s I No. 5419 EERST Rechtszaken Binn FEUI1 Het Gel M< Dit Numm TWEE n. met Formulier Ier verkrijging van een Bericht van Inschrijving voor onze Ongevallenverzekering 2000 kennisgeving en hoeren be- ver- heeren HaTTYlflll Voornaam: J. Naam u.d. bezorger der Courant diicuul» N1EI I Leeftijd: Beroep: Woonplaats: wordt het voorstel—Mudde tn stemminfl gebracht en met zes stammen voor en drie tegen aangenomen. Tegen de heeren Van Es, Hoop en Verboog. Naam: De voorzitter zegt, dat het cijfer dan maken van autobussen gen als openbaar middel ■V* Let tuel, deze uerzekering is UITSLUITEND uoor ONZE ABONNE'S HAASTRECHT. Woensdag 18 April kwam de Raad dezer gemeente voltallig bijeen, onder voorzitterschap van den Burgemeester, Baron van Hemert tot Dingshof. Secre taris de heer A. de Groot. Na openng der vergadering worden de notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen zijn verschillende stukken, welke na lezing voor kennisgeving wor den aangenomen. Goedgekeurd wordt hierna een poet a f f25 als onderachrijving uitgaven Bur gerlijk Armbestuur. Aan de orde komt punt I der Agenda: Voorstel van B. en W. tot het in gebruik geven van den muur der O. L. S. aan G. Th. van Vliet, tegen een jaarlijksohe recognitie van f 1. De heer A. Muurling stelt voor den muur te verkoopen aan den heer Van Vliet voor f 10. Het komt spreker voor, nadat hij vjm de situatie kennis nam, dat de grond in kwestie, waarop de muur gebouwd is, toebehoort aan Van Vliet. Daar evenwel vaststaat dat de gemeente de muur heeft gebouwd, Acht ipr. dit de beft» ©plowing. Dit vooretei vindt in- De Koninklijke De Koninklijke in het begin de verblijf op het Loo Ex-Kelzer Wllh' Woensdag heel Keizer een bezoek bollenstreek in de broek. Plannen voor E is een vergaderi gehouden, die van vordering der emi meen belang m< werd een uitvoert: welke tot taak he groeps-emigratie-p ning te ontwerp® 'stellen land. Zoodra dit plan omtrent uitvoerig strekt worden. Secretaris is de Az., ingenieur, te Is sr bij het o komst? Men s teveel aan ondom rossen. Althans in ken daarvan zijn i ze liggen in de m geering, want het onderwijzer werd, de leerjaar werd gesteld. Het groot maakt ook, dat ming zeer klein Mwr wat gebit niet voor de jarei Het i» een uitgem veel aan leerling» meer zal bestaan De Minister vai in zijn Memorie voorloopig versla grooting aan met gere klassen van slecht bezet, ’t zo nen korten tijd ve Uit het» getallens dat wij over 2 en stig tekort aan 1 In de eerste p’ en ’t Protesten! wijs. Voor de ouders, een werkkring de onderwijs, behoeft dat de over eenJg te niet productief DE GASCORRI De officier var bank te Middelhi roep aangeteeke waarbij H. G. V werd veroordeeld 5 maanden hecht nemen van giftei dat die werden ge Verschijnt Maan f 1.25, franco per p den. Over het ftbon ABONNÉ’8 van dit 1927 op 1928 is van f 537.000 op f 500.000 I Spreker zegt dat dit is gelegen in de mindere opbrengst van het landbouw- bedrijf. De inkomsten van de burgers is vrij stabiel en de belasting kan niet ver- hoogd worden. De heer Scheer zegt dat hij het eens is met de opmerking wat de boeren stand betreft. Dat bedrijf ie niet gunstig. Dat de burgerstand op peil staat zou alleen de inspecteur der belastingen kun nen uitmaken; Spr. wijst op Gouda, waar op aanwijzing van den inspecteur de in komstenbelasting belangrijk verhoogd konden worden', waardoor over de ge- Da hew C. nn Bs: Babaho da circu laire van Gedeputeerde Staten zijn ar voor mij nog andere motieven, om mijn stem niet aan de gunning te geven. De heer'De Jager: Het is een onver kwikkelijke geschiedenis, die mij tegen de borst Stuit. De heer Slreefland Het ia ee.n vervelen de boel en als wjj niet voorzichtig, zijn, dan geloof ik, dat wij met de kous op ons kop thuiskomen. De heer Uttel: De architect heeft op gegeven, wat er uitgehouden is. Qlajs en lood wordt een post va<V f 100 met in begrip van arbeidsloon. Electrisch licht f 250 ook met arbeidsloon inbegrepen. En de centrale verwarming geeft met inbegrip van arbeidsloon een bedrag van f 1500 aan. Voor al deze bedragen kan het werk gedaan worden. De heer Verhoog: Dat geloof ik niet. Waarom die posten er door den archi tect uitgehouden zijn, is voor mij dui<h> lijk. Vraagt aan den architect waarom hij die posten er uit heeft gehouden. De heer Van JEs: Het is een kleine jongens-boel. Eerst is er besloten, dat de raad een vóórvergadering zou heb ben om de zaken te bespreken. Niets achter de kiezen houden. De heer De Jager: Laten we een ge heime zitting hebben, waarin de arclu-» tect inlichtingen kan geven eri dan be-’ hoeft men niets achter zijn kiezen te houden. De heer Van Es: Wat koop ik daar voor. De architect kan ons als deskun dig man alles wijsmaken. Het lijkt wel kinderspel. Het is oen schandaal voor de geheele gemeente Le-k kerker k. Wij hebben eerst afgesproken hier te komen om de zaken met elkander voor te be- •preken. De heer De Jager: Ik stel voor om I tot een geheime vergadering over te gaan 1 De heer Van Es: Dan ga ik weg. De voorzitter brengt het voorstel—De Jager in stemming dat het meerderheid van stemmen wordt aangenomen. De heeren Van Es, Hoop en Verhoog verlaten de vergaderzaal, daar zij aan geen geheime vergadering wenschee deel te nemen. De architect wordt vervolgens geroepen, teneinde in de geheime rttiteg de noodige inlichtingen te geven. Na ecnigen tijd opent de voorzitter de openbare raadszitting weer, waarna de heeren Van Es, Hoop en Verhoog de vergaderzaal weer betreden. De heer Uttel: Toen den. vorigen Za terdagavond de begroeting voor het bou wen. van een nieuwe burgesneesterswoning werd afgewezen, heeft de raad later een bedrag genoemd, dat niet mocht worden overschreden. Alles moest daarin zijn be grepen. De som die nu is vastgestjeld wordt niet overschreden. Daarom is de raad verplicht het nu aan te nemen. Wanneer de raad toen een bedrag vast stelde dat nu niet wordt overschreden, dan zit je toch? De heer Verhoog: We weten toch niet zeker wat het huis zal kosten. Wil men de zekerheid, van zooveel kost het huis, dan moet alles aanbesteed worden. De heer Uttel: Dat wordt gedaan zegt de architect. De heer Verhoog: Ik houd niet van geheime vergaderingen. Waarom heeft de architect dat dan niet gezegd? De heer Van Es: Voorzitter, ik ben weg geloopen omdat de raad eerst bij elkander zou komen om de zaken te bespreken. En dat is nu niet gebeurd. Dat is een verzuim Van B. en W En wat de archi tect zegt, dat kan mij niet schelen. De heer Uttel: Als de vastgestelde som niet wordt overschreden, dan ben ik er niet tegen. De heer Van Es: Als de woning klaar is, dan kan men pas zeggen wat ze kost. De heer Uttel: De fout ligt bij B. en W. Daar moet den architect geen ver wijt van worden gemaakt. De heer Verhoog- De aanbesteding Is niet af. De heer Littel: De architect zegt van wel. De heer Verhoog: Ik geef niet om dat alles. De heer Mudde: Ik zou de discussies hieromtrent maar sluiten, voorzitter. Als Gedeputeerde de getallen goedkeuren en behoudens de toelichting van B. en W, dan zou ik het werk gunnen. De heer Van Es: Voordat tot gunning wordt overgegaan zou ik eerst eens wil len laten onderzoeken en wel door een deskundige of de cijfers goed zijn en wat de geheele zaak moet kosten. De heer Verhoog: Dat gaat niet 'op Glas, lood, electrisch licht en centrale verwarming staan er niet op. Eerst moe ten alle posten worden aanbesteed. De heer Oskam: Heeft de architect zoo maar prijzen genomen? De heer Littel: De sommen worden niet overschreden. Wanneer de vastge- stelde bedragen niet worden overschre den, dan vloeit dat geld weer terug in de gemeentekas. De geheeld boel wordt op f 1950 geraamd. Hiervoor kan het werk gedaan worden zegt de architect. De heer Verhoog: Wie garandeert dat1 De heer Littel: De architect. De heer Verhoog: Men heeft het ver leden gezien. Ik geloof er niets van. De heer De Jager: By werken van omvang worden deze posten er altijd uitgehouden. De discussies beginnen een onaange naam karakter te krijgen, waarom dg voorzitter zegt: Niet vechten, heeren, daar schieten wij niet mee op. De heer Mudde: Ik handhaaf mijn voor ■tel. Ik wil rGed. Staten over deze kwes tie Inlichten en als de zaak in orde komt, wil Ik den bo»iw van de woning gunnen. Dus gunnen, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De heer Verhoog: Daar ga Ik op In, behcéidens dat de posten, die er uit rijn gehouden, ook worden aanbesteed. De heer Uttel: U had In de geheime vergadering moeten blijven. De heer Verhoog: Waandm is die post ■yan f 1950 ook niet aanbesteed? De heer Streefland: Die posten kipi- toch besteed worden. De voorzitter Men moet van dien man geen kwaad denken. Na nel n«ü|i onderling 77 „Louise,” zeddo pleegmoeder van herinner mij di paar dagen gel mij: „Wanneer uw verschijnt, zullen nen en gij zult ee waardig en den f draagt. Ik begre uwer woorden, nu ‘lelijk, hoe zeer gi, gezegd.” En de er bij: „Kom, mijn helzen!” „Mijn vader”, weet niet, wat U ten laste leggen, x goten, wat zij vo Ik heb tegenover t aangegaan, en Loi „Mijnheer de b niet van dergelijk» de graaf, mevrou’ vertrokken.” .Jouise”, antwx vrouw de Lucero) deze woorden? Bli wil je thans reed „Waar mijn pl heele Mnle M veriagtng vmx heftig mogelijk werd. Het cijfer werd hierna vastgieeteld op 1,2. Bij de rondvraag informeert de heer Scheer hoe het nu gaat met de functie van de verloskundig®, die door been breuk niet in staat ie geruimen tijd ham dienst waar te nemen. De voorzitter antwoordt, dat voldoende verloskundige hulp aanwezig ie. Groo- tere gemeenten dan Haastrecht hebben alleen een dokter De vooraitor deelt mede, dat ia ge» a oh roven door B. en W. aan den dokter, dat de gemeente de 'helft zal bijpassen van het verschil in tarief van mej. Nij- man en het minimum tarief voor de dokter. Hot antwoord van den dokter wordt voorgelezen. De heer Van den Beng vindt hat ant woord raar, omdat dr. Hakkenberg kort weg zegt het schrijven voor aangenomen te hebben. De heer Reneman zegt dat dit niet botieekent dat Dr. Hakkenberg geen hulp zou vorloenen, daaraan valt niet te den ken Spr. vraagt of men het wel op leggen kan aan den dokter. De voorzitter gaat met den Raad in comité. Daarna wondt het voorstel van B W. gehandhaafd en volgt sluiting. NIEUW POORT. (Vervolg «n Slot van No. 5417.) Alanu deelt de voorzitter mede, dat hij een onderzoek inzake do kwestie Ouwer- kerkVermeulen heeft ingesteld. Hij heeft de menschen, die gewerkt hebben, gehoord. De heer Seton hoeft medege deeld dat hij bij regendagen bij den heer Vermeulen heeft gewerkt. Vermeu len heeft tegen hem gezegd, dat hij bij hem wel kon schuilen en ook houthakken. De andere personen hebben dat ook go- daan behalve de heer Zalm. Als men bij den heer Vermeulen dat werk verrichtte, dan kreeg men daarvoor koffie. Hij deelde verder mede, dat hij ongeveer ver- moedelijk 14 uur bij den heer Vermeulen heeft gewerkt. Hij kan dat evenwel niet met zekerheid zeggen. De heer Verkerk heeft niet zoo lang gewerkt, omdat hij ziek was. Deze heeft 7 uur bij den heer Vermeulen gewerkt. Behalve de koffie en de thee kreeg men dan 50 cent fooi. De heer Zalm heeft bij Vermeulen ech ter geen hout gehakt, want die ging bij regenachtóg weer naar huis, omdat deze dicht bij hui» werkte. Het werk is echter vrijwillig gedaan als loon voor het werk, dat bij regendagen plaats heeft gehad, kregen do arbeiders koffie en thee en 50 cent fooi. Hoe lang ze gewerkt hebben weten ze niet, doch do heer Verkerk heeft minder gewerkt dan de anderen, wegens riekte. Neemt de raad genoegen met deze mededeelingen? Geen der leden vraagt het woord, waaruit geconcludeerd wordt, dat met de mededeelingen accoord wordt gegaan. Vervolgen» stelt de voorzitter het on derwerp waterleiding aan de orde. Hij zert dat het bekend is, dat over de kwes tie waterleiding al meer is gesproken. Al eerder i» er een vergadering gehou den, waarbij Prof. Visser en Mr. Sche per plus de raden aanwezig waren. In die vergadering is besloten, dat de ge meente Nieuwpoort waterleiding zou ne men, als de aanbieding goed was. Ver der ia er mededeeling gedaan van het aantal woningen in de verschillende ta rieven. Wil men tot aansluiting over I kunnen gaan, dan zal de gemeente Nieuwpoort een garantiebedrag van f 4500 moeten betalen. Eveneens is mede gedeeld in welke tarieven de verschil lende woningen waren ingedeeld. Enkele leden meenden, dat die tarioven-indee- ling niet juist was. Er is tusschen de classificatie verschil van meening. Hier na deelt spreker mede, dat er 190 aan sluitingen zijn met een opbrengst van f 4262/ Het garantiebedrag dat gevraagd wordt i» f 4500 groot. Nu is het de vraag of de raad van Nieuwpoort aan- I sluiting wenscht tegen garandeering van betaling van f 4500. Als spreker op de i waterleidingkwestie terugziet, dan vindt hij het dringend noodzakelijk, dat men hier water krijgt. Hij weet wel, dat er zijn drie zeggen dat waterleiding niet noodig is doch dat zegt men alleen daar om, omdat men haar niet kent. Als men het voordeel en het gemak ervan heeft ondervonden, dan wenscht men wel wa terleiding. Indertijd was het mot den aanleg van het electrisch licht ook zoo. De menschen wilden het ook niet en nu is bijna ieder huis aangesloten. Wan neer elk hui» wordt aangesloten dan zal het overbodig zijn om naar de I-ek te gaan om water te halen of laten halen. Dat spaart tijd uit. Voor den een is het tijdsbesparing en voor den ander wel licht geldbesparing. Ook voor de volks gezondheid is het van belang, dat er wa terleiding komt. Vooral in tijden van epidemie is het van belang dai men bij de waterleiding aangesloten is. Het is overbodig verder over deze kwestie te spreken. Hert nut er van heeft men echter itn ieder geval kunnen inzién. De wethouder Baron zegt dat er een garantiebedrag van f 4500 gevraagd wordt, terwijl er volgens de tarieven f 4262 zal inkomen. Als het garant) e*- fonds op f 4000 gesteld wordt, dan is spreker voor aansluiting aan de water leiding. Wethouder Vermeulen zegt van het zelfde gevoelen te zijn al» wethouder Baron. De heer Van ’t Hoog is wei voor aan sluiting1 aan de waterleiding, mits de aansluiting vrijwillig is. Als alle men schen aansloten dan zou hij er voor zijn. En wat de aanleg van het electrisch licht betreft, dat heeft in den goeden finan- cieelen tijd plaats gehad. Als het nu nog moest gebeuren dan zou het zoo niet gaan als toen. De voorzitter zegt dat men dan tot de petroleum terug zou moeten. De heer Van ’t Hoog merkt op, dat dat niet gaat, omdat het er nu eenmaal is. De voorzitter zegt, dat als de aan sluiting niet verplicht is, men dan geen berekening kan maken. De aansluiting moet verplichtend zijn, tenzij de ge meente een eventueel tekort dekt. De heer Van 't Hoog voert hiertegen aan, dat de Alblasserdamsoho Water leiding wei zulke condities stalt, om er winst uit t« slaan. Dat neemt hij deze instelling niet kwalijk De heer Van Vliet merkt op, dat op het electrisch Jicht 4 ton winst gemaakt ia. De voorzitter zegt, dat dat niet alleen van de gemeente Nieuwpoort is. Wethouder Baron wil de verplichte aansluiting zoo soepel mogelijk toe passen. De voorzitter zog dat, wanneer de f 4000 niet worden ontvangen, dat dan de gemeenteraad bersid. moet zijn de rest er bij te passen. De heer Slob meent, dat het voor de Alblaaserdamsohe waterleiding niet zoo’n groot® waag is de gemeente van water te voorzien. Er is haast nergens zoo’n kleine gemeente als deze. i D« voordtter ii h«C hiermede mm, op voprwaardo, bij i vergunning weer in J. S. te Stolwijk f 6 subs. 8 dagen. Wegens overtreding van art. 424 W. van S.: M. B. te Lekkerkerk, vrijspraak. Wegens overtreding der Alg. Politic* verordening te Lekkerkerk: P. B. te Al- blasserdam f 6 subs. 3 dagen; A. R. te Zutphen f 5 subs. 2 dagen. Wegens overtreding der Motor- en I Rijwtelbeschikking: G. B. te Lopik f8 i subs. 4 dagen; A. K. te Jaarsveld f 10 J subs. 5 dagen. Wegens overtreding der Jachtwet: T. -- P. van Z. te Krimpen ad. Lek f 4 subs stenbelasting. B. en W. stellen voor dit 5 dagen. Wegens overtreding op het gebruik J-i en motorrijtui- van vervoer I van Ouderkerk ad. IJssel P. B. te Maas- i sluis, W. V. te Nieuwerkerk ad. IJssel, ieder f 6 subs ieder 3 dagen. Wegens overtreding der Trekhonden- wiet: J. K. vaai D. te Krimpen a.d. Ua- I sel f 3 subs. 1 dag. 1 Wegens overtreding van art. 427 5 W. van S.: A. B. te Jaarsveld f 5 suhs. 2 dagen. Wegens overtreding der IJkwet. G. te Rotterdam f 1 aubs. 1 dag, i veribeurd verklaring van hot gewicht. Wegens overtreding der M. R. W.: C. A. M. K. te Ameide f 5 subs. 1 dag; A. S. te Schoonhoven f 10 suhs. 2 daggn Wegens overtreding van 'art. 453 W. van S.: A. van der W. te Ameide, A. R. te .ZuJtphen, P. van der G. te Schoonho ven, ieder f 8 subs, ieder 4 dagen. Wegens overtreding van hot Rijnvaart p^ijtieregloment: H. S. te Ouderkerk a.d. IJsael, twee geldboeten van elk f 5 subs. 1 dag voor elke boete. Wegens overtreding der Alg. Politie verordening te Schoonhoven: S. K. te Gouda, aangehouden tot 4 Mei 1928. naar «r «al geen instelling soo Iets voor de gemeente doen. De heer Slób zegt, dat hier niemand om waterleiding heeft gevraagd, De vxM>rziiter antwoordt, dat dat over bodig is. Als de raad noodig oordeelt, dait do waterleiding moet komen, dan heeft de raad daiarvobr te zorgen. Zijns inziens is het ‘n noodzakelijkheid, dat er drinkwaterleiding in de gemeente komt. Hij acht het een plicht dat er voor ge zorgd wordt. De heer Slob voert hiertegen aan dat hij gehoord hoeft, dat men hier goed water heeft. De voorzitter meent, dat dat geen lor zegt. Hij heeft meer waiter gezien en goed water ook en al» het dan bacteriologisch werd onderzocht, dan bleek het slecht te zijn. Men moet niet op het standpunt Staan, dat onzo groot-ouders het er ook mee deden. De tijden gaan vooruit. Dat het water hier goed is, kan de heer Slob niet zeggen en ook niet beoordeelen. Bij gewoon weer is het waiter bij spreker thuis goed, doch zoodra het droog wee» wordt, dan is het water slecht. Hij acht het een gemeentebelang dat er water leiding komt, De raad neemt van weers zijden de consequenties op zich. Ieder moet water kunnen krijgen. Ook is het niet' denkbeeldig dat de regeering of de provincie druk op de gemeente gaan uitoefenen ter verkrijging van water leiding. Van drie zijde kan er ook dwang komen. De mogelijkheid bestaat dat bij dwang de voorwaarden ongunstiger zul len zijn als thans. Wanneer de ge meente gedwongen wordt tot aanschaf fing van waterleiding, dan zal men wel licht duurder uitkomen, De heer Slob voert hiertegen aan, dat mén in Goudriaan eerst voor do instel ling van het electrisch licht een aanbie ding kreeg van f 20.000, terwijl hot drie jaar later voor f 11.000 werd aangeboden Dat scheelt dus f 9000. De voorzitter zegt, dat dat wel moge lijk ia, maar hij vraag aan den heer Slob of deze ook de tarieven weet. De heer Slob blijft er bij, dat het mo gelijk is, dat men goedkooper uitkomt als de gemeente gedwongen wordt wa terleiding aan te schaffen. Wethouder Baron zegt, dat dat ver schil van die 9000 gulden te Goudriaan zijn oorzaak kan hebben in de daling der prijzen van het hout, ijzer enz. Als die prijzen hooger worden, dan wordt de aanleg ook duurder. De heer Slob acht den toestand der gemeente steeds minder^wordend en acht een last van f 4000 voor deze ge meente te zwaar. Men zou later wel tot aanschaffing van drinkwaterleiding kun nen overgaan. De heer Van ’t Hoog merkt op, dat hls Nieuwpoort wordt gedwongen tot drinkwartlervooraiening, andere gemeen ten ook daartoe wel zullen worden ge noodzaakt. Hier is het water goed, en er bevinden ach hier tevens goede pom pen. De voorzitter spreekt dit niet tegen doch een onderzoek moet uitmaken of het water goed'of slecht is. Hierna wor den de discussies gesloten en wordt in stemming gebracht of de gemeente f 4500 al» garantie stelt bij aansluiting aan de Alhlasserdamsche Waterleiding. Wordt met algemeen® stemmen ver worpen. Vervolgens komen er drie voorstellen van wethouder Baron in stemming. Deze wil het garantiebedrag zien bepaald op f 3500 of f 3000 en ten slotte op f 2500 Alle voorstellen worden met 6 tegen 1 stem verworpên. Bij de hierna plaats hebbende rond vraag vraagt wethouder Baron of de heele waterleïÖingigesohiedenis van de baan is. De voorzitter zegt van neon, omdat do raad besloten heeft aan te sluiten en dit besluit is er. Wanneer er een ga rantiebedrag komt, dat aangenomen wordt, dan kan men verder gaan. Het oude besluit is en blijft, tenzij de raad hef intrekt De heer Van *t Hoog wil 2 of 3 pom pen plaatsen, teneinde de menschen, die ver weg wonen, van water te voorzien. Wordt in handen gesteld van B. .en W. voor advies. Vervolgens vestigt do heer Van ’t Hoog de aandacht op de levering van grind en keislag, waarover tijdens dat wijlen den heer Den Besten wethouder was, al is gesproken. Verder haalt hij ook het vastleggen van schepen, het loe- en kadegold aan. Hij vraagt, hoe ’t hier mee rit, De voorzitter zegt, dat allee al klaar ligt voor gespreking in de wethoaders- vergadiering. Door het overlijden van den heer Den Besten is alles vertraagd, daar eerst oen wethouder moest worden geko zen. Hierna sluiting. te bepalen op 1.2. Dv «wraiuvr iwtl uu[ ciji daalt van 1,6 op 1,2, dus dat do drit wel goed zullen vinden. De heer Scheer zegt dat is gedacht aan 1,1 en vraagt of dit niet kan. De hoer Van den Berg zegt dat na nauwkeurige berekening is gebleken dat 1^ noodig is. Ook spreker dacht aan j 1,1, maar moest er van afzien. De voorzitter geeft eenige cijfers uit de laatste jaren, waaruit blijkt, dat de inkomsten der gemeentenaren een dalen de lijn aangeven. De laatste daling van stemming Mj dsn Raad M op voorstol van den'voorzitter gaat de Raad in co mité. Bij heropening wordt het voorstel bovengenoemd met algemeen o stemmen aangenomen, met de toezegging van den voorzitter, dat hij bij Gei Staten op spoed zal aandringen. Punt II. Verzoek van do afd. Oude- water van den Aartsddoceanon Boeren en Tuinderiiond om Buheidie. B en W. adviseeren afwijzend te beschikken. De voorzitter merkt op, dat in deae gemeente ook een dergelijke cursus wordt gehouden en dat B. en W daarom afwijzend adviseeren. Aldus besloten. Punt III. Voorstel van B. en W. om axlhaesie te betuigen aan het adres van den Bond van Bedrijfs-autohouders in Nederland aan don Minister van Wa terstaat inzake het R ijkswegenplan. Wordt aangenomen. Punt IV. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Algemeens Politie- vvrordening in verhand met de maxi- mum-snelheid in de bebouwde kom der giemeente. Wordt na toelichting door den voor zitter aangenomen Dit voorstel komt hier op neer, dat de maximum-snelheid voor auto- en mo torrijtuigen pitt van toepassing zal zijn voor dat gedeelte van de „kom” der ge meente, dat laatstelijk aan de kom is toe gevoegd. Punt V. Benoeming lid van het Bur gerlijk Armbestuur. B. en W. dragen voor do heeren A. Muurling en M. Bakker. Benoemd werd met algemeen® stem men de heer A. Muurling, die de noeming aanvaardt. Punt VI. Benoeming lid van het Arm bestuur van Rozendaal, wegens bedan ken van den heer G. Breedijk. B. en W. dragen voor de heeren D. Verweij en C van Dijk Benoemd werd met algemeene stem men de heer D. Verweij. Punt VII. Vaststelling der verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Het geldt hier een bepaling waarin wordt vastgelegd dat op Zater dag geen keuring van vee en vleesch zal worden gehouden. Hierbij is niet be doeld eventueel® noodslachtingen. De heer Reneman wijst er op dat vaak lang gewacht moet worden op het keu ren. Dit is voor de slagers een ongerief. De voorzitter zegt dat vóór de slach ting gekeurd wordt tusschen 9 en 4 uur zoo ook na de slachting op dezeldde uren De Raad zou spoedige keuring gaarne zien toegepast. De voorzitter zegt dit gaarne te willen be\rorderen als dit kan. Punt VUT. Verzoek van M. T. Hagen alhier, om ontheffing van de verorde ning op de Winkelsluiting. B. en W. ad viseeren afwijzend. De heer Scheer zegt dat de heer Scha pen ontheffing vraagt voor den verkoop van geneesmiddelen voor mensch en dier, niet voor andere handel. Spreker is van meening, dat de winkelsluiting die er is gekomen omdat de neering- doenden het zelf verlangden, gehand haafd moeten blijven, doch zou geen be zwaar hebben legen den verkoop van genoemde artikelen op 1® overtreding deze o te trekken. De voorzitter zegt dat dit niet kan. De verordening laat dat niet toe. De heer Scheer zeg wel eens meer ge hoord t® hebben bij een diergelijk feit, dat het niet kon. Later kon hetzelfde echter wel. De voorzitter verzekert nogmaals dat geen uitzonderingsbepaling in de veror dening kan worden opgenomen. Het verzoek wordt afgewezen. Punt IX. Vaststelling vermenigvuldi- gingscijfer voor de plaatselijke Inkom- KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 20 April 1928. Wegens overtreding van het Motor en Rijwielreglement: H. W. de H. te Gouda, aangehouden tot 18 Mei 1928; G. B. te Ouderkerk ad. Ussel, E. C. V. te Stolwijk, beiden f 15 subs. 5 dagen; W. van B. te Willige-Langerak, J. de J. te Krimpen a.d. Lek, J. V. te Lopik, A. van D. to Lekkerkerk, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen; L. V. te Krimpen a.d. IJssel, R. V. te Gouda, ieder f 8 sub», ieder 2 da gen; B. L. te Polsbroek f 1 subs. 1 dag; A. van K .te Krimpen ad. Lek, twee geldboeten van reap, f 4 en f 2, »ube. 1 dag voor elke boete; J. P. van Z. te Lekkerkerk f 6 »ubs. 2 dagen; P. de J. te Krimpen ad. Lek f 4 suba 1 dag; H. L. de J. t® Bergambacht verzet ver vallen verklaard; H. W. A. E. van der M. te Langerak f 4 subs. 1 week tucht school; A. W. de G. te Willige-Lange rak, J. V. te Jaarsveld, ieder f 3 sub». 1 week tuchtschool. Wegens overtreding der Visscherijwef A. W. te Oudewater, aangehouden tot 4 M^i 1928; G. M. t® Lekkerkerk f 40 sub». 20 dagen, met verbeurd verklaring van dq niet in beslag genomen schakel bij niet uitlevering daarvan betaling der waarde, die ter terechtzitting is geschat, zijnde f 10, of vervangen door hechtenis van 5 dagen. Wegens overtreding van het Bijzonder Visscherijreglement II: G. M. te lange rak, vernietiging van het vonnis van 16 Maart .1928, opnieuw rechtdoende oordeeld tot f 30 subs. 15 dagen. Wegen» overtreding van artikel 455 W. van 8.: B. S. te Lekkerkerk f10 subs. 5 dagen. Wegens overtreding der Leerplichtwet: H. V. te Stolwijk f 10 subs. 5 dagen; A.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4