FLIT doodt insecten [ET •i No. 5493 Maandag 16 Juli 1928 EERSTE BLAD. J Plaatselijk Nieuws dolde; Dit Nummer bestaat uit TWEE BLADEN. •niet lijst TEN tolen oden el E” 2000 ongeschiktheid. 1000 overlijden^ 300 van handmof voet. 200 Begrafenis van Burgemeester Wytema. FEUILLETON. Het geheim der Visschershut. van han< INGEZONDEN MEDEDEELING. ■Waschpota* >00. rso. 575. OSO. 460.- sprak, drukt® haar ge- (Wordt wrroW). 750. BSO. - 750.- 550.— B50. 450. 400. 100. 075.- 300.- BOO.- 750.- 625. BQO.- schok- 250. 60e Jaargang ■MD VOORZUIDHOLUNDEN UTMT SCHOONHOVENSCHE COURANT. jpt een pakje ct. per pakje, t. Neemt proef. ren, iekten Kippan, Headaa [ft onst oven, verklaart in aanbevelen. Ij verschillende d, besloot hij rORCE” is get n jn zeer spoedig n aanbevelen VERSLUIS i bij Ameide 35 ets. bij ihoven geworden. Toch had de ramp nog veel erger kunnen zijn. Want de ontploffing had plaats tijdena het aflossen van de ploe gen, aan welke omstandigheid het te danken ia, dat er nog niet meer alacht- offers zijn gevallen. Indian het ongeluk een uur vroeger of later was gebeurd, zou de ramp met te overzien zijn ge weest. Bergambacht, 16 Juli. Door B. en W dezer gemeente is vergunning verleend aan den heer K. van Vliet alhier, tot het bouwen van een serre en het verbouwen van zijn koffiehuis, staande aan de Raad huisstraat alhier Bij de beproeving van de brand- bluschmiddeden alhier, is gebleken, dat alle brandspuiten volmaakt in orde wa ren, zoodat bij een eventueel voorkomen de brand in onze gemeente, deze met krachtige middelen kan worden bestre den. Gedurende het le halfjaar 1928 zijn alhier ingekomen 147 personen en ver trokken 173 personen. Door de gemeentepolitie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen G. van Z. en W. de G. alhier, wegens overtreding van art. 180 der Algemeene Politiever ordening (het niet deelnemen aan een aangekondigde brandspuitbeproeving. Een jonge hen (witte wyandotte) van den heer D. Blanken Wz. alhier, legde de vorige week al haar eerste ei, het dier was 30 Januari j.L geboren en is pas 5 maanden oud. Dit is wel een «prekend Verschynt Maandag, Woensdag en Vrjjdag. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25, franco per post f 1.50. Met ongevallen-verzekering 15 cents meer per 8 maan den. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. AlJöNNÉ’S van dit blad, in het bent van ons Bericht van Inschrijving, sjjn volgens de daarin vagtgesteldo^bepalingen tegen ongevallen veraekerd van een oog. spreidde door Brunssum, duurde het niet lang, of vele honderden verdrongen zioh voor don ingang van de mijn, voor al vrouwen die kwamen informeeren naar hun eohtgenooten. Ontroerende toonnliR «peelden tóch af, wanneer bekend werd, dat de gevraagde tot de vennieten be hoorde. Het bleef den geheelen middag en ook in de avonduren rumoerig in de buurt van de mijn. Deze was echter streng afgezet en niemand word er toe gelaten. Er wordt nog steeds hard gewerkt om te pogen, alsnog de 4 vennieten te vin den. Naar alle zekerheid bevinden zich in de galerij 637 meter onder den grond, drie van de vier vermisten. In de tusechengalerij, zoo meent men, moet de vierde vermiste mijnwerker zijn. Alle hoop, deze ongelukkigen uit de instorting nog levend van 537 meter on der den grond te kunnen verlossen, zal wel moeten worden opgegeven en aange nomen kan worden, dat zij op slag dood zijn geweest, evenals hun negen kamera den, wier lijken reeds geborgen zijn. Door deze ramp zijn 13 gezinnen in diepen rouw gedompeld; 12 dooden waren gehuwd. De 13de is een jongen, die deel uitmaakte van de reddingsbriga de. Op de plek, waar hij aan het werk was dreigde geenerled gevaar, doch hij achtte het zijn plicht dadelijk zijn in ge vaar verkeerenden makkers te hulp te snellen. Terwijl de man, dien hij wilde redden, naar boven kon worden ge bracht, is hij zelf het slachtoffer van zijn hel denmoed Het ledental bhjft nog steeds hetzelfde en bedraagt donkeren blik afwendde en opnieuw haar werk opnam. Ga je niet mee naar binnen, Lien? vroeg 2». O. neen, nu niet. Zeg maar aan moeder en 't was alsof het woord moeder er aarzelend uitkwam dat ik mijn tijd! verbeuzeld heb en dat ik nu gauw de schade in moet halen. Haar vriendin begreep het en ging al leen in huis. Het was haar gewoonte ge weest om als zij een bezoek bracht aan het dorp bij de Luca’s thee te gaan drin ken en menig pezellig uurtje had zij er doorgebracht. Doch er scheen een scha duw te zijn neergedaald over het een maal zoo gelukkig huisgezin. Wat denkt u van Lien, freule Ber tha? vroeg Hanna haar, terwijl zij thee inschonk en de trek op haar gelaat be wees dat zij het antwoord met spanning verwachtte. Ik weet het niet, vrouw Luca. Maar zij ia zeer veranderd. Het doet mij vree- «elijk leed, Het zal u niet meer leed kunnen doen 'dan ons. Sinda wij haar vertelden, dat ze eigenliik een vreemd kind, ia, is zij niet meer de oude. Maar had zij er dan nooit lota van gehoord? Dat begrijp ik niet in een plaats, waar zooveel gepraat word.t U weet, dat Lien zich nooit met de dorpelingen bemoeide. Zoomin als u heb ben wij er ooit overgesproken. Wij zou den het ook niet gedaan hebben als het niet was om Willem. Dat dacht ik wel. Willem moet wel heel veel van haar houden, ia het niet? Veel te veel, juffrouw Bertha, ant woordde Hanna met bitterheid in haar stem. Het is niet zoo als gewoon, hij la dol op haar. Hij zou voor haar gaan lig- regel meer f 0.20. Bij 8 maal jchen den tekst drievoudige vrage men tarief. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van: 10(1 Gulden bij verlies Aft Gulden by verlies van IVV van een duim. UV een anderen vinger. Ik zal nooit vergaten de rustige uren, die ik gisteren in uw kamer heb doorgebracht Ze hebben mij diep geroerd. Wet een voorrecht voor u, mevrouw, dat gij hem al die dagen hebt kunnen verplegen, wat een voorrecht voor de kin deren zoo’n vader te hebben gehad. Er zijn onder ons vele bedroefde zielen, ook zij, die onder hem hebben gestaan, verliezen veel in hem. Maar wat hebt gij een heerlijk gezin. Bedenkt: God blijft over. Ik denk zeide spr., aan de legende vap den rabbi Mayer, wiens eenig kind op Sabbath, terwijl hij den dienst leidde stierf Toen hij terug kwam in zijn huis, zeide zijn vrouw: Als iemand u een kostbare parel bad gegeven en die terugvroeg, wat zoudt ge doen? Natuurlijk onmiddellijk terug geven, was het antwoord. Toen bracht de vrouw den rabbi naar de sterf kamer van hun eenig kind. Dan te kun nen zeggen; De Heer hesft gegeven, de Heer heeft gpnomen- De Heer heeft u gegeven een prachtmensch den kinderen een heerlijken vader. God iheeft hem u weer ontnomen. Nu te lesren fluisteren- De naam des Heeren zij ge loofd I Wie dat kan zeggen ,zal door donkere diepten moeten zijn gegaan. Maar d<e verstaat ook dit: Rust mtfn ziel, uw God ia Koning De oudste zoon dankte voor de belang stelling. Zich dan tot de groeve wendend sprak deze. Lieve vader, u zien we nu niet meer ,uw stem zullen we niet meer hoeren, maar leeft gij eeuwig voort in onze gedachten. Rust zachtl Diep geroerd verlieten de talrijke aan wezigen daarop den doodenakker. Groote mijnramp in Limburg VERMOEDELIJK 12 MIJNWERKERS GEDOOD. Een verschrikkelijke mijnramp, de erg ste die ooit in de Nederlandsche mijn streek heeft plaats gevonden, heeft Vrij dag minstens een 13-tal mijnwerkers- geznnnen in rouw gedompeld. De ramp moet reeds Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur hebben plaats gehad, doch schijnt een tijdlang stil gehouden te zijn, om de gemoederen niet te zeer te verontrusten. Ook heeft men niet ge dacht, dat het zoo erg was. later werd bekend, dat door een ont ploffing van mijngas of koolstof, een zeer ernstig ongeluk had plaats gehad in de ■Stlaatsmijn. „Hendrik” te Brunssum, korten tijd voordat de ochtencbschicht de mijn verliet. Er schijnt toen reeds een aantal mijnwerkers boven te zijn ge weest. Hoe de ramp zich heeft toegedra gen, is tot nog toe niet bekend gewor den. De raiddagploeg, die tegen twee uur moest afdalen., ging niet meer naar be neden. Reddingsbrigaden, die dadelijk afdaal den, brachten spoedig verscheidene doo den en gewonden naar boven. Het aantal dooden bedroeg 9, dat der gewonden 15. Er. worden echter nog A mijnwerkers vermist, die men eveneens verloren acht. Toen de mare van de ramp zich ver- 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 13763. Willem houdt? vrouw Luca. Ik geloof het ook niet. Dus zal zij niet met hem trouwen? Dat is wat anders. Mij dunkt, vrij mag blij zijn voor zoo’n kans. Waar zal zij iemand vinden, zooals mijn jongen. Laat haar ’t maar probeer en. Wat moet er van haar worden als zij niet met hem trouwt? Vader en ik blijven niet altijd voor haar zorgen. Heed het hart van het jonge meisje kwam in verzet tegien de nuchtere denk wijze van de visschersvrouw. Doch zij zweeg en dacht na over de ongelukkige positie van Lien, van wien zij juist ge hoord had, dat zij nooit den weg zou willen gaan, dien haar pleegmoeder voor haar bestemd had. Al zeg ik het ook van mijn eigen zoon, begon Hanna weer, terwijl er een trotsche trek op haar gelaat kwam, er zijn er maar weinigen, zooals Willem. Hij is niet alleen knap en flink, hij is ook goed. Ik weet wel. dat Lien het hart hoog draagt, maar zij vindt nergens en nooit een betere dan hem. En als zij niet wat aardiger tegenover Willem wordt, zal ik het haar er? kwalijk nemen. Maar vrouw Luca, als Lien toch niet genoeg van Willem houdt om hem tot man te nomen, kan zij er toch niets aan doen. Zij kan haar gevoel toch niet dwingen. Zij heeft hem altijd be schouwd als haar broeder en het valt haar moed! ijk nu anders over hem te den ken. Ge moet rechtvaardig zijn, zoowel tegen Lien als tegen Willem. MEER DAN 100.000 MENSCHEN OP DE BEEN. De begrafenis van Mr. Dr. J. Wytema, Sn leven burgemeester van Rotterdam, is (Zaterdagmiddag een gebeurtenis gewor den, zooals geen Rotterdammers zich van een begrafenis kunnen herinneren. Een enorme menschenmenigte was op de been en men schat dat ondanks de groote warmte zeker meer dan 100000 menschen langs de straten geschaard «tonden waar de stoet passeerde. Nadat een 18-tal kransen en bloem stukken op den bloemenwagen waren ge laden, weid om precies drie uur, onder eerbiedige stilte Jiat stofeflijk overschot in een eenvoudige kist van blank eiken hout, met een zilveren naamplaat, uitge dragen. In het eerste volgrijtuig nam plaats de vertegenwoordiger' van H.M. de Koningin C. M. baron Sweerts de Landas Wy- borgh .kamerheer in buitengewonen dienst in het tweede de vertegenwoordiger van Z. K. H. Prins Hendrik .luitenant ter zee le klasse J. W. Termij telen. In de daarop volgende rijtuigen zaten mevrs Wytema—Versleegh, de kinderen van den ontslapene en verdere familieleden. Dan volgden de commissaris der Koningin in Zuid*Holland, Jhr. Mr. H- A. van Kar- nebeek en de waarnemende burgemees ter, Mr. A. de Jong, de wethouders en .’«le andere autoriteiten. Op den Coolsingel was de belangstel- ing buitengewoon groot Voor het stad- mis stond •en duizendkoppige menigte amengepakt, die, roodra hier het verkeer vas stopgezet, tot dicht voor het stad- inis Stroomde. De raadsleden ,de heeren J. Verheul jn H. W. Hoebe, hingen een krans van iet gemeentebestuur van Rotterdam aan len lijkwagen. De stoet zette zich vervol- ens weer in beweging en werd nu nog dtgebreid met een tiental rijtuigen, waar- n de raadsleden plaats genomen hadden, oodat ze nü uit 23 volgrijtuigen bestond. Op Crooswijk, de begraafplaats was het veer reusachtig met de belangstelling, lier sprak eerst de waarnemende bur- emeester, Mr. De Jong, en daarna Ds. L C. H. Scholten. Het heeft mij getroffen, oo zeide deze spr. in alle bladen, dat ij feilen zeggenvoor alles was hij mensch s dat dan iets bijzonders, dat iemand iensch is? Waarom zouden we anders preken over het onmenschelljke in den icnech? Men heeft algemeen geappre- ieerd zijn mensch zijn. In het Grieksch eet de mensch anthropos, de naar boven iende. Hij was de jtiensch, die niet .nderging in de materie, /naar die stof n. tijd wist gedragen door de eeuwigheids edachte, door God. Wat kon zijn vriendelijkheid goed doen, ijn sympathieke handdruk ,een gesprek n zijn werkkamer! Hij was een man van liep-religieuze gevoelens, diep in zijn ziel eefde -God, het Allerhoogste het besef: Vat ik heb, heb ik ontvangen van een {oogere, van God. gen en haar over zich heen laten loopen. Als een man tóch zoo voor een vrouw vergooit, dan gaat hert verkeerd. Mijn Bram ie zoo nooit geweest en toch heb ik geen beteren man gezien. Ook in de liefde moet men gematigd zijn. Dat over drevens houdt toch geen stand. Vindt u, vrouw Luca? Ik kan het niet met u eene zijn. Ik geloof, dat de laafde tuesohen twee menschen nooit te diep en te machtig kan zijn.. Hoe meer liefde, hoe meer geluk. Le ven is liefhebben. Des te meer en des te krachtiger de mensch liefheeft, des te meer zal hij ook de diepte en de heerlijk heid van het leven voelen. Het kan zijn dat gij gelijk hebt, me juffrouw. Doch ik ben vijftig jaar op deze wereld en heb zoo mijn denkbeelden. Ik geloof, dat men ook hierin redelijk moet blijven. Ik heb mijn man nooit ver wend met liefdesbetuigingen en hij mij niet en toch waren we gelukkig. Ik zeg, dat een man zichzelf wegwerpt en zich verlaagt, als hij zoo doet als Willem. Zoudt gij zooiets begeeren? Ja, antwoordde het jonge meisje terstond met geestdrift en beslist. Ik zou met niets anders tevreden zijn. Ik zou den heelen man willen hebben of niets. En indien die liefde niet in alle» uitkwam en zich steeds weer toonde en niet be reid was alles op te offeren, dan zou ik niet in de oprechtheid en duurzaamheid er van gelooven. Alles of niets. Er straalde vuur in de oogen van de jonkvrouw van Grafhorst, terwijl zij zoo sprak. Doch Hanna bleef even koel en onbewogen. Maar wat nu als de liefde maar van één kant komt? vroeg zij kalm. wat Ncttn, 4*1 Llen niet na door EL KLAASSEN. Aoh Lien, ik geloot, dit hot beter d*t je daar je gedachten van afeet. <g laznilie waa, dan zouden IA toch v.0100111 Kun je dan niet “l?1 m8t iB Piowoudars. Ze raden toch roovaal ren ja Gelukkig zijn met üt werk, freule, J11*. J*. uoolang al. Vader "g leeft zou het nog ga»n, wltll el van neon. Maar een* zal hij weg- ian en de zee zal hem houden, heeft I gezegd en wat dan. Dan heb je toch moeder en Wiltan Aoh, ik ben een slecht en ondank- i*r meisje, Bertha, maar ik kan er «te aan doen, dat ik de laatste dagen i« meer zooveel ven moeder houd als aarvoor. Zij was niets vriéndelijk toen ’“U d* gwohiedenis vertelde en niets •tide ze mij zeggen omtrent mijn eigen Boeder. Was het niet natuurlijk, dat ik ,'aarne alles cmer haar wilde weien. Ik geloof, dat ik het begrijp. Vrouw r.uoa u goed, maar zij is vreeselijk op ie gesteld, zij wil al je liefde en zij is nloersch zelfs op do dooden. Als zij jaloerech is zelfs op do □den, had zij niet» moeten zeggen n had ik niets geweten. Maar zij moest het zoggen om Wil- i. wide d« jonkvrouw, die nu begon begnjpen dat Litn blijkbaar ndetf ver goedde T*a dn vevoehu tba haair pleegbroer voor haar, hoewel die óp het kasteel, ja zelf* in het dorp bekend waren. Waarom om Willem? vroeg Li«n, terwijl zij met haar groote blauwe oogen haar vriendin verwonderd aankeek. Omdat hij heel veel van je houdt. Lien. Zou je niet gelukkig kunnen zijn met hem els man? Het jonge meisje wierp de netten van zich af, sprong op en terwijl een donker roods blos haar wangen en hals kleur de, riep zij heftig uit: Is het dat wat zij bedoelen? Maar dan hebben zij tóch vreesslijk vergist. Veel hebben zij voor mij gedaan, zonder hen was ik wellicht ir> een weezeninrichting of een verschop- pelinge geweest, maar als zij willen, dat ik dit betaal door met Willem te trou wen, dan vragen ze te veel. Noodt zal ik zijn vrouw worden. Wel Lien, maar hij is toch een goede, trouwe jonden. O, ik weet heel goed, wat hij is. Ik heb hem mijn heele leven gekend en ik weet zeker dat ik nooit anders in hem zal kunnen zien dan een broer. Nog lie ver dan met hem te trouwen zou ik vluchten van hier, waar heen dan ook, 0, wat is het leven hard en wreed. Terwijl zijtaoo sprak drukte haar ge laat de grootste wanhoop uit. Zij leek een vogeltje, dat gevangen is en vervolgd wordt door booze menschen. De freule stond er bij, radeloos Zij voelde, dat er dieroten waren in dit karakter, die zij niet peilen kon, Terwijl zij zoo sprak, drukte haar ge- scheen Hanna Luca in de deur en noodïg- de de meisjes uit om binnen te komen om thee te drinken. D» freule hoe Lien tóch met e«n Ad vertentien: Van 1 tot 6 regels f 1.80elke r plaatsing 8e maar f 0.10 per regel. Advertentiën tusschen prjjs. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities Lieve familie Wytema, zoo richtte Ds. Scholten zich dan tot mevrouw Wytema, de kinderen en verdere familieleden, wat is het een voorrecht, dat gij zoo naar hem kunt zien. bewijs, dat er ook in deze gemeente goe de nut wyandotten zijn. Wegens de droogte en gladheid van het hooi, zijn bij de veehouders J. G. V. en G. G. V., alhier, in de vorige week 4 voer hooi omgevallen. Persoonlijke on gelukken zijn daarbij niet voorgekomen. Giessin-Oudekerk, 16 Juli. De heer P. alhier, werkzaam bij den landbouwer Van den M., had dezer, dagen het onge luk een Hap van een paard te krijgen, met het gevolg, dat geneeskundige hulp moest worden ingaroepen. Echter bleek niets gebroken te zijn, alleen zal een en ander gekneusd wezen, zoodat du» dit ongeval nog al tamelijk goed afliep. Gimen-Nleuwkerk. 16 Juli Wat menschen, wat ia er toch te doen? Zoo hoorde men Donderdagavond op ons dorp al maar roepen! En ja, wat was er nu toch ook feitelijk aan de han-d? Men had het spoedig in de „doppen”, zooals men dat wel een« moer zegt. De jongeheer R. uit Ottoland was alhier gearriveerd met een nog „ouderwetsohe" fiets, n.l. een zeer groot wiel en oen heel klein wiel tje. De ingezetenen van Ottoland weten nog heel .goed, wie daar vroeger mee reed. Natuurlijk waren hier ook liefheb bers voor, van dat toch eens te probee ren. Jan probeerde het, doch het ging niet; Piet ook eens een kansje wagen, ging ook ndet, doch Bas haalde hot. Hij reed een paar meter over hot dorp, doch o wee. daar tuimelde hij tegen moedor aarde aan. Gelukkig zonder zich te beze ren, Natuurlijk groote hilariteit en meteen vertrok R. weer naar zijn woon- olaatB. Dingen uit den goeden ouden, tijd hebben toch ook nog wel bekijks! Gouda, 16 Juli. Dezer dagen ia mej. L-, wonende aan de IJssellaan, na haar be zoek aan de R.K. Kerk aan den Klei weg. op de Zeugstraat door een beroerte getroffen. Na in een woonhuis aan de Speldemakeretoeg te zijn binnengedragen is zij ©enigen tijd later per brancard van de E. H. B. 0. naar haar woning aan de IJssellaan vervoerd. Daar is de ge troffene het H. Oliesel toegsdiend Haar toestand ia ernstig, Lekkerkerk, 16 Juli. De jongeheer Maas Meijer alhier, leerling van do le Openbare Lagere School, hoofd de heer B. H. Nijland, is na afgelegd examen toegelaten als leerling voor de le klasse van het Eraam. Gymnasium te Rotter dam. Do hoer R. Broer© Adr.zn. hooft be dankt als bestuurslid van do Oranjever eniging „Oranje Nassau’ Moercapelle, 16 Juli. In vereeniging ligt verbetering, zegt ©en zeker spreek woord. En inderdaad is dit zoo, want do eensgezindheid spruit hier uit voort, en wij weten, dat door eensgezindheid veel tot stand gebracht kan worden. Zoo zien wij het in ons klein dorpje nu. De afdeeling hier van het Groene Kruis met de afdeeling Zevenhuizen is één gewor den. Veel is daardoor tot stand geko men. Nu weer een bazaar voor de afdee ling, di'd door de eensgezindheid veel en veel belooft te worden, daar er ook van alle rangen en standen in het Da mescomité zitting hebben, zoo ziet men b.v. een arbeidersvrouw met een hoog geplaatste vrouw prettig samen werken voor de belangen van den bazaar, Wij verheugen er ons dan ook over, dat er een aantal dames van hier in het comi té zitting hebben, en die haar uiterste ibest doen voor de belangen van den ba zaar. Ook zijn wij bevoorrecht, dat me vrouw RangersVan den Berg, secreta resse ia, en zelfs een ijverige. Vee en veel is door haar tusschenkomst van buiten af binnengekomen. Ook de inwoners doen niet onder met hunne geaohenken. Helaas zijn er nog die meenen, den tijd te hebben om hun geschenkje voor daarom willen wij diegenen zeggen „stuur je cadeautje direct, daar dan de zoo zware taak van het comité verlicht wondt. Zsvenhulztn, 16 Juli. Zevenhuizen vooruit, kunnen wij wel gaan zeggen, daar er heden Maandagavond een leden vergadering wordt gehouden om te trach ten een groote pluimveevedling. naast de eierenveiling, te krijgen. Lukken de plan nen, dan zullen hier honderden kippen, konijnen enz. ter veiling komen en kun nen de groote handelaren naar Zeven huizen komen. Wij zijn benieuwd. Waddlnxveen, 16 Juli. Door achteruit loopen van twee paarden, geraakte een kar met bouwmaterialen (zand en ce ment) aan den Brugweg voor een in aanbouw zijnd pand te water. De paar den kon men los krijgen en bevrijden, de kar is later opgetakeld. Alle mate rialen gingen verloren. Bij het keeren met zijn auto sloeg aan den Kanaaldijk de heer G. met zijn wagen over den kop. Hij zelf kwam met den schrik vrij. De wagen, die met be hulp van omwonenden overeind gehaald werd, was zwaar beschadigd. Op het Prov. terrein aan de Noord- kade, had onder groote belangstelling een brandblusohdemonstratie plaats van wege de E. N. Brandbl. Ondern. Am sterdam. Een huisje van stroo, overgoten met benzine, werd in brand gestoken en in een minimum van tijd gebluscht, met slechts één aparaat. Zeer veel publiek was op het terrein aanwezig. De heer B. gerankte bij het dicht slaan van een portier van zijn auto be kneld met zijn rechterduim, waardoor dit lichaamsdeel emriig werd gekneusd. H i moest tóch onder medische behande- ling stellen. Wor Inpbouwvereenlfjmg „Waddlnxveen'* Door den Secretaris van de Wo- ninghouwvereeniging alhier, werd in de gehouden ledenvergadering uitgebmchl het volgende verslag omtrent den toe stand van de Woningbouwvereeniging „Wadddnxveen” en hare verplichtingen over het jaar 1927.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 1