s No. 5442 EERST Plaatseli Rechtszaken FEUI1 0 Dit Nummi TWEE Uit bloe over d, vooruitten 4ez® de men kan bijzonder» Wjl” desnoods een volgende weëF een aparte vergadering voor houden. wat nu zal worden, u weet dat dit een «aak van het college ie «n niet van den raad. voor, wat er geschieden moet, en nu kan toch niet wat anders worden geëischt, hetgeen de wet niet voorschrijft. We heb ben toch onze eed afgelegd te bandelen naar de Grondwet en de wetten des rijks en C3- ---- ren. dat doet hier niets ter zake. Het gaat er hier over NIEI altijd de gelegenheid voor open, maar dat is wat anders als overleg. Het over leg geschiedt met B. en W., dan pan wanneer de raad zijn medewerking heeft verleend En wat heeft nu een leerrooster en leer- gegeven door B. en W. Het bestuur bleek erg karig wat het verschaffen van inlichtingen betreft. Nu is de bedoeling om twee lokalen bij te bouwen waarvan een voor natuurkundige groeven of een vqor berglokaal. Dit nu acht spr. geen normale uitbreiding en hij zou daarom er voor zijn om uit te stellen, tot er eerst een voldoende toe- lichting is. De voorzitter was ook van het Idee om voldoende inlichtingen te kunnen geven aan den raad en apr. had 't gewenacht geacht wanneer het schoolbestuur dit verstrekt had. Spr. hèeft dan ook na afloop van B/ en W. gezegd meer inlichtingen te zullen vragen. Spr. weet ook, dat een hoofd van dé scltool het niet mag afgeven en die KANTONGERECHT TE GOUDA. ,„oIn de zitting van 13 Juni werden ver- De heer Joh. Jonker: De zaak wordt oordeeld: verward, het is geen kwestie van het schoolbestuur, maar de inspecteur heeft de school afgekeurd. De voorzitter zegt, dat-wat de nood zakelijkheid aangaat, dit ’n zaak van B en W. is en niet van den raad. De heer Smit sluit zich aan bij den heer De Wit, ik eisch in beoordeeling te kunnen treden of ’n lokaal noodig is, b.v. voor natuurkundige proeven te nemen, of dit de gestelde eischen niet te buiten gaat, Spr. merkt op, dat wat het bijz onderwijs aangaat, destijds reeds lang de school aan den Kinderdijk niet aan de eischen voldeed, maar pas toen de wet kwam, ging men een nieuwe school bou wen. En toen destijds de gemeentelijke m.u.l.o.'jschool dan het kwijnen was, stuurde men zijn kinderen naar die school toe en in de Kerkstraat ging men m.u.l.o.-schooltje spelen. En nu is holderdebolder een adres klaar gemaakt en men kan het hier niet voldoende beoordeelen. En wat nu het hoofd van de school aangaat, och, wan neer het bestuur had gezegd, je kan wat gevraagd wordt wel verstrekken, dan had er deze gespannen verhouding niet ge weest en spr. acht van een Ghr. School bestuur, dit optreden ongepast. Nu heeft het schoolbestuur gezegd, wacht, we zul- len je straffen. De heer’Korevaar: Het schoolbestuur heeft niets gezegd, want aan het bestuur is niets gevraagd, dus kan ook niet straf fen. De heer Smit: Och, aan het hoofd van de school kan gezegd worden, als er een dergelijk verzoek komt, kunt u het geven, men kan het hoofd der school vrij mandaat seven. Wethouder Ross wil nog eens terugko men op die inlichtingenen, wat die roya le medewerking aangvat van het be- bestuur tegenover de gemeente, die is hier wel en wanneer de burgemeester inlichtingen wenscht, welnu daar staat Wegens voetbal gespeeld: L. J. van der S. te Gouda f 3 subs. 1 w. t. Wegens om geld gespeeld: W. A. van der H. te Gouda f 2 subs. 1 w. t. Wegens fietsen zonder licht: J. N. de G. te Gouda f 3 subs. 1 w. t. Wegens overtreding pol.-verordening Waddinxveen: B. van E. te Zegveld f 2 subs. 1 d. h. Wegens overtreding motorrijwiel wet: J. K. te Waddinxveen f 3 subs. 1 d. h. Wegens venten zonder vergunning: M. V. en K. K., beiden te Woerden, ieder f 3 subs. 2 d. h. Wegens overtreding pol,-verordening Gouda: H. V. te Waddinxveen f 5 subs 2 d. hj_T. J. van der W. te Gouda f 4 subs. 2 d. h. Wegens overtreding W. van S.: M. de L. te Gouda, A. B. te Waddinxveen, D. G., J. C. van T. en J. V., allen te Gouda, J. H. te Moercapelle, ieder f 1 subs. 1 d h. Wegens overtreding pol.-vorordening Gouda: P. M. H. te Gouda f 1 sub». 1 d. h. MOTORFIETS TEI SLII Capello a.d. IJs dag j.l. is op den deze gemeente opi luk gebeurd. Omt morgen reed een a venweg in de richt van M. den Bliek haald door een mö M. A. Piket, wonei wijl als duo-passag fiets zat A. vfcn S nende te Rotterda: Piket reed met e 40 K.M. Bij het voc bus kwam Piket a fiets tegen de lin bus aan, als gevol motorfiets tegen ee ongeval liep voor motorfiets vrij goed echter bij den val hij later met de a het ziekenhuis aan terdam moest wor Zandbergen, spoed de de eerste genee stuurder van de minste schuld. Vermeld zij nog ter plaatse van he zoodat het vrij motorrijder is gi autobus te willen De Postdr Reisduif” .hield vlucht van ""N oy on, prijzen werden als en 19e prijs J. van J. Schouten; 3e en 4e en 14e prijs G. prijs C. Brand; prijs J. va®. Duin; van Wijk; He en 12e en 23e prijs A, de Reuver; 18e en berg; 20e prijs F. Vink. Aankomst aankomst laatste d Ten nadeele den onderwijzer J van een school aar terdam een rijwiel Door Burgen dezer gemeente is Btel gedaan tot he leaning groot f 75.: rente van 48/4 p Ned. Gemeenten t deze leaning zuil kosten, van verb wegen, de uitbreid zennet der waterle fen van watennete De militiepli H dn Jong, beid lichting 1928, zijn 19 Juli as. in wei ven. A. de Jong 2 Een drelffbrlefschrljver. De 38- jarige arbeider G. A. D. te Fynaart, die den landbouwer V. aldaar een dreig brief zond, waarin hij dezen met moord en brandstichting bedreigde wanneer hij niet op een bepaalde plaats f 900 neer legde, is door de ar. rechtbank te Breda veroordeeld overeenkomstig den eisch tot 1 jaar gevangenisstraf. juist omdat Ik geen tactiek voer, behan del ik het openlijk, u denkt, dat er wat achter zit. Spr. wil een kleine toelich ting geven. Hij wist niet allee wat ge beuren zou. Hij wiet den opzet niet, en daarom had epr. gaarne overleg gehad. Wethouder Korevaar: Hoe kan u bur gemeester zoo iets zeggen, u bent zelf er vter weken geleden bij geweeet, toen de inspecteur geweest is en toen de school afrékeurd ia, u wist alles, niete wae u oribokend. Do voorzitter zegt ook toen zijn mede werking toegezegd te hebben. Maar spr. betreurt het, dat hem de inlichtingen ge weigerd zijn door het bestuur. Wethouder Korevaar: U hebt aan ’t schoolbestuur niets gevraagd De voorzitter: U zat in Tiel. Wethouder Korevaar: Neen, bury meester, ik was thuis en met mij persoon lijk ia dit besproken, maar de lesrooster mag niet worden af gegeven. wat het hoofd der school betreft, die heeft niets te geven en die heeft niet* te weigeren, die heeft eenvoudig te doen wat het bestuur zegt en het bestuur mag niet zonder medeweten van den Inspec teur een lesrooster of lesplan uit de school geven. Spr. wü dit even zeggen, omdat hier heel den’ avond maar ge sproken wordt, het hoofd dit en het hoofd dat, maar het hoofd heeft niets te 'dccai buiten weteq van het bestuur. Dat hoofd heeft dustn^t de minstee schuld. 1 De heer v. d. Koogh betreurt het, dat geen voldoende toelichting kan worden mets anders te doen, dan eenvoudig de noodige medewerking te verleenen. Na dien komt pas de regeling. Eerst moet het plan naar den Inspec teur en nadien treedt het bestuur in on- derhandeling met B. en W. Het plan I als zoodanig, kan dus nog wijziging on dergaan en alle inlichtingen zullen dan pas kunnen worden gegeven, wanneer de raad zijn medewerking verleent Daarom kunnen we toch niet zeggen wat het kosten zal, het gaat naar de in specteur en dan kan het nog zeer sterk uiteenloopen. De eenige vraag is, wat eischt nu eenmaal de wet En is er aan de wet voldaan, dan heeft de Raad het op de begroeting te brengen. Wat de fi- nancieele belastingen betreft, die zijn ook aan B. en W. niet bekend. I De heer P. G. Jonker w^st er op, dat er met bekwamen spoed moet worden gehandeld, tot September 1928 mag hel zoo nog blijven en dat is nog maar een gunst En nu Verschijnt Maan f L25, franco per p den. Over bet abon ABOHNi'S dit 2000 ongeschi die hebben we toch maar uit te voa- En nu verklaart jie voorzitter zelf, dat er hier voldoende stukken zijn en ean art. 73 is voldaan en meer is niet noodig, dat is genoeg. De voorzitter denkt ar anders wat dit leerplan en lesrooster aangaat, het lesrooster kan aangeven wat ruimte er noodig is in de schoot De heer Hardam zegt, dat de wet royaal uitgevoerd behoort, te wonden, maar aan de andere zijde ,moet er zijn welwillende medewerking en daarin is het bestuur tekort geschoten. Weth. Ross ontkent dit en zegt: daarin is niet tekort geschoten. Hierna komt stemming. Allereerst een voorstel De Wit gesteund door den heer Smit, om dit adres te’ver- I dagen. Voor het voorstel De Wit stemden; De heeren Smit. v. d. Koogh, Hardam, Rhee en De Wit. Tegen de heeren v. d. Merwe, Kore- vaar, Joh. Jonker, P. G,. Jonker, Ross, Veen en Vogelesang. Hierna kwam in stemming het adres van het bestuur van de Bond van Christe lijke scholen: Voor stemden de heeren Ross, Veen, Vogelesang, v. d, Merwe, Korevaar, P. G. Jonker en Joh. Jonkeïj. Tegen de heeren: v. d. Rhee, De Wit, Smit, v. d. Koogh en Hardam Het /voor stel De Wit was dus verworpen Het adres was aangenomen. Hierna schorst rumoerige zitting. KANTONGERECHT TE SLIEDRECHT. Uitspraken van Donderdag 14 Juni. W. van *t H. te Giessendam, straat- •achenderij, f 5 subs. 2 weken tuchtschool. D. de K te Brandwijk, overtr. leer plichtwet, f 15 subs. 15 d. h. Openbare dronkenschap: H. de B. te Giessendam f 3 subs. 3d. h.; J. B. te Papendrecht 3 d h. C. G. te Alblasswdam, overtreding M. R.R., f 3 subs. 3 d. h. I G E. te Ottoland, overtr. M.R.W., f 30 subs.. 4 d, h. C. Z. te Brandwijk, overtreding M.R. R., f 2 subs. 2 d. h. W. K. te Hardinxveid, idem, f 2 ftubo. 2 d. h* E. R. te Gieesen-Nieuwkerk, idem, f 9 subs. 2 d. h. G. V. te Giessendam, idem, f 2 subs. 2 d. h. 8 De heele Petersbu noodigingen van toegesneld, De zij der dames ruiscl terden aan de met rijke kleedieren, het gepoederde ha ten omzette arme; Bchoone bezoekstei De heeren warei Fransch model. K gierig naar het d komst; want dat aantocht was, kon ■luiten, dat het g, Roechreven; ook w heeldelooze pracht Jwaïkte haar toP] bng uit het geek vernam, die veel sabels geleken I^dsel zou spoed de opper-ceremo met zijn gouden driemaal op den dat de gebiedster Daar verscheen in den glans har heid; over haar kleed van zilver van purperkleurig ’«ri «n «f gwet De voorzitter: Nu, dan had men een afschrift hunnen geven. Wethouder Korevaar: Een afschrift geven, waar men een week werk over heeft, och kom, burgemeester, u weet be ter. De voorzitter zegt, van den inspecteur direct de noodige inlichtingen gekregen te hebben en spr. meent daar recht op te hebben. Spr. hoopt, dat, wat nu ge beurd is, niet meer zal voorvallen. Wethouder Korevaar: Nu burgemees ter, ih wil u wel vast zeggen, als u het weer zoo doet, dan wordt het weer ge weigerd. Da voorzitter zegt, zich voortaan te zullen wenden tot het betsuur. Wethouder Korevaar: De oorzaak is, dat, omdat het niet in uw handen ge drukt is, u daarom de zaak niet ver trouwde en daü stuurt men een bode naar het hoofd der school, hoe komt u er toe. De voorz. zal zich voortaan wenden tot het bestuur, dit is sprekers fout ge-_ weest, maar ik heb den inspecteur ge vraagd en die gaf mij direct alle inlich tingen. Wethouder Korevaar: Och, het Is zoo moeilijk om alias weer te geve* en om hier alles te zeggen. De heer L. Smit betreurt het, dat hij geJen kennis heeft kunnen nemen van het adres. Het blijkt, dat het met den meest bekwamen spoed behandeld moest worden en nu terzake van dit adres is L I het college van B. en W. overv zich zelf vindt dit veel te been gestruikeld niet iets teren te En het college is er door gedaald in waardigheid. De voorzitter is nu gekrenkt, en och. dat kan een mensch overkómen. Op de wethouderevergadering is dit eerst- be handeld. j Stemmen: Neen, neen. I De heer L/Smit zegt in sprincipe het eens te zijn, dat de burgemeester gege vens moet hebben. Men vult maar for muliertjes in en de raad heeft het maar te slikken. Maar daar mankeert iets pan, het is moeilijk om te zeggen, maar nren weet/hoe die school al in bezit is troko- men Spr. wü niet verder op de zaak in- I gaan, maar zegt, bezwaar te*hebben vo< i - alsnog aan dit adres nu direct al zijn medewerking te verleenen. Spr. wil ook weten wat er gaat gebeuren en wat het kost. Weth. Ross zegt op de vergadering ALBLASSERDAM. (Vervolg van No. 5440.) Wethouder Korevaar: Dat te wel zoo en u hebt gezegd» dat u de zaak niet VSl brouwde. «w uim 1>1U£ Mgowu v»« uic D» Twralttw: Zoo het niet gezegd, moeit het aan het b-du”- r'rst vragen Weth. Ross zegt op de vergadering van 1 van B. en W. gezegd te hebben, dat het eenigste waar het om te doen is, is dit of de stukken overeenkomstig art 73 van de wet op het lager onderwijs in orde zijn. £00 ja. dan moeten B., en W. adviseeren aan den raad het adres in te willigen en dientengevolge heeft de raad oorotniBRie, di® boo lang vergaderd heeft, voor niote gewerkt heeft on genegeerd wordt. Verder »ou d® heer Verhoef willen, dat voor de aaneluiters geen rekening gehou den wordt met 40 meter van den kabel te meten, maar 40 meter van den weg. Spreker stelt voor, dat het advie® van de commissie eerst naar B en W. gaat en dan gezamenlijk behandelen. De heer Maaskant merkt op, dat de op merking van den heer Verhoef seer oor- reet te. B. en W. hebben, volgens spre ker. niet het recht de ingenieurs te laten komen buiten den raad om. De heer Tom: De zaak was reeds opgesteld door den ingenieur. Het ad vies van de commissie te over het hoofd gezien Do eeno bewoner wordt bevoor recht boven den ander, om dit te zien, behoeft men geen ingenieur te zijn. De heer Molenaar vraagt inlichtingen omtrent de verandering in de verorde ning. De voorzitter zegt: Dat hebben wij met de commissie nagegaan. De heeren Tom en Verhoef (met ver heffing van stem): Dit is niet zoo, wij zijn niet gehoord. De voorzitter zegt aan den heer Ver hoef, dat zij behoudens een paar pun ten, medegaan. De heer Verhoef: Pardon, M. de V., ik stel voor om het aan te houden. Wij zijn niet gehoord. De heer Waasbergen zegt: De heer Verhoef hecht meer waarde aan het ad vies van den monteur De Jong. De heer Verhoef wijst den heer Waas- bergen er op. dat het gaat over den gang van zaken. Dit is niet goed gegaan. Q De heer Maaskant vindt, dat de heer Waasbergen veel te scherp spreekt te gen den ‘heer erhoef en vindt, dat Ver hoef nu alle recht heeft te zeggen, dat de comihissie door B. en W. gebruikt wordt als een vlag. De heer Waasbergen: Best mogelijk. De heer Verhoef geeft een overzicht, dat de rekening van de bedrijven te kort ingezien kunnen worden. Om goed de Hukken te bestudeeren, is er geen tijd genoeg. Besloten wordt hot rapport uit te stel len tot een volgende vergadering. De voorzitter zegt, dat htt waterv»rll«f 1 over 1927 is geweest 600 kub. Meter; dit Ml groot end eels te veel verbruikt zijn. De heer Molenaar 1 veel en vraagt of daar niet iets tegen te doen is, waarbij de heer Verhoef zich aansluit. De voorzitter zegt, dat het moedlijk is om te constateeren wie de te veel verbrui kers zijn. Hoewel er een middel op te, zal spr. er moeite voor doen, om het tegen rien te gaan. Aan de orde komt nu ds Hondenbelasting, die niet op tijd betaald te, een verzoek om ontheffing !van een persoon, die meende voor 1927 vrij te zijn van deze belasting. Besloten wordt met algomoene, stem- 1 men de wanbetalers te vervolgen en geen vrijdom te geven. Goedgevonden wordt, dat van A. Mast het schoolgeld verlaagd wordt, daar bij onderzoek gebleken te, dat zijq inkomen 1 te hoog geraamd waa. Uit hoofde van xiekte van het kind van Dekker, dat de school niet kon bezoeken, wordt onthef fing gegeven van het schoolgeld. Nog wordt een verzoek van H. de Hoek inge- willigd om voor een kind schoolgeld te rug te ontvangen, daar hij voor 4 kinde- v ren betaald heeft en maar 3 kinderen op de school had. De uitvoering van de vleeschkeurings- wet heeft over 1927 een verlies geleden van f 437. De ontvangsten aan keurgeld bedroeg f 312. Eindelijk komt de rondvraag. I De heer Maaskant zou gaarne eenige inlichtingen hebben over de ambtswoning van dan bur gemeester. Spreker zou willen weten, of het juist te, wat hij gehoord heeft, n.l. dit, of de burgemeester de woning hoeft kunnen huren, waar de heer Slop uit gegaan te. De voorzitter zegt, dat hij van den pastoor de voorkeur gekregen heeft. I De heer Maaskant kan zich niet be grijpen, daar er zich nu een prachtige I gelegenheid voor deed voor een woning, hier geen werk van gemaakt is. Zijn 1 inziens is deze woning zeer geschikt voor een burgemeesterswoning, ook is er een mooie tuin bij. Het hoort toch, dat de burgemeester in de gemeente woont, als er een geschikte woning is en die was er nu Dit was voordeeliger voor de ge meente geweest, alsdat de gemeente een L woning bouwt De voorzitter: Dit zijn particuliere za ken. Het zat hem ook veel hierin, dat Slop zijn practijk aan een andere vec- 1 arts heeft overgedaan en die zeer gaar ne In die woning wilde. Dit is ook in het belang van de gemeente, dat wij een veearts in het centrum van de ge- meente hebben. Waar had anders die veearts moeten wonen. Deze was toch behoemd. De heer Maaskant kan zich m«t deze toelichtingen niet vereenigen. Hij h«<i dan ook gaarne gezien, dat B. en W. waren gekomen bij den raad met het voorstel om deze woning te huren. De voor zitter zet nogmaals de bezwaren hier omtrent uiteen. Hierna ging men na een vergadering van zes uren ,nog cons over tot gene- raal-comitle, doch de voorzitter gaf ons de verzekering, dat na de geheimerij de openbare vergadering gesloten zou wor den. en zich daarmee in verbinding stellen. De tijd was kort en daarom is het zoo gegaan. Spr. hoopt dat zulke weigeringen niet meer voorkomen zullen ®n zegt zich voor taan te zullen wenden tot het bestuur. Wat nu het bedrag betreft Spr. wist dit wei, maar daar gaat het niet om, dat ligt in banden van B. en W, Om het juiste bedrag te gaven, nu dat is niet doenbaar. Spr. wist ook, dat de school te klein was en meent, dat de raad nu wel een beslissing kan nemen, hij heeft het dan ook bespoedig^ omdat de zaak dringend was en stelt vertrouwen in medewerking van het schoolbestuur. Dat de raad nu niet zou kunnen beslui ten ,daar is hij het niet mee eens. De heer De Wit zegt het te spijten, dat een kloof gekomen Is, tusschen den voorzitter en de beide wéte houders. Aan de andere zijde moet spr. er om lachen. Hoe de school overgegaan is zal hij nu maar buiten beschouwing laten en het doet hem wat dit betreft genoegen, dat met het hier niet over eens is. Dat ziet men, alle tijden hebben weer-tij den. Maar dit is een kloof, die niet gauw vergeten zal worden. Sprt meent, dat we nu geen besluit kunnen nemen omtrent dit adres, want het heeft niet bij de stukken gelegen en hij meent,1 dat het in deze vergadering niet mag worden aangenomen. Spr. stelt voor te wachten desnoods voor dit eene punt volgende week een vergadering te be leggen. Want nu kan dit wel in orcte zijn, maar het is toch in een naburige gemeente hier kort bij gebeurd, dat e* handteekeningen waren om een school te stichten en ten slotte toen men ging informeeren bleken het alle handteeke- ningen van menschen, die geen kinderen hadden. Nu weet spr. dat dit niet het zelfde is ,maar wij moeten dat toch ook zoo maar slikken. 1 Weth’ Ross wijst op een beslissing van de Kroon 17 Augustus 1922, dat wat het hebben van een lokaal voor lichame lijke oefening het normale niet te buiten gaat en wat nu betreft, dat het niet bij stukken gelegen heeft, och men. weet, dat staande de vergadering een punt aan de agenda kan worden toegevoegd en voorstellen kunnen worden aangenomen. De eenige vraag is aan de orde, of er voldoende stukken zijn. En de voorzitter heeft verklaard, dat de stukken in orde zijn Do heer P. G. Jonker wijst er op, dat het hem te doen is geweest dat het hoofd buiten het geding •blijft en merkt voorts op ,dat de Inspecteur de school heeft afgekeurd. De heer D§ Wit meent, dat er gelegen heid moet zijn om kennis te nemen van de «lukken, Dit adme krijgt spreken stem niet. De heer Hardam zegt de stukken in het geheel niet te hebben'gezien; ik mi« dus niet alleen dit stuk, maar alle strik ken. Nu is er in de redeneering van den heer De Wit zeker eenig recht. Dat nu wat de school aangaat, dat de inspect, deze school afkeurde, motiveert de aanvrage Toch had het bestuur wel meer welwil lend kunnen zijn en mededeelingen kun nen doen Indien het leerlingental rich uitbreidt. moet ook die school worden uitgebreid. Toch heeft het den schijn, dat wel eenigermate geforceerd wordt. Spr. vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat die school nu zoo bloeit, tem'ijl de openbare M.U.L.O. school verliep. Valt er dan toen destijds niet aan verwaarlooizing te denken. Wan neer er zaken aan de orSe komen, die geld kosten, wordt het wal overwogen en veelal afgekeurd En dan zijn het be langen die het volk aangaan, maar die worden vaak gedrukt doot de finane ieele kwestie, doch als het gaat over het Bijz Onderwijs, dar gaat het wat gemakkelij ker. En nu zou spr. dit onderwijs niet graag zien verdwijnen, maar men moet dan ook wet de oogen sluiten voor an dere belangen van het volk Maar de zaak zit zoo, de wet geeft het in handen en je hebt het maar te slik ken. En nu hoopt de voorzitter op een welwillend! houding van het schoolbestuur. Wethouder Korevaar maakt zich gp- weldig zenuwacbtig en Rose betoont zich als de man van de letter der wet, maar dit weet spr. wel. dat het nu niet botert tusschen do beste vrienden En nu staat de burgemeester op het standpunt de zaak te dienen, n^ar de ziak heeft hij dan vanavond niet bevor derd, maar dezen avond telt eigen waar de Ixrven do waarde van de zaak. En nu zegt de voorzitter, ja, je moet het toch maar aanvaarden, alhoewel het den schijn Leeft, een hekel aar» het zaakje te hobben, Eu dan spreekt men over luxueus Maar maak maar geen kaptie, want be talen moet men toch Maar daar is men or toch niet mee af Spr. ^ad het beter geacht, dat het bestuur van de school wat welwillender geweest was, afgezien van de beslising van den inspecteur. Wethouder Korevaar kan ach inden ken, dat de radasledan er meer van wil len weten, alhoewel (tot den voorz.) u er wel wal van weet. In de eerste klas zitten 36 leerlingen en er is plaats voor 18. In de tweede klas zitten 23 leerlin gen. en er ii plaats voor 18. en in de derde klas zittenen 15 leerlingen en ook daar‘te plaate voor 18. Daar zijn dus twee klassen, die veel te klein zijn. En nu is het bedrag als raming ge noemd van f 15 000 en dat weet u ook wel degelijk, voorzitter, wind daar nu maar geen doekjes om. Waarvoor nu dat eene lokaal moet dienen, dat wetenen wij ook nog niet, dat moet nog worden uitgemaakt door den inspecteur. Maar dat de inspecteur zoo maar lichtvaJBdig wil handelen, dat weet de voorzitter ook wel, dat dat niet het geval is en men moet ook niet verge ten, dat wij garant moeten blijven voor f 6000, Wanneer het niet goed mar cheert. en net zou garfn als met de ge meenteschool, dan komt het ons in onze eigen portemonnaia De hèbr L. Smit: O, dat geeft niets, dan kan men de zaak weer verkoopen Wethouder Korevaar. Wij hebben niete te verkoopen. mijnheer Smit, en 1 plan met de geheele zaak van het Ihai- d«» school aangaat, en hoe hef wen dezer lokalen te maken, 4«««v v«ij hier niets ter zake. Het gaaf zl uri w I ot aan (te voorschriften der wet te voi- Ook zegt epr., dat hij hier zit in hef I daan. En de wet schrijft van stap tot stap belang van de gemeente en heusch, bur- gemeeeter, ook wat deze school betrrft, is het niet mijn belang, dat ik boo han del. Ik voor mij begrijp uw houding niet, ik kan er eenvouding niet bij. Maar het is schandelijk, zooals u nu doet en ik zal dit niet licht vergeten, dat wil ik u wel zegden. De voorzitter zegt, de goede trouw van wethouder Korevaar niet in twijfel te willen trekken en heeft respect voor den ijver van den heer Korevaar. H?t hoeft epr. zuiver plezier gedaan, dat deze school is van dien aard, dat het noodig is geworden, maar hij hoopt in de toe komst, als hij wat te vragen heeft, hem die gelegenheid niet wordt ontnomen. Spr. zegt verder te hopen, dat de raad dit adres zal aanvaarden, al de stukken zijn overeenkomstig de voorschriften in orde en dat de normale eischen aangaat deze worden niet te buiten gegaan. De heer Joh. Jonker meent in de eer ste plaats zijn teleurstelling over het verloop van deze vergadering te moeten uitspro ken. Het is jammer, dat deze kwestie jn de vergadering van B. en W. niet is uitgevochten, temeer, daar de eenheid hier niet door wordt bevorderd en wat zijn we nu wijzer geworden? Totaal niets. Wat de kwestie van de school zelf aangaat, de inspecteur heeft deze school afgekeund als ar een openbare school moet worden vergroot, moet dit toch oqk gebeuren, daar zijn de heeren toch zeker alle over eens? Stemmen: Ja. De heer Joh. Jonker: Welnu, dan kan de raad toch ook nu niete andere doen dan de medewerking verleenen. De heer De Wit erkent, dat het gebeu ren moet, en dat alles volgens de wet ge regeld en geschied is, maar spr. heeft daar straks een voorbeeld genoemd uit de omgeving. En nu is dit een ander geryal, maar spr. weet wel, dat destijds alles genoemd is om het aantal leerlingen te krijgen op de school, om die school te krijgen en nu iser toch recht om te informeeren I of het noodig is. wanneer het nu later eens zou blijken, dat het niet noodig wmi dan kunnen we het niet meer koeren Laten we dus dit punt aanhouden en er I Moeder: „Zit je nu weer in vaders t 12-jarige zoon: ,Jk hfeb maar even boekenkost? Ik heb je nog zoo gezegd, naar de titels gekeken, maar er te niete dot je daar niet aan mag komenl” bijzonder! Ujl"

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4