UDA ilirst! nding BA) kt hebt L. 602 Ito. 5430 Maandag 21 Mei 1928 EERSTE BLAD. Binnenland. Plaatselijk Nieuws 1? 'er FEUILLETON Om de Roode Hoeve. Dit Nummer bestaat uit TWEE BLADEN. ;rl|gbaar I Vtt laar SEN. 'dn orst wyl Kaan. 3 9 60e Jaargang 10 uur en a,v. van hai INGEZONDEN MEDEDEELING. n. 10 out en ’s ■at B2 ■kam TABLCrrtN EENTEN. Avond» 6.15 uur k KERK. an avond» 7 OEM. l 9.30 uur, n.m. lur Leeaddanat. O uur en av. i te Eden. WILLIOE-LAN- m avonds 6.30 its meer 10 uur en av. Lopik. BedJiening ND. V.m. 10 uur J. P. Viascher .30 uur en av. jnpen. Bed. H. A. SSEL. V.m. 10.15 Ds. J. d. Sluis. 30 uur en av. i. 10.30 uur Lees- D». Veder, van I fj LAAT UW Öj GERIKT ROOK I V 1 MAAR GEEF H 10 uur en ’s av. n. 10.30 uur au L. E. 8mUd» V.m. 10 uur en Walkman 30 uur en av Bergambacht 21 Mei. Wij vermeldden reeds, dat in 1927 tweemaal zooveel jon gens als meisjes waren geboren. Ook voor 1928 blijft deze gemeente in Het zelfde voetspoor, daar in April 5 jongens en geen enkel meisje is geboren. Tot hulppoetbode der posterijen voor de bestelling aan den Hoogendijk in deze gemeente is benoemd de heer J. A. Broere. De zwanen zitten alhier weder te broeden. Als men langs de polderwegen loopt, krijgt men de broedplaatsen spoedig in het oog, naar de mannetjte-zwaan de omtrek streng bewaakt en met hoog op geheven vleugels iedere voorbijganger te voet of per rijwiel nazat, totdat deze de voor hem veilige plaats op voldoenden af stand voorbij ie. Binnen zeer korten tijd zullen we weder koppels van dóe zeer schoone dieren door de weteringen en slooten alhier kunnen zien zwemmen. Reeds eenige koeren hebben wij in deze gemeente een draaiorgel gehad, dat niet, zooals de andere, gewone straatlie deren liet hooren, doch Psalmen en Chris telijke liederen ten gehoore gebracht. Dat die klanken zeer welkom zijn bij verschil lende ingezetenen blijkt wel, aan de vele toeschouwers, dóe in de nabijheid van het muziekinstrument blijven slaan. De Burgemeester dezer gemeente heeft ter kennis van belanghebbende het navolgende gebracht: De Dienstplichtwet vermeldt zes redenen van vrijstelling, te weten: a broederdienst; b. kostwinner schap; o. persoonlijke onmisbaarheid; d. het bekleeden van een geeetelijk of een godsdienstig mansdhlievend ambt, of op leiding daarvoor; e. verdrag; f. aanwezig heid van een bijzonder geval Door B. en W. dezer gemeente is vergunning verleend aan den veehouder Joh. van der Bas alhier, tot gedeeltelijke verbouwing van zijn bouwmanswoning in Zuidbroek alhier. Door den veeartsenijkundigen dienst is het mond- en klauwzeer, voorkomende onder de veestapel van A. Oudenaarden, Joh. Boer, T. Potuijt, G. van der Hoeden en Wed. Gille alhier, weder geweken ver- i klaard. Goudrlasn, 21 M«L Toen Vrijdagmorgen de landbouwer 0. Bikker uit Noordetloos onze gemeente passeerde, met paard en kar, beladen met kaas, had hij het ongeluk toen hij bij den landbouwer P. Vonk was, doordat het paard opeens weer op huis aan wilde gaan,, met het heel» boeltje on- derte boven te slaan. Menig hulpvaardi ge hand werd weldra uitgestoken, die de landbouwer hielp mat het zaakje over eind te komen. Toen dit geschied was, moest bruintje er weer voor om toch nog de reis te ver volgen. Dit ongeval liep zonder persoon lijke ongelukken en met weinig ‘schade voor den landbouwer goed af. Streefkerk, 21 Mei. De Openbare La gere School I is wegens roodvonk tijde lijk gesloten. Het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der dienstpliohtlichting 1916 en 1919, zal voor deze gemeente plaats hebben te Lekkerkerk op 26 Junj 1928, v.m. 11.15 uur. De zitting voor het aanvragen van broederdienst voor de lichting 1929 zal gehouden wanden ten ge- meente-secretarie op 24 Mei 1928, v.m. 10.30—11 uur. Giessendam, 21 Mei. Voor rekening van den heer R. den Breejen te Hardinxveld is aan Gebr. Kroon alhier opgedragen het bouwen van acht woningen aan de’Bul- dersteeg. Door mej. R. Brik alhier is dezer dagen te ’s-Gravenhage het diploma be haald voor den Schoolraad voor de Scho len met den Bijbel met aanteekening G. N. S. (Chr. Nationaal) en G. 8. (Gerei. Schoolverband). Gleseen-Nleuwkcrfc, 21 Mei. Den land bouwer G. B. alhier liep dezer dagen met een pink aan een touw en zou het dier in een andere weide brengen. Plotseling komt een auto aangereden, welke nog al vaart had, en reed het beest aan, dat zeer gehavend werd. Door de politie is tegen den chauffeur, iemand uit Rotterdam, proces-verbaal. Groot-Ammers, 21 Mei. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben de aan Gebr. J. en B. Broere alhier verleende vergun ning voor een autobusdienst van Meer kerk naar Rotterdam in dier voege 'ge wijzigd, dat voortaan vanaf Ameide zal worden gereden. Ouderkerk a.d. IJssel, 21 Mei. God. Sta ten van Zuid-Holland hebben ingetrokken de aan Gebons. Smits te Ouderkerk ad. IJssel verleende vergunning voor een autobusdienst van Krimpen a.d. IJssel (Pontveer) naar Gouda (Markt). Nieüw-Lekïcerland, 21 Mei. In het Lo gin van het voorjaar brak onder het vee van den landbouwer G. M. alhier mond en klauwzeer uit. De ziekte breidde zich gelukkig niet verder uit, en was al genri- xnen tijd genezen. Thans is echter de ziekte uitgebroken ondier het vee van den landbouwer A V. Bij een koe, welke op de markt te Rotter dam was gekocht, vertoonden zich de ziek te-verechijnselen het eerst. Nu zijn ook al eenige runderen van den eigen veestapel aangetast. Door 0. T. Mourik alhier is onder bands gekocht een dubbel woonhuis behoo rende aan de Firma L. Smit en Zoon te Kinderdiijk. In de laatste dagen zijn hier veel sterfgevallen voorgekomen, vooral onder de oude menschen. Zoo overleden in een paar weken zes personen, die gemiddeld den leeftijd van 77 jaar bereikten. Naar wij vernemen heeft de iheer F. Smit te Kinderdijk, die een reis had on dernomen naar Oast-Indië, die reis we gens ziekte moeten onderbreken, zoodat hij nu reeds in Holland terug is. De landbouwer G. V. alhier verloor een beste koe door den dopd, Het vleeech is voor de consumptie afgekeeurd en on der politietoezicht begraven. Huldeblijk aan hoofdbrandmeester C. Holdermans. Ouderkerk a.d. IJssel, 21 Mei. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van het Brandweercollege, sprak de Burge meester een woord van hartelijke waar- deering tot den hoofdbrandmeester, den heer 0. Holdermans, wegens zijn 40-jari- gen dienst bij onze brandweer. In 1887 hierbij ingedeeld, doorliep hij de verschil lende posten, tot zijn bevordering op 27 Juli 1926 tot hoofd-brandmeoster bij de indienststelling der auto^motor-brandspuit Dat zijn activiteit geenszins afneemt, met het klimmen zijner jaren, blijkt wel uit de bijzondere zorgen, die hij dag aan dag wijdt aan het toezicht op en onder houd van die brandspuit en zijn onver flauwde belangstelling in alles, wat onze brandweer dienen en gerieven kan. Als blijk van waardeering en als ge dachtenis, werd hem hierna een hulde blijk in lijst aangeboden, met dankbetui ging voor den bijzonderen ijver en de vol komen toewijding, waarmede de heer Holdermans onze brandweer diende gedu rende 40 jaren. Dat dit reeds lange tijdperk geenszins nog eindigen zou, was ongetwijfeld' den wensch van gemeente en ingezetenen en in het bijzonder dien van het brandwear college, waarin hij reeds zoovele jaren met eere zitting had. Nadat de jubilaris door alle leden was geluk gewensoht, sprak hij zijn hartelij- ken d^nk uit voor de hem betoonde waar- deering en met de hoop, de brandweer te mogen dienen, zoolang zijn krachten dit zouden toelaten. Waddinxvean, 21 Mei. Onder groote belangstelling arriveerde alhier de nieuw gekochte motorwegwals van de Firma Ad. van Son en Go. uit Rotterdam. Het geheel maakt een zeer solieden indruk. De ma chine weegt 4# ton, welk gewicht tot ton kan warden opgevoerd. De 10 P-K. Dieselmotor kan een wegsnelheid ontwik kelen, die van 1 tot 6 P.K. per uur vari eert. De wals zal dadelijk worden in dienst gesteld voor het wegen-onderhoud. De heer Van V. uit Boskoop pas seerde aan de Noordkade met zijn motor een wagen, die hij achterop reed, waarbij hij vlak langs den wegberm scheerde, dat hij met een der voetnieten den berm raak te en over den kop sloeg, ’t 'Gevolg was een bloedneus, gekneusde pols en onbruik bare m&tor. De wagenvoord ar, de heer G. uit Hazorawoudo, verleende de noodige Da reis der Konlngln-Moeder. Na dat Vrijdag de voorgenomen tocht wegens ongunstig weer was afgelast, heeft de Ko ningin-^ Moeder Zaterdag, een bezoek aan Zeeuwsah Vlaanderen gebracht. Zij ving den tocht aan te Breskens, waarheen zij met een extra-boot van de provincie was gebracht. De terugreis werd gemaakt via Temeuzen, waar de Koningin-Moedex- werd afgehaald door de prov. boot Wester Schelde. HET VANGEN VAN KOOIVOGELS. In verband met den aandrang, die van vele zijden wordt uitgeoefend om afschaf fing of beperking van de zooivogaivangst, bestaat bij het departement van biunen- l&ndsche zaken en landbouw het voorne men, van de vastgestelde lijst van vogels, welke voor de kooi gevangen mogen wor den af te voeren de leeuwerik, de groote goudvink en de goudvink. Voorts can den tijd, waarin de kooivogels gevangen mo gen worden, thans van lö September tot en met den laatst m Februari, te verkor ten en vast te stellen op 1 October tot en met 15 December, en ten .slotte te bepalen, dat op één vergunning niet meer dan één net mag worden gebruikt UITVOER VAN BOEREN LEIDSCHE KAAS. Te Leiden zal vanwege dan Minister van Landbouw binnen zeer korten tijd vergunning worden, verleend tot den uit voer van de z.g. boeren-Leidsche kaas, Zooals indertijd werd bericht,- is op aan stichting van de Kamer van Koophandel voor Hunland een vareeniging opgwioht -<wn boeren, die de van oudsher om haar kwaliteit beroemde Leidsche kaas maken. Deze nieuwe vereeniging, op welker sta tuten de Koainkhjke goedkeuring is ver kregen, zal reeds in de volgende week be ginnen met de uitgifte van de nieuwe merken, waarvoor octrooi is aangevraagd.. De merken dragen in het midden het stadswapen van Leiden is aan bovenzijde aangebracht ’t woord Leiden en aan de on derzijde Zuid-Holland. Tevens wordt het nummer, dat elke producent krijgt, als herkenningsteekan in het merk aange- hraoht. De controle op de kaasproductie van de bij de vereeniging aangesloten leden zal geschieden door den districtskeurings- dienst voor waren te Leiden, met welken dianat de vereenigixig een overeenkomst heeft aangegaan. De leden verplichten zich o m. geen kaas te maken van melk, die meer dan eenmaal geroomd i& DE „VEENDAM” IN AANVARING. Nog goed tfgsloopsn. Volgens een telegram uit New York is het Nederlandsche stoomschip yeen- dam, van de Holland-Amerika-Üjn, dat Zaterdag van New York naar Rotterdam was vertrokken, tijdens dikken mist nabij Gravesend Baai (Long Island) met het eveneens van New York komende Ame- tige siddering door de gestalte van den teruggekeerde. Snikkend liep hij met wankelende schreden naar de deur, maar voor hij den drempel betrad, nam hij haastig uit zijn portefeuille een sieraad en trad daar mee op de kleine Lieabeth toe. Terwijl hij het gouden kettinkje, waaraan een diamanten kruis hing, met bevende han den om den hals van het kind legde, boog zij zich tot haar over, drukte een kus op het reine voorhoofd en fluisterde innig: „Dat heeft je arme vader voor je mee gebracht ,mijn lieve kind. Bid voor hem, als je er naar kijkt!” Nog een blik werpend op Anne Margreet, waarin alle liefde en alle smart in zijn binnenste vereenigd waren, keerde hij zich weer naar den uitgang en snel de de deur uit. HOOFDSTUK IX. De omzwervingen van Hendrik Schilling. De voor dezen tijd van het jaar onge wone warmte, die de zon gedurende dp- dag had uitgestraald, deed tegen den avond vochtige dampen uit bosch en vel den opstijgen, die met hun sluiers de on zoa omhulden en zich tot grauwe wolken verdichtten. Geen verkoelende windzucht verdreef de drukkende, bijna zomersohe zoelte; in doodsche stilte lag het majestuealze bwu- kenbosch en alleen het gezoem van de rondgonzende insecten en het murmelen van het beekje, dat zich tusschen varen en bemoste steenen naar het dal kronkel de, drongen in het oor van den eenzamen S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 13763. doffen slag zonk da arme vrouw qp den irrond neer. Als verward stond Hendrik. Met zijn gedachten kon hij da zwaarte van den ontzettenden slag, die al zijn jarenlang gekoesterde hoop en verwachtingen ver nietigd», niet in eens omvatten. ,Je komt te laat!” De woorden klonken hem in de ooren als den verdoemde de bazuinen van ’t jongste gericht. Te laat. Slechte één be- teekenis konden die beide woorden heb ben! Een andere man had rechten op de geliefde vrouw, door God en die menschen erkende rechtenl Zijn recht was verloren door een onbarmhartig heerschend nood lot! Met de hand over het voorhoofd strij kend, als wilde hij een woesten droom verjagen, staande hij met gloeiende blik ken op de neergezonkone en lette niet op het poepen van de deur, die naar het achterhuis voerde en die langzaam ge opend werd. Eerst de verschrikte uitroep, die de kleine Lieabeth slaakte, toen re baar moeder op den grond zag liggen, deed Hendrik opzien. Toen hij het kind zag, het evenbeeld van zijn Anne Margreet, stroomde een oneindig warm gevoel zijn hart binnen. Op de knieën vallend, omvatte hij de ver schrikte kleine met beide armen, drukte haar aan zijn bórst en stamelde steeds maar weer: „Hesje, mijn lieve Liesje, jij bent nog van mij, jij bent nog van mij!” terwijl hij het gezichtje van het kind met heet» kussen bedekte. De hartstochtelijke liefkoozing yan den man was niet geaohikt, den echrik van rikaansche stoomschip Porto Rico in aan varing geweest Later werd een draadloos bericht op gevangen, volgens hetwelk de Veendam Langzaam zinkende was. Naderhand werd echter bericht dat de mogelijkheid be staat, dat dit laatste bericht niet juist is’ Tenslotte zijn bericliter» gekomen die geruststellend luiden en waaruit blijkt, dat het nog goed is afgeloopen. Alle passagiers ryn aan boord gebleven, terwijl zes sleepbooten zich in de nabijheid be vinden om zoo noodig hulp te verleenen Maatregelen werden getroffen om de pas- nagiers, die de reis oiuniddellyk wensch- teui voort te zetten, over te brengen op de „Penland” van de Red Star Lines, In Rotterdam heerschte bij het ont vangen der eerste berichten groote on gerustheid. De Veendam is een belangrijk Rotterdamsch schip. Het stoomschip Veendam van de Holl.-Amerikalijn meet 15450 ton bruto en 9202 ton netto en werd in 1923 btf Harland A. Wolff Ltd te Glasgow gebouwd, Het is epn der mooiste Hollandsche stoomschepen. Hedenmorgen ontvingen wij een draad loos bericht, dat de „Veendam” te New York aangekomen is. Het schip zal gelost en gerepareerd warden. De passagiers gaan over op de „Nieuw-Amsterdam”. hulp en heesch zijn motor op den wagen, i waarna hij naar Boskoop ter reparatie is vervoerd. Onze plaatsgenoot, de hger De B., 1 had in Rotterdam het ongeluk door een auto aangereden te worden, waarna hij een been brak. Ter plaatse is hem ge- neeskundige hulp verleend. De inzameling van gelden, gehouden voor het huldeblijk aan te hóeden aan H. M. de Koningin-Moeder bij haar 70en ver jaardag, bracht in onze gemeente’! -^20 op. De heer P. C. de Graaff, onderwijzer - aan de Ghr. jyLÜ.L.O. School alhier, is benoemd' bij het bijzonder onderwijs te ’s-Gravenhage. Ter algemeen» keniiis wordt ge- bracht, dat de op 22 Maart j.l. „vastgo- stelde kiezerslijst, zoo als deze than® luidt tot 1 5Mei van het volgend jaar van blijft, behoudens de wijzigingen, daarin ten gevolge van rechterlik.e uitSr welke wijziging der lijst befreien te gen. De kiezerslijst blijft voor een op de secretarie ter inzage neder) en in afschrift tegen betaling der verkrijgbaar. Peursum, 2i MeL Ih de gehouden raadsvergadering dezer gemeente, waarin alle leden tegen waren, is besloten mek- 4 tegen 3 stemmen om den huishoudcur- sus te geven in de voorheen Oporiber» i School alhier. Voorts werd de rekening en hare verantwoording, na een kleine op merking, van het Burg. Armbestuur va n N eder-Slingeland goedgekeurd en vastge steld, terwijl aan het Groene Kruis oen subsidie zal verleend worden voor dit jaar voor een bedrag van 25 gulden, in ver band met de aanstelling van een wijkver pleegster. Besloten werd' nog om door dien veldwachter met een deskimdigo schouw te laten voeren over de sohoorsteenen. Hierna is de openbare zitting door den voorzitter gesloten. Reeuwijk, 21 Mei. Tot voorzitter, be stuurslid en gecommitteerde ingelanden van den polder Reeuwijk zijn respectieve lijk herkozen de heeren J. Michiden, J. W. van Dijk, I. Bulden, M. van Leeuwen, B. Vink en Joh. Bum nik. In de vacature Voordouw geoom. ingel.) moet een her stemming plaats hebben tusschen de hee ren C. van Briemen en G. J. van Dam In de plaats van Dr. J. M. van Sta veren, vertrokken, is tot lid van de plaat- selijk» commissie belast met het toezicht op het Lager Onderwijs benoemd de heer J, Roer. Benschop, 21 Mei. Begunstigd door mood weer maAkte de Benschopsche Pluimveevereeniging een excursie naar die Harskamp en Barneveld. Een 25-tal personen maakte dozen tocht mede. In HISTORISCHE ROMAN UIT DEN GROOTEN OORLOG Ad verten tien Van 1 tot 6 regels f 1.80; elke regel meer ƒ0.20. Bij 8 maal plaatsing 8e maar f 0.10 per regel. Ad verten tfën tusschen den tekst drievoudige prijs. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 1AA Gulden bij verlies Afl bij verlies van 1W van een ouim. UV een anderen vinger, 11 „Anne Margreet,” zei hij zacht, terwijl hij moeite deed zich te beheerschen. ,Anne Margreet, je verheugt je niet, dat onze Lieve Heer mij beschermd heeft? Je hebt me allang voor dood gehouden? Hoe het gekomen te, dat te een lange geschie denis. Veel heb ik moeten doonnaken, meer, dan ooit een mensch heeft uitge staan, maar één ding heeft me steeds om hoog gehouden de gedachte aan jou en aan mijn kind! Waar is mijn Liesje? Ze leeft toch nog?” Alleen een herhaald knikken met het hoofd was het antwoord. „Anne Margreet, lieve Anne Margreet” begon Hendrik weer. „Om ’s hemels wil, verlos me van mijn angst. Waarom sohrik je van mij, die je liever heeft, dan alles op de wereld? Wat te er voorgeval len?” De angstig smoekende woorden rukten de jonge vrouw uit haar verstarring Als een krankrinnige rukte ze met beide handen in haar blonde haren, omklemde zijn knieën en bracht met moeite uit: „Hendik, o Hendrik, je komt te laat! God zij met ons!” Toen legde de schaduw van een hevige onmacht zich om haar zinnen an met een de kleine te bedaren, met angstige blik ken trachtte re zich uit zijn armen te bevrijden en begon, toen haar dit niet ge lukte, onbedaarlijk te schreien. Toen liet Hendrik haar verschrikt los; uit zijn oogen schoten heete tranen, toen hij zag, dat zijn eigen vleesch en bloed zich tegen zijn liefde verzette, en met be vende stem stamelde hij: „Niet bang zijn, mijn Lies je, ik doe je nietel Laat me alleen maar je ge zichtje zien, je lieve oogje»!” Was het het angstige smeeken, dat in zijn woorden klonk, was het de drang van het bloed, dat zijn draden weefde tusschen het hart van den dader en dat van het kind, bij Liesje verdween de vrees voor den vreemden man, en alleen de zorg, om de nog steeds bewusteloozo moeder, beangstigde haar Met een voor haar leeftijd zeldzame te genwoordigheid van geest snelde ze naar het buffet, vulde uit een steenen kruik, die daar stond, oen glas met water en boog zich over haar moeder heen, om haar wangen en slapen te bevochtigen. Mechanisch was de vader haar hierbij behulpzaam. Hij beurde de bewustelooze op, liet haar voorzichtig in een naast de I dergaande kachel traanden leunstoel neer en pro beerde haar eenige druppels hrandewt* i in te gieten, waarvan Hesje heru op z’n verzoek een glaasje vol geschonken had. Toen zijn nogtegen gelukten en Anne Margreet met ten diepen zucht de oogen opsloeg, maar ze omniddellijk weer met een verschrikte uitdrukking sloot, toen re hem zag, toen ging er e«n krampaoh- ODISBLAD VOORZÜlDÏÏOMiANDEN UTRECHT SCHOONHOVENSCHE COURANT. Verechynt Maandag, Woensdagen Vrijdag. Prijs Voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25, franco per post f 1.50. Met ongevallen-verzekering 15 cents meer per 8 maan den. Over het abonsement wordt in de eerste maand beschikt. ABONNÉ’S van dit blad, in het bezit van. ons Bericht van Inschrijving, zjjn volgens de daarin vastgeetelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd 9000 Gulden bij levenslange 1000 Gulden by QAft Gulden by verlies 900 Gulden by verlies fa'VVV ongeschiktheid. 1VVV overlyden «JVV van hand of voet. wVV van een oog. man, dio met de handen voor het gezicht daar boven tegen 'een der rotsblokken leunde, die den top van den „Grauwen Kop” omlijsten. Dat was Hendrik Schil ling, als uit den dood herrezen. Urenlang had hij in het bosch gedwaald en had de worgende smart in zijn binnen ste in de lucht uitgeschroeuwd, zonder verlichting: te vinden. Alle gevoelens waartoe het menschenhart in staat is, ze hadden hem in razende werveling door woed. Haat tegen den onbekende, die hem zijn geluk geroofd had, gloeiende begeer te naar de vrouw van zijn hart, een ver terend verlangen naar de omarming van zijn kind, wisselden met die oneindige bitterheid tegen de Almacht, die het toe liet, dat deze foltering hem. onder millioe- nen alleen werd opgelegd. Het oproer uit zijn binnenste had zich tenslotte geuit in een heeten tranen stroom; uitgeput was hij tegen de rots blok neergezonken en bleef in doffe over peinzing wachten, niet merkend, dat de schaduwen van den nacht meer en meer daalden. De beelden van het verleden, van zijn leven tijdens d» ongelukkige laatste vijf jaren, trokken aan zijn geestesoog voorbij. Hij zag zich weer in den vreeselijken slag, zag, hoe de Kozakken onder woest gelvrul op de Nassausche linies aanstormden. Hij herinnerde zich nog duidelijk het onzet tende oogenblik toen een vreeselijke slag zijn schouder trof en iets heets en sis- sends over zijn hoofd vloog toen was hij bewusteloos geworden. fWordt vervolgd).

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 1