c Gebr. i NO. 5455 2000 EERS Rechtszaken. Burgerlijke Stand Gemeenteraads vergaderingen. Dit Numn DRIE Douda-Bodegrau De arbeid kan komen. bemoeien Want m beschuldigd van dood door schuld schuld to wijter door hom bestuur wagen nor wil oen paar elementen hoeren spraken, naar vo- bij Uitsluitend erfpacht en oen Heino strook in huur. De heer Van der Ent vraagt, of daar krijgt En i «ken over de raadsleden m het B. A. zijn, dan is celijker voor de leden van niet moe- naar het ziekenhuis en aangaat, indien men het -ragen, wanneer de men- k ziekenhuis toe moeten, hl te laat, want men moet knden lid zijn, voor men NIE ABONNÉ’S van d Gulden ongescl GOUDA. Juli. Geboren: Josina H. A. Pronk, U® nes Franciscus, z. A. Snel, Zwartew< ana Theresia, d. v de Bruin, Van Gijsbertus Karet s Jva^; en C. J. Hl Gerardus, Thomas A. Brenkman en W straat 7. - L. Heppener en C - weg 20. spr., blijkt het, dat er over het algemeen minder behoefte is go- wijze bezuiniging is ver- rr. het verkeen!, en spr. d hebben tot de doktoren ih niet mee moeten be- toestand gunst if De Haagsohe Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den bles- ker A. H. van 21., wonende te Rijswijk. het veroorzaken van Hot zou n.1. aan zijn zijn geweest, dat een uwvjc uviix A^vuu^den auto onder de ge meente Leiderdorp in den Rijn gereden UJJ 1WL 1<IX WH TCU* UCU nwevu Op U0 hellende Dorpsstraat, waarbij de in den -1 T, tZ TTiZlffinA. Kapelaan ‘Van 14 dagen gevangenis- DE DOOD VAN TWEE GEESTE- LIJKF*' De Haagsohe si veroordeelde, overwe- dat verdachte in de gevolgen van De hooibouw meeste hooi is ve Wekenlang heb hooi onze wegen getaste walgen», droegen den rijke ren. De hooters ei met vergenoegde Want de hooio vallen. Lang ia bu de boeren. De slecht. Er werd g het zou een slech wintorvoer. En er was rede Het weer werkte te veel water, zo bleef te veel ven te weinig warmt< wonden. Het zou slechte oogst won Zoo waren de boeren hebben ge rekeningen gamag moet dat worden, natuurlijk voer, is de beesten en ee: En nu het hoe is. nu blijkt het 1 te zijn. De oogst i is niet slecht, het litedt, soms van h de beesten zullen t Ook de opbreng jaren geweest, dat ter was. Er zijn fli Het warme, droge veel goed gemaakt Daarom zijn de den hooibouw. En beter een t> tevreden beursmar Daar is een oud vertaald deze twe Voorkomen: Een tevreden 1 KRIMPEN A.D. IJSSEL. Voorzitter de heer J. Aalbers. Secreta ris de heer J, A. v. Leeuwen. Na een Heine wijziging worden de no tulen met algemeen» stemmen goedge keurd. De voorzitter deelt als vervolg op de besprekingen in de voorgaande verga dering mede geen motieven te kunnen vinden om Dekker hypotheek van ge meenteweg» toe te staan. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Eveneens deelt de voorzitter mede, dat het niet mogelijk is, het schoolgeld voor de U.L.O. school te verlagen. Ook is ver laging niet mogelijk daar de verhouding tussehen do kosten van de U.L.O. schooi en lagere school gehandhaafd moet blij ven op 3—1. Van den Minister is ingokomen een beslissing, waarbij de onderwijzer de heer Zane aan de Openb. Lagere School No. 1 voor rekening der gemeente blijft. Dat geldt ook voor den heer Vlasblom, onderwijzer aan de bijzondere school No 1. Ook het uitbreidingsplan zal ongewij zigd blijven wat betreft den hoek der Oosteretraat en de dwarsstraat van die staat. De hoer Brouwer heeft tot zijn spijt vernomen, dat B. en W. Dekker niet heb ben kunnen helpen. Maar hebben Burg, en Weth. ook overwogen om Dekker op een andere manier te kunnen helpen. De voorzitter zegt dat er middelen en wegen voldoende zijn om te helpen, maar Burg, en Weth. het niet raadzaam ach ten daar aan te beginnen. De heer Brouwer zegt later nog wefl eens op de kwestie van het schoolgeld terug te komen. VerBchynt Man f 1.25, franco pér den. Óver het abo Ia. v.d. „„n t van der kus Pertus Karei, van ^tolstraat 49. G. J. Nieuwland, C. 7 van - rrin leeuwen. G. omn, van M. H. va-n Wieringen. oud 73 j.. S. Broekhuizen, eep. boe: Deze wijsheid st het groote Duitschl staat was en niet als thans. Maar dat veran feit, dat de landbo belang is voor een Het wordt juist de toenemende i van het land naar overbevolking en oj achen in de woonpf loosheid en arm terwijl het boerenl van de arbeidskrax en noodigen arbeid en een eerlijk stuk Het zijn de boer de landen voor den hebben. Zonder den gt de Duitsche boerer zouden in het jaar Duitechtrs van hoi En het is overal Van den boer is barometer voor de x Hij is de bewerker 1 uit wij allen gevoe Dit zijn dingen, d vooral door de weinig beseft en Zij zijn de trotsche en wetenschap, zij wijsheid en het ink mannen af, die het ten maken en het r< haven. Maar heel dat pr getrokken gebouw ritait, zou als een windzuchtje beroe: INGEZONDEN ter oore evenwel bedankt, waarna gesteld wordt de heer J van der Rhee. De heer Smit wijst er op, dat dit col lege altijd bestaat uit een bepaalde Has se en spr acht het heusoh geen mirakel, als hier ook eens een arbeider in komt. Deskundigheid behoeft men het niet op te gooien en spr. vindt het, zooals hoi nu is, zoo gezegend van boven af. Maar B. en W .trekken eenmaal die lijn en dat moet nu zoo maar door blij ven gaan. De voorzitter antwoordt, dat destijds de heer Jonker no. 2 was en nu naar boven ia geschoven en spreker meent, dat het nu hier niet zoo de plaats is voor *n arbeider. Het geldt de beoordeeling van inkomens beneden de f 2000 en de inko mens der arbeiders zijn bekend, het gaat dus meer over de middenstanders hun inkomens, die bij den fiscus niet be kend zijn. De heer Hardam wijst er op, dat nu de gewoonte van vroeger weer gevolgd wordt, om n.l. no. 2 op te schuiven naar no. 1, maar toen den laatsten keer een vacature was voor de commissie op het lager onderwijs, daar was toen de heer Smit ook no. 2 geweest, maar toen is die voorbijgegaan. Spr. had het heel wat Hescher gevon den van den voorzitter, als hij dit maar niet gezegd had. En het gaat over het inkomen der com missie niet, maar alleen van de midden standers, nu, dan behoeven de arbeiders ook nooit te redameeren. De voorzitter: Die behandelt deze com missie niet De heer Hardam acht dit een zuiver klasse commissie en als het alleen mid denstanders betreft, waarom zoekt men dan daar de candidaten niet. Maar die worden ook niet gecandidateerd. Neen, l het zijn er, die dik en vet in de moppen zitten en die het geld heeft, die heeft de macht. En als je het niet hebt, dan mag je nergens je neus insteken. Maar laat men liever eerlijk opbiechten en zeggen: we willen er geen arbeiders in hebben. Spr, kan het begrijpen van dit college, een G.-H. en de ander A.-R., en de der de, nu ja, dat is een half liberale bur gemeester of wat is die man nu eigenlijk, ik geloof, dat niemand dat weet, hij is zoo van alles, geloof ik. Maar hoe dan ook, het zijn partijgenooten, of kerkge- nooten en wat al meer. De heer Joh. Jonker: Ook Hugenoo- ten. De heer Hardam Ach, wat moeten die arbeiders er in doen, ze doen toch niets als criticasteren. Maar spr. zit ook in een commissie en herusch, we kunnen den avond heel ge- noegelijk doorbrengen. Vroeger was in een uur de rekening nagezien, maar nu doen we er twee avonden over. Maar zeg nu maar radicaal: we motte jelui niet. Hierna stemming. Gekozen werd de heer Joh. Jonker. Een schrijven was ingekomen van den heer G. Verheul, om recht van overpad over gemeente-terrein en doorvaart met zijn schouw naar zijn land. B. en W. stellen voor overeenkomstig dezelfde wijze als aan anderen verleend, ook aan den heer G. Verheul te veriee- nen. Hierna worden eenige oomptabilitedta- besluiten genomen, dienst 1927. De heer Hardam maakt enkele bemer kingen over te laag geraamde werken en vroeg of dit bedrag ook werkelijk boven de raming was uitgegaan. De voorzitter zegt van ja en licht na der toe, hoe dit kwam. De heer Hardam bevredigd, vestigt daarna de aandacht op een anderen post, maar daar schiet n.l. over het B. A. waar een bedrag groot f 6000 ovsrgsblsvsn was. Zijn ze nu zoo zuinig geweest, of hebben er enkele gezinnen geleden. De voorzitter wijst er op. dat hier de ziekenhuisvereeniging zich doet gelden, deze vereeniging is van financieel belang voor de gemeente en ’n vereeniging. die een goed werk doet. Weth. Ross: In 1927 zijn geen ernstige ziekenhuispatiënten op kosten der ge meente weg geweest en deze poet is dan ook alleen al lager ongeveer f 4000 als in 1926. De heer Hardam doet deze mededee- ling goed en zegt, dat het geen kwaad noodige af- en overschrijvingen. De eerstvolgende raadsvergadering zal dit dan ook aan de orde gesteld worden. Hierna weer komend tot de wijziging verordening, zooeven genoemd, stellen B. en W. voor overeenkomstig verzoek van Ged. Staten te beslissen. De heer Hardam heeft den indruk, dat B. en W. maar weer gedacht hebben: kom. laten we het maar toegeven. Men weet, dat de raad na onderling overleg bepaald heeft, dat de kom der gemeente bepaald zou worden bij de villa Steen hoeve. Zelfs wilde men destijds nog ver der gaan, b.v. tot de watertoren. Met het oog op het gevaar, is de kom gezet bij de villa Steenhoeve. De' heer Joh. Jonker informeert naar de motieven, die Ged. Staten hiervoor hebben. De voorzitter leest nu den brief voor van Ged. Staten. De heer Joh. Jonker zegt, dat niet een argument genoemd is. en het meer ge lijkt op een dwingen. Spr, acht, dat men het hier beter weet, waar de kom moet beginnen als hen, die door een ruitje zit ten te kijken. Wethouder Korevaar adviseert het aan te nemen, zooals Ged. Staten het wen- schen en dit met oog op andere dingen, die in de verordening, staan en nu tevens ook niet in werking kunnen treden. Overeenkomstig advies van Ged. Sta ten en van B. en W. wordt besloten. Hierna komt aan de orde benoeming lid der Schattlnoscommissle. Candidaten waren: 1. de heer Joh. Jon ker; 2. de heer G. van der Koogh. De hoeren Smit en Hardam bepleiten in deze commiasiie. dat er ook arbeiders- - candidaten in moeten zitten. rug te komen. Boer, om den grond naast Schouten in Eerst wordt gesteld door den heer De heer Verstoep vindt het ook Jun- de Ooetentmt, het grootete gedeslte in Smit het mdeUd J, wx de Menre, die Verder zegt sjt., dat de heer Smit den wensch te kennun gaf, dat men tegen de doktoren zou zejggen, dat ze zich er niet mee bemoeien i zouden, maar mijnheer Smit, dat kunnen we toch niet zeggen, immers, zij konden toch bij de menschen in de uitoefeninw van een vrij beroep. En tevens hojveel maal wordt er b.v. niet door de doktoren gevraagd, ben je Md van het Groene Kruis, wanneer de menschen. die diar vandaan de hulpmid delen moeten huibben en wat de zieken huisvereeniging op den tijd zou schen naar hx dan is het toch eerst eenige ma rechten heeft. - En wanneer de verptefnng hier naar den eisch kan geschieden, dan ten de menschee naar het ziokenhu dan is het nog hooit geweigerd door het B. A. Overigens zegt woest, want hoeve! het bedrag voor ver pleging van oudé lieden hooger is, zijn de andere posted toch nog zooveel lager wat dus een beeld geeft, dat de algemeene 1 is. als in 1926. (Wordt rervoèvd; De voorzitter antwoordt van 1 wor ming. De heer Van der Ent zou liever een mooiere hoekbebouwing hebben en zou de beslissing daarvan in handen willen zien van Burg en Weth. Het verzoek wordt y dan in «temming gebracht en met algemeene stemmen aan genomen, onder voorwaard», dat Burg, en Weth. eerst de teekening der te bou wen woning goedkeuren. i Een verzoek van H. Vermeulen om grond ter breedte van 10.60 Meter in de Ooeterstraat, grenzende aan het perceel van G. Maree, wordt zonder hoofdelijke stemming ingewilliigd. De begróoting 1928 moest, alvorens de goedkeuring van Ged. Staten te kunnen verkrijgen, nog op enkele onderdeelen ge wijzigd worden, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De rekening van de waterleiding, het electrisch bedrijf en den vleeschkeurings- dienst, wordt ongewijzigd vastgesteld. Het Pro Kohier op de zakelijke be drijfsbelasting voor de Tegelfabriek Hol- landia, was berekend naar 14 arbeiders en wordt het bedrag dientengevolge vastgesteld op f 168. Aan de orde is dan de begroeting in v«rband met de overname van de stoep naar de Breekade van den Polder Den Hoek en Schuagt. Na eenige toelichting van den voorzit ter wordt met algemeene stemmen ao- ooord gegaan met het voorstel van Burg, en Weth. De Voorzitter zegt dan, dat het noodig is de begroeting voor 1928 te wijzigen en de begrootingasom aan te vullen met f 360, zulks naar aanleiding van de op- hooging van den dijk, dus ook de stoepen verhoogd zullen moeten worden. De heer Brouwer vindt het bedrag wat laag en vreest, dat het dan weer geen goed werk zal worden. De voorzitter merkt op, dat de stoep van het Poldersche dijkje toch niet gron dig kan verbeterd worden voor het huis van De Zanger is afgebroken. Het voorstel tot wijziging van de be- grooting wordt daarna zander hoofdelijke I stemming aangenomen. De heer Verstoep vraagt dan naar aan leiding van de ongesteldheid van Dokter Blom of diens plaatsvervanger dezelfde arbeidskrachten heeft als Dr. Blom, zulks met het oog op eventueels epido- miën. De voorzitter antwoordt, dat hij zulks natuurlijk niet weet, maar dat te moeten afwachten. De bevoegdheid heeft hij wel. Daarna wordt overgegaan in besloten zitting. De openbare vergadering heropend zijnde, wordt aan Burg, en Weth. een crediet verleend van f 5000 voor aan schaffing van een motorbrandspuit en zullen deze met nadere voorstellen ko men. Hierna sluiting der vergadering. oud 72 j,. eohtgénwte Duijn. C. va*11 weduwe van J. Koot. oud M j, Dat kan ni^ andervangan worden als door de ziekenhuisvereeniging. En fedt is, dat »r al meer en moer gebruik gemaakt wordt van het ziekenhuis, meer als vroe ger, en dan was het toen zoo, dat men de gevolgen daar niet van kon dragen en dan draaide er voor op het B A. De zie- kenhuisvereeniging heeft dus een groote taak overgenomen. Nu is het zoo, dat als er een geval is, dat men naar het ziekenhuis moot, dat dan de dokter komt en vraagt: ben je lid van de ziekenhuisvereeniging, en nu is het vermoeden gerezen, dat de dokter als ze geen Md waren, het advies in d’r znk hielden, wanneer hun dat bleek. Het is meer gebeurd, dat gevraagd werd, ben je lid, nu kan dit ook een gezond argument wezen, dat ze bedoelden wordt daar lid van, dan heb je altijd een vereeniging achter je, doch het vermoeden heeft spr. dat het oen keer is gebeurd, zooals spr dat eerste geval noemde en dan het ad vies in d’r zak] hielden en spr ,wil gaarne met de doctorèn, wat die bepaalde geval len aangaat, bij de menschen verschijnen. Spr acht het beter, dat die vraag niet gesteld wordt door de doctoren. Weth. Ross U vraagt toch pok wei, ben je lid van de vakvereeniging. De heer L. Smit: Dat is wat anders. Wethouder Ross: Wei neen, dat is het zelfde De heer Smit zegt, dat ze dat vragen mogen, doch ale ze het doen met de ge dachte. anders1 kost het de gemeente geld, dan vindt spr.! het verkeerd. Weth. Ross Maar daar trekken sezich toch zeker niets van aan. De heer Smit hoopt dit, want daar zijn er, die de contributie voor de ziekenhuis- vereeniging niet kunnen betalen en die mag men niet 'verplichten om lid te wor den. I En wanneer er versterkende middelen noodig zijn, en de menschen het niet kunnen koopen, dan moet die dokter een briefje schrijven, dat eischt spr.. en h<4 is al meer gebeurt, dat als men zeide, we kunnen dat niet koopen, dat de dok ter dan dit briefje in zijn zak hield. kregen, vindt zou willen geze; dat zij daar z. moeien.. Weth. Ross uit hetgeen de ren brengen. Er is gespm arbeiders lid vij het wat gemak! den raad. Hoe bedoelt men dat, moeten die personen béeschouwd warden als een waarborg, dat er dan niets ongewenscht. zal gebeuren, of bedoelt men dit, dat dan de radasleden L------L, wat in de verge dering van het B. A. be sproken wordt. BLOEDIGE BRUILOFTSVIERING. Op een bruiloft te Epe in Gelderland ontstond een hevige ruzie, waarbij J. ter V. aldaar zoo ernstig mishandeld werd, dat hij kort daarna overleed, een wedu we met acht jonge kinderen nalatende. De vermoedelijke dader, N. B., is door de marechaussee aangehouden. Vl«r toeristen naar beneden gestort. Zondag zijn van den Noordelijken Alp van het Hochtor vier toeristen uit Wee nen aar beneden gestort. Drie werden gedood- één was zwaar gewond. VAN HONGER OMGEKOMEN. Vreeselljk einde van twee vlie gers. Te Parijs is groot opzien gewekt door een bericht uit Rio de Janeiro (hoofd stad van Brazilië) dat een boodschap van de Fransche vliegers St Roman en Mouneyress, die ruim een jaar geleden van Senegal naar Brazilië den Atlanti- schen Oceaan trachtten over te steken, in een flesch is aangespoeld op de Brazi- liaansche kust bij Carazellas. Op 5 Mei 1927 begonnen de aviateurs hun tocht van St Louis in Senegal uit, eenige dagen later kwamen geruchten bin nen dat de vliegeniers in nood verkeerden op een verlaten eiland. Een schip dit Pernambuco zocht daarop tevergeefs alle kusteilanden af. De flesschenpost, geda teerd van 8 Mei 1927, bevat de vreese- lijke woorden „Wij hebben op een on bekende klip moeten dalen, en moeten hier van honger omkomen. Help onel” Aan de juistheid wordt te Rio de Ja neiro niet getwijfeld. Een 65-Jarige machinist gedood. Maandagochtend is te Och ten het loco motief je van het treintje, waarmee grond voor de dijkverzwaring wordt aangevoerd, van den dijk gevallen, met het gevolg dat de machinist de 65-jarige J. J. Hout zagers uit Utrecht werd gedood. De man was gepensioneerd machinist xler spoor wegen hij laat een vrouw met een doch ter achter. Inbraak In een kark. Gisteravond zag een pater, die in den tuin van hot redemptoristenklooster aan den Goud- achen rijweg te Rotterdam liep, dat een man zich in zijn kamer bevond. Het ge lukte hem den man te grijpen. Het bleek de 19-jarig» varensgezel J. F. F. te zijn, die via de kerk en de sacristie was bin- nengekomen. Uit een van de kamers had hij een bedrag van f 15 gestolen. Hij ia opgesloten. Door een Instorting bedolven. Bij werfaaaajnheden aan een tunnel nabij Gharbery (Engeland) werden zeven ar beiders door een instorting van de bui tenwereld afgesneden. Drie van hen kon den, zij het ernstig gewond, wor den gered. De vier anderen zijn nog be dolven en er bestaat weinig hoop, dat zij zullen worden genekt Door een auto meegesleurd. Maan dagavond is de 32-jarige gemeente-amb- tenaar J. J. V. uit Rotterdam in de Hoofdstraat to Schiedam aangereden door een luxe-auto, bestuurd door den heer J. v. L. uit Rotterdam. V. kwam onder het voorgedeelte van den auto terecht en werd eenige meters meege- sleurd. Met gebroken boenen, bloedende hoofdwonden en ontwrichten schouder is hij per brancard naar het ziekenhuis to Schiedam overgebnacht. DE DANK VAN DE HONGAARSCHE KINDEREN. Van 1 tot 10 Augustus zal in ons land verblijven een Hongaarsche aartshertog, neef van wijlen Keizer Karei en kroon pretendent van het Hongaarsche ko ninkrijk. Het doel van de reis is om persoonlijk de comités en de pleeg ouder» in ons land dank te betuigen voor de goede zorgen, die zij aan de Hongaar- sche kinderen tijdens den oorlog hebben bewezen. Waarschijnlijk zal het gezelschap het eerst Leiden of Den Haag bezoeken en vervolgens Amsterdam en ’s-Hertogen- boech. Te Leiden is een commissie van ontvangst in voorbereding. hQ noemt het Judasloon. De heer Brouwer maakt er dan een voorstel van, ondersteund door den heer De Haard, om de verordening in te trek- gen met terugwerkende kracht tot 1 Ja nuari 1928. De heer Romein vraagt, of reizende circussen en dergelijke dan ook vrijge steld worden. De voorzitter antwoordt, dat dan na tuurlijk niemand meer iets zal schuldig zijn ten opzichte van deze verordening. Het voorstel—Brouwer, ondersteund door den heer De Haard, wordt dan in stemming gebracht en aangenomen met 7 stemmen voor en vier tegen. Dan deelt de voorzitter mede, dat .’s ingekomen een verzoek van de Buuri- voreeniging „Wilhelmina”, om als nog een feest te mogen organiseeren met ver makelijkheden, bioscoop vuurwerk een optocht door de g^uhente. Burgemeester en WeV.t udetrs doelen mede, dat de beelisair-: !n deze aan len Burgemeester blijft. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Dan is aan de orde een verzoek van mer, dat Dekker niet geholpen kan wor den en als er een woning open was van --- de woningstichting zou hij die wel aan i 1 of 2 woninren op gebouwd warden. Dekker willen afstaan. De heer Vermeulen deelt mede, dat Dekker thans een huis heeft. De heer Brouwer vindt dat geen ge schikte woning. De voorzitter deelt dan mede, dat een verzoek van Dekker is ingekomen om ontheffing van schoolgeld. Burg, en Weth. stellen voor dit ver zoek toe te gaan, waartoe zonder hoof delijke stemming wordt besloten. Er is een schrijven van Ged. Staten bevattende goedkeuring van de vaststel ling van het vermen igvuldigingscijfer voor de inkomstenbelasting. Dan is nog ingekomen het jaarlijks beredeneerd verslag over den toestand der gemeente, jaargang 1927. De voorzitter stelt voor al deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. Waartoe wordt besloten. Verzoeken van A. Rook, wed. G- Muil wijk en Van Sommer, om ontheffing van een halfjaar hondenbelasting, wor den zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Aan de orde is dan een verzoek van de vereeniging Trouw Schoolbezoek om de subsidie voor hat maken van schoolreisjes en cadeautjes, te verdubbbelen. De ver eeniging deelt mede, dat door het verlies van goede begunstiger» de inkomsten sterk verminderd zijn. Zij zeggen toe zelf hun best te zullen doen door het aan werven van leden en begunstigers de kas weer te versterken. De voorzitter antwoordt naar aanlei ding van dit verzoek, dat op de begroe ting voor 1928 is uitgetrokken ’n bedrag van. f 220 voor ’t geven van cadeautjes en f 250 voor ’t maken van reisjes. Dit zou dus een uitgaaf beteekenen van f 470 B. en W. stellen dan voor, voor de reis jes is udtgetrokken f 1 per kind, dit be drag dan te brengen op f 1*50 voor ca deautjes is uitgetrokken 40 cent, dit te brengen op 70 cent per kind. De heer Brouwer wil gaarne weten of aan de vereeniging gevraagd is hoe of het met de financiën der vereeniging staat. Of zij in staat zijn, als het voorstel van B. en W. toegestaan wordt, de achxxd- reisjes te maken en de cadeautjes te ge ven. Indien het mogelijk is zou het toch wel erg jammer zijn indien niet voldaan is aan verzoek der vereeniging. Spreker gevoelt er daarom veel voor om het ver zoek der vereeniging in te willigen, Weth. Maaskant heeft direct veel voor inwilliging van het verzoek gevoeld. De financiën der vereeniging zijn niet erg rooskleurig. De voorzitter dealt mede, dat het adres eerst op 27 Juli is in gekomen. De Raad heeft het recht om later mét een nieuw aanvullingsvoorstel te komen. De heer Verstoep kan met het voorstel van B. en W. méégaan, maar verder wenscht hij zich niet te verbinden. Bij in williging van het verzoek, komt men tot een uitgaaf van f 900. Dé lasten worden dam te hoog voor do gemeente. Wethouder Vermeulen zegt, dat de zelfde kwestie op de bijzondere school is behandeld. Waar de wensch wordt ge opperd, om allee uit eigen middelen te botalenen niet over te gaan tot het ao- cepteeren van de subsidie. De heer Brouwer zegt, dat de zaak dan in orde is. Wanneer de bijzondere school niet accepteert, kan dat aan de andere scholen gegeven worden. De heer Romein vindt, in hetgeen Vermeulen zegt, een motief, om heele- maal tegen te stemmen, als men van de bijzondere school het geld ven particulie ren krijgt, moet men dat bij de andere scholen ook maar probeeren. De voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemming, om de subsidie met 60 pCt. te verhoogen. Wordt met algemeene stemmen aan genomen. De voorzitter deelt dan. mede, dat is ontvangen een verzoek van de Muziek vereniging „Concordia”, om ontheffing van de plaatselijke belasting op vermake- lijkheden of anders een subsidie ten be drage van de verschuldigde belasting, groot pl.m. f 120, daar de vereeniging op het concours, gehouden op 2en Pinkster dag, een tekort heeft. De heer Brouwer zou deze belasting maar afgeschaft willen zien. De vereenl- gingen worden hier toch al niet in de hand gewerkt. De voorzitter merkt op, dat als de ver ordening werd opgeheven, „Concordia” daar toch niet aan zou hebben of het moest zijn van terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1928. De heer Verstoep wil het bedrag maar schenken; hij wil de gemeente niet rij ker maken ten koste van de vereeniging. De heer Maaskant is daar ook voor te vinden; ALBLASSERDAM. Voorzitter wethouder Korevaar. Secre taris de heer M. Verkaik. Afwezig de heeren Leis en Van der Rhee. Onder de ingekomen stuggen was een schrijven van den heer T. P. Stans, ge- meente-opzichter alhier, die als zoodanig ontslag vroeg tegen 1 October 1928, daar hij met 1 September a.s. daarvoor den leeftijd bereikt heeft. B. en W. stellen voor, dit op de meest eervolle wijze te verleenen. Aldus besloten. Hierna komt aan de orde wijziging verordening motor- en rijvrielwet in ver band met een gerezen verschil tussehen Ged. Staten en het gemeentebestuur over de kom der gemeente. Ged. Staten meenen de kom der gemeen te 70 Meter te moeten inkorten. Heden is de kom der gemeente vanaf villa „Steenhoeve”, terwijl Ged. Staten deze willen verleggen tot A no. 144. De heer Hardam meent, dat er nog een aanvrage om subsidie is. De voorzitter herinnert zich dit, maar dat is nog in onderzoek en deze verga dering moest voor 1 Juli plaats hebben voor noodige af- en overschrijvingen. v* 7- n - 1 kan ale ook anderen eens in dat B. A zaten. Wanneer er eens één of twee le den van den raad inzaten. Want als men nu wat vraagt, antwoordt men, dat men het zoo maar niet kan zeggen. Nu ie er meer controle dan vroeger, maar het is toch een lichaam apart. Wanneer men some een briefje schrijft om inlichting, men eenvoudig geen antwoord. nu is het vroeger al eens gezegd, wanneer er een gelegenheid komt, dan zullen we ook daar aan denken. Daar om zou spr. het godd vinden, als een lid van den raad er in nat of een ar beider Weth. Ross zegt, dat er bij het rap port een overzicht ia van de inkomsten en uitgaven, zoodat iedereen een oordeel kan vormen over de rekening 1927. Spr. zegt verder, dat er jaren geweest zijn, dat voor ziekenhuizen, minvermogen de ooglijden», kweekschool voor vroed vrouwen, uitgegeven werd een bedrag groot f 6000. Dit is nu f 1811. De heer Hardam zegt, het B. A. gaar ne saamgesteld te zien, zooals zij dat wenschen, dan komt meer overbrugging en is meer samenharug. De heer Smit acht het niet noodig, daar er nog zooveel narigheid ie, om f 6000 over te houden. Wanneer men daarop let, is het niet zoo gemakkelijk om te bezuinigen. Nu is die ziekenhuisvereeniging zeker een factor en zal wel van invloed wezen op de uitgaven. Spr. zegt, dat de armenwet fedtelijk geen enkel recht geeft. Dat wil zeggen voor de armen, doch nu zijn er ook zie ke armen en die hebben wel recht, daar kan de dokter voor zorgen en dan hebben zij recht op vrije geneeskundige behan- cMiing, bij bet draaien vin den wagen op zittende R -K geestelijken Hoppe- Deken van Delft, en II1. Dieet, zijn verdronken. Het O. M. had 1. -- - straf van verdachte geeisoht De Rechtbank gende, <u».i. 1,^ zijn rijden reeds genoeg gestraft is, nem tot f 60 boete of SO dagen hechtenis.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4