s'tn hr AljpiNG ielslriöper Zil- en Slaapkamer Eea heerl\jk bed (Origineele Aupins's Marras.j Eischt dit merk Net Persoon, Chauffeurs Slagersknecht. Gum. Zil- en Slaapkamer Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Stadsnieuws. 9fê/ïP ONZE ONGEVALLEN-VERZEKERING Sportnieuws. Afloop Aanbestedingen Marktberichten. Advertentiën. SlSSSESElESSBSgisE 40-jarige Echtvereeniging Wijntje Molenaar, Dr. Francois Dozy, Gevraagd: Bakkersknecht Terstond gevraagd Gevraagd (Granen en Meel) ten «irandom ran wj an barman (a nr- piJutn.. opdat da gemeente de volledige baaohlkfcing over dan weg nal hehban V«r. I der werdian B. an W. gemachtigd tot hat buiten ran da noodlga averoan.kio«natenI met het poWerbeatmur, aoodra, da ver gadering von ingelanden aioh met dene regeiing a&l hehben vereenigd. Zondag ia de 12-jaa-iga A. Bonte alhier bij het awemmen in de rivier wr- drunken. Zijn lijk ia nog niet gevonden. GOED AFGELOOPEN. Moercapaüa, 22 Aug. Een auto-onge- hik. dat wonder hoven wonder goed ia aigeloopen. had Maandagmiddag plaat», toen de ohauffeux A. Zijderhand met be hulp van twee sohippera bezig was den auto van zijn vader bij de losplaats van den Zuidplaspolder mot grind te laden. Planken werden op den auto galêgd en boo per kruiwagen grind in d» ito ge reden. De auto' stond op den stari af hollend» hol. Op oen gegeven oogenblik. ging do aiuto aan het rijden, zonder chauffeur Het ging zig ziag, tot de wagon op oen hoop sparren reed, waar hij Weef staan. Vier kinderen diie in de nabijheid aan het spelen waren, vlak bij de Sparren, zagen het gevaarte naderen Allen vlucht, ten -zij weg, de oudst», een meisje van negen jaar, trok do kleinere zooveel mo gelijk weg, maar zij kon niet verhinderen, dat haar tweejarig nichtje, een doch tertje vtan P. do Rnegt met den auto in aanraking kwam. Terstond vervoerde de heer Bik de kleine naar Dr. De Jcftigh te Zevenhuizen. Daar deze patiënten be zocht, verleende de ruistend Dr De Witt de eerste hulp. Het kind had benevens een'ge schaafwonden., een snede aan den onderbuik bekomen. Hoe de wagen aan het rijden is gekomen weet men nie t Bij onderzoek bleek, dat de wagen goed op de remmen stond en dat er nog een groot» steen voor het voorwiel lag. Ook had de rijksveldwachter Tobi de remmen nagez sn en deze waren ip orde. Het Raadsvenslag behoeft een paar kleine wijzigingen betreffende de veror dening van de waterleiding. Er moet gelezen warden, dat de eerste vijf genoem de gemeenten met Nootdorp ar hog bij de verordening tot verplichte aansluiting hebben aangenomen en Bledswijk niet. De' rijksveldwachter Tobi van hier en de Rijksveldwaon tere Van Eden en Verhoef, van Zevenhuizen,hebben j.L Zondag weer 18 Rotterdammers en Ha genaar», die verlokt werden door het mooie wear om eens een dagje naar de Rotte te gaan om te genieten van de heerlijke natuur en het vischrijk» water aldaar, wegens visschen in de Rotte ver- baiüseerd. Al het vaechgared werd in be slag genomen. De hengelaars werden verrast door een motorbootje, waar de veldwachters mee kwamen. De rekening der gemeente over 1927 wijst de onderstaande cijfers aan: gewone dienst: inkomsten f 92.626 75X, uitgaven f 82647,39. batig slot f 96W 36è Kapitaaldienstinkomsten f 20.727,88, uitgaven i 27.121,96, nadeelig slot f 094,10. Arms kltlns! Nieuw-Lekk«r|and, 22 Aug. Maanteg- middag ia» een ö-jarig jongetje van den rietdekker G.'Graafland alhier, in een sloot achter de woning geraakt en ver dronken De rijwielhandelaar J. G. S. alhier, die Maandagmiddag pér auto naar Uitrecht was geweest, ie op de terugred s onder de gemeente Lexmond van den dijk gereden. Een 14-jarig zoontje kreeg een paar ernstige hoofdwonden. De ove rige inzittenden kwamen er met lichte kwetsuren ai. De auto ia totaal ver nield. Maandagmiddag is op de begraaf plaats alhier ter aarde besteld het stof felijk overschot van wijlen jrlen heer 4. M. dsn Oudsten, in laren boekhouder van de spaarbank van het Dept. Nieuw- Lekkarland der Mij. tot Nut van 't Al gemeen. Het bestuur van genoemde in stelling had een prachtige krans ge zonden en was bij de begrafenis vorte- gemwoondigd door de hoeren F. Smit. G. Smit en B. Pot. Eerstgenoemde voerde aan de groeve het woord en memoreerde in 't kort, wat dé heer Den Oudsten voor het Nutsdeportoment en voornamelijk voor de spaarbank, is geweest. De oudste zoon. de heer M. A. den Oudeten, en een broeder van den over leden». de heer G. den Oudsten uit Lek- kerkenk. dankten voor de laatste eer Door B en W is aan den raad aangeboden de gemeente-begrooting voor 1929 met de volgende eindcijfers: gewone dienst: ontvangsten f 171.219.47H. uit gaven f 162 014,54 H. batig slot f 9204,93. Kapitaal dienst: ont-angsten f 9215 30H, uitgaven f 9715.80 H. nadeelig slot f 500. Als commissieleden voor het nagaan van de beToating zijn aangewezen de heeren J. M. Stam, W. de Groot en M Molenaar. PRINS HENDRIK TE PAPENDRECHT. Papendrecht, 22 Aug. Maandag heeft Prins Hendrik eet bezoek gebracht aan de vliegtuigenfabriak Aviolanda alh er. Den avond daarvoor was de Prins na een vacantiezedltocht op de Zeeuws oho stroo men te Dordrecht aangekomen aan boord van het jacht Brandaris van den heer Lukassen. voorzitter van de Kon. Neder- landsche Roei- en Zeilvereeniging. De burgemeester van Papendrecht, de heer P. J. van Rees en de heer H. Bur gerhout, presidentoommissaris van de Aviolanda, Varen het jacht tegemoet ge varen. Maandagochtend is de Brand aria te Ongeveer 10 uur te Papendrecht aange komen. waar de Prins, die vergezeld was van zijn adjudant, luitenant ter zee eer st» klaas» Ter Mijtelen, en van Baron Schimmelpenninck van der Oya, werd opgewacht door den burgemeester, den hoer Van Rees, den heer Burgerhout en den directeur der Aviolanda, den heer E. Gabo» Onder leiding van de hoeren Bur gerhout en Cabos heeft hij vervolgens de fabriek bezichtigd. Tijdens het bezoek voegde zich nog de burgemeester van Dordreoht, de heer De Gaay Fortman bij het gezelschap. Dn Prins bezichtigde de wradhflUiente «Medlingm, wesuHWj juist het omdraaien van een ddr in aanbouw zijnde booten kon worden gedemonstreerd. De bijna gereed lijnde boot d# D 17, trok bijlander de aandacht. Men werkt aan de fabriek thans aan 4 machine», n.l. de D 17, 18, 19 en 20. Dan volgen nog drie vliegbooten, waarna de aerate serie afgewerkt zal zijn. Wanneer deze eerste serie voltooid ie, kan men beginnen met de tweede afdeel ing van 9 etuks voor Indlië bestemde vliegbooten. Na het bezoek aan de fabriek, heeft hot gezelschap zich per motorboot naar de Oude Maas begeven, waar men bozig was de booten D 14 en D 10 in te vliegen. De vliegbooten werden bestuurd door de of ficieren-vliegers Eikerbout en Everte. De start en landing gaven een levendig schouwspel te zien Het gezelschap keerde na afloop van d» proeven naar Papendrecht terug, waar men in café Panorama hot noen maal gebruikte. De Prins is daarna naar Den HIaag vertrokken De vliegtuigen D 14 en D 16. welke op de Oud» Maas ander aanwezigheid van Z. K H. Prins Hendrik zijn inge vlogen en thans door de Marine over genomen. Waddlnxveen. 22 Aug Zondag na den kerkdienst had in den tuin van. de R.-K. Kerk alhier, de onthuldiging plaats van het H. Hart monument De plechtigheden werden verricht door de hoeren Gors en Roggers Hat beeld was omringd door een schat van prachtige bloemen. Door ale parochianen werd deze plechtigheid bijgewoond. Na afloop werden eenige foto's genomen. Terwijl mej. S. aan de Zuidkade een oogenblik haar rijwiel onbeheerd liet staan, kwam zij bij haar terugkomst tot de ontdekking, dat haar belastingmerk was verdwenen en tevens üit haar tasch- je, die aam haar rijwiel bevestigd is. een gulden was ontvreemd. Bij de politie is aangifte gedaan. Aan de Esse alhier ontstond aan gaande een loon geschil een vechtpartij tusschen den landbouwer v. d. D en dien» knecht. De knecht werd geducht afgeranseld. Deze'heeft bij de politie ter zake mishandeling proces-verbaal laten opmaken. Sliedrecht, 22 Aug. Bij de firma Gebr. van Ballegooyen, fabriek van kracht- poeders, is gistermiddag een staking uit gebroken wegens loon geschil Van de on geveer vijftig man personeel hebben vijf en twintig het werk neergelegd. HET FEEST VAN „SPARTA". De uitslag der wedstrijden. Krimpen a.d. Lek, 22 A-ug De uitslag dor ifcedstrijden op het feest van „Sparia" is als volgt: Wedstrijden vooT adspiranten (drie voorgeschreven vrije oefeningen). Medsjea (groepen, van 24): le prijs D.O.S. te Schoonhoven, 94 Vt punt; 2e prijs Sparta tie Krimpen a.d. Lek 89 p.; 3e pr. K.D.O. te LekJcerkerk 83 H punt. B Meisjes (groepen van 12): le prijs Spariia te Krimpen a d. Lek, 99 p.2e pr. Crescendo te Kinderdijk, 90 p.; Se prijs KD.O. te Krimpen a.<L Lek 70 p. G. Jongens (groepen van 24): le prijs K.D.O. te Lekkerkerk 94 X p.; 2e pr. Sparia to Krimpen a.d. Lek 79 p. D Jongens (groepen van 12): le prijs Sparia t» Krimpen ad. Lek. 95H p.; 2e pr. Df0.S. te Schoonhoven, 82 p 3e pr. O.K.K. te Ouderkerk ad IJseei, 73 M punt Atletiekwedstrijden heeren: 100 M 1 F. J. den Ouden të Nieuw- Lekkerland; 2e pr. G. de Boer t» Kinder dijk. 3e pr. A. Prina te Kinderdijk. Viermaal 100 M. estafette: 1 D OS. te Schoonhoven; 2 K. en V. te Nieuw-Lek- kerland; 3e prijs Qrasoendo te Kinderdijk. Dames: 80 Meter: le prijs mej. P. de Jager te Lekkerkerk; 2e prijs mej. B. Betrkouwenr, 3e pr. mej. W. van Aarperen. Viermaal 80 M estafette: le pr. D OS. te Schoonhoven; 2e pr. K.D.O. te Lek kerkerk; 3e pr. Crescendo te Kinderdijk. Prijzen van den optocht: le Sparia te Krimpen a.d. Lek. 71H p.; 2e prijs Oreo- cendo te Kinderdijk 67H punt; 3e DO.S. te Schoonhoven 66 Yt p. Driekamp heeren: le prijs Crescendo te Kinderdijk 195 p.; 2e K.D.O. te Krimpen a d. Useel 185H p.; 3e O.K.K. te Ouder kerk a.d. IJasel 174 p 4e R. en V. te Nieuw-Lekkerland 173H p Driekamp Dames: le prijs Sparia te Krimpen a.d. Lek 156 p.; 2e K.D.O. te Krimpen a.d. IJssel 143 p.; 3e pr K.D.O. te Lekkerkerk 131 p.; 4e D.O.S. te Schoon- ho-en 130K p.; 5e Oreecendo te Kin derdijk 124 p. De jury bestond uit de dames Janeen en mevr. Schuddebeurs te Rotterdam en de heeren P. Schuddebeurs en J. v. Duim uit Rotterdam en de hear A. P. de Voe te Lekkerkerk. Uitslag van de loting voor de na tionale militie te Lekkerkerk: No. 1 Arie van Krimpen; 2 Jan van Brandwijk. 3 Gom. Roest: 4 Hendrik Pols; 5 Jacob Koen: 0 AArioan van Meijeran; 7 Arie van Krimpen; 8 Jan de Bode, 9 D. J. Rosbergen; 10 Pieter Kapoen; 11 G. Doelen: 12 Huig van der Velden; 18 Arie van der Volden. Dank zij de welgeslaagde goed- koopo bootreis naar den Hoek van Hol land (Rotterdam aan Zee) zal de N.V. Stoomboot Reederij od. Lok binnenkort nogmaals oen dergelijke bootreis onder nemen Wij twijfelen niet. of dit besluit zal velen welkom zijn en doen besluiten dezen tocht mede te maken. Om een hond te sparen. Groot-Ammers, 22 Aug Maandag avond omstreeks 7 uur passeerde deze gemeente een lux» auto, waarin gezeten waren da directeur der Dordtsche Si- roopfabriek. zijn echtgenoot» en een da me. In de buurtschap Gelkenee moest uitgeweken worden voor e»n motqgTij- wiel, doch op hetzelfde oogenblik kwam een hond in den weg. Om deze niet te overrijden, moest bovengenoemde beer welk» zelf chauffeurde, weer uitwijken, met het noodlottig gevolg, dat deze zijn stuur niet meer meester was en de auto over den kop sloeg, met het gevolg, dat bovengenoemde personen er uit genlin- dijk weer op zijn wielen terecht kwam. Wonder boven wonder kregen de pea- softere geen noemenswaandtiu letsel, doch de auto werd «waar beschadigd. MA een ontboden luxe auto werd de reis naar Dordreoht vervolgd, terwijl den volgenden dag de verongelukte auto werd opgehaald Een deoar dagen werd door den g«m -veldwachter aan het Schoonhoven- ache Vear een bekende dronkaard uit Schoonhoven, G. S. genaamd, wegens openbare drankemfichap in arrest gesteld. Do man wae zoo dronken, dat hij per vrachtauto vervoerd moest worden. Dinsdagavond woedde boven deze gemeente oen kort, maar zwaar onwedor, hetwelk gepaard ging met hevige regen val. Gelukkig gebeurden er geen ongeluk ken. Door den gemeente-weldwachter word de landbouwer K de G alhier be keurd voor het verkampon van zijn aan mand- en klauwzeer lijdend vee, zonder vergiumig van den burgemeester. Mien zij gewaarschuwd. Glessen-Nieuwksrk, 22 Aug. Moest verleden week warden vermeld, dat de timmerman G den Hartog alhier met zijn vinger» tuaschen een machine bekneld was geraakt, waardoor een drietal vin gors ernstig wenden beschadigd, zoodat hij zijn werk niet kon doen, thans heeft ook zijn echtgenoot» een ongeluk gehad, waarbij geneeskundige Jiulp moest wor den ingeroepen. Mej. Den H. ging n.l. bij den buurman B om melk. Op den hoek van de straat staat een hek met eenige punten, waar schijnlijk door het snol loopen is mej. Den H. in een van diie pikken geloopen en heeft haar bovenbeen zoo verwond, dat geneeskundige hulp noodig werd ge acht. Daar de dokter niet thuis was, werd direct een noodverband gelegd. Toen later Dr. Hijmana verscheen werd geconstateerd, dat de wond zoo erg was, dat het niet dadelijk gehecht kon worden. Lekkerkerk. 22 Aug Als tijdelijk hoofd der Fröbelschool aan de Nienhuie^Luij- tenslichting is benoemd mej. B. Rietveld tliane helpster. Da nieuwe vssrboot Alblasssrdsm, 22 Aug. Door den veer man H. Vos Gx. is een geheel nieuwe motorveerboot in de vaart gebracht, ge bouwd door Gebr Stam te Nieuw-Lek kerland. Deze veerboot biedt plaats voor een 80 personen en heeft een voorka juit, plaats biedend voor 25 personen. Hij is voormen van een Kromhout- motor. 2 cylinder en heeft 44 P.K. Deze motor i» er op gebouwd, dat hij de veer pont mee kan overbrengen, zander de ka bel, wat aan ddt veer in een groot» be hoefte voorziet, doordat wegens de drukke vaart nog al eens tijdverlies was am over te gaan, doordat men niet passeeren kan.. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat juist den eersten dag, dat de veer boot proef deed, Z. K. Hooghei Prins Hendrik met de pont overging. "Wanneer we nu nog eens zoover ko men. dat de hooge Veerdam* verbreed wordt, hebben wt hier een gelegenheid, die optima forma genoemd ban worden, zeker iets, waarnaar de veerman Vos haakt en wat de reizigers welkom zal zijn. Noaist de wegienvarbetaring. die er is en op papier staat aangegeven, mag deze Veardam tooh zeker wel een eerst» plaat» innemen. Het raadslid, de heer J. Hordom, is ernstig ongesteld en zal wel ©enigen tijd verhinderd zijn de raadsvergadering bij te wonen. Alhier is opgericht een vereeniging van Voetboogschutters, die hun oefenin gen op het nieuwe sportveld Ruigenhil houden. Op de laatstgehouden ledenver gadering van de Burgerwacht is beslo ten dat instituut in stand te houden. Gouderak, 22 Aug. De collecte gehouden ten bate van het Qhnetelijk Sanatorium te Zeist, heeft ruim f 37 opgebracht. De landbouwer H. de J. alhier ver miste gistermorgen een zijner koeien. Later op den dag werd het dier ver van huis. nog over de Lansdnggade, in een eendenkooi teruggevonden. Zondag j.l werden op het terrein van O.N.A. te Gouda de wedstrijden ge houden om den Nieuwen Zuid-Hollendar- Wisselheker De Athletiekverreeniging T. H O. R. alhier, wist ook dót jaar de be ker weekte winnen en wel m»t 123 pun ten; de opvolgende vereeniging was Olym- pia te Gouda met 62 punten. T. H 0. R. wist zich no. 1 te plaatsen op de navol gende nummers: Speerwerpen, hoog springen, diaeuswterpen. kogeletooten. polsstokverspriingen, 100 M. 400 M. en 1500 Meter hardloopen. Hierbij zij verder nar vermeld, dat de vereeniging T. H. 0. R alleen nog meer punten behaalde dan de andere deelnemende vereenigingen te zomen T H. 0. R. kwam door dezen wedstrijd voorgoed in het beaat van den beker. Vtrttdm «I vm dm fl#r#t. Rond. overweg bahoorli; Van de alhier aan de Oranjestraat door de af dealing van dan Geref. Band te «tiahten vergaderzaal la da architectuur opgedragen aan dan haar G. f. d. Sijde, architect alhier. 8 prijzen voor D.O.S. De gymnas tiek- an Athletiekvereeniging D.O.S. be haalde op de wedstrijden te Krimpen a-d. hek de volgende prijzen: le prijs 4 maal M Estafette (dames); le prijs 4 maal 100 M Estafette (heeren); le prijs vrije oefeningen (meiejts); 2e prijs vrije oefe ningen (jongens); 3e pa-ij» Standen; 3e prijs Marschwedstrijd. Persoonlijke prijzen vielen ten deel aan mej B Herkauwer 2en prijs; W. van Asperan 3en prijs, beiden vaar het num mer 80 M. hardloopen. Voor de veiligheid. De vorige week wezen we erop, dat het waarschuwings bord aan de Spoorstraat, dat de aandacht moet vestigen op den overweg bij den Groenen Singel, verloren dreigde te gaan achter het zich daar snel ontwikkelende struikgewas Ook de begroeiing aan den eg zelf belemmerde ten zeerste een 'lijk uitzicht. Het doet ons genoegen te kunnen mel den, dat het euvel intuseohen reed» ver holpen ie. Vanwege de gemeente is snel ingegrepen en het vruchtbaar woekeren- I de struikgewas is gevallen onder de tcherpe instrumenten der werklieden Het waarechuwingsbord ie weer voor ieder duidelijk zichtbaar, het uitzicht op den spoorweg is aanzienlijk verbeterd en hiermee ia ook aan de ongeschreven wet ten van de veiligheid op den weg vol daan. Concert van „Kunst na Arbeid" De mond accordeon club „Kunst na Arbeid" zal Zaterdagavond a.s. van 8 tot 10 uur een -concert geven, waarbij wederom speldjes ten verkoop zullen worden aan geboden Terwille van de muziek ver zoekt het Bestuur het publiek om tijden» het spelen zooveel mogelijk de rust te j willen bewaren Het volgende programma wordt uitgevoerd: Homme Contra Hornrne van Jul Knegtel; Wonnetrauw, van W. J Benoodt; Ripperda, van J. G. v. d Glaa; Le Trouwbillan, van A. Govaart. Burge meester Sweera. ran M. Bolderedijk. Na de pauze wordt gespeeld: Le Fes tival van H. Collin Le Bellevillageoiee, van M J. Kessels; Bruxelle», van F. Andrien; Rozenwalavan G J. Bonman, Gimneke feeetmarsch, van J. C. Kroes. Botermarkt Goeboter f 1,15. wei- boter f 1.05. Aanvoer 50 KG. Elerenveillng. Op de hedenmorget alhier gehouden Bierenveiling bedroeg" de aanvoer 11030 stuks. Prijzen: Kip peneieren f 6.90—8; heneieren f 5 00— 6.65; eendeieren f 6.50—6.85, alles per 100 stuks. Waterstand: Keulen, 37.16 om 8 uur van., zijnde 4 o.M. hooger dan vangen dag. Telegrafisch Weerbericht Naar waarneming in den morgen ran Verwachting tot Donderdagavond: Matige Westelijke tot Zuidelijke wind; meest zwaar bewolkt tot betrokken; aan vankelijk kans op opklaringen; later op nieuw regen; weinig verandering in tem peratuur. Groots stroomijt afgebrand. Ver moedelijk doordat kinderen met vuur speelden, is op de pachtgronden van Ba ron van Pallamdt van Haagen te Doe- tinchem een stroomijt ran vele duizenden kilo's totaal afgebrand. Ook het aan"Tenzend» boeoh werd be dreigd en had reed» vlam gevat, maar bleef door het optreden van eenige land bouwers behouden. Door aan vallenden mast gatroffen. Ondier Bergen nabij Koedijk was gister morgen de arbeider H. Leye bezig met het loosen van basalt. Door hei breken van die trekstang sloeg de mast achterover, met hst gevolg, dhi de rallende mast Leys trof. Hij kreeg een «matige hoofdwond en i» in «matigen toestand naar het zie kenhui» te Alkmaar vervoerd. Verwond door t#n tpoor. Bij do oefeningen van deatnletlekclub te Eibergen weid de 16 jarige ten Paa door een speer zeer ernBtig in den rug verwond. Hij is per auto naar het ziekenhuis vervoerd. 6 Jarig nelaje gedood. - Aan den Frieschen Straatweg te Groningen.is het 6 jarig meisje A. v. d. L., wonende aan de Tweede Spoorstraat aldaar, door een vraentauto van de Zuivelfabriek te Briltil overreden en gedood. Door het breken van een wandelstok. De 80jailge G. A- de B. uit de Aert van Nesstraat is gisteravond in de Schilder- steeg te Rotterdam gevallen, doordat zijn wandelstok brak. De man is per auto van pen G. G. D. met 6en schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Door een kraanhijaoh gedood. - Gister middag omstreeks ine uur was de 47-jarige bootwerker M. B. bezig op een lichter, welke gemeerd aan het etablissemeut van de Hollen ische Stoombootmaatschappij aan de Handelskade te Amsterdam lag. Door tot nu toe onbekende oorzaak viel plotse ling de hijsch van de kraan naar beneden en kwa n terecht op het hoofd van den bootwerker. De man werd doodel. k ge troffen en overleed bijna orimiddellyk. Het lijk werd per auto van den G. G. D. vervoerd. AL HET GELD OPGEMAAKT. Op crediet terug naar huls. Maandagavond werd h t hooidbureau van politie uit Hoek van Holland opgebeld oor den voorzitter van de Tooneel en Vaaivereeniging van den Linker Maas oever te Ro:terdam. Deze deelde mede, dat hij zien met tweehonderd leden der vereeniging, mannon vrouwen en kinderen,, te Ho» k vau Holland bevond en mon geen reld had, om naar Rotterdam terug te kt-eren. Men had Zaterdag bootkaartjes door een onbekenden besteller laten halen, doch deze had enkele reis biljetten gekocht en den prys voor retour-biljetten in rekening gebracht. Toen men na het verblijf te Hoek van Holland weer aan boord van een der booten' wilde terugkeeren, weigerde het peisoneel het gezelschap toegang tot het schip te verleeneo, daar men geen biljetten had. Toen eerst bemerkte het bestuur beet genomen te zijn. Al het geld was aan den Hoek verteerd. Men liep de hulp der politie in, om naar Rotterdam terug te l^eeren. Door bemiddeling der politie was een der stoomb«otondernemer8 bereid het gezel schap op crediet weer naar de Maasstad terug te brengen. Kokend water over hst llohaam. - In de ouderlijke wouing aan de van Meekeren- straat te Rotterdam, heeft de negen maanden oude U. G. een ketel kokend water van de tafel getrokken. Met brand wonden aan borst, bulk en armen, ia het kind per auto Yan den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolaiugot gebracht, waar het ter verpleging is opgenomen. Tsgsn een boom gereden. -— Op don B orn.se h on weg nabij Almelo te een auto van den autoverhuurder Schiphorst, ko mende van Bcxme, waarin gozoton waren de hoer S., zijn echtgenoot» en twee fa- mi heloden uit Amsterdam tegen een bocnn gereden. De twee familieleden, een beer en een dame, werden ernetig gekwetst. De chauffeur, de heer S. en zijn echtge noot», kwamen er vrij goed ai. De auto werd ernstig beschadigd. Beide gewon den werden naar het ziekenhui» te Almelo overgebracht. De toestand ran de dame is ernstig. Gloeiends zwavel over do handen. Zaterdagavond had! de kweeker Van Leeuwen te Aakmeer-OoM hert ongeluk, terwijl hij een zwavelapparaat voor hert ontsmetten van rozen in werking bracht, de troods vloedbare verhitte zwavel over beide handen te krijgen. Vreeeelijk ver- brood. werd hij per auto naar een ge neeskundige vervoerd. INGEZONDEN MEDEDEELING. GEREF KERKEN. Beroepen te Gameren Ds. Bouraan te Capelle ad. IJssel; te Gouda door Ds J. F. Douma te Den Haag Schoenhoven, 22 Aug. 1928 Onderwijzer Openbars Lagers School. Noair wij vernemen, heeft de heer A. G Merkx. benoemd tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier, hoofd de heer Wille, zijn benoeming aangeno men. Aanbesteding glas- si» vsrfwjwk. -— Namens de heer J. Schep Az. ia het Glae- en Verf werk ran de tot graan- maalderij in te richten Stoomzagerij aan de lok door den architect G. v. d. Sijde alhier, onderhands aanbesteed, waarvan de uitslag is al» volgt: P. Kartlev© f 632, A. Beekhuizen f 640, M. C. Heeren» f 917. Het werk ia aan dsn kagaten in- schrijver gegund. MITS voorzien van een l— O RIG IN E E LE AU PIN GS MAT HAS. Deze voldoet aan de hoogste elschen der gezondheidsleer en zakt nooit door. zelfs niet na veeljarig gebruik. Geïllustreerde Brochure omtrent de gratis cn franco op. aanvraag aan de fabriek „Auping" - Deventer. Het is, behalve de In onze Brochure nader omschreven merkeri. en het bewijs voor 15 jaar garantie, aangebracht ter grootte van 45 X 15 c.M. in het matrasnet van elke Origineele Aupings In verband met het enorme aantal Inschrijvingen op onze Ongevallen-Verzekering, verzoeken wij den Verzekerden bU verhuizing of verandering van woonplaats, het Pollsnummer op te geven, daar anders niet voor goede overschrijving van den Verzekerde kan worden Ingestaan. Slachtoffers van het bergbeklimmen.vrmn onnnn uHBDmn De Predligtauhl, een borg in de Belter- m VD0R 1 20000 VERBRAND, eohe Alpen, is ondanks de betrekkelijk Tegen middernacht is een zware brand geringe hoogte, 1700 M., zeer gevaarlijk uitgebroken in de werkplaateen van den am te bestijgen. De borg is n.l. erg steil, h«*r G. Santiux, fabrikant van graniet- Zaterdag zijn twee toeristen, het echtpaar en terrazzowerken t» Bergen op Zoom. Arming uit Ludenscheid op 1000 M. hoog- De brand is vermoedelijk ontstaan in den te in een afgrond gevallen. Mevrouw A. voonmad pakmateriolen, welk» door was dadelijk dood. die heer A is ar met broeiing tot ontbranding zijn gek. een gebroken schouderblad afgekomen. In de Krimmler Tauem bij Salzflntrg zijn twee toeristen uit Duisburg door val lend gesteente gedood. Een derde werd zwaar gewond. BOTSING TUSSCHEN TWEE TREINEN Voor f 50.000 «chads. Toen Maandagavond omstreeks 6 uur een goederentrein uit het station Roer mond in de richting Swahnen wilde ver trekken ,werd hij door oen uit de nchting Heerlen komenden kolentrein in de flank gereden. Vijf wagons van den trein, die naar Swalrner. vertrok werden uit de rail» geworpen en gedeeltelijk versplin terd. Ook vap den trein uit Heerlen werd »en twago nuitdt rails geslingerd en groo- tendeels vernield. De locomotief van de zen laatsten trein was zeer ernstig be-* eahaxiagd. Een der goederenwagen» was in de locomotief gedrongen. Persoonlijke Ongelukken hadden niet plaats. De oor zaak van deze ernstige botsing is nog niet opgehelderd. De reizigers van den trein, kamende uit de richting Venlo. moesten nabij de plaats van belt ongeluk in andere treinen overstappen. De sneltrein welke om 15 uur 15 uit Amsterdam naar Maastricht vertrekt, kon tot op slechte 2200 meter aif- Atand van de plaata. van hei ongeluk komen. Ook de reizigers van dezen trein moesten in inmiddels gereed staande an dere treinen overstappen. Het geheele verkeer ondervond aan zienlijke vertraging. Men achat de veroorzaakte materieel» dchade op ruim' f 50.000. De vermoede lijke oorzaak der botsing is, dat de ma chinist van den kolentrein naar Swalmen het op redldg staande signaal als voor ham bestemd achtte en mot volle snelheid het station. Roermond wilde paeseeren. j Hevige brand bij Palembang. Bij een hevigen brand te Doesoen Margu bij Palembang in Indjë. zijn vijf wvxmhuiaen afgebrand. De schade bedraagt f 14.000. Zosfnen personen werden gewond door neerstortende balben. Twee slachtoffer» zijn overleden. die kermisv ermakelijkhodan te Jutfaas is op den Jutfaoschenweg te Utrecht vrij ernstig gevoohten. De politie, die met steenen werd gegooid, heeft een bank werker in arrest gestold. Ongeluk bij hef voetballen. Op De vlammen vonden in den voorraad der tearhoudende stoffen een gretig voedsel. Dp heer Sanluz, bijgestaan door eenige buTgers, en oen agent van politie wist het grootste deel van zijn administratie en correspondentie in veiligheid t» brengen. De heer Santuz liep eertige wonden op. De fruune werkplaatsen brandden geheel uit De schade, die op ruim f 20.000 m-et worden geschat, wordt slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt VAN ONTBERING EN KOUDE GE STORVEN. Drie lijken gevonden. De Engelsche bladen vermelden een treffend ongeval. Drie Britten, die mei opsporingswerk bezig waren in de eenza me, bijna totaal onbevolkte streek, gelegen tien Weeten van het Hudisonmeer, zijn daar van ontbering en koud» omgekomen Hun lijken zijn gevonden dn een blokhut, ongeveer halverwege tussohen Fort Resolution en het Baker-meer.' De ledder van de expeditie bij wien het zwerven in de witte oneindigheid van Centraal Canada „tot een levensbehoefte en oen hartstocht was geworden, was een geroutineerd ontdekker, een man, die zich in normale omstandigheden overal wdat te redden. Het was John Homhy. De beide anderen waxen Christian Hornby, een neef von John, en Harold C. Adlaird, zoon van een Londenechen boekdrukker. De drie mannen waren daar gekomen uit Edmonton. Het grootste deel van den afstand was per slede afgelegd. HET HUWELIJK, DAT NIET DOOR GING. Zonderlinge verdwijning van een bruigom. Eenöge dogen geleden zou de dochter van een wijnhandelaar te Ninove (Vlaam- deren) in het huwelijk treden met een jon geling uat Meohelen. Allee was in orde voor de plechtigheid; de bruid en haar verwanten evenals die van den bruide gom. stonden gereed oom naar het Stad hui» t» gaandoch men wachtte tever- geefs op den bruidegom zelf. Zijn familie Na d» kermis. olonting ran leden zeiden dat hij 's avond» te voren uit Meahelen was vertrokken en weldra kon men vaststellen, dat hij inderdaad een spoorkaartje voor Ninove had geno men. Hij was vertrokken met eon reiskoffer, zijn trouwpak, twee spoorkaartjes voor voethalterrein aan den Rottardamschen huwelijksreis in de Pyreneëen en een Rijweg te Rotterdam, heeft de 26-jarige aanzienlijk» som geld. Allerlei gissingen D van der L., uit de Van Reijnstraart, werden gedaan omtrent de raadselachtige bij het voetbalspelen zijn rechter ondier- verdwijning, die te meer verbazing wekte, been gebroken. H ijis per auto van den Jaar J» jongeling steeds van voorbeeldig G G. D. naar het ziekenhuis aan den godrag was geweest. Bergweg' vervoerd, waar hij ter verple- Woensdagmorgen nu werd uit de Kiel gang is opgenomen. sohe Vest to Antwerpen een lijk opge- VRAPMTAllTn TFrcw reu trau haflJd en höt bleak- dat dit de VRACHTAUTO TEGEN EEN TRAM WM dte twea dagen teronen spoorloos GEREDEN. was verdwenen. 30 personen gewond. Men vond op het lijk de identiteita- Te Keulen is een ernstig omgeval ge- k&ari, de spoorkaartjes en het geld. zoo- beund. waarbij mensohenievens te betreu- dla' de veronderstelling van een misdaad ren rijn. Een vrachtauto met aanhang- uitgeschakeld moet worden. wagen, waarmede 36 personen een uit- Hoe d10 jongeman te Antwerpen is te- stapje hadden gedaan, rood togen een gekomen, is een raadsel. Vermoe- tramrijtuig. De sohok was zoo hevig, dat delijk is hij in den trein in slaap geval- hot voorbaloan van den tramwagen gèhael len en vervolgens naar Antwerpen ver- ingedrukt w erd, terwijl de vrachtauto en trokken, met de bedoeling rioh naar bijwagen omsloegen en geheel vernield Antwerpen (Kiel) te begeven, waar een werden. Hoe groot het aanbal rioohboffers familielid woont. is, kom nog niet worden vastgesteld, daar ze naar verschillende ziekenhuizen wer den gebracht. Het aantal gewonden moeit ruim dertig bedragen. Een vrouw stierf in de armen harerr dkxhiter. haar borstkas was geheel open gescheurd. De oorzaak van die ramp kon nog niert worden vastgesteld. Men vere moedt, dat de bestuurder van den vracht auto onzeker werd door de lichten van een naderenden auto. Volgens nadere berichten zijn er bij dit ongeluk zeven menischen zwaar gewond; Van ellende gestorven. VAN DEN HOOGSTEN WELSTAND TOT DE DIEPSTE ARMOEDE. Vreeselijk verval van een Russische barones. Te Baden, bij Weenen, i§ aan de ge volgen van de bitterste armoede de vrouw van een vroegeren voorzitter van de Rus sische Doema (Tweede Kamer), Barones Fersen, gestorven. Zij was 54 jaar. Zij had, voor zij in het ziekenhuis varpple- doarvan verkeeren er 5 in leven sim™*.r SW vomd, met haar man in een ellendig en 23 personen zijn lichter gewond. 1~vW1fu" Wanhoopsdaad van een naaister. In Berlijn heeft een 32-jarige naaister haer negen-jarig zoontje gewurgd en daarna zelfmoord gepleegd. De vrouw, die gescheiden van haar man leefde wo» er niet dn geslaagd in het levensonder houd van zichzelf en haar kind te vootr- EEN HQTELDIEF. Dezer dogen kwam in het hotel K. aan de Kruiskade te Rotterdam, een man, die zioh M. G. noemde, en opgaf han delsreiziger van beroep te-zijn. Hij droeg een cartonnen doos onder den arm. De handelsreiziger huurde een kamer, welke hij vooruit betaalde, 's Middags ds hij naar boven gegaan, om, naar hij zeide, te gaan rusten. Na eenigen tijd kwam hij weer beneden met de caztonnen doos. Hij verliet het hotel en hij is er niet meer teruggekeerd. Later bleek, dat hij op de kamer van den 44-jarigen koopman J. Z. had ver toefd, waar hij een grijs oolbert-costume, een nikkelen horloge en een wollen deken gestolen had. Omdat het oolbertoostume veel te klein voor hem is, vermoedt men, dat hij ar rijn weri van maait, op date moesten slapanT Door~middal mn hxmt- wi» hoWdtafcWea te jptaitm. wnjwwl tawhtt. da Iwraw» to tat cor I vertrekje geleefd, waarin zelfs geen be hoorlijke slaapgelegenheid was, en langen tijd nog probeerde iet» te verdienen mat houtsnijwerk. later kan zij ook dit niet meer, het~ E toETbUdroeTdarzij ui «n riï ken huis werd opgenomen. Haar dood beteokent het eind» ran een düer drama's van namalooae ellende, waardoor zoovele leden der voanmalige Rusrische hofaristocratie zijn getroffen. Baron Fersen en zijn vrouw, welk» Laat ste de dochter van een hooggeplaatst Russdch ambtenaar was, behoorden des tijds tot de meest geziene leden der Pe- terbungsche kringen. Na het uitbreken der oommunriistnsohe revolutie, weken beiden naar hot buiten land uit, zonder iets van bun groot vermogen te kunnen meenemen. Na tal- looze omzwervingen belandden zij einde lijk in 1920 te Baden in Oostenrijk. Daar betrokken zij ten huize van een ingenieur als onderverhuurder» een armzalig kamertje. Hot vertrek bezat goen ramen en zelfs on;hraiken de meest noodzakelijke meru- brien, zoodat beiden op den houten vloer der houd te voorzien. Dooh die voortrim- rende ntberingen hadden haar gazomd- he'dBtoeatand zóódanig geschokt, dat zij tenslotte niet meer kon loopen en naar hot ziekenhuis moest worden overge bracht. Hier hoeft de dood haar «hans uit haar lijden verlost. EEN VROUW IN 'T WATER GEGOOID. Zaterdagavond beeft oen man, naar schatting 65 jaar oud, een 47-jarigo vrouw in het water van do RamonkoLka- de te Amsterdam gegooid. De vrouw. K. de J., staat in de buurt aan dien over kant van het IJ bekend als een spiritu»- drinkster, die zich in den regel op straat niet behoorlijk gedraagt. Van den raren man, diio haar Zaterdagavond aansprak, was de spari tusdrmkster dezen keer echter mriet gediend. De man 'greep de vrouw beet en wierp haar in het water. Een bloomenkoopman uit de buurt wist echter de vrouw te red den. Per autobrancard ran den Genees kundigen Dienst is zij naar een gasthuis gebracht. Intusschen had de diader zich uit de voeten gemaakt. ZELFMOORD IN EEN CIRCUS. In Britsch-Indië heeft mqn fakirs, zoogo naomde .heiligen", die het dooi een wonderlijke beheeracbing zoo ver ge- ijraoht hebben, dat zij rich allerlei scher pe voorwerpen in het lichaam kunnen steken, zouter dat zij een spier van hun gelaat vertrekken en naar men aagt. zon der bloedstorting. Zoo'n Briteoh-Indiër trad onlangs op in een crirous te Kofno. de hoofdstad van Litaeien. Hij was bozig met zijn toeren, toen er iemand van het publiek opstond en uitriep:: wat gij kunt. kan iik ook en jneer nog". Biit gezegd hebbende, liep hij naar de open ruimte in het midden, nam een mes uit dien zak en stak rich het staal in de borat. Hij viel neer in een bloedplas. De toeschouwers denkende, dat zij ten sen of anderen truc aanschouwden, be gonnen te applaudósseeren. Maar spoe dig kwam men tot het besef, dat men hi«r met een poging tot zelfmoord te doen had, die maar al te goed geslaagd bleek. In den zak van den dood» vond men een briefje van den volgenten inhoud: „Hot wias mijn verslaafdheid aan cocai ne, (een soort 'bedwelmend middel), welke mij tot zelfmoord, heeft ge bracht Iaat dat een les zijn voor een ieder". HOE STOMhIID GENEZEN WERD. Door de kracht van een plot selinge schok. De 8-jarige Georgje Porter te New York zoon van een kapitein bij het leger, had nooit loeren praten. Verschillend» dokto ren hadden hem onderzocht, maar geen hunner had een oorzaak voor zijn stom heid kunnen vinden. Zijn stembanden verkeerden in den besten toestand. Ein delijk stolde oen specialist een nieuwe methode voor: een hevigen schok. Hij meende, dat een krachtige emotie het kind tot spreken zou brengen. Kapitein Portier besloot daarom met het kind een tocht per vliegmachine te malkan. Hij maakte afspraak met een pi loot, die een half uur lang zijn machine de giriezeldngste bewegingen liet maken. Plotseling daalde hij en landde zonder eenige voorzichtigheid. Bij de landing merkte kapitein Porter, dat het wonder was geschied. Het kónd. Met zioh het woord „papa" ontvallen. ■Sedert dien zijn drie weken verioopen George is nu zoo praatlustig geworden, dat hij andere kinderen overtreft, maar zijn ouders zijn zoo blij, dat hij hun nooit te veel kan praten. VAN DOBBELAARS TOT M00RDE NAARS. Een Chinees door koelte var- moord. Eenigen tijd geleden werd op de onder neming Dolok Uir op Sumatra het lijk ge vonden van een Chinees. Allee woee er op. dat de m,m geen -natuurlijken dood was gestorven. Het lichaam, dat verm_ delijk al eenige dagen daar gelegen had, vertoonde sporen van ernstige geweld pleging. De keel was afgesneden, terwijl verschillende andere wonden er op duid den. dat te man met stokken was mishan deld. Onder het hoofd lag een mes, waar mede klaarblijkelijk de moord gepleegd was. De veldpolitie in het Siantansohe stel de onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in en is er in geslaagd een viertal Ja- vaansche contractkoelies aan te houden, die reeds bekend hebben aan den moord schuldig te zijn- De koelies waren aan het dobbelen ge weest, en hadden al hun bezittingen ver loren. Zij wisten echter, dat de Ghineeech in den avond langs een bepaalden weg naar de onderneming zou komen en dat te man veel geld bij zich moest hebben. Zij wachtte ham op en vielen den Ghi neeech met stukken hout gewapend, aar Zij beroofden hem van het geld dat hij in zijn bezit had en wilden er juist vn.o door gaan, toen hun slachtoffer nog een teeken van leven gaf. Dit was voor de koelies aanleiding op hun schreden terug te kecren en den rampzalige den hals af te snijden. Het mes werd onder het hoofd van het lift: gelegd. De vier beklaagden bevinden rich op het oogenblik in hechtenis. i Lekkerkerk, 22 Aug De uitslag van d» voetbalwedstrijden is de volgende: L. F. C. I tegeny V. Y. Z. van Gouda am een medaille, 52 in het voordeel van L.F.G. L L F. C. I tegen O.N.A. UI van Gouda om een baker 75 in het voordeel van L. F. C. I. Bodegraven. 22 Aug. Het gemeente bestuur van Rotterdam heeft gisteren walwtOTd het leven» v*o 1800 kul. 4L steenslag ven de provinciale wegen Sn 0» Krimpenea-waord, dienst 1928. Laagste inschrijver was voor bazalit: Petro. I D. Versloot, Bodegraven, mot f 6790; peoro. II idem met f 5440. In porfier: pare. I A. v. d. Straaten, Rotterdam, met f 6425; pero. n idem met f 6000. AMSTERDAM. 22 Aug. (Draadloo»), Amsterdamse be aardappelprijzen. Aan voer 4 ladingen, zijnd» 1100 H.L. Prijzen* onveranderd. GROOT-AMMERS, 20 Ang. Aanvoer 10.124 eieren, 41 Vt pond boter. Prijs per 100 stuks: 9031 kipoieren l 0,05 tot f 8,05, 176 eendeieren f 7—7,50; 18 pa rel hoeneieren f 5,50; 11H K G. boonen f 0,270,81 per K G.; 201 peren f 0,06 f 0,18; 85 appels f 0,5—0,14, boter f 0,78 f 0,92 por pond; 2 kippen f 1,70 per stuk11 komkommers f 0.30,4 per stuk; 10 K G. aardappelen f 0,3 per K.G.; 2 duiven f 0,14 per stuk. WOERDEN, 22 Aug. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 500 kaaspartijen. Prijs le soort f 49—56. met rijksmerk le kw. f 5559, 2e kw. f 50— f 54. zware f 62. Handel matig. AMSTERDAM. 22 Aug. (Draadloos). Veemarkt van heden: Aangevoerd 261 vette kalveren, prijs le kw. f 0,981,10 2e kw. f 0,84—0.96, 3e kw. f 0,70—0,82. 41 nuchtere kalveren f 1623, 560 var kens, Hall. le kw. f 0,900.96. 1 prima, varken boven noteering, 2e kw. f 0.85 f 0.86. Overzeeuweche en Gelderse he le kw. f 0,90f 0,91, vette varken» f 0,87 ROTTERDAM, 21 Aug. Veemarkt, Aaa- gievoerd 231 paarden, 29 veulen», 1047 magere runderen, 594 vette runderen, 261 vette kalveren, 188 nuchtere kalveren, 20 overlooper». Prijzen: vette koeien le kwal. f 0.62— 0.66, 2e kwal f 0.400.49, Se kwal f 034—0*37, ossen le kwal f 0.60—0.62, 2» kwal. f 0.45047RI, 3e kwal. f 0.41; stieren le kwal f 0.40047, 2e kwal. f 0.42H, 8e kwal f 0.37; kalveren le kwal. f 0.800.82, 2e kwal. f 0.<7O- 0 72H, 3e kwal. f 0 51H0.00. Melkkoeien f 200428. kalfkoeten f 210 415, atianan f 120500, pinfcep f 100 160, gtraskalveren f ,4075, vaanzen f 175—223, werkpaarden f 200-000, slachtpaarten f 100—175, hitten f 120 <175, fokkalveren f 18—27. biggen f 12 >18, overlooper» f 2335, eLachtkalve- ren f 12—20, biggen per week f 1.76— 2. Overzicht: Koeten en ossen gerwane handel, prijzen iets beter; stieren betere handel, vastere prijzen; vette kalveren redelijke handel, prijzen iets hooger; melk en kalfkoeöen stroeve handel, weinig ver andering in de prijzen; paarden vlotte handel, prijzen sbaflionaLr; fokkalveren stugge handel; biggen kalme handel be tere prijzen; overlooper» gewone hendel, zelfde prijzen; graskalveren stroeve han del, onveranderd» prijzen. BODEGRAVEN. 21 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 455 partijen. Goudr scho kaas. w o 432 met rijksmerk. teza men 1948 etuks, wegende 165872 K.G, Prijzen mat rijksmerk: 1» soort f 56 61, 2e soort f 5154, zwaardere tot f 64; «mder rijksmerk f 5055. Handel ma tig. Verloof» RIEK BOUWMEESTER en GEERT HOEKSTRA. Schoonhoven, fjjjjjj22Aug '28 Getrouwd Andries Groeneveld en Henriëtte van Dam die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dankzeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Leiden. 20 Augustus 1928. Getrouwd J W. van den Bergh en M J. Versluis di«, mede namens wederzijdscht Familie, hun hartelijken dank be tuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. 's-Gravenhagt Sehoonhoven, [i-Oravenhage, A(Jg lgj8 31 Augustus a.t. hopen onz# lieve Ouders J. Slingerland M. Slingerland- Koutstaal hunne te herdenken. Aletta N. Slingerland, Tesselsekade Ziekenhuis, j Amsterdam. I Nelie A. Slinoerland, Veluwezoom, Ellecom. Ontvangdag Zondag 2 Sept Beiersche weg, Stolwijk. Heden overleed, na een ge duldig gedragen lijden mijn innig geliefde Echtgenoote, onze zorgzame Moeder, Be huwd en Grootmoeder geb Anker, in den ouderJom van 71 jaar. Uit aller naam. P. MOLENAAR Sr. Capelle a/d IJssel, 21 Aug. '28. 's-Oravenweg 115. De teraardebestelling Is be paald op Vrijdag 14 Aug ver trek van het sterfhuis 1 u. h.m. Heden overleed tot onze diepe droefheid, tengevolge van een noodlottig ongeval, onze beste Zwager en Oom, de Heer In leven Arts te Zwijndrecht, in den ouderdom van 59 jaren. A. M. MULDERS. Q. M. MULDERS- van der Linden Tn Kind. Brandwijk, 18 Augustus '28. Voor Vrouwen. Vrouwen vooral, hebben nu en dan behoefte aan de hulp van Foster's Nieren Pillen. Vanaf de vorming tot voorbij den middel baren leeftijd treden in het vrouwe lijk organisme voortdurend ver anderingen op, die veel inspanning van de nieren vorderen. Eveneens in het erltieke tijdperk en in de maanden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nieren veel extra werk te doen. Het Is daarom geen wonder, dat vrouwe» too vaak lijden aan Tugpijn, ai- mattende pijnen, waterauchtige zwellingen, hoofdpijn, duizelig heid, zenuwachtigheid en urine- stoornissen. Vrouwen behooren te weten.dat de nieren de gewichtige levenstaak hebben om onzuivere stoffen uii het bloed te flltreeren Als de nie ren verzwakt of overspannen zijn, wordt de bloedsomloop geïnfec teerd en het geheele gestel annge- daan, waardoor spit, blaasontsteking, rheumatiek, lendezwakte enz. kun nen ontstaan. Toster's Rugpijn Nieren Pillen lullen voor vrouwen In tijd vsn nood een zegen blijken Zij worden aanbevolen door vele dankbare, ver standige vrouwen die haar herstel en welzijn aan het tijdig gebruik van dit versterkend niermiddel te danken hebben. Verkrijgbaar (in glasverpskking met geel etiket let hier vooral op) bij Apotheken en Drogisten f 1 75 per flacon. Tarea bekwame H. HEUVELMAN, Hout- en Brand- stoffenhandel te Ouderkerk aan den IJssel (Nesse). Terafond gevraagds Een flinke halfwas Adrei: W. db Qruijteb, Ammerstol. een Bij Gebr. Ouwerkerk, Meerkerk. goed bekend met Paarden en Fold. A. C. HOOOENHOEZEM, Lekdijk 121 Lekkerkerk. wenseht van betrekking te veranderen. Bezit uitgebreid kianten-rayon. Prima referenties. Brieven no. 2480, Bur. v. d. Blad. Een Heer vraagt met of zonder pension in klein rustig gezin. Brieven met prijs onder no. 2510, bureau v. d. blad. Dicht bij Vischwater gevraagd met volledig pension door echtpaar z. k. Sept. of eerder voor rustkuur bij Reeuwijk, Nieuwkoop of elders. Brieven fr. met opgave maandprijs onder no. 2500, bur. v. d. blad.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 2