iursel IE ikthebt 1.602 NO.M33 60e Jaargang EERSTE BLAD. UNG Binnenland. Plaatselijk Nieuws L FEUILLETON. Woensdag 30 Mei hhvwlïmusi ma SCHOONHOVENSCHE COURANT. Dit Nummer bestaat uit TWEE BLADEN. Om de Roode Hoeve. Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem IT 7 Geen levende varkens meer naar Italië. De. K uur van bar INGEZONDEN MEDEOEELING. irljvlng van veel en ijverige studie getuigde. '•kan i IWE DBUKI. (Wordt vervolgd.) ip onze korden OMiSS" vo»v. er land). meest spannende van oppermachtige e hulp harer trouwe overwinning leidt. atsen in Nederland, e kooper ontvangt Reproducties van de van Wefiten- gerangschikt moet de lezers vervelen, 'onturen, door een lezen en herlezen, nda<: V.m. 10» Is 8 uur. Da Vo muziekstukken goed gajpé&d., hetwelk Gouda, le prijs, van voel en ijverige studie getuigde. Ac Maai in o- f Het talrijk opgekomen publiek gaf j m ook herhaaldeliik door annlaus van crljgbaar I isterdam, Singel 80, RXJTENE, gebonden ische Courant van »t Buitenhui*, versiering in Uw huls :te werk, 2 deelen, t na ontvangst van van «en boor uit Stolwijk afkomstig waren, bij welken boer mond en klauwzeer onder het vee voorkwam, 7 uur, Ds. J. D ebergen. lag: V.m. 10 K. Groen. tr,<Da. K. Groen, dag: V.m. 10.30 Ds. J. Reesink ondag: V.m. 10 Ds. P. Zwier, r, Da. P. Zwier KERK. .m. 10 utr en 's t. t 7 uur, spook, hel kan toch alleen hij langzaam opstond. „Er moet een weg te vinden zijn, waarop de zaak uit do wereld geholpen kan worden! Maar één doch die de varkens verkocht, aleer hij van de besmetting aangifte- zou hebben gedaan. Als het laatste juist mocht zijn, dan kan deze handelwijze, waardoor aan Aen geheelen varkenshandel een zware slag wordt toegebracht, haast niet scherp ge noeg af gekeurd worden. Het eenige wat nu overhlijft is thans de varkens in geslachten toestand te vereenden. EM. mdag: Avond* Gouda. •KM. EL. Vareentgtng*. ndag; De hew J idrechi. «ndag: V.m. 10 onda 6 uur, La"- spook geweest zijn.” Eerst langzamerhand werd ze rusti ger en vertelde in afgebroken woorden, wat ze een uur geleden in de gelagkamer van den „Grauwen Kop” gezien had Fen man. als heer gekleed, met een groot lidteeken op het voorhoofd, maar die overigens op haar gestorven man leek als twee droppels water, was binnen gekomen en had haar aangesproken als zijn vrouw. Van schrik was ze flauw gevallen en had, toen ze weer bijkwam, gezien hoe d« (Wit ma Hendrik Schilling, waal die HISTORISCHE ROMAN UIT DEN GROOTEN OORLOG Scheliuinen, 80 Mei Bij gelegenheid van ’t beproeven der brandspuit was het hier z.g. kermis. Jong en oud vermaakten zich volop met koekslaan. Een zestol kra men was op het Kerkplein opgeslagen. De afdeeling der S.D.A P. heeft zich een vaandel aangeschaft. Maandag j.l.. toen deze afdeeling deelnam aan een op tocht te Woudrichem, is het ingewijd. De nieuwe huurder van het ge meentehuis heeft den gemeenteraad ver- zodht, dit gebouw zoodanig te verbouwen’ dat het als woonhuis meer geschikt wordt. Zevenhuizen, 30 Mei. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Een-draChtepolder heeft besloten, den Zuideindschenweg, deel uitmakend van den op het provinciaal wegenplan voor komenden weg Moercapelle—Nieuwer- kenk a.d. IJasel, jn eigendom en onder houd aan de provincie over te dragen. Gouderak, 80 Mei. De burgemeester van Gouderak schijft ons: ,Jn *Uw blad van 23 Mei j.L, No. 6431, werd, medegedeeld, dat de Burgemeester dezer gemeente niet, zooals gewoonlijk Vrijdags, maar Donder (lagsmor gen s voor het publiek zitting zal houden. Dit is niet juist. Wat is het geval? Ter gelegenheid ran de opening van het Abattoir te Gouda is door mij afgeweken van den door B. en W. vastgestelden tijd, waarop de Burgemeester is te spreken. Voor die keer is het spreekuur gehouden des Don derdags inplaats van op Vrijdag. Als regel blijven dus de Dinsdagen en de Vrijdagen aks zittingatijd gehandhaafd. Ter voorkoming van misvatting heb ik gemeend U hiervan even kennis te moeten geven.” Giessen-Nlsuwkerk, 30 Mei. Door een groot aantal veehouders en veehande laren, namelijk 122 uit Giessen-Nieuw- kerk, 76 uit Peursum en 54 uit Schei- luinen, ie aan den minister een adres gezonden om zoo mogelijk te voorkomen dat de veemarkt welke zal worden in gesteld te Breda, niet evenals te Gorin- chem, op Maandag zal gehouden worden aangezien. dit voor hen zeer nadeelige ge volgen zal hebben. Toen Zaterdagmiddag de jongeheer W. D. alhier, vanuit de school kwam, reed hij pardoes mot zijn fiets in den moddersloot langs den Kerkweg. Geluk kig wist hij zioh eetf weer te redden, zoo doende Mep dit ongeval met vermoedelijk wat schrik en een nat pak af. 'Bij de gehouden keuring van dienstplichtigen bij de Nat. Militie, lich ting 1928, zijn alle ingeschrevenen, n.l. 14 Die hier voor haar stond, was, zooals nu merkte, uit hetzelfde hout gesneden. Maar nu geheel den eisch van haar in te willigen, kon deze vrouw, die Been wil buiten den hare kende, ondanks de ontroering, die haar besloop, toch niet •ter haar hart verkrijgen. Haar koele kerstand overwoog, dat er nu met haar >oon, die in de eerste opwelling slechts eenvoudig recht eischte, niets aan te van nen was, daarom wendde ze zich af en zei Biet, een stem, die klonk, alsof haar een lichamelijke smart kwelde: „Laat me nu met rust, Hans, we praten er nog wel over! De zaak is misschien toch heel anders dan je denkt! Je zult •de je weer kalm wordt je nog wel eens Menken, eer je alles, wat je hebt, van Je werpt!” „Moeder ik hoef me niet te bedenken!” viel de zoon haar in de rede. „Wat Bocht is moot reoht blijven! AI draait on koert u het ook nog zoo als het vaar is, dat vader Hendrik heeft laten inschrijven en het ia waar, daarvoor log ik de hand in het vuur, al zegt u ook tienmaal neen, dan moeten Anno Miargreet en haar kind hun recht krij- ttn, het mag kosten wat het wil!” iAt mg talm wit h«t wil?" «toof Berkenwoude, 80 Mei. Maandag 2en Pinksterdag heeft onder hiding van Ds. L. R. van den Broek en ecntgenoote de Jongensclub „Willen is Kunnen” en do Medsjesclub „Jonge Krachten”, beide al hier, een pianick gehouden. In versier de roeibootjes vertrok men das morgens en keerde des avonds weder in vroolijke stemming huiswaarts, De dag in het vrije veld had. allen goed gedaan en men wat nu geweest in oen gedeelte der gemeen te, wat tot dien dag velen nog onbe kend was. Jaarsveld, 80 Mei. Het bestuur der Christelijke School op het dorp heeft be sloten aan de school te benoemen een kweekeling met acte. Sollicitanten daar voor zijn reeds opgeroepen Willige-Langerak, 80 Mei. Tot kerk voogd der Ned. Herv. Kerk alhier is ge kozen do heer P. van den Berg. Loplkorkapel, 80 Mei. Door de Muziek- vereeniging „Crescendo” werd een rond gang door de gemeente gemaakt tot meubileering der muziektent, die f 84 opbracht. Benschop, 80 Mei. Zaterdagavond j.l. gaf het muziekgezelschap alhier, „On derling Genoegen” weer een concert op het dorpsplein. Evenals vorige koeren werden ook thans weer de verschillende Verschijnt Maandag, Woenidngen Vrijdag. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1.25, franco per post f 1.50. Mei ongevallen-verzekering 15 cents meer per8maan- len. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen. U snel behaaglijke ver- Uchtiag, kalmte en rast bezorgen. „Gêta goud zoo goed” DE GROOTE ROTTERDAMSCHE TENTOONSTELLING. HmI veel te zlan op de Nenijto. Zaterdag in een der grootste tentoon stellingen, die ooit in Nederland galm den is, geopend' te Rotterdam, namelijk de Nederlandsche N ijverheids tentoons tel ling, kortweg de Nenijto geheeten. De opening had plaats door Prins Hendrik, terwijl Minister Slotemaker de Bruine en anderen het woord voerden. Het was den eersten dag, ook dank zij het mooie weer, al zeer drük en ge durende de Pinksterdagen zijn er dui zenden geweest en tienduizenden uit het geheele land zullen de komende weken nog wel komen kijken, want er is gewel dig veel te zien, niet alleen op het gebied van de industrie, maar ook wat verma- kelijkheden aangaat. Want er is een Lunapark of zoogenaamd kermister rein aan verbonden, waar de wonderlijk- ste dingen op het gebied van openlucht- vermakelijkheden te zien zijn. Zonder deze attracties schijnt een groote ten toonstelling niet te kunnen slagen. Intuaschen lijkt het wel, alsof men tot alken prijs reeds nu de tentoonstelling heeft willen openen, want eerlijk gezegd, alles is nog niet gereed. Toen wij er Zaterdagmiddag een bezoek brachten, troch het ons, dat bv. het Lunapark nog in vollen staat van voorbereiding is en feitelijk slechts voor circa een kwart gedeelte afgewerkt is. Veel belangsteling was er voor het JOO- ^nasonde Jumbotreintje, een volledige niniatuurtrein met coupé, waarin men ml reis over het geheele terrein kan ma ls, want een afstand is van circa 7 KM. Dit geeft een idee van de uitge strektheid van het enorme terrein. Den eersten dag der opening hebben reeds 5000 personen de Nenijto bezocht, Zondag waren er 16.000 bezoekers en den Tweeden Pinksterdag ia het aantal 22.000 geweest. Van de vermakelijkheden werd een druk gebruik gemaakt, maar er werd zeer geklaagd over de hooge prijzen, die er gevraagd worden. Men verwacht, dat de prijzen verlaagd zullen worden, om de menseben, die nog komen willen, niet al te zeer af te schrikken. Bij de opening zijn 18.000 postduiven losgelaten om overal in Nederland be- kegd te maken, dat de Nenijto begon nen ii. De tentoonstelling zal circa drie flt vier maanden duren. KONING VOETBAL REGEERT. Rumoarlgs toopeelen In Am sterdam. Alles wat zich in ons landje min of tneer interesseert voor het voetbalspel en'dat is toch zoo ruw geschat wel een dik millioen menschen, groot en kjfin, oud en jong, rijk en arm, vrouwen zoo wel als mannen, boeren en burgers, is S. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. Telefoon 20. Postch en Girodienst 18768. dan ook herhaaldelijk door applaus van hare instemming blijk. Gaarne brengen we hier ook oen woord van hulde aan den heer J. P. Rietveld alhier, diie ook thans weer vlug zorgde een tribune op te stellen voor de korpsleden om te spelen Zijn moeite en opofferingen in deze zijn vele. Moordrecht, 80 Mei. Naar wij verne men zijn de financieelo ui’komsten van het alhier gehouden concours van dien aard, dat het garantiefonds niet aange sproken behoeft te worden. Zij, die den cursus willen volgen in Eerste Hulp bij Ongelukken, moeten daar van voor 1 Juni a.s. aangifte doen bij den voorzitter van de afd. van Het Groene Kruis Dr. J. S. van dorp. De heer v. d. Maat, arb. telegrafist alhier is in gelijke betrekking overgo- plaatst naar Maansen. De raad heeft het salaris van den administrateur der gemeen te-bedr ij ven, de heer P. W. Vrijlandt, met f 140 per jaar verhoogd. H.H. Kerkvoogden hebben gunstig beschikt op het verzoek der gem. zang- vereen. AD.V.E.N.D.0. alhier, oift op 12 Juni a.a een zangavond in de Ned. Herv. Kerk te geven. ding zeg ik u, moeder verraden kan ik u niet, want u bent mijn moeder!” Hoe het gekomen was wisten ze niet. Sprakeloos hielden moeder en zoon el kaar omvat 'en terwijl een bevrijdende tranenstroom de wangen der vrouw be vochtigde, streek de zoon zacht als troos tend over haar hoofd, dat tegen zijn borst geleund lag. A d ver ten tie n Van 1 tot 6 ret?®!” f IJK); elke -regel meer 0.20. Bij 8 maal 8e maar f 0.10 per regel. Advertentiën tusschen den tekst drievoudige roor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van KIA Galden bij verlies Gulden bij verlies van IV V van een duim. ”V een anderen vinger. I'M -- Naar wij vernemen zal een einde komen aan den slechten toestand waarin de Kerklaan zich bevindt. Er zal een rioleering gelegd worden met aan beide zijden een trottoir. De sloten worden niet gedempt, maar van een schoeiing voor- ziem| Gouda, 80 Mei. Door dien Raad ia na langdurige bespreking aangenomen het voorstel der meerderheid van B. en W. om de vermemigvuldigingafactor voor de gemeentelijke inkomstenbelasting voor den dienst 19281929 te bepalen op 0.62. 'De motie van den heer Verkerk (a.r.) c.s. om den factor te bepalen op 0.60, werd, verworpen. In een aan den Gemeenteraad gerichten brief hadden Gedeputeerde Staten de verwachting uit gesproken, dat uitzicht bestand op den factor 0,60. Het adres van den bond van café houders om het tapverbod gedurende de kermisweek in te trekken, werd in han den van B. en W. gesteld om prae advies; eveneens het voorstel van de hoeren Overhand e*. om B. en W. uit te noodigen de mogelijkheid te onder zoeken van een vaste verbinding over de Turfsingelgracht ter vervanging van het bestaande pontveer. Tot keurings-veearte, tevens plaats vervangend directeur van het openbaar slachthuis en plaatsvervangend keurings- voearts, hoofd van dienst, werd benoemd dr. Hupkes te Gouda. De heer P. A. Vingerling (a.-r.) zal wegens vertrek uit de gemeente bedanken als lid van den gemeenteraad. De can- dddatenlijBt wijst als opvolger aan de heer W. J. Dercksen HMzn_, die eveneens binnen korten tijd de gemeente gaat ver laten. Dan ia de beurt aan den heei E. A. Polet. Alhier had Tweede Pinksterdag een concours plaats, waar o.m. volgende vereenigingèn een prijs behaalden: le afdeeling mannenkoor: Kolping, 4e afdeeling fanfare: Euterpe, Moor- j drecht, le prijs. i de afd. fanfare: Kunst na Arbeid, l Vreeswijk, le prijs. Afd. Uitmuntendheid gemengde koren: Aurora te Ammerstol, le prijs; Zang Veredelt te Hardingveld le prijs; Zang en Vriendschap te Hekendorp, 2en prijs. Eere-afdeeding Mannenkoor: Onver moeid Vooruit te Wadddnxveen, 2e prijs. Directeursprijs: P. H. Jansen (Koi- ping, Gouda). 1 Marschwedstrijd: Kunst na Arbeid, I te Reeuwijk, len prijs; Excelsior te Bos koop len nrijs; Euterpe te Moordrecht, 2en prijs. Ook d» opvolger van den heer Vinger ling, lid van den gemeenteraad, de hoer W. J. Deroksen H.Mz, gaat spoedig Gouda verlaten om zioh te Dordrecht te vestigen. Als zijn opvolger wijst de A.hR.- lijst dan aan den heer E. A. Polet. Glessendam, 30 Mei. De café’s op Zon dag gesloten. Ofschoon Ged. Staten den gemeenteraad hadden meegedeeld de verordening tot sluiting der herbergen op Zondagen van 7 tot 9 uur, voormid dag», ter vernietiging aan de Kroon te zullen voordragen, heeft de Kroon de verordening goedgekeurd. De café’s zul len dus, aangezien de afkondiging reeds is geschied vanaf aanstaande Zondag gesloten zijn. alleen kon het geweest zijn, zich weer verwijderd had. Moeder Christian en Koenraad putten zioh uit in zorgen voor de opgewonden ^rouw, daar ze niets andere konden aan nemen, dan dat een zware ziekte bij Anne Margreet in aantocht was, die zich in een zinsverbijstering, te voorschijn ge roepen door de noodlottige gelijkenis van den gast met den gestorven Hendrik Schilling aankondigde. Maar toen Liosje verscheen en het sieraad liet zien, dat do vreemdeling haar had gegeven en daar bij vertelde, dat de man haar zijn lieve kind had genoemd en gezegd, dat hij haar vader was, toen konden zij geen oplossing voor het onbegrijpelijke raad-* sel vinden. In vreeselijke opwinding liep Koenraad naar de herberg, waar de waard en zijn vrouw ondertusschen weer thuis geko men waren en informeerde naar den vreemdeling. Noch de waard, noch een van de aanwezige gasten hadden een man, zooals Koenraad beschreef «gezien. Ook in het dorp, dat hij in alle richtingen doorkruiste, wist niemand iets van den geheimzinnigien vreemde. Alleen een oud moedertje vertelde, dat ze kort voor het einde van den kerkdienst een man in een lange jas had gezien die met vlugge schreden naar het bosch uit de richting van den „Grauwen Kop" was geloopen Gekend had ze den vreem de niet; hij had haar in gang en houdin? levendig aan den lang gestorven ouden Schilling van de Roode hoeve herinnerd. H plaatsing uprijs. Voc ABONNÉ’S van dit blad, in het berit van ons Bericht van Inschrijving, rijn Volgens de daarin vastgesteld® bepalingen tegen ongevallen venekerd 2000 ^±iÏÏhS”"“ge 1000 “Un’ 300 “TaX™’:. 200 schrijden, als hij tedere kinderliefde uit zijn hart rukte en zijn eigen moeder in den afgrond (ter schande stiet. Dat kan hij niet. Maar kon hij zwijgen, mocht hij de heeto zaak laten rusten, zooals zijn moeder het verlangde? Neen, dat nooitl Voor niets ter wereld zou hij den be nauwenden druk, die zijn hart eamen- perete, op den duur kunnen verdragen hij moest er zteh van bevrijden tot iederen prijs. Waar was er een uitweg? Hans was op een stoel naast de tafel neergevallen en steunde zijn hoofd in de rechterhand. Zwijgend kwam zijn moe der naast hem staan en legde haar hand op zijn schouder. „Je kunt het niet doen, Hans! Je kunt je eigen moeder niet verradenl En als je het zou doen, jongenlief, dan zou mijn hart breken! Laat alles blijven, zooals het geweest is, de wereld zal er niet om vergaan!” ,JLeen, moeder, nee, verwacht dat niet van ree!” smeekte de zoon, terwijl hij langzaam opsiond. luwi te vinden zijn, waarop de zaak uit de sinds eenige dagen bezeten door een (spanning ,die hoe langer hoe meer toe neemt, naar mate het groote oogenblik nadert, dat de Zuid-Amerikaansche jon gens, de Uruguoozen tegen de elf Hol- landsche voetballers den strijd zulten aanbinden in het Stadion te Amsterdam. Dat zal hedenavond zeven uur zijn en met koortsachtige spanning wachten in alle steden en dorpen van Nederland honderd duizenden den uitslag, alsof het wel en wee van ons land op het spel stond De belangstelling begint een beetje op razernij te lijken. In Amsterdam hebben in den nacht van Eersten op Tweeden Pinksterdag duizenden menschen op straat de wacht gehoudlen voor de bu reaux, waar de kaarten voor dezen wed strijd verkrijgbaar waren. Als men wc dat die bureaux pas Maandagmorgen om 10 uur open gingen en dat er een dag te voren al duizenden liefhebbers stonden te wachten met brood, en stoeltjes en kisten om op te zitten bij zich, die niet weer weg zijn geweest, dat er om ge vochten te, zoodat de politie met blanken sabel dé orde moest hereteHen en dat er voor kaarten reeds de krankzinnige prijs van f 300 geboden is, dan kan men zich eendgszins voorstellen, hoe ver het met heel wat menschen reeds gekomen is. In het nieuwe Stadion te plaats voor circa 40.000 toeschouwers. Als er 300.000 konden zitten, zou het vanavond nog te klein zijn. Koning Voetbal regeert! EEN STROP VOOR DEN VARKENS HANDEL. Aan wie de schuld? In landbouwkringen is het voldoende bekend, dat de handel van Hoilanxteche varkens op Italië van. groot belang is. Dit v.na nog zooveel te meer het geval, aangezien in andere landen aan den in voer van Hollandsche beesten groote be lemmeringen in den weg werden gelegd, of die invoer geheel verboden werd. Zelfs werden in April j.l. niet minder dan 11000 varkens naar Italië inge voerd vanuit Nederland. Daarom is het zeker een ernstige te genslag, dat dte invoer nu geheel ver boden te. Wat te de reden? Meermalen warden reeds bij den in voer in Italië, in verband met dreigend mond- en klauwzeergevaar, in geval van verdachte gevallen, partijen vee, waaronder zich de verdachte dieren be vonden, in hun geheel afgeslacht. Hoewel het vaak betreurd werd, dat de geheele partij er dan bij te loor moest gaan, was deze methode tooh zeer zeker te reohtvaardigen. Nu schijnt zich weer een dergalijk ge val te hebben voorgedaan bij een partij van vier wagons varkens, die bij aan komst in Bazel als besmet met mond- en klauwzeer werden bevonden. Naar do „Vee en Vleeechhandel” be richt, werd op de Rottardamsche markt echter gezegd, dat een 30-tal van <tez» varkens HOOFDSTUK XI. Een vreMolIJks ontmoeting. De vrede en het geluk, die tot nu toe als vriéndelijke engelen het huis van Koenraad Wernér en de zijnen door- zweefd hadden, waren sedert heden middag uit het wingerd-omrankte huis verdwenen en hadden plaats gemaakt voor een ontaettende opwinding. Die had' zioh van de geheele familie meester ge maakt, geen van hen was in staat het vreeselijke te omvatten, dat een dood gewaande na vijf jaren plotseling weer opdook en zijn rechten op de vrouw, waarmee hij eens voor het altaar des Hoeren in den echt verbonden was, weer deed gelden. Met losse haren en de gebaren van een waanzinnige was Anne Margreet naar huis gekomen, had zich aan de borst van haar man geworpen en in zinneloozen angst steeds maar gesmeekt: „Koenraad, bescherm me tegen het -.1. *.- -M-1 maar 0en zijn moeder met haar oude energie op. „Weet je, wat dat betoekent? Dacht je, dat ik op mijn ouden dag nog van huis en hof zal gaan, omdat jij je een dwaas heid in het hoofd hebt gehaald? Tk zou maar goedig moeten afgeven, waarvoor ik mijn loven lang gewerkt heb, wat mijn eigendom is zoo moeten aanhooren, hoe de boeren elkaar met leedvermaak vertelden: „Ze is toch een toontje lager laten gaan zingen hè, die hoogmoedige vrouw Schilling. Die schande zal ik op me nemen, dat ik het gerecht misleid heb, ik zal me daarvoor laten etraf fen en door de hcele wereld nawijzen? Ja, ik heb het gedaan, als je het dan weten wilt! Ik heb het stuk opzij gelegd en verbrand. Ik heb een zonde op me geladen, die onze lieve Heer me nooit vergeven zal! Weet je, hoe zoo iets inwendig worgt en kwelt een heel leven lang? Hoe zoo iets iemand al le vreugde aan het leven ontneemt en niet tot een rustigen slaap laat komen? En alleen voor jou, alleen voor jou heb ik het gedaan. Ga nu maar heen om je eirtzen moeder te verraden!” Een oneindig erbarmen greep den zoon aan bij die harts tooh tel ijk uitgretooten woorden van de vrouw, die uit moeder liefde, het heftigste geyvoel van het men- schenhart, voor haar geheele leven de kwelling van 'een schuldig geweten op zich geladen, had. Op den weg van het recht, dien hij vast gesloten geweest was te gaan, sta pelden zich bij nader inzien hindernissen voor hem op, dte bij alleen dankon over ig: V.m. 10 uur,

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 1