrijft en vermengt met de mayonnaise, de helft van de garnalen, peper, zout, azijn en aroma, tot een dik, gelijkmatig mengsel. Hiermee vult men de uitgeholde ejeren overvloedig, waarna men op elk ei nog een halve opgerolde ansjovlsch legt, waarover men wat peterselie strooit HUISVROUW. Ook «en slimme. „Wel vrouw, geef je je man de pillen zooais voorgeschreven is?" „Neen dokter, boe kan dat nu? Er staaf driemaal op een dag toedienen. Maar hoe kan ik hem een pil nog eens geven, die hij al toch ingenomen heeft?" Deelneming. Bruid: „Nu, wat zed je vriend, toen je hem mijn portret liet zien?" Bruidegom: „Niets. Hij heeft mij en kel stom de hand gedrukt Ook tan compliment. Oom: Wat, ben je aan het teekenen, Pietje? Klein nichtje: Och, ik ben begonnen met uw portret te teekenen, maar het viel niet heatemaal naar mijn zin uit en daar om maak ik er nou een staart aan," dan het een hond. De galg of verdrinken. Twee Chineeeohe roovers werden opge hangen. Bij de eerste brak het touw, hij viel omlaag in het riviertje, dat ondod de galg langg stroomde en zwemt weg. De ander komt nu aan de beurt en zegt to» den beril. „Neem voor mij maar een steviger touw. Ik kan niet zwemmenI" pen, haalde hij met do andere haastig een groot mee te voorschijn. „Charlea Gholet," riep hij met schrik barende stem uit, „nu zult gij sterven. En toch ia 't niet om u te bestolen, dat ik u den doodsteek toebreng; o neen, 't ie om den jongeman te wreken uit de St. Sabtótriaanstnaa*, dien gij mij hebt doen vermoorden. Ik heet niet Ramo neau, ik heet Pierre Ricard, Charles Cholet, ik wreek mijn zoon!" De oogen van den nan sperden zioh wijd open en ziin gelaat toonde dui delijk genoeg «I den angst, dien hij go- voelde bij 't vernemen dezer sombere woorden. Dan otak Pierre Ricard rijn zoon be* moordend staal in de borat Da Portel«ul I la. XXVI. Ramoneau sprong op, zijn oogen wa ren met bloed overioo^en, en zijn haren stonden wild overeind. Zijn mond grein*- de en zijn gelaat was met een zweet be dekt. dat op bloed geleek. Hij zag e afschuwelijk uit Nadat (je booswicht rich met een handdoek had afgedroogd, stak hij de bankbriefjes In den zak, wierp nog een laatsten blik op zijn slachtoffer en sprong naar de deur. Op het oogenblik. dait hij de kanun wilde verlaten, stond hij eensklaps teren over twee personen, die op zijn verschij nen haaati" achteruit epronren. Reeds enkele oogenblikken waren zij daar en trachtten vruchteloos te raden, wat «f daarbinnen gebeurde. Ramoneau was vol angst. Hij vreesde dat diea» twee vreemdelingen getuigen waren geweeej rui de miedaad, en een Bittere ervaring. De vod«r dss huises had hoorsn rond vertellen dat rijn zoon in Londen nogal veel anheen uit te gaan en aan bet drin ken vu genokt, en besloot naar Londen to gaan «n self te onderzoeken, of die ver balen juist waren. Nogal laat in den avond kwam bij iu Landen aan, nam ren rijtuig en zocht de kamera op, waar zijn zoon woonde en trok aan de bed. „Woont Mr. Blank hier?" vroeg hij. „Ja," antwoordde de juffrouw mat. „Breng hem maar voorzlohtig naar bin nen." Geen gekheid. Zondagmiddag drie uur. Pieteree wan delt op den boulevard en geniet zichtbaar vain 't prachtige weer. Plotseling springt er een man op hem toe, die hem een geweldige muilpeer geeft, mat de woor den: „Ziezoo, nou heb ik je tooh eindelijk te pakkenl" Plieteree «that eeo «oogenblik versuft en vraagt dan: „Zag eens, is dat meen ens, of is het maar gekheid?" „Neen, waarachtig niet!" antwoordt de vechtlustige, „het is meensns!" „O," zegt Pieten», „dan is het niot erg. Ik dacht, da* bet gekhedd was, zie je, en van dat soort gekheid ben ik nirt gediend." WONDERLIJK STERKE GE HEUGENS. De geschiedenis kent voorbeelden van menschen met wonderlijk sterke geheu gens, die letterlijk alles konden onthou den, wat zij eens gelezen of geleerd had den. Zoo is bekend, dat Mithridatua, ko ning van Ponaus, de gezanten van alle hem onderworpen volken, 25 in getal, in hun eigen taal en tongvallen kon be antwoorden. De Romeinsohe redenaar Hortensius, onthield niet alleen alle na men van voorwerpen bij een openbare veiling, maar ook den verkoopprijs van ieder voorwerp in het bijzonder. Joseph Soaliger, een geleerde der 16e eeuw, ver stond dertien talen en leerde in 21 da gen een. nieuwe taal. Ook de Engelsohe minister Churchill heette en geweldig ge heugen. Zoo gat hij in zijn jonge jaren eens als kapitein aan een officiersmaaltijd en bood im een weddenschap san, dat men hem drie bladzijden uit een hem on bekend boek achter elkaar zou voorlezen, waarna hij het. woordelijk sou nazeggen Aldus geschiedde en Churchill volbracht het kunststuk zonder een oogenblik te fa- Ion Zoo kent men een verslaggever, die naar een vergadering gaat en zonder een enkel punt op te teekenen, na afloop een zeer uitvoerig en volkomen getrouw verslag weet te maken van al het gesprokene. Dooh zulke geheugens blijven toch steeds uitzonderingen. De meeste men schen rijn heiden in het vergeten en ont houden van alles wat ze hooren en leren maar een heel, heel klein gedeelte, dik wijls zelfs niets. LEVENSWIJSHEIDJES. GEBRUIK: WAARDE. Geld: of 't zilver zij of goud: Ie niet moor dan stroo of hout Ala g» 't weggesloten houd*. Dr. Heije. De grootste aller fouten ia, dat men er zich van geen enkele bewust is. Menigeen denkt deugdzaam te rijn en is slechts voorzichtig. Sommige menschen ooqufltteeran meer met hun zwakheden dan met hun deug den. Als de vrouwen het hoofd opsteken, raken de mannen gewoonlijk bet hunne kwijt Een grofheid kan wel eens een waar heid in lompen rijn. Waar moeder Natuur spaarzaam was, baat de stiefmoeder Dressuur niet veeL Nobele karakters doelen hun gelui met onderen, maar dragen hun ongeluk alleen. oogenblik rijn tegenwoordigheid van geest verliezend, vergat hij de deur to sluiten. Als een slang gleed hij tusschsn de rtwee personen door en sprong mei drie treden tegelijk de trap ai. Ulings sprongen rij dan vluchtende na riepen luidkeels: „Houdt den moordenaar! Houdt hemt' De zware kreten weerklonken door bet gansahe huis Ramoneau was op straat gekomen en .te dooi angsi r> jaagd, zoo snel weg, als zijn boenen hem dragen konden. Weldra bemerkte de moordenaar, dat hij achtervolgd werd. De vensters dor huizen vlogen open en overal schreeuw de men: „Houdt den dief! Houdt den moorde naar! Houdt heml" In 't midden der algemeens verwarring reu Ramoneau er weilioht nog dn ge slaagd zijn te ontsnappen in dezen dool hof van enge straiten en stegen, indien Boy er en Thdbaut niet daar geweekt wa ren. die op het trottoir langzaam voort- wandelden. Zij hoorden de eerste kreten en keerden zioh haastig om Onmiddellijk hadden zij in den vluchtende Ramoneau herkend De werklieden hadden den tijd niet een woord te wisselen en toch be grepen zij elkander volkomen Bedden sprongen zij op den oude toe en grepen hem stevig vast. Toen de misd&digor rich gevangen zag, stiet hij een wild gebrul uit en sloeg woe dend mot handen en voeten Maar Boyar en Thibaut waren sterk gebouwd en voor dat er iemand bij was om hulp te rer- leenen, hadden rij den moordenaar reeds ben gronde geworpen. (Wovdl vervolgd te Lopik, zal op Donderdag 5 April 1928, dee v.m. 11 uur ie Jaarsveld, in het Koffiehufa „Het Voormalig Raadhuia", krachtenaart. 1223 B W. Een goed onderhouden, voor weinig jaren nieuw gebouwd met Bergplaats en aanhoorlge Be timmeringen en Erf, in de gemeente JAARSVELD,dorp,aan den Lekdijk eigendom van den heer H. Houtman. Kadkster B 1369 groot 10.90 Are. Aanvaarding en betaling 18 Mei'28 Nadere informaties ten kantore van den Notaris. te Lopik, zal op Donderdag 12 April 1928, v.m. 11 uur, in het Koffiehuis van den Heer Tm. H E IJ M A N te Lopik-Kapel Ean goed onderhouden met Achterhuis, waarin stalling voor vee, Schuur waarin veeitaH iing, Wagenschuur, Afdak, Hooi berg, benevens Tuingrond met Erf tc Lopik-Kapel. groot 23.80 Are, eigendom van den H.er ADRs- VAN VLI T. Betaling uiterlnk 24 Mei 1928. Aanvaarding bij de betaling. Nadere informaties ten i antore van den Notaris. LOPIK-KAPEL te Lopik, zal op Vrijdag 13 April 1928, v.m. 10 uur te Lopik Kapel, aan de Bouwmanswoning van den Heer ADRs. VAN VLIET, A 40, publlok verkoopeni gekalfd of met kalf. Kuispink, Kalveren, mak 6-jarig Merriepaard (klein), 3 Zeugen, Mestvarken, partij Kippen, Utr. Wagentje, Boerenwagen, 2 Hondenkarren, Kruiwagen, Kippen hok op wielen, Één uur voor de verkooping te bezichtigen Koopen tot f 25 contant, daar boven op dag tot l Augustus 1928 mits borgstelling. —o— te BERGAMBACHT, ml op Vrijdag 6 April 1928, des voormiddags 9 uur (precies), aan de bouwmanswoning bewoond door de Heeren N.en J KOOLWIJK in Bovenkerk, get. B nos 20 en 21, om contant geld in het openbaar verkoopen 4 Pinken, 3 Kalveren, Eea vierjarig Merriepaard (uit de stal van R J. Lekkerkerker te Montfoort), Brik, Boerenwagen, Tilbu y, Maai nachine Schudder, Bietenmachine, 2 houten Schouwen, 5 Landhokken, Bruggen, Vlonders, Planken, Baddings, Teakhouten Douw- en Melkerii-Gereedschappen, w.o. 2 wringtobben, 110 en 180 L., Karn, Kaaspers, Kuipen, Staren en Kaasvaten, zoomede Handwerk, eentg Huisraad en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 's Morgens voor den verkoop zfgenommerd te zien. Op de woning is geen gelegen heid tot uitspanning, wel bergplaat» voor fietsen. t -—O— te Bergambacht, zal op Woensdag 11 April 1928, des voormiddags 10 uur (precies), aan de Bouwmanswtning bewoond door den Heer K. BOON, in Opperduit, om contant geld, in het openbaar verkoopen: 4 Pinktn, •enige Kalveren, Hooi, 1 eikenhouten en 1 ijeeren Schouw, Hooihark, Schudder, Boerenwagen, 3 Kruiwagens, 2 losse Varkens hokken, Paardentuig, waaronder 2 Wringtobbes, Kaaspers, Kaasvaten, Melkemmers, Staren, Kuipen, Kaasplanken, Schragen, voorts nog handwerk, •enlgo Meubilair» Gooderon, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 's Morgens voor den vfcrkoop zfgenommerd te zien. —o— Ie BERGAMBACHT, ul op Woensdag 18 April 1928, des voormiddags 10 uur (precies), aan de bouwmanswoning bewoond door den Heer D. BLANKEN Johzn. in Bene lenberg, om contant geld, in het openbaar verkoopen: waaronder 26 kalfdragende of ge kalfd hebbende, 3 Vetweiers, 1 vette Koe rn 1 Zomei kalfkoe, 2 Pinken, 1 Pinkatier, Eeaig» rekkelvern, 2 Boerenwagens, 1 driewiel Mest kar, I zeer zware Kaasbrik mat varkenakraam en langen boom, Hooimachine, Maalmachina, Schud- machine, een completeoverdekte Rosmolen met kap en riemen, 2 eikenhouten Schouwen, Melkschouw Arrestee, Bascule, nieuw dubbel Kalversmesthok, Kalverwink, Var- kensbrug met hekken, Varkens- weeghok, 3 Mlnnebruggen, waarvan 2 nieuw, Bietenmachine, Krui wagens, Slobberwagen, Hooiburry, losae Vlonders, ijzeren Landegge, Zeunings, Tuigen,eenig Handwerk, alles in goeden staat, zoomede zoo goed als nieuwe teak houten waaronder Wringtobbe van 320 Liter inhoud, Kaaapera, Kuipen, Kaasvaten. Voorts nog Kaasplanken, Schra gen, Standers, Trapnaaimachine, Takkebossen, Brandhouten hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 'a Morgens voor den verkoop afgenommerd ta zien. Op de woning geen gelegenheid tot uitspanning wel plaatsing voor fietsen. Contant tg Woensdag II April 1928. des voorm. 10 uur op de Hofstede van den Heer P. RIETVELD te van: (met kalf of gekalfd hebbende) Voortij 2 Blokwagen», Brik, Hooimachine, Schudmachine, zoogoed als nieuwe Grasmachine, enz. Berichtiging 's morgens voor den verkoop. Qeen uitspanning Notaris B. 0. Krlbamann, BodtgnvM. Ooed onderhoud» met 2 Schuren, Loods, Hooiberg enz., benevens diverse perceelen Wsi-, Hesi-, Boomgaard-, Bouw- on Grlondland, alias puikt kleigrond aan vaar water en harden weg te Benschop, boveneind, Zuidzijde, groot 18.48.90 H.A« Direct ie aanvaarderf. »/t van den koopprijs kan tegen 4^4 rente, ais 1ste hypotheek op het goed gevestigd blijven. Te bevragen bij den eigenaar en bewoner den Heer J. W. VAN ESSEVELDT en ten kantore van H. O. KOOI, Notaris, Lopik. te Schoonhoven zal op telkens des avonds om 7 uur, in het Koffiehui» van den Heer J. VAN ASPEREN te Schoonhoven, in het openbaar, bij inzet en afslag, verkoopen Ten verzoeke van de Pa. H. Tempelman ft Zoon: gend. 126 to BtoPgambaoM, aan den Lekdijk nabij Schoonhoven, ingericht tot 2 Woonhuizen, met daarnaast en daarachterstaande 3 ateenen Werkplaatsen en groote Schuur, met daarbij behoorend Stoombootenboofd in de,rivier de Lek, groot 9 87 A. In 3 perceelen en daarna gecombineerd. In deze panden is ainda jaren gevestigd een groote mandenma kerij. Geachikt voor verschillende doeleinden. gend. Ill met Werkplaats to Bargambaoht, a. d. Lekdijk nabij Schoo.ihoven, strekkende vanuit de rivier de Lek tot aan eigendom van Wed. Hoekwater, groot 3.27 A. Verhuurd voor f3 - per week. Aüea voorzien van electr. licht. Ten verzoeke van den Heer C. O. de Jono te Schoonhoven: met daarop staand I. Bargainbaoht, •mi den Singel ven Schoonhoven, groot 68.20 A. Verhuurd voor f 10.75 p. week. Te aanvaarden bij de betaling onder geatanddoening der loo- pende huur. Ten verzoekt van Mevr. Wed. A. Brandwijk te Schoonhoven: Het in prima staat van onder houd verkeerende gend. 9 met Tuin te Sohoonhowton, aan de Vcerstraat, met vrij uitpad naar de Scheepmakershaven, groot 1.75 A. Vrij van huur te aan vaarden bij de betaling. Voorzien van gas, electriciteit en waterleiding. Ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. O. Drooo: gend. A 71 met Erf en Orond te Willifto-Langtopak, onder Schuttersvlucht nabij Schoonhoven, groot 1 19 A. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling. Voorla: pend. 5 en 7 te Sohoonhovan, aan de O. Z. van de Have^traat, verhuurd reap, voor f 2.75 en l 3 gend. 81 en 82 met Erven en Orond I, Wllllga-Lanoarak, aan de Halve Maan, verhuurd voor f 9 75 elk Aanvaarden bij de betaling. Betaling der kooppenningen vdór of op I Juni 1928 Nadere inlichtingen ten kantore van den Notarla. Breeder bij notitie» (misdruk) f I,- par 10 KO. HivM 2S, Sehoonhovtn. ta Schoenhoven, zal op Dondardag 19 April 1928, dea voormiddags om half tien, ten verzoeke van den Heer P. Vermeulen ■an diens woning, get. A 50, aan dei Lekdijk, in het openbaar, om contant geld verkoopen: 1 Paard, eenige Kuiskalveren, 1 Zeug met Biggen en 2 drachtige Zeugen. Een zoo goed ais nieuwe Tent wagen, Boerenwagen, drle-wiriige Kar, 2 Hooiburries (waarvan eén op wielen), 2 Schouwen, Planken, Horden, Hekken en Brand hout, Meubelen en Huisraad en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alle» 's morgens vóór den verkoop te bezichtigen. Qeen gelegenheid tot uit spanning. (wegens sterfgeval) D« Notarissan te Rotterdam, verkoepea: e, Doiderdagei S 12 April 1928, telken, '.morgen. II uur. m hel Cett «DE HARMONIE'' te B0UDA, op de Merkt: f I, met SCHUUR, divene BIJ- QEBOUWEN, HOOIBERQ, ERF, WERF, TUIN BOOMOAARD en diverae perceelen in Kort Schoonauwen, onder de gemeente luimti groei 15.09 52 H.A., in I perceelen en combinatiën. Vrij van huur te aanvaarden op 1 Mei 1928. Betaling 15 M(l 1928. Inlichtingen en notitiën bij gen. Notarissen, Wijnhaven 3b. R'dara. Da Notarissan te Rotterdam, (wegens sterfgeval) op Vrijdag 13 April 1928, aanvangende 'a morgens 10 uur, a/d woning P 1, in Kort Schoonauwen, bewoond door Mejuffr. de Wed. Tm. J. VAN DER HELM, om contant geld: 5 Hokkelingen, «enige Kalveren, 2 drachtige Zeugen, I vette Zeug, 7 Overloopvarken», I Zeug met II Biggen, 9 gespeende Biggen, Kippen, 4-wielig Rijtuig, Boeren wagen, Mestkar, Mestachouw, Krui wagens, diverse Bouw-, Stal- nn Melkgereedtchappen, Weikuipen Karns, Emmer», Water fornuizen en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Vóór den verkoop te bezichtigen. Detchikbaar voor leen 2ehypotheek, tegen zeer billijke conditiën. Op landerijen vanaf 4j pCt. Inlichtingen veritrekt J. C. JUE, Makelaar, Weithaven 17, Gouda. Tel. no. 563. te Zevenhuizen (Z.-H.) zal op Dondwdagan 12 en 19 April 1928, telkens voorm. elf uur, te GOUDA, in het Koffiehuis „HetSchaakbord" aan den Kleiweg, ten verzoeke van den Heer J. C. SCHINKEL, bij Inzat en Afslag, openbaar verkaapeii plaatselijk gemerkt no. 52a, met WAGENSCHUUR, ACHTER- SCHUUR, STALL1NO voor ruim 30 Ituka vee, VARKENSLOODS, twee HOOIBEROEN, ERVEN en WERF; met goed bewerkt alsmede een perceel in den Eendrachtspolder, aan- en nabij de Rotte en den Middelweg, samen groot In perceelen en massa. In eige-i gebruik te aanvaarden: de bouwmanawoning en verdere Opstallen op 1 Mei 1928 en de Landerijen terstond na de toewijzing Betaling: 15 Juni 1928. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris, te wiena kantore veilings notities met kaart Intijda te ver krijgen zijn. te Zevenhuizen, zal op Woenedag 25 April 1928, voorm. tien uur, aan de Douwmana woning bewoond door den Heer J.C. SCHINKEL te ZEVENHUIZEN, in den Eendrachtspolder, bij de Rotte, om contant geld, openbaar verkaopen kalfdragend of gekalfd hebbend), 5 Pinken, 3 Kalveren, Pinketier, bruin Merriepaard, 2 Zeugen met Biggen, II Schapen met Lammeren. Voorta: 2 Boerenwagens, 2 drie- wiclige Karren, Hooischudder, Rijf» machine, Kaasbrik, Tilbury, 2 Berg winden en -Spil, 4 Varkenshokken, 4 Kruiwagens, Tuigen, 2 Honde karren, groote Trekhond met Tuig, Kippen, groote partij Brandhout, Palen en Planken, alsmede: en hetgeen verder ten verkoop wordt aangeboden. Te zien 'a morgens vóór den verkoop (wegens sterfgeval). Deurwaarder te Qorinehem, zal op Woensdag 4 April 1928, 'a morgen» 10 uur, ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. W. Blokland- Booqaard. te haren huize te Naordelaoi (Oroote Waard) in het openbaar om oontant geld bij opbod verkoopen: 1 Pink, 2 Kalveren, I Zeug met 13 Biggen, I Geit. Voorta: Eenlg Landbouwgereedschap, Baacule, Waterfornula. Tenalotte: Eenig Huisraad, en hetgeen verder ten verkoop zal word.n ungeboden. '•Morgen, ««n uur vddr dc verkooping It bezichtigen. ta Alblaoserdam, ul op Woensdag 4 April 1928, v.m. 10 uur, aan de bouwmans woning no. 6, in het boveneinde te LANGERAK, voor den Heer M. BOER, om contant geld publiek verkoopen: (gekalfd hebbende of moeter.- kalven), guiste Vaars, 2 Pinken, Hokkelingstier, 4 Kuiskalveren. Stierkalf, Boerenwagen, Kar, Hooischudder, Bietensnijder, Beltuig, Tuigen, Zeisen, eenige Bouw- en Meik gereedschappen, Wringtobbe en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alles des morgens vóór da ver kooping afgenummerd ta bezich tigen. te Alblasserdam, zal ap Waenadagea 4 aa II April 1928, dc. avonds 7 uur, rcip. bij C. B. VOOELESANQ en J. v. KRIMPEN Voor den Heer P. BROUWER DE KONINO: 99 Area, 60 Cealiarta In den Vinkepolder. Breeder bij biljetten omschreven. te Streefkerk, bericht, dat het met Werkplaat», Erf en Tuin, aan den Zuid-Ooster-Achterweg groot 6 A., 27 c.A., behoorende aan A. SETON, in lyod staat op De f li g zal plaat, hebben op Woen.dag 4 April 1928, dei v.m. 11 uur bij de Wed. J. BARON te Nieuwpoort. Nadere intormatiên la bekomen bij genoemden Notaria en bij dan Nolaria B. J. TEIJINCK la Schoonhoven. te Streefkerk, zal op Donderdag 26 April 1928, dea v.m. 10 iur, ten verzoeke van en op de hofstede bewoond door den Heer P. SCHERPENZEEL te om contant geld, in het openbaar ▼erkoopen lfl kalfdragende ot Ffloifln IU gekalfd hebbende fkUuIdU, 2 Pinken; Boerenwage nKa.apera voor 4 karei Kaasvaten, Wringtobbe (200 L Waterfornula (40 L.), Wagen en Karluigen, 2 Drankkuipen, Voeder- killen, verdere Bouw- eh Meikgereedschappen, en wat meer zal worden aangeboden voor de NEDERDUITSCH HER VORMDE KERK te van de Dijkettingen, door J. DRAPERS, Notaris aldaar, op Woensdag 4 April 1928, dea namiddag» 7 uur, in het Café van den Heer H. DE WIT, op het Dorp, In perceelen waarvan de omschrijving ten kantore van ge noemden Nota., Dorpstr. 36, Tel, Rott. 3304, la te verkrijgen.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4