1 SCHOONHOVENSCHE COURANT. Woensdag 25 Juli 1928 60e Jaargang No. 5457 Plaatselijk Nieuws naar Dit Nummer bestaat uit TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. Binnenland. 2000 FEUILLETON. Het geheim der Visschershut. rtel van B. en P. van Drfel. psnniig- ei aan hot l. denbroek van Lookhorst. Achter het ga- NAAR de beide adjudanten van den Prins, hooren (Wordt vervolgd.) i het soixrtj- M gaat voor 8pr. zegt, $r heelanaaJ iLWMKMuauu 1KUUCU1&V VUUKUULg, jaar geleden, op den 25en Juli jaar 1328 Graaf Willem UI. oor om dit te brengen, jng van B. itornaat er vet, dat dat het loopt lat gindeoh t. op welke men had i die school Liter geh< eenst tot L den prijs weer met 1 oent hebben hoogd. het belang taraad als wordt an het van r. komt in beide vret en de heer boeren De Stam, F. M. SÖta. rvolgd..) heer Tim- ind daar te Aten, dat nu obool te be voer r*n»- men meent, ar f 10 vnn uiddijk, dat i het beooo- odig imiakt ipvatting te w penatoo- Mr op t dat men ir nu ia er -d, wat een rft. wil dit mag en bo- meente. die ameente. niet, want □ooit wat Hattem in s in het- I pok een heeft rd 6 jaar regel meer f 0.20. By 8 maal 'hen den tekst drievoudige vrage men tarief. IDWIT. j heeft te- I., die be- trooid op k Bijster- jodwit In n gedaan. Ie hebben naken, hij gevaarlijk tl veel uit rd, dat als zou gaan. j, zoodat i in cafe’» •.geven. Hij huizen, tbank heb ige koop- ige koop- April en rdiendcn” ongenood van hun dien tijd ieder af in papier omstreeks jroeel de W. naar «schoenen rwijl zijn NIWSBIAD VOOft MUM UTKECHT omgeving veel wordt gevoeld voor paar- msport. zal dit concours ook zeer zeker tel belangstelling hebben. Ne. gehouden aanbesteding 'voor hert niet meer, verbondon ah vergist., i man ook over een noeken vnn Staten het it krijg je DE REIS DER KONINGIN EN PRINSES. De reds van Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana loopt ten einde. Beiden hebben reusachtig genoten van de schit terende notuurtafereelen van Scandinavië Na een verblijf van 12 dagen te Teifor, waar H.M. .den tijd besteedde met schil deren en het maken van kleine tochten in de omgeving, begon een 8-daagsohe bergteer door Jotunheinoni het groot- sche Nooreche hooggebergte, op dezelfde wijze doch door een .ander gedeelte als vorig jaar. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrydag. Prya voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25, franco per post f 1.50. Met ongevallen-verzekering 15 cents meer per 8 maan den. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. ABONNÉ'8 de school, naar Koek van Holland, vertrokken ’e morgens omstreeks zeven uur met de autubuasen van den beer De Base te Noordeloos. Eerst werd naar Rotterdam gereden, daar werd een be zoek igebraaht aan het Museum van land en volkenkunde. Na daar alles bezich tigd te hebben, arriveerden zij omstreeks 12 uur te Hoek van Holland, waar eerst de kinderen getracteord werden op brood jes met ha#n. Toen kregen de kinderen gelegenheid om pootje te baden en met het zand te speten. Omstreeks zes uur vertrokken zij uit Hoek van Holland. De reis ging toen over Delft, dwars door het De weersomstandigheden werden eoh—onderhoudende wijze beschreven .wordt door J. M. Droogendijk en dat uitgegeven wordt door Brodèe’s uitgeversmaatschap pij aldaar. Het bevat fraaie foto’s der stad, o a. van de Laurentiuskerk met en zonder toren. Want deze kerk met den platten bo venbouw, waaraan gebouwd is van 1412 tot 1621, heeft eenmaal een spits gehad en wel van 1621 tot 1645, doch die was van hout en de Rotterdammers, die vreesden, dat die hoéten toren te veel zou lijden van weer en wind, hebben hem er in 1645 af genomen. En zoo is hert altijd gebleven. Nooit is er meer een spits opgekomen. ter van dien aard, dat, ook in verband met den zweren sneeuwval, de verdere voortzetting van deskundige zijde werd ontraden. Te Spitterstulen, gelegen tus- schen Goldköppigen en Glittertond de hoogste toppen van Noorwegen moest de tocht worden opgegeven en in de la ger gelegen streken worden afgedaald, waar men per trein naar Finse vertrok met het voornemen van daaruit verschil lende tochten naar Stalheim, Vosa en verdere plaatsen te maken. Thans wordt gemald, dat Koningin Wilhelmina uitstapjes in de omstreken van Finse gemaakt heeft. Zondag heeft HM. met prachtig weer twee toppen be klommen, terwijl Prinses Juliana een skitocht maakte. Het is op ’t oogenblik winterweer te Finse en Prinses Juliana is zeer enthousiast over de ski-«port De Koningin zal over de Nooreche hoofdstad Oslo naar Nederland terug keeren. Het verblijf van HM. in Noor wegen duurt tot einde Juli. PRINS HENDRIK OPENT DE OLYMPISCHE SPELEN.. Prins Hendrik zal zich Zaterdag, te gen het uur van de door hem in op- Bi van B het hun heid aan haar, die zij als moeder be schouwde, geweest, en tot kort geleden nog was ar in Henna’s oog geen beter kind, dan Lien. Doch nu zij zich verzette tegen haar wil, nu was het uit. Hanna Luca was een harde, heerechzuchtiige natuur, Haar wil moest zegevieren, en bijna altijd hd. zij dien doorgedreven tegenover haar man. Want schipper Bram was even zacht en plooibaar als hij vroom was. Hij had den vrede lief. Men zeide van hem, dat wanneer hij niet aan het werk was, hij met zijn gedachten soms meer in den hemel leefde dan op aarde. Niet licht zou hij zich tegen de beschikkingen van zijn vrouw verzetten en liefst poogde hij haar ter wille te zijn. Niet hit maar zijn vrouw voerde eigen lijk het gezag in huis. Dat was verkeerd, en in zijn gevolgen zou dat blijken. Wat Willem betreft, hij vond alles goed, wat moedor deed en ‘t was voor 't eerst van zijn teven, dat hij tegen haar in verzet I kwam. Hij was opgestaan en op zijn broed, goedig gelaat, lag ditmaal een ver- i stoorde trok. Hanna zag het en haar blik i wend donkerder en haar lippen persten zich samen, alsof zij zich gereed maakte tot hevigen strijd. Doch Willem zeide niets; een nauw- lijks hoorbaar „goeden nacht, moedor,” mompelend, ging hij heen. Hanna sliep dien nacht weinig. Daar woedde een vreemd vuur in haar, het vuur van den haat, dat zij langzaam in zich voelde op komen tegen Lien die niet haar eigen kind was en die haar de liefde van haar man en zoon dreigde te ontnemen, naar zij meende. veraekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWS HAVBANK te Schiedam, van: 1(1(1 Gulden bn verlies A(1 Gulden bjj verlies van IV V van een duim. OV een anderen vinger. nu eenmaal niet met me kan trouwen, i wat kan ze er dan aan doen? Heeft ze dat gezegd? Ja, dat heeft ze gezegd, antwoordde Willem en hij zag er uit. alsof hij nooit meer gelukkig' zou kunnen zijn. Wij be hoeven er geen moeite meer voor te doen, ’t Gaat toch niet. Als Lien wat zegt, dan is het zeker. Aoh, hadden wij er maar nooit over gesproken. Maar waarom wil ze niet? kreet Hanna giftig -v waarom niet zog het! Doch haar zoon antwoonde niet. Hij zat bij de tafel, het hoofd ondersteund door zijn groote, zware handen, als een beeld van troosteloosheid en wanhoop, Zijn oogen waren vochtig geworden, en de groote, sterke jongen, scheen gebro ken. Dit gezicht bracht Hanna buiten rich zelve. Wat - haar zoon, haar eenigo, haar afgod, had verdriet, omdat hij ver smaad was door het kind, dat zij uit het water hadden opgeraapt, dat niets bezat on de wereld en een arme zwervellngo zou zijn, als zij haar op straat zetten. Hoe was het mogelijk? Dat wondde haar trots en haar liefde beide. Zij sprang recht en ging vlak voor haar zoon staan, die roerloos neerzat. 0, dat schepsel I voer zij uit mot schelle stem, wat denkt zij well Wie is zij, dat ze rich hooger durft achten dan mijn zoon! Ze leek verschrikkelijk, terwijl ze daar -L Zij had haar vuisten gebald als wilde ze gaan vechten en haar zwav te oogen schoten vonken vuurs. Al do hartstocht van gekrenkten moedertrots 1 was in haar ontwaakt. Wees toch stil, moeder, sprak de zoon, terwijl hij haar bedroefd aankeek, dat is het niet, waarom Lien niet wil, DE VLAG IN TOP. Nleuwerkerk a.d. IJssel, 25 Juli. De werkzaamheden aan het nieuwe ge meentehuis met veldwachterswoning en arrestantenflotkalen rijn thans 'zoodanig gevorderd, dat de dakspanten geplaatst zijn en Maandag wapperde dan ook de driekleur van den top. De gem. raad is in openb. vergade ring bijeengeroepen tegen Vrijdag 27 Juli des n.m. twee uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. Bergambacht, 25 Juli. Door de Post- duivenvereeniging ,>D» Gevleugelde Bo de” werd een wedvlucht gehouden van Roosendaal De uitslag was: P. Blanken len, 2en, 5en, 7en en 8en prijs; W. Kroo- ne 3en en 4en prijs; G. den Hoed 6en prijs. Als een der grootste attracties bij het alhier te houden Oranjefeest zal zijn gen het uur van de door hem in op- dat militairen te paard springoefenin- draoht van de Koningin te openen Olym- gen zullen houden.. Daar alhier en in de pieche Spelen van het Koninklijk Paleis 1 te Amsterdam naar het Stadion begeven densport. zal dit concours ook in een a-la-Deaumont, dus met vier paar- veel belajigstellinj den bespannen gala-calèche. Daarin zal - - ook plaats nemen vice-admiraal Bauduin, bouwen van een woning voor den heer G. adjudant-generaal van de Koningin en chef van Hr. Ms Huis, die aan den Prins bij deze gelegenheid is toegevoegd, metselwerk Aan dit galarijtuig zal voorafgaan een met twee paarden bespannen hofrijtuig, waarin gezeten zijn de kamerheer-ceremo- S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 13763. uhuis be en Leegcn met een en. Ook lagen, zoo kade 321, len blouse 3as Bonn- ng op ,18 e hoeren- wijl uit de coll>ert- Mas- zich Maar ijst lege» van hen te K. heeft ichter den of heling, is dietfsrtal istraf van igendsstraf Zij zegt, dat ze van mij houdt als van haar broer, meer niet. Daarom kan ze niet. Kletserij! barstte Hanna wild uit. Zij wil je niet, omdat ze te trotsch is, zeg ik je. Zij draagt het haait veel te hoog, dat schepsel. Als ze nog een beetje ge voel had, dan moest ze het uit dankbaar heid doen. Daar boven zat een mensje, dal rich de lippen ten bloede beet en zich met ge weld moert weerhouden om niet naar be neden te stormen en het uit te schreeu wen, dat men haar verkeerd beoordeelde. Luister Willem, ging Hanna voort. Het kasteel volk heeft haar bedorven Dat is alles. Ik geloof zelfs, dat de jonker een oogje op haar heeft. Lien is niet meer wat ze geweest is en wat ze behoorde te zijn. Maar dat ze jou versmaadt, zal ik haar nooit vergeven, hoor Willem! Maar Willem verzette zich tegen haar. Achter de ruwe schor» van dit stoere kind der zee klopte een eerlijk, gouden hart, dat zelfs in het uur der bitterste ontgoocheling, die een man kan weder varen, onbaatzuchtig en rechtvaardig bleef. Moeder, zeide hij, terwijl hij zijn grove handen op de hare legde, ge zégt te veel. U mag Lien niet veretooten, nu rij niet precies zoo wil als wij willen. Zij is altijd een goed meisje geweest en zij is het nog. Zoo, ga je dden kant uit. Je denkt dus net als vader en ik rie aankomen, dat jullie beiden me achteruit zet voor dat meisje. Ja. ik weet wel, dat haar ge zichtje mooier is dan het mijne, maar zal ze ook zoo voor jullie ploeteren als ik ge daan heb? Ik zeg je, dat ik hier de baas blijf. Laat ze dan maar gaan! Willem was nu recht orsr find (MB Westland, met zijn druiven- en tomaten kasoen. In Rotterdam werd terug lang» het Stadhuis en het Postkantoor gere den. Buiten Rotterdam werd een half uur gestopt voor een verversching en om even te spelen in de speeltuin. Toen werd naar Alblasoerdam gereden, waar werden be zichtigd de schooltuintjes der kinderen aldaar (de eerste in de Alblasserwaard). langs den Lekdijk werd huiswaarts gereden. Om 11 uur arriveerden de kin deren weer Zij hebben veel genoten op deze reis en ook veel geleerd, zooals van het strand, duinen, pier, vuurtoren «nas. Dank aan de <geef atars en gever» en aan de kranige chauffeur». Groot-Ammers, 23 Juli. D» korting van dienstplichtigen voor de lichting 1920 voor deze gemeente zal plaat» 'hebben te Schoonhoven in het voormalig bureau van gemoente-werkian Oude Singel No. 2, op Woensdag den 1. Aug. 1028, die» voor middag» 11.45 uur. De hooibouw in deze gemeente is zoo goed ah» afgedoopen. Over hert alge meen werd er veel en goed hooi gewon nen. Jammer nu voor de boeren, dat het mond- en klauwzeer in deze gemeente in erge mate heersoht. Dagelijks worden nieuwe gevallen aan gegeven. Lexmond, 25 Juli. De auto der firma Van R. te IJsselstein is onder deze ge meente, terwijl een leerling-chauffeur aan hert stuur zat, togen een boom ge reden. De bestuurder werd licht gewond, terwijl de naast hem rittende bestuurder geen letsel bekwam. De auto had geen belangrijke schade en de boom vertoont de gevolgen dezer aanrijding. Vlanen, 25 Juli. Nog steeds zijn de melkslijtenB hier niet tot overeenatem- bijeen in logement, ondam de lienstbode goederen japonnen Tumfeest worden gegeven op het terrein van den heer A. de Langen, gelegen bij het dorp alhier. De Muritakvereendging „Excelsior” al hier zal mert haar vroolijke toonen dit feest opluisteren. drie hoogste klassen der Openbare School van Dam alhier, is het timmerwerk ge gund aan den heer S. van den Oever; het ’c aan den heer C. van den Oever; en het schilderwerk aan mej. de wed. D. van de Velde, allen alhier. Voor de vervulling van de vacante memeester der Koningin, Baron Van Har- betrekking van ontvanger der Ned. Herv. ichhrrch hzt Kerk alhier, hebben zich slechts 3 solli- la-rijtuig zullen in een hofrijtuig volgen citanten aangemeld. de beide adjudanten van den Prins, Door de Gymnastiekvereeniging T. majoor Jhr Laman Trip en luitenant ter H. O. R. alhier, zal Zaterdagavond een zee le kl. Tennytelen. DE STAD ROTTERDAM 600 JAAR. Van visschersdorp tot wereldstad. Rotterdam herdenkt vandaag, dat 600 'i van het aan het kendng 1927 is Advertantien: Van 1 tot 6 regels f 1.30elke re plaatsing 3e maar f 0.10 per regel. Advertentiën tusschen prfjs. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities zitten. Zoo had hij rijn moeder die rich altijd zoo goed te beheerschen wist, nog noodt gezien. In rijn bezorgdheid voor hert geliefde meisje en vrees voor moeilijkhe den, vergat hij zijn harteleed en poogde te verzoenen. Moeder, sprak hij, bedenk toch wat u zegt. U wilt Lien toch niet wegsturen? Dat mag en dat zal nart. Ik zal zien, wat ik doe. Beter is het, dat ze maar ergens een dienst zoekt. Ze i heeft altijd een gemakkelijk leventje go- I had. Als ze maar een» onder de men- schen komt en hard moet aanpakkon, dan zal zo wol minder trotsch worden. Je znlrt het zien, Willem, dan is ze blij, al» je haar nog hebben wilt. Dus u wilt Lien ’t huis uit hebben, sprak de jonge man. Waarom? Wa.t heeft ze misdaan? Als zij er moet uit gaan, ga ik ook Ik kan het niet verdragen, moe der, dat u zoo onrechtvaardig bent. Hanna was geschrokken. Dat had rij niet verwacht. Als zij hot eene kind van zich stiet, zou zij het andere ook verlie zen. Dat was teveel voor haar moeder hart. Daarbij werd zij verteerd door af- gunst over de groote plaats, die Lien i in het hart van haar zoon bleek In te nemen. Zij was jaloersoh op deze liefde. I De sterke vrouw zonk neer op haar stoel en sloeg de handen in het gelaat „Had ik haar maar nooit In huis geno men,” klaagde ze. „dan had ik dit ver driet niet gehad. Ik ben dom geweest. Nu stuurt ze mijn heele huis in de ww. Ze moet weg, ja, ze moet weg? Al de liefde, die ze meer dan twlnaa jaar voor Lien gevoeld had, scheen plot seling verdwenen. Die liefde weg KM gro*'t geweest, dat ze het meisje som» bij haar jongen haar eigen kind, voorgetrok- ken had Lien had haar best gedaan om die liefde waardig te rijn, was gewillig, gehoorzaam «n vol kindsriijk» feheefct-* I 3. Benoeming wethouder. I Voor het nazien der gemeente^ro- keuring 1927 is een commissie benoemd, bestaande uit de hoeren J. J. Maaskant, 1 L. Verhoef en A. G. van der Wees. De bauw van de tien arbeidere- waningen ivoor de woniingbouwvereeni- ging „Ons Huis” alhier is, behoudens minteterieele goedkeuring, gegund aan den heer T. Terlouw alhier, laagste inschrijver Het metselwerk zal uitge- i voerd warden door den heer J. G. de Wit alhier. Onder geleide van het personeel hebben de leerlingen uit de hoogste klaa sen van de school met den bijbel per autobus een reisje door het Gooiland en naar de Zuiderzee gemaakt.. Zeer vol- door H. KLAASSEN. 9 Waar is Lien? vroeg rij, het hoofd omwendend, toen Willem binnentred. Naar bed, denk ik. Slaapt vader al? Was ik ook maar thuisgebleven, sprak de visecherszoon, terwijl hij ritten ging en rijn schoenen uittrok. Waar was Lien? Aan het strand. Ik kwam haar to gen bij den duinhoek. Hm. Dan zal ze den jonker wel ge- rien hebben. Die gaat altijd dien kant. Waarom gaat ze nou zoo hals over kop naar bed? Ik geloof, dat Lien kwaad is, moo ier. ’t Is onze schuld. Zij kwaad! Waarom? Zeker omdat Je haar gevraagd hebt? Wat verbeeldt ze rich wel? Ze heeft geen recht om kwaad te zijn. Zijn we niet altijd goed voor haar geweest en hebben we haar niet «behan deld als ons eigen kind? Maar zij is ver wend en bedorven en moet eens flink aan gepakt worden. Wel, wat heeft ze ge zegd? Elk woord viel hard en koud van de lippen der vissohersvrouw en wondde hert eenzame meisje daar boven op haar ka mer diep. Mert opzet sprak ze zoo luid, dat Lien alles kan hooren door het zoo stond, luik. Maar, moeder, schreeuw toch niet zoo hard! vermaande haar zoon, zij kan alles hooren. Wees niet zoo streng tegen baar. Ze weet zelf wel, dat we altijd goed voor haar geweest zijn, maar dat kan toch ook niet anders. Maar als M 1 van dit blad, in het beiit van ons Bericht van Inschrijving, zjjn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevalli Xe?hibkL':i’dro,1,ng6 1000 oa”.lS.n" 300 °uXbdV:!£ 200 maakten een reisje naar lloltendam. De kinderen hebben veed genoten en met blij de herinnerangen van hetgeen gezien en gehoond was, keerden zij weer huis waarts. Jaarsveld, 25 Juli. Een van de mid delen om te komen tot het doel om onze gemeente te verheffen, is de oprichting eener loterij. Men hoopt uit de op brengst dezer loterij te besteden tot een of meerdere doeleinden, waarvoor on langs de vereeniging tot verbetering van do toestanden dezer gemeente is opg»- richt Het bestuur betaat uit de heeren H. Endeveld, voorzitter; B. Maaschort, secretaris; en P. van Driel. peomix^- meetrter. Do slangen op don toren, AmeidoTienhovon, 25 Juli. Onder groote belangstelling werd Vrijdagavond de motorsport geprobeerd. Thans in de gemeente Tienihoven. De bedoeling hier van is, dat het plaatselijk brandweerper soneel met de werking op de hoogte zal raken. Als de spuit geprobeerd is, wordt er. evenals vroeger, niet meer op brand gerekend. Vroeger bracht men de slangen altijd boven op den torenomloop om te drogen. Daar hingen ze soms een veertien dagen te bengelen. Nu heeft men dit weer ge daan. Als de spuit nu eens uit moest rukken, zou het slangenmateriaal eerst een 90 trappen hoog gehaald moeten worden, iets, dat zeker niet bevorderlijk is cm spoedig bij het onheil te zijn. Stel eene voor, «dat ze in den nacht noodig rijn, en je moert dan den toren in, waar het zoo donker is, dat je bij dag góed uit moert kijken om geen ongeluk te krijgen, wat moet er dan van spoedig aanwezig zijn terechtkomen. Zou er nu werkelijk geèn plaats vlak bij de spuit rijn en die gemakkelijker is, als deze van 90 trappen hoog? Alle slan gen hangen er wel niet, maar ze zijn er toch zeker bij, omdat ze noodig kunnen rijn. BOVEN VAN EEN YRAdHT GEVAL LEN. Amelde, 25 Juli. De aatovrachtrijder P. de Groot, die Zaterdag voor de firma Van Gent een vracht manden in Werken dam geladen had, was zoo ongelukkig, dat, toen de auto geladen was, een touw, dat er over gespannen moest worden, brak, waardoor hij achterover boven van de vracht afviel. Bewusteloos bleef hij loggen Door den plaateelijken geneesheer aldaar werd geneeskundige hulp verleend. Na weer tot bewustzijn te zijn gebracht werd hij verbanden, daar het hoofd en een been deerlijk verwond waren. Met zijn eigen auto werd hij huis waarts vervoerd. In plaats van den heer Zanen, die bedankt had, is tot directeur van de Ge mengde Zangvereeniging „Zanglust" be noemd de heer Van Item, te Utrecht. Ottoland, 25 Juli. De kerkeraad der Geref Kerk alhier, ontving het voor de gemeente zeer verblijdend bericht, dat de WelEerw. heer A. van de Weg, Camdl- daat te Dordrecht, het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen. I Wederom is onder het rundvee In Lep Ik, 25 Juli. De leerlingen van de deze gemeente bij een tweetal veehouders 1 het zoo zeer gevreesde mond- en klauw- van een dorp Rotterdam, de rechten stad verleende. i Rotterdam zelf bestaat dus al langer. I Men neemt aan, dat hert eerste huis ge bauwd werd in 1276, nadat (ft dijk ge legd was die Schieland tegen het Maas water moest beschermen. Doch in 1828 werd Rotterdam, dat toen een 1100 zielen telde en grootendeels uit visechers be stond, tot stad bevorderd. Uit dat plaatsje van 1100 zielen is de machtige koopstad van ver over het half I millioen inwoners niet meer te her kennen. Langzaam is de groei gegaan. In 1550 telde Rotterdam nog »lechte 7 a 8000 inwoners. De grootste uitbreiding kwam pas na het totstandkomen van den Nieuwe Waterweg is 1880. Er bestanden plannen tot grootsche feestviering. Doch het feest is afgelast, er zal geen publieke herdenking zijn, om de wille van den dood van burgemeester Wytema. Wel wondt op de scholen het feit herdacht, en alle schoolkinderen ontvangen een aardig boekje, waarin de geschiedenis van Rotterdam op leuke, zeer uitgehroken .Tot nog toe in een lich ten graad. De door B en W. aan den Raad aangeboden rekening der gemeente over 1927, ligt gedruende 14 dagen ter inzage ter gemeentesecretarie en ia in afschrift tegen betaling verkrijgbaar gesteld. Gorlnchtm, 25 Juli. Op de veerboot van hier op Sleeuwijk rijn dezer dagen aan alle passagier» kortdoo» boekje», die de regels voor den weg aangeven, uitge- reikt. Deze keurig afgewerkte boekje» worden verstrekt door den A.N.WJ3.. We vernemen, dat uitreiking op nog drie andere drukke veren In Nederland plaat» vindt. Gouda, 26 Juli. Do chauffour-montour van gemeente-werken G. H. Braam, ia bij het beproeven van een nieuwe red- ddngslijn. welk» in geval van brand zoo noodig gebruikt wonlt voor het redden van personen, van een hoogt» van pl.m. 3% Meter op het Stadserf op den beganen grond gesmakt. Do lijn, welke n.l. bevestigd was aan de timmer- lood», vanwaar Braam rich naar bene den wilde laten zakken, bleek niet deug delijk te zijn, want zij brak. De val» vrelke de 'chauffeur-monteur maakte, was van dien aard, dat hij aan zijn rechtervoet een enkel-breuk bekwam Per brancard van de E.H.B.O. Is Braam naar -het Van IterBotn-Ziekenhuia over gebracht. Polsbroek, 25 Juli. Onder begeleddrintg van hert onderwijzend personeel maakten de leerlingen der hoogste klassen van de beide Ghr Scholen in deze gemeente een reisje naar Rotterdam. Per autobu» aan de lekboot gebracht, geschiedde d» heen reis te water en werd genoten van het sohoone riviergezicht, terwijl heerlijk zomerweder het uitstapje begunstigde. Bezocht werd in Hollands tweede stad de Diergaarde, die aantrekkelijke plek voor jong en oud en later op den dag het vliegveld Waalhaven, waar de klei nen inderdaad oogen te kort kwamen. Na ook innerlijk verkwikt en versterkt te zijn, werd de terugreis per spoor ge maakt tot Gouda en kwamen per auto bus weder op de plaats der bestemming aan, waar vergenoegde kindermondten aan ouders en familie aangename reds' indrukken en ervaringen mededeelden. Een woord van dank aan de bedde hoofden der genoemde scholen, die het initiatief tort dit vacantiereisje namen, ia hier voorzeker op rijn plaats. Een gezellig dagje. Goudrlaan, 23 Juli. Donderdag j.l. maakten de kinderen der O. B. School alhier een reisje onder leiding van dten hoer Klootwijk, hoofd van bovengonoem- Zy

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 1